EN it1 ikbank ibaak. VOOR GOUDA EN OMSTREKEN IGOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, fONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD «o. 17422 Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeestdagen *5 i FEUILLETON. inslagen in do 928/1929? ƒ1929? aaf aan 'W eten wilt in de THEE PJE5 RATELSLANGEN” BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, NIEUWERKERK, OUDERKERK. OUDEWATER, REEUWIJK, SCH HOORWEG. Al I»1 de ze. HOOFDSTUK Vil. ;OON, Markt 31, G«* (Wordt vervolgd). Beurs koer* iet Zondagsblad proper geschiedt. ïkend zyn, gered, ssagiers vermist, raato -telegrafist terne, dat zy ore ronder, nieuwe plan is, 01 Hij gaf toe, dat hij wel wat overhaast ge- >005JE oef! ten. j - Ik wiet, dat je me vinden zoub herhaal- Japan an hat Vlootverdrag. De Regeering vastbesloten het verdrag goed te keuren. Mac Donald’s kabinet in gevaar? van het vlootverdrag. Hoover had, een speciale boodschap.ge zonden, waarin hy op aanneming van het het verdrag aandrong. Hoover wees er op, dat het een fout zou zyn om te kiezen tus- schen het verdrag en den voortgang van de wapeningen ter zee; Europa heeft in 1914 voldoende bewys gegeven van de nutteloos heid en het gevaar van een wedloop in be wapening. Na eén voorlezing van deze boodsschap werd het verdrag formeel ingediend en werd de bijeenkomst tot morgen verdaagd. 11 |2 100. iregeldheden. van Hahas Pasja te 17 Ze was niet eens wonderend tot de mannen, die emetig knik- de stad New York, bestaat er te New York en in andere groote steden een noodtoe stand als gevolg van de geweldige toene ming van het lawaai in de laatste paar jaren. Proeven, door de commissie genomen, hebben bewezen dat lawaai inderdaad na- deelig is voor menschelijke wezens en ver klaard wordt dat tenzij hev verminderd wordt de gezondheid en de efficiency van grootenstadsbewoners er onder zullen lij den. Door middel van een toestel om een ver- hooging van den druk op de hersenen te maken hebben de onderzoekers geconsta- stateerd dat het stukslaan van een opgebla zen papieren zak den druk tot het viervoud van het normale deed stijgen en sterker dar de druk voortvloeiend uit een inspuiting met morfine of nitroglycerine. Harde geluiden hebben ook invloed op de stofwisseling, veroorzaken gedeeltelijke of algeheele doofheid, beletten concentratie, hebben een nadeeligen invloed op het lee- ren zoowel van kinderen als van volwasse nen en belemmeren ernstig de normale ont wikkeling van zuigelingen en kleine kinde ren. Lawaai doet vermoeidheid toenemen, sloopt het zenuwstelsel en is aansprakelijk voor tal van kwalen. De commissie dringt er by de stedelijke autoriteiten pp aan onverwijld maatregelen te nemen om aan dezen noodtoestand het hoofd te bieden door bestraffing dergenen die onnoodig lawaai maken. De Ver. Staten en het vlootverdrag. Een boodschap van Hoover. De Senaat is in buitengewone zitting te Den volgenden morgen, na 't ontbijt, be- gon juffrouw Spragge stijfjes tegen Haeel: Geoige heeft me verteld, dat hij van c--~ u te vrgen, zijn vrouw te worden. Dien middag ging ze uit zeilen met George en terwijl ze weg was had juffrouw Spragge een vertrouwelijk gesprek met Samantha, dat Hazel zeer verbaasd zou hebben, wan neer ze ernaar had kunnen luisteren. Ter wijl de beide vrouwen op de waranda zaten te naaien, zei juffrouw Spragge plechtig Samantha, ze heeft iziohzelï vanmorgen absoluut verraden Werkelijk? Ja, werkelijk. Het is een snoesje en erg bij de hand ook, maar ze denkt, dat ik een domme oude kletskous ben. Ik vind het best, dat ze dat denkt. Maar ondertusschen kan ik er niets aAn doen, He houd Van het kind. