it is de flesch ANSTEt Het Congres van de A. N, V. V. Gebotteld in brouwerij De nieuwe, sianke/ Amstelflesch.* De flesch met ons eigen-gebotteld Amstei. De flesch' die op Uw tafel' hoort - die van Uw diner een feest maal maakt. Een flesch vol genot Ij de LAATSTE BERICHTEN. Beur Amsterdam. met de gebeurtenissen van den laatsten ttfd ook veel over de tong gaat is die van den vroegeren direceur-generaal van den Bo- den-Creditanstalt Alexander Weiner die thans te Parijs leeft. Sommige Ween ache couranten schrijven thans openlijk, dat Weiner met zijn buit naar Parijs is ge vlucht, omdat hij aan de justitie meer energie had toevertrouwd dan deze in wer kelijkheid bezit. Het summum van het corrupte systeem in Oostenrijk acht men het wel, dat de thans demissionaire regee ring ondanks a) hetgeen over Weiner's rol bekend was dezen nog uitgenoodigd heeft om op te treden als nieuwe directeur-gene raal van de Oostenrijksche Kreditantstalt. Weiner geeft er echter de voorkeur aan e Parijs te blijven, waar hij veilig zit. FRANKRIJK. De hertog en hertogin van York naar Parijs. Officieel wordt medegedeeld, dat de her- log en de hertogin van York de uitnoodiging van de Fransche regeering oiu gedurende de Engelsche week te Parijn de koloniale tentoonstelling te Vmcennes te koenen be. zoeken, hebben aangenomen. De hertog en de hertoging'van York zullen waarschijnlijk 16 Juli aj te Parijs aankomen en er eenige dagen vertoeven. Het is het eerete officieele bezoek van het echtpaar aan de Fransche hoofdstad* Een studiecommissie ter verbetering van ile economische toestand van MidJen-Europa. Een steunactie voor Obstenrijkl Naar de „Matin" weet te melden heeft Donderdagavond in het Fransche ministerie van financiën een bespreking plaats gehad tusschen de ministers Flandin en Kollin en een aantal vertegenwoordigers van Fran sche financieele en economische kringen. Deze bespreking duurde een uur. By de be sprekingen is men weer gekomen op het denkbeeld van de vorming van een studie commissie, welke zich naar Midden-Europa zal begeven. De vertegenwoordigers van fioancieple en economische kringen hebben den minis ter van financiën medegedeeld, onder welk' voorwaarden zy bereid zyn de kwestie van j den wederopbouw van Midden-Europa bin- J nen het te Genève voorgestelde algemeene plan te bestudeeren. In den loop der besprekingen is men het over het beginsel van de vorming van een deskundige delegatie eens_geworden, welke delegatie ter plaatse de economische moge lijkheden zal onderzoeken. Woensdag a.s zal in het ministerie van handel een nieuwe bespreking plaats vinden. Het „Petit Journal" meent te weten dat deze besprekingen in de eerste plaats be trekking hebben op een steunaetio voor Oostenrijk. VER. STATEN. Een 10-jarenplan in de Vereenigde Staten? Tegenwicht tegen het Russische 5-jarenplan. Door den oud-ambassadeur van de Ver- eenigde Staten, Gerard, en door den voorzitter ran bet AtoerikaXnsche vakver bond, The American Federation of Labour, wordt momenteel een campagne gevoeld om te verkrijgen dat men in de Vereenigde Staten een systematisch pi iductieplan zal aanvaarden, een 10-jarenplan, voor de Ver eenigde Saten, teneinde een tegenwicht te vormen tegen het Russische 5-jarenplan. BINNENLAND" Het bezoek van H. M. de Koningin aan Paitjs. Naar wij vernemen heeft H. M de Konin gin Wilholmina aan dien Franschen gezant te 's-Gravenhage. den heer F. A Kammerer liet Grootkruis der Orde van Oranje Nasaau verleendaan maarschalk Lyautey het Grootkruis van de Orde van der. Nederland- «chen Leeuw; en aan den Franschen Minis ter van Koloniën. Paul Reynaud. het Groot kruis fier Oranje Nassau Orde. Tweede niet-officieel bezoek aan de Tentoonstelling. Naar wij vernemen ligt het in het voor- r.emen van Hare Majesteit Zaterdagmorgen a.s. een tweede. ni«t-officreel bezoek te bren gen aan de Int. Koloniale Tentoonstelling Het diner, dat maarschalk Lyautey heden avond zal aanbieden aan de Koninklijke familie zal een strikt intiem karakteT dra gen. Het verblijf te Chevreuse. Hedenmorgen, juist voor het vertrek naar Parijs, heeft H. M. de Koningin den bur gemeester van Le Molière, een der plaatsen if. het Chevreuse-dal ontvangen. De burge meester wa» vergezeld van den pastoor van 1* Molière Varore. een Nederlander, in Lim burg geboren, aie reeds zestien jaren hier vertoeft cn die tijdens den wereldoorlog be langrijke missies naar Engeland en Neder land heeft vervuld, waarvoor hij indertijd het ridderkruis van het Legioen van Eer ontving. Pastoor Vorare. was zeer opgetogen over het feit. dat Hare Majesteit hem hier wilde ontvangen. Een klein meisje uit Le Molière bood Hare Majesteit bloemen aan Tevredenheid van Hare Majesteit. Naar wij vernemen beeft Hare Majesteit hare buitengewone ingenomenheid betuigd over haar verblijf le Chevreuse en over de hartelijke ontvangst die, der Koninklijke familie overal werd bereid. Hare Majesteit maakt herhaaldelijk, slechts vergezeld van een hofdame wandelingen in de omgeving van het dorp. Tenzerrste stelt Hare Majes teit hel op prijs, dat de bevolking van Che vreuse haar zoo hartelijk bejegent en toch haar niet in haat persoonlijke vrijheid be lemmert. Prinses Juliana en Prins Hendrik hebben hedenmiddag "*n autotocht gemaakt naar RamhourHel. waar zich het zomerverblijf van dea president der Fransche republiek bevind. H. M. de Koningin en Z. K. H