ibt h 7 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN E EN ASSEN No. 17730 70* Joargown Vrijdag 04 Juli 1031 ogramma BOSKOOP, NIEUWERKERK, OUDERKERK. OUDEWATER, REEUW1JK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Dit blad verschijntdagelijksbehalve opZon-enFee»tdagen doet ’t y FEUILLETON. IM ER - BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, I Petitionnement voor Internationale Ontwapening. ONTERFD... [ER DDivumniunvii uujvuaji, vu L/u, UVVDUJVa v DVöIkWf uvuuuivnii, unr*u ihjv** -TTr»i-i%T 'ER i van i ringsschulden. te nemen Naam Naam Adres Adres Naam Naam Adres Adres BUITENLANDSCH NIEUWS. I II van Scheygrond niet County Gates. Ik verzoek Uwe Conferentie menschelijkheid, die maatregelen zullen leiden. d. Horst. st (Revue Komiek) •under. i vanaf 3’/, uur jdig Pw plaatsen. itis fietsenstalling itte zich tegenover in zelfverwijt óver dat zij, oud-officieren zerryk van de rijksweer als eenvoudige soldaten EL rs F» en Variété IER” ti. naar foto’s en pen ned. de „Telegraaf". ‘khandel en bij d» ZOON te Gouda. tril het hichtje, waar- oltnt zou weer zien ie Komiek in LACHEN GOlBSIHi: COURANT. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal f 2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal 8.16, met Zondagsblad 8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: KAB KT 81, GOUDA, bij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc, 2745. Postrekening 48400. einde een einde te maken aan het wan trouwen dat de finMlciën van Duitschland omlaag heeft getrokken en hiermede het w -.De Middelen en den weg itrouwen te laten op- lappelijke ontmoeting Dit formulier door personen van 18 jaar en ouder, ingevuld en getee- kend toe te zenden aan de Administratie van de Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. comité van deskundigen verder moest gaan met het uitwerken van de gedetailleerde maatregelen, welke noodig geworden zijn om effect te geven aan president Hoover’s I voorstel voor een jaar uitstel van regee- siselementen. De wereld is dank verschul digd aan de gedelegeerden die hebben deel- genomen aan de Londensche Conferentie. De conferentie heeft eert mooien geest van verzoening en wederzijdsch begrlff getoond wat eveneens zal medewerken tot het her stel van stabiele verhoudingen. President Hoover bracht zyn persoonlijke gelukwenschen over aan staatssecretaris Stimson en staatssecretarie Mellon voor hun succesvolle medewerking aan de Lon den sche Conferentie. UK: et plan van droog- hiervan is zy een t genoegen en niet staan der plassen, die wateren eu een den en nog woeden De schrijver heeft itendien zijn betoog alsmede een kaart beslag.” dsch landschap wil oog A. Scheygrond ADVERTENTIEPRIJS: Uit Goud» on om»t«ken (bohoorondo tot den Imortkrta*): 1—6 regel» 130, elke legël meer A2S. V»n bulten Goud» on den bexorgkrtog: 1—5 regel» 1.66, elke regel meer 0.30 Adrertonttln In het Zetordegnummer 00 bi|>lag op den pril». Uefd»dlgl>el<toaa»artontlta de helft eu dan prfli. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 «gel» f Ui, elke «gei maak 1.60. Op de voorpagina 50 booger. Gewone advertentito en ingezonden mededeelingen contract tot zeer gereduc eerden priji. Groote letters en ranaen worden berekend naar plaataroimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tuaechenkomat van «oliede Boekhande laren, Advertentiebureau» en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zjjn. Fatale gevolgen voor het vacant ie- verkeer. Terwijl het vreemdelingenverkeer te Ber lijn tot dusverre onder de crisis niet noe- menswaardig heeft geleden, zijn de Duit- 'l schets zelf, die plannen tot reizen naar het hecht heeft en zich heelemaal aan haar zal gaan wijden. Het is of hij plotseling een ander mensch is geworden. En bovendien. ze lachte tegen Barrel, dien avond, her inner je wel. zei ik dat Kiddie de eenige was, die ik had om van te houden maar dat is nu niet meer zoo Hij stond op en kuste haar. Maar weet je. ging ze voort. ik ben zoo vast overtuigd dat we met ons heele leven op St. Alousie