NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN No. 17864 7O«Jaargang GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Dit blad verschijnt dadelijks behalve op Zon- enFeestdagen 1 •i Donderdag 17 December 1831 DE ZILVERKONING. BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, X *£R. de van De Regeeringsconferentie 1 het BINNENLAND. FEUILLETON. Jan. uitspraak (Wordt vervolgd). Zachtjes teer. lellen thans B. en •m Ged. Staten te verklaarde wegen i te stellen, aan- Van een keers zonder vlam, geen ander keerse ooit licht en nam. geraden en nu heb ik haar ui en zal ik haar nooit meer treden mr. Van it curatoren van van de pol» alle neer nu de vei- theffing tot deel- op grond van rmee lad te zijn, idt geen steek en irekers opvatting éelneming in heb het ons per oogen, gehand- uit Hazerswou- n met een door .nrijdtng veroor- A. de Jong al- 3 door de Haag- tot f 150 boete EN. rhave”. iet proefproces, en kantonrechter de pleidooien ge- tusschen de cura- der Verzekerings- Boerhave” en de bij die gefailleer- gaat hier om de den rechter, of ve Boerhave” na 'en kunnen wor- ling van premie- m lidmaatschap, dch contractueel log na het fallis- [TEN. rden. I partijen. Prij- 2e kw. m. r.m. ïrleend. es, dierenarts te Itaten vergunning o, ter uitoefening rijden over alle Jgen in deze ge- o J BELGIS. Redevoering van Koning Albert. i In druk verschenen. Verschenen zyn de redevoeringen door Koning Albert in 1930 op de verschillende feestelijkheden ter eere van België’s hon derdjarige onafhankelijkheid uitgesproken. Men vindt in dezen bundel bijeen toe spraken gehouden in de Franeche en Neder- landsdhe taal. In de gevallen, dat de’ koning by dezelfde gelegenheid achtereenvolgens in beide talen het woord voerde is de eene rede geen letterlijke vertaling van de an dere maar ieder voor zich een zelfstandig geheel, waarin1 dö zelfde gedachte» worden uitgewerkt. 1 In de werkcommissie van het Huis van Afgevaardigden heeft Staatssecretaris Stimson het Hooverjaar verdedigd, waar door, zoo zeide hy, de ineenstorting van Duitschland en een gelijktijdige finamcieele paniek over de geheele wereld is verhin derd. Zonder het moratorium zouden wel licht alle crediteuren van de Vereenigde Staten hun betalingen hebben gestaakt. Het was niet juist dat de Vereenigde Sta ten door het Hooverplan aan te nemen een grooter offer zouden brengen dan $le ande ren. He,t was verder onjuist dat de credi teuren der Vereenigde Staten de uitbrei ding van het moratorium ook voor na 1932 zouden voorstellen. Ook was niet juist, dat de Amerikaansche regeering de toestem ming van het congres noodig zou nebben voor vreemde leeningen. Stimson weer er verder land tot het jaar 1929 afl on dat Ductsch- fhankelyk is ge weest van buitenlandsche leeningen. Thans is het op zyn buitenlandsche handel aan gewezen. Wijzende op de buitengewone hoogte der Duitsche annuïteiten en den last der particuliere schulden, verklaarde spre ker, dat de geschiedenis van Duitschland het vertrouwen rechtvaardigt in het karak ter van het Duitsche volk, zjjn technische capaciteiten en zijn industrieele toekomst. Een gezond Duitschland was het beste bol werk tegen onzekerheid en communisme. Ben ineenstorting van het Duitsche Rijk zou ernstige gevolgen hebben voor het finan cieels stelsel van alle grootje landen, met inbegrip van de Vereenigde Staten. Van den gevaarlijken toestand, waarin het rjjk zich bevindt, heeft de regeering te Was hington in Mei 1931 voor de eerste maal door bemiddeling van haar diplomatieke vertegenwoordigers en de reservebanken mededeeling ontvangen. In Juni 1931 is toen een verslechtering van den toestand inge treden. Een 'Duitsche revolutie zou alle verplichtingen