I FEL slafg 1 IE EN ASSEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN ft». 17487 69a Jaargang Dinsdag 23 September 1930 BOSKOOP, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeest dagen BON koffie hag .AMSTERDAM BERGAMBACHT. BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK. HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELDE, - -- - - r W-TW-T-W T r>rnm»TI II mnxT FEUILLETON. De gestolen Professor. 205 K van 4at. Docts. UK: rs BUITENLANDSCH NIEUWS. te vree- hij niet, dat de tranen 08 er niet meer te vertellen. EINDE. Waterkampioen. •ond voor het behoud Natura. toekhandel en bij de 4 ZOON te Gouda. toch dom dat hebt —I rechtsch Dagblad. .ardige flora en fauna N. R. Crt. zouden wenschen.” Voorwaarts. gd, van de hand van t licht doen zien aan hun schoonheid wordt •eide schoonheid»- met da heerlijk* n een prachtige» jd de» dsarvoo» ra ia» gebruikt or onaangename# iet eerst met een r damea 75 cent ïlauw-groene ver Wie zijn tijd verspilt, bestaat slechts: Me zijn tijd gebruikt, leeft. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal, ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ8.15, met Zondagsblad ƒ8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bjj onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 83. Postrekening 48400. BELG1E. Een paruchutcspringer verongelukt. Bij het Zondag te Haren (Brussel) ge houden internationale vliegfeest, aan het welk ook de Nederlandsche militaire vlie gers, de kapiteins Versteegh en Star, de sergeant majoor- Van der Griend. Meyer en Bakkenes en de sergeant Van Ruiven mei veel byval deelnamen is de Russische lucht acrobaat Wadin Stachewski verongelukt. Er woei, zoo zegt de corr. der N.R.Ct., een felle wind, toen Stachewski met den Belgischen vlieger Stanipe opsteeg om van een hoogte van 1200 meter een driedubbelen parachutesprong te wagen. De eerste twee valschermen openden zich normaal en Sta chewski was reeds tot ongeveer 500 meter gedaald, toen hy het tweede valscherm los liet om met het derde naai beneden te ko men. Vermoedelyk echter raakte zyn voet in het touw verward, met het gevolg dat de parachute niet openging. De ongelukkige plofte vlak voor de tribunes op het vlieg veld neer. Onder het publiek ontstond een ware paniek. Verscheidene vrouwen vielen in zwijm en moesten weggebracht worden. Andere toeschouwers vluchtten naar den uitgang en verlieten in allerijl het vliegveld. Stachewski was op slag dood. Hy werd juist per ambulancewagen weggebracht, op het oogenblik dat de laCierva met zyn auto- girotoestel uit Engeland komende, een byna loodrechte landing deed. Het vliegfeest werd vervolgens voortgezet, maar tot het einde toe bleef de menigte, die ook ten ge volge van den regen aanzienlijk was afge- de Provinciale Staten is, geheel omgewerkt boekje bevat thans Mej. E. A. Zuydam, Syk, Ir. Chr P. G. J. rienburg en G. Traan- nomen, onder den indruk van het gebeurde. De verongelukte luchtacroliat was 32 jaar oud en zoon van een gewezen k.lonel van het Russische leger, die thané als uitgewe kene in Servië verblijft. Stachewski had eenigen tyd geleden te Deurne (Antwer pen) zyn vlieger brevet verworven en trad reeds in vertchillende plaatsen op als lucht acrobaat en parachutist. Hy woonde in de Brusselsche voorstad Schaarbeek en was verloofd met een Engelsch meisje. De lucht acrobatie bleek zyn eenige bron van inkom sten te zijn. VEE. STATEN. Een roekelooze poging. Waaghals springt te water vindt den dood. Een jonge Amerikaan, Terry genaamd, is gisteren van het middengedeelte van de nieuwe Hudsonbrug in de rivier gesprongen. Hy hield een lap zeil boven het hoofd uitge spreid om zyn