JONGENS lumriisltr (titel ten UovenwDfling Winkelhuis Een Kantoor Gevraagdf500 HisforisGliB^iOptocht GOLFPLATEN Mooi haar in 3 minuten 4% i Aspirin ruim pakhuis een huisorgel DUITSCH BIG-BEN f2- EEN COMPAGNON De geheele Inventaris uit Lunchroom „Anders" Dikke Holl. Gerookte Rivierpaling BALT. A. DE JONG SPAARBANK leenig op de wereld PREDIKBEURTEN. DAGMEISJE Jongste Gediende HUISNAAISTER te huur nabij de Markt Crediethypotheek Adverteert in dit Blad. KONINGINNEDAG 1930 MAKELAARSKANTOOR S. S. van Dantzig ETERNIT JOH. DESSING &Co. Adverteert in dit Blad Maryland No. 4 Koophandel Tabak D. G. van Vreumingen Profiteert OPRUIMING RISTANTKN C. J j. L0EVE, Blijvende Haargolving GEZOCHT Te koop aangeboden Thans 40 cent per ons Scharleman Jr. L. Tiendeweg 75 Telf.726 tieuwe Zoutsvisch Keelen Lippen enz Droog Shampoo met den Zwarten Kop, A. J. OPSTELTEN SLAPPE HOED de tweede voor Scheveningen is niet minder noodzakelijk. Men beeft indertijd wel prachtige uit breidingsplannen gemaakt, doch het is de vraag of die niet meer mooie platen op papier zijn dan praktische aanleg van een stad. Het is het oude liedje: -men moet met architecten voorzichtig zijn, want zij voe len meer voor het artistieke dan het prak tische en offered het laatste graag een beetje op aan het eerste. Onlangs verkon digde een architect de leer dat de men seden met zoo egoïstisch moesten zijn om een huis te willen hebben voor hun gemak alleen; zij moesten bedenken dat ze in een stad wonen en dat de schoonheid van die stad eenige opofferingen van de egoïstische burgers mag vragen. Het is een prachtige theorie, maar zóó ver is de broederlijke saamhoorigheid nog niet gekomen. Trou wens de redeneering is in grondslag fout, want de architectuur de leerboeken ^er over stellen het telkens weer op den voor grond beoogt aan het paktische van het leven het artistieke uiterlijk te geven voor zoover dit mogelijk is. De hoogste kunst is juist beide volmaakt te leveren. Maar die kunnen alleen de allerbeste leveren. Nieuwe trampla'nnen. Een belangrijk element in het verkeer is de tram. Er hangen weer nieuwe tramplan nen in de lucht en je houdt je hart va9t wat dat moet opleveren. Ook hier een puzzle die niet gemakkelijk is. Wie dagelijks van de tram gebruik maakt, ziet misschien nog beter de gebreken dan de directie, die zelf altijd in een dienstauto rijdt en op papieren studeert. Naar onze meening is de hoofd fout van de tram het uniforme tarief van tien cents. Het grootste deel van de passa giers rijdt niet van het ééne eindpunt naar het andere en het voelt zich altijd bekocht als het altijd maar het volle tarief moet betalen. Walmeer voor overstapjes werd gezorgd, zou men veel meer gebruik maken van de tram. Tal van gedeelten zouden in aanmerking komen voor een half tarief en als deze halve kaartjes werden ingevoerd was men een heel eind verder. En in de tweede plaats een verlaagd tariéf voor hen die op be paalde uren in een bepaalde richting wor den vervoerd. Wanneer men tienritten- kaartjes verkocht die alleen geldig zijn 's morgens vóór negen, tusschen twaalf en twee en vier en zes uur, was men al een eind. Men behoeft niet te schrikken van ingewikkelde systemen: het publiek weet als het zijn voordeel is, aanstonds wat het kan doen. Het uniforme tarief is een uniforme fout. Er zijn nog zeer vele fouten in het tram stelsel: het noodeloos stilstaan aan eind punten, het déór stationneeren van rangeer bijwagens, enz. Al die dingen verslinden geld dat nuttiger te besteden was. Van de nieuwe plannen valt alleen veel ontevredenheid te wachten. Maar daaraan heeft de tramdirectie maling. HAGENAAR. BUITENLANDSCH NIEUWS. DU ITSCH LAN D. Dreigende verkoop bij Van een landgoed van de schoon zuster van den ex-keizer. Op het landgoed van de in Silezië wonen de schoonzuster van den vroegeren keizer, de hertogin-weduwe Dorothea Maria van Sleeéwijk—Holstein. zal binnenkort een ge rechtelijke verkoop plaate hebben. Het be treft hier de heerlijkheid Primkenau in het district Sprottau. Deze bezitting is, naar thans gebleken is. met niet minder dan 467.000 mark vorderin gen bezwaard. De voornaamste crediteur, die de executie gevraagd heeft, is de Preusi- sche Pfandibriefbank Toen ruim een jaar geleden het landgoed' in een toestand kwam te