1 /LIET 1 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Donderdag 10 Juli 1030 00a|Jaargang No. 17423 E ZAAK IN 4 4 uur” FIJNE SSEN anslagen in de 1928/1929? /I929? reten wilt in de jbaak. I „RATELSLANGEN" GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, BODEGRAVEN, FEUILLETON. WON, Markt 31. Goife ze- Wordt vervolgd). Dultochland o jaaf aan *V| Misschien terwijl haar oogen Bornholm veronge lijk ook. F tehuis te hebben, dat Hgt! Zij fluisterde aaadachtig is. dan je boerderij je kan gcv; Voor den drommel! Als kijk, dan wel! it Zondagsblad oper geschiedt. Oostenryksche honds- ge- t bui- wier erblljve Gisteravond is in het Britsehe Lagerhuis na langdurige en scherpe debatten gestemi over het liberale amendement op de firan- cieele voorstellen van den kanselier van de schatkist Snowden. Dit amendement hield in de winsten der bedrijven niet te belasten, wanneer deze be stemd zjjn voor verbetering dier bedrijven. De geheele conservatieve fractie stemde gesloten vóór het liberale amendement. Een viertal liberalen stemden met de Labour- fractie tegen. Daardoor werd h?t amende ment verworpen met 278 tegen 275 stem men en de regeering dus vopr een nederlaag behoed. :ronder. s nieuwe Hat Kabjnet Mac Donald gered. De onderhandelingen over het Saargebied. „De tweede Duitsche ook na het uiteenvallen van de monarchie gebleven zijn. iSchober betwistte, dat Oos tenrijk op binnen- en buitenlandseh gebied top zwaar zou zijn en wees op het fina*.- cieel herstel, de grondwetsherziening en de oeconomische bevrijding, die in den Haag is bereikt. Aangaande de memorie van Briand zeide Schober, dat die, tot zijn juiste proporties teruggebracht, voor Oostenrijk en Honga rije, doch vooral voor midden-Europa, een belangrijke verbetering van den economi- schen toestand teweeg kan brengen. Het geen de Oostenryksche regeering tot stand gebracht heeft, eischte groote offers van de bevolking en was gegrond, op het besef, dat de tweede Duitsche staat in Europa niet by het groote Duitsche rijk ten achter mag blijven. Ik heb, zei Schober, indertijd het beeld gebruikt van één natie in twee staten. Dit beeld beteekent echter, wil het zichzelf gestand doen, dat Oostenrijk zich ten zeer ste in moet spannen om met da+ dee’ van het Duitsche volk, dat tot een grootje ge- biedsgemeenschap behoort, gelijken tred te houden. Tenslotte dankte de bondskanselier de journalisten voor de bijzonder hartelijke ontvangst, die zij hem in Hongarije bereid hadden. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 1—5 regels 1.30, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer OJO. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 hjjalag op den prijs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN1—4 regelt'f 226, elke regel meer 0.60. Op de voorpagine 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van «oliede Boekhande laren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zjjn. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ225, per week 17 cent, met per kwartaal f 2JM), per week 22 cent, overal waar de bezorging per looj Franco per post per kwartaal f 8.15, met Zondagsblad ƒ8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bjj onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. In tere. 82; Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. Oostenrijk en Hongarije. staat in Europa”. Dr. Schober, de w kanselier, heeft op het Oostenrjjksche ge zantschap te Boedapest de binnen- en bui ten landsche journalisten ontvangen, hjj een uiteenzetting gaf van Oostenrijks toestand en de betrekkingen met Hongarije HÜ verklaarde, dat de besprekingen met lei dende Hongaarsche pesoonljjikheden volko