flinke Dienstbode WERKSTEK 2 nieuwe woningen ju. on «I ci. Twee Werkvrouwen Hoeden cekthie mmuim Dienstbode Ëen net meisje nette werkster slagerleerling pul. il iipd Elqi Kniidenierswaren. JAAP DE MOL Slaapkamer Groot Bovinhuis eon werkplaats ■Ikiiistirï „HEI tlOENE MUIS", BIG-BEN GOLVEN DIE BLIJVEN JAC. SCHAAP wm j» Par^.w wg"fcrafe PREDIKBEURTEN. Dankbetuiging. DOCTOR TUINZING Flink Meisje R.K. Te Koop Nat. Kasregister Engelsche Handelscorrespondentie VERBANDTROMMELS L. Blnnendllk TIJDIG) BESTELLEN I BRECHB0KES WAGON VAN ITERSON-ZIEKENHUIS 25.000 dollar beschikbaar had gesteld voor den tocht naar Dallas, vertoeft te Londen hij zou verklaard hebben dat hij den prijs te Pariis qf New-York zou uitbetalen. ZUID-AMER1KA. De orkaan te Santo Domingo. Nog steeds stijgende rerlieseijferh- Het Atnenkaanache Roode Kruis déelt mede, dat door den orkaan te Santo Domin go lOOo mensehen gedood zijn en 2500 ge wond. £r zijn 47U0 woonsteden vernield en 2ÜU beschadigd, zoodat 29.000 mensehen dak loos zijn. Op verzoek van Hoover is het Amerikaan- sche Roode Kruis te hulp gesneld. Er wor den dokters, verpleegsters, geneesmiddelen en voedsel per vliegtuig uit Haiti gezonden. Uit San Juan zijn 3 stoomschepen onderweg. Klaarblijkelijk is ook in het binnenland van de Dominicaansche republiek hulp noo- üig. Hier zijn verscheidene steden verwoest. Het N. T. A. voegt er nog aan toe dat de gebouwen van het Franse he gezantschap en de archieven eveneens zijn veo-woest. BINNENLAND.^ De Koninklijke famielie te Enkhuizen. De vlootrevue. De aangekondigde vlootrevue heeft giste ren niet in haar vollen omvang plaats ge had. Hoewel'kij officieel wel ia doorgegaan slaagde men er niet in, meer dan een zeer klein gedeelte van de visschersvloot tus- schen de haven te krijgen, daar de betrok ken schippers m verband met den vrij ster keu Zuid-Oosten wind ernstige bezwaren inaakteu tegen deelneming aan de vloot revue. Het gevolg wa* dan ook, dat er, hoewel het - weder van den wal af gezien vrij gunstig was, niet meer dan een 40-tal jauhten en evenveel visschetsschepen zee kozen. Deze gepavoiseerde vaartuigen wierpen voor een groot deel het" anker uit op de reede van Enkhuizen ten Oosten van den strekdam van den Wierdijk. Te ruim 2 uur begaf de Koninklijke femilie zich met ge volg aan boord varf de „Mercuur", terwijl de „Medusa", die voor het Krabbergat lig plaats had gekozen, donderende saluutsal- vo'a liet weerklinken. Vervolgens inspecteer de de Koninklijke familie de schepen, welke aan de vlootrevue deelnamen. Mr. Dr. W. F. van Leeuwen oud vice-President van den Raad van State Te 's-Gravenhage is op 70-jarigen leeftijd in den vroegen morgen overleden de oild- vice-president van den Raad van State, Mr. Dr. W. F. van Leeuwen. Hij was oud-Com- nussaria van de Koningin in Noord-Holland en oud-Burgemeester van Amsterdam. A.V.R.O. en N.CJLV. De morgenwijdingen. Meu meldt ons. Dadelijk na het bekend worden van het zendtijden besluit heeft de N..CR.V., gevoe- lende de wenseJielijkheid om bij den om roep tq konten tot geleidelijke samenwerking' en eenheid, besloten alles iu het werk te stellen, opdat de door de A.V.R.O. uitgezon den en algemeen gewaardeerde morgenwij dingen zoo dikwijls mogelijk in de luoht zou den zijn. Na overleg heelt de N.C.R.V. begin Ju li aan de A.V.R.O. aangeboden deze morgen wijdingen ook over haar zender t« geven, en dus voorgesteld, ze zooveel mogelijk geza menlijk over bqtde zenders uit te zenden, waarbij de kosten dan oogezamenlijk zou den worden gedragen. De aankondiging zou kunnen geschieden als uitgaande van beide omroepen gezamenlijk. Of, wanneer men be zwaar mocht maken tegen een aldus demon streren van deze samenwerking, zou ook een neutrale vorm kunnen gekozen worden en de morgenwijding aangeduid als uitgaan de van het comité van Amsterdamsche pre dikanten. De A.V.R.O. heeft geantwoord, ook do weiischeüjkheid te gevoelen om te komen tot samenwerking, doch'op het gedane voorstel niet te kunnen ingaan, voordat het bestuur van de N.C.R.V. belooft, mee te willen wer ken aan een poging om hefc zandtijdbesJuit van 15 Mei in het voordeel van de A.V.R.O. veranderd te krijgen, dan wel een gelegen heid te scheppen, waarbij de* A.V.R.O. dage lijks in de lucht is. De N.C.R.V, betreurt, dat deee, buiten het voorstel omgaande en voor haar onaanne melijke voorwaarde is gesteld. Bovendien zou, indien de A.V.R.O. dagelijks in de lucht was, het voorstel alle beteeken is verliezen, want dan hadden de morgenwijdingen de expansie over den Huizerzender niet meer noodig. En voor haar zelf heeft het voorstel geen enkel vooïdeelze heeft het alleen ge- daan in het belang van de morgenwijding, en om langs den weg van eerlijke samenwer king te komen tót vrede in de Nederland- »che omroep. Daarom is het voorstel voor alsnog gehandhaafd. t S.D.A.P. en N.V.V. over Vrijhandel. Op het 33ste congres der S.D.A.P. werd een voorstel aangenomen, waarin het partij bestuur uitgenoodigd werd