CHbBflti1 bLaunui mans IQ oeiil pui' i*öf Net Meisje F. fi„ Pakhuisruimta flink Pakhuis KRUIDENIESSWAREli J, C. den Boer H. S. C. Huijsman Net Meisje P.G., Net Dagmeisje JONGEN oieuvs en H. D. Wildschut HERO BOVENHUIS mooie Piano Voor BOUT en EIEREN P. BEIJ Onze naam waarborgt de Kwaliteit Veilige en Economische HERO JAM A J. OPSTELTtN GROENENDAAL 13, Telef. 2012. PREDIKBEURTEN. van Swietenstraat 3 INWONING Net Meisje P.G., Net Dienstmeisje Flinke Dienstbode NET DAGMEISJE HUISNAAISTER H.H. Kappers HEERENHUIS te huur. benedenhuis Gemeubileerde Kamer SALONAMEUBLEMENT Horace Goldin 50 Trioks In 50 min Adverteert in dit Blad. ZAAK IN GELD F, A. Minkema De Kruidenierswinkel met Woonhuis WISKUNDE P. S. DAUVILLIER. J. C. LANG! RAAR S. S. van Dantzig KOOPHANDEL TABAK Fa. D. G v. Vrumingen Naaisters en Leerling-Naaisters Pracht Landhuisjes JAC. MUL, Spoorstraat 31 BINNENLAND. Onderhandelingen over den invoer van vleesch. Deensche delegatie teleurgesteld en ontstemd naar Kopenhagen terug gekeerd. Dezer tlagen is een Deensche delegatie, uit vijf personen bestaande, van Kopenha gen naar den Haag gekomen om onderhan delingen te voeren en besprekingen te heb ben over den invoer van Deensch vleesch en de maatregelen, welk© van Hollandkahe zijdo tegen dien invoer genomen zullen wor- ;atie is gisteravond met den nachttrein weer via Hamburg naar Dene marken teruggekeerd. Volgens het Corr. Bureau, dat ui de ge legenheid wa© den president van dte Deen sche landbouwraad te ©preken, was over het bereikte resultaat in het geheel niet te Kpreken, omdat de Hollandsche autoriteiten het noodig geoordeeld hebben Denemarken een contfliigeenteerlng van vleesch voor t« schrijven, che, na de huidige bepalingen, nauwelijks 1 pet. van de totale Hollandsche consumptie van rundvleesoh en nauwelijks 1 000 van den totalen Decnsohen uiUDer om vit. Van iNederlahdsohe zijde werden de be sprekingen gevoerd door dr. Nederbragt, chef van de A Meeting Economische Zaken nan het Ministerie van Buitentandsche Za- ken en door dr. Hirschfelt. darecteur-gene- raal van. Handel en Nijverheid aan het Departement van Arbeid, Handel en Nij ver h end. Bü ADERVERKALKING van hersenen en hart kan door het dagelij kseh gebruik eener kleine dosis natuurlijk „Franz-Josef"- bitterwater bereikt worden, dat de patiënt zónder sterk te persen, ontlasting heeft. GEMENGDE BERICHTEN. Dreigend conflict in Limburg bijgelegd. De directies der particuliere mijnen geven toe. In de te Heerlen gehouden vergadering der contaetoommftesie is bet dreigende con flict in de mijnindustrie bijgelegd. De directies der particuliere mijnen heb ben zich bereid! verklaard dezelfde bijdrage le verleenen voor de pensioenen al8 de staatsmijnen reeds hadden toegezegd. Zij wilden zich niet langer tegen het voorstel van den K.K Mijnwerkersbond verzetten. Besloten werd, dat dë pensioenoomrmssie de verdere uitwerking dezeT quaestae nu ter hand zal nemen De bestaande loonovereen- komst blijft gehandhaafd. Mocht loonsver laging noodzakelijk Wijken, dan zullen de direetues der particuliere mijnen met cijfers de noodzakelijkheid daarvan aantoonen. De verlofsregeling werd voor onbepasiden tijd verlengd. Den burgemeester van Heerlen werd ver zocht den rijksbennddelaar mee te deelen, dat zijn tussehenkomst niet meer noodig is. Een nieuwe aanslag op de spoorbaan AmsterdamHaarlem. Daarna weer een aanslag op de Een dwarsligger op den spoordijk versplinterd gevonden. Op do spoorbaan Amsterdam—Haarlem, opnieuw bij Sloterdijkmaar dihmaal onder de ceintuurspoorbaan, die met een voorloo- pig geliouwcf houten viaduct de groote sjXHirbaan kruidt, is gisternacht opnaeuw em poging gedaan om een trein en wel den eersten, die gistermorgen uit Amsterdam zou vertrekken, tot ontsporing te brengen. Gelukkig is ook deze misdadige poging mis lukt. De baanwachler Buwalda, die gistermor gen omstreeks 8 uur de «poorbaa t. erde. vond op boven^angeduid punt helft van eau over de heele lengte torden en gespleten dwaisligger op den dijk liggen, waarin nog geheel verbogen schroe ven met moeren staken. Op of bij het em placement van het, station Halfweg^-Haar lem ij, de andere helft gevonden, die dus is nr ogenomen door de locomotief van den eersten trein, die er overheen gereden is zonder te ontsporen en er daarna bij Half weg afgevallen is. In de nabijheid van de plaats, waar de eenste bol ft van den dwarsligger gevonden 1 een bord „dat een aantal gehuurde mannen, vati- „uit een rustiek-uitziend gebouwtje den argeloozen