)N N NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BOSKOOP,' GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, Maandag 25 Januari 1832 No. 17884 70* Jaargang BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon- enFeestdagen t Her' I N IER N FEUILLETON. ie wij laagst egen- eken. VI I NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. van een opheffen van de bepalingen in de grond wet van Weimar, welke betrekking hebben op de presidentsverkiezing.” WRAAK! 1 deze ontslag- druk verboden.) is BUITENLANDSCH NIEUWS. en Wij deel der gevangenen is gevlucht. De politie „Weg met zoo zeer tegen liet hem be- UDA met een HOOFDSTUK XXVH. O ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, postkantoren. Adverteutiebureux en onze agenten en moeten daaj ireau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekeid ABONNEMENTSPRIJS: I per kwartaal ƒ2.90, per weel ik, zonder diëet, dig gebruik. Het RANDER, Over- g, onder strikte •nden. taat alle brieven ntie binnen 20 aan een betooging Sir. Erio Drummond zal aftraden als Seoretaris-Generaal van den Volkenbond. liet Engelsche kabinet verdeeld. Het zal echter niet tot een crisis komen. GOIIMIIE COURANT In deze brieven werd uitdrukkelijk ver sman deel had genomen van Fronters in de maand Blanche Lascelles. Elaine' haatte hem nu, dacht hij vol bit terheid. Och, het was ook niet meer dan natuurlijk en rJet anders dan hij verwacht had. Nu. zij hoefde geen vrees meer te koesteren, dat zij hem ontmoeten zou, Want hij zou buitenslands gaan dadelijk morgen al het kwam er met op aan, waar heen, als er maar honderden mijlen tus schen hen lagen. Dien volgenden morgen raadpleegde hij mr Musgrave over de zaak en deelde hij hem zijn besluit mee, om Merlyn Abbey te sluiten voor een tijd althans, tot bij er wel zou willen wonen, waar nu nog geen uit zicht op was- schreef vervolgens een groo ten wissel voor mm. Machin, als afscheids cadeau, en vermaakte Moss Grange door een schenkiogsacte aan Elaine, dochter van Voorloopig de volle heffing van 100 mark! De inklaring der gecontingenteerde hoe veelheid boter tegen een invoerrecht van 50 Ran. mag alléén geschieden via douanekan toren, welke daarvoor na overleg tusschen Nederland en Duitschland zullen worden aangewezen. Voorloopig bedraagt de hel per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per Kwaruaai j a.w, per week 22 cent, overal waar de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan by onze agenten en loopers, den boekhandel en de Onze bureaux zjjn dagelijks geopend van 9—6 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2745. Postrekening 48400. was geklommen, werd door een politieoffi cier naar beneden geschoten. De gouver neur van de gevangenis was door een ge vangene in een cel opgesloten en moest door de polity worden bevrijd. Zondagmid dag kon de orde in de gevangenis worden hersteld. Reeds eenige dagen geleden had den ongeregeldheden, in de gevangenis plaats. Zaterdag hadden de gevangenen het eten geweigerd, begin dezer week had een gevangene getracht uit te breken en Vrij dag heeft een gevangene een wachter met een scheermes aangevallen. DENEMARKEN De Duitsche botertarieven. De Deensche landbouwers vragen hun regeering opzegging van het handelsverdrag met DuitschlancK Naar Reuter volgens het Handelsblad uit Kopenhagen meldt, heeft het bestuur van de Deensche vereeniging van Landbouwers, (die 150.000 leden telt) gisteren tot de re geering en den Rijksdag een adres gericht, waarin op ©ogenblikkelijke opzegging van het handelsverdrag tusschen Denemarken en Duitschland wordt aangedrongen; dit wegens verhooging door Duitschland van het invoerrecht op boter, waardoor in het bijzonder Scandinavische