Uitverkoop Slagersjongen ZIT- El MPUIEl net Dagmeisje DAGDIENSTBODE net l Net Dienstmeisje Unuirt I ip I Uil -■-*£ ,cWen REEUWIJKSCHE PLASSEN CJNet Meisje JONGEN Dienstmeisje aank. Bediende of WfeV de\«yenü" VOSS V>»\ ;ï.nl Rotterdam Korte Hoogstraat 5 Den Haag Spuistraat-Hofweg HONDERD en meer BRIEYEN financieele berichten. PREDIKBEURTEN. DAGMEISJE nette HUISHOUDSTER ter assist v d. huisvr. SCHILDERS, gevraagd een jongste bediende VRIENDIN Zit- en Slaapkamer KIMEIS ut tillidii ptniiB EEN WOONHUIS verVo°P ;v'ene(n' van c, •A^ÏÏÜVPO**- 7 mooie Woonhuizen EEN WOONHUIS Dat Is niet duur ÜONQEN S. S. van Dantzig Essex Sedan de Luxe 1930 TË KOOP: 400 meter Bouwgrond ELKEN ZONDAG vaart de Motorboot van V.V.V. naar de geheelen dag en om iets van haar schade in te halen begint zy dan reeds 's morgens om 8 uur met gramofoonmuziek, waarna de parade van voortreffelijke programma-num mers tot middernacht voortduurt. Vrydag a.s. is de Avro van twaalven tot vieren aan het woord en daarmede is voor a.s. week de koek op. Naar wij vernemen is op het oogenblik van samenwerking tusschen de Avro en an dere omroepvereenigingen nog geen sprake, ook omtrent nieuwe mogelijkheden van rui mer uitzending valt nog niets te vermelden. Het „algemeen programma" van Maandag wordt door de Vara verzorgd van 's mid dags 12 uur af zonder Morgenwijding, 's middags om 8 uur spreekt Anton Coolen. de katholieke winnaar van den proza-prijs voor letterkunde-1930, voor de microfoon, 's avonds is er een uitzending van het Kör- haus-concert te Scheveningen, evenals Woensdag d.a.v. Vrydagwond brengt de V. P.R.O. over Hilversum een conjprt van een strijkquartet en de K.R.O. via Huizen nage noeg den geheelen Vrijdag als algemeen programma muziek van het K.R.O.-orkest. De Algemeene Radio-programma's. De keuringscommissie benoemd. Bij beschikking van den minister van Wa terstaat is ingesteld een commissie tot keu ring van het algemeen programma voor den radio-omroep. Voor het tijdvak tot en met 3il December 1983 zijn benoemd tot leden van deze com missie: dr. J. Th. de Visser, voorzitter van den Radioraad, tevens voorzitter; mevr. B. Boon—'Van der Starp, prof. mr. P. S. Ger- brandy, prof. W. Nolet, J. W. de Vries, allen leden van den Radioraad; tot secretaris E. P. Weber, secretaris van den Radioraad. Radio-telefoondienst NederlandNederlandsch-Indië. Ingang 1 Juli invoering van een uniform Java-tarief van 33. voor een gesprek van drie mi nuten. Tevens invoering van het vol- ledige huisverkeer in Nederland. Met ingang van 1 Juli worden in het tele foonverkeer met Ned. Oost-Indië (Java) de bestaande zóne-tarieven ad 30, 33 en 34.60 gewijzigd in een uniform Java-tarief van 38 voor een gesprek van drie minuten. Voor elke minuut meer wordt 11 berekend. Voor dringende gesprekken wordt het twee voud, voor ijlgesprekken het viervoud van dit tarief geheven. Tevens kunnen alsdan in Nederland de gesprekken gevoerd worden in alle tele fonisch aangesloten perceelen door middel van het gewone toestel (huisverkeer) en voorts in de spreekcellen van alle (hulp) kantoren en stations. Daarnaast blijft de mogelijkheid bestaan, om met vier personen aan een gesprek; deel te nemen, door gebruik te maken van de bestaande daartoe speciaal ingerichte spreekcellen, welker aantal nog met één of meer in elke provincie zal worden uitge breid. vi. De crisis in de Nederlandsche iteiavereen. Het rapport van de cammissie- dr. De Visser. Dezer dagen zal, naar wij reeds meldden, het rapport van de Commissie, welke onder leiding van dr. J. TSr. de Visser eën onder zoek heeft ingesteld naar de moeilijkheden in de Nederl. Reisvereeniging, verschijnen. De naaste aanleiding tot de crisis is ge weest de z.g. Barcelona-reis, de oorzaak van de crisis ligt echter, naar de meening der commissie, dieper. Zakelijke grieven hoopten samen met gevoeligheden van persoonlijken aard. De grieven tegen de commissie voor de zeereizen. De oommissie bespreekt in haar rapport eerst de grieven tegen d« commissie voor de zeereizen. Het mislukken van de Barcelonu- reis wordt in hoofdzaak toegeschreven aan het in