lichaam in rechten stand te houden, zoodat hy het eerst met zyn voeten in het water zou komen. Een seconde nadat hy van de brugboog was afgesprongen, ver loor hy echter zyn rechten stand en viel dwars op het water, waarbij hy zyn rugge- graat brak. Hy werd uit hel water gehaald en in bewusteloozen toestand naar het Zie kenhuis gebracht, waar hy spoedig den geest gaf. De politie heeft een vriend van Terry ge arresteerd onder beschuldiging van het ver oorzaken van den dood door schuld. Een der New Yorksche sensatie-bladen, Terry een contract gesloten auteursrecht van zyn verhaal sprong, c„'' - -r voor diens gauw mogelijk trouwenIs dat geen selijke toestand? Do oude Fuchs zeide niete. Schold ook niet. Sohuchter liep hij voort naast het mooie meisje, dat haar zachten arm door dejj zijne gestoken had en hem zoo lief, zoo schalks aankeek. En weer merkte hij niet, dat de tranen hem over de rimpelige wangen rolden. De consul-generaal verbond hen in het huwelijk. Het was geen zeer ceremonieels bruiloft, maar gezellig en vroolijk. Trouw- getuigen waren de oude Fuchs en Hamid Bey. Verder waren professor Martius en Sa lomon met zijn vrouw aanwezig. De kleine, sierlijke Sarah, in de mooie Sabbathjapon, waarvoor Vitus haar de stof had meege bracht, Salomon in zijn beste pak van voor wereldlijke anit, dat bij de derde gang van het bruiloftsmaal met een luid gekraak op den rug barstte. Professor Martius hield in klassiek Grieksch een toespraak, die behal ve hijzelf, niemand verstond. De oude Fuchs dronk zich een zwaren roes en daagde Salo mon tot een worstelmatch uit catch as can Amerikaansche regels. O, het was een ie Commissie van ïtatenzitting 1930. Igt een goed gedocu- ooral uit het oogpunt dit gebied beteekenü kweekerij toegelicht i benauwende afname zich de aroma- Jve te begrijpen, Hag de meen n toegepast. het branden aan eboonen toege- ,c koffiemelange 5 door suiker of koelinstallaties ng der op hooge iffieboonen, om >pen der koffie fiOVDSCHE bil RAM ENGELAND. Prinses Margaret Rose. Officieel wordt medegedeeld, dat voor het tweede dochtertje van den hertog van York de namen Margaret Rose zyn gekozen. De doopplechtigheid zal in de maanu October plaats hebben in de huiskapel van het pa leis Buckingham. DENEMARKEN. Ernstig auto-ongeluk. Een gesloten autobus, waarin 15 passa giers gezeten waren, is vanochtend op den terugweg van den internationalen wedstryd DenemarkenNoorwegen te Oslo by het station Stange in Denemarken van een hel ling gestort en op de spoorlijn terecht geko men. Alle inzittenden werden gewond en 6 moesten met ernstig letsel naar een zie kenhuis worden overgebracht. De bestuur der van de auto heeft waarschynlyk tenge volge van oververmoeidheid de macht over het stuur verloren. De autobus heeft op de spoorlyn een vertraging van meer dan twee trar veroorzaakt. ROEMEN le. Een spionnage schandaal. De Hongaarsche bladen vernemen uit Boekarest, dat daar een groot .‘-pionnage- schandaal ontdekt is en daL geneiaal Mori- nescu een poging tot zelfmoord heeft ge pleegd. De generaal, die tot' de paity van Averes. cu behoort moet betrokken zyn Dy de ver dwijning van stukken uit het departement van oorlog. Hy is naar het militaii hospitaal overgebracht. Menvreest voor zyn leven. Kolonel Stanila, commandent van de grens bewaking te Timesoara (Temesvar) zou eveneens in een spionnage zaak betrokken zyn. De militaire overheid weigert voorals nog inlichtingen te geven. VER. STATEN. De Inca-schat gevonden? hen opzienbarend bericht. Uit Zuid-Amerika wordt gemell, dat het na lange vergeefsche opsporingen den ad vocaat Torres uit Panama gelukt is de le- genrische Inca-schat te