Nièmeijers 1) 10 ct 7}cK>*3yjyo*0QOQU\ Het grootste cadeau. Nieuwe Abonné's LAATSTE BERICHTEN. Beurs van Amsterdam. leend voor de golven 1875 eu 29é meter en daarnaast vrijhield voor de oprichting van oen zender systeem voor liet Gteich- welien-stelsel Ten aaiizieii van liet gebruik van dien noufdzender up dagen dat de A.VJR.O. niet aan het woord kan zijn, wijst zij op haar „Gedachten over de oplossing van het Omroep vraagstuk zooals die o.a. zijn gepubliceerd geworden in Radiobode No. 11 van 1930 bladz. 8, waarin o.a. in punt 8 van die uiteenzetting, gebruike- ïvjcjtt van anderen, du» ook de V.A.R.A., op de A.V.R Ö.-zendere als mogelijk wordt geschilderd. Uit dit alles blijkt naar A.V.R.O 's ïuei-nbig, dat haar beleid gevoerd wordt langs een volhardend getrokken rechte lijn. Zij sluit samen working met wie ook niet uit, maar zij is voorts van meening dut de Liefde niet van één kant kan komen." Zou die Liefde aldus besluit gchr. op bovenstaande punten en ouder eerbiediging vuil die hierboven ontwikkelde inzichten van de zijde vau de V.A.R.A. kunnen komen, dan zouden wij die niet versmaden en zelfs bereid' zijn veel tevergeten. De Haagsche Gemeenteraadsverkiezingen. kien jaar uitgesteld'/ Naar de Tijd verneemt, is een wetsont werp in voorbereiding, om de verkiezingen voor den Haagsehen Raad uit te stellen tot' Februari 1932, waardoor de dubbele verkie zing wordt voorkomen. Het doel van dezen inderdaad zeer waai- sohijnlijkfen maatregel is te voorkomen, dat er twee jaar achter elkaar een nieuwe Raad zou moeten gekozen worden. Volgens het normale verloop immers zouden er in 1931 veikiezingên plaats hebben; vindt echter op 1 Januari. 1932 de annexatie plaats van Rijs wijk en Voorburg, dan zou er in den loop van dit jaar weer een nieuwe Raad moéten gekozen worden. Huisvesting van schipperskinderen. Een commissie opgericht te Maas tricht. Donderdagavond heeft de heer G. de Jong direeteur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Maastricht, geïnstalleerd een oommissie voor de huisvesting van schip perskinderen, die aan de wal werden ge plaatst voor het ontvangen van lager onder wijs. Deze commissie is als volgt samenge steld: A. v. Duynen, dir. van het Maas- tnchteche Veen, voorzitter: R. C. van Ree, secretaris; mej. J. ChambiUe, mevr van Krimpen en A. Suhr. De commissie zal onmiddellijk met haar GEMENGDE BERICHTEN. Een flatgebouw aan dc Laan van Meerdervoorl in den Haag. Voor alleenwonende personen. Onder architectuur van ir. W. de Vrind Jr. zal op den hoek van Laan van Mpeider- roort ed Zoutmanstraat in den Haag, een flatgebouw verrijzen, met een toren. Dit gebouw zal «'en bijzonder karakter hebben, daar liet bestemd zal zijn voor al leenwonende personen, die thans kamerbe woners zijn. Boven den began en grond, die aandrio winkels ruimte biedt, zullen in vier terdiepingen 24 kleine flats worden ge bouwd,, elk bestaande uit een groote woon kamer, een slaapkamer, badkamer, theekeu kentje, toilet, kasten, e.d. Het gebouw zal op de vierde verdieping de centrale keuken, een eetzaal voor hen, die niet op hun kamer of buitenshuis eten, een flat vooi de juffrouw, die de huishouding zal besturen en verblijven voor het perso neel bevatten. De ingang van liet gebouw komt aan de Laan van Meerdervoort, het trappenhuis en dtó lift komen op den hoek Laan van Meer dervoort en Zoutmanstraat. Een zeldzaam huwelijk. Gistel morgen is te Arnhem het huwelijk voltrokken van een bruidspaar, dat te zamen 162 jaar teJt. De bruidegom, die vijf jaar weduwnaar is en meer dan vijftig jaar met zijn vorige vrouw was gehuwd, is ruim 84 jaar oud. De bruid, die steeds ongehuwd was, is 78 jaar. Er was veel belangstelling. Verse h brood in hotels. Zelf kakken door hotels in strijd met de Arbeidswet. Naar aanleid ing van het feit, dat enkele hotels in Amsterdam en Rotterdam zelf brood willen gaan bakken met de bedoeling, dat 's morgens bij het ontbijt vereeik te verstrek ken, heeft «ie secretaris der Centrale Be- drijleeommissie, bedoeld in de collectieve ar- beidsoyereenkomst voor het bak kers bedrijf, zich gewend tot den directeur-generaal van den arbeid met de vraag, of deze een en an der in overeenstemming acljt met de Ar- Widswet. De directeur-generaal van den arbeid ant- I woordde, dat volgens de Arbeidswet iedere ruimte waar brood gebakken wordt, Valt ouder alle bepalingen betreffende broodbak- kerijen en dus vóór 10 uur 's morgens geen versch of opgewarmd brood mag worden afgeleverd, dus ook niet aan logeergasten. BTAP8NIEXTW8. Ernstige steekpartij te Rotterdam. Slachtoffer cn dader beiden onder den invloed. üisternacul is dc Baan, bij den bcliiedam- seliea dijk in Rotterdam, riet tooneel van et u ernstige vechtpartij geweest tussohen den 3u-jangeu kcüner 11. J, T. on oen 26- jarigen zeeman J. Leeman, uit de l'otgie- tersstraat. Deze twee hadden al een week of vijf ruzie over een vrouw uit den, Kuipers gang, die eerst haar gunsten aan L. iiad geschonken, maar daarna er ook den ander mee iiad bedeeld. Al dien tijd broekie er 'n uitbarsting. Woensdagavond dreigde deze eerst te komen toen die twee mannen beiden in een café waren op den Dijk, later na het sluitingsuur gingen zij elkaar zelfs te lijf, maar ue omstanders wisten een ernstige vechtpartij te voorkomen. Eenigen tijd later troffen zij elkander weer in de Baan en nu ontstond een hand gemeen. Ineens zakte L. kreunend in el kaar, met-nend dat hij een schop in den buik had gekregen. Hij bleef op een stoepje zitten waar. een agent hem even later vond. Deze liet den G. G. eu G. D. komen welke den man naar