zullen hoeven te blij ven dat je daar je tortuin zult, maken. Ik heb zoo’n vertrouwen in je werkkracht, m je bekwaamheid. Baba, je bent een engel, dat je met mij wilt trouwen, ondanks al mijn tegenslag Maar het was me een lief ding waard als ik je County Gates als je toekomstige woning kon aanbieden in plaats van L’Opjile. Dat wilde ik ook. maar alleen om jou. Maar vergeet niet, dat ik jou wil hebben en niet een of onder landgoed. Toch zal ik nooit geloGven^ dat jij geen recht hebt op County Gates. Digby, ben jij er wel heel zeker van, dat die oude achterneef geen en kel stuk heeft nagelaten, dat betrekking heeft op County Gates-O - Heel zeker. Ik heb ieder hoekje en gaatje op het landgoed doorenuffeld. En op L’Opale? Op L’Opale zou heid weten om De volgende verklaring werd gisteren in de internationale conferentie te Londen met algemeene stemmen aangenomen- Het recente, buitensporige terugtrekken van kapitaal uit Duitschland heeft een acu te, financieele crisis verwekt. Dit onttrek ken is veroorzaakt door gebrek aan ver trouwen, hetwelk geenszins gerechtvaar digd was door den economischen en budge- tairen toestand van dit land. Teneinde de instandhouding van het fi nancieele evenwicht van Duitschland te verzekeren, welk evenwicht essentieel is in het belang van de geheele wereld, zijn de regeeringen, welke vertegenwoordigd zijn op de conferentie, bereid, voor zoover zulks in hun macht ligt, samen te werken aan het herstellen van dit vertrouwen. De regeeringen welke vertegenwoordigd zjjn op de conferentie zijn bereid, om aan te bevelen ter overweging aan de financieele instellingen van hun landen, de volgende voorstellen, teneinde den toestand van het oogenblik te verlichten: 1. Dat het centrale bankcrediet van 100 mill- dollar, dat kortgeleden aan de Rijks bank -werd verleend, onder de auspiciën van de B. I. B. op den vervaldag vernieuwd zal worden voor een periode van ’drie maanden. 2. Dat maatregelen genomen zouden moe ten worden bij de financieele instellingen in de verschillende landen met het oog op de instandhouding van het volume van credie- ten, welke reeds aan Duitschland z(jn toe gewezen. De conferentie beveelt aan, dat de B. I. B. zal worden uitgenoodigd om zonder verwijl een commissie van vertegenwoordigers in het leven te roepen, welke ftnoemd zullen worden door de gouverneurs van de belang hebbende centrale banken, teneinde een on derzoek in te stellen naar de verdere directe credietnooden van Duitschand en teneinde te bestudeeren de mogelijkheden om een gedeelte van de op korten termijn verleen de credieten te converteeren in credieten op langen termijn. De conferentie nam met belangstelling kennis van de mededeeling van dr. Brüning aangaande de gezamenlijke garanties, wel ke kort geleden door de Duitsche industrie ter beschikking gesteld is van de Gouddis- contobank. De conferentie is van opinie, dat een garantie, als omschreven, het mo gelijk zal maken een gezonde basis te vor men voor het herstel van de normale opera ties van het internationale crediet. De conferentie is van meening dat, indien deze maatregelen doorgevoerd worden, zij een basis zullen vormen voor een volgende meer permanente actie. Daaraan is het vol gende nog toegevoegd: De conferentie besloot eveneens, dat het Eer dat wat rechtvaardig is. juist om dat het echtvaardig is. het Nederlandeche Volk aan de Ontwapening»- conferentie in Februari 1932 te Genève te houden Georganiseerd door do Nederlandeche Dagbladpers President Hoover publiceert bij het einde der conferentie van Londen een verklaring, welke o.m. inihoudt: De Londensche conferentie heeft een hoeksteen gelegd voor het terugkeeren van stabiele verhoudingen in'Duitschland. Het voornaamste probleem dat voor alles bank en credietwezen raakt, is veeleer door de vrijwillige medewerking der wereldbankiers op te lossen, dan door de regeeringen met haar tegenstrijdige belangen. Een zoodanige basis van samenwerking beteekent safety. Het in Londen geaccepteerde program com pleteert de reeds in werking