Ein hands aanstekers Groot Modern Bovenhuis Kbd]iI lijuMtunlm Injfji Entte leper" I, NET DAGMEISJE Dienstbode flnisnaaister modern Huis Dr. RUPS AFWEZJG is&r* qot6'- eikenhouten wachtafels, een Brandkast Te koop aangeboden HEI UIIUIIU IE Hl HAM „Het Blauwe Kruis" RADIO 't Is niet veel TE HUUR KLEIWEG 25 KRIMPENFORT Kleiweg PREDIKBEURTEN. Net Dienstmeisje een net Meisje, een flink Keukenmeisje Een net Meisje HUISWERK een bovenhuis «f geheel huis flink Bovenhuis vleeschsnijmachine een Jacht met motor een Sloep met mast HUWELIJK GeïdT ■KATTENSINGEL SLA, DOPERWTEN ot TUINBQONTJES A. J. Opstelten Victoria Water Vichy Water Holiandia Water Frans Joseph Bitterwater „STATION" S. S. van Dantzig Overhemden T abaksatakken L. BINNENDIJK 10 \Sj Mr. Dr. van Zyst Johan van Oldenbarnevelt lil- Mi|. Luchtpost K L M. PLATEEL Hat reissaizoen komt aan Filmpacks 9x12 c.M. f 1.90 Sportfilm 6x9 c.M. -.60 L. BINNENDIJK, NIEUW GEBOUWD DIRECT TE AANVAARDEN BELG1E. Orkaan boven Wegt-Vlaanderen. Ontzaglijk veel veldgewas vernield. Pachthoeven verwoest. De schade, door de wind- en waterhoos aangericht in het centrum en het Zuiden van West-Vlaanderen is buitengewoon aan zienlijk. Te Marialoop, bij Thielt, zijn, naax de N. R. CH. meldt, vier groote pachthoeven totaal verwoest en liggen een groot aantal stallingen en schuren in puin. Van de mees te huizen is het dak geheel of gedeeltelijk weggeslagen. Koeien, varkens en schipen zijn met tientallen in de geteisterde streek door neervallende muren gedood of in de overstroomde weiden verdronken. Alle veldgewas is letterlijk vernield door den re gen en den hagelslag. Er vielen hageibrok- ken van 100 gram en meer. Sommige groote landbouwers hebben tot een half millioen francs schade geleden. In dg Leiestreek nabij Beveren en Kuurne is de vlasoogst eveneens gedeeltelijk ver nield. In dit laatste dorp werden twee jon ge meisjes in hare woning door. den blik sem getroffen en met verlamming geslagen Het hemelvuur was er zoo gewéldig, dat niet minder dan tien boomea tegelijkertijd door den bliksem werden neergeveld. Door de ge teisterden, waarvan sommigen nagenoeg alles hebben verloren wat zij be zaten, wordt verwacht, dat van regeerings- zijde hulp zal worden geboden om de gele den schade te herstellen. FRANKRIJK. Ernstig auto-ongeval te Nice. Een prinselijk paar omgekomen. Gistermorgen werden prins André Obo- lensky en Helene Elaguine, de vroegere prinses Ouronssousoft, bij een ernstig auto ongeval op de Promenade des Anglais te Ni Door het klappen van een band vloog de wagen tegen een hek en sloeg over den-kop. Door een zeer toevalligen samenloop van omstandigheden, geraakten eleetrische dra den verward met die van den claxon, welke hierdoor onophoudelijk geluid bleef geven. Omwonenden werden op deze wijze op het ongeval attent gemaakt, doch konden geen hulp meer verleenen, daar de inzittenden reeds overleden waren. ENGELAND. Hevige ketelontploffing te Castleford. Reeds zeven lijken geborgen. Vele zwaar gewonden. Een hevige ketelontploffing in een che mische fabriek te Castleford in Yorkshire heeft verscheidene slachtoffers gemaakt. !De eerste ontploffing werd door 2 andere ge volgd, waardoor de geheele fabriek ver woest werd. Gloeiende stukken metaal vlo gen honderden meters ver. Vele huizen in den omtrek werden zwaar beschadigd. Van een school, waar juist onderwijs werd ge geven, werd het dak afgerukt. Van de leer lingen werd echter als door een wonder niemand gedeerd. Met het reddingswerk werd terstond begonnen en na eenigen tijd waren 7 lijken onder de painhoopen vandaan gehaald. Men vreest echter dat zich onder de puinhoopen nog meer slachtoffers bevin den. ROEMENlë. Mevr. Loepescoe te Boekarest. De „Nachtausgabe" meldt uit Boekarest dat de voormalige vHendin des konings, mevr. Loepescoe, uit Weenen te Boekarest is aangekomen en haar intrek heeft geno men te Sinaja, waar zich het zomerverblijf des konings bevindt. Op diens bevel zijn kamers voor haar gereserveerd en men ver wacht, dat Carol Zaterdag te Sinaja zal aankomen. Verder verluidt, dat te Boekarest wordt omgezien naar een villa, waar mevr. Loe pescoe zich zal kunnen vestigen. BINNENLAND. De Koninklijke Familie in Noorwegen. Naar Bessheim vertrokken. Blijkens een door het Ned. Corr.