op het eerstvol gend congres de kwestie der niet-achterstel- ling van de Nederlandsche industrie en de verruiming der werkgelegenheid te behande len. De commissie, ingesteld om hierover te rapporteeren, zal, naar „Het Volk" meldt, dezer dagen haar rapport publiceeren. De commissie komt tot de conclusie dat, aangezien de landbouw in zijn tegenwoordi- ge ontwikkeling in geenen deele in staat is werk te bieden aan een belangrijk deel van den aanwas van de werkkrachten, de verrui ming der werkgelegenheid voornamelijk d< or uitbreiding der overige bedrijfstakken, en wel in het bijzonder der industrie za] moe ten worden verkregen De overheid dient, «tater dan tot nu toe. ttrgcucuu uy io treden. Deze bemoeiingen moeten niet be staan bi het voeren van een beechermende handelspolitiek. In enkele gevallen kunnen alle maatre- i gelen van tijdelijken aard gewettigd zijn. Naar de meening der commissie kan het wenschelijk zijn, in uitzonderingsgevallen, bij wijze van werkloosheidsbestrijding, een onderneming te steunen, indien aannemelijk is, dat door tijdelijke hulpverleening hst te loor gaan van werkgelegenheid kan worden voorkomen en de daarbij betrokken arbei ders anders voor Kun onderhoud geruim en tijd op steun ver leening zouden zijn aange- Verder is de oommossie van oordeel, dat beschermende maatregelen tegen de concur rentie van landen, omdat daar ongunstiger arbeidsvoorwaarden gelden dan in eigen land, niet wenschelijk zijn. Van grooter belang dan de maatregelen van verdedigenden aard acht de commissie overheidsmaatregelen, welke de versterking van de economische kracht van het Neder- landsche volk ten doel hebben en in het bijzonder de normale uitbreiding der indus trie kunnen bevorderen. Aangezien de kapitaalverstrekking aan in dustrie in ons land niet bevredigend mag worden genoemd, ook al doordat zij niet planmatig op uitbreiding en innerlijke ver sterking van het Nederlandache bedrijfs leven ter verruiming van de werkgelegen heid is gericht, meende de commissie, dat er alle aanleiding bestaat, dat woTdt overge gaan toP de stichting van eeo zgo. Indus- triebank aah welke mede de overheid kapi taal verstrekt tot bevordering van het be drijfsleven door doelmatige kapitaalveischat- fing en credietverleening. De bevordering van' onze industrie aal, naar de meening der commissie, ook dienen te geschieden door het Verleenen van voor keur aan producten der Nederlandsche nij verheid. Thans bepaalt op 22 October a.s. Het hoofdbestuur van den Kon Ned. Mid denstandsbond heeft bij nader inzien ge meend, den termijn van uitstel van het con gres iets ruimer te moeten nemen 'en het vervolgcongres bepaald op Woensdag 22 Oc tober te Amsterdam, De A.VJt.O.-demoaBtratie. Auto's en autobussen ün drie co lonnes naar den Haag. Hedenmiddag omstreeks 3 uur zal een A.V.RO-invasie zich van den Haag meester maken. Genoteerd zijn ongeveer 800 auto bussen en auto's, die opgegeven hebben naar den Haag te komen. Maar men ver wacht natuurlijk veel meer vervoermidde len. Een groote colonne komt uit de richting Amsterdam Daarbij sluiten zich de groepen aan uit d«' plaatsen onderweg. Ongeveer 500 auto's en autobussen verzamelen zich om 3 uur bij de Haagsehe Schouw. Zij trek ken door de stad naar Houtrust en worden geparkeerd in de Sportlaan en omgeving. Uit Rotterdam komen zeker 200 auto's en autobussen, behalve op Kranenburgweg en omgeving. Ten slotte kome^uit de richting Gouda 100 auto's en bussen, behalv© de vrijbuiters. Deze worden in de Larixlaan en de buurt daarvan ondergebracht. GEMENGDE BERICHTEN. Ernstige malversaties. Gepleegd door den directeur van het bijkantoor der Rotterdamsche Bank- vereeniging te Uithoorn. Men meldt aan de N. R. Ct„ dat bij het bijkantoor van de Rotterdamsclie Bankver- eeniging te Uithoorn ernstige malversaties aan het licht zijn gekomen. Bij een dezer dagen vanwege het hoofdkantoor gehouden conyole moet gebleken zijn, dat de direc teur, de h«er J. van Z., gedurende negen jaar kans heeft gezien, belangrijke sommen te verduisteren tot een totaal bedrag van f 100 a f 120.000. Ook d« schoonvader Van Van Z., de heer van G., die eveneens te Uithoorn woonachtig is, is het slachtoffer geworden van deze falsificaties en voor een bedrag van ongeveer f 10.000 benadeeld. Gebleken is, dat de heer van Z. tal van gefingeerde credietaanvragen bij het hoofd kantoor heeft ingediend, waarbij de hand- teekeningen van de aanvragers zoowel als van de borgen door hem Waren vervalscht. Men vindt het echter onbegrijpelijk dat de falsificaties negen jaar lang hebben kunnen plaats hebben zonder dat zij werden ont dekt, temeer daar het algemeen bekend was, dat van Z. een zeer royaal leven leidde. De eenige verklaring hiervoor is misschien te vinden in het feit, dat hij bij het hoofdkan toor zeer goed stond aangeschreven en het onbeperkte vertrouwen van de hoofddirectie genoot. Door de wijze waarop de verduisteringen hebben plaats gehad, zijn de Rotterdam sche