reiziger bespringen op het moment dat hij, na een verkwikkende „rit door het zoo schoone typisch-Hol- l „landsche polderlandschap, welgemoed ,4e stad van Ter Gouw wil binnentrek- „ken. De betaalde lieden, gestoken in de „livrei der Gemeente O., brengen zijn „voerlui# tot staan en onder de bedrei- „ging van hooge boeten persen zij hem „een bepaalde som uit de beurs. Eerst „daarna kan hij zijn weg vervolgen. „Men zou nu wijlen vragen: Wat doet „de Gemeente G. met deze bloedgelden „Besteedt zij ze aan het onderhoud der „toegangswegen tot kaar domein ,JNeen, deze bedragen, de schatting „van geplunderde reizigers, zij verdwij nen spoorloos in de bodemlooze schaj- kist der afschuwelijke Roofstad en nie- „mand die er nog iets van hoort." Inderdaad, ik moet zeggen, dit laatste bericht valt meer in mijn smaak en zeer zeker is het verstandiger dan het eerste met het opschrift „verboden toegang" be vestigd is, losgerukt te zijn. De dader was er /echter blijkbaar niet. in geslaagd, dezen paal, waarvan hij zioh eerst voor zijn opzet schijnt te willen hebben bedienen,, uit den grond te krjjgen. Daarna moet hij het met een ouden dWaraJigger, die langs de spoor baan lag, geprobeerd hebben De bestuurder van den electri^sohen trein, die om 9.14 gisteravond uit Zaandam ver trok. voelde, toen hij ongeveer 300 M. Voor bij de Hem brug was, een schok. Hij remde onmiddellijk. Toen de trein stilstond, ble ken liouten splinters in 't rem werk te zit ten. De veronderstelling was, dat men over een stuk hout had gereden. De ploegbaas, die gewaarschuwd werd, vond inderdaad een stukgereden houten dwarsligger naast de rails. De trein had geen schade en kwam om 9.44 aan het Centraal Station aan. Men mag aannemen, dat men htter op nieuw met een pognng om den trein te laten derailleeren* te doen heeft De politie is thans op onderzoek uit, om te trachten licht in deze zaak te brengen. STADSNIEUWS. RADIO-NIEUWS. Zondag 24 Januari. Hilversum: 8.15 V.A.K.A. Gymnas tiekles, 8.3o Esperanto-les 8.55 Voetbal nieuws, 9.00 Tuinbouw-kaJf uurtje; 9.30— 10.00 V.P.R.O. Kerkdienst vanuit de Docgie- gezflndie Kerk (Singelkerk) te Amsterdam; 12.00 Tijdsein A.V R.O.-Klok; 12.01—2.00 Het A.V.K.O.-Kamerorkest, o.l.v. Louis Schmidt; 2.0Ur2.30 Literair halfuur, 2.30—4.00 Uit zending uit het Concertgebouw, Amsterdam. Zondagnuddagconcert o. 1.* v. l'ierre Mon- SMALLE LEVERWORST 10 ct. p. o. BREEDE 12 ct. p. o. SAKSISCHE 15 ct. p. o. BERLINER 22 ct. p. o. VLEESCHKAAS 28 ct. p. o. leux. Solist: Zoltan Szekely, viool; 4.00— 4.45 Shakespeare-cyclus V. Vert.L. A. Bur- gersdijk. Spreker en inleider: Dr. G. A. Dudok, 4.46-5.00 Sportuitslagen van Vaz Dias. Gramoloonmuziek5.00 V.A.K.A. Kin deruurtje, 6.00 Concert V.A.R.A.-Orkeet; 6.45 Literair halfuurtje; 7.15—8.00 Vervolg concert o. 1. v. De Groot; 815—9.00 Het Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep; 9.00—9.20 üramofoonmuziek 9.20-10.00 A.V K.O.-Ope rette- Uitzendingen10.00-10.15 Gramofoion- muziek, 10.15—11.10 Kavocs Lajos en ajn orkest, 11.10-12.00 Uitzending uit het Carl- ton-Hotel, Amsterdam. Russisch Feest; 12.00 Sluiting. Huizen: 8.30 K.R.O. Morgenwijding; 9.30 N.C.R.V. Orgelspel' door J. Luijkenaar Francken9-5o Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Kotterdam-Deifshaven12.15 K.R.O. K.K.O.-Sextet140 Godsdienstonderricht voor ouderen, 2.1C Literair halfuurtje; 2.30 K.K.O.-orkest o. J. v. J. Gerritsen; 4.30 Zie- kenhalfuurjte5.00 N.C.R.V. Orgelspel door H. G. v d. Berg, 5.5o K.R.O Kerkdienst vanuit de Ned Herv. Kerk te Looeduinen. Hierna tot 7.45 Gewijde muziek7.45 Reli- gieuse Causerie, 8.10 Voetbalnieuws, 8.15 —10.40 Sted. orkest van Maastricht o. 1. v. H. Hermans. M. m. v. Tiny Kayser (piano) O.a Psyché, Franck en Pelleas et Méliaan- de, Fauré, 10.40 Epiloog. belegging van Uw Kas- en Spaargelden I Spaarbank 3.24 °L GEMEENTE j Giro- Stortings- 2.52 <yfl en Ophaaldienst) rente QOUWE 2 - GOUDA vanlot dag. KUNST. Russische Feestweek in Carlton Hotel, Amsterdam. Het bekende Carlton-Hotel te Amsterdam heeft gisterenavond zyn Russische feest week op schitterende wijze ingezet, In de groote feestzalen, waarvan de wanden met groote Russische emblemen waren gedeco reerd, waardoor een zeer byzondere sfeer geschapen wordt en waar op marquante wyze Russische buffetten waren geïmpro viseerd, die allerlei dranken en lekkernyen van Russisch origine leveren, heeft een selectie van Russische kunstenaars triomfen gevierd. In dit exquise milieu, waar de kleu rige Russische kleedij