Het Slagen Handteekèning LAATSTE BERICHTEN. Beurs van Amsterdam. vena acht slachtoffers van de verongelukte hulpexpeditie voor Amundsen. In het geheel zyn er dus 19 slachtoffers le betreuren. Het vliegtuig van Amundsen is feitelijk niet door de invloeden van het poolgebied verongelukt, ook de vlucht van Andree kan moeilyk anders dan met zelfmoord betiteld worden. Zoo blijven er dus nog slechts de acht slachtoffers van de Nobile- en de twee der Eielsonexpeditie. Voorts komt daar nog bij, dat door de deskundigen zoowel de „Norge" als de „ltalia" te klein waren vonden en als gevolg daarvan ook te lang zaam. Eielson werd bovendien het slacht offer van een gebrek aan zjjn uitrusting, hy voerde geen radiostation aan boord mee en kon daarom niet tijdig voor een opko menden sneeuwstorm gewaarschuwd wor den. (Nadruk verboden) BINNENLAND. BUITENLANDSCH NIEUWS. DUliSUlLANi). Gemeenschappelijke actie van de banken. Ton einüe zoo spoedig mogeiyk üe huid. ge oeperaingen in het betalingsverkeer t oeeinuigen, nebben net ryk en eemge Ber- lynsche credietinstellingen op iniuatiel van ue ryxsbank en met mede werking van het ryk Désioten tot eeii gemeenscnappeiyko actie. Hierdoor zal het ooit moge-yk worden de Darmstadter en National Bank, voor wier crediteuren het ryk zich garant heeft gesteld, weer in het betalingsverkeer op te nemen. Ten einde zich van de vereischie middelen te verzekeren, wordt onder de firma Accept, en Garantiebapk A.G. maatschappy gesticht met een kapitaal van 200 millioen RJVi. Deze maatschappij zal het ongeremd functionneeren van het beta lingsverkeer waarborgen door het ter be schikking stellen der vereischte middelen. De hiervoor noodzakelijke credieten zijn ge garandeerd. Aan deze gemeenschappelijke actie wordt - deelgenomen door: Bank fur" Deutsche In dustrie Obligationen, Berliner Handels Ge- sellsohaft, Kommerz. en Privatbank A. G., Deutsche Bank en Disconto Gesellschaft, Deutsche Golddiskontbank, Deutsche Ben tenbankkredit Anstalt (Landwirtschaftliche Zentralbank), Deutsche Verkehrskreditbank A.G., Dresdener Bank, Mendelsohn en Co. Preussische Staatsbank (Seehandlung) en Reichskredit Gesellschaft A.G. ROEMENIE Het huwelijksfeest te Sinaia. De feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelyk van prinses Ileana van Roeme nië met aartshertog Antoj, van Habsburg zijn gisteravond te Sinaia begonnen met een receptie en een bal. In tegenwoordigiheid van de koninklijke familie is eerst het burgerlijk huwelyk vol trokken; een uur later volgde de kerkelijke pleohtigheid in de groote receptiezaal van het kasteel Pelesj. Het huwelyk werd inge zegend door aartsbisschop Cizar, terwijl de rede gehouden werd door een broeder van den minister van Buitenlandsche Zaken, pater Wladimir Ghika. Na de plechtigheid begaf het jonge paar zich naar het militair kerkhof, waar kran sen werden neergelegd op de graven van oorlogsslachtoffers. Naar men weet gaat de huwelijksreis naar München. I UAAuUUu. Verloving van Infante Beatrice. Te Fontainétoleau had de verloving plaats van prins Alvaro de Bourbon Orleans met de inlante Beatrice van Spanje. Ex-koning Allons koopt een Fransch kasteel. Ex-koning Allons van Spanje heeft het kasteel Gouvieux te benhs oy Parys ge kocht cn denkt zien daar defuuti«f te vos ei gen. De Koopsom zou lö miinoen irancs bedragen. Het kasteel Gouvieux benoordo Vroeger aan baron James de Rothschild en het is een der schilderachtigste gebouwen uit de Middeleeuwen. Het is kort geleden van binnen geheel gemoderniseerd en van eiectrisch licht voorzien. By het kasteel be- hooren uitgestrekte landeryen, die grenzen aan het riviertje Nouette. De koflinklyke familie woonde tot dusver in het hotel Meurice te Parys en te Fontai- nebleau. De aankoop van het kasteel Gou vieux maakt een eind aan de geruchten, dat de ex-koning 'zich in Engeland zou vestigen. Binnen oen maand zal de koninklijke fami- lie in het kasteel gaan wonen. Visschersvaartuig vergaan. Zes personen omgekomen. Dit Etretat wordt gemeld, dat een vis schersvaartuig met zes man aan boord is vergaan. Alle zes opvarenden zyn Verdronken. VEREENIGDE STATEN. Kinderverlamming. Honderd-zeven-en-vyf tig gevqflfeti deze maand te New-York. In de maand Juli zyn te New-Vork 167 gevallen van kinderveramming geconsta teerd. Van dit aantal kwamey, 30 gevalle voor in twee dagen deze week, tegen een totaal van 35 in het eetïjte semester van 1931. OOSTENRIJK. Bijeenkomst Derdfe Internationale. Onder het voorzitterschap van Vander- velde kwam gisteren het bureau der Socia listische Arbeidersinternationale te Weenen byeen. Tegenwoordig waren Gillies (Enge land), Bracke (Frankrijk), Wels (Duitsch- land), Albarda (Nederland), Noeller (Zwe den), Grimm (Zwitserland)» Modiglian3 (Italië), Abramowitsj (Rusland), Bauer (Oostenrijk), Adlfil (secretaris) en Van Roosbroek penningmeester Het bureau, beraadslaagde over de orga nisatie en het werkprogram van het con gres. Vanochtend kwam. bet executief co mité byeen, waarin alle bij de Socialistische Arbeidersinternationale aangesloten par tijen vertegenwoordigd zyn. De tabaksbelasting. Hou iweed© Kamerlid de neer Boon heeft aan den minister van financien de volgende vragen gesteld. 1. is het den minister bekend, dat vele fabrikanten van sigaretten de belastingban- derolles met meer op het pakje ol doosje zeil doen plakken, doch op een omhulsel genaamd cellophane!1 2. is het den minister bekend, dat daar door de banderolles onbeschadigd! van de pakjes ot doosjes kunnen worden verwijderd dat zulks veelvuldig geschiedt en dat er reedfi een vrij omvangrijke handel tegen ongeveer halven pr s in dergelijke bande rolles plaats vrndrt. tanemde ze zoo een twee de maal te gebruiken. 