w NIEUW 17408 Dit blad verst BERGAMBAC NIEUWERKE FEUIU „RATELS CARE.L KROPMAN. stadsnAüws.- Beurs van Amsterdam. ge- en moet zijnhierin de noodige stappen te doen? j en van Raadzaal. Ge- Tweede SPORT EN WEDSTRIJDEN. 1 HOOFD! Het Con in L)t> Ulhcieele Upsniny van da Brandweerkazerne en andere Bebouwen van Gemeentewerken. daaraan de «vk hjjschen. 12.08*7* 59.35 9.76% 34rfl 48.18% 35.12 66.62% 66.82% 66.60 2.48*7* 7.88 29.00- 13.03% T. A. Mikkers; Heteren; L. de dan het J Peniyk; P. van Jong, Turfmarkt 18. van len. Praag Madrid Milaan Prolongatie 2 I Uit het En H. A. V/ UIT DEN OMTREK. BERKENWOUDE. Bij de Woensdag j.l. gehouden verkiezing van een voorzitter voor de polder Berken* woude is herkozen de heer 0. M. de Jong alhier. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Het vonnis bevestigd. Bevestigd is het vonnis van de Rotter- damsohe rechtbank, waarbij de vrachtrijder J. van V. uit Niieuwerkerk a. d. IJssel is veroordeeld tot f 100 boete wegens het ver oorzaken van zwaar lidhamelijk letsel door schuld. De Voorz. zegt dat het bureau met belang stelling kennis genomen heeft van het- feit van het uitbreken van een epidemie van mond- en klauwzeer onder het vee. Ligt het niet op den’ weg der K. v. K. om, waar vele belanghebbenden hierbij toch betrokken zijn; indien een goed middel hiertegen bestaat, zooals dat van een zekere heer v. d. Berg Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo Amerika z. v. A. J. van der Weyden Bemelman, Nieuwsteeg 9. 16 Juni: Cornelia, z. v C. de Joode 19 Juni. Officieel. 12.08“/. 59.34 9.76% 34.70% 48.14 35.12% 66.57% 66.82% - 66.60 2.48“/. Niet-officieel. 7J8 29.82% 13.03 Een brandje. Brandwonden aan de handen. Gisteravond heeft ten huize van Gebr. Mul, ververjj, Korte Tiendeweg, een brandje plaats gehad, dat in den aanyang kon wor-‘ den gestuit. Bij het reinigen van een jas met vludhtigeu ather ip een kamer waar »-en kachel stond, is door verspreide aether- deelen de jas in brand geraakt, met het ge volg dat de heeren Mul bran4wonden aan de handen bekwamen. De brandweer, die direct verscheen, be hoefde, daar het brandje reeds was gebluscht geen dienst te doen, maar kon dank zij haar 2649.— 2650.— 3169.— 3299.— 3299.— 4065.— zal het ken handeldrijvenden en industrieel en Mid denstand in Nederland op 26 Juni aa. te houden. Idem. Missive van den Directeur-Generaal van den Arbeid, inzake een enquête naar het ver bruik van brood bij het ontbijt. Idem. Toezending door de Ned. Spoorwegen te i Utrecht van het in ovrleg met de buiten- j landsche spoorwegen uitgegeven „Internatio nale Güter kursbuch” (met overzichtskaart). Idem. Aan de orde is Verzoek om subsidie van het Genootschap voor Reclame. Wordt afwijzend op beschikt. Verzoek om subsidie aan het Bedrijfsregis- ter voor Nederland. Idem. Verzoek om deelname in het waarborg fonds van en het schenken van een prijs of medaille aan de Algemeene Tentoonstel ling Lopikerwaard en Omstreken (24 Sept, a.s.) Het Bureau stelt voor een subsidie van f 50.— toe te staan. Aldus besloten. RAD1O-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 19 Juni. Hoogste stand 7.66-3 te Visby. Laagste stand 744.5 te Reykjavik. Verwachting: Zwakke tot matige, veran derlijke,' later zuidelijke tot westelijke wind. Toenemende bewolking, toenemende onweers kans. Koeler. Samantha’s hart be zen teen ze naar bo naakten rotswand klo ven, één voor één ovei sen, die tusschen hei lagen. Boven hem, m en snavels, zweefden niet alleen monsterlijk malar ook angstwékke heid. Het meisje volgt nen in haar grijze oc dat den klimmende haar inwendig een he doen zien. Ze bekende zichzelf, ge liefhad, zoodra de hem zou kunnen ver openbaarde. Haar éigen plaats q was allesbehalve veil onder haar schulimdei de Stille Zuidzee en 1 ABONNEMENTS per kwartaal 2.90, Franco per post pei Abonnementen wc bij onze agenten en Onze bureaux zijl Redactie Telef. 