ALS DE ZOMER KOMT. m H. KRIMPENFORT Zn. DUIF MODESHOW 9 M attractie KING 1UQTW VITRAGES EN GORDIJNSTOFFEN VLOERBEDEKKINGEN WITTE STAD OBLIGATIËN VOOR UW KINDEREN ÜF Anton Coops J. HULLEMAN GOUDA pepermunt De jeugdherberg Frensberg. DE MO DE^ WIJST DEN WEG. KLEIWEG 25 HEERENSTRAAT I MARQUISETTES - VOILES MADRAS KANTEN Cocos - Axminster Karpetten Tapis Beige - I II '|l, 'k 'k '|5, |IO, "|20 Hoofdagent J. DE WEGER Uit het pracht album CarL Hagenbech's Dierenvangst... p'°:nè dl", ZEEPPOEDER. 1 VETLOOGMEEL DUIFZEEP f Beroemd sinds 1889 Zaterdag 21 Maart 2 uur OPENEN wij het SAISON met een Onze In ZAAL KUNSTMIN Mannequins zullen de Nieuwste Modellen in Costumes. Mantels, Complets enz. vertoonen met bijpassende hoeden. Maandag 23 Maart is de geheela Collectie in onze Zaak te bezichtigen Toegangskaarten voor de SHOW zijn vanaf heden in onze Zaak verkrijgbaar Zaterdag 21 Maart UITSLUITEND vanaf één uur in Zaal Kunstmin Hoogstraat 9 II Telefoon 2379 P. S Zat»rd«K 21 Maart zal onze Zaak den geheelen dag gesloten zijn. plÜtt'geplaatst RADIO lile uarlen gebikju 6 eeit per sluk tailiche gebakjes I eent per slok Mma Honingkoek 40 eeil per sluk Zulnre KiMiilug 15 mul per Sirtipwalels G ecot pir sink. 6EBi UMPamzu. Panflavin pastilles Permanent-Wave H. P. v. Wijngaarden, Kleiweg 77, Gouda, Tel, 3315 Official Dealer verschillende zijden daartegen geprotesteerd maar het baatte niet. De kerk was arm en trachtte op die wijze haar terrein produc tief te maken. Een halve eeuw later is men begonnen met dien ontsierenden bouw weg te breken. Sedert 1574 is de Jacobskerk door de pro testanten in bezit genomen en onveranderd is ze in dat bezit gebleven. De eerste do minee die er optrad was J. P. van Cas- tricum. Vele plechtigheden hebben in deze kerk pia&ts gehad; in later jaren is meer de Wil lemskerk uitverkoren als plaats voor bijzon dere feestelijkheden. Deze kerk in indertijd door Koning Willem III geschonken. Het gebouw was voor dien Koninklijke stallen. Mooi is die kerk heelemaal niet; ze heeft ipwendig heelemaal geen stijl en tötwendig is het ook niet veel zaaks. Eigenlijk heeft men in de middenstad te veel kerken voor de hervormde gemeente sedert tal van woningen in dit centrum zijn veranderd in winkels en de woonhuizen er steeds schaarscher worden. Op den duur zal men goed doen er een of meer te ver- koopen. Reeds is er één verkocht; deze is papierpakhuis geworden. Maar voor de vier die er in het cenjrum over zijn is Zondags geen voldoende schare meer aanwezig. De Jacobskerk alleen ware voor dit deel van de stad meer dan voldoende. Men kon die dan ook in goeden staat houden en zelfs moooi restaureeren. Ook dus ontdoen van de niet bijster fraaie slaapmuts, die haar hoog in de lucht prijkt. HAGENAAR. De scheikundige analyseert, —het publiek proeft de aparte kwaliteit van Kngros: J?a. «v.u. nnuiurj.s. Vroeg bloelende planten. Een de* «erste plantjes, welke in het voor jaar bloeien, is de Vroegeling. Het onge veer 4 f.M. hooge plantje kan men dn zach te winter* soma reede in het laatst van Februari bloeiende aantrefien. Hooge, niet te dorre zandgronden zijn de pl aaleen waar het thuia behoort. Het ig echter nog wel -ene vroeger bloei ende aangetroffen. Gevallen, dat het dn het laatst van Januari in bloei stond, moeten in iisktoze winters geen zeldzaamheid zijn. Het heeft thans ook nog niet de hoogte bereikt die het heeft, als het plantje vol groeid is, Een rozet van kleine blaadjes spreidt ziicl) op den grond uit, waaruit een klein steeltje opschiet van anderhalve cen timeter hoogte. Eerst ak er zich zaad