landen getroffen zijn. t bestudeerd en de mende lente plaats rebied in de nabij- Egyptische grens. il minder moeilyk- lie van de Belgische ce meter inhoud en i resultaten kunnen jr de onderzoekers, nelijk overbodig op erkzaamheden van log reeds gemaakte s over de ultra X- energie dezer stra- oo sterk, dat deze eter dikte kunnen ft dit toe aan het waterstof uit den ?en nevelvlekken, i als zij afkom- binnenste van he- niet kunnen ont- de herkomst van stralen moge zijn, x niet minder om it zij zoo doordrin- es heen gaan, zoo ielijke organismen, gen, die de aarde lag niet weggecy- dit gelijk acht aan wat de zon aan Ofschoon de wer den zeer zeker niet :hynt het toch vr(j f marmotten 15 of mgen. Men kan de stralen evengoed ieren. gheden schijnt de zan den Belgischen der wetenschappe- et blijft natuurlijk tkende demonstra- gedurende enkele een sfeer, die wy nen en het is een Ie toekomst als er ether «uilen door- >k alles. De weten en eenvoudiger en )p de stevige korst p grondwettely- Jwe grondwette- van is De quaestie of tegen een verlenging van veranderen aan de positie van het lijk, eer er een gerechtelijke schouwing had plaats geil ad Degenen, die op het voorplein waren bij eengekomen, waren natuurlijk weggetrokken Mr. Musgrave stond) in de bibliotheek op lord Douglas te wachten en samen gingen de heeren toen naar Moes Grange. Daar kwam Reuben hen al tegemoet. Hij was nog zeer zwak en uitgeput van den schok en het bloedverlies door de wonde aan zijn hoofd, maar mrs. Machin had hem zoojuist meegedeeld, wat« er gebeurd was en dus kwam hij zijn heer verwelkomen. O, mylord! riep hij, ik voel er mij dan wei voor beloond, dat ik bijna vermoord werd' in uw plaats! Nooit zal ik u genoeg zaam mijn dankbaarheid kunnen bewijzen voor aJ, wat u voor mij gedaan heeft! Douglas drukte hem de hand en zei- Mijn trouwe vriend, wat ben ik dank baar dat je er het leven hebt afgebraoht! Van harte hoop Jk„ diat wij beiden maar nooit weer in een drama betrokken worden De hemel schenke u voortaan olie mo- gelijk geluk, mylord! Geluk. echode het in Aohym’a ge moed. Helaas, geluk scheen niet voor hem te zijn weggelegdHij had eenmaal wraak gekozen en liefde en wraak gingen niet goed samen Kalm verl/iep de rest van den dbg en de daarop volgende ook. Douglas vernam niets van wat er op Merlyn Abbey plaats had en hij durfde niets vragen. Toch stuurdi hij eindelijk een briefje naar lady Laacellefi op the Priory, waarbij hij haar verzocht den brenger daarvan eenig antwoord mee terug te geven. DUITSCHLAND. Brünings antwoord aan Hitler. Verwyt v«n onjuistheid onzakelijkheid. Rykskanselier Brüning heeft den leider der Nat. Soc. Arbeiderspartij Hitler op zijn memorandum betreffende de verlenging der ambtsperiode van Hindenburg een schriftelyk antwoord doen toekomen. Daar in zegt hij o.m.: „Daar gij om redenen, waarmee ik niets te maken heb, uw memorandum gepubli ceerd hebt, zie ik my genoopt, mijn ant woord ook te publiceeren. Gij baseert uw houding op ke en politieke bezwaren. U-w lyke bezwaren zyn ongegrond. Zij gaan niet juiste veronderstellingen uit. Er nooit sprake geweest, gelijk gij meent, ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den be zorg kring) 1regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring: 15 regels ƒ1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdajpiummer 20 bjjslag op den prys. Liefdadigheids-advertentién de helft van den prys. INGEZONDEN* MEDEDEEL1NGEN1—4 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerden prys. Groote letters en randen worden, berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Adverteutiebureux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zyn. en c ze toen, heel zacht: ik haat