88. ZWEMMEN. Competitie-Indeeling van den „Zwemkring Gouda”. Dinsdag 1 Juli: de Gouwe I—G.Z.C. IV, I Trijbits. Donderdag 3 Juli: Schoonhoven I— de Gou we I, G. Gabry. Dinsdag 8 Juli: G.Z.C. IV—SchoonhovenI J. W. Erkens. Donderdag 10 Juli: Sdhopnhoven I—A.Z. C. I, I. Trijbits. Maandag 14 Juli. A.Z.C. I—de Gouwe I, G. de Wilde. Donderdag 17 Juli: G.Z.C. IV—A.Z.C. I, C. H. Kerling. Dinsdag 22 Juli: de Gouwe I—A.Z.C. I, Th. Mailingré. Maandag 28 Juli: A.Z.C. I—G.Z.C. IV, J. W. Eikens. Donderdag 31 Juli: G.Z.C. IV—de Gou we I, C. H. Kerling. Dinsdag 31 JuliG.Z C. IV—de Gouwe I. C. H. Kerfing. Dinsdag 5 Augustusde Gouwe I—Schoon hoven I, G. de Wilde. Maandag 11 Augustus; A.Z.C. I—Schoon-, hoven I, I. Trijbits. Donderdag 14 Augustus: Schoonhoven I— G.Z.C. IV, J. W. Erkens. Vraagt „Morino Hoeden" De beste van de merken. De «enigst* hoed welke kleur- houdend en modelblijvend is Alléénverkoop 15 GOUDA# ia Juni 1930. De Gemeente Reeuwijk eigenares gewordek van het gedeelte van het Fiassengennsd, toenehoorenüe aan Notaris d' Aumerie. De Gemeenteraad van Reeuwijk heeft gis terenavond op voorstal van B. en vV. met algemeens stemmen besloten, de geheele be zitting van notaris d’Aumérie te Sohevenin- gen bêhoorende tot het Plassengebied aan te knopen. Deze bezitting omvat c.a. 120 H.A. water en iand (c-a. 10 H.A. land) bestaande uit den Plas Elfhoeven en een deel van de 's-G raven broeksche Plas, de beide plassen welke vanaf den Bodegraafschen weg zich> baar zijn. Voorts behoort tot het bezit een zestal huizen en grond gelegen aan den Plat- teweg De overdracht zal plaats hebben 1 Julii 1930; het landhuis blijft in beheer van nota ris d’Aumérie tot einde dezes jaars. Met dezen aankoop beoogt de meente Reeuwijk, wanneer niet tot droog making der Plassen wordt overgegaan, deze tilt een oogpunt van natuurschoon in stand te houden, en ze voor de watersport te doen benutten. Dit besluit zal ongetwijfeld in breede krin gen met groote blijdschap worden verno men, omdat hieruit blijkt dat het streven van hen, die voor het behoud der Plassen heb ben geijverd, hierdoor waardeering vindt. Door den aankoop van dit mooie waterge bied heeft de gemeente Reeuwijk het in han den de deur, die door hen, die de Plassen in vollen ontvang willen behouden, geopend is, thans wagenwijd open te zetten door al datgene te bevorderen, wat tot ontwikkeling van dit schoone gebied leiden kan. Daartoe behooren in de allereerste plaats goede, be hoorlijke toegangswegen en volle medewer king aan hen, die daar goede inrichtingen vestigen willen. Provinciale Staten. De droogmaking van de Reeuwijksche en Shiipwüksche Plassen. In de heden gehouden vergadering van de Provinciale Staten is een aanvang .gemaakt met de 'behandeling van het afwijzend prae- advies van Gedeputeerde Staten met be trekking tot de droogmaking van de Reeu- wijksche en Sluipwijksche Plassen. Allereerst kwam aan het woord Dr. A. C. A. Hoffmann die op historische gronden op drooglegging aandrong. Daarna was het woord aan den heer K. R. v. Staal die in een langdurig betoog droogmaking bepleitte. land, 80 je ar. 17 Ju..': Adriana Elena Roes', geh. met P. Scheer ens, 77 jaar. A tend a. 23 Juni. 8 uur, Stadhuis meenteraad. 25 Juni, 8 uur. Gebouw Daniël. Cursus F. H. b. O. Alleen, voor dames-leden. 26 Juni, 7% uur. St. Janskerk. orgelbespeling. 