N.V.ErvenM.M. VAN LOON Saiilün-, Msdit n Itrminpsltiiis MARKIEZEN - ROLLUIKEN - JALOUZIEN Prima Bovenhuis Anton Coops SP REIS a» Mwrnis ÏEin I. u in n lliip Net Meisje F 155.- Complete Salon Mozart „Elegant" L BINNENDIJK TE HUUR: L BOOGAERDT Voor den Inmaak Verf weert bederf. Alleen verkrijgbaar: Oosthaven 65 Aspirin NET MEISJE A. FOKKERS - FLUWEKLEN SINGEL 77 - GOUDA - TELEFOON 3386 TE HUUR PAKHUISRUIMTE "KANO'S^ HERSTELD J. VLAG KUIKENS Vraagt Hoofdagenten en Agenten Priviociilin Witirstut ii Zuid Hollnd, Gsuwi Werken c i. Gouwe 137 te Gouda. Met de warme dagen Beschuit Theebeschuit J. HULLEMAN - GOUDA Slagerij van Leeuwen Opruiming Balt. A. de Jong Kersen eten in „De Kleine Betuwe" 2 H.A. groote Boomgaard W. KOMPIER - Haastrecht - Telefoon 19 Zomervacantle ^eantgopdewrald PREDIKBEURTEN. Mej. J. VAN GRIEKEN Serre-ameublement en Fornuis, Kruidenierszaak Solide Afwerking Billijk* Prijzeg,Vraagt Offerte Juffrouw Gem. Zit- en Slaapkamer Pakhuis of Werkplaats DEGELIJK PENSION HEERENHUIS Jaarsma haard leO R GELB ES P E L ING Venhus Kanowerf Zaandam J. VINK, INMAAK HOLLANDER - Veerstal 20 IÉ. binnendijk. DROGIST - WIJDSTR. 31 INMAAKKRUIDEN AZIJNESSENCES PERKAMENT PAPIER KURKEN LAK EN ZWAVELLINT L. TIENDEWEG 43 1 DE GOUDSCHE GAPER J. C. LANGERAAR, ALItO" Kantoor - Gouda Worden verplaatet naar fiat Perceal St. JAN Cigarillos Fa. D. I. v. Vnumingan A. VERBURG Bloemenmagazijn „NOVA" Waarom zoudt U meer betalen Met werf wan RElfET bewaart men huis enz. keurig en net. T.lephoon 3124. STADSNIEUWS. GOUDA, 4 Juli 1931. Gemeen ter Md. Aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad der ge meente Gouda dp Maandag 6 Juli 1981, des n.m. 7% uür. Aan de orde: Het voorstel tot benoeming van een reetor voor het Gymnasium. Benoeming van twee leden (raadsleden) in de commissie, bedoeld in artikel 6 der verordening op de heffing van het vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Het voorstel tot het verleenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 der L. O.- wet 1920 voor het veranderen van een paar glazen wanden in een muur van de Groen van Prinstererschool. Verkoop van grond door het Van Iterson Ziekenhuis. Overeenkomstig het bepaalde by artikel 14 van het Reglement voor het Van Iterson Ziekenhuis, heeft het College van Regenten dier instelling by schrijven van 29 Juni j.l. de goedkeuring van den Raad gevraagd op zyn besluit tot verkoop van een aan het ziekenhuis toebehoorend perceel grond, ge legen aan de Krugerlaan naby de Ryks Hoogere Burgerschool, kadastraal bekend gemeente Gouda sectie A no. 2724, ter op pervlakte van 78 x 26.70 M. tegen een prijs van 12 per M2. Onder overlegging van een terzake inge wonnen advies van den directeur van Ge meentewerken, stellen B. en W. den Raad voor de gevraagde goedkeuring te verlee nen. Onttrekking aan den openbaren dienst van het straatje: Pr. Hendrikstr. Ie Schoolstr. In het Raadsvoorstel no. 224 van 1930 stelden B. en W. in uitzicht een nader voor stel voor het in orde brengen van de speel plaats van school 8, zoodra de verlenging van de Westerkade tot stand zou zyn ge komen en het naamlooze straatje langs die school tusschen de Prins Hendrikstraat en de le Schoolstraat kon vervallen. De bedoeling hiervan is, de openbare la gere school no. 8 een eigen speelplaats te geven. t Nadat een en ander zyn beslag had ge kregen, hebben B. en W. den directeur van Gemeentewerken verzocht een