gebreke blijven van de Fabre-ljjn. Van mfier belang acht de commissie-De Vie- ser het besluit van de commissie Voor de zeereizen, dat de vrouwen der leidera^hare eohtgenooten op die reizen zouden /mogen vergezellen, en als zoodanig van de apor de scheepvaart-mijen beschikbaargestelde gratis plaatsen zouden mogen profiteeren. Van dit besluit hebben meermalen leiders, ook niet- leden van dé genoemde oommissie, gebruik gemaakt. Bedoeld besluit kan nu, zoowel van de formeele als van de materieele zijde, worden bezien. Formeel acht de commissie- De Visser het besluit niet te verdedigenma terieel beschouwd is er echter wel een en ander ter verontschuldiging of verklaring aan te vceren, hetgeen do conimiasie-De Vis ser dan nader uiteen zet. Zij acht het echter niet bewezen,, dat de uitvoering van bedoeld besluit de reiskas heeft benadeeld of aan de medereizigers kosten beeft veroorzaakt. De qualificatie van corruptie acht de commissie dan ook misplaatst, hoewel de handelwijze van de commissie voor de zeereizen zeker met door den beugel kan. Persoonlijke aanvallen. Omtrent het aan den heer Van Waard verwetene, zegt het rapport dat genoemde heer wel degelijk een verwijt van incorrect heid kan worden gemaakt» maar dat er geen reden is hem van corruptie te beschuldigen. Het beheer van den penning meester. De commissie bespreekt uitvoerig de gestie van den penningmeester en komt tot de con clusie, dat deze op het punt van de afreke- Vning van de Generale-1929 niet juist is ge walst. Daarnaast spreekt de commissie gaar ne als haar oordeel uit, dat het beheer van den heer Bakker over de hem toevertrouwde reisgelden boven elke verdenkjng staat. Aan den heer Bakker is voorts verweten, dat de Bank, waarvan hij directeur is, zou profi teeren van de Nederl. Reisvereeniging. Het is de oommissie echter na onderzoek geble ken, dat deee verwijten ongegrond zijn. Op het beheer van den penningmeester is geen enkele aanmerking te maken. Het optreden Tan den voorzitter. Uitvoerig bespreekt het rapport daarna de grieven tegen den voorzitter, mx. »Van der Flier. De commissie ia van zijn toewijding ten volle overtuigd. Wat zijn beleid als voor zitter betreft, kan de commissie zich niet aan den indruk öhttrekken, dat hieraan verschillende fouten kleven, die wellidht grootendeels voortspruiten uit persoonlijke eigenschappen, „les défauts de ses qualités" maar die dan toch voor den goeden gang van zaken niet bevorderlijk zijn geweest. Eeh zeker gemis aan takt, een onnoodig vergrooten der proporties, het dikwijls moei lijk gemaakt hebben om met hem samen te werken. De reorganisatie van de N. R. V. Aan het slot van het rapport behandelt de commissie-De Visser de reorganisatie van de Ned. Reisver., die zij verdeelt in: lo. de interne organisatie der Vereeniging; 2o. de financieele toestand, die naar het oor deel der commissie niet rooskleurig is, en 3o. de werkwijze der vereeniging, waarbij gezegd wordt dat de Reisvereeniging, door haar groei haar oorspronkelijk karakter voo een deel heeft verloren en waardoor ook de belangeloosheid der leiders en bestuurders vooar een deel is verdwenen. STADSNIEUWS. GOUDA, 28 Juni 1930. Poliomyelitis Anterior Actita. In het laatste etmaal is weer een nieuw geval ten Stadhuize gemeld en wel by een jongetje van 2 jaar. In de afgeloopen week kwamen 7 geval len voor waarvan 5 mann. resp. 1'%, 5, 1, 2, 2 jaar oud; 2 vrouw. resp. 3 en 1 jaar oud. In totaal thans 4 sterfgevallen. Schoolreis naar de Oisterwijksche Vennen. De leerlingen van de le en 2e klasse der R. H. B. S. 44 in getal hebben Donderdag j.l. onder de leiding van hun leeraren Dr. J. H. van Burkom en Dr. W. Zuydam een bezoek gebracht aan de mooie bosschen en vennen van Oisterwfik in het hartje van Noord-Brabant. Te 7.27 van hier vertrokken, keerden de jongelui na een -heerlijken dag in dit prach tig deel van Brabant te hébben doorge bracht, te 8.10 te Gouda terug. Een nieuwe zaak. Heden heeft de heer Joh. Leeflang in de Walesteeg no. 2 een nieuwe zaak geopend in Dames- en Heerenkleeding naar maat. De geheel herbouwde winkel van deze nieuwe zaak is in