3. Zoo ja, is de minister dan niet van oor deel, dat door deze ontduiking de belangen van uen bonalide handel worden geschaad, terwijl daarvan een belangrijk verlies voor den Staat het gevolg is? 4. Is de minister berend te bevorderen, dat zoo spoedig mogelijk een regeling worde ge troffen, waarbij verplicht wordt gesteld de banderolles gelijk zulks vroeger was voor geschreven op het pakje of op het doosje zeil te doen aanbrengen op zoodanige wijze dat zonder beschadiging van de banderolles het pakje ol doosje niet kan worden ge opend, hetgeen voor den fabrikant geen en kel bezwaar behoeft mede te brengen? Algemeene vergadering van de A.V.K.O. te JJtrecht. Openingsrede van den voorzitter Dr. H. Molhuysen. In het J aai beurage bouw te Utrbcht werd Zaterdag ue algemeene vergadering gehou- de Algemeene Vereeniging Radio oen Uuiri twee ur werd de vergadering geopend door den voorzitter, Dr. H. Mol huysen, <lie alle aanwezigen, in het bijzon der de gasten, welkom heette. Het aigeloopen jaar gal alleszins reden tot tevredenheid! over de inwendinge positie von de A.VK.O. aldus de voorzitter muur niet is dit het geval met de erkenning die haar van de zijde der overheid teil deel <3 gevallen Spr. releveerde het in werking treden van het Zendtijdbesiuit op 1 Juü 1930, waai door de zendtijd van de A.V.R.Ü. gehalveerd werd. Direct werd de actie tegen dit besluit ingezet en deze actie bereikte haar toppunt in do grootscfie demonstratie op 6 September 1930 op het Houtrustterrem te Den Haag, waar 140.QÜ0 luistervinken uit alle deeden var. het land; demonstreerden, in het geheele luid werden na 1 Juli 1930 actiecomité s opgelicht en in totaal 94 pro- testvergadenngen gehouden,, terwijl nog 27 bijeenkomsten plaatsvonden, waar liet A.V. K.U.-orkest of -octet hun medewerking ver leenden. Voorts weiden nog de concerten gehouden met de medewerking van de be roemde orkesten van Edith hor and, i'aul Godwin, Dajos Bela enz. Spr. protesteert ernstig tegen de bewering, dat de tot stand- koming van redelijke omroeptoestanden in Nederland door de A.V.R.O. verhinderd wordt. De A.V.R.U. is onrecht gedaan en de beslissing van 15 Mei 1930 liet haar geen ander© keus dan te vechten. Zonder in een positie van onoprechtheid te geraken, kan de A.V.K.U. niet op voet van gelijkheid met de andere omroepvereenigingen samen wer ken. Deze gelijkheid bestaat niet want de A.V.K.U. is anders aan de lyidere omroep vereenigingen, omdat zij alle geestelijke stroouungen in Nederland naar beginsel van rechtvaardigheid lot uiting wil laten komen. Samenwerking met andere omroepvereeni gingen wordt door de A.V.R.Ü. met afge- ezen,, ja, zelfs begeerd, maar zulk een sumeuwerking kan niet tot basis hebben het zendtijd besluit van 15 Mei 1930. Wat de stoffelyke offers betreft, die de luistervinken voor hun omroep hebben ge bracht, kan spr, mededeelen, dat in het eerste halfjaar van 1930 een bedrag van 351.500 ter beschikking van de A.V.R.Ü. werd gesteld, en m het eerste halljaar van 1931 385.400 of f 34.000 meer. In dit laatste halfjaar ia de vereeniging geteisterd! door stormen van verdncütiniakin- verschnkkelijke beschuldigingen en vertrouwen ondermijnende actie8 van ver schillenden aard. Het tragische van de ge beurtenissen, die naar buiten uitbarstten niet de publicatie van het royement van het hd van het Dag. Bestuur Mr. J. H. van Doorne, ib gelegen in het feit, dat deze twisten broedertwisten waren, <üe alien, missahieii op «en enkele uitzondering A.V.R.Ü. tijd hebb loyaal hen «imi.kt Rede van den heer W. Vogt. De directeur van het omroepbedrijf deelde mede, dat het saldo beschikbare middelen op 31 Dec. A» bedroeg f 1.002.282.30 of f TOO.OOOmas^dan op 31 Dec. 1929. De luis tervinken offerden in 1930 ruim f 776.000 ondanks het halveeran van den zendtijd. Vervolgen» besprak de heer Vogt de gevol gen van het zendtijdbesluit van 15 Mei 1930 en de verontwaardiging die hierdoor in de kringen van de A.V.R.Ü. werd gewekt. De heer Vogt releveerde het incident, dat zich had voorgedaan na spr.'s isamenspre- king met den heer üudegeest. NJpP aanlei ding hiervan verklaarde spr., dat de Direc teur van het omroepbedrijf geen dictator was of kon zijn. Spr. releveerde te-vens de ge beurtenissen van Dec. j.l. toen men tenein de zijn eventueele tegenstand tegen een staatsgreep, waarbij een groot gedeelte van de zittende leden van het dag. bestuur moest worden weggevaagd, te overwinnen, een aan val op zijn persoon deed onder leiding van zijn juridische» en notariealen raadsman uit de A.V.K.ü.-tijd. Spr. heeft den stnjd aanvaard. Door de uitspraak van de Com missie-de Visser is er klaarheid gekomen. Nu de storm zich gelegd heeft staat de A.V.R.Ü. ongeschokt, hoewel sommige lufe- ternüken door de rondvliegende Veeren de feiten niet kodden zien. Het ledental be droeg op 1 Juni 1931 138.000, aangezien het 1 Sqpt. 1930 ruim 141.000 beliep, zoodat spr. aanneemt, dat het op 1 Sept. a,s. met zal zyn achteruitgegaan. De voorzitter danste den heer Vogt voor de toewijding, waarmede hij zijn werk ver richtte en uankte ook alle leden van het A.V.R.U.-personeel voor hun werk. De begiooting, sluitende met een bedrag van f 1.075.000 werd goedgekeurd. Benoeming van een voorzitter- De voorzitter Dr. H. Molhuysen herin nerde er aan, dat Jiij reed» eerder nad aan gekondigd, dat zyn lunctio als secretaris van het Kon. Ned. Landbouw Uonnte hem zoodanig m beslag nam, dat hy als A.V.K.Ü. voorzitter moest aftreden. Omdat men over haasting wilde .vermijden stelde het bestuur voor, in afwachting van een definitieve be noeming een tydehjkeu voorzitter te benoe men en wel als zoodanig den penningmees ter den heer U. de Cierq. Namens de Haagsche luistervinken bracht de heer De Graaf den scheidenden voorzitter hulde, waarna de vergadering bij acclamatie den heer de Clercq tot tijdelijk voorzitter De heer de ülercq, dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en sprak zijn vreugde uit over het feit, dat dr. Molhuysen aJs lid van het dag. bestuur zal aanblijven. Het royement van Mr. van Doorne. Bij het volgend punt deed de Voorzitter mededeehng van een brief, ontvangen van mr. van Woel deren, die vergunning vroeg om als gemachtigde in een vergadering te mogen optreden voor mr. J. H. van Doorne teneinde het beroep te mogen toelichten van nir. van D. tegen zijn royement uit de A.V.R.Ü. De vergadering bhjkt hiertegen geen bezwaar te hebben, waarop het woord is aan Mr. van Woeüderen. Spr. wil er allereerst op wijzen, dat liet royement vah mr. van Doorn© niets te ma ken heelt met de publicaties tegen den heer Vogt in de Gelderlander". Het standpunt van het A.V.R.