PLUMPUDDING Frans van Vliet Voor de a.s. feestdagen J. VAN DER BEEK Gemeenteraad van Gouda. laatstebericHteN." Beurs van Amsterdam. Voor de a.s. feestdagen verkrijgbaar Kleiweg 43-45 - Tel. 806 Kerstkransen, Spritskransen, Diverse soorten Koekjes w. o. Amandel-, Vanille-, Schuim- en Spritskransjes, Gebakjes, enz «Is zfkpr bij de aanvaring tusschen de beide FinBolve schepen Zaterdag j.l. verdronken is. Hij was aan boord van de Oberon die in 3 minuten gezonken is en zijn na&m is niet bij de vier geredde passagiers die door de Henguist te Kopenhagen aan wal gebracht /.ijn. Douglas, die in< de houtza&k van zijn vader geïnteresseerd was, bevond zich op den terugweg naa^' Engeland om daar het Kerstfeest te' vieréfi: Ook de vader ie ver dronken. BINNENLAND." Hét overlijden van den heer Diekema. Het stoffelijk overschot wordt in Amerika bijgezet. Naar wy vernemen zal de overbrenging van het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. J. Diekema, in leven gezant var. de Vejreenigde Staten in Den Haag, Dinsdag, a.s. met groote plechtigheid op staatskos ten plaats vinden. De plechtigheid zal worden ingeleid met een dienst in de Engelsche kerk, vanwaar om halfeif de stoet met militaire muziek zich naar de Algemeene Begraafplaats za'. begeven, waar men te ongeveer Ji uur zal Vermoedelijk zal men langs de Ameri- kaansche legatie aan de Prince .segracht het. stoifeliik overschot zal slechts tijde lijk op de Algemeeno Begraafplaats worden opgesteld, daar reeds Dinsdagavond te zes uur per trein de kist naar Hamburg za' worden overgebracht, Vanwaar het stoffe lijk overschot per boot naar New York wordt vervoerd om in de geboorteplaats van den heer Diekema in Holland (Micni- gan>, in het familiegraf te worden bijgezet. liet Corr. Bureau meldt, dat door vele autoriteiten bezoeken van rouwbeklag zijn afgelegd by mevrouw Diekema-Belser, we duwe van den overleden Amerikaanschen gezant, te haren huize aan den Benoorden- houtscheweg. H.M. de Koningin-Moeder zond haar eer ste hofdame, E. G. baronesse van Ittersum, om de deelneming van H. M. te betuigen. De kamerheer van dienst van de Koningin, jhr. E:*K. van der Wyck, legde .gisteren een bezoek van rouwbeklag af bij den Ameri kaanse hen zaakgelastigde. Voorts heeft de deken van het corps di plomatique een bezoek van rouwbeklag af gelegd, benevens vele gezanten m Den Haag woonachtig. De plechtige lijkdienst, die morgenochtend in de Engelsche kerb, wordt gehouden kan alleen worden by gewoon. 1 door genoodigden. Het geheele corps diplo matique zal er by tegenwoordig zyo. De gezanten en zaakgelastigden zullen .n volg- ry tuigen in den stoet volgen. Ondet de kransen, welke heden aan de villa van den ontslapen gezant wefderi bezorgd, was een krans van H. M. de Koningin en van den minister van Buitenlandsche Zaken. Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. minis ter van Staat, commissaris der Koningin in Zuid-Holland, zal wegens de te houden ver gadering der Prov. Staten morgen verhin derd zyn deel ,te nemen aan de plechtige overbrenging van het stoffelijk overscnot van den Amerikaanschen gezant. verband mét het overlijden van den Amerikaanschen gezant is van de legatie aan de Princessegracht de vlag halfstok ontplooid. Waterwegen en Plassengebied in ■*h; Zuid-Holland. De Alg. Veï. Voor Natuurbescherming heeft aan Ged. 8taten van Zuid-Holland een adres gericht, waarin zij haar instemming betuigt met den inhoud van het aares van de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvere^ni- ging „De Kaag" met betrekking tot de -waterwegen en het plassengebied \n Zuid- Holland. Joh. H. Been de bekende archivaris van den Briel dajp Hedennacht is op ruim ?l-jarigen leeftijd overleden de heer Joh. H. Been, gemeente archivaris van den Briel, een bekend en ge liefd schrijver van tal van jongensboeken. De overledene ontleende de stof van zijn hoeken meostea! aan de vaderlandsche ge schiedenis. en bij voorkeur aan den bloeitijd van onze zeevaarders, den tyd van Witte de With. Tromp, Evertseu en de Geuzentijd. De overledene, die in den Briel een groote populariteit genoot en wien bij zijn 70ste jaar een grootsche hulde is gebracht, was de ziel van 'herinneringsfeesten. Zijn glorie is in 1922 de viering geweest van den 350sten verjaardag van de inneming door de Water geuzen, in tegenwoordigheid van de Konink lijke familie. Hij wterd toen ridder in de Oranje Nassau-orde. GELENGDE BERICHTEN. Brand in een concertzaal te Helmond. Hedennacht omstreeks 2 uur werd te Hel mond brand ontdekt :n de concertzaal Tria non van den heer Albert op de Markt al hier. Het vuur woedde toen reeds mot groote hevigheid «fe^rond in het achterste gedeelte der zaal ojf- het tooneel gretig voedsel in het groote concertorgel en de tooneelbenoodigdheden. Toen de brandweer den vuurhaard me' enkel stralen water kon bereiken, /was men het vuur spoedig meester. De concertzaal brandde geheel uit. Een groot orgel, .-.-n vleugel en de zaalinventaris werden oen prooi der vli Zitting van Maandagavond 22 De.-. 1930. D-trein ontspoord te Zevenaar. Hoofdlijnen vcsperd. Gieteravond is op het stationsemplaoement V Zc'Y.ejnw, vermoedelijk door verkeerden wisselRtand een gedeelte van den D-trein Munschen—Amsterdam ontspoord. Doordat het restauratierijtuig op verkeerd spoor liep. ging het er achterkoinende rijtuig uit de rails, en vverd tamelijk beschadigd. De beide hoofdlijnen werdeh versperdhet verkepr werd omgeleid over het goederen- emplacement. Persoonlijke ongevallen zijn In de gisterenavond onder voorzitterschap van Burgemeester Gaarlandt gehouden openbare vergadering van den Gemeente raad waren aanvankelijk aanwezig 20 leden, later kwam ook de heer Verkerk, zoodat de Raad voltallig was. De notulen der vergadering van 17 Nov. werden na een opmerking van de hoeren Polman en Van Staal dat de soc. dom. niet hun goedkeuring hadden gehecht aan het schrijven van B. en W. dat op Gemeente werken" niet over „politiek" zou moger. worden gesproken, vastgesteld. De notulen van de vergadering van 8 Dec. worden aangehouden. It A&IO-TE LEf»RAPÏSCT WEER BE RICHT Hoogste stand 7715 te Woeien. Laagste stand 764.0 te Thorshaven Verwachting: Zwakke tot matige, tijdelijk toenemende zuidelijke M westeMjke wind. Zwaar be wolkt tot betrokken. Waarschijn'iik eenige regen. Aanvankelijk «ichter. Burgemeester en Wethouders deelen dei Raad mede: 1. uat Gedeputeerde Staten by senryven dd. 1/6 December 1980 hebben goedgekeurd het raadsbesluit dd. 17 November j.l. tot vaststelling van een plan tot herziening van het uitbreidingsplan Eerste Kade Boom- gaardstraat. 