Jongste Bediende (m.J AUTO Bufgerwoonliuis mWoning Uovenhuis H. P. Herfst Jr. tem MART. A. WEGEIWUS sH.v.d.POOLi Venhus Kano's Piashuisje EtisllimiÉlijltriip Huis te koop Os. J. OVERDUIN infill van LgfAp El Cavalo C. Michaëlis Kaaspakhuis-lnveritaris Heerenhuizen Een kind als een wolk 'PREÜIKBE RTEiN NET MEISJE eenvoudig meisje B. K. Keukenmeisje Nette Dienstbode Te koop aangeboden: GARAGE VAN HOORN Neemt proef Fa. Gebrs. de Bruijn Adverteert in dit Blad. NETTE KOSTGANGER MODERN HUIS „Heil des Volks' Bekendmaking Stedelijk Gymnasium Seuda Openbare Verkooping Het Pand 2 Di kleine Beawminswoiing 3 Drie Woningen Df Boemel-Baron Spoorstraat 37 vh. L. Boogaerdt „De Kleine Winst" ie Orgelbespeling Nl«t Maar Goedkoop Schoenhandel PirfumirieêR en Tiilet-Artikelei Gediplomeerd Pédicure WACHT NIET TE LANG Schoenmakerij w e Raam 107 IC 9 TE KOOP. Zoo goed als nieuwe volledige BINNENLAND. Uitvoer naar- België en Luxemburg. Boter, vleesch en snijbloemen onder de regeling. De ingestelde adviescommissie. in verband met een Kon. besluit tot. rege ling van den uitvoer naar Belgie en Luxem burg. zijn door den minister van Economic sclie Zaken en Arbeid boter, rund vleesch en levende runderen, varkenevleesoh eu leven de varkens, alsmede snijbloemen aangewe zen als goederen, waarvan de uitvoer is verbodeij tenzij een certificaat van oor sprong wordt overgelegd. Certificaten wor den, gelijk gemeld, slechts verleend aan hem, die zich gedurende een door den uister vast te 'Cellen vroeger tijdvak met den uitvoer der aangewezen goederen naar Belgie eu Luxemburg heeft beziggehouden. Dit tijdvak is vastgesteld voor boter van 1 Januari 1931 tot 1 Januari 1932, rund- vleeach en levende runderen, van 1 Januari 193o h»t 1 Januari 1931; varkensvleescli en levende varkens, van 1 Januari 1929 hot 1 Juli 1931, en snijbloemen, van 1 Januari 193Ü tot 1 Januari 1932. De ingestelde adviescommissies bestaan uit de volgende personen: voor zuivel- en melkproducten: J. J. C Anient, te Roermond, G. J. Blink, teNoórd- wijk, J. A. Gelilk, te 's-Gravenhage, dr. F K I'osthuma, te 's-Gravenhage, J. M. Wei genaar HumnieliUk, te Vlaardingen, A. van Wijnen, te Gouda; voor vleesch-en vleeschwarenS. v. Zwa nenberg, te Nijmegen, F. J. M. Smits van Oijen, ui Eindhoven, M. C. de Korver Gorinchem, F. Meewis, t,e Weert; F. J. van der Stoel, te Leiden voor snijbloemen: D. Admiraal te 's-Gra- venhage, J C, Mensing, te Aalsmeer, G. Voort, te Katwijk uan Zee, 1'. Vis, te Wa teringen. Tot voorzitters van deze commissies zijn reep. aangewezen de heeren dr. F. E. Pos- thuma, S. van Zwanenberg en J. C. Men- sing. Aanvragen tot het verkrijgen van een cer tificaat- van oorsprong moeten bij deze .oom- missies worden ingediend. Met het uitgeven der certificaten zijn de drie' voorzitters belast, voorts zijn deze aangewezen als comptabelen in den zin der Comptabiliteitswet. De bedragen ter bestrijding der kosten aan het uitgeven der certificaten verbon den, zijn vastgesteld ale volgt: boter 2J ct. per 100 K.G. met een miaumum van f 0.10 '•per zending, vleesch 1 cant per K.G., met ••en minimum vfan f 2 60 per zending: snij bloemen 3 cent per K.G.. met een mini mum van 0.50 per zending. Voorts ia bepaald, dat bovengenoenuje bedragen vóór de afgifte van het certificaat moeten worden voldaan aan dengene, die met de afgifte is belast. Bescherming van planten. üi tiaar memorie van antwoord op het V. V. der Eerste Kamer over het ontwerp un ,wet tot goedkeuring van het op 16 April 1929 te Rome gesloten ver'Jrag tot bescher ming van planten merkt, de regeerung op, dat ten onrechte uit de memorie van toe