Ü.-bestuur, dat met het ïap- port-dr. de Visser de zaak Van Doorne was afgedaan achtte spr. onjuist. Het royement was in strijd met de statuten van de A.V. R.O. en met de goede trouw in het vereeni- gingsieven. De veigadermg, waarin het royement werd uitgesproken, wag met van tevoren geconvoceerd en naar de beschuldi gingen is nooit een onderzoek ingesteld. Mr. van Woelderen sprak als zijn meening uit, dat deze vergadering met competent in den zin van „niet in staat", is om het beroep van nir, van Doorne te behandelen. Er heeft zich een commissie gevormd van drie pro fessoren, die bereid zijn om de zaak va» Doorne te onderzoeken. Om elke schijn van partijdigheid te Vermijden stelde spr. voor om in tegenstelling tot het besluit van het bestuur, dezen eereraad niet twee leden Uit te breiden en wel met mr. Adriaanse, advo caat te Middelburg en mr. de Jager, kan tonrechter te Utrecht. Het standpunt van het A.V.R.Ü.-bestuur werd uiteengezet? door Mr. Adriaanse, dié het indertijd genomen royementebesluit ver. dedigt. Het Dag. Bestuur heeft indertijd Mr. als lid van dit pestuur ter beschikking te stellen. spr. ontkent, dat het besluit ia strijd zou zijn met de statuten. Het gaat met op om tégen deze vergadering, die ken nis heelt kunnen nemen vaa de feiten, te zeggen dat zij met competent is tot oordee- leu. Uitvoerig releveert spr. de voorgeschie denis van het conlüct met Mr. van Doorne. en vraagt ten siott© ot" er nog iemand van meening is dat Mr. van Doorne lid van de A.V.R.Ü. kan zijn. Geroep: Nooit! Mr Adriaanse.- Kan ik dan aannemen dat de veigadermg met het besluit van het bestuur accoord gaat en het beroep van Mr. van Doorne varweipt? Luid, langdurig applaus van ae vergade ring en bevestigend geroep. Nadat eenig© sprekers uit de veigadermg het woord hebben gevoerd wordt er gestemd over het al ol met handhaven van het roye ment van Mr. van Doorne. Uitgebracht weiden 58 stemmen voor handhaving van het royement van Mr. van Dooide en geen enkele stem tegen. Na de rondvraag waarbij nog enkele spre kers het woord voeren wordt de vergadering om kwart over zevenen gesloten. GEMENGDE BERICHTEN. Een groot onheil voorkomen. Twee sneltreinen rijden eikaar tegemoet op de Moerdykbrug. Oplettendheid van een spoorweg beambte voorkomt erger. Door de oplettenneid van een spoor weg beambte is Donderdag een groot onheil voorkomen. Terwyl de i'arijsche trein uit de richting Roosendaal de Moerdijk-spoorbrug opreed, naderde van den anderen kant een sneltrein uit Dordrecht. Er dreigde op de 1476 meter lange brug, waarop slechts enkel spoor ligt, een hevige botsing plaats te grypen, waar van de gevolgen niet te overzien zouden zijn geweest. Gelukkig bemerkte de spoorwegbeambte v. L. het dreigende gevaar. Hij begaf xioh met een roode vlag op de spoorlijn en wist, door met de vlag te zwaaien, de aandacht der machinisten te trekken. Deze laatsten slaag den er in, hun tremen nog tijdig tot stil ist and te brengen. Door de spooi wegautoriteiten wordt een onderzoek ingesteld naar de vraag, hoe het mogelijk ie geweest, dat beide treinen ge- lyktydig op de brug kwamen. Geheimzinnig drama te Rotterdam. Noorsch zeeman uit het raam van een tweede verdieping geworpen? Twee verdachten gearresteerd. I Zaterdagmorgen omstreeks 4 uur kwam eèn nachtwaker op het politiebureau aan den Bergsingel te Rotterdam mededeelen, dat op den Bergweg, voor pand 365, een man zondeT kleeren op straat lag. Hij bloedde en Was geheel versuft. Onmiddel lijk werd een onderzoek ingesteld en werke lijk vond men op de aangeduide plaats een man liggen^ vermoedelijk een Noorsch zee- van de Groote Internationale Ontwapeningsconferentie is ook afhankelijk van uw onder het Petitionnement voor Internationale Ontwapening. Wil het formulier daarom nog heden geteekend aan ons doen toeko men. Het is vandaag de laatste dag dat het wordt opgenomen. man, Hy had een kaakiractuur, een gebro ken neusbeen en scheurwonden aan gelaat en achterhoofd. Per auto van den genees kundigen dienst is hy naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Zijn toestand was van dien aard, dat hem nog geen verhoor kon worden afgenomen. De politie heeft zich toegang verschaft tot het bovenhuis van het pfind, -waarvoor de man lag. Op de tweede étage werden twee mannen aangetroffen, terwyl alles er duidelijk op wees, dat er gevochten was. De politie achtte het noodig, de beide mannen, die beweerden van niets af te weten, mede te nemen naar 'het bureau van politie aan den Bergsingel en hen Voorioopig in arrest te houden. Het zyn de 31-jarige handels agent M. J. V., die de bewuste étage be woont, en de 51-jarige handelsagent A. C. J. M. S. uit Nymegen. Het is niet onmogelijk, dat beide verdach ten den zeeman uit het raam der tweede verdieping hebben geworpen. Het onderzoek wordt voortgezet. De vrede op Texel verstoord. Botsing tusschen vreemde arbeiders en politie te De Cocksdorp. A&nvallers met salvo's teruggedreven. Te De Uocksdoip op Texel ia net gisteren tot een botsing gekomen tussclien aldaar bij de dijkwerken geslationneerde vreemde ar beider® en Ue plaatselijke politie. De veld- wacuter van De Cocksdorp werd daarbij ernstig gewond. De aanleiding tot de vechtpartij was, dat vier mannen een café met wilden verlaten, t-oen hun dat door de politie gelaat werd. De politie kreeg hulp van ingezetenen. Een zekere S. sloeg een der v een bifjarUjueue op het hoofd, een ernstige verwonding opliep. Het dreigde daarop op een algemeen handgemeen uit te loopeu, doch na aankomst van politiever- sterking onder leiding van den burgemees ter werden de vreemde arbeider8 uit het dorp verwijderd. Zij keerden echter weldra iu grootai aantal terug en begonnen de po litie met steenen te bquibardeeren. Hierbij werd de veldwachter Jeilema ernstig aan het hoold gewond. Ten slotte wist de politie door gebiuik te maken van vuurwapenen, de woestelingen terug te drijven, verdere pohtie-velsterking is aangevraagd. Moeilijkheden by Philips. Ontslag van honderden werklieden. Naar men aan De Tijd mededeelde, zijn Zaterdag bij de N.V. Philips 900 arbeiders ontslagen. Dit ontslag geldt voornamelyk de appat ateni ab rieken, die