2. dat Gedeputeerde Staten by schryven dd. 2/10 December 1930 hebben goedgekeurd het raadsbesluit dd. 17 November j.l. tot aanvulling van het reglement voor het Van Iterson Ziekenhuis. 3. dat Gedeputeerde Staten by beschik king van 24 November/6 December 1930 S. no. 264, hebben besloten met ernieti- ging van het raadsbesluit dd. 18 februari 1930, dat de door den Kerkeraad der Ne- derduitscht Hervormde gen.eente te Gouda gevraagde medewerking tot stich'.iag eener bijzondere school voor g.l.o. alsnog door de gemeente moet worden verleend. 4. dat de Voorzitter van het College van Gedeputeerde Staten mededeeling doet vun een uittreksel uif het Koninklijk besluit dd. 22 November 1930 no. 26, waarby wordt goedgekeurci de verordening op de neffing van opcenten op de vermogens! elastine in de gemeente Gouda.' 5. alsvoren de verordening, betreffende de classificatie van de gemeente Gouda voor de heffing der Peraoneele belasting Alle voor kennisgeving aangenomen. 6. dat zy spoedshalve opdracht bebbep gegeven tot uitbaggering der Haven, waar van de kosten kunnen bestreden wji-den uit het Grondbedrijf. De heer PREVOO (sA) krygt gelegen heid aan 't eind der vergadering hierovpr riog een en ander te zeggen. Ingekomen stukken. Behalve de aan de orde gesteld- stukken zijn nog ingekomen: 1. Van den Gemeente-Ontvanger een opgaaf van diverse posten schoolgeld, welke voor oninbaar-verklaring worden voorge dragen. Oninbaar verklaard. 2. Van de bewoners van den Voorviller.3 een verzoek oqj tot verbetering van den weg over te gaan. In handen van B. en W. gesteld om ad vies. 3. Van den Wethouder van Financiën het proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den Ontvanger der gemeente 4. Van B. enW. van 's Gravenhage de re> kening en verantwoording van den keu ringsdienst van waren over hrt jaar 1929. Beide voor kennisgeving aanger> >men Voordracht tot benoeming van leden van diverse commissies en besturen van instellingen. Aan de lijst van aanbevelingen ioor B. en W. aan den Raad voorgelegd was ook toe gevoegd de benoeming van een gecommitteerde der Gemeente bij de Goudscbe Wa terleiding Maatschappij thans de heer K. R. van Staal. Wethouder DONKER (r.k.) deelt mede dat hy niet bereid is zyn stem voor de be noeming van een gecommitteerde voor de gemeente by de Waterleiding My. (weike benoeming telkens voor éér, jaar geschiedt), uit te brengen op den wethouder K. R. van Staal. Wethouder VAN STAAL (s.d.l deelt mede dat hy voornemens was voor die func tie te bedanken; daarop heeft de heer Don ker aandrang op hem geoefend om d-ze functie te blijven vervullen. Er is by B. en W. ingekomen een brief van de Waterleiding My., waarin wordt medegedeeld dat het b stuur der Water leiding' aan het verzoek tot een bespreking met B. en W. niet wenscht te voldoer., daar de gecommitteerde bij de Wa'erleid lig ook deel uitmaakt van het college van B. en VV. Deze brief was aan Wethouder Donker bekend. Daarom begrypt spr. thans niet diens houding. De brief van de Waterleiding was voor spr. aanleiding zich nu niét te rug te trekken. De heer Mr. DE WIPT WIJNEN (lib.) zegt dat het niet aangaat dat de Road voor de benoeming van een gecommitteerde wordt gesteld wanneer hem niet bekend is wat de Waterleiding aan B. en W. heeft medegedeeld. Spr. wil deze benoeming daarom aanhou den opdat de Raad kennis zal kunnen krij gen van dep brief van de Waterleiding My. Wethouder DONKER (r.k.) meende dat het aanvankelijk in 't belang was van de Gemeente dat de heer Van Staa* zou aan blijven. Later is spr. tot de overtuiging ge komen dat het omgekeerde het geval is. De heer MAASKANT (s.d.) verzoekt beide wethouders meer licht in deze zaak te laten schijnen, want de zaak is hem zoo xlaar als koffiedik. Van de houding van wethouder Donker begrypt spr. niemendal. Wethouder VAN STAAL (s.d.) zegt meer licht te zullen geven. De demonstratie van wethouder Donker is wel heel bijzonder, te meer waar deze by spr. aanvankelijk heeft aangedrongen als gecommitteerde wel aan te blijven. Er is ingekomen een brief van de Water leiding Mij. waarin is medegedeeld dat het bestuur niet bereid was te confereeren met B. en W. zoolang de gecommitteerde Van Staal als wethouder van het college deel uit maakt. Die brief waa juist voor spreker aanleiding zich niet terup te trekken, maar aan den Raad over te laten hem uit te werpen. Wethouder Sanders heeft toen op gemerkt dat niet de Waterleiding Mij. maar de Raad den gecommitteerde benoemt. Spr. geeft "u een relaas van de wijze waarop hij als gecommitteerde door de Wa terleiding My. is ontvangen, en welke vér houding er tuseehen dat college en hem is ontstaan. Voorts geeft de wethouder eer. chronologische opsomming van de bijeen komsten van dat college en de besprekingen daarin gevoerd, (welke alle meermalen "ijn gepubliceerd), om tot de conclusie te komen dat zyn houding ten aanzien van de iee- nings- en do afschryvings-politiek de juiste is. Daarop is gevolgd de brief var. het V/a- terleidingbestuur, waarin wordt gezegd dat. het niet bereid was met B. en W. te verga deren zoolang de gecommitteerde Van Staal deel uitmaakt van het college. Het Waterleidingbestuur heeft niet nlletn tegen spr., maar ook tegen het college steeds gemis aan soepelheid betracht. Spr. heeft altijd het gevoel gehad dat dat be stuur was als een aal die door de hanuen glipt. Er is nooit iet® met het Wnterleiding- bestuur te beginnen geweest. Spr. zegt dat er in de laatste vier dagen iets moet zijn gebeurd, dat wethouder Ton- ker zoo van standpunt is veraiderd. De VOORZITTER deelt mede, dnc is in gekomen 'n motie van de heeron Witt Wij nen e.a., welke inhoudt de benoeming thans niet aan de orde te stellen, in afwacht.ng van nadere nteldedeelingen aan den Raad. De heer DE WITT WIJNEN (lib.) zegt dat er aan deze benoeming blykba.u- meer vastzit dan aan een gewone commisrie- benoeming. Niemand