:gs^j| 9) mcmhMn ikm lankomeRd Monteur «PAKHUIS VERGUNNING Bouwgrond Kette woning to koop Voorjaarsstoffen Op. 1» nel Mm eens Deftige Meubilaire Goederen !p|f -Jarige Renommée een flinke Jongen Jongmensch zoekt kennismaking TUINGROND Pension SLUITER NONI In IIim-MiéiIs ([[(a IpiÉn IiiMéi Hedenavond tot 9 uur Twee flinke kamers in Boven- sf BiBedmbuis Beschuit Theebeschuit GEBR. SPAAS Voor de Schoonmaak Voor de a.s. Lidmaten Boekh. J. de Ven 5)ik 2m cm sfa/tvi! PREDIKBEURTEN. Jeaonetle idriaoa Grooteidorst FLINK MEISJE Corn, de Bruin Werkster AUTOBANDENFABRIEK SOLIDE DEPOTHOUDERS WEDER-VERKOOPERS ongem. Kamers met keuken IE HUUR ciru 500 Ro. Gem. Kamers te huur Plannen - ontwerpen - gevels J. C. FAHRENHORST, WISKUNDE P. S. DAUVILLIER. 5 variété attracties verschillends levens middelen sn huis houdelijke artikelen. A. VERBURG Adverteert in dit Blad. Drog „Het Groene Kruis" HET TRAPPENHUIS - J. Spruijt UIIIIamaii alaaalr^n gezondheid aan Quakar. Doctoren hot dagolijkoeh gebruik en opvoeders dor Jeugd hot reeds hartkloppingen beangstigd, liet ik mij op den mg toebedeelden zetel nedervallen. Hijgend wiesch ik het zweet van mijn ge laat, maar reeds schoof het gordijn ter zijde en onder donderend applaus ver toonde zich een aantal minzaam buigen de heer en in blauwe avondkleeding. Na een oogenblik van intense stilte speelde dit strykje eenige moderne composities, die ik, vergis ik mij jiiet, reeds eerder door de radio beluisterde. Het waren op wekkende wijsjes, en geïnteresseerd stootte ik mijn buurman aan en vroeg hem of dit orchest werkelijk geheel uit Hongaren bestond. Om mij totaal onbe grijpelijke redenen bezag deze heer mij zeer veronfwaardigd en wendde zich ver volgens mélfflfi medelijdend hoofdschud den van mij af. Later op den avond is het mij duidelijk geworden, dat ik een domme vraag had gedaan. Een van deze heeren toch, die den ganschen avond op hinderlijke wijze met de muziek had meegezongen en niettemin met rose rozen werd gehuldigd, droeg den echt-Hollandschen naam Schotte. Maar hoe dan ook, Hongaar of Hollan der, ik liqt mij meer en meer door het enthousiasme medesleepen en nadat deze Bob tot slot het „wel te rusten" had laten hooren, ben ook .ik böven op mijn stoel geklommen en heb de musici luidruchtig en langdurig toegejuicht. Bescherm Uw keel verzorg haar dagelijks geMroog met- B. «5 «i tuJ Uw keel L fg BUITENLANDSCH NIEUWS. VEREEN1GDE STATEN. Het ontvoerde kind. Lindbergh heeft een tweeden brief oqj- vangen. Ditmaal wordt hijzelf met den dood bedreigd indien het geëischte losgeld niet wordt betaald. De politie hecht veel waarde aan dezen tweeden brief, want het handschrift komt overeen met dat van den brief, die na de vermissing van het kind in de kinderkamer was gevonden. in den eersten brief, die werd achterge laten in het raam van de kinderkamer, werd gezegd, dat de ontvoerders binnen een week iets van zich zouden laten hooren. In den brief, waarin een losgeld van 50.000 dollar werd geëischt, werd niet gezegd tot wie Lindbergh zich moest wenden of waar het geld gedeponeerd moest worden. De Lind berghs hebben thans door middel van de radio den ontvoerders verzocht, zich in elk geval met hen in verbinding te stellen. Naar thans wordt medegedeeld, zou men uit taal en stijl van den gevonden brief kunnen opmaken, dat deze moet zijn ver zonden door weinig ontwikkelde Italianen. Verder zijn eenige journalisten te weten gekomen, da de politie in verband met de ontvoering telegrammen heeft gezonden naar Engeland en naar Schotland. Waar schijnlijk houdt dit verband met het feit, dat Lindbergh een Engelschen en een Schot- schen bediende in dienst had, zoodat ver moedelijk inlichtingen over het verleden van deze personen zijn ingewonnen. Binnenkort een nieuwe groote uitgifte van schatkistpapier verwacht. In New-Yorksche bankierskringen meent men stellig, dat het departement van finan ciën zeer binnenkort zich met een nieuwe groote uitgifte, waarvan den laatsten tijd reeds herhaaldelijk sprake is geweest, tot de kapitaalmarkt zal wenden. Omtrent om vang en voorwaarden van deze uitgifte wor