Componisten Hederi Opening haodwerkeii it lanes Mode-artikelen Ksopl lijuziUnMrs NET MEISJE EEN DAGMEISJE WONING WOONHUIS AANBESTEDING Anton Coops Odo-Ro-No Anton Coops BROOKS DESKUNDIGE GOUDA AUTO KUIKENS Nieuwe ftbonné's f i™1""*" en komlsche Een net Meisje Hulp i. d. Huishouding Meid-Huishoudster Flinke DIENSTBODE Juffrouw voor Kantoorwerkzaamheden Costuumnaaister Bouwkundig Opzichter Kamers of Werkplaats geïsoleerde telefooncel VirstnliiilM if Dili Zindblad L. BINNENDIJK 15 Letterkunde-liefhebbers vóór Christelijke Letterkunde-Club ft. v. d. FLIERT-LEEUWIS een Leesbibliotheek Tandarts BICKNESE, afwezig tot 13 Juli 2e ORGELBESPELING GEMEENTEWERKEN VANJ0UDA. OPENBARE Kantoor Notaris Franken Middsnstandswoningen Een perceel bouwterrein Het Woonhuisje s Blijvende Haargolving „STATION" S. S. van Dantzig Oveirhemden J. SPRUIT, v.h. T. Ruis JT€. LANGERAAR, P. v. d. Heuvel Maryland 4 15 D. G. van Vreumingen GEHËELE UITVERKOOP 20 J. C. FICKWEILER bij Drogist Wijdstraat 31 YolEaaiseeriDricbtiig BÉ II11 I Zi. 8 cent en 1 gulden KILO KAASJES (volvet) Kaashandel P. 6. TEEKENS, Kantoor- Winkeljassen „De Kleine Winst" Drogist Wijdstraat 31 Jaarlijksch bezoek van aan Losse bladen uit het Dagboek oan een Gouwenaar, Donderdag, 19 Juni. „We hebben nu een brand paleis Zooals er niet een in 7 land is, Waarmee onze stad bij ied're brand Voor altijd uit den brand is." JACOBUS KOPERWIEK. Ook ik heb vanmiddag, geli/k zoo vele Gouwenaars met mij, opgetogen gekeken naar de demonstratie van onze gerestau reerde brandweer op het marktplein. Welk een overheerlijk schouwspel! O, het deed mijn Ooudsche hart goed deze onversaagde, kloeke mannen gade te slaan. Waagden zij zich niet met een aan vermetetheid grenzende koelbloedig heid op de tinnen van ons qchoon raad huis Zag ik niet een onzer omvangrijk ste burgers met ongelooflijke kracht en behendigheid de kletterende straal stad- huiswaafts richten Voorwaar! het was een schoon gezicht. Het puikje onzer borgerij had zich, na op buitengewoon officieele wijze de nieu we brandweerkazerne te hebben geopend, eveneens naar het terrein van den brand begeven en volgde met intense belang stelling de verrichtingen van ons man moedig korps. Ik ben huiswaarts gegaan, dragende in mijn hart eene oprechte vreugde... Vrijdag, 20 Juni. Hedenmorgen vond ik mijn boekhouder aan zijn bureau zitten, met afwezige blik ken uit het raam starende. Ik vermoedde reeds en zag nu mijn vermoeden beves tigd, dat hij, onder den ban van de groot- sche gebeurtenissen, die zich gisteren in onze stad hadden afgespeeld, wel weder een epos zou hebben gewrocht; te meer, daar hij in zijn functie van secretaris van de ,JNederlandsche organisatie van brandweerlieden" dit lichaam had ver tegenwoordigd bij de officieele opening van de kazerne aan de Nieuwe Haven. Een fragment van zijn dichtstuk heeft hij mij afgestaan, hetwelk wederom ge tuigt van een dichterlijke bezieling en het doet mij dan ook oprecht genoegen hel een plaatsje in mijn dagboek te kunnen geven: ,JVadat ik dan rondgeleid was Door dit majestueus gebouw, (Waarvan indertijd gezeid was: Dat 't een paar ton kosten zou) En ik alles had bewonderd Tot de allerkleinste spuit ('k Was volkomen overdonderd: Schitt'rend! zag er alles uit Voerden vele magistraten, Ambtenaren enzoovoort (Ook ik, maar dit daargelaten) Plechtig én ontroerd het woond. 'k Hoorde: „...indertijd een spuit was, Die wel eens geen water gaf", ,JJat de brandweer wel eens uit was" „...maar nu alles keurig, óf". Eén moment werd het benepen: Iemand sprak van „bal-masquè" ('t Werd dóór velen niet begrepen, Maar ik snapte de portée)". •de schuld te geven. Bij den verkoop van Zorgvliet is indertijd bedongen dait de ge meente deee afscheidingeinuur zou laten bou wen zij deed dit en het kostte zeventig mil le Vóór dien muur werdi een breede strook plantsoen gelaten om daardoor de muur te oamoiiOeerpn en in de tweede pdaats om het afgescheiden ierrevn niet aan de open bare stkd te doen grenzen zoodat nooit een deel daarvan als villaterrein kon worden be nut. De muur is nu eigenlijk niet meer noo- dag nu hef terrein aan den Staat is vervui len en het eervituut er op rust dat het on aangeroerd moeit blijven. Miasohlien valt nu te overwevén om een gedteehe van den muur af te breken en een hekje te plaatsen op de onderste helft daarvan. Een doorkijkje op het nieuwe rijksterrein zou inderdaad inte ressant zijn. Wie