NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, BODEGRAVEN, Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeest dagen I UWEN inslagen In de 928/1929? ƒ1929? ;aaf aan reten wilt in de L jbaak. 1 sronder. BERGAMBACHT. BERKENWOÜOE, BODEGRAVEN, BOSKOOP. NIÉUWERKÊRK, OUDERKERK. ÓUDEWATÊR, RÈÉUWÏJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUJZEN, enz. j FEUILLETON. „RATELSLANGEN” den indruk van deze ON, Markt 31, Gouda, HOOFDSTUK XIII. was ;d, wanneer en dan wai eilijk hun te hebben wij heele familie Hag te ge- ik van een drier en nut Hag is zui- koffie, zeer en van een ma, zonder uitwerking, coffelnevrij. rrschil spoe den kunnen thans veel jn werk en Ijgen zelfs Hag net als Icher ultste- tik, die hun tegenstond, n thans veel eln scheutje toegevoegd ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.90, per nieuwe aardschokken zijn waargenomen, waardoor nog meer slachtoffers zijn gevallen en nog meer schade werd aangericht. Het aantal dooden neemt elk uur toe. De overlevenden vluchten om zich in veiligheid te stellen. Italië iw«»r beiooht. Een aardbeving teistert Napels en omgeving. Talrijke slachtoffers. uroote schade aangericht. Geheel Italië onder den indruk van deze onverwachte ramp. Hedenmorgen is nog het lijk van een 16- jarig meisje opgehaald. Het aantal slacht offers is hiermede tot 36 gestegen. De Pruisische regeering heelt opdracht gegeven, dat op den dag van de begrafenis der slachtoffers van de openbare gebouwen in Pruisen de vlaggen halfstok moeten waaien. per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt Franco per post per kwartaal ƒ8.16, met Zondagsblad ƒ8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT II, GOUDA, bjj onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. Tusschen Hazel en haar levensgeluk stond een groene doos die zich beneden in een on afgesloten kamer bevond. In huis was alles rustig. Juffrouw Sprag- ge was in slaap gevallen, want Hazel kon haar ademhaling hooren. Maar uit Saman tha’s kamer kwamen niet zulke geruststel lende geluiden Samantha lag waarschijnlijk wakker, met al haar zenuwen tot het uiterste gespannen. Samantha had een scherp gehoor en de treden van de trap kraakten. Hazel ging te bed. Tusschen haar kamer en die van Samantha was een dun houten beschot, bespannen en geschilderd. Hazel sloot de oogen, in de hoop dat haar gehoor daardoor gescherpt zou worden. bied van Napels veel grooter dan aanvan kelijk werd gemeld. Volgens de laatste schattingen wordt het aantal dooden op honderd geschat, terwijl het aantal gewon den eenige honderden bedraagt. Te Rapollo bedraagt het aantal dooden en gewonden twintig. In Rionero bedraagt het aantal dooden elf en het aantal gewonden meer dan vijftig. In het gebied van Bene vento zijn twaalf dooden en veertig gewon den te betreuren. Te Salerno zijn twee slachtoffers. In het district JFeggia zijn drie personen gedood en velen gewond. De omgeving van Bari heeft zeer veel te lijden gehad. Te Melfl is een geheel wijk to taal vernield. Alle woonhuizen zyn er inge stort en het aantal dooden ën gewonden moet zeer hoog zyn. Te Venesa en Calitri stortten eveneens vele huizen in. Militie en brandweer uit Bari hebben zooveel mogeljjk hulp verleend. Het bericht van de aardbevingsramp ver spreidde zich in den loop van den morgen over geheèl Italië. Alle telefoonlijnen z(jn overbelast, aangezien een zeer groot aantal personen uit het geheele land tracht telefo nisch inlichtingen omtrent den toestand van verwanten en nabestaanden in te winnen. Eerst tegen den morgen week de paniek stemming eenigszins. Langzaam keerde de bevolking, die des nachts ha’f gekleed hals over kop uit huis was gevlucht, naar de wo ningen terug, om die in vele gevallen ver nield of ernstig