27 Juni 8 uur Soc. „Ons Genoegen" Alg. ledenvergadering. SCHOONHOVEN. Examen nuttige handwerken. Rijkskweekschool. Geex. 2 candidates Geslaagd de dames J. Kerkhof en A. Jan sen, beiden te Schoonhoven. van K. de 17 Juni: Marinus, z. v. J. H. Boskamp, en van A. M. Koster, Turfmarkt 39 GETROUWD, 17 Jum: W. A. Wever A. M. de Jong. 18 Juni: G. Dórtland en A. A. Vreeswijk en A. van f Mol —en A. E. de Gruyl; W. J. Bo.k en A. C. de Gruyl; C. J. van Ham en J. i-en tv. Helmkamp en M. van der Linden; den Besten en T. van Dijk;. P. G. Rhyn en M. P. Veltman; j. Visser en G. J. Mays; J. van Gemeten en W. de Jong. O VERGED! as'16 Juni: Teuu s Slinger* Aanbesteding. Het maken van een rioleering in den Kleiweg. Voor het maken van een eenvoudige rioleering in den Kleiweg, ontving het col lege vanJU. en W. de volgende prijsopgaven onJerstaande, alhier wonende firma’s WIS8ELK0EB8EN. 18 Juni. De heer v. Wijnen is van dezelfde mee- ning. Deregeering heeft halstarrig geweigerd nader onderzoek in te stellen. Wel is een commissie benoemd om deze geheimmiddelen nader te onderzoeken. Een twaalftal zijn on- derzodht. Daarbij was echter niet het middel van v. d. Berg. De proefneming met dit mid del onder toezage der N.R.C. is verschillend beoordeeld. Spr. wil niet ten volle de bewe ringen der N.R.C. onderschrijven, maar is tódh van meening dat de regeering verkeerd deed aldus te handelen. De heer Hagedoorn deelt mede dat de K. v. K. te Hoorn njet een ander middel een' campagne gevoerd heeft vorig jaar, met suc ces. Besloten wondt dat de Kamer zich in Ver binding zal stellen met de N.R.C., waarin vele artikelen over deze zaak verschenen, en dan naar bevinding van zaken te hande len. De Kamer houdt zich volmaakt vrij in dit punt en het in verbinding stellen met de N R.C. beteekent in geenen deele accoord met deze gaan. Hierop sluit de voorzitter de vergadering. Een ad* es van het uoudsene Dramcweer- comijé. Het bestuur van het Goudsche Drank- weer Comiue, besiaanue uit de afdeenngen van het Nat. Chr. Geneel Untnouaersver- eemging, de Ned. vereeniging het Kruis- veröona, „De Üchakel", en de Int. Urde van Goede lempelieren heelt een adres gericht tot den Raad naar aameiding van het 'ver zoek van de aid. Gouda van den Bond van R.K. Hotel-, Café- en Restauranthouders om de concerten van het StedeiyÉ Muziek corps voortaan op de Markt te doen plaats hebben. Het brengt onder de aandacht dat de meening, als zou de kwaliteit der mu ziek op de Markt beter tot haar recht komen dan in het Houtmansplantsoen, byna door niemand wordt gedeeld; dat het verzoek van bovengenoemden Bond een zuiver egoistisch karakter draagt want „de gelegenheid voor het publiek om dan zittende op de terrassen der Café’s te genieten” heeft niéts anders ten doel dan het alcoholgebruik op te voeren, ten voor- deele van de Caféhouders, d.w.z. enkele burgers; dat niets gevaarlyker is voor de openbare orde dan alcoholgebruik, dus zal deze op de Markt zeker niet beter zijn te handha ven; dat het snelverkeer op de Markt van dien aard is, dat de muziekuitvoering daardoor gestoord zal worden en het verkeer moei lijkheden zal ondervinden van de bezoekers; waarom zy met jn-ymoedigheid verzoe ken den bestaanden toestand te handhaven. Nagekomen belastinggeld. Bij oen inspecteur van de directe belas tingen alhier is ingekomen een bedrag groot 58.15 als nagekomen belastinggeld. Algemeene Kunstzijde Unfe. Benoeming Directeur. In de gisteren gehouden vergadering vap de A. K. U. Algemeene Kunstzijde Unie, is in de plaats van den afgetreden directeur Dr. J.