Prins Hendrik zullert Maandag a s. te ongeveer elf uur Chevreuse verlaten om per auto naar den Elzas te gaan. Prinses Juliana blijft nog een week te Parijs, doch zal haar intrek blijven houden te Chevreuae. Rotterdam's financieel beheer. De brief van Ged. Staten besproken in den Rotterdamschen gemeenteraad. Het oerdeel van wethouder de Zeèfw. De brietf waarin Ged. Staten aan B. en W van Rotterdam hebben meegedeeld, dat zij de begrooting 1931 goedgekeurd hadden en waann zij met grooten nadruk aannamen tot bezuiniging is zooals haast vanzelf spreekt in den raad aanleiding geworden tot debatten, die niet geheel en al vrij ston den van den invloed van den komenden verkiezingsdag. Toen het epistel bij de inge komen stukken ter sprake kwam» ontstond er eerst een debat over de vraag of de brief direct behandeld kon worden en toen dit het geval was, was het wethouder de Jong (a.r.) die een scherpe aanval deed op den burge meester, dien hij min of meer verweet ge poogd. te hebben de aandacht van den brief af to leiden en dezen in het college van B en W. ter sprake te brengen. Verschalende leden hebben daarna nog de noodzakelijk heid betoogd van dezen belangrijken brief en de heer Baars (r.k.) qualifioeerde den inhoud zelfs als: „het oordeel van Ged Sta ten over den f:nancieeleii noodtoestand van Rotterdam en hij vond het voortg zeer on aangenaam. dat de heer Dutilh (v.b.), voor dat iamdnd den inhoud kende dez® had voorgelezen in een verkiezingsvergadering. Bij de replieken heeft wethouder de Zeeuw een .persoonlijk oordeel gegeven over den inhoud omdat het college van B. en W. dien brief nog niet luid besproken. Hij achtte de beteekenis, die aan dezen brief voor de verkiezing gehecht werd. sterk overdreven. Het ia logisch, dat Ged. Staten op bezuini ging hebben aangedrongen, doch dat is niet in verband met het financieele wanbeheer, maar omdat de raad de drie mil doen voor den crisisdienst heeft geweigerd en deze dus plotseling op da begrooting drukken. Nie mand heeft er aan gedacht een brief te ver donkeremanen. Bij de replieken heeft de Voorzitter toe gezegd, dat alle brieven van Ged. Staten die over deze kwestie komen, gepubliceerd zullen worden. Daarna hebben velschillende leden nog eens de noodzakelijkheid van dat publioea- ren bepleit. l>es avonds is de Raad begonnen voor de vierde maal aan de regeling van de po sitie van het trampersoneel. De Raad heeft over deze kwestie den geheelen avond ge discussieerd. waarna de voorzitter te onge veer elf uur, toen iedereen verwachtte, dat tot stemming zou worden overgegaan, de vergadering sloot. Er ontstond hierover een groot tumult, maar de burgemeester hand haafde zijn beslissing. Over veertien <Jagen zal de Raad dus nu voor de vijfde maal bijeen komen voor de tramkwestie, al is 't dan alleen maar om de stemming over het vooistel te doen plaats hebben. Aan die algemeene vergadering van don Nederl. Slagershond, welke te Nijmegen is Concertzaal voorafgegaan, in verband met het 40-jarig Bondsbestaan Uit de Bondsleden had zich een ooinité schenk aan den jubileerenden Bond. Het ia met een toespraak van deh lieer Van Lee uit Rotterdam aangeboden, n.l. een keurig ameublement voor het nieuwe bondsbureau. dat binnenkort te Utrecht wordt geplaatst. De heer Van Asperen uit Amsterdam bood namens de jeugdorganisatie Jong-Amsterdam —Rotterdam en Den Haag een klok aan ate t blijk van waardeering voor de pioniers in f het verleden en de werkera in het heden. De bondssecietaris. dè heer Th. Cuiper j complimenteerde het bestuur onder aanbie ding van 'n voorzittershamer, tevens schonk hij uit naam van de leerlingen van den Eer sten Ned. Slagersvakboiid een geheel van *pek en vet vervaardigde mand (kurist)- De voorzitter opende 's avonds de verga dering met een woord te wijden aan de na gedachtenis van den onlang* overleden eere voorzitter oud-voorzitter van den Bond. den heer Dungelman. die de Bond nooit zal ver geten Staande hoorden de vergaderden het gesprokene aan. Vervolgens gaf spr. een overzicht van hetgeen in de 40 jaren van zijn bestaan in den Bond is geschied en door .dit lichaam is verricht. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd evenals de rekening en verant woording van den penningmeester over 1930 Het nagaan der rekening over 1931 is aan de afdalingen Dordrechts Nijmegen en Zaan dam opgedragen Als plaats voor de jaarver gadering in 1932 is Groningen aangewezen. Het Bondsbestuur doet het voorstel voor 1931 een subsidie van f 200 te verleenen aan de commissie van ad Kies voor de selectie- mesterij in Nederland, omdat er nog steeds behoefte bestaat ir. eetnigen vorm het werk van de vroegere commissie voor verbetering van het varkensree voort te zetten. Na eenige discussie gaat de vergadering met het voorstel accoord. Tot bestuursleden zijn bij enkel© candi- daats tolling herbenoemd de heeren W. Schaa. II. C. Bille, F. W van Asperen. R. Swijgman en J. P. Pruifesma. Besloten is de proef met dé voor de eerete maal gehouden wintervergadering voor te zetten en dé volgende te Gouda te houden. Uitkeering aan mobilisatieslachtoffers. Uit het Voorl. Verslag der Tweede Kamer. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het meawe ontwerp tot» het doen van uitkcerirgen aan z.g. mobili saties 1 ach tof f ere Blijkens het verslag gaven verscheidene leden uiting aan hun bevreemding over de omstandigheid, dat hoofdzakelijk op grond van financieele overwegingen, in belangrijke it ate is afgeweken van de voorstellen der geweest. Dat het rapport dier commissie niet is gepubliceerd, verklaarden verscheidene leden te betreuren. Zij dringen aJsuog op publicatie aan. Verscheidene leden achtten de voorgestel de regeling geheel onbevredigend. opsomming var, personen, die voor een Uitkeering in aanm«*ing Kunnen komen, dient als een verbetering erkend, maar er worden nog velen voorbijgegaan, die onder de wet hadden moeten vallen. Andere leden bleven bij hun meening, dat een „recht" te dezer zake niet is te con- strueeren. De kenmerken van een z.g. mo- bilisatteslachtoffer zijn niet vast te stellen. Daarom stond ook de wet van 13 Mei 1927 reedt op wankele ba$is. Met een nog verder gaande uitbreiding van het aantal onder do wet vallende perso- nen. Iconden deze leden zich niet vereenigen. Verscheidene leden gaven uiting aan hun misprijzen van de wijzer, waarop door den Bond van Mobilisatie-In validen en hun na bestaanden is en nog wordt opgetreden Verscheidene leden verklaarden het zeer op prijs te zullen stellen, indien de regeering er haar medewerking toe zou kunnnen vèr. leenendat de onderhavige regeling nog in dit zittingsjaar wordt afgedaan. Daartegenover werd opgemerkt, dat een overhaaste behandeling behoort te worden vermeden. De watervoorziening van Amsterdam. Een pompstation aan de Lek bij Jaarsveld. Van Loosdrecht afgezien. Een credietaanvrage van 40 miliiocn. In het gemeenteblad van gisteravond is verschétfen een voordracht betreffende de watervoorziening. Voorgesteld wordt te doen aanleggen een nieuwe watci winplaats met pompstation aan do Lek bij JaaisveRf Het water, dat aan de rivier zal worden ontleend, zal met be hulp van «en dubbeltranaportleiding ver voerd worden naar de duinterreinen behoo- rendö tot liet pompstation te Leidiun, ter verdere behandeling. De werken voor filtra tie en transport naar Amsterdam zullen uit gebreid worden. Voor al deae werken wordt een crediet gevraagd van f 40.00.000. Bij deze voordracht is een zeer uitvoerige toelichting, waarin wordt aangetoond, dat het onderzoek van de Loosdrechtsche plas sen om daaruit water te putten heeft aan getoond, dat er risico's aan verhonden zijn, waarvan do waardebepaling zeer moeilijk is. maar waaromtrent moet worden aangeno men, dat zij in de toekomst grooter kunnen worden. Het gevolg is hiervan geweest, dat men teruggevallen is op het oude plan, n.l. rivier water te brengen naar de winplaatsen in de duinen. Er zullen daar groote reservoirs worden gemaakt, waar zes milüoen kubieke meter water kan worden geborgen. De werken te Leiduin zullen aanzienlijk uitgebreid moeten worden en ook zal er een nieuwe transportleiding naar Amster dam noodig zyn. Aan deze voordracht is toegevoegd een rapport van de geanhdheidecommissie. die zich niet kan vereenigen met deze voor dracht. In dit verband werd de vraag genteld, welk bedrag met de uitvoering van; de voorstellen der hierbedoelde commissie gemoeid reu rijn TWEED? iraUËR. De Tsrwewet-Interpellatie-Ond. Z.1 de broodprijs met 2 cent »tijgen7 Krijgen w(J kippenvoer? Dat de lieer Oud (v.d.). de interpeliant over de uitvoering van de Tarwewot, niet voldaan zou zijn over het Woensdag door minister Ruys de Beerenbrouek gegeven ant woord. was te voorzien. Slecht» voor de uit roerigheid van dat antwoord was hij den munster erkentelijk. Maar overigens wa« hij het volstrekt niet met hem een», dat aan het door dezen minister in overeenstemming met hel adviea van de Commissie van Ad- nes voor de uitvoering der wet. verworpen stblseUBoon - Oud moer bezwaren kleefden dan aan het thans gevolgde systeem van het j maal- en menggebod. Volgens den hear Oud zou de «tijging per 100 K G. bloem met f 2 a f 2.40 doch wel f 3.20 bedragen. Nu had de minister gezegd, dat een stijging van de bloentprjjs met 1.50 neerkomt op ver hooging van den broodprijs met 1 cent; der halve. meende de heer Oud, zal de brood- prijs met twee cent worden verhoogd'. De bevolking moet zoodoende f 20 millioen op. brengen, terwijl de hoeren elechts de helft krijgen Waar blijft de rest? vroeg de heer Oud. Hij antwoordde, dat weet niemand Zijn conclusie was derhalve, dat het systeem van de wet niet deugde. Hij kon den ook te dezen aanzien in den. minister nief*het min- ste vertrouwen stellen. Verschillende agrarische leden, na den interpellate aan bet woord komende, lieten een geheel ander geluid hooien. De heer van Voorat tot Voorat (r.k.) ver klaarde dat de boeren met deze wet tevre den zijn. De broodprijs behoeft niet of ..slechfs luttel'te worden verhoogd. De winst der bakkers is groot genoeg Maar als het brood eens 1 eettt duurder werd. dan zou hij dat niet erg vinden Ook de heer Bierema (lib.) bestreed nog eens het stelsel-Boon-Oud, dat. ertoe zou leiden dat bakkers met een rijke clientèle de inlandsche tarwe y>p den mesthoop zou den gooien (zóó deugdelijk schijnt die in- landsche tarwe dan toch niet te zijn') Zoo de meelindustrie, zeide hy verder, op onre delijke wijze van dele wet wiïlen profited ren. dan zullen de landbouworganisaties zelf maalderijen oprichten. Ook betwistte hij, dat de broodprijs met 2 oent zal stijgen. Daarna kwamen weer leden aan 't woohi die meer op de belangen der verbruikers dan op het voordeel van de wet voor de akkerbouwers het accent legde. Dezen