Jonisti Bediesdi Burgirwoonliuis. SLAGERIJ VAN LEEUWEN Gemeenteraad van Gouda. Pracht Bovenwoning Melk la koop 36 goede éénpersoons wollen dekens 2 nieuw gebouwde Woningéfi Uit den Goudschen Raad. SLAAPKAMER STEMPELS J DE VEN. Wijdsfraat No 4 PREDIKBEURTEN. Big Ben f2.- L. Blnnendl|k een modern L«v«ranll* van K EIZERSTRAaT 58 Eeir onverwacht Waterleidingdebat Een merkweardige brief van Commissarissen der Waterleiding Mij. De riola&Vlngsquastle in de Korte Akkeren Qe^rj. schadevergoeding toegekend. Woordenstrijd om een Christ. School In de Korts AkKere n De Waterleiding-gecommitteerde. Geheel on verwacht is Maandagavond in den Haad een bespreking gehouden over de Goudsche Waterleiding My. en hare ver houding tót (ie gemeente, zulks naar aan leiding van het aan de orde stellen der be noeming van een gemeentelijken gecommit teerde na de. verkiezing van de leden der commissi^ van bijstand voor de verschil lende gemeentelijke instellingen. Dat was onverwacht. Deze" benoeming, die telkenmale voor één jaar plaats heeft, is vorige jaren telkens op een later tijdstip aan Oliorde gesteld, en bovendien uit het he.t agenda-punt, benoeming van leden van diverse commissies en besturen van instel lingen" wae niet te onderstellen dat ook dezè benoeming aan de orde zou worden gesteld. Wethouder Donker heeft genoeg van Van Staal. Op zichzelf zou dat nu niet iets zoo bij zonders zijn, ware het niet dat wethouder Donker zich, vóór dat de stemming ovtr deze benoeming plaats had, geroepen achtte te verklaren dat hij den wethouder Van Staal niet weder zijn stem zou geven voor gecommitteerde by de Waterleiding Mij. Die verklaring wekte eenig opzien, niet het minst by wethouder Van Staal, die me dedeelde dat hy voornemens was geweest die functie niet meer te aanvaarden, en dat wethouder Donker hem juist bewogen had dit wèl te cjoen. Zelfs toen er een brief van Commissarissen van de Waterleiding Mij. bij B. en W. was ingekomen, in antwoord op een aanvrage van het college van B. en W. om met directie en commissarissen een samenBpreking te hebben, in welken brief werd medegedeeld dat aan een verzoek tot bespreking waarby ook de gecommitteerde, de heer Van Staal, als wethouder tegen woordig zo\| zyn, geen gevolg zou worden gegeven, heeft wethouder Donker zyn mee- nirig tégenover wethouder Van Staal in deze niet gewijzigd. De verwondering van wet houder Van Staal over het veranderd in zicht van zyn collega-wethouder was dus verklaarbaar. En even verklaarbaar was het dat er in den Raad stemmen opgingen, die, alvorens zy tot (benoeming van den ge meentelijken gecommitteerde zouden over gaan, wilden w|^j wat er aan de hand was. Zy wilden weten wat de Waterleiding Mij. aan B. en W. had géschreven en welke reden Wétnoudef Donker had voor zyn gewijzigde meening. Omtrent dien brief is de Raad niets wyzer geworden, er is geen yiede- deeling gedaan en wethouder Donker heeft kort en goed verklaard dat hy aanvanke lijk vani-T»eening wae dat de benoeming van den heer ydn- fitaal tot gecommitteerde bij de Waterleiding in het belang der ge meente zou zyn, .Maar dat hy thans tot de overtuiging waldo gekomen dat zuiks niet het.g.eval is. Uitstel van benoeming voorgesteld. De onvoldoende inlichting omtrent dat gene Wat ér gaande is tusschen Water- leidingbestuur en het college van B. en W. deed Mr. de Witt Wijnen een motie indie nen, 'om die benoeming nog even uit te stellen, teneinde den Raad gelegenheid te geven kennis te nemen van hetgeen is ge schied. Deze motie kreeg juist voldoende steun orm effect te hebbende stemmen staakten, 1010, zoodat de benoeming niet kon plaats hebben. Waarom geen inlichting door B. en W. Wy hebben niet begrepen waarom, nadat de brief van de Waterleiding jn 't geding was gebracht, daarvan door B. en W. geen voorlezing is gedaan. Het is toch allereerst noodig den inhoud daarvan te kennen om het geval te kunnen begrijpen. Wy achten de aangelegenheid van zóó openbaar bèlang, dat wij ons tot de Water leiding Mij. hebben gewend om inzage van den bewusten brief te mogen hebben. De Directie kon ons dezen niet verschaffen, dhar van haar zijde niet met B. en W. over een ander houd was gecorrespondeerd. Het bleek ons later dat namens commissarissen doof' den president-commissaris het hier- voren bedoelde schrijven aan B. en W. was gericht. Dat schrijven achten wy van zoo- vapl betepkénis onder de huidige omstandig- lujden, dat. wy aan den president-comn.is- sMis ioesLemming tot publicatie daarvan hebben verzocht en deze hebben verkregen. Merkwaardige brief van Commis sarissen der Waterleiding* Mij. Wy laten dezen merkwaardigen brief, die dus een antwoord is op een schrijven van B. en W. aan commissarissen van de Water leiding My., waarin deze tot een bespreking werden uitgenoodigd, op een nader op te geven (latum, hier in extenso volgens Aan Hoeren Burgemeester en Wethouders van Gouda. Gouda, 12 Pecerd'er 1930. Wij hebben de eer, U de goede ontvangst te berichten van Uw geacht schrijven van 20/21 November j.i. Afó Algemeen* <>n So ciale Zaken, no. 20—1. Hoewel wy nog geen nadere mededeeling^ motlffcfitwval^I jpmtrent het tijdstip waarop Uw College zich de voorgenomen conferentie heefffgedacht, meenen wy goed te doen reeds bj^j^rbaat te doen weten, dat wij geen gevoli; denken te géven aan dp eventueele 'uftnóodïging tot bijwoning van de door U bedoelde bespreking. Ter verklaring /an /iet voorgaande mee nen wy niet te mogen nalaten, Uw College er op te wijzen, dat het zeer eigenaardige optreden van den gemeentelijken gecommit teerde, tevens