het ziekenhuis heeft vervoerd. De gewonde bleek daar een diepe steekwond in den buik te hebben gekregen, waardoor de ingewanden naar buiten kwannen. Hij is onmiddellijk geopereerd en daarna opgeno men. Zijn toestand is zeer ernstig. De dader is korten tijd later in zijn woning aangehouden, waar ook eenige messen in beslag zijn genomen. Hij is'"opgesloten in het politiebureau P&auwesteeg, waar hem een verhoor is afgenomen Hij heeft bekend gestoken te hebben, doch wist niet meer waar hij het mee gelaten had. Met de In beslag genomen messen is de aauelag ver moedelijk niet gepleegd. De kleeding van het slachtoffer, die verschillende diepe gaten vertoonde, is in beslag genomen. Het slachtoffer, dat evenals de dader Dn- der invloed van sterken drank heeft ver- keerd* wist zich niet veel meer ervan te her- GOUDA, 5 December 1930. Gemeenteraad. Agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Gouda op Maandag 8 December 1930, des namiddags 8 uur. Aan de orde: Voorstel i.z. het verzoek tot het nemen van maatregelen ta.v. de steunregeling voor werkioozen van den Goudschen Be- stuurdersbond. Voorstel tot het aanleggen van een voet balterrein, ten behoeve der Football- en Cric ketclub „Oüympiia" alhier. Voorstel tot verkoop van grond aan het Timmerbedrijf v.h. C. Middelkoop, alhier. Voorstel tot verkoop van grond aan F. G. v. Willigen, alhier. Voorstel tot aankoop van grond van de ffirma J. Slegt, alhier. Voorstel tot verleening van het recht van overpad aan P. de Mooy, alhier. Voorstel tot verhuur van gerioleerden grond aan W. van Eyk en A. P. Verhoef, al hier. Voorstel tot verhuur van gerioleerden grond aan C. v. Buren, alhier. Voorstel betreffende de kosten v. ii. cen trale vei warming van het ziekenhuis. Voorstel i. z. het verzoek van F. Vervoor^ om hern wederom van gas en eiectrischen stroom te voorzien. Voorstel i.z. de stichting eener centrale barak voor lijders aan 'besmettelijke ziek ten. Voorstel V>t toekenning der by art. 100 der L. O. wet 1920 bedoelde vergoeding voor de Neutrale schóól voor g.l.o. Voorstel tot aankoop van schrijfmachines ten behoevt. der Handelsavondschool. Voorstel i.z. onteigening ten behoeve van de uitbreiding der Gereformeerde school aan de Keizerstraat. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning op het 'beheer vun het grondbedrijf. Voorstel tot aanvulling van het werklie- denreglement i.vau. militairen dienst. Voorstel Lz. kosten van de bovengnmd- sche brandkranen op de Markt. Voorstel tot vaststelling der gemeente- rekening over 19*20, Voorstel Lz. het verzoekschrift der vor- eernging van huiseigenaren i.v.m. de riulee ring in Korte Akkeren. PER HALF ONS Kohier der hondenbelasting (suppletoir). Af- en overschrijvingen op Je gemeente- begrooting dienst 1930 en verder voorko mende zaken. Verkoop van grond aan de Gebr. Middelkoop. De Gebr. Middelkooj», aannemers, alhier, hebben verzocht de pereeelen bouwgrond bekena onder de nos. XLl t.m. L van het verkavelingsplan Eerste Kade, gelegen aan de Hieronymus van Alphenstraat, van de gemeente te mogen koopen. Gelet op het betrekkelijk advies van den directeur van Gemeentewerken, stellen zjj dén Raad voor, de bedoelde pereeelen grond aan adressanten te verkoopen voor ecu som van 9.2b per M2. Gemeenterekening 1929. Ter voldoening aan het bepaalde in arti kel '218 en 219 der Gemeentewet, bieden B. en W. den Raad die rekening en verantwoor- I ding over 1929, vergezeld' van een volgens het eerste lid van' artikel 220 van voor- „Ventje", had Vader gezegd, kort na het eten, „ga je met Vader mee naar boven?" „Wat gaan we dan doen?" had Janne- man een beetje hang gevraagd: „Paard rijden en spelletjes?" „Nee, iets heel anders, kom maar eens mee. Zóó!" Eer hij het wist zat hij al hoog en droog op Vaders schouders. Dat vond Jan den laatsten tyd wel een beetje kinder achtig, vooral als hy' op den grond stond. Maar zat hij eenmaal zoo dicht bij het pia- fond, dan keek hy triomfantelijk naar be neden, naar Jet, die nu ineens zoo klein leek en naar al de groote dingen in de kamer, die ook al klein waren, veel kleiner, dan je zoo op den grond zou denken. Toch, zoo prettig als anders vond hy het nu niet. Vóór het eten was Jet, die al twaalf jaar was, met Vader mee naar boven gegaan en schreiend teruggekomen. Het leek, of er iets vreemds gebeuren moest, net als heel lang geleden, toen er allemaal zwarte menschen in huis gekomen waren en Moeder hadden meege nomen in een groote, witte kist. Jan's lip pen gingen verraderlijk trillen, toen hy daaraan dacht, en toen Vader hem boven in de studeerkamer op den grond zette, rol de er een groote traan over zyn wang. „Wat is dat nu? Gaat myn groote jongen huilen? Kom, dat had ik toch niet van je gedacht. Stil maar: als je nu op Vaders! knie komt zitten, zal ik je eens iets heel prettigs vertellen. Is dat goed?" Jan had heelemaal geen lust, om dat ook kinderachtig te vinden. Alles was zoo vreemd tegenwoordig: de meid, die hem al een paar keer heel anders had aangekeken, juffrouw Saar, de huishoudster, die vanmid dag nog op hem geknord had en hem direct daarna vreeselijk gezoend. Jet, die gehuld had, en Vader..., ja Vade'r deed ook anders. Er ging zeker iets erg naars gebeuren. En eer Jan het wist, lag hy al met zyn hoofd tegen Vaders schouder te snikken, 't Scheen wel, of het horloge in Vaders vestzak oók aftders deed: het tikte veel harder. Maar Vader, die groote, goede Vader, had zyn kleinen jongen al tegen zich aange drukt en begon zoo mooi te vertellen, dat hy' het snikken al gauw vergat en rustig lag te luisteren „Weet