:lykr den! Blad; NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN ??.?’S?N^0UDE' bodegraven, boskoop, gouderak, haastrecht, moordrecht, MOERCAPELLE, No. 17830 70*'Joar*g«wg tylEUWERKERK, OUDERKERK,OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. BA11LMANN - GOUDA BEL OP 2084 MmclierijFi.l. I.i. Straten NOVEMBER AANBIEDINGEN *i Zaterdag 7^November J93I KaDloormacbiDfitiaodgl - DE IDE GEBAKKEN BOKKING P. G Scharleman Jr. - 1 -r Deze Courant komt in vele duizenden gewinnen. Gegarandeerde oplage 6500 Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- en Feestdagen Levensbehoeften 11U met onze Accordeonvereniging 1910 60 1.10 1.10 90 1.10 90 1.10 75 30 INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) 24 2.50 1.05 1.10 90 1.30 65 80 1.20 33 27 22 30 40 65 52 35 20 32% 1.65 82 90 2.— 1.65 1.42 8 13 38% 51 25 16 90 1.10 90 :assetteaj 36.75 zoo- 0.85 >oth. loba iaf doz. I 9.60 -9.60 8 40 8 40 stuk 5.00 2.50 2.75 275 30 11 45 9 60 55 45 35 30 30 18 30 17% 15 20% 19 14 12 30 20 12 12 11 75 40 40 70 46% 49 4 3 12% 16 7 5 35 37% 35 35 35 35 35 35 35 lepels en nooit be itsen, die n, mosterd iherps ook etast^let- jtbaar, die geschuurd niet gaan at ze vlek- en door! »uwe pro- abrikanten ide Gero- ok dit de- rlandsche volle ga- ithoudden META I o 1931 65 1.50 60 20 22 16 60-70 35 13 50 11 60 55 35 34 45 30 18 35 14 10 30 9 10 9 30 20 12 10 8 80 40 35 50 55 45 5 4 10 13 12% 6 40 50 40 40 50 42% 52% 52% 52% 50 boven- aus” vervult hy, met Liane Haid, de hoofd rol. Hy speelt de rol van den privé-secre- taris van een kunstenares. Deze wordt op hem verliefd, maar ’t gewone verloop van de geschiedenis blijft achterwege door de zeer bijzondere opvattingen van den privé- secretaris, die me^nt. nooit in staat te zul len zijn haar te CfOfingen met die weelde en dat comfort, dat zy noodig heeft. Hij past er voor alleen haar echtgenoot te zyn. Willy Forst en Liane Haid spelen en zin gen voortreffelijk. Ook Margarete Schlegel, als de ijverzuchtige vriendin, zong uitste kend. De populaire liedjes van „Der kleine Gardeofficier”, „Das Lied ist aus” en „Frage nicht warum ich gehe” kan men ■alle in deze film beluisteren. De voorstelling van gisteravond trok reeds een zeer groot aantal bezoekers. Zij die deze film wenschen te zien (en wie wil dat niet?), zullen zich dus tijdig van een plaats moéten Verzekeren. Hebt U enze bijzonder voordeelige MANTELS, JAPONNEN en HOEDEN reeds gezien. worden berekend naar plaatsruimte. i ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek- Een mooi nieuw pand van den heer E. A. Polet aan de Raam. De heer E. A. Polet, schilder en hande laar in droge en natte verfwaren, die zyn bedrijf in een tamelijk ouderwetsch huis aan de Raam uitoefende, heeft dit pand ge heel laten verbouwen tot een modern woon- en winkelhuis, waarmede een groote ver- betering is tot stand gekomen. In het mooie nieuwe pand, dat een sieraad is voor de Raam, is een ruime winkel met de vele kas ten en loketten voor de verschillende verf soorten ingericht, daarachter bevindt zich een flink magazijn, waar de vele artikelen die in een dergelijk bedrijf in voorraad ge houden moeten worden, bergplaats vinden. De verbouwing van het pand geschiedde onder architectuur van den heer D. van der Neut, het timmer- en metselwerk werd verricht door de heeren H. Biné en J. van Jolingen, terwijl de heer J. de Rek voor de electrische geleiding zorgde, alles tot volle tevredenheid van den heer Polet. Onnoodig te zeggen dat de heer Polet