je niet. Ik geloof zelfs dat ik je nog liefheb! Ze leek beschaamd over deze bekentenis. maar Douglas sloot haar aan ’t hart. Elaine, liefste, meen je dat’ En wilde je daarom niet, dat ik je Moss Grange gaf? Meende je, dat je mij haten moest en dat je daarom mijn gift niet kon aannemen? O, liefst, zullen wij dan toch eindelijk nog heel gelukkig worden? Ik heb getracht, je te haten, bekende zij. maar ik zie, dat het toch niet gaat! En zoodra ik bij je bén, voel ik duidelijk.. <iat er slechts hefde voor je schuilt in mijn hért. l<ord Achym kuste haar en wat was nu de voldoening van zijn wraak, tegenover de zaligheid van zijn Hefde! EINDE. slotte sprak dr. Eckener over toenaderings politiek tot Frankryk. ENGELAND. De kwestie dier herstelschulden. Toch nog een ontmoeting tusschen MacDonald en Laval. Naar de Engelse he draadlooze dienst meldt, heeft MacDonald tengevolge van het vele dringende werk dat nog gedaan moet wórden voor de nieuwe bij eenkomst van het parlement, een uitnoodi- ging van den Franschen minister-president Laval afgeslagen om den Zaterdag en Zon dag te Parys door te brengen. De noodza kelijkheid van overleg met zyn collega’s over verscheidene belangrijke politieke vraagstukken vereischt zyn aanwezigheid te Londen. Dezelfde reden zal ook Sir John Simon, den minister van buitenlandsche zaken, ver hinderen by de opening van de zitting van den Volkenbondsraad aanwezig te zyn. Lord Cecil zal in het eerst als Engelsch gedele geerde optreden. Zoo spoedig mogelyk zal Simon dan volgen. Een Reuterbericht vult het bovenstaande aan door mede te deelen, dat in gezagheb- benden kring wordt verklaard, dat het Mac Donald op dit oogenblik moeilijk valt om naar Parys te gaan, maar dat de Engelsche ambassadeur in verbinding stqat met La val om te zien, wat gedaan kan worden. Van andere zyde wordt beweerd, dat aan het einde dezer week MacDonald en Laval elkaar zullen ontmoeten. Ernstige muiterij in Dartmoor. -~ten staken de gebouwen Drie dooden en vele zwaar gewonden. In de Dartmoor gevangenis te Princetown (graafschap Devonshire) is Zondag een muitery onder de gevangenen uitgebroken. De gevangenen vielen de bewakers en be ambten aan en brachten verscheidenen de zer verwondingen toe. Zy vernielden de ge vangeniskapel, namen de instrumenten van het gevangenisorkest weg en maakten op de binnenplaats der gevangenis een helsch kabaal. Vervolgens braken zy in in de eet zaal, waar zy sigaretten stalen. De gendar merie der geheele omgeving werd direct ge alarmeerd. De mannen kwamen spoedig met omnibussen, vrachtauto’s en particuliere auto’s in de gevangenis aan. Intusschen hadden de gevangenen een deel der gevan- genisge bouwen in brand gestoken. De klok- kötoren en eenige kantoren brandden ge heel uit, hoerwel de brandweer het vuur uit alle macht bestreed. De gevangenispolitie en de van buiten aangekomen gendarmen openden het 5 Nadat Douglas Achym Elame’g boudoir verlaten had, ging hij dodt de groote hall naar het vertrek in den westelijken vleugel En dicht bij de ebbenhouten kast, waar van de deur openstond, Lag Maunoe Wy- grave, die ach door het hart geschoten had. Op de lange tafel lag een stel papieren, waarop met potlood geschreven stond „Ik ben schuldig. De geschiedenis door mr. Douglas Aahym verteld, is waar! Maurice Wygrave.” Een groep verschrikte bedienden stond op eenigen afstand; toch mocht men niets Naar het Engelsch. 