•aak H NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN No. 17490 69b Jaargang Vrijdag 26 September 1930 BOSKOOP, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. aan Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeest dagen FEUILLETON. l In de 1/1929? >9? ti wilt In de BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT^ _MOORDRECHT,MOERCAPELLE, „De Stille Wachters" :uwe van Piemont Markt 31, Gouda. Dit van (Wordt vervolgd.) rdragen kan. n ’s morgen» Zet een domoor op een verantwoorde lijke plaats en gij bederft hem en zijn zaken. □nder. die tot 1936 zouden worden gebouwd. De Italiaansche vertegenwoordigers te Genève waren van oordeel, dat het Fransche tegen voorstel onwaardig is Voor een bespreking door de Italiaansche regeering, die daarop een einde maakte aan de onderhandelingen. Invloed van Hiller’s rede? De Fransch-Italiaansche vloot besprekingen. Afgebroken zonder dat resultaat is bereikt. RUSLAND. Massa-executie. Contra-revolutionnaire slachtoffers. IN aar uit Moskou geinen! worut zijn ‘R* personen, benoorenue tot de onlangs ont- ueKte contra-revoluiionnane organisatie, die onder ieiouig stond van Majoor Rjasanzews, ter door verooraeeld zijn. U later oen tend werden deze doodvonnissen voltrokken. Een geheimzinnig radio station. De sowjet-autoriteiten worden op t oogen- bliK geweldig verontrust door de werking van een geheimzinnig radiostation. GOUDSCHE COLRANT. m&al-sociaiis- jiaht, dat zij t dw genoem de partij niet den gewelddadigen val van de grondwet eischt. Hitler vertelaarde dat hy in de oorlogs jaren 19141918 als Duitsch soldaat aan het westelyk front is geweest. Bij de ineen storting in 1918 lag hy met een ernstige gasvergiftiging in een lazaret. Hy was zich ervan bewust geworden, dat het politieke systeem m elkaar was gezakt en dat met de bestaande organisaties geen opbouw moge- lyik was. Dat hy zich zyn verplichtingen tegenover het Duitsche volk bewust was, had hyi ge toond door een nieuwe beweging te helpen oprichten, die alleen in staat zou zijn een verdere catastrophe tegen te houden. „Onze stormafdeelingen zoo zei hy zyli gesticht als beschermtroepen tegen de uit spattingen der Spartaciars en andere revo lutionairen van links, maar nooit is het doel dezer organisaies tegen den Staat gericht geweest. Waarom ook? Wy zyn overtuigd dat een denkbeeld, een beginsel, wanneer het in zichzelf gezond is, den Staat \anzeif veroveren zal. Wy wachten ui;u n - de uitroeping van Groot-Duitschland, de instelling van een directorium met een Carew had dien raad opgevolgd en drie jaren later had hij *t niet behulp van zijn geld en zijn helder verstand zoover gebracht dat hij deelgenoot werd in een solide bank te Parijs. Op hetzelfde tijdstip kwam te New-York Nonna Hadoer bij een automo- bie-ongeluk om het leven. Dat was nu on geveer een jaar geleden gebeurd. En drie maanden geleden ontving hij een brief van zijn moeder, waarin deze hem vroeg, zijn trots te laten varen en zelf bij zijn Vader den eersten stap te doen tot toenadering. Lang voordat hij zijn dollen tocht door de woestijn ondernam, hadden z’n aangeboren koppigheid en de liefde voor zijn thuis een heftigen tweestrijd gevoerd, waarin de laat ste ten slotte zegevierde. En terwijl nu de klanken van het oude „Home, sweet home”, door d« plechtige stil te van den tropischen avond tot hem kwa men, nam hij een onwrikbaar besluit. Zoo- dra zijn gezondheidstoestand het zou ver- oorlooven, wilde hij naar Londen vertrek ken. Het opengaan van een deur stoorde Carew in zijn gepeinzen en zich zelf half omwen dend zag hij Joan Benoit voor zich staan. Hij rees half op uit z’n geinakkelijke hou ding. Goeder, avond. Miss Benoit. Zacht beantwoordde zij zijn groet en ging eenige meters van hem af over de