vernietigen. Het Hooverjaar is gerechtvaardigd, omdat het crediteuren de gelegenheid geeft zich te herstellen. Na Stimson heeft de onderstaatssecreta ris van financiën Mills opnieuw het woord gevoerd. Hy verklaarde, dat het Hooyer- vacantiejaar noodzakelyk is geweest ten einde een catastrofe te vermijden. De be doeling van Hoover en het doel der mi- nisterieele besprekingen te Londen is ge weest, de in aanmerking komende groote mogendheden ervan te overtuigen, dat door een consolidatie van den toestand in Duitschland de leeningen op de beste wy’ze gegarandeerd zouden worden. Spr. zeide, dat een nieuwe Duitsche inflatie een alge- meene paniek zou veroorzaken. Een Reuter-bericht meldt uit Washing ton, dat Mills in het Representantenhuis Waging. Ie Groot in de afd. t thans het witte- mt per 8 ons, 12 cent per 8 ■ood op 19 cent n en ander daaren- agache Bosch. e alhier hebben op vyvers in het vischzegen opge- Jegevallen; slechts )ond brasem en 2 nel ijk gewicht van lerabond en de ibouwersbond. Bouwvakarbeiders- i Tuinarbeidersbond ie vergadering ge- ïn verzoek aan den verkloozen die aan de werkverschaf- •s staan ingeschre- te keeren en wel »>of uitkeering. een brandstoffen- roepen en den Mi- eerste vier gulden niet in mindering tracht worden een Uit het Engelsch van 44 Nadruk verboden. Oh Will, hoe heb ik dan toch ooit kun- 15611 denken dat je schuldig was? Maar je had het mij zelf gezegd! O lieveling, het is alsof ik droom. Als ik naar je gezicht kijk, vrW ik m® af» of het waar kan zijn? Vind je mij dan zoo veranderd? Ja, en toch ook weer niet. Voor mij zul je altijd dezelfde blijven, altijd mijn Will... neen lieveling je bént niet veranderd. Er kwam «en zachte weemoedige lach, in rijn oogen om .haar vleiende bewondering. Toen vroeg hij En de kinderen Nell; kleine Ned en Cissy? Die zijn nog op hun kamer het ia W zoo vroeg. Laten we inaar gauw naar ze toegaan. Zij stond op om hem mee naar binnen te nemen, maar het was al niet meer noodig, want van den kant van het huis klonk ee«e- «‘aps vroolijk gelach en toen ze opkeken zagen ze Jaikeg komen aanloope.i aan tedere hand een kind. Hij werd haast on dersteboven getrokken door zijn kleine dar- 0 metgezellen en rood van inspanning smeekte hij hen om genade. Zachtjes aan toch jongejuffrouw, hijg- na een Stimson on Mills vardadigen hst Hoovermoratorium. Het is volirens hen noodig tot het afwenden van een catastrophe, nog niet vastgesteld. ADVERTENTIEPRIJS; Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den besorgkring) 1—5 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van^ buiten Gouda en den bezorgkring: 1—5 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 by slag op den prys. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerde» prys. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zjjn. ÜOUISIIIE COURANT. nsom. ïchtbank veroordeel- J. de W. alhier we- koeien uit de weide sstraf met 8 maan- vier maanden zitten «en voorarrest. Het gevangenisstraf met est geëischt een warm pleidooi hield ten gunste van de ratificatie van het Hoovermoratorium in den vorm, waarin het hedenmo/gen by het Huis wend ingediend. Mills verklaarde, dat een weigering van het Congres om het moratorium te ratificeeren, onherstelbaar de reputatie der Vereenigde Staten zou schaden. Laat ons, zoo zeide hij, niet onze pantserschepen zenden om de bedragen te innen, die de debiteurstaten ons schuldig zijn. Laat ons rekenen op moreele begin selen. Milla zeide nog, dat het Hoover-morato rium volstrekt noodig was om een groote catastrofe te bezweren. Onderstaatssecretaris Mills weigerde vol gens een V. D.