IAAK kbank 1 I ir rouw at slechts Ie fijnste vermout :lke portie en lagen gewaarde. II n I NIEUWS. EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN No. 17891 Donderdag 21 Januari 1932 70*Jaargang BERGAMBACHT, BOSKOOP, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN^enz. 652.263.26 98 “I. Ki, e FEUILLETON. WRAAK! 1 Souda ■j ?^MOERCAPELLE, VENHUIZEN, enz. rangen. Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- enFeestdagen I j.’ t BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MJUIVVIÜI'IUXBVII LfUJAV.J.KAUl'* VV MG, UUUDUim T un, Dvonuvl, VIVJLVKJlVniK, IjnnOllVlJVlll, niv --- kwartaal ƒ2.25, i verandering BUITENLANDSCH NIEUWS. raagt aan de jr HOORWEG dat /enaarl’ eer Courage, 't zal waer achtig wel gaan/ (Wordt vervolgd). A Uitgevers Naar het Engelsch. Nadruk verboden. ►e inhoud van roote Quaker- riefkaart met 100 1.40 1.25 1— 0.85 0.60 0.40 Duitschland wil geen tweede Hooverjaar. Een afwijzend antwoord van Dr. Brüning. Opheffing van het stelsel i oung geeiscnt. De conferentie te Lausanne. Paul Boncour voorzitter van oen V oiKenoonusraad. Minister Stegerwald over de crisis. n>aar ik zou wraak nemen tegen mij samengezworen die aan het geredht kon overleveren, dan zon ik Merlyn Abbey met de landerijen wel willen missen. Met dat wraakzuchtig onder nemen begon nk mijn taak en tot dusverre ben ik er in geslaagd, ik heb alle «chaXels van de keten van bewijsgronden bijeei gaard Eén er van kwam mij zeer toevt ïreen beschik- en belangrijke ir een beperkt an Uw gratis inblik. elijk UR. zonder eenige Wederom speelbanken. In Aken, Wiesbaden en Baden-Baden. Eenige Duitsche badplaatsen zullen waarschijnlijk reeds in dezen, zomer speel banken mogen openen. De ministers van financiën, buitenlandsche zaken en verkeer hebben reeds toestemming daarvoor ge geven. De tegenstand van den minister van justitie moet nog overwonnen worden; mi nister Treviranu hoopt er echter in te sla- I duel! Eindelijk ik aan mr. Mus- Van Fransche zijde wordt medegedeeld, dat senator Paul Boncour als vertegen woordiger der Fransche regeering het voor zitterschap op zich zal nemen van de op 25 Januari a.s. aanvangende zitting van den Raad van den Volkenbond. Nu schijnt het toch, dat wegens den da tum nieuwe moeilijkheden gerezen zijn. Men spreekt er reeds van, dat wegens het Fransche tegenstribbelen met 0611 nieuw uitstel der conferentie rekening moet wor den gehouden. Deze indruk berust voorloo- pig op buitenlandsche geruchten, die op de mogelijkheid wijzen, dat er voor Engeland niets anders zal overblijven, dan de uitnoo- diging voor de Conferentie van Lausanne in te trekken. Ook wanneer deze geruchten bevestigd worden, is er geen twijfel moge lijk, dat de Rijksregeering beslist tegen een nieuw uitstel der conferentie is. recht op 2 onderstaande werknemers niet onthouden worden. Daar mede ontwikkelde zich een verhoogde ver antwoordelijkheid van het geheele volk voor den staat en het economisch leven. niet een ellendige stond het bij mij vast, dat grave hier schrijven zou en tegenover hem tenminste alle® zou uiteenzetten. Toen hoor de ik, hoe Merlyn Abbey mij voor goed was ontgaandat mijn vader gestorven was en het had nagelaten aah den man, dien ik wist, dat het t allerminst verdiende. Bij testament was het hem vermaakt en hij had mijn plaats ingenomen. Ik had geen verlan gen om het testament te bestrijden, toen ik in het eerst mijn wraakplan beraamde: Ik wiet immers, dat dit met zou haten: mijn vader had het recht om over zijn eigendom te beschikken, zooals hij dit wilde. Hij meende, dat ik zwaar gezondigd had en dit zou dan mijn straf zijn. Die aanvaardde ik. op degenen, die hadden ale