vinden. Torres was uit Panama aan het hoofd van een troep schatgravers naar Venezuela getrokken om de schat op te sporen. Toen indertijd de Spaansche veroveraar Cortez het land bmnendrong, vond hy daar de verborgen tempels en steden der Inca's. De Inca’s bleken over een overvloed van goud te beschikken, waarvan vek voorwer pen waren vervaardigd en ook voor de Spanjaarden bleek het goud vrij makkelijk verkrijgbaar. Toen tenslotte echter de heb zucht der Spanjaarden hen aanJreef tot moord en plundering, verborgen volgens de overlevering de Inca’s hun schatten in rotskloven en bergmeren, terwijl ook veel kostbaarheden begraven werden. Torres deelt thans mede het graf tie hebben gevon- 3IGEN U UIT mdat wij weten, fel zal overwin- lelijke plantage- it het Hag is. U t. Vindt de zui- ist haar hygiëni- achting in geen den betaalden terug te zenden, net den hieron- aan ons adres Waarschijnlijk zal de Conferentie te Ge nève bijeenkomen. Tot deelneming zullen ook de niet-leden van den Volkenbond, zoo- i>le de Vtreenigde Staten, Sovjet-Ruslond en Turkije worden uitgenoodigd. In de tweede commissie van den Volken bondsvergadering heeft Mr. Trip, de Neder- landsche gedelegeerde, medegedeeld dat Ne derland bereid is toe te treden tot conven ties. waarbij de landen met een liberale han delspolitiek zich zullen verbinden tegenover andere landen met een protectionistisch stel sel om óf voor alle waren, óf voor bepaalde goederen de bestaande liberale politiek te handhaven, mits de protectionistische staten door taiiefsvermindering, hetzij voor alle waren, hetzij voor een bepaalde groep van waren, de uitvoermogelijkheid uit de landen niet vrijhandelstelsel zullen vergemakkelij ken. Dit denkbeeld zou kunnen worden verwe zenlijkt hetzij door meerzijdige, hetzij door tweezijdige conventies. Hierna besprak mr Trip het standpunt, dat Nederland volkomen begrijpt de moei- iijkhedea en de wenschen van de Zuid-Euro- peesehe stalen. Sommige wenschen worden ook volkomen door Nederland gedeeld, zoo- uls die betreffende uitbreiding der statistie ken en- betreffende afschaffing van de uit- voerpremie. Doch het voornaamste punt voor Warschau is, dat de Weet-Europeesche staten preferentieele rechten zouden verlee- nen aan de landbouwartikelen uit Zuid- Oost-Europa. Daardoor zou Nederland echter gedwon gen worden een invoer uit de overzeesche landen op landbouwartikelen te belasten, teneinde daardoor te maken, dat inderdaad de Oost-Europeesche producten door Neder land zullen worden gebruikt. Teu slotte besprak mr. Trip het voorster van de Indische delegatie dat het oecono- misclie comité een grondige studie zal ma ken van de oorzaken van de crisis, vooral inzake de landbouwcrisis. Mr. Trip stelde voor, dat hieromtrent nog geen definitief besluit za( worden genomen, doch dat aan het oeconomische comité zal worden ge vraagd het belang van een dergelijke studie to overwegen. den van pa, dat hy de inboorlingen als een heilig dom staat aangeschreven. De in het graf gevonden voorraad goud en smaragden zou een reusachtige waarde hebben. Torres heeft assistentie van militairen en politie gevraagd, aangezien hy een overval van de inheemssche Indianen vreest. In het dorp Yaraquis wonen nog ree hts tree xsche af stammelingen van den laatste» l’ica-koning Atahualpa, terwyl ook de regeering van Ve nezuela wel aanspraken zal maken op de vondst. Daarbij zou tevens, volgens de meenüig van den heer Trip, een studie kunnen wor den gemaakt van de practische mogelijk heid, dat de oeconomische en financieele Volkenbondsorganisaties eenigszins in staat zijn betrouwbare voorspellingen te doen omtrent den toekomstigen gang