beschadigd te vinden. Vele woningen moesten daarna evenwel weer ontruimd worden wegens het gevaar van instorten. Op de pleinen en in de parken, waar de angstige bevolking samenschoolde, vertoe ven thans nog de velen die dakloos zijn. Te Salemo werd de prachtige oude Kathedraal van St. Matheus, die dateert uit het jaar 1080, ernstig beschadigd. De paus heeft een belangrijk bedrag be schikbaar gesteld voor de slachtoffers. De juiste grootte van dit bedrag zal medege deeld worden, zoodra/ nauwkeurig het aan tal slachtoffers en de aangerichte schade bekend zullen zijn. Melfi het zwaarst getroffen. De perfect van Potenza meldt, dat de om geving van den Vulture, een berg van 1330 Meter hoogte, zeer ernstig door de aardbe de herinnering aan wat hij voor me geweest is, de gelukkige uren, die we samen hebben gehad, toen hij jong en flink was, die hou den mijn hart nu nog warm voor hem. En met ons zal het net zoo gaan, Hazel. Ik ge loof niet, dat ik veranderlijk ben. Menschen en dieren en land, dat krijgt allemaal vat op mij^***-^_^ Zijn eenvoudige eerlijkheïcTVferwarde haar. Ze wist, dat deze man niet zou veranderen. Maar ze bestormde hem opnieuw. Ik heb je al gezegd, dat deze boerderij te klein voor je was. Dat meende ik. Ik zou willen, dat je op je plaats kwam bij de man nen van 't Westen, de mannen, die bezig zijn de historie te maken, die onzen Staat opbouwen. Help ik daar dan niet al aan mee? Natuurlijk. Juist omdat je al zooveel hebt gedaan, vraag ik je, om nog meer te doen, steeds meer 1 Hoe dan wel? Vlot, haar eigen gretigheid in bedwang houdend, schetste zij haar plannen. Het koo- pen van een aandeel in een zaak, die door zijn speci :ale kermis kon worden uitgebreid, een drukkere omgang met mannen van zijn eigen kaliber, sterk naar lichaam en sterk van organisatievermogen, het langzamerhand vrij worden Van een geest, die werd tegen gehouden door de boeien van een onvoldoen d« opvoeding. Geen oogenblik kwam het bij hem op. dat zij in haar hart meer bezig wae met haar eigen toekomst, dan met de zijne Hij was zeer onder den indruk van haar verstand £.en Ambachtsavond- ref Arbeidsinspectie er Autobusdiensten Bepalingen Begraving e Vermakelijkheden- ezienswaardigheden rmogen - Bewjj8 V8n missie Bootdiensten Burgemeester flur- aissie van Bystand - C.-bestryding Con ders Diaconieën ien van huisdieren Electriciteit en Gas -aangifte Gemeente- Inkomstenbelaating teraad Gemeente- mrbet. van Gezond- ie Librye Goudsche Stedelijk) Handels- t Hoffmansgesticht tschool Huiszorg htingen en Instellingen jfi Instellingen van liditeitswet Invoer- Kalender 1930—. Kegelclubs Kerk- igen Keuringsdienst mting Lager Onder houw ongevallenwet zending Makelaar» ys Monumenten >1 (Stads-) Natuur- t van 't Algemeen ïrwysvereenigingen (Uitvoering) Ont- - Ouderdomsrente ’poorten Pensioenen Politieverordening Raad van Arbeid ifingen Reinigings- «proefstation Klei - en Rijks Zuivelconsulent club Schoolverzuim loonheidscommisaie nte) Slachthuis Sonnevanck Spaar- Stadhuis Stedel. nnbootdiensten St. nissie) Stratenlyst re) Tehuis voor Israë- Hing) Tesselschade erculosebestrjjding ligingen van Handel, Vereenigingen (Land- igs-Maatschappjjeu ermogensbelasting - ankmisbruik Volk»- >er Vreemdelingen- ophalen Waag - reenigingen en instel- oningbedryf (Comm.) tugingen Zegel - Ziekenhuisverpleging Gisternacht is Napels en de omgeving van deze schoone stad geteisterd door een hevige aardbeving. De eerste schok werd gevoeld om 1.06 uur en van 1.08 uur af volgden in den tijd van drie minuten drie sterke golfbewegingen elkaar op, waarvan elke schok ongeveer een volle minuut duurde. Nabij de Cacanova- brug, die zelf geheel beschadigd werd, stortte de vleugel van een groot huis in, waardoor een 9-jarig knaapje