I :hDat eerWeg ’wordenvoorde genezing ie verzachtende vloeistof. Ik voor de teerste huid, ig. Lijdt ge aan huid- misten, dauwworm, roos i vorm ook, dit middel II 1 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BEBBENWÜI,f)E' .BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, enz> BOSKOOP, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN Dit blad vérschijnt dagelijks behalve opZon-en Feestdagen 'ulkt FEUILLETON. Een ongeluk in de Andes. en ieder I ■A1 I UJUN Pt L AJNU. 25 rkrijgen. De aan- leeft naar de Mi- id gewekt, omdat ge- g* bleek voor de aanvaller» on zijn, mede door het gemis aan ABONNEMENTSPRIJS: per per kwartaal 2 JO, per week 21 Kruiden aer’s Pillen ;bben er baat dooi Hen ook U helpen, den 60 cent pei Pillen 60 cent per 1.70. Overal ver- Internationale Samenwerking. Een Europeesche unie noodzakelijk. Een toespraak van Briand. De Duitsch-Oostenrjjksche tohinie. een kanaal geslipt en te water is gereden. De 5 inzittenden van den auto zijn verdron ken. Een gelukkig huwelijk is geen lot uit de loterij, maar ontstaat door den ern- stigen goeden wil van twee menschen, die beiden, vereenigd, onvermoeid stre ven naar de bereiking van een voorop- gesteld doel. zün kracht gevergd uwen zyn uitgeput; alen heeft van anae- de) of neurasthenie b de SANGUINOSE snel de verlorene Door dat de SAN- loed vernieuwt, ver- grijpt zy' met vaste n kwalen, die allen t zwakke zenuwen of het eiland in een vijver gewoont Ha! dacht Harkbutt, ik heb dus wel goed gezien, dat daar dien middag licht brandde, Maar langzamerhand werd het hem daar een beetje te koud,, vervolgde de detec tive, en heeft hij er de voorkeur aan ge geven om zijn intrek te nemen... in de Gran ge zelf! De advocaat keek den spreker met groots oogen aan. Ja, hij bewoont daar een geheime ka mer, zooals je wel in die oude behuizingen hebt, on een ongebruikten vleugel van het huis. Daarbij heeft die schurk van een Mer rifield natuurlijk zijn bemiddeling verleend. Zoo, zit hij daar? Dan is hij op een van zijn nachtelijke wandelingen haast weer door den Deenschen dog gepakt, zei Hark- butt en hij herinnerde den detective aan het gebeurde in den nacht van de crisis, - Hij walde zichzelf zeker overtuigen, of Sir Miles het er bovenop zou halen of niet, merkte Harkbutt droog op en hij vervolgde Behalve die nobele butler is er nog een derde dn ’t complot, een zekeren Elliston, die zijn hoofdkwartier in Plymouth heeft. Die speelt een betrekkelijk onbelangrijke rol, hij zorgt voor de correspondentie. Weet je nog meer van Merrifield af? Hawkins opende een tasch, die onder de tafel stond en nam er een pakketje uit. Daaruit haalde hij een foto te voorschijn, welke hij voor Harkbutt neerlegde. Een sprekende gelijkenis, verklaarde deze, toen hij het portret bekeken had, maar hij is hierop een jaar of tien jonger. Zie je den naam? De Studiecommissie der Europeesche Unie is gisterochtend onder voorzitterschap van den Franschen minister van buiten- landsche zaken Briand in het departement aan de Quai d’Orsay voor haar eerste zit ting bijeengekomen. Briand hield de openingsrede, waarin hy o.a. zeide: Onder den druk der omstandig heden is de Europeesche Unie een dringen de noodzakelijkheid. Om aan deze nood zakelijkheid tegemoet te komen zal het eer ste tot stand gekomen orgaan zijn arbeid beginnen nog vóór de regels voor zijn werk zaamheden zijn gedefineerd. De Studiecom missie moet zich voor twee gevaren hoe den, n.l. de kunstmatige schepping van een orgaan met al te eerzuchtige doeleinden, die slecht met zijn voorloopig karakter in