kostenbere kening te maken, die zy den 22sten Juni j.l. ontvingen. De directeur geeft 2 oplossingen aan, n.l.: a. met koolasch en grind, kosten 718.30; b. met tegels en rioleering, kosten 2132.46. Evenals de commissie van. by stand in het beheer der Gemeentewerken in haar advies van 2 Juli' jj., no. 29, geven B. en W. de voorkeur aan de onder b genoemde oplos sing, die afdoende is. Alvorens echter tot het in orde brengen der speelplaats over te gaan, is het, met het oog op het bepaalde in art. 267 der Ge meentewet, noodig, het bovengenoemd straatje aan den openbaren dienst te ont trekken Overeenkomstig het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor aldus te besluiten. Een adres V" den heer A. Fokkers aan den Raad. De heer A. Fokkers, Bouwondernemer alhier, heeft zich met een adres tot den Raad gewend, waarin hy uiteenzet dat door hem d.d. 8 Juni aan B. en W. een perceel bouwgrond is te koop gevraagd aan de Const. Huygenskade grenzende aan het blok dat nu door hem wofdt gebouwd. Door B. en W. is d.d. 18 Juni hierop het volgend antwoord gegeven: In antwoord op Uw schryven van 8 dezer, hebben wy de eer U mede te deelen, dat de door U te koop gevraagde grond naby Const. Huygenskade met andere verkavelde grond in dat stadsgedeelte te koop zal wor den aangeboden, waarvan t.z.t. de noodige publicatie zal geschieden. Wy geven U in overweging Uw verzoek dan te herhalen. Dit antwoord kon hem niet bevredigen omdat het niet in overeenstemming is met de aanvraag en als een K.I.R. antwoord kan worden aangemerkt. Door hem is destyds aangevraagd het geheele bouwblok doch op advies van den Directeur van Gem. Werken heeft hy zich bepaald tot de eerste perceelen in de over tuiging dat hem by hernieuwd verzoek de volgende perceelen zouden worden toege staan. Adressant meende dat niet is aan te nemen dat de prys nog moet worden vast gesteld daar dez reeds voor het nu onder bande zynde blok is bepaald en waarvan mag worden aangenomen dat dit door het College van B. en W. niet op losse gronden is geschiedt, dit zou althans van een slecht beheer getuigen. Adressant hoopt dat de Raad kan beslui ten hem de aangevraagde perceelen te ver- koopen te meer omdat de gevelteekeningen voor het geheele blok reeds zyn vastgesteld en goedgekeurd. Dr. Oetker's Kristal-Pudding en bakpoeders. Gedurende eenige dagen heeft een ver- tegenwoordigster van de Inhama, de Inter- nationale Handel-My. in verbruiksartikelen te A'dam, de importeur van Dr. Oetker's bakpoeder, vanillesuiker, puddingen en I sausen, in de winkel van den heer Frans van Vliet aan den Kleiweg alhier, demonstraties gehouden met de Tooverklok, en met de verschillende andere artikelen als bakpoeder, puddingpoeder, aroma's en sau- i sen. Wat de Tooverklok betreft, het gebruik van dit bak- en hraadapparaat is werkelijk zeer eenvoudig en gemakkelijk. Men kan het gebruiken op een gastoestel, een spiri- Da beste voorzorg tegen de gevolgen A ven regendagen: s p i r i n -Tabletten. Lat «paranja band «n BayarVrult. Prlp 75 ctt.