lichting is afgeleid,, dat de Nederlandsche belangen bij de gehoudfltn Internationale Phytopathologisohe Conferentie weinig te beteek enen hadden. Wel ie waar heeft de regeering erkend, dat liet gesloten verdrag voor ons land voorshands van weinig be lang is, doch daarmede is niet gezegd, dat het deelnemen aan de conferentie voor ons land van beteekenis was ontbloot. De be langen, welke voor Nederland als exportee- len diand bij de onderhavige materie zijn betrokken, maakten een behoorlijke verte genwoordiging wenschelijk. De bemoeiin gen van de Nederlandsche gedelegeerden zijn dun ook niet zonder invloed geweest op den inhoud van het verdrag. Geredden naar Nederland. Met de „Marnix van St. Aldegonde". Naar gemeld wordt, had de directie der Stoomvaart Mij. „Nederland" aangeboden, een deel der Nederlandsche schipbreukelin gen van de „Philippar" naar ons land over te brengen. Wij vernemen thans, dat dit aanbod gaarne aanvaard is. Het m.s. „Mar nix van St. Aldegonde" zal in den middag \an 23 M ei op de thuisreis te Aden arrivee- icn. Dan zullen daar zeventien Nederland sche geredden aan boord gaan. Eenigen van hen bevinden zich nu nog te Djiboeti, doch zullen tijdig naar Aden gebracht worden. Verwacht wordt, dat de „Marnix" op 31 Mei Xe Genua zal aankomen Vermoedelijk zullen de geredden per Boottrein de reis naar Nederland maken. Verkoopingen bij executie. De heer Braat vraagt maatregelen te treffen ten behoeve van crisisslacht offers. Het lid van de Tweede Kamer de heer Braat heeft aan de ministers van Economi sche Zaken en Arbeid en van Justitie ge vraagd Zijn de ministers bereid mede te deelen of door hen reeds wetgevende maatregelen zijn voorbereid en in uitlicht kunnen wor den gesteld om verkoopingen bij executie van land- of tuinbouwbedrijven of van daarbij behoorende inventarissen tegen te gaan wunneer blijkt, dat de betrokken land- en tuinbouwers of eigenaar van die bedrijven niet aan zijn financieele verplich tingen voldoen kan door de crisis in die bedr ijven F Zon niet, zijn de ministers dan bereid zoo >poedig mogelijk bedoelde maatregelen voor te bereiden? STADSNIEUWS. Filmnieuws. Lilian Harvey gaat naar Hollywood. Zy verlaat in het najaar de Ufa. Naar gemeld wordt zal de Duitsche film ster Lilian Harvey in den a.s. herfst de Ufa verlaten en naar Amerika gaan. Zy hfeeft zich voor een lange periode gecon tracteerd met de Fox-Filmmaatschappij t» Hollywood. Naar verluidt *al de filmster voor haar vertrek nog in twee films, die thima in voorbereiding zjja, optreden. J. Martin. J. C. Bauman. J. F. Handel. GOUDA, 21 Mei 1932. De Stadsparken en Plantsoenen, De heerlyke zonnewarmte heeft de natuur in haar schoone lentekleed gestoken. Bui- ten, maar ook in onze stadsparken en plant soenen, die den stadsbewoner de gelegen heid bieden rustig te genieten van bloemen en groen, in groote verscheidenheid van vorm en kleur, is alles weelde. In het Van Bergen IJzendornpark by rustieke brug naby den hoofdingang op het Stationsplein bloeit de dubbelbloemige Sier- kers (primus serulata hisakura) met zyn lichtrose kersenbloesem en de rijkbloeiende Malus soorten, de Malus floribunda, de sierappel met helder rose roode bloemen en Malus Niedzwetskyana, de bloedappel wel ker bladeren, stengels en vruchten purper- bruin zyn gekleurd. Ook vlak by den hoofd ingang links van den ryweg staan eenige ryk bloeiende Malus-soorten, waaronder ook de Malus Scheideikeri, die bleekrose van kleur is. Over de brug in de richting der Van Beverninghlaan bloeit de Azalea Pori- tica, een mooie groep goudgele, heerlyk geurende bloemen. Naby het wandelpad, dat langs