ij II BO k I I II 14 “*il NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN bergambacht, berkenwoude, bodegraven, boskoop, gouderak, haastrecht, moordrecht, MOERCAPELLE, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Na. 17442 Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeest dagen FEUILLETON. ‘fl inslagen in di 928/1929? ƒ1929? eten wilt In d ibaak ronder. W 'i I I H .RATELSLANGEN" Vrijdag I Augustus 1830 ver- zaj deze» vorm JON, Markt 31, Ganta. eenige bijzonderheden er aan toe Ullstein-Nach- herinnerd, dat ;a*f aan *S| nieuwe f ('3 l'M (Wordt vervolgd). j beiden een derde zyn mot onaanzienlijk vermogen De Ooeaanvluoht van Engeland naar Canada. De R 100 boven Montreal. In verband met de invoering van de so ciale verzekeringen heeft de minister van handel een circulaire gericht tot de voor zitters van de groote werkgeversbonden, om te protesteeren tegen de prijsverhoogin- gen, welke verscheidene ondernemers heb ben aangekondigd, zich daarbij beroepend op de lasten van de sociale verzekeringen. De minister wyst er echter op, dat, terwijl deze lasten slechts 5 van den omzet be dragen, de prijzen tot 40 toe verhoogd z(jn. Hy verklaarde, dat hy niet kan toela ten dat een maatregel, welke getroffen is in het belang van de groote massa der arbei ders, misbruikt wordt om de kosten van levensonderhoud te verhoogen, terwyl hy er op wyst, dat men hier met een manoeuvre heeft te doen, die strafrechterlijk vervolgd kan worden. 1 JiS I. $1 in den loop van nee onderzoek werd de ver denking tegen Honnef zoo sterk, dat hij in verband met het gevaa^. voor ontvluchting werd gearresteerd en in het Huis van Be waring te Lahr werd opgesloten. De kinderverlamming in den Elzas. Qok volwassene» door de ziekte 9 nieuwe geval- g gesignaleerd, Beid» schoonheid»- len met da heerlijk» dan een prachtifM srtijd de» daartoe» ider» i», gebraikt voor onaongenamen het eerst met een oor dames 76 cent o blauw-groene ver* missie) Sthtentyjat jre) Tehuis voor hnie- elling) Tesselschade berculosebestryding jnigingen van Handel, Vereenigingen (Land- ings-Maatschappyen Vermogensbelasting - rankmisbruik Volks- roer Vreemdelingen- i ophalen Waag ereenigingen en instel- Voningbedryf (Comm.) enigingen Zegel - Ziekenhuisverplegiüf FRANKRIJK. Tachtigduizend stakers. De minister van arbeid gispt de houding der patroons. Deze gaan tot onredelyke prjjsverhoogingen over. Volgens een mededeeling van den minis ter van arbeid bedraagt het aantal stakers in Noord-Frankryk thans 80.000. Dit be hoeft echter geen aanleiding tot bezorgd heid te geven, aangezien reeds 8 millioen arbeiders voor de sociale verzekeringen in geschreven zyn en hun bijdragen betalen. Overigens is de beweging niet tegen de sociale verzekeringen zelf gericht, doch heeft slechts ten doel de lasten voor de sociale verzekeringen op de werkgevers af te wentelen. wachten, waa hij het met zichzelf eens ge worden. Hazel en hij zouden lager op een huis bouwen. En hij zou van haar eerzuch tige verlangens tegemoet komen, door den watertoevoer te regelen en misschien naar petroleum te boren. Zij wenschte, dat hij «.er kwam”. Nu dan, om harentwil zou hij er „komen”! Maar op zijn eigen manier en op de plaats hem door God aangewezen. En hij zou Hazel niet in de vallei opgesloten houden. Zij zou met haar eigen inkomen kunnen doen wat zij wilde. Geregelde reis je» naar Oakland, met hem, of zelfs zonder hem, zouden alles plezieriger en gemakke lijker maken voor de lieve meid. Maar wat er ook gebeurde, wat Voor zachten drang er ook op hem uitgeoefend zou gorden, hij zou nooit zijn huis, zijn „vaderland” in den steek laten. Nu, onder het melken van Sa mantha’s koeien, merkte hij, dat hij ner gens geen houvast meer voelde; een gevoel van