den in financieele kringen reeds vrij nauw keurige mededeelingen gedaan, die echter officieel nog niet zijn bevestigd. Het verluidt, dat de uitgifte in het ge heel 1.000.000.000 zou bedragen en in den vorm van schatkistbiljetten die looptijden van onderscheidenlijk zes, negen en twaalf maanden zullen hebben, zal worden uitge geven. De rentevoet zal al naar den loop tijd onderscheidenlijk op 3 3^% *3f en 4 vastgesteld worden. Men neemt aan, dat de biljetten groo- tendeels door de banken zullen worden over genomen. In dit verband zij nog vermeld, dat men thans in bankierskringen het te kort voor het geheel loopende begrootings- iaar dus tot einde van Juni 1032 op 2 150.000.000 raamt. RA MfO.TEI.FCU AF'SCH WRKRRKRTCÏIT 6 Maart. Verwachting Toenemende wind. uit wes telijke richtingen, toenemende bewolking, r.og weing of geen neerslag, zelfde tempera tuur De verdere voorn t*ioh ten Iets kouder met kalis op «aeeuwbuien STADSNIEUWS. GOUDA, 5 Maart 1932. Uitvoering van Vocale Kunst gewijd aan den Ljjd^nstijd, in de Rem. Kerk. Men meldt ons: De Kersttijd en de LyMi-styd hebben door alle eeu ven heen kunstenaars, schil ders, beelhouwcrs, dichter-, en schrijvers tot hun hoogste uitingen oezield Het op den achtergrond komen van deze tgden heeft ook die kunstwerken dikwijls in het vergeetboek doen geraken Zoo lijdt onze cultuur een dubbel verlies. In onze dagen bestaat de kans, dit gemis weer goed te maken. De Pisaionsuitvoerin- gan, die overal groote en gr >e:ende bela,.K- stelling wekken zijn daarvan enn symptoom. Maar er iq meer. Er zijn andere componis ten, andere gedeelten^van den bijbel die rijk en diep zijn, dan de jaar op jaar in de Lassionsuitvoeringen voorkomende. We noemen Palestrina, Michael Haydn, dt muziek uit de Missen (die niet alle Kooinsch zijn), en uit den bijbel bijvoorbeeld de Psalmen en d<j Profeten. Toch komen die zelden tot uitvoering. Het ligt nu evenwel in de bedoeling, op Woensdag 16 Maart in de Remonstrantsche Kerk een uitvoering te doen plaats vinden van deze minder bekende werken. Het zal een afwisseling z(jn van koorzang en bijbel lezing in zorgvuldig afgewogen opvolging. Hier wordt gestreefd naar een onmiddely- ker en stemmiger aanraking met de ge dachte dezer weken, dan bij de noodwendig grooter opgezette oratoria mogelijk kan zyn, terwijl ook het bijbelwoord, dat bijna altijd een ondergeschikt* plaats inneemt hier juist in de eerste plaats tot zyn recht komt. De koorwerken worden uitgevoerd dooi het V.C.J.-koor uit Gouda (leider de heer Ir. J. L. A. Cuperus), de voorlezing door den Rem. Pred. van Gouda, Ds. H. Cramer, het orgel wordit bespeeld door den heer FraL Timmermans, organist der Remon strantse he Gemeente te Rotterdam. Nutsspaarbank Gouda. Overzicht over de maand Februari. Gedurende de maand Februari zijn inge legd en terugbetaald de ravolgende be dragen: Inleg in 7618 postenf 157.292.67 Bijgeschreven rente 28.93 Terugbet. in 2102 157.321.60 182.780.21 Meer terugbetaald dan in gelegd 25.458.61 Aan het einde der maand Januari was ten name der Inleggers ingeschreven 2.909.550.68 >4 zoodat hun tegoed ultimo Februari bedroeg 2.884.092.07'4 In den loop der maand Februari zyn 61 nieuwe boekjes afgegeven, 8 oude boenjes opnieuw in gebruik gesteld en 51 boekjet geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Februari 10490 boekjes in omloop waren Verkeersonderwys op scholen. Propaganda-voordracht door de A. N. W. B. Voor de gisterenmiddag vanwege de A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland ge houden propaganda-bjjeenkomst voor het verkeersonderwys op scholen, bestond een zeer groote belangstelling. Onder de aan wezigen, in hoofdzaak onderwijzers en hoofden van scholen, die in het restaurant van het Veemarktterrein waren bijeenge komen, merkten we o.m. op burgemeester Gaarlandt, de Gemeente-secretaris, de heer Pot, de wethouders Donker en Muylwyk, de Commissaris van Politie, de heer Bertheux, de heer van Hoorn, inspecteur van politie, de heer de Blouw, inspecteur van het L. O. en verschillende leden van gemeente- en schoolbesturen uit onze stad en