vermoedelijk binnenkort geheel stilgelegd zullen worden. Op de afdeelmg Piuliteiabriek werd het ont slag veei tien dagen van te voreR aangezegd, waarop de ontslagenen het werk terstond staakten, De poorten waren echter gesloten en vertrek werd hun niet toegestaan, zoodat de stakers, zooals het Amsterdamsohe blad schrijft, den middag in ledigheid op den la- bnek doorbrachten. Daad van een zwaarmoedige. Van het dak gesprongen. Te Utrecht in de Koppestockstraat heelt een vrouw, die voor eenige weken haar moe der door den dood verloor, daarover troos teloos was, de hand aan zich zelf geslagen. Zij plaatste een ladder tegen den achter kant van haar woning, beklom het dak, en wierp zich van daar naar beneden. Vrijwel onmiddellijk trad de dood in. De vrouw was gehuwd en moeder van vijf kinderen. Tijdens een hevig onweder werd Durger- dain Zaterdagmiddag door een windhoos ge- tioffen. Van vele woningen werden de pan nen van de daken geworpen, in totaal meer ui 200o stuks. De alectrische geleiding geraakte defect. Jongen verdronken. Zondagmiddag is op het Noorder Buiten jaarnq, de mooie Nel genaamd, een 17-jari- ge jongen W. A. uit iJmuidsen Oost, door de hevige wind met zijn kano omgeslagen en verdronken. Voorbespreking van het Arena-programma van 1—15 Augustus ix „Arenaheelt ter gelegenheid van haar éénjarig bestaan een jubileum-programma samengesteld. Geëngageerd is allereerst Hen- nëtte David's. Wie kent Henriëtte Davids niet'-1 Onnoodig dus, hier nog eens speciaal op haar voortreffelijke voordrachtkunst te wijzen. Henriëtt© Davids heeft een heel ori gineel repertoire, vol van humor, voor haar gastvoorstellingen in de Arena, en net suc- ces, waaraan zij gewend is, zal ook ditmaal met uitblijven. Verder zal het beroemde Lee Gail Ensem ble, een Anienkaanedhe dans-revue, be staande uit 2 dames en 3 heeren, optreden. Dit gezelschap heeft m Londen en Berlijn groot opzien gebaard en mocht zich, niet avond verheugen. Jean en Leo Lee Oail brengen o.a. de dans: „In de onderwereld van Chicago". Deze „danse brutale", die een veramerlkaanscfite oude Parijsche apa- rectie der Arena heeft er pnja op L deze z.g. „Racketeer-Dance" ook het RoL ter damsel ie publiek te laten zien. Wij twij. of de dansen van het Lee Uail ,1e zullen evenals in Londen en ik» stormachtig ap. De 2 Hartwelia verrichten staaltje» aan de vliegende trapéze, die men het toppunt van durf zou kunnen noemen. De moeilijk, ste toeren worden met een verbazingwek kende kalmte ten uitvoer gebracht en de adembeklemmende slotrtruc van dit i eindigt onder een geweldig applaus De humor van dit programma wordt verte- genwoordigd door de 3 Bartros met hun acro. balische scène „In het a door Léon Rogée, die zich als een lijke muziekinntateur ontpopt, en vervol- gens door Man en 'Thit, twee excentrieken, die, behalve dat zij over een groote dosis humor beschikken, ook buitengewone dingen op het gebied der acrobatiek prestoeren. Bel Argay toovert alle mogelijke soorten humoristische en serieuse plastieken met 'n ongelooflijke snelheid voor de oogen van het publiek, en een nieuw genre dierendres- suur-nummer: 100 ratten, 10 Angora-katten en een aantal honden van het edelste ras, alsmede nog eenige andere uitstekende va- riéténummerq, zullen dit programma com. Dc Jubileumreis van de N. R. V. Achthonderd reizigers naar Weenen. Dertien D-wagens met in het midden twee groote restauratiewagens van de Mitropa. Zaterdagmorgen om 7.11 uur zyn van liet Centraal station in Utrecht vertrokken der tien D-wagens, met in het midden twee res tauratiewagens vun de Mitropa, met bestem ming naar Weenen. Met dezen specialen trein reisden 800 leden van de Ned. Beisvereeniging het schoone Weenen tegemoet. De N.R.V.'ers waren, zoo vertelt het U. D., van alle leeftijden; er waren twintigjari gen, maar er waien ook zestigers en hoo- ger; er waren toeristen van ervaring; en er waren nieuwelingen, die voor het eerst over de grens gingener waren aliééUrreizigera en reizigers in club; er waren passagiers die het zéér en bagatel behandelden en hun en houwen over hun schouder hadden ge slingerd; er waren er velen, die het be schouwden als een tour de monde en Vóór zeven al liepen te transpireeren onder de vracht van lood-zware koffers, ongeacht on misbare mantels, reis-manden, losse pakjes aan draagijzertjes en vooral niet te vergeten de degelijke, Hoilandsche pyrapluie, zonder dewelke men met goed denkbaar is. Er wa ren er, die hun wagon op slag in de gaten hadden en binnen drie tellen zaten, er wa- ren er ook, die ondanks de reuzen-cijlera, rijtuig 2 liepen te zoeken waar de allerach terste wagen den trein besloot. De algemeene leider, geassisteerd door drie groeps-leiders (de heeren Derjeu, Pan man en Jansen van Galen) gaf aanwijzin gen en inlichtingenmoest natuurlijk op alle vragen Er zijn natuurlijk altijd laat-komers en die waren er dien morgen dus óók. Reizi gers, die het tweede petTon voor hei derde hadden aangezienpassagier» die op het eerste perron ai hun bezittingen nog eens verhingen en controleerden, om in den tun nel van één naar drie nog eens preoies het- zeitde te doen. Toen net 7.10 was, kwam er nog een heele partij aangehold, die het achterin hadden gezocht en hei voorin moesten vinden. Menschen die tusschen 7.10 en 7.11 liepen te vragen: ol dit de trein van de Keis-vet- eeniging was. Mensahen ook die thuis hoor den in rijtuig drie, daar hun plaats ijverig hadden belegd, maar stonden te redeneeren voor rijtuig zeven, in de nog plenty tijd was voor de: De chet floot andermaal wingsteeken. Wie nog te zoeken liep, werd eenvoudig opgenomen en het eerste heC beste nog open staande portier ingeloodst, de bagage door de coupé-vensters na-gegeven. De klok staat op 7.11. De lan,ge sliert D-wagens is in beweging. Op de seconde af, op tijd. Van de 800 en zooveel passagiers hangen er 400 buiten de ramen als de Weensche express onder de kap wegschuilt. Eenige Utrechtsche passagiers hadden uit geleide van familieleden, die zich aan den kop van het perron hadden opgesteld voor een afscheidsgroet. De trein reed Zaterdag door tot Lin*. Daar ia overnacht. Gisteren voortzetting van den tocht per boot