overeenstemming zouden zijn, doch aan den anderen kant voor een te enge grensafba- kening, die ongewenscht zou zijn voor een orgaan, welks levensduur men nog niet kan overzien. Aan de Studiecommissie, welke aan de rechtstreeks onder den Volkenbond staande organen onderworpen is, staat van den aanvang af de geheele ervaring van den Bond ter beschikking. De zitting wordt bijgewoond door gedele geerden van Frankrijk, Engeland, Italië, Duitschland, Denemarken, Spanje, Grieken land, Polen, Portugal, Zwitserland en Joego slavië. De eerste besprekingen gingen over het onderzoek van de quaestie, door He Belgi sche regeering aan de orde gesteld, n.l. Ie. geleiding en doorgeleiding van electrische energie; 2e. een ontwerp-conventie op de behandeling van vreemdelingen; 3e. de pro cedure van verwittiging en beroep o.m. be treffende de douanetarieven. België aan vaardde dat de eerstgenoemde quaestie ter onderzoek naar de commissie voor verkeer en doorvoerverkeer werd verwezen. Wat de tweede quaestie betreft, is België voorne mens voorstellen bij de studiecommissie in Mei a.s. in te dienen. Wat betreft het derde punt verzoekt België uitbreiding tot ver schillende tarieven van het internationale leven. De commissie besloot vervolgens, op de agenda van de Conferentie in Mei de vol gende punten te plaatsen: le. onderzoek van den arbeid der beide landbouwconfe- renties van 23 en 26 Februari; 2e. onder zoek van den arbeid betreffende het land- bouwcrediet; 3e. onderzoek van de eerste resultaten van de werkzaamheden der eco nomische en financieele organisatie van den Volkenbond en het Internationaal Arbeids bureau betreffende het vraagstuk der werk loosheid. By het punt inzake de uitnoodiging van Rusland, IJsland en Turkije ontstond een discussie. Een besluit kan niet worden ge- SPANJE. s De onderteekenaara van het republikeinsche manifest. Voorwaardelijk vrijgelaten. Naar uit Madrid aan het Journal wordt gemeld, zijn Zamora en de andere wegens onderteekening van het revolutionaire ma nifest veroordeelden, voorwaardelyk in vrij heid gesteld. Zij hebben reeds gisteravond de gevangenis verlaten. Nieuwe studentenbetoogingen. Het portret van den koning verbrand. Gistermiddag om één uur kwamen Je stu denten van de medische faculteit uit het universiteitsgebouw in Madrid onder den kreet: „Leve de Republiek! Leve de amnes tie!" Zy haakten het portret van den ko ning los en verbrandden het op een brand stapel, van eenige banken gemaakt. Een talrijke menigte moest door de politie wor den uiteengejaagd. Studenten, die op de daken van de facul teit waren geklommen, bombardeerden de, politie met groote steenen en verwondden verscheidene agenten. De manifestanten maakten later een soort catapulten, waar mede zy steenen naar de politie op straat wierpen. Civiele garde te voet en te paard vond hierin aanleiding tot een charge. Stui tend op een hagel van steenen, maakten de garden gebruik van hun revolvers, waarbij een student werd gewond. De anderen na men de vlucht in de faculteit. Enkele personen zouden zijn gearresteerd. VER, STATEN. Burgemeester Walker in staat van beschuldiging. Het bestuur van New-York in een slechten reuk. Als een climax van het wassende protest der burgerij van New-York tegen het be stuur der stad hebben vertegenwoordigers van de „City Affairs Committee” by gou verneur Roosevelt een formeele beschuldi ging uitgebracht tegen burgemeester James Walker en verzocht, hem uit zijn functie te ontzetten. Het memorandum van het comité dat de gouverneur heeft gepubliceerd, be helst'dat de burgemeester verantwoordelijk