doorlink Joi 4 Wat Fa Kantoorbediende met eonige kantoorervaring. 4 |o 1 ^29 CA Alléén GR( Notaris J. van 1 Homoeopathische Geneesmiddelen I SPAARBANK VAR Db. FAUTEUILS Nette Wedi Verf, Lakken Kwarten fa. P. HEI Oosthaven 65, Jongste Bediende GEVRAAGD. Iniiitiij JET tIKH Uff PREDIKBEURTEN?^ Zondag 17 Aug. 1930. REI STADSNIEUWS. SPORT IN WIDSTRIJOIN. INGELEGD OP RENTE F1NANC1EELE BERICHTEN. n.m. WITTE 12 onkosten, intrest, 'ijzer A. Doos jen naar IS 11 Raam 15 4 van C GOUW KLEIWEG 91 TEL. 317 -j voor het Nijverheidsonderwijs N.b. de heer bij 'la 1 of bij 1 of bij 1 Bij elk dezer Suikerpot of Theepot het i COMR THE1 Mevr. VAN VREUMINGEN. Wil'd- straat 20 VRAAGT een nette 8 Dagdienstbode. I HANDELSM LANDBOUWBANK FIRMA B. DE JONG MEUBILEER1NG Handelskantoor te Gouda vraagt voor hare afdeeling Boekhouding aankomsnd flediiHl) (m) bekend met administratief werk. Sollicitaties onder No. 3393 Bureau Goudsche Courant, Markt 31, 15 goed bekend met bo< zit van diploma’s Dui sche Handelscorrespc Chineschrijven ZAG GEPLAATST op klei Br. onder letter B Boekhandel, L. Tiend AD VERTENTIEN. De Heer en Mevrouw H. C. L. KAHLE-DE WILDE geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Heinrich Chrlstoffel Lodewljk BREDA, 15 Aug. 1930 Speelhuislaan 3b in de Hoefstet steeg, en 1 In verbs digheden j 1 Jan. 1928 ja (k f 2.175.925. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Afnemende westelijke tot) Noordwestelijke wind, half tot zwaar bewolkt, afnemend buiïg, iets warmer overdag. Verdere vooruitzichten: Weinig of geen regen, iets warmer. Storm waarschuwingsdienst. Geseind 16 uur aan alle posten: „Weest op Uw hoede-” te GOUDA, zal op D 1930, des avonds hal „de Zalm” a. d. Mark verkoopen de volge: goederen, onder Goud EEN PAND MET Kleiweg 54. Ontruimt EEN PAND MET Groenendaal 81/83. O vaarden. EEN WOON Groeneweg 46a. Ont vaarden. EEN WOOTS Jaagpad 39. Ontruimt EEN WOON Graaf van Bloisstraai voor 6.per week. EEN WOON Scheltemastraat 4. 1 4.per week. en onder REEUWT. EEN DUBBEL V met schuur en .grond Ree, 490/491 groot 31 Verhuurd voor 7. De perc. »ijn te as taaldag der koopsomn a.s. en te bezichtigen werkdagen vóór en dag van 10—12 en 2- Breeder b<j notities verkrijgbaar zijn. Overplaatsing ond< de Centrale Kopschoot. B. en W. stellen den Raad voor den heer A. Doosjen, onderwijzer aan school 6, over te plaatsen naar de Centrale Kopschool, zulks men ingang van 26 Augustus a.s. f 2.314.1*14.- 193» 12 428.037 - P. G. middelbare h KENNISMAKING r we, of Juffrouw, P. tijd. Brieven onder no. Goudsche Courant. Batir wzorcti Si Ome Olamverf ie ooi in omliggende Handelskantoor te Gouda vraagt voor direct een aankomend Brieven onder No* 3401 bureau Goudsche Courant, Markt 31. J5 Fabriekskantoor VRAAGT JONQ8TI ■■DIBNDB Brieven onder No. 3362, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. Hierdoor betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewij zen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot en Vader den heer J. P. LUGTHART. Wed. H. LUGTHAftT—BOLLER Kinderen en Kleinkinderen. Gouda, 16 Aug. 1930. Avond- H u ishoudonder w ij s. Het bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhouding van de Goudsche Indus trie- en Huishoudschool’ is voornemens bij voldoende deelname gedurende den winter 1930 31 avondcursussen voor meisjes in het leven te roepen in de vakken naaien, knip pen, verstellen, stoppen, strijken en koken. Belangstellenden worden verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Gibl A. J. Verheul e OVERLEDEN/ der Hout, 38 j. Apotheken. De apotheek van .den heer F. A. Dee„West- haven, zal tot en met 22 Aug benevens den daarop volgenden nacht, geopend zijn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Zondagsdienst doktoren. Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zondagavond 12 uur, kan men zich vooi medisch» hulp wenden tot de doktoren Dr. C. van Elk, Kattensingel, en Dr. P. de Boer, Gouwe. Stedelijke Zweminrichting vastgestelde volkswedstrijden uitgesteld tot Dinsdag 26 dezer, de^jujpnds halt acht. GOUDA Rem. Kerk, 10% u. V.m. Ds. H. Oramer. St. Janskerk, 6 u. n.m. Ds. P. v. d. Linde te\ Michielsgestel. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. de heer L. Bon- daan, oud Zendeling te Rotterdam. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. iHerm. Knoop. Geref. Gemeente Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. mm. Leeskerk. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 189 10 u. v.m, en 5% u. Ji.m. Ds. B. J. C. Groes. Ver. Calvin, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en u.n.m. Ds. K. J. v. d. Berg te Amersfoort. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10% u. v.m. de heer R. H. Oldeman, Theol. cand. te Voorschoten. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. D. v. d. Veen te Rijswijk. Rem. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. B. Houtgast te Dordrecht. Geref. Gemeente, 9% u. v.m. de heer W. C. de Jonge, 6 u. n.m. Ds. C. J. W. Hoek te Den Helder. GOUDERAK Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontvangen. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Dr. A. Land stra. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. Ds. J. W. E. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. v. Gif ten te Den Haag. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, '10% u. v.m. Ds. B. J. Ka nis. Evangelisatiegebouw, 10% u. vm. en 7% u. n.m. Ds. v. d. "Wal win Dirksland. Na een prettig aandoende marsch en een zeer uitgebreid en Journaal, krijgen de bezoekers Thalia-bioscoop ditmaal weer eens Op 28 Augustus a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Ooenraad Wllhalm van Ratnaa en Naaltja Tulnmburg den dag te herdenken, dat zij voor 40 j^ar in het huwelijk zijn getreden. Hunne dankbare Kinderen Behuwd* en Kleinkinderen Ridder v. Catsweg 48 20 Burgerlijke Stand. GEBOREN 14 Aug.Levina Theodora, d. van H M. Dercksen en M. L. J. Risseauw. Krugerlaan 67. 15 Aug.: Elizabeth Jacoba, d. van W. T. van Leeuwen en E. G. J. Brenkman, 166. Gerrit Dirk. z. van J. Uithol en D. den Held, Robaarsteeg 18. GETROUWD: 14 Aug.: G. J. van Willi gen en J. Bijlsma. G. J. Kruijehe&r-en M. W. Melkert H. P. van der Tdorn éh N. A. L. van Oite. A. van Dam en J. J.’ Borst. A. Gib|on en L. A M. Pluim. L. Th. van Vliet 14 Aug.: Johannes VOETBAL. Gedenkboek van den Goudschen V. B. De huidige bestuursleden zitten het i langst aan. Vandaag viert de Goudsche Voetbalbond zijn vijt-en-twintigjarig bestaansfeest. Zooals veelal gewoonte is, heeft men bij dit jubi leumfeest ook een gedenkboek samengesteld waarin voor de jongeren vooral de loop der gebeurtenissen die thans tot een kleine maar gezonde telg van den grooten bond, den Kon. Ned. Voetbalbond, heeft geleid de meeste interesse biedt. De ouderen kun