onmacht begon hem te verteren. Hij had de sensatie van een wild dier in de val, de ijzeren beugels van de val sloegen vast om zijn hart en trokken het in stukken. Toen hij de melk naar de melkkamer droeg, kwam Samantha hem tegemoet. Jij zult den vos moeten terughalen George Ze beschreef hem de plek, waar ze het brave dier had achtergelaten en ging weer terug naar de keuken. De dokter verklaarde, dat hij weer terug keerde naar Roblar. Hij had gedaan wat hij kon. Voor hij wegging peperde hij George’s wonde plekken nog eens goed in. Die juffrouw Goodrich, begon hij scherp dat is een stadsmeisje, niet? Ook de nieuwe Zeppelin hebben. In een bericht van den richtendienst wordt eraan de R 100 is vertrokken van Cardington, dat op 60 K.M. van Londen .in de nabij heid van Bedford is gelegen. Daar bevindt zich de groote Engelsche luchtschiphaven met de staatswerf, waarop het andere schip de R 101, is gebouwd. Het traject naar Canada maakt deel uit van de groote plannen, die Groot-Brittannië voor zyn luchtschipverkeer uitgewerkt heeft. Geleidelijk zullen,gelijk in 1926 op do Britsche ryksconferentie is besloten, bij na alle dominions en kroonlanden aange sloten worden by. het luchtvaartverkeer. Er bestaan wel-is-waar reeds goede we gen, maar, gezien de groote beteekenis van het feit, dat door het luchtschip-verkeer de afstand van moederland en genoemde sta ten teruggebracht wordt tot slechts enkele jaren, zal het programma in den loop van de jaren ten uitvoer worden gebracht. De leider van het schip is Booth en heeft na den oorlog verscheidene jaren lang deel uigemaakt van de intergeallieerde commis sie t- ’*-ƒ- meevliegt, is een bekend luchtvaarder, daar'' hy het is geweest, die voor het eerst in 1919 den Atlantischen Oceaan van Oost naar West en in omgekeerde richting wist over te steken met een klein Engelsch luchtschip. De R 100 heeft de vlucht over den Oceaan volbracht, vloog gisteren langs de Canadee- sche kust naar Montreal en circelde heden morgen te 7.44 Amsterd. ^tijd boven Mon treal, luide toegejuicht door de bevolking. Verwacht wordt dat de R 100 nog heden voormiddag zal landen. Indien dit zoo is, zal het luchtschip er nog geen 80 uur over heb ben gevlogen. Te 1.30 uur gistermorgen, Greenwich Tijd vloog het luchtschip over het stoomschip „Duches of York” in de Golf van St. Laurensa. Het luchtschip, dat gedurende het grootste deel van de reis 60 knoopen had geloopen, had toen een snelheid van 70 knoopen. Wanneer de R 100 boven het vliegveld St. Hubert komt, wordt van uit de controle-gondel een kabel neergelaten, die door middel van een haak bevestigd kan worden aan een kabel, die langs het geheele vliegveld op den grond ligt en bevestigd is aan een windas, die electrisch gedreven wordt en het luchtschip langzaam naar de, ankermgst trekt. Boven aan eindigt de ankermast in een ring, waar in de neus van het luchtschip past. Zooals men weet, is Dinsdag het Engel sche luchtschip R 100 in de vroegte uit Cardington vertrokken om via den Oceaan Canada te bereiken. De R 100, die thans zyn eerste reis over den Oceaan heeft aanvaard, is in opdracht van het Engelsche luchtvaartminasterie by een dochtermaatschappij van het groote Vickers-yzerconcern, de Airship Guarantee Company Ltd., op de werf in Howden "'JwafacM* WitahiWJ- De constructeur van het schip, comman der Burney, heeft, toen zijn schip en het zusterschip 'R 100 het vorige jaar opsteigen, een polemiek uitgelokt, toen hij verkondig de, dat de Engelsche luchtschepen in tech- nishc opzicht ten achter waren. Het gevolg hiervan was, dat de algemeene kritiek op 'deze schepen, waarvan de bouw verschei dene jaren arbeids en vele millioenen verg de, wel eens wat al te ver ging, want al traden by de proefvluchten