werd gedood, en drie vrouwen gewond werden. In de Straat der Vyf Heiligen stortte eveneens een gebouw in en werden vele menschen ge wond. Groot is het aantal beschadigde ge bouwen. Onmiddellyk na de eerste schok ken ging in de geheele stad het electrische licht uit, waardoor de verwarring onder de toch reeds door een panischen schrik bevan gen bevolking nog grooter werd. Men vluchtte uit de huizen en weldra hadden I xich groote menigten verzameld op de open pleinen en in de parken, waar geen gevaar bestond om door vallend gesteente getrof fen te worden. Het was een droevig schouwspel, waarbij de agitatie nog verhoogd werd door het drukke heen en weer ryden van automo bielen en brandweerwagens. In de provincie heeft vooral het dorpje Soccavo geleden, waar bijna alle huizen vernield zjjn en de klokketoren van het kerkje instortte. Te Striano werd een 19- jarjgen jongen door vallend gesteente ge troffen en gedood, terwyl zjjn broer ge wond werd. Ook te Mercato San Severino werden twee personen gedood. Te Salemo stortte een deel van de Dom in. Te Avel- lino en te Ariano Irpino werden zes perso nen gedood en stortten talrijke huizen in. Tevens telde men daar vele gewonden. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den besorgkring) 16 regels 1.80, elke regel meer 0.25. Van bulten Gouda en den besorgkring: 15 regels 1.55. e^e regel meer ƒ0.80 Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bijslag op den prijs. Liefdadigheida-advertentiën de helft van den prjja. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN: 1—4 regels 2J6, elke regel meer 0.60. Op de voorpagine 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bjj contract tot seer geredüeeerdea prjjs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van «oliede BoeMteamte- laren, Advertentiebureaux en onse agenten en moeten daags vóór de plaatsing aaa hrt Bureau zjjn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zjjn. voelt en de paniek daardoor des te grooter wordt. In de stedeljjke gevangenissen van Napels hebben de gevangenen dadelyk na het waarnemen van de eerste schokken hun invrijheidstelling verlangd. De orde koh echter spoedig hersteld worden. Loopt het aantal dooden en gewon den in de honderden? Volgens de laatste berichten is het aantal slachtoffers van de aardbeving in het ge- Hartverscheurende tooueelen. De plaats van het ongeval is nog door een groote politiemacht afgezet. Met boot jes wordt naar vermisten gezocht. Volgens mededeeling der politie worden nog 4 per sonen vermist en wel 1 meisje uit het pen sionaat Reinwaldheim. Vanmiddag is een duiker in den Moezel afgedaald om het onderzoek onder water voort te zetten. Er spelen zich nabij het terrein van de ramp hartverscheurende too- neelen af. Ouders zoeken naar hun kihderen, kinde ren vaak ook naar hun ouders en al te dik wijls wordt helaas ontdekt, dat de gezoch- ten zichr onder de slachtoffers bevinden. Het verhaal van een ooggetuige. Een ooggetuige van de vreeseljjke ramp geeft het volgende relaas van het gebeurde: Ik had mij met eenige bekenden naar den Neuendorfer Eek begeven om vandaar het vuurwerk beter te kunnen zien. De laatste stukken vuurwerk schitterden nog aan den nachteljjken hemel, toen vele toeschouwers, om de grootste drukte te ontloopen, zich reeds huiswaarts begaven over de smalle pontonbrug bjj Koblenz-Luetzel. Ik bevond mjj in gezelschap van v rooi ijk gestemde jongelieden dicht bjj den Luetzeler-oever, toen plotseling onder luid geraas en angst wekkend gegil de bnig onder de dicht opge pakte menigte instortte. Ik zelf werd mede in het water gesleurd, dat daar ter plaatse zeer diep is. Gillende kreten van doodsangst klonken over het donkere water. Daar ik dicht bjj den oever was, gelukte het m$ verscheidene zich in de buurt bevindende personen door handtoesteken te redden. ïn- tusschen sloegen de ongelukkigen in hun doodsangst wild om zich heen. Duisternis en doodsangst belemmerden natuurljjk sterk de wederkeerige hulpverleening en een wilde paniek greep allen aan. Kinderverlamming in den Elzas. In het departement Beneden-Rjjn zjjn elf nieuwe gevallen van kinderverlamming voorgekomen. Rykoff Ambassadeur te Berlijn? Benoeming einde Augustus. Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft de sovjet-regeering met de Duitsche ryksregee ring van gedachten gewisseld over de mo gelijkheid van een benoeming van Rykoff, voorzitter van den raad van volkscommis sarissen der sovjet-unie, tot ambassadeur te Berljjn. De huidige functionaris Krestinski zal binnen afzienbaren tijd naar Berlijn terug- keeren om den president de’ republiek zjjn terugroepingsschryven te oveihandigen. vlug, alsof hij haast had. binnen een minuut had hij de kamer weer verlaten, maar Ha zel’s scherpe ooren hadden ditmaal niet het geluid van een omgedraaiden sleutel verno men. Hij ging de keuken binnen. Op den overloop wns een klein raampje, dat uitzicht had op het oosten. Hazel’s kamer keefc uit op het Westen. Het meisje sloop naar den overloop en glipte onhoorbaar naar het raampje. Tusschen de achterdeur cn de schuur was een open plek helder wit in het sterke maanlicht Zij kon George dit stuk grond zien oversteken. Hij had zijn geweer hij zich en hij liep met een regelmatigen stap van iemand, die op een vast doel af gaat. Hazel keerde naar haar kamer terug. De directeur van het Vesuvius-Laborato- rium neemt aan, dat het centrum der aardbeving in de onmiddel'.ijke nabijheid van Napels heeft gelegen, doch kan geen nauwkeurige berekening maken, doordat de seismograaf van het observatorium tb sterk is uitgeslagen. Ook in de Abruzzn en te Rome werd de aardbeving waargeno men. Te Rome werden de schokken zwak gevoeld en uit de Abruzzen heeft men nog geen berichten ontvangen, doch dooden schjjnen daar niet te betreuren te zjjn. De autoriteiten hébben alles gedaan, oni de bevolking zooveel mogeljjk gerust te Mellen. De podesta van Napels heeft zich tot de bevoegde regeeringsautoriteiten ge wend, met het verzoek, de noodige maatre gelen te willen treffen om de bevolking tot orde aan te manen. Makkelijk valt deze taak niet, aangezien men zich tegen het vreeseljjk natuurverschijnsel machteloos Indien de waarheid uit uw mond kwetst, dat bekommere u niet; maar in dien gij onnoodig kwetst, daarvoor zijt gij verantwoordelijk. ving is getroffen. Alleen in het gebied van Melfi zouden meer dan 100 personen ge nood en eenige honderdengewond zjjn. hei totaal aantal dooden zou ongeveer 150 be dragen. Uit Rome is een hulptrein vertrokken onder leiding van den president van het Italiaansche Roode Kruis. De trein brengt 100 carabiniere, 25 broeders, een aantal art sen, geneesmiddelen en levensmiddelen naar de plaats van de ramp. Geheel Italië is onder den indruk van de vreeseljjke ramp, die des té erger, is, daar zij geheel onverwachts is gekomen. Te Avallin zjjn alle klokken op 12 uur bljjven stilstaan. Melfi werd het zwaarst getroffen, o.a. werd het historische kasteel ’van keizer Friedrich II ten deele verwoest. Bovendien werden in het aardbevingagebied verschei dene kerken en klokketorens verwoest. De stad Melfi, die het meeat geleden heeft werd in 1855 eveneens door een aard beving verwoest. Het bergingswerk duurt voort. Uit alle garnizoenen worden troepen ge- requireerd. die onverwjjld naar de geteis terde streek gezonden zjjn. Overal spelen zich nog hartverscheurende tooneeien af. Te Nionero, waar tal van kin deren door het instorten van het plaatselijk weeshuis gewond werden, werd onder de puinhoopen