25 Nadruk verboden. Neen, lord Achym, Elaine is niet dood, zij is slechts bezwijmd en zal wel gauw weer bijkomen. Maar ik geloof, dat u beter doet, nu weg te gaan. Ik zal voor haar zor gen Laat ik haar nog even goeden dag zeg gen Als ze weer bijkomt, zal ze mij mis schien nooit meer willen zien. Zij zal mij immers haten voor wat ik gedaan heb! Wraak moge dan zoet zijn, dacht hij, teen hij langzaam het vertrek verliet, maar wat is zij bij de liefde’ In het Volkenbondsgebouw loopen Eric Drummond vandaag aan de raads zitting zal mededeelen dat hij tegen het eind van 1932 als secretaris-generaal van den Volkenbond aftreedt. Reeds vroeger was er van neming n.l. na afloop der ontwapenings conferentie, sprake, doch het wekt eenig opzien dat zy nog voor het begin dier con ferentie aangekondigd zou worden. Uit Ronden komen berichten over tweespalt in het Engelsche kabinet. gens Reuter hardnekkige geruchten dat Sir 1 gebracht, behoeft geen betoog en evenmin Eric Drummond vandaac aan de milds- «nl hot vArbavingr wnklron dat. dpafnpn dip. Radiorede Dr. Eckener. Wolff deelt mede, dat dr. Hugo Ecke ner een radiorede heeft uitgesproken over „Duitsche nood en Duitsche hoop". Dr. Eckener keerde zich tegen partijpolitiek en wees op de nadeelen, die de buitenlandsche politiek van Duitschland zou ondervinden door een. verzwakking van de autoriteit van dr. Brüning. Het vaderland, aldus spr., vraagt thans maar één ding: éénheid. Ten- Toen hem dit bereikt^ scheurde hij de enveloppe open met koortsachtige haast en zag. dat het briefje geschreven waa van the Abbey. Het luidde: Waarde lord Achym, Het verheugt mij, u te kunnen zeggen.dat Elaine thans langzaam herstelt van den geweldigen schok. Ik ben steeds bij haar geweest. Morgen neem ik haar mee naar the Pnory, zoodat, u« dan vrij uw wettige positie op the Abbey kunt innemen. Arm kindze lijdt verschrikkelijk van de herin nering aan die vreeaelijke scène! Ik heb haar gevraagd, of zij verlangde u te zien en zij antwoordde dadelijk: O, neen, Blan che, laat hem met kómen? Ik kan hem niet zien Het, doet mij ten zeerste leed, u dit te moeten schrijventoch dient u de waarheid te hooren den ambtsdüur van den rftkspresident op de wyze, gelyk doqr hem was voorgesteld, be zwaren bestaan, is natuurlijk, schrijft de rijkskanselier verder, door de rijksregeering onderzocht vóórdat hy, Brüning, zich met Hitler in verbinding heeft gesteld. Het resultaat van dit onderzoek was, dat de verlenging van den ambtsduur door een grondwetswijziging bij "wet mogelijk is. Art. 76 der ry'ksgrondwet bepaalt, dat en in welke vorm de wette lijke organen de grondwet kunnen wijzigen. Dr. Brüning schrijft dan verder: „Het ging hier om zulk een wet, en niet om een verkiezing van den rijkspresident door den rijksdag, waardoor de rijkspresident aan het wisselende toeval van parlementaire meerderheden zou worden blootgesteld, ge lyk gij, met miskenning van den rechtstoe stand, schijnt te meenen." Wat Hitler's politieke argumenten be treft, deze worden door dr. Brüning als niet ter zake doende afgewezen. Dr. Brü ning wyst erop, dat zijn houding in deze door nationale overwegingen werd gedic- iteerd, terwijl Hitler in deze quaestie een party-politiek, een nat.-soc. standpunt in neemt. „Gy beweert,” gaat Brüning verder, „dat mijn denkbeeld omtrent de quaestie van de presidentsverkiezing per slot het behoud van het „tegenwoordige systeem" beoogt, dat Duitschland tot den ondergang heeft gebracht en volgens u slechts het vernieti gen van dit systeem, tot binnenlandsche saneering en politiek sucies leiden. En daarom hebt gy aan mijn oproep geen ge hoor kunnen geven. Ik moet een discussie met u ov.er leuzen van d^Jianji wömul,Wie I De gevangenen den ernst van een moeif^é taak begr^pt, zal nooit zyn toevlucht tot leuzen nemen.” De hoofdoorzaak van de ellende in Duitschland ligt volgens Brüning in het Verdrag van Versailles, dat politiek, econo misch en financieel onrechtvaardig en on verstandig is. Dit ziet Hitler, schryft Brü- mng, volkomen