-Bureau ontvangen telegram hebben H. M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana gisteren Finse verlaten met bestemming naar Bess heim. Eerste Kamerverkiezing. De heer J. ter Haar Jr. zijn Bij het Centraal Stembureau is gisteren bericht ingekomen dat de heer J. ter Haar Jr. te Amsterdam zyn benoeming tot lid van de Eerste Kamer heeft aangenomen. Vijf en twintigste Spaarbankdag. De Spaarbank een ideale vak vereniging. Bestuursverkiezing en statutenwijziging. Het afbetaüngs- Gieterodhtend tien uur is in een der zalen van den Dierentuin in dein Haag de alge- meene vergadering \an den Nederlandsohen Spaarbank'oond, onder voorzitterschap van mr. J. H. Andries uit Den Haag (de 26ste Spaarbankdag) aangevangen De voorzitter constateerde, na een woord van welkom» dat deze 25ste Spaarbankdag zich in de eerste plaats kenmerkte door een aantal deelnemers zóó talrijk ais de Bond nog nimmer bad bijeengezien. (Er zijn naar schatting een kleine 200 aanwezigen) De werkzaamheid en de werkkring' van den bond hebben zich dan ook geleidelijk uitge breid, waardoor de grondslag van den Bond gezond ia gebleken. Aaneensluiting was noodzakelijk, wilde men tot verjonging van het Nederlandsohe spaarbankwezen komen. Spr noemde den Bond een ideaaltvakver- eeniging, welke in haar idealisme geen her senschimmige droombeelden najaagt en aan de Gemeenschap ook niet haar belangen met geweld tracht op te dringen, doch welke. lijkheid, streeft naar de hoogst bereikbare resultaten op spaabbankgebied. Blijkens het jaarverslag van den waarne mend secretaris, den heet G H Kolff, di recteur van het Ned Spaarbankbureau,, is het aantal leden gestegen tot 124 (aangeslo ten spaarbanken).- Bij de collectieve verze- Het memorandum van Briand. Het antwoord der Nederlandsche regeering. Het Fransche Ministerie van Buitenland- sche Zaken publiceert het antwoord van de Nederlandsche Regeering op het; memoran dum van Briand. De Nederlandsche Regeering deelt daarin mede, dat het plan haar dan alleen uitvoer- J vaar lykt, wanneer de verschillende Staten bereid zijn, in zekere mate de uitoefening van hqjn souvereiniteitsrechten te beperken. Ook dient alles vermeden te worden, dat de autoriteit van den volkenbond zou kun nen verzwakken. Men moet ook niet ver geten, dat een gemeenschappelijke regee ring op het vasteland in de toekomst de tusschen de continenten bestaande verschil len zou kunnen verscherpen of nieuwe doen ontstaan. De Nederlandsche regeering die overigens niet uit het oog kan verliezen, dat Neder land niet alleen in Europa bezittingen heeft, is van oordeel, dat deze zijde van het vraag stuk heel moeilijk is en nauwkeurig moet worden onderzocht. Een federatief verbond zou slechts moge lijk zijn, wanneer er een belangengemeen schap aan ten grondslag ligt. Dq Europee- sche staten hebben weliswaar een aantal gemeenschappelijke belangen, zooals het be waren van den vrede, vermindering van be wapening enz., doch de vraag rijst of deze belangen niet gelijktijdig ook voor een uit gebreide sfeer beteekenis hebben. Wanneer het echter mocht blijken, dat een federatieve organisatie van Europa, mogelijk en wenschelyk is, dan ware het volgens het inzicht van de Nederlandsche regeerimg ^ewenscht, dat de 'Europeesche groepeerinf alle Europeesche Staten om vat. De Nederlandsche regeering gelooft niet, dat aan een algemeene verlaging der douane tarieven noodzakelijkerwijze de verwezen lijking voor een overeenkomst op zuiver po litiek gebied vooraf moet gaan; want een verlaging der douanetarieven zou een der noodzakelijke elementen moeten vormen voor de totstandkoming van een veiligheids regime. De Nederlandsche regeering ls er verder niet van overtuigd, dat door beperking van de zekerheidskwestie tot de Europeesche Staten alléén de oplossing zou vergemak kelijkt worden. Ze heeft niet den indruk dat de moeilijkheden, die .tot nu toe het succes der door den volkenbond op dit gebied on dernomen pogingen verhinderen, door de aanwezigheid der niet-Europeesche Staten veroorzaakt of vermeerderd zouden zijn. Tenslotte verklaart zij, dat volgens haar meening het terrein nog lang niet genoeg is voorbereid. Op de allereerste plaats zou een uitwisseling van ideeën noodzakelijk zijn. STADSNIEUWS. kering zijn 117 spaarbanken aangesloten Het obligo van de bondsleden steeg van 255 tot 279 mUlioen gulden. Herinnerd wordt o.-m. aan het in October te Londen gehouden 2de internationale congres van het spaar bankwezen waar Mr. F. A. M. Ogtrop ala afgevaardigde van den bood en tevens als vertegenwoordiger der Ned. Regeering aan wezig was en waar tijdens het congres een tentoonstelling was georganiseerd, waarop de Hollandeehe inzending, verzorgd door de heeren Boscih, Fuhri Sethlage en Tielenius Kruythoff, zeer de aandacht van de bezoe kers trok Verspreid werden in het afgeloopen jaar 81.500 kinderboekjes, Ribbetik en Pottepoot. als epaarbankpropaganda voor de school jeugd. Voorts zeer veel ander propganda- materiaal. De zetel van het secretariaat is sinds Augustus j.l. te Amersfoort gevestigd. Het verslag besluit met den wensch, dat de bestuurders der Nederlandsohe spaar banken de belooning van hun belangelooze taak mogen vinden in de overtuiging, dat hun spaarbanken