lid van Uw College, den he.r K. R. v. fctaal, een toestand in het leven heeft geroepen, die de mogelijkheid vnn lte- hoor lyke samenwerking ten eenenmn'e uit sluit. Als gevolg hiervan wenschen wy, voor zoover volgen* de statuten of ie con cessievoorwaarden geen verplichting be staat, niet deel te nemen aan «esprekingen waarby genoemde gecommitteerde aanwe zig behoort té zijn. Bovendien veroorloven wij ons er Uwe aandacht op te vestigen dat het te behan delen onderwerp krachtens onze statuten geheel tot de competentie van den Direc teur behoort, zaodat de aanwezigheid van Commissarissen feitelijk onnoodig en van geen belang te achten is. Wy hebben gemeend U de bovenstaande uiteenzetting te moeten geven, opdat onze afwijzing in het juiste licht kome te staan en duidelijk blyke dat deze niet bedoeld is als een onwelwillendheid tegenover de ove rige leden van Uw College. Namens Commissarissen "an de N.V. Goudsche Waterleiding My. T*,g. DORl'LAND, president. Van Staal heeft alleen agitatie verwekt. Na lezing van dit schrijven is het ons nu wel duidelyk geworden waarom wetnouoer Donker na rustige overweging zyn stand punt heeft gewijzigd en tot het inzicht is gekomen dat de huidige gecommitteerde alleen een beletsel is om met de Water leiding My. tot een behoorlijke samenwer king te komen. Deze brief is in zoo duide lijke taal gesteld, dat het voor hen, die wil len begrijpen, volkomen klaar moet zyn, hoe zy, om een rustige, goede zakelijke ver houding tusschen de gemeente en de Wa terleiding My. te scheppen, by de a.s. be noeming van een gecommitteerde by de Waterleiding My., hebben te handelen De wethouder Van Staal is alleen de man ge bleken, die agitatie heeft weten te ver wekken tegeii de Waterleiding My., maar in gebreke is gebleken door kalm zakelyk overleg de belangen der gemeente in een sfeer van vertrouwen te dienen. Hy is het ook, die, wy hebben dat dezer dagen nog eens wéér aangetoond, een beletsel is op den weg tot verdere ontwikkeling, waarvan het gevolg is dat hy de gemeente de finan- cieele lasten daarvaa op dpn hals Schuift, De rioleeringsquaestie opgeschroefd. De gemeente niet aansprakelijk voor De rioleeringsquaestie in de Korte Ak keren is, na het raadsbesluit tot afwijzing van het verzoek tot schaderegeling met de bewoners van verzakte en gescheurde perceelen, voor een groot deel althans, tot een eind gekomen. Na jarenlange ovérwe- gingen heeft de Raad nu het positieve standpunt ingenomen dat niet is komen vast te staan dat de rioleering de oorzaak is van de geconstateerde schaden en dat de gemeente daarvoor ook niet aansprakelijk kan worden gesteld. Het eenige wat thans nog onbeslist is gebleven is het antwoord op de vraag wat de oorzaak is van de grondwaterverlaging. Daarover zyn de des kundigen het nog niet eens geworden en het staat te bezien of daarvoor niet de hulp zal worden ingeroepen van den man, die als d e autoriteit op dit gebied in Neder land bekend staat. Uit hetgeen uit de rapporten en stukken van den Raad over deze zaak is gepubli ceerd, is wel gebleken wat de kern is van de quaestie: de gtondwaterverlaging, waar door de fundamenten komen droog te lig gen, tengevolge waarvan verzakkingen ont staan en scheuren in huizen komen. En de bedoeling was schadevergoeding van de ge meente daarvoor te vragen. De besprekingen in den Raad hebben wel geleid tot de overtuiging dat aan de rio- leering die schaden niet kunnen worden ge weten, die door de grondwaterveriaging iB ontstaan. Het is duidelijk geworden dat er meerdere oorzaken kunnen zyn, waardoor grondwaterverlaging plaats heeft. En ook is wel de overtuiging verkregen, dat zon der rioleering die schaden ook zouden zyn ontstaan door de bodemgesteldheid hier ter plaatse en in de omgeving. Het zakelyk be toog van den heer Zanen tegenover de mee ning van den heer Van Vliet, heeft wel eiken twyfel daaromtrent weggenomen. Trouwens ook in een vroeger rapport, dat is uitgebracht door den ingenieur Meyers, kan men goeddeels dezelfde opinie van den heer Zanen terugvinden. De politieke kant der rioleerings quaestie. Buiten deze technisch-financieele zyde heeft deze bespreking het politieke karak ter van de door de S. D. A. P. opgedreven Korte Akkeren-actie geopenbaard. Het werd door den tot een niet-politieke party behoo renden heer Zanen even scherp belicht door de vraag: waarom de wethouder Van Staal die met zyn twee technische leden der fractie Fokkers en Van Vliet daartoe zeker gelegenheid had, gedurende drie jaar zich niets aan de Korte Akkeren-misère gelegen hebben laten liggen, terwijl hun partijge noot Overhand zich daar aanhoudend voor interesseerde? Die vraag werd natuurlijk Weiger namaak en lel er op <W op elks tafckl het woord "Bayer" tlnai. PHJ» 75 cü. besneden, maar piet weerlegd. En Mr. de Witt Wynen heeft daarom ook nog eens de aandacht daarop gevestigd. Men zal zich nog wel herinneren hoe de heer Overhand telkens en telkens weer met zyn vragen en opmerkingen in den Raad kwam, zoo her haaldelijk, dat hy door zyn partygenoocen als wilden ze zeggen: hou nou toch op! „de riolist" Werd gedoopt. Het is trouwens genoeg bejtend dat zy hun partijgenoot Overhand geen medewerking daarin nebbon verleend. Ho§ zou ook anders die affaire, nadat er in 1925 al door den heer Overhand is geklaagd, nu in 1930, na 5 jaren pas tot afdoening zijn gekomen? De wjjze waarop! deze aangelegenheid nu wordt opgejaagd, toont al te duidelyk aan dat het verkiezing'" jaar 1931 in zicht is. De heer Zanen heeft dat heel duidelyk gedemonstreerd. En l.y heeft het goed doen uitkomen, dat, wanneer op billij kheidsgronden iets zou kunnen wor den gedaan voor de enkelen, die werkely/.