soberen modernen styl gehouden en maakt een fraaien indruk. In de ruime etalage en voorraad kasten is een groote collectie zomerstoffen zoowel voor dames als heeren ondergebracht w.o. opvalt een fraaie sorteeriirg in Engelsche dahtesstoffen. Aan de nieuwe zaak i3 o.m. aangeboden een fraaie vaas door de N.V. Plateelbak kerij Zuid-Holland. Een speciale lamp zorgt dat de cliënten ook des avonds kleedingstoffen kunnen passen. Boven de winkel bevindt zich het ruime atelier dat plaats biedt aan meerdere per sonen en dat o.m. is uitgerust met een elec- trische persinstallatie. Als reclame zullen alle loopers voorloo- pig op alle gekochte stoffen 5% korting ontvangen. Den heer Leefang wenschen we met zijn nieuwe zaak, welke een bezoek ruimschoots waard is, veel succes. ,,'t Is voor de bakker" Een nieuwe revue van den heer Stapper. De nieuwe Stapper Revue, welke boven- stiaande titel zal dragen is in studie en be looft een „grand spectacle" te worden. De heer Stapper volgt dit jaar met zyn revue weer eens een geheel andere koers, want hoewel de speel-scenes minstens even sterk zyn als vorige jaren, temeer daar Louis Davids ook zyn „Kleine Man" toti een historische revue-] heeft die dit jaar wc de finales en costumes van ongekende weelde. De decors zyn extra verzorgd en voorzien van de meest fantastische fraps, terwijl de girlsdansen een combinatie zyn van mo derne danskunst en de nieuwste costuum- trucs. De première zal plaats vinden op 1 Juli a.s. in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te den Haag. Thalia-Theater. Karl Dane en Luciano Albertino. Ditmaal treffen we in het Thalia-pro- gramma van deze week twee oude bekenden aan. Het zyn Karl Dane en Luciano Alber tino. Karl 'Dane, bijgestaan door George K. Arthur; in een meesterlijke avonturenfilm „|De Jantjes op stap". Het geniale humoris- tisohe spel van dezen flegmatieken film- beid past zoo geheel in de sfeer die er heerscht onder de Jantjes. De kluchtige avonturen, de hoogst vermakelijke grappen en de meest komische tooneelen van Jan de zeesoldaat worden met dit fimwerfc «p het witte doek geprojecteerd. „De jacht naar millioenen" is weer eens een overweldigende sensatiefilm met Lucia no Albertino, de man met de groote kwali teiten. Een spanningsvol, boeiend verhaal met een „pakkend" slot. Verwacht wordt de Wild-West operette film Rose Marie met Joan Crawford, House Peters enz. en begeleid met zang. Examen Boekhouden. Geslaagd voor examen boekhoutken, afge nomen door de Vereeniging van Leltraren in het Boekhouden te Rotterdam, W. Scheerens alhier, leerling van den heer P. J. A. Bijlo alhier. Examen Akte L. O. Gisteren slaagde te Utrecht voor het examen L. O. Mej. J. van Deth, leerling der Chr. Kweekschool „Rehoboth", Malie baan, Utrecht. Op het tweetal. Ds. J. B. G. Croes staat op het tweetal voor te beroepen predikant te Onsbwedde- Muasel. Viering van den Koninginnedag. De Commissie ter bevordering van de viering van Oranje- en andere openbare feesten is voor de viering van het a.s. Ko- ninginnefeest op 3il Augustus a.s. met de noodige voorbereidingen begonnen. In een circulaire, die de Commissie aan een aantal ingezetenen heeft gezonden, wordt daaromtrent op de volgende wyze mededeeling gedaan: Zooals U bekend is, zal H. M. de Koningin dit jaar haar 50en geboortedag herdenken, Deze dag zal in het gansche land met by- zonderen luister worden gevierd en Gouda mag daarin niet achterblijven. Deze verjaardag van onze Koningin be- teekent een mijlpaal in de historie van Ons Vorstenhuis en in die van het Nederland sche Volk. Op een dergelijken gedenkdag is het geboden achterwaarts te zien. Een korte blik slechts is voldoende om te con- stateeren dat in ons Vaderland in tegenstel ling van zoovele andere landen de liefde voor het Vorstenhuis, waaraan wy met zoo vele onverbrekelijke banden zyn gebonden, zeer groot is gebleven en dit danken wij in de eerste plaats aan de ernstige, maar tevens ook liefdevolle en beminnelijke wyze, waarop de Draagster der Kroon, Hare Ko ninklijke Waardigheid vervult en waardoor Zy met allen, die ^ot het Koninklijke Gezin