waren heel wat minder gerust. De heer dr Vos (lib.) noemde de wet pen sprong ja het duis- ter. Htj kon zich niet "ereenigen met het concessiestelsel door het toegepaste eteleei van uitvoering in het' leven geroepen, waar door de vrijheid van handel verdwijnt diè door de Grondwet gewaarborgd is. Hij vond wat hier gebeurde erger dan protectie. Vteest de minister - vroeg Hij - niet den grooted emokkelhandel in meel? Vreest hij gesn in voer vin brood uit Belgis? Zal het bakken De laatste dag. Het was alweer vroeg dag voor de con gressisten. Het was de taak van de plaat selijke V.V.V. te zorgen dat de deelnemers aan het congres ook de gelegenheid kregen eep kykje te nemen in de bekende Goudsche industrieën. Daarom was als plaats van samenkomst de Sociëteit ,Ons Genoegen" aangewezen, vanwaar Uit nog vóór half tien eerst een wandeling werd gemaakt over de Nieuwe Veemarkt, naar de kaasmarkt en vervolgens naar de verschillende fabrieken. Vooral de kaasmarkt, en het wegen der kazen op de groote schalen in het oude Waaggebouw trok aller belangstelling. De drukte op de Markt demonstreerde op dui delijke wyze de beteekenis van Gouda als centrum voor een groote plattelandsstreek. Het enorme vervoer langs Lage Gouwe, waar talrijke kaaspakhuizen staan, ver levendigde dit beeld. In groepen is een bezoek gebraeht aan Goedewaagen's Koninklijke Pypen- en Aardewerkfabrieken en de Koninklyke Pla teelbakkerij Zuid-Holland, terwyi een derde groep de tentoonstelling van oude kerke lijke kunst bezocht, welke door Pastoor Roeseling in de Oud-Katholieke kerk was ingericht. Het maken van de gewone Goud sche Pyp had aller belangstelling. Echter begreep men niet dat dit handwerk niet in machinale bewerking kon worden omgezet. De enorme verscheidenheid ven vorm en soort van pijpen wekte aller verbazing. De fabricage van het kunstaardewerk, dat voor al in de Plateelbakkerij werd aansohouwd, boeide de bezoekers in bijzondere mate. Het vormen op de draaischijf, het schilderen, het bakproces in de tunnel oven, het was als een openbaring voor hen, die zoo, zon der er by te denken, dagelyks gebruik ma ken van borden, schalen, kop en schotel? De tyd liet niet toe in de mooie monster zalen der Plateelbakkerij Zuid-Holland de zoo vriendelyk aangeboden koffie te ge bruiken, wjjl de koffietafel in „Ons Genoe gen" al wachtte. (Het tekort aan tyd was ook oorzaak dat aan de voorgenomen bezoeken aan de kaas pakhuizen geen gevolg kon worden gegeven. Na vlug de koffiemaaltijd in „Ons Genoe gen" te hebben gebruikt, trokken de gasten naar Schoonhoven. Door de welwillendheid van den Stationschef konden de gasten zich direct uit het Sociëteitsgebouw naar het daarachter gelegen emplacement begeven. Het bezoek aan Schoonhoven. Te half twee kwam het gezelschap, dat tot een 50-tal personen was geslonken, in. Schoonhoven aan. Na een korte wandeling en een oogenblikje van rust aan het zoo mooi gelegen Lekrestaurant, trokken allen naar het Veerhuis aan de Lek, waar burge meester Rambonnet zyn gasten opwachtte om hen het mooie nieuwe pontveer te laten zien dat Schoonhoven heeft ingericht als uitnemende schakel in het doorgaand ver keer van Gouda via Schoonhoven met Go- rinchem, maar ook naar het zich laat aan zien van het groote verkeer vanuit A'dam naar het geheele Zuiden en België. Dat nieuwe pontveer heeft aan de gemeente met inbegrip van den oprit gekost een be drag van rond 100.000, hetgeen voor een gemeente van 4600 inwoners een zeer groot bedrag is. De burgemeester gaf een ver klaring van de nieuwe pont en hoe deze werkt. Met deze pont kunnen in 214 2% minuut 10 auto's tegelijk worden overgezet. Het gezelschap maakte een tochtje over de Lek heen en terug en ging daarop uiteen voor het bezoeken van de St. Bartholomeus- keyk en de Schoonhovensche Zilverfabriek va» de firma Hooykaas. De restauratie der kerk van buiten is voor een groot doel ge reed gekomen, maar van binnen is het nog een ruïne. De Schoonhovensche Zilverfabriek is ver volgens door allen bezocht, die in groepen na, elkander het bedrijf hebben aanschouwd. Er ging een roep van bewondering daarover uit. Nagenoeg niemand kende het zilver in zyn zuiveren toestand en de vormen van alliages die noodig zyn voor het verwerken. Het gieten van platen en staven, het slaan en het pletten van het zilver, het stampen van de vormen, het dryfwerk en graveeren, het was alles nieuw. Het is duidelijk det dé dames het meest interesse hadden voor de wyze waarop lepels en vormen worden ge maakt en versieringen op voorwerpen wor den aangebracht. Over de prachteollecties sieraden in de Zilverkamers waren allen enthousiast. Het bezoek aan deze interes sante fabriek duurde de gasten veel te kort, maar de tyd drong, daar burgemeester Rambonnet het gezelschap ten stadhuize wachtte. De ontvangst ten Stadhuize. Met vele vriendelijke woorden heeft bur gemeester Rambonnet zyn gasten verwel komd en zijn blijdschap uitgesproken dat zy waren gekomen om Schoonhoven te be zoeken dat uit een oogpunt van historie zoowel als om zyn merkwaardige industrie zeer interessant is. Mr. Rambonnet vertelde van zijn gerestaureerd Stadhuis, hoe die tot stand is gekomen en welke eischen daarbij zyn gesteld. Ook vestigde de heer Rambon net de aandacht op de ten stadhuize aan wezige merkwaardige oude charters en waardevolle stukken, zelfs van 1209, uit historische tyden, waarby