weet wat nog gebeurt, als wij straks alle op het afgeschoten terrein mogen wan delen. Gelijk men wel .al weet zal dit spoe dig mogelijk zijn wiant de overdracht aan het Rijk had al plaats. HAGENAAR. BUITENLANDSCH NIEUWS. ZWITSERLAND. De Volkenbond. De in- en uitvoerverboden. ^Qp dèSubeid«conferentie te Gepève is het r reeds verworpen Duitsehe voorstel inzake den werktijd in de steenkolenmijnen op nieuw in stemming gebracht en thans aan genomen. W,at de conventie van de in en uitvoerver boden betreft, de regeering van Polen heeft thans officieel aan den Volkenbond mede gedeeld, dat het de conventie niet kan ra- tificeeren zoolang de vrije circulatie van Poolsche goederen niet is verzekerd en de afzet van Poolsche producten door de tot standkoming van bilaterale handelsverdra gen niet mogelijk is. De moeilijkheid, waar op de conventie-Colijn thans is vastgeloo- pen, houdt verband met de omstandigheid dat in December te Parijs is bepaald, dat de conventie op 1 Juli 1930 in werking zal treden. Zeventien staten hebben haar thans gera tificeerd en elf dezer staten hebben hun ra tificatie afhankelijk gesteld van de ratifi catie van Polen. Die elf staten houden nu 1 Juli a.s. op gebonden te zijn, tenzij zij uit drukkelijk verklaren hun toetreding te handhaven. De zes overige, waaronder Ne derland en Engeland, blijven weliswaar aan de conventie gebonden, doch zij hébben het recht haar op 30 Juni op te zeggen. Deze opzegging treedt dan onmiddellijk in wer king. De toestand is dus op het oogenblilP cri- tiek. Toch geeft men hier de hoop nog niet geheel op, dat door een nieuwe verlenging van den termijn voor het deponeeren van de ratificatieoorkonden de conventie nog kan worden gered. De werktijden in de mijnen. Geen zeven-uren dag. De kolencommissie der internationale arbeidsconferentie heeft gisteren met 27 stemmen ,die der regeeringen en der groep van werkgevers, tegen de 10 stemmen van de groep der werknemers, het voorstel tot invoering van den 7-urigen werkdag in den mijnbouw verworpen. Eveneens werd het voorstel der Engelsche regeering, dat de arbeidsdag niet meer dan 7% en de arbeid- week niet meer dan 45 uren mag bedra gen, met dezelfde verhoudingen van stem men verworpen. De vertegenwoordigers der Engelsche en Nederlandsche regeermger. stemden voor. Cook, de v ertegenwooi'diger der Engelsche regeering, toonde zich zeer ontstemd over dezen uitslag en verklaarde, dat de Engelsche mijnwerkers thans van een internationale conventie niets meer verwachten en er de voorkeur aan zullen geven de eischen in ieder land afzonderlijk door te zetten. VER. STATEN. Bird's vorstelijke entree in New-York. Onder het geloei der sirenes van de sche pen, het geronk der vliegtuigmotoren en de geestdriftige toejuichingen van een enorme menigte, die zich in de straten of voor de vensters der huizen had opgesteld,, heeft de Zuidpoolreiziger, admiraal Byrd, vergezeld van z'n kameraden, z'n intocht in New-York gedaan. De ontdekkingreizigers trokken Vol gens de Tel. in optoo*it naar hetystadhuis, waai burgemeester Walker zijn vfeugde uit sprak over het welslagen van deft tocht en den behouden terugkeer. Maandag zal Jlvrd door presiaent Hoover worden ontvangen, die hem de gouden medaille van de Anneri- kaansche geografische vereeniging zal over handigen. BINNENLAND. Na de Liebermann-affaire. Naar het „Volk" verneemt, heeft het Amsterdamsche Gerechtshof bevestigd de beslissing der Amsterdamsche rechtbank, waarbij mr. C. van Gigch Jr., in verband met de door hem gespeelde rol in de Lieber- mann-zaak, voor tien maanden is geschorst. Na de ramp in Zuid-Frankrijk. Nederland herbouwt Albefeuille- Lagarde. Gisteren is aan den Franschen gezant in Den Haag afgedragen 21)4,389 francs, de opbrengst van de inzameling ten bate van de slachtoffers van de ramp in Zuidr-Frank- rijk. A&le gelden, die in ons land zyn bijeen gebracht, vermeerderd met de giften in Ned. Indië en onder de te Parijs wonende Nederlanders ingezameld, een totaal van meer dan 100.000, zullen gebruikt worden voor den wederopbouw van het dorpje Abefeuille-Lagarde(département Tarn et Garonne). Een Nederlandsche architect zal het werk aldaar leiden. Wijziging posttarieven. In het internationaal verkeer. Met ingang van 1 Juli a.s. treden in het internationaal postverkeer nieuwe bepalin gen in werking, overeenkomstig het op 28 Juni 1929 te Londen gesloten algemeen post verdrag. Tot de belangrijkste wijzigingen, welke op dien datum in werking treden, befhooren de posttarieveii in het verkeer met Ned.