Versche en gebakken Visch dagdienstmeisje Een juffrouw Winkeljuffrouw Net persoon, Ged. Coupeuse Zit- en Slaapkamer Ford Vrachtwagen IpiÉn Virkipf Vergeet dit niet!) P. G. SCHARLEMAN Jr. een aankomend winkelbediende MOZART PAREL ANTHRACIET 12 Fa. Gebr. van Bruinessen PREDIKBEURTEN. flink MEISJE Net Dienstmeisje Zit-Slaapkamer. Gevraagd hulp in winkel, passende werkkring. ZIT-SLAAPKAMER, TE KOOP-: Een gashaardje Wegens sterfgeval te koop: Een goed onderhouden inboedel, Notaris J. KOEMAN Winktalhuifiy Benedenhuis, Groote Tuin, Openbare Vrijwillige Verkooping. TE GOUDA DE Notaris Nic. Treurniet Bouwmanswoning F 2 WEI- «n HOOILAND Moordracht uitmuntend WEILAND Een huis met erf, Een huis mét erf, Een huis met «rf, Een huis met erf, Een huis met erf, Een huis met erf, 68 Leger des Heils 20 A.s. Zondag bijzondere samenkomsten geleid door Stafkapiteine DE JONG L. Binnendijk „De Eerste Goudsche Vulcaniseerinrichting" Fa DAMMERS KUSTERS Lange Tiendeweg 75, Telefoon 726 Het voordeeligst adres voor Zalm, Sardines, enz. BESTEL NU II Briand gehoond bij zijn thuiskomst. Talrijke betoogera gearresteerd. Dat er by een bepaalde groep der Fran- sche bevolking een groeiende ontevreden heid bestaat over de politiek van den Fran- schen minister van Buitenlamlsche Zaken, is gisterenavond bij dé aankomst van Brland uit Genève gebleken, door eenfge onaange name incidenten, die zich by het Gare de Lyon afspeelden. Op het perron van aankomst was een sterke politiemacht op de been, wat anders nooit het geval is. Toen de trein, waarmee Briand arriveerde, het station binnenkwam en de personen, die ter verwelkoming van den minister aanwezig waren, hem-de hanJ schudden, drong zich plotseling een man door de menigte, die, toen hy Briand ge naderd was, hem toeriep: „Meneer de mi nister, je zult ons weer -nggr een oorlog dryven en onze kinderen laten verstikken door Duitsche gassen!''1 ■De man werd onmiddellijk door eenige po litieagenten gegrepen en weggeleid, doch hy zag nog kans Briand toe te schreeuwen: „En dat is nu een oud-frontstryder, die zich zoo erbarmelijk Briand noemt." Ook op den weg van het Gare de Lyon naar de Quai d'Orsay werd Briand door groepjes royalisten met schimpscheuten ontvangen. De betoogingen namen somtijds een zoo danig karakter aan ,dat de politie moest ingrijpen en verschillende personen arres teerde. In totaal werden ongeveer veertig personen gearresteerd. Vereenigingen^van oud-strijders hebben hun leden opgeroepen om tegen de buiten- landsche politiek van Briand te protestee ren. Groote biljetten zijn overal aangeplakt, waarin deze vereenigingen verklaren, dat Briand een politiek van toegeven voert en daarmee een nieuw oorlogsgevaar uitlokt. Voorts wordt een groote straatbetooging aangekondigd. BUITENLANDSCH NIEUWS. FRANKRIJK, van de Prinsen van Sedan, nieuwe grafkelder, gebouwd n Koningin Wil- Volgens het Petit Journal wbrdt 12 Octo ber een plechtigheid te Sédan gehouden. Dan worden de graven van de prinsen van Sédan overgebracht, die tot 16over de stad regeerden. Een vertegenwoordiger van onze Koningin zal er bij zijn. Zij is de erf gename van de prinses van Sédan en Nas sau. Haar toestemming was noodzakelijk voor het overbrengen van die graven. In 1841 waren ze al van de eene Proteetanteche kerk naar een andere overgebracht. Daar deze kerk geheel bouwvallig was, moet er een nieuwe plaat#4oor dempen worden ge vonden. Na lang overleg nret het Nederland- sdre Hof werd besloten, dat de nieuwe kerk aan het Elzas-Lotharingenplein ze voortaan zal herbergen. Door de zorg van de Koningin is er een grafkelder gebouwd. De graven zijn zes in getal en uitstekend onderhouden. ITALIë. Koning Boris van Buljftgüe verloofd. Met prinses Johanne van Italffc De Koning en Koningin van Italië gevon kennis van de verloving van hun dochter, prinses Johanna met Koning Boris van Bulgarye. BINNENLAND. gemeenschappelijk vliegveld voor Rotterdam en den Haag. Het voorstel met 31—4 stemme In de zitting van den Rotterdamschon Gé- meenteraad is gisteren liet plan voor een gemeenschappelijk vliegveld met de residen tie, met 31 tegen 4 «temmen aangenomen. De Raad heeft thans dus beslóten tot stichting en exploitatie, gemeenschappelijk met de gemeente 's-Gravenhage, van een vliegveld bezuiden de gemeente Delft. Beide partijen zullen haar volle medewer king verleenen tot het zoo spoedig mogelijk in eigendom verkrijgen van het noodige ter rein onder Delft en in exploitatie brengen van dit terrein als gemeenschappelijk vlieg veld. De aanleg, inrichting en exploitatie van het gemeenschappelijk vliegveld zal geschie den voor gezamenlijke rekening en wel door middel van een op te richten naamlooze vennootschap. De N.V. zal aan Rotterdam vergoeden de kosten van aanleg en inrichting van het vlie^eld „Waalhaven", alsook de nadeelige saldi door Rotterdam