Blad I t IE uinose. 1 Dinsdag 6 Januari 1931 ’S I NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Na. 17572 •9«Jaargang GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, BERKENWOUDE, BOSKOOP, Dit blad verschijnt dagelijks behalve opZon-en Feestdagen E N A K .IER i R T n: Af aard BODEGRAVEN, AT De Misdaad bjj „de drie Mirteboomen”. Verklaringen van Ür. Luther aver het Youngplan. De Litausche regeering iu conflict I BERGAMBACHT, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWA’TER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. FEUILLETON. ui met de geestelijkheid. vloedsfeer in het land wil uitbreiden, den dpijn; geneest Den Haag. moeten intrigueerende weer HOOFDSTUK XXXVII. (Wordt vervolgd). Toen kwam ddings, Ramen, ikhandel en de postkantoren. Ld van 9—6 uur. Administratie Telef. Interc. 82; Koschedari is het niet toef je te verlaten. De zich de proef van' 21.—. trotseerde, f niet lafhartig v. Catsweg 43. lgb»*r in «11a Apotheken terifen vanaf fl. I.- lanuwcel, 600 keer root. Sanatogen bo n deze cellen dat v lerHjke op, dat wij luwkracht" noamo Helfrich had een meesterlijken zet gedaan Freule Saluga sprong op. Haar oogen fon kelde! toornig. INOSE bleek voor De SANGUINOSE {telt die, waar zij Onder den titel „Duitschland iaat zijn schuldeischers niet in den stetk” buvat Svenska Dagbladet een onderhoud met den president van oe Duitse he rijksbank, dr. Lutner. Volgens het blad heeft dr. Luther o.a. het De Litausche regeering heeft, nog niet langen tijd geleden, zich met een nota tot het Vaticaan gewend. In deze nota wordt verzet aangeteekend tegen het feit, dat de pastoors in de kerken tegen de regeering ageeren. Naar te Kofno verluidt, deelt het Vaticaan in de antwoordnota, die het heeft gezonden, geenszins de opvatting der Litau sche regeering en moet het er bij t Kofno- sche gouvernement op aangedrongen heb ben tot overeenstemming te komen met de Katholieke geestelijkheid. Ofschoon het Vaticaan zyn laatste woord nog niet heeft gesproken, zal naar alge meen wordt aangenomen de Litausche re- hun kant scherpe maatregelen tegen de Katholieke geestelijken, die de regeering steunen. Ongetwijfeld trachteQ. de christe- Ijjk-democraten de regeering met behulp der Katholieke geestelijkheid moeilijkheden te bereiden en op deze wijze den terugkeer tot op 64 jarigen leef- Haar dochters, de prinses Carn gie, wa- gram een geruststellende verklaring l.ad afgelegd, sprak hij over het Met grooten nadruk moet van gens aan de stabiliteit van het Duitsche geld getwijfeld heeft, dan moet de crisis, die Duitschland thans heeft overwonnen, de we reld wel ueter geleerd hebben.” Nadat de der het geroep van „we willen eten hebben, geef ons eten voor onze hongerlijdende ge zinnen!” Zy dreigden het voedsel met ge weld bij de winkeliers weg te ha'en. Het gewas is door de droogte van dezen zomer vernield. Er werd in allerijl om hulp gevraagd aan her, Roode Kruis dat aan meer dan de helft der boeren voedsel verstrekte, doch de ove rigen lijden nog honger. De drankwet in de Vereenigde Staten. Van bevoegde zijde wordt gemeld dat het rapport van de VVickerskamcoimnissie in zake de drankwet, dat Vrijdag a.s. aan pre sident Hoover zal worden overhandigd een algemeen karakter zal dragen en niet zul adviaeeren tot het toelaten van den verkoop van lichte wijnen en bier. Het rapport zal zelfs geen wijziging van de bestaande drankwet in overweging ge ven, om het fabriceeren en verkoopen van dranken van meer dan 4a alcohol moge- lijk te maken. Aan den anderen kant zal het rapport evenwel een sterke veroordeeling bevatten van de wijze van toepassing van de drankwet welke heeft