-C. Hartogs tot directeur benoemd onze oud-etadgenoot profeeeor Ir. J. P. de Vooys. Opbrengst Collecte Gew. Dienst. De Maandag gehouden collecte ten be hoeve van het Fonds tot Aanmoediging en Ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden, heeft f 52.25 opge bracht. Hedenmiddag halfvyf was de heer Van Staal nog aan het woord. Poliomyelitis Anterior Acuta. Tot gistermiddag 5 uur waren gee*i nieuwe gevallen ten Stadhuize gemeld. Persoonlijke toelage zwemmeester W. Verhai Bij Raadsbesluit van 30 April werd aan den zwemmeester W. Vernwt «en viurlou- pige jaarlijksche schadeloosstelling van 100.toegekend, zulks In afwachting van een definitieve regeling bij de technische herziening van het werkliedenreglemenr. Met de commissie zijn Burg, en Weith. van meening, dat een bedrag van f 100. als toelage redelijk en billijk is te achten, en zjj stellen den Raad voor aldus te be sluiten. De rioleering in het stadsdeel „de Korte Akkeren”. Een rapport van den Ingenieur in Alg. dienst. Het adres van de vereeniging van huis eigenaren „Volksbelang” van 30 November 1929, dat in de Raadsvergadering van 9 December 1929 om advies in handten van B. en W. werd gesteld, beoogt het verkrijgen van een beteren toestand in het stadsdeel „de Korte Akkeren” op het gebied van de rioleering en het verkrijgen eener vergoe ding van de gemeente voor de schade, welke door het door hen gewraakte riolee- ringsstelsel aan de eigendommen van de leden dier vereeniging zou zijn aangericht. B. en W. hebben in dit adres aanleiding gevonden derv ingenieur in algemeenen dienst bij Gemeentewerken opdracht te verstrekken om een onderzoek' in te stellen naar de grondwaterstanden in genoemd stadsdeel en zoo noodig en mégelijk mrade- len ter verhooging van dien grondwater stand aan te geven. In ,een zeer uitvoerig rapport van 24 April j.L, komt de ingenieur tot de conclu sie, dat enkele verbeteringen aan de riolee ring in het stadsdeel „de Korte Akkeren” behooren te worden aangebracht. '♦for zullen z.i. ’n tweetal waterputten moe- ten worden gemaakt, welke putten als drukregelaars moeten dienst doen en welke putten moeten worden geplaatst in de Snoystraat en de Lethmaetstraat. In zyn zeer levenswaardig rapport zet de inge nieur breedvoerig uiteen, om welke redenen van techhischen aard tot het nemen van een proef met deze waterputten moet wor den overgegaan, om te trachten te komen tot een hoogeren grondwaterstand, dan momenteel op sommige plaatsen stadsdeel wordt aangetroffen. .Uit het rapport blykt tevens, dat niet met zekerheid is aan te wyzen, door welke oorzaken verlaging van den grondwater stand is ingetrededb, terwijl evenmin kan worden aangetoond, dat door de huiseige naren schade is geleden, tengevolge van het nieuwe rioleeringsstelsel, noch van wel ken omvang deze beweerde schade is, of door welke omstandigheden zij mag zijn veroorzaakt. De ingenieur is evenwel van meening, dat in ieder geval al^het mogelijke dient te worden gedaan om schade in de toekomst te voorkomen en daarom acht hy het nemen van de bovenbedoelde proef noodzakelyke. Zij zal voor het maken van de putten met toevoerleidingen een uitgave vorderen van f 3.627.79, inclusief de bedrijfskosten voor Gemeentewerken. Daarnaast zal z. i. een constante controle op den grondwaterstand geboden blyven. Ten slotte heeft de inge nieur zyn inzichten in het vraagstuk der ontpoldering voor de verdere stadsuitbrei ding in het rapport medegedeeld. B. en W. achten dit uitvoerig rappbrt met zyn veie technische beschouwingen niet ge schikt om in dit voorstel te worden geana lyseerd; het geheel zou er door worden ge- •schaad, van daar dat zü hebben gemeend er naar te