OPERABAL 13 CIMARRON thalia theater CAREL KROPMAN HOEDEN RICHARD DIX Bedriegelijke namaak LEKKERE KOFFIE t'AATSTE BERICHTEN X, Beurs van Amsterdam. Schouwburg Bioscoop - Gouda DE GROOTE1 AVONTURIER Heerenhuizen 30ct- per hal/ pond oonJscui Vexrtdu/iq' 'n groofPirxdci-tdblet Waarschuwing Wood'Milne uSTen BULLDOG hakken VAN ff LIE'S PAKJES KOFFIE SPECIAAL AAI BEVOLEN GROEN MERK 40 Cf p«r hallpondspakja BLAUW MERK 35 O. per hallpondspakja CIRKELKOFFIE 32 Cl par hallpondspakja MAGNEETKOFFIE 28 Cl. par hallpondspakja FAKKELKÓFFIE 24 Cl. per hallpondspakja VRAA«T UWEN WINKELIER Tegelijk i# voor het later weder opnemen van onze juivel wc por tee rende rol noodza kelijk, den: Uitvoer thans zooveel mogelijk in «tand te houden. Hierbij zal rekening hehooren t0 worden gehouden met do om standigheid, dat de maatregelen van andere rogeeringen dit niet weinig zullen verzwa ren. Dit voor oogen gehouden, moet worden aangenomen, dat de export van boter, wel ke in de jaren 1929, 1930 en 1931 gemiddeld ongeveer 37.000.000 K.G. bedroeg, over 1932 slechts zal bedragen 18.000.000 K.G. Dén uitvoer van deze hoeveelheid dan ook wer kelijk mogelijk te maken, is een der doel einden der voorgedragen regeling. Uit het te vormen crisiszuivelfonds zal op alle melk, welke ondercontrole ver werkt is, een zoodanige toeslag worden ver strekt. dalt de netto-opbrenget der melk van een zeker vetgehalte per K.G. een bepaal den richtprijs bereikt. Er moet gelegenheid zijn den richtprijs te toetsen aan de ge gevens omtrent Idle factoren, welke de pro ductiekosten uitmakien. Als inkomsten, waaruit liet crisiszurivel- fondS zijn baten zal trekken, denkt de Re giering zich de opbrengst van merken, wel ke tegen een prijs, variabel voor verschil lende tijdvakken, beschikbaar zuilen wor den gesteld. El- zal met kracht moeten wor den gewaakt tegen het gevaar, dat de prijs- opzet zou worden vefhanld op den leveran cier van die melk. De Winkelsluitingswet. Verbond van Ned. Werkgevers vraagt uitstel. Het Verbond vün Nederlandecho Werk gevers heeft zich in verband niet een vroe gere corregBond'entie opnlieuw gewendi tot den minister van Arbeid. Handel en Nijver heid met het vërzoek de invoering Van de Winkelsluiffgswet uit te «tellen. In verbal» met idit verzoek zou nahr 't oordeel van 't Verbond de invoaiung van het nieuwe Werktijdenbesluit voor wankels voorloopig oveneeaiB opgeschort moeten worden. Het Verbond blijft overigens vaar mee ning,. dat de invoering van do Winkelslui tingswet in dezen moeilijken tijd belem merend zal werken op de noodzakelijke verlaging van de distmbutiekosten, aange zien van de beperking vah de verkoopmo- gelijkheid. zoowel tijdelijke als blijvende vermindering van het debiet wordt verwacht Tijdelijk, omdat het geruimen tijd zal du ren voordat het publiek zich eenigermato bij de nieuwe regeling zal hebben aange pastblijvend, omdat een deel van den een maal verloren afzet op den duur niet nreer zal worden ingehaald,, omdat, het publoek. wanneer het, eenjpaa! ontwend as- aan het koopen van bepaalde artikelen, er niet spoedig weer toe zal overgaan deze arttuke- ien op den ouden voet aan te schaffen, vooral nu de tijdsomstandigheden tot. een beperking van uitgaven nopen. Verlaat de ex-keizer Doorn? Een uitnoodiging om naar St. Thomas te gaan. Voor herstel van gezondheid. Volgens te Washhgton ontvangen berich ten heeft de gouverneur van de vroeger D.-ensohe thanfi Amcrikaansche Virgin- -landg medegedeeld. dat de Handel.dianier en eon particuliere orgnnisatae van het eiland St. Thomas \hc-t grootste, van de eilandengroep, dat een oppervl.ukte heeft ven 73 K.M.2, met een inwonertal van 10.000, waarvan 7800 in de hoofdstad St. Tiiomas) den vroeperen keizer \an Duitseh- Innd uitgenoodigd tot herstel van zijn ge zondheid naar Si. Thomas te komen. Deze uitnoodiging zou het gevolg zijn van kran tenberichten. volgens welke den ex keizer het West-Indische klimaat door zijn medi sche raadgevers warm zou zijn aanbevolen. De Amerikaansohe regeeringinstonties weigeren mededeelingon te verstrekken no pens de aan den ex-keizer gezondlen uitnoo diging. Officieus verluidt evenwel, dat de Ainerikaansehe regoering waarschijnlijk L. en bezwaar zal maken, ingeval de vroe gere geallieerden eveneens rin een verblijf van den ex-keizer op St. Tliom men. EERSTE KAMER. Wijziging Departementale indeeling. Het