VLECHTER Net Dagmeisje Ui" WA5SEN .„MTJ PETITIONNEMENT Naaisters en Knipsters A G. DE RAADT, m /pJW GOUDJCHE/INGEL HOEK HElRENjTR- Vo BERVOETJ Een net Dagmeisje !r. jongste bediende Winkelhuis te huur een werkster jongste bediende D op di KIND ZOEK GRATIS Zelden kocht U zoo goed koop zulke smaakvolle mo dellen, en U weet dat alle veranderingen bij ons gratis geschieden en dat U ook voot de grootste maten de zelfde lage prijzen betaalt ROTTERDAM ROTTERDAM ■miitirij „10 IIICHt HUIS". Mevrouw J. 1. HM- predikbeurten' Meuwsei GEVRAAGD Adres: MULDER, Kattensingel 30. 4t Bij iedere mantel hebben wij voor U een leuke hoed. f -iétó- I k!/> een Juffrouw Gevraagd een aankomend winkelbediende „DE «0ÜDSCHE HAPER" H. blokbergen" Levertraan J. G. Langmar Hamburgsr en Hoogendoorn Hertmans Schoenvrrf Vdverteert in dit Blad. leveren wij aan ieder, die zich vanaf heden voor minstens één kwartaal op de Goudsche Courant abonneert, de vóór t October as. verschijnende nummers. Het abonnementental breidt zich voortdurend uit. Wij doen een beroep op de zeer talrijke vrienden van de Goudsche Courant, dit aantal nog vóór 1 October belangrijk op te voeren. Proefnummer zenden wij op verzoek gaarne. DE DIRECTIE. MARKT 31, TELEFOON 82. Canada, zoo besluit het blad, heeft op de Hollanders grooten indruk gemaakt. Zy waren zeer enthousiast oyer hetgeen zy hebben gezien en de indrukken, die zy heb ben opgedaan. Heistelling in de Haven omgevallen. Hedenmorgen omstreeks twaalf uur, viel tydens het afbreken, de heiste.ling uie te genover de Wijkverpleging in de Haven stond, om. De palen kwamen terecht op de stoommachine, die slechts licht beschadigd werd, terwyl daardoor tevens Se gevel van Wijkverpleging gespaard bleef. Persoonlijke ongelukken awame: nie' Schouwburgbioscoop. In de Sciiouwburgbioscoop draait deze week een uiterst belangrijkwekkend en uit voerig journaal, waarip verschillende actu- eele gebeurtenissen worden vertoond, wij noemen o.a. de Viootwetbetooging, do Vaan- delgroet aan II. M. de Koniggm. de opening van de Staten-üeneraal en de voetbalwed strijd België—Holland. Een film van een jeugdigen chimpansee en een jongensfilm besluiten bet voorprogramma. Het hoofdnummer is een liiatorische rol prent, vervaardigd naar het tooneelstuk „Spielereien einer Kaiaerin", getiteld „Van Marketentster tot Keizerin", een episode uit liet veelbewogen leven van Czaar l'eter den Grooten, uit den tijd dat de geestelijkheid zich onder aanvoering van den Czarewitsch Alexej zich verzet tegen de met geweld doorgevoerde hervormingen van den niets ontzienden heersoher. Lil Dagover, stellig de beste film actrice, die Duitschland momen teel heeft, vervult de rol van Katharina I, de gemaiin van l'eter. Dimitri Smirnoff als l'eter de Groots en l'eter Voes als Vorst Menschikoff gaven een uitstekende vertol king van hun rollen. Gondelvaart op „Llfhoeven". Als het weer gunstig is (laten we niet wan hopen, vanmorgen schijnt de zon) wordt morgenavond te half acht op Elf hoeven de gomlelvaart gehouden, die wordt georgani seerd door de Goudsche Wateisportcluh „Eitliocven" en vorige week door het slechte weer moest worden uitgesteld. Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Lijst van 24 September 1930. 3 afwerkers, 2 gieters, 2 garneerders, 3 glar zuurders, 7 aardewerkers, 1 stempelmaker, 1 drukker. 