62 cent KINDER WAGENS ZIE ONZE APRIL AANBIEDING IN Meubelen Tapi jten 2 Meubelmakers gevraagd 1891 Kilo Roomkaasjes J. Cden Boer Wzo. ONDERWIJZER Aanbesteding f 52.00 Ontvangen de nieuwe - collectie - SOUPLEX - 1932 - f 38.00 Zeer lage prijzen. Zeer lage prijzen. In de oudste zaak De beste? kwaliteiten voor per stuk PREDIKBEURTEN. GROENEND A AL 13, Telef. 2012. NET DAGMEISJE Vereeniging School- en Werktuintjes. leider FLINKE JONGEtL Cyl. Schrijfb. m. stoJ linnenkast, ladikant Afbreken Heerenhuizen trouwe Allgonda mijn afgebeulde voor hoofd telkenmale verkwikt met verkoe lende kompressenweggezakt in mijn rood-pluchen fauteuil, gekweld door woe dende hoofdpijn en akelige ang&t-voor- stellingen^ ik herhaal thans: is het mij duidelijk geworden dat de beoefening van dit grootsche spel van Kaliefen en Kei zers is voorbehouden aan de allerscherp- sten onder de stervelingen. Neen, liever Ivend Ik mij (indien ik deze depressie mocht te boven komen) weder tot het kalm-gelykmatige groene laken in mijn gemoedelijke Sociëteit. Daar heb ik tenminste de voldoening mij te weten de Koning der omgeving, als dragende het Soosrecord, zijnde een on onderbroken serie van vijf caramboles i Opgaricht pachtzaken, zal worden gevormd door den kantonrechter met twee bezitters, die door de Regeering zullen worden benoemd op voordracht van Gedeputeerde Staten. Dat college zal zonder hooger beroep over de verzoeken om vermindering beslissen, na grondig onderzoek van de feiten en alleen wanneer het al te zeer tegen de wet in heeft beslist, kan de Hooge Raad wegens wetschennis een laatste woord spreken. Gisteren werd de laatste hand aan het ont werp gelegd, maar men kan er wel verze kerd van zyn, dat het er door komt en wanneer de Eerste Kamer het daarna ook aanvaardt vermoedelijk wel zonder voor lichting van den Minister van Justitie! bestaat er groote kans, dat het ook een plaats in het Staatsblad vindt als product van een voorbeeldige samenwerking van Parlement en Regeering. De motie Knottenbelt. Het verdere deel van den Vrijdagmiddag heeft de Kamer besteed aan de motie van den heer Knottenbelt (lib.) om tijdelijke maatregelen te nemen tot opheffing van de belemmering in tal van burgerrechtelijke overeenkomsten om tot een spoedige ver laging van productiekosten en van de kosten van levensonderhoud te geraken. De heer Knottenbelt lichtte deze motie toe met een verwijzing naar de moeilijkheden, waarin o.a, het bedrijfsleven verkeert; zoo bijv. de scheepvaart, een belangrijk deel van de nijverheid. Stilliggen beteekent kapitaal verlies en werkloosheidsmisère. Het i*_ volstrekt niet zijn bedoeling, dat „mir nichts dir nichts" aan alle contracten een eind Wordt gemaakt, maar wel om een onderzoek in te stellen van Regeerings- wege fm, beginnen met de benoeming van een conwnjssie naar de middelen, die kun nen worden aangewend om woninghuren, loonen in beschutte bedrijven, tarieven van gemeentelijke en andere overheidsbedrijven en -diensten, in overeenstemming te bren gen met den nieuwen tijd. Door saamhoorigheid en samenwerking zou hier veel kunnen worden bereikt, dat aan de gemeenschap in haar geheel ten goe de zou komen. Zooals te verwachten was, ontmoette de suggestie van den heer Knottenbelt tegen stand by de sociaal-democraten, maar ook in Mr. Marchant vond de heer Knottenbelt al evenmin een medestander. Mr. Marchant meende dat wat M.r. Knot tenbelt wil niets anders is dan het burger lijk recht op losse schroeven zetten en hij aarzelde niet het verlangen van den voor steller een maatregel van „revolutionair karakter" te noemen. BINNENLAND. Dr. J. Th. de Visser, t Geen sprekers aan de groeve. Op uitdrukkelijk verlangen van den thans ontslapen oud-minister dr. J. Th. de Visser zal er bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot a.s. Maandag op Croos- wijk te Rotterdam niet gesproken worden. Een uitzondering hiervoor heeft de over leden minister van Staat evenwel gemaakt voor zijn neef, ds. J. de Visser uit Middel burg. Teneinde aan dezen laatsten wensch van dr. de Visser te voldoen, zal