de schutterskraag van Jacoba van Beieren. Deze in een aparte zaal tentoongestelde historische precios* werden met groote belangstelling bezich tigd. Nadat de gasten ververschingen waren aangeboden, werd het stadhuis geheel be zichtigd, waarna de gasten onder harteljj- ken dank afscheid namen van Schoonho- ven's Gemeentebestuur. Per trein van 6 uur werd de terugreis naar Gouda aanvaard, waarna het gezel schap uiteenging om naar hun woonplaat sen terug te keeren. Een voorbeeld voor de organisatie. (Het hoofdbestuur van de A.N.V.V. bleef nog eenigen tyd om het bestuur van de V.V.V. dank te zeggen voor de uitnemende wyze waarop het congres hier is georgani seerd, die om de voortreffelijke samenwer king met de andere gemeenten ook ''ten1'1 voorbeeld aan komende congresplaatsen kan worden gesteld. Hiermede is het Congres van de A.N.V.V. in Gouda, dat by allen de meest aangename herinneringen heeft achtergelaten, besloten. van eigen brood niet toenemen? Ook de .heer Vliegen fs.d.) zag niets dan misère in de naaste toekomst. Na den heeT Vliegen kwam weder eens «en agrariër aan het woord, de heer Lo- vink (c.h.). die niet kon inzien, wat er tegen was. dat wij ons eigen product verbruiken. „Dat product is toch altijd verbruikt!" in terrumpeerde de heer Oud. Jawel, antwoord de de heer Lovink. maar voor de kippen. niet voor het brood. Maar waarom de kip. kenhoudens niet verplicht, mlandsche tarwe tegen den ouden prijs af te nemen? En in dien men dit niet aandurfde, waarom dan niet liever uit de .Schatkist de tarweboeren gesteund? De dupliek van den minister opende wei nig nieuwe gezichtspunten. Hoeveel van de 20 millioen aan den landbouw ten goede zou komen, kon thans niet, precies gezegd worden, merkte hij op Voorts deelde hij mede. dat het zich niet laat aanzien dat het mengpercentage van 2q pet. een volgend jaar lager zal zijn. Gevaar voor smokkelarij acht- de Regeering niet. of slechts in geringe mate aanwezig. De hker Oud koos de wijste partij, toen hij in zijn triptiek de hoop uitsprak, dat de toekomst zal leerert, dat de minister de juis te oplossing heeft gekozen. GEMENGDE BERICHTEnT By het zwemmen verdranken. Gistermorgen is te Temeuzen in het ka naal Gent- Terneuzen, zekere T .Specht bij het zwemmen vermoedelijk onwel geworden en in de diepte verdwenen. Pogingen, door zijn makkers aangewend, om te redden faal den niet het gevolg dat hij Verdronk Het slachtoffer was 21 jaar oud en onge huwd. Hij was conrfucteui yij de Spoorweg maatschappij Mechelen—1 ©meuzen De onbewaakte overwegen. Paard en wagen gegrepen. Gistermiddag ig bij den rïnbewaakten over weg nabij Wiihelmsoord tussohen Nieuw- Arnsterdam en Erranen, een locaaltrein in botsing gekomen met den wagen van den landbouwer J. Jeuring. Het paard werd ge dood. De 69-jarige landbouwer wist bijtijds van den wagen te springen en bleef ongedeerd Het uitzicht is ter plaatse goed. Het treinverkeer ondervond eenige vertra- Ring. Een zeldzaam ongeval. Dezer dagen had in de Thorhaa A Kempis- laan te Arnhem een eigenaardig ongeval plaats. Een auto reed aldaar over een los. liggenden steen en deze werd tegen de voor- rif it van een paseeerende auto geslingerd. De vooriuit werd verbrijzeld en de bestuur- derd. de 60-jarige B. de R. uit Velp werd door glasscherven ernstig aan het hoofd ge wond. Hij is tengevolge van infectie in de wond overleden. Ammonia gedronken. In het Armenhuis in de Roeteratraat te Amsterdam is overleden een 61-jarige ver plet gde. die bij vergieeing uit een flesch ammonia had gedronken. Plichtsverzuim door een arts? Opzienbarend besluit van den gemeenteraad van Groesheek. Sedert, eenigen tijd is te Groesbeek een quaes tie hangende tusschen dèh gemeente geneesheer dr. Beijnes en het gemeentebe stuur. naar aanleiding van klachten, dat de arts zijn armenpraktijk schromelijk zou heb ben verwaarloosd en ook overigens hande lingen zou hebben gepleegd, die den toets der critiek niet kunnen weerstaan. Als ge volg van een cm ander werd' indertijd een iaadscommissie ingesteld, teneinde een on derzoek naar de juistfheid der kiachten jij te stellen. Het rapport van deze commissie is than» versohenen en in een openbare ver gadering van den gemeenteraad uitgebracht. In dit rapport deelt dé commissie mede, dat de ernst der bij haar ingekomen Jdachten het wenschelijk maakte eenige dezer klach ten op schrift te stellen en door de klagers te doen onderteekenen. Het aantal monde linge en schriftelijke klachten dat bij de commissie inkwam, wa® zóó groot, dat het niet mogelijk was alle in het rapport te be handelen. Alle klachten werden in afschrift aan dr. Beijnes toegezonden, terwijl aan deae een aantal schriftelijke vragen werd gesteld, die hij schriftelijk heeft beantwoord Als ge volg van een en ander ia de commissie Hot de conclusie gekomen, dat dr. Beijnes zich onrechtmatig en dubbel heeft laten "betalen voor door hem verplichte diensten, die mj niet genegen is het onrechtmatig genotene aan de gemeente ai de betrokkenen terug te betalen, dat door het weigeren van dood- schouw, anders dan tegen contante betaling en of tegen voldoening van openstaande vorderingen, een gevaar ontstaat voor de openbare orde. de veiligheid en de volksge zondheid. da* de art8 hardvochtig geweigerd heeft in diverse gevallen van uitersten nood geneea- en heelkundige hulp te verleenen en dat alle tegen hem ingebrachte