*aak. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Woensdag 30 Juli 1930 ge. 17440 GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, BERGAMBACHT, Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeest dagen R n wilt In de agen In de 1/1929? 29? N E S ..RATELSLANGEN" NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. FEUILLETON. BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, >R! NI 5 800-tal F, Markt 31, Gouda. xe F IT E (Vw* rerolfd). n* ier. ;uwe f aan "W den Oceaan, da vertrokken. »r rijf dagen Do JUnHlbevIngsramp in Italifi. Honderd millioen lire voor de verwoeste gebieden. Tweeërlei toekomst. Politieke redevoeringen, Ook ditmaal deed hij het weer als een ceterum ctoode en drie zwaar gewonden te voorschijn gehaald. Het opniimingswerk duurt nog voort. KNGELA Weer een luchtschip c De R 100 naar I Levensmiddelen aan boord. Het Engelsche luchtschip R. 100 is gister morgen te 4 uur van Cardington opgeste gen en naar Canada vertrekken. Tayrijka officieele personen en een groot aantal toe schouwers, die den geheelen nacht te Car dington vertoefden, woonden den start bij. Na een cirkel boven het vliegveld be schreven te hebben, verdween het luchtschip in Noord-Weatelijke richting. De R 100 zal de Noordelijke route over dén Atlantdschen Oceaan kiezen. Men hoopt, dat het luchtschip Vrijdag morgen Canada bereikt. De Britsche minister voor luchtverkeer, lord Thomson, heeft commandant Commore die zich aan boord van de R. 100 bevindt, het volgende telegram gezonden: „De vlucht van de R. 100 is de eerste vlucht, die een luchtschip naar een door een der grootste overzeesche dominions ge- bouwden ankermast maakt. Ik hoop van harte, dat date begin is van een voortdurend* o: van de verbindingsmogelyi* de deelen van het Britsche i De goflente wordt ern| houden om storingen door te voorkomen. De R. 100 zal voorbij N. en vervolgens ten Zuiden i well op Groenland naar B Labrador naa» de €4. Lauai Aan boord bevindt zich een den gewond, van wie enkele ernstig. De aartsbisschop van Genua en de kardi naal-aartsbjsschop van Napels hebban in verband met de aardbeving een herderlijken brief tot hun geloovigen gericht, waarin zy er op wijaen, dat de aardbeving misschien een waarschuwing en een straf des hemels ia voor (ter menschen lichtzinnigheid en een aansporing tot inkeer en boete. Een merkwaardige redding heeft zich voorgedaan te Melfi. Daar is een reddings- colonne er na vijf dagen werkens vannacht in geslaagd een vrouw met haar zoontje uit de puinhoopen te verlossen, die als door een wonder ongedeerd en in teven gebleven waren. Men kan zich de vreugde van de red ders voorstellen, toen hun werk, dat anders zoo triest is, op die manier werd beloond. Voor het overige duurt het opruimings- werk, hoewel het einde in zicht komt, nog steeds voort. De verliezenljjsten hebben, blijkens de officieele opgave van gisteren geen aanmerkelijke verandering ondergaan. Om het verwoeste gebied te mogen betre den moet men in het bezit" zijn van een spe ciale schrifteljjke vergunning, zulks om on- gewenachte nieuwsgierigen te weren. Dl Crollalanza, de minister van openbare werken, en senator Cremonesi, de voorzitter van het Italiaansche Roode Kruis, zijn giste ren uit het getroffen gebied te Rome terug gekeerd en door Mussolini in een speciale audiëntie ontvangen, waarop zij verslag uit brachten over het reddingswerk. Mussolini heeft uit zijn eigen middelen 30.000 lire beschikbaar gesteld voor de slachtoffers van de ramp. Vanochtend zijn te Rome weezen aangekomen ui£ hst 3 vlucht het ontwikkeling dén tusschen t geheim ge- dere stations ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ8.15, met