men bevredigend zjjn verioopen. Var. de avontuurlijke combinaties, die aan zijn be zoek zijn vastgéknoopt, is geen woord waar. Het bezoek heeft slechts versterking van de oude hartelijke betrekkingen tenl doel, die Dienen, dat is de bestemming des men- schen, en wat hij dient bepaalt zijn rede lijke waarde. ben. Tante, wat bedoelt u? Ze heeft een hekel aan de hoeve. Dat kan ik haar niet kwalijk nemen’ Een hekel aan Spragge’s vallei? Een doodelijken hekel Dat heeft ze u toch niet verteld? ben. Ik reken IntuBsehen zwierven George en zijn aan gebedene over een zomersche zee, één blau we gloed boven en beneden. Daarin en daar uit flitsten de witte meeuwen. De man leer de het meisje, ho® ze moest sturen, en vond haar een flinke leerling Hou je ervan? vroeg hij. -- Het is zalig! We boffen. Het is niet altijd zoo kalm om dezen tijd van het jaar. Het is gewoon lijk kalmer in den laten herfst en in den Winter. Ook minder mist. Maar die mist is goed voor het gras. Beter dan de dauw. Onze vallei houdt den mist vast en haalt er het vocht uit. Jij komt altijd weer op de canyon te rug! is waar, maar het is heel natuur- T”“* 18 deerlijk,, is het niet, om eea 6 g»„A je na het hart De leider van de Fransche delegatie voor de Saar-onderhandelingen, de minister van openbare werken Pemot heeft tegenover persvertegenwoordigers het standpunt der Fransche regeering uiteengezet Hij gewaagde van de gerezen meenings- verschillen en betoogde dat Duitschland zoo snel als mogeljjk wederom de volledige sou- vereiniteit over het Saargebied wilde ver werven en van Frankrijk de afkorting van de in het verdrag van Versailles vastgè- stede termyh had verlengd. Hjj verklaarde zich in ruil voor deze concessie tot bepaalde aanbiedingen bereid. Frankrijk stemde er in toe onderhandelingen te openen onder voorwaarde dat deze zuiver economisch zouden zjjn en dat de uit het verdrag voortvloeiende politieke rechter der Saar- bevolking onaangetast zouden blijven. In den loop der onderhandelingen bleek de Fransche delegatie echter dat de eischer. der Duitsche delegatie niet beantwoordden aan hetgeen Frankrijk mocht verwachten. Frankrijk maakte wel aanspraak op een rechtmatige compensatie, doch wenschte deze minder in onmiddelljjke voordeelen dan wel in de organisatie van een stelsel, dat de toenadering van beide volken zou begunstigen en een belangengemeenschap zou scheppen. Ten einde nu een tot elkaar kernen der verschillende opvattingen mogelijk te ma ken, werd besloten de onderhandelingen tjj- deljjk te onderbreken. (iOlDSCHE COURANT. BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, -Jïeb je nooit het gevoel, dat er iets méér - -- -i geven? ik naar jou Ik bedoelde wat anders. Verlang je niet naar wat meer omgang met menschen. naar wrijving met andere geesten? We gaan om met onze buren. Er wonen aardige menschen in Aguila. Ik zou je graag BERGAMbALHl, dCjKKISIM WUULHS, dUUEGKA VEIN, BUSKUUr, I-- - NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeest dagen BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. Een ontzettende mijnramp in Silezië. In de Kurt-schacht in Ausdorff bij Neu-Rode. Reeds 87 dooden. Gistermiddag te 4 uur heeft in de Wenze- lauemijn bij Neurode een ernstige ramp plaats gehad, tengevolge van een explosie Tot gisteravond 20 uur waren er reeds 18 dooden geborgen. Negentig A honderd mijn werkers zijn ingesloten en verkeeren in le vensgevaar. Volgens nadere berichten zijn bij de mijn ramp in Neu-Rode in Silezië twee ploegen door koolzuurgas overvallen, waarvan een ploeg uit 108 man bestond, van wien er thans 18 dooden gdborgen zijn. Van de tweede ploeg, 83 man groot, werd tot dusver nog niemand