zekere gebre ken aan den dag, niettemin bewezen zoowel de R 100 als de R 101 hun luchtwaardiig- heid. Wat de constructie van de R 100 betreft, de samenstelling van de Zeppelin is hier aan niet vreemd. Trouwens tusschen Frie drichshafen en de Engelsche luchtschipcon- structeurs vindt een levendige uitwisseling van ervaringen en opvattingen plaats. De R 100 is een luchtschip van het zoo? genaamd stijve type; het heeft een inhoud van 141.000 M3., terwyl de Graf Zeppelin 105.000 M&. groot is. Zyn vorm is gedron- gener dan die van het Duitsche luchtschip, omdat men daarvan ’n grooter weerstands vermogen verwacht met betrekking tot de stormen, die boven den Oceaan heerschen. Bewaar elkander voor hartzeer, het is nog maar een korte spanne tijds, dat gij samen zijt. Een smokkeldrama. Een smokkelaar door geweerschoten gedood. Het slachtoffer de bestuur der van den geheilhzinnigen auto? Het Wolff-bureau seirit uit Berly’n aan te Berlyn Majoor Scott, die eveneens ^de Maasb.: j. Eén man em drie vrouwen. De wonderlijke gevolgen van een testament. De beschikking van het noodlot. In een Parysch ziekenhuis werd een jon ge Brit opgenomen, Charles Barrett ge naamd. die een poging tot zelfmoord had begaan. De jongeman had vergif ingenomen en protesteerde met zwakke stem tegen elke poging die gedaan werd, om hem in het leven te houden. Slechts één verzoek had hy. Mevrouw Elisabeth Barrett, die in een voornaam Parysch hotel woonde en me vrouw Catharina Barrett, die een eigen wo ning bezat, moesten aan zyn sterfbed ge roepen worden. De directeur van het ziekenhuis dacht, dat het hier ging om een moeder en echt- genoote en liet beide personen van den* wensch van den zieke in kennis stellen. Na verloop van een uur meldden zich twee jonge elegante dames, die beiden wee nend verklaarden de rechtmatig gehuwde echtgenooten van Barrett te zijn. Beiden zei dén het recht te hebben tot het ziekbed van den stervende te wonden toegelaten, om hem nog eenmaal te zien en te spreken. Het afscheid van de wereld door Barrett was, dank zy medische kunstgrepen, nog eenige ©ogenblikken vertraagd, zoodat Elisabeth en Catharina beiden in de kamer van den zieke konden worden toegelater. Charles Barrett lag bleek en zichtbaar opgewonden in het bed. Aan zijn sponde zat een jonge blonde zuster, aan wie hy zoo juist zyn laatsten wil had gedicteerd. Toen beide vrouwen binnenkwamen, steunde de ont maskerde candidaat voor het hiernamaals, vatte moed en legde de volgende bekentenis af. Hy was tweemaal volgens alle voor schriften getrouwd en omdat hij de straf voor bigamie vreesde, wenschte hy van het leven te scheiden. Weenend smeekte hy de twee rivalen, die toornig en verbaasd aan eiken kant van het bed tegenover elkaar stonden, zijn groote liefde te vergeven. Hy zeide beiden aanbe den te hebben, hy walde beiden bezitten, -Ja] Ik kan niet zeggen, dat ze me bijzon der aanstaat. Alg hij die opmerking vier en twintig uur geleden had gemaakt, was George hem te lijf gegaan. Nu zei hij onderdanig: Waarom niet dokter? Ze is ‘uw logé en naar ik hoop een be talende en ze ziet er lief uit, maar er zit geen fnt in. George gaf geen antwoord. Toen de dokter weg was, ging hij weer in huis en liep de trap op. Juffrouw Spragge kwam uit Hazel’s kamer George fluisterde heesch: Heeft Hazel nog naar me gevraagd? Neen mijn jongen Zal ik naar haar toe gaan? Wel, ze heeft het vreeselijk op haar maag. Je moet haar wat laten bekomen, George. Dan zal ik den vos gaan halen. Hij maakte zijn karweitjee af en zadelde toen een paard. Toen hij in Aguila kwam, was het dorpje in rep en roer. Mevrouw Bungard had het nieuws van den slangen beet verspreid en de dokter had de berichten bevestigd, toen hij er door was gereden en had nog eenige