Zondagsblad ƒ8.80. Abonnementen gorden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bü onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van ft—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. hoop, dat de Engelsche regeering eens in 1 staat zou zyn aan verwante regeeringen in Duitschland en Polen een internationale sa menwerking op kolengebied voor te stellen. In Yorkshire was het, dat de conserva tieve leider Baldwin zijn stem liet hooren en ook daarin viel toekomstmuziek te be luisteren. Hij gaf in zijn rede, naar de Lon- densche correspondent der Fr. Ztg. meldt, een voorproefje van de protectionnistisch<» redeneerkunst, waaraan de conservatieven in verband met den eterstvolgenden stem busstrijd zich te buiten zullen gaan. Hij gaf de regeering nog een half jaar leven, wat van hem zeker niet onpractisch was ge dacht, want in Februari aal de winterde pressie probeeren boven haar laagste punt uit* te komen en zoowel de conferentie in zake Indië als de Empire-conferentie, die voor Engelands economische positie bijna beslissend zal zjjn, zullen tegen dien tijd meer of minder gelukkig voor de arbei- dersregeering haar beslag hebben gekre gen. Elke nieuwe rede van Baldwin 'maakt het duidelijker, dat zjjn partij besloten is de „unfaire buitanlandsche mededinging” met name verantwoordelijk te stellen voor En gelands economische moeilijkheden. censeo voegde hij eraan toe: „Bescherming moet de hoeksteen en grondslag onzer bin- nenlandsche politiek worden. Het is het eenige wapen, dat onmiddellijk gebruikt kan worden.” Hfr gaf uiting aan de hoop, dat het bui tenland eindelijk zou inzien, dat de dag voorbij is dat het vasteland of Amerika hun overvloed aan massaproducten in En geland kwijt kunnen worden. Men ziet dus, dat de toekomst door ver tegenwoordigers van de beide belangrijkste groepen der Engelsche politiek op zeer ver- i schillende wjjze wordt geschetst. Terwijl i de spreker der Labourpartij, uitgaande van de reorganisatie der Engelsche kolenntfverl heid, een internationale overeenstemming op het gebied der kolenpolitiek voor zich ziet, kan dé leider der conservatieve partij die kans heeft by de eerstvolgende gelegen heid de macht in handen te nemen, den dag niet afwachten, waarop Engeland de deur voor zijn markt afsluit en den sleutel in zee gooit. BUITENLAND DUITSCHLAND. Ontploffing in vuurwerkfabriek. Een doode, drie zwaar gewonden. Gistermorgen is in de vuurwerkfabriek Lippold te Elberfeld-Var resbeck tengevolge van brand een ernstige ontploffing ontstaan, die tot Ver in den om trek werd gehoord'. Uit <de puinhoopen zijn tot dusver een Ze was nog een mijl van Roblar verwijderd en ze lae haar koers van de -sterren af. Ze holde over de open plekken, die ze hier en daar trof, .-zij baande zich een weg door het kreupelhout, dat een ruwharigen jachthond zou'hebben teruggehouden, ze kroop waar ze niet gaan kon. Scherpe steenen sneden haar in d® handen ;haar gezicht was vol doorn- krabben, zwart van het vuil, opgezet en ge- teekend door gezwollen striemen. Toch liet zij niet af. Toen ze het huis van den dokter bereikte, was ze aan het eind van haar kracht. En onherkenbaar! De dokter aanschouw de een vreemdsoortig schepêd, blijkbaar een vrouw, in lompen gekleed en bijna niet in staat om een woord te spreken of zich te bewegen. Maar hij begreep al spoedig, dat dit alles het gevolg was van een bovenma tige krachtsinspanning. Hij greep Samantha bij den arm en hielp haar naar zijn spreek kamer waar hij het electrisohe licht aan stak Water, hijgde Samantha. Hij deed een paar opwekkende druppels in een glas water. Samantha dronk het gretig op. Toen probeerde ze te spreken, maar