ontwerp z. h. st. aangenomen. De Eerste Kanier behandelde gistermid dag o.m. het wetsontwerp tot regeling der departementale indeeling. De heer We^terdij-k acht de nieuwo in deeling woinig doelmatig. Beter ware het geweest, indien een meer doelmatige indee- iing nu te duur is. de hergroepeering uit te •stellen. Wanneer er geen afzonderlijk de partement v-oor den landbouw kan komen, ia een diurocteur-generaal noodzakelijk. De heer De-^ijselaep verdedigt het stand punt dat de Kamer verplicht is het ontwerp aan te nemen omdat de Kroon de bevoegd heid heeft tot instelling der departementen. Minister Duys slunt zich aan bij den heer De GijseJaer. Hij verdedigt verder de voor gestelde indeeling en betoogt dat de dienst van den landbouw tóiet te scheiden was. üe lancjbouw heeft immers groot belang bij een goede economische voorlichting. Op het oogen blik heeft spr geen behoefte aan een directeur-generaal van den landbouw, maar spr. kan zich vooratellen, dat die behoefte kan opkomen. Veel zal er dan van afhan gen of een geschikte persoon te vinden is. Het ontiwerp werd z h. st. aangenomen. De vergadering werd gesloten. 459e NED. STAATSLOTERIJ. 3e klasse. Trekking van Donderdag 21 April. Hooge pryzen: 1000.—: 9175 200.—: 2048 Prezen van 45. 206 320 526 548 695 727 849 865 1329 1781 2161 2184 2731 2893 3352 3416 3764 3943 4135 4837 5011 5074 5220 5619 5630 6020 6699 7138 7355 7386 7510 7617 7805 8311 8341 8692 8850- 9111 9580 9634 9673 10023 10122 10173 10212 10232 10330 10691 10118 10878 10930 11270 11487 11506 12153 12566 12568 12649 12712 13392 13773 13988 14098 14139 14155 14168 14488 14591 14826 15171 15192 15572 15673 15769 15934 16031 16277 16378 16456 16477 16549 16836 17333 18078 18139 18491 18931 19022 19170 19261 19267 19291 19472 19637 10460 20768 20826 20904 GEMENGDE BERICHTEN. De electrische fiets. Enkele bijzonderheden omtrent het nieuwe rijwiel, dat in Mei a.s. in den handel komt. 's Nachts laden. Geruischloos voorwaarts! Omtrent de electrische fiets, de nieuwste vinding van Philips, vertelde de directie van de N.V. Simplex Machine- en Rijwiel- fabriek te Amsterdam één van de Vijf genoemde fabrikanten van het nieuwe rij wiel de volgende bijzonderheden aan de bladen. De electrische fiets zal rijden op accu en motor do accu's van Varta, de motoren van Emi te Utrecht volgens «en door Philips ontworpen systeem, waarthj een snelheid van 22 K M. bereikt en op de ge- laden accu 80 K.M. afgelegd kan worden. Men kan thuis, bijvoorbeeld 's nachts, de accu bijladen met behulp van een bij nadio- nienschen welbekenden gelijkriohter. De levering van den gelijkwchtei' is bij den prijs van het rijwiel inbegrepen en deze zal minimaal f 230 bedragen. Dit ig dus méér dan de rijwielen met lichten motor kosten. De electrische fi^ts 'krijgt haar accu's laag tusechen trappens en voorwieL gemon teerd. den motor even beneden het zadel. De voortbeweging geschiedt door ketting- overbrengirig op het achterwiel. Men be dient den motor door middel van draaibare handvatten van het stuur: er zijn geen var- snellingen. Het bijzondere van het electrische rijwiel zal de geruischJooze gang zijn,, als door den wind voortbewogen of door een onaieht- baar koord getrokken, zullen d'e fietsers lang3 de wegen gaan Vermoedelijk zullen de electrische fietsen in Mei a.s. rin den handel komenwielen, frame, e.d. zijn van speciale constructie. De electrische fiets is één geheel, een ge woon rijwiel kan niet „electriaeh" worden gemaakt. In hoeverre de nieuwe ..karre tjes" rin een behoefte zullen voorzien en hoe zij in de practijk zullen voldoen, zal de naaste toekomst moeten leeren! Het overtuigende bewijs. Op den Hoogen Rijndijk te Leiden stond een auto van den heer v. d. K. uit Zoeter- woude. üe aandacht van een 17-jarigeu jongen. S. v. d. Z... werd gaande gemaakt, niet zoozeer door de mooie auto, ais wel door een mdoi gekleurd rond plasje, dat zich onder de auto bevond. In de stad, waar dagelijks vele chemische proeven .worden genomen, valt het niet te verwonderen, dat de jongen nieuwsgierig waa naar de chemische bestanddeelen van het mooi gekleurde plasje, aldus schrijft men aan de ,,N. R. Ct.". Bestaat het vocht uit water, aldus de chemriicus in spe, dlan is het niet brandbaar; zou het benzine zijn. dan ware er .