bijzonderheden er aan toe gevoegd. Wat heb ik je gezegd? vroeg hij en knipte verwoed met de oogen. Héb ik je niet gezegd, dat Samantha de allerbeste van de bovenste plank was en dat ik niets met stadsmeisjes op heb? Nu is het bewezen, dat ik gelijk heb gehad. Wat voor den duivel, had ze midden in den nacht in jouw kamer te maken? Snuffelend in je particuliere aan gelegenheden, hè? daarom had hy beiden bedrogen. Hij wenschte beiden door zijn dood een nieuw gelukkig leven te verschaffen. Als bewys, van zyn berouw had hy van :"",i maakt. Dit plan was edel, maar omdat Charles Barrett in leven bleef, had zyn daad voor de belanghebbenden alleen maar een vas tere keten gesmeed. De eerste vrouw had het meeste recht op man en geld, maar zy bezat den man slechts voor de helft en het geld slechts voor een derde deel. De tweede vrouw was het ergste bedrogen; zy had niet eens meer het recht zich Barrett te noemen, en he| recht op de erfenis kon door de rechtmatige vrouw van Barrett nog worden aangevochten bovendien. En die arme Bar rett moest voor zyn groote dubbele liefde geheel anders boeten, dan hy gedacht had. in het graf kwam hy niet, maar wel met zekerheid in de gevangenis. Nu begonnen echter de wonderen. Beide vrouwen waren Charles Barrett dankbaar voor den korten tyd van groot geluk met hem beleefd en beiden wenschten zijn ge wetenswroeging te helpen verzachten. Eli sabeth Barrett was bereid zich ten gunste van Catherina te laten scheiden. Catherine stelde het niet eens zoo erg op prys, recht matig getrouwd te zyn geweest, als de rechtmatigheid van de erfenis maar niet aangevochten werd. Beide vrouwen <Lb. troostten derhalve, na ’t met elkaar eens geworden te zijn, den armen Charles, wien den kerker wachtte. Elk van beiden verklaarde met een blos op de wangen, dat zy bereid waren na de straf, op den geliefden man té willen wach ten. Vanzelfsprekend'ook "op'het derefê deel van het vermogen. Toen gebeurde er iets onverwachte, wat de edelmoedigheid wel wat deed afnemen. De blonde zachte verpleegster stond op, met het testament in de hand en zeide met lieve stem: U behoeft het u niet moeilijk te maken dames. Alles is reeds tusschen my en Charles geregeld. U, mevrouw Elisabeth, u laat zich scheiden en krijgt een derde oeei van het vermogen. U, mevrouw Catherina, behoeft niet meer te scheiden en krygt het tweede derde deel. Charles Barrett zal zyn straf uitzitten en hy hoopt, oihdat u te Pa rijs nog al invloed heeft, milde rechters te vinden. Als Charles uit de gevangenis komt, zal ik met hem trouwen en hem voor ver dere dwaasheden behoeden. Ik heb aan het derde deel genoeg, als ik den man geheel heb. Wij hebben ons juist een uur geleden verloofd. Elisabeth en Catherina waren ver slagen, maar zyberustten er in, omdat zij met het instinct van slimme vrouwen er kennen moesten, dat er tegen deze blonde zachte ziekenverpleegster niets te onderne men was. Zachte vrouwen zijn altijd ge vaarlijk. Alleen vroegen zy, hoe het moge lijk was, dat de doodzieke Barrett nog den tyd gevonden had, voor den derden keer verliefd en verloofd te geraken. Je bent een ouwe kletskous, viel Geor ge woedend uit en in galop stoof hij verder. Toen maakte een eigenaardig gevoel zich van hem meester. Stap voor stap trok hij over den weg dien Samantha was gegaan. Hij floot tusschen de tandenB toen hij bij de geul kwam, waar hij echter niet overheen sprong, maar die hij lagerop (^oorkriiiste. Daarna kwam hij bij het ravijn, maar hij moest afstijgen voor hij vijftig meter had gereden. Hij kon slechte langzaam vooruit komen en hij moest zijn paard bij den teu gel leiden, terwijl het dier elk oogenblik weigerde verder te gaan, toen het pad smal ler en meer af gebrokkeld werd. Tot het angstige dier