Villa Honk leidt, valt, rechts van den weg, iederen wandelaar ongetwijfeld de mooie Japansche eschdoorn op (acer pal- matum atropurpureum), met zijn mooie donker gekleurde bladeren. Ook de Berberis- soorten staan in vollen bloei en vele andere heestersoorten, die een aandachtige be schouwing ten volle waard zyn. >De parken en plantsoenen zyn thans heel mooi; ze worden nu by zonder in de zorg* van het publiek aanbevolen. Concert van „De Bazuin" in het Houtmansplantsoen. Op Donderdag 25 Mei geeft de Chr. Mu ziekvereniging „de Bazuin", directeur den heer J. P. Oskam, des avonds 8 uur een concert in het Houtmansplantsoen. Het programma luidt als volgt: Koraal. Hercule (Marsch) Mignonnette (Ouverture) Largo Fantasie op motieven van F. Bart. Mendelssohn. Die Ehre Gottes aus der Natur L. van Beethoven Potpourrie No. 2 Chr. Liederen, T. J. Schweinsberg. Le Dame de Coeur (Ouverture) Duwal. Bazuinmarsch J. P. Oskam. Daykt, dankt nu alle God J. P. Oskam. Winkelweek S.l.O.S. By de etalagewedstrijd, uitgeschreven door de Vereeniging S.I.O.S., werden de pry zen als volgt behaald: le prijs: A. L. J. van der Veer; 2e pry's: J. Lugthart; 3e prys: Fa. B. W. van de Pavoordt; 4e prys: Gez. Houtman; Eerv. Vermelding: W. van Mourik. Schaakclub „Messemaker". De jaarvergadering. Donderdagavond had in het Café „Het Schaakbord" de jaarvergadering plaats van de Schaakclub „Messemakex". De vergadering was zeer goed bezocht. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental sterk vooruitgaande was. Besloten werd ook gedurende de zomermaanden het schaken ernstig te beoefenen en een beker wedstrijd te houden, bedoeld als wissel beker. Zij die alsnog lid wenschen te wor den, kunnen aan deze wedstrijd deelnemen, spoedige opgave is echter zeer gewenscht. Er wordt gespeeld' met voorgift. De aftredende vice-voorzitter, den heer G. C. Kamphuisen, werd herkozen. Deze vergadering droeg nog een plechtig karak ter, daar den heer M. Lakerveld gedurende 25 jaar de functie van secretaris had ver vuld. Er werd hem by monde van den voor zitter en namens de leden een fraaie schaak- klok met inscriptie als souvenir aangeboden. Kostelooze cursussen aan werkloozen. Het Gemeentebestuur van Gouda maakt bekend, dat voor jeugdige vaklieden tot en met den leeftijd van 24 jaar gelegenheid bestaat zich op de Arbeidsbeurs aan te melden voor het volgen van een kostelooze cursus in het vakonderricht ter verdere vak- bekwaming voor metaalbewerkers, meubel makers en timmerlieden. Thalia Theater. Beau Ideal. Het boek „Beau Geste" van Major P. C- Nien heeft destijds veel opgang gemaakt, maar ook het vervolg daarop „Beau Ideal" zeer veel gelpzen. Dit laatste 'diende als onderwerp voor deze film. Het Vreemdelingenlegioen neemt alle uit- gestootenen, alle verongelukten van de heele wereld, zonder de vraag „wie ben je en vartwaar kom je?" in dienst. Jongemannen, die geen idealen hebben, andere die ze reeds lang verloren, arm en ryk, kortom alles vindt men in deze nederzetting onder de tropische zon, temidden der Arabieren. Een jonge Engelschman heeft voor een eerezaak zyn land moeten verlaten en in het Vreem delingenlegioen dienst genomen. By een bverval der Arabieren wordt hy' van insu bordinatie beschuldigd en krygt dwangar beid te verrichten. Op een goeden dag arri veert er een jonge Amerikaan te Londen. Zyn eerste gang is naar zijn jeugdliefde, Isabel. Van haar hoort hy wat er met haar verloofde en zyn broers gebeurd is, en zonder zich te bedenken belooft hij haar «le jongemannen op te gaan zoeken. Er zyn prachtige Oostersche tafreelen in deze film, waarvan de ensceneering even als