«en aardig vuurtje te maken... Deze twijfel hehoefde niet larng te duren. De jongen wierp een brandende lucifer ra den plas. Er ontstond een flinke vlam, die oversloeg op de benzinetank van de auto. met liet gevolg, dat deze binnen zeer korten tijd in vuur en vlam stond. Toéii de brandweer met de groote motor spuit ter plaatse kwam, bleken en 't plasje én de auto door het vuur verzwolgen te zijn. Weer een ongeluk roet het „Levende projectiel". Bij Gleich te Zaandam. In de gisteravond' tie Zaandam gegeven voorstelling van het circus Gleich heeft zich weer met een der twee nienschelijke kogels een incident voorgedaan. Nadat degeen. die uut liet raket geschoten was, op het valnet terecht, gekomen was, bleef hij bewusteloos h'ggen. Toegesnelde artisten brachten hem naar de kleedkamer, waar men er na eeni- gen tijd in slaagde hem bij te brengen. De oorzaak van dit ongeval wordt toegeschre ven aan het verkeerd terecht komen in het net waardoor hem de luqjittoevoer werd af gesneden. Het geval bracht groote ontstel tenis onder de toeschouwers teweeg. Geluk kig heeft het voor den betrokkene geen na- deelige gevolgen gehad. TWEEDE KAMER. Het wetsvoorstel Ebels aangenomen. De motie Knottenbelt ingetrokken. Dr. Colijn contra Da. Kersten. De Tweede Kamer bracht gisteren het debat over de motie-Knottenbelt eu over die van den heer Hiemstra ten einde, na dat de heer Ebels (vd.J het genoegen had 1 mogen smaken, dat zün wetsvoorstel in- zake de loopende pachtovereenkomsten met Uiagenoeg aigemeene stemmen werd aange- j nomen, t Alleen de eenig aanwezige commu nist, VVynkoop, stemde tegen). Daarop volgde een interessante rede van dr. Colyn over beide moties. De leider der anti-revolutionnairen gat ronduit te kennen dat eigenlyk ieder de motie-Knottenoelt zou kunnen onderschrijven ter wille van het welzijn van ons volk. Men moet loonsverla ging, althans voor bepaalde bedrijven, aan vaarden als één middel, doch niet als het middel. Zij zal niet te vermijden zijn. De regeering kan langs radirecten weg invloed op de loomen uitoeienen; zy kan er wel toe overgaan, in de overheidsbedrijven de loo- nen meer in overeenstemming te brengen met het algeaneene loonpeil, doch zy Kan weinig' rechtstreekse hen invloed uitoefenen op de hooge loonen in de bouwnijverheid. Per saldo is het de macht der economische feiten, die alleen-beslissend is. Voor het overige leverde dr. Colyn felle critiek op ds. Kersten, in het bijzonder op diens voorstelling van zaken als zou de sociale verzekering den. landbouw ten ver- derve voeren. Dit is aldus de heer Co lyn pure demagogie. Een qualificatie, die de voorzitter in dit verband wel wat al te kras achtte, maar die, wat haar zin be treft, toch door den spreker werd gehand haafd. Minister Verschuur schetste in zyn be- antwoordingsrede den ernst van de crisis, die wy allen behooren te kennen. Men kan aldus Z. Ex. niet betei; doen dan het volk de waarheid te doen weten. Verlaging van productiekosten en van vele loonen is noodzakelijk, doch zy behoort in onderling overleg tot stand te komen,' De commissie-Kan heeft niet in een sfeer van voldoende onderling vertrouwen kun nen werken ea zy is daardoor gestrand, doch de Regeering is bereid te allen tyde de rol van eerlyk bemiddelaar op zich te nemen. In zijn repliek erkende de heer Knotten belt, dat het doel van zyn motie feitelijk is bereikt, weshalve hij deze introk. Tot in stemming van den heer Hiemstra, die de zyne handhaafde. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 21 April. Hoogste stand 764 4 te Helsingfors. Laagste stand 748 8 tc Shields Verwachting Matige tot zwakke, zuide lijke tot zuid-westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvankelijk nog enkele regen taten. Overdag iets zachter STADSNIEUWS. GOUDA, 21 April 1932. Vergoedingen ingevolge de L. O. wet. Gereformeerde school voor 1. o. Gezien, de aanvrage van het bestuur der vereeniiging tot stichting en instandhouding van vrye sohole» op Gereformeerden grond slag om de gemeentelijke vergoeding, be doeld in art. 100 der E. O-wet 1920 over het jaar 1930 van de jaarwedden hunner boventallige onderwijzers voor zijn schooi voor gewoon lager onderwijs aan de Kei zerstraat 69, stellen B. en W. den Raad voor die aanvrage in te willigen en de ver goeding te bepalen op 1520.16. Vergoeding aan de bijzondere Ingevolge art. 103 vierde lid der L. O.