ballustra- de leunen. Bij het schemerachtige licht za gen zijp scherpe oogen, dat haar gelaat zeer ernstig stond. Om toch maar iets te zeggen, merkte hij op. Ik vermoed dat u het was, die zooeven zoo verdienetelijk musiceerde? Volgens berichten uit Genève zijn de Fransch-Italiaansche onderhandelingen over de sterkte van de wederzydsche vloten vastgeloopen. Al een week lang kwamen zij niet van het doode punt. De schuld wordt aan Italië geweten. Twee omstandigheden verleenen hieraan een bijzondere beteeke- nis. In de eerste plaats het belang, dat het tot stand komen van een dergelijke overeen komst zou hebben voor de commissie LotP' don te Genève om haar voorbereidend werk voor de ontwapeningconferentie tot een goéd einde te brengen. In de tweede plaats wordt hier verband gelegd tusschen dien onwil van Rome en de overwinning van de Hitle- rianen. Het overleg omtrent de Fransche en Italiaansche vloot werd gevoerd tusschen Massigli en Rosso. De Petit Parisien ver neemt, dat de vertegenwoordigers van Ita lië onlangs een methode tot beperking van de bewapening ter zee per globale tonnage en per categorie van schepen hebben voor gesteld. Dit voorstel zou uitloopen op de vestiging van de gelijkheid in sterkte tus schen de twee’vloten, welke te Londen de steen des aanstoots is geweest. De Fran- schen willen van deze pariteit niets weten. Te Genève beantwoordde Massigli het voor stel met een tegenvoorstel, volgens hetwelk er tot 1936 pariteit van aanbouw zou be staan, waardoor de Fransche vloot tot dien datum haar tegenwoordige voorsprong zou behouden. Men vraagt zich af of dit tegen voorstel de marine-aiitoriteiten te Rome wel bereikt heeft. Wel antwoordden de Ita lianen, dat de Franschen zich niet bezorgd behoeven te maken, omdat de door hen ge bouwde schepen van minder tonnage zyn dan de overeenkomstige Fransche schepen. Zij weigerden echter eenige verplichting aan te gaan omtrent het op stapel zetten. Voor taan kunnen de besprekingen alleen langs den gewonen diplomatieken weg weer wor den opgevat. Daartoe moet echter eerst een basis gevonden worden. Wat die basis zou zyn is nog niet duidelyk. De Parysche bladen bespreken uitvoerig het mislukken der Fransch-Italiaansche vlootbesprekingen. Vry algemeen wyt men de oorzaak der mislukking aan de jongste gebeurtenissen in Duitschland. Mussolini zou namelyk geïnspireerd zyn tot zijn wjjze van optreden door het succes, dat Hitler by de Ryksdagverkiezingen boekte. I rank- ryk zou thans makkelyker te bewegen zyn geweest tot vlootpariteit, dan eenigen ty’d geleden, beweren sommige bladen. De „Echo de Paris” schrijft, dat men voor de eerste Italiaansche voorstellen veel waardeering kon hebben, maar dat de verkiezingszege der Nationaal-socialisten in Duitschland een streep door de rekening haalde. Het blad acht het nutteloos, naar een vlootover- dictator aan het hoofd en de vorming van een nationaal leger geweest ia. De voorzitter leest dan een artikel voor van een niet-uitgestootene, dr. Muchow, die geschreven htetf: „Hitler’s taal is duidelijk toen hij gezegd heeft: „In dien eindstrijd zullen hoofden in het zand moeten rollen. Hitler: Bij deze woorden heb ik ook de revolutie der geesten voor oogen gehad. Dit citaat doelt op myn overtuiging, dat er ee een Duitsch staatsgerechtshof zal komen, dat Oorspronkelijke roman door HERM. N. v. d. VOORT. Nadruk verboden. Ook maakten ze samen tochtjes in de klei ne auto, die Joan uitstekend wist te bestu ren. Het 'kon niet uitblijven, dat hun omgang langzamerhand vertrouwelijker werd, al ble ven zij ook voor elkaar mijnheer en juf frouw; en Carew, hoezeer hij ook op haar gezelschap gesteld was, deed geen moeite tot verderetoenadering. Op zekeren aVond, toen hij, als gewoon lijk, nog even op het platte dak