behooren, zich de aanhankelijkheid en groote sympathie van het overgroote deel van het Nederlandsche Volk heeft weten te ver werven. De Commissie tot bevordering van de vie ring van Oranje- en andere openbare fees ten wil aan de Feestviering op 31 Augustus a.s. byzonderen luister trachten by te zet ten en daarvoor doet zy een beroep op Uwe volle medewerking en Uwen financieelen steun, een steun, zonder welken zy hiertoe niet in staat is. Een interessant programma voor de feest viering is in voorbereiding. De gymn. Ver. Excelsior naar België. Een internationaal slingerbal- tournooi. De Slingerbalploeg der gymnastiekver- eeniging „Excelsior" alhier zal deelnemen aan het internationaal slingerbaltournooi te Antwerpen tydens de grootsche turn- feesten, die aldaar worden georganiseerd. De spelers vertrekken Donderdag 14 Aug. en moeten op 15 en 16 Augustus aan de wedstrijden deelnemen. Aan het persoonlijke nummer slingerbal- verwerpen, dat eveneens internationaal is, nemen de leden Th. Binnendijk en C. Jan sen deel. Momenteel wordt geducht geoefend en het vyftal is vast van zins het er in Bel gië goed af te brengen. Een week na de terugkomst worden te Gouda de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland gespeeld en dan zai men toonen, dat na de beruchte ploeg' van 1919 er ook nu een vyftal is, dat in staat is het kampioenschap van Nederland waar dig te verdedigen. Schouwburgbioscoop. De Wolga-Bootman. De directie van dit theater heeft het ge waagd deze week een reprise te geven van een der mooiste films welke zy ooit in Gouda gebracht heeft, n.l. „De Wolga-boot- man" een film, die eén beeld geeft van het oude Rusland tydens de omwenteling van 1918. In de beoordeeling welke wij een vorige maal van deze rolprent gaven heb ben wy betoogd, dat deze film een onmis kenbaar communistische tendenz heeft, wat voor ons aanleiding was om op te merken, dat men deze film met een heel nuchter verstand moet bezien om ze de groote waardeering te kunnen geven, die ze als kinematografisch kunstwerk ten volle verdient. In deze film wordt uitgebeeld het zware zonlooze leyen van de mannen, die in 't gareel loopend de booten voorttrekken over de Wolga en daarnaast het milieu, waarin de aristocratie leeft de meest schrynende tegenstellingen! En ten slotte komen beide groepen weer tot efkaar en zullen ze gezamenlijk het nieqwe Rusland opbouwen. Een film, die teh volle een bezoek Shn de Schouwburgbioscoop loont! Burgerlijke Stand. GEBOREN, 23 Juni: Aart,, z. v. K. de Jong en G. J. van Velsen, L. Dwarsstr. 36. 24 Juni: Johannes Petrus, z. v. C. J. Rremmert en H. C. M. van Dyk, A. Wil lens 7. 26 Juni: Franciacus Cornelis, z. v. P. de Waal en J. W. Fortuin, Raam 2. 27 Juni: Arie, v. J. Boot en J. A. van den Hoogen, Lysterbesstraat 7. ONDERTROUVVD, 26 Juni: H. Borst en G. van der Wouden; L. J. de Waal en M. Appel. OVERLEDEN, 25 Juni: Adriana Thoen, wed. C. Janmaat,-85 jaar. 26 Juni: Francjacus Antonius VollmerB, 22 jaar; Johannes Stolk, 1 jaar. Agenda. 2 Juli. Café „Central", Markt. Ledenverg. Goudsche Bond van Marktkooplieden „Door Eendracht Sterk". Apotheken. De apotheek van den heer E. Grendel, Tiendeweg, zal tót en met 4 Juli, benevens den daarop volgenden nacht geopend zyn ha 8 uur des avonds (des nachts echter alleèn voor recepten). Zondagsdienst doktoren. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zondagavond 12 uur, kan men zich voor medische hulp wenden tot de doktoren Dr. P. de Boer, Gouwe en Dr. C. van 'Elk, Kat- tensingel. UIT DEN OMTREK. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 28 Juni. Verwachting: Zwakke tot matige zuid westelijke tot westelijken wind» zwaar tot half bewolkt, waarschijnlijk nog enkele re genbuien, iets koeler Verdere vooruitzichten: Opklarend, afne mend buiig, koeler. ALPHEN a. d. RUN. Verbetering van twee bruggen. In de gisteravond gehouden vergadering der gemeenteraad alhier is besloten de Hof- brug en de Postibrug aan het Rjjk te ver- koopen teneinde deze te verbreden voor verbetering der straatweg LeldenUtrecht voor een bedrag van 17.600.