- wet 1920 kan na de vaststelling der ge meenterekening 1928 door Ged. Staten, de vergoeding der bijzondere scholen over dat jaar worden bepaald. Overeenkomstig de gemiddelde koster, per leerling by, het openbaar onderwijs wordt die vergoeding gesteld op 16.27 per teerling voor het gewoon lager onderwijs en op 19.82 per leerling voor het uitge breid lager onderwijs inclusief '0.50 ad ministratiekosten. Deze vergoeding bgteekent voor de Groen van Prinstererschool ƒ4128.51 Da Costaschool - ƒ3794.78 Gereformeerde school v. 1. o3*/l3.33 v. u.l.o128.83 (1 kwartaal) Prinses Julianaschool voor 1. o. ƒ4250.54 Prinses Julianaschool 1451.82 R.K. School Spieringstraat 16 ƒ3750.24 BK. School Spieringstraat 18 ƒ3066.90 ■R.K. Schooi Peperstraat la 3209.26 R.K. School Westhaven 24 ƒ3892.60 R.K- School Lethmaetetr. 45 ƒ3091.30 R.K. Schooi voor u.l.o1144.61 Totaal ƒ35.122.92 Van dit bedrag is door de hiervoren ge noemde schoolbesturen in voorschot genoten 18.U9.09, aan schoolgeld is ontvangen 3Ö82L84), er is nog uit te betalen aan deze schoolbesturen 13.646.92, terwijl door een drietal schoolbesturen moet worden terug betaald te samen 325.95. I De bijzondere neutrale school. Daar voor de scholen der schuolvereeni- ging voor .bijzonder neutraal onderwijs voor Gouda en omstreken met de bepaling der vergoeding krachtens art. 101 I* O. over 1928 teveng een periode van drie jaren is afgesloten, behoort voor deze scholen tevens te worden overgegaan tot de z.g. drie- jaariyksche afrekening overeenkomstig het achtste lid van art. 101. Voor de school voor g. 1. o. bedraagt de vergoeding over het genoemde driejarig tijdvak 721/1.35. Daarna heeft het school bestuur genoten 9558.60 of 2357.25 te veel. Voor de school vo:r u.l.o. bedragen vergoedingen *esp. 3334.24, 4692.80 1358.56. In totaal moet dit schoolbestuur dus terugbetalen 3715.81. Een recognitie^quaestie opgelost. In zijn vergadering van 17 November 1930 besloot de /Raad om tegen den heer W. Slont in eerste*} aanleg en zoo noodig in VAR zijn i 30 Beter èn Goedkoopte. cassatie een proces te voeren, teneinde be taling eener recognitie te verkrijgen. Na uitvoerige kadastrale recherche, dig het bestaan van het recht der gemeente des te duidelijker aan het licht deed komen, iwerd de firma ,,De West-Indische Bananen- iidel" W. Slont, waar het pand, ten laste waarvan de onderhavige recognitie ver schuldigd is, was ingebracht, op 12 Maart j.l., te dezer zake gedagvaard. Zonder dat het evenwel tot behandeling der zaak voor de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam gekomen is, heeft genoemde firma de ach terstallige termijnen betaald. Verhuur gerioleerden grond aan Th. Meyer. De heer Th. Meijer, wonende Boelekade 139, alhier, heeft een gedeelte van de ge dempte Jan Verzwollewetering in huur ge raagd, en wel een gedeelte ter grootte van 10 M2. B. en W. hebben tegen deze verhuur geen bezwaar en stellen den Raad voor daartoe op de gebruikelijke voorwaarden te beslui ten. De werkloosheid en de ondersteuning van gezinnen. Burgemeester en Wethouders verzoeken ons het volgende onder de aandacht te brengen: Het komt de laatste tijden voor, dat zich gezinnen in deze gemeente vestigen, waar voor onmiddellijk of korten tyd daarna ondersteuning wordt gevraagd. Het in zulke gevallen ingesteld onderzoek wyst meer malen uit, dat het gezin zich te Gouda vestigde, omdat alhier werkgelegenheid zou zijn voor het hoofd of eenige leden van het gezin. Meestal komen dergelijke op goed geluk of op onjuiste informaties hierheen getrokken gezinnen bedrogen uit. Evenwel is gebleken', dat het sommige gezinnen is gelukt voor meisjes of jeugdige jongens ter plaatse in fabrieken, werkplaatsen of bedrijven, een betrekking te bekomen. Dit heeft weer grooter gevaar voor herhaling van het bovenomschreven verschijnsel ten gevolge. Over ihet algemeen duren deze tewerkstellingen slechts korten tyd. De ge meente c.q. hare instellingen van weldadig heid komen tengevolge daarvan binnen zeer korten tyd voor de plicht te staan om over eenkomstig de bepalingen der Armenwet tot onderstandsver strekking over te gaan. Bij het reeds ongekend groot bedrag, dat de gemeentekas voor steunverleening en onderstan4sverstrekking tengevolge van de economische crisis te dragen krijgt, komen deze gesignaleerde gevallen extrn lasten veroorzaken. Afgezien, van de moreele gevolgen voor de teleurgestelde gezinnen, komt ons het