moet worden gesteld voor de handelingen van zyn kaibnet en zegt, dat hij in gebreke is gebleven om het bestuur van de stad in het belang des volks behoorlijk te voeren. Hij heeft toestanden van onbekwaamheid en corruptie verwaarloosd, en indien hij onder den druk der publieke opinie al navorschin- gen heeft gedaan, heeft hij daarover geen rapport uitgebracht, noch daarvan het re sultaat medegedeeld. Hij heeft onwaardige personen in publieke ambten benoemd en onwaardige personen in hun ambt gehand haafd. De leiding der gemeentezaken heeft tot gevolg gehad, dat het bestuursapparaat Wel verdDe advocaat was kenne lijk verbaasd. Dus onze vriend Merri field is identiek met Walter Montgomery, die de handteekening van zijn patroon zoo goed nabootsen kon? Ja, hij kreeg vijf jaar zooals je je zult herinneren, vulde Hawkins aan. Nu, ik moet zeggen, dat je schitterend geslaagd bent, Hawkins. We zullen gauw genoeg het koord om het trio vastgetrokken hebben. Er is nog wat. Heb je bijgeval den kogel nog, doe door het Venster van de Gran ge gevlogen is? Harkbutt haalde het voorwerpje uit zijn vestzak. Ik heb hem in mijn zak gehou den in <Te hoop de revolver nog eens te vin den, waar hij in past. Dan ia je hoop vervuld. Kijk maar eens hier, en Hawking haalde een pistool en een paar patronen uit zijn koffer. Dit heeft Abbot gevonden in de kamer, waar Sylvester verblijf houdt. De beide mannen onderzochten het wapen en de projectielen en kwamen tot de con clusie dat de gevonden kogel uit deze revol ver moest zijn afgeechoten. Dit alleen ia natuurlijk niet voldoende hewije, meende Harkbutt, maar met wat het mannetje van jou meebrengt, komt de zaak voor elkaar. Je hebt werkelijk een groot fiucce» te boeken, Hawkins. Harbutt stond op om heen te gaan. Hoe is Abbot eigenlijk achter a] die bijzonderheden gekomen? vroeg hij. Door op zijn zwerftochten door den omtrek zijn oogen goede den koet te gwen heeft hij de relatie tusschen Merrifield en ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring 1—5 regels 1.80, elke regel meer 0.25. Van buiten Gouda en den bezorg kring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.80 Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 byalag op den prijs. Liefdadigbeids-advertentiin de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1-4 regels 2.25, elke regel meer 9.54. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bjj contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van «oliede Boekhande laren, Advertentiebureau en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad -- 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt Franco per post per kwartaal 8.15, met Zondagsblad 8^0. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT II, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureau zyn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2745. Postrekening 48400. slecht heeft gefunctionneerd en het bestuur een slechten faam heeft verworven. Het memorandum, dat tien met name ge noemde beschuldigingen bevat, is geteekend door dr. John Holmes en rabbyn Stephen Wise, als voorzitter en vice-voorzitter van het comité. De gouverneur heeft volgens de wet het recht den burgemeester te ont slaan of te schorsen, in afwachting van het onderzoek der beschuldigingen, of deze als onvoldoende gemotiveerd af te wijzen. Bur gemeester Walker, die thans op voorschrift van zyn dokter met vacantie te Palm Springs, in Califomië, vertoeft, heeft ge weigerd zich over de beschuldigingen uit te laten. de arbeidsbeurzen 4.980.000 werkzoekende werkloozen