gered. Volgens de allerlaatste berichten zijn er tot gisteravond negen mir van beide ploe gen in totaal 50 dooden geborgen, onder wie de ploegbaas De koolzuurgasontsnapping vond plaats in de Kurt-schacht in Ausdorff bij Neu-Rode en wel in de 2de en 3de laag. De reddingsbrigaden der naburige mijnen werken koortsachtig aan het bergingswerk voort Nader vernemen wij dat breeds 87 lijken geborgen zijn van de slachtoffers van de Dat heeft ze Als ze echt van George houdt. Je kunt van mij aannemen, dat zij.meer van Hazel Doodrich, dan van George houdt. Daarmee zal ze tegen de lamp loopen, wan neer ze met. een sterken man te doen heb- op George’s kracht! zwierven George en zijn ring, gaf het bevel „Alle menschen van boord”, waarop alle passagiers het toestel verlieten. Hij seint, nog te hebben gezien, dat de sleepboot „Ma ja" bij draaide om te trachten, de menschen te helpen. Toen dook hy in zee. Toen de commandant weer bo ven kwam, lag de vliegboot met de kiel naar boven. Na zyn jas te hebben uitgetrok ken, maakte kapitein Kuhring zjjn zwem vest gereed. Ongeveer 5 meter voor hem, zwom*een dame rustig naar het wrak van het vliegtuig toe. De kapitein probeerde haar er op te trekken, maar zy dreef af. Ook een der Zweedsche passagiers, waar schijnlijk de heer Ericson, was op het wrak geklommen en trachtte een bejaarde heer aan boord te trekken, waarin hy echter niet slaagde. De motor-zeilboot had inmiddels lynen uitgeworpen en trachtte, de ronddrjj- vende menschen aan boord te trekken. Het einde van de romp van de vliegboot was afgebroken. Om 8 uur ’s avonds werd ka pitein Kuhring als laatste aan boord van het motor-zeilschip genomen, dat tegen 9 uur het reddingswerk staakte en naar Nexoe terugkeerde, met een geringe ver traging wegens een defect aan de schroef. Nader seint men aan de N. R. Crt.: Duitsche en Deensche torpedobooten en visschersschuiten trachten nog steeds het wrak van het watervliegtuig D 824 te vin den. Volgens persberichten zou het in de nabijheid van Bornholm zjjn aangespoeld; bevestigd is dit bericht echter niet. ZWITSERLAND. Vluchtelingen in de Alpen verdwaald. Dramatische redding door Zwitsers. Dinsdagmorgen vroeg zijn, zoo wordt aan de „Daily Telegraph” uit Rifïelalp gemeld, veertien Italiaansche vluchtelingen van den dood gered door een Zwitsersohe reddings ploeg. Onder de vluchtelingen waren twee vrouwen en een kind van H jaar. Het gezelschap had Maandag Italië ver laten en was er in geslaagd ’s morgens vroeg door den Theodulpas te komen zonder dooi de Italiaansche carabinieri te worden opge- merkt. Geen van allen wisten den weg en zij zwierven den heelen dag rond over den glet- scher en het sneeuwveld in een brandende zon zonder bescherming voor de oogen. Inde 28 uur, dat zij op weg waren, hadden zij geen van allen eten gehad. Maandagavond waren zij door een telescoop opgemerkt op Gen bovensten Gorner gletscher. Een red dingsploeg ging er onder leiding van een gids op uit en trof twee uur later het grootste deel der vluchtelingen in zeer zwakken toe stand aan. Drie van het gezelschap, man. vrouw en kind, waren een eindje verder en werden eveneens gevonden. De vluchtelin gen werden naai- het hotel Riffelalp gebracht en daar liefderijk ontvangen. Toen de vluchtelingen ontdekt werden, dachten zij eerst dat de redders soldaten wa ren. die hen kwamen gevangen nemen. Zij hadden geld genoeg bij zich om naar Frankrijk te gaan. Zij wilden den gids en den hotelier betalen, doch dit aanbod werd afgewezen. mere,n stoep, als jij op Spragge’s Canyon. Die was voor hem van groote beteekenia. Voor mij beteekent ze niets. Ik heb goed opgepast op wat hij mij heeft nagelaten, onder mijn belleer is zijn bezit niet achteruit gegaan. Maar alles wat ik heb, ben ik aan hem verschuldigd, niet aan mezelf. Ik begin je te begrijpen, zei George, ga door! Ik heb mijn eerzuchtige idealen, zei Hazel scherp. Ik zou mezelf verachten, indien ik tevreden was, met wat een ander me had gegeven. En jij bent een man, een sterke, intelligente man! Goeie hemel! riep George opeens, haar in de rede vallend. Midden in den zomer zijn zulke buien niet zeldzaam op de Stille Zuidzee. 