omliggen de plaatsen. Namens het gemeentebestuur sprak bur gemeester Gaarlandt een kort begroetings woord, waarin hij wees op de belangen van het verkeersonderwys. De uitnoodiging van de A. N. W. B. werd daarom ook met groot genoegen aanvaard. Spr. is verheugd dat de ruime zaal geheel gevuld is met belang stellenden, temeer daar de heer Pop, de spreker, een op verkeersgebied bij uitstek deskundig man is. Het verkeersonderwys. Vervolgens hield de heer Pop, vertegen woordiger van den A. N. W. B., Toeristen bond voor Nederland, een propaganda-voor dracht over het verkeersonderwys. Het ver- keersvraagstuk is er een van de eerste orde, dat zich zoo snel heeft ontwikkeld dat het overheid en publiek heeft verrast. Telkens doeh zich weer nieuwe vragen voor, en bij een zoo snelle evolutie vooral van het auto- en rijwielverkeer Is het de plicht van de overheid en het publiek om samen te wer- wereld, zoodat dit laatste dus e< stempel drukt op te komen. Spr. zet ai teen de radicale wijziging van het verkeer door de explosiemotor. Reed in 1896 de eerste automobiel, na een gestadige toename was dit aantal in 1917 reeds 5000 en in 1927 tienmaal zoo groot. In het laatst van het vorige jaar bedroeg het aantal 155.500, terwijl verwacht wordt dat dit in de komende jaren nog verdriedubbeld zal worden. Deze cijfers (18 motorrijtuigen per 1000 inwoners) demonstreeren met de ver keerstellingen de geweldige toename van het snelverkeer op zeer duidelijke wijze. Het karakter van het verkeer is bovendien sterk veranderd door de bedrijfsauto's, ter wijl daarenboven het aantal rijwielen in land grooter Is dan waar ook op de zyn het geheele verkeer. Evenredig met de snelle groei van het verkeer is het aantal verkeersongevallen toegenomen. Op de rijkswegen bedroeg dit aantal in 1028 1228 met 89 dooden, terwijl in 1929 2118 ongevallen plaats hadden waarby 113 met doodelyken afloop. Op som mige wegen nam het ongevallenpercentage met 400 toe. Spr. noemt meerdere cijfers, ook van groote steden, die allen ontstellend hoog zyn en Vaarbij opvalt dat het aantal slachtoffers beneden de 12 jaar zeer groot is, als gevolg van onvoorzichtig oversteken, spelen op straat, klimmen op voertuigen en verkeerd uitwijken. Gevolgen dus van het niet kennen of niet opvolgen van de ver keersregels. De noodzakelijkheid van het verkeers onderwys blijkt dus duidelijk. Een van de krachtigste middelen acht spr. het verkeers onderwys op school. Onze kinderen moeten het verkeer kennen en met de gevaren ver trouwd worden gemaakt. Op verschillende scholen worden aj lessen erin gegeven (in Amsterdam sinds 1927) en over het alge meen is de belangstelling van de kinderen groot, wat wel blijkt uit het feit dat ver schillende club* .voor veilig verkeer doer hen werden opgericht. Belangrijk acht spr. het ook dat de kmderen behalve de gevaren en de regels van den weg ,ook het „waar om" der voorschriften kennen. Spr. geeft vervolgens eenige practische wenken over de inrichting der lessen, die niet als apart vak op de rooster moeten voorkomen, maar by verschillende vakken kunnen worden ingelascht. Ook practisch onderwijs heeft hier veel nut, terwijl dit bovendien de aantrekkelijkheid voor de jon gens en meisjes verhoogd. De middelen die het onderwijzend personeel ten dienste staan zyn het verkeersboekje, dat duidelijk geïllustreerd een uittreksel uit Motor- en Rijwielwet en -règlement bevat en ook wen ken geeft voor voetgangers. Behalve dit be kende boekje, dat reeds by tienduizenden is verspreid, geeft de A. N. W. B. nog uit schoolplaten ett zegels in series van 18, die vergezeld gaan van een toelichtend boekje Tenslotte behandelt spr. de verkeersma- quettes, waaroft door losse figuren in een natuurgetrouwe* omgeving, alle mogelijke verkeersvraagstukkeh kannen worden ont worpen en opgeiost. Wanneer men met deze maquettes systematisch te werk gaat, acht spr. deze, ook \joor kleine dorpen, van zeer groot belang. Voor het gezin, zegt spr., is er dan nog het verkeerssppl, dat als het ganzebord werkt en door de kinderen graag gespeeld wordt. Spr. eindigt zijn betoog, dat met