2 pijpmakers, 20 plateelsahilders, 5 letterzetters, 1 machinezetter, 2 bleekers- kneeiits, 13 grondwerkers, 1 stucadoor, 1 zeil maker, 1 metaaldraaier, 9 heiers, 7 opperlie den, 2 metselaars, 3 timmerlieden, 1 voeger, 1 bouwk. opzichter, 2 aut. laaschers, 2 enve- den, 5 reizigers, 5 meubelmakers, 3 sigaren- sorteerders (1 ged.), 1 witter, 2 kistenma kers, 1 lijstenmaker, 2 houtbewerkers, 1 wit- werker, 1 horlogemaker, 1 radio-monteur, 1 tafalmaker, 2 stoffeerders, 2 bankwerkers, 3 heiteers, 1 schoenmaker, 2 ijzerwerkers, 2 machinisten4 stokers. 2 boerenarbeiders, 3 broodbakkers, 1 hulpfitter, 3 tuinders, 2 textielarbeiders, 21 pakhuisknechts, 3 suiker werkers, 33 sigarenmakers (7 ged.), 1 plak ker. 2 schippersknechts, 6 kantoorbedienden koetsiers, 3 boekhouders, 74 transport- en fabrieksarbeiders, 5 chauffeurs, 1 wisselioo- per, 1 nachtwaker, 1 vakkundig bleekers- knecht (jonge kracht), 2 strippers, 1 banket bakker, 2e stuurman, 1 melk controleur, 1 huisnaaister, 1 melkbezorger, 1 blekersmeis je, 1 lompensorteerder. benevens den daarop volgenden nacht, ge opend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Medische dienst Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Dondagavond 12 uur, kan men zich voor medische hulp wenden tot de doctoren Dr. J. G. Rups, Tiendeweg i-n Dr. van der Nagel, Crabethstraat. UIT DEN OMTREK. GOVDF.RAK De collecte welke alhier is gehouden voor het te houden Koninginnefeest op Woens dag 1 October heeft opgebracht ruim 300. HAASTRECHT. Dienstplicht. De navolgende ingeschrevenen der lich ting 1931 zyn toegewezen aan het 3e Reg. Infanterie: C. J. Kompier, A. Speksnijder en J. A. J. Versteeg, aan de Schoolcomp. van den Motordienst J. C. Boer, aan het korps Luchtdoelartillerie J. C. Broer, aan de Luchtvaartaf deeling J. de Bruin er. aan het le Reg. Huzaren, J. Noorlander. Groene Kruis. Door de plaatselijke T. B. C.-commissie van het Groene Kruis wordt een tentoon stelling gehouden van het Tuberculose-mu- seum in heU gebouw „Concordia" op 9, 10 en 11 October a.s., terwyl de heeren Ds. Vos en Dierenarts J. van Langeraad daarby le zingen zullen houden. Storing electrisch net. Dezer dagen deed zich een storing voor in het ondergrondsch laagspanningsnet, welke veroorzaakt bleek te zyn door een fout in den kabel in het z.g. Kerkstraatje. Deze kabel wordt thans verwijderd en door een nieuwen vervangen. De bewoners wer den tijdelijk door een noodaansluiting ge holpen. Het werk zal eenige dagen hï be slag nemen, daar alle huisaansluitingen op nieuw moeten worden gelast. Dinsdag en Woensdag heeft onder leiding van Mevr. en Ds. Landstra een Meisjes- jeugdvereeniging een uitstapje gemaakt naar het Utrechtsche. Er is overnacht in De Maarn, en de om geving als Zeist en Driebergen en meerdere mooie plekjes werden bezocht. VUST. Gemeenteraad van Vlist. De gemeenteraad van Vlist is bijeenge roepen tegen Dinsdag 30 September a.s., voormiddags half elf ter behandeling van de belastingvoorstellen. Dienstplicht. De dienstplichtigen uit de gemeente Vlist zijn ingedeeld als volgt: by het 3e Reg. In fanterie C. Rietveld, J. Schep en T. H. van Vliet, en by het 2e Reg. Huzaren J. A. Segers. ADVERTENTIEN. Heden overleed te Amsterdam onze lieve, goede Moeder, Behuwd- en Grootmoeder bevinden, kunnen gebruik maken vay de nacht-posttreinen, die omstreeks 2 uur uit Amsterdam vertrekken en deze passagiers nog vóór liet aanbreken van den morgen in Groningen en Maastricht doen aankomen. Zij kun neg zich dus den gansdien avond in Amsterdam (Rotterdam of Den Haag) op houden, hebben zich niet te