je, wat het morgen is? Ja, natuurlek weet je dat. Dan komt Sinter klaas in het land en .brengt hy alle Jieve kinderen wat moois. Ik weet zeker, dat hy jou niet vergeten zal. Verleden jaar, hè, stond er een echte stoommachine op je te wachten op Sinter klaasmorgen; wat heeft-ie dikwyls gefloten en gepuft! Zullen we hem dadelijk weer eens laten werken?" „Maar dan hard", zei Jan ineens weer bly. „Zoo hard, dat-ie heelemaal staat te tril len. Goed? Maar dan niet dichterbij komen dan Vader zegt, hoor! Anders zou je wel eens een heete druppel in je gezicht kunnen krijgen. Ik herinner my nog goed, hoe leelyk ik mezelf toen heb gebrand." „Nou, en óf", zei Jan. „Dat deed gemeen zeerAè Vader?" „Alsjeblieft! Maar waar was ik ook ge bleven?" „By verleden jaar, bij Sinterklaas." „O ja, En verleden jaar" Vaders stem werd ineens zachter en minder vroolyk „en eerverleden jaar, weet je dat nog?" Janneman dacht even na. „Toen was Moe der ziek en ik had drie heele groote peren gekregen wel zóó groot en die heb ik toon aan Moeder gegeven. Ik wou alles geven maar Moeder wou alleen de peren Hy kon niet verder spreken. Vader had hem hard tegen zich aangedrukt en hem een zoen op .zijn voorhoofd gegeven. Na een oogenblikje zei Vader: „Toen was Moeder er nog, hè?" Jan's gezicht betrok en een poosje zaten ze allebei zwijgend voor zich uit te kijken. Eindelijk zei Vader weer wat. „En al dien tijd heeft myn kleine jongen geen Moeder gehad. Luister eens, ventje, zou je het prettig vinden als je... net als vroeger... weer een moeder had, aan wie je, nog veel beter dan aan Vader, alles kon vertellen en die voor je zorgde en 's avonds inplaats van juffrouw Saar of Vader je toedekte... hè?" „Een Moeder?" peinsde Jan hardop. „Een andere, hoe kan dat nou?" „Dat kan toch wel, jongen", pntwoordde Vader zacht. „Kyk eens Moeder is van jou en van Vader en van Jet weggegaan al wou ze o zoo graag nog een heelen tyd by ons blijven. Dat is nu al langen tijd geleder, al bijna twee jaar. En nu is juffrouw Saar heel lief voor jou, en voor Jet ook, maar dat begryp je wel ze is toch jullie Moeder niet al leen een Moeder kan zóó voor myn jongen zorgen als hy het noodig heeft. En als Moeder nu eens wist, hoe lang je al zonder Moeder bént, zou ze het heel droevig vinden, omdat Moeders heel goed weten .hoeveel eeö Moeder is. Ze zou niet zeggen, dat 't niet heel goed kon, 'n andere Moeder krijgen, maar ze zou zelf zorgen dat je een andere Moeder kreeg, een heo'e lieve, zachte, andere Moeder, die alty'd thuis is, als je uit school komt, die met je uit gaat in de vacantie, die je troost als je be droefd bent. Dat zou Moeder graag willen. En" hier keek Vader zyn jongen" aan „zou jy het ook willen, vent?" Even dacht Jan na; toen zei hy naden kend: „Ja, ik eigenlijk ook wel..." En toen dringend: „Is zf erg lief, Vader, neb z jo lief alf Moeder 2" „Je nieuwe Moeder is heel lief, jongen, en ze houdt veel van je." „Kent ze me dan?" „Ja, jou wel; Jet nog niet. Ze heeft je al eens gezien bij Oom Karei." „O! is het dan juffrouw... tante (verbe terde hy snel) tante Jo, waar ik tante te gen moest zeggen?" „Ja", zei Vader, „dat is ze." „Die vind ik erg lief, Vader, heusch. En wordt die myn Moeder enJet haar Moe der?" „Ja, ben je er nu bly' om, jongen „O ja", riep Jan, vroolijk nu. En ineens werd hy gewaar dat hy daar al dien tyd heel kinderachtig op Vaders knie gezeten had. Met een wip sprong hij er af. „Zal U het niet aan...' „Moeder?" „Aan Moeder vertellen?" „Wat?" vroeg vader plagend. „Natuurlijk, dat ik op uw knie heb ge zeten." „Mag dat niet?" „Nee", zei Jan beslist. „En wanneer. „Over een paar weken komt zjj hier voor goed bij ons wonen." „O, zei Jan, „dus met Sinterklaas is zij er nog niet?" „Dan komt zy wel op visite den heelen dag." Met een peinzpnd gezichtje liep Jan een paar minuten later de kamer uit. De heele stoommachine was hy vergeten, evenals z'n Vader. Hy had heusch zijn gedachten wel noodig om het groote nieuws te verwerken. Maar Jan moest nog heel wat beleven, eer het Sinterklaas was, en eer zyn nieuwe Moeder een heelen dag by' hem thuis zou komen. In de huiskamer had hy Jet in een hoekje Jet was niet blij met de nieuwe moeder geweest. En toen Jan er met haar over wou praten en vroeg, waarom ze dan niet hRj was, liep ze snikkend de kamer uit. Nu dorst hy niets meer aan Vader te vragen ook. Toen Jan in bed lag, had hy haar niet meer gezien. Den volgenden morgen wat was toch alles vreemd in huis had Jet aan het ont bijt roodgeschreide oogen. En des middags tusschen schooltijd at ze haast niets. Jan werd er nog peinzender van en besloot haar na schooltijd nóg eens te vragen, waarom ze niet bly was en haar dan niet weg laten gaan, vóór hy het wist. Maar vóór hy dien middag al zyn moed bijeengeraapt had, begon Jet er al zelf over. Ze waren alleen'in de huiskamer. Juffrouw Saar was in de keuken en Vader was nog niet thuis. Jet zat zwijgend op de divan. Toen Jan in haar buurt kwam, keek ze hem zóó smeekend aan ,dat hij naast haar ging zitten. „Ben je nog bedroefd, Jet?" vroeg hy -aarzelend. t Jet klemde haar lippen opeen, om hacr tranen niet te laten overloopen. Maar het lukte niet. De tranen kwamen toch, ze snikte wild en eerst na een tijdje was ze zooveel bedaard, dat ze spreken kon. „Vin jy het niet vreeselyk, dat we een nieuwe Moeder krygen?" Tusschen een pair heftige na-snikken door kwam het er uit. „Nee-ee", antwoordde Jan, „Vader zegt toch..." Driftig keerde Jet zich om. „Wat geeft dat, wat Vader zegt. Ze komt tóch en Va der wil h«t óók en niemand denkt ej- meer aan Moeder; een