verkeeren, die steeds meer zorg baarde, besloot de hertogin-wed uwe tot verkoop. Na langdurige onderhandelingen met de stad Glogau, kwam tpn laatste inderdaad een koopcontract met deze stad tot stand. Glo gau verzekerde zich voor een bedrag van 1.555.000 mark van het bezit. De stad moest een aanzienlijk crediet opnemen, om dit be drag te kunnen opbrengen. Men nam echter aan. dat het landgoed wel zou rendeeren en vestigde speciaal zijn hoop op de exploi tatie van het bosch. Nauwelijks was de koop gesloten of de hertogin-weduwe kwam met voorstellen tot terugkoop voor den dag. die klaarblijkelijk door haar naaste verwanten geinspireerd waren. Met name de ex-kroonprins, die met een hypotheek van 300.000 mark bij deze ge legenheid betrokken is. schijnt zich voor den verkoop te interesseeren. De hertogin weduwe betaalde alle door de stad Glogau gemaakte onkosten en stortte bovendien nog een bedrag van enkele honderdduizenden mark. Zoo maakte Glogau goede zaken, doch het landgoed van Je hertogin-weduwe was wederom zwaar belast... Na deze koop- en verkoopaffaire verrichtte de hertogin-weduwe nog enkele andere trans acties. die echter niet in staat waren de debacle tegen te houden. Op 20 September zal*nu de executoriale verkoop te Sprottau plaats hebben. FRANKRIJK. Sneeuwval in Augustus. Een bui van een uur lang te Cha lons. Na een langdurig regenperiode is in het gebied van de Fransche Alpen, de Jura en in Bourgogne ook sneeuw gevallen. Te Cha- lons-sur-Saone sneeuwde het des nachts een uur lang. zoodat alles met een vrij dikke sneeuwlaag werd bedekt. Eerst in de och tenduren begon de sneeuw te smelten. ITALIë. Operatie van den Paus? Ondanks alle tegenspraak wordt volgehou den. dat de geneesheeren een operatie van den Paus noodzakelijk achten. De Paus zou echter geweigerd hebben, zich hieraan te onderwerpen. Gerucht over ziekte van Mussolini. L'Information meldt, dat in welingelichte kringen te Genève wordt volgehouden dat Mussolini ernstig ziek zou zijn. De corres pondent te Lugano van de Baseier Nach- richten deelt mede. dat de geconsulteerde medici geweigerd hebben Mussolini aan een operatie te onderworpen. aangezien zij vree zen dat Zulks Hem noodlottig zou worden. JAPAN. De kruiser die niet zinken wou. Overeenkomstig het Londensche vlootver- drag moet de Japansche kruiser Akashi uit de vaart worden genomen. De Japansche admiraliteit heeft besloten, teneinde ver dere onkosten te besparen en aangezien de kruiser voor geen andere doeleinden meer geschikt is, het schip tot zinken te bren gen. Gistermiddag nu hebben drie groote bombardementsvliegtuigen gedurende an derhalf uur den kruiser van uit de lucht ge bombardeerd, teneinde te trachten het schip tot zinken te brengen. De meeste bommen ontploften echter niet en het bombarde ment had niet het gewenschte resultaat. Hedenmorgen werd het experiment her haald en na een langdurig bombardement is men er tenslotte in geslaagd den kruiser tot zinken te vaa oa HANDELS EN LANDBOUWBANK INC RENTE JELEGD OP: 1 Jan. 1928 f 2.175.925. 1 1929 f 2.314.114.- 1930 f 12 428 037 - BINNENLAND. Prins Damrong. Naar Parijs vertrokken. Na te ongeveer half zes ten koninklijke paleize te 's-Gravenhage van het bezoek aan de koninklijke familie op Soestdijk te zijn teruggekeerd en de thee en het middagmaal in het paleis Noordeinde te hebben gebruikt, zijn gisteravond de Siameesche prins Dam rong en zijn beide dochters uit de residen tie vertrokken ter voortzetting van huu reis naar Parijs. Nederland en de Duitsche goederen. Definitieve mislukking der Duitsch- Fansche onderhandelingen. Uit Berlijn meldt Wolff: De Duitech—Finsche particuliere bespre kingen over het sluiten v»n leveringscon tracten voor de levering van boter en kaas zijn voor eenigen tijd vastgeloopen, omdat er zich groote moeilijkheden hebben voor gedaan. Een overeenkomst viel toen niet te bereiken. De Finsche particuliere onderhan delaars zijn in den loop der laatste dagen opnieuw naar Berlijn gekomen om samen met de Duitsche onderhandelaars nogmaals te overwegen, of er een uitweg uit deze nieu we moeilijkheden gevonden kon worden. Thans ie gebleken, dat dit niet mogelijk is. De Duitsche en Finsch* onderhandelaars hebben deze onmogelijkheid thans vastge steld en het sluiten der bedoelde particuliere Contracten nu definitief opgegevei In de offioieele mededeeling wordt niet gezegd waaraan het mislukken der onder handelingen moet worJen toegeschreven. De Jaarbeurs weert geen Duitsche goederen. Principieel in strijd met haar inter nationaal karakter. Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van den Algemeenen Nederland sehen Zuivelbond aan het Jaarbeurebeatuur van Utrecht om, in verband met de door deaep bond ingezette boycotbeweging, geen standruimte voor Duitsche goederen in de groep zuivelwerken op de a.B najaarsbeurs beschikbaar te stellen, heeft het jaarbeurs- bestuur geantwoord, dat, afgezien van het feit, dat het verzoek binnen is gekomen op een tijdstip, dat de verhuurcontracten voot de najaarsbeurs voor de overgroote meer derheid reeda afgesloten waren, het jaar- beursbestuur het principieel ten eenenmale in strijd acht met het door de Nederlandsche regeering erkende internationale karakter van het Nederlandsche Jaarbeursinstituut om buitenlandsche goederen van ming aan de jaarbeurs te weren. Nederlandsche torpedobooten te Hamburg De officieren van de te Hamburg liggen de torpedobooten Z 5 en Z 7 hebben gister middag een aantal Hnmburgsche autoritei ten en leden van dfc Nederlandsche kolonie niet hun dames aan boord ontvangen en zich uitstekende gastheeren getoond. De beide booten verlieten hedenooli tend om 7 uur Hamburg. Het Ned. eskader uit Antwerpen vertrokken. Het Nederlandsche eskader, dat te Ant werpen heeft gelegen, is Donderdagmorgen naar ons land teruggekeerd. Geparfumeerd gas voor Maastricht. De heer van Waegeningh, directeur van den Warenkeuringsdienst te Maastricht, heeft met B. en W. besprekingëö gevoerd, om ter voorkoming van gasvergiftigingsge- allen, het aan de- Verbruikers te lever-n gas te parfumeeren. .Maastricht betrekt thans het gas van de Staatsmijn Maurits en mocht deze niet tot parfumeering over gaan, dan zal door B. en W. overwogen worden stappen dienaan gaande te doen. Het niet meer réukloos zijn van het gas zal tijdige constatering mogelijk maken, waardoor vele onhéilen kunnen voorkomen worden. Internationale Tentoonstelling ,.l)e Suiker" 10 tot 26 April in het R.AJ. gebouw. Zooals wij reeds mededeelden zal van 10 —26 April 1931 in het R.A.I.-gebouw de in ternationale tentoonstelling „De Suiker" worden gehouden In de eerste plaats zal geexposeerd wor den de suiker zelve. Er bestaat groote kans. dat een suikerfabriek in het klein tentoon gesteld zal worden waardoor de bezoekers in staat zullen zijn een beeld te krijgen, hoe uit de suikerbiet en het suikerriet de suiker gefabriceerd wordt. Een zeer belangrijke plaats zal de suiker verwerkende industrie innemen. De groote verscheidenheid vaq dezen tak der industrie zal ongetwijfeld een bijzonder aantrekkelijk karakter aan de tentoonstelling geven. Nu reeds zijn toezeggingen gedaan voor een chocoladebedrijf. een limonadebedrijf, een suikerwerkbedrijf en banketbakkerij en een ice-creaminduatrie. De medewerking, die het Uitvoerend Co mité van de verschillende autoriteiten on dervindt, is groot. De minister Van Finan ciën verleende ree0e vrijdom van invoer rechten en accijnzei voor voor de tentoonstelling, afloop naar het latyd van herkomst terug gaan. De Minister-van Arbeid. Handel en Nijverheid heeft de1 tentoonstelling doen er kennen met het oog 'op artikel 8 der Octrooi- wet. zoodat nieuwe'nog niet gepatenteerde vindingen tentoongesteld kunnen worden. De spoorwegen hebben reductie op vrachten toegezegd. GEMENGDE BERICHTEN. Een draconische maatregel. Schiedam, St. Maartensdijk en dergelijke metropolen hebben door hun verordening betreffende het ritten aan een dijfe door per sonen van beiderlei kunne e.d. Nederland roem verschaft, heel Europa door. Maar alle roem is vergankelijk en we hebben onzen tijd alweer gehad en zijn onttroond. Natuur lijk door Amerika, i De inwoners toch van de stad William- sport in Georgia zijn dezer dagen verrast met het volgende decreet van hun edelacht- baren burgemeester: 1. Het is op straffe van 100 dollar boete verboden, na 1 uur in de straten te wande len. Dezelfde boete wordt geheven aan allen die na 2 uur in huizen gaan, waarin ze niet hun voortdurende Woning hebben. 