ik station ies voor het ieder in de ■exen, tot het ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 15 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 bjjslag op den prjjs. Liefdadigheids-advertentien de helft van den prjjs. t INGEZONDEN MEDEDEELINGEN1—4 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceerden prjjs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zjjn. De Rijksminister van Arbeid Stegerwald sprak gisteren voor de radio over het onder werp „Wereldcrisis en sociale politiek” De minister zeade, dat door de crisis der laat- ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal ƒ2.90, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, by onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2745. Postrekening 48400. 22 Maar toen Machin niet was komen opda- gen, was hij blijven opzitten in de biblio theek en zoo zag hij, tegen twaalven, zijn vnenden en buren naderbijstroomen en zich op het Voorplein scharen, waar de glazen deuren van die bibliotheek op uitkwamen. Deze crisis moest onder de oogen gezien worden en met stalen gezicht moest dit tweede testament tot een valsoh stuk wor den verklaard. Uelukkig dat althans één persoon, die tegen hem kon getuigen, uit den weg was. Hij hield immens rara. Machin voor dood. Mr. Achym voelde dus, dat hij zich ver tonnen moest voor deze gasten doe zich ech ter door hem ongenoodigd op de Abbey ver toonden. Het zou maar het beste zijn, het heele geval als een grap te beschouwen. Met het slaan van twaalven dus rees hij °P uit zijn stoel, om zich naar het voor plein te begeven. Juist op dit oogen blik Had Elaine de bibliotheek binnen en haar 8®®ehtje toonde duidelijk, dat zij die enkele uren ook met veel geslapen had'. Ze legde haar hand op die van mr. Achym en vroeg Vader, waarom zijn al die menechen daar bijeengekomen? Ga maar mee, Elaiuo, dan zullen we zien, wat dit beduidt. Kijk maar ”let zoo ontsteld: het zijn ons immers geen vreem den; liet zijn onze vrienden. Samen traden vader en dochter op het smalle, steenen terra6 en nu begreep mr. Achym, waarom kolonel Maohin niet was teruggekeerd. Op het voorplein namelijk trof allereerst zijn blik den scharlaken rood en Mephieto- les, geboeid en geleid door twee mannen. Het feit, dat mr. Achym een kantonrechter was. maakte dat de politie hem naar Mer lyn Abbey had; gebracht, nadat hij gearres teerd was wegens moordaanslag. Achter hem liep de gewezen Douglas Graaf, nu lord Douglas Achym, een knappe man, nog in de kracht van zijn leven. Naast hem ging de zaakwaarnemer aan de fami lie, mr. Musgrave, die opzettelijk voor deze gelegenheid opgeroepen was en die zich al eenigen tijd in gereedheid gehouden had, om verschillende bewijsstukken te toonen, waardoor de rechtmatige erfgenaam van Merlyn Abbey in zijn bezit hersteld zou worden. Toen het heele gezelschap ongeveer op de hoogte van dén ouden zonnenwijzer was. trad Douglas Achym naar voren, maar, toen zijn blik viel op vader en dochter, trad hij ijlings op hen toe en zei op zachten toon Elaine, ik smeek je, ga in huis! Om der wille van wat er tusschen ons bestaan heeft om der wille van onze ongelukkige liefde smeek ik je nog eens. kind ga in huis. Lady Lascellea sloeg den arm om haar gearresteerde Gerschmann ook betrokken zjjn. Voor beiden is door de autoriteiten te Brussel de uitlevering verzocht. Voor Hoff mann. bestaat bovendien nog belangstelling van de zjjde van de justitie te Memel. Tegelijkertijd is men bjj de opsporing van deze heeren ook nog op het spoor ge komen van twee andere personen die zich door dubieuse handelingen met waarde- marken, enz. de verdenking op zich hebben geladen, een spoor, dat des