dat kon nog niet. Doe het maar op uw gemak, zei de dokter. U heeft mij noodig nietwaar? Zij knikte. Dan zal ik me klaar maken. U zult u wel gauw beter voelen. Drink nog maar wat. Samantha leunde achterover in haar stoel. Binnen drie minuten was de dokter terug. Hij wae een jonge man, nog onder de dertig. Een geval van slangenbeet op „Sprag- ge’a Hoeve'*, begon Samantha. Een meisje WTantfl*- stlke* op 100.000 geschat. De stakingsbeweging in Noord-Frankryk in verband met de betaling der bijdragen voor de sociale verzekeringen door de werk lieden, breidt zich nog steeds uit. De Fransche bladen ramen het totaal aantal stakers thans op ongeveer 100.000. ITALIë. De aardbeving. Hoe de aardbeving een weeshuis teisterde. Na vijf dagen ongedeerd uit de puinhoopen verlost. Een gift van Mussolini. Merkwaardige paniek in een kerk. Villanova del Baptista is geheel en al verwoest. Het weeshuis stortte in en onge veer twintig van de kinderen, die hier ver bleven, kwamen om het leven. In het aardbevingsgebied heeft zich een merkwaardig geval van massale suggestie voorgedaan. Te Avalla bevonden zich onge veer honderd menschen in een kerk ter bij woning van een dankdienst, toen door een onverklaarbare reden de menigte plotseling den indruk kreeg, dat er een stuk van het dak van het schip van de kerk neerviel. Er brak een paniek uit en allen vlagen naar den uitgang Verscheidene menschen wer- maakte veel werk van haar, waschte haar gezicht en handen en leende haar een an dere blouse en rok. Toen de auto voor de deur stond te ronken, had Samantha haar spraak en haar zelfbeheersching weer terug gekregen. Ze werd warmpjes in een lekkeren mantel gestopt. De dokter wikkelde Aaar in een met bont gevoerden deken en ging toen naast haar zitten. Een reis van een dertig mijl over ruwe wegen, lag voor hen. Toen de auto vlot liep, zei de dokter: Breng me nu eens op de hoogte! Zonder eenige onderbreking vertelde alles wat er gebeurd was. Zijn eerste vraag was: Hoeveel tijd verliep er tusschen het oogenblik dat u wakker werd en meende, dat u hoorde schreeuwen en het aanleggen van het verband? Ik heb er geen flauw idee van Eén minuut? Twe« minuten? Misschien. Niet meer? Ik kan het u heusch niet zeggen. Ja. ziet u, zei de dokter, het te voor namelijk een kwestie van spoedige hulp of het Jtfven van iemand die door een slang gebeten is, kan worden gered Maar ik ken toch ook wel gevallep, dat het een poosje heeft geduurd Voor er hulp kwam en dat de patiënt er toch het leven afbracht. Maar één ding hebt u me nog niet verteld. Hoe is het mogelijk, dat het meisje midden in den nacht gebeten werd? Samantha schoof onrustig op haar plaats heen en weer. Hazel was de gast van Bprag- ge’s. Alleen maar nieuwsgierigheid, zei Uit het Engelsch van H. A. VAGHELL. 35 Nadruk verboden. Twee sterke mannen zouden misschien 'in staat zijn, in èen uur een opening telken, waar een paard door kon. Mét een tang kon het draad in een oogenblik doorgeknipt wor den, maar hoe kwam ze aan een tang l Ze moest het paard achterlaten en zich te voet een weg banen dat was de eenige mogelijkheid! Ze bond haar rijder stevig vast, niet aan het prikkeldraad, waaraan het zich zou kun nen verwonden, maar aan een dikken tak van een winterharden eik. Ze antdeed den vos van zadel en deken. Toen klom ze over het hek en begon haar tocht door de draadversperring. Ze wondde haar handen en scheurde haar kleeren aan arden en na een worsteling, die eindeloos scheen, bereikte ze de strook kreupelhout, die haar nog van Roblar scheidde. En de worsteling met liet prikkeldraad was kinder spel geweest, vergeleken bij die met het struikgewas. Hoe ze daar door te gekomen heeft