mogen verwijzen. De conclusiën, welke zij er uit hebben getrokken, den rechtskundigen raadsman der gemeente ten deze gehoord en mede ge zien het advies der commissie van bijstand in het beheer der Gemeentewerken van 5 Juni 1930, no. 41, geven hen aanleiding den Raad voor te stellen te besluiten: a. tot het maken van twee waterputten met bijkomende werken, volgens teekening, ontworpen door den ingenieur van Ge meentewerken, te plaatsen in de Snoystraat en in de Lethmaetstraat, ter verbetering van den waterdruk in de rioleering van het stadsdeel „de Korte Akkeren”. b. tot het beschikbaar stellen van de voor de uitvoering der sub a bedoelde werkzaamheden benoodigde gelden, begroot op 3.627,79, te betalen uit den kapitaal- dienst der begrooting van 1930. Zy deelen ten slotte mede, dat het in het voornemen ligt op het adres van de ver eeniging van huiseigenaren „Volksbelang”, inzake al of niet verleening van schadever goeding, nader terug, te komen, zoodra zij daaromtrent hun standpunt zullen hebben bepaald. Ter eer^ van 1 Ret grootste feest, ven, vond gisteravond zaai van net sportplaei van het wereiaKracncc deelnemers aan het fee 4000, onder wie zich ti uit alie deelen van de Voorts waren aanwezi. lyn aanwezige rtfks- leden van het diploma! landdagafgevaardigden personen uit de weten trie- en handelswereld van den avond was de j raaio-telefonische ge plaats hebben uit Ber fork en San Francisc stad op het oogenbhk nationale bonu der byeen is. Voor deze pn gebracht door het bui terie, dat een verbindin den telefoonkabel Bert stand gebracht. Te Lo sluiting gegeven op de verbinding met New weder de aansluiting t den telefoonkabel N San Francisco. De tota ding bedroeg 11000 KJ vierde van den totalen de. De proef, dite 45 mi stekend geslaagd en h< gen overtroffen. Preci de Amerikaansch telei het gesprek aanmeldeh werd de voorzitter vai Francisco gehoord, de in het Engelsch en Duitsch de te Berlijn sisten uit naam van I verzamelde congres be spraak werd beantwoo ter van het Berlynschi Koettgen, die het cong de groeten van het overbracht. Daarna kv woord, waar de Earl of van het eerste wereldk doening betuigde over deze proef. Vervolgens voerde d het Berlynsche congrei woord, die op de betee wees en op de beteeke gang van de technis Daarna hoorde de Marconi, die zich te i zyn vreugde over bet methode der verbindir golven de volken der i tact met elkaar word werd weer afgewisseli die zich op het cong Er is slechts één n te leeren kennen en waarheid te zijn. verbandtrommel op de mooie nieuwe spuit de noodige hulp voor het eerste verband verieenen. Dat was dus de eerste goede daad van de nieuwe brandweer Burgerlijke Stand. GEBOREN, 13 Juni: Elizabeth, d. v. H. v. Gunst en van M. H. Bos, Oosthavep 15 Juni: Franciscus Abraham Johannes, en van H. J. Hedenmiddag Leeft op het Stadserf de ofiuueete ia gebruikneming van de Brand weerkazerne en andere gebouwen van Ge meentewerken plaats gehad, in tegenwoordig heid van een groot aantail gemeentelijke- en brandweerautoriteiten en andere genoodig- den. Onder de aanwezigen merkten wij op van het gemeentebestuur van Gouda, Burge meester Gaar Landt, de wethouders Donker Banders, (de wethouders Van Staal en Koe- luans waren vertunderd.) de Gemeente-secfe- tans de heer Rot, meerdere leden van den Raad, de Directie van Gemeentewerken en andere hoofden vap takken van dienst, de commissaris van politie, meerdere gemeente lijke ambtenaren, de burgemeester en/of wethouders van Bergambacirt, Bodegraven, -Berkenwoude, Oudewater, Reeuwijk, Wad- Fdinxveen, Nieuwerkerk, Gouderak —meerde ren hadden bericht van verhindering gezon den de Kou. Ned. Brandiweervereeniging, de Prov. ZuuirHoll. Brandweervereeniging, de Kamer van Koophandel en Fabrieken," ue Mij. van Nijverheid, Coll, van Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk, de directie der Pla teelbakkerij en voorts vele andere. Het geheele brandweerkorps stond in uni form opgesteld. Na een hartelyk welkomstwoord tot de yei®?h.