zijn pijp zat te rooken* drongen eensklaps de tonen van muziek tot hem door iemand in huis be speelde op meesterlijke wijze een piano. Het waren de eerste maten van het lied „Home sweet home” en plotseling zette een heldere vrouwenstem het lied mee in. Carew luisterde ontroerd toe. Het oude lied deed verborgen snaren in zijn ziel tril len Zijn gedachten gingen .terug naar het kleine huisje in Schotland, waarin hij was geboren In zijn verbeelding zag hij daar zijn moeder weer voor de ouderweteche piano zitten en zichzelf, als achtjarigen jon- Geijeel het uitgestreKte gebied van het rijk der yereemgde sowjet-republieken, van Ue huropeesche grens tot Wladiwstock wordt voortdurend gestoord door de uitzendingen van- een onbekend radio-station. Zelfs in het verre Oosten is dit station duidelijk te hooren. Een onbekende stem vertelt aan de luis* leraars in sowjet-Rusland, hoe de stemming is odder de Russische emigranten in het buitenland. lederen keer als de uitzending begint, dient dit radio-station zich aan ais zender van generaal Koetjepoff. Het is in ieder geval zeker, dat dit station zeer krac: tig uitzendt, eh volgens de verklaringen v deskundigen ligt dit station in Europa, wiui schijnlijk in Frankrijk. Zij knikte zonder te antwoorden. Half in gedachtfen vervolgde hij Het lied dat u zong heeft mij ontroerd. Reeds als kleine jongen heb ik het herhaal delijk door mijn moeder hooren spelen en altijd luisterde ik er naar niet groote aan dacht. ■Ioan Benoit wendde zich langzaam tot hem en keek hem onderzoekend aan. Heeft het lied u ontroerd? vroeg ze -?n met trillende stem voegde ze er aan toe: ik zou wel willen, dat het een ander ook kon ontroeren, als hij het ko^ hooren. Carew wist niet wat hij antwoorden moest. Nooit nog had zij zich zoo vertrouwelijjj te genover hem uitgelaten. Hij begreep niet goed waarom, maar hij hoopte, dat zij voort zou gaan. Misschien was het een van die onverklaar bare voorgevoelens welke ons somtijds zeg gen, dat hetgeen wij zullen te hooren krij gen nauw met ons verder leven zal samen hangen. Het meisje scheen zijn gedachten te raden. U weet niet, wat ik daarmee zeggen wilde, vervolgde zij. U bezit veel vrienden te Parijs, nietwaar? Misschien hebt u dan daar Archibald Benoit wel eene ontmoet; hij werkt aan het ministerie van buitenlandêche zaken. Tenminste dat deed hij anderhalf jaar geleden. Haar oogen hingen met een angstig af wachtende uitdrukking aan zijn lippen. Carew weifelde even. dus slechte op het oogen- blik dat de 30 millioen Duitsche kiezers die nog niet weten wat wy willen zich bij de 6 millioen zullen aangesloten hebban, die reeds zoo ver zyn. Wanneer eenige onzer jonge, vurige pro pagandisten dit oogenblik niet kunnen af wachten en hun mond voorby praten, dan kan men daarvan toch den verantwoordelij ken partijleider geen verwyt maken. Voorzitter: We dwalen af. Wat verstaat u onder „dwang” die tot de gebeurtenissen te München in November 1923 geleid heb ben? Hitler antwoordt, dat hy hierover niet in het openbaar kan spreken. De voonzitter leest dan uit het vonnis voor, dat het doel der beweging wel dege lijk - Ambachtsavond- - Arbeidsinspectie Autobusdiensten dingen Begraving makelij kheden {waardigheden en Bewys van 8 Bootdiensteu jemeester Bur- van Bystand stryding Con- Diaconieën an 'huisdieren riciteit en Gas ifte Gemeente? astenbelasting d Gemeente- van Gezond- irye Goudsche dyk) Handels- Hoffmansgesticht ol Huiszorg en en Instellingen Instellingen van itswet Invoer- Kalender 1930— gelclubs Kerk- Keuringsdienst Lager Onder- ongevallenwet ng Makelaars Monumenten ads-) Natuur- i ’t Algemeen vereenigingen moering) Ont- iderdomsrente ten Pensioenen ‘olitieverordening d van Arbeid en Reinigings- sfstation Klei - en 3 Zuivelconsulent