ze later ooit geweten. Binnen 2 minuten was ze het •Poot bijster en ze vond het niet meer terug. DDlVunLlUUnvil 1, UUlVlkUll H VUL/U, V Dn, DU0IYVV1 linnOllkDVlIl, 1UVVUMllUVli «——r r-r-r--i-r- i r V ADVERTENTIRPRUSi Uit Gouda en omstreken (behrerende tot (ten besorgkrinf): 1—5 regels 1.80, elke regel meer 0.2k. Vaa buiten Gouda en den bozorgtoiag: 1—5 regels 1.55, elke regel meer ƒ0.80 Advertentiën in het Zatordagnummer 80 bjjriag op den prijs. Uefdadigheids-adre --- INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN i de voorpagina 50 hooger. Ma do helft vaa den prijs. regels 1J5, elke regel moor Ui Op GewoneTdvertentito enïngesonden mededeelingen btf contract tot rear gereduceerde»» prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande laren, Advertentiebureaus en onze agenten en moeten daags vóór do plaatsing aan hot Bureau zjjn ingekomen, teneinde van opnatoo verzekerd te sjjn. set, de t« Parijs wonende Rus, oud-ambte» naar van de geheime Russische politie tij dens de tsaristische monarchie, omtrent do verdwijning vaa» generaal Koetjepof heeft gedaan. Boertsef dan verzekert, dat Koetje pof verraden te door iemand uit zijn naaste omgeving, die hem aan de Gepoe heeft uitgeleverd. Boerteef beweert den naam van dezen verrader evenals de namen van' dé ontvoerders en moordenaars van Koetjepof te kennen. Deze verkeerde met verscheidene aanhangers van het Russische roode leger -, de Gepoe heeft daarvan gebruik gemaakc om den generaal in den val te lokken. Zoo zou Koetjepof ook den noodlottigen Zondag na zijn verdwijning een sarpenkomst met vertegenwoordigers van de Gepoe hebben. Boerteef beweert verder, dat Koetjepof in de auto, die hem ontvoerde, reeds gestorven te aan de gevolgen van het verdoovingsmid- del, dat men hem toediende Koetjepof had in den oorlog een zware borstwond opge- loopen en kon volstrekt geen narcose meer verdragen. In het huis, waarheen men den ontvoerden generaal levend had willen brengen, kwam nu nog slechts het lyk aan. Wat is er van dit lijk geworden. Boerteef zegt te kunnen verzekeren, dat het lijk van den generaal door Heifand, den tweeden secretaris van het eovjet-gezantachap te Pa rijs, die drie dagen na de ontvoering van' den generaal naar Moskou vertrok, ate di plomatieke bagage, in een groote verzegel de mand, medegenomen is naar Moskou. Te Moskou zou dan het lijk in tegenwoordig heid yan ambtenaren van het politieke bu reau en de Gepoe in, het crematorium zijn verbrand. Boerteef zal binnenkort verdere mededee lingen doen. andéfe aSoritMien raren ter onSanft het station aanwezig, waar zich ook een groote menigte belangstellenden bevond, die de aankomende kinderen met roerende hartelijkheid verwelkomde. Deze zullen onder dak worden gebracht in verschillende stedeljjke instellingen en gaan dan naar de hoofdstedelyke vacantiekolonies aan zee of in de bergen. VER. STATEN. Amerika kiest poeitie tegenover Rusland. Zullen Russische waren worden ge weerd? Naar men gelooft op rechtstreeksche or der van Washington, heeft de adjunet-chef van de douane te New-York toestemming geweigerd voor het lossen der ladingen van een Engelsch en Noorsch schip, bestaande uit houtpulp uit Rusland. Beide schepen kwamen uit Archangel. Men ziet hierin het begin van een grooten handelsstryd tegen- de goederen, die vervaardigd zijn door ge vangenen en het eerste blyk van een recht streeksche breuk in de handelsbetrekkingen tusschen de Ver. Staten en Rusland. Intusschen geven ambtenaren van het de partement van financiën t^ kennen, dat de regeering een nauwgezet onderzoek zal in stellen, alvorens eenigeirlei maatregel te ne men inzake het gevraagde embarge op Rus- een oogenblik. U