-Indië Deze zijn verlaagd en natter vastgesteld als volgt; a. voor brieven tot 20 gram6 cent; b. voor akten tot en met 200 gram per zeepost: 6 cent; c. minimumpoat der monatera per zeepost: 6 cent, d. minimumpoat der gemengd^ zendingen per zeepost, indien <ie zending akten bevat: 6 cent indien de zending bestaat uit mon sters en gedrukte stukken3 cent. Het. aantal soorten van stukken is met een nieuwe categorie uitgebreid, aangeduid als ..pakjes" (maximum gewicht 1 kg Het tarief hiervoor is vastgestefld als volgt; a. naar Ned.-Indië, Suriname en Curasao per zeepost tot 250 gram. 25 cent, boven 250 tot 150 gram, .per 50 grain 5 cent, boven 500 tot 1000 gram voor elke 100 gram 5 cent meer b. in alle andere gevallen7^ cent voor elke 50 gram, doefi voor elke zending onder een afzonderlijk adres niet minder dan 25 cent. Voorts is wijziging gebracht in de bepalin gen omtrent postlieffing bij aankomst van ontoereikend gefrankeerde stukken. RUILBUREAU voor bons en plaatjes Verzonden aan: J. A. G. te Gouda 10S en aan Mevr, N. A. van 't H. te Gouda 88 I^ver's\j>ons. Noteerden voor: T. den U. te Gouda: 72 Droste'» bons. Voor A. de B. vermindert hetNpunten- aantjn tot 323. Hartelijk dank voor diverse schenkingen. Nog één week en dan is het album van Leupen .„de Nederlandsche jeugd in natio naal coBtuum", gedeeltelijk gevuld, verzon den aan degenen, die het meeste aantal pun ten inzond van linnen- en Lever's bons en Pelikanen. Een ieder kan dus nog meedoen. Het Is de moeite waard, er zijn veel deel nemers. HET RUILBUREAU. abonneeren, ontvangen' de tot dien datum verschijnende nummers gratis. STADSNIEUWS. UOUDA, 21 Juni ISO, Poliomyelitis Anterior Acuta. In het laatste etmaal zijn geen n gevallen ten Stadhuize gemeld. I Zij, die zich met ingang van E™ Uitgebreid b(j-programma en buiten- i T..1I loon j,.j_ l gewone muzikale illustratie maken een ge- 1 Juli 1930 voor minstens drift heel, dat niemand verzuimen mag te gaan maanden op de Goudsche Courant zien Zaken jubileum A. J. Opstel ten. Het zal Zaterdag 5 JulJ a'.s. 25 jaar ge leden zijn dat de heer A. J. Opstelten zijn zaak in Noack's fijne vleeshhwaren aan de Hoogstraat hier vestigde. Gedurende die geheele reeks van jaren heeft deze zaak zijn goede naam weten te handhaven. Ongetwijfeld zulleji den heer Opstelten op dezen gedenkdag vele goede wenschen toekomen dat zijn zaak een "Ver der langdurig bestaan heoben moge. Plaatsgebrek. Wegens plaatsgebrek moeten verschil lends rubrieken en bijdragen in dit nummer achterwege blijven. Burgerlijke Stand. GEBOREN,18 Juni: Gijsbertus Willem Cornells, zn. v. G. J. van Bekkum en D. A. Terlouw, Tollenstraat 109. 19 Juni: Aagje Johanna, d. v. C. L. van der Meet en Maria Hoogte ijling, Bosch- weg 27; Jan Huibert, z. v. J. Hoogendoorn en A. Schrijver, Westhaven 41; Maria Mar- garetha, d. v. D. Nuvelstijn en Jj. van Eyk, J. Kottensteeg 20; Pieter, z. v. J. Blom en L. C. van der Ham, 3e Kade 2. ONDERTROUWD, 19 Juni: C. Hoogen doorn en B. Muys; G. Verwey en Z. A. Car- lier; G. M. Bunschoten en I. M. Dikhooff; G. H. de Wilde en G. A. M. German. OVERLEDEN, 19 Juni: Adrianu9 de Jong, 44 jaar. Agenda. 23 Juni. 8 uur, Stadhuis Raadzaal. Ge meenteraad. 25 Juni, 8 uur. Gebouw Daniël. Cursus E. H. b. O. Alleen voor dames-leden. Apotheken. De apotheek van den heer F. A. Dee, Westhaven, zal tot en met 27 Juni, benevens dói daarop volgenden nacht geopend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Zondagsdienst doktoren. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zondagavond 12 uur, kan men zich voor medische hulp wenden tot de doktoren Dr. B. C. de Raadt, Crabethstraat en Dr. J. G. Rups, Tiendeweg. I EETKAME R I compleet: 280.— Op 14 April j.l. begoot de Raad van den 'lieer J. van ZutpUeyi, ten béhoeve van den aanleg eener straat een gedeelte van zijn aan de Krugerlaan gelegen perceel, sectie A no. 0009, aan te koopen, n.l. het gedeelte van den tuin, gelegen feu zuiden van den zijgevel en hot verlengde daarvan. Inmiddels ii evenwel gebleken, dat, waar de geprojecteerde straat eenigszins schuin loopt, ook nog een strookje, groot pl.ni. 15 M2 van den achter het iiuis gelegen tuin, moet worden gebruikt. B. en W. hebben den heer van Zutplien bereid gevonden dit.Strookje grond aan de gemeente te ve_rkoopeu voor een «om van f 150.