ge vormd ngftft, zijn de plantjes volgroeid en u een hoogte van ongeveer vier centimeter bereikt. De aeer kleine bloempjes, die eenige over eenkom* n»et hot herderstaschje hebben, kan Itosn ki Wt kaatet ran Maan in groot© luoeveelheden op de hooge zandgronden aan treffen Op plaatsen, waar vroeger de cicho rei vroeg in den hei 1st, in liet laatst van September of tegen bqgm October,, gerooid werd en de andere verschillende onkruid- zoden niet ontkiemden, kon het plantje over- 1 teersehen zijn. en al waren de bloempjes klein, een kleurigen tint aan de akkers geven. Ala men cultuurplanten als sneeuwklokjes niet meerekent, m dit klein nietige plantje wed een van de et-reten, die men bloeaend© kan vinden. Maar al ig het klein, het herii> nert ons er aan. dat straks andere zullen volgen. Als het niet te koud meer wordt en stren ge nachtvorsten uitblijven, bloeit over eeni- ge dagen het Maartsche viooltje. Als de kille Maart wind onr da akkn «trijkt en het stof van de droge zandgronden doet op waaien, kan men het plantje reed® op een beschut plekje bloeiende vinden Dan trip pelt weer de- witte kwikstaart, met den staart wippende, over de akkers. En een paartje goudvinken kan men weer aantref fen als ze op eenige metare afstand van elkaar op een tak boven het water zitten. Fel schitteren Am him gele kleuren als ze, l»eschut door een hoogen wal, den kouden Maartwind ontwijken Even lalter verschijnt het speenkruid op de weiden en het kleine hoefblad op de dij ken en bermen. Het speenkruid kan op enkele plaatenn in de weiden het grfes in het voorjaar verdringen en de gele bloem pje® kunnen zoo talrijk zijn. dat er gele plekken in de creiden door de bloeiende plantje® ontstaan De waterwilgen zijn r*ed« weer van de be kende katjes voorzien Nog enkele dagen, dan worden de takken w-er bij bossen ver zameld om in flesschen vazen en soms jam- j rotjes wplaatst, de huiskamer te versieren. Over enkele dagen bloeit weer de iep. Wie thans enkele takken in een verwarmde ka. mer op water zet, kan ze op deze manier in bloefi trekken. Eveneens kunnen ze vooreen zonnig raam op het zuiden geplaatst worden. Het zijn zeer eenvoudige bloempjes, van een vailbruine kleur met meeldraden, waar de stamper in het midden staat AIa men tegen •■en takje tikt, valt het droge stuifmeel uit de knopjes en verspreiden er zich kleine wolkjes door de bloeiende twijgen. Het Internationale Dubbeltje en wat hat waard ia. Garruli Pilius, de geestige schrijver van de Zijlichtjes in het Vaderland, vertelt in een van zyn laatste lichtjes allerlei wetens waardigheden van de geldswaarde in de verschillende landen en hjj doet dit op de volgende kostelijke wijze: Wie in het buitenland veel heeft rond gekeken, wie 't een met het ander heeft vergeleken, wie landen en steden heeft be zocht en dan voor zijn vrienden cadeautjes kocht, dien moet het sterk zijn opgevallen, dat de munteenheden en allerlei getaliep, zoo hier en daar nogal varieeren en dat pr heel wat valt te leeren voor wie niet vlug is in het cijferen en dat hij zich wèl moet bij veren, om zich niet éénmaal te vergissen, want anders zal hij gelden missen! Wanneer hij eenmaal overstuur «s, omdat het hier of daar zoo duur is, dan gaat hy kleine fooitjes geven. Daarvan kan hij plezier beleven! De dollar der Amerikanen, de Peso van de Mexicanen, de Milreis van de Portugeezen daar moet je heel ge wiekst bij wezen! De Tsjernowets is van de Russen. Die nemen je met smaak er tus- schen. De Zloty, 't geldstuk van de Polen, die wordt je met gemak ontstolen. De Drachma van de goede Grieken, is