bovenaangevoerde verschijnsel voor de ge meente en hare instellingen van weldadig heid om financieele redenen van zooveel be lang voor, dat wij meenen de aandacht van alle werkgevers in deze gemeente 'daarop te moeten vestigen en een ernstig beroep te moeten doen op hun burgerzin om in het algemeen belang en niet minder in het fi nancieel belang der gemeente zich er van te onthouden werkkrachten van buiten de gemeente of die zich kort geleden te Gouda vestigden, in dienst te nemen. Een eventueel tekort aan werkkrachten, dat uit de bevolking dezer gemeente niet kan worden aangevuld, deele men aan de gemeentelijke arbeidsbeurs mede, opdat deze pogingen zal kunnen aanwenden om de vacante plaats vervuld te krijgen zonder de nadeelige gevolgen van de bovenbedoelde aanneming van personeel. De tweede wandeltocht. Vires et Celeritas organiseert Zondag a.s. wederom een wandeling. Vertrokken wordt klokslag 9 uur van de JLopschool, via Kar- nemelksloot, Bleekerssingel, Kattensingel, Wachtelstraat, Onder de Boompjes, Moordr. T:endeweg, Kanaaldyk naar Waddinxveen en langs Kerkweg, Brug, Bloemendaal. Graaf Florisweg, Zwarteweg naar de Kop- schooi terug. Ladelichting en verduistering te Waddinxveen. Gistermiddag is de 18-jarige werkman K. de J. uit Gouda, werkzaam bij de firma I'. Glasbeek te Whddinxveen, op heeterdaad betrapt by het lichten van de toonbanklade in den winkel van luxe- en huishoudelijke artikelen van genoemde firma. De man heeft tegenover de politie bekend en ook, dat hy zich hieraan reeds meermalen had schuldig gemaakt. Hij bekende dat hij nog een medeplichtige had, en wel den 34-jari- gc B. den D. uit Gouda, eveneens werkzaam bij de firma Glasbeek. Het tweetal moet zich verscheidene goederen o.a. een stofzui ger, zaklantaarns, stopcontacten, enz. heb ben toegeëigend. Verschillende van deze goederen zyn bij een huiszoeking terug gevonden. De waarde van de gestolen goederen be draagt ongeveer 300. Volksonderwijs-film te Gouda. Het plaatselijk comité van actie tegen het wetsontwerp-Terpstra belegt op Donderdag 28 April e.k. 's avonds te 8 uur een protest vergadering tegen het ingediende wetsont- -.verp-Terpstra. De heer Theo Thyssen uit Amsterdam za! spreken, daarna draait de Volksonderwys- film, waarna Mej. Snoep nog even zal spreken over de inschrijving voor de O. L. S. te Gouda. Waar de zaal slechts een beperkt aantal bezoekers kan bevatten wordt men in over weging gegeven de kaarten vooruit te be spreken. Gemeentelijke Dienst voor Maatschappelijk Aanvragen om onderstand kunnen op alle werkdagen worden gedaan aan het bureau van den dienst tusschen 9—10 uur v.m. Het •busgau is gevestigd in het gebouw der v.m Bank van Leening op de Nieuwe Markt ingang achterzijde. Kantongerecht Gouda. Verkeersovertreding. In de gister gehouden zitting stond te- recht PH., 23 jaar, monteur, wonende te Rotterdam, verdacht als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig op den voor het openbaar verkeer openstaanden rijweg, den 's-Gravenweg, te Nieuwerkerk a. d. lJssel by het passeeren van een met een paard bespannen wagen, die zooveel mogelijk aan de rand van den weg, op het voor verdach. te linker weggedeelte stil stond, niet zoo veel mogelijk naar rechts is uitgeweken, al thans die wagen met zeer groote snelheid is gepasseerd, zonder zich voldoende verge, wist te hebben, dat daarnaast voldoend? ruimte voor zijn rytuig overbleef, waardoor zyu motorrijtuig met die wagen in aanrij ding is giekomen. Verdachte verklaarde dat de weg daar ter plaatse zeer smal is en dat er een zand bak stond. Drie in deze zaak gehoorde getuigen ver klaarden, dat verdachte zeer snel reed, plus minus 70 K.M. Paard en wagen ston den stil en een jongen hield het paard vast. D« Kantonrechter veroordeelde gedaagde tot een geldboete van 15.— subs, tot een heohtenissraf van 3 dagen. Verder werden veroordeeld: Wegens rijwiel rijden zonder bel: H. V. te «Gouda 1.50 subs. 1 week techts. Wegens loopen op den spoorweg: H. V. te Gouda berisping. Wegens overtreding visscherywet, ge pleegd by 1ste herhaling: C. B. te Bodegra ven 25.subs. 5 d. h. met bevel tot uit. levering van de schakels of 2 x 8.— sub». 2 x 2 d. h. Wegens schoolverzuimL. v. G. te Gouda schuldig zonder toepassing van straf. Wegens geen tijdige aangifte doen van geboorte: A. S. te Lange Ruige Weide 1.50 sqbs. ld. h. Wegens overtreding van de Woningwet: J. B. be Waddinxveen 1.