inheemsch is gewor den, heeft Nakchouman's Russian North Star Orchestra zijn roem gehandhaafd een der beroemdste Balalaika-orkesten te zyn uit het oude Rusland. De nummers werden afgewisseld door het optreden van leden van het Russisch ballet van Andrea P-av- lowa en van de Russische opera te Parijs, Mile Blotskaya, Mr. Cesarsky, Mmes Sa- narskowa, Pavlova, Unguer, Mrs, Kedrova, Tcherbatcheva, Kochnakowsky en Kedoroff, allen artisten van den eersten rang. Hun dansnummers onder leiding van den outf- balletmeeater der Keizerlijke Russische theaters T. Wassilief uitgevoerd, waren superbe, zoodat het talryke publiek opge togen was en de artisten terugriep om hen voor hun praestaties te huldigen. Er ligt in hun dansen een byzondere symboliek. Moussorksky's vocaal kwartet, bestaande uit de bekende virtuozen Wladimir Werest- chaguine, Alexis Trounenko, Gleb Babo- chine en Haritone Utvin, zong nationale en populaire liederen. De melancholische zan gen der Wolga-schippers waren ontroerend, met hun populaire liederen oogstten zy een overweldigend succes. De eerste avond der Russische feestweek is gisteren op glorieuze wyze ingezet; de volgende beloven nog grootscher te wor den; ook in de nachtelyke uren zal het feest worden voortgezet. Wie iets heel byzonders genieten wil, móet niet verzuimen de Russische feesten in Carlton deze week te bezoeken. GOUDA, 23 Jan. 1932. De nieuwe Huishoudschool. Begin Februari zal de nieuwe Huishoud school voor Meisjes aan de Oosthaven wor den geopend. Tot 1 Februari zullen zich nog nieuwe leerlingen kunnen aanmelden. Voor het lesgeld en andere bijzonderhe den raadplege men de advertentie in dit Een nieuwe autodienst op Haarlem. De heer A. J. Smit, die sinds een reeks van jaren een motordienat van Gouda naar Haarlem onderhoudt, heeft zich genoott- zaakt gezien in dezen tyd, die steeds snel ler vervoer vraagt, een dagelyksche auto- dienst in te stellen op Haarlem en tusschen- gelegen plaatsen. De heer Smit heeft zich een groote vrachtauto aangeschaft, waarin een be- hoorlyke bergruimte is. Vanaf Maandag zal men efkendag goe deren kunnen afzenden voor Waddinxveen, Boskoop, Alphen, Sassenheim, Lisse, tlille- gom, Beimebroek, Heemstede en Haarlem, de goederen voor deze plaatsen zullen alle op denzelfden dag op hun bestemming zyn. Voor meerdere bijzonderheden zie men de betreffende advertentie in dit nummer. Thalia-Theater. 't Café'tje. ,,'t Café'tje" met Maurice Chevalier is een geestig en luchtig blyspel, waar in de eerste plaats onóezorgde vroolykheid de boventoon voert. Trouwens dit is niet te verwonderen, daar Chevalier, Paryzenaar van geboorte, het leven in zyn stad ken* en er als 't ware met zyn grappen, zyn vroo- lyke liedjes, waarvan de charme nog ver hoogd wordt door zyn ondeugend tintelende oogen, op zyn gemak doorheen wandelt. Eén aaneenschakeling van humor en grappige gebeurtenissen is deze comedie, die zeker KWETSEN 45 cent APPELMOES 40 cent per Literblik. op een lyn gesteld kan worden mót de „Loveparade". Zoo ziet men de blyde ge beurtenis van de erfenis die hem, den kell- ner millionair maakt en lichtely'k aange schoten zyn joyeuse entree maakt in 't café'tje, waar hem de ontdekking wacht dat hy door een gemeene streek van zijn baas, tenzij hy een gróote schadevergoeding be taalt, voor twintig jaar aan de zaak ver bonden is. Maar ,ook dit kan zyn overstel pende vreugde niet stillen. Hy gaat het leven genieten mét zyn vriend de koksmaat. En dan komen e«st recht de komische ge beurtenissen; daverende grappen zijn het, zyn ruzie met d« zangeres, het duel en de voorbereidende schietoefeningen in de keu ken. In het by programma zien we onder meer een Max Fleischer teekenfilm en een zeer komische tweeacter „Wolkenkrabbers", met Chester Conklin, het pantoffel held je, in de hoofdrol. Het geheel is een voortreffelijk vrooljjk programma, dat We ieder die zich een avond kostelijk wil amuseeren, zeer kunnen aan raden te gaan zien. Cursus in Reliefschilderen en schabloneeren. De Drogisterij „Het Groene Kruis, Klei weg 91, organiseert op 29 en 30 Januari, van 2 tot 6 en van 8 tot 10 uur m de Soc. „Ons Genoegen" een kostelooze cursus in het Reliefschilderen, schabloneeren en leder bewerking. Voor meerdere by zonderheden raadplege men de betreffende advertentie in dit num- Ver. van Vrijz. Hervormden. Morgenavond zal voor de Ver. van Vrjjz. Herv. in de 'Rem. Kerk om 6 uur voorgaan Ds. H. H. Dorgelo van Naarden met het onderwerp „Christus Triumfator". Movi zeeppoeder. Blykens