van zaken, inzake het vóórtbrengen en het gebruik van goederen. Naar verluidt zouden beraadslagingen gaande zijn tusschen Zweden, Noorwegen. Denemarken en Nederland, om in ieder ge val een afspraak tot stand te brengen tus schen de Scandinavische landen en Neder* land, waarbij deze staten zullen overeen komen om hoe ook de handelspolitiek van die landen in de toekomst zou mogen veran deren, in ieder geval onderling dezelfde vrij- handelsbeginselen tegenover elkanders goe deren te zullen blijven toepasten, zooals die thans bestaan. roes, die geheel bij deze gelegenheid paste. En eindelijk waren Vitus en Elena alleen in het mooie vertrek, dat de consul-generaal in zijn paleis tot hun beschikking had ge steld. Zij stonden aan het venster en keken uit over de zee. Ver weg glansde in de avond zon de sneeuw op den Olympos Elena had tranen in de oogen. Zij dacht aan haar geluk en aan haar zuster, die nu ook eindelijk het hare vinden zou. Opeens draaide zij zich om, zoodat zij recht tegenover Vitus stond en keefc hem dreigend in de oogen. Biecht eene op, sprak zij streng, heb je haar destijds in den tuin gekust ja of neen? Wie? Doe maar niet zoo onschuldig! Irene! Ik Irene gekust? Ik zweer Begint ons huwelijk niet met een val- sclien eed! Ik ik wilde maar zij heeft zich niet laten kussen. Dat speet mij genoeg, want zij had het werkelijk wel aan mij ver diend! Vermindaring van bewapening. Een conferentie in 1931. Economische samenwerking. Een merkwaardige ommekeer in China. In de toonaangevende delegaties ia Ge nève is men het erover eons geworden, dat de plenaire zitting van den Volkenbond de Wereldconferentie inzake vermindering der bewapening per 1 November 1913 zal bijeengeroepen. Een desbetreffend voorstel zaj nog dezer dagen worden ingediend bij de Ontwapeningscommissie van de Volken bondsvergadering, waarna het zoo spoedig mogelijk zal worden behandeld. Verwacht wordt, dat over dit voorstel get'n groot debat zal worden gevoerd. De Assemblée, aldus zegt men, zal wellicht de conferentie ëen- etemmig bijeenroepen. De Voorbereidende Ontwapeningscommissie zou dan begin No vember vaa dit jaar vergaderen. Aangezien voor het oogenblik tusschen de Engelsche en Fransche opvattingen betreffende enkele principieele kwesties nóg controversen be- ataan, o.a. inzake de afgerichte reserves en het oorlogsmateriaal, zal er voorloopig wel geen uniform ontwerp tot stand kunnen ko men. Wat'de voornaamste kwesties betreft zal de beslissing aan de conferentie zelf worden overgelaten. Uit het Duitsch vertaald door B. ZODY. 39 Nadruk verboden. Zou uw blad betaald hebben? -• Natuurlijk! Aj had hij drie millioen voor mijn schedel verlangd I Neen, dan kent u doctor Gotthelf Martin niet goedZoo’n reclame komt niet alle dagen voor. En als Xymatia u vermoord had? Dan zou de reclame pas ten volle tot haar recht zijn gekomen I Veel is er niet meer te vertellen. Twee dagen later arriveerden zij in Salo- waar reeds vier dozijn journalisten uit ahe mogelijke landen met getrokken potloo- 60 op professor Martius loerden. Maar Vi- lua zette hem achter glas, met den trouwen zekere mate van voldoening op vatten. Niet alleen heeft het vertrek der Sjansitroe- pen en de uittocht der Mandsjoerijsche sol daten tut, geen enkel incident aanleiding 1 gegeven, maar de nieuwe krijgslieden wor den tevens geroemd wegens hun scheutig heid. Ook de buitenlanders zijn tevreden met den gang van zaken en veronderstellen, dat de wijziging, die nu is ingetreden, de veiligheid van hun lijf en goed zal verhoo- gen. Te Nanking, waar de centrale regeering zetelt, uit men tevens zijn ingenomenheid met den ommekeer, die zich