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.25, per week 17 cent, met per kwartaal 2J9O, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looj Franco per post per kwartaal 8.15, met Zondagsblad 8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, by onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. Amerikaansche verklaring kondigde een volkomen verandering aan in de politiek van dit land en als deze verandering door gaat, dan biedt zy een kostelyken waarborg vpor den vrede in het Verre Oosten een vredéj waarby de geheele wereld geïnteres seerd is. Een kabinet, /lat zich van zijn verant woordelijkheid bewust is, kon deze nieuwe houding van Amerika niet met een achte loos gebaar voorbijgaan. Aan den anderen kant wil de regeering mat uiterste krachts inspanning een groot economisch program ma afwerken en het laat haar niet onver schillig, dat het vlootverdrag een verminde ring der begrooting tot 1936 toe met 120 millioen yen per jaar meebrengt. Op 30 September komt, zooals men weet, te Londen de groote Rijksconferentie bij een. Volgens .den corr. van het Volk te Lon den vreezen de conservatieven, dat onder leiding van minister Thomas de conferentie dan wind uit de zeilen zal nemen van allen, die op Empire Free Trade (vrijhandel naar binnen, protectie naar buiten) wenschen af te sturen. Bovendien wenschen zy de Ar- beidersregeeringen uit den zadel te lichten, om zelf de leiding dezer conferentie in han den te nemen. De conservatieven meenen een goede kans te hebben, wanneer de ko mende week miss iBondfield om een extra crediet van 20 milliöen pond sterling zal vragen voor de bestrijding van de werkloos heid. Het is mogelyk, dat conservatieven en liberalen op dit punt tegen de regeering 'zullen stemmen, hetgeen in ieder geval het aftreden der regeering tot gevolg zou heb ben. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (beboorendo tot dan bMorgkring) 1—5 regels 1.30, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bijslag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDKEUNGEN: 1—4 regels 2.25, elke zegel meer 0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen b(j contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van «oliede Boekhando- laren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. verbetering van de bestaande verbinding noodig is. - De verbinding van Amsterdam met de zee Washington bijwengetannen ter bnhnmWing*. Ujnmden van vlnntn/Ardrno. ju gebruik is genomen, in uitmuntenden staat verkeeren. Aan de uitbreiding en de uitrusting van de Amsterdamsche haven is en wordt de meeste zorg besteed. Amsterdam 13 gereed om binnenkort de concurrentie niet de andere zeehavens van Noord-Weet- Europa onder de beste .voorwaarden, wat zijn zeeverbinding aangaat, te aanvaarden. Hiervan kan onvoldoende partij worden ge trokken, indien de verbinding met het ach terland zoodanig is, dat aan- en afvoer met de voor de zeevaart geboden mogelijkheden gelijken tred kunnen houden. Voor de ont wikkeling van het havenverkeer te Amster dam is darvoor o.m. noodig goede verbin ding met den Rijn, den schakel van onze zeehavens met het achterland, na de binnen luttele jaren te vrwachten voltoöiing van de vaarweg, gevormd door Maas-Waal-kanaal, Maaskanalisatie en Julianakanaal kan daar aan de Maasvaart nog worden toegevoegd. De toeneming van de Rijnvaart is door den scheepvaartweg zelf aan grenzen gebon den, welke thans reeds bereikt zijn. Zoo zijn het profiel van het kanaal en de afmetingen van de daarin voorkomende kunstwerken onvoldoende voor het groote aantal schepen, dat van dezen waterweg ge bruik maakt. Vooraf het vermogen vsn het kanaalgedeelte Amsterdam—Vreeswijk is on