derhalve aan niemand anders bij de plechtigheid het woord kunnen worden verleend. BUITENLANDSCH NIEUWS. VEREEN1GDE STATEN. Verzoek van Lindbergh aan de pers. Om minder nieuwsgierigheid van 3e reporters. Lindbergh heeft zich met een dringend verzoek tot de pers gewend om hem ter- wille te zijn bij de opsporing van zijn kind door de gangen van zijn vertegenwoordi gers niet te. laten nagaan door reporters. Het het hoogste belang dat zij kunnen g&an en komen waar zij willen zon der dat er anderen bij zijn. JOEGO-SLAVIë. Overstroomingen. Joegoslavië, waar de was der rivieren den laatsten tijd een bedenkelijken omvang aannam, wordt door ernstige overstroomin- gen bedreigd. 'Behalve de Save en de Theiss is thans ook de Donau buiten de oevers getreden, zoodat hert water van alle kanten de laag vlakten in het noorden des lands binnen dringt. Het stijgt zoo snel, dat talrijke dorpen ftiefc tijdig konden worden ontruimd. Omtrent het lot der bevolking is men in het onzekere. I» het Save-gebied hebben volgens V. D. Rijkssteun aan den zuivel. Margarine vermengd m®t boter. Concentratie van boterhandel. Prijsbepaling voor het binnenland. y Toeslag op industriemelk. Van zeer bevoegde zijde vernam de Tele graaf de volgende 1 ljeopderheden «uitrent de voorstellen tot steun aan de melkvee' u dei», welke, aooaJs buk end. spoedig ver wacht kunnen worden, en over de wijze waarop men zich do uitvoering denkt. De grondslag van het voor te stellen systeem is een concentratie van den boter handel. Een bepaald centraal lichaam zal de leiding krijgen voor den handel, op soortgelijke wijze ais de meelcentrale die heeft bij de uitvoering van de Tarwewet. Aan die hand! van bepaalde voorschriften zal deze „Botercentralo" dufe" den handel regelen en wel naar de volgende beginselen de boter krijgt drie ikstemmöngen een d-eol óa beetemd voordpfi export; een ander deel voor gebruik liTer te lande en de rest zul dienen voor menging in de margarine. Uitdrukkelijk mag er dus opgeiwezen wor den dat er ongemengde natuurboter in den handel blijft en dat dus niet, zqoels som migen denken, de natuurboter gemengd wordt., doch juist de margarine met natuur- Verder wordt de prijs betaald, welken do boter op de binnenlandeche markt zal moe ten opbrengen. Neemt men aan, dat de boter op de buntenlandsche markt thans f 1— opbrengt, dan zal b.v. bepaald kun nen worden, dat de boter voor de consump tie in het binnenland f 1.50 of f 1.70 zal moeten doen. in ieder geval een prijs,, die voor een loonende productie noodög is. Een boterhandel aar, dië zou willen expor teeren. zal daarvoor vergunning krijgen van de Centrale. Wil hij echter zijn product in het binnenland afzetten, dan zal hij een toeslag moeten geven van 50 ct. of 70 et. (riaar gelang der desbetreffende bepaling). Dit zal Vermoedelijk geschieden dopr middel van een zegel Deze toeslag wordt natuurlijk weer verhaald op den consument zoodat de boterprijs automatisch zal stij gen met het bedrag van den toeslag. Van die toeslagen wordt een fonds gevormd, waaruit de industriemelk gesteund zal wor den. Mengpercentage van m«x. 50 Dat. deel van de bóWproduotie dat nu worden in' de margarine. Hoe groot liet mengpercentage daarbij zal rijn, zal van de omstandigheden afhangen. Het ^percen tage is bepaald op maximaal 50 pet., doch het zal geenszins noodig zijn dat liet maxi mum steeds bereikt wordt. Dat zal van den export en van het binnenlandeche verbruik afhangen Het mengpercentage zal telken male op grond van taxaties voor een be paalde termijn (men kan zich b.v. een maand denken) bepaald moeten worden. De margarinefabrikant zal echter iets minder behoeven te betalen dan den boter- prijs, die is vastgesteld! uit den huitenland- sclien prijö plus den volledigen opslag. Zijn prijs zal bepaald worden door den buitenlandschen prijs plus een zeker per centage, Vermoedelijk 80 pet.,, van den op- dag. Doet de lioter dus op de buitenland- sehe markt f 1.