nen bij de opgehaalde herinneringen nog eens genieten. Door de late verschijning van dit boek gistermiddag bepalen wij ons tot het volgende: In het voorwoord van het 48 bladzijden tellende boekje, zegt de redactie, dat „uit den aard der zaak het niet mogelijk is alle belangrijke gebeurtenissen te memoreeren, doch bedoeld is een overzicht te geven van de ontwikkeling van de voetbalsport in het rayon van den G.V.B.” Dan volgen eenige bijdragen en wel achtereenvolgens van de heeren J. Beijen, voorz. G.V.B., Ir. J. W. Kips, voorz. K.N.V.B., J. Eijmers, voorz. Fed. Erk. Voetbalbonden, burgemeester Gaarlandt, wethouder W. Sanders en oud- commissaris, J. M Hardeman, oud-eecreta- ris en eere-lid en W. 'de Ruyter, eere-lid. De secretaris, de heer G. van Tilburg, deelt in vijf bladzijden een en ander uit de geschiedenis van den bond mede, waarna als statistische gegevens volgende elftal len, die in de gepasseerde kwart eeuw naar den K.N.V.B. zijn overgegaan, in totaal 16 elftallen van 11 clubs, voorts de kampioenen van den bond sinds de oprichting, waarbij 4.S.V. met 5 achtereenvolgende malen aan tden kop gaat (van 19171922) gevolgd door „Voorwaarts” (Schoonhoven) met 4 keeren (1907—1911). De voorzitters regeerden gemiddeld ruim 2 jaar (11 namen komen sinds 1905 op de lijst voor) de secretarissen zaten gemiddeld voor ruim 3 jaar achter de tafel (7 in de 25 jaar), evenals de schatkistbewaarders. Het huidige trio heeft, wat de zittingsperi ode betreft, het record op zijn naam.n.l resp. vanaf 1925, 1920 en 1918. Het leven van een G.V.B.-commissaris duurde gewoonlijk één of twee jaar De heer W. Sanders regeerde het langst n.L 4 jaar (1917—1921). De heer L. Verstoep, die in 1925 voor de derde maal in het bestuur werd gekozen, heeft momenteel als commissaris het record op zijn naam. De heeren J. 0- Kapteyn en H. L. Meijers zijn het vierde jaar hunner benoeming ingegaan. Wie zal het record breken? De heer M. van den Heuvel, sinds 1928 gekozen, is dus thans ook al boven het gemiddelde. Van 1905—1917 was de secretaris tevens competitieleider, daarna hebben in 10 jaar 7 heeren getracht het minst benijdenswaardige baantje goed te volbrengen. De heer G. van Tilburg sloeg zich er ’t best doorheen. In 1919 en 1924 verzorgde hij ’t programma, hetgeen sinds 1927 tot heden weer aan hem toe vertrouwd is. Met respect voor den arbeid der samen stellers komt ons hier en daar een leegte voor. Geen enkele opstelling van een G.V.B.- elftal wordt verder genoemd, de successen der gespeelde wedstrijden evenmin, alsmede die van „Guodsche” elftallen,, die het G.V. B.-bestuur samenstelde. Het jongste succes op 15 Juni wordt wel vermeld, doch het bezit van de v. d. Spall-beker weer niet. Van de groote steun van tal van commis sies genoten, en waarvan sommige leden heel wat jaren meeloopen, wordt niets ge waagd. Ook Bijzondere data, als d« viering vaD vorige lustrumfeesten, worden achter wege gelaten. Wij vinden dat het/boekje door te vèr doorgevoerde beknoptheid aan waarde heeft in geboet. De bond viert thans zijn zilveren feest. Hedenmiddag om 3 jiur begint de receptie, die men om 5 uur zal sluiten. Om half zes volgt een diner, waaraan uitsluitend genoo- digden zullen aanzitten. Na deze plechtig heden, die in „Kunstmin” plaats vinden, volgt om 8 uur in den Nieuwen Schouwburg een feestavond, waarna bal in Kunstmin. Den jubileerenden Bond onzerzijds een