Schoolverzuim eidscommissie Slachthuis vanek Spaar- adhuis Stedel. jtdiensten St. Stratenlyst ehuis voor israë- i Tesselschade jsebestryding jen van Handel, migingen (Land- laatschappyen igensbelasting isbruik Volks- - Vreeindelingen- den Waag ringen en instel- jbedryf (Comm.) jen Zegel enhuisverpleging UUITENLANDSCH NIEUWS. BELG1E. De aanslag op den Prins te Brussel. Het proces tegen den antifascist De Rosa. Zooals wy reeds melden is voor het Hof van gezworenen der provincie Brabant de behandeling begonnen van de zaak ten laste van den anti-fascist Fernando de Rosa, die 24 October 1929 te Brussel een aanslag ge pleegd heeft op het lev^n van den Italiaan- schen kroonprins. Het verleden van De Rosa. De Rosa aan het woord komende vertel de op eenigazins zenuwachtigen maar be toogenden toon van zyn leven en legt den nadruk op het feit, dat hy, nog slechts 12Vi jaar oud zijnde ,door den leider van een fas cistische jeugdorganisatie een revolver ter hand gestelid kreeg. Hy verzekert steeds een Italiaansch patriot te zyn geweest, wat zyn toetreden in 1920 tot het fascisme verklaart. Later echter kwam hy tot andere gevoelens ten opzichte van het fascisme vooral na den moord en de gewelddaden door aanhangers van het fascisme te Florence en Turyn ge pleegd en elders op weerlooze burgers, soci- aal-democraten, liberalen en democraten, oud-strjjders en oorlogMiwalidem De zaak- Matteotti was oorzaak, dat De Rosa defini tief haar de socialisten en anti-fascisten diverging. Als student aan de universiteit yan Turyn1 werd hy door fascisten aange vallen en geslagen. Men trachtte met ge weld een schriftelyke verklaring van loayli- teit aan t’ fascisme aan hem af te persen. Na door de politie gearresteerd te zyn, wis+- hy echter naar Frankryk te vluchten. De beweegredenen tot de daad. De Rosa verklaarde met nadruk geen anarchist of terrorist te zyn. Wel een socia list. In democratische landen als Frankryk en Belgia, waar de uiting der gedachten vry is, keurt hy. het plegen van gewelddaden door politieke tegenstanders af. Heel an ders echter is het gesteld zegt hy in Italië, waar men de politieke veroordeelden fusi- leert en geweld onder geweld oproept. De Rosa meende alle reden te hebben om te gelooven, dat de Italiaansche kroonprins de fascistische gedachte aanhing. De ge dachte aan de misdaden van de fascisten, aan de martelaren der democraten dreef hem tot het beraden van den aanslag op het leven van den prms by diens bezoek aan Brussel. „Ik ben een misdadiger, zegt De Rosa, maar geen misdadiger in den gewo nen zin van het woord. Men moet myn daad beoordeelen in het licht van de Italiaansche atmosfeer en niet anders. Ik heb gemeend!, moeite, den jongen officier geheel en al in te palmen, en binnen enkele weken had zij hem zoo aan zich weten te binden, dat hij niettegenstaande jhet hfevige verzet zijner ouders met haar in het huwelijk trad. In zijn vreugderoes maakte hij zijn oorlogshu- welijk in de voornaamste bladen van Enge land bekend, iets waarover zijn trotsche vader, Sir Henry Carew, zóó gebelgd was, dat hij zijn zoon ’t ouderlijk huis ontzegde en hem onterfde. Daarom was het Norma echter niet te doen geweest Van haar kant waa net hu welijk louter berekening geweest, een ePe' culatie op den rijkdom van den vader, dien zij op den zoon hoopte te zien overgaan. Nu echter de kans daarop was verkeken, was ook haar „liefde” voor Henry plotseling verdwenen en nauwelijks vier weken na hun huwelijk liep zij van hem weg. Langen tijd had Carew hiervan werkelijk verdriet, maar allengs begon toch zijn ge zond verstand te werken en betreurde hij ernstig den stap, door hem zoo onberaden gedaan. Toen de oorlog uit was, hoopte hij,, dat zijn vader niet langer halsstarrig bij zijn genomen besluit