te interessanter was, aangezien de Berlynsche politie reeds in samenwerking met de recherche van Hessen een onderzoek deed naar een in braak welke op 15 October 1931 te Essen is gepleegd. Bjj deze inbraak waren de daders er met ongeveer 350.000 mark aan deze waardepapieren vandoor gegaan. De arrestatie der beide verdachten te Berlijn liülIiSCHE COURANT. ste jaren niet alleen dé Duitsche sociale politiek, maar ook die van de geheele we reld ernstig getroffen is. Meer den 20 millioen werkloozen, vele milliarden onder- steuningskosten per jaar, dat is aldus Stegerwald het beeld, dat de arbeids markt na 17 jaren aan de wereld iaat zien. Een en ander is in zekeren zin het gevolg van het feit, dat de Europeesche mogend heden, die den wereldoorlog hebben gewon nen, tien jaren lang in de veronderstelling hebben geleefd, dat zy zich ten koste van Duitschland konden verrijken. Jaren lang heeft men niet begrepen, dat wanneer Duitschland. verarmt, d.e andere landen niet rjjk kunnen worden ,doch zelf in het ver armingsproces worden meegetrokken. Verarmingsproces ziet men ook op het gebied der loonen .De Duitsche regeering heeft in den laatsten tijd loonsverlagingen moeten toelaten, doch ook dat is niet alleen een verschijnsel, diat zich in Duitschland voordoet, immers geen enkel groot indus triegebied in de wereld is voor loonsverla gingen gespaard gebleven. Dit geldt, niet in de allerlaatste plaats, ook voor het klas sieke land der hooge loonen; de Vereenigde Staten van Amerika. In Engeland, waar de verhoudingen overeenkomstig zjjn aan die in Duitschland, kan men eveneens een ster ke daling der loonen constateeren. Ook in Italië kan men belangwekkende feiten vast stellen. Met betrekking tot de loonen in de industrie is vastgesteld, dat deze in Italië zoo ver gedaald zjjn, dat een verdere ver mindering niet mogelijk, noch nuttig is. De minister wees er tenslotte op, dat de eenzijdige aanval op de loonen en de sala rissen niet als geneesmidddr'Voor het her stel van het economisch wereldleven be schouwd mag worden en daarom ook door de Rijksregeering is afgewezen. We moeten ons van de gedachte bevrjjden, als zou kartel- en tarievenbescherming iets van zelfsprekends zjjn, dat echter loonsbescher- ming ontoelaatbaar en het vrjje spel der krachten hier alleen het gegeven is. De in gewikkeldheid van het economisch leven be merkt men niet in de allerlaatste plaats op sociaal-politiek gebied. De sociale politiek wordt in tjjden van nood gewoonlyk op zich zelf beschouwd, iets wat onjuist is. Wjj hadden aldus de Minister van Ar beid tusschen drie mogeljjkheden te kie zen en wel ten eerste de arbeiders werden met geljjke rechten ingedeeld in het parti culier economisch systeem met voldoende bescherming van den staat, of ten tweede de leiding van het economisch leven wordt steeds meer aan den staat overgelaten, of ten derde werd een corporatief systeem niet vergroot zelfbestuur en vergroote ver antwoordelijkheid der betrokken werkge vers en werknemers gevormd, waarbjj de staat een overeenkomstig toezicht en con trole als ten aanzien van het politieke zelf bestuur werd toegemeten. Het inzicht in staat en economisch leven en de invloed op de ontwikkeling daarvan konden den vriendin heen en trachtte haar weg te lei den; maar met groote beslistheid klonk het van Elaine: Neen, Blanche, ik moet hier blijven en dragen, welk leed er dan ook over mij ge bracht worde. Maar verlaat mij met, dat ik tenminste weet, dat ik een vriendin aan mijn zijde heb. Natuurlijk zal ik je niet verlaten, lief ste. In vreugde en in leed zal ’k je ter zijde staan, zooals ’t ware vriendinnen betaamt. Douglas Achym wierp lady