over het hoofd, daar hy alles van het standpunt van zyn partijpoli tiek ziet. „Wij kennen,” eindigt dr. Brüning, „slechts één doel: de redding van het va derland uit zyn grooten nood. Over de resultaten, welke wy bereiken, mag een ieder vry oordeelen. Ons goede geweten geeft ons de kracht om onbevreesd den weg te gaan, dien het ons voorschrijft. Wy schuwen daarom ook het oordeel van het Duitsche volk over ons niet.” een Deze verdeeldheM zou verband houden niet de te voeren tarievenpolitiek. In een gehouden Ministerraad zou er geen overeenstemming bereikt zijn over de maatregelen ter verbetering van de han- delsbalans. fot hen, die tegen, het standpunt der meerderheid bezwaar hadden, behoor den Herbert Samuel, Donald Maclean, Ar chibald Sinclair en Snowden. De eerste drie zijn liberale ministers, terwyl Snowden, zooals men weet, behoort tot de nationale arbeidsparty. Wanneer het punt van oneenigheid van ondergeschikt belang was, zou men aan de kwestie niet al te veel beteekenis behoeven te hechten, doch het vraagstuk der tarie ven is juist een uiterst belangrijke aange legenheid. De gewone gang van zaken zou zyn ge- weeS|t, dat die leden der concentratieregee- nng, die zich niet met de meerderheids- politiek kunnen vereenigen, het kabinet den rug toekeerden, doch in Engeland is dit gisteren niet het geval geweest. Alle tra dities zyn met voeten getreden en volgens sommigen heeft men gisteren een - anti- constitutioneele handeling verricht. De ministers toch, die er een afwijkende meening op nahouden, blijven niet alleen deel uitmaken van de regeering, maar hebben tevens het recht verkregen te allen tyde en op welke plaats ook hetzij in het parlement, hetzij op vergaderingen hun inzichten vrijelijk te verkondigen. Dit is ongetwijfeld een uniek geval, dat moge lijk is geworden, omdat men te Londen van de overweging is uitgegaan, dat tegen ei ken prys in deze economisch- en politiek- verwarde tijden een regeeringscrisis diende te worden vermelden. De zoogenaamde nationale eenheid wordt dus gehandhaafd en de terzijdestelling der ministerieele gebruiken, waaraan tot dus ver streng de hand werd gehouden, is het uitvloeisel van de gedachte, dat een crisis op dit moment zoowel noodlottig voor En geland als de wereld zou kunnen worden. Dat de oplossing, die de regeering-Mac- Donald heeft gezocht, groote beroering heeftgewekt, omdat het beginsel der geza- ln het menschenleven gaan licht en schaduw hand aan hand. Elaine! O, lord Achym, is u hier? 1« u dan nog niet weg gegaan? Ik ben blij, dat u met weg ia...! ik kwam u bedanken voor uw edelmoedigheid. Lady Lascelles heeft mij verteld wat u gedaan 'heeft en ik dank er u ten zeerste voor maar ik kan uw aanbod niet aannemen waarlijk ik kan Mess Grange niet aanvaarden! Niet. Waarom niet? Ik smeek je, Elaine, het te willen aannemen, at was het alleen maar om mij te toonen, dat je mij M aunce WygraVe. Toen schreef hij een langen brief aan lady Lascelleè, waarin hij haar zijn bealuit mee deelde. De eohenkingsacte sloot hij hierbij in, en verzocht haar die eerst den volgen den dag aan Elainé te gevenwanneer hij al ver weg zou zijn van Merlyn; want diènzelfden avond vertrok hij nog naar het buitenland. Toen dit gedaan was, zette hij enkele din gen gereed, die Reuben moest inpakken, want hij wilde dien avond nog naar Londen vertrekken. Een uur voor de afreis trad DougLa^ op het tterras en keek nog eens overal rond. Moes Grange zag er echilderachtiger uit dan ooit, op dezen kal men zomeravond, zoo prachtig verlicht door de ondergaande zon Morgen zal de plaats een hef meeste- reeje hebben, dacht hij. Dit leek mij nog het beste beWijs van mijn blijvende liefde voor haar Terwijl hij ook nog langen