naar „Jubileum-Generale" van vereeniging wordt gevierd. H. de Hofburg Gobelin Daarn groote gezelschap prachtige ntvai Rathaua. In de Ratekeller zou het middag eten worden gebruikt. Vanmiddag wordt het slot Schónbrunn bezocht. Morgen wordt een autotocht, gemaakt door het veel bezongen Wienerwald, wordt de Listerziensel Stift be zocht, en het uit de geschiedenis van het Habsburgsche vorstenhuis bekende jachtslot Mayerling, en wordt de lunch gebruikt in de badplaats Baden. Up het programma staat o.a. nog een avondfeestvoorstelling in het Theater am der Wien waar opgevoerd wordt de echte Weensche operette „Die Eliedermauss", autotochten naar Kax en Nemimenng, naar Kfosterneuburg, het Donau strandbad, Benadiktijnen Stift met zijn wereldberoemd van onschatbare waarde zijnde biblio- iwd. De di- RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Hoogste stand 762.9 te Ingö. Laagste stand 74^0 te Storno way. Verwachting- Matige tot krachtige zuid- westelijke tot noord-westelijke wind. Afne mende bewolking. Waarschijnlijk nog enkel* regenbuien. Weinig verandering in tempe ratuur. STADSNIEUWS. GOUDA, 27 Juli 1931. De kermis weer begonnen. Vandaag is de kermis begonnen. In de morgenuren zag het er treurig uit, het stort regende, maar ui de middaguren is het weer wat opgeknapt en hebben de draai- en zweef molens de jeugd al in verrukking gebracht. Lr werd danig geprofiteerd. Sinds 10 uur hedenmorgen zyn onze 00ren weer gestreeld door de meest harmo- nieuse en minder harmonieuse uitingen die aan muziekinstrumenten kunnen worden ontlokt De draaiorgels, harmonica's en an dere instrumenten laten zich weder niet onbetuigd. Het is het begin. Van de groote kermisvermaken was het hedenmiddag alleen de Amerikaansche auto baan die verschillende liefhebber3 voor een autotochtje kreeg, by de andere inrichtin gen was nog niet veel bezoek. Maar dat komt vanavond wel. De R.K. Leesvereeniging. Een zeer gesKaagde openingsavond. In de groote liaale zaal,-over ue inrich ting waarvan we reeüs uitvoerig scsneven, nan gisteravond de onicieeie opening piaats van net gerestaureerde gedeelte van hot ge bouw van ue R.K. Leesvereeniging. Het zeer talryke publiés, waaronder verschil lende geestelyke en wereldiyke autoriteiten, toonde telkens op zeer onomwonden wy«e zyn ingenomenheid met wat het bestuur tot stand heeft gebracht. De voorzitter der vereeniging, de heer van Xanten, heette in zyn openingsrede allereerst welkom de heeren Deken, Pastoor en Kapelaans, verder de wethouder Donker, die wegens verhindering van den burge meester, het gemeentebestuur vertegen woordigde, en het eere-lid, de heer A. J. J. Vos'. Spr. wees op de samenwerking met, en de. steun van de geestelijkheid en ook op de medewerking van het gemeentebestuur, die de vereeniging steeds en vooral ook nu ondervindt. Wanneer spr. de geschiedenis van de ver eeniging nagaat moet hy vooral ook een woord van hulde brengen aan het oude be stuur. Verder brengt spr. dank aan de bouwers en alle firma's die nan de restauratie heb ben meegewerkt. Een woord ypn by zonderen dank richt spr. ook tot den heer Broekhui zen, het bestuurslid, dat dag en nacht ge werkt heeft aan de restauratie. Als blijk van waardeering wordt de heer Broekhuizen een fraaie fauteuil aangeboden, terwyl me vrouw Broekhuizen bloemen kreeg. Namens het beschermcomité, een comité samengesteld uit leden van de vereeniging, sprak de heer Houtman eenige zeer waar- deerende woorden tot het bestuur, dat hy namens de leden een fraaie voorhang voor het tooneel aanbood. Spr. hoopt dat dit scherm veel zal worden gebruikt, voor aan gename en nuttige avonden en dat het zal bijdragen tot bloei van het Roomsche too neel en de vereendginig. De heer wethouder Donker sprak namens het gemeentebestuur een kort woord tot ge luk wensch. terwijl de rij der sprekers geslo ten werd door den heer Broekhuizen, die het bestuur dank bracht voor de medewer king. Na dit officieele gedeelte werd opgevoerd een comediespel in drie bedreven, „Freulij- ke" van Herm. Roelvirak, voortreffelijk ge speeld door leden van de K.K. DUefanten- vereeniging, die dan ook voor hun presta ties luide werden toegejuicht. In het bijzonder moeten we hierby noe men de uitstekende regie van mevr. Pruym- boomBouters, en de fraaie costuums en aankleeding van het tooneel. In de pauzes zorgde de bekende stem- mings-kapel en dansband van den heer IJsselsteyn voor mooie strijkrnuziek, afge wisseld door-fyne gesyncopeerde jazz. Een bal besloot deze zeer geslaagde ope ningsavond. 's Middags had in, de bestuurskamer een diukbezochte receptie plaats, terwyl tal rijke schriftelijke felicitaties en bloemstuk ken het aantal gelukwenschen nog ver grootten. Engelsche Handelscorrespondentie. Vour het in Juni j.l. te Rotterdam gehou den Mercurius-examen in Engelsche Han delscorrespondentie, alsmede voor het in deze maand door de Vereeniging van Leeraren te dezer stede afgenomen examen in Engelsche Handelscorrespondentie is ge slaagd Mej. L. Hamerslag, alhier, leerlinge van den heer Ch. Lafeber. Expositie schilderyen. Onze stadgenoot, de heer P. L. Scholten, exposeert vanaf hedenavond in de etalage van de boekhandel van Buyk aan den Klei weg alhier een 3-tal schilderyen. Wy vesti gen gaarne de aandacht op deze expositie van de hand van dezen begaafden stadge noot. Aangereden. Door J. A. R., wonende alhier, is by de politie aangifte gedaan dat hy op de Markt is aangereden door de luxe auto H 37691, tengevolge waarvan hy aan zyn rechterbeen werd verwond. Door de politie wafdt een onderzoek ingesteld. De Inspecteur van het Lager Onderwijs afwezig. De Inspecteur van het Lager Onderwy; is vanaf 28 Juli tot en In et 14 Aug. afwezig en zal in verband met de vacawtie Woensdag en in de maand Augustus gfeen spreekuur houden. UIT DEN OMTREK. BERKENWOUDE. De heeren W. C. Molenaar, A. Verwaai en M. J. van Dorp zyn respectievelijk ge- het fanfarekorps „D.H.T.BXJ." alhier. Vrijdag was Mej. J. G. Plomp voor het laatst als onderwijzeres in (unctie aan de o. 1. school alhier. De kinderen boden de scheidende onderwijzeres geschenken aan, terwijl het hoofd een afscheidswoord sprak. De kinderen werden door Mej. Plomp