MT E EN 1SSEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, 60" Jaargang Vrijdag 24 October 1830 «o. 17514 BERGAMBACHT, GOUDERAK, IT NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeest dagen FEUILLETON. „De Stille Wachters" mui. r hoofdrollen PERSONEN kLSDORF it. Docts. 4: BU1TENLAWUSCH NIEUWS. dc sesch. 40 en Haag. HOOFDSTUK VI. 48 Wordt vervolgd. 5 Waterkampioen. d voor het behoud ioed, versterkt ipgewektheid. htsch Dagblad. lige flora en fauna lo. zine N. R. Crt. zouden wenschen." Voorwaarts. van de hand van icht doen zien aan i schoonheid wordt groeve irachijn Ue Mmisterswissttling in ttuitschiana. De taak van den nieuwen minister. Commissie van tenzitting 1930. een goed gedocu- 11 uit het oogpunt gebied beteekenis zeekery toegelicht, mauwende afname Provinciale Staten geheel omgewerkt loekje bevat thans lej. E. A. Zuydam, c, Ir. Chr. P. G. J. iburg en G. Traan- tere. Wanneer zich in Duitschland kritieke toestanden voordeden, heeft zyn gezonde verstand en zijn krachtig handelen reeds meermalen uitkomst gebracht, dit was het geval in 1920, toen zonder wapengeweld de onlusten in het Westfaalsche nyverneig. gebied werden onderdruKt, dit was het ge- val bij den Putsch tie Kustrin in 1923 en dit was opnieuw het geval bij de scheiarechter lijke uitspraak in den grooten Joonstryd in de metaalnyverheid, toen zyn autoriteit bij droeg tot een regeling. En thans is het zijn taak zich te weer t» stellen tegen het radi calisme, dat er niet tegen op zal zien door onwettige middelen zich de macht toe te eigenen. De natjonaal-socialisten, die bij den jongsten stembusstrijd zulke successen boekten, zouden gaarne op het Pruisische ministerie beslag hebben gelegd, maar deze kans is nu voor hen verkeken. Natura. chandel en bij de t ZOON te Gouda. Oorspronkelijke roman door HERM. N v. d. VOORT. 26 Nadruk verboden. Je hebt het ontdekt, Arahy! Warempel, zóó zit de historie in elkaar! En daarom zijn zij dus vooruit gereden. Zij kunnen zich daar alvast. op hun gemak installeeren, en de minste onzer bewegingen bespieden. Als wij dan het graf van koning Thyrus hebben opgespoord, komen zij te voofschijn en kapen ons, trots onze volmacht van de regeering, alles voor den neus weg. O, maar dan is er voor ons nog kans genoeg I Maar, weet je wat ik nu weer niet goed begrijp? De waarschuwingen die wij ontvingen. Eerst trachtten zij ons op alle mogelijke manie ren terug te houden, en nu moedigen zij ons als het ware aan. Het heeft er tenminste veel van weg. Benoit staarde peinzend naar zijn pijp. wh? antwoordde hij eindelijk, wat je daar zegt, is een onomstootelijke waarheid. De beweegredenen van die handelswijze zijn mij nog duister, doch ik blijf er bij, dat zij het graf zelf niet hebben kunnen vinden. Anders zouden zij alles van te voren hebben UUllfeCriLAND. Menschelijke ellende te Alsdorf. De communisten slaan er politieke munt uit. Blikseminslag de oor zaak? Omtrent ue oorzaak van het vreeeelijke mijnongeluk is nog steeds niets met zeker heid komen vast te staan. Zoo is het te ver klaren, dat er onder de bevolking allerlei wilde geruchten de ronde doen. Door de com munisten wordt deze onrust naarstig voor partijdoeleinden uitgebuit. Zij hebben reeds een groote proteetdemorisOlie aangekon- digd, met liet gevolg, dat de politiemacht te Alsdorf versterkt is, teneinde onlusten te voorkomen. Nog steeds verdringen zich hon derden menschen, die over vermiste bloed verwanten nog geen nieuws hebben verno men, zich rondom de ongeluksgroeve. Gisterochtend werden voor den eersten keer de betrekkingen van de dooden de doodenhaj binnengeleid, alwaar zich hart verscheurende tooneelen afspeelden. Bij al deze menschelijke