geleid tut corruptie en alles wat hiermede in verband staat. Deze veroordeeling zal in geen geval lei den tot wijziging van het achtste amende ment op eenigerlei wijze. vragen te schuwen? Een weerbarstige trek kwam op haar ge zicht. Zij wierp het hoofd achterover en zei gejaagd: Wat wilt u eigenlijk? Alleen een paar vragen tot u richten, die ik u verzoek, naar waarheid te beant woorden. Waarom bracht u uw schoonzuster ertoe, om door haleetairig zwijgen haar toe stand zoo moeilijk te maken? Waarom hebt u op alle mogelijke manieren het werk van de justitie trachten in de war te sturen? Dat is mijn zaak. Van mij zult u daar niets over te weten komen. Goed, dan zal ik het anders zeggen. Neemt u nu eens aan, dat ik in hoofdzaak het motief van uw handelwijze kende. Toen die Peter Saluga zich aan uw voorstelde als uw stiefbroer, en aanspraak maakte op zijn erfdeel Een half onderdrukte kreet deed hem op houden. De freule zag hem aan met oogen, die wijd opengespalkt waren van ontzetting. Hoe weet u dat? hijgde zij. Helfrich legde kalmeerend zijn hand op haar arm. Wees kalm, freule. U ziet, dat ik goed ingelicht ben en dat het geen zin heeft, om tegenover mij nog iets te ontken nen. Vertelt u mij liever, wat er gebeurde, vóór één van uw heiden den man neerschoot: Vrij bewerkt naar het Duitach. 41 (Nadruk verboden). Nu, mag ik tónnen komen? vroeg hij en liet zijn „geloofsbrief” zien. Wde moet u. hebben? mijnheer en me vrouw zijn,... Op rei^ ja zeker, dat weet ik. Vandaar de v« Imaeht van den graaf om nrij bij afwe zigheid van hem binnen te laten, nietwaar? Hij nam vriendschappelijk den arm van Knobloch en leunde daarop, terwijl zij door den tuin op het huis toetraden. “r- U staat me wél toe, dat ik wat op u leun, eergisteren heeft een vriendelijke chauffeur over mijn voet heen gereden, alsof het meer niets was. Maar daar zijn wij dan. ■Ta, ja de familie is nog altijd opreis. Maar ik kom niet voor de familie. Ik wou u schdbn- moeder eens opzoeken. - U wilt wel zoo poed zijn, om mij bij haar te brengen? Deze laatste woorden werden met onver- biddelijken ernst gezegd, geheel in tegen stelling met de scherteende inleiding. Knob loch was doodsbleek geworden Bij mijn’ schoonmoeder? stamelde “ij buiten zichzelf van schrik. Toen kwam er eensklaps een wilde, drei- president van de Duitsche rijksbank overd» die op grond van het concordaat haar in- mocilykheden van de aflossing van leenings- J vloedsfeet in het land wil uitbreiden, den schulden op korten termijn en over de uit- vorm aannemen van een cultuurstrijd. Deze tegenstellingen hebben ook een buiten- landsch-politieke beteekenis. Het Vaticaan ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 15 regels 1.30, elke regel meer 0.26. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels 1.55, elke regel meer 0.30 Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 'Zo bjjslag op den prjjs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prjjs. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN: 1—4 regels 2.26, elke regel meer Q.M. Op de voorpagine 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bjj contract tot zeer gereduceerden Prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boekhande laren, Advertentiebureaux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. Hevige storm boven Noord-Carolina. Vijf dooden, groote vernielingen. Uit Norlina in den staat Noord-Uarolina wordt gemeldt dat 5 personen werden ge- dood <joor een hevigen wervelstorm die over] Warren-Country trok. Tientallen gebouwen waaronder 'twee' kerken werden vernield. ZU1D-AMERIKA. Financieele reorganisatie in J’razilië. De voorloopige