Lascelles een dankbaren blik toe. toen keerde hij terug naar den zonnewijzer, keek recht voor zich uit en begon kalm en vol waardigheid. Dames en heeren. het verheugt mij, u allen hier op de Abbey te zien, want, ais gij vandaag dat goed weer verlaat, zult gij erkennen, dat ik indertijd onschuldig werd veroordeeld. Krachtens het testament van mijn vader, lord Jasper Achym. kan ik de Abbey met bijbehoorende landerijen op- eischen, maar er kleeft een smet op mijn naam en mijn eer. die daarvan verwijderd moet wordlen. eer ik bezit neem van mijn erfdeel. Eerst na tien jaar ia het mij moge lijk, mijn onschuld tegenover de wereld te bewijzen. Gij allen kent het „Achym-echan- daftl”. zooals het indertijd genoemd werd. Gij hebt natuurlijk gehoord, dat de eenige zoon en afstammeling vin een oud geslacht zóó diep gezonken was,, dat iiij enkele fa- miliedinmanten had gestolen, geld had op genomen op die waardevolle stukken, opdat hij zijn* schulden zou kunnen betalen én zijn losbandig leven zou kunnen voortzetten. Geen mensch, die mijn schuld in twijfel trok, want de diamanten werden bij hem Gisteravond werd vanwege het Engelsjche ministerie voor biritenl. zaken een verkla ring gepubliceerd, dat de besprekingen tus schen de by Lausanne geïnteresseerde mo gendheden nog niet beëindigd zyn. Het is echter duidelijk, dat de conferentife a.s. Maandag niet kan beginnen, zooals oor spronkelijk in de bedoeling heeft gelegen. De Britsche regeering hoopt, dat het m°- gelyk zal zyn tot een bevredigende over eenstemming te geraken ten aanzien van den verderen, gang der onderhandelingen gedurende de eerstvolgende dagen. ,;Het geheim van Lausanne” houdt in Londen ook de openbare meening druk bezig. „Officieel” heeft de conferentie, naar men er op wyst, de volgende week plaats, „offi cieus” is de toestand onzekerder dan ooit, en /eitelijk” zal de conferentie niet, zoo als verwacht, Maandag beginnen. Ondertusschen overweegt de Engelsche regeering verder den toestand en zet haar besprekingen met de betrokken naties voort. Het Parysche bericht over de mogelijk heid eener spoedige bijeenkomst van Mac Donald en Laval wordt in Londen niet offi cieel bevestigd. lij bevoegde Londensche kringen werd er gisteren op gewezen ,dat het verzoek van Lausanne aan de V. S., om een bepaling hunner houding tegenover de debiteurstaten in geval van een verlenging van het mo ratorium, geen gemeenschappelijk beroep der debiteurstaten was, maar een indivi dueel verzoek van Frankrijk is- had plaats op het oogenblik dat zy een vrij grooten post van deze marken ter waarde van ongeveer 17.000 mark van de hand wilden doen. De beide personen ontpopten zich toen als een zekere Bonner die in zyn kring onder den naam de Engelschman bekend was, en een vroegere bankemployé Eich- berg. Een deel der door beiden in den loop van den tyd by kleinere posten aan ver schillende helers overgedane waardemar- ken kon door de politie weer worden opge- 8poord.4Het grootste gedeelte evenwel kon men eerst niet opsporen tot men ten slotte opmerkzaam werd op den als internationa len zakkenroller en heler reeds „bekenden” koopman Staschek Pfeifenkopf uit War schau. In den nacht van Maandag op Dins dag is het gelukt dezen bp het Beurs arMstaaren, toan. h^ met ten post waardemarken ten bedrage van 100.000 Ryksmark, een reis wilde onderne men in onbekende richting. Pfeifenkopf ontkent pertinent betrokken te zjjn by de inbraak te Essen, doch erkent waardemar ken ten bedrage van 200.000 Mark van den grooten onbekende, een man uit'Keulen, te hebben ontvangen. Hiervan zou hy een ge deelte hebben gegeven aan Bohrmer. De. rest van de marken heeft een 35 jaar oude Moritz