— ineens. De Hofbrug zal een breedte kragen van 8 M. en het dek van de Costbrug zal ten minste 9 M. breed worden terwijl eerstge noemde brug zal worden uitgerust met een electrisch motorische beweeginstallatie. De staking bij de fa. Oosthoek en Zn. Dezer dagen zond de directie van de fa. Oosthoek en Zoon aan een 13-tal arbeiders een schrijven waarin hen gezegd werd dat indien zy niet onmiddellijk aan den arbeid zouden gaan zij ontslagen zouden zyn. Twee der stakers zyn hierop Vrijdagmor gen weer aan het werk gegaan. Het conflict duurt reeds vanaf 26 April en het eind schijnt nog lang niet in zicht. Dat de staking een ernstige nasleep zal hebben wordt in stakerskringen bijna alge meen aangenomen. Men vreest dat, daar er deze zomer weinig klei verwerkt is en dus deze winter zeer weinig behoeft te worden aangevoerd1, er voor 4060 der arbei ders geen werk meer zal zym. BOSKOOP. Hot Spaarfonds voor bodemcultuur. Bestuurders tot vergoeding van de Curatoren van de gefailLeerde stichting Spaarfonds voor Bodemcultuur hadflen van vijf bestuurders dier stichting f 589.020 ge vorderd wegens geleden schade als gevolg van op lichtvaardige en zorgelooze wyze ver leenen van credieten aan de thans geliqu- deerde scheepswerf te Boskoop. De Haagsche rechtbank verklaarde cura toren niet ontvankelijk in hun vordering, maar liet gerechtshof heeft thans beslist, dat het bestuur credieten verleende, op verre gaande roekelooze en lichtvaardige wijze, hetgeen wonpraestatie oplevert, en veroor deelde elk der bestuursleden tot betaling van een evenredig deel van genoemde scha de en wel van mr. Aalberse f 377.433, van den heer Smulders f 528.752, van dr. Ver- viers f 53.738, van mr. Smits van Oyen f 459.757 en van den heer Smits f 580.021. Volgens de dagvaarding is in Januari 1920 krachtens een besluit der bestuursvergade ring aan de N.V. Scheepswerf Akerboom te Boskoop een crediet verstrekt van f 127.000 onder erediethypotheek, welk crediet steeds is verhoogd, zoodat op 9 Mei 1925, toen ge noemde scheepswerf in liquidatie trad, het debet was f 652.863, waarvan uit de thans beëindigde liquidatie is terugontvangen f 63.852, zoodat het verlies f 589.021 bedraagt. Naar de meening van het Hof behoeft het geen nader betoog dat het verleenen van een dergelijk crediet niet is te beschouwen als een soliede belegging. Ir. C. Ph. Moerlands is benoemd tot lid van de examencommissie 1930, belast met ter verkry*- bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de begin selen der landbouwkunde en in de beginse len der tuinbouwkunde. GOUDERAK. Vergadering van den Gemeenteraad op Maandag den 30 Juni 1930, des namiddags ten 8 ure. Onderwerpen te behandelen: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging gemeentebegrooting 1929 en 1930. 4. Wijziging contract electriciteitsvoor- ziening. 5. Waterleiding. 6. Aanvraag ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand A. C. D. Gelyns. 7. Benoeming Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. 8. Benoeming tydelyk Wethouder. 9. Bouw gymnastieklokaal. 10. Voorstel van den heer Jac. de Bruijn tot aanschaffing van een sproeiwagen. 11. Vaststelling huishoudeyk reglement Burgerlijk Armbestuur. 12. Reclames. REE U WIJK. Gevaarlijk drinkwater. De heer G. Nieburg alhier, op wiens ini- atief een scheikundig en bacteriologisch onderzoek plaats had van het water uit de vaartwetering alhier, waaruit bleek dat het ondrinkbaar, zelfs gevaarlijk was, heeft zooals reeds eerder is gemeld tot de Gezondheidscommissie van Ged. Staten ge- end. De heer Nieburg ontving een zeer waar- deerend schrijven van de Gezondsheidscom- missie, waarin tevens werd bericht dat het in het belang van de Volksgezondheid wordt geacht dat de Gemeenteraad zoo spoedig mogelijk tot aansluiting aan de waterleiding besluit. Tot het nemen van een zoodanig besluit zal door de Gezondheidscommissie bij het Gemeentebestuur worden aange drongen. By de ingezetenen, hoofden van gezinnen op het Dorp Reeuwyk circuléfert een adres aan den gemeenteraad om het Raadsbesluit van 13 Maart j.l. inzake waterleiding in te trekken en om alsnog stappen te willen doen met Waddinxveen, waardoor het mogelijk is tot aansluiting aan de water leiding te komen. Op het adres wordt druk getekend. SCHOONHOVEN. Het bestuur der school met den Mbel heeft beroep aangetekend b(j Gedeputeer de Staten tegen het besluit vau den Raad dezer gemeente d.d. 26 Mei 1980, waarbij medewerking werd geweigerd voor de aan schaffing ran enkele leermiddelen. B. en W. stellen den Raad voor als gemachtigde om ld Raadsbesluit t.