— en ós de toeslag 50 cent, dan zal de margarinefabrikant f 1.40 moe ten Malen Toeslag op alle mdustrie.melk. Uit het gevormde fonda wordt, zooals ge zegd, een steun verleend in den vorm van een toeslag op alle industriemelk. Die toe slag zal bij dit systeem I«jts minder zijn dan twee cent per liter (op twee cent zou men volgens de berekeningen komen bij een heffing op alle spijsvetten), doch daar staat tegenover, dat de boter iets duurder verkocht zal kunnen worden, doordat er meer zal Vorden gebruikt dan thans. Verder ligt het. in de bedoeLipg een groep spijsvetten, die niet voor vermenging vat baar zijn. op dezelfde manier als de boter met een zekeren toeslag te belasten Ande>- re zuivelproducten als de kaas b.v. zullen onder dezelfde bepalingen vallen alg de boter voor zoover zulks mogelijk is. Kaas b.v. kan nu eenmaal niet. gemengd worden. Een offer van den consument. De regeering is er zich van bewust, dat deze regeling van de consumenten een offer eischt. Toch is dat offer naar men van bevoegde zijde verzekert noodtg, omdat hiermede het platteland staat of valt. Het zal voor de plattelandbewoners ternauwer nood mogelijk zijn in 1932 de einden aan elkaar te knoopen, doch als er niets gedaan zou worden, dan zou 1933 wellicht den on dergang van het geheele platteland bren gen. Honderdduizenden zouden werkloos worden. De middenstand zou daardoor te gronde gaan. Men heeft dus slechts de keus tussehen inflatie of wat dluurdere prijken, een offer dus. Dit' offo^ig echter slechts klein, zeide men, aJtj^MBgfctedenkt dat thans nog de saJarissen^^HB^^t&nn op zulk een niveau, dat zij^M^Hpxi groot zijn als die van vóór deiv^Wlog, terwijl daarentegen de boterprijs lager is dan die van vóór den oorlog. ca. 32.000 personen hun woningen moeten verlaten. De waterstand van de Theiss is ander halve meter hooger dan sinds menschenheu- genis het geval is geweest. In geheel Joegoslavië regent het zonder ophouden tenwyl er vooraf veel sneeuw was gevallen. Tienduizenden werken aan de versterking der dijken. LAND- EN TUINBOUW. Een zelden voorkomende veeziekte. De veeartsenijkundige dienst neemt maatregelen. Geen gevaar voor den uitvoer. Het Nederl. '\correspondentiebureau in Den Haag meldèrC tl _J> Eenigen tijd geleden openbaarde zich in de Rijnstreek in de gemeente Bodegraven, een zielig onder het rundvee, die gelukkig beperkt Weef tot drie boerderijen. Het ver loop der ziekte was snel en doodelijk. De rijksseruminrichting, hei wetenschap pelijk instituut van den veeartsenykundigen dienst .stelde onmiddellijk een onderzoek in en het gelukte de ziekte te onderkennen. Het bleek te zyn een zelden voorkomende infectieziekte, genaamd de ziekte van Aujesky, voor zoover bekend voorkomende vooral in 'Brazilië. De ziekte valt niet onder de bepalingen der Veewet; evenwel trachtte de inspecteur vanvden veeartsenykundigen dienst van het district, de heer de Vink, in samenwerking met den practiseerenden dierenarts, het ge meentebestuur en de veehouders, uitbrei ding van de ziekte te voorkomen. Sedert eenige weken deden zich geen nieuwe ziektegevallen voor; deze week ech ter wel. In verband hiermee stelde de direc teur van den veeartsnykundigen dienst, prof .dr. Berger, vergezeld van den inspec teur van den veeartsnykundigen dienst in algemeenen dienst, 't Hooft en den inspec teur de Vink voornoemd een onderzoek ter plaatse in. Vandaag zal prof. dr. Berger met deze inspecteurs, dr. Lourens, den di recteur van de rijksseruminrichting, dr. Frenkel, den directeur van het staatsvee- artsenykundig onderzoekingsinstituut en met den practiseerenden dierenarts A. Burg graaf te Bodegraven een bespreking hou£ den en a.s. Maandag zal een bespreking plaats hebben met het bestuur van de af- deeling Bodegraven van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, waartoe ook de burgemeester van Bodegraven zal wor den uitgenoodigd. Men heeft hoop, de uit breiding op groote schaal der ziekte te voor komen. Voor den uitvoer bestaat niet het minste gevaar, daar de hier te lande gebruikelijke quarantaine van het uit te voeren vee alle waarborgen biedt om tijdig eventueele ge vallen te onderkennen. Uitvoer va» zuivelproducten. Naar