bekommeren 0111 laatste treinen, die al om 7 uur vertrek ken, maar stappen des nachts in den post trein en komen vóór het gewone leven daar een aanvang neemt, in de plaats hunner be stemming. Die reizigersvervoer per nachttrein ge schiedt bij wijze van proef. Men weet na tuurlijk niet, of de behoefte na® deze Ver- voergelegenheid bijzonder groot zal wezen. De tussch^n-stations worden, zooals reeds gemeld, bij de proef uitgeschakeld. Men kan met de nachttreinen niet reizen naar Utrecht of Zwollehet gaat alleen van beginpunt tot emdpunt. Alle steden die daar tusachenin gelegen zijn vallen uit. Het U. D. heeft speciaal geinformeerd, waarom deze beperkende bepaling getroffen is en vernam daaromtrent, dat het opnemen van reizigers vopr de tussclienstations is uitgeschakeld, omdat deze passagiers het zouden noodig maken, des nachts personeel in dienst te houden voor controle aan de uitgangen, terwijl het daarenboven noodza kelijk zou worden, deze nacht-post-goederen- trein en te laten vóórloopen aan de stations perrons, om in- en uitstappen te vergemak kelijken. Op onderscheiden tusechen-stati- ons toch zullen deze nacht-treinen niet voor perrons vóór-loopen, maar op de emplace menten aankomen en, na rangeeren vandaar ook weer vertrekken. Dit zou men niet kun nen volhouden als op deze tusschengelegen plaatsen reizigers zouden moeten uitstappen men kan tien toch niet over uitgestrekte railvelden laten loopen, waarover 'a nachts treindeelen worden verzet. Mocht in de toekomst blijken, dat er voor sommige steden een bepaalde wensch ge koesterd wordt, zoodat inderdaad eenig rei zigers vervoer van beteekenis gedurende den nacht is te verwachten, daa kan de Spoor wegdirectie nader overwegen of voor enkele stëden een uitzondering zou kunnen worden gemaakt. Men gelooft voorhands echter nog niet aan oen druk nachtvervoer van passagiers van het midden des lands naar de vergelegen provinciesmaar raen wil voor Groningen en Maastricht de gelegenheid openstellen en de resultaten van die proef afwachten. LUCHTVAART. Het eerste postvliegtuig te Constantinopel. Het eerste postvliegtuig naar Indië is gis termorgen om 7.20 uur pl.tijd uit Boedapest vertrokken en om 14.47 uur pl tijd behouden te Constantinopel geland. Allee is wel aan boord. Vandaag wordt de reis voortgezet. De Nederlandsche kolonie heeft den vlie gers een feestelijke ontvangst bereid. Zondag 28 Septembei. GOUDA. Rem. Kerk, 10% u. v.m. Ds. H. Cramer. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. De. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 v.m. en 64 u n.m. Leeskerk Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. C. Croes. Ver. Calvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. A. J. Ooster huis te Ernst. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk ,10% u. v.m. Ds .ten Brug- genkate. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Dr P. Glas. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van Nooten. Geref. Gemeente, 2 u. n.m. en 7 u. n.m. Ds. Tj. Petersen. Gebouw Salvatori, 9% u. v.m. en 6 a. n.m. Ds. N. Bydemast. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De. C. J. Leen- mans. Afscheidspredikatie. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. A. Landstra. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. Er dm an. MOORDRECHT Ned. Herv. Kerk, 10% u. ^m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Ker-k, 10J u. v.m. De. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. C. Bouthoorn van Zeist. Her denking van het 26-jarig bestaan der Evangelisatie. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. Lam an te Leiden. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. P. de Looze. Rem. Kerk. Geen dienst. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Verwey. SPORT EN WEDSTRIJDEN^ KORFBAL. Ter Gouw ISellicha I. Zondag a.s. speelt het eerste tegen het Haagsche Sellicha. Daar de Hagenaar» groo- te plannen hebben, zal Ter Gouw al haar krachten moeten geven voor een goed resul taat. Het tweede twaalftal gaat uit naar Moor drecht 1. Ter Gouw 3 speelt uit tegen Kor- va 2 uit Waddinxveen. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting Meest matige wind, in het Zuiden uit Zuidelijke in het Noorden tfff oostelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, nog eenige regen in het Zuiden in het Noorden weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. STADSNIEUWS. GOUDA, 27 September 1930. Journalistiek. Men ingang van heden ie aa® de Goud sche Courant als redacteur-verslaggever ver bonden de heer P. Germeraad, die tot voor korten tijd werkzaam was aan het Dagblad van Gouda. De nieuw aangekochte motorsproeiwagen en de tractor met aanvalngvuilniswagen. Onze gemeente is in het bezit gekomen van een tractor met aanhangvuilniswagen en een tweede motor-sproeiwagen. Met dit nieuw aangekochte materiaal werd gister middag onder groote belangstelling op het Veemanktterrein gedemonstreerd. Allereerst vroeg de tractor met aanhang wagen onze aandacht. Het gevaarte, dat een lengte heeft van 10 M. is zeer gemakkelyk bestuurbaar, zooals de verschillende ma noeuvres, en zeer korte bochten duidelijk toonden, terwjji een snelheid van 4U K.M. zonder gevaar kan worden gereden. De aanhangwagen, die vervaardigd is in de Goudsche Machinefabriek, naar een ont werp van den heer llupkes, is voorzien van een kip-inrichting. Door een op de motor van den tractor (fabrikaat 'Jhenard Walcker) werkende hydrolischo oliedruk-installatie wordt de 8 M3. groote bak, met een druk van 60 tot 100 atmosfeer, in een halve minuut in een byna verticale stand gebracht, zoodat de bak in een even korten tijd geledigd is. Zeer handig is ook een opzy van den trac tor aangebracht wiel, waardoor men dezen er naast loopend kan besturen, bovendien kan imen door gemakkelyk te bereiken han dels de snelheid regelen. De nieuwe, door de Amsterdamsche Rij tuig Mij. geleverde motor-sproeiwagen heeft een inhoud van 3250 L., dus 500 L. meer dan de oude; de sproeibreedte bedraagt, spui tend met volle kracht 20 Meter. Het groote verschil met de oude wagen vormen echter twee aan de voorkant aange brachte verstelbare sproeiers, die met groote kracht het losse vuil van de straten naar de kant spoelen. De aanschaffingskosten van de sproeiauto bedragen 8975.die van de tractor mest aanhangwagen 11.000.—. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op burgemeester Gaarlandt, de wethouders Donker en Koemans, de heeren Pot, Ber- theux, Ir. Nugteren, Anemaet en verschil lende raadsleden. BEKENDMAKING. Drankwet. Burgemeester en Wethouders der gemeente Gouda, brengen ter openbare kennis, dol op 24 September 1930 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van B. F. C. Duijnstee, van beroep kantoorbediende, wonende te Gouda, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein, voor gebruik el ders dan ter plaatse van verkoop in de be neden voorlokaliteit van het peroeel Groe- nendaal no 18 aldaar dat binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking een ieder tegen het ver- leenen van deze vergunning schriftelijk be zwaren kan inbrengen. Een jubileum. De heer A. v. Asten is op 3 October a.s. 25 jaar als ladingmeester te dezer stede in dienst van de Nederlandsche Spoorwegen. Nieuwe S. D. A. P.