groote aandacht werd gevolgd, met nogmaals te wyzen op het algemeene belang van het kennen der verkeersregels. Na een korte, .pauze werden lantaarnplaat jes vertoond vian de bekende teekeningen van Van Vlijmen ,de schoolplaten en -zegels en eenige situaties, die op zeer duidelijke wijze de verkeersregels demonstreerden. De bijeenkomst werd besloten met eqn demonstraties van de verkeersmaquettes, die het groote nut daarvan wel aantoonden. In een kort Rotwoord dankte burgemees ter Gaarlandt den heer Pop voor zijn be langwekkende uiteenzetting over het mo derne verkeer en de noodzakelijkheid van verkeersonderwys. meer dan 100 soorten KERKBOEKEN vindt U bjj WIJDSTRAAT 4 GOUDA. Het a.s. jubileum van Dr. Meeter. In verband met beriehten in verschillen, de bladen omtrent het a.s. jubileum van Dr. Meeter, verzoekt de heer Meeter ons mede te deelen, dat hy er prijs op stelt dien dag ongemerkt te laten voorbijgaan. Het is thans, meent Dr. Meeter, geen tijd voor feestelijkheden. Scheepvaart door de ÏJsselhavensIuis. Gedurende de maand Februari kwamen door de Usselhavensluis 135 schepen met een inhoud van 5924 M3. Thalia-Theater. De Boemel-Luitenant. Voortreffelijke humor en vroolijke Een enkele maal slaagt de filmindustrie er in een zonnige, geestige operettefilm te vervaardigen, die door knappe verdeeiing van sentiment, humor en spanning, deze maken tot iets bijzonders. Een film iwordt het dan als bijv ..De privéseoretaresse" en in zekere mate ..Het slippertje". Ook ,,De loemelluitenant" is er zoo een; zonnig, zin gend en vol tintelende vroolijke muziek, is ze oen volmaakt amusement, met zooveel humor en gevoel tevens gespeeld, dat men van het begin af onder bekoring komt,,en met steeds stijgend plezier <ie ontwikkeling der geschiedenis volgt. De geheele film ia een prikkelende satyre op het garnizoens leven. .Als het regiment voor straf is over- geplaatst, wordt de intocht in hot kleine plaatsje feestelijk gevierd, en het eind fs dat de gansehe stad op glorieuze wijze dron ken is. De gevolgen die daaruit voortvloeien ook voor de nu in werkelijkheid verliefden lioemelluitenant. vormen een dolle intrige, waarbij men onopltoudelijk in een adhater- lach moet uitbarsten. Herman Thiemig is de boemelluitenant. Hij wordt voortreffelijk bijgestaan door Otto Wallburg en Paul Hei- deman, die in een wonderlijke mengeling van waardigheid, «luwheid en ijdelhetd, de komieke rol van oppassers vervullen, op een wijze Felix Bressart waardig. Van de an der.' sterren dae in deze film spelen, valt zeker op Ida Wuat, die met haar charme, die door -en levendige, ondternemende oo- quetterie nog verhoogd wordt, de geheele inkwartiering en in het bijzonder de beide brave oppasser*, het hoofd op hol brengt. Een dor boste komische films van den laats'en tijd, die bovendien nog wordt voor afgegaan door een gevarieerd en amusant voorprogramma, zoodat we een bezoek aan het theater deze week zeer kunnen aanbe volen Moeilijkheden met de Devieienbepalingen in Duitachland. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken deelt mede, dat zij, gezien het groot aantal vragen, hetwelk haar bereikt, inzake de moeilijkheden Aiet de in Duitaehlandi geldende Deviezen veror deningen. aan den heer L. P. J. de Decker, consul-generaal der Nederlanden te Dussel- dorf, dde naar. haar bekend werd. te .dezer aaltaf zeer voel ervaring h$eJ& wnofht in haar district een zitdag te houden, teneinde aan belanghebbenden gelegenheid te geven persoonlijk hunne moeilijkheden met ge noemden heer te bespreken. Na bekomen machtiging van Z.K. den Minister van Buitenlandsolie Zaken Heeft de heer de Decker zich daartoe bereid ver klaard en zal er voor ieder belanghebbende gelegenheid bestaan op Donderdag lo Maait 1932, tusschen 912 en 24 uur genoemden hoer ten kantore der Kamer, Orabethstr. 