ï.t. voor een com- ult Ged. Staten te verdedigen, te benoemen den heer J. Kortland, lid van den gemeenteraad. B. en W. leggen ter voorloopige vast stelling aan den Raad over de verlies- en winstrekening van het restauratiebedrijf over het jaar 1929. Uit deze rekening blijkt dat de totale kosten van de Ned. Herv. Krek en toren tot 81 Dec. 1929 hebben beloopen 123.577.38. Dé geheele restauratiekosten van het stadhuis hebben tot 31 Dec. 1929 bedragen 99.107.26. SPORT KN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Nederlaagwedstrijden G» S. V. Gouda: GJ3.V.Moordrecht. G.S.V. 3Moordrecht 2. Jubileumwedstrijden G.V.B. Finale. Gouda: O.N.A. 2—GjS.V. 2 (Zaterdagmid dag 5 uur). ATHLETIEK. Op het G.S.V.-terrein zal Maandag en morgen by gunstige weersomstandigheden de tweede competitiedag van den G. A. K. worden gehouden. LAWNTENNIS. Nederlandsche Lawntennis Bond. Het wedstrijdprograimma van den N.L.T.B. vermeldt voor a.s. Zondag a.o. de volgende wedstrijden voor de competitie Kampioenschap der derde klasse; Haarlem. TCH IT—Bakkum; Bloemen- daal: Terry—K A T.Amersfoort: Alta IV— UTV I; Amsterdam: United TC II-Hoed; Schiedam: Game II—Be Quick. Mej. Spit en Mevr. Straub kampioen dubbelspel. j Onze stadgenoote mej. N. Spit heeft met mevr. Straub bij de wedstrijden in Amster dam, het kampioenschap dubbelspel van Amsterdam behaald. WATERPOLO. Nederlandsche Zwembond. Het programma voor morgen luidt: la klasse (heeren): Amsterdam: -Y I-. Maas I; AbcoudeAZ I-UZC I, Araster dam: DJK I—Dolfijn I, Leiden: LZC I— GZC I. j, Reserve le klasse: Amsterdam. Y II— Maas II, Abcoude. AZ II—UZC II; Am sterdam: DJK II—Dolfijn II; Leiden: LZC II—GZC II. Reserve 3e klasse: Leiden: LZC III—GZC IIIZaandijk Nereus III—DJK III. INGBZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Niets in de doofpot. Open Brief .van Wethouder K. R. Van Staal. Het moge bekend zijn. dat in een redelijke democratische staat, een bestuurder (ster) van een gemeenschap, of het een staat in het Jgemeen dan wel provincie of stad be treft, de belichaming is van de wil en de wenschen van dat deel der bevolking, het welk hem of haar verkozen heeft tot dot ambt. Heeft hij of zij dit aanvaard, dan heeft hi en de taak op ziah genomen die geloften naar vermogen, gezien in het licht der idea liteit van die gemeenschap, die hem heeft gekozen, in te loftsen. Betreft het bijvooibeeld een wethouder van financiën, welke functie er bij uitstek een van vertrouwen is, dan moet deze dat vertrouwen hebben» want toch door een goed beheer alleen kan bet een stad of land in een moderne staat, waar de financiën een hoofd factor zijn, pas goed gaan. Het doel van het socialisme toch is juist een zoo'n dóór het volk gedragen staatsbeheer door te voe ren? Wat blijkt nu heden ten dage in Gouda.' Zouden dan de artikelen van Dr. Zuidam in de Goudsche Courant omtrent de tot diep in Europa bekende en beruchte Broek- hu i s-a f a i re waar z ij n Dat er in de afd. Gouda der 8.D.A.P. een leider schuilt, die door zijn handelingen in het verleden en heden en niet betrekking tot de vroegere Broekhuis-loterij niet in de rijen van de socialistische arbeidersklasse thuis behoort. Waarom nu de negatieve houding inzak» het onbeantwoord laten van de vragen, door Dr. Zuidam gesteld aan v. Staal, een hou ding die niet gesteund mag worden, en de positieve houding als wethouder van finan ciën en van openbare werken en als leider der arbeidersbeweging in Gouda? Het is onzerzijds geen beschuldiging maar het zijn vragen omdat de belangen en de moraliteit der arbeidersklasse door de arti kelen van Dr. Zuidam ernstig worden ge schaad, welke artikelen in de eerstkomend», verkiezingen een