- schade hebben, de toekenning daaraan on mogelijk wordt door de opdrijving dor scha- de-gevalien tot de onwerkelijke, waardoor aan geen enkële tegemoetkoming van ge meentewege kan worden gedaent. Dat is dan het resultaat der agitatie, die door de heer/n Van Staal en Van Vliet nu in 't byzondsr wordt aangewakkerd Wethouder Van Staal als contra rapporteur gehuldigd. De wethouder Van Staal is over zijn con tra-rapport tegen den ingenieur van zyn eigen afdeeling, die mede namens hem de opdracht kreeg tot een onderzoek, aardig in 't ootje genomen. De heer Kamphuizen overtroefde den heer Zanen, die in zakelij- ken vorm de dwaasheid daarvan in 't licht stelde, door den wethouder te betitelen als „de Chinees" onder de Nederlamriche Wet houders! Bijzonder vleiend is daKniet! Het spreekt van zelf dat wethouder Van Staal zich niet onbetuigd heeft gelateiKom zyn bestrijders van antwoord te dieiiLn. Maar iets nieuws bracht hy daarbij niet,\al sprak hy met zoo luide stem dat de Voor zitter een enkel maal een lid verzocht den wethouder niet te hinderen, opdat hij zich verstaanbaar zou kunnen maken! Zijn conclusie: de instelling eener com missie van drie: eer- lid door het gemeente bestuur, de tweede door de huiseigenaren en de derde door de beide te benoemen, die een onpartijdige commissie werd genoemd, kon natuurlijk geen meerderheid vinden. Mr. de Witt Wijnen toonde aan dat zulk een com missie niet is een onpartijdige conimis3:e, maar een strydeomraissie, waarvan de derde man door geven en nemen de bqslissing brengt. Principieel is dan ook een zoodanige commissie te veroordeelen. Bovendien, de opdracht die men die commissie zou willen verstrekken, was onbegrensd! De bestaande financieele quaestie is in den Raad nu beslist; of de politieke quaestie daarmede ook van <;e baan is, zal moeten blijken. Strijd om een Christ, School in de Korte Akkeren. Over de vraag of de Raad in beroep za! gaan tegen een beslissing van Ged. Staten inzake de stichting eener bijzondere school in de Korte Akkeren is een oogenolik op' vry heftige wyze gedebatteerd, tusschen de heeren Verkerk cn Muylwyk ei, den Wet houder Sanders, wetke laatste een poging tot afwijzing dier school door in beroep te gaan, niet wilde laten passeeren. De „schoolvrede" blykt nog menigmaal „schoolstrijd" te zyn. Dat hier eenig resultaat door den wethou der zou kunnen worden behaald, is te be twijfelen. En mocht hy slagen, dan zal zijn overwinning toch maar een tijdelijke zyn, daar een nieuwe aanvrage dan zeker niet zal uitblijven. 8 GOUWE 69 worden, 'kwam in de eerste plaats doordat de matrozen zich bijna allen aan dek bevou- ddh en beter iftet den weg aan boord vau het schip en ia het algemeen met een red ding op de hoogte wareu. Alle matrozen heb ben in volmaakte rust en orde gewerkt om de reddingbooten te strijken. De vrouw van den kapitein is verdronken evenals zijn dochtertje. STADSNIEUWS. Zitting van Maandagavond. 22 December 1930. Wy laten hier thans nog de discussies volgen over het Voorstel tot vaststelling van een adres van beroep tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten inzake me dewerking tot stichting eener bijzon dere chr. school, uitgaande van de N. H. Diaconie in de Korte Akkeren. De VOORZITTER merkt op dat deze aan gelegenheid in den Raad is uitgesproken. Het gaat er alleen om den Raad te doen beslissen pf dit college ih beroep zal gaan tegen de besliaifing van Ged. Staten. De heer VÖRKERK (a.r.) betreurt dit voorstel. Spr. had verwacht, evenals in een vorig geval, il*de beslissing van Ged. Sta ten te beruste». Spr. begrijpt niet dat een lid van het college zich heeft omgedraaid om nu den Raad voor deze beslissing te plaatsen. Die bevoegdheid was tóch aan den Raad. Het staat vast dat er voldoende kinderen zyn. Moet nu die kleine kinderen van die menschen in de Korte Akkeren geen gele genheid worden geboden christelijk onder wijs te ontvangen? Hieraan ligt niet de loyale gedachte ten grondslag van gelijk waardige toepassing der onderwijswet, zulks ten nadeele van het christelijk onderwijs. Mevr. RIESZ (lib.) meent dat op de ge meente zooveel lasten worden gelegd dat, waar van een werkelijke behoefte aan chris telijk onderwijs niet kan worden gèsproken, met recht getracht moet worden'de uit gaven daarvoor te beperken. De heer MUIJ'LWUK (a.r.) zegt dat het een zeer onsympathieken indruk wekt dat tegenover het christelijk onderwijs een dus danige houding wordt aangenomen. Spr. komt daartegen op. In rechtsche gemeenten staat ïhen loyaler tegenover het openbaar onderwijs. De heer MIDDELWEERD (r.k.) herin nert aan het woord van den wethouder van onderwijs dat nu niet de kleuters de dupe moeten worden. Spr. heeft zich verheugd o\er de beslissing van Ged. Staten en had nu mogen verwachten dat daarin zou wor den berust. Wethouder SANDERS (s.d.) zegt dat er natuurlijk mpet worden voldaan aan de wettelijke voorschriften. Maar waarom mag een schoolbestuur wèl in beroep gaan by de Kroon en de Raad niet» wanneer een be slissing is genomen in een belangrijke zaak, die niet strookt met de inzichten van den Raad? De heer VERKERK (a.r.): Wees dan loyaal en geef die school! Wat thans ge- scniedt lijkt op treiteren. De VOORZITTER: Dat is niet een inter ruptie, maar een eruptie! Spr. verzoekt den heer Verkerk zich niet aldus uit te laten. Wethouder SANDERS (s.d.) heeft alle stukken op het departement nagegaan. Spr. is niet een wethouder die tracht een chris telijke school te verhinderen, maar spr. heeft de aanvrage onderzocht. Naar uit een rapport blykt zyn er op die/lijst 26 namen, die onrechtmatig daarop voorkomen. Interrupties van tien heer VER-, KERK e.a. De VOORZITTER hamert. Wethouder VAN STAAL (s.d.) wyst er op dat men in de Kamer van christ.