ülende genoodigden te hebben ge- Ayaarby in ’t byzonder de ihedewer- kifljyywerd gememoreerd van de Directie vraftcreöieen tower ken, speciaal Ir. Nugteren, het college van brandmeesters en den ad viseur Dr. Ir. de Bruyne, den ontwerper- uitvoerder der gebouwen den opzichter Joosten en de aannemers, zei burgemeester Gaarlandt de overtuiging te hebben dat materiaal en organisatorisch alles in orde is. Gouda is in staat by brand zyn eigen ingezetenen te beveiligen en als ’t wordt ge vraagd, ook die van de omliggende ge meenten. Daarvoor is samenwerking noo dig, die Gouda gaarne verieenen wil om tot overeenkomsten ter zake te komen. Naast deze materieel-organisatie is ook noodig een goede geest, een geest van ka meraadschap. Die is er onder de brand meesters, die is er ook onder de brandweer lieden, die zich vrijwillig aan hun manne lijke taak, die niet zonder gevaar is, geven. Spr. bracht hulde aan hen, die zich vrij willig voor dit werk hebben willen geven, een werk dat als het moet zelfopoffering vraagt. Op de 30 mannen van het Goudsche brandweercorps is spr. trotsch. Overtuigt van hun volle toewyding wenscht spr. hen toe hun moeilijken arbeid met lust en goede gezondheid te kunnen verrichten. Namens de Kon. Brandweervereeniging en ook namens de Zuid-Hollandsche Brand weervereeniging heeft de heer Keeman uit Rotterdam gelukwenschen geuit nu Gouda zulk een model brandweer heeft gekregen onder uitnemende leiding en met een prach tig corps brandweerlieden. De heer Keeman uitte de verwachting 4at de gemeente Gouda ten allen tyde op dit kloeke brandweercorps zou mogen reke nen. Vervolgens bracht de opperbrandmeester Ir. Nugteren zyn dank aan den burgemees ter voor de waardeering jegens het brand weercorps geuit. Spr. dankt voor de groote medewerking, die de brandweer had mogen ondervinden van het gemeentebestuur, niettegenstaande het fiasco dat bij den brand van Febr. 1929 geleden was. Voorts dankt spr. allen, die hem met raad en daad hadden by gestaan, in ’t bijzonder de heeren Van der Zee en Roelants te Delft, IJkema te Schiedam en Dr. Ir. de Bruyne te Rotterdam. Spr. gewaagde ook van de aangename samenwerking met de brandmeesters en met het geheele corps; de mannen zyn pa raat voor hun taak. Ten slotte betuigde spr. zyn dank en waardeering aan den opzichter Joosten voor diens belangrijk werk aan den bouw verricht en verzocht hem als laatste werk daaraan de *vlag van den slangentoren te Een oogenbiik daarna wapperde de rood- wit-roode vlag van den brandweertoren. Burgemeester Gilmens uit bergambacht sprak als oudste burgemeester een dank woord voor de gelegenheid hem geboden deze brandweer te Kunnen aanschouwen. Uit ervMtng weet spr. dat het van betee- kenis is tals in ernstige gevallen op goede hulp van naby gelegen gemeenten kan wor den gerekend. Bergambacht kreeg reeds eerder hulp vftn Gouda. Daarom juichte spr. zeer toe dat in samenwerking htripverlee- ning zal* kunnen plaats hebben en spr. ver zocht aan burgemeester Gaarlandt daartoe het initiatief te willen nemen. Ten slotte wenschte de heer G. van Lan ge namens de Kamer van Koophandel het gemeentebestiftir geluk en verklaarde het zeer op prys te stellen dat Gouda door het infichten van een