zelf het schil derwerk verzorgde en hierin zyn talent heeft getoond. Wy wenschen den heer Polet veel succes in deze uitnemend verzorgde omgeving. Gratis bioscoopvoorstelling in de Schouwburg-Bioscoop. Voor ouden van dagen en werkloozen. De Plaatselijke Raad van de B.D.A.P. en G.B.B. heeft zich een paar weken terug in verbinding gesteld met de heeren Van Lier en Roem, directeuren van de Schouwburgl bioscoop^, en gevraagd of de gelegenheid kon worden geopend om eenige gratis middag- luosooopvoorstelliinigen te organi&eeren voor de werkloozen. Het stemt den Plaateelijken Raad tot groote vreugde te kunnen mededee- len, dat de Directie van de Schouwburg- bioscoop beslotep heeft aan het verzoek te voldoen en wel met te beginnen a.s. Maan dagmiddag. De Schouwburg heeft voor bioscoopvoor stellingen pl.m. 750 plaatsen. De Directie de overig* eïllustreerd*. ILMETA- De middenstandsorganisaties hébben de zer dagen in den Haag de vraagstukken besproken, welke door den huidigen crisis voor den middenstand zyn gerezen. Daarbij is ook ter sprake gekomen het feit, dat algemeen op den middenstand het odium wordt gelegd dat de prijsverlagingen door den groothandel reeds lang tot stand ge bracht, door den kleinhandel niet of althans niet in voldoende mate zijn gevolgd, waar door het prysniveau voor den consument te hoog blyft. Vooral het feit dat deze uit latingen zyn gekomen zelfs uit den mond van den nieuwep directeur van de Neder- landsche Bank, heeft in middenstandskrin- gen groote ontstemming gewekt. En wel hierom dat wel degelijk een lager prijs niveau vry algemeen tot stand is gekomen, maar dat het een onmogelijkheid is-.de prijs dalingen in den groothandel op den voet te volgen, wyl den middenstand de kosten aan de distributie verbonden heeft te dragen, welke instede van verlaagd, eer verhoogd zyn. De kosten van de distributie worden in sterke mate gedrukt door de hooge al ge meene en bijzondere belastingen, huren, loonen, tarieven en de sociale voorzieningen niet te vergeten. Al deze factoren zyn van niet geringe beteekenis ten aanzien van de prijsstelling. Wanneer men leest hoe in de ar beiderspers in deze dagen de ganschc arbeidersbeweging wordt gemobiliseerd om zich met kracht te verzetten tegen elke poging welke wordt aangewend om tot salaris- of loonsverlaging te komen, hetzij in overheidsdienst dan wel bij industrieele- en handelsondememingen, die alleen door aanzienlijke vermindering van kosten het hoofd boven water kunnen houden, dan is het duidelijk dat deze omstandigheden mede een beletsel voor een snellere prijsdaling moeten vormen. Hoewel de gepubliceerde index-cyfers reeds duidelijk hebben uitgesproken dat de loonwaarde van thans beduidend hooger is geworden dan het geldbedrag op het mo ment van vaststelling, is het toch wel van beteekenis dat ook op andere wy’ze eens duidelijk wordt gedemonstreerd dat de klacht dat de prijzen der eerste levensbe hoeften in vergelijking met eenige jaren terug nog op een veel te hoog niveau staan, wel schromelijk overdreven is. Dat bewijst de publicatie door het Ned. Weekblad voor kruidenierswaren, conserven etc. van de authentieke gegevens op last der regeering dit jaar verzameld, welke de prijzen ver melden der eersteii levensbehoeften in de jaren 1910, 1920 en *1931. Deze cijfers spre ken een zoo duidelijke taal, dat daaraan niets behoeft te worden toegevoegd. Apotheken. De apotheek van den heer F. A. Dee, Westhaiven, zal van heden tot en met 13 November, benevens den daarop volgenden nacht geopend zijn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Zondagsdienst doktoren. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich bij af wezigheid van den huisarts by de doktoren Dr. van Elk, Katten®ingei, en Dr. Evers, Oosthaven. UIT DEN OMTREK. WADDINXVEEN. De moeilijkheden bij dc uitvoering van art. 18 der Besm. Ziektewet. Naar aanleiding van en ten vervolge op ons bericht van verleden week, ontvingen wy de mededeeling, dat de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten zich dezer dagen tiot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft gewend, met een schrijven, waarin de aandacht van den Minister is ge vestigd op de moeilijkheden, die de uit- Wij tobbfen nooit cyclostyle I U wel Dan zullen we helpen 1 Bleekerssingel 4 Tel. 2783 jq ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA by onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2745. Postrekening 48400. DEN GEHEELEN DAG WARM VERKRIJGBAAR. ZONDAGS na 4 uur GEOPEND en ook warme Bokking verkrijgbaar- L. TIENDEWEG 75 TELEF. 3202. VETTE HOLLANDSCHE PALING, MAKREELEN enz. en Welvaartspeil. Prijzen voor 20 jaar en thans. Kleinhandelsprijzen. (per K.g., indien niet anders is vermeld.) 1920 1.20 1.55 1.25 53 63% 31% (iOHISUIE COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) 1—5 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bijslag op den prjjs. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1^-4 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. r Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceerden prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden i-o -- 1’" handelaren, Advertentiebureux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zyn. STADSNIEljkvS. GOUDA, 6 Nov. 1931. Nieuwe Uitgave Goudsche Vraagbaak. Belangrijk uitgebreid. Bij de uitgeversfirma A. Brinkman Zoon is heden de nieuwe uitgave versche nen van de Goudsche Vraagbaak, Deze in de practyk zoo nuttig gebleken gids, welke tot 1 October is bijgewerkt, zal zeker thans nog beter voldoen dan de vorige uitgaven, daar ze talrijke nieuwe gegevens bevat, die iedereen van noode heeft. Bevatten de vorige uitgaven de sa menstelling van de officieele en semi-offi- cieele lichamen in onze genleente, vermeld den ze alle gegevens welke met het bestuur der gemeente in eenig verband staan, en was er ook veel in opgenomen van bijzon dere instellingen en vereenigingen, thans zijn al deze rubrieken, waar het eenigszins wenschelyk bleek, uitgebreid, terwijl alle naams- en adresveranderingen zyn aange bracht. Voorts blijkt deze nieuwe uitgave aangevuld met de nieuwe verordening voor barbiers- en kapperszaken, de nieuwe be lastingheffingen, opcenten op de Personeele belasting, de Straatbelasting, voorts de be palingen betreffende dé Ziektewet en ver der een volledige opgaaf'van de samen stelling van de bestaande vakvereenigingeift van ijlf Thalia-Theater. Amateur regisseur. Buster Keaton treedt in deze film op als manager van een schoonheidskoningin. De plaats van zyn inwoning, waar hy het vre dig beroep van garagehouder uitoefent, heeft een jong meisje tot „Queen of Gopher City” uitgeroepen, en om onna speurlijke redenen is aan Buster Keaton de taak opgedragen het pad voor deze jeugdige schoone te effenen. Want, het meisje gaat met mama, die haar met Argusoogen bewaakt en haar manager naar Hollywood om te trachten daar aan de film te komen. Deze manager echter blijkt al dadelijk niet tek de snuggersten te behooren, als