\ tusbrander, zelfs op een petroléumstel. Evenals „De Tooverklokzich by uitstek leent voor het bakken, zoo kan men haar ook gebruiken voor het bereiden van pud dingen, ragouts, groenten, alsmede voor het braden van verschillende vleeschspyzen als rollade, goulasch enz. Men kan dus iedere spys, welke men tot dusverre in den oven dikwyls zeer omslachtig bereidde, op veel gemakkelyker en eenvoudiger wyze in „De Tooverklok" klaar maken. De verschillende puddingen en sausen en vooral Dr. Oetkers kristalpudding in ver schillende smaken en kleuren, zyn overheer- lyke toetjes. De bereidingswyze is zeer eenvoudig en men kan door 2 verschillende puddingpakjes te gebruiken alleraardigste combinaties krygen. Aardige receptenboekjes met leuke kleu rige plaatjes, zyn een goede handleiding voor hen die deze zeer smakelyke, frissche zomerpuddingen willen klaarmaken. Benoeming rector aan het Gymnasium. Het College van Curatoren van het Gym nasium hebben aan B. en W. de volgende aanbeveling voor de benoeming van een rector aan het Gymnasium doen toekomen: 1. Dr. A. A. W. M. Lievegoed, leeraar in de klassieke talen aan het le Sted. Gym nasium te Den Haag; en 2. Dr. E. J. Boersma, rector van het Gymnasium te Tiel. Het besluit van den polder Sluip wyk. Een adres aan Ged. Staten van Z.-Holland. Het Bestuur van de Roei- en Zedlvereeüi- ging „Gouda" heeft aicii tot Ged. Staten van Zuid-Holland gewend waariu wordt gezegd dat men met schrik heeft kennis genomen van de beslissing der ingelanden van den polder Sluipwijk om de brug bij den heer Siegt dicht té gooien, waardoor het riaeeengebied in tweeën wordt gedeeld, hetwelk voor de toekomstige ontwikkeling van Reeuwijk als watersportgebied een ramp moet worden geaoht dat deze beslissing misschien het best aldus is te interpreteeren: dat de polder Sluipwijk geen opname in de poidër Beeu- wijk wenseüt, met alle gevolgen van dien, b.v. mogelijke verhooging van polderlasten e.d. dat op deze nieuwgesohapen basis (onaf hankelijkheid van polder Sluipwijk, in het bezit zijnde van een vast bemalingscontact met polder Reeuwijk), opnieuw onderhan delingen tusschen beide polders kunnen worden geopend met kan» op eucces dat immers niemand het dichtgooien van genoemde brug op zichzelf wenscht, terwijl daarmede ook geen direct polderbelang zou zijn gediend, aangezien polder Sluipwijk in de toekomst het bestaande polderpeil van Reeuwijk zal handhaven dat bij de aan ons bestuur gebleken aan beide zijden bestaande welwillendheid, het niet uitgesloten mag worden geacht, dat op eardurale punten t.w. het water-inlaten door Sluipwijk, regeling opnieuw van de bema- l.ngs-overeenkomst, overeenstemming wordt bereikt reden waarom bovengenoemd bestuur Ged. Staten dringend verzoekt te bemidde len, opdat de ramp van het dichtgooien der brug worde vermeden. Het jubileum van Zuster Jules. Men verzoekt ons onder de aandacht te brengen, dat op Dinsdag 7 Juli a.s. Zuster Jules ter gelegenheid van haar jubileum, ln het Zusterhuis receptie zal houden van 2.30 tot 4.30 uur. Verbetering scheidingsmuren Groen van Prinstererschool. Het bestuur van de Vereeniging voor Christelyk Nationaal Schoolonderwys alhier heeft d.d. 20 Mei j.l. een aanvrage ingediend om op grond van artikel 72 der Lager- onderwyswet 1920 voor zyn Groen van Prinstererschóol, Groenendaal 46, de oenoti- digde gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen, ten einde de beide tusschen twee leslokalen nog bestaande glazen schotten te vervangen door steenen wanden, alsmede om den wand van het aangrenzende gym nastieklokaal meer geluiddempend te ma ken. Aangezien het hier betreft een aanvrage ora de inrichting van het gebouw der school te veranderen in den zin van art. 72 der Lager-onderwyswet en deze overigens aan het bepaalde in art. 73 dier wet