uitnemende brandweer op flinke wyxe zorgen wil voor de beveili ging van de fabrieken en werkplaatsen, welke tot het terrein der Kamer behooren. Het was bekend dat de vroegere brandweer ƒ- onvoldoende was. Deze nu is in orde; van deze verwachtte spr. dat ze ook presentief zou werken. Na deze toespraken begaf het gezelschap zich naar de'gebouwen tot bezichtiging daarvan. Vervolgens wefd de alarmberich- ting bezichtigd en te half vier ving onder groote belangstelling de groote brandiweer- demonstratie aan op de markt. I)e brand stelde voor een hevige brand op het stadhuis, waar op de zolders de kost bare archieven zijn gebórgen, welke door middel van vangzeilen werden gered. Al het beschikbare nieuwe materiaal kwam by deze demonstratie in actie. Een nieuwe zaak in handwerken en damea-modeartikelen. Zaterdag a.s. zal mevr. A. v. d. 'Fliert— Leeuwis in het winkelhuis Lange Tiendeweg 36 een zaak openen in handwerken en dames mode-artikelen. Wij verwijzen gaarne naar de betreffende advertentie iri Rit nummer. van t.w. J. Amesz Zn. voor J. Overkamp - E. Sanders Co. A. M. de Korte v. d. Horfit en v. Wingerden Gebrs. Middelkoop Aan den laagsten inschrijver werk worden opgedragen. Vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken d<wam Woensdag avond j.l. 7j uur in de Raadzaal ten staxi- huize te Gouda in openbare vergadering bij een. De heer Schroder, voorzitter,, opent de vergadering. De notulen der vorige verga dering worden, onder dankzegging voor de goede redactie, onveranderd goedgekeurd. Aan de orde m: Sohrijven van de Vereeniging tot vereen voudiging van onze spelling, ter propaganda van dit systeem. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Mededeeling van den Directeur-Generaal der P.T. en T., inzake afschaffing’ beroepen- lijst in den localen telefoongids. Idem. Uitnoodüging tot deeliiame aan het Inter nationaal congres voor Hooger Onderwijs in de Handedswetensehappei) van 812 Sep tember a.s. te Luik te hou'den. Idem. Schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort en Meppél, in zake de instelling van een Borgtojhten- register. Wordt in handen geeteld eener commissie bestaande uit de heeren Kranenburg, v, Wijnen en v. Vreumingen, voor advies. Verslag en Rekening en Verantwoording over 1929 van de Handelsavondsdhool te Boskoop. Ligt ter inzage. Sohrijven van de N.V. Interlapin te Gou da over het opbrengen van Nederlandsche schepen in oorlogstijd. Deze correspondentie zal worden gezonden naar Ihet Departement van Buitenlandsche Zake» ter nadere afhandeling. Sohrijyen van het Gemeentebestuur -van Gouda, inzake verbetering kademuren en brug Haven. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Agenda Vereeniging van de Ned. Organi satie van de I.K.K. op 4 Juli 1930 te ’s-Gra- venhage'. Idem. Sohrijven van de vereeniging Ned. Fabri kaat, inzake reizende schooltentaonstellin gen. Idem. Verzoek om toe te treden tot het Nationaal Bureau voor Onderwijs op economisoben grondslag. Een jaarlijkedie bijdrage van f zal worden toegekend. Verzoek om adhaesie aan een door de Ned. federatie van Vercenigingen van Bed rijfs- pluimveehouders gezonden adres aan den Minister van Binnanlandsohe Zaken en Landbouw, inzake de veiiiooging van in voerrechten voor eieren en sladhtgevogelte in Duitschland. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Dankbetuiging van burgemeester J. J. Snel te Moordrecht voor hem gezonden ge- lukwensdhen bij zijn; 25-jarig ambtsjubileum. Idem. Uitnoodiging tot bijwoning van het Con gres van de Vereeniging van den Christelij-

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 4