Bankvereeniging ea de heer van G. de eenige benadeelden. Van Z. is in bewaring gesteld; hij heeft een-volledige bekentenis afgelegd. Opzienbarende arrestatie van een villabewoner te Apeldoorn. Verdacht van brandstichting. Eenige maanden geleden brandde de villa „Diana", onder Apeldoorn gelegen, totaal uit, waarbij een groot aantal kostbare schil derijen verloren zouden zijn gegaan. Wij schrijven opzettelijk van „zouden zijn ge gaan", omdat na «en diepgaand onderzoek door de Apeldoornsche politie aan het licht is gekomen, dat, vóórdat de brand uitbrak, de kostbare doeken uit de paneelen rijn ge sneden en in veiligheid waren geb'ach'. Het lpg du« voor de hand, dat hier opzettelijk brandstichting zou zijn gepleegd, teneinde de hooge verzekeringspremie machtig te wor den. Dezer dagen is nu de voormalige villa-be woner R., toen hij in de residentie verbleef, gearresteerd en gieteren is hij naar Apel doorn overgebracht, om na het gebruikelijke verhoor te worden ingesloten in het Huis van Bewaring te Zutphen. Het parket aldaar leidt de instructie. Deze arrestatie heelt niet nagelaten, het noodige opzien te baren, omdat R. op zeer grooten voet leefde. Men meende, dat hy gefortuneerd was en inderdaad bezat hij tal van kostbare schilderijen ea andere luxe voorwerpen. Het schijnt echter, dat R. zich ook op andere wijze schuldig heeft gemaakt aan praktijken, die het daglicht niet konden verdragen. Het ongeluk by Loosdrecht. De begrafenis van Heintje de Wit. Onder enorme belangstelling is te Hil versum de uitvaartdienst gehouden voor den zoo noodlottig bij het vliegtuigongeluk te Loosdrecht omgekomen dertien jarigen Hein tje de Wit. Bij den dienst in de St. Vituskerfc waren onder meer aanwezig burgemeester Lambooy vaa Hilversum, de officier-vlieger der ma rine J. Kranenburg, vertegenwoordigend den commandant der marine te Den Helder en de le luitenant ter zee J. W. A. Heydt, ma rine-adjudant van den Minister van Defen sie. De requiem-mis werd opgedragen door den Benedictijner pater J. de Wit, oom van het slachtoffer, geassisteerd door de kape laans Vrank en Goossens Het koor zong de mis „In paradiso" van Peroei. Onder de meer dan vijftig kransen, gedragen door schoolkinderen, wéren er van de schoolmak kers, het vliegkamp De Mok,, het vliegkamp te Soesterbprg, de directie van Het Piashuis te Loosdrecht enz. RADIONIEUWS. Programma van heden. Hilversum 4.15 Voor de amateur-fotografen. 4.45 Lezing. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 Lezing wethouder Polak: Het speel tuinwerk. 6.25 Kinderuurtje. 7.25 Lezing. 8.Wekelyksch nieuws. 8.15 Concert. 10.Varia. 11.Gramofoonplaten. Huizen: 5.Gramofoonplaten. 6.01 Sportpraatje. 6.15 Gramofoonplaten. 6.55 Journalistiek weekoverzicht. 7.30 Lezing over „Het Ryksmuseum". 8.01 Concert, declamatie. 11.Gramofoonplaten. Zondag 7 September. Hilversum 9.00 V.A.R.A. Bericht omtrent de Post- duivenvluchten. 9.05 Orgelconfeert dor Joh. de Jong. 9.30 S. S. Lantjnga: „Pot- en klimplan ten", 10.30 V.P.R.O. Kerkuitzending. 12.00 Tydsein A.V.R.O.-Klok. 12.0112.30 Radio Volks-Universiteit. Cursus: „Naar buiten". Spreekster Mevr. Ali van Wyhe-Sroeding. Onderwerp: „Rond om de Zuiderzee". 12.302.00 Middag-Concert door het A. V.R.O.-Octet o. 1. v. Louis Schmidt. Solo- Viool: Boris Lensky. 2.002.30 A. V, R, O. Boekenhalfuurtje. Sam Goudsmit spreekt over zyn werk „Jan- kefs Jongste". 2.304.30 Concert door de Stafmuziek van het 5e Reg. Infanterie. 4.305.00 Gramofoonmuziek. In de rust poos: Sportberichten van Vaz Dias. 5.00 V.A.R.A. Uitz. van het Bondsfeest v. d. Bond van Arbeiders Muziekvereenigin- gen in Nederland vanuit „Musis Sacrum" te Arnhem. 6.30 Concert V.A.R.A.-Orkest. 8.00 Tydsein A.V.R.O.-klok. Persberich ten van Vaz Dias. 8.159.15 Aansluiting van het Concert gebouw te Amsterdam .Concert te geven door Het Concertgebouw-orkest, o. 1. v. Cor- nelis Dopper. 9.15 Mededeelingen inzake A. V .R. 0.- Actie. 9.3010.00 Concert door het Omroep-Or- kest, o. 1. v. Nico Treep. 10—10.30 A.V.R.O. Radio-Tooneel. Op-/ •voering van: Dat Duivelsche WantrouweiL Comedie in een bedryf door Gerard Pilger. 10.3011.00 Voortzetting concert. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen: 8.309.30 K.R.O. Morgenwijding. 10.00 c-a. N. C. R. V. Morgenkerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk (Vredeskerk) te Utrecht. 12.01—1.30 K. R. O. Concert door K.R.O.- Sextet. 1.302.00 K.R.O. Godsdienstonderricht. 2.002.30 K.R.O. H. Kuitenbrouwer be spreekt „Willy's Offer" door Anna var Gogh-Kaulbach. 2.304.30 Concert K. R. O.-Salon-Orkest. 4.30—5.00 K.R.O. Ziekenhalfuur. 5.30 N.C.R.V. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Rotterdam 7.458.10 K. R. O. Pater Dr. Crlspinus Smits O.F.M.: „De Christenen der eerste twee eeuwen in bun verhouding tot Joden dom en Heidendom". 8.108.15 K.R.O. Intenties van het Apos tolaat des GebedA. 8.15—10.40 Concert K.R.O.-Orkest. 