gesteld, voldoet, stellen B. en W. den Raad voor de gevraagde medewerking te verleenen. Schouwburg-Bioscoop. „Drie met één benzinepomp". Op veelvuldig verzoek geeft de Schouw- burg-Bioscoop-directie deze week een repri se van „Drie met een benzinepomp" („Die drei von der Tankstelle"). Met deze operet tefilm waarin zulke kostelyke „Schliiger", kan zeker een ieder tevreden zyn. „Die drei" zyn Willy Fritsch, Oskar Karlweiss en Heinz Rühmann, jongelingen die noodgedwongen een benzinepomp ex- j.loiteeren. Lilian Harvey is de lieftallige auto-girl, die nog al dikwyls benzine noo dig heeft. Fritsch en Lilian Harvey zyn vol doende bekend. Van de overige dient vooral Heinz Rühmann genoemd, met zyn bepaald geestig spel. Deze Uankfilm is ongetwyfeld een ier besten, die wy ooit hebben gehoord. Ook het voorprogramma is goed verzorgd en zeer interessant. Eerste orgelbespeling in de St. Janakerk. Op Dinsdag 7 Juli zal de heer H. C. J. de Man de eerste orgelbespeling geven in de St. Janskerk. Het concert vangt aan te half acht. Scheepvaart door de IJasethavensluis. Gedurende de maand Juni kwamen door de Usselhavenslaia 527 schepen, uitmaken de 23324 M8. Nutsspaarbank. Overzicht over de maand Juni. Gedurende de maand Juni zijn ingelegd en terugbetaald de navolgende bedragen: Inleg in 7064 posten f 273.661.80 Bijgeschreven renta 388.55 f 273.94036 Terugbetaling in 982 posten 166.857.79 Meer ingelegd dan terugbet. f 107.083.56 Aan het einde der maand Mei was ten name der In leggers ingeschreven 2.685.379.69j zoodat hun tegoed ultimo Juni bedroeg f 2.792.462.25i In den loop der maand Juni zijn 130 nieu we boekjes afgegeven, 6, oude boekjes op- nieuw in gebruik gesteld en 68 Doekjes ge heel afbetaald, zoodat "aan het einde der maand Juni 9600 boekjes in omloop waren. Een ongeldige communistische candidatenlyst. Voor de raadsverkiezingen te Gouda, e Op vragen van het Tweede Kamerlid L. de Viasei inzake de Communistische can- uidatenlijst heeft de minister van binnen- landsche zaken en landbouw geantwoord 1. Vooropgesteld, dat volgens dë Kieswet de beoordeeling van de geldigheid van caa- didateolijsten niet aan den minister van binnenlandsclie zaken en landbouw tookomt kau, wat de feiten betreft, het volgende wor den medegedeeld. Gedeputeerde Staten van Ziiui-Holland hebben in beroep een candi- dateniijst. voor de gemeenteraadsverkiezin gen te Gouda ongeldig verklaard Deze lijst kan door den steller van 'de vragen zyn bedoeld. Grond voor de ongeldigverklaring wae, dat de onderteekening niet voldeed aan db daaraan gestelde wettelijke eisehen. 2- Voor het nemen van maatregelen, als ir deze vraag verzocht, ontbrak niet alleen alle grond, de ondergeteekende zou daartoe ook met bevoegd zyn geweest. Middelbaar Technische School. Aan de Middelbaar Technische School te Haarlem is bevorderd in de afdeeling elec- trotechniek van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar, onze oud-stadgenoot Wim G. Sips. Thalia-Theater. Een zeer buitengewone hoofdfilm. Aan het fantastische verhaal van Jules Verne is de hoofdfilm „Het geheimzinnige eiJ and" ontleend. Het eiland van Graaf Dakkar, is de ideaal staat waar met koortsachtige haast gewerkt wordt aan een tweetal duikbooten, voor diepzee-onderzoek. Dp tewaterlating en proeftochten slagen uitstekend, en alles zou een rustig verloop hébben gehad als niet een „vriend" van Graaf Dakkar, iemand die droomde eens koning te