Duitschland. Naar wij vernamen, wordt over. groote leveringen van Nederl andsahe zuivelproduc ten naar DuitecMuid onderhandeld tegen bijzondere betafmgfi voorwaarden van den kant van Duitsdhlamd. STADSNIEUWS. GOUDA, 16 April 1932. Verslag van den Keuringsdienst van Waren over 1931. Heden verscheen het verslag van den Keuringsdienst van Waren voor het gebied 's-Gravenhage over het jaar 1931, tot welk gebied behalve den Haag en het Westland ook behoort Gouda en breede omgeving. Uit dit verslag blijkt dat het aantal in specties bedroeg in Gouda 1994, Berken- woude 80, Haastrecht 134, Hekendorp 87, Moercapelle 134, Moordrecht 157, Oude water 287, Reeuwyk 182, Stolwijk 107, Vlist 24, Waddinxveen 157, Zevenhuizen 203. Van de onderzochte monsters werden bui ten de consumptie gebracht in Gouda 148 partyen, in Gouderak 8, in Haastrecht 12, in Hekendorp 2, in Moercapelle 2, in Moor drecht 16, in Oudewater 27, in Reeuwijk 10, in Stolwijk 3, in Vlist 2, in Waddinxveen 4, in Zevenhuizen 2. De gemeente Zegwaart spant van alle kleinere gemeenten de kroon, daar er in die gemeente 198 partyen buiten de consumptie zyn gebracht, echter zonder dat een enkele maal procesverbaal is ge volgd. In Gouda is in 12 gevallen proces verbaal opgemaakt. In Gouda zijn afgekeurd 6 partyen alco holhoudende dranken, 5 partijen azyn, 4 partyen gebak en suikerwerken, 16 partyen groenten en verduurzaamde levensmiddelen, 5 partyen jam, een party kaas, 1 partij limonadesiroop, 30 partijen meel en grut terswaren, 75 partijen melk, 1 party suiker, 14 partijen visch, 2 partyen vleeschwaren, 2 partyen andere eet- en drinkwaren. Schouwburg-Bioscoop. De Pierewaaier. Zeer vermakelijke film. Z\j, die in den tyd de zoo bijzonder geestige Ufa-film „De Brave Hendrik" heb ben gezien, zullen rich ongetwijfeld de acteur Roberta herinneren. De sul, de goeierd, die zich alles van zyn zwager, Frita Schulz, liet aanleunen; de komiek van het lijdende genre. „De Pierewaaier" doet ons in zooverre aan „De Brave Hendrik" denken, dat Robert ook hier weer hoogst komiek is. Maar er is toch een zeer groot verschil: Nu heeft hij de touwtjes in han den. Hy veroorzaakt zelf, soms bewust, soms onbewust, de intriges, maar hy zelf ontwart ze ook weer, en brengt tenslotte, en voor hem zelf niet het minst, alles tot een goed einde. In een plaatsje ergens in Duitechland moet «en burgemeester geko zen worden. Een van de voornaamste can- didaten is een vooraanstaand burger uit de gemeente, een metselaar, die voor dertig jaar zonder schoenen het plaatsje wss bin- l, zooals hij herhaaldelijk van zichzelf beweert Zyn schoonzoon schijnt echter ook zeer veel kans te maken. Ziehier het heele gegeven, waaromheen de intriges zijn gevlochten. Max Adalbert is de metselaarsbaas, zoo als wy hem van tal van films kennen, norsch, verwaand en onaangenaam. Johan nes Riem aim is zyn schoonzoon. Voeg bü dit alles nog de echtgenooten van de beide heereo, een danseres, Lia Noir, en een uit? gedroogde schoolmeester en ge hebt zoo ongeveer alle personen, die noodig zijn voor liet opbouwen van deze vermakelijke film. By het voorprogramma zien we Guus Weitzel, die voor de A.V.KO.-microfoon een programma-nummer aankondigt, n.l. Marcel Wiedrioh, die voor ons zingt: „Ich möchte 'n mal wieder verliébt sein". Schaakclub „Messemaker". Donderdagavond speelde een vijftien-tal leden van de Schaakclub „Messemaker" tegen de Schaakclub ,Kjjkuit" van Oudewa ter op de bovenzaal van het Café-Restau rant ,,Het Schaakbord". De uitelag luidt als volgt: „Messemaker" „Kijkuit" J. G. C. Kamphuizen—J. Pieterson 01 A. RietdijkJ. W. van Hulst 0--1 J. Reneman-J. van Ede 01 Th. Tukker—N. Hey tj01 W. Bokhoven—A. Hey t0 F, EynwachterJf»r. Bouwier 1 A. van ErkMr. Verhagen 01 J. J. Jager—J. de Ruiter01 P. de MolK. Hart 01 J. RemJ. Joosten i0 W. Groenendijk- -H Krl'ger 1—6 C. F. "an Tonger.oo—J Koren 10 A HollebeekE. Rahms 10 L. J. JoostenJ. Heodr.ks 10 A. van den Heuvel— C. Stolwijk- r- 7%-7»/6 Biljartwedstrijd. Woensdag j.l. werd de biljartwedstrijd tusschen de beide zusterverenigingen „Ons Genoegen" en