-histo- nsche zyde heeft aangevoerd dat het wen- schelyk wordt de gronden te wijzigen waarop een christelijk schoolbestuur een school kan aanvragen. De VOORZITTER zegt degene te zyn die in het college dit advies heeft bevor derd. Spr. is van oordeel dat geen gelegen heid tot beroep aan wie ook mag worden ontnomen. De Raad neme zelf de beslis sing. Het voorstel van B. en W. wordt in stem ming gebracht en aangenomen met 11 tegen 10 stemmen, zoodat in beroep zal worden gegaan. Het uitbaggeren van den Haven. De heer PREVOO (s.d.) vraagt of het uitbaggeren van de haven niet door werk- loozen kan geschieden. Spr. meent dat ge durende 3 weken 100 gezinnen aan werk zouden kunnen worden geholpen. De VOORZITTER wyst er op dat voor handkracht dit werk zich niet leent. Mecha nisch werk is hier noodig. De heer ZANEN (e.g.) begrijpt volkomen de goede bedoeling van den heer Prevoo, maar het kan niet zooals deze het wil. Er zullen nu toch ook tal van werkloozen aan den arbeid worden gezet. Het is n.l. ijiet aan te bevelen in den halen, zonder dat wordt gebracht. De bespreking wordt hiermede geëindigd en de mededeling van B. en W. wordt voor kennisgeving aangenomen. [1 gCACb. X1CU XO M.«. Wtv i Haven den grond/weg te waterdruk daartegenover BUITENLANDSCH NIEUWS. I FINLAND Finsch stoomschip gestrand. Zes personen omgekomen. Een bemanning die zich bedrouk. Het Finsclie stoomschip vViri" uit Hel- singfors wus voor den vuurtoren Filsands bij Osei gestrand. Ten einde het schip door het overboord gooien van lading vlot te krij gen werden door een bergingsschip ongeveer 30 menschen uit Osei aan boord gebracht, zoodat ziofi met inbegrip van de 21 mffcne- lijke en 2 vrouwelijke opvarenden ongqveer 50 personen aan boord bevonden. Een hevi ge storm stak op zoodat het bergingsvaar- tuig het stoomschip niet kon naderen. Tal rijke redd ingaboóten van liet scbeepastation Viloat moesten hnn hulppogingen wegens het fiTeehte weer opgeven. Toen zijn 14 man van de Viri overgegaan in een reddingeboot. Deze is echter gekapseisd toen zij langs het bergingsvaaxtuig kwam, en men juist de scheepskae wilde overladen. Negen personen voorzien van zwemvesten werden gered, ter- vijl een vrouw en vier mannen die geen zwemgordels droegen zijn omgekomen. DENEMARKEN. Een dramatisch verhaal. Kapitein van de „Oberon" over den ondergang van zijn schip. De gezagvoerder van het dn het Kattegat gezonken Finsche s.s. „Oberon", Erik Kjelt, heeft thans uitvoerige mededeelingen ge daan ovet de rariip. Hij verklaarde o.a. dat de „Arcturus." met groote vaart de „Obe ron" aan stuurboordzijde had geramd.. D? „Oberon" werd volkomen opengescheurd en maakte binnen den tijd vrfn dertig secon den reeds 45 graden slagzij. Kjelt zelf stond op het oogenblik van de aanvaring op de commandobrug en gaf dadelijk het bevel alle reddingsbooten te strijken. Door deai druk van het water werden alle waterdichte schotten gesloten. Niettemin mankte de Obe. ren meer en meer slagzij, waardeer de pas sagiers moeilijk uit de kajuiten konden ko men. Voornamelijk daardoor kónden slechts vier passagiers gered worden. -Dat zooveel meer leden van de bemanning gered konden GOUDA, 24 December 1930. De benoeming van voorzitter en leden van de Hoofdstem bureaux. Het, vierjarige tijdperk, waarvuir mor den Raad werdén benoemd de voorzitter, leden en plaatsvervangende leden van de Hoofdstembureaux voor gemeenteraadsver kiezingen is verstreken. Ter voorziening in de ontstane vacature*, bevélen B. en W. voor eene benoeming am de navolgende heeren: Kieskring 1. als leden: W. A. Hoyng, G. J. J. I'ot, Jjy. van Dantzig en Mi. H. P. C. M. de Witt Wynen. als plaatsvervangende leden: J. v*a Ke nenburg, Mr. R. Rensma en Mr. J. L j_ van Mechelen. Kieskring 2. als voorzitter: J. A. Donker, als leden: Dr. A. <v. A. Hoffman, J. A, Ka merling, R. van der Brug en A. Fokkers Jr. als plaatsvervangende leden: E. A. Polet, B. Scholten en A. Goedewaagen. Kieskring 3. als voorzitter: K. R. van Staal, als leden: C. J. van As, H. Maaskant, M. A. Verkerk en W. .T. Middeiweerd. als plaatsvervangende leden: H. Zanen, J. C. Kamphuisen en G. van Hofwegen. Kerstklokken. Carillonbespeling op 24 en 25 Dec. 1930. Het programma voor de carillon bespe ling op 24 December des avonds 9 uur luidt als volgt: 1. Stille nacht, heilige nacht. Bim, bam zuiver van toon. Maan, sterren, nachtpianetan. Daar is uit 's werelds duiatre wolken. De herdertjes lagen bij nachte. Eere zij God. Ontloken is ons heden (De witte Ruk ken zweven). O, hoe heerlijk. Herders hoe ontwaakt gy niet. 10. Slaap zacht, o hemsteen knaapje klein IL Dank sagen wir alle mit Schalie. Programma voor 26 December des mid dags 12 uur: L Stille naCht, heilige nacht. 2. Nog juicht ons toe die zaal'ge nacht. 3. Langs Béthlehems velden. 4. Engelenzang (Ps. 150 of Ev. G?z. 117). 6. Te Bethlehem is geboren voor ons een kindekijn. 6. Sei willkommen, Trost der Frommel. 7. Stemt kinderscharen mede in 't blijde jubellied. 8. Nu sijt wellecome. 9. Looft den Heer, wyd Hem Uw galmen. 10. Er is een kindje geboren op aard. 11. Gegrüsset seist du, Himmei^kind. 12. Stille nacht, heilige nacht. Afsluiting van liet veemarktterrein gewenscht. li.