worden van het naburige land, met zjjn opstandelingen de booten door geschut tot zinken had ge bracht. Op den bodem van de Oceaan vech ten de enkele nog levenden voor hun leven. Een schier nuttelooze stryd tegen de ge weldige druk van het water en ue diepzee monsters. „Het geheimzinnige eiland" is een teer byzondere, fantastische film, opgenomen in wonderschoone kleuren; een film technisch zoo volmaakt en spannend als maar zelden vertoond wordt. Met een uitgebreid voorprogramma ver toont Thalia-Theater deze week een pro gramma dat wy onzen lezers gaarne aan raden te gaan zien. Het kantoor van den Provincialen Waterstaat verplaatst. Blykens mededeeting in dit blad, zal het kantoor van den Provincialen Waterstaat in Zuidj-Hollaud, Gouwe-Werken o.a. Bouwkun dige, de heer P. B. Sips, met ingang van Maandag 6 Juli a.s. worden verplaatst naar het perceel Gouwe 137 te Gouda. Met ingang van denzelfden datum zal het kantoor Krimpenerwaard-Werken, dat staat onder leiding van den Technisch-Ambte- naar, de heer S. Jager, worden verplaatst naar Westhaven 71. Burgerlqke Stand. GEBOREN: 30 Juni: Mattheus Antonius, z. van C. A. Moons en E. C. van Kats, Gr. Florisweg 83. 2 Juli: Cornelis, z. vin J. den Edel en C. van Kranenburg, N. Beetsstr. 19. OVERLEDEN: 2 Juli: Wilhelmina Hen- drika de Waal, 1% j., Boomgaardstr. 40. Cornelis de Kwant, 76 j., Gouwe 195. Wilhelmus Vrancken, 82 j„ Zeugstr. 5. Agenda. 6 Juli, 7% uur. Raadzaal Stadhuis. Gemeen teraad. Apotheken. De apotlieek van Mevr. de Wed Teepe, Gouwe, zal tot en roet 10 Juli, benevens den daarop volgenden nacht geopend zijn na 8 uur des avond» (des nachts echter al leen voor recepten). Zondagdienst doktoren. By afwezigheid van eigen huisarts kau men zich hedenmiddag en morgen wenden tot. de doktoren. Dr. J. G. Rups, Tiendeweg. en Dr. P. ^en Boer, Gouwe •FOKT KN WflDSTItlJDIN. ZWEMMEN. Het programma voor Zondag. Eerste klaas*. D.J.K.—8.V.H. Zondag 5 Juli. GOUDA. Rem. Kerk, 10% u. v.m. Da. H. Cramer. Soo. „de Réunie' lOj u. v.m. Ver. Zuiver Begrip, Ds. J. Borger. Luthorsche Kerk, 10 u v.m. De heer J. L D. v. d. Roest oud-zendeling te Utrecht. Geref Kerk (8t. Janskerk) 8 u. v.m. «n 3J u n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5 ft 5j u. n.m. Leeekerk. Maandag 6 Juli 7j u. n.m. Ds. Kok van Veanendaal. 7 Juli 7j n.m. Ds. M. Heikoop v. Utneoht. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 189, 10 u. v.ra. en 6j u. n.m. Da. J. B. G. Croes. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5j u. ü.ui. Do heer Klaag- sen G.O. te Dordrecht. BERKEN WOU DE. Ned. Herv. Kerk, 10| u. v.m. Ds. ten Brug- gencate. BOSKOOP. Ned.t Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Ds Deur van Schoonhoven. 7 u. n.m. De heer Dekker van Oudshoorn. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v in. Ds B. J. Kanis van Stolwijk. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg Doopen. STOLWIJK. Evangelisatiegebouw, 10% u v.m. en 7% u. n.m. Ds. Kleine van Willige Langerak. Preek lezen. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6$ u. n.m. Ds, de Looze REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk 10 u vjn. Ds. Verwey. Tweede klasse. A. Otter—Zwem lust B H.Z.P.C.—Zian KCZ.-H.V.G.B. D WeusthagZ.B.Z.V.D.J K.-H.Z.C. Reserve tweede klasse. B Het IJ 3—Amersfoort 3. Derde klasse. A D.A.W.