tot en met 1930 gele den tot een bedrag van f 1.285.000. Aan de N V. zal met ingang van 1 Janu ari 1931 de exploitatie van het vliegveld „Waalhaven7 worden opgedragen. De e heer Cojgn benoem! de economische conft tot voorzitter van nferentie te Genève. In de gisteren gehouden vergadering van den Volken bondsraad is de heer II. Colijn benoemd tot voorzitter der economische conferentie van 17 Novemiier die een voort zetting is van de conferentie inzake een ta riefwapenstilstand. De voorzitter van laatst genoemde conferentie, Moltke (Denemar ken). verzocht om gezondheidsredenen niet benoemd te worden. Men weet, dat do heer Colijn reeds in Februari ondervoorzitter was en feitelijk de leiding reeds toen in handen LUCHTVAART. Postvlucht op Ned.-Indië. Het eerste toestel te Medan aan gekomen. m Volgens een bij de K.L.M' binnengekomen telegram is liet eerste vliegtuig, de P.H.— A.G.R., gistermorgen te 5.47 (pl. tijd) uit Bangkok vertrokken en om 12 47 (pl..tijd) te Medan aangekomen Aan boord is alles wel. Vandaag verder. Efficiency bij da Gemaantehuishouding. Waar aan wil is, is aan wag. Toen Maandag j.l. burgemeester Patjjn afscheid heeft genomen van den gemeente raad van 's-<ïravenhage, aWT« hÖt> loofd waarvan hy gedurende 12 ja§>u#S£ft toe staan, heeft de oudste wethoudefr, Dr. W. W. van der Meulen den scheidenden burge meester een welverdiende hulde gebracht voor het belangryk werk dat hy ten bate van de residentie en hare bevolking heeft verricht. By de betuiging zijner groote waardeering daarvoor heeft de in het gé- jneentelyk leven der Hofstad vergrijsde veteraan Dr. van der Meulen, in 't byzon- der er óp gewezen dat burgemeester Patyn in de jaren van zyn ambtsvervulling vooral aan efficiency by de gemeentehuishoa- ding steeds bijzondere aandacht heeft ge schonken. En om zulks aan te toonen me moreerde Dr van dei Meulen dat sinds het optreden van Mr. Patyn als burgemeester in 1918 de bevolking van den Haag met circa 90.000 inwoners of ongeveer een vierde is toegenomen, dat de oppervlakte der ge meente door de toevoeging van Loosduinen met meer dan de helft van 1918 werd ver groot en dat men thans wederom staat voer nieuwe uitbreiding. Er is in deze periode gestreefd om te komen tot een doelmatiger bestuur. Als de afdeeling belastingen, wel ke door het gewijzigd stelsel van de belas ting-administratie belangryk kleiner werd, niet wordt medegerekend, is nog het aantal ambtenaren van 293 op 1 Januari 1919 ge daald tot 274; het politiepersoneel (Je brandweer daaronder begrepen) is met nog geen 50 man, d.w.z. met slechts 3 ver- STADBNIEUWB. Dit bewys van toepassing van efficiency by de Gemeentehuishouding heeft ons ut byzondere mate getroffen* Wanneer jn een stad als den Haag met zyn geweldige groei door stadsuitbreiding, toename van bevol king en bebouwing, het mogelijk is te komen tot een beheer der Gemeentehuishouding dat by een correcte vervulling van alle diensten nog inkrimping van personeel mogelijk is, dan kan Gouda ook in dit opzicht zeker een lesje nemen aan de wyze waarop den Haag onder leiding van burgemeester Patyn is bestuurd. Versobering van de gemeentehuishouding Is in de laatste perioden Vhn het Goudsche Gemeentebestuur een ydele klank gebleken. Straks, by de begrooting voor 1931 zal de gelegenheid komen, dank zy de dwingen de beperking, die de Raad zich pas heeft opgelegd, dat wat bij vasten wil voor de Residentie mogelijk is gebleken, zeker in Gouda in toepassing k n worden gebracht. "Burgemeester Patyn heeft doen zien dat waar een wil is, ook een weg wordt gevon- Gouda's Raad heeft in meerderheid tegenover den gemeentelijken schat kistbestuurder, o ironie!, zijn wil getoond, dat hy dan thans ook den weg vinde! Henry Ford in ons land. Eerste steenlegging te Rotterdam. Henry Ford zal hedennamiddag twee uur den eersten steen leggen van de Nederland- sche Fordautomobielfabriek aan het Marco- niplein to Rotterdam. Het tweede toestel te Sofia. De P.H.A.R O. is gistermorgen te 6 u. 35 (plaatselijke tijd) te Boedapest geetart en te 11 uur (pl. t.) te Sofia geland. GEMENGDE BERICHTEN. Klondike aan den Westersingel, te Rotterdam. Lijdende aan chronisch vinden. Woensdag heeft ten vader de politie er mee in kennis gesteld, dat zijn 9-jarig zoon tje aan chronisch vinden lijdt. Op Maandagmorgen was het ventje aan het kastanjes zoeken in liet gras van den Westersingel te Rotterdam en toen heeft hij een doosje gevonden, waarin een One Flo- rin-stuk (een Britsch-Indische munt) zat. Op Maandagmiddag was het ventje aan het kastanjes zoeken iii het gras van den Westersingel aldaar en toen heeft hij, met zijn zusje samen, twee guldens gevonden. Op Dinsdagmorgen was het ventje aan het kastanjes zoeken in het gras aan den Wes tersingel aldaar en toen heeft hij 3 Belgi sche geldstukken, resp. een 25-, 10- en 