-t was ons ui den laatsten tijd opgeval len, <lai net Veeuiarktterrem vaak aoor de euaaijeugu wordt ge o ruik i ais speelterrein. daar in menig opzicht ook heel ge- öoliiKt voor. Leen en de nekken van de var kenshokken er zich niet bij uitstek voor om ais wip te worden gebruikt, en is 't niet héérlijk krijgertje te spelen tusschen de big- gentntKken- Dagen cte groote raman van liet kazerne-gebouw niet uit om er eeni e«o flinke steen door te gooien of oin ze in te drukken? De jeugd zal u een toestemmend antwoord geven De zaak staat zoo, dat sinds bet kazerne gebouw, in zijn hodgere regionen, in gebruik ie bij velschillende jeugdorganisaties (De A.^.C., het Mieisjesgilde, de Jeugdherberg en, zij 't tijdelijk, ook de „Kindervoeding") de hekken van 't Veemarktterrem den gan- sclien dag open staan en de straatjeugd naar hartelust op 't groote terrein kan spe len en... haar verniellust bot vieren, 't Is begrijpelijk, dat dit velen een doorn in liet oog was. Klachten werden geuit en het toe zicht van politiewege werd reeds verscherpt. De meest afdoende oplossing lijkt echter het terrein geheel af te sluiten te zan de verschillende organisaties, of anderen, die om een of andere reden vaajr op het terrein komen een of meer sleutels ter hand te stel len. Men heeft dan tenminste de zekerheid, dat de terreinen althans voor vernielzucht en baldadigheid gevrijwaard zullen zijn. Naar verluidt, worden ook reeds pogingen in deze richting aangewend. Men wil trach ten de terreinen zoowel aan de zijde van de Vaxkensmarkt als de Kleine Vest op dag®- dat er geen markt is af te sluiten en aan de belanghebbende j eugdorganisaties toegang te verkenen door de poort, die tusschen de- zaken van de firma's J. C. Verwey en G, N. van Hooff op den Kleiweg uitkomt, welke poort eigendom van de gemeente is en mo menteel inngebruik bij den heer Verwey. Van het hek, dat daar moet komen, zouden dan de leiders van de diverse jeugdorgani saties een of meer sleutels kunnen krijgen. Ver. van Vryz, Hervormden. In de Kerkdienst op Donderdag 25 Dor- 's avonds 6 uur, vanwege de Vereen, v Vryz. Herv. in de groote zaal der Rëunie BOEKHANDEL renne en Jack Trevor. Stellig een zeer inte ressante film. Op het tooneel zijn er bijzondere variété- attracties, die een Duitengewone verrassing zuilen zyn voor de bioscoopbezoekers. De directie neeft n.l, voor deze beide dagen bet beroemde dubbel mannenquartet Octavio weten, te engageeren. Op bthqe Kerstdagen zyn er drie voorstel lingen, aanvang 3.30, 6.00 en 8.30 uur. Zaterdag een nieuw programma. Zaterdag, Zondag i en Maandag is bet hoofdnummer van het nieuwe programma ten interessante Oosterache film „De dob- belateenen van liet noodlot", oen boeiend drama, vervaardigd op het thema van een Indische legende van Nirajan Pal. In de hoofdrollen zien we Himansu Rai en Chary Roy. Een gang naar dit theater zal niemand zich deze week betreuren, te meer waar ook het tweede programma geheel nieuwe aardi ge variété-nummers bevat. Kees Pruis en zyn ensemble in den Schouwburg. Kees Pruis, de Hollandsche eaoaietior, de populaire grappenmaker, is gisteren met succes m de Schouwburg opgetreden. Deze dichter-zanger-humorist zooals Speenhof hem terecht noemt, weet op waariyk jolige wyze met zyn grapjes het publiek to xig te houden. Hy zong vele leuKe maar ook ern stige liedjes, verstaat de kunst contact met het publiek te krygen. Ais ihutiat was hy werkelyk buitengewoon. Stella Seemer, voor de Scnou viuirgbezoe- kers geen onbekende oogstte met haar lied jes evenals Kees Pruis daverend applaus. Het grappige tooneelstukjs „Een verlegen huwelykscandidaat" met Piet Hesse in de titelrol werd allerleukst gespeeld. Gunning achoenreparatie Politiepersoneel. Naar wry vernemen is de reparatie van het schoenwerk voor het politiepersoneel voor 1931 opgedragen aan den heer t'. M. Luck, Tiendeweg alhier. Thalia-Theater. Groot Kerstprogramma. Evenais andere jaren is Thalia er ook dit jaar weer in geslaagd een bijzonder aantrek kelijk Kerstprogramma samen te stellen, dat voor personen van eiken leeftijd toeganke lijk is. Als eerste hoofdfilm draait een prach tige komedie „Beter laat dan nooit" met dolle situaties en zeer geestig gespeeld door de hoofdpersonen. Kolonel Tim Mac Coy is de held uit, de spannende avonturen film „Sioux-bloed". ytaaltjes van moed, behen digheid en ruiter kunst wisselen elkaar in snelle reeks op, terwijl er door heen een meer vredige geschiedenis loopt. De directie van Thalia Theater is er in geslaagd het variété-nummer ook in de ko mende dagen te laten verzorgen door inge nieur Cook, die deze week reeds met groot succes in dit theater optrad. Het orkest geeft een zeer bijzondere muzikale illustratie. Agenda. 24 Dec., 9 uur. Carillonbespeling door den heer v. Zuylen. 25 Dec. 8H uur, Zaal Kunstmin, Groot Kerstbal voor de leden en. hunne huisge-. nooten. 25 Dec., 12 uur. Carillonbespeling door den heer v. Zuylen. 27 Dec. Stadhuis. Officieele ingebruikstel ling Carillon te half drie. Beiaardconcert door den heer Ferd. Timmermans. Apotheken. De apotheek van mevr. de wed. A. H. Tee- P^ Gouwe, zal tot en met 26 December, benevens den daarop volgenden nacht, ge opend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Van 26 Dec. tot 2 Januari is de apotheek van de firma Weyer, Gouwe, geopend. Medische dienst. Ie Kerstdag: Dr. A. C. A. Hofman, Bioe- keraemgel en Dr. Meeter, Fluweelensingel. 