zou blijven volharden, maar daarin werd hij toch teleurgesteld. Sir Henry gaf geen gehoor aan de smeek beden van zijn zoon en Het eenige antwoord was een brief, die vergezeld ging van een cheque, waarop de Nationale Bank hem een belangrijk bedrag uitbetaalde, en waarin zijn vader hem den raad gaf, te trachten zich in het buitenland een positie te ver werven. en de schande, die hij den familie naam had aangedaan, uit te wisschen. dat het verdwijnen van den prins Humbert ook den val van Mussolini en van het gehee- Je fascistische regime tot gevolg zou hebben gehad. Alleen «Ie liefde tot mijn vaderland en de hoop het Italiaansche volk te helpen bevrijden, van. de fascistische dwingelandij brachten my tot het plegen van myn daad”. DUITSCHLAND. Het proces der Rüksweerofficieren. Hitler als getuige gehoord. In het voortgezette proces tegen de ryks- weer-officiaren voor het, ryksgerecht, was de zaal tot op de laatste plaats bezet met belangstellenden, in verband met het feit, dat heden o.a. ook gehoord zou wonden de leider der nationaal-socialistische partij, Hitler. Toen Hitler als getuige werd opgeroeper. om den eed af te leggen, herinnerde de pre sident hem eraan, dat de natior tische party van haar leiders eif den legalen weg behandelen en November 1918 zal uitwisschen en daarbij -sullen dan ook hoofdep in het zand rollen. Een poging tot verheffing van het geknechte Duitsche volk is toch zeker geen onwettig doel Wanneer we nog twee of drie Ryksdagverkiezingen achter den rug zuiden hebben, zal de nationaal-socialisti- sche party een eigen meerderheid in het parlement bevitten. Dit is onafwendbaar, omdat het volk begint te voelen, dat dege nen, die ons het Vredesverdrag opgedrongen hebben, hét Duitsche volk geen mogelijk heid tot eigen leven en bestaan hebben ge laten. De geheele GronHwet van Weimar en de verdere Duitsche wetgeving is niets anders dan een uitvoeisel van het Vredesverdrag van Versailles. Is het geen zuivere aangele genheid van binnenlandsche politiek als wy deze verdragen niet als wettig willen aan vaarden omdat zy ons opgedrongen en af- gedwongen zyn? Wy erkennen de schuld van ons volk aan het uitbreken van den oorlog niet en zeker niet tot in lengte van dagen voor de nog ongeboren geslachten. Is het onwettig deze oorlogsschuld-leugen te bestrijden? ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal ƒ2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt Franco per post per kwartaal ƒ8.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelyks aangenomen aan om Bureau: MARKT 81, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Redactie Telef. 83. Postrekening 48400. eenkomst te zoeken, zoolang het wederzijd- sche wantrouwen niet verdwenen is, en zoo lang men niet ophoudt de vriendschappe lijke verhoudingen zoo te bederven, dat een eerlijke Fransche vriendschap is uitgeslo ten. Ook het „Journal” ziet de toekomst don ker in en acht hervatting der onderhande- Linfcen weliswaar niet onmogelijk, maar in leder geval uiterst moeilijk. Te Rome wyst men er van bevoegde zydq^ op, dat Italië voortdurend het bewys van zyn goeden wil heeft getoond, zoowel Djj de voorbereidende besprekingen als tusschen de eigenlijke onderhandelingen zelf. De ver klaringen van Mussolini in den Senaat, de wyze, waarop de Italiaansche regeering het Engelsche aanbod tot samenwerking heelt ontvangen en ten slotte het Italiaansche voorstel om den bouw van oorlogsschepen stop te zetten, zyn de bewijzen van den goeden wil van Italië om tot overeenstem ming te komen. Het is waar, dat de Fransche regeering zich bereid heeft verklaard het Itauaan- sche voorstel te aanvaarden, doch deze be reidverklaring werd teniet gedaan door de verklaringen van Dusmesnil in de Fran sche Kamer, dat het