de R. K. Leesvereeniging af gespeeld. Het slot van dezen geanimeerden stryd was een overwinning voor de R. K. Leesvereeniging 3466 tegen 3327. Daar door is zij voor een jtfcir in het bezit ge- komen van de zilveren wisselbeker. Beide verenigingen hebben nu deze beker een maal gewonnen, zoodat er nog wel eenige keeren om dezen pry's gespeeld zal moeten worden. De medaille, door het bestuur der Lees vereeniging voor de wedstrijd beschik baar gesteld, werd door den hoer J. Donker gewonnen. Aangereden. Door F. W. S. is by de politie aangifte gedaan dat hy op 14 April, des namiddags omstreeks 6% uur op de Rott. dijk nabij het Buurtje is aangereden door den bestuur der van de auto H 77315, waarbij hy is ko men te vallen en een der wielen van de auto over zyn rechterbeen heeft gekregen. De man is door dokter v. d. Nagel verbonden en moet volgens diens advies eenige dagen rust houden. Door de politie wordt een nader onder zoek ingesteld. Thalia-Theater. Maurice Chevalier in „De lachende luitenant". De historie is gedeeltelijk „Ein Walzer- traum", en speelt zich af in ontzaggelijke zalen met glimmende parketvloeren; zalen, bevolkt niet prachtige adjudanten en ern stige ceremonieméeeters. Het is de roman van een luitenant die bij ongeluk tegen een prinses knipoogde en op keizerlijk bevel niet haar verloofd wordt. Tegen zijn zin natuurlijk, want hij ós verliefd op de pit tige Franzi, die etehgeigerin is in een bui- tenrestaurannetje van Weenen, waar mlen met een glag wijn en een melodie van Straues geluk vindt. Maar het kleine hof- treintje uit Flausenthurm rolde naar Wee nen, en Nicki, luitenant van de eerewaoht, knipoogde tegen de prinses, hoewel zijn be doeling wag Franzi een teek®ntje te geven. Hij probeert er zich, door nog betooveren- der te glimlachen, uit te redden, maar te- vergeef soh, en als prinsgemaal betreedt hij het kleine koninkrijk Fiausenthurm, dat geen vreugde kent. En het «lot is dat het hei kleine Weenache meisje het hart breekt. Het is een boeiende, vroolijke, amusante en opwekkende film, die in de serie van de beste filme in dit genre zijn plaats ten volle verdient. Luohtig en geestig, vooral in de teekening van de belachelijke sfeer van zoo'n klein hof, door een scène aan de ont bijttafel, een incidentje tijdens het daner en iets ondefinieerbaar ridicuuls in een schijnbaar gewióhtage ceremonie. Maurice Chevalier weer zooals wij hem reeds kennen, en hij wordt bijgestaan door een tweetal uitstekendie actrices Claudette Colbert en Miriam Hopkins. Thai iarTheater brengt met deze film en een uitgebreid voorprogramma, voortreffe lijk amusement en het lis dan ook geen won der dat de voorstelling gisteravond reeds zoo goed aJ6 uitverkocht, was. Ontsporing op de lijn Gouds-Schoonhoven. De trein Gouda—Schoonhoven is gister middag even voor drie uiir te Bergambacht door onbekende oorzaak op een wisselplaats uit de rails geloopen. Locomotief en bagage wagen geraakten uit de rails. Er vonden geen persoonlijke ongelukken plaats. Het verkeer in beide richtingen ondervond ge durende vijf ui Burgerlijke Stand. GEBOREN10 AprilHelena Johanna, d. v. W: Zandijk en M. C. Kwinkelenberg' Mosstraat 20. 12 April: Adriana, d. v. A. Oudshoorn en M. de Kooter, Wachtel straat 27. Catharina Antonia, d. v. A. Borst en A. M. Schoonderwoerd, Willens 14. 18 April: Zwaantje, d. v. F. Lip en M. H. Beumer, Erasmusstraat 17. Jo hannes, z. v. B. J. den Houting en J. Nels, v. d. Palmstraat 119. Maria Petronella, d. v. L. C. de Haan en A. Th. Nieuwenhui- zen, Zoutmansplein 17. 15 April: Adria- nus Theodorus, z. v. G. A. de Moree en S. W. C. Leeflang, Zwarteweg 48. ONDERTROUWD: 14 April: E. Verhiest en P. J. Teeuwen. OVERLEDEN12 April: Neeltje Wem- mers, 21 j. - Cornelia Verkerk, geh. met M. Boer, 78 j. 13 April: Dirk van den Too ren, 67 j. Agenda. 16 April Bloempjesdag voor het Sanato riumfonds van ihet Nederl. Verbond van Ziekenkassen. 