2e Kerstdag: Dr. v. d. Nagel, Crabeth- straat en Dr. Rups, Tiendeweg. Zondag a.s. Dr. P. de Boer, Gouwe en Dr. C. van Elk, Kattensingel. Ned. Herv. Kerk, 9% o. v.m. Ds. P. d>: Looze te Waddinxveeo. In de andere kerken geen dima:. zal voergaan Ds. H. W. Bloemhoff van Hil- legersberg. Ondérwerp„Naar Bethlehem gaan en zien", naar aanleiding van Luk. 2 15. Verder zal een kerstdeclamatormm ten gehoore worden gebracht door Mevr. N Soeters—v. Balen Blanken, declamatie, Lp* V.CJ.B. Knor, zang en de verzen zullen gezegd worden door Db. Bloemhoff. In de Godsdienstoefening op Zondag 28 December v.m. half elf zal voor gaan Ds. C- B. Burger van Bilthoven, Alg. Secretarie van de Vryz. Christ. Jeugdbond. Coöp. Verbruiksvereen. „Ons Voordeel". Officieele opening van den derden winkel. Gisteravond had de officiëele opening plaats van den derden winkel van de Coöp. Verbruiksvereeniging „Ons Voordeel"; .wel ke winkel gevestigd is aan de Karnemelk- sloot. Vele dames en heeren, waaronder wy o.m. opmerkten de wethouders Donker en Van Staal, en enkele raadsleden, hadden zich voor deze plechtigheid in de ruime winkel vereenigd. De voorzitter, de heer A. Is. de Mink» ging in zjjn openingsrede de geschiedenis der vèreeniging na, en heette de genoodig- den welkom. Op het gebouw dat tot stand gekomen is, zegt spr., kunnen èn bouwer èn vereeniging trotsch zyn. Spr. brengt daarvoor de aannemer Fokkers, zyn uit voerder, de heer Perdyk en allen die aan de totstandkoming hebben medegewerkt, dank. Met de hoop dat deze winkel moge bijdragen tot welvaart van de gebruikers, tot bloei van de Handelskaraer en ver fraaiing van de Karnemelksloot, verklaarde spr. de nieuwe zaak geopend. Namens de Handelskamer uitte de heer Dijkstra zyn gelukwenschen, waarna spr. een uiteenzetting gaf van coöperatie. Wethouder Donker sprak namens het ge meentebestuur. Het gemeentebestuur, zegt spr., moet zich verheugen in de vooruitgang van handel en industrie, dus ook in de ope ning van dezen winkel, die tevens bijdraagt tot verfraaiing van de Karnemelksloot. Wanneer men prima kwaliteit levert voor tamelyken prys en er een hechte samen werking blyft bestaan, dan is spr. er van overtuigd dat de vereeniging nog meer in bloei zal toenemen. De heer Fokkers dankte voor de vriende lijke woorden tot hem gericht. De samen werking bij den bouw is uitstekend ge weest, vooral ook die met den architect, den heer van Vliet. Spr. hoopt dat ook deze win kel moge bijdragen tot bloei der vereeni ging. Wethouder Van Staal wenschte de ver eeniging geluk in zyn kwaliteit van fractie voorzitter der s.-d. party. Vervolgens sprak de heer van Vliet als voorzitter van den raad van toezicht, en als architect van het werk. Spr. wees o.m. op de prettige wyze waarop het werk tot stand is gekomen en dankte den heer Jansen, den vroegeren bedrijfsleider der vereeniging. De rij der „sprekers werd gesloten door de heeren Jansen en Hollander. De laatste, de opvolger van den heer Jansen, gaf nog- maals een uiteenzetting van het' doel van coöperatie. Na deze plechtigheid werd een rondgang gemaakt door het gebouw, dat naast een fraaie, ruime, moderne winkel, groote op slagruimten bevat. De aan de voorgevel be vestigde lichtreclame, vestigt reeds van verre de aandacht op het hier gevestigde bedrijf. OPENBARE LEESZAAL. frK\jkt U in de Leeszaal de nieuwe boeken wel eens ini Alle nieuw-aangeschafte werken, zoo wel romans als studieboeken liggen ér een maandlang ter lezeing." 8 (Adv.) Remonstrantsche Kerk. Bestuursverkiezing. Het bestuur van de Remonstrantschie kerk heeft in de bestuu re vacature, ontetaan door het uittreden van mevrouw Riesz—Nootho ven van Goor, de volgende voordracht vastgesteld.. Mevr. W. DankeLman—Ouder kerk, mevr. J. Meeter—van Veen. mej. H. A. J. Punt. Hieraan kunnen, mits bij het bestuur 14 dagen voor dé vergadering ingediend is een door minstens lo leden onderteek end schrij ven, nog andere namen worden toegevoegd. De nieuwe paardenvleeschhouwery van den heer van Vliet geop«nd. Waar eenige maanden geleden nog „de Vlijt" gevestigd was, is thans een fraai, mo dern winkelpand ver -ezen, waarin gisteren de nieuwe paardenvle dihouwery van den heer L. van Vliet Mzn. -eopend. Men is er in deze zaak 'tengewoon in geslaagd het mooie met het noodzakelijke en vooral ook hygiënische te vereenigen, zoodat deze slagerij zeker op de naam mo del vleeschhouwery aanspraak maakt. Naast de ruime etalages, de mooit- betege ling, de groote koelcel en de practische ver lichting, valt vooral ook op het glasplafond en d« glazen dekplaten van de majolica winkelopstand. Een groot aantal bloemstukken gaf de winkel een feestelijk aanzien. Hoewel deze zaax en die van de hrer M. van Vliet, Nieuwe Markt, geheel afzonder lijk staan, zyn de beide eigenaars toch door familiebanden verbonden, en dientengevolge is in verband met de opening van ile nieuwe aaak, ook de winkel op de Nieuwe Markt in een feestkleed gestoken. Schouwburgbioscoop. r Groot Kent program ma. De Schouwburgbioecoop brengt ons deze week twee nieuwe programma's, waarvan ffij in 't kort melding willen maken. Op de beide Kerstdagen draait als hoofdnummer spannende dramatische "rolprent „Het g«heim van Ravensberg", naar den beroem- roman van Adlersfeld BeLlaatresi, met in de hoof drol km Dolly Davisj, Diana Ka- king naar links maakte, er voor Je pers r nenauto geen ruimte meer bleef om te pas seeren, zoodat de ocstuurder daarv.u., om een aanrijding on de mogelijke govolgen daarvan te voorkomen, het zekere voor bet. I onzekere nam, en zijn auto van dei. dijk stuurde daar stoppen hom niet meer '.on j baten. Het gevolg was dat zijn wagen in de I sloot kwam en daarbij tamelijk beschadigd Iwérd. De bestuurder, een fabrikant uit Hen gelo, bleef gelukkig