regeering van Brazilië be studeert een ontwerp voor de algeheele reor ganisatie van de financiën der republiek, met iibstellin gvau een centrale bank en een nieuwe valuta. Canada verkoopt tarwe aan China. Uit Winnipeg wordt gemeld, dat Canada er in geslaagd is een transactie af te sluiten voor den verkoop van honderd millioen bushel tarwe naar China. Deze transactie is het gevolg van een bezoek van den Cana- deeschen gezant in Japan, Marler, aan Pe king. De Canadeesche eerste minister Ben nett had de mogelijkheid van een dergely- ken verkoop overwogen en den gezant de opdracht voor zjjn bezoek aan Peking ge geven. Waarschjjnljjk niet geheel vreemd aan deze transactie is het Canadeesche initiatief om gezamenlijk giet Groot-Brittannië en de Vereenigde Staten aan de Chineesche re pee ring een leening te verstrekken van twee honderd millioen pond sterling. Bijzonder heden omtrent deze leening zouden te Lon den, Washington en Ottawa reeds nader zijn besproken. Voorts zou er een p'an bestaan om de vijf voornaamste vechtgeneraals van Wat zegt u? Gelooft u dan ook aan die GÜUrtllEIOIIlAM. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal 2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal 8.15, met Zondagsblad 8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, bjj onze agenten en loopers, den b< •-•—•* - Onze bureaux zjjn dagelijks geoj Redactie Telef. 83. Postrekening 4 volgende verklaard: „Wanneer men nog er- de macht voor te bereiden. Volgens de Fr. Ztg. geeft de regeering van haar kant niet toe, zoodat ac tegen stelling met de Katholieke geestelijkheid jd Sa.iatogen te gebrul Eter die zenuwzwakte in geheel overwinnën. immers juir-t die stoffen i geconcentreerd melk* e zenuwen dat wonder- wij „kracht" noemen. It reeds langer dan 30 raanscaande medici in vereld voorgeschreven •an zenuwzwakte. Het sen. Gebruik het eeni spoediger dan ge hel mogelijk houdt zult ge n gezond en sterk gaan nog vandaag mee. „Ruhr-Echo”, het orgaan van de communis tische partij meldt daarentegen dat de sta king verscherpt word voortgezet. FRANKRIJK. Slachtoffers van de Wintersport. Elf dooden in de Fransche Alpen. In den loop van Zondag zjjn in de Fran- sche Alpen niet minder dan elf personen, die de wintersport beoefenden, om het leven gekomen. O.a. is een skigeztlschap van ze- jren personen, waarbij zich èok een textiel fabrikant uit Roubaix met zjjn drie zoons bevond, in de buurt van Briancon door een lawine overvallen en bedolven. Hoewel met het reddingswerk terstond èen aanvang werd gemaakt en ook soldaten daaraan meehielpen, is het nog niet gelukt de sneeuwmassa, die ruim 10 meter' hoog boven de verongelukten ligt, weg te ruimen. Nog meer personen iu de bergen omgekomen. Van twee studenten, die op de Cr'ettepas door een lawine werden overvallen, wist er een zich uit te graven, doen de tweede is om het leven gekomen. Voorts wordt gemeld, dat vier jongelui die een toer hadden onder nomen naar den op een hoogte van 2000 ni. gelegen Frettespas, sedert .gisteren ver mist 'worden. De betrekkingen tusschen de Litausche regeering en de Katholieke geestelijkheid ”n S‘an',’Unt,' d*t .ia i -i ZU dusver heeft mgenomen al zal een h a“'“"er*K1'|k conflict met het Vaticaan er ook het gevolg verscherpt. De regeenng beeft zich ge- 1 s noodzaakt gezien, zaïlks in verband met de tegen haar gerichte agitatie, maatregelen te nemen, waarvan een aantal Katholieke geestelijken het slachtoffer zjjn g. woixien. De bekende Katholieke theo.oog prof. Raukelis, die aan de Litausche universiteit is verbonden, is’voor den duur van den „oor logstoestand” uit het district Kofno verwij derd. Aan dien leider der christelijke demo craten, pastoor Krupavicius, is verboden het stadje Garliavai, waar hij zijn geestelijk ambt vervult, te verlaten en zich in Kofno te vertoonen. Krupavicius moet zelfs onder politietoezicht staan. Ook den pastoor van Lwl .