—Purmerend. B Merwede—Vlaardingen. E B Z Z 2—Neptunus. Reserve derde klasse. A Otter 2—U.Z.C. 4. KORFBAL. Zondag a.s. spelen Ter Gouw I en II een vriendschappelyke wedstryd tegen Die Haghe I en II uit Den Haag. Laatstgenoemde club spelen respectieve- lyk tweede en derde klasse in de NJC.B. De wedstryden vangen aan voor het tweede om 11 uur en voor het eerste om 1 uur. Na af loop zullen de gasten een bezoek aan de Reeuwyksche plassen brengen RUILBUREAU voor bons en plaatjes. Hebben verzonden aan: J. v. W. te Zwammerdamloo Lever's bons, N. K. te Gouda: 140 Lever's bötos. A. v. d D. te Gouda: 29 Verkade's bans A. F. te Gouda.- 1 compleet stel platen van 't Zeewater aquarium en terrarium- album. Hartelijk dank voor de gedane schenkin gen. Hebben on^e voorradige bons en jxLaatjee bij de fa. Veritade geruild. Ontvingen daar. voor 7 complete stellen, één is er afge leverd, dus nog zes af te leveren aan de eerstkomenden (153 x 8- 1224 punten. Hebben ook nog in voorraad: 16 complete stellen Paddenstoelen, tevens 4 complete series van het molen album. De N.V. Zeepfabnek „Het Anker" v.h. üebr. Dobbelmann te Nijmegen gaf 1929 een pracht-album uit: „de wereld m beeld" serie 1: „onze overzeesche gewesten". Thans vervolgt deze firma haar uitgave en wel met serie 2: „de groote Indische cultures". Evenals de le serie is dit album ook een kunstgewrocht. Keurig uitgevoerde foto's, afkomstig uit het koloniaal instituut te Am sterdam,, met beschrijvenden tekst wederom van Ir. L. J. M. Feber en een inleidend wóórd, thans van den oud-Gouverneur-Ge neraal van Ned.-Indië, Mr. D. Fock. In dit album wordt het ontstaan der groote Indische cultures behandeld; de be langrijkste cultures worden besproken en ook aan de Surinaamsche cultures wordt aandacht geschonken. Een album dat een sieraad zal zijn voor uw verzameling. Vraag beslist uw drogist bij aankoop der Dobbelmann'8 zeepsoorten de plaatjes voor het album, wij hebben eT ook een enkel in voorraad. Waar blijven de inzendingen en aanvra gen? Men. is toch niet van plan nu al vacantia te nemen, dat kunnen wij niet doen, we moeten steeds blijven ruilen, steeds ontvan gen, dan kunnen we ook blijven verzenden. HET RUILBUREAU MARKTBERICHTEN. Coöp. Groentenveiling voor Gouda en Omstreken. 4 Juli. Postelein 1.003.00, Spinazie 3.005.00, Peulen 1840, Doperwten 2029, alles per 100 KG. Komkommers le soort 1.905.10, 2e soort 1.001.80, Bloemkool le soort 6.00—13, 2e soort 8.00—5.00, Kropsla l.Od-1.40, Andyvie 1.00—1.60, Rabarber 2.00—3.50, alles per 100 stuks; Peen 5.0&— ÏO.DO per 100 bos; Aardbeien 715 ct. per pond. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelykheid der Redactie.) Icheid der R« •s benoeming. De a«. wethouders benoemingen. Gouda, 3 Juli 1931. Geaobte Redactie! Nu de gemeenteraadsverkiezingen zijn af- geloopen en binnen eenige maanden dewet- houdersbenoemmgen vóór de deur staan, is bij mij en anderen de vraag gerezen of 't wel wensohelijk is dat Financiën en Open bare werken weer in één hand komen? Mij dunkt dat dit zijn bedenkelijke zijde heeft. Het zou n.l. kunnen voorkomen dat een al te optimistische wethouder voor publieke werken met voorstellen bij den Raad kwam tol :t uitvoeren van werken die niet strict noodzakelijk zijn of uitgaven voorstelde die wel wat besnoeid zouden kunnen worden. De wethouder van openbare werken, zou dan natuurlijk geen tegenwerking kunnen ondervinden van zijn collega van financiën. En dan. zou men 't niet met 3 wethouders afkunnen, zoo als vroeger? Dit