ingeschreven, De verzekering tegen de werkloosheid ondersteunde op dien datum 2 526.000 kostwinners tegen i.589.000 einde Februan. Daarentegen is het aantal crisisondersteunden verder gestegen van 908.000 tot 949.000. Volgens de voorloopige telling einde Februari trokken 51.2 pet. kostwinners steun uit de verzekering tegen de werkloosheid en 81.3 pet. kostwinners crisisstaun. Een even groet aantal werd on dersteund door de gemeentelijke diensten voor maatschappelijk hulpbetoon. Eupen en Malmedy. Een antwoord van minister Hymans aan Duitschland. Hymans, de minister van buitenlandsche zaken, die in den Senaat het woord voerde, verzocht den senaat, niet uiteen te gaan alvorens zyn goedkeuring te hebben ge hecht aan de overeenkomst, door de regee- ringen van België en Duitechland geteekend inzake het gemeenschappelijk grensregiem der beide landen en hy meende te moeten herinneren aan de onverwachte aanneming door den ryksdag van een motie, waarbij de Diutsche regeering werd' uitgenoodigd alle gelegenheden aan te grypen, de wederinly- ving van de kantons Eupen en Malmedy by het Duitsche ryk te vT neming van deze motie nister meende, ongerustheiu gewent, omu«t zy kort volgde op een yde, waarbij de Mi nister gelegenheid vond de politiek der Bel gische regeering te kargktenseeren en er op te wyzen, dat deze politiek den vrede en een toenadering van Europa ten doel had. Hoe betreurenswaa|pig het initiatief van den rijksdag ook zy»wrioge, het zal, zoo meende spr., niet kunnen verontrusten, daar ons recht vaststaat en onbetwistbaar is. Duitschland heeft vrijwillig het Rynpact met België, Frankrijk, Engeland en Italië gesloten en bij dit verdrag plechtig de ver plichting aanvaard, den territorialen status quo tusschen Duitschland en België te hand haven, gelyk deze door het Verdrag van Versailles is vastgesteld. Ik heb, zoo be sloot Minister Hymans, slechts één verkla ring te doen: De regeering is niet van plan ook maar eenige bespreking te aanvaarden betreffende de Belgische grenzen en het nationaal grondgebied. Loonsverlaging in de Belgische steenkolenmijnen. De gemengde nationale commissie voor de mijnen heeft urtgemaakt, dat het indexcijfer en de steenkolenprijzen in aanmerking nomen, een loonsverlaging van 5 pet. rechtvaardngd is. Het is waarschijnlijk dat deze verlaging met ingang van den eersten Zondag van April in alle Belgische mijnen zal worden toegepast. De graaf van Artois verdronken. Uit Narbonne wordt gemeld dat de graaf van Artois met zijn auto op een weg langs ting, slechte spjjs- aan eetlust, slym- 1, gevatte kouijc, maaglyden, hoofd- onzuiver blotJ topping enz. Naar het Engelsch van MORICE GERARD. 30 (Nadruk verboden.) Zoo, meneer de butler, daar zul je voor boeten eer je een paar dagen ouder bent. Hij steeg weej op, passeerde de brug over de Lee en sloeg een zijweg in, die naar zee voerde. De weg liep door een ravijn, waar bij een klein vissohersdorpje gelegen was. Er was een ouderwetsche herberg waarvan de Vensters op zee uitzagen. Hier logeerden dikwijls kunstschilders, die aangetrokken werden door de sombere schoonheid van de wilde kust. De laatste twee maanden, was er een zekere Abbot pension geweest, een assistent van Hawkins, die er zoogenaamd wag om te schilderen en dat ook wel een beetje deed, maar in werkelijkheid zijn speurneus in den wind stak en zijn oogen en ooren buitengewoon goed den kost gaf. Harkbutt stapte voor den herberg af en werd bij z’n binnenkomst begroet door den man, dien hij hier verwaahtte te vind&i. Hawkins. Hij had dien ochtend een brief van zijn medewerker ontvangen met het BUTTENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. De werkloosheid. 