3. te spreken. Teneinde een goeden gang van zaken te bevorderen wordt aan degenen, die deze ge legenheid wenschen te benutten, verzocht daarvan vóór 8 Maart 1932 aan den secre taris der Kamer medledeeling te doen, onder opgaaf van de branche, waarover het on derhoud zal loopen. De secretaris der Kamer zal aan de be langhebbenden tijdig berichten op welk uur zij zullen worden verwacht. Vijfhonderd gulden voor „Bethel". De. v. Dijken deelt in het Predükbeur- tenblad mede, dat. Rij deze week werd ver blijd met een gift van f 500. Deze milde gift i« bedoeld als bijdrage in den aankoop van grond1 van een in het stadsdeel Korte Akkeren te stichten wijkgebouw. Vacature bestuur Rem. Geref. Gemeente. Door het a.s. vertrek van den heer W. O. van Stapele zal in het bestuur van de Rem. Geref. Gemeente een vacature ontstaan. Voor deze tusschentijdsche vacature stelt het bestuur de volgende candidaten aan de leden voor: 1. M. J. Kortenoever, 2. Dr. H. VixKftboxse, 3 Dr. K. Zimmerman. Het bestuur maakt er uitdrukkelijk op opmerkzaam, dat deze voordracht volgens het, reglement alphabetdsoh moet zijn. maar dat ieder der drie daarop genoemde heeren het College even welkom zal zijn, en dat Dr. K Zimmermann, evenals trouwens Dr. Vixseboxse, toegezegd heeft een eventUeele benoeming te zuilen aanvaarden Burgerlijke Stand. GEBOREN: 28 Febr.: Catharina Chris tina, d. van R- B. van der Sloot en J. J. Noteboom, Ghr. de Wetstraat 17. 1 Maart: Cornelia Antonia, d. van G. van de Vliet en A. van Ryt, Lethmaetstr. 12. 2 Maart: Johannes Joseph, z. van J. Vink en J. van Waas, Coornhertstraat 28. Marinus Jozef Gerardus, z. van M. Okkerse en K. Ramp, A. d* Vise hm. 89. r- Cornplis Waltherus Antondus Jozephus, z. van L. van Treyen en J. van Egeraat, Pr. Hen drikstraat 34. Pieter Bartholomew, a. van J- Schoonderwoerd en M. Snel, C. Hui- genskade 138. 8 Maart: Apolonia Jeanette, d. van T. Rook en I. de Bruyn, C. Huigenskade 99. #Maart: Alida, d. van A. van Reeden en E. de Lange, Da Costakade 5. ONDERTROUWD: 8 Maart: G. J. Rade- maker «n G. J. Noteboom. OVERLEDEN: 8 Maart: Janna Cornelia Slingerland, li j. BLUE BAND FABRIEKEN De Winkelsluitingswet op 1 Mei in werking. Aanwijzingen van den Minister voor juiste wei De Minister van Arbeid, H. en N. heeft 28 Febr. j.l. een schrijven tot de Gemeente- 1 besturen gericht, waarin eenige inlichtin- gen worden gegeven en aanwijsingen wor. den gedaan voor een juiste toepassing der Winkelsluitingswet, welke met 1 Mei a.s. irt werking rteedt. Automaten niet verboden. Daaruit blykt o.a. dat bij gemeentelijke verordening automaten niet mogen worden verboden. Wel zal een gemeentelijke ver ordening voorschriften mogen geven inzake het plaatsen van autómaten, indien die voorschriften hun grond vinden in de zorg voor de openbare orde, b.v. het verkeer of de gezondheid. Sluiting op Feestdagen. Volgens art. 4, 2e lid sub der wet mogen op dagen, voorafgaande aan bepaalde feest dagen, de winkels des avonds later dan op andere dagen geqpend zijn, indien voor den winkel de regeling wordt toegepast welke voor den Zondag is vastgesteld. De Zaterdagsluiting uitsluitend om redenen van godsdienst igen aard. Bij gemeentelijke verordening kan niet worden toegestaan dat winkeliers of groe pen van winkeliers, die met het oog op hun cliëntele, liever op Zaterdag dan op Zondag winkels geopend mogen hebben. Het betreffende art. 5 der wet heeft al leen betrekking op Israëlieten en op per sonen die den zevenden dag als rustdag vieren; economische redenen komen hier voor niet in aanmerking. Middagsluiting alleen mogelijk als de winkeliers deze wenschen. Naar aanleiding van de pogingen hier ter stede aangewend om een bepaalde mid dagsluiting in de gemeentelijke verordening te doen opnemen, vestigen wü er>iermede de aandacht op dat de Minister er op wijst dat een dergelijke uniforme sluiting alleen dan by verordening mag worden bepaald indien de winkeliers zelf doen blijken dal zij de goedkeuring eener zoodanige bepa ling verlangen. Bezwaren tegen sluiting van alle of be paalde groepen van winkels gedurende één of twee uur omtrent den middag, heeft de Minister niet, indien kan worden aange toond, dat bijzondere omstandigheden een zoodanige sluiting rechtvaardigen. Agenda. 9 Maart 8 uur Gebouw Daniël Cursus E.B. B.O. alleen voor dames. 7 Maart, 8 uur. Gebouw Daniël, Naaier- straat. Ledenvergadering Goudsche Zie kenkas. 