ongedeerd. Ook de i beide wielrijders geraakten van den w>-g doch kregen evenmin letsel L'e auto werd door de kraanwagen van de fa. van Zeven hoven gelicht en weggesleept, hetgeen voor het drukke verkeer nogal eehige stagnatie veroorzaakte. De bestuurder vau de vrachtauto was zon der stoppen doorgereden terwijl zijn lotter en nummer niet kon worden genoteerd, zoo dat de schade wel geheel voor den nletver- zekerden fabrikant zal komen. UIT DEN OMTREK. GOXJIDtERAK. Huldiging Dr. T. Beekenkamp. Een Koninklijke onderscheiding. Gisteravond is Dr. T. Beekenkamp, die ook gemeente-arts te Berkenwoude is, in deze gemeente een huldiging bereid. Toen de jubilaris, die door burgemeester Gau- tier van Gouderak was gehaald, vergezeld van zyn geheele familie Berkenwoude in reed, vond hij t geheele dorp in vlaggen- tooi. Vriendelijke woorden werden tot den jubileerenden geneesheer gesproken, waar by hem een herinneringsalbum werd aan geboden. Tal van mooie bloemen zyn den jubilee renden arts aan zyn huis bezorgd, als hulde en dank voor al datgene wat hij in die lange reeks van jaren voor de lijdende menschheid heeft gedaan. Hedenmiddag heeft Burgemeester Berg man namens het Gemeentebestuur van Gou derak Dr. Beekenkamp gelukgewens'cht en hem een Koninklijke onderscheiding op de borst gespeld. Het heeft H. M. de Ko ningin behaagd Dr. Beekenkamp te benoe men tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. Een onderscheiding waarin ieder zich zal verheugen. BOSKOOP. De Gemeenteraad heeft benoemd tot se cretaris dezer gemeente Mr. F. A. Helm- strijd, thans secretaris van Zevenhuizen. HAASTRECHT. Een ingewikkelde aanrijding. Maandagmorgen omstreeks half tl.jn reed in de richting van het dorp over den Zuider-Usseldijk in Beneden-Haastrecht een vrachtauto, waarvoor een tweetal wiel rijders, terwijl van de tegenovergestelde zijde een personenauto naderde. De bestuur der van de vrachtauto wilde de betee wiel rijders voorbijrijden, doch deed dit .hrist op het punt, waar de andere auto genaderd was, met bet gevolg, dat toen hij een zwen- T BIJ MAAG- EN DARMKWALEN, tegen zin in eten, tragen stoelgang, opgeblazen heid, maaghranden, oprispen, benauwd heden, pijn in t voorhoofd, neiging tot braken, bewerken I2 glazen natuurlijk „Franz-Josef'-bitterwater grondige reini ging van het spijsverteringskanaal. 8 BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Het tarwe wet je ongewijzigd aangenomen. De ramp op Midden-Java De Kamer heeft gisteren na breedvoerige discussie het Tarwewetj© ongewijzigd aan genomen na een toezegging van den Minis ter om een proef te zullen overwegen met bijlevering van inlandach tarwemeel, en de verzekering van den lieer Lovink, dat geen enkele der bezwaren van de nieeliinporteurs tegen een maal- en menggebod steekhoudend is. De Voorzitter der Kamer heeft een woord gewijd aan de verschrikkelijke ramp die Midden-Java teistert en hij zeide zeker aller tolk te zijn, wanneer hij deernis uitsprak met de slachtoffers. l).e Kamer is thans op regee tot 10 Febr. Qp 6 Januari zal de Kamer pog even bijeen komen ter afdoening van eenige spoed- eischende aangelegenheden. Een Haagsch politie-inspecteur naar Curacao. De Haagsche inspecteur dei- verkeerspoli tie, H. Meersma, is voorloopig voor een periode van 3 jaar benoemd tot hoofdinspec teur van politie op Curasao. De heer Meers- ma zul op 30 Januari of 13 Februari a.s. zijn bestemming volgen. 8POIIT KM WEDITRUDKR ZWEMMEN. De nog te spelen wedstrijd van de G. Z. C. Zooals men weet moest (J.Z.C. I door het varliezen van den wedstrijd tegen H.P.C. I een beslissingswedstrijd ajsleu tegen S.V. H. I, daar beiden een gelijk aantal punten in da promoüe-degradati«wedstrijden be haald heelt. Het bestuur der G.Z.C. heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat een vereeni ging, die niet over een overdekte inrichting beschikt, niet gedwongen kan en mag wor den een dergelijken wedstrijd te spelen tegen een vereeniging die wel de beschikking over een overdekte inrichting heeft. Han gende da daarover gevoerde correspondentie veretreek op 1 December j.l., het speelsei zoen, zoodat de Waterpolo-commissie van den N.Z.B. dezer dagen den wedstrijd nood gedwongen heeft moeten uitstellen. 445e NEDERL. STAATSLOTERIJ. 3e Klasse. Trekking van Woensdag 23 Dec. Hooge prijzen. 25000,20760 ƒ100.—: 6089 17718 Pry zen van 45. 59 114 145 171 314 646 780 1629 1865 2105 2521 2578 3096 3313 3384 3563 3655 3692 3737 4050 4209 4293 4296 4325 4376 4740 4950 5099 5274 5854 5956 6020 6028 6138 6313 6636 6772 7855 7899 7990 8086 8161 8298 8473 8732 8832 9049 9495 9508 9530 9606 9776 9817 10106 '10144 10215 10300 10569 10699 11522 11730 11963 12237 12423 12518 12979 13023 13458 13665 13823 13923 14381 14737 14983 15167 15188 15645 15865 15979 16117 16203 16425 16472 16478 16789 17039 1751*6 18211 18392 18503 18671 19963 19969 20104 20241 20939 MARKTBERICHTEN. Veemarkt Gouda. 24 Dec. Aangevoerd in totaal 1790 stuks, waarvan 100 alachtvarkena. Vette van f 0.22 —0.24 per pond levend met 2 pet. korting. Londensche van f 0.21—0.22 p. p. lev. met 2 pet. korting. Zouters van f 0.22—0.22^ p. p. lev. met 2 pet. korting. 594 magere Var kens prijzen van f 25—36 per stuk. 1562 big gen pr, van f 8—12 p. st. 18 nuchtere kalve- ren pr. van f 12—18 p. st. Handel in alle soorten matig. Kaasmarkt Gouda. 24 Dec 141 partijen kaas. Prijzen le kw. m. r.m. 36—40, 2e kw. m. x.m. 33—35. Handel traag. 