ellende hoort men gelukkig ook van gelukkige gebeurtenissen. Zoo werd o.m. het geval bekend van den mijnwerker Lütthoff die nog levensteekenen gaf Het bericht, dat hij reeds in de lijken- hal opgebaard is geweest, is niet juist. Gistermiddag te 16 uur is onder de puin- hoopen van den schachttoren van de Anna II wederom een doode te vooi I gehaald. Hierdoor stijgt het aantal der hier ÜIHIkSIIIE (lllliAM. van St. Leonhard. Zy brengen by deze ge legenheid hun pracnugsie paarden, hun beste tuig en mooiste wagens mee. Druk heaoent is ook de Leonhardirit te Benediktbeuern, het vermaarde kiooster- dorp aan den voet van de benedikcenwanu. Dit jaar wordt deze plechtigheid hier voor de vijftigste maal gehouden. Het kerkeiijk huwelijk va» prinses Giovanna. De inhoud derjdispensuties. De correspondent te Rome van De Tyd meldt aan zyn blad: De Osservatore Romano, het officieele blad van het Vaticaan, bericht dat prinses Giovanna twee dispensaties heelt aange vraagd en gekregen. De eerste is die betreffende de gemengd- heid van godsdienst, tegelyk waarmede ko- nmg Boris ae waarborgen heeft gegeven overeenkomstig Can. 1U61 en 1063 van het Kerkelyk Wetboek. Canon 1061 behelst de bekende condities, 'waarop de dispensatie voor een gemengd huwelyk in het aligemeen wordt verleend. Ten eerste moeten er ernstige en biflyke gronden aanwezig zyn, vervolgens de waar borg, dat de met-kathoiieke echtgenoote(e) alle gevaar voor het katholieke geloof van de andere party zal buitensluiten, en dat alle kinderen uitsluitend katholiek zullen worden gedoopt en opgevoed. Ten derde. Deze waarborgen moeten op schrift worden geleverd. Canon 1063 bepaalt, dat nadat de dispen* salie voor het gemengd huwelyk is gegeven, dte echtgenooten noch voor, noch na het kerkelyk gesloten huwelyk, ten overstaan .van nieu-katholieke geestelyke hun ja woord kunnen geven of hernieuwen. Niet verboden is echter, dat indien de burgerlijke wet zulks eischt, de echtgenooben ook voor een niet-katholieke geestelyke verschijnen, mits deze enkel fungeert als burgerlijk ambtenaar, teneinde aan het huwelyk de burgerlijke gevolgen te verbinden. De tweede aanvrage betref^ de toestem ming om het huwelyk te sluiten in de Pau- selyke basiliek van Assisi niet dispensatie van Can. 1109, waarbij in beginsel wordt verboden, dat een gemengd huwelyk bin nen een katholiek kerkgebouw wordt geslo ten. De toestemming om te trouwen in de Pauselijke basiliek wordt gegeven met het oog op de bijzondere godsvrucht van de prinses tot Sint Franciscus. Beide dispensaties werden onderteekend door den pauselyken staatssecretaris kardi naal Pacedli. Een merkwaardige persoonswisseling heeft zich op het Pruisische ministerie van binnenlandsche zaken voltrokken, waar prof. dr. Wanting vervangen is door Seve ring. Rechts is met deze benoeming geens zins ingenomen, omdat de sociaai-deino- craat Severing bekend staat als de suerse man ,die niet zal toelaten, dat aan het be staan der republiek wordt getornd en die er tevens voor zal zorgen, dat de natio- naal-sociaiisien niet op brutale wyze hun radicalisme zuilen uitleven. In zeer moei lijke jaren is Severing reeds eerder Prui sisch minister van binnenlandsche zaken geweet en zelfs zjj*, die niet tot de sociaal democratische party beheoren, prijzen *yn bekwaamheid, terwyl zy tevens moeten er kennen, dat hy een onkreukbaar mensch is, wie» het niet om voordeelen of carrière maken te doen is. Ondertusschen maakt de Deutsche Allgemeine Zeitung een eemgszins vreemde opmerking, wanneer zy scnryit, dat de benoeming van Severing waarschyn- lyk met kalmeerend zal werken, maar juist opnieuw olie op het vuur zal gwten. Men is echter geneigd zich