7 jbaak. annemers! SE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD, VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BQSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, MJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. No. 17410 00* Jaargang Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen FEUILLETON. anslagen in de 1928/1929? 1/1929? veten wilt in de tingsstaten. BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REE RATELSLANGEN" Woensdag 2S Juni 1930 t I Den Haag. 1 ON, Markt 31, Gouda. (Wordt vervolgd). van gaaf aan "Wli eronder. e nieuwe I gebruik van de berekeningstaat v2j ~”e inschripinget met losse I speciale maatregelen getroffen worden om kiesrecht te verleenen aan gehuwde vrou wen en weduwen van meer dan 25 jaar. Dit der vol- ke middelen vèr achter 'vengenoeinde kwalen; rheid wordt geroemd. 2 fl. ƒ21.-. Op bevel moest het dat de voor het en arbei- zal het aantal kiezers verdrievoudigen stemrecht verleenen aan 20 pet. wassen bevolking. De commissie adviseert voorts Noord-Westelijke grensprovincie eerst een Wetgevende Raad zal krygen. De uitvoerende macht zou echter zooals tegen woordig, bljjven in handen van den Hoofd- iCommissaris en deze provincie, evenals het gebied der stammen benoorden de provin cie zal onder controle blijven, in het belang van de veiligheid van de grens. In overweging wordt gegeven om Birma af te scheiden van Indië zelf, vooral we gens de sterke strooming onder de openbare meening in Birma, ten gunste van een’ scheiding. De commissie tracht niet een nieuwe Grondwet voor Birma op te stellen, maar stelt voor, dat deze, zooals de Indi sche constitutie, een stap zal zijn op den weg naar een vollediger zelfregeering. Een grenscommissie zal door de Indische regeering worden aangewezen om de gren zen der provincies te herzien en haar ge middelden omvang te verminderen. Wanneer men een moeilijkheid heeft overwonnen, is men in kracht toegenomen ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal 8.15, met Zondagsblad 8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. Uit het Engelech van H. A. VACHELL. 5 Nadruk verboden. Vanavond ontvang ik! zei ze verlegen. Ontvangt u? Wat? Ze gaf een omslachtige uitleg. Ik wou u ontmoeten, niet uwe vrien den, zei hij spottend. Ik zou graag mijn condor vertoonen. Overmorgen gaat hij naar New-York. Dan maak ik, dat ik hier weg kom. Zoo’n haast om weer naar Spragge’s hoeve terug te keeren? Hij antwoordde prompt: Nu niet meer zoo heel erg. Het was maar een goedkoop complimentje, maar de toon waarop het geuit werd, bracht Hazel Goodrich's bloed in beroering Ik zou heel graag u-w condor willen zien, zei ze na eenige aarzeling Werkelijk? Dat kan heel gemakkelijk. Ga mee hier uit de tram. z De spot in zijn glimlach deed haar een besluit nemen. Zij ging met hem mee Toen ze bij vui Horne kwamen, klonk uit de loods een verwoed gebrul. Genade, is dat uw con 1 r? riep Hflzel Haar onwetendheid amuseerde George. U bent toch niet bang? ken Ambachtsavond- hief Arbeidsinspectie eer Autobusdiensten Bepalingen Begraving re Vermakelijkheden bezienswaardigheden ermogen Bewys van imissie Bootdiensten Burgemeester Bur- missie van Bystand C.