óók al zoo'n onsympathieke! Terwijl de Leva der Bulgaren De hemel moge je bewaren! De groote kunst is uit te rekenen, wat of die duiten wel beteekenen, wanneer je het hebt opgeteld in t welbekende eigen geld. Zoo zegt Roemenië met branie: één Lei is minstens honderd Bani. Maar is eók ieder een bekend: de Lei bij óns kost éénen cent? En duizend Reis is dertien centen. Wie du/ in Portugal wil venten, bepale maar wat hóóger prys, dan vijf en tien of twintig Reis! rj Hoe schijnt het uiterlijk niet schóóne, om tienduizend Hongaarsche Kronen,' op een maal zoo te mogen erven! Maar achteraf zul je t besterven, zoodra je eens de waar heid kent: dat is juist vijf en dertig cent! Een Andere Kroon is honderd öre. Daar kan je minder mee gebeuren, ofschoon in Tsje- cho-Slowakije je weldra weer kunt honger lijen. Déar staat de Kroon op honderd Hel ler en stellig klopt uw hart weer sneller; je denkt dat je in bonis bent. Die Kroon staat juist op zeven cent. Zóó ligt de wereld uit elkander. Een ieder ruïneert den ander. De Yen, de Sen, de Mark, de Ure... ze kunnen ons alléén plezieren. De Schilling, Bolivar en Lei, ze maken ons verheugd en blij en °P de geld wisselkantoren, dagr kun je vreugdekreten hooren! Het mee snijdt steeds aan alle kan ten. Steeds komen nieuwe olifanten en la ten ziioh een beetje villen. De gelddorst is niet meer te stillen, 't zij in centavos of in franken, je moét nu eenmaal naar de ban ken. Dat is de eerste der tendenzen, dank zy 't bestaan van al die grenzen. Zoo loopt ona lot langs vele waarden en a 11 ij d koersverlies op aarde. Wie bofte ooit in Bugarjje of kreeg tevéél geld in Turkije? Wie werd ooit rijk milreis en al dank zij de bank vah Portugal? Ja, zelfs Marang van IJselveere moest deze harde les nog leeren. Een eenheidsmunt zij aanbevolen. Dan wordt er nóg genoeg gestolen. (Van onzen specialen medewerker.) Het „Verband für deutsche Jugendher- bergen", de bekende organisatie, die gerie felijk en goedkoop onderkomen verschaft aan de reizende en trekkende jeugd, heeft een aantal oude Duitsche burchten, die zich in zyn bezit bevinden, in moderne jeugd herbergen laten veranderen. Deze kasteelen, waarin eens de ridders woonden, oefenen naturlyk een bijzondere aantrekkingskracht' uit op de jeugdige toeristen, daar zy boven dien meestal een zeer schilderachtige om geving hebben. Een der fraaiste dezer jeugdlogementen is de Freusburg, die zich hoog boven de oevers van de Sieg, in de nabyheidran Siegen in Rrjnland-Westfalen verhef' Ji/fxfen geteerden weg, die in het dal van 'elfe Sieg een breeden boog maakt, staat een kleurige wegwijzer uit hout, voorstellend een wandelaar, met stok en rugzak, die naar de jeugdherberg Freusburg schijnt te klim men. De weg kronkelt nu, door het dorpje Freusberg met zijn vriendelijke zwart-witte vakwerkhuisjes, naar den burcht. Het laat ste stuk van den weg is tantelyk steil, maar het heerlijke uitzicht, dat men van het pleintje voor de burcht geniet, is een goede belooning voor den moeilijken tocht. Onder de oude linden zitten hier op dit pleintje in de zomermaanden, als de maan door de bladeren schijnt, jongens en meis jes en zingen volksliederen. Voor hen ver heft zich de fraaiste jeugdherberg van het Duitsche Westen. In sierlijke gesneden let ters staat het woord „Freusburg" te lezen boven de geweldige ingangspoort. Slechts een paar stappen en men bevindt zich op de binnenplaats van het kasteel. Men loopt hier niet op welverzorgd plaveisel, maar op geweldige stukken rots. Kleine deuren in dikke muren geven toegang tot het ge bouw. Smalle