moet weten dat George Bpragge ratelslangen verzamelt. Hij ver koopt ze aan een handelaar. George bewaart ze in een hok. Juffrouw Goodrich, die bij ons logeert, is bang van ratelslangen, dus heeft George aan tante Almira en mij ge zegd om er niet met haar over te spreken. Juffrouw Goodrich vroeg me alle mogelijke dingen, maar ik vermoed, dat ze niets van mijn antwoorden begreep. Toen George nu vannacht op herten uit was, dacht ze zeker, dat ze zelf maar eens op ondersoek moest uitgaan. Juist! zei de dokter. Samantha voegde er verder nie^zan tos, maar leunde achterover er» sloot de oogen. De dokter dacht, dat ze sliep Maar zij herhaalde voor de honderdste maal bij zichzelf, dat, als Hazel stierf, dat zou komen, doordat de éérste hulp niet vlug genoeg wae verschenen. Haoel’s dood zou dus haar schuld zijn. Als George de waar heid wist, zou hij haar stellig als een moor denaar beschouwen. De dokter-hoorde een onderdrukten snik. Wat zullen we nu hebben’ Niets! De dokter dacht bij zichzelf, dat ze een beetje overspannen was en geen wonder! Huilt u maar eens goed uit,, als u daar zin in hebt, .zei hij vriendelijk. Dat zal u goed doen. /t Blijkbaar volgde zij zijn advies ojw Een half uur Tuig hoorde hij haar snikken. Toen het snikken wat bedaarde, zei hij opmonterend: - Ambachtsavond- - Arbeidsinspectie - Autobusdiensten alingen Begraving rmakelijkheden ^waardigheden ;en Bewijs van ie Bootdiensten gemeester Bur- van Bijstand estrjjding Con- Diaconieën - van huisdieren triciteit en Gas gifte Gemeente- mstenbelasting ad Gemeente- ;t. van Gezond- ibrye Goudsche lelijk) Handels- Hoffmansgesticht ooi Huiszorg gen en Instellingen - Instellingen van eitswet Invoer- - Kalender 1930— egelclubs Kerk- Keuringsdienst g Lager Onder- r ongevallenwet ling Makelaars Monumenten Stads-) Natuur- in ’t Algemeen jsvereenigingen .tvoering) Ont- Juderdomsrente rten Pensioenen Politieve rordening .ad van Arbeid gen Reinigings- oefstation Klei- en ks Zuivelconsulent i Schoolverzuim heidscommissie Slachthuis aevanek Spaar- Stadhuis Stedel. ootdiensten St. lie) Strptenlyst Tehuis voor Israë- g) Tesselschade alosebestryding ngen van Handel, ■eenigingen (Land- -Maatschappijen nogensbelasting misbruik Volks- Vreemdelingen halen Waag ligingen en instel- ngbedryf (Comm.) ingen Zegel ekenhuisverpleging ind vliegen Cape Fare- Biland over bemanning van 37 koppen en twee officieren, die niet tot de gewone bemanning behooren. Er is voor vijf dagen levensmiddelen aan boord. Te 9 uur bevond het luchtschip zich boven het eiland Man. Te 11.24 ontving het de partement van Luchtvaart een radiogram, waarin de R 100 meldde, dat het luchtschip zich ter hoogte van Kintyre aan het Noor- der Kanaal bevond en dat alles wel aan boord was. Volgens een hedenmorgen te New-York ontvangen telegram is het luchtschip kort na het verlaten van de lersche kust, in een storm geraakt, waardoor het gevaarte ver uit zyn koers werd gedreven. Naderhand werd het weer steeds beter. De laatste weerberichten melden dat het luchtschip tot aan de kunst van New-Found- land gunstig weer zal vinden. Boven New-Foundland is zooals gewoon- lyk nevel te verwachten. FRANKRIJK. De verdwijning van Koetjepof. Onthullingen van een oud-ambtenaar der geheime politie. De correspondent te Parijs van Der Bund, het Zwitsersqhe blad, maakt volgens de N. R. Ct. melding van onthullingen, die Boert- in den voet gebeten, even boven den enkel. We hebben gedaan, wat we konden. We heb ben het stevig afgebonden, de wond goed diep gemaakt, hard uitgezogen en nu kom ik u halen. Hebt u dat allemaal zélf gedaan? knikte met een flauwen glimlach. En hoe bent u van Aguila hierheen ge komen