getreden op schorting der Europeesche regeeringsschul- den. De gemeenschappelijke werking van de betalingsopschorting en van het Londen- sohe program moet het Duitsche volk met medewerking zijner industrie en zijner hulpbronnen mogelijk maken de voorbij gaande moeilijkheden te overwinnen en zjjn crediet te herstellen. Het Londensche pro gram zal tot een snel herstel der wereld- depressie bijdragen door de overwinning der voornaamste Midden-Europeesche cri- De Londensche conferentie. Fransch-Duitsche politieke toenadering Algemeene tevredenheid. Stimson over de conferentie. President Hoover zeer voldaan. Met de woorden: „het resultaat van de conferentie is zeer goed”, ving de rijkskan- selier een verklaring aan tot de Duitsche journalisten, dadelijk na het sluiten van de conferentie. Dr. Brüning verzekerde aan gaande de gepubliceerde officieele verkla ring, dat de formuleering in zeer groote mate in den geest van de Duitsche werj- schen ging. Heden, zoo verklaarde Brüning, zün nog eenige dingen gewijzigd, welke ons aangenaam waren. Het gaat hier om een tusschenregeling; met een snelle regeling op den grondslag van een leening op langen termijn hadden wij niet gerekend, en zoo- als ik reeds te Parijs kon zeggen, is, ge heel afgezien van de technische moeilijk heden van zulk een internationale leening, welke maandenlange voorbereiding noodig maakt, van het begin af duidelijk geweest, dat overeenstemming over zulk een leening thans, althans tusschen Ame^ka, Engeland en Frankrijk, heelemaal niet bereikbaar was. iwjjksche en Sluip- uitgevoerde werkje wereldbedrjjfsleven iri gevaar bracht, conferentie heeft de IniJï-’.c.. c;; .In geschapen om dit houden. De vrien< der Fransehe en Duitsche ministers heeft de wereld ten aaniien van de politieke voorwaarden weer gekalmeerd en er in feite toe bijgedragen de basis van het ver trouwen te herstellen. De regeeringen van alle ter conferentie vertegenwoordigde cre- diteurstaten zijn het er ove; eens geworden haar invloed en positie aan te wenden, ten einde een paniek te voorkomen, die de cre- dietafvloeiingen heeft teweeggebracht. Deze maatregel zal, indien h(j met succes zal worden doorgevoerd, Duitschland het kapi taal laten waar zijn fabrieken en industrie van afhankelijk zijn. Hij zal Duitschland gelegenheid geven na te denken over reor ganisatie van zÜn hulpbronnen. Indien de paniek eenmaal bedwangen is, zal het ge- makkelyk zijn vast td stellen of verder ka pitaal vereischt wordt. In de besluiten der conferentie wordt voorzien in de noodige onderzoekingen te dezer zake. „Wij ge- looven, aldus Stimson, aan de mogelijkheid dat men na het herstel van het vertrouwen zal vinden dat Duitschland in staat is zich op grond van eigen I hulpbronnen en met snel beschikbare hulp te herstellen. In ieder geval hebben wij in de Vereischte machinerie voorzien, ten einde opgewassen te zijn tegen den toestand hóe deze zich ook moge ontwikkelen.” Ook Mellon spraken bevrediging er over uit dat de Confe&ntie resultaten heeft bereikt, die er ten zeerste toe zullen bij dragen het vertrouwen in de financieele stabiliteit van Duitschland te herstellen. By de slotredevoeringen uitte Laval, de Fransehe minister-president, de hoop dat de gevoerde besprekingen zouden leiden tot politieke samenwerking tusschen Frankrijk en Duitschland. Stimson wees op de beteekeijis van de Fransch-Duitsohe besprekingen en voorspel de dat zij zouden leideri tot vertrouwen in de geheele wereld. Met betrekking tot de conferentie zeide hjj dat hij getuige is ge weest van een zeer groote gebeurtenis en dat hij met groote belangstelling haar re sultaten zou afwachten. Dr. Brüning zeide in het bizonder den Vereenigden. Staten dank voor de verleende hulp en gaf uiting aan zyn overtuiging van de beteekenis der in vertrouwen gevoerde Fransch-Duitsche samenwerking. van zijn gezicht wilden lezen wat hij kwam berichten. Was het do Jobstijding die ze vreesden? Of.. Neen, dat durfden ze nau welijks hopen. Maar dat gezicht, dat ver moeide gezicht van den