de fotografie uitstekend is verzorgd. De aanval der duizenden Arabieren op het Fransche fort is wel een van de beste staal tjes van massaregie, bereikt gedurende de periode der sound-films. Ralph Forbus en Lester Vail zyn de hoofdpersonen in deze film, die bovendien groote dramatische kwaliteiten bezit en in ieder opzicht een zeer bijzondere is te noe men. Een verzorgd, uitgebreid film-voorpro gramma gaat aan deze hoofdfilm vooraf. Verwacht wordt de bekende Schlager „Een uur by jou". Faillissement. Door de Rechtbank te Rotterdam is de nalatenschap van wijlen 0. Selbach, laatst gewoond hebbende te Gouda, Bogen 64, In staat van faillissement verklaard. Tot curator in dit faillissement is be. noemd Mr. M. de Mol, alhier. Gymnasium. Blijkens achterstaande advertentie kan do aangifte van leerlingen voor het Gymnasium geschieden vanaf heden, mondeling of schriftelijk bü den rector, Dr. Lievegoed, Westhaven 52. Schouwburg-Bioscoop. Heersclier der duisternis. Voor zóóver wij ons kiuinen herinneren clebuliH-nie Giodmak ui Nederland met „Gekooide menschen". Daarna versche nen zijn„De man diio zijn moordenaar zoekt'' en Voorloopige hechtenis". Vooral de laatste was buitengewoon en mag zeker opder de a^erbeete films van den lautsten lijd gerekend worden. Thans drtuut in üe Sehouwburg-Bioscoop „Heersclier der Ddjsteniis" ook weer een waardig product vin Giodinak's kunnen, met lal van verrasseiide vondsten en schit terende beelden. Voor ons is Giodmak de man, die de geluidsfilm verstaat. Hij waagt liet. una ongeil blikken lang niete te laten liQoren, om dan het geluid des te iniponee- render of desnoods ontstellender te doen rijn. Geen vroolijke schlagers heeft hij noo- tlig. Geen cabaret maakt hij van zijn films,, maai beelden, ondersteund door geluid, of door de stilte, al naar hij verkiest. Dat la geluidsfilm Hoi>„ de Centrale Commissie een oogen- blik op de gedachte kou komen, deze film af te keuren, is ons een raadsel. Zij moti veerde haar oordeel o.m. op het feit, dat «leze fulin speelt in een sfeer van .misdaad en misdadigheid. Maar zoo verschrikkelijk h het toch, werkelijk niet. Er gebeurt maar eén moord en één^ „bijna een moord". We hebben dat wel eens anders gezien De misdadigersgroep, waarover Jannmgs (Gustav) de haag speelt, is een stel joviale lieden. Hoe Russische Anna (Anna Sten) er tusselien verzeild raakt, is een raadseL en blijft een raadsel. Zij is oorspronkelijk liet liefje van Jannings, maar eigenlijk een echt allemansvriendje, die er zelfs niet tegen opziet haar vriend aan de politie le verraden. En de dikke Gustav, doet om haar dingen, die hij bij zijn nuchter ver stand niet gedaan zou hebben. Inschrijving van leerlingen voor dte school Johannes Calvyn. Op Maandag 30 en Dinsdag 31 Mei, tel kens des avonds van 7 Va tot 814 uur, zal in het Schoolgebouw Johannes Calvyn, school voor L. en U.L.O. in de Keizerstraat no. 69, gelegenheid bestaan tot het inschrijven van nieuwe leerlingen. Inlichtingen kan men bekomen by het hoofd der school, den heer A. Kuizinga, Crabethpark 2. Voor meerdere by^pnderheden raadplege men de betreffende advertentie in dit num- er. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 17 Mei: Adriana Pieternella, d. v. A. Piersma en G. T. Kool, Krugerlaan 21. 18 Mei: Catharina, d. v. C. C. Kal- meyer en H. van der Pool, L. Willemsteeg 9. 19 Mei: Jacobus Adrianus, a. v. J. A. der Valk en T. van Vliet, Doelenstraat 21. Dirkje Jannie, d. v. K. Rietveld en H. J. de Bruyn, Lethmaetstraat 65. 