trappen kronkelen naar bo ven. Overal wijzen kleine bordjes u den weg. Elke zaal heeft een naam, een ern- stigen of een grappigen: Meezenhok of lijs ternest, stille kluis of „kijk in 't land", he melrijk of duivenslag. Zindelijkheid tot in de kleinste hoekjes: dat is de eerste indruk, dien men hier verkrijgt. De Freusberg is reeds in oorkonden van het jaar 950 vermeld als een onoverwinne lijke vesting, waarin de.ridders van Vroits- burg huisden. Na dagen van roem kwam het verval. Alleen toeristen trokken af en toe door de ruïnes van den burcht, tot op zeke ren dag jongelieden met houweelen en scheppen aan het werk trokken en twee jaar lang werkten aan den herbouw van het kas teel. Op 8 October 1928 werd de „Jeugd- burcht" ingehuldigd. Een buitengewoon ge moedelijk jeugdverblijf was hier tot stand gekomen. Overdag houden de jongelieden zich op in een gezellige zaal. Langs de mu ren staan banken: eigenlijk kisten, waarvan de deksels opgeklapt kunnen worden. Naast deze zaal ligt de keuken der toeristen, die hier naar hartelust kunnen koken, braden en bakken. Iedereen zorgt hier, zooals hij zelf wil, voor zyn voeding. Hy verorbert de voorraden, die hij in zijn rugzak heeft mee gebracht of hij koopt zijn eten in de groote burchtkeuken, waar de huismoeder met haar vriendelijke helpsters aan een grooten haard staan. In verschillende vertrekken en zalen staan 225 uitstekende bedden, waar in men, in de zelf meegebrachten slaapzak of tusschen twee witte lakens, die voor een paar penningen worden ter beschikking ge steld, kan uitrusten van de vermoeienissen van den dag. De jeugdherberg heeft natuur lijk ook keurige waschinrichtingen, douches met koud en warm water, speciale inrich tingen voor voetbaden. Het gansche gebouw bezit 's winters centrale verwarming. Voor de noodige verstrooiing der jeugdige toeristen wordt ook gezorgd. De Freusburg bezit een muziekzaal en een groote biblio theek, alsook een sport- en een speelplaats Gelegenheid tot baden en roeien vindt men in de Sieg, in het dal. In de fraai versierde ridderzaal houden vaak vereenigingen van toeristen, goede tempeliers, landbouwers en studenten cursussen. De leerlingen van de muziekhoogeschool van Keulen geven hier uitvoeringen Zoo heerscht gedurende het gansche jaar een gezellige drukte tusschen de dikke muren van het kasteel. De ware gezlligheid houdt hier echter eerst haar in tocht, wanneer de jeugdige toeristen de poort binnenstappen. Van het oogenblik af, waarop de eerste viooltjes bloeien, totdat de laatste sneeuw gevallen ia, komen jan- Wie in deze grillige dagen durft spreken van den komenden zomer, ondanks het feit dat regenvlagen en zelfs sneeuwstormen het verblijf buiten niet aangenaam doet zyn, dkt zijn de Mode-koninginnen, die het zo merseizoen hier komen inluiden. Het beken de Parijsche Modehuis Worth heeft zyn gracieuse draagsters harer nieuwste mo dellen naar ons land gezonden en in het al lernieuwste hotel van Amsterdam, het mo dem en luxueus ingericht Garlton-Hotel hebben deze Mode-koninginnen de nieuwste creaties voor den a.s. zomer aan een select publiek dat de schitterende ruime zalen van Carlton vulde, getoond. Het was een show van elegance en gratie, waarbij de Directie van het Carlton Hotel zorgde voor uitnemende muziek van een onder leiding van Gluskin, den vroegeren eersten drummer van Whiteman, staand orkest, dat Monte Carlo had verlaten om naar Amsterdam te komen. Bij den aanvang van den show heeft Mr. Rouff, de vertegenwoordiger van Maison Worth, den talrijke gasten vanaf het po dium, dat midden in de