af te vragen, wie op het oogenblik het vuur in Duitschland aan- stookU Zyn dit niet de radicalen van links en rechts en zou men niet eerder dezen moeten vragen daarmee uit te scheiden? Verschil lende rechlsche kringen, die juist den laatsten tyd met man en macht er naar streefden den sociaal-democratischen invloed op de bestuurszaken in Pruisen te niet te-doen, doen hevig verontwaardigd, omdat zy de benoeming van Severing be schouwen als een poging om de sociaal-de- mocratische macht in Pruisen stevig te be vestigen In dit verband wordt dan ook reeds gerept, van een uitdaging en dit, ter wyl Severing’s streven er alleen op gericht is de democratie, de grondwet en de repu bliek tegen aanslagen te verdedigen. Degenen, die alleen heil verwachten van het. voortbestaan van den .republikeinschen Staat, juichen echter Severing’s benoeming toe, omdat zy weten, dat hy met kracht zich zal keeren tegen alle destructieve ele menten. Inderdaad, zoowel de rechtsche als de linksche radicalen in Duitschland sloven zich den laatsten tyd uit om den staat te ondermijnen, waardoor een sfeer van onrust wordt geschapen, die ook de economische ontplooiing van Duitschland te genhoudt en die, worden niet tijdig afweer maatregelen genomen, kan uitloopen op een gevaarlijke ontreddering. De Vossische Zeitung zegt dan ook, dat te rechter tyd de rechte man op de rechte plaats komt. Dit beteekent geen desavou- eering van prof. Wantig, die als opvolger van Grzesinski sinds Februari van dit jaar met yiver en tact zyn plicht heeft gedaan. Hy was een goed minister van binnenland sche zaken, maar Severing is een. nog be- De gaven zijn verschillend verdeeld; de arme heeft weinig, de bedelaar niets, de rijke te veel; maar genoeg naar zijn oordeel niet een. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behOorende tot den bezorgkr|ng) 16 regels 1.30, elke regel meer 0.26. Van buiten Gouda en den bezorgluing: 1regels 1.66, elke regel meer 0.30 Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 A> by slag op den prys. Liefdadigheids-advertenuen de helft van den pays, INGEZONDEN MEDEDEËL1NGKN1—4 regels 2.26, elke regel meer j Ü.UL Op de vworpagine 60 hooger. Gewone auvertenUen eu ingezonden mededeelingen by contract tol zeer geredut eerden prys. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Auverteiitien kunnen worden ingezonden door lusscbenKunuii van soliede Boel Jianae- laren, Advertenliebureaux en onze agenten en moeten uaaga voor de piaaiaiug aan aei Bureau zyn Uigeaomen, ^teneinde van opname verzekerd te zyn. Men vermoedt, dat deze mijnwerker zoodra de ramp plaats had in de suhacht van Anna lil gevfucut is om daarna, even voor het be reiken van deze schuilplaats door de uit- stiooniende vergiftige gassen overvallen te worden. Wat nu de oorzaak van liet ongeluk be treft, bestaan er twee mogelijkheden: BovengrondschEr zijn 150 L. ben- in het directiegebouw geexploideerd. Deze hoeveelheid benzine heeft alleen reeds het gebouw tot puin kunnen slaan en den scnachttoren kunnen doen ineenstorten, in dit geval zijn echter de verpletterende uit werkingen in het ondergrondsche niet te verklaren. De de schacht binneastioomenGd .acht had uoor ue oenzine-explosie naar bo. ven gezogen moeten worden. Daarom moet het daji ook uitgesloten worden geacht, dat de explosie naar beneden, en wel tot op de verdiepingen van 36o en 460 M. uitgewerkt is. Daar echter waren de gevolgen veel fu nester dan boven. 