--v voegestaan het stad- i christelijk-democra- 1 tisch orienteerende bisschoppen nemen van Bij hoogstaande menschen goed aangeschreven te staan, is geen ge- ringe lof. van een hartaandoening tijd overleden. van Connaught en lady Maud ren bij het doodsbed aanwezig. Na een onbezorgde jeugd, gruotendeels doorgebracht op Sandringham en het Schot- sche landgoed Abergeldie, trad de prinses op 22-jarigen leeftijd in het nuwolyk met lord Fife, den lateren hfrtog van Fife, ven Londensch bankier, die een intiem vriend van haar ouders was. Zy was steeds wars van elk uiterlyk vertoon en voeiue dan ook geen hofhouding. Haar teruggetrokken aard en haar delicate gezondheid leidden er tce, dat zy zich slechts zelden in het publiek ver toonde. Fotografeeren was de voornaamste liefhebberij der prinses, en zy verwierf daar in groote bekwaamheid. Vermeldenswaard is nog, dat zy by een reis naar Egypte in 1911 schipbreuk leed, waarbij zy en de leden van haar gezin slechts met groote moeite konden Worden gered. Haar echtger.oot overleed het daarop volgende juar. GRIEKENLAND. Corin the geteisterd. Materieele schade. Te Corinthe en omgeving duren dc aard schokken nog steeds voort, en gaan gepaard met een sterk onderaardsch gerommel. Hoe wel de zwaar geconstrueerde huizen tot nog toe aan de schokken weerstand konden bie den, verblijft de bevolking grootendeels in de open lucht. De regeering heeft direct maatregelen getroffen en meer dan 100U tenten voor de betrokken gebieden gezonden. De mateneele schade van de schokken van gisteren is belangrijk gróoter dan men oorspronkelijk verwachtte. In het oude gedeelte van Corinthe zyn 36 huizen geheel ingestort en de overige zoo goed als onbewoonbaar. Ook uit de dorpen uit de omgeving van Corinthe wordt gemeld dat talrijke huizen zyn ingestort en beschadigd. Er vallen ech ter geen menschehlevens te betreuren. Wat sterkte betreft doet deze aardbeving zeker niet onder voor die van 1928. ITALIË, Het Italiaansche eskader naar Brazilië gestart. Het Italiaansche eskader van 14 marine- vliegtuigen is hedennacht bij volle maan onder leiding van den Italiaanschell minis ter van de luchtvaart generaal Bulbo te 1.10 uur plaatselijke tijd, 3.50 uur Amsterdam- sche tijd, van Bolama in Portugeescb West- Afrika opgestegen voor de vlucht naar Port Natal in Brazilië. VER. STATEN. Hongerlijdende boeren bestormen een stad. Zij eischen voedsel en dreigen het te nemen. Zaterdagmiddag hebben, zoo meldt Reu ter, vijfhonderd tot wanhoop gebrachte boe ren uit een eenmaal rijk landbouwdistrict de stad England in Arkansas bestormd on- uit den weg gaan. Of ik heb mij vergist, „o, T1_r, en zou u werkelijk reden hebben, om mijn averechtsche voorstelling? Het is om gek te wordenO mijn God, heeft die man dan geen onheil genoeg over ons gebracht! Moe ten wij dan ook nog de schuld dragen van zijn dood? Zij wm heelemaal buiten zicfrzelf. Veront waardiging sprak uit lederen trek van haar gezicht. En die verontwaardiging was echt, daaraan was geen twijfel. Helfrich haalde diep adeni. Hij vergiste zich niet. Van nu af aan sprak hij met volkomen zekerheid. U wa« de eenige. getuige destijds. Ver telt u mij precies, hoe de zaak zich toedroeg. Wie had de samenkomst bij „De Drie Mir teboomen” voorgesteld. Hij, antwoordde freule Renee zonder aarzelen. Die man, die helaas met recht don naam van mijn vadér mocht dragen. Hij schivef aan mijn