hartelijk: proviciat! De Vriendschap,Schoonhoven III 6 Zaterdag j.l. speelde de gemeentelijke voetbalvereeniging ,JDe Vriendschap” een wedstrijd tegen „Schoonhoven III” te Schoonhoven, welke door eerstgenoemde met 6—4 werd gewonnen. ZWEMMEN. Goudsche Zwembond kampioenschappen. Volgende week Zaterdagmiddag 3 uur wor den te Schoonhoven de kampioenschappen van denfröudschen Zwembond gehouden. Het programma vermeldt de volgende nummersZ 50 M. vrije slag voor heeren onder 16jaar; 50 M. vrije slag voor heeren boven 16 jaar; vrije slag voor dames onder 16 jaar; jaar; jaar; j rugsiag voor aames onaer 1b jaar; '50 M rugslag voor dames boven 16 jaar; 50 M. schoolslag voor heeren onder 16 jaar; 50 M. schoolslag voor heeren boven 16 jaar; Schouwburg-bioscoop Het is te wfcardebcen als de bioscoop-direc- tie in «lezrii tijd van r&gen en voor de afwis seling rfog eeris regen een aantrekkelijk, elck wat wils biedend programma weten samen te stellen. De heeren van Lier en Roem zijn daarin ook deze week weer uitstekend ge slaagd. Na de gebruikelijke journalen, als altijd up to date, ia het eerste hoofdnum mer „Tinus de Kruier” een amusante rol prent van een witkiel, die doordat hij zich herhaaldelijk bij belangrijke voorvallen weet- te onderscheiden, voortdurend promotie maakt, maar daarvan, althans volgens zijn meisje niet voldoende profijt van weet te t trekken. Victor MacLaglan, „de man met het lëelijke gezicht” vervult de hoofdrol in deze leuke film. De charmante Beatrice Jay staat hem dapper bij. Hét tweede hoofdnummer „Gelukskinde ren”) is een fijn gespeelde film, waarin be kende sterren alls Janet Gaynor en Charles Farrell zich op hun best toonen. Een film waarin dit tweetal speelt kan niet anders dan goed zijn. En dat is ook de indruk, die men hiervan meent. Een prachtig programma, dat zeker veel belangstelling zal trekken. In ieder geval is het bezit van dit terrein ten mooie aanwinst voor onze stad en wij raden bezoekers van den Haag aan toch niet te verzuimen om'dit te bezoeken. Men kan a&n den ingang aan den ouden Scheve- ningsche weg een dagkaart krijgen die wei nig kost en het is zeer de moeite waard. Nu we het ovdr liet bezoeken van beziens- waasdigheden hebben moet het ons nogeena van het hart dat toch eindelijk het beswe ken van de Gevangenpoort door kinderen eens wordt nagelaten. Nog iederen dag staan daar lange rijen schoolkinderen te wachten tot ze toegelaten worden. Is het nu werke lijk niet gewenscht bijv, tot zestienjarigen leeftijd dit bezoek niet toe te staan? We be hoeven niet in breede bespiegelmgen te tre den over de motieven daarvoor maar alleen willen wij de Vraag nog eens stellen en ouders in overweging geven om dit bezoek ijjet te jeugdige kinderen liever achterwege te laten. Er is genoeg in den Haag om den dag mee te vullen en genoeg dat beter en veredelender werkt dan de Gevangenpoort. Kaashandel-maatschappü „Gouda”. Omzet toegenomen. Winst j 188,021. Voorgesteld dividend 5% pUt. Aan het jaarverslag der Kaashandel- Maatschappy „Gouda’ over het boekjaar 1929/1930 ia het volgende ontleend: Het afgeloopen jaar is voor den kaashan del in veie opzichtten een zeer moeilyk jaar geweest, de zuivelprfjzen bewogen zich over het algemeen in dalende richting, terwijl voorts de invloedi ondervonden werd van de slechte oeconomische toestanden in vrijwel alle landen. De afeet van het product is daardoor over het