-bericht uit Washington in aan geheime zitting met Congresleden de verzekering t® geven, dat de regeering geen verdere moratorium-voorstellen of schuldenrevisie-voorstellen zou goedkeuren. Ter motiveering van deze houding zeide Mills: „Wy zullen dergelyke quaesües .on derzoeken, indien zy zich voordoen”. Wat de 'besprekingen te Bazel betreft. Het schijnt nog niet vast te staan, dat de regeeringsconferentie reeds 15 Januari zal beginnen en' te Brussel gehouden zal wor den. Weliswaar is dit voorgesteld en is dit voorstel ook door eenige gedelegeerden met instemming begroet, doch i geerden gaven, althans wat op. piaats Be treft, de voorkeur aan een ander denkbeeld, n.l. om ook de regeeringsconferentie te Bazel te doen plaats vinden, of te Lausanne in verband met de aanwe zigheid van vele ministers van buitenland sche zaken tezelfdertijd te Genève ter ge legenheid van de ontwapeningsconferentie, waardoor gemakkelijk met hen voeling ge houden zou kunnen worden. De deskundigen-commissie zal natuurlijk thans geen beslissing hieromtrent kunnen nemen en slechts een aanbeveling kunnen doen, doch deze aanbeveling zal natuurlijk alle kans hebben opgevolgd te worden, vooral indien zij met eenstemmigheid wordt gedaan. I De onder-commissie voor de statistiek, die reeds verleden week haar werk begon nen is, is de eerste die gereed gekomen is en heeft haar rapport vastgesteld. Daarin wordt o.a. verklaard, dat de Duitsche be talingsbalans een déficit van 1.300.000.000 Mark aaiuwyst De commissie is voorts, zooals reeds als waarschijnlijk was aangenomen, tot de er kentenis gekomen, dat het onmogelyk is de Duitsche credieten in Nederland, Zwitser land, Amerika en andere landen nauwkeurig te schatten doch dat deze credieten in het buitenland in elk geval meer dan de hij, yalm een beetje jongeheer Ned. dat is net mijn oudé rheumjatiekerige arm waar je zoo aan trekt; trek hem niet uit het lid, kleine rakker! Waar is nu dfie verrassing die je voor on8 had? vroeg Cissy vol gespannen ver wachting. Maar toen ze het tweetal in den tuin in 't oog kreeg, bleef het meisje met een ruk stilstaan en gaf een gilletje van plezier. Ze had „dien aardigen méneer” herkendl Vlug liep zij op hem toe op den voet gevolgd door Ned. Denver strekte ontroerd de armen naar hem uit, tilde ze op en kuste ze. Cissy en Ned, kennen jullie mij niet? Ik ben' jullie vader, van wien jullie altijd ge dacht hebben dat hij dood was' Heusch .hoor, vervolgde Ivij oogenblik, glimlachend om de kalmte waar mede zij deze wonderlijke mededeeling aan hoorden. Ik blijf nu voortaan altijd bij jul lie. Geef me nu allebei een8 een hartdijken zoem. Goed zoo, zóó moet het. Ik weet nu wie Jat kleine meisje was dat u verloren had, zei Cissy trotsch, toen ze een beetje op adem was gekomen van de onstuimige begroeting. Nu, vertel het dan maar eens. Dat was ik natuurlijk, is ’t niet. Goed gei weergevonden verliezen Neen, verklaarde het meisje vol over tuiging. moeder en ik zullen u nooit weer laten weggaan, nietwaar moeder? Nelly schudde van neen; ze wa8 niet in staat een woord uit te brengen en de tra- Huwelijk jhr. Loudon en baronnes Van Tuyll. Dinsdag is te Velzen het huwelijk vol trokken tusschen jhr J. H Loudon uit Wassenaar en M. C. baroneeae van Tuyll van Serooskerken, die hofdame is geweest van H. K. H. Prinses Juliana- De kerkelijke inzegening in d» Ned. Herv. kerk i» door Prinses Juliana bijgewoond. L. J. schrijft over de plechtigheid aan de Tel. In Velzen» in het kleine Velzen, ineens een huwelijk, dat een groote gebeurtenis zou zijn, zelfs wanneer het in Den Haag, middelpunt van ons eociety-leven, plaats had. Het huwelijk van jhr. mr J. H. Loudon nerde rich met nameloor* bitterheid, hoe hij haar hooghartig nog enkele dage» res pijt had toegeetaan. En daarop het verschij nen van