2. Gehuwde mannen, die in gezelschap van dames onverschillig op welk oogen- blik van den dag gaan wandelen, die niet hun echtgenooten of naaste verwanten zijn, moeten een boete van 500 dollar beta len. In uitzonderingsgevallen beslist de bur- Dat is nog wat anders dan onzfe dijkver- ordenuigen. Wie des nachts bij een vriend binnengaat, of een familielid, of een dokter, moet dit bezuren met 100 dollar. En wie met een kennisje in alle eer en deugd wan delt, moet er 500 dollar yoor neertellen. Een dure wandeling En je moet nu ook, ge trouwd man zijnde, altijd je trouwboekje in je zak hebben. Maar., als nu eens niet de man met een dame gaat wandelen, doch tegenwoordig is immers alles mogelijk - dame gaat wandelen met een heer, .wat doet deze wijze burgemeester dan? Want zijn decreet zwijgt over dit geval in alle talen, welke in Amerika maar worden gesproken. Het verbiedt wel een getrouwd man niet een andere dame dan zijn vrouw of zijn moedér of zijn zuster en wellicht met een n (oomzegster altijd, want een neefzegster zal wel te ver 'zijn in de oogen van dezen burge meester) te wandelen, maar het verbiedt niet aan een willekeurige vrouw te wandelen met een heer. Hoe genoeglijk rolt het leven Hoe genoeg lijk rolt h®t leven des genis ten landmans heen, heeft eens de dichter gezegd, doch in dezen tijd van radio en an deren technischen vooruitgang is ook die rust wel ietwat verstoord geworden. Zoo werd deze week de hulp van de politie ingeroepen do<.r een bewoner van den Rijn- weg. omdat de radio van den buurman te hard datgene verkondigde, wat alleen Vandaag heef en droog, l- Daarom ook in don zomer nooit zonder AlN Aspirin-tableHen. uitsluitend voor den eigenaar en deszeis fa milie bestemd moest zijn. Deze wilde echteT de geheele buurt laten medegenieten, waar op de buren echter gezien de aanklacht geen Pr'j« schenen te stellen. Eenigen tijd later werd de politie weder te hulp ge- ten voor een burenruzie, welke oorzaak vond in het feit, dat buurvrouw'a Jantje of Pietje te hard met de deur eener poort had neten, tengevolge waarvan de teergevoe lige hersenen van een andere buurvrouw gekweld schenen te zijn. Bij de komst vah de politie keerde de rust op den Rijnweg Weder, er cano* van Kijkduin maar Duinkerken. In storm en slagregens. Jhr. H. W. Sandberg, die eenige dageo geleden per cano' van Kijkduin vertrok met de bedoeling om naar Duinkerken te varen, schryft uit Borgsluis, dat hy de eerste vyf dagen van den tocht goed opgeschoten is, niettegenstaande het ongunstige weer. Dins dagavond bereikte hij Borgsluis, gelegen aan den Zuidkant van het Zeeuwsehe eiland Schouwen. Van Woensdag ai wordt de heer Sandberg door het slechte weer genoopt te Burg Haamstede te blijven. Hij wacht op beter weer, om de Ooster- schelde over te steken. Onderweg, van Kijk duin naar Borgsluis, heeft hij veel last van storm en slagregens gehad, van de laatste wel 't meest. Maandagochtend, na twee uur ploeteren in storm en regen, zocht hij een schuilplaat* bij den vuurtoren op Goeree en werd daar zeer gastvrij door den vuurtoren wachter en opzichter ontvangen. STADSNIEUWS. GOUDA, 9 Augustus 1930, De Historische Optocht op den a.s. Auto-ongeluk op het Gistermiddag, omstreeks kwart over twee heeft op het Sweelinckplein in den Haag bij hotel Duinoord een ernstige aanrijding plaats gehad. De heer V. reed met zijn auto met volle vaért op het trottoir en botste tegen het ho tel. Vermoedelijk is de heer V. een oogen- blik izijn stuur kwijt geraakt, tengevolge waarvan het ongeluk gebeurde De pui van hote] Duinoord heeft zoodanig door den schok geleden, dat voor instorting gevreesd werd. Dadelijk heeft men maatre gelen genomen, om de pui te stutten. De heer V. kwam er zonder letsel af. Zijn zoontje werd echter door den hevigen schok uit den wagen geslingerd en kwam zoó on gelukkig terecht, dat hem al zijn boventan den uit den mond werden gestooten. SPORT KN WEDSTRIJDKN. ZWEMMEN. Zwemwedstrijden. Volkszwemwedstrijden. Op Dinsdag 19 dezer, des avonds half werden in de Stedelijke Zweminrichting aan de Houbmansgracht volkszwemwedstryden gehouden, georganiseerd door de Goudsche Zwemclub. Het programma vermeldt: 50 M. vrye slag leden G. Z. C. beneden 16 jaar; 50 M. vrye slag niet leden beneden 16 jaar; 50 M. vrye slag met leden boven 16 jaar; 100 M. vrye slag leden G.Z.C. boven 