'Wan neer de passaat waait, kunnen ze gevaarlijk Worden. George had een Noordelijken koers gehouden, vlak langs de kust, die verbrok keld was in hooge rotsmassa's doorsneden met diep© ravijnen Een landwind, die door een lange vallei komt schieten en in botsing komt met een opkomend getij, kan een mi- niatuurorkaan teweeg brengen. Hazel keek vooruit. Een streep schuim scheen vluk op hen aan te komen. Daarachter was het blauw van de zee van azuur veranderd in indigo. Geen tijd om het zeil te reven, zei Geor- ge. Wij moeten overstag gaan. Ik ben bang, dat je nat zult worden. ken Ambachtsavond- hief Arbeidsinspectie eer Autobusdiensten - Bepalingen Begraving re- Vermakelijkheden ïezienswaardigheden ermogen Bewijs van nmissie Bootdiensten - Burgemeester Bur- missie van Bijstand C.-bestrnding Con- rders Diaconieën »den van huisdieren Electriciteit en Gas e-aangifte Gemeente- !-Inkomsténbelasting nteraad Gemeente- verbet. van Gezond- :he Librye Goudse!» (Stedelyk) Bandag ist Hoffmansge&M ytschool Huiszorg ichtingen en Instellingen ?ys Instellingen van aliditeitswet Invoer- lag Kalender 1936- Kegelclubs Kerk- ingen Keuringsdienit tenting Lager Onder- ibouw ongevallenwet jrzending Makelaar» wijs Monumenten sol (Stads-) Natuur- ut van ’t Algemeen derwijsvereenigingen t (Uitvoering)-Ont- Ouderdomsrente aspoorten Pensioenen ie Politieverordening - Raad van Arbeid nigingen Reiniging»- jksproefstation Klei en - Rijks Zuivelconsulent kclub Schoolverzuim choonheidscommissie ente) Slachthuis Sonnevanck Spaar j Stadhuis StedeL oombootdiensten St omissie) Stratenljjlt ipre) Tehuis voor Israë- telling) Tesselschade iberculosebestrijding lenigingen van Handel, - Vereenigingen (Land- rings-Maatschappije» - Vermogensbelastifil - Irankmisbruik Volks- voer Vreemdelingen- is ophalen Waag rereenigingen en instel- Woningbedrijf (Comm.) ■enigingen Zegel - Ziekenhuisverpïeginl krijgen. In goed hotels in de nabijheid van hetelation dezer atad kan men vooï 6 of 7 mark een kaamer krijgen. Tot en met 20 Juni zijn de Passiespelen van Oberammergau bezocht door 101.500 per sonen. 84.000 hunner waren Duitschers. De overigen kwamen uit het buitenland. De Vereenigde Staten staan met 6823 bezoekers aan het hoofd van de lijst. Daarna volgt En geland met 6786 personen, terwijl Nederland met 1315 belangstellenden de derde plaats op de lijst bekleedt. Het ongeluk met het Dornier-vliegtuig. Er zouden enkele geredden aan boord van een Nederlandsch schip zijn. Volgens nadere berichten omtrent de red ding der schipbreukelingen van het Dor- niervliegtuig D 864 in de Oostzee, is ook het kleine Nederlandsche s.s. „Spes" daarbij betrokken geweest. Men heeft waargeno men, dat twee personen aan boord van de „Spes" werden gehaald en nog drie anderen vlak by het schip in het water lagen. Vol gens den commandant van de D 864 moe ten ook deze drie door de „Spes” zyn gered. Hy zelf en een Zweedsche passagier wer den op een Deenschen schoener gebracht, terwyl het Nederlandsche schip de reis voortzette, zoodat men niet weet hoeveel geredden zich daar aan boord bevinden. De buitengewoon hooge zeegang maakte observatie uiterst moeilyk, doch men neemt aan, dat de redding door de „Spes" is ge slaagd. In