zalen stond, op de hoogte gebracht wat het zomerseizoen zal brengen, waarnaar de dames natuurlijk ver langend waren. De zomermode 1931 brengt korte japonnen voor overdag, maar de avondtoiletten zyn lang. De mode heeft het niet aangedurfd, waar de korte kleeding zoo algemeen wordt gewaardeerd, daarin nu ook geheel verandering te brengen. Onafgebroken zyn de mannequins in tel ken» wisselende toiletten, onder begeleiding, van lichte muziek de zalen door geschreden, om de creaties van Worth te doen bewonde- Iren. Het programma vermeldde er veel meer dan 100, die onder leuke, doch ook wel bizarre namen werden aangekondigd, wat tot het rijk der mode ook behoort. Uit aller leukste sportcostuums, enkele middagtoi letten, maar vooral uit de vele avondjapon nen bleek de verbeeldingskracht der artis tieke ontwerpers van het huis. We noemen een imposant kleed van witte zyde „Etoiie d'or" genaamd, een sporttoileit met een groen gestreepte mime pantalon, dat als „Juvenille" werd aangediend, een ander van prachtige roode zyde vervaardigd, was als „Lys Rouffe" aangegeven. Een schitterend toilet van goudbrocaat, waarvan groote be koring uitging, was „Audacieuse", een an- -dere creatie, ze^gjjpen van kleur met een kort zittend jasje wekte eveneens bewon dering, evenals efn prachtige zwart-wit combinatie. De mode heeft ditmaal de rokken alle lang gemaakt tot op den voet, décolleté ziet men zoo goed als alleen op den rag. en dan zelfs zeer laag. De mode heeft zijn grillen. Korte jasjes en monwlooze vesten kunnen voor koude behoeden; zy vervangen de bridge-coats van den winter. Het aller laatste snufje is wel de kleine cipe, ge maakt van charmeuse of crêpe georgette, met een bootrand je of puntkraagje. Som mige toiletten hebben het halve mouwtje, maar dat flatteert heelemaal niet. En dat wil toch de mode bereiken. Het Modehuis heeft ook veel werk ge maakt van de handschoenen. De manne quins droegen handschoenen steeds in de kleur van het toilet, tot aan de elleboog, als om zich daar weer aan 't halve mouwtje aan te sluiten. De schoenfabrikanten zullen dezen zomer van de mode weinig hebben te wachten: de mannequins gingen allen op sandalen met hooige hakjes, zelfs in avondtoilet. En kou sen ontbreken daarbij geheel, wat voor t Holiandsch klimaat wei heel luchtig iykt en dan ook vrel geen navolging vinden zal. De lange paarlen colliers hebben afge daan, daarvoor zijn in de plaats gekomen korte, soijns v(jf of zes dubbele snoeren imitatie-jUweelen met een slot bevestigd. Die zyn thans zeer en vogue. Als laatste creatie van Worth kwam een imposante demonstratieeen bruid in feëeriek bruidstoilet met haar gezelschap, begroet door de Hochzeitsinarsch, waarna de Fransche en Nederlandsche volksliederen door alle aanwezigen aangehoord, den show besloten. Hierbij geven enkele der creaties een beeld van wat de zomermode 1931 brengen zal. DE MODEKONINGINNEN VAN WORTH LUIDEN HET SEIZOEN IN. ggu «n meisjes hier aan in hun padvinders- kieedÜ, hun sportpakjes, hun gewone wan deluitrusting. In 1930 werd hier in het ge- jveel meer dan 20.000 maal nachtverblijf verleend. In 1929 werden 17.000 bezoekers geteld. Ook in het buitenland bestaat be langstelling voor de Freusburg. In het afge- loopen jaar konden hier jeugdige Neder landsche en Deensche toeristen worden be groet. Kenschetsend is, dat iedere bezoeker hier de opvattingen en de overtuigingen van den anderen eerbiedigt, moge hij com munist of Jungdo-man, sociaal-democraat of aanhanger van een vrijkorps zijl RUILBUREAU voor bons en plantjes. Hebben verzonden aan: Joop