20 Mei: Arie, z. v. M. van der Laan en N. Blok, Boomgaardstraat 42. ONDERTROUWD: 19 Mei: M. J. van Vliet en D. Aret. A. van den Berg en A. J. Negryn. C. Leurs en B. Lexmond. Th. J. A. Hessing en M. C. van Gloven. G. C. Lakerveld en E. Nootenboom. R. de Haan en J. van Spengen. S. de Lange en W. J. van Tienoven. OVERLEDEN: 18 Mei: Willem Labey', 83 j. £0 Mei: Maria Elizabeth Felicitas van Schaik, geh. met A. I. Kraan, 29 J. Aangifte van leerlingen voor het Agenda. 22 Mei 4 uur Houtmansplantsoen Het Sted. orkest, Eerste concert. 23 Mei 7% u. Soc. „Ons Genoegen" Bridge Drive voor de *-*len en hunne 24 Mei 81 uur St. Janskerk Eerste orgel concert. 25 Mei 8 uur Geb tot Heil des Volks. Open bare vergadering Ohr. Dem. Unie. Apotheken. De apotheek van den heer F. A Dee. Westhaven, zal vanaf heden tot en niet 27 Mei .benevens den daarop volgenden nacht geopend zijn na 8 uur des avonds (dee nachts echter alleen voor recepten). Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by af wezigheid van dpn huisarts bij de doktoren: B. G. J. Evers, Oosthaven 11 en P. De Boer, Gouwe 115. UIT DEN OMTREK. HAASTRECHT. Gemeenteraad. Vergadering van Vrijdagmorgen 10 uur, waarin alle leden tegenwoordig waren. De Voorzitter, Baron van Hemert tot Dingshof, doet, nadat de notulen zyn goed gekeurd, mededeeling van een aantal inge komen stukken, waaronder bericht van de Ged. Staten dat de begrooting voor 1932 is goedgekeurd. Op verzoek van dat college worden alsnog een drietal posten aange- RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting: Zwakke veranderlijke wind, meest half of zwaar bewolkt, waar schijnlijk regen- of onweersbuien, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: Nog onweersach- tig en iets koeler. wordt ook Uw baby, als hy zijn slaapje maar ongestoord kan genieten. En slapen doet het, wanneer U de roode, gesmette en stukke plekken van zyn huidje verzacht en geneest door ze in te wrijven met Myn- hardt's Kinderzalf. Doos 25, Tube 40 ct. By Apoth. en Drogisten. vuld. Een verzoek van P. H. Mayenburg om een stukje grond te koopen langs de z.g. Groote Haven, werd in handen gesteld van B. en W. By punt 1 der agenda, het voorstel van B. en W. tot verlaging der wedden van den burgemeester enz. met 3 conform het voorstel van Ged. Staten, vroeg de heer Broere zich af, of, waar by de behandeling der steunregeling in de vorige vergadering is gesproken van een verlaging 'met 25 de thans voorgestelde verlaging niet niet te weinig is. Spr. zou dit willen zien bepaald op 10 boven 2500.daar be neden 5 De heer van Dyk merkte onder groote vrooiykheid op dat hy gemeend had dat die 3 een misdruk was ,en dat het 30 moest zyn. De heer Scheer heeft er steeds naar ge streefd de loonen te handhaven, omdat de amhtenaren ten slotte maar hebben af te wachten. Noodgedwongen zou hy echter dit standpunt moeten laten varen, nu ook Mr. Marchant gezegd heeft dat de loonen op grond van den economischen toestand een tikje omlaag moeten. De heer Kraan informeert of de raad by machte is een grootere verlaging in te voe len, waarop door den Voorzitter wordt ge- antwoordt dat de jaarwedden van burge meester, secretaris enz. worden vastgesteld door Ged. Staten, gehoord den raad, en onder goedkeuring van de Kroon. De heer Hooft kan zich vereenigen met het voorstel Broere om 10 7r te korten. Het voorstel van B. en W. wordt in om vraag gebracht en verworpen, voor de bei de wethouders. Vervolgens komt in behandeling het voor stel van den heer Broere, zoodanig gewy- zigd dat allereerst zal worden afgewacht wat de Kroon inzake de hoogere ambtena ren beslist. Gaat deze met de voorgestelde verlaging accoord, dan zal nader inzake de overige ambtenaren worden beslist. Het voorstel wordt