4.980.000 werkzoekenden bij de arbeidsbeurzen ingeschreven. Volgens het bericht van de rijksinstelling voor de werkloosheid waren op 15 Maart bij verzoek in de herberg bij hem te komen. Ga mee naar boven, Harkbutt, zei de detective, naar het atelier van Abbot, daar kunnen wij rustig praten. Toen ze in het ruime atelier gezeten wa ren begon Hawkins zijn mededeelingen. Morgen of den eersten Kerstdag komt mijn collega uit Valparadso. Hij brengt alle bewijsstukken mee, een verklaring van den apotheker waar het poeder gekocht is, de resten van het poeder zelf, dat de monniken in de hut gevonden hebben en bewaard, omdat ze het buitengewoon verdacht von den en ook een onderteekende verklaring van hen, verder het valies, dat Sylvester achtegelaten heeft toen de hond hem van de rots gegooid heeft en waarin zich nog meer van dat poeder bevindt. Mijn collega heeft precies kunnen nagaan, wat er na het on geluk met hem' is gebeurd. Hij is door zijn twee vrienden naar de hut gedragen, de eene van die twee kerels was groot en dik, de andere klein en mager. Het staat niet vast, of die twee avonturiers toevallig in Zuid- Anrerika waren of dat hun aanwezigheid met het oog op Sylvester’s plannen afgesproken werd wat waarschijnlijk juist is. Toen zij Sylvester nergens zagen, zijn ze hem gaan zoeken en vonden hem met een ver stuikt rechterbeen en een ontwrichten schou der in de ravijn. Het da een wonder dat hij er betrekkelijk zoo goed is afgekomen. Ze brachten hem voorzichtig naar een klein hotelletje in Valparaiso en zijn zelf naar Engeland teruggekeerd. Mooi zoo! Prachtig' Kun je me ook vertellen, waar Sylvester uithangt? Hij heeft eeret een poos in de hut op Prinses Juliana eere-lid van bet Nederl. Fabrikaat. Prinses Juliana heelt het eere.lidmaat schap van de Vereeniging Nederl. Fabrikaat aanvaard. Oefening van de cadetten. In tegenwoordigheid van de Koningin. Gisterochtend is etn militaire oefening ge houden in de vlakte van Waaisclorp, uitge voerd dooi' de cadetten van de Koninklijke Militaire Academie te Breda, o’ie «enige dagen in Den Haag verblijf houden. De Ko ningin woonde deze oefening bij, H. M.had zich daartoe te paard naar de Waabdorper vlakte begeven. Om 10 uur kwam de Kcnftngin de vlakte binnenrijden, welke geheel door militaire politie wa« afgezet. In het gevolg van, H. M. bevonden zich behalve een hofdame, de ad judanten vim H. M. luit-kolonel jhr de Jonge van EÖemeet en kapitein vna Kente ren,, zoomede Hr. Ms. ordonnance-officier le luitenant Romer. Bij den ingang van de vlakte voegde zich kolonel van der Harst, gouverneur van de Koninklijke Academie, bij het gezelschap. Dadelijk na aankomst van H. M. werd met de oefeningen begonnen. Op het terrein van de Stormschool hadden zich de cadetten opgesteld, verdeeld in twee groepen, de aanvallende ën de verdedigende groep. Een heftige strijd ontbrandde om het bezit van de loopgraven van de Stormschool. Lichtkogels stegen op, de mitrailleurs ratel den en de signalen weerklonken. De Koningin en militairen sloegen van een der heuvels op het terrein af den strijd gade. Ongeveer een half uur duurde de oefe ning, toen klonken signalen, dat moest wor den opgehouden. De aanval was afgealagen. De stelling neembaar te artillerie. De Koningin «teeg daarna weer te paard en galloppeerde eenige malen over de vlak te. In dien tijd stelden de cadetten met de vaandelweeht en de Koninklijke Militaire kapel aan het hoofd zich in de vlakte op en nam de inspectie