-sche Raadsleden. Naar de N. Z.-H. verneemt zullen de hee ren A. Fokkers en Ed. van Dantzig als le den der Gemeenteraad worden opgevolgd door Mevr. J. H. M. de Heide-van Veen en I den heer J. Polman. Beiden zullen hun be- I noeming aannemen. Het Concert van het A.V.R.O.-Orkest in den Schouwburg. Woensdag a.s., des avonds 8 uur, zullen de Goudsche A.V.R.O.-vrienden in de gele genheid zyn het A.V.R.O.-orkest in den Schouwburg niet alleen te hooren, maar ook te zien. De leden van het orkest met hun leider de heer Nico Treep, zullen op hun reis naar Gouda vergezeld worden door den heer Willem Vogt, de vriend van alle A.V. R.O.-luistervinken, die in, den Schouwburg ook het woord zal voeren. Dat voor deze A.V.R.O.-avond greote be langstelling zal zyn, Btaat vast. Men zal dus goed doen zich vooraf van kaarten te voojzien. Voor de prijzen der plaatsen en meerdere bijzonderheden raadplege men de betreffen de aankondiging in dit nummer. Een drogistzaak geopend in de Tollensstraat. In het stadsdeel Korte Akeren, dat zich den laatsten tyd zoo heeft uitgebreid ko men telkens nieuwe winkels. Zoo is er thans weer een nieuwe drogistzaak geopend De heer M. A. van den Broek opende in de Tollensstraat no. 99 een drogisterij, waar aan hy binnenkort ook hoopt te verbinden de verkoop van natte en droge verven. Voor een dergelijke zaak is zeker plaats in dit nieuwe stadsdeel. Wy wenschen den heer van den Broek veel succes in zyn mooie nieuwe winkel. Uitbreiding van zaken. De Radiohandel van den heer D. A. van der Kist in de Groenendaai no. 4ö mag zich in zoo groote belangstelling verheugen, dat uitbreiding noodzakelijk is geworden. Daar het den eigenaar onmogelijk was een pand naast het zyne in te richten, m oest hij naar I een ander huis uitzien. Hy slaagde hierin heel goed, want hy wist de hand te leggen op een huis aan de overzijde, dat thans ook geheel voor radiohandel is ingericht. De nieuwe winkel ziet er keurig uit. Men ga er eens een kykje nemen. Thalia-Bioscoop. In dtf Thalia-Bioscoop worden twee num mers gegeven: „Plicht" en „Huwelijksreis". Het eerste is 'n dramatische spoorwegfilm, waarin de hoofdrol vervuld wordt door Lon Chaney. „Plicht" is het laatste stuk waar de thans overleden Lon Chaney als de oude machinist Anderson, een prachtige uitbeel ding geeft van den man die „plicht" en het vervullen van dien boven alles stelt. Het streng vervullen van zyn plicht of liever het aansporen tot nauwgezette plichtsbe trachting brengt den ouden Anderson on der bepaalde omstandigheden in conflict met een zyner zoons; en dit wel in het meest tragische deel van het stuk, dat waar in een der jongens van Anderson by zijn arbeid als spoorwegman den dood vindt. De ontwikkeling van het stuk is zoodanig dat de oude Anderson na moeilijke dagen toch nog met groote zelfvoldoening en plichts getrouw belangryk werd kan doen. En dan komt het bly-eindigend slot. „Plicht" is een stuk, dat velen bevallen zal. Behalve het genoemde wordt een klucht gegeven: „Huwelijksreis". Een huwelijks reis wordt in den regel met veel animo be gonnen; alzoo ook de reis van Polly en Harry. Maar wie er pret hadden op de hu welijksreis, zy beiden niet. Het stuk is een aaneenschakeling van komische en zeer ver makelijke voorvallen, die intusschen do hu welijksreis voor Polly en Harry tot een voortdurende kwelling maken. Zonder den hond „Flosh" was alles zeker beter afge- loopen. Een film waarom hartelijk ge lachen zal worden. Het petitionnement tegen de Vlootwet. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de adverentie in dit nummer, waarin mededeeling wordt gedaan dat degenen, die het petitionnement van „Kerk en Vrede" tegen de Vlootwet van Minister Decker nog niet teekenden, -hiertoe nog in de gelegen heid zijn bij den heer D. G. van Vreumingen Jr., Wydstraat 20, alhier. Beëindiging Zomertijd. Wij brengen onze lezers onder de aan dacht, dat op Zondag 5 October a.s. te 3 uur in den voormiddag de vervroeging van den wetelijken tijd zal eindigen. Op dat tijdstip wordt wederom ingesteld de tijdregeling naai den middelbaren zomertijd. Een mededeeling van de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk. In het Predikbeurtenblad van de Ned. Herv. Kerk lezen wy dat het kerkbestuur op verzoek in de thans bestaande regeling der predikbeurten eenige verandering heeft gebracht in het werk der evangelie-verkon diging in de stadswijk „de Korte Akkeren" en bepaald heeft dat aanvangende met Zon dag 28 Sept, zooveel mogelyk om den an deren Zondag ,des avonds om half acht in het lokaal Heerenstraat, godsdienstoefening zal worden gehouden. Op die Zondagen ver valt dan de morgenbeurt in de Kleine Kerk. De jeugddienst zal op dezelfde wyze blij ven doorgaan. Verder werd besloten dat de wekelyksche Bijbellezingen, welke zullen aanvangen op Woensdag 22 October a.s., eens per maand zullen worden gehouden in bovenbedoeld lokaal aan de Heerenetraat. In het blaadje jvordt voortls medegedeeld dat den heer §r. H. A. Mulder .vegens drukke werkzaamheden heeft Dedankt als diaken en de heer G. v. Nieuwpoort voor zyne benoeming als diaken heeft bedankt. Twee gevallen roodvonk, Ten stadhuize werd in de afgeoopen week aangifte gedaan van twee gevallen van be smettelijke ziekte, roodvonk, HoUamdschfc Zakenlieden naar Amerika. Zooals in de pers is gepubliceerd heeft het blad „L)e Zakenwereld" een reis van Hollandsche zakenlieden naar Amerika geor ganiseerd, teneinde die industrieelen door eigen aanschouwing van de Nieuwe Wereld een kijjc te geven in de belangrijke industri- eele centra daar. t Het gezelschap, waartoe ook onze stadge noot, de heer J. H. de Wilde behoort, is op 21 Augustus scheepgegaan en is dus begin September in Amerika gearriveerd. Dit bezoek van de Hollandsche industri etien lieeft daar blijkbaar de aandacht ge trokken, want in de Amerikaansche pers wordt er over geschreven. Zoo jezen we in de „Hamilton Spectator" van 8 Sept. o.a. het volgende: Met de bedoeling zelf te komen zien wat Canada op handels- en industrieel gebied kan bieden, is een gezelschap Hollandsche industrieelen onder leiding van de Canadian Pacific Railway <*n het blad de Zakenwereld naar de Dominions gekomen. liet gezelschap staat onder die persoon lijke leiding van den heer W. van Ark te 's Gravenhage, pasage-agent van de Cana dian Pacific Railway in Nederland. Daartoe behooren verder de heeren J. H. de Wilde, H. de Leur, J. M. Deventer, Theod. H. van Harlingen en J. van Vuuren. Het gezelschip kwam 8 September in Hamilton aan, waar het intrek nam m het Royal Connaught Hotel. Eenige leden