5-oen- timesstuk gevonden. Op Dinsdagmiddag was door het ventje... één gulden en een cigaretle-bon gevonden. Op Dinsdagavond was het ventjeeen rijksdaalder en een Belgisch 10 francs-stuk gevonden. Op Woensdagmorgen w. h. v. a. h. k. z- i. h. g. a. d. W, a. e. t. h. h. 2 kleine sleu teltjes gevonden. Op Woensdagmiddag waren vele recher cheurs aan het zoeken in het gras aan den Westersingel aldaar, maar niet naar kastan jes. Ondanks hun grondig onderzoek van den grond hebben zij niets gevonden. Het gras was afgegraasd De politie veronderstelt, dat iemand zich in het gras te slapen heeft gelegd, dat hij een gat in, zijn zak had en het geld heeft verloren. In verband met deze eigenaardige zaak verzoekt de commissaris van politie in de vierde afdeeling, bureau Witte de Withstraat, inlichtingen. WETENSCHAPPELIJK NIEUWS. Een gedeeltelijke maaneclips op 7 October 1930. A.8. Dinsdag 7 October valt er een gedeel telijke maaneclips waar te Menien en wel tnsschen 19 u. 6 min. en Iflgi J(7 mjpljdcjjts 1/40 der maan zal verduisterd worden. Van 5 u. tot bij 10 u. is de maan in de liAlMbha- duw der aarde van 7 u. 6 min.—7. u. 47 in de slagschaduw. De maan komt ongeveer 5.30 op (allee des avonds). GOUDA, 4 October 1930. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente zal worden bij- 1 cengeroepon op Maandag 13 October a.s., des avonds te 8 uur. Einde van den Zomert yd. Denkt aan de klok. Wij herinneren er nog eens aan dat he dennacht de Zomertijd zal eindigen. Denk er dus aan hedenavond uw klok een uur achteruit te zetten. B. C. Stolwijk, t Op 60-jarigen leeftyd is alhier overleden de heer Bartholomeus Cornelis Stolwijk. De overledene was in leven vele jaren voorzit ter van de Chr. Middenstandsvereeniging, maar kon om gezondheidsredenen deze func tie het laatste jaar niet meer waarnemen. De heer Stolwyk was ook gedurende een periode voorzitter van de Middenstands centrale 'voor Gouda en omstreken De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal heden te Z uur plaats vinden De Goudsche Industrie- en Huishoudschool. Avond-huishoudonderwys. De vereeniging tot oprichting en instand houding van een Goudsche Industrie- en Huishoudschool, waarvan secretaris is de heer A. J. Gideonse, is met haar voorbe reidende werkzaamheden thans zoover ge vorderd, dat de lessen in avond-huishoud- onderwys binnenkort zullen aapvangen. Het aantal leerlingen dat zich heeft op gegeven is voldoende om verschillende klas sen te kunnen vormen. Er zal les gegeven worden in koken, naaien, knippen, verstel len en stoppen. De cursussen zullen onge veer een half jaar duren. De lessen zullen •orden gegeven voor wat betreft naaien, dien, knippen en stoppen in de Kop- die in koken in een Lokaal van school 1, ingang Jeruzalemgtraat De naai-, knip- en stoplessen worden ge geven op Maandag- en Dinsdagavond, de kooklessen zullen voor meisjes boven 18 jaar op Woensdagavond en voor meisjes tot 18 jaar op Donderdagavond gegeven wor den. Spreekbeurt Vrijz. Hervormden. In de godsdienstoefening, te houden van wege de Vereen, van Vryz. Herv. in de groote zaal der Réunj.e, op Zondag 5 Octo- "ber a.s., te half elf uur v.m., zal voorgaan Ds. J. B. Th. Hugenholtz, Ned. Herv. predi kant te Ammerstol, met het onderwerp: Openb. 21 22, ,,Geen kerk meer?" De toe gang is vry. Een byzondere onderscheiding van de Middenstands Centrale. Heden herdenkt de heer J. v. d. Nieuwen- huyzen den dag waarop hy voor 40 jaren in dienst trad van de firma L. Jaspers en Zoon, bleekerij de „Drie Noteboomen" al hier. Heden mocht de jubilaris naast de vele verrassingen die hem door den heer Jaspers en het personeel werden aangebo den, uit handen van den heer C. H. Hage- dorn, de secretaris van de Middenstands- Centrale te Gouda, de gouden medaillé ont vangen voor langdurige trouwe dienkt. Een onderscheiding voor de Koninklijke Plateelbakkerij „Zuid-Holland". Op de wereldtentoonstelling te Antwer pen verwierf de inzending van de Koninkl. Plateelbakkerij „Zuid-Holland" in klasse 23 een grand prix. Consultatiebureau voor Zuigelingen van „Het Groene Kruis", afd. Gouda. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op het spreekuur van het Consultatiebureau voor Zuigelingen van „Het Groene Kruis" afd. Gouda., op Maandag en Donderdag van 1.303 uur, waar voor gezonde zuigelin gen gelegenheid is kosteloos de kinderen vanaf de eerste weken geregeld te laten wegen en onderzoeken, en om raad te ont vangen voor de voeding van het kind ge durende het eerste levensjaar. Eerste Abonnementsvoorstelling. „De man die zyn naam veranderde". De Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel zal als eerste abonnementsvoorstelling op Don derdag 9 October a.s. in den Schouwburg ten tooneele brengen „De man die zyn naam veranderde", met Louis Chrispyn, Rie Gil- huys en John Goban in de hoofdrollen. De gondelvaart op „Elfhoeven". Morgenavond. De Goudsche Watersportclub „Elfhoeven" laat zich door het weer niet ontmoedigen. Tot tweemaal toe moest de gondelvaart, die als sluiting van het seizoen is bedoeld, wor den uitgesteld. Morgenavond zal nu als het weer tenminste beter is dan thans de gondelvaart op de plas Elfhoeven plaats hebben. De leden van de club worden ver zocht zulks in verband met de invoering van den wintertijd om 6 uur by het club eiland present te zijn. Om 7 uur zal dan de gondelvaart beginnen. 