L. te Gouda: 70 linnenkastbons. Paulus F. te Gouda: 24 linnenkastbons. Arie P. te Gouda: 16 Van Nelle's bons. Genoteerd voor: L. E. te Gouda: 86 Hagzegels. Mededeelingen voor: Arie P. te Gouda: U zult wel verwonderd hebben opgekeken in plaats van 35 maar 16 Van Nelle's bons. U vergeet echter dat één van Houten's bon 70 punten afkom stig is uit een K.G. bus bruin merk. U zond 5 bons uit 1 ons busjes en 1 bon uit een 2% ons busje, dus zes bons met een totale waarde van 7H/10 maal 70 is 52^ punten, daarbij nog 280 punten, is totaal 332 punten, gedeeld door 20 is dus 16. Dui delijk? L. E. te Gouda: Voor U aan de beurt bent moeten we eerst nog verzenden een totaal aantal van 323 Hagzegels, dan komt u pas met de 91 wapens. Of het lang duurt. Dat kunnen we niet zeggen. Er zijn weken van geen inkomende Hagzegels, dan 1, dan plots enkele honderd tallen. Het is steeds een verrassing, we zyn toch afhankelijk van de binnenkomende bons en plaatjes! Aan de verzamelaars van Verkade's zee water-aquarium en terrarium bons of plaat jes deelen we mede dat we verwachten 4 complete stellen van dit album. Eén is er reeds bestemd, dus nog dtfe stellen zyn disponibel. Wie kan ze gebruiken? 153 8 is 1224 punten zijn er voor benoodigd. HET RUILBUREAU. DAKRUBRIEK Onder redactie van de Damclub „Qooda", Secretaris de Ia Beglaan 14, lokaal dar dab Harkt 49. Probleem No. 726. Zwart schijven op: 4, 8, 10/13, 17/19, 21, 23, 28/30. Wit schijven op: 15, 26, 31, 32, 36, 37, 3.9/42, 44, 47, 49, 50. TC. ..jHR" Probleem No. 726. Zwart schijven op: 1, 3, 5, 6, 8, 10, 12, 13, 15, 22, 27, 28, 83, 36. Wit schijven op: 11, 14, 19, 2Q, 24, 25, 30, 39, 41/45, 47. Oplossing van Probleem No. 723. Wit speelt: 24—29, 25—20, 28—23, enz. Oplossing van Probleem No. 724. Wit speelt: 34—29, 28—22, 33—29, 35 4, 4:7. ONZE COLLECTIE IS ZEER UITGEBREID, IN ALLE PRIJSLAGEN 100 ENORME KEUZE MAANDAG 23 MAART A.S. BEGINT DE TREKKING DER NED. STAATSLOTERIJ Laatste week OVERAL VERKRIJGBAAR 40 NIEUWE MARKT 17 TELEF. 3256 GOUDA Jf' "0e4er/y 5 2e<..p. erati»op "Pgren e„ C,, °0r^Pc0, stapt deze dikhuid op !U toe. uls werd hit in zijn eigen Vaderland, in't donkere Oerwoud van Sumatra, door Uw aanwezigheid verrast Zóó werkelijk is het filmbeeld en zoö natuur getrouw zijn de kleuren, dat 't U is als klonk het geschreeuw van deiï Maitielbaviaan vanuit het oude Gallaland tol llw oor door. Hij elk pakje Duif Zeeppoeder/ Vetloogmeel, in elke doos Duifzeep en in iedere bus Duif Schuur poeder gratis een Pleines' Dierenplaatje. Het album, waarin 320 plaatjes moeten worden in geplakt, zendt onze Afd. Albums U gratis toe na ontvangst van 75 geldige Duilmefken, ol tegen betaling van ƒ1.50. Prospectus gratis op aanvrage. N V. KONINKLIJKE ZEEPFABRIEKEN DE DUIF, V/H r.HR. PLEINES. Afd. Album», Den Dolder (U.) Aanbevelend, GEZ. VAN DANTZIG. iveek. GEHEEL GOM- PLAATST ƒ125.— HAPPEL. Snoystraat 69. GOUDA. bij Drogist, Wijdstraat 31, Tel. 2482 Vanaf heden is mijn 2o verlaagd van f 15. op MO.—Vroegtijdige bespreking is gewenscht N.V. AMSTERDAMSCHE NAAIMACHINEHANDEL V/H A. LEWENSTEIN, KLEIWEG 88 GOUDA. OOEDKOOP EN SIERLIJK - CONTANT EN GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN 50 KLEIWEG 20 - TELEFOON 2850 rw uw vi as ju ca* FORD TUDOR SEDAN (2 portteren) FORD FORDOR STANDARD SEDAN (4 portieren). FORD SEDAN DE LUXE (4 portieren). FORD TRUCK, wielbasis 3.35 meter. FORD TRUCK, wielbasis 4 meter. Allen uit voorraad leverbaar. Diverse ingeruilde Persoueu- eu Vrachtauto', tegen Opruimingaprjjnen. Autobanden alle maten voorradig.

Goudsche Courant | 1931 | | pagina 2