neeft thans gedacht aan een Waterleiding-debat. Daarom ig het beter dat deze benoeming nu met aar do orde wordt gesteld. De heer MAASKANT (s.d.) begrijpt niet. de noodzakelijkheid van de aanhouding Ni» toelichting kan de benoeming toch wel plaats hebben. Men heeft hjj de benoeming v*n van Staal gezpgd dat hy dun knuppel in het hoenderboek moest gooien. I aa* de Raad nu maar beslissen. De heer ZANEN (e.g.) meent dat de Raad van Commissarissen van do Watprleiding Mij-, wanneer deze bezwaar heeft tegen de benoeming van dezen gecom mitteerde, thans tot den Raad zyn bezwaren had kunnen richten. Nu dat niet is geschied acht spr. geen reden aanwezig tot, uitatel van die bertocming. De VOORZITTER brengt de motie- de Witt Wijnen c.s. in stemming. De stemmen staken 10 tegen 10, zoodat eerst in de volgende vergadering daarover kan worden beslist. De benoeming Van dus thans niet plaats hebben.' De heer Mr. DE WITT WIJNEN (lip.) vraagt, waar voor de Zweminrichting raar aanleiding van de spirogeet-g»v:d'.en des tijds een benoeming heeft plaats gehad naar kwaliteit, ook zoodanige niet-politieke be noeming een ander maal voor de Openbare Leeszaal. Spr. acht 't toch wel aanbevelenswaardig dat 'n rector van 't Gymnasium, directeur van een H.B.SL of een doctor in de letteren in die commisêpe zitting heeft. De Raad gaat thans tot de samenstelling der commissie^ over. Na stemming blijken alle aftredenden te zjjn herkozen, ^jzooÖat geen enkele verande ring is ontstaan'. Voorstel i.z. het verzoekschrift der vereenigiitg van huiseigenaren i.v.m. de rioleering in de Korte Akkeren. Dit voorstel beoogt afwijzend te beschik ken op het verzoek der huiseigenaren om schadevergoeding, op grond van het advies van den Ingenieur van Gemeentewerken. De heer ZANEN (e.g.) wijst er op dat de Korte Akkeren-quaestie, althans naar buiten, tot een ingewikkelde zaak is ge maakt. En dat is ze geenszins. Ir. Nugteren heeft hierover een rapport uitgebracht. Spr. betreurt het dat die op dracht aan Ir. Nugteren is gegeven. Een specialist op grondwatergebied had hier beter op zyn plaats geweest, dan was er een rapport gekomen dat onaantastbaar zou zyn. Dat is nu niet het geval. Nu is er gekomen een contra-rapport van wethouder Van Staal. Spr. noemt het wel heel merkwaardig dat een lid van het col lege zich daartoe geroepen heeft gevoeld, daar dat lid toch ook wel zal hebben mede gewerkt aan de opdracht aan den ingenieur. Spr. begrypt dat er opmerkingen zyn ge maakt door den heer Van Vliet. Ook spr. kan niet die waarde hechten aan het rap- port-Nugteren; spr. heeft dan ook een be oordeeling dezer zaak los van dat rapoprt. Het rapport besprekend, noemt spr. het onverklaarbaar dat een verantwoordelijk in genieur in zyn rapport zegt dat deze zaak niet volledig is bekeken. Daarom acht spr. het rapport onvoldoende om daarop een conclusie te bouwen. Aan alle 12 bladzijden van het rapport is de ingenieur niet op de quaestie zelf in gegaan. Allerlei zaken buitfen de quaestie staande, zyn besproken, doch hadden ach terwege kunnen worden gelaten. Het komt er voor de gemeente alleen op aan of er schade is en zoo ja, of de gemeente daar voor verantwoordelijk is. Spr. treedt in technische beschouwingen over onderdeelen van het rapport en con cludeert daaruit dat het ragport voor hem waardeloos is. Spr.'s standpunt is, na eigen onderzoek, dat los van het rapport, de zaak is opgeschroefd. Spr. heeft drie jaar ge leden geschreven in de Goudsche Courant dat de Korte Akkeren-quaestie is een storm in een glas water. Dat is het nog. Spr. er kent dat er eenige schade is, maar dat er enorme schade is voor een geheel stads deel, dat wil er by spr. niet in. Bij 4 of 5 gebouwtjes zyn de keukens ge scheurd en verzakt. Dar is het gevolg van het dempen van die slooten en het ook ver der wegnemen van het water. Het 'zyn hoogstens 5-*—6 luttele gevallen. De kosten voor al het vergaderen gemaakt, zouden voldoende zijn geweest om die schade te herstellen. Zou er sprake zyn van een tege moetkoming aan enkele bewoners door re paratie van enkele gebouwtjes, dan zou spr. daarvoor zyn. Maar een commissie als men wenscht, acht spr. onjuist. De oplossing is vry gemakkelijk. Een technische beschouwing daarover zal spr. niet houden. Door overleg met de Ver. van Huiseigenaren acht spr. een behoorlijke op lossing mogelijk. Daarenboven zullen maat regelen moeten worden genomen tot ver hooging van den grondwaterstand. Tot op GROOTE VOORRAAD Boudier Bakker, Klop op do Dour ff 7.SO Boekh. «I. da Van» WUDSTRAAT 4 TELEF. 375 heden is aan de fundeeringen geen schade gekomen. Spr. zegt ten aanzien van de Vorstman straat dat de bodem daar geheel droog was en dat was nog vóór de bemaling. Spr. er kent niet dat de verlaging van grondwater stand is gekomen door de rioleering. Om de oorzaak te onderzoeken is gewenscht de medewerking van een specialist, b.v. Prof. Visser uit Delft, die wel zal willen advisee- ren op welke eenvoudige wijze het grond waterpeil op normale hoogte kan worden gebracht. Wat thans ook door de fa. Bok hoven aan reparatiewerk geschiedt, be schouwt Bpr. voor een deel als weggegooid geld. De heer MHJIJIAVLJK (a.r.) spreekt zijn bevreemding er over uit dat thans de heer Zanen wel een commissie of een specialist wenscht en een ander maal niet. De heer ZANEN (e.g.): Alleen in dit bij zondere geval een specialist, maar geen grondwater-verlaging hebben. tengevolge kunnen De heer MUIJLWIJK (a.r.) verheugt zicii er over dat de fundeeringen niet verrot zijn.- Bijgevolg kan de oorzaak alleen gevonden worden in het zakken van de palen. Spr. vraagt of het mogelyk is dat wanneer het grondwater wat zakt of dan die palen ook zooveel zullen zakken. Spr. kan zich dan ook niet voorstellen dat de rioleering de oorzaak kan zyn van de schade, welke is ontstaan. De heer KAMPHUIZEN (c.h.) noemt de wethouder van Openbare Werken hier de Chinees onder de Nederlandsche wethou ders. Het zal toch wel nooit voorgekomen zijn dat een wethouder een rapport schrijft tegen zyn eigen ingenieur. Spr. zou geen precedent willen scheppen om reparatiekosten te vergoeden. Dan ko men er steeds meer aanvragen, daar die verzakkingen regelmatig plaats hebben. Dat blyft voorkomen zoolang er geen be- heiï'ng is. De heer VERKERK (a.r.) vraagt of de overheid, die een rechtmatige daad doet door het aanleggen eener rioleering, aan sprakelijk kan worden gesteld voor schade. Spr. zou dat beginsel niet gaarne zien toe gepast. Wethouder VAN STAAL (s.