-. Verleening recht van uitgang en overpad aan 1'. C. Veerman. B. en W. stellen den Raad voor aan den heer 1'. C. Veerinn, wonende Vrouweusteeg no. 11, alhier, opzijn veraiek het recht van uitgang en overpad te willen verleenen op de aan zijn woonhuis grenzende zijl, sectie B no. 1946 De Vrijzinnig Hervormden in de kerk. Zondag 22 Juni v.m. 10 uur zal m de laat ste vacature dienst in de Kleine Kerk, Pe perstraat, voorgaan Ds. Nieuwburg, Ned. liecv. pred. te Moordrecht. Verhuur van een perceeltje grond aan de Voetbalvereniging „Ona". B. en NV. stellen den Raad voor wederom voor 5 jaar aan de, voetbalvereniging „O. N.A." te verhuren een perceeltje land ach ter liet Ü.N.A.-epeelveld en wel voor een be drag van 50.— per jaar. Het zwembad weer geopend. Burgemeester en Wethouders hebben in overleg met 4)r. de Planque besioten de Zweminrichting aan de Houtmansgracht weder open te stellen. Deze mededeeling zal zeker met groote vreugde woiflen ontvan gen. Toegang tot de inrichting hebben even wel nog niet kindeïien beneden 12 jaar. Schou w burg- bioscoop. Na het gebruikelijke Hollandseh nieuws, waaronder ook ditmaal weer vele mtore«- sante opnamen wdren te zien draait als eerste hootdnunutier „De dans oui het leven" een zeer avontuurlijke en spannende rolprent, waarin de lieftallige Sue Carrol en Nick Stuart de hoofdrollen vervullen. Een aardig gegeven ligt aan deze sensatie-film ten grondslag. Victor Mag LaglaftM. wat «en praohttype is dat toch!) vervult dar hoofdrol in ihet tweede hoofdnummer „In iedere stad een andere schat". De titel verraadt reeds, dat we hier met een leutige zeemansfilm te doen hebben. En zoo ig het inderdaad't Is een verhaal van twee gezworen kameraden, die gewoon waren samen te gaan paeagseren, maar op zeker moment dreigt dte vriendschap ver stoord te worden: cherchez la femme. Na tuurlijk komt alles op z'n pootjes terecht. Beide films werdetr door het strijkje goed geïllustreerd. De „Zonnestraal" collecte. Vandaag wordt de „Zonnestraal"-collecte gehouden, wordt er hulp gevraagd voor de duizenden TjBXJ.-lyders die nog onverzorgd blijven, daardoor de gezondheid bedreigen van de honderdduizenden gezonden, die hen omringen. Nuchter inzicht tot zelfbescher ming moest reeds iedereen tot helpen aan sporen. Doch men blijft helaas nog steeds te veel zonder belangstelling toezien, en nieuwe slachtoffers worden bij tien- en honderdtallen gemaakt. Dat is de noodlottige rekening die de ge meenschap aangeboden wordt door ons aller nalatigheid. Zoo sprak de bekende Jan van Zutfen in een radiorede op 25 Mei j.l. Mannen van den arbeid, uit alle levens kringen zoo sprak hij: Meerendeels zijn het Uwe makkers, Uwe trouwen, Uwe kinderen, die door te weinig hpip te gronde gaan. Geldgebrek mag geen doodsoorzaak zijn. Daarom vragen wij hulp aan allen, omdat wij allen helpen, van welke richting hij ook zij. En nu de daad. Als vandaag de collectan ten U hun „ZonnestraaP'-teeken aanbieden weigert dan niet een klein gedeelte van de geldelijke lasten op U te nemen. Benoeming Directeur Chr. Zangvereeniging Zwammerdam. Na gehouden proefrepetitie is uit een 16tal sollicitanten de heer K. J. de Beun alhier, benoemd tot directeur van de Chr. Zjingvereeniging „Looft den Heer" te Zwammerdam. Thalia-Theater. Films met aparte charmes. Inderdaad brengt de Thalia-bioscoop deze week films met aparte charmes. Van elk der beide hoofdnummers gaat een speciale en bijzondere aantrekkelijkheid uit. Films voor ieder publiek, schitterend gespeeld met heel goede ensceneering en boeiend van hande ling. „Op ieder reisje, een ander meisje" is de titel van een dolkomische comedie in zeven acten, met Tom Moore en Bessy Love. De triomf van een lieftallige jongedame over een goedigen Ier, politieagent in New-York en beklagenswaardig slachtoffer van zijn speelsche gijn en humor. Het tweede hoofdnummer ,jDe genade- «lag" is meer sensationeel, hoewel ook hier de vermakelijkste tooneeltjes zich afspelen. Een hoogst interessant duel tusschen bok- ser cm worstelaar wordt omweven met tal UIT DEN OMTREK. WADDTNXVEEN. Een, kranige ruiter. De heer Joh. Gehrels, Md van de landelijke rij vereen kring „Ratnieeeter de Kruijff" te Halfweg (N.