2o. Ondergrondsch Volgens dezen ge- dachtengang möet *in het mijnbekkan de bliksem zijn ingeslagen. De geweldige lucht druk moet hierop het boven aanwezige vat benzine hebben verbrijzeld. De uitstroomen- de benzine is daarop door tot dusverre nog niet opgehelderde oorzaak ontploft, en heeft daarop het gebouw in puin gelegd. De schacht is door den schok van ondeien luchtledig geworden en daarop heen onder den invloed van de benzine-exploaie*een te rugslag der vlammen in benedenwaartsche richting plaats gehad. Het raadsel zal slechts door een met de grootste nauwgezetheid, ingesteld onderzoek tot klaarheid kunnen jkorden gebracht. Winterdierst der Postautobussen in de.i Harz. In den aanstaanden Winter zullen autobussen der Ryksposteryen op niet min der dan zeventien lynen in den Harz ryden en dit ook by sterken sneeuwval. Alleen zes lynen hebben Goslar tot uitgangspunt. De voornaamste lyn voor het wintersportver- keer is die .van Bad Hamburg naar Torf- haus, Oderbrück, Braunlage en Schienke. Op deze lyn ryden de autobussen vyf maal per dag in beide richtingen. Voor Schierke is deze verbinding van groote beteekenis, aan gezien de trein naar den Broeken ’s Win ters niet rydt. De Leonhardirit in Beieren. Getrouw aan de traditie wordt ook dit jaar in enkele strenggeloovige streken van Beieren op 6 November (St. Leonhard) een zoogenaamde „Leonhardirit” gehouden. St. Leonhard is de patroon van kudden en paar den. Het boerenvolk stroomt dien dag naar de plaatsen, waar zich een aan dezen Hei lige gewyde kapel bevindt. Hier wordt een plechtige mis gelezen, waarna de paarden door de geestelijken gezegend worden. Het meest vermaard is de Leonhardirit van Bad Toelz. De boeren uit de gansche omgeving trekken naar het een kwartier buiten de stad op den Calvarieberg gelegen kerkje twijfelde er aan, of dit tusschen de bergen wel te vinden zou zijn. Ook bij deze oase zochten zij naar sporen van de mannen, die hen waren voorgegaan, maar in het eerst vonden zij die niet. Toch moesten hun vijanden hier geweest zijn» het was onmogelijk, dat zij ook deze oase zou den hebben overgeslagen. Wel wa« het groen aan den rand van het water vertrapt, maar buiten, in de woestijn zelf, waren geen in drukken van hoeven te zien. Na een ver- geefschen rondgang door en om de oase, reden zij er te paard in een nog wijderen boog omheen. Toen zagen zij iets, waaruit zij begrepen, dat de sporen op meesterlijke wijze waren uitgewischt. In het zand waren een paar duidelijk© strepen te zien en deze hier en daar onderbroken aanwijzingen vol gend stieten zij. twee honderd meter verder, op hetzelfde spoor van kanwelen en paar den, dat Carew reeds ter zijde van de eerste oase had waargenomen. Het liep eerst in Westelijke richting, om daarna weer naar het Zuiden om te buigen. Zij hebben hur sporen zorgvuldig willen verbergen en het zou hun ook gelukt zijn, als wij niet op onze hoede waren geweest, merkte Carew tevreden op. - De heeren schijnen vóór alles te willen verhinderen, dat wij te weten komen, dat zij voor ons uit rijden. Bekend gevaar is half gevaar, zei Be noit glimlachend. we weten nu, dat ze vóór ons zijn en met hoevelen ongeveer en dat is reeds veel. Des ochtends, alvorens te vertrekken, vul den zij alle beschikbare waterzakken met het lauwe vocht uit de oase.. Het ging nu ging, hoe men zijn kamer buinendrong en met 6 schoten de revolver op hem leegscaoui. Het waren meer aan een man, maar Dia mond hield vol, dat hy niemand ntXKena had, en geen enkele naam zou Kunnen noe men. De proc.