-d.) verdedigt liet minderheidsstandpunt in het college van B. en W. Spr. komt er tegen op dat deze zaak over dreven zou zijn. Spr. herinnert aan de actie indertijd ingezet dcor den heer Overhand, en die door de soc.-dem. fractie is gesteund. Spr. vraagt of wanneer niet was ingegrepen door de overheid, er dan geen tientallen van huizen in de Korte Akkeren .'zouden zijn verzakt? De heer ZANEN (e.g.): Dat zullen, wij niet beleven Wethouder VAN STAAL (s.-d.); Wij heb ben ook voor de toekomst te zorgen. Spr. geeft, vervolgens een uiteenzetting van de historie der rioleering. Het gaat er voor spr. om, om die maatregelen tot stand te bren gen, waardoor verzakking en verrotting wordt voorkomen. De Wethouder zegt dat de heer Zanen heeft erkend dat de schade is. veroorzaakt door de Gemeente. De heer ZANEN (e.g.) Waarachtig niet, billijkheidsoverwegingen tegenover die enke le houwers! Wethouders VAN STAAL (e.-d.) zegt dat de oorzaak is het dempen der slooten. B. en W. waren niet bereid de daardoor ontstane schaden te vergoeden. Spr. acht zich vol komen bevoegd wanneer zijn inzichten niet strooken met die van den ingenieur en de andere wethouders, deze,, als lid zijner par tij, daartegenover te plaatsen. Spr. heeft de zelfde opmerking gemaakt in zijn fractie over bet rapport-Nugteren als de heer Zanen heeft gedaan, n.l. dat veel besproken is dat niet ter zake doet. Het probleem is ook niet volledig bekeken. Daarom is dan ook een tweede rapport uitgebracht, dat door de naast iin verband met de ziekte Van den ingenieur, ook niet volledig is geworden. Niemand heeft verklaard dat de fundeerin gen rot zijn, maar dat er ie een begin van verrotting, dat moet worden gestuit. De wethouder heeft de overtuiging dat de moeilijkheid der z&ak de reden is dat het rapport niet volledig is. Naar spr.'s oordeel kan de Raad zich niet neerleggen bij het advies van B. en W. Spr. geeft toe dat het misschien juiste* ware geweest den ingenieur niet het onder zoek op te dragen doch daarvoor een spe cialist uit te noodigen als door den heer Zanen wordt bedoeld. Spr. begrijpt niet het bezwaar van den heer Zanen om een commissie in te stellen, waarin door de gemeente een man als Prof. Visser zou kunnen worden gevraagd, terwijl dan de andere partij de tweede kan benoe men en die beide de derde. Spr. hecht groote waarde aan de vakkun dige beoordeeling der bewoners in de Korte Akkeren, die de schade hebben zien groeien. Spr. is er van overtuigd te spreken namens zijn fractie en de Korte Akkeren bewoners om dank te brengen aan hen, die deze zaak hebben naar voren gebracht en ze thans goed wenschen te beëindigen. Allen, die schade hebben, moeten voor uitkeering in aanmerking komen, terwijl ook latere schade moet worden vergoed. De VOORZITTER herinnert aan de belde verzoeken van de Vereeniging van huiseige naars in de Korte Akkeren. De Raad heeft intu8schen op advies van den ingenieur de "hoodige maatregelen genomen door de op dracht aan de fa. Bokhoven verstrekt. Ver volgens is door B en W. ingenieur Nugteren een tweede onderzoek opgedragen. Als B. en W. iemand met een academische opleiding de beoordeeling van da.t werk niet kunnen ojxlragen, aan wien dan wel? Spr. bespreekt de door Ir. Nugteren voor gestelde maatregelen. De VOORZITTER vraagt hoe de Korte Akkeren er wel zou uitzien ale er geem rio leering was gekomen. Die toestand zou uiterst bedroevend moeten zijn. Dat er nu schade-vergoeding zou moeten worden be taald aan hen. die op velerlei gebied door de rioleering zijn gebaat, acht spr. niet te ver dedigen. Spr. herinnert er aan dat een .gesloten bemaling grondwaterverlaging tengevolge heeft, maar ook op andere wijze kan deze ontstaan Spr. wijst er ook op dat er maat regelen zijn genomen buiten het gemeente.' bestuur caBU polderbesturen om, die Spr. komt dan tot de conclusie door Ir Nugteren in zijn rapport uiteengezet. Het is niet juist dat door den ingenieur in zijn tweede onderzoek slechts enkele hui zen zijn onderzocht. De wijze van bouwen van de huizen oorspronkelijk is de hoofd zaak van ontstane schade. Tegenover de opmerkingen van den heer Zanen merkt spr. op dat de ingenieur zich beseheiden heeft betoond in zijn rapport met de mededeeling dat hij de zaak niet tot dien bodem heeft onderzocht. De wenk van den heer Zanen om bii een vijftal eigenaars op kosten der gemeente de reparaties te doen verrichtenacht spr. niet aanvaardbaar. Dat aantal wordt dan niet te keeren. Wat betreft de quaestie van het grond™ teronderzoek, daaromtrent kan nader aan den Raad advies worden gegeven, na beocr dueling van de opmerking van den heer 7« nen ten aanzien van het advies van eialist als Prof. Visser. p Spr. refereert zich ten slotte aan het ad vies door B. en W. gegeven. De heer VAN VI.IET (s.-d.) eegt d,t ko. wel de Voorzitter als de heer Zanen \Zu verklaard dftt de.bemaling grondwaterverl* gihg veroorzaakt Het blijkt dat men thans gevolgde systeem ook niet meer iui«t acht. J' Spr. stelt den heer Zanen enkele vrawn van technischen aard, waaruit volgens si blijken moet dat de rioleering de oorznsl' is van de gröndvvaterverlaging. Spr. vraagt den heer Zanen wat er dan wel moet gebeuren. Ten slotte handhaaf! spr. zyn conclusie. De heer ZANEN (e.g.) heeft^St g^Ld dat het rapport waardeloos is, maar dat het voor zyn conclusies, op eigen onderzoek ire. baseerd, waardeloos was. Het is niet spr.'s bedoeling de scheuren van die enkele huizen te dichten. Spr heeft aan die eigenaren gevraagd of zy die com- missie nu per sè noodig achten. Dat is hem niet gebleken. Ook heeft spr. gevraagd oi die zaak nu niet overdreven wordt? Het is met den wensch dier vereeniging een nuni- tieus onderzoek te doen instellen om de ge meente aansprakelijk te stellen in tiental len gevallen. Alleen uit billijkheidsoverwegingen zou spr. wat willen doen, maar als men er op staat om dat op te drijven, dan adviseert spr. ook om daarmede niet te beginnen. Spr. zegt tot de wethouder Van Staal dat deze met de twee technische leden