-H.) maakt te paard een rit van Hailfweg naar Eindhoven. Genoemde ruiter kwam heden te Waddinxveen aan om 12.30 uur om na een rust van 2 uur zijn rit tie vervolgen tot Gorinchem. De bedoeling is dat hij Zaterdagmiddag te Eindhoven arri veert. De heeir Gehrels was verleden jaar een der prijswinners met „Bleuté" bij den ge houden landen-we<$8trijd te Keulen en be- haakto 2e Pinkeferdag het kampioenschap voor Goripchem op het aldaar gehouden con- coursJiippique Hij werd ontvangen door den burgemeester, zijn paard werd tijdens het oponthoud te Waddinxveen keurig verzorgd door den landelijken ruiter E. de Jong, ter wijl hij bij zijn vertrek een edndweege werd vergezeld door den voorzitter van „De Gou- we-ruiters", den heer A. van der Breggen alhier. In deze gemeente heeft zich een geval van kinderverlamming voorgedaan bij een 5-jarig knaapje. Per gemeentelijke ziekenauto is het patiëntje overgebracht naaT het academisch ziekenhuis te Leiden. Ontsmetting der woning heeft plaate ge had. INGEZONDBN. Ruiten verantwoordelijkheid der Redactie Nog eens: De hoofdenbenoeming. Met groote verbazing namen we kennis van het voorstel van B. en W., om de op 12 Mei j.l. van de Raadsagenda afgevoerde voordracht voor hoofd van school C te hand haven en aldus opnieuw de Goudsche onder wijzers te passeeren. De uitspraak van de Raad, dat hij geen voordracht wenscht, waarop Goudsche sollicitanten ontbreken, is een goede maand oud en daar komen B. en W. met de „oude" voordracht terug. We staan versteld over zulk een aantas ting van het prestige van de Raad. ,Wat moeten B. en W. wel den]fen van de Raads leden, om te veronderstellen, dat deze, zon der dat er iets gebeurd is, dat een gewijzig de houding zou kunnen rechtvaardigen, hun jasje zouden omkeeren? De meerderheid van de Raad' heeft door zijn uitspraak van 12 Mei de juistheid van de grieven van den iBond van Nederland sche Onderwijzers, inzake de passeering van Goudsche léerkrachten bij de hoofdenbenoe ming, erkend. Verwachten B. en W. nu, dat deze Raadsleden, of enkele ervan, deze re kening weer ongedaan zullen maken, door voor de oude voordracht te stemmen Wij kunnen ons niet anders voorstellen, dan dat de meerderheid van de Raad op nieuw het voorstel zal terugwijzen. Uit het feit, dat de minderheid van B. en W. nu ook een voordracht voor school 6 wenscht, waarop Goudsche leerkrachten voorkomen, blijkt, dat ze van meening is, dat de Goudsche sollicitanten niet verdienen achtergesteld te worden bij collega's uit andere plaatsen, en dat het door ons gepro pageerde systeem van benoeming uit het Goudsche corps juist is. Wij gelooven, dat deze minderheid in het college van B. en W, juist beseft, hoe de yver en de liefde voor het werk kunnen worden aangewakkerd, door gerechtvaar digde grieven weg te nemen. En o. i. zal de keuze voor de Raad dan ook niet moeiiyk zyn. We vertrouwen, dat <je Raad voldoende waardeering voor het werk der Goudsche onderwijzers heeft en dat hy dus opnieuw de voordracht zal terug- wyzen. Het bestuur v. d. afd Gouda v. d. Bond van Ned. Onderwijzers. Wegens plaatsgebrek van redactiewege bekort. GOUWE 89 Fa. B. DE JONG SPORT IN WIDSTRIJDKN. VOETBAL. Neder laag wedstrijden G. S. V Gouda: G. S. V.—-D. H. S., 2 ur. G. S. V. 3-D. H. S. 8, 12 uur. V riendschappeiy k. Gouda: Gouda-nHaarl. elftal, 7 uur. Het Haarlemsche team is als volgt sa mengesteld: Kos (R.C.H.) d.; Ruis (R.CJi. van Dam (R.C.H.) a.; Vos (Haarlem Krom' (R.C.H.), Verkerk (R.U.H.) m.; Verkerk (Schoten), de Geus (R.C.H.), Prvost (Re H.), van Es (R.C.H.), J. van Es (Storm vogels) v. Om den Oosten-Beker. 10.30—11.30. Rotterdam: Haagsche V. B.—Roti v. B. Dordtsche V.B.Goudsche V R 11.45—12.45. Verliezersstryd 2.153.15, Eindstryd 3.804.30. Winnaar 1928 R.V.B., 1929 idem. De wedstrijden worden op het Sparta- terrein gespeeld. Het G.VjB. elftal ziet er als volgt uit: G. Raateland (Haastrecht) d.; C. de Bode (Olympia) en P. Boers (Gouderak) a.; F. Vermeeren (Gouda), de Lange (Schoonho ven) «n H. van Zutphen (Olympia) m.; J. van Vliet (Gouda), M. Klein (Olympia), N. Bloot, C. Ottevanger, H. Boonstru (allen Gouda) v. Reserves: H. J. v. d. Bosch (Gouda) en C. Verdoold, Olympia. ATHLETIEK. Jubileum wedstrijden G. A. K. Chronologisch overzicht der wedstrijd nummers: 1.30 uur: 100 M. series D-klasse. 1.50 800 M. series D-klasse. 2.05 .100 M. Demi-finale D-klasse. 2.15 400 M. series A-klasse. 2.30 Verspringen met aanloop. 2.45 100 M. series A-klasse. 2.55 100 M. Finale (D-klasse. 3.05 4O0 M. Demi-finale A-klasse. 3.25 Hoogspringen Dames. 3.25 100 M. Finale A-klasse. 3.30 800 M. Dames. 3.35 Polsstokhoogspringen. 