andere, in Moeders plaats. Dat kan toch nooit!" „Maar...", waagde Jan te zeggen. „Ja ,jij hebt makkelijk praten, jy hebt Moeder niet zoo gekend als ik. Je was nog zóó jong toen ze.. Jet kon niet verder. Haar schouders schokten zoo van het snik ken, dat Jan niet wist, wat hy doen moest. Toen Jet weer wat bedaarde, zei h(j: „Maar Moeder zou het toch ook willen. Va der zei 't zelf." „Dat weet ik juist niet", antwoordde Jet. „Als ik dat maar wist..." „Maar Vader zei het toch. En dan is 't zoo", besliste Jan. „Heb je haar wel eens gezien?" „Wie Haar?" Jan knikte. „Nee..." „O, dan weet je niet hoe aardig ze is. Ik heb haar gezien", vertelde hü, trots dat hy nu eens meer wist dan Jet, en ook omdat hij voelde, dat ze aandachtig luisterde. „Ik heb haar gezien en als je wist, hoe lief ze is en hoe prettig ze tegen my ge praat heeft, zou je zoo bedroefd niet zyn." Op hetzelfde oogenblik kwam Juf binnen. „Komen jullie eten? Vader komt van avond laat thuis. Kom Jetteke, ga je mee?" Juf bedoelde het goed, maar de toon waar op ze, een beetje troostend, tot Jet sprak, maakte Jet opnieuw week. En met een be drukt gezicht volgde Jan. Heel ongemerkt was er twijfel in hem gekomen. Het was niet zoo'n gezellige avond, als de avonden vóór Sinterklaas anders waren. Inplaats van aan Sinterklaas-cadeautjes, dacht Jan er aan, of de komst van de nieu we Moeder wel werkelyk zoo prettig was. En Jet, stil en met een bleek gezichtje, dacht aan haar gestorven Moeder, In wier plaats nu een andere komen zou. In twee kamers, in twee bedden in dit huis, schreiden dien avond 'twee kinderen zich in slaap. Plotseling zoo leek het ging de deur van Jan's slaapkamertje open Eer Jan het wist was het gebeurd: Sint- Nicolaas zat aan zyn bed! Toch vond hy het niet vreemd, was hy niet eens bang. En al was hij in het begin bang geweest, lang zou hü het niet geble ven zy'n, want Sint Nicolaas begoh vrien- delük tegen hem te praten, vroeg hem van school, van zijn kameraadjes, van zijn stoommachine... Ja, herinnerde hy' het zich, precies zoo aardig en vriendely'k had hij zich Sint Nicolaas altyd voorgesteld en hy' antwoordde zonder mankeeren. Hij voelde zich echt op zyn gemak, zoo alleen met dien goedhartigen Sinterklaas. De Sint scheen alles te weten. Dat Jet en hy een nieuwe Moeder kregen, dat Vader het hem verteld had en dat Jet er bedroefd om was. „Maar hoe vind jy hét?" vroeg Sinter klaas, en hy keek hem daarby diep in ik oogen, zoodat Jan verlegen werd. Maar niet alleen om dat küken was hy verlegen, ook... omdat hy eigenlyk niet goed wist, wat hij zeggen zou. Eerst had hü het wel prettig gevonden, een nieuwe Moeder te krygen, maar nu Iet het zoo verschrikkelük vond, wist h(j niet meer, of het juist niet verkeerd was, het prettig te vinden. „Ik weet het niet, Sinterklaas", hakkelde hü- En nu deed Sinterklaas wat Vader ook Ïedaan zou hebben. Hy schoof een beetje lcht«rbü> «éachte hem bemoedigend toé en <ei: „Je weet ihet niet, hè? Dat komt omdat je eerst bly' was met het groote nieuws en toen zag, dat Jet er bedroefd om was. Je denkt dat Vader het weet en dat Jet het weet, maar één van beiden kan het toch maar werkelyk weten, is het niet?" „Ja Sinterklaas", zei Jan zachtjes. „En wie zou het nu het beste weten van de twee?" „Vader natuurlük", antwoordde Jan mot overtuiging. „Maar", liet hy er op volgen, „Jet huilde er zoo om!" „Ik begryp het wel hoor jongen", zei Sin terklaas zóó vriendely'k, dat Jan er tranen van in de oogen kreeg. „Ik begryp wel, dat je bent gaan twyfelen na wat Jet je verteld heeft, maar dat komt, omdat jü Jet niet goed begrypt. Jet heeft haar eigen jul lie eigen Moeder heel goed gekend, veel beter dan jy', omdat je nog zoo jong was, toen ze van jullie wegging, en nu kan ze er maar niet aan wennen een ander in de plaats van haar eigen Moeder te zien. Het lijkt haar vreeselük, omdat ze jullie nieuwe Moeder nog niet gezien heeft en daarom nog niet weet, hoe goed en lief ze is. Jij weet dat wel en daardoor kon je bly z'yn. Als Jet haar ziet..." Sinterklaas wachtte even. Jan keek hem met groote oogen aan en wou de woorden wel uit Sinterklaas' mond trekken. „Als Jet haar ziet, zal ze zoo bedroefd niet meer zün en als ze met haar gepraat heeft, zoo prettig als jij zal ze ook bly wezen. En al heel gauw zullen jullie geen van beiden Moeder meer willen missen." Jan ontwaakte. Verwonderd keek hy' de kamer rond, d»e leeg lag in het morgenlicht. Waar was Sin terklaas Langzaam werd het hem helder, dat hy gedroomd had. Het gaf even een teleurstel ling, maar niet lang. Toen hij terugdacht aan wat Sinterklaas hem in zyn droom had verteld, begreep hü, dat hy heelemaal geert reden had, om teleurgesteld te zyn, veeleer om blü te wezen. Met Jet zou het immers goed komen? En óf het goed werd Het wefd de prettigste Sinterklaasdag, dien ze ooit beleefd hadden. Tante Jo ,die nu „Moeder" heette, was nog geen uur in de kamer, of Jet was nie van haar weg te krügen. Ze moest al haar cadeaux zien en zeggen, hoe ze ze vond. En toen Moeder wegging, hing Jet aan haar armen en fluisterde zü haar tusschen twee omhelzingen in: „tyaar u bent het grootste cadeau!" Dikwüls dien dag keek Vader eens naar Jan en Jan eens naar Vader en dan wisten ze het samen wel. P. VAN RENSSEN. ZIE DE MAAN Variatie voor groote menschen. Zie, de maan schijnt door de boomen, makkers staakt uw wild geraas! Laat in China 't bloed niet stroomen, Hitler, stop je wild gedaas. Want, bij het kloppen van mijn hart, strakjes krijg je nog de gard. Zie, de maan schijnt üoor de boomen, en het is een móóie maan, maar t is nu.geen tijd voor droamen, waar zoovelefi werkloos staan, houd ui stug op elke hoek, zonder marsepeiji en koek! Zie, de maan schijnt door de boomen, trekt zidh van censuur niets aan, moet niet voor de heeren kamen, krijgt nooit es 'n streng vermaan, zooals op ons aarde-part, waar verdeeld wordt koek en gard Zie, de maan schijnt door de boomen, en ook op de Zuiderzee; straks zal er geen water stroomen en geen schuit ligt er meer ree. Voor de visschers bitter hard, geef hun enkel koek, géén gard! ■Zie, de maan schijnt door de èo£timny en door al het kaal getakt..'