een advertentie in dit nummer wordt vanaf heden m den handel gebracht een nieuw soort zeeppoeder, Movi zeeppoe der genaamd, da,t in dubbele pakken, in houdende een pond, verkrygbaar is in iedere kruidenierszaak en iedere zaak van wasch- en poetsartikelen, (voor engros by de firma J. van Wyk Azn.). Voor meerdere bijzonderheden raadplege men de betreffende advertentie in dit num mer. Schouwburg-Bioscoop. Een zeer bijzonder programma. Het Ural Kozakkenkoor. Het is wel een zeer by zonder programma, haar „gereorganiseerde periode" inzet. Het eerste hoofdnummer: „Rascha's wraak", is een fraai filmwerk uit het zigeunerleven. Het is een spel van liefde en haat, van hevig oplaaiende hartstochten. Een film, die menigeen zal boeien. Van een geheel ander genre, maar beter nog dan de vorige is „Feestredenaar op be stelling", met de leuke Willy Forst in de hoofdrol. Dit is wel Willy Forst op z\jn best. Er zullen niet veel menschen zjjft, die hetzelfde beroep hebben als Carry Clips; feestredenaar, redenaar op bruiloften, be grafenissen, doopfeesten, enz. Hy wordt daarin trouw terzyde gestaan doof. zyn as sistente Lillebel. Als nu Prof. Wielander, wiens boek door de „Moderne Club" is be kroond geworden, voor die club een voering moet houden, is het die Carry Clip» die schrift gestelde rede van de prof. voorleest, omdat deze wel niet stom is, maar dan toch als hij spreken moet, stottert, lispelt, een adembekiemming krijgt, kortom geen woord kan uitbrengen. Buitengewoon vermakelijk wordt de historie, als de presidente, baro nes Lindenwörth den prof. te kennen geeft, nader met hem kennis te willen maken. Hoewel bang dat zijn bedrog zal uitkomen, kan hij deze charmante gastvrouw niets weigeren. Wat een geluk dat telkens zijn vriend in den nood, Carry Clips er telkens is. Ongevraagd komt hij telkens weer te hulp en redt den professor uk menige pijn lijke situatie. Het Is een dol-amusante film. Van het voorprogramma vermelden we het Hollandsch journaal, dat spelmomenten geeft uit den voetbalwedstrijd Frankrijk Holland. De heer Hollander geeft hierbij een inleiding, terwijl hij ook enkele opmer kingen maakt, zooals we ze ook van hem hoorden door de radio. Tenslotte nog het Ural Kozakkenkoor, dat enkele nummers voor ons zingt, o.a. het zoo bekende „Avondklokken". De prestaties van dit koor zijn zoo bekend, dat wij er niet verder over zullen uitweiden. Slechts een woord: Het is schitterend en wü zün de Schouwburg-Bioscoopdirectie dankbaar, dat zii ons in de gelegenheid stelde, zooiets moois te hooren. Een buurtvereeniging van Voorwilleus- Op Woensdag 21) dezer is in het koffie huis van den neer v. d. Sprong aan de Karnemelksloot een vergadering gehouden door bewoners van de Voorwillens. Het doel dier vergadering was, oprichting van een z.g. buurtvereeniging, «m verbetering te brengen in den toestand van den weg. Daar deze weg de laatste jaren onbegaan baar was en in den winter een modderpoel gelijkt, waren voor dezen winter reeds gel den bijeengebracht en aan derf weg besteed voor onderhoud, maar het bleek niet vol- doende. Het gekozen bestuur, met voorzitter O.' Bomhof, zal thans trachten door krachtige actie de benoodigde gelden te verzamelen om den weg begaanbaar te maken. Niet tegenstaande grond- en straatbeiasting zijn de bewoners van de Willens genood zaakt een vrijwillige belasting te betalen ten behoeve van het onderhoud van den weg, daar er door niemand iets aan wordt gedaan. 10 verschillende smaken, waaronder Bramen, Piuimen en Reine Claude per blik 39 cent 10 blik ƒ3.75 't ls te hopen dat aan deze middéleeuw- sche toestand spoedig een einde korae. Groot gei Het groot gemaskerd bal voor ie leden van de Soc. „Ons Genoegen" zpF" gehouden worden op Zaterdag 6 FebruajC aanvangen de te 9 uur des avonds. Een keur van mooie pry zen wordt door het bestuur uitgeloofd, daarnaast nog een ex,traprijs van 10 flesschen champagne door den pachter der Soc. Ons Genoegen, de heer in 't Veldt. Natuurkui voor Gouda en Omstreken. Voor het Natuurkundig Genootschap voor Gouda en Omstreken zal op Donderdag 28 Januari te 8 uur in de Soc. „de Réunie" spreken Dr. T9i. van Schelven, zenuwarts, over Psychoanalyse. In Maart zal Prof. de Bussy van het Koloniaal Instituut te Amsterdam een le zing met lichtbeelden en filmvertooning houden over Indië. Een kinderfeest. In de Donderdagavond 21 Jan. gehouden vergadering van afgevaardigden uit organi saties van alle richtingen te dezer atode, werd defniutaef opgericht een comité voor het