— subs. 1 d. h. Wegens ryden op verboden weg: W. van der O. te Waddinxveen, G. D. V. te Am sterdam, S. H. te Ketihel en M. Z. te Wad dinxveen, ieder 4.Bubs. 1 d. h. Wegens rijwiel ryden zonder licht: J. van S. te Nieuwerkerk 1.60 subs. 1 d .h. Wegens zonder vergunning van B. e» W. op dep openbaren weg venten: H. van F. te Alphen a. d. Rijn 1. subs. 1 d. h. Overtreding art. 36 Alg. Pol.-verord. Waddinxveen (voor 11 uur 's avond een privaat ledigen): R. C. S. en W. V. te- Waddinxveen, ieder 5.subs. 2 d. h. Wegens overtreding ongevallenwet: C. P. J. B. te Gouda 10.subs. 2 d. h. Wegens te Waddinxveen met motorrijtuig te snel ryden: T. T. te Krimpen n. d. IJssel 4.subs. 1 d. h. Vrijgesproken werden: Wegens overtreding Motor- en RijwiR^ reglement: C. van D. te Papelcop en H. M. te Voorthuizen, gem. Barneveld. Auto in de sloot langs de Nieuwe Gouwe.weg. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur is de heer K. P., wonende alhier, met zyn luxe auto op de Nieuwe Gouwe van den weg gereden en gedeeltelijk in de sloot terecht gekomen. De heer K. P. kon ongedeerd uit de auto komen. De wagen is later door de kraan wagen van de firma van Zevenhoven en de Jong weer op den weg gebracht. Auto in d« Vltet te water. Gisterenmiddag had de heer L. uit Gouda het ongeluk in de Vlist met zyn auto te water te geraken. Deze weg is ook zoo smal, dat er niet veel noodig is om van dea weg in de vliet terecht te komen. De bestuurder wist zich te redden. Met behulp van den kraanwagen van den heer Hulleman is de wagen °P het droge gebracht en naar Gouda gesleept. Auto tegen een boom gebotst. Gisteravond omstreeks 11 uur is aan de Hanepraai nabij de Haastrechtsche brug een luxie auto, waarin een dame en heer uit Rotterdam zaten, tegen een boom gereden. Door het breken van de voorruit werd de dame aan het gelaat verwond. Het voorste gedeelte van de auto werd geheel in elkaar gedrukt. Met een kraanwagen van den heer Hul- lcman is de auto naar diens werkplaat3 gesleept. Agenda. 21 April 8 uur Nieuwe Schouwburg, Amu- sementsavond voor werkloozen. 21 April 8% uur Stadhuis Raadzaal, Instal latie Comité van ontvangst Alber Schweitzer. 23 April 8 uur Café „Central", Feestavoiw „T. O. P." j April lk% uur tot 12 uur Kerk, 26 April 8 uur zaal „Concordia" Westha ven, Alg. ledenvergadering van de Goud- Ver. voor Genees-, Heel en Verloskun dige hulp. 28 April 11 uur v.m. zaal Kunstmin Soc. „Ons Genoegen". Groote openbare verga dering van de Vrijheidsbond Centrale Leiden. Spr. Dr. S. E. B. Bierema. Apotheken. De apotheek van Mevr. de Wed. A. H. Teepe, Gouwe, zal vanaf heden tot en met 22 April, benevens den daarop volgenden nacht geopend zyn na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL. Medische keuring voor voetballers Op de komende aigemeene vergadering van den K.N.V B. is een voorstel te wach ten van de medische commiadue, om meda- aehe keuring voor nieuwe leden verplichtend te stellen. ATHLETIEK. De Turnkring Gouda en omstreken. Do Turnkring Gouda en Omstreken, be sloot in tiaar jongste vergadering d|T sei zoen weder een athletiekoompetitae böjbrgar niseeren. die. in tegenstelling met het vonr ge joaithans uit een 10-kamp zal bestaan. Het programma is als volgt opgesteld: 28 en 29 Meilo Competitiedag. 25 en 26 Juni: 2e Competibiedag. 16 en 17 Juli: 3e Competitiedag. Voorts zal op Zoterdag 4 of 1.1 Juni, ter gelegenheid van het 12i-jarig bestaan van bovengenoemden kring een uitvoering wor den gegeven door allo aangesloten vereeni- gingen. Ook mI. vermoedelijk te Haastrecht., de jaarlijksche ndBpi ran ten-wedstrijd alsmede een sjieldag plaats vinden. De examens voor gymnastiek, ter verkrij ging van diploma's, worden op een nog na- der vast te Btellen datum gehouden, ver moedelijk pas in October. MARKTBERICHTEN. Veemarkt Gouda. 21 April. Aangevoerd in tota&l 1704 stuks, waarvan 247 eladhtvarkend. Vette van 0.09—0.10 p. p. levend met 2 pet. korting. Londensche van f 0.07—0.08 p. p. lev. met 2 pet. korting. Zoutena van f 0.08 -0 09 p. p. lev. met 2 pot. korting. 439 ma gere varkens prijzen van f 6—12 per stuk 772 biggen pr. van f 2—4 p. at. 7 runderen pr. van f 170—210 p. st. 231 nuchtere kal veren pr. van f 2.50—4.50 p. st. 8 bokken en geiten pr. van f 2—4 p. «t. Handel stug. Kaasmarkt Gouda. 21 April. 