een vrouw te voorschjjn gebracht, die tevergeefs getracht had drie kinderen met haar lichaam te beschutten, doch ook zelf eindeljjik den dood vond. In de provincie Potenza hebben de aardschok ken zich te 3.50 en 6.33 uur herhaald, zon- der gelukkig menechenleve^ te mr Deze schokken werden het krachtigst waar- I en het vei genomen in de omgeving var» de reeds lang 1 uitgedoofde krater Vulture. Het aantal dooden in Napels heel groot. Volgens de laatste berichten is het aan tal dooden in Napels en omgeving veel grooter dan men gisteren vermoedde. De Popolo die Roma maakt melding van 600 dooden in de gemeenten Lacedonië, Bis-, cea, Rochetta en Monteverde, en van 100 dooden in de gemeenten Montecalos, Cun- goli en Pangnano. Te Melfi alleen zouden reeds 200 dooden zjjn, er moeten echter nog veel meer dooden zjjn. Tengevolge van de toestand van de straatwegen en het gebrek aan verkeers middelen heeft men vele afgelegen plaat sen. dorpen en buurtschappen, alsmede al leen staande boerderjjen en villh’s nog niet kunnen bereiken. Een troostï-looze aanblik biedt Ariano. Twee kerken en de Carabi- nierskazerne zjjn geheel met den grond ge- Ijjk gemaakt. Van de meeste buizen zjjn nog slechts de zijmuren bljjven staan. Onder de puinhoopen moeten heele ge zinnen bedolven zjjn. Nieuwe aardschokken. Een later bericht meldt dat in de omge ving van Melfi Woensdagmiddag nieuwe komen op Spragge’s Hoeve en nergens an ders. Toen Hazel oplneld met spreken, kwam de inaan juist boven de heuvels ten Oosten van het huis uitdrijven. George mompelde iets binnensmonds. Immers, in den namid dag had hij eén versch spoor van een bok gekruist, en hij had zich overtuigd, dat het dier zijn middagrust hield in een dicht kreu- pelboschje, niet ver van een kleine bron. Niemand was beter dan hij op de hoogte van de gewoonten van het hert onder be paalde omstandigheden en hij wist dat de kane groot was, dat hij het op die plaats vanavond te pakken zou krijgen. Het feit, dat het hem tot nu toe mislukt was uin voor Hazel een herteboutje te krijgen, vuur de bovendien zijn jachtlust «eer aan. Zijn moeder had hem geplaagd, door te zeggen, dat hij in slaap gevallen was. Toen hij opeens de maan zag te voorschijn ko men, dacht George aan het hert. Ook ver langde hij om aan Hazel’s woorden, die als booze bijen in zijn ooren gonsden te ontko men. Hij praatte zichzelf in, dat hij onder weg alles goed kon overdenken. Ja, hij moest zich losrukken van dit betooverende meisje met haar zachte stem. Hij zei plotseling: Kom, laten we naar bed gaan I Hazel was verbaasd en verstoord over deze bruuske en prozaische poging om een einde aan hun samenzijn te maken. Heb je goed gehoord, wat ik gezegd heb, George? zei ze strak. Waarachtig I Misschien heb je gelijk, BUITENLANDSCH NIEUWS. I Het Rijnland in rouw. Thans 36 dooden te Coblenz. Uit Coblenz wordt gemeld dat het aantal geborgen lyken thans 35 bedraagt. Vermist worden nog twee 16-jarige leer lingen van het zusterhuis Rheinwaidheim. Bij de politie zyn sedert de ramp plaats had 18 aanvragen inzake vermissing van perso nen binnengekomen, doch hierby zyn waar schijnlijk ook de gebruikelijke verzoeken tot opsporing inbegrepen, welke vrijwel iederen dag worden ontvangen. De teraardebestelling der slachtoffers is bepaald op Zaterdag 16 uur. Het Pruisische staatsdepartement heeft instructie gegeven, dat dien dag de staats- en gemeentegebou- wen, benevens de scholen, in geheel Pruisen halfstok zullen hyschen. De opperburgemeester heelt medegedeeld dat de stad alle kosten voor het bergen van de lyken en de begrafenis voor hare reke ning zal nemen en ook zorg zal dragen voor de ondersteuning der nagelaten betrekkin gen, voor zoover dit noodig Is. By de rouwdienst welke gisteren plaats