aangenomen, tegen wethouder Graveland. Vervolgens worden goedgekeurd ontwerp verordeningen tot heffing en invordering van vergunningsrecht voor sterken drank en zwak-alcoholisehen drank. Inzake het verzoek van den Geref. kerke- raad enz. tot afschaffing van de kermis stelden B. en W. voor dit aan te houden, daar een eventueele afschaffing thans geen effect meer zou hebben, daar op het besluit vóór de a.s. kermis nog geen goedkeuring kan worden verkregen. Conform besloten. Gunstig werd beschikt op een verzoek van de afd. Gouda van de Holl. My. van landbouw om een schoollokaal beschikbaar te stellen voor een cursus E.H.B.O., terwijl eveneens gunstig werd beschikt op een ver zoek om de vervoerkosten van een kind, dat de school voor buitengewoon lager onder wijs te Gouda moet bezoeken, voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. stelden voorts voor de steunre geling voor de ongeorganiseerden aan te vullen aldus dat ook zy een teslag op de huishuur, gelijk aan die voor de georgani- seerden kunnen ontvangen, terwyl uitslui ting van steun kan geschieden door B. en W. voor een bepaalden tyd, gehoord de commissie voor de arbeidsbemiddeling enz. Aldus besloten. Tot lid van het Armbestuur van Roozen- daal in de plaats van den heer Hoogen- boom, die naar elders is vertrokken, wordt benoemd de heer A. de Graaf, die 6 stem me^ verkreeg, terwyl de heer H. A. van Bemmel 1 stem verwierf. verzoek van het Prov. Drankweer- comité tot verlaging van het maximum aan- ,tal verloven voor den verkoop van zwak- alcoholischen drank werd, nadat de Voor zitter had toegelicht dat dit niet vóór 1935 kan geschieden, aangenomen voor kennis geving. Krachtens art. 1 der waterleidingsveror dening stelden B. en W. voor buizen te doen leggen naar gelang van behoefte op het ter rein, aangegeven in het uitbreidingsplan. De heer Hooft spreekt zyn voldoening uit over dit voorstel, waarna het met al gemeen© stemmen wordt aangenomen. Goedgekeurd worden een tweetal raads besluiten tot aanvulling der begrooting 1931. Voorts is nog ter elfder ure ingekomen een adres, vergezeld van een groot aantal handteekeningen, waarin bezwaren tegen de steunregeling worden kenbaar gemaakt. Waar de draagkracht van dit adres niet is te overzien, wordt het in handen gesteld van B. en W. om advies. Wethouder Graveland brengt hierby in bespreking dat in de commissie voor de ar beidsbemiddeling enz. waarvan hy voorzit ter is, voorgesteld werd de toeslag per kind, die thans aan een maximum van 4 kinde ren is verbonden, voor alle kinderen bene den 14 jaar toe te staan, welk voorstel verder door den heer Scheer uitvoerig wordt toegelicht. Van den heer W. Kompier, exploitant van de „Kleine Betuwe" is een adres inge- <m vergunning tot het maken van itdagen. by voorbaat op dat m, die ir; beroep op den raad bestaat hier niet. De heer van Dyk meent dat in dezen tyd wellicht ook met het oog op vreemdelingen- j De V bezoek eenige soepelheid gewenscht is en dat de exploitant met een gunstige beschik king gebaat zou zyn. De heer Scheer zegt dat deze kwestie ook door de linksche fractie van - den raad is besproken en dient ter zake een motie in waarin den burgemeester verzocht wordt onder bepaalde voorwaarden muziek toe te staan. De heer Kraai^ kan zich hiermede niet vereenigen, hy juicht juist het behoud van den Zondagsrust toe. De Voorzitter kan op de motie niet in gaan en acht het niet noodig deze nog in omvraag te brengen. By de rondvraag stelt wethouder Van den Berg voor by wyze van werkverschaffing de vervuilde haven en vischgat te doen ujt- baggeren. Het heeft zyn aandacht getrok ken dat het water zwart zag en zelfs stonk. De gelegenheid kan worden aangegrepen dit te doen uitvoeren door steuntrekkenden, en daarmede niet te. wachten tot Augustus. Wellicht geeft dit 6 8 menschen werk en wethouder Graveland zou hierby leiding kunnen geven. Hy vraagt machtiging voor B. en W. dit te doen uitvoeren. Het loon zou ƒ15.