een telegram uit Iloenne op heeft de commandant van de lukte Dornier-vliegiboot de volgende msde- deehngen gedaan witrent de juiste toe dracht van het ongeluk. Maandag om 20 uur werden eenige sterke®agen in de ma chine waargenomen. De achterste motor werd afgezet, waarna bleek, dat men dc schroef verloren had. Zonder ongelukken kon op zee gedaald worden. De motor om het toestel voort te bewegen, was echter be schadigd en de schroef was eveneens afge vlogen. Ook de schroef, die den electrischen stroom voor de radio-installatie moest op wekken, was vernield, zoodat van de draad- looze installatie geen gebruik gemaakt kon worden. Een motorzeilboot had echter de noodsignalen gezien en kwam op het toestel af. Te pngeveer half vyf nam de boot het vliegtuig op sleeptouw en sleepte het in de richting Bornholm. Tengevolge van de* hooge zee was het ónmogelijk de passagiers aan boord van het motorschip te brengen. Gedurende 2% uur bleef het schip zonder moeilijkheden het toestel sleepen. De passa giers hadden de zwemvesten aangedaan en waren op de hoogte gesteld van de wyze waarop deze functionneerden. Er heerschte een opgewekte stemming en niemand maakte zich over iets ongerust. Tegen ze ven uur stak plotseling een hevige wind- vlaaog op, die het toestel zoodanig deed hel len dat de stuurboordvleugel geheel onder water dook. De commandant, kapitein Kuh- en keek het meisje toen recht in het gezicht. Weet je het grondverschil tusechen een groot man en een klein man? Ik denfc wel, maar'zeg me eens, wat je bedoelt! De woorden kwamen heel langzaam, één voor één van haar lippen, terwijl ze achter over lag en hem aankeek. Ean groot man drijft zijn zaken, wat die dan ook zijn mogen. Een klein man wordt door zijn zaken gedreven. Hij begreep ©ogenblikkelijk wat ze bedoel de. Je denkt dat Spragge’s hoeve mij drijft? Nog niet, maar het kan zoover komen Waarom? Ik voel het zoo. maar luister: Je moe der ie voor de helft er bij geïnteresseerd, he’ Natuurlijk! En ze is een baas van een vrouw? En of! Je zei, dat Samantha de boerderij aan den gang kon houden in jouw afwezigheid. Bij wijze van spreken, ja! Als er eens iets met je gebeurde, zou de hoeve dan achteruit gaan? Misschien niet! Zou alles niet gewoon geregeld blijven loopen? Is het grootste werk als niet gedaan door je vader en moeder? Kun je beweren, zooals je vader dat kon. dat Spragge’s Ca nyon echt heelemaal van jou is, dat jij haar als het ware geschapen hebt? Ben jij op jou manier er niet net zoo aan toe, als ik’ Als jij? Ik ben niet bijzonder trotsch op wat ik betzit Mijn vader begon zonder iets net ala de jouwe. Hij wm even trotsch op zijn mar- ontploffing in de mijn te Hhusdorff in Sile zië. Er bevinden zich echter nog steeds 80 mijnwerkers in de bedolven mijngang en men ziet geen kans meer hen te redden. Slechts 49 mijnwerkers kon men aan den dood ontrukken dodi het ie de vraag hoeve- len van hen men in leven zal kunnen be houden. Had men gedurende den afgeloo- pen nacht nog hoop de ingesloten slachtof fers te kuunen reddefi, thans wordt deze hoop van minuut tot miniiiit geringer. Hedenmorgen tegen 10 uur vond men twee lioliamen van slachtoffers die reeds overle den bleken te zijn, hoewel zij niet eens op de plaats van de ramp zelf waren geweest, doch bij den ingang bij de machines gevon den werden. Men twijfelt er dan ook niet meer aan of het aantal slachtoffers zal tot 150 stijgen. De gevonden lijken zijn allen door het gas opgezet en door de ontploffing bijna geheel onherkenbaar. De ieddingstroepen hebben bovmmenache- lijk werk verricht en de mannen hebben hun leven gewaagd om dat van hun kameraden te redden. Verscheidene mansdiappen ge raakten