10.4011.00 Epiloog door Klein Koor. RADIO-TELEGRAFI8CH WEERBERICHT 6 Sept. Verwachting; Zwakke tot matige winden uit zuidelijke richtingen, gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer, aanvankelijk wanner. KLEERMAKER 8J HOOGSTRAAT 4 - TEL. 860 Bericht de ontvangst dér NIEUWE MODELLEN EN STOFFEN voor de a.s. SEIZOENEN. STADSNIEUWS. GOU1DA, 6 Sept. 1930. Rijks H. B. S. te Gouda. Uitslag vaa het toelatingsexamen, ge houden van 2 tot 6 September 1930. Klasse I. Toegelaten A. Goedewaagen er E. Henriquez, Gouda, C. de Jong, Ammer- stdl. Afgewezen: twee. Klasse U. Toegelaten: Ma. H. v. Dyk, W. de Jong, Ge. Nagtegaal te Gouda. Afgewezen: één. Klasse IU. Toegelaten: E. J. van Hoorn, Gouda. Klasse I-VJa Aa. van Bruggen te Gouda. Klasse V.b Afgewezen één, één heeft zich teruggetrokken. Overzicht Gemeente-Spaarbank en Stortingsdienst over Augustus 1930. Inleg in 5488 posten: Spaarbank 21225.64 Stortingsdienst 65069.23 Terugbetaald in 1733 Spaarbank 8862.60 Stortingsdienst 70366.13 86284.87 79228.73 Meer ingelegd dan terugbetaald 7056.14 Augustus-omzet 166513.§P Ultimo Augustus: Boekjes in omloop 1666 Rekeninghouders 2144 l Samen 3810 Ultimo Juli bedroeg dit aantal: Boekjes in omloop 1572 Rekeningshouders 2120 Samen 3692 Nut «spaarbank Spaar- en Hulpbank Gouda. Overzicht van de maand Augustus. Gedurende de maand Augustus 1930 zyn ingelegd en, terugbetaald de navolgende be dragen: Inleg in 6405 posten161.039,47 Bijgeschreven rente 116,41 161.155,88 Terugbetaling in 1008 posten 93.2(£,91 Meéf ingelegd dan terug betaald 67.936,97 Aan het einde der maand Juli was ten name der Inleggers ingeschreven 2.015.382,39% zoodat hun tegoed uit. Aug. bedroeg 2.083.310,36»% In den loop der maand Augustus z\jn 184 nieuwe boekjes afgegeven, 9 oude boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 34 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Augustus 8468 boekjes in omloop waren. Mevr. de RaadtCrommelin overleden. Onze oud-stadgenoote Mevr. Crommelin weduwe van den heer P. de Raadt is op 79-jarige leeftyd te 's Gravenhage over leden. De teraardebestelling zal Dinsdag a.s. te 2 uur plaats hehben op de Algemeene be graafplaats alhier. Spreekbeurt Vrijz. Hervormden. Morgen te half elf zal voorgaan in de Godsdienst oefening te houden vanwege de Vereen, v. Vrijz. Herv. in de groote zaal der Réunie Ds. J. M. Ericelens van Hilver sum. Onderwerp: „Oppermachtig of Offer- machtig" tekst Matth. 19 1622. Met deze dienst zyn de geregelde 14 daagsche diensten weder aangevangen. De toegang is vry. Buurtvereeniging P. C. Bothstrsat. Uitslag van de gehouden 'kinderspelen op Maandag 1 September. Balletjes dragen. Meisjes van 57 jaar: le 'pr. R. Lammerse, 2e pr. M. van Leeu wen, 3e pr. T. van Loon. 'Bordjes wasscheai. Meisjes van 710 jaar le pr. S. de Graaf, 2e pr. A. Boere, 3e pr. A. de Vroom. Stoelendans. Meisjes van. 1014 jaar: le pr. J. Karsbergen, 2e pr. C. de Graaf, 3e pr. D. Wenting. Tonrollen. Jongens van 57 jaar: le pr. J. Tuineriburg, 2e pr. A. Stuurman, 3e pr. P. de Wit, 4e pr. J. v. d. Kind. Hoepel'baan hindernis. Jongens van 710 jaar: le pr. J. Verkaaik; 2e pr. A. Verhoef, 3e pr.'-W. Stuurman, 4e pr. K. van Dam, Koelchappen voor jongens van 1014 J.: le pr. A. Stuurman, 2e pr. T. Wenting, 3e pr. J. van Dam. Tobbesteken voor Meisjes en Jongens 1418 jaar: le pr. Anna Melkert, 2e pr. Margo de Ja ger, 3e pr, Corrie Karsbergen. Troostprijs Annie Bron. Jongens: le pr. G. van Dam, 2e pr. H. Slootjes, 3e pr. Piet Neef. Troostprys W. Slinger. Voor het ipooiste costuum met tobbeste ken kregen prijzen Margo de Jager le prijs,'Tornde Bron 2e prijs, Gonda Prinsen- berg 3e prijs, Annie Bron 4e prijs. Nieuwe dansen. Danscursussen van den heer H. J. Mul. De heer H. J. Mul, dansleeraar hier ter stede, brengt ter kennis dat hij zijn dans cursussen spoedig zal hervatten en mede wordt door hem bericht welke nieuwe dan sen door hem zullen worden onderwezen. Wy vestigen gaarne de aandacht op de advertentie van den heer Mul in het num mer van heden. De Kweekschool van het Leger des Heila te Amsterdam. Men schrijft ons: Woensdagavond was er een groote samen komst in het concertgebouw te Amsterdam, gehouden door het Leger des Heils en waar in de 50 jonge mannen en vrouwen welkom werden geheeten in de kweekschool van het Leger, waar ze ongeveer een iaar opgeleid worden voor officier om daarna te worden uitgezonden om te werken voor de geestelij. ke en stoffelijke belangen der menschheid. Uit alle oorden des lands waren ze geko- men, deze jonge menschen, die slechts ééi doel voor oogen hebben. Ook uit onze stad waren er twee jonge vrouwen heengegaan. Zondagavond wa« de uitzendingsdienst, die geleid werd door m»- jaar Bruins, van Amsterdam. Majoor Bruins die een der oudste officieren is van het 1^. ger, hield een met aandacht gevolgde toe spraak, waarin hij vooral liet uitkomen dat er dikwijls in de loopbaan van officieten oogenblikken van moedeloosheid en ook vele teleurstellingen zijn, maar dat ze toch h"un jonge leven niet beter kunnen besteden