Fokkers en van Vliet vroeger in den Raad, gedu rende drie jaar links hebben laten 'liggen, al wat de heer Overhand consequent heeft volgehouden. Het wordt nu den menschen in kolommen druks aangepraat dat het zoo vreeselyk is. Maar dat gaat niet! Door die overdrijving gaat de sympathie weg. Het gevolg wordt dat nu de zaak op d<> spits wordt gedreven, er niemand eenige tege moetkoming zal krijgen! Spr. wyst er den heer van Vliet op dat hy uit het rapport-Nugteren heeft voorge lezen diens meening over een gesloten rio leering, niet spr.'s eigen meening heeft ge geven. De heer Mr. DE WITT WIJNEN (lib.) wyst op de vraag door den heer Verkerk gesteld of de gemeente aansprakelijk is voor werken door haar uitgevoerd. Een rechtsgrond acht spr. daarvoor niet -aanwe zig, tenzy wordt vastgesteld dat de gemeen- 4 te hier schuld heeft. Ook al zou een ex ploit aan de gemeente zijn uitgebracht, dan zou toch de schuld moeten zijn vastgesteld. Spr. betreurt het dat de Voorzitter een geheel afwijzend standpunt heeft ingeno men tegenover het denkbeeld van den heer Zanen, om enkele eigenaars tegemoet te komen. Spr. wyst met nadruk er op dat, hoewel de partij van den heer Zanen niet aan po litiek doet, de opmerking van den heer Za nen dat de wethouder Van Staal met zijn partij genooten gedurende drie jaar de zaak, door den heer Overhand geëntameerd, heeft laten loopen, wel van politieke beteekenis is. Er is volop gelegenheid geweest voor die menschen wat te doen toen Mr. Mon- tijn en Mr. Oskam over deze aangelegen heid hebben geconfereerd. Dat is nagela ten. Voor het billijkheidsstandpunt door den heer Zanen ingenomen, gevoelt spr., maar wanneer het wordt opgedreven, is er niets te beginnen. Dat is een quaestie van tac tisch beleid. Een commissie als door de hoeren van Vliet is gevraagd, heeft spr.'s steun niet, daar deze niet is een onpartijdige commis sie, het wordt een striMcommissie. waarin de derde den doorslag geeft. Een absoluut onpartijdige arbitrage is dit in geen geval. Hier wordt k priori aangenomen dat er schade is, door de gemeente te betalen. Wat moet worden onderzocht, wordt ook niet aangegeven. Dit is onberekenbaar. Om prln- cipieele redenen moet spr. zich absoluut daartegen verklaren. Spr. gevoelt dat ach ter dit voorstel een manifestatie zit, waar aan spr. niet meedoet. Spr. schaart sich aan de zyde van B. en W. De heer MAASKANT (s.d.) noemt het bezwaar van Mr. de Witt Wijnen zuiver formalisme. Wanneer deze geen andere ar gumenten heeft, laat de heer de Witt Wij- I nen dan zeggen dat hij er geen cent voor over heeft. Wethouder VAN STAAL (s.d.) zegt dal al moge de zaak voor den heer Zanen heel simpel zyn, ze is dat voor de eigenaars niet Spr. noemt het onwaarachtig van den heer Zanen dat deze wel tegemoetkomend wil op treden voor 5 menschen, maar niet bij 10- tallen. De heer ZANEN (e.g.): U verdraait mijn woorden! Wethouder VAN STAAL (s.d.): consta teert dat de heeren de politiek er in ge haald hebben. Spr. geeft naar aanleiding daarvan de historie weer van hetgeen na het liberaal bewind is achtergelaten en voorts wat daarna is gevolgd sinds het op treden van Ir. Nugteren. Spr. zegt dat hy in elke conferentie met, de raadsman der gemeente, Mr. Montyn, de zaak der Korte Akkeren schade heeft aangesneden. Spr. herhaalt dat de eigenaren allen recht heb ben op vergoeding, waarvan het bedrag na onderzoek moet worden vastgesteld. Het standpunt door den heer Zanen in genomen, noemt spr. onmenschelijk. Met een politiek relletje te brengen in spr. s party moet men zich niet van deze zaak af maken. De menschen mogen niet de dupe worden dat eerst heden een uitspraak over deze zaak wordt verkjegen. Spr. 'concludeert op grond van uitlatin gen van Mr. Montyn en spr.'s overwegin gen dat, ongerekend het aantal, reëel de schade nu en in de toekomst moet worden vergoed. Wethouder KOEMANS (r.k.) zegt dat het standpunt van spr.'s fractie is, dat als er schade is, die door de gemeente is ver oorzaakt, die dan moet worden onderzocht. Daarom is het tweede onderzoek-Nugteren' gevolgd. Nu is er ook nog een geluid ge> hpord van een deskundige, den heer Zanen om^net de eigenaren de zaak onder de oogente, zien, om tot een oplossing te ge raken. De indruk is nu gewekt dat er ge vallen van schade zullen worden gemaakt. Voor opjaging van die gevallen moet wor den gewaakt. Spr. adviseert aanneming van het voorstel met overweging daarbij van het denkbeeld aoor den heer Zanen geop perd. De beraadslaging wordt nu gefloten. De VOORZITTER brengt in stemming het eerste gedeelte van het advies van B. en W., inhoudende aan adressanten te be richten dat bereids maatregelen zyn geno men om den grondwaterstand op te voerep. Dit wordt aangenomen. Daarna komt in stemimng de motie-van Vliet, beoogend instelling eener commisise van onderzoek. I Deze motie wordt verworpen met 8 stemmen voor en 13 tegen (alleen vóór de 8 sociaal-democraten). Het tweede gedeelte van het voorstel, in houdend afwijzende beschikking OP net adres, wordt daarop z. st. a a n g e n 0 m n- Voorstel tot vaststelling van verorde ningen op de heffing en invordering van besmettelijke ziektengelden. Aangenomen. Voorstel tot aankoop van grond van het Van Iterson Ziekenhuis. Aangenomen. Voorstel tot uitbaggering van den IJs- sel naby den V^erstal. Voorstel tot verbetering der verlichting van Zwarteweg en De La Reijlaan. Voorstel tot vaststelling eener instruc tie voor den concierge der Handels avondschool. Voörstel tot vaststelling van een adres van beroep tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten inzake mede werking tot stichting eener bijzon dere chr. school, uitgaande van de N. H. Diaconie in de Korte Akkeren. Aangenomen (De discussie over dit, voorstel kimt in het vólgend nummer), Suppletoir-kohier Hondenbelasting. Af- en overschrijvingen op de gemeen- tcbegrooting, dienst 1930. Met het oog op heit late uur, worden de volgerjde voorstellen aangehouden. Vporstel tot verhuur van grond aan C. Blommesteyn. Voorstel tot verhuur eener garage hij de voormalige Bank van Leening aan de Evangelisatie-commissie der Gere formeerde Kerk. Vporstel tot het geven van namen aan eenige straten. Voorstel tot rioleering van den Katten- singel. Te jmlf twaalf is de openbare vergade ring gesloten. STADSNIEUWS. GOUDA, 23. December 1930: Nog eens Raadsvergadering in dit jaar. De gemeenteraad komt Maandag a.s. we derom in vergadering bijeen, ter bespreking van het aantal opcenten op de Fondsbelas- ting. De Korte Akkeren-quaestie door den Raad beslist. Öe Gemeenteraad heeft gisteravond met 13 tegen 8 stemmen besloten het advie9 te volgen van B. en W. om afwijzend te be schikken op het verzoekschrift van de Ver eeniging van huiseigenaren tot vergoeding van schade aan perceelen in de Korte Akke ren tengevolge der rioleering toegebracht. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders hebben verdaagd de beslissing op het dd. 1 Novem ber 19ÖÜ door de N.V. „Interlapia", inge diende verzoek waarby vergunning werd gevraagd tot het uitbreiden der huiden^cu- tery eni -drogery door het by plaatsen .'an een electromotor' van P.K. in het perceel Karnemelksloot no. 59, kadastraal beken p in Gemeente Gouda Sectie A no. 504C; aangezien de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen binnen den ter mijn, behaald in art. 8, eerste lid, eer Hin derwet, op grond dat het onderzoek ter plaatse nog niet beëindigd was; Evenzoo is verdaagd de beslissing op het verzoek van H. H. van Straten waarop ver gunning wordt gevraagd tot het uitbreiden der stoomwasscherij en het bijplaatsen van e«n electromotor van 3 P. K. in het pert eel Jleekerssingel no. 69, Kadastraal bekend in Gemeente Gouda Sectie A no. 4107. Een goed voorbeeld, ter gelegenheid van het Kerstfeest. Ter gelegenheid van liet a.s. Kerstfeest wordt in verband met de groote werkloos heid die in onze stad heerscht, morgen in de paardenvleeschhouwerijen van M. van Vliet, Nieuwe Markt en L. van Vliet Mzn., Korte Tieudeweg 24, bij aankoop van, min stens 1 K.G. versch vleesch een reductie gegeven van 20 cents, aan werklooze bouw vakarbeiders. Het aantal werkloozen in deze Gemeente. Naar wij vernemen bfedroeg het aantal werkloozen op 20 December j.l. 879, waarvan uit de bouwvakken 244. Gedeeltelijk werkloos waren 26. De kosten voor de gemeentekas bedragen thans f 2000.- per week. De Indische leergang. Voordracht door prof. L. van Vuuren. 0p 16 Januari 1931 zal prof. L. van Vuu ren de tijdens de leergang overgeslagen le ring inhalen, en des avonds kwart voo* aclrt in de Réunie een voordracht houden. Prof. van Vuuren. zal dien avond een alot- overzicht geven en o.a. spreken over: „Een toch over Java; aankomst per mail; foto's van Weltevreden; indeeling van eep huis; wijze van leven; vulkanen; beelden van den Boeroe Boedoer. M«t dezen avond is de leergang definitief Keeloten. JUBILEUM DOCTOR T. BEEKENKAMP 1890 24 DECEMBER 1930 4 Morgen, 24 December, herdenkt Dr. T. Beekenkamp te Gouderak den dag, waarop hy vóór 40 jaar tot arts werd benoemd. Dat is een heugelijk feit in de médische wereld, dat maar zelden voorkomt en het is temeer een zeldzaamheid, waar over en kele maanden de jubilaris van thans ook den dag zal herdenken, naar wy hopen, dat hij gedurende 40 jaar zyn medische practyk in Gouderak heeft uitgeoefend. Een dag als deze is een gedenkdag voor den jubilaris, maar hij is tevens een aan-, leiding voor anderen om uiting te geven aan waardeering en erkentelijkheid aan hem, die gedurende zoo'n lange levensperiode het zeer moeilijke ambt van medicus niet alleen in de practijk heeft vervuld, maar zich daaraan met hart en ziel heeft gege ven, om in waarheid bij te staan hen, die zyn medische kennis behoefden, maar ook van zijn groote hulpvaardigheid en opge wektheid in moeilijke levensomstandigheden zoo onschatbaar veel hebben genoten. Dr. Beekenkamp heeft nu nagenoeg 40 jaren zware dorpspractijk achter den rug en wie vaak met hem in aanraking is ge weest, heeft gelegenheid gehad te weten dat dit schoone ambt, het verzachten van 's levens lijden, zeer zware verplichtingen legt op hem, die dit met volle ambitie ver vult. Dat heeft Dr. Beekenkamp zeker ge daan, met volle toewijding heeft hij zich steeds gegeven, hy heeft zich nooit ge spaard, al werd ook zeer, zeer veel van zyn krachten, geëischt. Onder alle omstandig heden is hij gebleven de kalme en opgewekte medicus, die door zyn kennis en daarnaast zyn vriendelijke voorkomendheid, het ver trouwen zyner patiënten heeft verworven. Zijn medische taak vervulde Dr. Beeken kamp niet alleenVn zyn rustig dorp aan den Ijssel. Hy ga\ zich aan velerlei me disch werk in het lüaatschappelyk leven, Zyn arbeid voor de Zuigelingenzorg door het Groene Kruis, zijn werk in de Gezond heidscommissie, zyn pogen tot verbetering van de medische verzorging in stichtingen en instellingen, waar zyn invloed in het Statencollege van Zuid-Holland deze kon bereiken, zyn taak in den kring van Goud sche medici, die hem tot voorzitter kozen en wellicht nog in meerdere gevallen, heb ben hem een rijk leven verschaft, dat hein in staat heeft gesteld veel en velerlei in het belang der lijdende menschheid en in 't al gemeen op maatschappelijk gebied te doen. Op dén dag van morgen zien wij, met uitschakeling van veel waarin wy vooi hem groote waardeering hebben, alleen den hooggeachten medicus van 40-jarigen trou wen dienst, den jubilaris, Dt. T. Beeken kamp, in de volle kracht nog van zyn leven, in de glorie van zijn ambt, geëerd en ge waardeerd door allen die hem kennen. Onzen gelukwensch op den dag van mor gen. Geachte Redactie! Aan Uw verzoek een woord te schrijven over onzen jubileerenden collega var. Goude rak, T, Beekenkamp, voldoe ik gaarne. Het moet kort zyn, want binnen'een uur moeten hij en ik weer in den trein zitten om tijdig in de zitting der Staten Van Zuia-Holland te kunnen zyn. Beekenkamp is de geïncarneerde arts. Hij dënkt en handelt door en door meaisch. Ge boren in Nieuwerkerk a. d. IJssel kwam hy enkele jaren later in Gouda wonen. Hij ié leerling en eind-examinandus der Goudlelie Ryks Hoogere Burgerschool. Werd student in de geneeskunde aan de Universiteit te Lei den. Wijlen de groote verloskundige Treub en de bekende chemicus Rosenstem waren zijne beroemdste hoogleeraren. In 1890 slaagde hij voor zjn staatsexamen als aits. Te rreiburg in Baden verwierf hij zyn doc torsdiploma der geneeskunde aan >ie hooge- school aldaar. Direct vestigde hij zich te Goudmak, bleef dus in t