dien vreeselijken ouden nan met de fletse blauwe oogen, die haar kwam me- dedevlen dat de belofte niet uttgevoerd zou worden. Het wna te begrijpen, dat het on verwacht opduiken van de stichter van zoo veel onheil haar met angst vervulde. Skinner’s koude, hardvochtige dooretxMiden kalm lyiar blik. Zijn schoende handen trilden een weinig ove rigens viel er van eenige ontroering of angst niets bij hem te bespeuren. Nelly keerde zich weer naar haar man en toen ze de moedige vastberaden uitdruk king op zijn gegroefd gezicht zag, ontwaak te ook haar eigen geestkracht. Laat mij bij je blijven, Will, drong ze fluisterend aan. Skinner wm inmiddels naderbij gekomen. Meneer John Franklin... begon hij. Denver, bedoel je, verbeterde Will kort en scherp. Toen gaf hij zijn vrouw een arm en vervolgd: Kom Nell, laten we naar binnen «aan ik heb met dien man niets te maken. Skinner liet zich niet uit het. veld slaan. Mevrouw Franklin., beet hij Nell drei gend toe. het lot van uw mandigt in mijn handen. Als u iets, aan zijn leven gelegen is, zorg dan dat hij luistert naar wat ik te zeg gen heb. redende voor ge- ioor de Algemee- verzekerde, op tusule voorkomt, et reglement zijn ipvatting van de aanzien van de iet verzekeringfi- eginsel naar vo- *act opstolt, i.c. noet dragen van nduidelijkheden. m het reglement latsohap en van egrippen daarin b.v. dat een lid 'aarbij komt dat t wordt gespro- •op vermeld de ing. Op grond de verzekerden ►etalmg kunnen ie vordering zal ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal 2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. X Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Q Abonnementen worden dagelyks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, J by onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. (z Onze bureaux zyn dagelyks geopend van 9—6 uur. Administratie en Redactie Telef. A Interc. 2745. Postrekening 48400. 8.500X100.000 Mark bedraden, meent \ondercommissie voor de statistiek echter iVel als vaststaand te mogen aannemen. ByiTENLANDSCH NIEUWS. V DUITSCHLAND. Ijitler antwoordt Briining. Bereid, ieder oogenblik de verant woordelijkheid over te nemen. De huidige regeering weerspiegelt den volkswil niet meer. Naar het W. B. uit München meldt, bevat de „Viöik. Beobachter”, het orgaan van de nat. soc, party, een antwoord van Hitler aan Briining. De leider der nat. soc. party gaat uit van het standpunt dat de juistheid of onjuist heid van, een geestelijke leiding slechts be- wezen wordt door het werkelyke verloop van de gebeurtenissen. D® koers van het huidige systeem heeft dé critiek gelijk ge geven. Hitler verklaart, dat de nat. soc. partij ieder oogenblik bereid is, de regeeringsver- antwoordelykheid over te nemen. Wat betreft de quaestie van de legaliteit heerscht volle overeenstemming tusschen hem en alle andere leider», behalve dan degenen, die van elders als spionnen in de party zyn geplaatst, voor wie hy echter niet verantwoordelijk kan worden gesteld. Hitler erkent, dat in zijn partij enkele leiders zyn geweest wier meening over de legaliteit niet overeenstemde met de zyne; hy verklaart echter, dat deze leiders nau were betrekkingen hebben onderhouden met de Duitsche autoriteiten dan hy zelf en verzekert, dat zulke mannen omniddellyk andere gedele- uit de party zyn gezet. de plaats be- Verder heet het, HitleiMêeft zijn trouwe aanhangers bevolen zich niet te wapenen, maar de rykskanselier kan niet het bevel eischen zich weerloos te laten afmaken en hy kan dat bevel niet geven. Daarna stelt Hitler den rykskanselier de vraag of het in buitenlaiudsch-politiek op zicht juist gezien en verstandig is, om een beweging, welke in nationaalpolitiek opzicht van eenigen