. Zorg, dat nooit ons wordt ontnomen wat ons leert het Kellogg-pact, Grift het in elk menschen-hart Spaar ons toch de oorlogs-gard! noemde wet \ereischt concede-bes luit tot voorloopige vaststelling van het bedrag der inkomsten en uitgaven. De rekening sluit met een nudeelig kas saldo van den kapitaaldienat vau 475.222.82% en met een voordealig saldo van den ge wonen diwu-t van 128.067.54%. Ter toelichting merken wü evenwel op, dat het dienstjaar 1929 begonnen is met een batig saldo van den gewonen dienst groet 150.907.70. Dit saldo te verhoogen met het bedrag, dat op den dienst 1929, wegens uitgaven van vorige dienstjaren' is verantwoord ad 61.06103. Totaal 211.968.73 en te verlagen met het bedrag, dat op den dienst '1929, wegens achterstallige rnkom- sen is verantwoord' ad 63.752.69% zoodat de gewone dienst 1929 feitelijk is geopend met een saldo van 148.216.03%. De gewone ontvangsten van den dienst 1929 bedragen 2.660.486.79% welk be drag moet worden verhoogd met de tot de zen dienst behoorende nog te ontvangen ad 8.793.67%. Totaal f 2.669280.47. Do gewone uitgaven bedroegen 2.532,429.25 welk bedrag moet worden verhoogd met de tot dezen dienst behooren- nog te doen© uitgaven ad 25.967.03. Totaal 2.558.396.28. Het werkelijk saldo van den gewonen dienst 1929 bedraagt derhalve 2.669.280 47 verminderd met 2.568.396.28 Totaal 110.384.19. De gewone dienst is geopend met een weriteiy k saldo van 148.216.03%. Het saldo by afsluiting van den dienst "draagt 110.884.19 zoodat de gewone uit gaven de ontvangsten hébben overtroffen nJT ZUiver van 37.331.84%. De kapitaalsuitgaven over 1929 bedroe ft 2J65.079.2O en de kapitaalsontvang- 7®n f 1890.456.37%, nadeelig saldo'van «n kaprtaaldienst 475.222.82%. Dit saldo wordt veroorzaakt door de be- f? van kapitaalsuitgaven uit de gewone ®®naddelen der gemeente. Beheersverordening Grondbedrijf. De tegenwoordige verordening op h«t be- -let Gwo*1 bedrijf, vastgesteld bij rtS!k! i Van 28 Juli 1916' gewijzigd bij ^besluit van 27 Mei 1918 voldoet niet "oord'8811 ^6- eischen, welke in den tegen- 'gen tijd aan een richtig beheer van 4, worden gesteld. Herhaalde- 60 van de zijde der Gedeputeerde B. en W. hebben gemeend aan de wen- schen van het college te moeten voldoen door een geheel nieuwe verordening te ont werpen, verdeeld in drie hoofdstukken. Het eerste behandelt de administratie en stemt in hoofdzaak overeen met de desbetreffende bepalingen in de door den Raad onlange vastgestelde beheersverordeningen voor de gemeente-lichtfabrieken en andere bedrijven het tweede bevat de bepalingen omtrent het financieel beheer, welke voldoen aan de door Gedeputeerde Staten, met het oog op de goedkeuring bedoeld in artikel 144bis der Gemeentewet, gestelde eischen, terwijl ten slotte het derde in de tegenwoordige veror deningen niet vóórkomende en in bepaalde gevallen toch noodzakelijke, bepalingen be treffende in erfpacht uitgegeven gronden in het leven roept. Centrale verwarming Van Iterson Ziekenhuis. Nu de koeten van de buitengewone her stellingen aan de centrale verwarmingsin stallatie van het Van Iterson-ziekenliuis be kend zijn, heeft het College van Regenten v<tfi bet Van Iterson-ziekenhuia een suppl'e- toire begrooting voor die instelling voor liet jaar 1930 ter goedkeuring ingezonden In het voorstel van 11 Juli 1930, no. 165, dat op dezebuitengewone werkzaamheden betrekking had,, hebben B. en W. reeds laten uitkomen, dat het College van Regenten niet in staat was begrootingscij fiers over te leg gen voor de daarbij aangegeven onderdee- len van het werk. Uit de thans aan haar bij schrijven van 27 November j.l. gegeven toelichting op de ingezonden suppletoire begrooting blijkt, dat voor een afdoende herstelling vau de instal latie voor de bovenbedoelde en nog eenige bijkomende werkzaamheden een bedrag van f 13.015.— boven het reeds toegestane ad f 13.985.- benoodigd zal zijn. Collecte Monument Nederlandsch Reddingswezen. Het Comité voor de bovenvermelde eollee te deelt ons mede, dat de op 29 November j.l. te Gouda gehouden collecte heeft opge bracht een bedrag vaü 167,93. Aan hen, die door liet schenken van hun bydrage, zoomede aan allen, die /tot het welslagen dezer collecte hebben 'bijgedragen, in het byzonder aan de dames-cbllectanten en d© leiders en padvinders van de Goud- sche Christelijke Padvindcrsvereenigiiig „Sta Pal" betuigt het comité ook langs dezen weg zy'n dank. St. Jozef Weeshuis. Op de Sipt Jozef Weeshuisspaarbank is in November ingelegd 12-609.23 en terugbe taald 10.669.52. Het tegoed der inleggers bedraagt thans f 204.189,18. Veertig jaar in dient van de „Utrecht." Heden 5 Dec. is het veertig jaar geleden dat onze stadgenoot de heer J. J. Bik in trad by de N.V. Levensverzekering „Utrecht". DooF (Mee vertegenwoordigers der 'direc tie werd de jubilaris te zynen huize geluk gewengcht, by welke gelegenheid ham tevens de verguld-zilveren medaille der maatschappij werd te.' hand gesteld, als- couvert met inhoud. Dat deze ge denkwaardige dag verder niet