3.45 400 M. Finale A-klasse. 3.50 5000 Meter. 4.15 4 x 100 M. estafette series (heeren 4.30 800 M. Finale D-klasse. 4.45 4 x 100 M. estafette finale. In A-klasse komen cracks, in D-klasse nieuwelingen uit. Als wedstrydleider fun geert de heer J. 3. Wesseling, als scheids rechter de heer G. van 't Clooster. Er komen deelnemers uit Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Breda, Vianen, Utrecht, Dieft, Rotterdam en verder uit Gouderak, Schoonhoven en uit Gouda. Van de G. A. K. clubs zenden T.H.O.R., D.O.S.e G.S.V., Vi res et Celeritas en Quick hun vertegenwoor digers. 'De 100 M. D klasse wordt in 6 series van 6 deelnemers geloopen, de 800 M. van de zelfde klalse in 2 series van 16 deelnemers. De 400 M. A-klasse bestaat uit 5 series elk van 3 deelnemers. Hieronder bebooren W. Bolten Jr. van A.V. '23, A'dam, Huibers van Feyenoord, Jansen idem en P. M. Beyen van T.H.O.R. Op verspringen komen o.m. uit G. La- moré, de Amsterdammers C. M. Huisker en P. Huisker van J. O. S. De 100 M. A-klasse brengt o.a. M, v. d. Berge, Haarlem, J. Both, Vlug en lenig en Visser, Feyenoord aan de start. Op de 5000 M. komen de bekende loopers Baars, Steineman, Pro Patria, Rooyakkers, D.H.C. en van Yperen, D.O.8., R'dam. De 800 M. A-klasse belooft een spannende race te worden. Nieuwland, Feyenoord, Wolf, Vlug en Lenig, Huisken, J.O.S. en A. Boer, T.H.O.R. genieten nog concurrentie van een 7-tal andere loopers. De dames komen ei*kel uit op 800 M. hoog- en verspringen en in de estafette. Quick, iHygiea, Vires et Celeritas en Qljm- pia, Den Haag zyn vertegenwoordigd. Een aardig programma, hoewel enkel werpnummer er van deel uitmaakt. M de loopnnummers zit echter nicer \:iriatie en de series zyn zoo ingedeeld, dat rt steeds spanning zal zyn. Deze wedstrijd» die om half twee op het O y m p i ft- terrein aanvangen, genieten de belangstel ling ten voilé. Over het jubileum van den G. A. K., over enkele bestuursleden, die sinds de oprich ting een functie vervullen, over het ver richte werk in de periode ^925—1930 en ce. - nog nimmer vervulde wenschen van oen G. A. K. zullen we het een volgende maal eens hebben. WATERPOLO. De wedstryden van de G. Z. C. gaan niet door. Naar wy vernemen zullen de polowed- stryden van de G. Z. C. morgen niet worden gespeeld. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 21 Juli. Verwachting. Matige zuidwestelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, weinig of geen regen, iets koeler. De verdere vooruitzichten: weinig ver andering- PREDIKBEURTEN. Zondag 22 Juni 1930. GOUDA Rem. Kerk, 10% u. v.m. Ds. H. Cramer. Luthersche Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. Simon. Kleine Kerk, 10 u. v.m. Ver. van Vryz. Her- vormden, Ds. B. Nieuwburg van Moor drecht. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 130 10 u. v.m. en 5 u. n.ra. Db. J. B. G. Croeg. Ver. Calvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt i«. 10 u. v.m. en 6% u. nan. Ds. D. Bax Puttershoek. Geref. Kerk, Turfmarkt, lO u. vm. u. n.m. Ds. J. P.'C. ten Brink. Geref. Gemeente, Tttrfmarkt, 10 u. vjn. 011 5% u. njn. Leeskerk. BERKHNWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. vjn. Os. t® Bme' BOSKOOP, tfed. Herv. Kerk, 10 u. v.pa. Dg. D. Haarg ran Nieuwe Niedorp. Ken. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van Noo- ten. jifad. Herv. Geref. Evangelisatie, 9% u. vxn. en 6 u. n.m.'De heer E. J. Uitman, theol. doet. te Zeist. Gebouw Salvatori, 9% u. v.m. De heer W. G. de Jonge. 6 u. n.m. Ds. A,' G. J. den Hertog van Rotterdam. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, i Ou. v.m. Ds. P. de Looze. 6% u. n.m. Leeskerk. Remonstr. Kerk. Geen dienst. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk 10% u, v.m. Ds. B. J. Kayis. Evangelieatiegebouw, 10J u. v.iu. en u. n.m. Ds. Bouthoorn, em. pred. te Zeist. Geref. Gem. beide diensten preeklezen. GOUDERAK Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. C. J. I^en- mans. 7 u. n.m. Leeskerk. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas van Boskoop. ADVERTENTIEN. OOOOOOOWOOOOOOOOOOOOGOOOOOO Zoo de Heere wil en zy leven hopen onze geliefde Ouders Hardljzir I. P. Hardljztr-EndanburB den 2öen Juni 1930 hun 40-jarig echt vereniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen en Klein kinderen. Waddinxveen. Zuidkade F197. 