16 jaar; 50 M. vrye slag dames; 50 M. rug zwemmen leden G.Z.C.; 50 M. rngzwemmen niet leden; 26 M. snelzwemmen met den polobal heeren; 50 M. rugzwemmen dames; popduiken heeren. Tot slot wordt een waterpolo-wedstrij De prijzen zullen bestaan uit kunstvoor werpen en geldsbedragen. Degenen, die aan de wedstrijden willen deelnemen, moeter zich vóór den 19den Augustus opgeven aar. den badmeester der zweminrichting, den heer W. Verhart. Degradatie wedstrijden. Voor de promotie-degradatie res. 1ste kl. wordt morgenmiddag in de Stedelijke Zweminrichting alhier gespeeld de water- polo-wedstrijd G.Z.C. 2—HJZ. P.C. 2. VOETBAL Morgen wordt o.m. gespeeld: Nederlaagwedstrijden O.N.A. Gouda: O.N.A.—O.D.S. Gouda: O.N.A. 2—de Mussehen 2. Benefietwedstrijd Gouda. Gouda: Gouda—D.E.C. Propagandawedstryd Bodegraven. V.U.CX—JLD.O. WATERPOLO. Het Y nationaal kampioen. De wedstrijd Dolfijn I—Het Y I, gister avond gespeeld, is door het Y met 4—2 ge wonnen. Het Y heeft met deze overwinning voor de 20ste maal het nationaie poiokam- pioenschap gewonnen. De aanvoerder F W. Bohiander, die juist jarig was. had geen krijgen. De Optocht-commissie van de Commissie tot Viering van Oranje- en andere openbare Feesten heeft besloten de deelnemers aan den optocht te de gelegenheid te stellen zelf bij te dragen in de kosten die aan de costu- meering zijn verbonden. Per advertentie in dit blad worden de gegadigden daarvoor op geroepen. Voor de indeeling der heeren-rollen (c.a. 35) zal de commissie zitting houden in de Sociëteit „Ons Genoegen" op Dinsdag 12 en Woensdag 13 Aug. van 8—9 uur 's avonds, voor de indeeling der c.a. 100 rollen voor jongens en meisjes zal zitting worden gehou den op Woensdag 13 en Zaterdag 16 Aug. van 2—4 uur. Bij de toewijzing der rollen zullen dan alle gewenschte inlichtingen worden ver strekt. Aanbesteding. Te Rotterdam is gisteren namens de hee ren R. Mees Zn. aanbesteed het bouwen van een bijkantoor aan den 's-Gravendyk- wal 1Ó8, hoek Mathenesserlaan. Hoogste was de heer F, Camerling te Dordrecht met 76.000.—, laagste de Coöp. Ver. Rotterd. Bouwersbond met 56.500. Op een na de laagste was het Techn. Bureau voor Bouwkunde J. H. de Wilde alhier, met 6-1:793.—. Slaags geraakt. Gistermorgen raakten een Goudsche en een Reeuwyksche schildersknecht op den Zwarteweg met elkaar slaags over verricht schilderwerk. Eerst toen zich een rood kleurtje vertoonde als gevolg van de ver wondingen, welke de vechtjassen elkander hadden toegebracht, werd de stryd gestaakt. Besmettelijke ziekte. Ten stadhuize is deze week aangifte ge daan van een geval van besmettelijke ziekte roodvonk. Geslaagd. Mejuffrouw J. E. Garritsen, alhier, leer linge 3e klasse H. B. S., is nog geslaagd voor het toelatingsexamen Kweekschool voor Onderwijzers te Schoonhoven. Thalia-Theater. Een komisch en een spannend hoofdnummer. Men ziet in het eerste hoofdnummer dat deze week in de Thalia-bioscoop draait de beide bekende komieken Karl Dane en George K. Arthur de hoofdrollen vervullen, naast de charmant bekoorlijke Josephine Dunn. „In China by de Chineezen" geeft de lot gevallen weer van dit tweetal by hun hard nekkige pogingen om te komen tot hun doel: den huwelykschen staat. Hoogstvermakelyk zyn hun amoureuse escapades en zeer ori gineel is de wijze waarop hun door amor doorschoten hart geheeld wordt. In „De Woestynkoerier" geeft Kolonel Tim Mac Coy weer krasse staaltjes van moed en durf. Een spannend drama in Clali-' forniëtep tijde der avonturiers en dieven en rooverbenden. Ook de komische kant kant wordt in dez film goed verzorgd. Eensdeels spanning en sensatie, ander deels humor en luimige scherts, zal ook dezen keer weer het Thalia-programma een elkeen voldoen. Examen Engelsch L. O. Te Utrecht is geslaagd voor het examen Engelsch L. O. Mej. C. W. Seegers alhier. Ons nieuwe Feuilleton. Heden vangt een nieuw feuilleton aan, een boeiende roman van B. Zody, getiteld „De gestolen Professor". In dezen spannen- den roman worden de merkwaardige lot gevallen verhaald van een Professor, die voor het instellen van een archaeologist onderzoek naar den Olympus vertrok en daar in gevangenschap geraakte. Deze roman is boeiend van begin tot eind en zal zeker aller aandacht trekken. Mercurius-diploma Fransch. Voor het in de maand Juli