verrassend vlug heeft voltrokken, oipdat Tsjang Hsoe Li ang’s optreden Tsjang Kai Tsjek heeft be vrijd van zeer lastige vijanden. Ondertus- schen vragen voorzichtige kenners van Chi- neesche toestanden zich af, of de handelin gen van dea Mandsjoerijschen dictator, die zich als een vriend van Nanking lijkt te ontpoppen, wel volkomen onbaatzuchtig zijn en of zijn interventie, die, om niet met Charivarius te spreken, in het teeken van den vrede staat, niet dient om zelf alle macht aan zich te trekken. Da tusschenkomst bleef aohterwege, toen Nanking van alle kanten bedreigd werd en de positie der centrale regeering zeer hache lijk werd. Pas toen Nanking door en door verzwakt was door de aanvallen der tegen standers, nam Tsjang Hsoe Liang zijn op zienbarende stappen. Het lou geen verba zing behoeven te wekken, wanneer de dic tator van Mtmdsjoerije aan Tsjang Kai Tsjek bepaalde eisehen stelt en een zeker loon eischt voor sijn ingrijpen. Wanneer dit het geval is, moet afgewachi worden, of Nanking in staat en bereid ia. te RRren wat Tsjang Hsoe Liang als vergoeding voor zijn goede diensten vraagt. Salomon als schildwacht ervoor. De geëerde collega's mochten naar hem kijken maar spreken? BuitengeslotenHijzelf verzond drie telegrammen aan de redactie van de „Welt”, die van de bevrijding van professor Martius een nationalen heldenzang maakten en door de bladen van alle vijf werelddeelen overgenomen werden. Zelfs de courantenle zers in Tokio konden ervan genieten. Een heel kort telegram zond Vitus aan zijn pleegvader. Het bevatte slechts de woorden„Kom onmiddellijkToestand vree- selijk De oude Fuchs liet zijn bril in den inkt pot vallen, toen hij het las. Toch kon hij het „vreeselijke” van den toestand niet be grijpen De professor was vrij Vitus in Salonikï, dus Maar hij ging. Om half drie vertrok de Orientexpress, om kwart over twaalf was hij reeds op het station Toen hij d011 volgenden avond te Saloniki uit den trein stapte, zag hij Elena naast Vitus en Hoe kan ik nu trouwen, als u er niet bij bent, verklaarde Vitus. En ik wil zoo Verdiend? De zwarte oogen fonkelden niet meer, zij bliksemden als plotseling opgeheven messen Heeft zij mij het kaartje met de waar schuwing niet geschreven? Is zij niet naar mij toegekomen? En wat heb jij gedaan? Je hebt niet geschreven en bent niet geko men. Je hebt alleen maar brutaal gelachen! Zoo? Zij heeft het kaartje geschreven, dat is waar, maar ik heb het naar het hotel gebracht. En dien avond is zij in den tuin naar je toegegaan, omdat ik het haar ver zocht had. Jij haar verzocht? Waarom? Omdat omdat ifc wist, dat je degene, die kwam, wie van ons beiden het was. zou kussen. O ik heb je dadelijk doorzien en ik vreesde, dat ik... mij door je had laten kussen Ach. wat ben je u JJ-‘ je dat niet eens gemerkt Het schijnt, dat er voor de centrale regee- nng in China, aan liet hoofd waarvan Tsjang Kai isjek staat, reden voor vreugde is, want aan de contra-regeering der Noordelij ken te Peking is plotseling een einde geko men dank zij de tuseclienkomst van Tsjang Hsoe Liang, dtn dictator van Mandsjoerije, die aan Feng Yoe Hsiang, den z.g. Christen- generaal en Jen Sji Sjan den modelgouver- neur va« Bjansi, welk tweetal de z.g. Noor delijke coalitie vormde, heeft bevolen van elk gewapend optreden in den vervolge af te zien Aan die bevej is gevolg gegeven, zoodat Feng Yoe Hsiang en Jen Sji Sjan, met wie Tsjang Kai Tsjek zooveel had te stellen en die samen te Peking een tegenregeering had den gevormd, thans als bedreigers van Nan- kings positie zijn uitgesehakeld. Aanvanke lijk verluidde, gelijk nien weet, dat ook Tsjang Hsoa Liang deel uitmaakte van de