't Zal ongetwijfeld wy vernamen im mers dat er reeds vele deelnemers zyn een fantastisch schouwspel zijn, dat vele Gouwenaars zal lokken. Een A.V.RJ).-fietstocht. Het A.V.R.O.-Comité verzoekt ons de A.V.R.O.-vrienden te herinneren aan de Za terdag 11 October a.s.* te houden propagan- da-fietstocht. De afrit heeft plaats te half drie uur van de Markt. Het A.V.R.O, Comité hoopt dat velen zich zullen aanslui ten. Schouwburgbioscoop. Koning-Harlekijn. Als hoofdnummer van hét programma trilt deze week op het witte doek een kunst* zinnige film van de United Artists, waarin het onafscheidelijke paar Rqnald Colman en Vilma Banky de hoofdrollen vervullen. „Ko ning-Harlekijn" is een geschiedenis, die be rust op de treffende gelijkenis tusschyn een circusclown en een boemelende koningszoon (welke dubbelrol door Ronald Colman voor treffelijk is vertolkt), welke laatste het hof maakt aan een koorddanseres (Vilma Ban ky), die echter trouw heeft beloofd aan on zen clown. De opvallende gelijkenis wordt onsen clown noodlottig als hy in een go- vecht dien {iritis door een openstaand raam in zee jsladt eti daarna voor den Konings zoon Wordt aangezien en den troon moet bestijgen. De koorddanseres, die in de raee- ning verkeert dat haar geliefde door den prins vermoord is, tracht zich op den jongen koning te wreken. En vanzelf komt dan tHe happy end. Een boeiende, spannende film, met vaak humoristische momenten. In het voorprogramma loopt o.a. een klei ne Charlie Chaplin-film en een, als altijd actueel, journaal. Alles tezamen: een aan trekkelijk programma. Hinderwet. Burgemeester op Wethouders doen te weten: dat zy vergunning hebben geweigerd aan de N.V. Bataafsche Import Maatschap pij te 's-Gravenhage, tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinricHting op het perceel open bare gemeentegrond .genaamd de „Nieuwe Markt", kadastraal bekend gemeente Gouda Sectie C No. 3375. Verdaagd is de beslissing op het verzoek ingediend d.d. 11 Augustus 1930 door de Goudsclie Oliehandel Gebrs D. en J. Spek, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een ondergrondsche benzine bewaarplaats met aftapinrichting in het perceel Kattensingel no. 91, kadastraal be kend in Gemeente Gouda Sectie A no. 4321. Aan den heer A. A. Groos is vergunning verleend tot het uitbreiden der stoomwas> schery door plaatsing van een staander stoomketel van 25 M2. verwarmingsopper vlak en 10 atmosfeer druk, ter vervanging ,van een liggenden ketel, in het perceel plaatselijk gemerkt Fluweelensingel no. 9% kadastraal bekend gemeente Gouda Sectfe A no. 4346.^ Overzicht Gemeente Spaarbank en Stortingsdienst over September 1930. Inleg in 7439 posten: Spaarbank 20833.04 Stortingsdienst 116877.20 Samen ƒ137710.24 Terugbetaald in 1526 posten: Spaarbank 10949.9$ Stortingsdienst 84529.79 95479.77 Meer ingelegd dan terugbetaald f 42234.47 Zoodat per vjultimo September 1930 het totale tegoed van spaarders bedraagt 449653.31 September omzet 233190.(11 Ultimo September: Boekjes in omloop 1738 Rekeninghouders 2151 Ultimo Aug. bedroeg dit aantal: Boekjes in omloop 1666 Rekeninghouders 2144 Samen 3810 Nutsspaarbank. Overzicht over de maand September. Gedurende de maand September 1930 zijn mgelegd en terugbetaald de navolgende be dragen Inleg in 5854 posten f133.467.21 Bijgeschreven rente f 342.— f 133.809,21 Terugbetaling in 982 posten f 103.431.38 Meer ingelegd dan terugbet. f 30.395,83 Aan het einde der maand Augustus v ae ten name der inleggers ingeschreven f 2.083.319,36j zoodat hun tegoed ultimo September bedroeg f 2.113.715,19* In den loop der maand September zijn 104 nieuwe boekjes afgegeven, 7 oude boek jes opnieuw in gebruik gesteld en 35 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand September 8544 boekjes in omloop waren. Thalia-Theater. Czardas. Film, proloog en zang. „Czardas" geeft een verrassende open baring van wat een operette-film kan zyn. Als alle operette-films biedt ze een ryke afwisseling van decors en actie, met zang, hbmor, dans, verliefdheden en veel figuran ten. Zy heeft echter ook een dramatisch gebeuren, een spannende, ontroerende ge schiedenis. Het is weliswaar een heel oud onderwerp, dat wordt behandeld. Maar wat is niet oud in de wereld, vooral wanneer het betreft het leven en onafscheidelijk daarvan, de