— kunnen bedragen, terwyl het werk ongeveer 14 dagen kan duren. De heer Broere acht 15.— loon veel te weinig; men mag van den toestand der steuntmkkenden geen misbruik maken en spr. zflji een loon van 25.— willen garan- deerefr,'waarmede de heer Scheer zich ver- eenigt. Het voorstel wordt aangenomen, tegen de heeren Scheer en Broere. De heer Broere brengt nogmaals in be spreking het houden der raadsvergaderin gen te bepalen in den avond; de raad kan de vergaderingen in de avonduren bepalen en spr. zou dan voor willen stellen het pre sentiegeld af te staan aan het Burgerly'k Armbestuur. De Voorzitter merkt op dat de landbou wers niet des avonds, doch liever overdag vergaderen en zou gaarne willen hooren of ook anderen hun presentiegeld zouden af staan. De heer van Dyk voelt er niet voel voor zyn presentiegeld af te staan, nu zijn eigen inkomen beneden het vriespunt is gedaald, hy voelt niet voor avondvergaderingen, dio tot in den nacht gerekt worden, daar spr. om half vier weer aan het werk gaat. De Voorzitter meent dat de bezwaren aan beide zyden even zwaar wegen. Deze zaak is uiterst moeilijk en dwang moet uitgeslo ten worden. De heer Hooft kan zich evenmin met het voorstel vereenigen, ieder moet vry blijven. Het voorstel wordt aangehouden. De heer Hooft merkt verder op dat de plaats van het woonwagenkamp zeer onge lukkig is gekozen, waarop de Voorzitter mededeelt dat het moeilijk is een goed plan uit te werken. Voorts bespreekt de heer van Dyk nog de moeilijkheden voor de landbouwers nu door den Prov. Waterstaat overal paaltjes worden geslagen met het oog op den nieu wen Weg, en wordt besloten ter zake aan de Ged. Staten een schrijven te richten, waarin deze bezwaren tot uiting komen. De heer Scheer wenscht de boomen vun de Hoogstraat te verwijderen, hetgeen de Voorzitter toezegt in B. en W. te zullen bespreken, waarna sluiting der vergadering. GEMENGDE BERICHTEN. Recordhoudster van voornamen. Op toevallige wijze werd dezer dagen <loor de politie te Rotterdam ontdekt, dat Rotterdam onder haar inwoners een jui- frouw lelt. die over niet minder dan veertien voornamen beschikt. Dezer dagen behandelde een inspecteur op een der bu reaux te dezer stede een kleine za,ak, waar voor bij ven jvvftrouw als getuige hoorde. De juffrouw moest natuurlijk haar naam opgeven en vertelde, dat zij Johanna zoo- en-zoo heette. Ter controle worden alUjd de opgaven van namen naar de ambtenaren ran het bevolkingsregie ter gezonden, Hio dan een document invullen,, waaruit de juistheid van den opgegeven naam kan blij ken. Gistermorgen ontving de ambtenaar, Ie opgave teneinde nu de verschillende do- umenten te gaan schrijven, die er nu een maal Ook over kleine, weinig berekenende zaken moeten worden opgesteld. De inspec teur heeft 'n tijdlang met open mond naar het document, dati hij van den burgerlijken stand had gekregen, zitten staren, neen daarop uitgeroepen, dat hij in zijn carrière, «ooiets nog nooit had meegemaakt, wati ook ioor oudere collega's, die er bijgeroepen werden, werd beaamd. De juffrouw heette namelijk niet Johanna zoo-en-zoo, maar Johanna, Huberta, Maria, Anthonia, Her min», Paula, Ottilia, Franzisca, Augusta. Mathilda, Amélia, Sophiia, Joséfaen dan had zij nog een achternaam óók. Zoo ver schaft deze getuige