350 partijen kaas. Prijzen le kw. m. r.m. van f 18—20, 2e kw. m. r.m. van f 15—17, zware f 21. Handel matig. 2333 ponden boter. Goeboter van. f 0.45— 0.50 p. p. Weiboter van f 0.40-0.45 p. p. Handed vlug. 148700 stuks eieren. Kipaieren van f 2.00 -2.75. eendeieren van f 2.00-2.50 per 100 stuks. Handel matig. Graanmarkt Gouda. 21 April. Rogge f 5.50—6.00, Gerst f 6.75 —7.25. Haver f 7—7.50, Erwten f 8«S5— 13.60, Bruine boonen f 8—11, per 100 K.G. Zuid-Hollandsche Eierveiling Gouda. 21 April. Aanvoer 1767Qo kipeieren. Prijzen 56-58 K.G. f 2.20-2.30, 58-60 K.G. f 2.20-2.40, 60-62 K G. f 2.40-2.50, 62-68 K.G. f 2.603.00bruine 54-60 K.G. f 2.20 —3-20, kleine eieren f 2.10—2.20, alles pier 100 stuks. Aanvoer 290o eendeieren. Prijzen van f 2.30 per 100 stuks. DRAADLOOZE DIENST. GENEVE, 21 April. Mac Donald en Tar- eu zijn hedenmorgen met denzelfden trein Genève aangekomen. Te Genève zietmpn de aanleiding tot het plotselinge Vertrek Genève van Tardieu die gisteren nog ifidedeelen dat hij deze weak nog niet kon komen, in een gisteren gevoerd tele foongesprek tussohen Tardieu en Paul Ben- cour, waarin Boncour verslag Uitbracht van het Engelsehe voorstel, gisteren door 8u John Simon gedaan tot afschaffing dergroo-' te aanvalswapenen. Tardieu zou voornemena zijn zich tegen het Engelsche voorstel te verzetten en ge zamenlijke behandeling te eiachan van de Engelsche voorstellen tot vorming van een Internationale strijdmacht. Mr, Mac Garrah, de directeur van de Bank voor Kit. Betalingen te Bazel in Den Haag. DEN HAAG. 21 April. Met de Reingold no heden te 'e-Gravenhage aangekomen de heer Mac Garrak. president van de bank voor Int. Betalingen te Bazel. De heer Mac Garrah is vergezeld van zijn echtgenoote en heeft zijn intrek geno men in Hotel des Indes. Hij heeft het voor nemen hier te blijven tot Maandag en dan weer naar Bazel terug te keeren. De heer Mac Garrah had dien wdnsch te konnen gegeven deze dagen in de meest volstrekte rust door te brengen. Hij heeft eenige dagen vacantia genomen en wil deze vacantiedagen gebruiken om de bollenvel den te zien en eenige andere gedeelten van ons land' te bezoeken. Heden is hij per auto naar Amsterdam vertrokken om deze stad te bezichtigen. De Winkelsluitingswet. Inwerkingtreding 1 Mei. Naar het Ned. Corr.-Bureau te Den Haag van de meest bevoegde zyde verneemt, blyft de inwerkingtreding van de Winkel sluitingswet bepaald op 1 Mei a.s. De uitbetalingen aan de Nutsspaarbank in Den Haag. Twee millioen uitbetaald. DEN HAAG, 21'April. De Nutsspaarbank te 's-Gravenhage heeft gisteren ruim 2 mil lioen uitbetaald aan 35140 spaarders, kilc hun geld terug verlangden. Onder hen war ren er 6 die hun boekje introkken. Daareni- tegen werd gisteren reeds f 36.500 (ingelogd. Bij de postspaarbank en haar bijkantoren s voor wat Den Haag betreft bijna f 275.00Q ingelegd (den dag te voren f 215.000). Zool als men weet is het bedrag dat meestal per dag wordt ingelegld 40 tot 50 duizend guit den. Tachtigduizend gulden verduisterd. Door een procuratiehouder. DEN HAAG„ 21 April. Aan het hoofdbu reau van politie heeft zich in den Haag gistermiddag om 2 uur aangemeld de 46i jarige J. v. d. L. te 's-Gravenhage wonende) procuratiehouder, die verklaarde ten na- deete van zijn werkgever den houthandelaar Dekker •m eeh tijdsverloop van 5 jaar een bedrag van tachtig duizend gulden verduis terd te hebben. De proouratiahouder die gehuwd is, was reeda tal van jaren in dienst der firma. ADVERTENTIEN. WISSELKOEftSEN. 29 April. 21 /pril. Officüeel. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij de ziekte en overlijden van onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, betuigen w\j onzen havteUjken dank. Uit aller naam H. v. BALEN. Gouda, April 1932. Nieuwe Haven 164. 12 Van VRIJDAG 22 APRIL af brengen wij Een Sonorfilm der Ufa waarin de hoofdrollen worden vervuld door: THEODOOR LOOS en LIL DAGOVER „Operabal 13" is een met spanning geladen spionnage- affaire tegen een achtergrond van diep menschelijke tragedie. Operabal 13 houdt U van den eersten tot den laatsten meter in haar greep vast. 1 itgebieid voorprogramma. Gratis fietsenstalling. Geen toegang voor personen beneden 18 jaar. Vertoont van VRIJAG t. e. m. WOENSDAG het geweldig sensationeele filmwerk der Radio Pictures Een grootsche avonturenroman met in de hoofdrol de beroemde Amerikaansche karakterspeler die U wederom eenige uren in spanning houdt door zijn verbluffende moed. Ons uitstekend verzorgd voorprogramma biedt U JOURNAALS, TEEKENFILM en een dolkomische 2 acter Russisch»! Bommen. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Londen 9.31 9.301 Berlijn 58.61 58.621 Parijs 9.73J 9.74 Brussel 34.57J 34.60 Zwoteerland 48.- 47.971 Weenen 35.25 j 35.25 Kopenhagen 51- 61.— Stockholm 45.75 46.10 Oslo 45.- 45.75 New-York 2 46J 2.461 Nietrofficieal. Praag 7.32 7.32 Madrid 19.30 19.30 Milaan 12.70 12.70 Prolongatie 1 Beuraoverzicht, Hoewel de tendenz in WalLstreet gisteren ïete gunstiger was dan de vorige dagen be stond er een zeer flauwe stemming in Kon. Olie. De prijsdaling van dit fonds was van deprimeerenden anvloeö op de aandeelen- markt. Reeds hedenmorgen kwamen de koersen aan merkelijk lager te liggen. De aankondiging van het discöntoverlaging van de Engelsche bank had een tijdelijk herstel tengevolge, doch na de opening van de Parijsdie beurs nam het aanbod vooral in Kon. Olie weer zoodanig de overhand, dat de koer» zich verder in neerwaartsohe richting gmg bewegen. Ten opzichte van de gisteren genoteerde prijzen kwamen de no- teoringen thans 15 pet. lager. Philips stel den zieli beneden 60. Unilevers verloren 5 pet.. Aku's 2 pet. Suikerwaarden konden zich niet aan de aigemeene stemming ont trekken en liepen enkele punten terug. Rubbers lieten eveneens een veer en vielen terug onder het niveau van gisteren. Ton bakken buiten de attentie. Schoepvaarten eveneens. Alg. Exploratie flauw wi 3 pet. lager. Amerik. fondsen verkeerden in reac tie. Obligaties waren aan den luien kant. RADIO-NIEUWS. Hilversum: 5.00 Radio Kinderkoor- zang o. 1. v. Jacob Hamel;-5.30 Aansluiting met» Grand Hotel „Central" te Den Haag. Willy Hondbeek en zijn orkest 6.0o Aan sluiting met ..The House of Lordis" te Den Haag. Het Ensemble Lismonde 6.30 Sport- praatje door H. Hollander; 7.00 Zangvoor- dracht door Cornelia von Geun», 7.30 En gelsche lea voor beginners door Fred Fry. 21ste les; 8.00 Tijdsein en Omroep-Orkest o. 1. v. Nico Treep Dansnniaiek voor de oudere generatie8 30 Wouter Loeb op korte lach golfjes8.50 Accördeonmuziek door ..The three Hawkoourts"; 9.36 Omroepor kest 10.00 Nieuwsberichten van het Pers bureau Vaz Dias; 10.16 Han Beuker en Wouter Denijs, piano^yncopatioms10.35 Omroeporkest 11.00 Aansluiting van „Pa lermo". Den Haag. Dansmuziek 12 00 Tijd sein. sluiting. Huizen: 5.00 H. J. Seinvoort: „Een cactusrekje; 5.45 Vioolrööitel door Siegfried BahLer Truus Riewerts, piano, muziek van Haydn. Mozart. BeethoWn. Bach; 6.45Cur- 8U8 knippen en stof verteren7.00 Frieeoh propagandawoord door W Santema 7.30 Politieberichten; 7.45 Het Nted. Chr. Pers bureau; 8.00 Tijdsein eA de Ghr. Mannen- zangvereen., Adama van Scheltema, o. 1. v. Theo van Putplien9.00 Ouderuurtje L. K. J. van Hasselt; „De Zondag"; 9.30 Ver volg concert10.00 Persbureau Vaz Dias 10.45 Gramofoonmuziek. TE HUUR met voor- en achtertuin en vrije poort aan de Krugerlann. Voorzien van badkamer met ingebouwd bad geyser en vasten wascbtafel. Huurprijs 12.00 per week. 24 Een HUIS TE HUUR k f 45.00 per maand. Te bevragenK. SPEK, Krugerlaan 11, Tel. 2877. J| een heerlijk brosse versnaperinq! FR0U-FR0UWAFELS 14 c. p.pd. 15 C. p. i pd. l8c.p.3ons 18c p. i pd. 19c.p. i pd. 20c.p.3ons 20c.p.3on» 20c.p.3oni NICE ZANDKOEKJES BITTERKOEKJES B0TERBIESJE8 CAFÈN0IR IJSB0NB0NS. TOFFEE GEBfl. AMANDELEN 20c.p. t pd. CHOC. K ATTET0NGEN 20c.p.pd WEESPERMOPPEN. 21 c. p. i pd. AMANDELBROOD 25c.p. pd. LIKEURB00NEN. 25c.p. 1 KB. 8UIKER met 1 pond DAISY of CUPIDO- BI8CUIT8tezamen voor50ct». of 1 K8. SUIKER met pond M0CCATINES te lamep yoor 50 ets. vooi» slechts 10 ets. toot U geeri onbekend merk oanpraten, als zijnde .net zoo goed" De beste rubber, ooit gemaakt De bekende BULLDOG bakken wor den heden zóó nagemaakt, dat het verschil alleen door de naam te on derscheiden is. Het prijsverschil be- drdagt slechts enkele centen, doch na eenige dagen reeds be merkt men het enorme verschil in kwaliteit. Ook het echte „Wood-Milne rub berleder" kan nooit vervangen wor den door de gewone soorten plaat- rubber. Het geeft U de grootste besparing, is absoluut anti-slipping en minstens 3'/a maal sterker dan het beste leder. Léit vooral op het ronde stempel en den naami MMMMBBIMMMBBi „SljMênKhctnmalamrkrilgbaar"

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 2