schoonzuster. Eerst voor zichtig, maar toen steed® duidelijker. Hij dreigde^ dat hij openlijk «ou optreden, als zij niet toestemde om terstond een door hem bepaalde aanzienlijke som te betalen. Aha, hef was dus een soort afpersing? Ja, dat wil zeggen hij had ontwijfel bare rechten. Rechten, die als hij er ge- bruik van maakte niet alleen een gewel dig schandaal zouden teweeg brengen en onzen naam op ieders lippen zouden bren gen. maar mijn broer zoo ongeveer tot een bedelaar zouden maken - of erger dan dat Wendde hij zich niet eerst rechtstreeks tot uw broer5 van zyn. Dit laatste is te eerder te vreezen, I daar de nuntius van den Heiligen Stoel in I Litauen, Bartolomi, te Kofno beschouwd I wordt als iemand, die nadrukkelyk de par- ty der tegen de regeering intrigueerende Katholieke geestelijken kiest. BUÏTENLANDSCH NIEUWS^ DUITSCHLAND- Rust in het stakingsgebied aan de Roer teruggekeerd. De afgeloopen nacht is in het stakings gebied rustig verloopen. Nergens is het tot samenscholingen of ordeverstoringen geko men. By na alle mijnen in het District Duis burg melden dat de arbeiders weer ongeveer voltallig aan het werk zyn gegaan. De gende uitdrukking in zijn oogen. Nooit knarste hij tusschen zijn tanden. Alleen over mijn lijk zult u Ho ho hoWe gaan samen Hij schudde den ander zachtjes bij den arm. Wees nou verstandig, man. Wat geeft het je, of je je al verzet? Ik ben hier niet gekonjen, zonder een paar kleine voor zorgsmaatregelen te treffen. En u zult de familie het best van dienst zijn, ale u zich onder deze omstandigheden Volkomen be daard houdt. Als alle® goed gaat, zal mijn onderhoud met de freule een heel vreedzaam verloop hebben. Kom mee. Bij het woord „freule” was het, alsof den portier door den bliksem getroffen was. Hij stond daar met knikkende .knieën, staarde dep detective met oogen en mond wijd-open van ontzetting aan,, en volgde hem zonder eenigen tegenstand te toonen. Op de eerste verdieping gekomen, bij de deur van het vertrek, waar dien avond de oude vrouw voor de tafel had zitten lezen, bleef Helfrich een oogenblik staan en zeidè bij wijze van verontschuldiging: Ik zou me natuurlijk liever laten aan dienen bij de dame in kwestie, maar de omstandighedem noodzaken me, om bij uit zondering een keer onbeleefd te zijn. Uw vrouw en Fina Markbreiter zijn zeker hij haar? De portier knikte zwijgend.. Op Helfrich’® kloppen ging de deur open en Fina verscheen. Zij stond op het punt om een gil te geven, toen zij hem zag, maar hij hief waarschuwend zijn hand op. Stil! zei hij zachtjes. Stal als u uw moestere® onnoodigen last wil besparen ENGELAND. Doodstraf voor een 21-jarige. Petitie geteekend door meer dan 32.000 personen. Te Birmingham werden on't*ngs twee jongemannen van 21 jaar ter dood veroor deeld wegens moord op een bejaarden loo per, dien zy op straat van ëftn bedrag'van 900 beroofden. Een hunner had den man tegen den grond geslagen waardoor hy een schedelbreuk kreeg. De ander had met een auto op zyn medeplichtige gewacht. Lr werd door meer dui' 82.000 inwoners van Bir mingham een'1 petitie ten behoeve van de beide veroordeelden ingediend, waarvan het gevolg was, dat ten aanzien var. den twee de de doodstraf in levenslangen dwang arbeid werd veranderd. Voor de eerste werd de doodstraf echter gehandhaafd. De straf zon heden worden voltrokaen. Er werd te elfder ure een nieuw petitie ingedieud door 5000 pers ooien geteekend. Men neemt net den minister van bin- nenlandsche zaken, Clynes, kwalijk dat hy de doodstraf heeft gehandhaafd, teiwyl hij toch zelf een verklaard tegenstander van de doodstraf is, pas een rapport verschenen is tegen deze