12 oooooooooooooooooooooooo^ooo VOORLOOPIG KOSTELOOS. By beschikking der Arrondissements rechtbank te Rotterdam van 20 Juni 1930 is in staat van faillissement verklaard JACOBUS JOHANNES MUL, koopman wonende te Gouda, aldaar handelende onder den naam Koord- en Touwhandel „Gouda", met benoeming van den E. A. Heer Mr. G. L. van Es tot Rechter-Commisssaris en var. ondergeteekende tot curator. Mr. S. H. SMIT, Wydstraat 5, Gouda. Voorloopig kosteloos. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Rotterdam d.d. 18 Juni is J. VAN DER VLIS, handelende onder de firma C. LOURENS, Lange Tiendeweg 57 te Gouda verklaard in •taat van faillissement zulks met benoeming van den E. A. Heer Mr. G. L. VAN ES tot Rechtercommis saris en van ondergeteekende tot cur ator. ÖOUDA, 20 Juni 1930. Kleiweg 34. Mr. A. A. J. RIJKSEN. GEVRAAGD EIJNWACHTER Spieringstraat 129 GEVRAAGD VAN SCHELVEN, Punt 17 8 GEVIRAiAGD, voor halve dagen. 8 voor halve dagen. Adres: iBOEJLBKADE 246. Burgerjuffrouw BIEDT ZICH AAN als of WERKSTER. Brieven onder No. 2444, Bureau Goud sche Courant, Markt 81. GEVRAAGD een Adres: J. C. SBBBtEfci, Itegentesseplant soen 15, Gouda. Mevr. G. J. SCEH1I/T>BIJLSM AKru- gerlaan 79 VRAAGT tegen 1 Aug wegens huwelyk der tegenwoordige een GEVRAAGD: liefst met eenige routine, bekend met typen. 12 Brieven -onder No. 2477 Bureau Goud sche Courant, Markt 31. GEVRAAGD pp flink salaris een 10 en een vergevorderd LEERLING. Adres: KATTENSINGEL 93, Gouda. GBVRAiAGD voor directe indiensttreding by een architect te Gouda. Sollicitaties pret opgave van verlangd salaris enz, onder No. 2476, Bureau Goud sche Courant, Markt 81. voor vakman TE HlUiUiR. LEESBIBLIOTHEEK, Boelekade 56, le e-n 2e hands Boekhandel. 8 Op goeden stand aangeboden GEM. ZIT- EN SLAAPKAMERS voor één of twee Heeren met volledig pension Br. onder No. 2511 bureau Goudsche Courant Markt 31 8 JONGELUI zoeken tegen Augustus of September een liefst centrum stad. Huurprijs f500.— f 600.—. Brieven onder No. 2509 bureau Goudsche Courant Markt 31 TE KOOP: voor f30.— benevens eenige Plafoniëres en Schijn werpers HAMBURGER HOO GENDOORN Molenwerf 30 Tel. 708 TE KOOP een goed onderhouden RAAM 113. Te bevragen aldaar. 8 V SPOED TE KOOP AANGEBODEN een prima 6 Cylinder (merk .Studebaker) volledig uitgerust met wegenbelasting, kaart tot 1 Sept., prijs 500.—. 16 Brieven onder No. 2504, Bureau Goud sche Courant, Markt 31. ongeëvenaarde kwaliteiten in 6, 8, 10, 12 cent KLEIWEG 87 TEL. 517 Allen, die sympathieseeren met het oprichten van een gelieven hun handteeltening te zenden aan B. A. VAN MOURIK, Turfmarkt 86, GOUDA van de ZAAK in •oherp oonourreerende prl|i«n. Beleefd aanbevelend, Lange Tiaadamg SS. 50 GJÏVRAAGD, op handelskantoor voor di recte indiensttreding. 10 Solliciaties onder No. 2495, Bureau Goud sche Courant, Markt 31. TBR OVERNAME AANGEBODEN tegen billijken prys. (aardige byverdienste). Eventueel ook boe ken alleen. 10. Brieven onder No. 2497, Bureau Goud sche Courant, Markt 81. CRABETHSTRAAT 4, (voor spoedgevallen tandartsen J. HADDERUS OOSTINGH en J. A. M. DE DECKER). 12 in de Groote of St Janskerk te Gouda op Donderdag 26 Juni n.m. 7Yz uur dooi den Heer HENRI C. J. DE MAN. Programma ad 10 ct. verkrijgbaar b(j Boekhandel J. DE VEN, Wijdstr. 4 F. BIJLSMA's Boekh., L. Tiendeweg en aan de Kosterswoning. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van GOUDA zullen op Dinsdajg 1 Juli 1930 des namiddags 2 uur ten Gemeentehuize in het openbaar trachten aan te besteden: Het maken van ean vasta brug ter vervanging van een draaibrug over de Donkere Sluis te Gouda, met bijkomende werken. Bestek en teekeningen zijn vanaf Dinsdag 24 Juni 1980 verkrijgbaar ten bureele van Gemeentewerken, Turfmarkt 50 te Gouda, tegen beta ling van 10.restitutie 5.00. Gouda, 21 Juni 1930. Burgemeester en Wethouders 40 van Gouda. te Gouda De wnd. notaris J. H. A. M. ANTEN zal op Maandag 7 Juli 1930, des avonds half 8 in het Hotel „de Zalm" aan de Markt te Gouda, in eene ziting publiek verkoopen: A. krachtens artikel 1223, lid 2 B. W. perc, 1 t.m. 7de zeven, onlangs nieuwgebouwde en nagenoeg vol tooide. aan den Zwartenweg, nog ongenum merd, onder de gemeente Reeuwijtk, aansluitend bii den bebouwden kom van Gouda. Perc. 8: gelegen achier voormelde woningen aan den Breeden Vaart, ter grootte van 6.05 Aren. Alles in eigendom behoorende aan de N.V. Goudscihe Bouwmaatschappij. B. Vrijwillig: aan het Moordrechtsche Verlaat no. 4 te Gouda, bii de week verhuurd voor 1.75 