ont haald. Ten Raadhuize heeft de Burgemees ter Mej. Plomp toegesproken en haar veel goeds toegewenscht by haar vertrek naar Door het vertrek van Mej. Plomp verliest de o. 1. school alhier een goede leerkracht. ALUUKDKRüil i. De loonsverlaging aan de Tapytfabrirk. In verband met de voorgestelde 10 loonsverlaging aan de Tapytfabriekeh al hier voor de arbeiders, werd in het Post huis door de arbeidersorganisaties een ver gadering gehouden teneinde deze loonsver laging te bespreken. Nadat verslag was uit gebracht over het onderhoud dat had plaats gehad met de directie der fabrieken, werd besloten met deze 10% loonsverla ging niet accoord te gaan Geen feest. In de Harmonie werd een vergadering gp- houden om te bespreken of "de verjaardag van H. M. de Koningin in deze gemeente dit jaar al of niet feestelijk herdacht zal worden. Besloten werd dit jaar geen feesten te organiseeren. Een geldleening. De Raad besloot tot het aangaan van een geldleening groot ruim 6000 in verband met het gebouwde schoollokaal by de Byz. school. Op reis. De leerlingen van de drie hoogste kla3sen der Bfyz. school maakten een reisje onder leiding van het onderwijzend personeel naar Arnhem en omstreken. De reis werd gemaakt in een drietal autobussen. Zeer de kleinen 's avonds in de In tegenwoordigheid van de zwemcom- missie alhier en onder deskundig toezicht van den badmeester Dikhoff is in de zwem inrichting Elfhoeven alhier Zaterdagmorgen elf uur examen afgenomen ter verkrijging diploma ziwemmen. Geslaagd zyn de dames: Mevr. N. Fase-de Mind, Mej.'N. Fase, bei den alhier en Mej. N. Hakkenberg te Haastrecht. Van de zweminrichting Elfhoeven is de zer dagen een film gemaakt. Badmeester Dikhoff voerde op verzoek eenige mooie duikaprongen uit. Naar wordt gemeld is de aangevraagde vergunning voor de verkoop, van sterken drank ten behoeve van café Elf hoeven niet toegestaan. WADDINXVEEN. Een beroep op dc werkgevers. Onz« burgemeester doet een beroep op alle werkgevers in deze gemeente, om. in dien zy arbeiders noodig hebben, allereerst menschen uit onze eigen gemeente te werk te stellen omdat daardoor de werkloosheid in eigen gemeente zoo klein mogelyk wordt Geslaagd te Den Haag voor het Mulo- examen diploma B: A. Noorlander alhier. Het zoontje van den heer van Gils alhier die door een auto werd aangereden, is aan de gevolgen daarvan overleden. Onze bui geniet®ter zal van 1 tot 26 Aug. met verlof buiten de gemeente vertoe ven. Als waarnemend burgemeester zal op- tieden de wethouder J. G. Herlst. Met ingang van 1 October a.s. zal de prijs van den electnechen stroom in deze gemeen te belangryk worden verlaagd, en w™ als volgt: voor licht met 3 oent, voor kracht normaal tarief 2 cent, voor kracht op con tract beneden 6UUU K.W.U. met 2 oent, voor kracht op contract boven 5000 K.W.U. met 1 cent; voor polder bemaling bij dag met 2 cent en voor polderbenialing bij nacht met 1 cent, allee per K.W.U. «PORi AM WIÜITRIJOftN. VOETBAL. G.S.V. Juniores-tournooi. De uitslagen van het gisteren door G.S.V. uitstekend georganiseerde juniores-tournooi zyn als volgt: GoudaO.N.A. a 0--2 B.M.T.O.N.A. b 3—C- MoordrechtR.V.C0- HaastrechtG.S.V. 1—3 2e ronde. O.N..A. (tB.M.T0—2 Goud*H).N.A. b 2 -2 (Gouda wint door strafsch. R.V.C.G.S.V2—0 HaastrechtMoordrecht 60 Verliezers 7e en 8e prijs: O.N.A. TP—Moordrecht2—0 5* en 6e pry*: GoudaHaastrecht 0—3 Winnaars Demi-finale 3e en 4e prys: O.N.A. aGjS.V2—2 (G.S.V. win-t door strafsch.» Finale le en 2e prys: B.M.T.2—0 B.M.T. won alzoo den eersten prys en de Haagsche collega's den tweelen. Voorzitter Slaman heeft onder een toepasselyk woord de pry zen uitgereikt, wanrby rij dank bracht aan de vereeniging Gou-'a voor het ar stellen van haar terrein en aan d« resp. arbiters voor het aangenaam leiden der twaalf wedstrijden. Aan de juniores is weer een middag van groot genot verschaft! ZWEMMEN. De nationale zwemwedstrijden. Gistermiddag hadden in de Gemeentelijke Zwemmricnting alhier, onder leiding van de Gouds die Zwemciub, nationale zwemwed strijden tevens selectiewedstrijden voor <ie uitzending van Nederl. zwemmers en zwem sters naar de Kuropeesohe kampioenschap pen plaats, lie belangstelling was groot, doch het publiek weid eenigerniate teleur, gesteld, wegens het niet starten van de O.D.Z.-dames o.a. Zus Braun. De meeste nummers waren matig bezet, doch aan spanning ontbrak het veelal niet. De wedstrijden waren bezetting der diverse ni in den selectie-wedstrijd lüü M. vrije slag damed werd Willy den Ouden royaal eerste. Meer spanning n>qg was er bij de, 200 M. schoolslag voor dames. Mej. J. Kastern van de H.D.Z. en mej. G. Brouwers van de R.D.Z. betwistten elkaar fel de eer van de overwinning, die ten slotte door de Anister- danisclie zwemster in fraaien tyd werd be haald. Mej. Huybers werd wegens foutief aantikken bij het tweede keerpunt gedis- kwaiiiiceero. jje kampioene mej. de Vries werd thans derde. In de estafette 6 x 50 M vrije slag voor heeren hielden dë< G.Z.C.'ers zich tegen D.J.K. uitstekend. Het ecuoonspringen had zooals gewoonlijk steeds aandachtige belangstelling. Na de pauze werd gespeeld de G.ZXXUJ.K. 2—4. Al onmiddellijk hadden de ïner» succes door ömgerling die een aange geven bal v&n Blantenga keurig, maar niet geheel onhoudbaar in doel plaatste. Nadat Gabout eenmaal geréd .had» bracht ömger ling den stand op 0—2. Enthousiast speelde de G.Z.G. verder en als Ruiters over schiet is het even later TTjbout die lager uiikte en den achterstand verkleinde. Even voor rust bracht öcholte de voorsprong weer op 1—3. Na rust doedpuntte van Elk voor de Gou wenaars en waren deze daarna eenigen tyd aanvallend. Bokhoven probeerde het voor nog alleen, maar het gelukte niet. De kans op een gelijk spel verdween toen Singerhng zyn club opnieuw een voorsprong gat. Met 2—4 kwam het einde van een aantrekkelyke party. De reserves deelden met 3—3 de eer. Deze wedstrijd droeg een fel karakter. Door een noodlottige inzinking zag de G.Z.C. een 3-1 voorsprong te niet gaan. De uitslagen zijn als volgt: 50 M. vrije slag voor heeren juniores: 1. B. J. Jonker, HJfi. en R.U, (den Haag), 303/5 sec., 2. R. d'Arnand—Gerkes, H.Z. en P.C. (ld.), 312/5 sea3. O. Regter, R.Z.C. (K'd&m), 32 2,6 sec. 100 M. vrije slag voor dames (selectiewed strijd) 1. W. den Ouden, R.D.C. (R'dam), 1 mm. 113/5 sec.; 2. T. Batuneiatea;, R.D.Z. (id.), 1 man. 16 sec., 3. D. 