klachten in hoofdzaak ggerond zijn. Op grond van het bovenstaande gaf de Qonpnissie dén Raad in overweging, den arts volglns art. 2 van de Verordening regelende de genees-, heel. en verloskundige armen verzorging Sn de gemeente Groesbeek én overeenkomstig art. 37 der Armenwet oneer vol te ontslaan en bijaldien op wettelijke gronden direct ontslag niet mogelijk is. den s in »jn functie van gemeentegeneeAeer te schorsen tot aan het oogenblik, waarop dit ontslag mogelijk en wettig zal zijn. Bij de behandeling van dat rapport in den gemeenteraad Kwam het tot zeer heftige dia- cufflies- Een adres was ingekomen van 300 ingezetenen met verzoek het rapport als on rechtvaardig, mensohonteerend en onchriste lijk voor kennisgeving aan te nemen. De Raad besloot echter, dat dé Raadscommissie zich zal wenden tot Ged. Staten van Gelder land en de departementen van' Binnenland- gche Zaken en Landbouw en van Justitie, met verzoek een onderzode in te stellen ie klaohten. RADIO-NIEUWS. Programma van heden. Hilversum 4.30 Na schooltijd. 5.15 Concert», 8.30 Concert. 10.45 Gramofoonpia- ten; 11.00—12.00 Gramofoonplaten. Huizen 4.00 Concert; 5.30 Concert,8.0o Orkest; 11.0012.00 Gramofoonplaten üaventry 4.36 Populair oonoert, 7.00 Liederen, 8.06 Vaudeville; 9.55 Symphonie- oonoert11.2012.20 Dansmuziek RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 19 Juni. Hoogste stand 765.1 te Weenen Laagste stand 745.6 te Röst. Verwachting: Aanvankelijk matige, tijde lijke afnemende zuid-oostelijke tot zuidelij ke, later ruimende en toenemende wind. Zwaar bewolkt en betrokken Aanvankelijk waarschijnlijk eenige regen, later koeler. STADSNIEUWS. B 266.000 285.900 286.365 285 600 285.800 288.400 287.400 295 900 297.300 297.700 298.700 291.411 291.411 f 297.000 296 890 297.390 298.600 299.600 300.960 305.450 299.600 305.450 301.000 306.000 303 300 306.200 303.750 303 750 306.000' 316 000 GOUDA, .19 Juni 1931. De aanbestcuinj, voor de te bouwen Ambachtschool aan den Graaf Florisweg. Hedenmiddag heeft te hotel „de Zalm de aanbesteding plaats gehad voor de te bouwen Ambachtsschool aan de Graaf Flo- riswek. op het terrein." thans in gebruik bij „Olympia". Ingeschreven werd door de volgende fir- n-a's. A L. Raayinaker. Wouw 266.000 J. Dubbeldam, Voor- b>"K 274.840 Kuypers en Kloppers. Kethel 283.753 H. Hammink, Lonneker 284.365 Venhoven en Evers, Heemstede C. v. d. Luitgaarden, Rotterdam 288.400 J. Feitema, Bloemend aal 287.400 Q. Nollen. Den Haag 293.900 A. den Ouden. Gouda 297 300 N.V. Aann.-Mij. ven. Gouda Aann Mij. J. de Wilde, Gouda N W Willem Geels, Aardenhout f 297 000 Cesman en Suitemeyer, Alfen a. d. Rijn Oebr den Ouden, Alfen 898.200 Gebr. v. d. Merve, Dor drecht Gebr. de Vries, Den Haag Z. Geleens. Den Haag M. v. d. Vliet, Den Halg Gebr. Dekker, Roozen- daal Aann. Mij. Noord-Holi. Heemstede Jac. van Dam, 's-Her- bosch M K. de Groot. Hee renveen L. de Jong Zn Ouder kerk a. d. IJesel C. v. Duuren, R'daan A. Buur. Alkmaar A. Fokkers. Gouda fa- Gobelens, Haarlem J. Vas en R Hof. Den Hm« 306-000 G. Outmerssum. Den Haa? 300.900 Gebr. v. d. Loo. R'dam 315.176 firma W. en C. v. d. BoschDordrecht Koot en v. d. Wiel, Noordijk 324.000 Aann. Mij. H Boel, Voorburg fa. Lastdrager, Haarlem. Tocht naar Drente door de Nederl. Reisvereeniging. Men vtTzoekt ons te melden, dat aanmel ding voor dezen tocht op 5 Juli a.s., waar van de bijzonderheden reeds vermeld zijn m bl*d van j.l. Zaterdag, niet moet geschieden bij den heer Meulman. doch bij heer J. J. Krom. Wijdstraat 29. Geslaagd. By het dezer dagen in den Haag afge nomen examen voor Akte A by het Fróbel- onderwys slaagden de dames M. A. Ver schut, J. Wiarda, T. Wagenaar en J. Zict- sma. j i -Mm it Een leeiyk ongeval. Op het Olympia-terrein waren een groep- Jp jongens gisterenmiddag aan het voet ballen, toen opeens een van hen zoo'n schop tegen zyn been kreeg, dat hij kermend van Pijn neerviel. Men probeerde doktershulp te •rijgen, maar toen dit niet spoedig gelukte, werd de hulp van een zuster van de Wijk verpleging ingeroepen, die spoedig ter plaatse was, en het been verbond. Met de rancard van E.H.B.O. is de jongen naar huis gebracht Op hol geslagen. In de Wydstraat sloeg gistermorgen het oor een wagen van den gr oe n ten handel as r 7^aan ffe*Pannen paard op hol. Reeds df ^loe'£ MarktGroenendaal kon het er r 6611 politie-agent worden gegre- 307.400 308.400 309.000 308.000 307 500 312.000 309.000 309 900 318.000 pen en tot staan gebracht. De wagen kwam hierby in aanraking met het zonnescherm van den winkel der fa. De Gruyter, dal ernstig beschadigd werd. Peraooniyke on gelukken kwamen niet voor. Schaakclub „Meaeemaker". Gisteravond trok liet eerste - tiental van „Meeeemaker" met 3 invallen naar Delft teneinde met de Deutsche Arbeddei9 Schaak club aldaar nogmaals den strijd aan te bin den. De vorige maal wae de uitslag Sjj 41 in net voordeel van D.A.B. De uitslag luidt thans: Gouda Delft M Lakerveld—Jan Smit 0—1 J. Reer—J. F. Kaanx Balt A. de Jong—H. Smit 1—0 J. M. Zhydam—M. J. Schrijvers 1—0 P Hakker-B. Wevéni W Mr M. de Mol-H. v. d. Lugt -x A. van Erk—W.'J. Nowee 0—1 E. J. Wientjes—A. M. v. d. Vlugt A. Biné—J. Scheepmaker 1—0 A. Rietdijk—J. Zonderland x De met een x aangeduide partijen moeten nog beslist worden. De te beslissen partijen' staan niet ongun stig voor „Measemaker" zoodat een over winning niet is uitgesloten. In