van groot maatschappe lijk nut zijn, want; „sparen is de bron van volkskracht". Rekening en begrooting werden goedge keurd. De volgende vergadering zal te Deventer worden gehouden. Bij de daarop aan de orde zijnde bestuurs verkiezing gaf de heer Meyer Drees (Lo- chem) te kennen, dat het gewenscht zou siju in afwachting van de statutenwijziging, er thans reeds rekening mee te houden, dat in het bestuur van den bond alleen spaarbank- bestuurders worden gekozen. D« voorzitter antwoordde, dat in het be stuur de opvatting overheersoht, dat bekwa me personen, hoewel buiten het spaarbank wezen als zoodanig staande toch in het bondsbestuur moeten kunnen worden opge- Herkozen werden als bestuursleden Mr. L. T. A M. van Ogtrop, Amsterdam, T Wachate, Kampen, en Mr. Wittewaal uit Nijmegen. In de middagvergadering werd met onder breking van de beraadslaging over de statu tenwijziging aan de orde gesteld een rede van den heer Kielstra over: Belegging van kasgelden in wissels. De heer A. C. van Oorschot (Hilversum) meld daarna een voordracht over het afbe- talingsstelsel. Nap de la Mar's uitvaart. Van den Stadsschouwburg uit. Naar de Tel. verneemt zal in verband met de begrafenis van den overleden tooneelspe- ler Nap de la Mar op a.s. Maandag, de vestibule van den Stadsschouwburg wol den ingericht tot chapelle ardente en het publiek in de gelegenheid worden gesteld van halftien af een laatsten groet aan het opgebaarde stoffelijk overschot te brengen. De begrafenisstoet zal omstreeks 10% uur van den Stadsschouwburg vertrekken en ongeveer twaalf uur op Zorgvlied aanko men. Gisteravond is het stoffelijk -overschot van Den Bolder naar Amsterdam, overge bracht. GOUDA, 6 Juli 1930. Poliomyelitis Anterior Acuta. Weer een geval. In het laatste etmaal is een nieuw geval ten Stadhuize gemeld en wel bij een 4-jari^ jongetje. In de afgeloopen week kwamen 5 geval len voor waarvan 2 m. reap. 1 en 7 jaren oudi, 3 vr. resp. 3, 10 en 2 jaren oud. Totaal thans 5 sterfgevallen. Schoolreisje Da Coeta School, Men schrijft ons: Onder leiding van het onderwijzend per soneel maakten ruim 30 kinderen van de Da Costa School, alhier, gisteren een reisje naar Nijmegen en omatreken. Per trein be reikte mem 's morgens halftien de stad van de zeven heuvelen. Hier werd eerst een wan deling gemaakt door de mooie parken, ver der ging het langs eenige steile straten naar het oude Valkhof met z'n prachtig panorama over do Betuwe. Daarna vertrok men met een extra tram door Mooi-Neder- land naar Berg en Dal. Hier konden de kin deren naar hartelust genieten in den speel tuin en in de uitgestrekte bosschen. Wel scheen het zonnetje fel, maar de jongens kenden geen vermoeidheid en gingen steeds maar weer op nieuwe ontdekkingstochten uit. Al dwalend onder het machtig geboom te, bereikte men tenslotte den Duivelsberg op Duitsch grondgebied. Dit was v0°r de kinderen wel het aantrekkelijkste plaatsje Al spoedig kregen ze den smaak van de boschbessen te pakken, en met handenvol werden deze vlyitig ingezameld en opgepeu zeld. Natuurlijk deed men zich in deze ker- senstreek ook eens extra tegoed, aan de sap pige vrucht en de onderwijzers kwamen handen te kort om allen van de noodige portie te voorzien. 't Koste wel eenige moeite het jonge volk je eindelijk te verzamelen voor den terug tocht. Natuurlijk werden ,op meerdere plaatsen de dorstige kelen verfrischt. In dankbare stemming ging liet tenslotte weer richting Gouda. Nauwelijks waren allen goed en wel in den trein, of de regen begon te vallen, eerst langzaam, maar al spoedig bij stroomen. De gloeiende kinderhoofdjes, geblakerd door de zon, kregen daardoor de gewenschte afkoeling en in montere stem ming verlieten allen den trein, 't Was een heerlijk dagje geweest. Spaar- en Hulpbank Gouda. Overzicht over de maand Juni. Gedurende de maand Juni 1930 zijn inge legd en terugbetaald de navolgende bedra- woon zuivere en duidelijke beelden doen van dit meesterwerk (ten volstegenieten;; waar toe ook wel de zang door het Opera thto L'Olanda het zVne bijdraagt. Een groote proloog door dit duo ten gehoore gebracht gaan hieraan vooraf. Deze week verzuime niemand het Thalia- •Theater te bezoeken. Het 25-jarig bestaan van de Comestibleszaak van den heer OpstelUn. De heer A. J. Opstelten op de Hoogstraat beeft bij gelegenheid van zijn zuiveren zakenjubileum zeer veel bewijzen van mede leven ontvangen. Vele zakenvrienden kwa men hem persoonlijk complimenteeren en de beste wenschen uiten voor den verderen bloei zijner zaak, terwijl verder prachtige bloemstukken,, brieveji en kaartjes veler be langstelling vertolkten. „De Zeven Provinciën" in Gouda. In den Kattensingel heeft ligplaats ge nomen een naar het schip van Michiel Adriaanszoon de Ruyter vervaardigd minia tuurscheepje. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie blyft dit scheepje hier tot a.s. Maandag en is er dus volop gelegenheid het te gaan bezien. N.V. Hollandeehe Deposito- en Credietbank te Gouda. De N.V. Hollandsehe Deposito en Crediet bank te Gouda, welker werkzaamheden zich in hoofdzaak bepaalt tot het verstrekken van crediet op onderpand van vee, paarden en koopmansgoederen, stelt hlykens, ons toegezonden prospectus de gelegenheid open tot deelname in haar maatschappelijk kapitaal, groot 560.000, verdeeld in 500.000 aandeelen A, op naam, waarop 10 wordt gestort, bestaande uit 10 series, van elk 50 aandeelen A 1000.waarvan op heden geplaatst is f 200.000 nominaal en 50.000 aandeelen B, aan toonder, een serie van 50 aandeelen A 1000.— met volstorting. De directie dezer bank wordt gevoerd door de heeren H. van der Graaff te Gouda an H. lEcen te Alkmaar, (N.V. 'Holl. Vee- en zicht van commissarissen, L. van Meerkerk, te Rotterdam, voorzitter, J. A. Snijders te Amsterdam, secretaris en D. van der Plaats te Apeldoorn, (ged. commissarissen) P. Kramer te Nydand, P. G de Ztvart en W. van Vliet te Nieuwerkerk a.d. IJsel, R. van Veis, te Vroomshoop, J. iff. Schoneveld te Rotterdam en M. de Jager C. Ezn. te Lek- lerhedei Inleg in 5193 j Bijgeschreven rente 144.239.60 177.55 144.417.16 Terugbetaling in 801 posten 83.926.15 Meer .ingelegd dan terug betaald 60.491.— Aan het einde der maand Mei was ten name der Inleggers ingeschreven „1.885.045.24% zoodat hun tegoed uit. Juni bedroeg 1.945.536.24% In den loop der maand Juni zijn 96 nieuwe boekjes afgegeven, 6 oude boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 34 boekjes geheel af betaald, zoodat aan het einde der maand Juni 8227 boekjes in omloop waren. Gemeente Spaarbank en Stortingsdienst over Juni 1930. De Gemeente-Spaarbank .en Stortings dienst zond ons heden de volgende gegevens dezer instelling over de maand Juni, onder toevoeging van een overzicht over het le halfjaar 1930. Inleg Spaarbank 21190.01 Stortingsdienst 82657.20 Terugbetaling Spaarbank Stortingsdienst 103847.21 12241.51 63102.23 Juni-omzet 179190.95 Meer ingelegd dan terugbetaald 28603.47 Uit. Juni Spaarboekjes in omloop 1491 Uit. Juni Rekeninghouders 2032 Uit. Mei Spaarboekjes in omloop Uit. Mei Rekeninghouders 1416 1976 Overzicht over het le halfjaar 1930. Inleg Spaarbank 120277.18 Stortingsdienst 440848.20 561125.38 f 46466.33 404703.24 1012294,95 f 109955.81 256649.38 Terugbetaling Spaarbank Stortingsdienst Meer ingelegd dan terugbe taald Saljlo op 1 Januari 1930 Schuld aan deelnemers 1 Juli 1930 366605.19 Thalia-Theater. Rose Marie. In de Thalia-bioscoop wordt dezen week het vijfjarig bestaan der Metro Goldwyn Mayer herdacht met een zeer bij zonde/ film werk n.1. „Rose Marie" geregiseerd door Lucien Hubbard en met Joan Crawford als Rose Marie en James Murray als Jüm Kenyan. „Rose Marie" is een diepaangrijpende ro mantische fihn die een ieder voorzeker zal weten te boeien. Een hoogst interesante geschiedenis is hier verwelkt tot een pakkende en meester lijk uitgevoerde rolprent. Zeldzaam mooie opnamen en cinematografisch buitenge- het prospectus, dat op aanvrage bij de Directie verkrijgbaar is. Schouw burg-bioscoop. Marie Lou, de Circusprinses. Een alleraardigste Ufa-film vormt in het houwburgbioscoop De titel ervan is „Mary Lou, de Circus-Prinses" en de hoofd rol wordt gespeeld' door de populaire film ster Lya Mara. Het is de wisselvallige levensgeschiedenis van de dochter van een iRussischen grootvorst, die tijdens de revo lutie het leven ternauwernood door vluch ten kan redden. Een goedhartige zeekapi tein neemt het meisje tot zich en zoo leeft zij een tijdlang in ongestoorde vrede, totdat een ruwe wending van het lot haar weer geheel alleen op de wereld doet staan. Dank zy haar groote vaardigheid in paard rijden en dansen kan zy daarna in haar onderhoud voorzien door op te treden in het reizend circus „Belloni", alwaar zy spoedig een lotgenoot leert liefhebben, eveneens kunstrijder en oud-officier van de Keizer lijke Russische Garde. Na tal van avontu ren en moeilijkheden vinden deze beiden el kander op de gelukkiste wyze. De „Circus-Prinses" is een uitstekend ge speelde film, vol van verrassende goede op namen en spannende momenten. Een belangwekkend Holland en Ufa- Wereldnieuws en een tweetal vroolyke kluchten gaan aan het hoofdnummer vooraf. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen vap werkzoekenden. Lyst van 2 Juli 1930. 