Langs het afsnijpad! Maar er is heelemaal geen afsnijpad meer! Kunnen we niet maken, dat we weg komen? Ik kan onderweg wel vertellen! Die zet is raak, zei hij grimmig. De omweg te groot, maar met de auto kunnen we er toch binnen de twee uur zijn. Er te heelemaal geen haast! Geen haast? Samantha kwam overeind en keek in een ernstig gezicht. Hij gaf vlug uitleg van zijn opmerking: Practtech gesproken, hebt u alles ge daan wat er te doen was Als ze blijft leven dan dankt ze dat alleen aan u. Het hangt er nu alleen maar van af, hoeveel Vergift er in haar bloed gekomen te en van de sterkte yan het vergif, waarin nog al eens verschil is. Het te een gevaarlijke tijd van. het jaar voor slangenbeet. En er is daarom niet zoo veel haast, omdat als ik op Bpragge’s Hoeve aankom, ze of niet meer te helpen zal zijn, of over het slimste heen. Hij ging naar buiten. Weldra kwam zijn vrouw binnen met een kop warme soep, die S&mantha gehoorzaam opdronk. De dokters vrouw, die begon te be grijpen, dat ze een heldin voor zich h&d, De Italiaansche Ministerraad heeft 100 mil lioen Lire beschikbaar gesteld voor den het- bouw van de door de aardbeving verwoeste I gebieden en bepaald, dat deze zoo Spoedig mogeiyk zal moeten geschieden. Voorts heeft de Ministerraad de Ministers van Openbare Werken en Financiën instructie gegeven de noodige decreten uit te vaardi gen voor de verwoeste streken in de provin cie Treviso. Het reeds gepubliceerde bericht van den Minister van Openbare Werken verklaart, dat in vele gemeenten het dagelyksch leven zyn normalen gang herneemt. Na zyn terugkeer heeft de Koning een onderhoud gehad met Mussolini waarin hy met hem van gedachten wisselde over de opgedane indrukken. De Duce heeft persoonlijk een bedrag van 30.000 Lire voor de geteisterde gebieden .beschikbaar gesteld. Regeering en oppositie in Engeland heb ben Zondag bü monde van haar leiders in verschillende deelen van het land haar standpunt bepaald ten opzichte van den huidigen toestand en beide hebbei» natuur lek gedongen naar de gunst van het vo’k. Macdonald sprak in Zuid-Engeland en wierp een terughlik op de zittingsperiode van het Lagerhuis, die weldra haar beslag zal krygep en <üe hy zwaar en moeitevol noemde. Dat deze periode nu niet bepaald rijk aan schitterende triomfen voor zyn party is geweest, liet hy duidelyk dóór schemeren, maar zyn hoorders behoefden met hem slechts een vluchtigen blik te werpen op den toestand der wereldecono mie, om in te zien, dat zelden een Engelsche regeering het geluk mindert heeft gediend dan de arbeiderspartij. Aan inspanning en talent heeft het tot dusver niet ontbro ken. Als gewoonlük bij zyn verklaringen, die hy den laatsten tyd in het openbaar aflegt, kwam hy ook ditmaal te spreken over de plannen der regeering inzake den landbouw waarby hy de moeilykheden schetste om de mdustrie-arWders weer naar het land te rug te doen keeren. Hy zegde toe het En gelsche volk spoedig een plan te zullen voor leggen waarvan de strekking was den En- gelschen landbouw te reorgairiseeren en hem onafhankelijk en rendabel te maken. De Engelsche premier liet het aan den minister van handel, Graham, over om te spreken over de belangrijke wetgevende prestatie der regeering, wie het na langen stryd is gelukt de kolenwet erdoor te kry gen. Graham dan voerde te Durham het woord voor een reusachtige menigte myn- werkers, wien hy uiteenzette, dat de wet kon worden beschouwd als het begin van een dirurzamen vrede in de Engelsche ko- lennyverheid. Hy gaf ook uiting aan de Zend Qod um kruis, a Treft u Zijn roe, Vraag niet waarom, Maar vraag waartoe. ÖOUDSCHE COURANT.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1