toereikend. Vooral komt op den voorgrond, todh niet van plan, wel dat hij stil zal blijven staan? Hij moet toch vooruit gaan, zich ontwikkelen? Juffrouw Spragge schudde het hoofd. Lieve kind, de zaken staan zóó. Hij zal wel vooruit gaan, maar het moet met zijn eigen snelheid gebeuren en lange zijn éigen weg. Dank u! zei Hazel. Juffrouw Spragge stond op en kwam om de tafel heen, tot ze naast Hazel stond. Een glimlach kwam op haar goedig gezicht. Zij legde haar hand op den schouder van het meisje, en drukte dien zachtjes. Toen ze sprak, was de strengheid uit haar stem verdwenen. Als je mijn zoon gelukkig kunt maken, zal ik heel veel van je houdenlieve Hazel! De opgewonden stemming, veroorzaakt doordat Japan de vlootovereenkomst met Engeland en Amerika gekende, is nog niet bedaard. Den Japanschen minister van marine, admiraal Tarakabé, werd bij zyn terugkeer van de Londensche conferentie te Tokio een allesbehalve prettige ontvangst bereid. Men beschuldigde hem, de belangen der nationale verdediging verraden te heb ben. Tegenstanuers schroomden niet hem een dolk te doen tpekomen, om naar Japansche traditie zich daarmee den buik te openen. En een hunner oordeelde zelfs, dat zyn land zulk een sihaadheid was hangedaan, dat hy harakiri pleegde. Admiraal Tarakabé, die er niet byster op gesteld was het voorbeeld van dezen offi cier te volgen, moest door een politiemacht beschermd worden. De Japansche regeering, waarvan Hama- goetsji president is, houdt, zoo schryft het Vaderland natuurlyk Tarakabé de hand boven het hoofd. Eén lid van het kabinet daarentegen, generaal Oegaki, heeft zyn ontslag genomen; hy moest onmiddellyk vervangen Worden. Op hun beurt hebben eenige hooge marine-autjoriteiten zich teruggetrokken, omdat zy zich niet wilden onderwerpen aan de voorwaarden van de vlootovereenkomst. En de openbare mee- ning is dezen officier gunstig gezind. Deze feiten zyn ernstig genoeg, maar niettemin schynt het kabinet vastbesloten te zijn het verdrag goed te keuren, welk» bekrachtiging ten slotte door den kftizer ge schiedt. Het parlement kan te dezer zake geen stem uitbrengen, al heeft het uitvoe rige besprekingen aan de overeenkomst ge wijd. De regeering is om allerlei redenen op het Verdrag ten zeerste gesteld. Vooral ook daarom, omdat het verbetering kan bren gen in de betrekkingen met Amerika. Het is nog niet zoo lang geleden, dat velen vreesden, dat een conflict op handen was. Japan protesteerde tegen het feit, dat het door de Vereenigde Staten als een mindere behandeld werd. Amerika ging Japan’s gan gen zorgvuldig na, het eischte gelijke rech ten op als Japan en China, zoowel als in Mandsjoerye. In den loop der onderhandelingen in Lon den en ongetwijfeld, om Japan de onder- teekening van het verdrag te vergemakke lijken, kwam er een verklaring af van den Amerikaanschen staatssecretaris, waardoor de situatie geheel anders werd. Daarin ver klaarde deze, met toestemming van presi dent Hoover, dat de Vereenigde Staten de „predominance” van Japan en de Japan- sche belangen in het Verre Oosten erken de. Deze verklaring had op Japan en spe ciaal in regeeringskringen een groote uit werking. Dit was zeer begrijpelijk, want de Wie een twistvuur aanblaast, moet zich niet beklagen als de vonken hem in de oogen vliegem Uit het Engelsch van H. A. VACHELL. Nadruk verboden. bang, zei George be- (lOHlMHE COURANT Dat met een bui eindigt. Dien avond ging Hazel vroeg naar bed. Ze was t© opgewonden om te slapen en tusschen juffrouw Spragge’s nogal grove linnen laken» huiverde ze. Het ongelukkige lot van den condor kon best het hare eens worden. Kon zij gelukkig zijn in Spragge’s vallei? Haar verbeelding verplaatste