onopgemerkt is voorbygegaan, is te begvypen. Een jubileum. Morgén 6 December a.s. herdenkt de heer H. Wdezer den dag waarop hy voor 25 jaar in Wenst trad by de firma T. P. Viruly en Co's Stoomzeepziederij ,.de Hamer", Gouda. De Goudsche Pypenindustrie. Een schrijven van de fa. P. van der Want Gzn. aan de Nederl. Vereen, van Aardewerkfabrikanten. Naar aanleiding van het schrijven van de Ned. Vereemiging van Aardewerkfabrikan ten te Amsterdam aan de Kamer van Koop handel en Fabrieken heeft de firma P. van der Want Gzn. thans het volgend schryven reeniging gericht: Aan de Nederlandsche Vereeniging van Aardewerkfabrikanten Myne Heeren! In verschillende bladen hebben wij een schryven van Uwe Vereeniging gelezen van een artikel over de PÜ- te Gouda in het Handelsblad. Waar in dit schryven onze firmanaam wordt genoemd en ook dien van ondergete kende bevreemd het ons, dat U ons vocraf geen inlichtingen dienaangaande hebt ver zocht en ook, dat U ons geen afschrift van Uw brief hebt gezonden. Het trekken van een conclusie en het openbaar maken van een oordeel zonder de betrokkene te hebben gehoord is in 3tryd met de wet der rechtvaardigheid, welke zeer zeker een Vereeniging als de Uwe had moeten eerbiedigen. U schrijft in Uw stuk, dat ondergeteeben- die allerminst als deskundige kan gelden. In antwoord daarop kunnen wy U medé dee- len, dat ondergeteékende gedurende twee en dertig jaren dag in, dag uit in de pypen- branche heeft gewerkt en dit op heden nog doet en dat hy alle bewerkingen van de fabricage door en dóór kent en in staat is om zelf die pypen te maken. Verder zyn er cijfers verstrekt aan de bladen over den afzet van de Goudsche py pen gedurende 1926 en 1929. Wy weten niet of deze gegevens van zün uitgegaan of, dnt deze een gevolg zijn van Uw schryven aan de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en omstreken. Wel weten wy, dat ons geen cijfers over die jaren zün gevraagd. Hoe is het mogelijk otn cyfers te publiceeren, zonder een volle dige en dus juiste statistiek. Wanneer onze cijfers van onze afzet over die beide jaren daaraan zouden worden toegevoegd, zou het fa» het Handelsblad vermelde percentage omtrent de vooruitgang er heel anders WH achten h* ,ee, ernstige fout, dat een officieel Hchnam, tonder behoorlijk onderzoek, zonder wkledig materiaal, cyfers aan de pers verstrekt. Wat het artikel in het Handelsblad, diene daat wy daar niet verantwoordelyk voor zyn. Wanneer U het met dat artikel niet eens bent, moet U daarvan niet one de schuld geven, maar moet U zich wenden tot de Re dactie van het Handelsblad Wy betreuren het ten zeerste, dat wy een dergelyke wenk aan een Vereeniginig als de Uwe moeten ge ven, temeer waar U al» secretaris een Mv. in de rechten aan Uw bestuur hebt toege- Zij, die zich met ingang van 1 Januari 1931, voor minstens drie maanden op de Goudsche Courant abonneeven, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. Ten slotte willen wy hieraan ifeg toevoe gen, dat er onzerzyds gean enkele ïeden is om'iets te zeggen of te schrijven hetwelk nadeelig zou kunnen /.yn voor de Goudsche industrie, uitegeqdeel zouden wy ons er ten zeerste over verheugen indien in de toe komst de aloude pypemndustrie m zijn vol len luister van weleer zou worden hersteld Wy laten het oordeel van de in dat schry ven behandelde punten geheel over aan het puhliek en de wyze waarop U de door U ge maakte fouten wilt herstellen over aan de waardigheid-van Uwe vereeniging. P. VAN DER WANT Gzn 6 Dec., 8 uur, Soc. Ons Genoegen, Zaul Kunstmin. Propaganda-avond Utile Dulci. 7 Dec. 2i uur zaul Kunstmin Soa. „Ons Ge- Nicolaasfeest voor kinderen 8 Dec. 8 uur, Stadhuis, Raadzaal. Gemeen teraad. 19 Dec., 8%.uur, Nieuwe Schouwburg, 2de Nutsavond. Klein Tooneel 11 Dec. 7% uur n.m., Soc. de Réunie. In- 12 Dec. 8 uur Volksuniversiteit. Lezing over Parijs. 13 Dèc. 8 uur zaal Kunstmin Soc. „Ons Genoegen" feestavond „Excelsior". 14 Dec., 2 uur, Soc. de Réundè. Volksuniver siteit, Voordrachtmiddag Charlotte Koh ier. 16 Dec., 8 uur, Soc. de Réunie, Volksuniver siteit. Muziekavond voor de leden. 17 Dec. 8 uur, Gebouw Daniël. Cursus E. H. B. O. onder leiding van Dr. C van Elk; UIT DÉN OMTREK. BERKEN W OUDE. Op een weiland van de wed. Scheer al hier, daalden een tfveetal tamelyk groo te luchtballons. Zy bleken afkomstig te zyn van een firma uit Antwerpen. BOSKOOP. Gemeenteraad. Verslag van liet verhandelde in de open bare vergadering van den Raad der gemeen te Boskoop, op Dinsdag 2 December 1930, dbs avonds om 7 uur ten gemeentehuize. Voorzitter; de heer P. A. Oolijn, burge meester. Secretaris de heer I'. H. d. Meulen. Tegenwoordig zijn alle'ledeÈT De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden behoudens een paar kleine Wijzigingen on veranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Een schrijven van den heer J. L. van Dijke, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, houdende verzoek hem met ingang van 1 Februari 1931 ontslag te willen verleenen uit zijn betrekking. B. en W. adviseeren het gevraagde ontslag vervol te Verleenen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Een schrijven van het Algetaeen Mijnwer kersfonds van de steenkolenmijnen in Lim burg te Heerlen, waarbij eenige bezwaren gemaakt worden tegen de redactie van het raadsbesluit en de daaruit voortvloeiende overeenkomst. Waar het hier slechts een verandering van redactie betreft, stellen B. en W. voor hieraan te v« Aldus wordt Een schrijven van het College van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, houdende bericht, dat bezwaar