heb tenslotte vertikte nog één stap te doen en hem met zulk een kracht teruk trok, dat geen overreding hielp George moest omkeeren. naar den ingang van het ravijn teruggaan en zijn paard daar aan een boom vastbinden. Het zweet stroom de hem van het voorhoofd, lang voordat hij den overkant had bereikt. Terwijl hij het wegwischte mompelde hij Dat heeft zij gedaan... voor mij! Die gedachte vervulde hem nog steeds toen hij weer bij den vos kwam, die begon te hinneken, toen hij zijn meester zag. Het omtrekken van het ravijn 'duurde twee uur. En hij had nog een heelen tijd noodig om thuis te komen, want hij maakte een grooten iioog om Aguila heen, omdat hij geen zin had in een nieuwe ontmoeting met de nieuws gierige dorpelinge. Het was bijna middag toen hij weer op de hoeve kwam. Volgens een bericht uit Aken trachtte in den afgeloopen nacht een smokkelaar u Aken verschillende balen koffie op een vrachtauto uit Nederland over de grens te smokkelen. Toen een beambte den wagen wilde aanhouden gaf die bestuurder vol gas en reed in volle vaart pp den beambte in, waardoor deze en een passeerende mijn werker in levensgevaar verkeerden. De be ambte gaf nu vuur, waardoor zyn collega’s gewaarschuwd werden. De auto raasde niettemin door. Nadat de bestuurder door een doodel^k schot was ge troffen, geraakte de auto van den weg en kantelde om. De tweede inzittende van den auto bleef ongedeerd. Deze werd gearres teerd en de auto met inhoud in beslaggeno men. aangetast. Dinsdag zyn in de Elates len van kinderverlamnün, waarvan 4 te Straatsburg. Hier en daar zijn ook volwassenen door de epidemie aangetast. In Straatsburg is een soldaat aan oKsjiekt» gestorven. Van de 561 gemeente» in den Beneden- Elzas zyn er 70 door de ai^kte getroffen. In totaal telt men er 237 gevallen. In bet departement Boven-Elzas zyn tot dusver 50 gevallen gesignaleerd, waarvan -een met doodelyken afloop, In het district Lichte^au (Baden) waar ook een aantal gevallen van kinderverlam ming zyn voorgekomen, is één patiënt over leden. i NIKUWS» - DUITSCHLAND. De ramp met de pontonbrug te Koblenz. Nog een slachtoffer aangespoeld. Te Oberwinter is gisteren het lyk van een 20-jarigen dentist uit Neuwied aangespoeld. Hy werd sedert het ongeluk met de ponton brug te Koblenz vermist en de mogelykheid is zeer groot, dat hy van deze ramp het slachtoffer is geworden. Bekend fabrikant gearresteerd. Verdacht van verduistering en on eerlijke praktijken. De oprichter en president-directeur van de bekende IJzerconstructie-fabrieken Hon nef Werka A. G. te Lahr-Dinglingejj, Her mann Honnef, alsmede diens zoon Heinz Honnef, die eveneens in het bedryf werk zaam was, zyn onder verdenking van oneer lijke handelingen en het plegen van verdui steringen gearresteerd. Een firma te Stuttgart had aan de Hon nef Werke yzer geleverd voor een bedrag van 200.000 Mk., dat niet betaald was, ter wijl by een onderzoek voor een waarde van 30.000 Mk. van de levering verdwenen was. Eerst trachtten de firmanten de schuld hiervan op het personeel te schuiven, doch nog wel zooveel vergif in haar lichaam, dat ze zich een paar dagen beroerd zal voelen. Zeg, dat niohtje van je is een wereldwon der. Ze is het afsnijpad gereden Dat weet ik! Dat heeft nog nooit iemand gedaan Zeker! Ik zou voor geen geld bij dag dat ravijn oversteken. Het heele pad is weggebrok keld Samantha verscheen, omgeven door de geur van gebakken spek en koffie. Hoe gaat het met juffrouw Goodrich? UitstekendZe was eigenlijk nog meer geschrokken dan bezeerd. Dat is mooi! Wilt u komen ontbijten? Heel graag! De dokter viel met smaak op t ontbijt aan. Terwijl hij at, praatte hij met Saman tha. George ging naar buiten om de koeien naar de omheining te drijven en ze daar te melken. Hij