20 April Gebouw Daniël E.H.B.O. afnemen examen. Zondagsdienst doctoren. By afwezigheid van eigen huisarts kan men zich vanaf hedenmiddag 3 uur tot morgenavond 12 uur wenden tot de doctoren Dr. de Boer, Gouwe 115 en Dr. C. v. Elk, Kattensingel 79. Apotheken. De apotheek van Mevr. de Wed. A. H. Teepe, Gouwe, zal vanaf heden tot en met 22 April, benevens den daarop volgenden nacht geopend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. STOLW1JJL Een zoontje van den h*er P. M. liad het ongeluk niet het graasnijden een stukje van rijn vinger te snijden. De jongen moest zich onder behandeling van dr. Adam stel len. Zondag 17 April. Rem. Kerk, lOIWi u. v.m. Ds. H. Cramer. 6 u. n.m. Voor de Ver. v. Vryz. Herv. Ds. J. D. v. d. Veer, Ned. Herv. Pred. te Rijswijk (ZjH.). Onderwerp „Jephta'a offer". St. Janskerk, 6 u. n.m. Ds. M. Verweij te Reeuwijk. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. De heer J. L D. v. d. Roest, oud-Zendeling. Geref. Kerk/ Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5) u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Leendiensten. 18 April 7% u. Aanbevelend, n.m. Ds. Kok van Veenendaal. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. v.m. en 6 u.«n.m. Ds. Croes Ver. Calvjjn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. De heer Vroeg in de Wey, g.o. te Mididelharnis, Gebouw „Tot Heil des Volks", Peperstraat, 10 u. van. en 5% u. n.m. Godsdienstoefe ning. 21 April 7t% u. n.m. Ds. J. Overduin. BERKEN WO UDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. ten brug- gecate. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Da Uitman van Moercapelle. 6 u. nun. Ds» Stehouwer uit Alphen. Rem. Kerk, 10 u. vjn. Mr. Ryksen uit Gouda. Chr. Geref. Gemeente, 9Mi u. v.m. en 6 u. njn. Leeskerk. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. Petersen. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. De heer Lykle- ma te Waddinxveen. 6% u. n.m. Ds. Kleyne te Willige Langerak. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 9% u. vun. en 6% u. n.m. Preeklezen. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. vjn. De heer W. v. d. Ven, Theol. Gand. te Leiden. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 9}# u. v.m. en u. n.m. De heer Wildschut, g.o. te Rotter dam. j Geref. Kerk, Leesdiensten. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6 u. n.m. De. P. de Looze. Rem. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. v. Noot en. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. iun. Ds. Dippel. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 9% u. v.m. Ds. M. Verweij. 6% u. njn. Preeklezen. MA RKTBERKÜHTEN. Kaasmarkt Breukelea. 16 ApriL Aan de kaasmarkt waren heden aangevoerd: 8 wagens, met te zamen 333 stuks kazen, gewicht pl.m. 2331 K.G. Prys le srt. m. run. f 20—22, 2e art. m. rjn. ƒ17—19 per 60 KG. Leeuwarder Markt. 15 April: Sleutelkaas 318, Nagelkaas 8— 12, Goudakaas 1138, Edammerkaas 12— 33, aanvoer 28155 KG. Mjjnboter ƒ1.01, 1.—0.99 per KG. Veiling-boter 0.90, 0.65 per KG. Aanvoer 9 derde, 26 zesde 1 twaalfde vat, Commissie L Nlkk*l B«garandeerd roastvrlj DIKKE BANDEN KOGELWIELEN •f TIENDEwEG GEMENGDE BERICHTEN. Eet| nieuw plaq voor Radiodistributie. Een Haagecho radio-firma deelt aan de Telegraaf mede aan den minister toestem ming gevraag te liebben over geheel Ne derland een radio-distributienet te mogen amjleggerv hetwelk zou komen te liggen op de hanen der Nederlandsche Spoorwegen. Deze laatste hebben verklaard in principe geen bezwaar tegen dëzen aanleg te hebben. Bedoelde firma stelt aich voor, dat de ororoepvereenigingen haar programma's ter verspreiding zouden afleveren en op deze wijze eiken dag en op elk uur kunnen uit zenden. De bedoeling ia verdler, om het dra- dennet. rechtstreeks met buitenlandlsolie studio's te verbinden, zooals ook wel in het buitenland geschiedt (Duitschlandt-Oosten- rijk). Op elk station wordt aan die gemeenten de uitzendiing (zoo mogelijk in 6 program ma's) afgeleverd, die weer voor verdere dis tributie zorgt. De firma meent, dat ook de staat een groot bedtag aan inkomsten zou kunnen touolieeren en dat het enorme kapitaal, dat <>P het oogenblik in radio is gestoken, ge- leidelijk zou kunnen