algemeen gedrukt ge weest en het was moeilijk een behoorlijke winstmarge te handhaven. Gezien deze om standigheden mogen, wij over de behaalde resultaten niet ontevreden zijn, temeer daar onze omzet grower was dan verleden jaar en wij erin slaagden ons afzetgebied niet alleen te handhaven, doch zelfs nog uit te breiden. De overeenkomsten met de Kaas- vgrkoop-Coiribinatie „Noord-Holland*Gou- ba’^en de Coöp. Zuivel Verkoop Vereeni ging ,J4oord-Holland” werden wederom vernieuwd. Dit jaar weid de liquidatie van Barmens Bros Co. Ltd. te Londen, bij welke firma wü nog geïnteresseerd waren, geëindigd; de relatie met haar was voor ons van geen beteekenas meer. Deze liquidatie liet ons een hooger bedrag dan de waarde waarvoor dit belang op onze laatste belans voor kwam. Aan het einde van het boekjaar werd deelgenomen in het kapitaal van een zuivel fabriek, waarvoor het bedrag op „Aandee- len in andere Vennootschappen” werd ge boekt. De waardeering van deze deelnemingen is geschied, naar de intrinsieke waarde; de inkomsten uit dien hoofde zijn bevredigend. De post „Vorderingen op gelieerde Onder nemingen” kwam vroeger onder debiteuren voor, doch is thans apart opgevoerd in ver band met de nieuwe wet op de naamlooze vennootschappen; dat bedrag heeft betrek king op voorschotten over ten verkoop ont vangen kaas. De voorraden zijn inmiddels reeds voor het grootste gedeelte boven taxa- tie-prijzen geplaatst. De resultaten der kistenfabriek waren wederom gunstig. Voorgesteld wordt het dividend op 5% (v. j. 6 pCt.) vast te stellen en het reserve fonds op f 325,686 te brengen. De winst- en verliesrekening vermeldt als baten: exploitfetie 872,287 (969^fW), exploitatie huizen 9060 (8,860), dividend op aaindeelen in andere ondernemingen 18,261 (22,176), aandeelen in andere on dernemingen 30,651 totaai 930^60 1,000,244). In mindering komen: onkosten, intrest, salarissen, loonen en gratificaties 666,903 (697,8)18), reserve dubieuze debiteuren 13,096 700), afschrijvingen 62,236 (90,849), waarna een winst resteert van 188,024 <210,876). De balans per 1 Mei 1930 vermeldt als activa o.m.: gebouwen en terreinen 759.000 (ƒ789,000), inventaris 179X)w (195.000), motorbooten 17^)00 20,000)1, inventaris kistenfabriek 10,000 12,000 aandeelen in andere ondernemingen 348,000 300,675), vorderingen op ge lieerde ondernemingen f 125,232 voor raden 1,027,647 (1,473,640), debiteuren 923,877 (974,698), diverse banken 19/147, postgiro 3,947, kassier 241,127, kas 19,529 (v. j. kas en bankiers 68,086). Als passiva: aandeelenkpaitaaj 2,000,000 (als v.j.), reserve 325,686 (226,263), extra reserve 44,997 (als v.j.), deposito credi teuren 654,785 682,698), crediteuren 529,692 (695,641). MARKTBBRK WTEN. Coop. Tuiniersver. „Gouda en Omstreken” G. A. Veiling van 15 Aug. 1931. Andijvie f 2—4, Komkommers le srt. 1.90 —3, 2e srt f 0.80-1-80, Bloemkool f 2—19, Kropsla f 1-2.90, alles per 100 stuks. Snijboonen f 9—28, id Sprot f 2—7, Stok- spercieboonen f 1026, Stamboonen f 3—13, Pronkboonen f 14, Postelein f 2.40- 5.80, Spinazie f 8.60-9.60, Peen f 3.50-9.30, al les per 100 K.G. Tomaten A f 3-80-6.40, B f 3—4.90, f 3.60-6.10» CC f 1.10-2.30, alles per 100 pond. GOUDA, 16 Aug. 1930. Verhooging crediet voor de aanschaffing van een stoojnketel voor de Electrische '‘Centrale. Op 28 Januari j.l. besloot de Raad goed te keuren dat in de Electrische Centrale werd 'bijgeplaatet een nieuwe stoomketel, welke stoomketel een bedrag vorderde van 12.900.