dokter, daar lag geen sombere ernst, op, er was een verherg- de schittering in zijn' vriendelijke oogen Ze slaapt zei hij zacht. héél rustic. Ik geloof dat we het gewonnen hebben Maar het was een dubbeljte op zijn kant. De zon scheen weer over Guthrie en zijn bewoners. Ted l uiten gevaar. Williams bui ten gevaar. Kiddie buiten gevaar. Alle drie nog doodzwak, maar dat kwam met rust en goede verzorging wel in orde. Digby kon zich niet herinneren Babs ooit zoo aantrekkelijk te hebben gevonden, als toen hij ten paar dagen later met haar op heft terras van het biliten zat. tusschen een weelde van rozen. Toen de sombere schadliwen van het huis geweken waren en zij haar vermoeienis van het oppassen van Kiddie wat te boven was gekomen, had hij haar opnieuw van zon liefde gesproken en ditmaal had zij hem met met een paar hooghartige en verwijten de woorden den rug toegekeerd. Hij had dat trouwens ook niet gedacht, na hun om gang van de laatste dagen Zij had.hem duidelijk gemaakt wat haar weerhouden had zijn liefde aan te nemen, vertelde hem van haar wanhopige plannen ten opzichte van Lester Kenyon en hoe de mededeelingen van mevrouw Morrence haar aan het twijfeTen hadden gebracht, hoe de angst en de zorg van de laatste dagen haar tenslotte als vanzelf naar hem toegedreven hadden. Grandi, de Italiaansche minister van bui- tenlandsche zaken, sprak de hoop uit, dat het einde der conferentie het begin zou zijn van een nieuwe atmosfeer in de geheele wereld en in het bizonder van goede Euro peesche betrekgingen. leiding en aanwy zingen te geven bij het volgens de regelen der kunst drillen der communistische stormafdeelingen. Deze luitenant Scheringer heeft thans school gemaakt. Althan», de ^loto Fahne”.. deelt met grooten óphef mede, dat dertien oud-officieren en nationaal-soc. leiders naar de communistische zijde van de barrikade zyn overgeloopen ter verdediging van de sovjet-unie tegen den door het internatio nale kapitalisme voorbereid wordende inter- ventie-oorlog. Hitler, Goebbels, Stihnes en I Seldte, de bekende leiders der Nazi’s wer- I den verraders genoemd van de nationale en I sociale zaak en helpers van Brüning en diens soc.-dem. vrienden: in plaats van lei ders te zijn bij den aanval *öp het heer- schende stelsel, maken zjj misbruik van de beste elementen van het volk in contrarevo lutionairen geest, enz. enz. Het communistische orgaan roept de nieuwe makkers het welkom toe met de verklaring, dat de partij hen opneemt, maar van het vroegere kei en de politie, thans van de revolutie in het gelid moeten treden naast de arbeiders. De reisbelastin^. ik geen enkele gelegen- lete te verbergen.! Zoo’n West-lndische Bungalow is geen Engelsch buiten met geheime kasten en dergelijke! Ik heb heusch goed gezocht maar ik vrees Babs dat je je er voorloopig in zult moeten schikken dat L’Opale mijn domein is en (Wordt vervolgd.) ,t Uit het Engelach van DOLF WYLLARDE. ^7 (Nadruk verboden). 'led was nog steeds heel zwak, zijn been was gezet en de doktoren hadden de over tuiging dat hij altijd kreupel zou blijven, omdat hij te lang zonder geneeskundige hulp was gebleven na het ongeluk. Maar m levensgevaar verkeerde hij met, herstel was in gijn geval slechts eén kwestie van tijd- Hij was ontroostbaar, toen hem voorzichtig werd verteld, dat zijn kleine nicht zoo ern stig ziek was en hij putte zich tegem zijn broer en Barbara uit 1 wat hij zijn slapheid en lichtzinnigheid noemde. ■s Als hij zich met door Kiddie had laten bepraten om haar mee te nemen, zou het me ie je immers niets overkomen zijnZijn eenig excuus was dat hij zoo dol op tiet kind was. dat hij haar geen pleziertje wei geren kon en zijn broer en zuster waren te eerder ceneigd hem zijn oridoordachtzaam- heid te vergeven, toen zij zagen hoe vreese- lijk hij er onder leed en hoe ongerust hij was over Kiddie. En ze hadden hem nog niet eens verteld, dat er maar een héél klei ne kans bestond dat hij van hij zooveel hield, c. Na afloop der Conferentie verklaarde de Amerikaansche staatssecretaris Stimson in