-generaal verklaart, dat nij u-le reden heeft om aan te nemen dat Diamond de waarheid spreekt. Golf van w erkeioosneid slaat over Amerika. Een krachtige stryd aangeMoaui^u. Naar uit Vvasiungion geme.a wordt., ueciu president Hoover aangewezen ais lerner van de te orgamseeren Sveumventening aan ue werkloozen in de vereemgue öuaten koiot.ei Arthur V oods, oud-poiiueconumssaiTS van New-York, die ook in 19K1 de steunrege ling aan werkloozen heelt georganiseerd. WojmIs heeft de ojMiracht aajiivaard en ^1 heden te Washington verschiLei.de bespre kingen houden. Het aantal wendouzen wordt op het oogenblik te olfieewr plaatse geschat op 3.i>00.000, maar men be schikt over geen enkele goede werkioos- heidsstatietiek en waarscnynlyk zijn deze cyiens veel te laag. Een uit het kabinet benoemde commissie heeft »j(Ch met het vraagstuk bezig gehouden en algemeene lynen voor de te orgamseeren werkloos heidsbestrijding aangegeven. Van welinge lichte zyde weet nien mede te deelen, dat president Hoover voornemens is het con gres voor te stellen credieten, die men in de komende jaren voor de uitvoering van groote openbare werken noodig zal heb ben, reeds thans onmiddellyk op te nemen en ter bestrijding der werkloosheid nu reeds met de uitvoering van deze werken aan te vangen. Een klein luchtschip verongelukt. 3 man gewond. Uit New Yersey korn^ het bericht dat het door kapitein Heinen, den vroegere» be stuurder van het luchtschip Shenandoah, gebouwde „luchtjacht”, een klein luchtschip met 1 motor, geschikt om 6 man te vervoe ren, gistermiddag in het open veld is ont ploft. Drie leden van de bemanning werden ernstig gewond. De oorzaak van^de ontplof fing is onbekend. Het luchtschip dat vol komen vernield is, had reeds verschillende proeftochten gedaan. Anton Heinen, de contructeur van het verongelukte luchtschip, is by de ontplof fing, hoewe] hy in de nabyheid stond, on gedeerd gebleken. De ontploffing is waar schijnlijk door samengeperste lucht veroor zaakt. Het omhulsel van het luchtsch.p, dat 50 meter lang is, scheurde. Daar her lucht schip echter met heliumgas gevuid was, volgde er geen gasontploffing. De drie ge wonden bevonden zich in het motorschuitj/. ZUID-AMERlhA. Een aanklacht tegen Irigoyen ca Wegens financieele onregelmatig heden. Naai1 uit BuWios Aires wordt gemeld, heeft de regeering van Argentinië tegen waterkruiken op het hoofd torsend. Langzaam verdween het beeld weder, ge leidelijk vervaagde het, totdat de van zonne hitte trillende lucht er weer voor in de plaats was gekomen. Langen tijd, nadat de luohtspiegeling verdwenen was, zaten de twee mannen nog onbeweeglijk op hun paarden. Zooiets moois heb ik nog nooit gezien, zei Benoit, zich de oogen uitwrijvend. Het was in één woord schitterend I Ik heb faeennalen luehtspiegelingen ge zien. antwoordde Carew, maar deze leek zooiets als een paradijs, een beeld uit lang vervlogen tijden. Weer reden zij (^verder. De bergen lagen nu tamelijk dichtbij, nog maar ongeveer twaalf mijlen ver, en duidelijk onderscheid den zij de hooge scherpe ruggen en rots punten. Ik ben benieuwd, wat wij daar zullen aantreffen, zei Benoit.derwijl hij, zijn oogen met de hand beschuttend, voor zich uitkeek. Ik ook, antwoordde Carew. en wat wij van den vijand zullen zien. Ik hecht er veel waarde aan daar, als het mogelijk is. hun sporen terug te vinden Allicht kunnen wij dan ook vaststellen, waar zij zich later ongeveer ophouden. Als mijn opvatting de juiste is, zei Be noit. dan zullen wij niet eer iets van hen te zien krijgen, dan in d© nabijheid van het koningsgraf, oftewel de schatkamer van konintr Thyrus. Het zal evenwel niet erg meevallen, om op een rotsachtige» bodem sporen te zoeken. Alles kwam uit volgens Carew’s bereke ning. Den volgenden dag bereikten zy de laatste oase vóór het gebergte Op dat oogen blik scheidden hen nog twee dagreizen van de bergen, waar het moeilijkste gedeelte van hun tocht zou beginnen. Het was toch niet bij benadering te zeggen, hoeveel dagen zij daar voort zouden moeten sukkelen, temid den van steile, rotsen en lange