zou ook weer een bezuiniging zijn. al is zij ,iiet groot. Maar in dezen- critieken tijd moet men ook op de kleintjes passen l! vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachten, EEN BELANGHEBBENDE. ADVERTENTIEN. Voor de blijken van belangstelling ontvangen bij het overlijden van mijn tante betuig ik mede namens de familie en de dames der Hofmans- stichting mijn hartelijken dank. 12 H. VAN GRIEKEN Dankbetuiging Voorden prettigen middag van Woens dag j.l. onzen harrelijken dank auti alien, die daartoe hnnne medewerking verleenden. 11 Bewoneners v.h. Bestedelingenhuis GEVRAAGD, plm. 14 jaar. 8 B. SMITS, Poelier, Spieringstraat 5. GEVRAAGD voor hulp in de huis houding en winkel bij P. v. d. Heuvel, Burgemeester Martenssingei 131. 10 TE KOOP een beide zoo goed als nieuw. Burg. Martenssingei 49. 10 TE KOOP AANGEBODEN, welke ruim 40 jaar bestaat en burgerbestaan oplevert. Tegen elk aannemelijk bod. Adres F. J. SMULDERS, Veenkade 167, den Haag. 9 Wegens vertrek ter overname fijn Salon-ameublement bestaande uit: 2 moderne veerende Clubfauteuils en 4 eiken stoelen, daarbij eiken Dres soir, zwarë tafel, theemeubel en fijn theeservies, alles te zamen f 155. gekost f 425.Chesterfield Salon met groot Dressoir f 195.gekost f 475.-. Zoo goed als nieuw. Ook gedeelte lijk. Te zien Zaterdagavond van 6 tot 10 uur. Zondag van elf tot 7 uur. Maandag. Dinsdag en Woensdag den geheelen dag, ook 's avonds. 233 Laan Yan Maardervoort 233 Dan Haai Bo Voor liefhebbers van een lichte en geurige 6 cent sigaar Dall Dekblad KLEIWEG 78 DUBBELE BUURT 15 - GOUDA tanden van Gouda komt (dot ieuw gebouwd Te bevragen Kantoor KATTENSINGEL 86, Alhier. op een der eerste standen van Oouda komt (door toevallige omstandig heden) te huur een nieuw gebouwd rnernaoonaa vanere Morgen Zondag, 3 Voorstellingen 215 B. 8 Kano'sfl an Jachtartikelen. met 2 bovenverdiepingen te samen plm. 400 M2 oppervlakte, geschikt voor opslag- of werkplaats. Voorzien van eleqtr. licht, waterleiding closet en 30 kantoortje. Event, met gebruik van telefoon. Te bevragenGLASONDERNEMING „GOUDA", Spieringstraat 131. GEVRAAGD bij A. QUANT een voor eenvoudige kantoorwerkzaam heden, een nette hand schrijvende. Kennis v. machineschrijven gewenscht. Heer zoekt in do stad met volledig pension. Brieven onder No. 3023, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. vodr^ien van Electrisch licht aan de Nieuwe Haven te huur, Te bevragen Fluw. Singel 62. 8 AANGEBODEN op zeer netten stand met Zit- en Slaapkamer of Zit-Slaap- kamer. 8 Br. onder No 3000. bur. GoudBche Courant, Markt 31. Een groot TË KOOP, geschikt voor vele doel einden. Br. fr. onder No. 3007, Bur. Goud sche Courant, Markt 31. TE KOOP AANGEBODEN, een in goeden staat zijnde en een Ledikant met Spiraalmatras. Te bevragen GOUWE 40 boven. Duitsch effect f500.— a 7°/0 tegen koers 95. 8 in de GROOTE of ST. JANSKERK te GOUDA op DINSDAG 7 JULI n.m. 7 Vi uur door den heer HENRI C. J. DE MAN. Programma ad 10 ets. verkrijgbaar by Boekhandel J. DE VEN, WUdstraat 4, F. BIJLSMA's Boekh., L. Tiendeweg en aan de Kosterswoning. Een genotvolle VACANTIE met een VENHUS-KANO. Meest elegante kantf 1931. Prijzen vanaf f 45.Vraagt Catalogus aan of Scheltemastraat 12, Alhier. 12 Ondergeteekende beveelt zich aan voor het rijden van steen, zand en grint van en naar alle werken, tegen scherp concureerende prijzen. Stolwijk Tel. 28 Tcntin an Kantpeerartlkalan Vlaggen. M. TASELAAR ZOON Allon MAASKADE 49 - Rotterdam Talafoon 57272, CaUlogui gratie op aanvrage. 