bij hun pogingen oni ;n den mijn te dringen, zelf door het gas bedwelmd. Het giftige gas dat zeer zwaar schijnt te zijn, bly'ft zeer lang hangen en is nog niet ge weken. Men is er ook nog niet in geslaagd de lui ken van de groote luohtstroomkoker open te krijgen. De luchtdruk ie zoo sterk dat het reddingsmateriaal er door beschadigd wordt en den mannen het gasmasker van het ge zicht wordt gerukt Men kan zich een beeld vormen van den ramp als men weet dat het gas 2900 meter van de plaats van de ontplof- ling verwijderd evenzeer de atmosfeer ver giftigde. Met compressors groote venti- latie-inrichtingen tracht men het gas weg te zuigen. Hedenmorgen is men wederom begonnen niet man en macht nieuwe reddingspogingen in het werk te stellen. De omgeving van Oberammergau niet overvol. Steeds weer wordt het gerucht verspreid, dat, g&zien <te groote belangstelling voor de Passiespelen van Oberhammergau in de om geving dezer stad geen onderkomen meer is 'e verkrijgen en dat in tal van gemeenten vaak «eer hooge prijzen worden verlangd. Dit is in strijd met de waarheid. In het be gin van deze maand waren, bij voorbeeld, te Garmisch-Paxtenkirchen, een half uur per auto van Oberhammergau, slechts ongeveer de helft der ter beschikking staande kamers verhuurd. Tot nu toe is geen hotel geheel uitverkocht geweest. Men krijgt te Garmisch Partenkirchen reeds pension voor 5 of 6 mark per dag. In moderne pensions met strooinend water kost uitstekende verple ging gemiddeld 8 mark per dag. Een en an der geldt niet alleen voor Garmisdh-Parten- kirchen. Men kan ook te Ettal, drie kwar tier wandelen van Oberhammergau, en zelfs nog te Unterammergau een onderkomen vin den Overigens moet niemand München mijden uit vrees er geen onderdak te ver in kennis brengen met professor Eungard en zijn vrouw. Zij js vroeger onderwijzeres geweest. Ze heeft mij ook nog les gegeven. Ik moet eens een pio-nic op touw zetten. Dan zal ik je ook eens in aanraking brengen met mevrouw Geldenhei mer, ds vrouw van den winkelier, een erg bij de hand dametje. Ze is vol spirit. Natuurlijk is je canyon een aardig Hein plekje. Klein? Is hij niet klein, soms? Zoo heb je hem al eens meer genoemd, en toen heb ik gezegd, dat ze mij al mijn tijd kostte, om haar naar behooren te stu ren. Hij sprak een beetje kortaf. Hazel kon niet aan de overtuiging ontkomen, dat Geor ge- vond, dat ze onnoozel praatte over din gen, die ze niet begreep en niet kon begrij pen. Dat prikkelde haar strijdlust - Spragge’s hoeve is in elk geval te klein voor jou! Hazel glimlachte, toen ze zag. dat ze hem geraakt had. Hij herhaalde de laatste woor den. Klein voor mij? Waarom voor mij? Misschien, vervolgde Haael langzaam. vrij en open zijn ver baasden blik ontmoetten. Misschien heb ik een te groot oordeel over je. Héb ik me vergist? Ben je... ben je even klein als je Uit het Engelsch van H. A. VACHELL. 18 Nadruk verboden. Zoo gaat het mij ookzei Samantha. En ze heeft zich vast in het hoofd ge haald, dat ze George hier vandaan wil heb- bezitting? Lieve help nog aan toe! Neem alsjeblieft het roer. Ik moet al mijn aandacht aan jou geven Hij nam het roer over, keek naar boven naar het zeil, lette op den koen van de boot - Natuurlijk niet, maar ik weet het. Nu vraag ik maar, zal ze het winnen? Zal ze de baas worden over mij en jou en George? Misschien wel, zei Samantha. En nuwachtig voegde ze eraan toe: George heeft het zwaar te pakken’ - W« zouden niet wijs zijn, ah, we het ontkenden Kunnen we er niets aan doen? - Niets anders dan waken en bidden En n het waken heb ik nog het meeste vertrou- a hen George en zij kent ‘iem niet.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1