onganiseeren van een vacantie-kinder- leeet (V.K.F.). Tot bestuursleden werden aangewezen L. J. Verjaa!, voorzitter; A. J. Kraayenbnnk, secretaris, Peperstraat 82; N. H. Meulman, penningmeester, Kattensingel 62; P. de Vos, 2e voorzitter; D. Dullemond, 2e secretarie, F Boerma, 2e penningmeester L. v. Eijk, commissaris. Geslaagd. Voor het laatst gehouden examen voor het diploma Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden de heeren J. H. W. Wilier en G. v. d. Ham. Waarschuwing. Alvorens zaken te doen met een tweetal reizigers, genaamd J. de Leeuw en B. de Leeuw, die per auto d'e dorpen bezoeken en boekjes en ander reclamemateriaal aan winkeliers en andere zakenlieden VerkOo- pen, wordt men aangeraden zich om inlich tingen te wenden tot den burgemeester van Ouder-Amstel. Het ingediende wetsontwerp van Minister Terpstra. Een motie van afkeuring. In de gisteren géhouden vergadering, be legd door de Centrale Ouderraad met een achttal oudercomniissics van openbare scho len te Gouda, is een motie van afkeuring aangenomen op het ing< van Minister Terpstra. De vervolging wegens schoolverzuim. De secretaris van den Centralen Ouder raad schrijft ons: De vervolging tegen v, d. Ende wegens schoolverzuim van zijn kind bleef maar uit, hoewei het betreffende dossier in behandeling was by den VOOR HEÖËN AANBEVOLEN: Schouderham 18 ct. per ons Rolham 22 ct. per ons Sachsische Leverworst 15 ct. per ons 15 Telef. 3082. ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Rotterdam. De betrokken ouders en corpo raties waarvoor het geval v. d. Ende een principieele uitspraak beteekent, waren over dit sleepende houden hoogst ontevre den, Thans vernemen we echter dat Mr. Langemeijer in deze zaak als ambtehaar zal optreden en dat op spoedige behandeling voor den Kantonrechter kan worden gere- Ikend. Ook thans zal Mr. J. ter Laan uit Bilt- hoven als verdediger optreden. Een aanrijding. Gistermiddag omstreeks li Mi uur had op de Spoorwegstraat een aanryding plaats tusscnen de luxe auto H 0O006, bestuurd door A. v. V. uit Waddinxveen en de auto G 83174, bestuurd door S. iH. K. uit Hilver sum, met het gevolg dat het rechter achter- spatbord van de auto van S. H. R. ernstig De schade is onderling Burgerlijke Stand. GEBOREN: 20 Jan.: Frederik Petrus, i. van G. C. Spijkerman en J. M. Kalmeyer, Raam 300. Maria, d, van L. Straver en A. Agten, Heerenstraat 91. Johan Maria, z. van J. van der Wolf en M. J. van den Hoven, Kleiweg 50. 21 Jan.: Geertjen, d. van J. A. M. De Decker en G. Stuy, Bieekerssingul 23. ONDERTROUWD: 21 jkn.: C. van den Heuvel en M, J. Vergeer. -D. de Jong en K. Anker. t OVERLEDEN: 21 Jan.: Johanna Maria Lugthart, 87 j. Agenua 23 Januari, 8 uur. Zaal „Kunstmin". Uit voering „Crescendo". 25 Jan. 8i uur café „Het ScJi aak bordbo venzaal, Ledenvergadering Goudsohe Wun- keliersvereeniging. ?7, 28, 29 en 30 Januari lokaal Kazernege bouw Bazar van de Muziek vereeniging „Doon- Eendracht Saamgebracht". 27 Januari 8 uur precies. Nieuwe Schouw burg, Vierde AbonneinentavoorstelJimg. 27 Januari, 8 u. 10. Achterzaal Hotel „Cen tral". Jaarvergadering Ned. Reisvereen. 27 Jan. 8 uur Gebouw Daniël Cursus E.H.B. O. voor dames. 27 Januari en vervolgens Woensdag om de *14 dagen School Pr. Hendrikstraat ingang Eerste Schoolstraat, Medische cursus onder leiding van Dr. J. Kroon, dyk voor de afd. Gouda van de Ned. Centr. Reddingsbrigade. 20 Januari en vervolgens telkens om de 14 dagen cursus door den heer J. Wie- laart uit Rotterdam in bevrijdings- en vervoergrepen, zelfde lokaal, zelfde school voor dezelfde vereeniging. 28 Januari, 8 uur. Soc. de Réunie. Dr. Th. van Schelven voor het Natuurkundig Ge- 28 Jan. 8% uur Remonstr. Kerkgebouw, Rem. Gerei. Gemeente. Keizerstraat. Ledenvergadering van de 29 Januari, 3 uur. Hotel „de Zalm". Ver- van Huisvrouwen, afd. Gouda. Ledenver- i Apotheken. De apotheek van firma Weyer, Gouwe, zal van vnnaf heden tot em met 22 Januari benevens den daarop volgenden nacht, ge opend zijn na 8 uur des avonde (deg nachts echter alleen voor recepten). Zondagsdienst doktoren. Van hedenmiddag 3 uur tot en met Zon dagavond 12 uur kan men ziohi bij afwezig heid van eigen huisarts wenden tot de doc toren Dr. van Elk, KattenfivingeJ, en Br- Eve re, Oo8tl^aven. UIT DEN OMTREK. BERKENWOTIDE. In de plaat© vam den heer A. Kool, die deze gemeente heeft verlaten,, is tot lid van de oomniiseie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente benoemd de heer P. Kie vit. Door de gemeente Ouderkerk a. d. IJssel is met deze gemeente een regeling getroffen voor het bezoeken van de school in deze gemeente door Leerlingen uit eerstgenoemde gemeente afkomstig. Blijkens de ingekomen begrooting moet deze gemeente voor 1932 f 315A8 bijdragen in de gemeenschappelijke kosten van den Vieeschkeuringsdiiemst „Krimpen a. d. Lek' waarbij deze gemeente is aangesloten. BOSKOOP. Jaarvergadering IJsclub Otweg. In hotel Neuf is de algemeene jaarver gadering van de ijsclub Otweg gehouden. De voorzitter, de heer C. v. d. Kraata, open de de vergadering. Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering gelezen én onveranderd goedgekeurd. Voor4 kregen wij het verslag van den penningmeester, waaruit bleek, dat op 1 Januari j.l. een kM- aaldo aanwezig wa© van f 564.45. De aftiw- dende bestuursleden, de heeren A. Bakhui]- i RAADSELS VOOR DE JEUGD. Oplossingen van de raadsels van vorige week. 1. kan, man, pan, han. 2. Sinterklaas, kin, kaas, kers, kast. 3. Genestet. 4. lommer, lommerd. 5. fregat. 6. Maarten, ma, ar, tent, rat, matten. De prys viel bij loting ten deel aan LIZE VAN DEN BERG, Burg. Martens- singel 63, Gouda. Nieuwe raadsels. 1. Een specery en 'n geldstuk, Die vormen 'n lekkerny., 'k Denk, als j' er eentje krijgt, dat Je stellig bly zult zyn. 2. Mijn geheel wordt met 8 letters ge schreven en noemt iets, dat aan den wand hangt. 2, 5, 5, 2 is een meisjesnaam. Een 6, 8, 2, 5, 1 wordt gedronken. Een 1, 4, 8, 1 is een gebouw. 3, 4, 7, 8 wordt door den schoenmaker gebruikt. Een 6, 2, 1 is een gedeelte van een ge bouw. 3. Verander den staart van een visch en je krijgt iets liefs. 4. Ik ben een vogeltje, dat alleen in tro pische streken voorkomt en heel erg klein! De naam bestaat uit 7 letters. 1, 4, 3 een ander woord voor „koud". 6, 6, 7, 3 heeft twee glazen. 5, 2, 1 is een dier met horens. 5. Ik ben de naam van een heele groote stad in Europa. Mijn eerste lettergreep is iemand uit jullie gezin, die je heel goed kent. Voeg achter myn tweede lettergreep een t en ik ben een spys, die in Indië veel gegeten wordt. Op verzoek ook weer een extra raadsel voor grooteren. 1. Een jong schaap (derde letter ori- derstr.). 2. Een troep dieren (tweede letter on- derstr.) 3. Een vogeltje (tweede letter onder strepen) 4. Wat men leert (derde letter onder strepen) 5. Waar het licht vandaan komt (2de letter onderstr.) 6. Een bittere stof (derde letter onder strepen) 7. Zit in de meeste vruchten (tweede letter onderstr.) 9. Waar men in kookt (derde letter onderstr.) 9. Een deel van het hoofd (tweede let ter onderstr.) Plaats de woorden van 1 t.m. 9 zóó on der elkaar,dat .de,pndeïstréept§ lettejp onder elkaar komen te staan; van boven naar beneden vormen zy dan den naam van een staatsman uit dezen tyd. Oplossingen inzenden voor Donderdag avonds aan de redactie van de Goudsche Courant, Markt 31. zen,, P. Boer, J. C. Kerkvliet en D. de Bruyn werdein met algemeene «temmen her kozen. Door de heeren B. Bunschoten en J. Bijanken, leden der controle-commissie, wordt op de vraag van den voorzitter, de rekening van den penningmeester goedge keurd en in orde bevonden. Tot bestuursleden van de Chr. Herv. 8chooLvereeniging zijn gekozen de "heeren E. L. Bregenbeek, P. v. Pruissen en A. Sijt- sema. In hotel „Kloassen" heeft de gemengde zangvereeniging „Zang zij onze leus" onder leiding van den directeur, den hieer Oskam, uit Gouda, een zanguitvoering gegeven, welke uitstékend geslaagd kan worden ge noemd. Als aanvulling werd na de pauze een kluchtspel opgevoerd, getiteld „Een angst volle nacht", wat terdege linsloeg. Een gezellig bal besloot het geheel. KERKNIEUWS. Db. J. Wartena. Ds. J. Wartena, de nestor van de Ned. Herv. predakanten te Scheveningen, heeft om geacm dh eidfer eden en zijn eervol emeri taat aangevraagd. Met hem verliest het kerkelijk leven in de Residentie, sped aal op Scheveningen, een bekende persoonlijkheid. Ds. Wartena werd 31 Jan. 1867 te Lich tenvoorde, waar zijn vader, de hoogbejaarde emeritus-predikant ds. A. Wartena, predi kant wa©, geboren. Hij werd in 1893 candi- daat in Gelderland, om 26 Nov. van dat J&ar door zijn vader te Vleuten in h«ti pre dikambt te worden bevestigd. In 1897 ver- wi&seLde hij deze standplaats met Nieuw- Vennep, om 28 April 1901 te Scheveningen zijn intrede te doen. Hier heeft hij zijn grootste krachten ontplooid'. Ds. Wartena heeft in Scheveningen het speciaal oude gedeelte aan zijn zorgen toevertrouwd ge zien. Hij is dlaar voorzitter van de wijkver- eeniging Predikt, het