de trein bijna zonder hem wegrijdt en hy ternauwernood op het ach terbalkon van de laatste wagen kan sprin gen. De dames maken intusschen kennis met een groot filmacteur die hun een introduc tie voor de studio bezorgt. Buster moet door zijn onhandigheden buiten blijven, tot dat hij er tenslotte per ongeluk toch in komt, en zelfs tegen wil en dank moet filmspelen. Dat is het begin van een on- uitputteljjke avonturenreeks, waarin Buster Keaton, door dwaze gebaren, grimassen en ook door zyn malle kleeren, die dubbel dwaas zyn als hij ze draagt, het publiek weer eens doet schateren. Agenda 7 Nov. 9 uur Soc. „Ons Genoegen”. Ope ning van het wintersetkoen. Groot bal met attracties en cabaret voor de leden en hunne huisgenooten. 7 Nov. 8 uur Zaal „Concordia” Uitvoering Eerste Goudsche „Excelsior”. stelt het op prijs deze voorstelling ook te laten bezoeken door de bewoners van de vol gende instellingen'het Beetedelinganhuis, het Vrouwenhuis van de Kleiweg, 9t. Jo- sephpaviJjoen, Goudsche Werkinrichting, Israëlitisch Tehuis, Oude Mannenhuis Spie- ringstraat, Algemeen Weeshuis en de Höff- Stichting. Voor Maandag a.s. zijn er nu 600 plaat sen ter beschikking. Dat beteekent, dat wan neer deze Maandag uitgegeven zijn, zij, die voor de eerste voorstelling niet Th aanmer king kunnen komen, in de gelegenheod wor den gesteld een voterende voorstelling mee te maken Schouwburg-Bioscoop. De Directie van de Schouwburgbioecoop deelt mede dat eiken morgen vanaf 11 uur gelegenheid is tot plaat* bespreken aan de Cassa van de Schouwburg. Dit geldt ook voor de voorstellingen van Zondag. Een en ander roet het oog op de te verwachten toe loop van de voorstellingen van „Das Lied ist aus". keerd,1 dat zelfs belangrijke voedingsmid delen als ryst, erwten en boonen beduidend beneden de prijzen van 1910 zyn gedaald. Naast déze zijn er nog meerdere artike len van dagelyksche behoefte, waarvan het prijsniveau beduidend omlaag js gegaan, welke verlagingen aan de koopwaarde van het geld zyn ten goede gekomen. Wanneer dan thans by elk voorstel tot salaris- of loonsvermindering, noodig om de financieele positie van Rijk en Gemeente in evenwicht te brengen, of om industrieele- en handelsondememin gen voor den ondergang te behoeden, doop de arbeiderspers een strijdkreet wordt aangeheven alsof het welvaarts peil wordt bedreigd, dan is dat in stryd met de werkelijkheid, en door bovenstaande en andere cijfers duidelijk gedemonstreerd. Wanneer door een hoog salaris- of loon peil te handhaven, een gezond evenwicht in de financieele verhoudingen kon worden verkregen en ondernemingen zouden kunnen bloeien, zou er geen sprake van zyn dat tot vermindering daarvan zou worden overge gaan. Een hooger welvaartspeil wordt een iede/ gaarne toegewenscht. Maar wanneer dag in dag uit de feiten aantoonen dat noodzakeljjk vermindering komen moet, de nieuwe belastingen welke in aantocht zijn, en de telkens weer nieuwe sluiting van be drijven en ondernemingen, waardoor het leger der werkloozen wordt vergroot, too- nen dit onweer sprekelijk aan, dan moet men begrijpen dat het aanheffen van een strijdleuze niet het middel kan zyn tot ver betering van den toestand, maar deze alleen door eendrachtige samenwerking en groo- ten arbeid te verkrijgen is. Ned. Christen-Vrouwenbond. Geachte Redactie, Mag ik van U vriéndelijk eenige plaats ruimte verzoeken naar aanleiding van wat „een lid” van bovengenoemden bond schreef in verband met het kort verslag, dat ik U van de lezing van