'Husken, A D.Z., (Adam), 1 min. 173/6sec.; 4. H. G. Klapwijk R.D.Z. (R'dam), 1 min. 192/5 sea 50 M. rugslag voor heeren juniores: 1. J. C. Scheffer, D.J.K. (A'dam), 37 sec., 2. F. van der Mark, de Zijl (Leiden), 43 sec.; 3. D. Woiter, R.D Z.V. (R'dam), 44 sec. 200 M. schoolslag voor 'dames (selectie wedstrijd): 1. J. Kastein, Holl. Dames Zwemciub,' 3 min. 222/5 sec.; 2. G. Brou wers, R.D.Z. (R'dam), 3 min. 281/5 sec., 3. R. de Vries, Inter Nos (A'dam), 3 min. 30 3/5 sec. 100 M. vrije slag voor heereni. W. Del- wel, R.Z.C. (R'dam), 1 min. 81/5 sec., 2. R. d'Arnand—Gerkes, H.Z. en P.C. (dan Haag), 1 min. 14 2/5 sec. 100 &1. rugslag voor dames (selectiewed strijd) 1. J. Korthoff, Inter Nos (A'dam), 1 mm. 281/5 sec., 2. A. Hogeweg, K.D.Z. (R'dam), 1 min. 284/5 sec.; 3. W. Jansen, R.D.Z.V. (id.), 1 min. 52 4/5 sec. 5 x 50 M. vrije slag voor heeren: Haag sche Zwem- en Polo Club, 2 min. 461/5 sec. (buiten mededinging), 1. D.J.K. (A'dam), 2 min. 46 2/5 sec., 2. G.Z.C. (Gouda), 2 m. 54 2/5 sec. 5 x 50 M. vrije slag voor dames: 1. R.D.Z., 3 mm. 41/5 sec (eenige deelnemende ploeg). 400 M. vrije sJag voor heer&i*x38fectiewed- strijd): 1. J. C. Scheffer, D.J.K. (A'dam), 6 min. 121/5 sec.; 2. B. Wirth, U.Z.C. (Utrecht), 6 min. 392/5 sec.; W, Delwel, R.Z.C. 6 min. 22 2/5 bcc. (buiten mededm- gingh Schoonspringen voor dames: 1. H. Klapwijk, R.D.Z. (R'dam). 65.73 punten, 2. A. Lotgering—van Leeuwen, IJ (A'dam), 50 punten. Schoonspringen voor heeren: 1. J. Btotijn, H.Z. en P.C. (den Haag), 77.73 pflnten; 2. J. H. Lotgering, U (A'dam), 70.37 p.; 3. B. Wirth, U.Z C. (Utrecht), 37.91 p. De na afloop gespeelde wedstrijd G.Z.C.— D.J.K. voor de competitie late klasse ein digde 4xi een 2-r4 overwinning voor D.J.K. R«iststand 1—3. De reserve ploegen deelden met 3—3 de punten. LAWNTENNIS. Nat. kampioenschappen. De eindstrijden van de Ned. tenniskam pioenschappen te Hilversum hadden de volgende resultaten. Heeren enkelspel: v. d. Heyde slaat V. Eek 5-3, 8-6, 2-6 en 6-3. Dames enkelspel mej. Belzer slaat mevr. Drost—Canter8 86, 9-7. Heeren dubbelspel: C. Koopman «n J- Knottenbelt slaan jhr. v. Riemsdijk en ir. Pennink 6-1, 6-3, 3-6. 7-6. Gemengd dubbelspel Eindstrijd mej. BelzBr en Knottenbelt al. mevr. Drost—Canters en O. Koopman 6-4, 5-7, 11-0. Ónze stadgenoote mej. 8pit behaalde de tweede prijs in het dame» dobbelspel. Zij werd in de eindstrijd dame» dubbel met mej. v. d. Heide geslagen door mevr. Boute my en Ir. Knappert. Uit het kamp van haamstede. iieucn herentte ons nog het volgende be richt uit het kamp van Haamstede: Be feestavond op Donderdagavond vol ai- w labeling en jolijt', slaagde buitengewoon i werd laat! Het slot vormde het komp- vuur, 'dat maar niet uit wilde gaan en waar omheen men danste. Er werd uitvoerig uit geslapen en een gemakkelijke dag gehouden, met voorbereidingen yoor net vertrek, wat eerst aigebroken en geladen moest worden, wat achter zou blijvqn voor de lamilie van den leider die niet hem nog vier weken blijft. Be nacht van Vrijdag op Zaterdag wa© vol van t hevigste onweer, van siapeto kwam uan ook niet veel. Hall vijf'glng de fluit, om 6 uur was de eerste vrachtauto in hst kamp, om 9 uur voeren we opnieuw met de „Zeelandia". Alles verliep vlot. We hadden onderweg één regenbui. Er werd nogal bij gedut I Het laatste maal met hindernissen werd aan boord gebruikt en toen kwam de aankomst m Gouda om hall zeë. Baar werd gelost en door twee ploegen de kampgoederen op de H.B.S. geborgen. De leider Br. Zuydam ging om hall 7 weer met de „Zeelaudia" terug. Het tij wa© tegen. Um 9 uur was de „Zeelaudia" by Dor drecht, om 3 uur 's nacht» in pikkedonker en onder stormweer werd de steiger bij bta- venisse gezocht en gevonden. Met daglicht werd de tocht voortgezet en om half 9 arrte veerde de „Zeelandia" in Burghsluis. Het einde van een allergezelligst kamp wa» daar. Het zal lang een prettige herinne ring 20 123 345 367 707 730 1006 1278 1781 2238 2558 2993 3219 3616 4141 4346 4736 5225 5&10 5766 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 27 Juli. Hóoge pry zen: 15006982 1000.7511 400.—: 6762 7871 20802 i 200.—: 17044 100.—: 4617 20434 Pry zen van 20. 192 278 292 303 330 332 416 437 488 597 677 680 763 776 791 799 961 980 1026 1931 1034 1077 1141 1238 1246 1344 1441 1470 1530 1708 1719 1740 1844 1907 1970 2084 2107 2139 2191 •2323 2363 2497 2520 2526 2Ó37 2538 2702 2769 2829 2839 2870 2957 2974 3051 3102 3114 3121 3124 3168 S194 3294 3359 3403 3453 3459 3518 3553 3788 3856 3866 3912 4010 4071 4097 4147 4191 4196 4208 4256 4317 4336 4397 4452 4505 4625 4651 4691 4699 4779 4781 4840 4939 5117 5*136 5167 5256 5319 5390 5430 5440 5472 5490 6521 5547 5579 5694 5708 5730 5731 5771 5895 5920 5935 5996 6029^6041 6083 6089 6100 6127 613«0 6148 6177 62'26 6369 6515 6518 6532 6564 6601 6605 66l5 6684 6686 6699 6772 6778 6838 6926 6955 6979 6994 6995 7010 7105 7148 7199 7332 7345 7437 7442 7446 7571 7580 7682 7693 7701 7710 7721 7778 7788 7838 7850 7860 7933 7975 8031 8066 8079 8086 8091 8106 8171 8190 8219 8238 8259 8260 8313 8397 8417 8437 8581 8586 8807 8812 8826 8867 8941 8958 9Q39 9065 9072 9111 9165 9323 9344 9346 9407 9456 9469^9510 9577 9610 9658 9681 9725 9790 9842 9888 9902 10088 10097 10121 10144 10151 10155 10307 10363 10499 1ÖÜL6 10635 10540 10657 10666 10688 10721 10724 10725 10769 10823 10824 10829 10830 10836 10960 11143 11186 11264 11312 11317 11334 11338 11J63 11365 1138-1 11420 11468 11540 1154& 11596 1168*0 11751 11784 11836 11869 11876 11928 11944 11964 12046 12067 12073 12179 12259 12287 12330 1236 12427 12454 12519 12537 12587 12669 1272 12751 12855 12882 12899 12916 12981 12986 12987 12994 13036 13039 13051 13151 13154 13331 13371 13451 13486 13495 13538 13611' 13660 13708 13787 13843 13857 14094 14133 14217 14252 14267 14278 14303 11314 14490 14570 14670 14674 14772 14794 14802 14808 ibolo üH/40 iu0o3 101Ö4 1Ó190 1519/ 1&2J& 152 re <16319 15333 15419 1Ö443 15471 16321 1559c 15629 lbllb 15776 15/79 15812 15824 1593; 159i2 15984 16027 16150 16209 16298 li>30( 16358 163/0 16379 16391 16407 16442 Io44b 10484 16486 16498 16508 16539 161 10089 16604 16/64 16776 16842 16853 161 1iU411095 17141 17144 17198 17215 17275 17381 17444 17512 17570 17586 17587 17636 17656 17708 17803 17849 17858 17895 17941 18000 18066 18076 18147 18177 18211 18223 18229 18252 18304 18350 18385 18405 18455 184.9 18494 18499 18528 18538 18562 18622 18659 18731 18745 18764 18771 18788 18790 15803 18833 18944 18955 18969 18973 19017 19131 19255 19286 19369 19389 19393 19418 19421 19459 19501 19563 19565 19570 19613 19636 19650 19680 19692 19700 19716 19742 19826 19862 19963 19986 20034 20110 20127 20141 kêl87 20223 20226 20328 20389 20482 20591 «0625 20647 20655 20665 20689 20700 20716 20718 20721 20722 20832 20913 20924 MARKTBERICHTEN. Zware vleeschvarkens moeilyk te plaatsen. Zouters zeer willig. Kaasmarkt Groot-Ammcrs. 