4 garneerders, 2 glazuurders, 5 aarde werkers, 2 pijpmakers, 14 plateelschilders, 1 letterzetter, 1 bleekersknecht, 5 grond werkers, 1 machinezetter, 1 drukker, 1 st8- cadoor, 1 beitser, 1 zeilmaker, 2 opperlieden 1 meubelmaker, 3 sigarensorteerders (1 ged 1 mach. houtbewerker, 1 radio-mon teur, 2 electriciëns, 1 schoenmaker, 2 lood gieters, 1 blikslager, 3 yzerweikers, 1 ma chinist, 3 stokers, 1 bankwerker, 1 ovenist, 1 boerenarbeider, 2 broodbakkers, 1 chauf feur, 2 touwslagers, 14 pakhuisknechts, 1 suikerwerker, 20 sigarenmakers (5 ged.), 1 plakker, 4 schippersknechts, 4 kantoorbe dienden, 2 koetsiers, 6 boekhouders, 77 transport- en fabrieks arbeiders, 1 wissel- looper, 1 huisknecht, 1 nachtwaker, 1 vak kundig bleekersknecht (jonge kracht), 1 stripper, 1 banketbakker (ged.), 1 magazyn bediende (vrouw.) Gevestigden en vertrokken personen. Gevestigden: K. Tesdmer, dienst bode, van Varel (Dl.) naar Krugerlaan 36; A. M. Stenfert, van Nymegen, B. v. Bergh- straat 85 ,naar Boelekade 25; E. F. Zeg waard, dienstbode, van s'-Gravenhage, L. v. N. Oi Indië 260, naar Crabethstraat 65; W. H. Hoogendoorn, van Eindhoven, Klimop laan 7, naar 4e Kade 93; A. M. A. Sprey, verpl., van Utrecht, J. v. Effenstraat 29, naar Krugerlaan 130; E. v. Suylekom, van 'Rotterdam, Riergaardelaan 54a, naar Cra bethstraat 65; P. J. Revet, typogr., van Avereest, Balkbrug, naar de Ja Reylaan 30; E. M. Bloan, werkster, van Waddinxveen A 258, naar Vondelstraat 63; A. J. v. Peper- straete, dienstbode, van Haastrecht A. 86, naar Krugerlaan W. Wytne, dienstbode, van Kampen, Groenèstraat 111, naar Cra bethstraat 70; M. Thomer, dienstbode, van Waime-Bickel-Vel, naar Geuzenstraat 8; C. J. Verkerk, fabr. arb., van Eindhoven; Aca- INDANTHREN KLEURECHTE STOFFEN Fa. B. DE JONG MEUBILEERING ciastraat 17, naar Bockenbergstraat 102; Q. A. Roar, dienstbode, van Bodegraven, Em- makade 83, naar Groenendaal 13; C. J. M. v. d. Post, reiziger, van Rotterdam, Boe zemsingel 126a, naar Bleékerssingel 10; G. J. ter Keurst, ambt. N. S., van Arnhem, Burg. Weertetraat 15, naar Gouwe 99; W. D. v. d. Zeeuw, kistenm., van Maassluis, "Xeucheniusstnmt 48, naar 4e Kade 64; G. Boonekamp, kunstw., van Leeuwarderadeel, da Costastraat 9, naar Gvoeneweg 6. Vertrokkenen: KI. Stam, van Kru gerlaan 79, naar Gouderak, Dorpstraat; J Be urn, van Snoystraait 75, naar Jutphaas; J. P. de Vos, van P. C. Bothstraat 22, naar Gouderak B. 240; C. Manschot, van P. C. Bothstraat 22, naar Gouderak B 240; M. J. de Rooy, van iLazaruskade 19, naar Venlo, Roermondschestraat 61; J. Verkaik van Gr. van Bloisstraat 91, naar Lekkerkerk, Wes- tersteeg 5; P. de Kramer, van Jaagpad 21, naar Nw. Helvoet, Wyk B no. 3; T. Talk man, van Krugerlaan 131, naar Gouderak; L. de Mol, van Boelekade 11, naar Woerden, Pannebakkery 22; A. E. de Gruyl, var. Nieuwe Haven, 185, naar Woerden, Panne bakkery 22; T. den Broeder, van Doelenatr. 28, naar Boskoop, Reyerskoop 4; F. J. en J. v. d. Brugge, van Burgem. Martenssinigel 34, naar Schiedam. Ampèrestraat 11a; E. Goldberg, van Karnemellcsloot 68, naar Hui zen Bozen Langewynsche weg 13; A. Kroon van Komynsteeg 3, naar Rotterdam, Zin kerstraat 116; J. Broekhuysen, van Gr. v. Bloisstraat 41, naar Zwammerdam, O. B. C. 117; J. Perdyk, van Karnemelksteot 77, n. 'Rotterdam, Schietbaanlaan 81a; M. v. d. Linden, van Vorstmanstraat 39, naar Hille- gersberg Akkermindestraat 5a; T. van Dijk van Jaagpad 57, naar Oegstgeest, Wert'h. Juffer mansstraat 30; M. P. Veltman, van Raam 182, naar Waddinxveen, Nesse E. 13; W. de Jong, van Gouwe 86. naar Ouderkerk aan den Ussel C 85; G. J. Mays, van Geu- zenstraat 17, naar 's Gravenhage, Camera Qbscurastraat 233; C. B. Broer, van Klei weg 101, naar Reeuwyk, Zwarteweg 673a; C. Vos, van Walesteeg 21, naar 's Graven hage, Stortstraat 221; G. C. M. Vos, van van Bergen IJzendoornpark 10, naar Maas tricht, Vrythof 15a; A, Bos, van Oosthaven 69, naar Delft, Spoorsingel 6; P. Ziere, van Kleiweg 4, naar Beverwijk, Alkmaarsche straatweg 23; D. van Seters. van Westha ven 11, naar Apeldoorn, Heuvellaon 5; G. Lemmink, van Gr. Florisweg 77, naar Oirs- beek, Huize Doe made; H. J. Jansen, van F. W. Reitzstraat 27, naar 's Gravenhage, le Pieter Burgstraat 27; B. H. van der Teer, van F. W. Reitzstraat 27, naar 's Graven hage, le Pieter Burgstraat 27; P. Berlijn, van Chr. de Wetstraat 21, naar 's Graven hage, Stortstraat 221; P. C. van Deyk, van Krugerlaan 103, naar Rotterdam, Pieter de Hoochstraat 37 B; W. Stoik, van Raam 225, naar Rijswijk, Vredtóburgerweg 76. Burgerlijke Stand. GEBOREN, 3 Juli: Johannes z. v. J. vin den Wdttenboer en M. W. van Oosten, Wil lem Tombergstraat 3; Elizabeth Frederika, d. v. J. E. J. van der Kleyn en C. Zprge SlapperdieJ 9; Willemyntje d. v. A. T. van Beteren en W. Tamse, Baanstraat 34. ONDERTROUWD, 3 Juli: B. E. J. Bik en A. van Essen; J. C. van Dijk en M. de Jong; IL. van der Valk tn P. A. M. van Vliet; J. M. de Jager en J. de Bnum; A. R. Winkel en J. F; van Bochove; C. Verschut en A. H. vijin Bochove; P. A. Merkus en W. H.