dan voor het heil der menschheid. Het zal hun grootste geluk en vreugde zijn, wanneer ze eea mensch van het verkeerde pad hunnen redden. De majoor zeide verder, dat het hem nog nooit aan iets had ontbroken in de meer dan 40 jaar die hÖ ale officier heeft doorge maakt en hij was ef van overtuigd dat God ook voor deze twee jonge levens zou zorgen. Nadat de jonge menschen de trouwbelofte hadden afgelegd, lied majoor Bruins de aan wezigen zingen „Dat 's Heeren zegen op U daal". De plechtige dienst was hiermede ge ëindigd. Door verschillende anderen werd er nog gesproken en werden de jonge meisjes alle goeds toegewenscht in de toekomst. Zondag as. komt in de Leger des Heila- zaaj kolonel Brouwer van Amsterdam de meeting leiden. Thalia Theater. De witte hel van Piz-PalB. In de Thalia Bioscoop gaat deze week een schitterende film, getiteld de witte hel var, Piz Palu. Deze buitengewone film speelt in het wonderschoons 'bergland van Pontrt- sina, in die grootsche natuur van de eeuwige sneeuw. ,Men moet deze mooie film zelte* gaan zien, en om de prachtige natuur- tafreelen die men op het witte doek ziet en om de wonderbaarlijke durf van hen, dij hun leven in de waagschaal stellen in hun stryd tegen de elementen. Als extra gaat een eenige klucht van Stan Lanzel en Oliver Hardi. Modern dansonderwya. Inschrijving van leerlingen door den heer M. van Tijn. De heer M. van Tyn, dansleeraar alhier, zal Maandagavond 8 September a.s. van half negen tot 10 uur in de Sociëteit „de Réunie" inschrijving houden voor eerstbe- ginnenden en meergevorderde leerlingen erf tot het samenstellen van besloten clubs. Belangstellenden verwijzen wij gaarnr naar de betreffende advertentie in dit num mer. Van der Steenfonds Gouda. Een stormloop naar de poffertjes krat». In aansluiting op het bericht betreffende de oprichting van het bovenvermeld fond», dat zich heeft geconstitueerd met bet uit sluitend doel om werkzaam te zyn in het bijzonder belang van de kinderen, die aan de besmettelijke ziekte poliomyeliti» heb ben geleden, wordt ons van de zijde van het comité voor dat fonds bericht, dat wèd» van verschillende zyden financieel® en mo- reele steun is ontvangen en toegeaegi Het Comité heeft door middel van publi caties en van een reclamedoek, gespannen boven den Kleiweg, een opwekking tot de hurgery gericht om op 9 September 1930 allen daadwerkelijk in het belang der kleine patiënten werkzaam te zyn door op dien dag de poffertjeskraam van de firma van der Steen te bezoeken. Met groote waardeering maakt het comité melding van de sympathieke medewerking van dé commissie voor de Jeugdherberg Hanebalk". Wanneer aldus algemeen het streven van het comité wordt opgevat zal het fonds straks over de middelen kunnen beschikken welke het voor «zijn doel noodig heeft. Men zorge daarom ook voor een storm loop op 9 September a.s. in de alom te kende poffertjeskraam op den Kattensinget Schouwburgbioscoop. In het journaal van de Schouwburgtnoa- coop zien we deze week o.fc de zwemtout van Mevr. Brouwer over de Zuiderzee bï Enkhuizen. Als eerste hoofdnummer ®«n we vervolgens een spannend Wild-Weirt- verhaal „De redder in den nood", een n» met diefachtige cowboys, een en*een flinke jongeman, die haar redt W de handen van een troep schurken. Ook kleine Frankie Darroo met z*n ponny «P*#1 in deze rolprent mee. Het tweede hoofdnummer „Middenmat Place Pigalle" draagt den ondertitel van ne Ober van Mont Martre". t Is de le vensgeschiedenis van den ober uit een ver maard nachtrestaurant in Parys, die van ,<n overgespaarde geld rustig in het Zui den gaat leven. Daar sterft plotseling zyn «rouw en de eenzame man gaat dan ver- dra in h«t cabaret, waar hy ^eftajds de lei ding had. Hij meent dat het geld niét op kan. Na 't verlies van zyn kapitaaltjé "zakt hu al dieper en dieper, totdat hy als jiorden- wasscher emplooi vindt in hetzelfde restau rant, waar hij eertijds de scepter zwaaide. Ben'van de habitué's wien hy vroeger eens een grooten dienst had bewezen, redt hem jan uit de ellende. Nicolaas Rimsky gaf een voortreffelijke vertolking van den hoofdpe'rioon. Brand in. de Kaarsenfabriek. In den aanvang gestuit. Gistermiddag te 5 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de Kaarsen fabriek. Het bleek dat de vlam in eenige vetpotten was geslagen, waardoor het vuur hoog oplaaide. Met zand heeft men dp vlammen gebluscht. De brandweer be hoefde geen hulp te verleenen. Zondagsscholen hervat. Daar van B. en W. de toestemming is afgekomen, dat de Zondagsscholen, die wegens de heerschende ziekte Kinderver lamming gesloten moesten worden, weer geopend mogen worden, zal de Luthersche Zondagsschool Zondag 7 September weer aanvangen. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week werd ten Stad- huize aangifte gedaan van twee gevallen van besmettelijke ziekte, roodvonk. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Aanbiedingen van werkzoekenden. Lijst van 3 September 1930. 