verminderen. Dit alles en zelfs het verdwijnen van ont vangtoestellen ziet bedoelde firma reeds in de toekomst, doch wij gelooven niet, zoo toekent de Telegraaf hierbij aan, dat het spoedig daartoe zal komen. Afgezien daar van, dat de radio-distributie dn een geheel andere phase zou komen, indien dit plan zou kunnen worden verwezenlijkt, zullen toch de meeste radio-enthousiasten er prijs op blijven stellen om meer te kunnen blij- van ontvangen dan distributie hun bieden Alg. Secretariaat der Ned. Het hoofdbestuur dier Nederlandsche Reis- vereeniging zal op de a.s. algem. vergade ring voorstellen, hét algemeen secretariaat op te dragen aan een daarvoor te benoe men ambtenaar. De werkzaamheden zijn te veel geworden, om in vrijen tijd rtf te doen. Het principe, dat het bestuur zijn taak be- angeloos verricht, kan op die wijze blijven bestaan en het hoofdbestuur acht cllaze op lossing in het werkelijk belang der vareeni- «ing. LUCHTVAART. De vliegramp in Indlë. Nog een slachtoffer. De overblijfselen van dë verongelukte Homier Wal-vliegboot met de Vermiste in zittenden zijn volgens berichten uit 8oera- baja nog niet gevonden. Waarschijnlijk ds het wrak weggespoeld. Een lichter met bun kers heeft aich gespoed naar de plaats waar de ramp geschiedde. De majoor-oooatabel C. W. Christian.!, de eenige inzittende die tot nu toe werd opgepikt, ie aan de beko- men brandwonden everleMn. SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL. Het Belgische elftal weer verzwakt. De achterspeler Nouwens moet ook In het Belgische elftal is op het laatste oogenblik een wyziging gekomen. In verl band met een blessure van den achterspeler Nouwens, is deze vervangen door den re servespeler Lavigne van de R.C. Brussel. Behalve voor Hoydonckx heeft men dus thans ook voor Nouwens een invaller moe- ten kiezen, hetgeen voor de achterhoede een aanmerkelijke verzwakking beteekent. In verband met het feit, dat Lavigne re serve was, is voor hem als reserve aange wezen Chantraine van de F.C. Luik. De reservedoelman Badjou kan eveneens niet meekomen, voor hem is de doelverde- diger van Berohem Sport Woestadt gekozen. RAADSELS VOOR DE JEUGD. Oplossingen van de raadsels van vorige week. 1. Wang, lang, gang, rang. 2. Gouda, Ede, Delft, Uden, Ruurlo, Buren, ter Aar. 3. Gier. 4. Machinist. De boomblaren waren: eik, noot, esp, kastanje, lianenblad, berk, populier. De prys viel by loting ten deel aan TRUUS en NEL TURION, L. Tiendeweg 22. Nieuwe raadsels. 1. Welke jongensnaam van 7 letters blyft omgekeerd dezelfde 2. Maakt een zuü van: kies bol 3. Welke schoen wordt aan geen enkelen voet gedragen? 4. Ik kijk naar alle kanten, Toch ben ik maar heel klein, Tc Kan vliegen en Tc kan loopen, Wie zou ik toch wel zyn? 5. Verborgen lichaamsdeelen. O, Tante Claar, u gaat toch niet voor goed weg? Kom toch gauw, An! Gerda wacht op je. Het mes zal wel terecht komen; ik zoek niet langer! Heb je de visch al soms weggezet? 6. Vul de rijmwoorden in: Kuren heeft de maand April: Zy doet juist maar, wat zy Kan soms lief en vriendlyk zijn, Vroolijk en vol zoime. Soms verdrietig en heel kwaad, Zooals 't bö de jeugd wel Lijken op Apr»? Niet graag! Is me dat een domme Van April houd ik dan maar, Als lieflijk is, niet Nu April, je weet d»s goed, Hoe je eiglijk wezen Oplossingen inzenden aan de Redactie van de Goudsche Courant, Markt 81, Gouda. OP REIS/ Jaarboek 193? Neder), Rfltavereeniging. Het jaarboek 1932 der. Nederlandsche Reisvereeniging, dat ons ter kennismaking werd gezonden, bevat ook ditmaal, evenals ieder jaar, tal van wetenswaardigheden be treffende de Nederl. Reisvereeniging. Be halve de programma's van de beide Gene- rale's 1932 vindt men er de programma's van alle vereenigingsreizen en reizen van specialen aard, een beschrijving van de voornaamste bezienswaardigheden in Ne derland, de besturen der afdeelingen, ver schillende wetenswaardigheden en wenken betreffende het reizen in binnen- en bui- omtrent het reizen in het algemeen en het werk der N. R. V. in het bijzonder. De jaarboekjes zyn werkrygbaar by den secretaris der afdeelfttg, den heer A. de Weger, Bogen 25. RADIO-NIEUWS. Zondag 17 April. Hilversum: V.AJLA. 8.15-6.30 Li chaamsoefeningen 8.30 Esperantocureua 8.56 Voetbalmededeelingen en Postduiven- bfriohten; 9.05 S. S. Lantinga over.