16 Maart 8 uur Gebouw Daniël Cursus E.H. B. O. leider Dr. v. Elk. 10 Maart 8 uur Nieuwe Schouwburg Jan van Riemsdijk en zijn ensemble. 17 Maart, 8 uur. Nieuwe Schouwburg. Tweede Kovacs Lajos-avond voor de le den van de A.V.R.O. Zondagsdienst doktoren. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoeg® men zréch bij af*®- zigheid van den huisartg bi] de doktoren Dr. P de Boer. Gouwe, en Dr. C. v. Elk. Kattensingel Apotheken. De apotheek van den heer E Grendel. Tiendewcg, zal vanaf heden tot en met 11 Maart, benevens den daarop volgenden nacht, geopend zijn na 8 uur des avood« (des nachts echter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. BOSKOOP. Een villa wordt l'/i Meter omhoog gebracht. Door die ophooging van den nieuwen pro vincialen weg langs de Gouwe alhier, kom de villa van den heer J- Mesman beneden den weg te staan. Thans wordt de woning 1% Meter om hoog gebracht, terwyl de bewoners in e villa kunnen blijven wonen. Dit werk wordt in overleg met den h J. H. Mohr door de heeren Omon en vendfjk van Ouderkerk uitgevoerd. Dui- tf AAPSELS VOOR DE JEUGD. Oplossingen van de raadsels van vorige week. 1. Andijvie. 2. Lamp. 3. Koningin, postzegel. 4. Rozemarijn. 5. Saffier. 6. Topaas, smaragd, robijn, amethist. De prijs viel by loting ten deel aan LENA en DINA VAN DIE, Agatha Deken straat 4, Gouda. Nieuwe raadsels. 1. Mijn eerste vindt men in de keuken, Mijn tweed' is een bekend metaal, En mijn geheel gebruik je stellig, Als je op school gaat, allemaal. 2. Moeder trakteerde op iets, maar de ban ketbakkersjongen liet het vallen. Op den grond lag nu die heerlijke traktatie en natuurlijk heelemaal stuk! We zagen beter tak net 1 Waarop had moeder getrakteerd? 8. Als men een viervoetig dier onthoofdt, krijgt men een veel grooter viervoetig dier terug. Welk? 4. Wat loopt steeds even hard als jezelf? 5. Verborgen vruchten. In de groote vacantie gaan we in Al melo en Enschede logeeren. Ik geloof nooit dat Bep eerlijk aan dat mes komt! Als je niet goed je best doet op school, zul je blijven zitten. Ky'k eens Jaap: pelikanen zijn hier. Ik weet het heel zeker: Steven stond bij de poort. 6. Mijn geheel wortjt met 9 letters ge schreven en noemt een bloeiende plant. 4, 1, 5, 5, is een drank. Een 7, 4, 9, 9, 3, 4 is een lichaamsdeel van een dier. 3, 2, 5, 7, 4 is iets, dat Bommige me talen leelijk bedreven kan. 3, 8, 5, 4 groeit gewoonlijk aan den ka^Fv van het water. 1, 9, 6, 7 is een jongensnaam. Oplossingen inzenden aan de redactie van de Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. SPORT IN WBPSTWIJPKW. VOETBAL. De kansen voor morgen. Zal „Gouda" kampioen worden? Gouda— V.O.C. is de laatste competitie- wedetrijd der Gouwenaars en wordt met gtoote belangstelling tegemoet gezien. Im mers het kampioenschap ligt vogr het grij pen en zoo'n fraaie kans zal rood-wit-groen zich toch niet laten ontgaan. Een gelijk spel reeds zal de kampioenavlag doen- wap peren en de spelers, diie zich exfira zullen inspannen, zullen zonder twijfel d* groote schare aanhangers dit moment willen be zorgen. Rood-witten veel succes! Steeds Volharden—Olympia brengt mis schien het tweede kampioenschap in onze pijpen stad. De volgelingen van. Spit c.s. ko men voor geen gemakkelijke partij, daar Steeds Volharden de laatste plaats ook nog zal willen ontloopen. We hebben echter ook hier goeden moed en rekenen op het eene puntje dat de eerste plaat* deftnitdef zal Overmaas—O.N.A. is van gee De onderlinge Volgorde kan nog flink ver anderen en ,we gelooven wel dat de vijfde plaats gratig door de Gouwenaars behouden zal willen worden. G.8.V.Alphia is het slotstuk van de competitie. Winnen de groen-witten dan is dit een bemoedigend resultaat voor de ont moeting komende week thuis tegen V.O.8.V. de club waartegen degradatie-wed strijden worden gespeeld. Men verzoekt ons mede te deelen dat, in dien „Gouda" morgen kampioen van hare afdeeling wordt, de spelers Maandagavond door de directie van de Schouiwburgbioscoop zullen worden gehuldigd. GEMENGDE BERICHTEN. Onveilig Moercapelle. Onrust onder de bevolldng. De