liep met rukken en slenterende stappen en zijn gedachten gingen ook met rukken en springen van Hazel naar Saman tha en weer terug. Hij bleef maar in zichzelf mompelen Jongens nog aan toe! Jongens nog aan toe! Geestelijk was hij door elkaar geschud en gekneusd. De eerste verlammende schrik, dat Hazel zou sterven, zijn onmacht om iets voor haar te doen, het lange wachten op den dokter, dat alles wa® nu voorbij, maar deze nieuwe, onverklaarbare matheicT bleef over en de overtuiging, dat Hazel deze vallei moest haten, dat zij er na haar laatste erva ring nooit zou willen blijven. Terwijl hij in het koele duister op het hert had zitten :en Ambachtsavond- ief Arbeidsinspectie er Autobusdiensten Bepalingen Begraving e Vermakelijkheden - ezienswaardigheden rmogen Bewys van missie Bootdiensten Burgemeester Bur- nissie van Bijstand C.-bestryding Con ders Diaconieën ien van huisdieren Electriciteit en Gas - -aangifte Gemeente- Inkomstenbelasting iteraad Gemeente- zerbet. van - Gezond- le Librye Goudscbe [Stedelyk) Handels- it Hoffmansgestidu jtschool Huiszorg - ;htingen en Instellingei ijs Instellingen v*a iliditeitswet Invoer- ig Kalender 1930- Kegeiclubs Kerk- ngen Keuringsdienst mting Lager Onder bouw ongevallenwet -B rzending MakelaanH zys Monumenten -H ol (Stads-) Natuur-B it van ’t Algemeen -B erwijsvereemgingen -■ (Uitvoering) Ont-B Ouderdomsrente -■ ^poorten Pensioenes I 3 Politieverordening Raad van Arbeid - ligingen Reiniging* ksproefstation Klei- en Rijks Zuivelconsulent cclub Schoolverzuim hoonheidscommissie inte) Slachthuis Sonnevanck Spur- Stadhuis Stedel. «ombootdienst*^ St ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2J0, per week 22 cent, overal waar de bezotging per looper geschiedt Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad 8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: HARKT 31, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de poetkantoren. Onze bureaux zyn dagelyks geopend van 96 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 88. Postrekening 48400. Uit het Engelsch van H. A. VACHELL. Nadruk verboden. Hij voelde zich nu wonderlijk mat en on verschillig. Voor den allereersten keer be keek hij zijn aangebedene critisdh, zag hij verder dan haar aantrekkelijk uiterlijk en vergeleek hij Mfibr met Samantha. Ate Hazel Zu edns stierf...! Hij was ofrertuigebdat ze zou blijven leven, want hij hjd een reusachtig vertrouwen in zijn moeder’s voorspelling En heel langzaam er z^n '[>€8r’P door van de min- aaiting die zijn moeder voor het meisje dat hun gast was. voelde. Terwijl hij op den dokter zat te wachten, rookte hij veel pypen en overlegde een menigte dingen in zijn hart. Hij werd bijna dol van het niete doen. Er was zoowat een uur voorbij gegaan en de dokter weer beneden kwam. George «eek angstig naar zijn gezicht. Hoe is het met haar? vroeg hij. De dokter glimlachte geruetetellend. b°eft niet bang meer te zijn. Maar ^at al het op het kantje af. De tan en hebben juist een grooten ader gemist. De snelle hulp heeft haar gered. Er is nu (■oiiisci i e (oniAxr. t - ADVERTENTIHPRUSi Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 1—5 regels 1.80, elke regel meer 0.25. Van buiten Goada en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30 Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 beslag op den prys. Liefdadigheida-advertentita de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN1—4 regels 215, elke regel meer 0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen b|j contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomat van soliede Boekhande laren, Advertentiebureau» en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan bet Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1