- „Aan bevelenswaardige bloemgewassen voor den tuin", 9.30 Gramofoon; V.P.R.O. 10.30Mor genwijding, A.V.R.O. 12.00-1.45 A.V.R.0 Klein-orkest en Gramofoon; 1.45—2.15 Boe kenhalfuur 2.154.00 Ooggetuigeverslag van den Internationalen Voetbalwedstrijd Holland1—België in het Olympisch Stadion te Amsterdam4.00—4.45 KoVace Lajos en zijn Orkest4.45—5.00 Sportberichten en Gramofoon. V.A.R.A 5.00 Kinderuurlje 6.00 V.A.R.A-Orkest. 6 45 Literair halfuur, tje. 7.30 Vervolg concert; A.V.R.O. 8.00— 8.15 Naeuws- en sportberichten8.15-9.30 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 9.30—10.00 Koos Koen bereidt en serveert een brui- ioftsdiner 10.00-10.25 Omroeporkest, 10.25 -10.40 Gramofoon 10.40-11:30 Omroep-Or- kest; 11.30-12.00 Gramofoon. Huizen: N.C.R.V. 8.30—9.30 Morgen wijding; K.R.O 9.30-10.00 Gramofoon 10.00—11.45 Hoogmis uit de kerk van dén H. Kranctecanus van Assisiê te Amsterdam 11.46-12.00 Middenstandskwartiertje! 12.00 —12.10 Gramofoon 12.1(312.3q Sugène van Herpen over; Het Joodsche riement in de Nederlandsche LetterkiuKÏe; 1.30-2 30 Haydn-herdenking2.30—4.30 Uitzending van den Voetbalwedstrijd Nederland-Bel- gië uit het Stadion te Amsterdam4.30— 5.00 Zaekenhalfuurtje, N C.R.V. 5.00-6.20 Orgelbespeling5.20 Afvaardiging diensti van het Zend. echtpaar D. Rijkhoek naar Samosir (Sumatra) uit de Vrije Evangeli sche Gemeente te Dordrecht; na den dienet tot 7.45 Orgelbespeling, K.R.O. 7.45-8.10 Prof. R. Welflchem O.P. over: „Christus, onze broeder"; 8.10-8.15 Voetbaluitslagen; $15—10.40 Concert door de Kon Zangver. „Maastrechter Staar" te Maastricht; 9.30 Nieuwsberichten 10.4011.00 Epiloog door het Klein Koor. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT ,16 April. Verwachting: Meest matige, tydelyk krachtige Oostelijke tpt Noord-Oostelyke wind, meest gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen n erslag, waarschijnlijk iets kouder. Verdere vooruitzichten: weinig verande ring. Stor m w aarsch u w ingsdienst Geseind van de Bilt: Gisteravond 19.55 aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Weest op uw hoede. ADVERTENTIEN. VOOR DIRECT GEVRAACD een Aanmelding tusschen 78 uur KLEIWEG 11. 8 Gegadigden voor der bovengenoemde tuintjes gelieven zich zoo spoedig mogelijk aan te mel den bij den secretaris D. DULLEMOND, Krugerlaan 165. heeft nog eenige uren lieschikbaar tot het bijwerken van leerl. voor toe latingsexamen tot H. B. S., Gymn., Kweekschool enz. Br. onder No. 65, F. BÏJLSMAs Boekhandel, L. Tiendeweg 18, Gouda. GEVRAAGD bii firma T. ZAAL, Banketbaikkerij, Markt 82, nette v. g. g. v., voor wegbreïigw^rk en bakkerij. Leeft. pl.m. 14 jaar, goed kunnende fietsen. 10 TE KOOP: en andere huish. zaken. MARTENSSINGEL 31.10 Nederlandsche Spooiwegen N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht. N.V. Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij te Utrecht. 3 MEI 1932 te 14 UREN in het Hoofd administratiegebouw (ILI) te Utrecht. van de dubbele waohterswoning no. 18 by K.M.- 29.058 van den spoorweg Utrecht Gouda. Voorwaarden van inschrijving zyn A 0.50 verkrijgbaar op kamer 615, Hgb. Ill te Utrecht, op het bureau van den Ingenieur van den Weg te Utrecht en by (Jen Opzich ter van den Weg te Gouda. By inzending van het bedrag pé^ post wissel daarop te vermelden: „Afbrjiak wo ning 18". DE DIRECTIE. bekend met de massa-productie van buffetten en dressoirs in groote fabriek van groote plaats in den omtrek. Brieven met opgave van godsdienstige beginselen en hoe georganiseerd alsmede ten dienste staande referenties onder No. 1511 aan het Bureau Goudsche Courant, Markt 81. 20 TE HUUR met voor- en achtertuin aan de Krugerlaan. Voorzien van badkamer met ingebouwd bad, geyser en vasten waschtafel. <2$ Te bevragen: K. SPEK, Krugerlaan 11. Tel. 2877. t 'A» 9

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 2