een aanvang. dien vent in Plymouth ontdekt en Sylvester heeft hij nachts zien ronddolen, zoodat diens verblijf hier kwam vast te staan. Is Abbot vaak in die kamer geweest? -- Ja met behulp van Gustave heeft hij toegang tot het huis gekregen. Maar de Zwitser had order tegen zijn meester te zwij gen tof we zeker waren, dat we het net kon den dichttrekken en ’s nachts, als Sylvester uit was, snuffelde hij er wel een« rond- Abbot lijkt mij een handige kepÓ. Hij moot mij ook maar eens meenemen Dat is gemakkelijk genoeg, maar als je gaat, ga ik met je mee. HOOFDSTUK XXV. David Sylvester. Toen Harkbutt op zijn terugweg voorbij de Manor reed haalde hij een ouden heer in, dien hij uit MiiJes’ beschrijving als de vader van Andrew Sylvester herkende. De cud-leeraar had sinds zijn bezoek op de Grange zijn tijd besteed door in het dorp Overlee, waar hij zijn int rek in de herberg had genomen, de gemoederen in beroering <e brengen met verhalen, die Sir Miles Cal- liston fin een allesbehalve gunstig daglicht stelden en waarnaar al te gretig werd ge luisterd Harkbutt stee? af. leidde het paard bij den toom en toen de oude heer omkeek, nam hij zijn hoed af en kwam naast hem loopen. Neem mij niet kwalijk dat ik u aan- apreek, meneer Sylvester Ik hen John Hark butt, mijn naam u misschien niet onbe- kend. ik lop-e, op het oogartlik bij mijn vnend. Sir Miles Callfeton. (Wordt vervolgd.) 1SE kost per flacon 12 fl. 21.—. dag een eetlepel. ïkers en Drogisten. IM Co., 2c/4. Den Haag. nomen, daar één punt, zooals werd gezegd, nog niet is geregeld, doch wel is by de dis cussie reeds gebleken, dat by de bespreking van economische quaesties de drie landen in elk geval zullen worden genoodigd, hetgeen volgens Briand van zelf spreekt. Een voorstel van Polen om ook Dantzig tot de economische besprekingen uit te noo- digen, werd aangenomen. De plannen tot vorming van een Euro- peeschen Raad met sterke organisatie en wisselende nationale vertegenwoordiging liet men varen. Briand liet doorschemeren, dat geen al te sttfve organisatie moest wor den gevormd. Duitschland en Italië hebben zich tot mor gen hun besluit voorbehouden over de quaestie, of zy er op zullen blijven staan, dat Rusland, Ijsland en Turkye ook tot de besprekingen zullen worden uitgenoodigd. Het Duitsoh-Oostenryksche douane-proto- col is niet besproken. Indien men van Fransche zijde al ver wacht zou mogen hebben met Engeland tot overeenstemming te kunnen komen, ten aanzien van een gemeenschappelijk op treden tegen de nieuwe Duitsch-Oostenryk- sche Tolovereenkomst, dan heeft het eerste onderhoud tusschen Briand en Henderson niet het gewenschte resultaat gehad, wat dan ook na de eerste Britsche uitlatingen wel te verwachten was. Integendeel schijnt Minister Henderson zich vry terughoudend te hebben uitgelaten en tegen overijlde stappen te hebben ge waarschuwd. In de Echo de Vais toont de bekende Pertinax zich hierover tamely k ontstemd. Hy is van meening dat men thans, nu men de draagwydte van de Duitsch-Oostenryk- sche overeenkomst kent, onmiddellyk een formeel protest moet laten hooren. In een onderhoud met zyn Britsche col lega heeft Briand getracht Henderson te overtuigen van de noodzakelijkheid van een dergelijk pact. Henderson wenschte echter geen lichtvaardige beslissing te nemen en hy zou Briand te verstaan hebben gegeven dat hy eerst de nadere berichten van den Britsche ambassadeur te Weenen wilde af- wachten. Hedenmiddag vindt een nieuw onderhoud plaats tusschen de beide Ministers van Bui tenlandsche Zaken. ÓU

Goudsche Courant | 1931 | | pagina 1