tijd in de oran jerie stond, waar zoo veel herinneringen voor hem aan verbonden waren trad uit het aangrenzeod vertrek, een allerliefst, teer figuurtje, in diepen rouw gekleed Douglas keerde zich om en zag ^0I' “it Nederland HM) Rm. Tevens zal met 1 Febr. a.s. het invoer recht van magere melk (tarief post 135) van 6 Rm. op 17 Rm. worden gebracht. BELG1E. Belgische nationaliteit geweigerd. Aan een- Nederlander. De Tweede Kamer van het Hof van Be roep te Gent heeft naar het Handelsblad verneemt, uitspraak gedaan in een zaak, die den zoon van een Nederlander betrof. Deze Nederlander woont sedert vele jaren te Knocke en is met een Belgische gehuwd. Zyn zoon onlangs meerderjarig geworden, wenschte de Belgische nationaliteit te aan vaarden en dus ook z(jn dienstplicht in Bel gië te vervullen. De aanvraag werd gewei gerd op grond van twee brieven die de pro cureur des koning te Brugge had ontvan gen, de eene geschreven door den burge meester van Knocke, de tweede door den .o- ovoorzitter van een vaderlandsche vereeni- vuur op de gevangenen. De ging. verliezen zouden drie dooden en 70 zwaar- J gewonden bedragen. Vermoed wordt dat een klaard, dat de jongei deel der gevangenen is gevlucht. De politie aan een betooging van l heeft in verband hiermede een razzia ge- Augustus te Knocke en dat by die gelegen- houden in de geheele omgeving. Een ge- heid door hem werd geroepen: „V/" vangene die op het dak van de gevangenis België!” alles vergeeft, al wat ik je mijn wnl heb doen lijden. Maar ik kan naet; heusch, ik kan niet. Zulk een gift moet niet gedaan worden door jou aan mijDaarom ben ik dadelijk geko men. zoodra Blanche het mij verteld heeft. Ze zei. dat ik pet weten moest, eer u Mer lyn ver’iet, dat ik u nog kon dank zeggen ofschoon u nadrukkehjk Tiad te kennen ge geven, dat aj er mij niet over spreken zou. eer u weg was En nog eens; mijn dank is groot maar, waarlijk, ik kan het met aannemen Hij vatte haar hand en zij gaan. Haat je mij dan zóó zeer, Elanne, dat je niets van mij wilt aannemen? vroeg hij droef en terwijl hij haar diep m de oogen keek. Er volgde een korte stilte zudht sprak Neen ik Vrees vol- menlyke verantwoordelijkheid om hals zal het verbazing wekken, dat degenen, die de nieuwe procedure ten scherpste veroor- deelen, in dit verband gewagen van de in stelling der dictatuur en het opgeven van alle democratische beginselen. Dat de op- positioneele Labour Party het MacDonald en Snowden ten zeerste euvel duidt, dat zy zioh voor bovengeschetste handelingen leenen, behoeft niet met vele woorden uit een te worden gezet. Nu kunnen de libe ralen en de leden der nationale arbeiders- party zich wel verzetten tegen al te pro tectionistische maatregelen,'maar wat baat dit feitelyk, nu niet alleen de conservatie ven in het kabinet door elf leden zijn ver tegenwoordigd, terwyl de liberalen en de nationale Labour Party onderscheidenlyk slechts vyf en vier ministerportefeuilles bezitten, maar tevens de conservatieven in het parlement beschikken over een ge- weldige meerderheid? De oppositie der liberale en arbeidersministers zal niet kun nen verhinderen, dat het Engelsche parle ment op 2 Februari een wetsontwerp te behandelen, krygt en zal aanvaarden hetwelk een douanetarief belichaamt, waar op een duidelyk conservatief en protectio nistisch stempel is gezet, zoodat van het tegenwoordige fiscale systeem vermoedelyk bitter weinig over zal blyvep. Men ziet zich in Engeland op het oogenblik voor dezen toestand geplaatst: de regeering, die er in naam een is van nationale eenheid, is ge heel in, het vaarwater geraakt der conserva tieven, wier program thans zal worden uit gevoerd.

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 1