-bestryding Con- rders Diaconieën den van huisdieren Electriciteit en Gas 3-aangifte Gemeente- -Inkomstenbelasting nteraad Gemeente- verbet, van Gewcd- he Librye Goudsche (Stedelijk) Handels- 8t Hoffmansgesticht jtschool Huiszorg chtingen en Instellingen ijs Instellingen van iliditeitswet Invoer- ag Kalender 1939— Kegelclubs Kerk- ngen Keuringsdienst •nting Lager Onder bouw ongevallenwet rzending Makelaars rys Monumenten ol (Stads-) Natuur- it van 't Algemeen erwysvereenigingen (Uitvoering) Ont- Ouderdomsrente spoorten Pensioenen i Politieverordening Raad van Arbeid igingen Reinigings- isproefstation Klei- en Ryks Zuivelconsulent club Schoolverzuim loonheidscommissie nte) Slachthuis w Sonnevanck Spaar- Stadhuis Stedel. ombootdiensten St. nissie) Stratenlijst re) Tehuis voor Israë- lling) Tesselschade erculosebestrijding nigingen van Handel, Vereenigingen (Land- igs-Maatschappijen Vermogensbelasting d mkmisbruik Volks- >er Vreemdelingen- ophalen Waag reenigingen en instel- oningbedrijf (Comm.) dgingen Zegel Ziekenhuisverpleging r Uwe of niet ilegvellen. 1O cent -7'1, cent per Te| «nt per vel 1RINKMAN ZOON OUD A De reorganisatie van Indië op federalisti- schen grondslag en vêr-reikenden constitu- tionaele hervormingen in alle opzienten worden aanbevelen door de Indische statu taire commissie onder leiding van Sir John Simon en de drie Britsche politieke partyert vertegenwoordigd in het tweele deel vau haar rapport, *dat gisteren is verschenen. Het gedetailleerde schema, dat daarin verder ontworpen wordt, voorziet de moge lijkheid, dat het komen zal tot een federatie van Grooter-Indië, >1J. een federale unie van Britsch-Indie en de Indische inboorlingen staten. Onder de voornaamste voorstellen behoo- ren: provinciale autonoipie en de afschaf fing van het tegenwoordige stelsel van dy archie, d.i. het stelsel van verdeelde minis- terieele verantwoordelijkheid. De geheele leiling der provinciale regeering moet wor den toevertrouwd' aan provincie kabinetten, verantwoordelijk tegenover plaatselyke par lementen, te verkiezen volgens' een nieuw stelsel van vertegenwoordiging. Elke pro vincie moet zooveel mogelyk meester zyn in eigen huis. De gouverneur van een pro vincie zal slechts voor bepaalde doeleinden een remmende bevoegdheid hebben; er zijn speciale bepalingen voor een toestand van nood gemaakt. De omvang der provinciale parlementen zal worden uitgebreid. De afzonderlijke Hindoesche en Mohammedaansche kiezers- lichamen zullen voort blijven bestaan. Het kiesrecht zal worden uitgebreid van 2.8 pet. Voorstallen tot ba langrijke constitutioneels hervormingen in Britsoh-lndië. Reorganisatie op federale basis. Een Raad voor Grooter Indië. In de* provinciale parlementen zullen eenige zetels ingeruimd worden aan de pa ria’s. De structuur van de centrale regeering zal soepeler moeten worden, doch de Uit voerende Raad van den G. G. zal voor het oogenbiik niet „verantwoordelijk’' zyn te genover de’Indische Wetgevende Vèrgade- ring, in den zin Waarin het Britsche kabi net „verantwoordelijk” is tegenover het Britsche parlement. De G. G. zelf, in stede van den secretaris van staat voor Indië zal verantwoordelyk zyn voor de keuze en de benoeming der leden van zijn kabinet. Er worden eenige voorstellen gedaan, om ge legenheden te openen voor een aanpassing in de constitutie der centrale regeering, maar de verantwoordelijkheid voor de toe komstige beslissingen blijft by het Brit sche parlement berusten. Het Centraal Parlement moet worden sa mengesteld op een streng federale basis door de provinciale eenheden. De Raad van State blyft’ voortbestaan en de Wetgevende Vergadering wordt de „Federale Vergade ring”. De verkiezingen voor beide zullen indirect zijn: de leden worden gekozen door de provinciale parlementen volgens de me thode der evenredige vertegenwoordiging. Het aantal leden van de vergadering wordt gebracht van 145 tot 250 a 280. Be halve haar tegenwoordige bevoegdheid-zal de vergadering de controle krygen over een door de centrale Overheid bijeengebracht fonds, ten einde de provincies van geldmid- 40’ zyn, zoodat hun alles :unnen