een gesprek met journalisten dat hij en Melkoni zeer tevreden zijn met het resultaat der Conferentie. Deze vormde, een geschikte voortzetting der pogingen, welke door Hoover den 20en «Tuni ijjn ingeleid, ten Maar oen héél kleine kans! Dagen lang lag Kiddie met hooge koort sen. nu eens doodst-U. dan weer wild ijlend, roepen om tante Babs, om oom Ted, oni haar vader, dan weer uitbarstend! in angst kreten bij de herinnering aan het ongeluk. Het was hartbrekend aan te zien,, hoe het kind leed, terwijl de hoop op herstel zoo klein was, zoo bedroevend klein en met den dag minder werd. Eindelijk kwam de crisis. Kiddie wae vrij wel den heden dag buiten bewustzijn ge weest en de dokter had de huisgenooten op het. ergste voorbereid. Hij had het beter ge acht dat slechts hij en de beide verpleeg sters bij het patiëntje bleven op de uiterste rust en stilte was zijn laatste hoop geves tigd. De heele familie zat. in den salon bijeen Lady Bryant met haar oudste zoon. Barba ra. Digby, het was alsof het vanzelf sprak dat ook hij in deze uren van folterende on zekerheid luer was. Slechts af en toe viel een woord, het etensuur ging voorbij zonder dat een allen er aan dacht aan tafel te gaan. De avondschemering legde zich over het park nog zaten zij bijeen en zwegen alleen Lord Bryant werden de stilte en de spanning af en toe te machtig en dan liep hij rusteloos het veitrek op en neer af wan-‘ delde door de openslaande deuren den tuin in, een voorbeeld, dat Digby volgde. Eindelijk, eindelijk ging de deur open. Voorzichtig kwam de dokter binnen deed de deur weer achter zich dicht. Ze durfden zich geen van allen bewegen, keken als ge boeid naar den geneesheerhet was alsof ze met den meesten aandrang, in naam der die tot ontwapening der natie DUITSCHLAND. Communistisch kamp versterkt. Dertien oud-officieren en nat.- soc. leiders worden communist. Men zal zich herinneren, dat een der offi cieren, die in het groote proces te Leipzig werden veroordeeld wegens het maken van propaganda voor de nationaal-soc. denkbeel den in de rijksweer, tijdens het uitzitten van zijn vestingstraf een verklaring publi ceerde, waarin hij meedeelde de communis tische zaak te hebben omhelsd. Luitenant Scheringer, zoo heette deze overlooper, werd natuurlijk met gejuich ontvangen in het communistische kamp, waar men per sonen, die als deskundig leider bij een eventueele eindbeslissing met de wapens in een burgeroorlog, kunnen optreden, zoo goed kan gebruiken, niet het minst ook om Het bezwaar dat ze hem moest Volgen naar West-lndië. telde ze eenvoudig niet integendeel, het nieuwe en interessante van deze verandering in haar levensomstandig heden lokten haar aan en vormde ook nu weer het onderwerp van hun gesprek Maai’ Digby, wat zooveel vrouwen ge daan hebben kan ik toch ook doen, wierp ze glimlachend tegen, toen hij haar opnieuw wees op het groote verschil van leven in Engeland en dat van St. Alousie. Me vrouw Morrence is immers zoo dikwijls met haar man op afgelegen plaatsen in de kolo niën geweest. En als ze zich niet slap en moe gevoeld had, zou ze toch ook meege- gaan zijn naar Port Gratae. Maar Jack wil toch absoluut niet heb ben dat- zij daar ook komt, ook nu zij hee lemaal beter is. Ik vrees Babs, dat de con versatie daar je niet erg in den smaak zal vallen. De menechen daar zijn natuurlijk zoo- als kolonel Melville en zijn vrouw, ant woordde Barbara peinzend,, maar dat hin dert niets hoor We hebben elkaar en blij ven rustig op L’Opale. En Jack Morrence is er voorloopig nog en dan dokter Meilletl Ik ben toch zoo vreeselijk benieuwd om met dien vnendehjken ouden dokter kennis te maken. O. ik weet zeker, dat ik mij op L’Opale zal thuisvoelen. Of dacht, je mJs- sbhien, dat ik gehoopt had, mijn heele leven op Guthrie te blijven bij moeders pappot! Ze zweeg even en vervolgde toen Het eenige wat mij spijt, is. dat ik nu niet verder voor Kiddie's opvoeding zorgen kan. Maar ik heb het gevoel, dat Noël ziefi na haar ziekte veel meer aan het kind ge-

Goudsche Courant | 1931 | | pagina 1