aan Mej. de Wed. Nieuwveld. De veiling van sub A geschiedt in afzonderlijke perceelen, combinaties en generale massa. Aanvaarding bit de betaling, uiter lijk Augustus 1930, ten kantore van den notaris. Bezichtiging van sub A eiken werkdag, van sub B volgens plaatse- hik gebruik. WIT KN PATRUS LEGHORN Woensdag 25 Juni Maandag 30 Juni. a 0.30 per stuk. Pry's per 100 stuks op aanvraag. A. v. HENSEN v. UN INGE, L. Gouwe 98. DAMES! Laat nu Uw haar behandelen door het nieuwe ideale toestel WELLA, blijvende kaargolf tegen zeer verlaagd* prys. M. J. DE JONG, Dameskapper, L. Grqenendaal 110, bul. Gouwe. Hotel, Café, Restaurant Vut. Wiu-KIsr.il. Heerlijk buitenzitje, prima verzorgde consumptie. Amerikaansehe dranken. Aanbevelend, Fr. ENGELS Nieuw* Zending RAAMHORREN in alk maten. DEURHORREN op elke maat te kveren. SPIERINGSTRAAT 107—109 TELEF. 784. ZONNEBRAND of HUIDAANDOENING?? Gebruikt daarvoor de prima NIVEA CREME jn tuben en doosjes vanaf 15 c,t. Gedipl. Drogist Burg. Martenssingel 109 Tel. 739. Voor 2 gulden en 1 kwartje maar Zyn 1 paar Heeren zolen en hakken klaar. Terwyi de dames zolen en hakken zoo U weet, Voor I gulden en 75 cent zyn gereed. Wel wordt de vraag allicht gestald, Wat ontvangen wordt voor zoo wpinig geld. Daar wordt voor geleverd het allerbeste, Waarvoor het bewys te leveren ons nog restte. Welnu over onze voorraad vry gecontroleer Voor ieder wat wil U nog meer. Gespijkerd, gelymd, gepend met 1 of dubbele ry, Genaaid met zwarte, witte of bruin© steek, 1 kwartje er by. Gehaald, gemaakt en thuisgebracht, Wie had dat voor die prys gedacht. De werkplaatsen zyn B. Martenssingel 123 en Spoorstraat 21 te vinden. De adressen voor hun die kwaliteit 28 beminden. KOOPT DONDERDAG uw Koekjes en Banket OP DE MARKT. Uitaluitend van KNOPPER's Banketbakkerij Specialiteit in de fijnere banketaoorten. Standplaat*BIJ HET STADHUIS. Een pijp Koophandel tabak van onze rijpe a 30 cent per '/2 ons geeft een groot genot Licht rookend en fijn van geur. WIJDSTRAAT 20 TEL. 198. WEGENS OPHEFFING der Horlogemakers zaak van alle in voorraad zijnde uurwerken TEGEN ZEER LAGE PRIJZEN Gouden, Zilveren en Nikkel Heeren tn Dames Horlogies, Regulateurs, Mo derne Bronzen en Eiken Pendules Wekkers Barometers 2 halklokken enz. enz. BIJ: J. O. VETTER HOOGSTRAAT 5 GOUDA KEMPINSK1 MOEZELWIJN voor Bowl 95 ct. SPUITWATER. VRUCHTEN IN BLIK. PHOENIX BIER 19 ct. per Pul. OUIYS LIMONADE SIROOP 90 ct. RIJFE LIMONADE SIROOP 70 et. ELITE SORBET 100 «t. p. ft. met recepten. LANGE TIENDaSWEG 45. Steeds voorradig alle maten prima gebruikte AU«Ol»an4N»n, 2eWeenastraat 17, Tel. 43929, R'dam is heden de prijs der Gouda 10 Gouwe 55 ZOETE en ZOUTE KRAKELINGEN 22 en 25 cent per ona. TAAIE BITTERKOEKJES en andere BANKETSOORTEN 22 cent per ona Alle soorten GEBAKJES 8 cent per atuk. SIROOPWAFELS 6 cent per atuk. GOUDSCHE SPRITS 25 cent per ons PRIMA HONINGKOEK 40 cent per atuk. Qabr. Kamphuis an STEENHOUWERIJ A. ROODIOL BARDSTEEN ZANDSTEEN SCHOORSTEENMANTELS GBAFWEEEEN. ACHTER DE KERK GOUDA. Het adres voor •n i« Korte Tiendeweg 22 Verdrijft de onaangename geur bij transpireeren Verkrijgbaar bij: 15 op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 26, 27 en 28 dezer, in Hotel „De Beurs", Markt 42. Spreekuren: 9 u. v.m.5 u. n.m.; 7—9 's avonds. Zaterdag tot 5 uur. Gratis demonstratie van het wereld beroemde Luchtkussen Breuk-Apparaat van den heer C. E. Brooks. Benut nu deze gele genheid om U een Brooks Apparaat te laten aanmeten, en zoo mogelyk aan te schaffen. Waarom nog geen gebruiker van het Brooks Apparaat, dat ruim 17 jaar in ons land reeds met zooveel succes wordt toege past? Vergelyk het met Uw breukband: Geen vee ren onnoodige drukking pijn angst of verergering der breuk; doch: aangename dracht verlichting gemak rust veiligheid en de grootst moge lijke kans op herstel! By Uw zwaarste werk geen last van Uw breuk, want deze wordt volkomen in be dwang gehouden. Ook het dragen des nachts is een groot voordeel. Geen breuklyder biyve thans achter. Wy hebben duizenden Mannen, Vrouwen en Kinderen afdoende geholpen. Dus ook voor U kans op algeheel herstel. De prys be hoeft geen bezwaar te zyn en onze garantie van terugbetaling by terugzending na den proeftyd, vrijwaart tegen alle risico. Slechts DRIE DAGEN! (Wacht niet tot den laatsten dag) BROOKS RUPTURE APPLIANCE CO. Singel 25. (2146B) Amsterdam.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 2