komen; die te iken het weerstands- Wy hebben geen regel in ons rapport in verband daarmede veranderd, want het is no*xizakelyk, over bijzondere incidenten heen te zien en een ruimer blik te hebben.” BÜlTENIANDBCilNIBUWS. ENGELAND. Het werkloozencyfer steeds stijgende. Het aantal werkloozen bedroeg J6 Juni 1.885.000, of 110.193 meer dan op 3 Juni en 762.587 meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Deze vermeerdering in den loop van veertien dagen wordt hoofdzake- lijk toegeschreven.aan den tydelyken stil stand van het werk in verband met lang durige vacanties in bepaalde graafschap pen, vooral in die in het midden en het Noordwesten van Engeland. FRANKRIJK. Mevrouw Hanau houdt moed. Ze spreekt haar crediteuren toe. Mme Hanau, heeft te Ryssel zeshonderd van haar crediteuren toegesproken. Vol overtuiging verzekerde zy, dat alle schuldeischers der „Gazette du Franc” voor 100 tevreden zuiden worden' gesteld. Wan neer men haar haar gang maar laat gaan, 'krygen alle schuldeischers binnenkort 30% terug in contanten en de rest in aandeelen. Voorts kondigde mad. Hanau aan, dat ze binnenkort eennieuw financieel blad zal uitgeven! SPANJE. Een nieuwe Spaansche grondwet? Het doel: een democratisch parle mentaire monarchie. Het valuta- vraagstuk. De voormalige Spaansche minister San tiago Alba publiceert, met toestemming van den Koning, een. lang^ verkdimjjg^^ te Parys met Koning Alfonso heeft gehad. Alba gaat €hn de grondgedachte uit, dat het allereerst noodzakelyk is, in Spanje tot groote politieke hervorming te komen, waar door groote politieke partyen geschapen kunnen worden, die door nieuwe ideën zul len worden geleid. Na grondige voorberei ding dienen in Spanje nieuwe Parlements verkiezingen uitgeschreven te worden. Het nieuwe Parlement zou dan de grondwets herziening tot uitvoering moeten brengen, met het doel om te komen tot een democra tisch parlementair monarchie, naar het voorbeeld van o.a. België en Engeland. De nieuwe grondwet dient het persoonlijk in grijpen van de Kroon te verhinderen, zoo dat zy een bolwerk is tegen toekomstige pogingen om een_ dictatuur te vestigen. Hoe het resultaat hiervan zou zyn, zou er van afhangeït, welke garanties de Kroon het volk zou willen geven, en of de Kroon zich ertoe zou willen beperken, een representa tief symbool te zijn. Algemeene staking te Sevilla geproclameerd. Gevechten tusschen politie der». Tengevolge van botsingen tusschen arbei- U bent toch niet bang voor slangen in een bak? Ik heb er een verschrikkelijken hekel aan. Zb ging huiverend de lood» uit. George besloot, dat het dwaasheid zou zijn haar te vertellen, dat hij deze dieren had gevangen. Hij liep achter haar aan en drong er op aan haar tihuis te mogen brengen. Onder de wan deling sprak hij over den toestand van den condor. 't Beest maakte het thuis best. Hij kan niet tegen Oakland, het verbaast mij niet. Ik zou er ook niet tegen kunnen. Hazel had haar zelfbéheersching terugge kregen en vroeg schalks: Ik zou wei eens willen weten welk een uitwerking uw wilde streek op mij zou hefo- 'ben? Dit zou een prachtvrouw van u maken, zei George met overtuiging. U bent een schoonheid, hij keek haar strak aan maAr u bent te zenuwachtig. Dit- verwijt wees zij verontwaardigd af. maar George bl.eef volhouden, dat de atmos feer van Spragge’s Canyon, die zenuwach tige kuren wel gauw In zee zouden waaien. Het vrouwen volk bij hun was sterk, reken maar! Vrouwenvolk? vroeg Hazel. Moeder en Samantha. Uw zuster? Mijn nichtje! Is Samantha heel anders dan ik? En of. Ze is taai als „Manzanita", Sa mantha. Ze kan best de boerderij drijven als ik weg ben. Een stevige vrouw. Hazel voelde zich