—, Het is gebleken dat dit bedrag te laag was, het is dan ook met f 18.932.23 over schreden. B. en W. stellen thans den Raad voor het crediet met dit bedrag te verhoogen. Een nieuwe Openbare Bewaarschool in Kort Haarlem. Kosten 54.174. B. en W. stellen den Raad voor over te gaan tot den bouw van een nieuwe bewaar school in het stadsdeel Kort Haarlem, en wel op het terrein, omsloten door de bouw blokken van Itersonlaan, Krugerlaan en Zoutmanstraat. De keuze van B. en W. ‘is gevallen op een door den dienst van gemeen tewerken gemaakt eenvoudig plan, dat om vat vier leslokalen en een speellokaal. De kosten worden, zonder de uitgaven voor het bedrijf van gemeentewerken als zoodanig en voor de verwarming begroot op f 54.174.—. Terzake van de verwarming en eerste in richting dezer school, alsmede voor de ver goeding aan het gemeentelijk grondbedrijf van d« voor dezen schoolbouw in gebruik te nemen grond, zullen B. en W. den Raad nadere voorstellen doen. Onbewoonbaarverklaring van 49 woningen. B. en W. stellen den Raad voor in over leg met de directeur van gemeentewerken en mede op advies van de gezondheidscommis sie 49 woningen ongeschikt te verklaren voor verdere bdWoning. Deze woningen zifh gele gen reap.; 1 in de Lemdulsteeg, 1 Robaar- steog, 4 in de Wilhelminastraat, 2 in het Paradijs, 1 op de Groeneweg, 3 in de Kees Faessenrolwagensteeg, 8 in de Tuinstraat, 4 in de Hoefateeg, 2 in de Minderbroeder- 1 in de Wales teeg, 4 in de Geuzestraat Achter de Kerk. Voordrachten leeraren Handelsavondschool. B. en W. hebben op advies van den direc teur der handelsavondschool de volgende voordracht opgemaakt voor leeraar in het Nederlandsch aan de Hajideisavondschool 1. A. Wildschut, leeraar aan de tweede openb. Handelsschool te Den Haag; 2. L. Krol, onderwijzer aan de bijz. Prof. Gun- ning-school te Den Haag. B. en W. zullen de benoeming aan de orde stellen in de eerstvolgende vergadering. De benoeming zal ingaan op 1 Sept. a.s. Voor de benoeming van leeraar in het Engelsch aan dezelfde school worden voor gedragen 1. W. A. v. Alphen, onderw. aan de R.-K. U.L.O.-sohool, alhier; 2. L. K. Sybrandy, onderw. bij het openb. buiteng. 1. o. te Rot terdam. Ook deze benoeming zal ingaan op 1 Sept. a.e. en in de eerstvolgende raadszitting aan de orde komen. Inrichting werkplaatsen en magazijn Stadserf. Kosten 9.880.80. Voor de inrichting van de werkplaatsen in de nieuwe gebouwen op het Stadserf is door den ingenieur in algemeenen dienst bij gemeentewerken een crediet aangevraagd van f 9.880.80 inclusief 15 pet. bedrijfskos ten. De commissie van bijstand in het beheer der gemeentewerken is van meening, dat de aangeVraagde gelden, welke moeten dienen voor gereedschappen en inrichting van het magazijn en het kantoor noodig zijn, waar om B. en W. denyRaad voorstellen het be drag beschikbaar te stellen en te betalen uit den kapitaaldienst der begrooting 1930. N ij verheidsonderwij s. Te ’s-Gravenhage is geslaagd examen M k D. v. d Neut, alhier. De Ver. van Gezondheidskolonie*. Een dertigtal kinderen naar de „Bysterbosch”. Vier kinderen naar zee. Op Dinsdag 19 Augustus a.s. zullen een dertigtal meisjes en jongens des morgens te ongeveer 7 uur naar Epe (Geld.) vertrek ken, teneinde aldaar in het Koloniehuis „De Bijsterbosch” enkele weken te verblijven. Hoofdgeleideter is het