Katz, een Amsterdammer van ge boorte, nog in zyn bezit. Deze is in zyn kring als Moische bekend en wordt door de recherche nog gezocht. Katz is ongeveer 1.67 Meter, is tamelyk gezet, kaalhoofdig en spreekt slechts gebroken Duitsch. De politie-commissaris Zapfe van het Berlyn- sche politie-presidium verzoekt zyn ar restatie. enge- rnllig Ui handen De gedachte was niet bij mi] opgekomen, om de geldigheid van het tee- tament te betwisten, waarbij mijn vader Merlyn Abbey had nagelaten aan Maurice Wygrave. op voorwad-i.e. dat die voort-^an den nanin van Achym zou aannemen, om dat ik meende, dal. dit ook reehtegeldig wae. len mededeelen, aren tandpasta deze ons nooit i smaak in den een. Bovendien ;andenborstels.“ i met rood-wit- - toezending van g iden Bijkantoor DUITSCHLAND. Internationale inbrekersbende gearresteerd. De Berlynsche politie is er in geslaagd door de arrestatie van verscheidene inter nationale inbrekers een wydvertakte in brekers- en helersorganisatie op het spoor te komen, welke talryke brutale inbradcen in binnen- en buitenland heelt gepleegd. Het grootste aantal der thans gear resteerden wordt reeds sinds vry langen tijd door verschillende buitenlandsche po- litie-autoriteiten gezocht. In hoeverre het consortium samenwerkte, zal by het ver dere politie-onderzoek aan het licht komen. Reeds thans kan evenwel worden gezegd, dat het gelukt is met deze arrestaties een groot aantal inbraken op te helderen en dat de gearresteerden zoogenaamde zware in de internationale inbrekerswereld be kende jongens zjjn. Het was den beambten by het onderzoek naar een inbraak opgevallen dat drie bui tenlanders, doordat zy in een helerslokaal in het centrum van de stad veel geld uit gaven de aandacht op zich vestigden. Het drietal werd ongemerkt nagegaan en ge constateerd kon worden, dat zy blijkbaar met de bedoeling niet op te vallen elkaar met korte tusschenpoozen gingen opzoeken in een woning aan de Steinstrasse. Toen de beambten onverwacht binnenkwamen vonden zy het drietal doende een bedrag van 25.000 pengö te verdeelen. De herkomst van <iit K^ld kon niet met zekerheid worden vastgesteld, doch wel was zeker dat het van inbraak afkomstig was. Na hun arrestatie gaven de inbrekers eerst valsche namen op en wel Moritz Grünstein, Mottel Schwarz en Albert Rosen. De eerste beweert een geboren Pool te zyn, terwyl Schwarz den eenen keer zeide Oostenryksch dan weer Russisch en ten slotte Duitsch onderdaan te zyn. De derde was in het bezit van een Luxemburgsch paspoort. Niettemin twijfelt men er nog aan of dit de echte geboorte namen der gearresteerden zyn. Te hunner definitieve identificatie heeft de Berlynsche recherche zich in verbinding gesteld met de buitenlandsche politie autoriteiten. Het verdere onderzoek heeft aan het licht gebracht da,t Hoffmann mede plichtig zou kunnen zyn aan een inbraak, welke in Augustus 1930 in de Landschafts- bank Pogegen by Tilsit is gepleegd en waarbij een bedrag van 46.000 Lit, 10.000 Mark en 500 Dollar werd gestolen. Voorts wordt hy gezocht door de Pool- sche politie-autoriteiten in verband met verschillende ernstige inbraken, terwyl de politie van Brussel zyn opsporing heeft verzocht voor een inbraak in een Bonthuis. By de inbraak te Brussel zou de eveneens gevonden, verborgen achter het besahot van zijh slaapkamer. De jonge ,nan protesteerde maar zei te zijn vader wilde niet naar hem luisteren, vervloekte hem en zond hem de wereld in, om zijn eigen weg te vinden, binds dien verschrikkelijken dag heb óik het leven geleid van een uitgeworpene van de maatschappijwant ik kon geen vriendschap sluiten. Hoe zou dfit mogelijk zijn geweest- Als ik mijn