actiefpost van Duitschland vormt voor een werkelyk nationale buiten landsche politiek, stelselmatig tegenover de wereld als een onwettige en verderfelijke rooversbende te laten voorstellen, zonder daardoor ook maar in het geringste de overwinning van die beweging te kunnen verhinderen. In het vervolg van zijn betoog constateert Hitler dan o.a., dat wanneer de Duitsche natie de nat. soc. beweging legitimeert en een andere grondwet als de huidige wettig richtsnoer doet worden, dan kan de Ryks kanselier dat niet beletten. Waaraan hy toevoegt, dat de nat. soc. beweging de be staande grondwet intusschen juister heeft opgevat dan het heerschende systeem. Hitler vraagt Briining of hy gelooft dat het in overeenstemming is met de democra tische opvatting en klopt met den geest van de grondwet van Weimar, dat een regee ring blyft zitten, ofschoon zy weet, dat de nen schoten haar weer in de oogen. Maar ook Denver’s oogen waren verdacht vochtig, hetgeen den scherpen blik van den kleinen Ned niet ontging. Verbaasd keek iïij naar zijn ouders. Maar jullie huilen? En Jaikes huilt ook, vulde Cissy aan. Waarom moeten jullie toch huilen? Letten jullie maar niet op mij,, jonge juffrouw, weerde de oude man met gesmoor de stom af. Ik huil heelemaal niet, ik lach alleen maar verkeerd. De kinderen «‘aarden hem met onverho len nieuwsgierigheid aan om te zien hoe je een dergelijk kunststuk moest verrichten. Nelly voelde dat het den ouden baas de grootste moeite kostte zijn zenuwen meester tie krijgen; ze beheerschte zich zoo goed ze kon en zei afleidcnd. Cissy, toen je nog een kleine 'kleuter wa« en net zoowat kon loopen, trippelde je maar ateeda rond en riep om iemand, weet je nog wie dat waa? Pappie, antwoordde het meisje met vuur en ze vloog haar vader zoo stormach tig om den hals, dat hij nauwelijks kon ademhalen. Jaikes had zich intusschen weer hersteld en liet met een zacht lachje de oogen op haar rusten. En ik weet nog. jongejuffrouw, dat uw vader aj« kleine kleuter door het huis hup pelde en maar steeds om Jaikes riep! En zich daarop tot Denver wendend: Och meneer Will, wilt u wel gelooven, dat ók mij uw overgrootvader nog kan her inneren, al is het flauwtjes. Vijf geslachten heb ik meegiemaakt, maar dit i» hek geluk- Wilfred Denver bevrijdde zich uit Oissy’s omhelzing en stond op, bleek, maar vólko men zeker van zichzelf. Jaikea, breng de kinderen in huis, vft- zocht hij. De oude man verwijderde zich met Ctesy en Ned; die echroikken van hun vader’s plotseling veranderden toon. Toen zij weg waren wendde Denver ziqh tot Nell Ga jij ook naar binnen, kind, zoodra ik dien vrind daar heb weggestuurd, kom ik bij j®. Nelly keek even naar den bezoeker wiens plotselinge komat hun hervonden geluk dreigde te verstoren v moest opeen8 den ken aan al de ellende die zij in het armoe dige huteje had doorgemaakt. „Een hond zou er niet in willen wonen”, waren Skin ner’s woorden geweest. Zij zag zich weer voor hem geknield, «meekende haar leven en dat van kleine Ned te sparen en herin- ENGELAND. De Engelsche Reisvereeniging. Op de jaarvergadering van de Travel- Association de Engelsche reisvereeniging heeft de prins van Wales gisteren een rede gehouden, waarin hy zeide dat buitenland moest begrypen dat de Engel sche reizigers w'eer zouden terugkeeren, zoodra de oeconomische toestand verbeterd was. Intusschen moest de vereeniging blij ven trachten zooveel mogelyk toeristen naar Engeland te trekken, die, thans van het goedkoope pond profiteerend, ook later tot de vaste bezoekers zouden blijven be boeren, want «r waa 8®®n 'and be‘ zoekers een zoo groote mate van veelzijdig heid op ieder gebied bood als Engeland. „Eh ik zeg dit, zei de prins, als iemand die