dit geval zou .Messemaker" zich in de 2de klasse hand haven. De volgende week is de schaakavond Don derdag inplaats van Woensdag 319.900 319.900 353 300 306.887 Gevonden voorwerpen. Op elkeft werkdag des voormiddags tus schen 10 en 12 uur en des namiddags van 3 tot 5 uur zjjn aan het Bureau van Politie alhier inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende aldaar gedeponeerde gevonden voorwerpen diverse sleutels, 1 weekkaart N. S. Gouda Rotterdam, 1 verbandtrommel met in houd, 1 damesparapluie, '1 damastaschje Voorts zyn te bevragen: le wegenbelastingkaart ten name van J. v. d. Hee, Gouderak, A. Wildenburg, Boele kade 101; 1 portemonnaie met inh., Coöp. Samenwerking, Gouwe 38; 1 p. dameshand schoenen, Boot, L. Groenendaal 34; 1 zakje zaad, J. Lok, Groenendaal 17; 1 schooltasch met inh., H. van Vliet, Naaierstraat 15; 1 etui met haarkam, G. Nylpaard, Steyn- kade 24; 1 schoenmakersoogtang, J. B. v. d. Bos, R. van Gatsweg 2; 1 kindertaschje met inh., A. Verkaik, Graaf Florisweg 11; 1 por tefeuille imet inh., J. v. d. Kind, P. CL Both- straat 95; 1 papiertje met geld, J. van Leeu wen, Tuinstraat 85; '1 gymnastiekschoen, M. de Vroom, P. C. Bothstraat 43; 1 kinder muts, F. Cats, L. Tiendeweg 26; 1 kinder handschoen, A. v. d. Weyde, Nieuwsteeg 19; 1 kinderzaikdoek, F. Cats," L. Tiendeweg 1 damesschoen, W. Sirre, Graaf van Bloisstraat 5; 1 spaarkaart t. n. v. Jeugd ver. Excelsior, W. C. (Both, Vlist bij Haastrecht; 1 bril, J. van Eyk, Gouwe 87; 1 portemonnaie met inh., Boot, Boekenberg- straat 10; 1 dameshandtasch, F. Eist, Boe lekade 156; 1 odeurfleschje met stop, M. Broer, Raam 18; 1 pakje muziekboeken, A. de Groot, Stolwykersluis B 250; 1 gewicht, H. Frenk, Wilhelminastraat 60; 1 rol. kast papier, J. Kuiken, Wydstraat 16; 1 vulpen houder, W. v. d. Vlist, Winterdyk 21; 1 col- bertj'as, P. van Wyk, Nieuwe Haven 162; 1 zakje inh. overhemd, R. van Roon, Nieu we Haven 86; 1 zakkam in etui, F. Cats, EL Tiendeweg 26; 1 kinderkousje, E. de Bruyn, Zeugstraat 76; 1 portemonnaie met inh., D. Broer, A. de Vischmarkt 17; 1 kin derhoedje, K. J. Kleiweg, Houtmansgracht 19; 1 kindertaschje, J. v. d. Speld, Bosch- weg 22; 1 colliertje met hanger, P. de Zeeuw, Pretoriaplein 40; 1 hond. L. Bakker, Nieuwe Markt 2b; 1 papiertje met geld, G. (Rook, Boelekade 231; 1 vulpenhouder, G. Nagtegaal, v. Bevermnghlaan 34; 1 ge wicht, A. de Groot, Stolwykersluis B 250; muts, G. Verkerk, Nieuwe Haven 11; 1 muts, J. Orenkman, Wachtelstraat 11; T mondharmonica, C. van Buuren, Markt 5; vulpen, C. de Knoop, Vest 39; 1 paar handschoenen, C. Potharst. R. v. Catsweg 27; 1 kindermuts, A. de Wit, IJssellaam 119; 1 portemormaie met inh., C. v.^d. Laan, Pretoriaplein 54; 1 portemonnaie met inh., Kruimink, Krugerlaan 181; 1 portemonnaie, C. Veen, Krugerlaan 181; 1 handkoffertje, J. Versteeg, Geuzestraat 60; 1 heerenjas, A. Groeneveld, Nieuwe Haven 6; 1 padvinders mes, P. de Jong, K. Noodgodsteeg 6; 1 por- temonmaie met inh., A. Schouten, W. Tom- bergstraat 46; 1 armband met steentjes, C. de Koning, Zoutmanetraat 16; 1 knop van een bel, J. v. d. Zotrw, Karnemelksloot 151; 1 ceintuur, Wed. Botterop, Boelekade 112; 1 mantelceintuur, C. Eegdeman, Blauw- stra&t 15; 1 damestasch met inh., G. IJssel- stein, Gouweg 104, Stolwykersluis; 1 da messierspeld, D. Reneman, Kattensingel 38; 1 rywielslot, C. de Jon^, Boekenberg- straat 8; 1 portemonnaie met inh., M. den Uyi, Zoutmanstraat 36; 1 kinderportemon- naie met inh., Rond, Zeugstraat; 1 gummi- jas, A. Koops. Goudkade 4; l taschje, N. Spee, Spieringstraat 149; 1 babyjasje, J. G. Pot, v. Beverninghlaan 22; 1 kruiwagen, M. Muilaart, Zeugstraat 72; 1 duimstok, A. v. d. Veen, Boelekade 142 1 broche met por tret, J. Elenbaas, Oudedyk 148a, Rotter dam; 1 kinderportemonnaie, P. de Jong, K. Tiendeweg 2; 1 portemonnaie met inh., T. van Rhyni, Krugerlaan 93; 1 schooltasch, G. van Unen, Boomgaardstraat 31; 1 blok schaaf, C. de Regt, Joh. de Haenstraat 22; 1 p. handschoenen, C. van Vliet, Bloemen- daal 44; 1 paar kousen, L. Boer. Stadhuis; 1 zadeldek v. rijwiel, G. Tuiithof, L. Tien deweg 98; 1 bagageriem, IJpelaar, Lom- bardsteeg 10; 1 eierenkist gemerkt J. X, Lexmond, Bogen 39; 1 vulpenhouder, C. J. d. Krans, Kerk Weg 221, Waddinxveen; HOUDBAAR Als er gasten korpen is 't altijd prettig vol doende Dier in huis te hebben. Uw leverancier kan U nu onze kistjes van 24 flesschen leveren. Verkrijgbaar bij agenten en bottelaars. Verkrijgbaar b|j de volgende Ageaten Boskoop: P. L. Binken, Tel. 124; Gouda: T. Poelenye, Tel. 3074 WaddinxveenA. J. Janmiat. Busch, Markt 12; 1 hamiichoen, v. Danttsig, Hoogstraat 9; 1 broche, v. Daatzig, Hoog straat 9; 1 mantelceintuur, B. Alfenaar, Vrouwesteeg 39; 1 rozenkrans, A. van Vliet, .Zoutmaneplein 12; 1 damesportemonnaie met inh., Castelein, Chr. de Wethstraat 26; 1 jekker met sleutel, P. N. Britaemmer, St. Josephstraat 9; 1 portemoimaie met inh., P. de Gruil, R. van Catsweg 110; 1 p. da meshandschoenen, C. Carlier, v. Zwieten- straat 7; 1 rozenkrans in etui, N. van Gro ningen, Vierde Kade 26; 1 kindertaschje met inh., v. d. Berg, Karnemelksloot 102; 1 damesportemormaie met inh., C. A. B. Bantzinger, Markt 18; 1 babybijtring, C. A. B. Bantzinger, Markt 18; 1 armbandhorloge, Kranenburg, Bleekerssingel 75: 1 hand- taschje met inh., J. Verboom, Karnemelk- sloot 167; 1 kindertaschje met inh., A. den Haag, Raam 163; 1 hondenpenning, N. Rapis, Bogen 65; 1 blauwe bril, J. v. d. Heuvel, Nieuwe Haven 76; 1 mantelcein tuur, H. Lamfers, Peperstraat 136; 1 schaar, A. den Hollander, P. C. Bothstraat 62; 1 badpak met handdoek, J. Eerland, IJasellaan 157; 1 weegboom, C. Vonk, R. v. Catsweg 40; 1 kindertaschje met inh., C. Melkert, Raam '149; 1 portemonnaie met irih., v. d. Heyden, Markt 66; 1 schooletui, A. Navis, R. v. Catsweg 198; 1 armband, J. van Dam, P. C. Bothstraat 70; 1 kaas- hoor, D. Brem, Vierde Kade 14; 1 pantoffel, W. C. de Vries, Jan Philipsweg 9; 1 regen jas, J. v. <L Heuvel, N. Haven 127. Als verloren werd aangegeven: 1 gouden broche met witte steentjes, 1 gouden colliertje met hangertje, 1 doublé dameshorloge met zwart bandje. 