zullen Toronto bezoeken, de anderen zullen in Ha milton verse lullende groot-iniduatrieën be zichtigen. De heer Van Ark deelde aan het Ameri kaansche blad mede dat de toer niet alleen was georganiseerd om de industrieele en handelsmogelijkheden onder het oog te zien, maar tevens om kennis te maken met het klimaat, en de geographische omstandig heden van het land. Het doel was door algemeene oriënteering een indruk te krij gen van wat mogelyk kan zyn. Het gezelschap heeft o.a. verschillende papierfabrieken en electriciteitsfabrieken te Quebec bezichtigd, voorts Montreal, Ottowa en Ontario, terwyl ook Oshawa, Welland en de Niagara watervallen zyn bezocht. Na enkele dagen verblijf te Toronto, waren De troit, Chicago en Washington aan de beurt, om dan vandaar naar New-York te ver trekken. De toer zou in Amerika eindigen te Montreal, vanwaar op 19 Sept. de terug tocht naar Nederland zou worden aanvaard Het gezelschap js dus al lang weer scheep en kan binnen korte dagen weer in het vaderland arriveeren. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 24 Sept.: Catharina Maria, d. v. C. Lafeber en C. E. Leemeyer, Stóof- steeg 8. 25 Sept.: Leo, z. v. P. J. Becker en E. J. Njjburg, Zwarteweg 44. ONDERTROUWD: 25 Sept.: J. Bennis en H. Hilgers. J. van Eijk en J. C. Stra- ver. H. Hoogendoorn en A. Middelkoop. H. T. Carlier en J. G. Schneider. OVERLEDEN: 25 Sept.: Hendrik Brand, 52 j., Gouderak. Agenda. 27 Sept. 2 uur Soc. Ons Genoegen. Zaal Kunstmin. Modeshow G--- an Dantzig. 30 Sept. 8J uur Soc. „do fövenzaal, Ledenvergadering afd. G vfto de Rot te rdamsche Volksuniversiteit. 1 October, 8 uur, Nieuwe Schouwburg, Con cert A.V.R.O.-orkest onder leiding van Nico Treep. Apotheken. De apotheek van Mevr. de Wed. A. H. Teepe, Gouwe, zal tot en met 3 October, in den ouderdom vaft 65 jaar. M. HOFKAMP- NIEUWENHUIS. P. H. A. HOFKAMP. TONNY. ANNEKE. Wegens uitstedigheid kunnen be zoeken niet worden afgewacht GOUDA,, 26 September 1930. H. H. AANNEMERS. BIEDT ZICH AAN. Brieven onder No. 4018 burriu Goudsche Courant, Markt 31. Moderne wijd over slaande mantel v prima Velours-Grenadine met groote hoog opstaande viervellige bontkraag manchetten van pri Blond Biberette ^Leuke biezen garnee ring en aangeduide hooge taille in rug. Bij Wassen" geheel op zijden serge gevoerd slechts 50 Zoekt U een aardige wikkel mantelOok hierin brengen wl) de nieuwste modellen Deze Mantel van prima Velours Long> prachtvolle bontkraag manchetten van e|arré. geheel op zijde gevoerd In marine, bleu nult. bordeaux mar- r\ yj beige-ros* Ook een betere Mantel behoeft niet duur te zijn Deze mantel van prima Drupt met groote bontkraag, man chetten en achter pandgarneertng van' prima Lang harig lm Zllver- i. modtfoe hooge taille en tug- garneerlng Geheel op •J it 50 zijde gevoerd, slechtt Jv Zelden kocht U lóó goedkoop zóo n smaakvolle Jongedames mantel van prima wollen stof met bontkraag cn manchetten van Biberette. leuke moderne garneerIng tu den rug en geheel op zijde gevoerd Bij 75 ..Wassen slechts i Chique Wikkelmantel van pri ma Velours-Long, met groote opstaande bontkraag en moderoe manchetten van Chapal ejarré. moderne koordgarneerlng en laag vallende klok In den rug- Als bljz. aanbieding AQ 50 bi) ..Wassen zoeken* Adres Vlackstraat 9. GEVRAAGD. H. J. RENSINK, Adr. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding bekend met machineschrijven. Sollicitatie met opg. v. verl. salaris N.V. Gebr. DE VREUGT's Export- handel. 