zidh naar het familie-kerkhof. Hoe vreeselijk, om op zoo’n plek begraven te worden. Hoe eenzaam I En de naaste dokter woonde in San Lorenzo, mijlen en mijlen weg! Zou ze George kunnen overhalen zijn vallei verlaten? Hat w «sn troost te bedenken, dat zij rijker wm dan deze buige man. Met haar geld en met wat hij had ovargespaard, kon hij in zaken BUITENLANDSCH NIEUWS. DU1T9CHLAND. Vliegtuigongeluk op de Oostzee. Vermoedelijk drie dooden. Vannacht heeft het watervliegtuig D 864, dat met vyf passagiers van Stettin naar Stockholm onderweg was, op de Oostzee by Bornholm moeten dalen. Toen het vliegtuig weggesleept was, is het omgeslagen. Blijkens nadere gegevens heeft het vlieg tuig, een Dornier Wal, wegens motordefect aan den Zuidpunt van BornholnKgp zee moe ten dalen. Een voorbijvarende motorschoe- ner heeft het toen op sleeptouw genomen en getracht het naar Bornholm te brengen. Tien zeemijlen van JBomholm is het toestel plotseling omgeslagen. Onmiddellyk zijn van boord van den schoener pogingen in het werk gesteld om de inzittenden te redden. Men is er in geslaagd den vlieger-kapitein Kuhring, monteur Friedrich, en een passa gier, Erikson geheeten, te redden. Een Nederlandsche stoomboot, die snel te hulp was gekomen, heeft nog twee passa- gaan, zaken, die zijn speciale energie en kundigheden konden boeien. Hij kon handel drijven in vee en paarden. Zij zou dan na tuurlijk ook in Oakland kunnen wonen, in haar eigen huis, in haar eigen milieu. Als George veel succes had, zou ze misschien naar San Francisco kunnen oversteken en een vooraanstaand lid van de Groote Wereld kunnen worden. Ze had een hekel aan Spragge’s vallei. De herinnering aan wat ze had doorgemaakt, toen ze merkte, dat ze alleen was, zou haar altijd bijblijven als een onuitwischbare sdhrik. Dat avontuur nog daargelaten, bleef er nog bovendien de eenzame ligging van de hoeve en de betreuren» waardige afwezig heid van „verwante zielen". Langzamerhand kwam het besluit met George te trouwen en hem uit zijn vallei weg te halen, vhster te staan. Binnen enkele dagen zou hij haar vragen, zijn vrouw te worden. Hij zou-er op staan, dat zij hem een antwoord gaf. De toestand vereischte vrouwelijke tact, Zij zou gedwongen zijn, oomedie te spelen, want de harde bekente nis, dat zij zijn huis haatte, zou hem diep treffen. Het moest hem aan het verstand ge bracht worden, dat 'hij zijn omgeving was ontgroeid, dat Spragge’s Hoeve hem naar beneden haalde. Ja, ja! Ze wou George hebben. Voordat zo ging slapen, had ze zich in den geest op een schitterende wijze van moeder Spragge en van Samantha ontdaan. Ze had ontdekt, dat juffrouw Spragge voor de helft eigenares van de hoeve was, en vol gen» George kon Samantha de boerderij drij- van. Heel goed, dan moesten de twee vrou wen Ambaehtaavonil- jef Arbeidsinspectie ier Autobusdiensten Bepalingen Begraving e Vermakelijkheden ezienswaardigheden •rmogen Bewijs van missie Bootdiensten Burgemeester Bur- nissie van Bijstand j C.-bestrjjding Conj ders Diaconieën den van huisdieren Electriciteit en Gas i-aangifte Gemeente- -Inkomstenbelasting iteraad Gemeente- verbet, van Gezond- he Librye Goudsche (Stedelyk) Handels- st Hoffmansgesticht jtschool Huiszorg chtingen en Instellingen ijs Instellingen van iliditeitswet Invoer- ag Kalender 1930— - Kegelclubs Keri ngen Keuringsdienït enting Lager Onder ibouw ongevallenwet rzending Makelaar» vys Monumenten tol (Stads-) Natuur- ut van ’t Algemeen- lerwysvereenigingen - (Uitvoering) Ont- - Ouderdomsrente aspoorten Pensioen» e Politieverordening - Raad van Arbeid nigingen Reiniging* jksproefstation Klei- - Rijks Zuivelconsulent kelub Schoolverzuim