3 afwerkers, 2 gieters, 4 garneerders, 3 giazamrders, 6 aardewerkers, 2 pypmakers, 25 plateelschilders, 6 letterzetters, 1 machi- nezetter, 1 bakkersknecht, 4 grondwerkers, 1 stucadoo», 1 zeilmaker, 1 steenhouwer, 1 metaaldraaier, 2 heiers, 5 opperlieden, 1 metselaar, 3 timmerlieden, 3 schilders, 1 bouwk. opzichter, 1 klompenmaker, 2 aut. lasachers, 8 smeden, 3 reizigers, 4 meubel makers, 3 sigarensorteerders (1 ged.), 1 witter, 2 houtbewerkers, 1 witwerker, 1 horlqgemaker, 1 brocheerder, 1 radiomon teur, 1 loodgieter, 1 tafelmaker, 2 stoffeer ders, 1 bankwericer, 3 beitsers, 1 schoenma ker, 3 ijzerwerkers, 2 machinisten, 3 sto kers, 2 boerenarbeiders, 3 broodbakkers, 1 hulpfitter, 2 tuinders, 3 textielarbeiders, 16 pakhuisknechts, 3 suiker werkers, 42 siga renmakers (11 ged.), 2 plakkers, 4 schip persknechts, 6 kantoorbedienden, 2 koet siers, 4 boekhouders, 48 transport- en fa brieksarbeiders, 1 wissel) ooper, 1 huis knecht, 1 nachtwaker, 1 vakkundig bleekers knecht jonge kracht), 1 stripper, 1 banket bakker (ged.), 2e stuurman. 1 melkcontro- leUr J tlfllaMAAifl^AW GEBOREN: 1 Sept.: Gerrit Hendrik, z. v. F. de Bruin en M. J. van dfen Brink, Regentesseplantsoen 3.-3 Sept.: Antho- nie, z. v. A. de Joode en A. G. van Loon, Vorstmanstraat 17. Neeltje, d. v. C. van Reenen en W. J. Goris, R. van Catsweg 58. Pieternella, d. v. H. Zwynenburg en H. Eikelenboom, Goej. dyk 11. ONDERTROUWD: 4 Sept.: J. Perdyk en J. E. van Eyi. A. I. Kraan en M. E. F. van Schaik. K. Stolker en A. de Bruin. W. J. Wegen wij s en J. van H outen. W. van der Giesen en D. Jongenburger. 6 Sept.: F. Schouten en G. den Blyker. OVERLEDEN: 3 Sept.: Cornelia Johan na Zijleman, geh. met J. G. van Brugge, 42 j. 4 Sept.: Margaretha Helena van Nahuijs, geh. met H. J. P. Questro, 53 j. Adrianus Nicolaas Snelleman, 3 w. Agenda. 14 September, 8 uur. Gebouw Daniël. Cursus E. H. B. O. onder leiding van Dr. Mor.tagne. 25 Sept. Zaal Kunstmin Soc. „Ons Genoe gen" Inspectievergadering van het perso neel der Openbare en Bijzondere scholen. Apotheken. De apotheek van de firma Weyer, Gouwe, zal tot en met 12 September, benevens den daarop volgenden nacht, geopend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen Voor recepten). Medische dienst Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Zon dagavond 12 uur, kan men zich voor medi sche hulp wenden tot de doctoren Dr. Broek huizen, Crabethstraat en Dr. Rups, Tiende- *eg. UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Tot tijdelyk onderwijzeres aan de Open bare Lagere School alhier is benoemd de heer W. H. Heringa te Arnhem. Vrijdagmiddag had het dochtertje van den heer van Tol het ongeluk om met haar been tusachen het hek en de leuning van de Boskoopsche brug bekneld te raken, juist terwijl déze werd opengedraaid. Met gebro ken been en ernstige wonden werd zij naar Leiden naar het ziekenruis overgebracht. Het zoontje van den heer Colla is Vryda? van een motorfiets gevallen. Al liet het on geluk zich aanvankelijk ernstig aanzien; thans Wijkt dat alles nogal goed is afgeloo pen MARKTBERICHTEN. Coop. Groentenveiling voor Gouda en Omstreken. 5 Sept. Aandijvie le srt. 2.40—4.50, 2e srt. 1.502.00, Komkommers le srt. 5.10—8.50, 2e srt. 2.20—5.00, 'Bloem kool le srt. f 1—13, Kropsla le irt j O.fcOf— 2-80, alles per 100 stuks; Snijbooneti 12 30, sprot 5>10, Stokspercieboonen 16— 30, Stamboonen 720, Pronkboonen 25, Spekboonen 3—6, Postelein 2—6.60, Spinazie 7.308.00, alles per 100 K.G.; Tomaten A 5.10-6.30, B 4.60—5.00, C 4.20—5.00, OC 1.702.20, alles per 100 pond; Kroten 23.60, Peen 1.90 10.60, Selderie 1.60—2.80, alles per 100 bos; Augurken, fijn 1114, fijn basterd 911, basterd 3—8, grof 13 per 100 tj.Gr Eieren 5.307.30 per 100 stuks. SPORT KN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. Programma voor heden en morgen. Vriendschappelijk (heden). GopdaGouda 2—'t Noorden. Nederlaagdwedstryd O.N.A. Gouda: O.N.A.—S-V.W. Zondag 7 September 1930. Vriendschappelijk. Gouda.: Gouda—Hilversum. TielTheole—Olympia. Gouda; O.N.A. 3—Alphen 2. Gouda: O.N.A. 3—Alphen 3. Öm den Zilveren Bal. Rotterdam- Fortuba—Sparta. Xerxes—Sparta. Willem II Go Ahead Feijenoord—D.F.C. Halve elndwedstrijden. Om den A. R. L. O. beker. Amsterdam: Blauw Wit-H.B.8. Amsterdam: Rob. et Velecitas-N.A.C. Finale. Aanvang competitie. Volgende week begint het competitierad van den K.N.V B. te draaien. De G.V.B. kan nog niet op gang komen, daar de kwestie- AipUen nog niet geregeld iB. Vermoedelijk zal 't zaakje nog bijtijds geregeld zijn. De a.s. Competitie. Het program der Goudsche elftallen. Het competitie-programma tot en met 16 November vermeldt voox de Goudsche K.N. V.B. teams de volgende wedstrijden-. 14 September: Olympia-U.V.V.S.V.W. -Gouda; G.S.V.'t Noorden; O.N.A.-The Rising Hope; Gouda 2—Xerxes 2; D.F.O 2 -Olympia 2; D.F.O. 3-O.N.A. 2. 21 September: Voorwaarts-OlympiaGou- da—O.D.S.Schoonhoven-G.S.V.gliedrecht -O.N.A., H.B.S. 2—Gouda 2, Olympia 2- H.V.V. 2, O.N.A. 2-G.S.V. 2. 