geachiedenis had' verteld onder de mannen, met wie ik nu werkte voor mijn dagelijksoh brood, dan zouden zij toch nooit geloofd hebben aan mijn onschuld. Dus be waarde il< hert stilzwijgen en leefde mijn eigen leven alleen. Ik werkte hard en werd in korten tijd rijk. Als het bezit van goud mij geluk had kunnen brengen! dan zou ik gelukkig zijn geweest maar steeds bleef ik tobben over het onrecht, mij aan gedaan. Ik had de diamanten niet gestolen en had ze ook niet verborgen, waar ze ge vonden werden. Ik was zeker, dat er een samenzwering tegen mij was gesmeed en wist ook wel, wie de verbondenen waren. Een van die had altijd bijzonder hij mijn vader in de gunst gestaan en had mij- wil len verdringen. Vandaar dat hij ook steeds had getracht, mij bi] mijn vader zwart te maken. Was ik maar eenmaal uit den weg. dan zou hij in mijn plaats treden. Altijd door zon ik op wraak... i Ik wist, dat het een hopelooze onderneming zou zijn om mijn onschuld te bewijzen en te ontmaske ren degenen, die mi; hadden gemaakt tot wat ik was maar mijn eer wilde ik terug winnen. Het geld was mij nu niete anders dftn een middel om dat doel te bereiken. Ik wilde Douglas Achym zijn, een man van De Britsche gezant te Berlyn, Sir Horace Humboldt, heelt gistermiddag, in opdracht zyner regeering, by de Ryksregeering ge ïnformeerd, of Duitschland eventueel be reid is toe te stemmen in een verlenging van het Hoover-moratcrium met één jaa*-. Naar verluidt, zou Rykskanselier Brüning in afwy zenden zin geantwoord hebben. Een mededeeling van Wolff bevestigt het bericht van den Engelschen stap en van Brünings weigering. Het is juist, zegt het Duitsche persagent schap, dat Sir Horace Humboldt Dinsdag een langdurig onderhoud met den kanselier heeft gehad. Een ander antwoord, dan dr. Brüning hem gegeven heeft, kon hy alleen reeds hierom niet krygen, omdat de verlen ging van het Hoover-moratorium slechts een maatregel zou zyn, die binnen het kader van h&t plan-Young blyft en de op lossing opnieuw voor geruimen tyd uitstelt. Bovendien zou een tweede Hoover-jaar het aanvaarden van verdere Duitsche verplich tingen beteekenen De deskundigen, die ten slotte toch mee door Frankrijk aangewezen zyn, hebben echter uitdrukkelijk vastgesteld, Duitschland niet betalen kan, dat het initiatief tot oplossing der tegen woordige moeilijkheden buiten het plan-Young uit moet gaan en dat uitstel gevaarlijk is. Zy hebben de legeetingen categorisch aangemaand om zoo spoedig mogelyk te handelen. Dit verslag der deskundigen moet voor de verdere ontwikkeling beslissend zyn, wil men er in slagen de wereld uit de crisis te verlossen. Tot na afloop van het Hoover-plan, dus tof 1 Juli, zyn er nog vyf maanden. Deze termijn is volgens de Duitsche opvatting voldoende om een vernuftige oplossing te vinden, die een verlenging van het morato rium overbodig maakt. De houding’ van Frankrijk laat het ech ter steeds twyfelachtig schijnen, of de con ferentie van Lausanne op het bepaalde tijd stip beginnen zal. De keuze van Lausanne beantwoordt aan den Franschen wensch, waarin Engeland en ten slotte Duitschland toegestemd hebben, ofschoon speciaal de Rijksregeering aan een andere plaats de voorkeur zou hebben gegeven. Frankrijk heeft bovendien bericht ,dat het begin der conference uitgesteld werd. De Fransche regeering heeft weliswaar vermeden haar officieele goedkeuring te hechten aan den I datum van 25 Januari. Tot nog toe is ech- I ter in het laatste stadium van voorberei- ding der conferentie n»g altijd sprake ge- weest van 25 Januari en Frankrijk heeft door zyn zwijgen van zyn toestemming I kond gedaan.

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 1