vrij wel alle landen ter wereld bezocht heeft, maar nergens bijeen gevonden heeft wat Engeland biedt”. Lord Derby diende een voorstel bij het hoofdbestuur in om meer reclame te maken voor Engeland als industrieland, want in het buitenland wist men nog weürig van de groote vlucht, die de gemoderniseerde Engelsche indusitrie genomen had, ondanks d<> tijdsomstandigheden. Op elk gebied be- kigste oogenblik dat ik in al die jaren heb beleefd Nell en Denver lachten hem toe, en er wa« in hun oogen een dankbaarheid jegens dezo trouwe ziel, die ze met zonder tranen hadden kunnen uitspieken. Een licht gerucht bij het hek deed hen verschrikt opzien. Kijk toch een8 Will dien man daar! Denver keek m de aangeduide richting en ontdekle de sinistere figuur van Herbert Skinner. Om zijn mond «peelde een loeren de verwrongen lach. HOOFDSTUK XXV. zit Engeland model fabrieken en model in richtingen, maar dit feit was veel te wei nig algemeen bekend. Het voorstel van Lord Derby werd naar een commissie verwezen tot toetsing zijn practische uitvoerbaarheid. FRANKRIJK. De Koning en de Koningin van Zuid-Slavië te Parijs. De Zoning en de Koningin van Zuid- Slavië zyn gisteren incognito te Parys aan gekomen. Het blad Paris Midi meldt, dat Koning Alexander, ondanks zijn incognito toch be langrijke besprekingen op financieel en po litiek gebied met F|andin en Laval sal houden. Het Zuid-Slavische staatsblad publiceer de Dinsdag een mededeeling volgens welke koning Alexander binnenkort een reis naar het buitenland zal maken en voor den duur dezer reis den ministerraad volmachten zal geven. In politieke kringen neemt men aan dat koning Alexander zich, naar Parijs zal be geven om daar in contact te treden met de Fransche politici en zoo mogelyk bespre kingen zal voeren voor een nieuwe leemng. Joegoslavië, aldus wordt in dit verfiand medegedeeld, zou 2 milliard franken noodig hebben. I Protest tegen den invoer van Belgisch brood. De Fransche bakker» dreigen met een proteststaking. De bakkerijen in het departement van het Noorden hebben haar deuren gesloten als teeken van protest tegen de invoering van Belgisch brood in een tone van twee kilo meter. In een vergadering werd medege deeld dat indien tegen 6 Januari geen vol ledige genoegdoening aan de grensbewoners was gegeven, alle bakkerijen in Frankrijk haar deuren gedurende twee uren zouden sluiten. Met algemeene stemmen werd een motie aangenomen, waarbij wordt geëischt dat de regeering in den kortst mogelijken tyd door middel va^ een besluit een einde maakt aan den invoer van Belgisch brood. grondslag van haar macht, n.l. het volk, zich reeds lang van haar afgewend heeft. De nat. soc. eerbiedigen de grondwet in hun stryd om de politieke macht en hopen, dat het hun mogelyk zal zijn het Duitsch? volk een andere grondwet te geven. En Hitler belooft reeds thans, dat hy die ook naar den geest trouwer zal eerbiedigen dan de huidige regeering die van Weiman. Tenslotte verklaart hy de vervullings- politiek van de regeering, een illusie, even als hij het een illusie acht, dat men voor nakoming van zulk een ónmogelijke rege ling op den duur onder het volk de noodige politieke rust zou kunnen vinden. Ook de nieuwe noodverordening zal vol gens Hitler blyken een illusie te zijn, van de daarin voorgeschreven maatregelen tot handhaving van de binnenland «che rust en orde en dé ontwapeningsbevelen verwacht Hitler andere gevolgen dan er mee bedoeld zyn. Z.I. zal de noodverordening werken in de richting van de overwinning van zyn party. weggezakt. or een hond geraak- ida aan den Nieuw- e woning van den en met de dbor hem aan den graskant, i wegkant verzakte, rd de auto weer op racht.

Goudsche Courant | 1931 | | pagina 1