liefde? Er waren steeds jonge menschen die door hun ouders werden gescheiden, om dat die ouders andere plannen hadden. Er .waren steeds, al of niet toevallige omstan digheden waardoor zy tenslotte toch wer den samengebracht. Bovendien spelen Lil Dagover en Hans Stuwe hun rollen met zoo'n buitengewoon talent, en geven z\j van het scenario zoo'n voortreffelijke vertolking, dat de oude ge schiedenis nieuw wordt, en ontroert, als zag men haar voor het eerst. „Czardas" is een prachtige amusements film, meesterlijk geregisseerd, uitstekend opgenomen en met een sterke lokale kleur. Het duo l'Olanda, dat reeds meerdere kec- ren biet groot succes in Thalia optrad, over- tjjeft; zichzelf, in bekende Weensche liederen die een inleiding vormen 1»|t 7.fcr fp i-Apmon Zeer te roemen is ook de muzikale illu stratie, waarvan vooral een op virtuose wyze .voorgedragen vioolsolo, „Czardas" van Monti. Een uitgebreid journaal, dat o.m. de ope ning der Staten-Generaal laat zien, en een vermakelijke klucht „Radio op afbetaling"', met Stan Laurel en Oliver Hardy, vol tooien het uitstekende programma. Verwacht wordt: „Witte schaduwen". Besmettelijke ziekte. Ten stadhuize werd in de afgeloopen week aangifte gedaan van twee gevallen van kinderverlamming. Bazar Kroonverlichting St. Janskerk. De deelname aan deze bazar blijkt zoo groot te zijn, dat het Bazar-comity, dat oor spronkelijk meende in zaal „Kunstmin" vol doende ruimte te hebben, zich genoodzaakt heeft gezien ook de koffiezaal en de serre erbij te betrekke? Ook de hulp die uit de gemeenteleden der Ned. Herv. .Kerk geboden wordt, om de vele werkzaamheden aan het houden van zoo'n bazar verbonden te verrichten, ia zeer gr«H, ruim 100 helpster en helpers zijn bezig deze bazar lot iets groots te maken. Als bi zonde re attractie is op de bazar een in volle werking zijnde klokkengieterij te bezichtigen, een geschenk van den directeur der Plateelbakkerij „Zuid-Holland", den heer W. A. Hoyng. We kunnen ieder een bezoek aan deze bazar ten zeerste aanbevelen en raden daar om aan een der datums 14,-15, 16 en 17 Oct. daarvoor vrij t® houden, wij hopen er birihen enkele dagen meer bij zonder heden van te vertellen. Een byzondere expositie in de etalages van de firma G. C. de Vooys. In onze moderne tijd herleeft het hand werk van vroeger dagen. Het heeft zijn eigen bekoring die nooit uit kan gaan van het mooiste machinale product en wordt daarom gewaardeerd door hen, die daar oog voor hebben. In de étalage van de firma G. C. de Vooijs, Markt 8, étaleert de heer J. C. Ketner zijn geheel uit de hand geslagen collectie. Het meeste ervan is reeds particulier eigendom, maar zeker zal de heer Ketner gaarne be reid zijn om opdrachten te aanvaarden. Niemand verzuime om er eens even een kijkje te gaan nemen. De collectie blijft ge ëxposeerd van 4 tot en met 11 October. Burgerlijke Stand. GEBOREN1 Oct.Catharina Johanna d. v? H. W. Dijkman en J. Schriek, Wester kade 33. 2 Oct.Koretiana Hillegiena d. v. 8. Lui tjes fen H. de Jager, Bosohweg 132. Tho mas Pieter z. v. P. van Hattem en P. E. Binnendijk, Gouwe 228 bov. 3 Oct.Jacoba Elisabeth d. v. J. van Dorp en E. Spruijt, Heerenstraat 132. ONDERTROUWDB. J. Ebbers en G. O. Broer. J. Rietkerk en C. J. Mul. - J. Verdouw en N. Verweij. M. C. van Hee- ren en J. Jongkoen. T. van den Heuvei en G. Boom - W. F. Blok en H. H. Lens. P. Ratten en A. Bonefaas. J. Van der Linden en M. C. Ravestijn. OVERLEDEN1 Oct.Bartholomeus Cor nelis Stolwijk, oud 60 jaar. Agenda. 9 Oct., 8 uur. Nieuwe Schouwburg. Ie Abon nementskomedie. 9 Oct., 7% uur. Soc. de Réunie. Eerste In dische lezing. 13 Oct., 8 uur. Stadhuis. Gemeenteraad. 14, 15, 16 en 17 Oct. Soc. Ons Genoegen. Bazar ten bate van de verlichting van de Sint Janskerk. 16 Oct. Gebouw Daniël. Cursus oefening E. H. b. O., onder leiding van Dr. Montagne en Dr. van Elk. Apotheken. De apotheek,van de Firma Weyer, Gouwe, zal tot en met 10 October, benevens den daarop volgenden nacht, geopend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten Medische dienst Vanaf hedenmiddag 3 uur tot en met Dondagavond 12 uur, kan men zich voor medische hulp wenden tot de doctoren Dr. D. de Boer, Gouwe en Dr. C. van Elk, Kattensingel. UIT ÜËN OMTREK. BOSKOOP. De heer C. v. Heesen benoemd tot burgemeester van 's-Gravendeel. Tot burgemeester der gemeente 's-Graven deel is benoemd de heer C. van Heesen, ge meente-secretaris alhier, welke functie hij sinds 15 Juli 1920 bekleedde. Voor dien was hij ongeveer 2* jaar secretaris der gemeente Ambt-Vollenhove. De heer van Heesen is de anti-revolutkm- naire richting toegedaan. Hij is een warm voorstander van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm, hetgeen wej blijkt uit zijn lidmaatschap van het Be stuur van den Gewestelijken Landstorm „Gouda" en zijn voorzitterschap van de af deeling