Mr. Kok aanbood Ik bood U niet meer aan dan een kprt ver slag, meenende, dat dit op zyn plaats was in Uw blad en had daarmede verder geen bedoeling. Meent nu „een lid” interne aangelegen heden van den liond te moeten behandelen, dan is de plaats dahrvoor niet in een krant, maar is het wel de weg van „een” en ieder lid zich tot het bestuur te wenden. Hetgeen nog altijd geschieden kan! Dan blyft de zaak op peil! Met beleefden dank, Hoogachtend, J. H. VAN WIJK— X KOUWENHOVEN, Secretaresse. Wy sluiten hiermede de discussie. RED. vakcentrales en vakvereeniginge» van richtingen. De i .nieuwe straten iix-de wKB Kprt-Haarlem en Korte Akkeren zyn mede in deze nieuwé j uitgave opgenomen. I De bijzonderheden omtrent Gouda en om- I geving zijn ook aangevuld. Er fzullen zeker 1 nog wel inwoners zyn, voor wie hierin veel nieuws is. Zooals de vorige uitgaven, zal ook deze, door de practische bruikbaarheid van deze vraagbaak, zyn weg wel vinden. De lage prys maakt zeker dat ieder het boekje zal willen hebben. Broodprijsverlaging door de firma Steenland. De prijsverlaging die zich algemeen in de levensmiddelenbranche openbaart, zet zich voort. Nu kondigt de firma Steenland, brood- en banketbakkerij, Kleiweg, weder- 1 om een prijsverlaging aan van het brood. Wy verwijzen daarvoor naar <Je betref fende advertentie in dit tyad. Geslaagd. Aan de Rykuniversiteit te Utrecht is ge slaagd voor tandarts Mej. G. A. Anemaet, alhier. De verkoop van de postzegels ten bate van de restauratie van de Goudsche glazen. Naar wij vernemen is het Dames-comité dat zich belast heeft met den verkoop van de postzegels ten bate van de restauratie van de Goudsche kerkglazen, erin geslaagd een aantal zegels te verkoopgn tot een be drag van 1903.74. Verkocht werden ver der een aantal briefkaarten en platen van onze beroemde kerkglazen, waarop een winst van 13.15 werd geniaakt. Het comité kreeg verder nog een gift van 10.Alles tezamen een mooi resultaat. Het comité heeft hiermede ^yn taak be ëindigd. Zooals men weet zijn de postzegels nog tot 15 November aan het postkantoor verkrijgbaar. Schouwburgbioscoop. Das Lied ist aus. Het hoofdnummer in het programma van deze week is de wereldbekende operette film „'Das Lied ist aus”. ’t Is zonder de minste twijfel een van de beste geluids films, die tot nu toe in Gouda zijn vertoond, een film ongeveer van hetzelfde gehalte als de onovertrefbare rolprent „Zwei Her zen in Takt”. In deze laatste film heb ben wy Willy Forst voor ’t eerst gezien. Door deze film heeft hy ook succes ge maakt, zoodat wy hem later in tal van an dere films terugzagen. In „Das Lied ist koffie thee cacao sudker (witte) 28% suiker (basterd) 26% stroop 15 biscuits 55-60 1.25-1.50 prima ontbijtkoek p. st. kl. ontbijtkoek p. st. pr. gemberkoek p. st. beschuit per rol sucade kaas (Goudsche) kaas (Leidsche fabr.-) jam (per pot) appels (gedroogde) krenten pruimen rozijnen witte boonen bruine boonen capucijners erwten gortti rijst macaroni vermicelli griesmeel havermout bloem (tarwe) iboter margarine •bak- en braadvet sla-olie per liter botlerolie per liter raapolie per liter zout soda zachte zeep stijfsel lucifers per pak eieren per stuk andijvie per 1/1 blik doperwten per 1/1 blik kropsalade idem postelein idem peulen idem spinazie idem J^ercieboonen idem snijboonen idem tuiriboonen idem wortelen idem Hieruit blijkt dat de prijzen van staande levensbehoeften vrij algemeen tot het voor-oorlogsche niveau zyn teriigge-

Goudsche Courant | 1931 | | pagina 1