geprikkeld. Ze vroeg De condor Waa al gewend geweest vleesch uit de handen van George aan te nemen; nu zat hij inéén gedoken, weigerde alle voedsel en staarde wanhopig naar den blau wen hemel, waarvan hij maar even een heel klein stukje kon zien. Van Horne, hoewel hij er een Hinken prijs voor had betaald, sprak er nog al philoeofisch over. Die legt het af, zei hij tegen George jammer genoeg; maar die reuzenvogels zijn deksels moeilijk groot te brengen. Thuis mpgjjcte hij het best. Er was een gevoel van weemoedige neer slachtigheid in hem, wat voor hem een itooien aanhooren van volledige gemachtig- deiicnamen van beide zyuen, vergunning geven voor het kruisverhoor van getuigen en de pers en het pubueic toeiaten. De Mohammedanen maken aanspraak op 14 geaccrediteerde vertegenwoordigers, nameiya zes namens den oppeisuen Monam- medaansciien raad en de anuere acnt na mens de Monammeaanen van inaie, Irak, Egypte, en óyrie, die binnenkort zuuen auiutomen. De Joousche veriwgenwoordi- gmg zal waarscnyniyK dienovereenkomstig worden Autgebreid. De openoare zittingen zullen hedenmor gen beginnen. Dr. Eliaah zal dan hot Jood- sche standpunt uiteenzetten. BHITSGH-INDIë. Opstand in de gevangenis te Rangoon. De gevangenen plunderen het wapen depot. De gevangenen in de centrale gevange- 'Hij ziet er zielig uit, aei Hazel. Ze vroeg zich af waarom iemand zijn leven waagde om zoo’n afschuwelijk beest te pak ken te krijgen. Dat doet hij, zei George somber, toen voegde hij er op levendiger toon aan toe? In elk geval heb ik hem verkocht en als hij niet levend in New-York aankomt dan komt hij er maar dood, dat ie mijn zaak niet meer. Hazel knikte en keek om zich, heen. Daar was een groote kist met ijzeren tralies, waar din de Siberische tijger over de Stille Zuid zee was gereisd. Die was^iu leeg. Hij rook afschuwelijk. Een andere lucht, nog penetranter, maar niet zoo makkelijk te identificeren, trof Ha zel's neus. O, kijk eens- Ze greep George’s arm, terwijl ze op dat moment van schrik toch nog opmerkte hoe dik en hard die was. Tegen den muur stond een glazen bak met een dak erop. In dien bak waren de ratelslangen, die George van de boerderij had meegebracht. Een aardig zoodjel zei hij. Aardig? Bah! i Ze deinsde terug, de Meur trok weg uit haar mooi gezicht. BINNENLAND. Hulde aas da Koningin door inwoners van Siegen en Dillenburg. Gehechtheid aan het Huis van Oranje. Een reisgezelschap van 62 personen, inwo ners van Siegen en Dillenburg, dat eenige dagen in Nederland vertoefde,, heeft de Nieu- -WvrUeflc t» ^Detft bezocht, uhvaar au du tombe van Willem den Zwijger een plechtig heid plaats vond. De museumdirecteur Kruse, uit Siegen, roemde in. een rede de groote daden van den Oranjevorst. Het ge zelschap legde een groeten krans met oran jelinten, met opschrift: „Ihrem grossen Sohne, die Nassau-Oranische Heimat, op het praalgraf. 's Middags bracht het gezelschap een be zoek aan het Oranje-Naesau-Museum, te den Haag, waar het door den secretaris der vereeniging Oranje-Nassau, dr. Staring, ver welkomd werd. Het gezelschap verzond voorts liet vol gende met vele handteekeningen ondertee- kende adres van hulde aan Koningin Wil helmina 62 Burgers uit het vroegere stamland van Oranje, Nassau-Dillenburg en Nassau-Siegen, nemen de vrijheid Uwe Majesteit eerbiedig mede te deelen, dat zij op het oogenbiik hier verblijven, om de sporen van de eer volle historische betrekkingen na te gaan, die hun vaderland met Uwe Majesteit» schoon land verbinden. Ofschoon sinds de toevoeging van het stamland der Oranjes aan Pruisen, meer dan een eeuw verloopen is, leeft in onze bevolking een hartelijke ge negenheid voor het