bestuurslid van de Ver. v Gezondheidskolonies inej, Anna Bou- ters, terwijl ook mej. M. Kortenoever, die eveneens reeds tal van jaren in het Kolonie- bestuur hare uitnemende diensten verleent, gedurende korten tijd tot bijstand zal méé gaan. Voorts zijn éiedegeleidsters de dames Sinks en Lourens uit Rotterdam, en onze stadgenoote mej. Gré Korten oever. Op denzelfden dag zullen onder geleide van mej. J. Smit naar Egmond aan Zee'wor- ien gebracht een 4-tal kinderen, die zeelucht behoeven en daartoe worden ondergebracht in de Hendrika Stichting. Dank zij de gunstige finantieele uitkom sten vah de opvoering „Prins Pauwe Veer” in begin 1930, is het mogelijk om. deze vier kinderen naar Egmond aan Zee te doen zenden. Hei> bestuur van de Gezondheidskolonie is hiervoor met een gevoel van groote erken telijkheid aan hen, die het initiatief namen tot het opvoeren van „Prins Pauwe Veer” en allen die zich daarvoor inspanden, ver vuld. Het Bestuur bréngt bij voorbaat hartelij ken dank aan de dames Boutera, Korten oever en Snift, en' aan de mede-geleidsters, die zich zoo liefdevol geven voor hun taak om de kinderen gedurende die komende we ken onder hun toezicht te hebben en bezig te houden. j Doch ook de voorbereiding heeft het Da- gelijksch. Bestuur veel zorg en moeite ge kost en-een woord van erkentelijkheid aan die bestuursleden en de doctoren mejuffrouw Dr. Speelman, kinderarts, en de heeren Dr. P. de Boer en Dr. van Elk is zeker op zij» plaats. OlympiaVJ^>A. gaat niet door. Men verzoekt ons te melden dat de wed strijd OlympiaV.V.A. wegens het slechte weder niet zal doorgaan. Thalia-Theater. Mijn vader en ik. openings- actueel van de Harry Liedtke te bewonderen en wel in een komi sche film getiteld „Mijn vader en ik.” Vader en Zoon samen aan den boemel, als twee gezworen kameraden. Daft daarom hartelijk gelachen wordt be hoeft geen betoog. Het tweede hoofdnummer „Begeerte” is een boeiend filmwerk van sterk dramati- schen inhoud. Extira vermelding verdient zeer zeker wel de muzikale begeleiding van het onvermoei bare Thalia-strjjkje. A.V.R.O. 6 SEPTEMBER. Het A.V.R.O. Actie-Comité te Gouda gaat 6 Sept. a.s. met Autobussen naar de PROTEST-MEETING in DEN HAAG. Zij, die zich een plaats in een Autobus wenschen te reserveeren kunnen zich zoo spoedig mogelijk opgeven bij den heer J. v. d. Heuvel, Markt 46 en bij de sigarenmagazijnen Van der Post en Van Vreumingen. Prijs retour plm. 1.75. Eigenaars van particuliere-auto’s die zich bij den stoet wenschen aan te sluiten, gelieven zich ook bij een der bovenstaande adressen op te geven. heeren onder 16jaar; 60 Af. vrije slag voor dames onder 16 50 M. vrije slag voor dames boven 16 50 M. rugslag voor heeren -onder 16 50 M. rugslag voor heeren boven 16 50 M. rugslag voor dames onder 16 --c-'—j voor dames boven 16 50 M. schoolslag voor heeren onder 16 jaar; 50 M schoolslag vnnr haoron knyan IA 50 M. schoolslag voor dame» onder 16 jaar; 50 M. rugslag voor damés boven 16 popduiken heeren; p*>pduiken dames; fette 5 maaj 0 M. vrije slag heerenestafette 5 maal 5o M. vrije slag damesestafette 4 x 50 M. wisselslag heeren (school-, zij-, rug- en vrije slag), 4 x 50 M. wisselslag dames; waterpolo-wedstrijd Goudsch bondselftai— Rotterdamsch bondszevental. Wedstrijden uitgesteld. >afid met de slechte weereomstan- zijn d« op a.s. Dinsdagavond in de

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 2