Goudsche land. Duizdr.den kinderen zag hy in de Krimpenerwaard ge boren worden. Hij jubileert nu in zyn 40ste voleindigd arbeidsjaar. Hij ziet er it, zoo kwiek, alsof hy eigenlijk zyn zilveren feest viert. De prettigste collega, dien ik ooit ontmoet heb. Hij is Voorzitter der Goudsche afdee- ling der Nederl. Maatschappij tot bevorde ring der Geneeskunst. En dan op openbaar gebied! Hygiënrit van top tot teen. Zil in allerlei functies. In de Staten, in 't Groene Kruis, in schoolartsenwezeii, de Prov. Com missie voor de zaken van 't kran*zmnigon- wezen, overal is hy de geneeskundige. Geen enkele openbaring in goeddfc zin van 't mo derne sociaal-medisch wezikis hem vreemd. Hy is stuwkracht in veeL AUe leden der Staten b.v. van alle partijen, waardeeren ''<-n dokter ten hoogste. Hy is ljd van den Vrij heidsbond en zit ook als zoodanig in velt- functies.'De positief-christelyk politieke sfeer van eenige zijner naaste verwanten is niet spoorloos aan hem voorbij gegaan. Hy is voor mijn gevoel misschien wel de meest sympathieke persoonlijkheid vei 't liberalisme, En nu gedenken wy zyn feest. Maar voor alles hopen wij, dat de goede God hem voor zijne voortreffelijke Echtge- noote en kinderen en voor zyne zeer vele trouwe patiënten nog vele jaren sparen moge. Ad muitos annos! A. C. A. HOFFMAN. Beiaard bespeling ter inwijding van den herstelden oeiaard van den St. Janstoren door den Heer Ferd. Timmermans, Stadsbeiaardier van Rotter dam, op Zaterdag 27 December a.s. van half drie tot kwart na drie. 1. Oude en nieuwe Wilhelmus. 2. Marschvan Hartop. 3. a. Wilt heden nu treden verzameling b. Merck toch hoe stsrek Valerius. c. Naar zee -J. J. Viotta. d. Een draaiersjongen R. Hol. e. De zilvervloot J. J. Viotta. 4. Gavotte met double-Willem de Fesch. 6. a. Nu zijt b. O c. Stille d. Daar is een kindeke geboren. e. De herderkens lagen bij nuchte. 6. Sonate no. 6Ignac Pleijei (a. Allegro resoluto b. Siciliana. c. Variaties). 7. Volkslied: „Wien Neerlandsch bloed' J. W. Wilms. Zaterdag a.s. zal bet 25 jaar geleden zijn dat de heer P. de Waal, boekhouder bij de Goudsche Glucoeefabriek bij deze vennoot schap in dienst trad. Burgerlijke Stand. GEBOREN, 19 December: Cornells Joan nes, z. v. Th. J. Ravenstein en G. J. Murk, Spieringstraat 87. 20 December: Ludovicus Anthonius, z. v. M. J. Bakker en E. A. Klingen, Turf markt 123. 21 Dec.: Theodorusi, z. v. S. C. van Bue- ren en J. H. M. van Werkhooven, Nieuwe Haven 7. 22 December: Antonie Bernardus Jozef, z. v. H. J. Thorborg en C. W. Wagener, Kat- tensingel 44. OVERLEDEN, 19 December: Anthonie, Cornelius Schriek, 64 jaar. 20 DecemberMargaretha Hendrika Dijk man, wed. van C. L. Rietveld, 80 jaar. 21 December: Pieter de Bruin, ,70 jaar; Gatharina Josina den Edel, geh. met P. A. Voorkamp, 45 jaar. 22 December: Aris Harreman, 60 jaar. 20 December: Hiliegonda Antcnia de Goey, geh. met A. van Vuqren, 41 jaar. Agtsuua. 23 Dec., 8 u., Nieuwe Schouwburg. Kees Pruis en zyn ensemble. 25 Dec. uur, Zaal Kunstmin, Groot Kerstbal voor de leden en hunne huisge- nooten. UIT UEN OMTKLit. BOSKOOP... A.s. Dinsdag komt de gemeente-begrooj tuig voor deti dienst 1931 in behandeling. De Commissie tot Onderzoek van de Be grooting heeft omtrent enkele posten nadere voorstellen gedaan. De belangrijkste ziju wel deze. De Commissie acht de vergoeding, welke het Bestuur der Chr. Ned. Herv. School voor het gebruik van verschillende lokalen der Openbare Lagere School betaalt, te laag in verband waarmede zy vooratelt deze van 900.op 1100.te brengen, zulks in overleg met het betrokken schoolbestuur. Met liet maken van een plan voor de beplanting van de nieuw aan te leggen be graafplaats, waarvoor een bedrag ad 1200 op de begrooting is uitgetrokken kan de Commissie zich niet vereenigen. De jaarwedden van de beide Wethouders welke than* voor ieder f 650.— bedragen, acht zy te laag. Zy meent, dat de tijd nu aangebroken is om deze te stellen op 760. Verder kan de uitgetrokken post op de begrooting voor het verzorger, van de offi- cieele raadsnotulen door de Boskoopscbe Handelsdrukkerij geen genade in de oogen der Commissie vinden. Ook B. en W. zyn van oordeel, dat de ver goeding, welke de Gemeente ontvangt van het Bestuur der Chr. Ned Herv. School voor het gebruik van een gedeelte der Openbare Lagere School te laag is, op grond waarvan zy zich voorstellen met het Bestuur bespre kingen te openen tot herziening der rege ling. Mocht de vergoeding op een hooger be drag worden gesteld, don heeft dit tot ge volg, dat de kosten per leerling aan de Openbare Lagere 3chool, als bedoeld in art. 101, 6e lid der L. O. Wet 1920, zullen dalai, zoodat de voorgestelde herziening van de regeling met genoemd Schoolbestuur voor de Gemeente tweeërlei voordeel zal opleve ren. Het College van B. en W. acht met do Commissie het uitgetrokken bedrag voer een beplantingsplan van de te stichten be graafplaats vrij hoog; Het stelt daarom voor het bedrag tot 600.te verminderer en naar een goedkoopere oplossing te zoeken. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De collecte voor de Kindervoeding tot Heil des Volks. Geachte Redactie, Gaarne het volgende in uw blad. Bij voor. baat dank. De collecte gehouden op 13 eai 20 Dec. 1930 voor het Kerstfeest voor de kinderen der kindervoeding Tot Heil des Volks, aan geboden door de dir. 1'advinderBclub „Sta i'al", heeft opgebracht 190, zegge honderd- negentig gulden. Bij dezen zeggen wij de burgers van Gouda dank voor hun offer vaardigheid en met te vergeten Burgemees ter en Wethouders van onze stad, voor hun toestemming om deze collecte te houden. Ook een woord van dank aan de dames die ons die twee Zaterdagmiddagen trouw heb ben geholpen. Mochten er some nog lezers bij zyn die zeggen daar heb ik niets aan gegeven en dat nog willen doen, gaarne zijn wij bereid om liet te halen. Zend dan even u adres bij: A. J. KRAAIJENBRINK, Peperstraat 82. C. H. v. BUURT, Ridder van Cats weg 35. Leiders der Chr. Padvinderevereen. „Sta Pal", Gouda. 445e NEDERL. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 23 Dec. 3e klasse. 1500.—: 12072 10001621 18675 400.—: 9426 9600 200.—: 3343 18296 18872 19604 100.—: 2619 8278 10849 10347 10059 Pry zen van 45.