gehouden Mercurius-examen Fransche taal en Han delscorrespondentie te Rotterdam slaagde onze stadgenoot de heer G. J. Graafland, leerling van den heer H. E. de Kok, alhier. Schouwburg-bioscoop. De Witte Duivel. In den Schouwburg-bioscoop hebben w« deze week een zeer interessant journaal, waarin o.a. de aankomst van Evert van Dijk is opgenomen Daarna een waarlijk vera» kelijke kluchtige 2-acter „De on verstoon*» Don Juan", waarop volgt het spannende hoofdnummer „De Witte Duivel", een Hl» spelend in de Kaukasue ten tijde van Czaar Nicolaas I. In deze schitterende film wordt de hoofdrol, die van den Hadji Murat, ge speeld door Iw&n Mosjoukine, die door tem perament en persoon aangewezen is ^tot het vervullen van deze rol. De andere voorname rollen worden uitgebeeld door Lil üagov«, nog steeds een der schitterendste fignr» van het witte doek en door de charmante Betty Amann. Zoowel het voortreffelijks»" als de in alle opzichten uitmuntende foto grafie maken deze rolprent tot een der mooi ste, die we in den laat sten tijd hebben zien. 't Is o 2.50 EfilfS IR CIMP in sommige opnamen een «1 te opvallend décor is gebruikt, waar weer tegenover staan een aantal schitterende natuuropnamen. Over 't geheel genomen een film, die ver boven het gemidelde uitkomt en die we daar om ten zeerste kunnen aanbevelen. Burgerlijke Stand. GEBOREN:6 Aug.: Jozua z. v. A. de Busschere en J. Anders, Pr. Hendrikstraat 7. Leentje, d. v. C. W. A. van den Heu vel en W. de Lange, Bilderdykstraat 18. 7 Aug.: Adrianus Cornelis, z. v. W. Boef en A. M. van Heteren, Ridder van Catsweg 15. 8 Aug.: Antonius Johannes, z. v. A. J. Hageman en E. Slaman, Parkstraat 13. ONDERTROUWD: 7 Aug.: M. de Jong en H. M. Gouka. J. Migchelsen en M. F. Broer. L. Erkel en A. R. van Leeuwen. P. F. Binken en L. M. van Reden. OVERDEDEN: 6 Aug.: Jan ter Beeke, oud 61 j. 7 Aug.: Johannes Pieter Lugt- hart, oud 72 j. Agenda. 9 Aug. 4 uur op de Markt en 8 uur in de Zaal Kunstmin, Concert door het Clapton Congress Hall muziekkorps. 16 Aug. 3—6 uur, Zaal Kunstmin, Soc. Ons Genoegen. Receptie G. V. B. 8 uur Nieu we Schouwburg G. V. B. Feestavond I Apotheken. De apotheek van de Firma Weyer, I Gouwe, zal tot en met 15 Aug., benevens I den daarop volgenden nacht, geopend zyn I na' 8 uur des avonds (des nachts echtei I alleen voor recepten). Zondagsdienst doktoren. I Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met I Zondagavond 12 uur, kan men zich vooi I medisch" hulp wenden tot de doktoren Dr. I Rups en Dr v. d. Nagel, Crabethetraat 45 I UIT DEN OMTREK. BERGAMBACHT. Ged. Staten hebben den Raad in overwe ging gegeven, om de besluiten in zake de beëindiging der overeenkomst met de ge meente Amrnerstol van levering van elec- trischen stroom, voorloopig op te schor ten tot 1 Januari 1931 in verband met de plannen tot grenswijziging. Mej. Allan, onderwyzeres aan de 2e open bare lagere school alhier, is benoemd als zoodanig te Schoonhoven. Werd het vorige jaar alhier in den polder in de maand Juli veel water ingelaten uit de Lek om het polderwater te verfrisschen en op peil te houden, thans heeft tengevol- j ge van den grooten regenval in doe maand j de machine moeten malen, omdat het pol derwater veel te hoog werd. GOUDERAK. Burgelyke Stand. GEBOREN: Arie, z. v. G. den Butter en A. van der Graaf. Aagje, d. v. J. van den Heuvel en L. Dorst. Leendert, z. v. D. I Verstoep en C. Groeiieveld. Tryntje, d. I v. C. Stouthart en W. de Leede. Neeltje I Teuntje, d. v. T. Blanken en J. Boer. I ■Cornelis Pieter Cente, z. v. J .de Jong en I J. Spelt. GETROUWD: IJ. D. Versteegh, 28 jaar I en P. Vleggeert, 24 j. OVERLEDEN: A. van Dam, 2 w. W. I Hailing, 73 j., weduwe van A. van der Vlist. I D. de Bruyn F<L, 10 jaar. xMOORDRECHT. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van burgemeester Snel in openbare vergadering byeen. Aanwezig alle leden. Aangeboden werd de gemeenterekening. Zjj sluit, wat den gewonen dienst betreft met een batig saldo van 9354.64 en wat «n buitengewonen betreft met een batig saldo van 2246.28%. Een voorste] om den ontruimingstermyn van de onbewoonbaarverklaarde woningen roet 6 maanden te verlengen, werd na eenige discussie aangenomen. Door den Voorzitter werd aan de orde gebeld het voorstel van B. en W. om over gaan tot opheffing van den cursus in de 1930 taal Cn We' met in?an& van 1 Oct. j Na enkele discussies werd besloten, dat leerlingen die den eventueel te houden nieu wen cursus willen volgen, vóór 1 September J' ter gemeentesecretarie moeten worden "Pgegeven. Blyikt, dat het aantal leerlingen is, dan zal de cursus niet door- J* verband met de heffing van de ge- ®eentefondsbelasting stellen B. en W. voor, kluft"1*?11'6 rangschikken in de tweede tin* °Pfenten °P de personeele belas- I kiJL "^dhaven en geen verandering te forSS.il?, klasse-indeelinggeen woon- I nsenbelasting in te voeren, op de hoofd- I heff«T ^f^S^lasting 50 opcenten te te Iwk" hoof<W der grondbelasting voor ÏÏ^Ven,°P 20 VOOr ongehuwde en 80 rüf UWÓe ei*mdommen. Zigd Werd door Raad ongewy- I «j? ingenomen. I het °n.1.eden Van de c°mmissi« belast met I henoom^ v*" de Kemeenter©kening zyn I veld^,? i®eren p van der Bas, H. Riet- a^rkZWager' A,ten nam€n 06ZP Hlerna Wepd de vergadering gesloten. I Het veertarief voor auto's zal worden ver laagd en gebracht worden van ƒ0.60op/"0.45 Onder leiding van A. Kalkman maakten verschillende ingezetenen per luxe motor jacht eèn reisje naar Loevestein. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de muziekvereenigmg „Kunst na den Arbeidde rentelooze leening die gesloten ie 111 verband met de aanschaffing van de muziektent geheel af te lossen. OUDKWATKK. De Minister van Financiën heeft medege deeld, dat aan de hand eener voorloo- pige berekening, de uitkeering per inwoner bedoeld in artikel 3b der Wet van 15 Juli 1929, Staatsblad 388 voor deze gemeente is geraamd op 3.4706. RELUWDK. Op den straatweg Gouda—Bodegraven verzakte een Duitsche vrachtauto die bela- 1 was met ijzerwaren. Vanwege het druk ke verkeer gaf dat nogal eenige stagnatie. In deze gemeente zyn ter secretarie aan gevraagd 118 groote en 7 kleine vischacten en 25 groote jacht-acten. Be opritten van de hooge bruggen in Oud- Reeuwtj-k zullen worden bestraat, hetgeen een groote verbetering zal beteekenen. Het werk zal worden uitgevoerd door de aanne mers firma vJi. W. Bokhoven uit Gouda. Op den straatweg Gouda—Bodegraven had een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een hondenkar, geladen met melk bussen. Drie bussen met melk rolden over den straatweg. De auto werd ernstig be schadigd. Verzekering dekt de schade. STOLWIJK. Bur gelijke Stand. GEBOREN: Grietje, d. v. A. de Mik en G. van Wijngaarden. Adriana Aletta, d. v. A. Burggraaf en D. Koogie. Leendert, z. v. P. Deelen en A. Neven. Roelof, z. v. J. Zuidervliet en J. Blonk. Anna Ma- na, d. v. D. van Bemmel en G. den Hollan- der. Alberta Neeltje Wilhelmina, d. v. I P. Honkoop en G. de Jong. Pieter, z .v. I A. van den Berg en J. van der Ey'k. I GETROUWD: A. van Dyk, 26 j. en P. I J. van den Heuvel, 27 j. I WADDINXVEJ2N. I hg>^aar vernemen m bet Oranjecomité I bezig om een extra programma in elkander I te zetten om den verjaardag van H. M. dit I jaar te vieren. Er zal, by voldoende deel- I name, des avonds een gondelvaart in de I Gouwe worden gehouden, de landelijke ry- I vereeniging „De Gouweruiters" alhier, zal I een middeléeuwsch tournooispel te zien ge ven ,terwyl ook getracht zal worden een I historischen optocht, voorstellende Jacoba van Beieren op de valkenjacht, te houden Het belooft dus wel iets te worden. (Zie verder Tweede Blad). Zondag 10 Aug. I GOUDA Rem. Kerit, 10 u. v.m. Ds. J. Beijerman, Em. Pred. te Amsterdam. St. Janskerk, 10 u. vun. Ds. Fruyt, pred. te Everddnge. 6 u. n.m. Ds. D. J. van Dük, pred. te Zuidwolde. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. Blase uit Bussum. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v m en 5% u. mm. Lees kerk. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139 10 u. v.m. en 5% u. mm. Ds. B. J. C. Groes. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. vjn. en 5% u. n.m. Ds. W. J. van Lokhorst te Hilversum. Woensdag 13 Augustus. I 7% u. n.m. De heer W. van Leeuwen G. O., te Sc ho on re woerd. I BERKENWOUDE. I Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. ten Brug- gecate. I BOSKOOP. I Ned. Herv. Keik, 10 u. v.m. Ds. W. Kore- vaar van Purmerend. I Rem. Kjerk. Geen dienst. I Geref. Gemeente, 9% u. v.m. en 6 uur n.m. I de heer Barneveld. Gebouw Salvatori, 9% u. v.m. en 6 u. n.m.' Ds. Joh. Keyne van Wateringen. GOUDERAK Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. Leenmans. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. v. A Heg te Eindhoven. Geref. Kerk, 1014 u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. J. W. E. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nleuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. J. Severijn te Dordrecht. Geref. Gemeente. Leesdiensten. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerir, 10 u. v.m. Ds. P. de Looze 6%. u. n.m. Leesdienst. Remonstr. Kerk, 10% u. v.m. Ds. W. J. Boelman, Loosduinen. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. én 7 u. n.m. Ds. G. Lans van Suawoude. Wijkgebouw Lageweg, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. De heer de Redelijkheid. ADV ERTENTIEN. GEVRAAGD een net niet beneden 16 jaar. Zich aati te melden TURFMARKT 116 8 GEVRAAGD, voor de Banketbakkerij en magazijn. Adres: Gebr. DE JONG, Peperstr. Op kantoor hier ter stede wordt GEVRAAGD een Eigenhandig geschreven brieven onder No. 3174, Bureau Goudsche Courant, Markt 31 lo BIEDT ZICH AAN een jonge reeds 2 jaar als zoodanig werkzaam. Mej. J. OUWENEEL, Lijsterbes straat 9, Gouda. 10 JUFFROUW biedt zich aan als bekend met costuumnaaien. Brieven onder No. 3211, bureau Goudsche Courant Markt 31 TE HUUR aangeboden op eersten stand van Gouda van alle gemakken voorzien. Direct te aanvaarden. 12 Te bevragen WESTHAVEN 61. met OPSTAND en eenige inventaris (manuf.) TE KOOP. Opstand en in ventaris ook afzonderlijk. 12 Br. onder No. 3206 bureau Goudsche Courant, Markt 31. Direct te aanvaarden, 12 Te bevragen WESTHAVEN 61 TE HUUR f 2.50 per week of WERKPLAATS. Eleetrisch licht en waterleiding. 8 Te bevragen TURFMARKT 87. TE KOOP: Dagelijks te bezichtigen. Zondags niet. 10 VERL. IJSSELLAAN 136, Gouda. TE KOOP: io in zeer goeden staat. Prijs no. Me.j. Wed. J. A. ANDERS, Hoog straat 1. 6 op 2 panden, eerste stand, ruime overwaarde Brieven onder No, 3204, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 15 Opleiding van M.O. A, L.O., Mer- curius enz. Bijwerken van leerlingen. Zeer billijke condities. W. J. D. S. VAN ÉIJK, Leeraar Duitsch M.O. A en B, Krugerlaan 31. Degenen die wenschen deel te nemen aan dezen optocht en bereid zijn in de kosten van costumes bij te dragen, worden uitgenoodigd zich hiervoor aan t,e melden bii de Com missie. welke hiervoor zitting zal houden in de Sociëteit „Ons Genoe gen" en wel Voor hesranrollen (c.a. 35) Dinsdag 12 en Woensdag 13 Aug. a.s des avonds van 89 uur. voor kinderen (jongens en meisjes c.a. 100) Woensdag 13 en Zaterdag 16 Aug. a.s, des middags van 24 uur. Inlichtingen ter zake worden ook op gemelde dagen en uren verstrakt. DE OPTOCHT-COMMISSIE. J. P. v. d. BAS en C. VERHEI.T Minderbroedersteeg 6, Gouda belast zich met de verkoop van huizen en «oliede zaken. Zoete en zoute Krakelingen 22 en 25 cent per ons. Alle soorten gebakjes 8 ct. per stuk. Siroopwafels 6 cent per stuk. Goudsche Sprits 25 cent per ons. Prima Honingkoek 40 cent per stuk. Kamphulzen MET VOLLE GARANTIE AL ZOU IK ER .EEN UUR VOOR MOETEN LOOPEN IK GA EEN PIJP BIJ BINNENDIJK KOOPEN. 40 MODELLEN 20 KLEIWEG 87 TELEF. 517 VACANTIE Ruime keuze Heeren Mode-Artikelen MERK De meeet geschikte dakbedekking voor een SCHUURTJE, AFDAK enz. 20 GOUDA TEL. 143 EEN PIJP VAN ONZE 4 30 cent per l- ons, geeft een groot genot. VRAAGT UW WINKELIER. van WIJDSTRAAT 20. van onze alom bekende van Wij hebben werkelijk koopjes. Gouwe 145 t.o. de Turfmarkt. DAMES! Laat nu Uw haar behandelen door het nieuwe ideale toestel WELLA, blijven de haargolf tegen zeer verlaagden prijs M. J. DE JONG. Dameskapper. L. Groenendaal 110. b d. Gouwe >n werkplaats en handelszaak in metaalwaren, kapitaal ca. f 1000. Vakkennis geen vorerschte. Bestsan verzekerd. Brieven onder No 3209, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 20 HOOGSTRAAT 1 reinigt het haar zonder water, maakt het welriekend, geeft het een vol aanzien en vergemakkelijkt het friseeren. Per doos (met dons) 65 cent OOSTHAVEN 29 TELEF. 118 GOUDA 40 Wat naemt U morgan l op de Koffietafel Getruffeerde Leverkaas 40 cent per one Aanbevelend, Fijne Vleeechwaren Zuivelproducten Delicateaaen

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 2