land, voor welks vrijheid vreemde emotie was. Hij schreef het toe aan de teleurstelling over den vogel daar hij niet in staat, wa« de psychische uitwerking van een witte marmeren -trap op een onbedor ven plattelandsbewoner te analyaeeren. Van Horne schreef een borrel voor en mevrouw diende het geneesmiddel toe. Toen zei Geor ge somber. Hebt u altijd in Oakland gewoond, me vrouw? Zeker. Kent u hier veel mensethen. Bijna allemaal van uiterlijk. Kent u juffrouw Hazel Goodrich? JJeker, ‘ze woont op de Magnollia Ave nue. George knijete. Van Home voegde er aan toe: In een deftig huls dat een stuk te groot voor haar is. Ik Web den ouden heer best gekend. Hij heeft een dikken duit verdiend met kersenkweeken. Toen heeft hij dat groo te huis gebouwd met de marmeren trap. Hij kon over niets anders praten. Dat huis heeft hem natuurlijk zijn zuur verdiend geld ge kost en nu hebben die twee vrouwen maar amper genoeg om het te bewaren. Is Juffrouw Goodrich niet rijk? waag- de George. Dat is maar net zooals je het noemen wilt. Dat huis en de grond zijn van haar en dan heeft ze nog een paar vaste goederen, aiui den waterkant. Ze zal ihissciüen een twee honderd vijftig dollars in de hiannd hebben, meer niet.'1 ging der belastingen voor dit fonds zullen van de provincies uitgaan. De commissie zegt, dat zoolang de pro vincies van Indië zich niet gevestigd heb ben, door de werking van unitarische re- geeringen, als zelfregeerende eenheden, de vorm, dien de centrale regeering zal aan nemen, niet definitief kan worden vastge steld. Wat het leger betreft; stelt de commissie voor, dat de controle erover zal worden over gebracht van de regeering van Indië naar de Rijksoverheid, bestaande uit den Onder- Koning, handelende met den opperbevel- hebben, en dat de verdediging van de N. W. grens een imperiale functie zou worden. De commissies adviseert tot voortzetting van de recruteering Van het al-Indische ambtenarenkorps en van de Indische politie op een al-Indische basis door den secretaris van Staat. ,/Bij het opstellen van dit verslag hebben wij geen melding gemaakt van de gebeur tenissen der laatste paar maanden in-Indië zegt de commissie van het slot. „Feitelijk hadden wy onze voornaamste adviezen opgesteld en eenparig aangenomen vóór deze gebeurtenissen zich voordeden. Neon, r sar wat is da1? Dat is een Siberische tijger. Die reist morgen naar New-York met mijn condor. Dit is de loodp van van Home. Hazel had wél eens van van Home ge hoord. Ze trippelde voort naast George die rechtstreeks naar de plaats liep waar de condor met half gesloten oogen in zijn kooi zat. nis van Rangoon hebben een aanval op het wapendepot der gevangenis gedaan. ZC maakten zich meester van wapens en mu nitie en vielen de bewakers aan. De mili taire politie opende heb vuur. In twee uren t(jds was men den toestand meester. Een later telegram meldt, dat twee schildwachten, twee militaire poliüeagen- een chauffeur van een vrachtauto en veer tig gevangenen werdén gedood. Elf bewa kers en zestig gevangenen werden gewond. AUVEH'l'&NTlKrHUSi Uit Uouda u omitnku tM d«n baaarikitag): 1—regeli t I SO, elke regel meer 0.26. Vu bulten Goada en du betorgkrlng: 1—4 regel! 1.56, elke regel meer 0.30. Adeertutlln in het Zaterdagnommer M ct. bilslag op den prjja. Llefdadighelda-advertenUU da helft vu du pr(|a. 1NUBZOWUKN MBDBUAKUNUKN: 1—4 regel! UU>, elU lagel meer I1.60. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bjj contract tot zeer gereduceerden prys. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertenuen kunnen worden ingezonden door tuskclienKouiet van «oliede Boekhande- laren, Auvenenuebureaux en onze agenten en moeUm oaags voor de plaatsing aan net Bureau zyn ingekoinen, teneinde van opname verzekerd te zyn. ders en politie is te Sevilla de algemeene staking afgekondigd. Meer dan 50.000 ar beiders hebben het werk neergelegd en de toestand wordt critiek geacht. ’By gevechten tusschen politie en arbei ders werden negen burgers en één politie agent zwaar gewond, terwyl een vrouw werd gedood. Volgens de verklaring der po litie zou de vrouw toevalligerwyze tydens het gevecht tengevolge van een hartverlam ming zijn overleden, doch in de stad doet algemeen het gerucht de ronde, dab de vrouiw door de politie is neergeschoten. Het schijnt, dat de algemeene staking als pro test hiertegen is aigekondagd. Alle verkeer te Sevilla is stopgezet en alle winkels zyn gesloten. Onmiddellyk na het bekend worden van het besluit tot het afkondigen van de alge meene staking, trachtten de autoriteiten uit de bakkeryen in de omgeving van de stad het voor de voedselherziening benoodigde brood te verkrygen. De stakers trokken evenwel in groote troepen naar de bakke rijen en beletten den aanvoer. De eerste tram, die ’s morgens wilde uit rijden, werd door de menigte bestormd en moest in de remise terugkeeren. Om hei auto-verkeer ónmogelijk te maken, hebben de stakers groote steenen en spijkers op den weg gelegd. Ln len loop van Maandagmiddag werd de toestand ernstiger en alle café’s en zaken moesten gesloten worden. Sterke afdeelin- gen politie patrouilleeren door de stad en verhinderden samenscholingen, van den gouverneur der stad, tramverkeer ’s avonds worden hervat. In den loop van den dag werden twintig lei ders gearresteerd. De stakingsleiding is voor de ovennacht der politie geweken en PALESTINA. De Klaagmuur-Commissie. Voorbereidende zitting. De commissie voor den klaagmuur, waar van, naar men weet, oa. het Nederlandsche Tweede-Kamerlid oud-gouvemeur C. J. van Kempen deel uitmaakt, heeft naar de cor respondent van de „Times” te Jeruzalem meldt, een huishoudelijke voorloopige zit ting gehouden in het haar toegewezen ver trek in het regeeringsgebouw tegenover de poort van Damascus, in tegenwoordigheid van de belanghebbende Mohammedaansche en Joodsche partyen en van regeeringsamb- tenaren: den „treasurer” Davis, den „attor ney-general” Norman Bentwich, en den commandant Mavrogordato. De bijeenkomst had ten doel de l^hen vast te stellen van de werkwijze der com missie. De voorzitter, de Zweedsche rechter Lof gren, zette uiteen, dat, daar het de taak der commissie was om niet alleen een enquête te houden, maar ook een uitspraak te geven waardoor definitief werd beslist tusschen twee strijdige aanspraken, haar procedure in overeenstemming moest zijn met gerech te! yke methoden. Zij zou derhalve plei- zioh af of haar huie indruk zou maken op den vreemden jongen man. Het was een mooi huis en goed ingerictit, een manneren trap voerde naar de voorwaranda. Hier woon ik, zei ze. Zeker, hij was geïmponeerd. Komt u even binnen, meneer Spragge? vroeg ze. Ik zou u graag aan mijn tante voorstellen. En dan moet u me toeataan wat limonade voor u klaar te maken. Het is een fijn huis, mompelde George, Hij keek toe hoe zij de mooie mahoniehou ten deur niet een kleinen sleutel opende. Hij voelde dat zij hem wilde innponeeren. Hij had opgesneden over Spragge’s Canyon en moest oppassen dat hij zich niet te Veel on der den indruk toonde van deze steedsche pracht. In <te voorkamer stelde Hazel hem voor aan een goedige tante, die te vriendelijk en te indolent bleek om lastige vragen te doen. Al Jwel gauw nam George afscheid met de belofte morgen terug te zullen komen. BO «HE GU HAM.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1