diepe afgron den. op zoek naar den verborgen tunnel, waar water en voedsel voor de paarden te vinden zou zijn. Want, al was hij op zijn vorige reis zoover niet geweest en had hij daaromtienl due geen zdkerfieJklL Oalrew geborgen dooden tot 22. Het totaal aantal geborgen dooden bedraagt nu 251. Het on derzoek duurt voort. De Commissie van onderzoek heeft den geheelen ochtend in de groeve vertoefd en heeft na afloop een aahvang gemaakt met langdurige besprekingen, die ’s avonds nog voortduurden. De 250ste doode werd op vrij ongewone wijze in de schacht van Anna III gevonden, die niet eens in verbinding staat met de plaats» waar de ramp geschiedde, hebben leeggehaald en ons ook geen briefjes hebben gestuurd. Kalm hadden zij ons on- zén gang laten gaan, omdat we toch achter het net zouden visschen. Deze volkomen logische redeneering moest Carew direct toegeven. Het is waarscHijnlijk zooals je daar uit- eenzet, zei hij goedkeurend. Doch laten wij voorloopig dit onderwerp maar als afge daan beschouwen. We zullen het later wel ondervinden, voegde hij er eenigszins gela ten bij. Hij klopte zijn pijp leeg tegen den hak van z’n laars en rekte zich uit. Kom, we zullen maar gaan slapen, wij hebben onze rust hard noodig. Moeten wij niet om beurten de wacht houden? vroeg Benoit. Carew schudde ontkennend het hoofd. Later, als wij in het gebergte zijn. Nu is het niet noodig. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2 JO, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal /8.15, met Zondagsblad ƒ8.80. Abonnementen worden dagelyks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, by onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelyks geopend van 96 uur. Administratie Telef. latere. 82; Redactie Telef. 83. Postrekening 48400. VER. STATEN. De toestand van Jack Diamond veel beter. Hy heeft zyn aanvallers niet her kend. De toestand van Jack Diamond, hoewel nog steeds ernstig, is vooruitgaande. Giste ren was hij in staat den proc.-generaal Th. Crait te vertellen hoe de aanslag in zijn werk in rechte lijn naar het zuiden. D© sporen van hun voorgangers zagen zij niet meer, di© moesten zich minstens twee mijlen rechts van hen bevinden. Benoit stelde voor die te volgen, maar Carew vond beter van niet. Hun vijanden hadden een omweg gemaakt en hij voelde er weinig voor dit ook te doen. Toen zij in den namiddag van een ver- moeienden dag halt hielden om hun nacht leger op te slaan, vertoonde zich aan den horizon reeds een flauwe gekartelde lijn, waarachter twee hooge pieken zich in de blauwe lucht verhieven Deze waren echter alleen met den kijker te zien; de afstand was nog te groot om ze met het ongewapen de oog te kunnen waarnemen. Vroeg in den morgen braken zij weer op. Carew rekend© uit, dat zij met den water voorraad vier, als het moest meer dagen zouden kunnen doen. Zij versnelden dus het tempo een weinig. De paarden waren in uit stekende conditie en blijkbaar aan dergelij ke tochten gewend, want zij gaven geen tee- ken van vermoeienis. Ook niet, toen zij na de middagrust tot nog meerderen spoed wer den aangezet. Ook Benoit hield zich kranig betrekkelijk gemakkelijk hield hij den fn- spannenden rit vol. Om een uur ’s middags waren zij getuige van een luchtspiegeling. Een Fata-mongana, van vredige schoonheid, zooals Carew nog nimmer had gezien. Het Was een panorama van ongekende pracht, dat zich voor hun bewonderende blikken ontrolde. Zij zagen een paradijs op aarde, zóó duidelijk en dichtbij, alsof zij er mid den in «tonden Palmen en andere boomen. waartusschen bontgekleurde vogels rondvlo gen. helder «troomende beeken, en vrouwen

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 1