ihoonheidscommissie ente) Slachthuis Sonnevanck Spaar j Stadhuis Stedel. oombootdlensten St imissie) Stratenlijit .ere) Tehuis voor Israë- telling) Tesselschkde iberculosebestryding enigingen van Handel, - Vereenigingen (Land- rings-Maatschappijen Vermogensbelasting Irankmisbrulk Volk* voer Vreemdelingen- is ophalen Waag zereenigingen en instel- Woningbedryf (Conun-) lenigingen Zegel - Ziekenhuisverplegfof giers, wier namen nog c jür worden ^chter nog u.w. pok een dame en Pi tman, zoodat men aa gekomen zyn. Het vliegtuig ligt thans by Bornholm. De 5 geredden zyn te Nex# aan wai gebracht en na onderzoek in het jiekenhuis naar een hotel gegaan.t Een Duitiche en een been- sche sloep zjjn npg aan het zoeken naar de vermisten. w EGYPTE. Ernstige ongel By een bezoek Mansoera. Te Mansoera in Egypte zyn gisteren bloedige onlusten voorgevallen bij het be zoek van Nahas pasja, den v^rigen premier en leider der Wafd-party. Op last der re geering had de burgemeester een optocht verboden en slechts een vergadering bin nenshuis toegestaan. Buiten het station had zich een groote menigte verzamela, die hei politiecordon verbrak, toen Nahas pasje in zyn auto zichtbaar werd. De auto reed eveneens op de politie ih waarschynlyk zonder bevel van Nahas waarop militai ren die het tweede cordon^afzettingstroepen vormden, een salvo lossen, waardoor ver schillende betoogers gewond werden. Een nader bericht meldt, dat de politie den toestand meester was, maar wat met den ex-premier gebeurd is, is nog onzeker. Reuter meldt nader, dat de troepen op de menigte schoten, nadat men steenen naar hen geworpen had, o»a. van de balcons der huizen. Een lid van den uitv^urenden raad vanoip. Wafd-party werd gewond door stokslagen. Het hoofd van het parket heeft gepoogd een onderzoek in te stellen, maar hij moest wyken voor een hagel van steenen en fles- schen, die de onruststokers naar nem wier pen. De gevechten duurden geruimen tyd voort. De menigte poogde een politie-agent aan een touw uit een raam op te hangen, maar het touw brak. Er zyn 6 dooden gevallen, waarvan 3 aanhangers van de regeering waren. Verder werden 21-politieagenten en 13 soldaten ge wond. De muiters hadden 12 gewonden. Er zyn nu ongeveer 700 politie-troepen en soldaten te Mansoera geconcentreerd. Officieel wordt medegedeeld, dat de auto riteiten den toestand goed in de handen hebben. Nahas pasja is later naar Cairo vertrok ken. Voor zyn vertrek werd hem verboden zich op straat te begeven. Hy moest tot het vertrek van den trein in het huis van Shin- nawi bey blyven. VER. STATEN. Lawaai en gezondheid. Een noodtoestand. Volgens een verslag van een commissie tot bestrijding van het lawaai, ingediend by den commissaris voor de gezondheid van wen die verder besturen. Het zou wreedheid zijn te willen, dat juffrouw Spragge de vallei zou verlaten. Na haar dood zou alles dan verkocht kunnen worden. Eindelijk viel Hazel in slaap, maar ze ont- waakte al gauw met een raar gevoel, dat er iets niet in orde was. De nieuwsgierigheid kreeg haar opnieuw te pakken. Nieuwsgie righeid... maar dat wist ze niet... had haar verleid, met George kennis te maken, omdat hij zooveel verschild© van andere mannen. Nieuwsgierigheid had de vluchtige kennis making in vriendschap omgezet en haar er toe gebracht om zijn invitatie aan te nemen, en zich in de wildernis te wagen. Vervol gens waa die nieuwsgierigheid oorzaak van haar verliefdheid geweest want ze gaf zichzelf nu eindelijk toe, dat ze verliefd was. Tenslotte stond de nieuwsgierigheid haar in den weg om zijn aanzoek aan te nemen. Want wat was het geheim van den zak en van de groene kist? Haar gedachten draaiden om de groene Wells Fargo doos. Veronderstel dat dat ge heim, dat George haar ^niet wilde vertellen vóór ze met hem getrouwd was, eena van dien aard was, dat het een huwelijk met hem onmogelijk maakte? Al worstelend met dit probleem viel ze te tweeden male in slaap en sliep verder rustig tot diep in den morgen. BINNENLAND. De Noorsche reis van Koningin en Prinses. Tocht van Finse naar Bessheim. Aangaande de Noorsche reis van Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana schrijft men d.d. 4 Juli aan de H. Crt. Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana hebben hedenmorgen vroeg met gevolg in het geheel veertien personen Finse ver. laten, na een in alle opzichten welgeslaagd verblijf. De reis voerde eerst per nachttrein naar Myrdal en verder door het Flamsdal met een cortège van negen rijtuigen, welke vanwege het Fretheim’s hotel gestuurd wa ren. De Koningin en d© Prinses reden in een weest was, maar ik denk todh, dat je hem zult nemen, anders was je niet hierheen ge komen. Haeel voelde zich niet op haar gemak, maar ze hield zich flink tegenover George’s moeder. Ik ben hierheen gekomen, begon ze, omdat George mij meer aanstond, dan welke man ook, dien ik ooit tevoren heb ontmoet. Maar ik ken hem nog niet genoeg, om nu al te beloven, zijn vrouw te worden. Juist. Je hebt meer verstand, liefje, dan ik had gedacht. Ik moet toegeven, dat ik niet al te verrukt was, toen George me over je sprak. Ik dacht, dat hij begoocheld was door een lief snoetje. Wel, wat ik van je gezien heb, bevalt me uitstekend, maar het is nu aan jou, om te bewijzen, dat je de geschikte vrouw voor hem bent. Meer nog, het is nu mijn plicht, je ronduit van mijn jongen te vertellen, wat ik kan. Hij is een voudig, George, maar hij is sterk. En er zijn vrouwen... Ik zal niet zeggen, dat jij er toe behoort... die eenvoud voor zwakheid aanzien. George is niet zwak. Zou hij zoo’n indruk op mij maken, als hij dat was, juffrouw Spragge? Misschien wel niet? Wat u me over uw zoon zou vertellen, zou zoo interessant zijn Het begin en het einde van alles is, dat hij er de man niet naar is, om van inzicht te veranderen. Als hij je niet past,, zooals hij is, dan zul je niet in staat zijn, hem te ver anderen. Een oogenblik van zwijgen volgde. Toen zei Hazel voorzichtig: George is toch niet van plan u bent stdUcaerre (.tweewielig wagentje) en legden de beroemde 21 boen ten te voel af. Deze weg is in net, algemeen ue nevelujgsroute van de Hollanders in Noorwegen. in Jj ieuieun's hotel werd een uur gerust en gebruikte het hooge gezelschap eenige ververscningen. Kleine meisjes in inhetxu- sc-ne kleediug bedienden de Koningin en de l’rinses, die beiden zeer verrukt over den toent waren. Het Vatna-tiotel had voor deze gelegenheid twee groot© Hollandsere vlag gen gehesqhen. Later op den dag voer het Koninklijke ge- zelsdiap met de motorboot „Swanoy" de Öogneljord in, waarna in Tyin werd over- nacht.. Vervolgens leidde de tooht naar Bess- heim en Bygdin. Als bijzonderheid dient nog vermeld te worden, dat de Koningin dit jaar haar reis route getieel zelf heelt uitgewerkt, De vWmding Amsterdanff-uovenrun. Noodzakelijkheid der verbetering. Aanvankelijke keuze tusschen de ont werpen. Het voorgelegde plan Verselienen is een wetsontwerp tot aanleg van een scheepvaartverbinding van Amster dam met den Boven-Rijn ten behoeve van de Rijnvaart ter verbetering van den vaar weg naar Vreeswijk ten behoeve van da bin nenscheepvaart. De Memorie van Toelichting begint met een historisch overzicht. Vervolgens be spreekt zij de noodzakelijkheid der verbe tering. Er bestaat geen verschil over de vraag of

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1