Evangelie. Verder is hij voorzitter van de vereeniging tot stich ting en instandhouding van een school met den Bijbel, waarvan enkele scholen uitgaan en secretaris van de vereeniging „De vreeze de„ Heeren ie het beginsel der wijsheid",, waarvan een MuLoeohool uitgaat. Van de vereeniging die die Prinses Julianakerk tot fitand, bracht was hij uitvoerend lid, terwijl hij van de afd. Westlandsche dorpen van het Ned. Bijbelgenootschap, w.o. Schevenln- Ren ressorteert, voorzitter zoowel als pen ningmeester was. Ook is hij penningmeester van de afd. Schewenmgen van de Ned. Zen- dangavereeniging en redacteur van de Sche- veningsche Kerkbode In 1926 heeft hij on der overgroote belangstelling zijn zilveren .nt ge vierd. Geruimen tijd wordt Ds. Wartena door ongesteldheid verhinderd zijn ambts werk te verrichten. Thans heeft hij na 38 dienstjaren zich genoopt gezien zijn taak neder te leggen. MARKTBERICHTEN. Coöp. Groentenveiling voor Gouda en Omstreken. 22 Jan. Witlof I f 7.50—9.70, id. II 4 —5.80, Spruiten I f 3.60—6.50, id. II f 1.50 -3, Peen f 1.10-4 20, Boerenkool f 1.80— 3.90, per 100 K.G.Prei f 1.40-2.70, Peen f 5.20—5.60, Kroten f 2—2.40, Selderij f 0.60 —1.80, per 100 bos; Andijvie f ,1.60—3.70, Groenakool f 11.80, per 100 stuks; Andij vie f 0.74—1.2o per kist. Zondag 24 Januari. GOUDA. Rem. Kerk, 10% u. v.m. Ds. H. Cramer. Ver. van Vryz. Hervormden, Rem. Kerk, 6 u. n.m. Ds. H. H. Dorgeloo van gaar den. Onderwerp „Christus Triui St. Janskerk, 10 u. v.m. Ds. P. Looze van Waddinxveen. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. De hee\ L. Bo- daan te Rotterdam. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. e\5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. 25 Jan., 7% u. n.m. Ds. R. Kok van nendaal, Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. 5 u. n.m. Ds. J. H. Kersten van R'dam. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 14! 10 u. v.m. Geen dienBt. 5% u. n.m. Ds. Bakker te Bleiswijk. Woensdag 27 Jan., 7% u. n.m. Ds. N. J. v. d. Berg te Amersfoort. Donderdag 28 Jan. Gebouw Tot Heil des Vol'ks, 71% uur, Ds. J. Overduin. BERKEiNWOUDF Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. ten Brug- gecate. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. P. Glas. Bev. van nieuwe lidmaten. Rem. Kerk, 10 u. v.m. Geen dienst. Geref. Gemeente, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. Petersen. Gebouw Salvatori, 9% u. v.m. De heer De Jonge. 6 u. n.m. Ds. Brouwer van Alphen. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. De heer de Bruin, g.o. te Bodegraven. 2 u. n.m. Ds. de Voogd van der Straaten te Haastrecht. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. J. F. W. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. en 0% u. n.m. De heer J. C. v. d. Ent. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Leesdienst. 6 u. n.m. Ds. de Looze. Rem. Kerk, 10 u. v.m, Ds. W. N. v. Nooten. OUDERKERK a. d. IJSSiiL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. L. J. Lammerink. Wijkgebouw Lageweg, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. De heer A. de Redelykheid. NIEUWEORjKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. J. L. Dippel. REEUWTJK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. M. Verwey. ADVERTENTIEN. OOGARTS, vestigt zich te GOUDA, 10 In het faillissement van M. DEKKER, landbouwer te Stolwijk, is bepaald by be schikking van den Heer Rechter-Commis- saris: le. dat de indiening van schuldvorderingen by den curator moet plaats hebben voor 5 Februari 1932, 2e. dat de verificatie-vergadering zal wor den gehouden op Vrijdag, 26 Februari 1932, 11 uur v.m. in het Paleis van Justitie aan den Noordsingel te Rot terdam. De Curator, Mr. C. JONKER. GOUDA, 21 Januari 1932. Oosthaven 51. Voor direct GEVRAAGD P.G., niet beneden 18 jaar. 10 Zich aan te melden's-avonds tusschen 7-9 uur, Turtsingel 28 AANGEBODEN in klein Chr. gezin op goeden stand, centrum stad. Brieven onder No. 291 bur. Goudsche Courant, Markt 31. ER BIEDT ZICH AAN een van buiten, voor dag en nacht, liefst met huiselijk verkeer. Brieven onder No. 282, Bureau Goudsohe Courant, Markt 31. 21 jaar, goed kunnende koken, zag zich gaarne geplaatst als HULP IN DE HUISHOUDING. Brieven onder No. 284, Bureau Goudsohe Courant, Markt 31. GEVRAAGD in klein gezin een voor halve dagien, van 8 tot 2 uur. Brieven met opgave van verlangd loon en verdere inlichtingen onder No. 285, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD, leeftijd 16—17 jaar. Aanmelden 's avonds na 8 uur Overkamp-Houtman, Groenendaal 14. ~t GEVRAAGD: 14 a 16 jaar. Zondags vrij. 10 Adres: Burg. Martenssingel 73. GEVRAAGD een kunnende koken, loon 10.p. week (geen Duitsche). Aanmelden bij H. J. SIER, Ora- bethstraat 65, Gouda. 