1 gouden broche met 3 koralen, 1 gouden heeTenzegel- ring. Omtrent eenige gevonden ry'wielbelap- tingplaatjes zyn aan het Bureau van Politie inlichtingen te bekomen. Agenda. 24 Juni 84 u. Sociëteit „Vredebest" Leden- vérgaderfng. 23> Juni, 8 uur. Nieuwe Schouwburg. Openb. Verg. Liberale Staatsparty de Vrijheids bond. Apotheken. De apotheek ven de Firma Weyer. Gouwe, zsl tot en met 19 Juni, benerecw den daar op volgenden nacht, geopend a4jn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). LUCHTVAART. RECHTZAKEN. Het drama te Bilthoven. In hooger beroep 12 jaar gevange nisstraf tegen Sono geeischt. Zooala men zich zal herinneren, heeft op 30 Januari ,.I. te Bilthoven, tijdens de afwe zigheid voor enkele uren van den heer Sce- parwi, de mlandecne bediende Souo. mevr Soeparwi en haar beide zooitjes van het leven beroofd Na zijn misdaad te hebben gepleegd, ging Sono naar de keuken, waar hij zich een gasslang in den mond heeft gestoken, met de bedoeling, zichzelf het leven te benemen. Deze poging mislukte. Op 7 April diende de zaak tegen Sono voor de Utrechtsche rechtbank. De officier van justitie, mr. Fabius, eiaente wegens dood slag, driemaal gepleegd, een gevangenisstraf van 20 jaar. De rechtbank veroordeelde hem tót 12 jaar gevangenisstraf. Zoowel verd. ale het O. M gingen van dit Vonnis in hooger beroep en thans diende de zaak voor het Amsterdamsche Gerechtshof. De procureur-generaal eischte 12 jaar ge. j vangenisatraf. SI»0«T IN WIOITRIJDIN. DRAADLOOZEDIENST. De broedermoord te Aalten. Tien jaar geeischt tegen verdachte. Heden stond voor de Arrondissement* Rechtbank te Zutphen tereoht, D. J. P.. 22 jaar oud, landbouwer te Aalten an' gedeti neerd in het Huis van Bewaring, wegens het feit dat hij op 24 April j.l. te Aalteo zijn broeder A. P. opzettelijk van het leven heeft uerooifd, door hem den keel ai te knijpen De oiiicier eights tien jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechte nis. In dez© zaak werden gehoord 2 getuigen a charge en 3 getuigen décharge. Verdediger was rar. H. Maten De verdachte heeft bekend, doch het vm niet zijn bedoeling zijn broeder te Depost vliegtuigen. Do P.H.A.F.R. nog te Akyab. Aneta—Var Dias meldt Bij do K L M ia bericht ingekomen dat van Deth, Groenen- het 20ste postvliegtuig, de P.H.A.F.R.. nog ■dop Gpatrano+oin D-,. tl) At. 11 it AVvfllt tnn in vulpenhouder, Gravenstein, Boo- j bist uit Akyab kon vertrekken wegeii» de ken bergstraat 118; 1 pakje manufacturen, weersomaUudigntKhwi WATERPOLO. Ned. Zw em bond. De. competitie. Voor Zondag a.e. staat op het competitie- prqgram le klasse aid. A H D.C. I—L.Z.C. I Dolfijn I—Maas I; afd B. D.J.K. I—G.Z C. I; Het IJ I—U.Z.C. I. Reserve le kl. aid. ADolfijn II—Maas II afd B: D.J.K. tlG.Z.C. II en U II- U.Z.C. II. Het volledig competitde-progmmma voor dezen zomer van dein Goudechen Zwembond luidt als volgt. 23 Junidé Gouwe I—G Z.C. 4. 24 Juni A.Z.C, 2-de Gouwe 1. 25 Juni S.Z. en P.C. 1—8 Z en P.C. 2. 26 Juni: SZ- en P.C 2—8.Z. en P.C. 1. 1 Juli8.Z. en P.C. 1—<te Gouwe 1. 2 Jul*-- S.Z ©n P.C. g—G.Z.C. 4 3 Juli: de Gouwe 1—A.Z.C. 2. 7 Juli.: G.Z.C. 4—A.Z.C. 2. 8 Juli A.Z.C. 2—G.Z.C. 4. 14 Julide Gouwe 1—S.Z. en P.C. 1. 14 Juli G.Z.C. 4—S.Z. en PC. 2. 17 Juli: G.Z.C. 4—de Gouwe 1. 22 Julf S.Z. en P.C. 2—A.Z.C 2 27 Juli; A.Z.C 2S.Z. en P.C. 2. 6 Aug. S.Z. en P.C. 1—G-Z.O. 4. 14 Aug.S.Z. en P.C. 1—A.Z.O. 2 17 Aug A.Z.C. 2—S.Z. en P.C. L AUe wedstrijden vangen des avonds 8 uur KOERSEN 18 Juni. 19 Juni. Officieel. Londen 12.08 Va 12.08% Berlyn 58.97 58.97 Parijs 9.78 9.78 Brussel 3468 84.67% Zwitserland 48.25 48.22 Weenen 34.92 84.92% Kopenhagen 66.55 66.65 Stockholm 66.62% 66.60 Oslo 66.55 66.55 New-York 2.487» 2.487 Niet offieieel. Praag 7.87 7.86 Madrid 24.62% 23.80 ri-.aan 13.01 13.01 Beursoverzicht. Der stemming was heden weder ongeam- meerd. De fondsen waren in doorsnee slechts weinig veranderd. De FhUipsaandeden ga ven de grootste omzetten te aanschouwen w aarbij de noteeringen op ongeveer de vori ge alotprijzen in opwajirtsche richting gin gen. Unilevers werden een kleinigheid lager afgedaan, evenals Aku's en de Aecoustiek- aandeelen. De biutenl. soorten liepen hi« en daar een fractie terug Tabakken waren flauw en thahs waren bet speciaal Senembahs di* het zwaar te verantwoorden kregen Het bericht dat veis schillende Sumatrasoorten de onderneming gaan sluiten, in verband met den hoogen kostprijs, aorteeide geen gunstig effect. Rubbers waren verwaarloosd en weanig ver- anderd. hetgeen eveneens met suikerwaar den het geval was. Scheepvaarten en mijn aan doelen waren geheel op den achtergrond.

Goudsche Courant | 1931 | | pagina 2