27 WECK-FLESSCHEN INMAAK POTTEN, PORSELEIN ENZ. TH. BINNENDIJK. Begrafenisondernemer Gouwe 228 Telefoon 2228 Door deze deel ik U mede, dat ik mijn bedrijf gereorganiseerd heb door aanschaffing van het aller nieuwste materiaal. Hopende door accurate bfediening Uw vertrouMrea waardig tp blij vejn EEN BUS GOUDSCHE- SIROOPWAFELS OF SPRITS VAN 25 KURKEN BRUISPOBDËR FLESSCHENLAK ZWAVELLINT INMAAKKRUIDEN AZIJNESSENCE INMAAK-PERKAMENT, enz. DROGISTERIJ 20 MARKT 6 TEL. 2423. KWPB&S'FRAAT 41-43 KLEEDING NAAR MAAT DOOR ZIJN 6RQGT)E LABÉ PRIJKENI -1 Dit seizoen de laatste Qp Vrijdag 10 Juli en Vrijdag 17 Juli. Wit en Patr. Leghorn a f 0.25 p. stuk. L. GOUWE 98 GOUDA. Cadeau ontvangt ieder kooper van 3 tuben onzer Prima TANDPASTA a 35 cent per tube EEN ODOL MONDSPOELGLAS Gedipl. Drogist Burg. Martenssingei TeL 2339. KLEIWEG 59 TELEF. 2163 voor Gouda en Omstreken voor den verkoop van „ALRO"-certificaten met Ongevallenverzekering volgens aanwijzing der Ned. Staatsloterij. Met ingang van MAANDAG 6 JULI a.s. zal het Kantoor van den BouwkundigeP. B. SIPS. 40 En met ingang van dezelfde datum het kantoor Krlmpenarwaard-Warkan Technisch Ambtenaar: S. JAGER. 'naar Westhaven 71 PROBEERT eens onze 10 St. A 30 cent deze zijn licht en fijn geurig, in voorraad groote partijen BELEGEN SIGAREN van de meest bekende merken TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE KOOPHANDEL" WIJDSTR. 20 TEL. 3217. CARABA EAU DE COLOGNE zeer verfrisschend en de Beste. Verkrijgbaar bij: M C. J. J- LÖEVE GOUWE 145 t/e de Turfmarkt. 12 ct. per rol (10 9tuks) 10 ct. (12 stuks) Kaneel- of Vanille smaak. Aanbevelend, 25 SPIERINGSTRAAT 05. TEL. S301 levert alle soorten Bloemwerken tegen concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, ADR. DE JONG Groenendaal 41. 10 KLEIWEG 20 TELEFOON 2850 FONGERS, FLEVO en IJSEL RIJWIELEN in nieuwe 1931 modellen. Prijzen vnnal 53 gulden - Vraagt prijscourant BONDSRIJWIELHERSTELPLAATS. KEIZERSTRAAT 58 TEL. 3267 levert U het beste voor den laagsten prijs. VET GEMEST KALFSVLEESCH vanaf 70 ct. p. pond VARKENSCARBONADE vanaf 50 ct. p. pond RUNDERLAPPEN vanaf l.V...;55 ct. p. pond GEKOOKTE WORST onze specialiteit 40 ct. per pond DIK NIERVET 3 pond voor één gulden DIKKE BLADREUZEL SAUCIJZEN of VERSCHE WORST heerlijk gekruid 35 ct. jier pond GEKOOKTE HAM 18 ct per ons, 40 ct. per Vu pond MAGER ONTBIJTSPEK 10 ct. per ons. 22'/, ct. per Vï pond Thuisbezorging zonder prijsverhooging. 4 pond voor één gulden 3 pond voof één gulden PARFUMERIëN, TOILET, SCHEERGEREEDSCHAP OOSTHAVEN 29 GOUDA. LINDBERGH SCHEERMESJES 5 stuks 20 et. ERASMIC SCHEERZEEP met 1 extra vulling voor 50 et. Prima STAALBORSTEL 68 ct. en 1.38 Waarom heeft „De Kleine Betuwe" zoo'n enorm groot bezoek P Dit is niet ehkel omdat de ketsen zoo heerlijk zijn en gewasschen worden opgediend en omdat men kan schommelen, glijden, wippen, draaien of ezeltje rijden en dat men keurige muziek heelt, maar omdat me» zich daar zoo vrij kan bewegen door de Mem voelt zich daar thuis. Eenmaal 'eén bézoek aan „De Kleine Betuwe", met zijn groote ontspanningplaats gebracht, en men komt meermalen zijn vrije uren daar doorbrengen. GRATIS STALLING VO0R AUTO'S EN. RIJWIELEN. Voor Cano, Jacht' of Zeilboot aanlegplaats in de IJssel achter ,.De Kleine Betuwe Aanbevelend, §3

Goudsche Courant | 1931 | | pagina 2