10 BIEDT ZICH AAN: van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 4026, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 Bankinstelling VRAAGT .Brieven onder No. 4010, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 geschikt voor alle doeleinden, aan drukken verkeersweg. 10 Brieven onder No. 4053 bureau Goudsche Courant, Markt 31. Voor Regentesseplantsoen 15, in de huishouding gevraagd. Zich aan te melden Van Swieten- straat 9. GEVRAAGD Zich te vervoegen bij LUIJNENBURG Raam 213 Pui- en Glazenwasser. 8 Kassierskantooh VRAAGT Brieven No. 4035, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 10 Degenen, die het petitionnement van „Kerk en Vrede" willen teekenen en hiertoe nog niet in de gelegenheid zajn geweest, kunnen dit alsnog doen bij den heer 15 D. G. VAN VREUMINGEN Jr., Wijdstraat 20 alhier. (liefst 18 jaar) tegen 6 October a.s. Kledingmagazijn „DE GUNST", Markt 11, Gouda. 20 Levertraan Prima Stoomlevertraan. Peter Möller's Levertraan Smakelooze levertraan. Jdcovitol Levertraan niet geijkt vitaminen gehalte. Ltvertraan-Emulsia DROGISTERIJ MARKT 6 TEI.. 762. Hoofdleeraar: Piano-Solfège R'damsch Conservatorium. Dirigent My. t. b. d. Toonkunst-Caecilia, geeft gelegenheid te Gouda om lessen te nemen in PIANOspel en paedagogie, ALGEMEENE muziekleer en theorie, vormleer, analyse, muziekgeschiedenis, SOLFèGE, KOOR DIRECTIE, KOOR- en SOLOzang. Repertoire studie voor liederen, opera's, oratoria. Desgewenscht opleiding voor diploma's. Spreekuur: eiken Maandagavond van 7.308 gebouw Concordia. Brieven: Oleanderlaan 89, Den Haag. N.V. BRINKMANN, vraagt voor de Afdeelingen Lingerie en Werkmanskleedingx Aanmelding Kantoor Peperstraat, Zaterdagmiddags en 's avonds na 6 uur, Voorwillens 103. voor le Hypotheek op huizen en landerijen. Makelaarskantoor J. P. v. d. BAS, Zeugestraat 40a. 10 65 cent met Inbegrip van flesch. Gedipl. Drogist. BURG. MARTENSINGEL, Tel. 739. niet langer naar het beste en vooreleeligste adres van NAAIMACHINES Uit is immers bij Molenwerf 30 -j Weathaven 41 Thans keuze uit verschillende bekende merken voor de halve winkelprijs. M ZIE ONZE ETALAGE Speciaal SCHOENWERK voor breede voeten koopt U bij ]ANVAN DAM Keizerstraat 45-62 Teleph. 338 GOUDA Verft uw lichte schoenen donker nu met de wintertijd, met in alle kleuren voorradig in KLEIWEG 91 - TEL. 317 - GOUDA GOUDA UG.R. f ISO.OO voor directe aansluiting aan het lichtnet zegge HONDERD TWINTIG GULDEN. In den prys is begrepen: 1. 1 jaar garantie, 2. 1 jaar gratis service, 3. een afstemkaart, tevens garantie bewijs, waarop de stand der sta tions staat vermeld, zoodat men zelf niet behoeft te zoeken, 4. een soepele regeling ten opzichte van 't eventueel vervangen van defecte lampen, 5. de soliditeit der firma, waarborg voor het richtig nakomen van beloften en garantie. Dit apparaat is uitsluitend ver krijgbaar voor inwoners der gemeente Gouda. LUIDSPREKER G. R. in pendule- vorm (met 4-polig systeem) ƒ25. ANTENNE ƒ10.—. Speciale Goudsche prijzen. Een compleete installatie m*t luid spreker, antenne en het onder 1 tot en met 5 genoemde wordt ook in HUURKOOP afgegeven. Aanbetaling by de aflevering 10.- en 18 maandelyksche betalingen ƒ9.-. Het is voor reflectanten noodzake lijk zich tijdig op te geven, daar orders in volgorde worden afgeleverd en 't drukke seizoen is aangebroken. GOUDSCHE RADIO-INDUSTRIE HOFLEVERANCIER GOUÓA, GOUWE 17 TELEF. 46.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 4