10 GEVRAAGD, P.G. Zondags vrij. Adres: 6 B"URG. MARTENSSINGEL 117. Biedt zich aan voor Costuum en Kinderkleeding ook voor verstelwerk. Brieven onder No. 290, Bureau Goudsche Courant, I^Jirkt 31. GEVRAAGD een 8 bij ADR. VERWIJ, Stoofsteeg 16. TE HUUR GEVRAAGD. Brieven onder No. 283, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR: Het dubbel Regentesseplantsoen No. 32. Huur prijs ƒ800. Bevragen bii H. AD AM ANoor derstationstraat 47, Groningen. 10 GOUWE hoek Keizerstraat. Huurprijs f40.— per maand, water leiding inbegrepen. Te bevragert Karnemelksloot 44. Een net geriefelijk met tuintje en schuurtje TE HUUR, gelegen a. d. Hoatmansgracht. Alle werkdagen te bevragen. KATTENSINGEL 35. AANGEBODEN omtrek Markt een pracht met slaapkamer, met of zonder pen sion. Brieven onder No. 271, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 TE KOOP AANGEBODEN wegens overcompleet een keurig notenhouten met 6 stoelen, 2 fauteuils, salonkast en salontafel, alles in prima staat. Brieven onder tfo. 280, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. Het gesprek van den dag in Rotterdam mot zijn Bovendien 7 verdere attracties Attentie! Morgen 3 Voorttellingen 2.15 5, a.so TE HUUR GEVRAAGD. Brieven met opgave van op pervlakte, waar gelegen en huurprijs onder No. 252, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. Wegens tijdsomstandigheden TE KOOP een voor den meestbiedenden. Brieven onder No. 263, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 Wegens dubbele zaken TER OVER NAME AANGEBODEN een TABAK, SIGAREN enz. Koopprijs billijk. Huishuur laag. Brieven onder No. 245 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 12 Twee nette personen vragen GELD om huizen te bouwen. Brieven onder No. 265, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 Ten overstaan van NOTARIS te WOERDEN zal op MAANDAG 25 JANUARI 1932 des voorin. 11 uur in het GROENE KRUIS GEBOUW te Drie- brugge Waarder, PUBLIEK WORDEN VERKOCHT groote schuur, benevens Kippenhou- derü met rennen en hokken w.i. ruim te voor pl.m. 100 kippen gelegen te Driebrugge op den hoek Langeweid- scheweg en Kerkweg groot 11 Aren, voorzien van waterleiding. In één" perceel. Aanvaarding bij de betaling welke moet plaats hebben 1 Maart 1982. Te bezichtigen alle werkdagen Meerdere inlichtingen geeft voorn. Notaris. lesMn aangeboden, op zeer billy ke voor waarden, voor leerlingen H. B. S. en Gymnasium, voor candidaten BOUWKUN DIG OPZICHTER, enz. door 761 10 B. MAK'I LNSal >UEL 12. Uw adr«a voor Volvette Goudsche Kaas 40 c. p. p. Gekruide Kaas 3560 cc. p. p. Kilo Kaasjes 80 c. p. st. Groene Zwitsersche Kaas 1215 c. p. st. Roomboter 72 c. p. p. Delft's Roem 50 c. p. p. Versche eieren 56 c. p. st. is by P. O. TEEKENS GOUWE 55 GOUDA. Kaashandel in 't groot en klein. Mynhardts Maagpoeder en Mijnhardts Asthniapoeder l.per bus. Gedipl. Drogist Burg. Martenssingel Tel. 2839. wB^ÊÊmÊÊÊÊmmÊ^mtÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmmi uit efeen Hoenderpark naar 16 MOLENWERF 26. Scherp concurreerende prijzen. N. W. O. Go«d«ren van Jansen Tilanus, Friezenveen zonder cadeaux of dftre reclame, garandeert U 100 ECHT OUDERWETSCHE QUALITEIT SINDS 1836. Rook onze 27 Maryland en Portorico tabak in prijzen van 1330 ct. pen, Vi ons, die is fyngeurig en zacht. Aanbevelend, TELEF. 3217 - WIJKSTRAAT WIJDSTRAAT 20. GOUWE 121 GOUDA. Telef. 2592. Hoofdvertegenwoordiger der Phaff-Naaimachines voor Gouda en omstreken. Vakkundig adres voor reparaties aan alle soorten naaimachines. 15 GEVRAAGD voor DAMES- en KINDERCONFECTIE. Aangename en leerzame Werkkring. 20 CONF.-INDUSTRIE „HOLLAND" PEPERSTRAAT 18. MOOI WONEN GOEDKOOP WONEN worden gebouwd aan den Bodegraafsche straatweg, uiterst solide tegen ongekende prijzen. De woningen bevatten. Vestibule, 2 kamers en suite, Gang, W.G., en keuken met granietvloeren. Boven 4 kamers met plafonds en plat. Direct koopen is geldsparen. Te bevragen op 't werk en WALVISSTRAAT 19b. Voordeelig stoken doet U wanneer gij uw anthraciet bestelt bij BRANDSTOFFENHANDEL. Anthraciot alm. 20/30 prima2 50 per H.L. afm. 30/50 prima2.60 per H.L. Eiarkolan. 1.40 per H.L. Probeert onze kwaliteit en U blijft bij ons koopen. TEL. 2955

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 2