Boskoop van den B.V.L. Voor kleine tuinen. Wanneer we nog geen bloembollen bestel den doen we het nu spoedig opdat we de, door ons gewenschte soorten in goede kwar liteit kunnen krijgen. Bloembollen gebrui ken we niet alleen voor tuinbeplanting, maar ook om binnenshuis te vervroegen, op dat we reeds in den winter van deze lente boden kunnen genieten. Wat we zelf met eenige moeite, op een ongewone tijd, in bloei weten te krijgen heeft voor ons dub bele waarde. Om te vervroegen, of z.g. te foroeeren, plaatsen we 3 of 5 tulpen in eeü geraniumpot, waarin we vooraf op den bo dem een omgekeerd potscherf leggen. De pot wordt gevuld met goede,, humusrijke tuinaarde; bladaarde is uitstekend maar niet bepaald noodig. Van hyacinten plaat sen we er 1 in een gewone, of 3 in een groo te pot. Met narcissen handelen we als met tulpen. De bollen worden stevig aangedrukt en komen met de neus of bovenkant even onder de rand van de pot. De aldurftopga- potte bollen krijgen voorlóopig een plaats in eenleege bak of in een hoekje der tuin. Zs mogen niet uitdrogen en worden daarom in gegraven of, nog liever, aangevuld met aar de, Zoodra de nachten kouder worden en nachtvorsten beginnen te dreigen, brengen we een Jaag aarde, of indien we het kunnen krijgen, turfmolm over de potten. De bedoe ling ia. dat deze bollen flink wortels ma ken, daarom ie spoedig handelen om goede resultaten te mogen verwachten, noodzake lijk. Behalve bovengenoemde bollen kan men ook crocus, galanthus nivalis of druif- ics-hyacinth, seilla sibirica, e.a. gemakke lijk in bloei trekken. Deze bol- en knolge- wasjes plaatsen we in ondiepe pannen of halfbooge bloempotten. Een gewone bloem pot is in verhouding tot de ge wasjes te hoog. We planten deze Boortjes tamelijk dicht op een; overigens worden ze behandelt als de reeds boven genoemde soorten. Vanaf begin Januari brengen we geleidelijk aan enkele potten in een verwarmd vertrek waar ze voor het venster in bloei zullen komen We beginnen dan met sneeuwklokjes en crocus waarna al spoedig de andere soorten vol gen. Niet alle variëteiten van tulpen, narcis gen en hyacinthen zijn geschikt om te ver vroegen; men raadplege daarom een goede prijscourant of vakman. Koop vooral goede bollen bij een vertrouwd adres, alleen goede bollen kunnen goede bloemen leveren. SPORT BN WEDSTRIJDEN. KORFBAL. Krachtsport I—Ter Gouw I. Deze twee Goudsche ploegen spelen Zon dag a.s. om 2 uur op het Ter Gouw-terrein. Dit is de eerste plaatselijke ontmoeting waar- dopr wij ons niet aan een voorsjjelling wa gen. De Ter Gouw reserves gaan naar Rotter dam om De Spartaan I te bekampen. Zondag 5 October. GOUDA. Rem. Kerk, 10% u. von. Ds. H. Cramer. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Vryz. Hervormden, Soc. „de Réunie", 10% u. v.m. Ds. J. B. Th. Hugenholtz van Am merstol. Onderwerp: „Geen kerk meerf Naar aanleiding van Openb. 21 22. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. De. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 v.m. en 5* u n.m. Leeskerk Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. C. Croes. Ver. Calvijn, Nieuw® Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. M. E. Hup- kes te Oosterwolde. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. ten Brugge- BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Doopen. Rem. Kerk. Geen dienst. Geref. Gemeente, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. E. van Asch van Arnemuiden. Gebouw Salvatori, 9% u. v.m. Ds. Brouwer van Alphen. 6 u. n.m. De heer W. C. dfe Jonge. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. J. Enke laar van Ouderkerk a. d. IJssel. HAASTRHCHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. A. Landstra. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 0% u. n.m. Ds. Erdman. MOORDRECHT Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw - burg. Doopen. 8TOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangeiisatiegebouw, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer Mulder, g.o. te Bodegraven. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Leesdienst. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. P. de Looze. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. van Nooten. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. De heer Ly- klema, g.o. te Waddinxveen. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Een beroep op Sybrand Bottelaar. Geachte Redactie, In de laatste weken heeft /ich onder de groote schare van weidenkenden, die zich ten doel stellen het dictationaal wanbeheer van onzen rooden opper-Wethouder te be- etrijden, ook onze hooggeachte 'stadgenoot Sybrand Bottelaar gevoegd, die het huidige regiem op zoo'n uiterst geestige wijze in zijn dagboekbladen hekelt, dat eiken Zaterdag opnieuw duizenden Gouwenaars grijpen naar de Goudsdie Courant om te genieten van den raken spot van den oolijken Gouwenaar. Alevel, er schijnen nog dezulke te zijn, ongevoelig zijn voor spot en ironie, die daarvoor geen begrip toonen te bezitten. Ik denk aan den schrijver van de „open brief van antwoord" in de Roode Wekker, waar voor de Vfethouder een of ander slijmerig manneke schijnt te hebben bereid gevonden. Nochtans zou ik Sybrand Bottelaar, en ik ben er van overtuigd namens het over groot deel der Goudsche burgerij te schrij ven, in overweging willen geven op deze wyze voort te gaan, tot genoegen van de lezers van de Goudsohe Courant en in het «dang van onze goede stad, die niet het slachtoffer moge worden van dolzinnige experimenten. EEN GOUWENAAR. RUILBUREAU voor bons en plaatjes Hoewel de ruiters van de laatste maan- den in het bezit kunnen zyn van een druk werkje, waarop vermeld zyn de bons en plaatjes welke ons bureau ruilt en boven dien de ruilwaarde daarvan, is het meeren- deel der liefhebbers tot ruilen nog niftf, be kend met hetgeen we ruilen en de waarjip, der bons en plaatjes. Steeds komen uit Gouda, maar ook uit vele plaatsen van ons land, vragen binnen: Welke bons en plaatjes ruilt U Wat is de waarde hiervan? We drukken nogmaals het staatje af, in de hoop ,dat het uitgeknipt wordt en in het bonnendoosje gedaan wordt, om by even- tueele behoefte na te kunnen gaan. Wy ruilen: Verkade's Paddenstoelen (8). Van Houten's bons (70). Koffie Hag wapenzegels en bons (11). Sunlight-, Vim- en Lux bons (13). Rinso bons (6%). Klaverbladplaatjes (6). Molenbons en plaatjes (16). Viruly's linnenkastbons (8). Donszelmann's bons (15). Droste's bons en plaatjes „Indië" (18). Van Nelle's achteretiketten (20). Leupen's bons en platen (13. Pelikanen (3%). Rademaker's bons (3). Dobbelmann's platen (10). Bussink's plaatjes (12). De cyfers achter de Bons en Plaatjes ver melden de Ruilwaarde. We verzonden aan: r C. J. K. te Soest: 8 Droste's „Indië" plaatjes. Gr. M. te Gouda: 12 Droste's bons. T. den U. te Gouda: 71 Droste's bons. Mevr. C. N. B.-B. te Gouda: 10 Droste's bons. Bep de M. te Gouda: 95 Lever's bons. Noteerden voor: J. C. W. te Gouda: 65 bons. Ph. J. I. te Gouda: Na onze verzending van linnenkastbons, vorige week gedaan, bent U nu aan de beurt voor het U toekomende. We sparen reeds, Evenwel nog geduld, we hebben er van de 170 bons „al" 6. Maar... we komen er. Delta vierkantjes ruilen we nog niet. Aan L. J. V. te Amsterdam zonden we eenige ruilaanvragen en waardebepalingen. Zien zending gaarne tegemoet. A. H. v. d. L. te Oudewater: 33 Hag- zegels. Bussink's plaatjes hebben 12 punten ruilwaarde. G. L. te Voorburg: 205 Donszelmann's Zyn alle verzamelaars reeds voorzien van Verkade's Paddenstoelen? Verwachten vol gende week weer enkele complete stellen. Tegen inzending van 1344 punten ruil waarde ontvangt U van ons zoo'n stel. Hebt U nog Lever's bons of Pelikanen? Linnenkastbons, Dobbelmann's plaatjes, Koffie Hag bons en zegels, Droste's plaat jes „Indië" en Leupen's plaatjes of bons. Alles is welkom. De fa. Verkade geeft uit voor het a.s. album jaar een album getiteld: „Zeewater- apuarium en terrarium". Het belooft iets moois. We komen er na der op terug. De Paddenstoelen loopen dus ten einde. Er vlug by zijn is het eenige mid del wat we u aanraden kunnen. Wij zijn paraat. HET RUILBUREAU. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 4 Oct. Verwachting: Zwakke tot matige Z.O. tot Z. wind, toenemende bewolking, waarschijn lijk nog droog weer, iets warmer. Verdere v<^>ruitzichtenMogelijk eenige regen. ADVERTENTIEN. Zij, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van CORNELIS ZWAKHALS, gewoond hebbende te Gouda, Krui deniersstraat 19, worden verzocht daar van spoedigst opgaaf te doen ten kantore van Notaris J. v. Kranenburg te Gouda. 10 Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van A. C. SCHRIEK, fabrikant van massa- artikelen te Gouda, geëindigd. De curator: Dr. Mr. J. SMIT. Wydstraat No. 5 te Gouda. GEVRAAGD tegen 1 Nov. P.G., v.g.g.v., goed kunnende koken en werken. 6701 7 Adres: Mevr. VRIESMAN, Laan van N.O. Indië 195, den Haag GEVRAAGD, een voor dag of voor dag en nacht. In dienst- treding 1 Nov. 6671 6 Mevr. VAN BEEK, Damsigtstraat 80, Voorburg. Juffrouw b.b.h.h. zoekt 8 of GROOTE SLAAPKAMER. Br. met prijsopgave onder No. 4168 Bur. Goudsche Courant, Markt 31. (liefst 18 jaar) tegen 6 October a.s. 20 K'**dlngmagazl|n „Dl DUNST» Markt 11, Oouda. Door ondergeteekende, curator in het faillissement van PIETER CORNELIS MAREE, automobielhandelaar, wonende te Gouda aan de Gouwe, is op heden ter Grif fie van de Arrondissements-rechtbank te Rotterdam, alsmede in afschrift ter griffie van het Kantongerecht te Gouda, neder- getegd de eenige uitdeelingslyst, zulks ge- «turende 10 dagen ter kostelooze inzage van de 3ehuldeÏ8cherB. GOUDA, 4 October 1930. Mr. R. RENSMA, curator. GEVRAAGD: Een net Mevr. VAN DER JAGT, Hoog straat 15. 