wordt gemaakt tegen de boeteclausule in het raadsbesluit van 26 September 1930 tot het aangaan van een geldleening ad. f 103.000 met de N.V. Natio nale Levensverzekeringsbank te Rotterdam. Voorts een schrijven van de Nationale Le- vensverzekerlngsbank N.V., waarbij bericht wordt, dat de boete verschuldigd bü tua* schentijdsche oxtra aflossingen óf wel bij algehéele aflossing der leening teruggebracht wordt tot 1 pet. van het af te lossen bedrag. Waar aan den wenaoh van het College iah Gedeputeerde Staten wordt Voldaan stellen B. en W. voor het betrekkelijk raadsbesluit d.d. 26 September 1930 dienovereenkomstig te wijzigen. Na enkele opmerkingen wordt aldus be sloten. Mededeelingen B. en W. a. dat de kosten verbonden aan de ver keerstelling, welke gehouden is in de week van 2 tot en met 8 November j.l. hebben bedragen f 100.25; b. dat door hun College een onderhand- ache aanbesteding is gehouden onder de Boe- koopsche aannemers voor het bouwen van een houten loods op het gemeentelijk opslag- terrein in de Biezen. Aan den laagsten in schrijver, den heer P. F. Bosman, is de bouw gegund voor de som van f 1930.—. Voorts deelt de Voorzitter nog mede, dat bericht van Gedeputeerde Staien is ontvan gen, dat zij de rekening 1928 en de begroo ting 1930 hebben goedgekeurd. En tenslotte, dat de solli citaties tukken voor het ambt van secretaris vanaf over morgen voor de leden van den Raad ter inzage liggen. De heer Mtesir.an vraagt óf het niet ge- wenaeht is een onderlinge bespreking te hou den over de ingekomen sollicitaties. De heer Brand wenscht zulks nog heden- avond te doen. Aldus wordt besloten. De heer de Ruyter vraagt, wat het Col lege van B. en W. van plan is te doen naar aanleiding van de eindcijfer» van de ver keerstelling. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. reeds bij G«*leputeerde Staten met nadruk gewezen hebben op het feit, dat een pont Slechts met 30 a 40 pet. in de behoefte van het verkeer kan voldoen. Voorstel van B. en W. om Ie bealuiten tot verlenging der onderhandsche verhuring van het perceel Kerkstraat 12, aan den heer A. Bos. De heer Loef zou de huur met één jaar iplaats van met twee jaren verlengd willen en. w Bij B. en W, rijzen hiertegen geen bezwa ren, zoodat daartoe wordt besloten. Voorstel van B. en W. om verlenging te ragen van de vrijstelling van de verplich ting tot het doen geven van onderwijs in het vak, genoemd onder j in artikel 2 der Lager Onderwijswet 1920 (lichamelijke oeiening) aan de openbare sohool. De heer de Ruyter wijst er op, dat dit punt telkens opnieuw op dé agenda ver schuilt. Toch hoopt hy dat B. en W. voor 1936 naar een geschikt terrein uitzien. Het tentoonstellingsterrein, dat hiervoor mis schien gedacht is, zal tegen dien tijd wel licht beplant en bebouwd zijn met het oog op de te houden groote tentoonstelling. De Voorzitter antwoordt, dat ook B. en W. dit terrein bezwaarlijk achten, niet van wege de tentoonstelling, welke er in de toe komst gehouden zal worden, doch vanwege de groote afstand van de school. Met den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs heeft hij reeds de mogelijkheid besproken om naar een terrein uit te zien, hetwelk meer in het centrum van het dorp ligt. Dit zou dan een gemeenschappelijk terrein kun nen worden. In ieder geval heeft een en ander de volle landacdit van B. en W. Het vóorstel wordt hierop zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Advies van B en W. op een verzoek van het Bestuur van de U.L.O.-achool aan de Zijde, om op grond van art. 72 der Lager Onderwijswet 1920, gelden uit de gemeente kas beschikbaar te stellen voor de aanaohaf- fing van leermiddelen. De lieer Mesman wil nog wijzen op het feit* dat art. 101 steeds voorgaat bij art. 72, welk laatste artikel meer als een aanvulling op art. 101 is te beschouwne. De Voorzitter merkt nog op. dat de uit- keering ex. art. ioi te Boskoop vrij hoog is in vergelijking met andere gemeenten. De heer Brand stelt de vraag nog of de Besturen wel altijd weten, wat zij verbrui ken koon*Er wordt wel een» bezuinigdy hetgeen niet noodzakelijk blijkt te zijn, aan gezien de uitkeering ex. art. 101 ruim vol doende ifl. Het voorstel wordt vervolgens aangenomen. Vastgesteld wordt een Bupletoir kohier der hondenbelasting voor het jaar 1930. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur worden herkozen de heer J. Bulk en mevr. J van den Broek—Maodaniel. Vastgesteld worden twee besluiten, strex- kende tot wijziging der gemeente-begrooting 1930. Voorstel van B. en W. voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school. Op den heer A. B. Verjaal worden 12 stem men uitgebracht, en één stem blanco, zoodat de heer Verjaal ie gekozen. Vervolgens worden de volgende voorstellen stilzwijzend aangenomen. De aanbieding door B. en W. ter vaatstel- ling van een concept-verordening op de hef fing, en van eene op de invordering van rechten voor het vervoer, afzondering, on derzoek en verpleging van lijders aan be smettelijke ziekten. De aanbieding door B. en W. ter voorloo pige vaststelling van dl» rekening van ont vangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1929. De aanbieding door B. en W. ter goedkeu ring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1929. RELUWIJK. De heer van der Btarre alhier, ving in de Raven bergecha plas -«en snoek met het respectabel gewicht van 16J pond en een snoekbaars van 7| pond. Bij den heer W. van Os alhier, is een koe in nood gestorven. Het vleeech werd voor dia consumptie goedgekeurd en is onder po litietoezicht verkocht. WADDINXVEEN. De