heer Kersten heeft aan dien minister van justitie de volgende vragen gesteld: Ia het den minister bekend, dat onder Moercapelle sinds geruimen tijd groote dief stallen van kippen en vele inbraken en branden, dae aan kwaadwilligheid worden toegeschreven, plaats vónden, waardoor een toenemende ongerustheid onder de bevol king oiitstaatP Oordeelt de minister het poiittetoeenoht voldoende, gezien het feit, dat geen der ge noemde gevallen werd opgespoord? Zoo de tweede vraag ontkennend moet beantwoord, is de minister dan bereid, af doende maatregelen te nemenP I - A - Geen liefhebbers voor varkenskoppen. Een „wanhoopsdaad" van een slager. Dezer dagen had een slager te Groningen in zyn étalage zes halve varkenskoppen uitgestald voor den luttelen prijs van 10 cent. Maar fTidnniryi dezen miniemen prijs kwamen geen koopers en de slager prijsde aoo schrijft de Mab. de halve varkern- koppen toen met cent, in de vaste over tuiging nu wel koopers te sullen krijgen. Edoch, ook dat hielp niet. Teneinde raad besloot de slager de see halve varkenskop pen buiten zijn winkel te hangen, om aoo de waar aan den man te brengen. Toen de man echter den volgenden mor gen ontwaakte, zag hij tot zijn schrik, dat een collega zoo vriendelijk was geweest, nog i nieuwe halve varkenskoppen er bij te Wat er met deze twaalf koppen is ge beurd, vermeldt de historie niet, maar wel beeft de slager ze den volgenden nacht niet weer buiten gehangen, uit vrees, dat nog «aas m sow&a bijkomen. Zondag 6 Maart.' GOUDA. Rem. Kerk, 10té v. v.m. Ver. v. Vryz. Her- vonnden, Ds. W. de Voogd v. d. Straaten van Haastrecht. Onderwerp: Duisternis en Licht. Tekst Matth. 25 8c. 7 u. n.m. Ds. N. Blokker van Utrecht. Luthersche Kerk, 10 u. vm. De heer "W. F. Rouwelaar te Zwolle. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5 Va u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Leesdiensten. 7 Maart 7% u. n.m. Ds. R. Kok van Veenendaal. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. Groea. Ver. Galvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, u. n-m. Da. P. J. Steenbeek van Oude water. Woensdag 9 Maart 7)4 u. n.m. De heer W. v. Leeuwen te Schoonrewoerd. Gebqjiw Tot Heil des Volks, Donderdag 10 Maart 7% u. Ds. Overduin BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. ten Brug- gencate. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Elzinga van Gouda. 6 u .n-m. Ds. G. J. Streeder van Leider dorp. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9Vi u. v.m. Ds. VI. Deur van Schoonhoven. Doopen. 2 u. n.m. Ds. J. F. Remme v. Amsterdam. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 6V4 u. n.m. Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 9^4 u. v.m. en 6Vs u. n.m. Ds. Erdman. i MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. Doopen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9% u. v.m. en 6% u. n-m. Ds. J. Lekkerkerker. WADDINXVEEN. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. v. Nooten. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9Va u. v.m. en 6V6 u. n.m. Ds. Verweij. AD VERTENTIEN Heden overleed onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante in den ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam: Haarlem, J. A. GROOTENDORST. Gouda, 4 Maart 1932. Oosthaven 52. De verassching zal plaats hebben Dinsdag a.s. in Het Crematorium te Velsen na aankomst van trein 13.14 Halte Driehuis-Westerveld. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw HUIJSMANSTROEVE, v. Swietenstraat 3, ONTVANGEN Zondag 6 en 13 Maart fan 35 uur. 10 VOORLOOPIG KOSTELOOS. Bij beschikking van de Arrondissements- Rechtbank te Rotterdam van 4 Maart 1932 is in staat van faillissement verklaard H. V. SCHIP, grondwerker, wonende Keizer straat 44 te Gouda, met benoeming van den E.A. Heer Mr. J. C. BRONGERS tot Rech- ter-Commissaris en van ondergeteekende tot curator. Dr. Mr. J. SMIT, Hoogstraat 1, Gouda. GEVRAAGD VOOR DIRECT P.G. niet beneden de 16 jaar, in klein gezin. Zondags vrij. ZOUTMANSTRAAT 18. 