26 Juli. Aan de markt alhier waren aangevoerd: 36 partyen met t« aamen 1039 stuks kazen, wegende 7273 K.G. Prijs zware 40; le soort m. r.rfi. 3638; 2e soort m. r.m. 3134; ongestempefde 2830. Handel matig. f KaaAnarkt Oudewater. 27 Juli. Aangevoerd 83 partijen, 3736 stuks 1G675 K.G. Prijs Goudsche kaas le soort m. f 38—41, 2e srt. m. r.m. f 33—36, zware f 44. Handel matig. KAJLUU-JN lE U W Programma voor heden. Hilversum: 6.30 J.%Rood: „Verzor ging van den homl' 7.00 Rauio-reportage vanuit een Westlandsche Kweekery door de Ifeeren S. S. Lantmga en E. Bomli; 7.30 üramofooppiaten; 7.45 Ds. Hugenholtz „Kerk en Vrede"; 8.05 Gramofoonpla- 8.15 Cortèert Haarl. Orkest Vereen, o. I. v. Ed. v. Beinum m. m. v. C. v. leeuwen- Boomkamp (celloIn de pauze zang door Harry van Oss (begeleidng Felix de No bel); 10.00 Vaz Dias; 10.10 Concert VARA<- orkest o. 1. v. H. de Groot; 10.46 Zang en piano (vervolg)'; 11.00 Vervolg concert; II.39—12.00 Gramofoonplaten. Huizen: 6.00—6.39 Concert. Mevr. A. Brederode-Bettink (sopraan), W. Brederode (viool), Is. Cohen (piano); 6.30—7.06 C. Kjjne „Helden"; 7.00 Gramofoonplaten; 7.157.30 H. Amelink „Causerie"; 7.30— 8.00 Declamatie door A. Muntingh; 8.00— 9.00 Concert Utr. Dubbelkwartet. Piano Mej. L. Lauenroth. Accordeon: H.H. J. Kol vers Sr. en J. Kolvers Jr. 9.00-10.00 Ca- rillonbespeling door J. Vincent; 10.00 Vaz Dias; 10.1010.45 Vervolg concert; 10.45 11.30 Gramofoonplatenconcert. 27 Juli.' Ter veemarkt werden heden aangevoerd: 1704 varkens, 46J vette rundè- ren, 304 vette kalveren, 803 schapen of lammeren. Prijzen per Kilo: Koeien le kw. 0.46 -=-0.49; 2e kw. 0.40—0.44; 3e kw. 0.28 0.33; vette kalveren le kw. 0.62H0.6734; 2e kw. 0.62340.67343e kw. 0.40— 0.4734; schapen 0.22—0.4734; varkens 0.2134—0.2234; 2e kw. 0.2034; zouters f 023; overjarige lammeren 20—28 p. at.; zuiglammeren 2126 p. st. De handel was in koeien stug. Pryzen stationair. Fraaie exemplaren 2 cent boven noteering. Vette kalveren luie handeL Voor export werd niet gekocht De prijzen waren onveranderd, enkele exemplaren 234 et boven noteeiring. Schapen mi lamineren tra ge handel. Lagere pryzen. Varkens vlugge handel, prijzen iets hoo ger. Enkele' prima soorten een halve cent boven noteering. OKAABLOOZK UiENST. Staatssecretaris Stimson van Berlijn vertrokken met een vliegtuig .van de K.L.M. BERLIJN, 27 Juli. De Amerikaansche staatssecretaris Stimson is te 18.26 met het gewone vliegtuig BerlijnAmsterdam van Tempelhof! vertrokken. Stimson vliegt met het Ned. 1 motorigo Fokkeryliegtuig de PjH.A.D.V. van de K.L. M., bestuurd door Veenendaal. Het aantal onderteekenaars van het Petitionnement voor internationale Ontwapening. Het bestuur van de Ned. Dagbladpers deelt mede^ dat het Zaterdagavond bereikte totaal aantal onderteekenaars van het Peti tionnement voor internationale Ontwapening bedroeg 1.780.460. Boerderij in brand. OLDEBOOKN, 27 Juli. Hedenmorgen te li alt elf brak brand uit in de hofstede be- ^woond door den eigenaar de heer P. B. de Vries. Be schuur en eeu gioote voorraad hooi gingen in de vlammen verloren. Be oorzaak van den brand i» hooibroei. Het huis I© luag verzekerd, evenals het hooi. LONDEN, 27 Juli. Uit Nanking wordt ge meld dat ten gevolge van de door de hevige regenval ontstane t overstroomingen, meer dan, 4UUU huizen zyn ingestort waardoor 10.UUU menschep dakloos werden, lie laag gelegen stadswijken staan bijna een meter onder water. Ook uit de andiere steden langs de J ilngtse worden overstroonnngen gemeld. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Prof. Mr. Treub. DEN HAAG, 27 Juli. Men deelt mede dat morgen by de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Prof. Mr. Treub te Voorschoten, op verzoek van den overledene, niet zal worden gesproken. Vt iMsiÜLkOKKSEft. 24 JulL 27uil. OTiicieel. Londen 12.03% 12.0434 Berlyn 58.96 68.85 Parijs 9.7334 9.72 %ru»«l 34.6114 34.61 Zwitserland "6 48.40 48.38 Weenen 34.96 0 34.97,34 Kopenhagen 66.30 66.30 Stockholm 66.40 66.40 Oslo 66.30 66.30 New-York 2-48 H 2.48% Niet-officieel. Praag 7.3434 7.34 Madrid 22.26 22.30 Milaan 12-9734 12.9734 Beuraoverzicht. Up de Amsterdamsché beurs wa© de han del wederom van zeer kleine afmetingen, de stemming was echter gedrukt en bijkans over de geheele iuue stelden de noVeeringfen zich beneden de vorige koersen. De algemee ne situatie is nog niet veel verbeterd en Wallstreet geeft blijk even-mui Je algemeene toestand gunstiger m te zoen. De k'eme af- taire ontstond in Koninklijken die pi.m. 7 pet. terug liepen. De buitenl. soorten ver keerden eveneens m reactie. Een flinke handel ontstond bij de opening in Ind- fond sen in Philips. De geruchten omtrent ver der© bedrijfsinkrimping jokten aanbod uit. Accoustiek waren veranderd. De Umievers golden eerder iets bemedên de vprige slót- prijzen. Aku'g hepen enkele punlén terug. Suikerwaarden waren zwakker, speciaal H.V.A.*, die een kleine 10-tal punten moes ten afstaan. Be verkoopen der Visp tegen geheime prijs, maakten geen prefctigen in druk. Tabakken hadden een beperkte markt. De noteeringen zakten algemeen in. Rubbers werden op klems schaal verhan deld. De da(ing der rubberprijzen werd weerspiegeld in de koersen der onderhavige waarden.

Goudsche Courant | 1931 | | pagina 2