muziekinstrumenten voor de nieuw opgerichte muziekvereenigring „Voorwaarts" zyn aangekomen en liggen ter bezichtiging in de etalage van den heer Fafianie. De 49- instruimenten, 33 nieuwe en 7 gebruikte, zÜn door de firma Schlossers te Schiedam gele verd en maken een keurige indruk. Met de repetities zal ten spoedigste een aanvang worden gemaakt Onze plaatsgenoot, de heer A. Koffeman is benoemd tot onderwijzer aan de 1ste Da Costaschool voor U.L.O. te Utrecht. Tusschen de doktoren dezer gemeente en het nieuw opgerichte ziekenfond» is thans een contract afgesloten, waardoor de ver- eenigW in werking kan tr&ïen. De nieuwe vereeniging zal buiten de ge wone genees- en heelkundige hulp ook spe cial! stenhulp verleenen, terwy'l brillen, breukbenden enz. zullen worden verstrekt. Met ingang van '1 Januari a,s. zal de ver eeniging, waarvan de contributie 0.20 per week zal bedragen, haar werkzaamheden aanvangen. Op 8 December a.s zullen onze plaats genoten Klaas Schaap en Hendrikn Jaooba Zijdeman hun 60-jarige echtvereniging herdenken. Den sympathieken oudjes «al het op dien dag wel niet aan belangstelling ontbreken. De Rechtbank te Rotterdam heeft uitge sproken het faillissement van A. van der Wolf, zonder beroep, wenende te Waddinx- veen. R.c; mr. B. F. Verveen; curator mr. S. H. Smit te Gouda. RECHTZAKEN. Poging tot woord te Schiebroek. Behandeling in hooger beroep. Voor het Gerechtshof te Den Haag stond gisteren in hooger beroep terecht de 34-jarige landbouwer J. W. V., die op 5 Juni j.l. door de Rotterdamsehe rechtbank was vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde poging tot moord op zijn vader A. C. V. te Schiebroek, op 10 November 1929. Subsidiair was aan be klaagde poging tot zware mishandeling ten laste gelegd. Van dit vonnis was hel O. M. in hooger beroep gegaan. De waarnemend advocaat-generaal, mr. de Visser eischte tegen vertfachte, met vernie tiging van het vonnis der Rotterdamacbe rechtbank, wegens poging tot mooid, vijf jaar gevangenisstraf, met ter beschikking stelling van de Regeering en last tot onmid dellijke gevangenneming. LUCHTVAART. Van Tyen in Indië. Propagandavlucht door lndië. De heer Van Tijen maakt op uitnoodiging van de Ned.-Ind. Vliegclub een propaganda- toaht voor de vliegsport en het luchttoerisme met zijn „Adelaar", waarby hij vergezeld wordt door het vliegtuig „De Kriel" van de Ned.-Ind. Vliegclub, bestuurder Supheerd. niet jhr. Krayeinhoff van de Bataafeche Pe troleum Maatschappij als passagier. Het ver trek heeft plaats 7 December uit Bandoeng. Achtereenvolgens worden Soebang, Cberibjp, Tegal, Semarftng, Djokja en Soerabaja be zocht, van welke laatste plaats men via 8e- marang naar Batavia terugvliegt. DRAADLOOZE DIENST. Het vierde retourvliegtuig te Caïro. Auetar—Vaz Dias meldt, dat het visrde re tourvliegtuig, de P.H.A.C.Z., gisteren to Bagdad is aangekomen. Het vliegtuig is om 5.45 uit Bagdad ver trokken, te Gaza aangekomen om 12.07, van daar vertrokken en om 14.29 te Caïro aan gekomen. Dikke mist boven Engeland. l>e schepen durven niet uit te varen. LONDEN, 5 Dec. Boven Engeland hangt momenteel "eeu dikke mist. De schepen die gisteren Londen verlieten waagden zioh niet vérder dan Erith, waar zij voor anker gin gen en voortdurend hun misteignaten doen hooren. Ook vele binnenkomende schepen zijn buitengaats voor anker gegaan TWEEDE KAMER. Begroeting van financiën. Verschillende moties verworpen. DEN HAAG, 5 Dec. In-de heden gehou den zitting Werden bij de begrooting van financiën verworpende motie-Ebels tot af schaffing van de accijns op geslacht mét 49 tegen 43 stemmen; de motie-Ketelaar, af doende verbetering voor oude gepension- neerden, door het herzien Van de pensioen wet, met 51 tegen 41 stemmende motie-ter Laan. wijziging van het K. B. betreffende oude pensioenen door wegneming van de beperkende bepalingen met 63 tegen 39 stem men, en de motie-L. de Viseer, afschaffing van het banderolle-systeem der tabaksbelas ting met 52 tegen 32 stemmen. Aangenomen werd de ipotie-Oud, afschaf fing opcenten grondbelasting voor het onge bouwde, met 4844 stemmen. WISSELKOERSEN. y 4 Dec. 5 Dec. Officieel. Londen 1206'V» 12.0644 Berlijn 59.27 69.27 Parys 9.76% 9.76% Brussel J4.67% 34 68% Zwitserland 18.15% 48.15% Weenen 36.00 35.00 Kopenhagen 66.45 66.47% Stockholm 66.67 66.07% Oslo 66.46 06.45 New York 2.487» 2.48% Niet-officiecl Milaan 13.02% 13.02% Madrid 27.72% 27.56 Praag 7.31 7.81 Prolongatie 1'% Beursoverzicht. Op de Amsterdamschefbeurs waren van daag geen orders en de beroepsactie nam heelemaal geen deel aan de beurs. De beurs bezoekers korten zich de tijd met het zingen van Sint Nioolaasliedjes. Eenige belangstel ling bestond voor suiker waarden, die eerder iets lager golden in verband mét de teleur stelling die werd ondervonden, dat de heden verwachte commissievergadering van de H. V. A. niet is gehouden. Dit fonds liep ten opzichte van de vorige slotprijzen een vier tal procenten terug. Voor Koninklijken was de attentie zoo goed als geheel verdwenen. De noteering was zoo goed als geheel veran derd. Amsterdam rubbers liepen een kleinig heid terug. Scheepvaartaandeelen en mijnwa^rden la gen geheel verloten. Ook de affaire in Ame- rikaansche fondsen was geheel tot stilstand gekomen RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 5 Dec. Verwachting: Zwakke tot matige wind, meest uit oostelijke richtingen. Nevelig tot Kelder of licht bewolkt. Droog weer. Lichte tot matige vorst des nachts. Overdag tem peratuur om het vriespunt.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 2