8 GEVRAAGD voor ikantoorwerkzaam- heden, bekend met boekhouden. Brieven onder No. 4127, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 GEVRAAGD: NET MEISJE, boven 18 jaar. Salaris 10.per week. Persoonlijke aanmelding Maandag na 2 uur of Dinsdag by J. v. Dantzig, Markt 19. enkele avonden per week beschikbaar hebbende biedt zich aan voor het bij houden van boeken. Brieven onder No. 4135, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 Burgermeisje, 23 jaar, zag zich gaarne geplaatst als huishouding of iets dei-gelijks, voor heele of halve dagen. Brieven onder No. 4156, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 Handelskantoor vraagt aankomend bekend met Boekhouden, voor zoo spoedig mogelijke indiensttreding. Sollicitaties onder No. 4161 aan het bureau Goudsche Courant, Markt 31. vraagt werk aan huis en leerlingen, ƒ2.per maand. Mej. W. TEN BRINK, Lijsterbes- straat 8. 8 Jongmensch, 21 jaar, goed bekend met boekhouden, moderne talen, machineschrijven en stenografie, zoekt wegens reorganisatie van zaken Prima refenrenties. Blieven onder No. 4152, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. .12 AANGEBODEN in Heerenhuis op een dei" Singels een mooie ruime ge meubileerde (en suite). Ruim uitzicht (aan de Straat)Huur 7.per week. Brieven onder No. 4125, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 12 GEVRAAGD tnet pension. Brieven onder No. 4162 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. met afvoerpijp. Goede staat. Billijke prijs. ZOUTMANSSTRAAT 35 8 1 ton, in goeden staat TE KOOP AANGEBODEN. Tevens Oude Motor bill, prijs. Te bevr. Fa. MULDER DE MAN, Gouwe 139. U bestaande git: Meubelen, Kar- Ttten, Gordijnen, Schilderijen. Glas en Aardewerk. Ook gedeeltelijk ,s Ta bevragen: Karnemelkeloot 1 te HAASTRECHT zal verkoopen op MAANDAG 6 OCTOBER 1930 des avonds 7 uren in Hotel „DE ZALM', aan de Markt t. GOUDA. No. I. Een groot met afzonderlijke Bovenwoning, aan de Turfmarkt, 72/74 te Gouda met uitgang in de naast liggende poort, Beneden in gebruik bij den eigenaar, boven verhuurd bij de week voor f6.— In het pand is sinds ouds her ge vestigd geweest een goed beklante zaak in melk boter, kaas en eieren. No. 2. Een flink gebouwd met afzonderlijke Bovenwoning, en PAKHUIS aan de Turfmarkt 76 78—80 te Gouda, met uitgang in de naast liggende poort. Beneden verhuurd voor f 6.per week. Boven voor f 7.— per week Het pakhuis, ontruimd te aanvaarden( No. 3. Een gelegen achter de perceelen 1 en 2 met de poort naar de Turfmarkt. Te veilen in perceelen en combinatie, te zamen groot 5.73 Are. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. 50 te Moordrecht, zal in Hotel „DE ZALM" te GOUDA op DONDERDAGEN 9 en 16 OCTOBER 1930 's morgens te elf uren publiek verkoopen: EEN KAPITALE SCHUREN, HOOIBERG, ERF, TUIN, BOOMGAARD en verschillende per ceelen uitmuntend in den Zuidiplaspolder, aan den 4den Toohtweg, onder groot 20.38.70 Hectaren. Vrij van huur te aanvaarden: Het Land 15 November 1930 en de Woning 1 Mei 1931. Voorts een perceel onder Nieuwerkerk a. d. IJssel in den Zuidplaspolder, aan den 2den Toohtweg, groot 1.52.90 H.A. Verhuurd voor ƒ300.per jaar tot 1 November 1932. Betaling 17 December 1930. Notities verkrijgbaar bij Notaris TREURNIET te Moordrecht. ten ovemtaan van Notaris G. W. NAGTGLAS BOOT, te Gouda, op MAANDAG 20 OCTOBER 1930, des avonds te halt acht in het hotel „DE ZA1M", aldaar, van de volgende ONROERENDE GOEDEREN, gelegen te Gouda, te weten: PERCEEL 1, gelegen aan den Bleekerssingel no. 43. Ontruimd te aanvaarden. PERCEEL 2, geleigen aan den Graaf Florisweg no. 58, Verhuurd voor 5.50 per week. PERCEEL 3, gelegen aan de Vrouwesteeg no. 33. In gebruik bij den eigenaar. PERCEEL 4, gelegen Achter de Vischmarikt no. 92. In getoraik by den eigenaar. PERCEEL 5, gelegen aan de Nobelstraat no. 59. Verhuurd voor 2.75 per week. PERCEEL 6, gelegen aan de Nobelstraat no. 61. Verhuurd voor 2.75 per week. Aanvaarding en betaling op 24 Nov. 1930. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden notaris Oosthaven 4 39, Gouda. IO uur Hoillgingdionst. 8 uur Varlosslngssamenkemit. 5 uur kindarsamenkomal. DE 10 CENTS - HAVANNA SIGAAR OOK VERPAKT IN KISTJES VAN 10 STUKS Aanbevelend KLEIWEG 87. TEL. 517 OPENING Op veelzijdig verzoek OPENING hebben wij geopend KLEIWEG 38 GOUDA Reparaties aan Auto-buiten- en binnenbanden onder garantie vlug en billijk. Banden worden door ons gratis in Gouda en Omstreken afgehaald en terugbezorgd. 34 Filiaal: GOUDA. ROTTERbAM, Crlspijnlaan 101, Tel. 56393 Dagelijks Versch. AANBEVELEND Vrouweateeg 25 {20 a f 2.- PER H L. Een zeer gewilde Brandstof voor Haarden, Kachels en Fornuizen Telefoon 498 - - Bosch weg 29

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 4