—: 6 17 24 36 45 102 111 128 164 182 218 219 239 256 3117 324 341 365 383 390 422 447 455 488 501 576 628 633 676 681 745 760 777 779 787 889 911 922 940 973 10215 1085 1090 1099 1193 1200 1235 1240 1346 1347 1352 1370 1570 1666 1671 1592 1599 1602 1607 1643 1716 1761 1763 1824 1912 1990 2037 2085 2156 2210 2233 22<G 2284 2307 2349 2392 2418 2426 2465 2479 2485 2558 2579 2589 2602 2627 2682 2703 2774 2846 2861 2863 2886 2899 3013 3018 S167 3169 3002 3205 3233 3251 3278 3290 3294 3299 3365 3374 3376 3399 3534 3539 3575 3681 3586 3660 3664 3682 3757 3857 3886 3937 3977 3980 4001 4023 4035 4040 4941 4075 4086 4110 4115 4122 4201 42!.5 4295 4353 4416 4457 4468 4470 463] 4550 4655 4568 4572 4587 4616 4622 4646 4694 4715 4753 4754 4786 4800 4821- 4843 4844 4886 4979 4990 5006 5034 6084 5114 5126 5154 5162 5210 5214 5243 5280 5284 5315.5568 5414 5505 5546 5590 5620 5644 5692 5721 5736 5774 5787 5867 5869 5920 5971 5999 6006 6023 6048 6165 6199 6235 6271 6276 6281' 6297 6305 6306 6385 6417 6437 6506 6520 6540 6576 6623 6668 6663 6670 6678 6695 6718 6756 6763 6778 6822 6836 6SS3 6918 6960 6992 7003 7028 7041 70&8 7094 7099 7132 7133 7136 7236 7242 7249 7255 7260 7286 7356 7360 7391 7444 7501 7535 7666 7574,7692 7612 7641 7660 7728 7743 7771 7772 7896 7909 7913 7921 7941 79r) 8023 8063 8174 8200 8207 8226 8260 8282 8345 8356 8466 8505 8524 8533 8545 8571 8676 8677 8720 8782 8798 8808 .8879 8887 8890 8900 8929 8932 8969 8987 8994 9051 9120 9130 9186 9225 9263 9265 9283 b2S4 9291 9348 9353 9368 9387 9390 9392 9393 9500 9526 9546 9584 9603 9661 9665 9682 9702 9706 9761 9787 9792 9983 10015 10021 10024 10097 10111 10113 10142 1015i 10165 10291 10431 10474 10481 10498 10499 10646 10666 10676 10764 10777 10793 10891 10902 10911 10916 10923 10933 11029 11048 11164 11182 11186 11215 11260 11306 1,181* 11316 11335 11370 11401 1,1408 11409 11497 11500 11564 11566 11689 11611 11621 11657 11686 11737 11744 11748 11758 117S0 11786 11827 11843 11900 11960 12054 12078 12092 12118 12126 12177 12183 12187 12202 12225 12247 12279 12282 12292 12303 12338 12353 12401 12467 12499 12460 12595 12605 12707 12728 12770 12816 12837 12894 12911 12915 12930 12929 12983 12994 12995 12996 13010 13036 18036 13047 13060 13051 13132 13186 13187 13189 13223 13240 13253 13267 13321 13433 13454 13526 13532 13610 13625 13634 13673 13679 13767 13806 13849 13862 13973 13978 13989 14001 14007 14020 14<>30 14118 14152 14192 14226 14268 14269 14325 14327 14344 14362 14377 14380 14460 14466 14486 14531 14598 14607 14624 14668 14806 14820 14841 14846 14986 14994 15062 15060 15118 15124 16132 16138 16302 16308 16317 16327 16392 16406 16473 16516 16717 16746 16748 15761 16818 15839 16841 1686^ 15914 15961 16006 16043, 16216 16226 16249 162Ö4 16324 16336 16370 16371 16428 16430 16456 16476 16522 16629 16547 16649 16667 16784 16810 16939 16974 16995 16998 17071 17080 17083 17176 17817 17366 17379 17419 17586 17600 17625 17628 17720 17763 17797 17833 17963 17941 17946 17979 18137 18202 18206 18208 18350 18360 18471 13513 18676 18594 18636 18637 18720 18728 18754 18792 18873 18896 18897 18934 19079 19123 19132 19154 19234 19235 19248 19317 19417 19454 19465 19467 19606 19607 19612 19662 19712 19724 19778 19787 19864 19878 19885 19880 19986 20005 2ÜU18 20066 20139 20176 20182 20197 20295 20302 2Ü308 20313 20445 20677 20638 20646 20860 20903 20948 20981 Vorige lijst ontbreekt 14416 14455 1Ï456 14666 140& 14687 14683 14689 14758 14882 14838 14940 15063 16081 16087 15244 15258 1527'J 16342 15367 15385 16639 15677 15T08 15783 15785 15813 15876 16S70 15899 4.6146 16178 16206 16300 16309,16319 16378 16380 it'402 16487 K494-10520 16595 16600 16644 16844 16921 B5938 17033 17035 P070 171t7 17*00 17297 17486 17500 17519 17677 17700 17709 17848 17869 17890 18000 18095 18135 18279 18821 18334 18517 18566 18567 18644 18668 18669 18801 18805 18S47 18936 19068 19070 19165 19169 19227 19388 19402 19410 19477 19590 19696 19672 19676 19698 19806 19821 19343 19900 19923 19925 20074 2011.0 ?9»22 20214 20243 20288 00323 20858 20443 20728 20751 20759 704. ITEN. Zó Deo. Aanvoer: 152 paarden,, 19 veu lens, bóü magere rundereu, 715 vette runde ren, 199 vetie kalveren, 423 nuchtere kalve ren, lt>2 schapen ui lammeren, 118 biggen,, 16 bokken en geiten, 173 graskalveren. Prijzen; Vette koeien le kw. 50-524, Os sen gi-en no tee ruig. Stieren 42—44, Kalveren le kw. 774—824. 2e kw. 624-674. Melkkoeien 220—420, kalfkoeieu 225—410, Stieren 140—450, Pinken 130-190, üraskal- veren 70—110, Vaarzen 2L6—244, Werkpaar den 162—165, Slachtpaarden 135-^210, Hitten 75—150, Fokkalverep 20-30, Biggen 12-16, Biggen p. w. 1.75—2.25, Slaehtkalveren 16-20 koeien en o.-<seii zeer luie handel, prijzen van gisteren konden niet wordou bedongen. Stieren stroeve handel, lagere prijzen. Kal veren slechte handel, lagere prijzen. Melk en kalfkoeien aoer flauwe handel, oude prij zen konden niet gehtÉuihaafd blijveqn,Paar den flauwe handel, ongeveer oude prijzen. Fokkalveren trage handel, lagere prijzen. Biggen kalme handel, vrijwel onveranderd. Gvaskalveren stugge handel, lagere prijzen. Kaasmarkt Bodegraven. 23 Dcc. Aangevberd 201 wagens, teza men 7988 stuks. Prijs ló ^rt. m. .r.m 38—42, 2e srt. in. r.m. 34-^36. Hkndel flauw. DRAAl>LOOZE DIENST. Het vijfde retourvliegtuig te 1.25 vlot AMSTERDAM, 23 Dec. Het vyfde re- tourvliegtuig, bestuurder .Smirnoff ik' he denmiddag te 1.25 vlot 00 Schiphol geland. •IBV Mislukte aanslag. De Gouverneur van het Punjabge- LONDEN, 23 Dec. Naar uit Lahore wordt gemeld werd op de gouverneur van het Pun- jabgebied een vergeefsche aan.siag ge pleegd toen hy uit het universiteitsgebouw kwam. .i^i Er werden verscheidene schoten op hem gelost, die evenwel misten. Drie studenten werden gearresteerd. Een politie-agent werd gewond, spusuwurfo* 'a^liwui WISSELKOERSEN. 22 Dec. 23 Dec. Londen 12.06 "y* 1205% Berlijn 59.17% 59.15% Parys 9.75% 9.75% Brussel 34.68% 34.68 Zwitserland 48.24 48.22 Weenen 35.90 34 97% Kopenhagen 66.40 66.77% Stockholm 66.62% 66 60 Oslo 66.42% 66.40 New York 2.487* 2.48% Milaan Niet-officieel. 13.00% 13 00 Madrid 26.57% 2fi.22:% Praag 7.37 7 37 Prolongatie ,214 -2% 40 7 o. Beleefd aanbevelend, Groanendaal 15. Telf. 760. Spoorstr. 3

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 2