28 September: Ölympia-L.S.V.R.F.C-- Gouda, G.S.V.—LaakkwartierO.N.A.-St. Volharden; Gouda 2—V.O.C. 2; Feijenoord 5—Olympia 2; de Musschen 2—O.N.A. 2; D.C.L. 2-G.S.V. 2. 6 October: Utrecht-Olympia; Goudar- Overmaas, Moordrechto-G.S.V.de Mus- schenO.N.A.C.V.V. 2-Gouda 2; G.S.V. 2 -Bodegraven 2, O.N.A. 2-D-C.L. 2. 12 October: D.O-S.-Olympia; C.V.V.— Gouda, G.S.V.—D.H.S.O.N.A.-Merwed«; Gouda 2—Unitas 2; Olympia 2-Steeds Hoo- ger 2; V.O.C. 3-O.N.A. 2; Hermes D.V.S. 3 -G.S.V. 2. 19 October: Olympia—ZeistGouda—D.C. L.Excelsior 2—Gouda 2, Neptunua 2— Olympia 2, G.S.V. 2-D.F.C. 3; O.N.A. 2- Bodegraven 2. 26 October: Vriendenschaar-Olympia Gouda—V.D.L.; G.S.V.-Transvalia, Eipma —O.N.A.Sparta 2—Gouda 2; Olympia 2- Excelsior 3, O.D.S. 2-O.N.A. 2; de Mus schen 2-G.S.V. 2. 2 November: Olympia—Alphia; Fortouna -Gouda; Ooal-O.S.V.O.N.A.—J.O.Z. Gouda 2D.H.C. 2; Hermes D.V.S. 2—Olym pia 2; G.S.V. 2-V.O.C. 3, Hermes D.V.S. 3 —O.N.A 2. 9 November: H.V.C.-Olympia; Goud«v- S.V.V., G.S.V.—D.O.S.B.LeerdamO.N.A. Feijenoord 2—Gouda 2; Olympia 2—Sparta 3; O.N.A 2—Overmaas 2; O.D.S. 2-G.S.V. 2. 16 November: U.V.V.—Olympia, Gouda— S.V.W.'t Noorden—G.S.V.The Rising Hope—O.N.A.; Xerxes 2-Gouda 2; Olym pia 2-D.F.C. 2; O.N.A. 2-D.F.C. 2; Over maas 2O.8.V. 2. Samenstelling eerste elftallen. De eerste elftallen der GodÖsche Voetbal clubs zijn voor de a.s. oompetitie als volgt samengseteld: Gouda: C. Spee, S. Sterk. C. de Jong. J. v. d. Laan, D. Groenewoud, P. C. P. de Vos. D. Walthie. H. Spee. A. Maaren, C. de Keizer. G.S.V.J. van Riet, C. Slaman, J J. den Edel, J. Revet, A. Wemmers, L. Ho- genelat, H. Antonissen, W. Stolk, J. Spee, C. Jansen. Olympia: W. Mallon, G. de Jong, W. van Tilburg, G. Vlot, A. Piersma, J. Bisschop, H Krom, M. Bik, L. Horneman. O.N.A.S. Hofman, P. Verseijde, J. Re- meijer, J. Luitjes, S. Luitjes, J. C. Bezem, J Berkhout, W. de Hoop, L. Sterk, J. Kers- G. v. d. Spelt. WATERPOLO. Zwembond. 'A j Prom. degr. eerste klasse, Gouda; G.Z.C.—A.Z. I. Hillegersberg: S.V.H.-H.P.C. 2e klasse. Utrécht: U.Z.C. II—A.Z. en P.O. II. Den Haag- H.Z. en P.C. II—G.Z.C. II. n ZWEMMEN. De zwemtocht van mevrouw Brouwer Naar men ons meldt, zal mevrouw Brou wer vanochtend haar poging wagen om hefc Kanaal over te zwemmen. Zij zou om half zeven v,an kaap Gris Nez vertrekken. ATHLETJEK. Nog jhkt voor het voetbalseizoen defini tief een aanvang neemt komt de G.A.K. met een paar atletiekwedstrijden voor den dag. Hedenmiddag worden op het G.S-V.-terrein bekerwedstrijden gehouden, terwijl volgende week de Singelloop-eetafette het slot van het kalm verloopen seizoen zal zijn. LAWNTENNIS. De wedstrijden van Festina.' Op de wedstrijden van Fastina te Amster dam heeft mej. N. Spit in het dames-enkel- spel in de 3e ronde mevr. Koopman geslagen met 6-3, 6-2 eu in de kwarteindstrijd mej. Staab met 6-1, 7-6 In de halve eindstrijd dameadubbel werd zij met mej v. d. Heide geslagen door mej. K. L. den Hoed en mevr St&ujbJansen met 6-1, 6-2. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Neem brood mee! Onder dit opschrift verscheen in dit blad enkele weken geleden een ingezonden stuk je, onderteekend P. M. Deze beklaagde zich er over, dat hy by een bezoek aan onze badplaats in een speel tuin zou z(jn afgezet. Hij moest n.l. een gulden betalen, zoo schreef hy, voor vyf dunne sneedjes brood, belegd met een dun schijfje kaas. Door toevallige omstandigheden kwamen wy in het bezit van bovenvermeld stukje, zij het dan ook als uitknipsel. We hadden het op hoogen prys gesteld, als P. W. zich tot het bureau V. V. V. alhier had gewend, alvorens in de krant te gaan schrijven. Dit neemt echter niet jveg, dat door ons onmiddellijk bij de redactie om inlichtingen is gevraagd, waarvan we tot heden helaas nog niets hebben vernomen. Het betoog van P. M. (waarom ondertee kent hy niet? Als het een eerlijke zaak betreft, is hier toch niets tegen? (komt zoo doende op tamelijk losse schroeven te staan en daarom zyn we zoo vrij de zaak niet al te au serieux te nemen. P. M. zou ons alsnog in de gelegenheid kunnen stellen de zaak te onderzoeken, door zijn naam bekend te maken en ons de zaak te noemen waar hem die hooge prijzen zijn gerekend. Inderdaad, zouden we tenslotte willen aanraden: Neem brood mee n.l. van Oostvoorne, want er zyn hier prima bak kers, die uitmuntend brood bakken. Namens Ver. Vreemdelingen Verkeer van Oostvoorne. HET BESTUUR. De hier genoemde klacht is niet in ons blad verschenen en het is ons niet bekend in welk blad deze is geplaatst. RED. Zondag 7 September. GOUDA. Rem. Kerk, 10% u. v.m. Ds. H. Cramer. Vrijz. Hervormden (Sos. „de Réunie"), 10% u. v.m. Ds. J. M. Erkelens te Hilversum. Onderwerp: „Oppermachtig of Offer- machtig". Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simpn. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 v.m. en 5i u n.m. Leeskerk Ohr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. v.m. en 5J u n.m. Ds. B. J". C. Croes. Ver. C&lvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. De heer Vroeg in de Wey uit Middelharnis. Woensdag 10 Sept., 7% u. n.m. De heer W. v. Leeuwen, g.o. te Veenendaal. BEEKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 8 u. nmi. Ds. ten Brug- genkate. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. r.lD. Dr. P. Glas. Rem. Kerk. Geen dienst. Geref. Gemeente, 9% u. V.m. en 6 u. n.m. Ds. van Dijken uit Gouda. Gebouw Salvatori, 9) u v.m. en 6 u. n.m. De heer J. van Gaasbeek uit Veenendaal. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De. C. J. Leea- mans. Doopen. 7 u. n.i Ned. Herv. Kerk, 10* u v.m. Dr. A. Land stra. Doopen. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. J. F. W. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. Doopen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10* u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. C. Bouthoorn van Zeist. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 6* u. n.m. Leen diensten. t WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. P. de Looze. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van Nooten. OUDERKERK a. d. IJS8EL. N'ed Herv. Kerk, 10 u. v.m. eB 7* u. n.m. De heer J. D. Heine, ber. pred. te Willige Langerak. NIEUWERKERK a. d. IJ8SEL Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer W. C. de Jonge, g.o. 6% u. n.m. De heer P. de Weerd, g.o. ADVERTENTIEN. Tot onze diepe droefheid over leed heden na een langdurig geduldig gedragen lijden onze onze lieve Tante, Vrouwe Anna Agneta Crommelin, Weduwe van den Heer P. DE RAADT, in den ouderdom van 79 jaar. Mr. G. 0. CROMMELIN A. CROMMELIN Ex. Te«t. GRAVENHAGE, 4 Sept. 1930 Surinamestraat 30 De teraardebestelling zal plaat, hebben Dinsdag a.s. twee uur op de Algemeene Begraafplaats te 0ouda. Volurekt «eni«. enAlfemeene KennUfevtig. 32 Voor de vele bewezen van deel neming ons betoond by het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader JACOBUS ADRIANUS BRENKMAN betuigen wü onzen hartetuken dank. Familie BRENKMAN. GOUDA, 6 Sept. 1930. Nieuwehaven 32. 21 Met grooten eerbied voor de kun dige behandeling, toewijding en lief derijke verzorging tot herstel van ons lief jongste dochtertje en zusje CORNELIA GERRIT JE betuigen wij H.H. Doctoren en Ver pleegsters van het v. Iterson-Zieken- huis te Gouda, langs dezen weg onzen welgemeend haltelijken dank. D. v. d. LAAN. C. G. v. d. LAAN—DE BODE. en Kinderen. Zevenhuizen (Z.H.), 6 Sept. 1930. De óndergeteekende betuigt hier mede zijne harteliiken dank voor de vele bewijzen van deelneming onder vonden bij zijn 50-jarig -jubileum. 'h. j. rabouw. Homoeopathisch Geneesheer Haringvliet 26» Rotterdam kan wegens ziekte zijn practijk voor- loopig niet hervatten. 10 GEVRAAGD, netjes kunnende wer ken, koken geen vereischte. 8 Zich te vervoegen GOUWE 166. GEVRAAGD. Adres: WESTHAVEN 69. Gevraagd te Rotterdam voor d. en n. Uitsl. voor de huish. Eenv. kunnende koken. Adres: F. VOSS, Schiedamscheweg 65 b, Potterdam. 10 Gevraagd een kunnende koken. Loon f35,per maand. Adres Crabethstraat 73. 10 GEVRAAGD. Voor Dinsdagochtend 9—12 en Vrijdagmiddag 1—5. 12 TURFSINGEL 28. GEVRAAGD een 8 voor de Viijdag. J. v. d. MEER, Kleiweg 76, Gouda. Voor terstond GEVRAAGD een of HALFWAS, bil P. v. VLIET, Nieuwehaven 159. Heer VRAAGT frissche 18 met pension. Brieven met opgave ondef no. 3690 bureauu Goudsche Courant. TE HUUR, van alle gemakken voor zien. Huurprijs 6.— per week met inbegrip van waterleiding. 8 Te bevragen KEIZERSTRAAT 42. Jong «chtpaar z. k. zoekt (2 of 3 kamara) met gedeeltelijk peneion, eventueel medegebruik v.n keuken. Br. onder No. 236 van Burk'i adv. bureau, Kleiweg 39. 15 TE HUUR: 8 voorzien van electr. licht, in het Klooster, Nieuwehaven. 2.00 p. w. Te bevr.: FLUWEELENSINGEL 62. Beneden 2 gr. kamers en suite, keu- ken, gang, closet en kelder,. Boven 3 flinke slaapkamers en zol der, voorzien van gas, electr. en wa terleiding, plm. 400 meter tuingrond. Te bevr.: GRAAF FLORISWEG 59, Gouda. Ter overname aangeboden een zaak in Br. onder No. 3710, Bureau Goud sche Courant, Markt 31. 8 (mah. uitv.) weinig gtbr. zeer billijk t* koop. 8 Br. onder No. 3707. bureau Goud sche Courant, Markt 31. Schriftelijke opl. t. h. Prakt.-Dipl. Degelijk onderwijs. Individueele cor rectie. Honorarium uiterst billijk. Vraag (met opg. v. vooropleiding) prosp. en proefles. C. J. KNOP, Leer aar Engelsch M.O.. Talmaplein 31, Soest. 12 •ok volgens voorschrift van Arbeidsinspectie, 12 in KLEIWEG 91 TEL. 317 GOUDA GEZONDHEIDS PIJPEN 12- KLEIWEG 87. 10 Het verdient aanbeveling tijdig over te gaan tot bestelling van: ten behoeve van Uw Wij leveren dezen uit voorraad, doch ook per Vraagt onze prijzen Kantoor Oosthaven 24 GEVRAAGD voor tijdelijk. Loon 'f 12.— per week. Zondags vrij. AANMELDING tusschen 7-8 uur 'savond,. 20 SYSTEEM MAIER-MüNCHEN Lage Prijs GROENENDAAL 63-65 DAMESKAPPER ONDULATIE MARCEL - WATERGOLVEN 30 HAARKNIPPEN - SHAMPONEËREN.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 5