*P. M. Hofstede. OVoRLEDEN, 2 Juli: Agatha Gielhuis, wed. W. C. Verschut, ud 84 japr; Arnoldus Plechelmus Petrus Bloemen, oud 68 jaar. Agenda. 5, 6 en 7 Juli, 36 uur, 810% uur. 13 Juli 7 uur. Concours Gemengde Zangvereeni- ging „Gouda" in de Sociëteit „Ons Ge noegen", Zaal Kunstmin. 12 Juli, 4 uur. Stolwykersluis, terrein by Gebr. de Vreugt. Landdag Goudsche Chr. Jeugdcentrale. 14 Juli, 8 uur, Stadhuis. Gemeenteraad. Apotheken. De apotheek van den heer A. H. Teepe, Gouwe, zal tot en met 11 Juli, benevens den daarop volgenden nacht geopend zijn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen "voor recepten). Zondagsdienst doktoren. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zondagavond 12 uur, kan men zich voor medische hulp wenden tot de doktoren Dr. B. J. Broekhuyzen,. Crabethetraat en Dr. B. G. J. Evers, Oosthaven, UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Op de gehouden verkooping, ten overstaan van notaria Houtzagers alhier, ia het huia aan de Nieuwstraat no. 74 toegeweeen aan den heer W. Boom te Waddinxveen. voor f 4550.—. Het weiland van de erven van wijlen mej. Koster werd gegund aan de firma Sliedrecht voor f 21900.—. De heer P. A. Colijn( burgemeester dezer gemeente, zal gedurende de maand Juli af- wefcig zijn. De heer E. Guldemond, oudst© wethouder, zal gedurende dien tijd de functie waarne men. Burgerlijke Stand. GEBORENAntje, d. v. J. Heeg en G. Hoen. ONDERTROUWD- P, v. Houwelingen en J. Stam. A Vrijenhoef en J. M. Contant. H. N. Booij en D. W. Oosterom. S- Slappende! en M. Keizer. REEUWIJIL Geen nieuwe gevallen vu Irinderverla raming. Het opgegeven derde geval van kinderver lamming in afd. Middelburg alhier, bleek niet juist te zijn. Wel bestond er vermoeden, maar nader bleek dat het patiëntje, inmid dels overleden, lijdende was aan longontste king Nieuw© gevallen hebben zich niet voorgedaan, zoodat het tot nu toe bij 2 ge vallen blijft- SCHOONHOVEN. Lijk gevonden. Gistermiddag is onder Ammerstol het ljjk opgevischt van den heer Oallenbach, die Woensdagavond is verdronken. Het slachtoffer was geheel gekleed, al leen zyn jas ontbrak. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Leniging van stille armoede. Geachte Stadgenooten, De volgende week zal U een collecte wor den aangeboden door het Goudsch Comité tot Leniging van Stille Armoede te Gouda. Ook in dezen tyd van het jaar is er geld noodig, omdat ons Comité onder haar be deelden veel zwakken en zieken telt, die het heele jaar door versterkende middelen noodig hebben. Wy hopen van harte, dat U ons door Uw gaven in staat zult stellen, het mooie werk onder die armen, die het zeker niet het minst noodig hebben, geholpen te worden, voort te zetten. U, Mynheer de Redacteur, danken wij voor de plaatsruimte. HET BESTUUR. Zondag 6 Juli. GOUDA Rem. Kerk, 10% u. v.m. Ds. H. Cramer. St. Janskerk, 6 u. h.m. Ds. J. L. Dippel te Nieuwerkerk a. d. Ussel. Luthersche Keric, 10 u. v.m. De heer B. Renvooy, Ev. te Den Haag. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. vm. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. njn. Leesk^rk. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. B. J. C. Croes. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. De heer J. Vroeg in de Wey, g.o. te Middelharnis. Woensdag, 9 Juli, 7% u. n.m. De heer W. v. Leeuwen, g.o. te Schoonhoven. BERKEN WOÜDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. ten Bruggencate. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. (fes. Doopen. Rem. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van Noo ten. Geref. Gemeente, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. De heer J. D. Klyne, cand. ber. pred. te Willige Langerak. A Gebouw Salvatori, 9% u. v.m. De heer W. G. de Jonge. 6 u. n.m. Ds. A. v. Kooten van R'dam. GOUDERAK Ned. Herv. Kerk, 10 u. vjn. De heer de Jong, g.o. te Krimpen a. d. IJssel. 7 u. n.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. De heer Cohen, cand. te Utrecht. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. J. W. E. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. De heer Mekenkamp, g.o. te Harder wijk. Geref. Gemeente. Leeskerk. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. P. de Looze. In den ochtend doopen. Ramonstr. Kerk. Geen dienst. geen geld ter hand te stellen, aangezien ook bij herhaling ie gebleken, dat zijn adresboe ken verre over den in uitzicht gee telden ter mijn veraoliijnen en alleen worden toegezon den aan de adverteerders, zoodat ze alle pu- blieiteitewaarde missen. Het levende spoorboekje. Mies Ethel Mason in Londen heeft haar eigen specialiteit. Wie zioh op de gedrukte dienstregelingen, welke tooh ook drukfouten kunnen 'hebben, niet wil verlaten, behoeft slechts de jonge dame op te zoeken om van haar eiken trein in de Engelsche provincie opgenoemd te krijgen. Ze kan alle vertrek en aankomsttijden der treinen in alle aan de lijnen liggende stations opgeven. Ze staat met de spoorwegbesturen in direct contact en wordt om haar buitengewoon geheugen graag in verscheidene belangrijke quaeetiea betreffende de spoorboekjes geconsulteerd. Bezoekers met de onmogelijkste vragen ko men bij haar en nog nimmer heeft ze ook maar de kleinste vergissing begaan. Eens meende iemand eën vergissing in een opgave van haar t© kunnen aanwijzen, imaar het kwam er op neer dat de fout lag bij de spoor, welke 'n trein iets te vroeg had laten vertrekken. Ook bij politioneele en justïti- eele onderzoekingen wordt miss Mason vaak geraadpleegd, daar ze zonder bijdiroovend nakijken prompt en. onvoorwaardelijk be trouwbaar bescheid w^et te geven okor-dw op een 'bepaald uur anKMneyd^-eh Vertrek kende treinen. Dit speciale vermogen uitte zioh al als kind bij haar; na eenmaal lezen kon z© haar lessen enz. woordelijk opzeggen. Nu is die gaaf een beroep voor haar gewor den, dat haar-een mooi inkomen verschaft. Ze oefent het met groote liefde en nauwge zetheid uit en het is zeker geen gemakkelijke prestatie, welke ze levert, want de hersen- acrobatiek, die er aan te pas komt, moet men niet gering schatten. L(jk van een meisje gevonden. Een chauffeur gearresteerd. Te Makkum is drijvende aangetroffen het lijk van een 20-jarig meisje? Klaasje Koster genaamd, afkomstig uit Harlingen. In ver band hiermede heeft de politie een chauf feur gearresteerd, met wien het meisje be trekkingen had aangeknoopt. «la»» tMR.-- ADVERTENTIEN. Allen die ieti te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan wijlen den Heer WOUTER VONK, over leden te Gouda 30 Mei 1930, wonende Peperstraat 46 aldaar worden verzocht hiervan kennis te geven aan NoHlSs J. KOEMAN 11 te H»a«trecht. IS TOT EN MET 27 JULI Gevraagd in klein gezin voor d. en n kunn. koken en netjes werken; v.g.g.v. Loon f35.— wasch vrij. AdresMevr. MANCIN1, De Bruijnestraat 41, Den Haag. Gevraagd voor direct: viïor dag en nacht, v.g.g.v. Hulp van 2e Meisje aanwezig. Mevrouw SPIE RENBURG, Voorschoterlaan 55, Rotterdam. Mevr. Ir. W. H. v. LEEUWEN, Heemskerkstraat 2 links, Delft vraagt van goede getuigen voorzien. RADIO-NIEUWS. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Programma voor Zondag 6 Juli. Nederlaagwedstrijden G.S.V. Gouda. G.S.V.Alphia, 2 uur. Gouda: G.S.V. 2—Alphia 2, 12 uur. Na afloop prijsuitreiking. Jubileum wedstrijden G.V.B. Md. A. Gouda: Olympia—Gouda, 7 uur. Vriendschappelijk. Gouda: O.N.A.—Sparta-oomb. R'dam. v ATHLETIEK. 3© G. A. K. competitiedag. Hedenmiddag en morgenochtend reap om 4 eo 10 uur wordt op het Q.S.Y.-terreii de erde en tevens laatste competitiedag van den G.A.K. gehq^den. Gouda naar het Zuidersportpark- elftal. Als tegenstander voor 't Zuidersportpark- elftal in de nederlaagwedstrijden fungeert M. Woensdagavond het eerst© elftal van Gouda. D© wedstrijd wordt gespeeld in bet dersportpark te Den aag. LAWNTENNIS. Mra. Moody—iWills kampioene. De eindstrijd damesenkelspel. Gisteren werd de finale damesenkelspel speeld tusschen Mrs. MoodyWills en ss Ryan, beiden Amerikaansche speel- ~rs. Mr*- Moody won gemakkelijk in twee waardoor zy wederom kampioene werd. GEMENGDE BERICHTEN. t u Advertenties in adresboeken. h» het Algemeen Politieblad waarschuwt Gommissari© van Politie te Bussuon tegen handelingen van C. van Staal, uitgever adresboeken, wonend© te Buss urn, Hui- eg 202 (vroeger 236). Van Staal reist ala j ertentie-oolporteur voor door ham uit te en adresboeken en geeft 10 pet. korting, te plaatsen advertenties bij voor- worden voldaan. In verband 1 wordt overweging gegeven hem Programma van heden. Hilversum 4.10 Causerie. 4.40 Mededieelingen. 5.00 Grammofoonplaten 5.20 Wakelijfcsch nieuws. 5.40 Granlofoonplaten. 6.30 Causerie. 7.30 Politiek weekoverzicht. 8.15 Populair concert. 9.00 Voordracht. 10.10 Concert, 11.15 Gramofoonplaten. Huizen 6.01 Gramofoonplaten 6.15 Sportpraatje. 6.30 Gt amof ooiipl a ten 6.55 Journalistiek weekoverzicht. 7.16 Spreker. 8.01 Concert. 11.00 Gramofoonplaten. D aventry 3.50 Concert. 5.05 Orgelconcert. 7.05 Kamermuziek. 10.00 en 11.00 Dansmuziek. Landenberg 5.50 Vesper concert. 8.20 Vroolijke avond, daarna dansmuziek tot 12.20. Motala: i 7.20 Zang. 10.00 Oud© dansmuziek. P a r ij s 4.50 Concert. 9.01 Deden van een revue. .50 Cubaan ache muziek. Zondag 6 Juli. Hilversum: 9.00 V.A.R.A. Berichten omtrent postdui ven vluchten. 9.05 V.A.R.A. Orgelconcert door Joh. Jong. 9.30 V.A.R.A. J.. d© Wind: „Russische Filmkunst". 9.57 V.A.R.A. MededeeJingen van het Reis- secr. van het Inst. voor Arb. Ontwikkeling. 