thans weer ontbonden Pekingsche regeering, doch deze heeft dit nadrukkelijk geloochend en zijn verdere stappen bewezen ook inder daad, dat hij niet te maken wilde hebben met de contra-regeering. Om den vrede in China te herstellen, heeft hij Jen Sji Sjan en Fejig Yoe Hsiang order gegeven alle vij andelijkheden te staken. Dat hij dit bevel kt>n geven, toont aan, dat Tsjang Hsoe Li ang, nadat de andere partijen, die m China elkaar de macht betwisten, meer of minder uitgeput zijn geraakt, een belangrijke factor is geworden, die van bevissende beteekenis kun worden. Tsjang Hsoe Liang Meeft zich niet be perkt idt sommaties, jpnaar heeft groote troepenmassa's, gemobiliseerd om aan zijn streven naar beëindiging van den burger oorlog kracht bij te zetten. De Mandsjoerij- sche troepen hebben blijken gegeven van groote voortvarendheid. Niet alleen zijn zij Tientsin binnengetrokken, dat in allerijl door de troepen van Sjansi werd verlaten, maar ook is hierop practisch reeds de be zetting van Peking door de mannen van Tsjang Hsoe Liang gevolgd. Het schijnt, dat laatstgenoemde in deze beide steden groote afdeel ingen soldaten legert om zioh zoodoen de garanties te verschaffen, dat de orde niet wordt verstoord en de generaals, die bak zeil hebben gehaald, niet onverhoeds een poging doen om de te loot gegane macht te herwinnen. Te Peking schijnt men de bewindsveran- dering nog al gemoedelijk en zelfs met een sn, dat' met had voor het J, van den ontkende verantwoordelijk te zyn roekelooze poging. ZUID-AMERIKA. Militaire opstand in Chili. Officieren ontvluchten hvn verban ningsoord. De berichten volgens welke er een revo lutionaire beweging is uitgebroken in Chili, worden bevestigd. Het middelpunt van de insurgentie is de stad Conception in Zuid- Chili, alwaar thans het geheele garnizoen in opstaal verkeert. De militaire opstand staat onder leiding van een aantal Chileensche officieren, die per vliegtuig hun verban ningsoord ontvlucht zyn. De troepen te San tiago en Valparaiso, die zich nog niet by de beweging hebben aangesloten, zyn in die kazernes geconsigneerd. De stad Conception en haar omgeving zouden zich reeds in han den van de opstandelingen bevinden. Naar het Chileensche gezantschap Buenos Aires bekend maakt, zou de rebelli in Zuid-Ghili inmiddels onderdrukt zyn. De leiders werden volgens dit bericht gearres teerd. Onder hen moet zich ook de Ameri kaansche piloot bevinden, die de gedepor teerde officieren naar Conception heeft overgebracht. Peru en Uruguay. Diplomatieke betrekkingen broken. Uit Montevideo wordt gemeld dat de re geering van Uruguay heeft besloten de di plomatieke betrekkingen met Peru af te breken, daar de Peruaansche regeering heeft medegedeeld, dat Forsalba, de Uru- guaansche gezant te Lima, persona non grata is omdat hy gedurende de revolutie in Peru onderdak heeft verleend aan ex-pre- sident Leguia en eenige van diens aanhan gers. j ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) 15 regels 1.30, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1regels 1.55, elke regel meer ƒ0.30 Advertentiën in het Zatejtdagnummer 20 7o byslag op den prys. Laefdadigheida-advertentiën de helft van den pr(ja. 1 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN1—4 regels 2.25, elke regel meer O W Op de voorpagine 50 hooger. Wfc LfrTa Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bö contract tot zeer gereduceerden Prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. ^*5» Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande- laren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het r 1 Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1