had in het station te Coblenz heeft bet eerst het woord gevoerd Dr. Rüssel de eer ste burgemeester. Hy zeide o.m. dat de ramp het gevolg van een ongelukkig toeval dfftorug was zelden ge bruikt en het verkeer leidt er zelden over. De brug is eigendom van dtn Pruisischen Waterstaat, die alle voorzichtigheid, die by het onderhoud van dergelyke werken noodig is, in acht heeft genomen. Het spreekt ech ter vanzelf, dat de vraag van de verant woordelijkheid gesteld en met nauwkeurig heid onderzocht zal worden. Ook spreekt het vanzelf, dat «ij. die gisteren in vreugde onze kameraden waren, (Rik thans in hun leed zullen ondervinden, dat wy trouwe kameraden zyn. Voor zoover zulks nood zakelijk blijkt, zal voor het onderhoud der nabestaanden gezorgd worden. Na de rede van burgemeester Rüssel sprak president Von Hindenburg ontroeren de woorden van diep medegevoel met de ge troffen bevolking en hartelyke woorden van troost voor de nabestaanden van de op zoo’n droevige wyze om het leven gekomen slachtoffers. Rykskanselier dr. Brüning heeft (mede namens de Ryksregeering) een telegram van rouwbeklag gezonden aan den eersten burgemeester van Coblenz. De Rijksminister van Verkeer, Von Gue- rard, heeft een commissie naar Coblenz gezonden, om, ook namens het Rijk, een onderzoek naar de oorzaken van de ramp in te stellen. daar den heelen nacht gelegenheid voor. Ik ga heeiemaal niet naar bed; ik ga alleen maar vechten met jou ideeën. Je hadt toch niet verwacht, dat ik je vanavond al een antwoord zou geven? N-n-nee- Mooi zoo! Hij kuste haar. Maar ’t bracht haar niets van die overstelpende gewaarwording van de eerste omhelzing Zij was afgekoeld. Zij begreep, dat hij haar overgave als onvoor waardelijk had aangenomen. Zij maakte zich los en stamelde iets van de inaan en Saman tha’s raam. George nam deze uitvluchten voor goede munt aan en den heelen tijd dacht hij: Ik heb mijn liefste gekregen, en nu krijg ik vast het hert ook. Ik heb vandaag mijn dag! Toen Hazel na een laatsten kus uit zijn armen gleed, zei ze: Vertel het niet aan je moeder voor mor gen. Goed! Zwijgend betraden ze samen het huis. Een klein lampje brandde op den overloop. Geor ge keek eens in de keuken, terwijl Hazel de trap opging. De keuken was donker, zijn moeder was blijkbaar naawbed geg.ian. Hazel was rich bewust, dat deze merk waardige avond een plotseling ai weinig vol doening gevend einde had genomen. Zij wis overtuigd dat iets anders George's belang stelling gaande had gemaakt. Waarom had hij zoo plotseling een eind aan het onder houd gemaakt? Wat kon dat zijn? Zij ging bij het venster ritten. George Uit het Engelsch van H. A. VACHELL. 30 Nadruk verboden. Ik kan je best houden, schat! Mijn geest en mijn lichaam behouden, bedoel ik Ik ben van plan, om te trachten je ge heel, in elk opricht, te behouden Hoe stel je je dan voor, dat je dat zult «innen? Hij ontdekte een lichten spot in haar toon, naar antwoordde onvervaard. —Toen ik je daarnet in mij'n armen had, lebben die je toen niet verteld hoe stevig k mijn vrouw kan vasthouden? Dat was lichamelijk. Je liet me los, imdat er een raam sloeg. O, George, we hou ten op die manier van elkaar, omdat we ong zijn, maar wat zal ons bij elkaar hou ten als we oud zijn? Zij verborg haar gericht tegen zijn schou- er en onmiddellijk gleed zijn arm om haar liddel. Hij fluisterde zachtjes: Dat kan ik je wel vertellen, liefste, daarom hield ik van mijn ouden hond, die vorigen herfst gestorven is? Hij deugde iet meer voor - m «jn „noi oeneaen. Zilj xon hooren, hoe hij een lucifer aanstak en rondliep. Hij liep porAoonlijk. alken tot vollen watóom nusouen OOK met. in eik geval moet ik er eens in mijn eentje over denken. Ifc heb

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1