Italiaansche voorstel geen betrekking kon hebben op de schepen, die reeds in aanbouw of bijna gereed waren. Verder wordt er op gewezen, dat Italfé opk het Britsche voorstel Brits«he deskun digen naar Genève te zenden om by de be sprekingen tegenwoordig te zyn, heeft aan genomen. Dit voorstel werd echter door Frankrijk afgewezen. Italië heeft te Genève Voorgesteld een beperking der vloot niet alleen wat tonnage betreft, doch ook wat betreft het aantal eenheden. Dit voorstel zou voldaan hebben kan de Italiaansche verlangens, doch tegelijkertijd een voordeel voor Frankrijk beteekenen, daar aan Frankryk een majoriteit buiten de Middellandsche Zee zou worden toege staan. Het is inderdaad een feit, dat tot voor twee dagen het initiatief geheel aan Italiaansche zijde was en dat de bespre kingen uitsluitend betrekking hadden op Italiaansche voorstellen. Frankryk heeft geen enkel voorstel gedaan. Tenslotte wordt verklaard, dat terwijl het Fransche antwoord op de laatste Italiaan sche voorstellen werd verwacht, de Fran sche gedelegeerden onverwacht de bespre kingen over de Italiaansche voorstellen af braken en een tegenvoorstel deden, geba seerd op een verhouding 1% 1, geldende voor verschillende typen schepen, niet al leen voor bestaande, doch ook voor die, welke nog gebouwd moeten worden. Fransche voorstel komt zelfs terug van hetgeen reeds te Londen was bereikt, waar reeds pariteit was bereikt voor de schepen gen. op het lage bankje aan haar voeten. Avond aan avond had zij hem ditzelfde lied voorgespeeld. Zijn oogen werden vochtig bij die herin nering en hij dacht aan de scheiding, nu negen jaar geleden, toen hij als jong luite- nantje had meegevochten in den wereldoor log. O, die verschrikkelijke wereldoorlog, die van menschen beesten maakte, him droo- men en hun idealen vernietigde, hun mora liteitsgevoel doodde. Na tweemaal gewond te zijn geweest werd hij overgeplaatst naar het hoofdkwartier, voorloopig voor licht administratief werk, opdat zijn wonden tijd zouden hebben, Vol komen te genezen. Daar hij zich nu dicht bij Parijs bevond, maakte hij gedurende zijn korte verloven dikwijls met een paar vrien den een uitstapje naar de lichtstad. Dit werd tenslotte zijn verderf. Onder normale omstandigheden zou zijn sterk karakter hem wel op de been gehouden hebben, maar half verwilderd als hij was door het bijna onaf gebroken leven in de loopgraven, te midden van kanongebulder en stervende kameraden wier doodsgerochel nog in zijn ooren na klonk, snakte hij er naar, die ellende te vergeten. Hals over kop stortte hij zich in de dolle vermaken, welke Parijs zelfs nog in den oorlogstijd bood aan hen die er den weg wisten. Op een van zijn uitstapjes maakte hij kennis met een Oostersche danseres, Norma Shadoer, uit Cairo, die toen te Parijs groo- ten opgang maakte, orhdat zij haar „kunst” steeds gaarne in dienst stelde van de lief- dadigheid. Het kostte haar niet de minste ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkrlngj 15 regels 1.30, elke regel meer 0.26. Van buiten Gouda en dqn bezorgkring; 1—5 regels 1.55, elke regal meer 0.30 Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 n, byalag op den prya. Liefdadigheida-advertenüen de helft van den prija. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN1—4 regels 2J6, elke regel meer 0.60 Op de voorpagine 50 hooger. Gewone auverteuuen en ingezonden mededeelmgen by contract tol zeer gereduceerde^ prys. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentien kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boeknande- laren, Advertealiebureaux en onze agenten en moeten daags voor de plaatsing uau hei Bureau zjju uigekouien, teneinde van opname verzekerd te zyn. 6

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1