10.00 V.A.R.A. Concert door V.A.R.A.-Or- kest. In de pauze: Toespraak door F. v. d. Goes. 12.0112.30 Radio-Volks-Univereiteit. 12.30—2.00 Middag-concert door het A.V. R.O.-Octet, o.l.v. Louis Schmidt. •00—2.30 A.V.R.O Boekenhalfuurtje. Spre ker; Herman Robbers over- Bonzo en de eeuyj van het. kind. **.30—3.15 Concert door de Koninklijke Ma rine Kapel o.l.v. L. H. F. Leistikon. 3.15—3.45 Gramofoonmuziek. 3.45—4.30 Voortzetting concert. 4 30-6.00 Gramofoonmuziek. In de rust poos: Sportuitslagen door Vaz Dias. 5.00 V.A.R.A. Dilettanten-uurtje. „De Stem des Volks". 6.30 V.P.R.O, Wijdinsuur. 8.10 Aansluiting van het Conoertgebouw te Amsterdam. 9.30—11.00 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 11.00 Gramofoonmuziek. Huizen 9.00 10.30 Uitz. van de Hoogmis vanuit e kapel der R.K. Kerkmuziekschool te Ltreeht. 10.30—11.00 K.R.O. Gramofoonplaten. 11.00—12.00 Gramofoonplaten. 12.00 K.R.O. Tijdsein. 12.01—12.20 K.R.O. Gramofoonplaten. vSi?81 ToMpra!'k door d™ K.R.O- 0once" K.R.O.-Trio. 8.15—8.20 Sportuitslagen. 8.20-4.25 K.R.O. Intenties van het Apos tolaat der Gebeda. C™';ert door K.R.O.-Orkeet. 10.45—11,00 K S O. Epiloog door Klein Koor. GEVRAAGD AdresKamphuizen, Gouwe 14 GEVRAAGD voor (halve dagen. Vrij dags den geheelen dag. Zondags vrij Niet beneden. 16 jaar. Adres: BOELEKADE 3l GEVRAAGD. J. C. DEN BOER, Grpenendaal 13. Een flinke GEVRAAGD. H. BROER, Nieuwe Vaart. 1. GEVRAAGD een Adres: OOSTHAVEN 51. iemand met veel vrijen tijd overdag VRAAGT A van allerlei aard. Brieven onder No. 2704, Bureau Goudsche Coulant, Markt 31. TE HUUR WLmn Winkelhuis gelegen aan druk vaarwater. Huur f 6.60 per wetk. 8 Te bevr. bij C. NOORDEGRAAF, Groenendaal 62, Gouda, Telef. 598 10 TE HUUR GEVRAAGD tegen 1 Aug. op netten stand Huurprijs 9.per week. Brieven onder No. 2706, Bureau Goudsche Courant, Marfct 31. 10 TE tfUUR een met plat. Turfmarkt 74 Te bevragen, Turfmarkt 72 8 Door jongelui omstreeks 1 Augustus TE HUUR GEVRAAGD: 15 op goeden .stand. Brieven onder No. 2721, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. OVER TE NEMEN: een paar met marmeAlad en spiegeüopaet, en een goede Adres: CRABETHSTRAAT 66. TE KOOP GEVRAAGD: Aanbiedingen onder No. 2708, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 8 I NIEUWE BASCULE 500 K.G„ 1 GEBRUIKTE BASCULE 500 K.G„ 1 BOTER- OF BAKKERSWAGEN, 14 GEëlKTE 25 K.G„ 1 BALANS MET SCHALEN, en 100 KAASPLANKEN by M. BAAS. Kaashandel, Kattensingel 81, Gouda. 15 TE KOOP AANGEBODEN; voor elk aannemelijk bod. Te bevragen bij C. DE BRUYN, Boelekade 59, Gouda. 12 Weduwe 44 j. R.K. netten stand, wenscht kennismaking met Heer of Weduwnaar. Goede positie. Br. No. 3730 Advertentie Centrale, Wijnhaven 85, Rotterdam. 8 verkrijgbaar voor Hypotheken en Credieten. 1ste hyp. vanaf 4i/2 2de hyp. en Credieten tegen billijke voorwaarden. Brieven onder No. 2707, Bureau. Goudsche Courant, Markt 31. 10 HET MINIATUURSCHEEPJE LIGT TOT MAANDAB BIJ DE KLEIWEBSBRUB DAGELIJKS TE BEZICHTIGEN. 40 ct 32 ct en 28 ct. p. ons GEGETEN MET VORMEN EEN HEERLIJK MIDDAGMAAL MITS DE HAM GEHAALD BIJ TELEPHOON 120 STEENHOUWERIJ a. ROODBOL HARDSTEEN ZANDSTEEN SCHOORSTEENMANTELS GRAFWERKEN. ACHTER DE KERK - GOUDA. Hotel, C.M, ReetaunuH VASTE WASCHTAFELS. ZALEN VOOR VERGADERINGEN, BRUILOFTEN EN PARTIJEN. ABONNEMENT PENSION. 10 Aanbevelend, Fr. ENGELS Nieuw* Zending Markt 6 Tel. 762 Feau «I* euede met en zonder patent sluiting KLEIWEG 87 TEL. 517 I ©n sigaren zyn heerlyk en zacht, een fijn genot met de warmte. BURG. MARTENSSINGEL 111 - TEL. 7S9. GEEN BETER ADRES VOOR dan bij A. DEN HOLLANDER Turfsingel 40. A. BROEKHUIZEN Karnemelksloot 73. NERGENS ZOO GOEDKOOP. Een bus GOUDSCHE SIROOPWAFELS of een pak GOUDSCHE SPRITS is altijd een welkome introductie. De wafels kosten 6 cent per stuk en de Goudsche Sprits f 1.25 per pond. 10 Gebr. KAMPHUIZEN. Wilt U iets byzonders, neemt nu eens proef. DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL BURG. MARTENSSINGEL 109 TEL. 789. II ƒ2— per week. GEHEEL OOM- PLEET GEPLAATST 125.—. HAPPEL. Snoystraat 69. GOUDA. KOOPT DONDERDAG uw Koekjes en Banket OP DE MARKT. Uitaluitend van KNOPPER's Banketbakkerij Specialiteit in de fijnere banketaoorten. StandplaataBIJ HET STADHUIS. in gewone en Luxe uitvoering 10 vanaf 75 cent. Kleiweg 87 Telefoon 517 2.25 voor Heeren Zolen en Hakken. 1.75 voor Dames Zolen en Hakken. 't Is zelfs weinig voor onze 1ste kwaliteit zooileder. De beste waarborg dat U het beste ontvangt is de vrije controle voor ieder over onze voorraad leder. WerkplaatsenBURG. MARTENSSINGEL 123 en SPOORSTRAAT 21. Denk aan Uw rand genaaide schoenen, wij naaien ze weer met witte, zwarte of bruine steek. 30 P. vd. Heuvel TE BEVRAGEN 60

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 4