zwaartepunt zullen jn Wanneer gij het goed meent met de arbei dersklasse tot wiens leider gij U hebt opge worpen, dan kan men vertrouwen en e i s c h e n dat Uw antwoord een weerlegging zal zijn van de tot U gerichte beschuldigin gen en uitdagingen, want hier kan men rich niet afmaken niet een bloot „Es iat nicht wahr". Mocht sotns de partij U het zwijgen heb ben opgelegd, dan is men toch nog als leider - ten zeerste verantwoording schuldig aan geestverwanten n i e t-partijgenootad, want door een paar honderd stemmen val partijgenooten kan mep geen acht zetels in den Gemeenteraad veroveren» daar heeft men tenige duizenden stemmen van niet-par- ijgenooten voor noodig gehad! Indachtig aan de verkieringabrochure van Mei 1927: „Niets in den doofpot", vertrouwen wij dat er in het belang van de arbeidersklasse omtrent deze z^ak niets in den doofpot is of blijft. A. v. STRAATEN. Gouda, Juni 1930. Aangezien bovenstaand schrijven aan het „Goudsch Volksblad" ter plaatsing aange boden ia gewbigerd en het betrekking heeft op artikelen, welke in de Goudsche Crt. zijn verschenen, wordt dit hier met naam onderteekend stuk komen in op de advertentiën in (fit blad. Is dit «ven 'n suceea? Plaats hier Uw advertentie! Nederlandsche Middenstandebank N.V. Uevestigd te Amsterdam. Aan het jaarverslag over net 2e boekjaar outlet ij en wij hot volgende: tiet tweeue boekjaar heeft gestaan in het teelten van consoliaatie en ruaugen opbouw. Crediteuren, deposito g en spaargelden ste gen van f 16.OJU.307 tot 18.7UU.4U4. Ook de uitstaande credieten aan cliënten stegen van 13.113.1W5 tot f 13.54b,365. 'l'ot&al werden gedurende de verslagperi ode door ons verleend796 aredieten beneden f 10.UUU tot een gezamenlijk bedrag van f 1894.890, 98 credieten boven f 1U.UU0 tut een gezamenlijk bedrag van f 1.457.500, to- laai 894 credieten tot een gezamenlijke be drag van f 3.352.390 Lit deze cijfers blijkt, dat het behoorlijk verdeeld is. De clientèle bleef zich gedurende het boek jaar voortdurend, uitbreiden. De balans bevat de volgende cijfers Actief: Kas en kassiers f 1.190.039, effec ten en belangen bij bevriende instellingen f 406.376, prolongatie, on call en voorschot ten op effecten gegeven f 3.922.999, rekening- courant debiteuren en gedisconteerde accep ten f 15.654.397, bank-accepten f 496.913. Vreemde valuta f 164 052. Saldo nog te lewatep en nog te ontvangen fondsen en valuta f 32.9447^*0verse debiteu ren f 160.473, ingekochte onderpanden f 72.335, inventaris en safe-inrichtingen f -278.000, verliessaldo 1927-1928 f 23.951. Te vorderen intrest, provisie en oilkosten f 62649, diversen f 136.822. Passief; Aaudeelenkapitaal f 1.260.000, 5 pet. obligatieleening 249,650, bankiers f 216.075, prolongatie en callgelden f 729.500, crediteuren, deposito's en spaargelden f 19.461.508, deposito's met effectenonder pand 167.301, diverse crediteuren f 208.110, te betalen wissels f 45.986, af te rekenen incasso s f 156.625 en diversen f 88 919, winstsaldo 1929 f 33.278, De winst- en verliesrekening geeft aan: Debet; Onkosten en salarissen f 989.781, afschrijvingen f 39 572, (v. j. f 36.520), re serveering tegen bedrijfsrisico's f 20.000 (v. J. f 15.000), winstsaldo 1929 f 33.278 (v. j. f 23.951. Credit; Interest/" 655.858, provisie f 406.844 diversen f 19.929. Zondag 29 Juni. GOUDA Rem. Kerk, 10V& u. v.m. Ds. H. Cramer. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Severijn uit Waarder. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Herd. 400-jarige overgave der Augsb. Geloofsbelydenis. Ver. Calvyn. Nieuwe Zaal, Turfmarkt, 5% u. n.m. De heer Vroeg in de Wey, cand. te Middelharnis. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. vm. en u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt» 10 u. v.m. en 5% u. njn. Leeskerk. Chr. Geref. Gemeente, Gouwd 130 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. B. J. C. Groes. AMlMiERSTOL. Géén gewone kerkdienst maar. Gemeente dag 10% u v.m. en 2 u. rum. BERKEN W OUEfE. Ned. Herv. Kerk. Geen dienst wegens Prot.- dag te Ammerstol. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Hèmonstr. Kerk. Geen dienst. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie, 9% u. vm. en 6 u. n.m. De heer v. d. Loo van Olden- broek. „Salvatori", 9% u. vm. en 6 u. n.m. Ds. Brunt uit Delfshaven. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vm. De heer Vroeg in de Wey, cand. 7 u. nm. Ds. Leenmans. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Hieuw- burg. k HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk. Geen dienst. 8 Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. J. F. W. Erdman. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk 10% u. v.m. Dg, B. J. Evangelisatiegébouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. Lekkerkerker van Delft. Geref. Gem. 10| u. v.m. en 7J u. n.m. Le es- dienst. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. P. J. de Looze. Rem. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van. Noo- ten. ADVERTENTIEN.. GEVRAAGD: of WERKSTER, 2 x per week. Adres: ZAiNEN, De la Reyjaan 1. NETTE GEVRAAGD. Adres: GOUWE 14. GEVRAAGD e«.n voor hulp in kl. huishouding, genegen in de winkel beh ulpzaam te aijn. Adres: F. STïiOEVE, Markt 17. GEVRAAGD, pl-m. 18 jnar, liafat van buiten. Adres: Hotel. „STATION", Cra- bethstraat 66. GEVRAAGD Mevrouw VAN DIJK Regentesseplantsoen 27 GEVRAAGD een 'an 8—12 Aanmelding C. DE JONG lit. Josefstraat 67 8 GEVRAAGD niet boven 18 jaar P. HULLEMAN Kaashandel Gouwe 88 I Met 1 Augustus wordt gevraagd een flink voor dag en nacht, niet beneden 18 jaar. Loon f25 per maand. Groote wasch buitenshuis. Adres: P. SMITS, Julianastraat, Hoofd Chr. School, Alphen aan den Rijn Wegens huwelyk der tegenwoordige in een gezin met 2 kinderen (8 en 9 jaar) een GEVRAAGD. 10 JOH. v. d. HEUVEL, Fruithandel, Lek- kerkerk. OPNAME GEZOCHT voor deg. besch. handig meisje (22 jaar), in klein beschaafd gezin Hoog loon geen vereischte. 10 'Brieven ónder No. 2576, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. voor nieuwbouw bij J. A. DE BRUIN. Aanmelding op het werk Nieuw- veld Co, achter de Krugerlaan, Gouda. 8 KAPPERS. Vrouwelijke of Mannelijke GEVRAAGD. Adres: NIC. VERHOEF, Doelestraat 25, Telefoon 690. Een flinke GEVRAAGD bij J. N. v. d. POST, Groenendaal 101. 10 Een nette Wlnk«l|ong«n GEVRAAGD. Bil gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. 8 Adres Gebr. de Bruyn, Zeugestraat 76- H. H. KAPPERS. GEVRAAGD een goed kunnende scheren en knippen. Adres: PEETOEIAPLEIN 2, Gouda. Fabriekskantoor hier ter stede VRAAGT Brieven onder No. 2588, Bureau Goud sche Courant, Markt 31. Een net burgermeisje P.G., oud 20 jaar ZOEKT een verzoeke opgave werkkring. Brieven onder no. 2604, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD te Gouderak of om geving door Heer met volledig pension. Br. onder, No. 2613 aan Scholtens en Zoon, Boekhandel, Groningen. 10 GEVRAAGD TE GOUDA: Brieven onder No. 2613, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 Heer zoekt Br. No. 182 van. Burka adv. bureau, Kleiweg 39. 8 TE HUUR: staande P. C. Bothstraat 108. Te bevragen by C. PERDIJK, F. W. Reitz* straat 6. VOSS y(6* o\ VOOR GELDBELEGGING TB KOOP staande te GOUDA. Alle bewoond door soliede huurders prijs billijk. Direct te aanvaarden. Te bevragen L. BOERE. Haastrecht 12 Jaagpad. Wegens vertrek TE KOOP voorzien van gas en electriciteit, ook geschikt voor winkel. Grootte 42 c.A., staande en te bevragen LEMDUL- STEEG no. 26. Ontruimd te aanvaarden. 8 2.25 Heeren zolen en hakken. 1.75 Dames zolen en hakken. Vooral voor DIE kwaliteit leder is het goedkoop. GEVRAAGD een om in het vak opgeleid te worden. WerkplaatsenB. Martenssingel 123 en Spoorstraat 21. Nieuw* Zending Overhemden Wegens biaondere omstandigheden TE KOOP een slechts even gebruikt, voor veel ver minderde prijs. Adres: Garage VAN VLIET, Haastrecht Telef. 16. 12 f 85 Oi. Brieven onder No. 2605, Bureau Goud sche Courant, Markt 81. r te 10 u., 2 u. en 4 u. Afvaart Karnemelkfloot EEN PRACHTTOCHT VAN 1'/,-2 UUR Tariaf: Gouda- Reeuwijk f 0.26 Rondvaart f0.60 |B" Eiken Woensdag en Zaterdagmiddag afvaart KLEINE VEST te 2 uur an 4 uur.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 4