8 Goudsche Lederhandel Stoofsteeg 14 VRAAGT voor zijn afdeeling Schoenmakerij 15 a 15 jaar. Eenigermate met het vak bekend. GEVRAAGD een net meisje ais in 't bezit van diploma Boekhouden en Handelaoorreapondentie. vrijko mende uit militairen dienst, ZOEKT PLAATSING. Brieven onder No. 806, Bureau Goudsche Courant, Markt. 81. 10 WEDUWNAAR, niet onbemiddeld met weduwe met eenig inkomen. Brieven onder No. 832, Buröau Goudsche Courant, Markt 81. I<) GEVRAAGD N. NOORDEGRAAF, Kleiweg 12. door valuta sterk kunnende concur- reeren VRAAGT Alleen op provisie-basis. Brieven onder No. 830 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 15 DAME-ALLEEN, vraagt 2 of 3 Centrum stad. Brieven onder No. 827 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 in ééns, of bij kleine gedeelten vanaf 25 Roe, voor volkstuintjes, gelegen aan den Ridder van Catsweg. Te bevragen bij M. WILLJEMSE, Graaf Florisweg 44. 12 TE HUUR. Oppervlakte. 5.25 x 15.5 Meter, voorzien van kantoortje en open grond. 10 Te bevragen KUIPERSTRAAT 27. TE HUUR voor dame-alleen met vrije keuken, ongemeubileerd. Brieven onder No. 887, Bureau Goudsche Courant, Markt 81. 8 EEN DAME (alleen) VRAAGT op netten stand of ONGEMEUBIL. ZIT- EN SLAAPKAMER met ge bruik van keuken. Brieven onder No. 812, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 ECHTPAAR z. k. zoekt op goeden stand, liefst met plat en (of) balcon. 10 Br. met prijsopgaaf onder No. 822 Bur. Goudsche Crt., Markt 31. BOELEKADE 26, Nieuwbouw. PRIMA PENSION. 10 BELEEFD AANBEVELEND. TE KOOP GEVRAAGD. Brieven met prijs onder No. 810, Bur. Goudsche Crt., Markt 31. 10 voor het Stadhuia. '/Ach aan te melden bij den Con cierge, 's middags na 4 uur. 8 TE KOOP AANGEBODEN VOOR 12 WONINGEN. Adres: J. v. d. LAAK, Heeren- 14* 10 met en zonder toezicht. Architect Zindwljkslngsl 2, Woerden lessen aangeboden, op zeer billijke voor waarden, voor leerlingen H. B. S. en Gymnasium, voor candidaten BOUWKUN DIG OPZICHTER, enz. door 751 15 MARTENSSINGEL 12. Gftstvooratelllngen als meester van den lach met zijn ensemble (35 pereesen. Vtrder Verhoogde prijzen 130 at-1.75 Incl. bel. Attentie 1 Zondag» 3 Voorstellingen 2.15 5 - 8.30 Tijdig piaatsbespreken aanbevolen. Plaatsbespreking frstts REGENTEN v.n het VAN ITBR30N- ZIEKENHUIS t. GOUDA s<jn voormiomc op VRIJDAG,<18 MAART IMS, t. 4 IK. over te gaan tot van (o.a. vleeach, groenten en fruit in blik, brood, koffie, melk, boter en kaas, kruide- aren), door genoemde instelling be noodigd gedurende hot tjjdvak 1 April 1932 tot 1 Juli 1932. De aanbestedingsvoorwaarden (met in schrijvingsbiljet) zijn tegen betaling van ƒ0.50 verkrijgbaar ter gemeente-secretarie, afdeeling Financiën en Belastingen, uit sluitend tusschen 3 en 5 uur. De inschrjj- vingsbiljetten moeten op den dag der aan besteding vóór 4 uur ingeleverd worden aan het Van Iterson-Ziekenhuis, Hoofddeur, by den Portier. Voorzien van electr. en verdere gemakken. Wordt door eigenaar bewoond. Wil inge huurd worden voor 6.per week. Koop som 3900. Brieven onder No. 780, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 12 12 et. per rol (10 stuk») 10 ct (12 stulu) Kaneel- of Vanille emaak. Aanbevelend, SPIERINGSTRAAT 65 - TEL. SS01. Bezichtiging In Socletelt CONCORDIA vsn welks publiek zullen worden geveild op a-s. Maandag des v.m. I0>30 uur ten overstaan van Deurwaarders v. d. Werve en den Boer KLEIWEG 91 TELEFOON 2018 is de leverancier van alle Goudsche Ziekenfondsen voor Bulkbandan. Breukbanden en Elaetleke Kouten Aparte paskamer met vrouweRjke hulp. 10 HN ■■LANORIJK RUNT. DE NIEUWE PRIJZEN DER AFGKALAINE 180 c.M. breed 1.30 - 1.38 - 1.60 - 1.95 - 2.20 - 2.75 CRêPE ROMAIN 1.35" - 1.50 CRêPE ANGORA 1.85 - 2.25 FLAMINGA 1.40 - 1.85 - 2.10 in alle nieuwste kleuren WOI, MOUSSELINE 78 c.M. breed 0.56 - 0.65 - 0.75 - 0.85 MARKT IC GOUDA EERSTE ROTTERDAMSOHE SPAAJRKAS „DE WERKVERSCHAFFING" Heer Kerstantstraat 6771, Rotterdam vraagt voor Gouda en in omliggende plaatsen BETROUWBARE AGENTEN tegen provisie. Brieven aan bovenstaand adres. 12 TRAPPEN 3 soorten van 3 -12 tr. vanaf 45 cent per tree. Telefoon 2064 Spieringstraat 104-109

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 2