504 ponden boter. Goeboter van f 0.80— 0.9q per pond. Wedboter van f 0.70—0.80 per pond. Handel vlug. - 162 partijen eieren. Kipeieren van f 5.00 —6.50 per 100 stuke. Een deieren van f 560— 6.00 per 100 stuks. Handel vlug. Coop. Zuid-Hollandsche Eierveiling 24 Dec. Aanvoer 252000 kipeieren. Prij zen- 56-58 K.G. f 5.30—5.60, 58-60 K.G. f 5.506.20, 60-62 K.G. f 6.40—7.00, 62-64 K.G. f 6 507.00; bruine 56-69 K.G. f 6.00 —6.60», kleine eieren f 4.80—6A0; eendederen f 5.70, alles per 100 stuks. Graanmarkt Goods. 24 Dec. Granen'; De graanmarkt was heden van te weinig be teekenis om eene no teering te geven Ook de volgtode week rol len wij deze achterwege laten. Donderdag 25 December (le Keratdag). GOUDA. Rem. Kerk, 10u. v.m. Ds. H. Cramer. Extra collecte voor de Rem. Broederschap St. Janskerk, 6 u. n.m. Ds. J. van Duiven- boden te Rotterdam. Ver. v. Vr(j*. Herv. (Réunie), 8 u. n.m. Ds. H. W. Bloemhoff van Hillegersberg. Onderwerp: „Naar Bethlehem gaan en zien". Medewerking vin Mevr. N. Soe- ters, declamatie en het V. C. J. B.-koor. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6^ u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5Mi u. n.m. Leesdienst. Chr. Geref. Gemeente, GouWe 139, 10 u. v.m. en 5 u. n.i% Ds. J. B. C. Croes. Ver. Calvjjn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5 Mi u. n.m. De heer P. van Ginkel te Bilthoven. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. ten Brugge- cate. 6 u. n.m. Kerstfeest met de kinderen van' de Zondagschool. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Zang van het Vrjjz. Kerkkoor. Rem. Kerk. Geen dienst. Geref. Gemeente, 9V4 u. v.m. De heer A. Barneveld van Delft. 6 u. n.m. Ds. J. C. v. Apeldoorn, van Leiden. Gebouw Salvatori, 9% u. v.m. Ds. J. G. L. Brouwer van Alphen. 6 u. n.m. Ds. J. v. Woerden te Zwammer- dam. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. n.v.m. De heer de Waard, g.o. te Rotterdam. 616 u. n.m. Ds. Gunning. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Landstra. Geref. Kerk, 9>6 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. J. F. W. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 916 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. 6 u. n.m. Kerstfeest van de kinderen der Zondagschool. Evangelisatiegebouw, 9^4 u. v.m. en 6 Mi u. n.m. De heer W. Bouwhuis, g.o. te Lun- taren. Cerqf. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Lees dienst. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9W u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. P. de Looze. Remonstr. Kerk, 10 u. v.ra. Ds. W. N. van Nooten. REEUWUK. Ned. Herv. Kerk, 9Mi u. v.m. Ds. M. Ver wey. Vrijdag 2e Kerstdag 28 December GOUDA. Rem. Kerk, 614 u. n.m. Kerstfecst Vryz Prot. Zondagschool. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Da. J. J. Simon. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. Ds. H. A. Leenmars te Delft. BOSKOOP. Rem. Kerk, 10 u. /.m. Ds. W. N. v. Nooten. Geref. Gemeente, 9Mi u. v.m. Ds. J. Ch. W. Kruishoop te Bodegraven. Gebouw Salvatorie, 916 u. v.m de heer W. G. de Jonge. HAASTRECHT. Geref. Kerk, 2(4 u. n.m. Kerstfee st v: e ring van de Zondagschool. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 6 u. n.m. Kerïtftsj&tvie- ring. STOLWIJK. EvangeUesatiegeboaw, 9Wu. v ui. de heer W. Bouwhuis. 6 u. n.m. Kerstfeest met de Zondagschool. Geref. Kerk. Leesdienst. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9Mi u. v.m. D« M. Verwey te Reeutwyk. AD VERTENTIBN V erloof 4: -tv» ME VAN jj|p VSEB BOUKE Afïflfcrf/t. "J Gouda, Lange Tiendeweg 3. Den Haag, Wügstraat 65. 26 Dec. 1930. Ontvangdag 26 Dec. 1930, van 35 u. Lange Tiendeweg 3. Voor de vele bewijsen v«n deelne ming, ontvangen bij faet overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-. Groot- en Overgrootmoeder Sara da Hoogh- Wed. J. L. Lafeber. betuigen wij hierdoor onzen harlelijken dank. Uit aller naam: A. J. LAFEBER. GOUDA, 24 Dec. 1930. 17 VOORLOOPIG KOSTELOOS. By beschikking der Arrpndissvments Rechtbank te Rotterdam van 19 December 1930 is in staat van faillissement verklaard HENDRIK VERRIPS, vroeger te Streef kerk, thans te Stolwyk woonachtig^ met be noeming van den E. A. Heer Mr. J. C. Bron- ge ra tot Rechter-Commissaris en van ondcr- geteekende tot curator. Dr. Mr. J. SMIT, Wijdstraat 6, Gouds. Kaaskantoor VRAAGT 10 Spoedige indiensttreding gewenscht Brieven onder no. 5516, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR tegen 6 Januari een Te bevragen bij O. J. BEKGSMA, Westhaven 38. 8 VEEHOUDER biedt aan voor direct of aïilstaanden zomer in elke hoeveelheid!' Brieven No. 30 BoetÉf/ J. D$„y£N. Gouda. 7 Kort van stof als hij was Was z'n oordeel wat kras. Doch zeker niet overdreven, Ik zeg het met recht De meeste pvjpeoizSn slecht, Maar de BIG-BEN, is de helft van je leven. met onbreekbaar mondstuk. KLEIWEG 87. TE KOOP of TE HUUR gevraag tegen Mei a.s. in het centrum der stad. Koopsom plm. f 8000.— of huur f 12.— per week. Brieven onder No. 5528 bureau Goudsche Courant. 18 voor de Vereeniging Goudsche Gezondheids Kolonie. Spoedig schriftelijk opgaaf van prijs en kwaliteit bij Mevrouw DE VOOYS Markt 8. 20 Voor le kwaliteit beneden alle concurrentie "ll BLADREUZEL 40 - NIERVET 55 CARBONADES 55 cent - IN GESMOLTEN REUZEL van eigen slachting 75 cent per K.G. GEKOOKTE HAM45 ct, per half pond VETTE HAM 25 ct. per half pond 40 ZIET ONZE ETALAGE TE HUUR: 30 modern ingericht, voorzien van Ga»-, Electriciteit e» ^Waterleiding met voor- en achtertuin, gedegen aan het Bloemendaal bü Gouda. Te bevragen bij de Fa. E. SANDERS Co., Timmerlieden en Aannemers, TURFMARKT 68. Telefoon 907 en op het werk.

Goudsche Courant | 1930 | | pagina 2