straf, uitgebracht door een commissie uit het Lagerhuis, en de jonge man slechts enkele maanden boven de leef tijdsgrens is, zelfs aanvaard door voorstan den van de doodstraf. Koning George’s oudste zuster overleden. Prinses Louise van Groot-Brittannië. Prinses Louise Victoria Alexandra Dag- mar, Prinses Royal van het Vereenigd Ko ninkrijk en oudste zuster van komng George is Zaterdag volgens de Tel. aan de gevolgen Blijft u met meneer Knobloch hier op de gang, tot ik u roep Daarop ging hij <neL de kamer binnen. Zijn blik gleed zoekend in het rond en bleef dan rusten op den ligstoel, waarop een slan ke, donkere vrouw lag uitgestrekt, die zich bij zijn binnenkomen half had opgericht en hem sprakeloos van schrik aanata&rde. Naast haar stond juffrouw Knobloch met een witte pruik in de band. Helfrich maakte een die pe buiging voor de dame op dien ligstoel en zei dan tot de vrouw van den portier: Uw man wacht in de gang op u, juf frouw Knobloch, ik zal u roepen,, als uw diensten, weer noodig zijn. Ik sta hier in raam van graaf Saluga. De vrouw trilde van woede en verontwaar diging, maar waagde het niet, zich tegen een zoo beslist gegeven bevel te verzetten en ging dralend heen. Thans wendde Hel frich zich tot de dame, die hem nog altijd, zonder een woord1 te kunnen uitbrengen aanstaarde. Voor olies moet ik u xerzoeken, freule, mijn ietwat onvormelijk binnendringen wel te willen verontschuldigen, maar u hebt me in uw diverse gedaanteverwisselingen zoo handig en zoo voortdurend weten |e ont snappen, dat ik werkelijk geen ander middel zag dan dit om enkele dringende vragen tot u te richten. Ik mag aannemen dat u mij herkent, voegde hij er glimlachend aan toe. Da dame, wier knap gezicht zoo wit zag als het kussen, waarop haar hoofd straks ge rust had, bleef zwijgen. Wie zoo sterk en dapper ieder gevaar ging Helfrich voort, mag thans •tig de gevolgen van haar daden van het ïoungplan ook de voorwaarden be J Juist in den laateten tijd voeren de chris- hooren, die door anderen yervnld moeten telyk-democraten evenals de andere opposi- worden. Duitschland kan zyn jaarlyksche betalingen niet volbrengen, wanneer ’t niet voldoende kan uitvoeren. Het Young-plan is niet uitvoerbaar, wanneer Duitschland geen buitenlandsch crediet op langen ter mijn tegen billijke voorwaarden kry'gt. Eerst wanneer Duitschland is bevry’d van den drpk der leeningen op langen termijn, kan het zyn eigen krachten ontwikkelen. Het is verder niet aan te nemen, dat de in ternationale toeneming van de koopkracht van het goed ook niet op de schadevergoe- dingsbétalingen van invloed zal zyn. De lei dende gedachte van het Dawes-plan was Duitschland niet boven zyn vermogen te be lasten. Dit moet ook voor het Young-plan gelden Men moet er rekening mee houden, dat de levensstandaard van het Duitsche I volk gehandhaafd kan worden. De veran derde omstandigheden met betrekking tot de waarde van het goud moeten nieuwe mogelijkheden scheppen. moeilijkheden van de aflossing van Jeenings- voeriryj van een radicaal economisch pro- irram een matste 1 lende versiering l.ad M»ng-plan. 1 streeft er al sinds lang naar een overeen- Duiteche I stemming tusschen Polen en lataucn nader- zjjde betoogd worden, dat voor de uitvoering 1 bij te brengen. het Youngplan ook de voor waarden te I tiepartijan in Litauen, een felle campagne ten gunste van ëen accoord met Polen en tegen de Duitsch-sovjet-Russische orientee ring van Litauen. Daarom hecht men in po litieke kringen te Kofno groote politieke be teekenis aan de moeilijkheden, die russenen de regeering en de Katholieke geestelyklieid zijn gerezen.

Goudsche Courant | 1931 | | pagina 1