dug aan alle menschen, die over het zaakje ambtelijk documenten moeten invitllen, heel wat extra werk. Er moeten zelfs documenten zijn, die voor zoo veel namen geen ruimte hieden, zoodat sup plementen noodzakelijk zullen blijken. De juffrouw met de veertien voornamen zal zeer waarschijnlijk wel de recordhoud ster op dit gebied in de etad zijn. OOST-INDIë. Een vorstelijke ontmoeting in de lucht. Gravin de Réthy vliegt haar gemaal tegemoet. Gisteren heeft gravin de Réthy een uit stapje per vliegtuig gemaakt boven Ban doeng in een der vliegtuigen va,n den Hol land— Indië luchtdienst. Na afloop van dit liegtochtge gaf d© gravin den wenech te kennen om haar gemaal, den Belgischen kroonprins, tegeiyoet te vliegen. Graaf de Réthy was n.l. per vliegmachine onderweg naar Bandoeng. Aanstonds werd opgestegen en inderdaad werd de ontmoeting teweeg gebracht in de lucht. Graaf de Réthy sprak zijn buitengewone voldoening uit over deze groote verrassing voor hem was Z. K. H. verklaarde, dat de verschillende uitstapjes, die hij gedurende de afgeloopen tfeken in Ned-Indië had gemaakt en in het bijzonder zijn tocht naar Borneo, een bijzondere aantrekkelijkheid voor jieni had den gehad. De kroonprins had het voorne men om na zijn vliegtocht van Soerabaja, vla Seiyarang, naar Bandoeng„ vandaar door te vliegen naar Batavia in gezelschap van zijn gemalin. Te Bandoeng werd echter de reis onderbroken. De hooge gasten zul len hier eenige dagen verblijven en vervol gens doorreizen om de gasten le zijn van den gduverneur-generaal van "Ned.-lndië.*** RADIO-NIEUWS. Programma voor Zondag 22 Mei. Hilversum V.A.R.A. 8.158.30 Li chaamsoefeningen; 9.Postduivenberichten en Voetbalmededeelingen; 9.15 Tuinbouw- halfuurtje; 9.30 V. A. R. A.-Orkest; 10.— Voordracht door Martien Beversluis; 10.20 V.A.R.A.-Orkest; 11.Uitzending vanuit Zurich van de Ontwapeningsconferentie der Soc. Arbeiders Intern.; 11.30 V. A. R. A.- Strykorkest; A.V.R.O. 122 Omroep-Orkest en Gramofoon; 22.30 Boekenhalfuur; 2.30 —3 Het Helmann-Kwartet; 34.30 Opvoe ring van ^Salto Mortale"; 4.305 Gramo foon en Sportuitslagen; V. A. R. A. 5 uur Kmderuurtje; V.P.R.O. 6.Orgelconcert; 7.Albert Schweitzer over: Joh. Sebast- Bach; A.V.R.O. 88.15 Nieuws- en Sport berichten; 8.159 Concertgebouw-Orkest en Piano; 99.20 Modfcrne Zangdeclamatie; D.2010 Kovac Lajos en zyn orkest; 10 10.30 Opvoering van „De Klapekster 10-30-11.10 Kovacs Lajos en zyn orkest; 11.1012 Gramofoon. Huizen: KJt.0. 8.30—9.30 Morgenwij ding; N.C.R.V. 9.30 Orgelbespeling; 9.4.» Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Bus- sum. Voorganger: Dr. W. Lodder; na den Dienst tot 12.15 Orgelbespeling; K.K.O. 12.151.30 K.R.O.-Sextet; 1.30—1.55 A. G, ill. Abbing over „Land en Volk van Hon garije"; 1.552.10 Gramofoon; 2.102.30 Fr. J. Wahlen over „Kard. Newman voor onzen tyd"; 2.304.30 Harmonie-Orkest, en Zang; 4.305 Ziekenhalfuurtje; N.C.Ii.Y. 5.— Kerkdienst uit de Nieuwe Zuidtrkerk te 's-Gravenhage. VoorgangeiDr. J. Hoek; na den Dienst tot 7.45 Zangkoor; K.K.O. 7.468.10 Drs. P. Julien over: „Onder de bergstammen van Zuid-Marbkko"; 8.10 8.15 Voetbaluitslagen; 8.159.30 Nieuws berichten; 9.30—9.50 Zang; 9.50—10.40 K. K.O.-Orkest; 10.4011 Epiloog door liet Klein Koor. Zondag 22 Mei. GOUDA. Hein. Kerk, lüj u. v.m. De. O. v. d Veen te Gnuuiiigeji. St. Janskerk, 6 u. ïi.n». voor de Vereen, v. Vrij*. Hervormden Ds. J. Wcstinijse. On derwerp ,„De christen in crisistijd". Kleine Kerk, (Peperstraat), 10 u. v.m. Ds. C. Ferguson te Den Haag. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. J. Simon, üeref. Kerk, Turfuiurkt, 10 u. v.m. eu 5j u. u.m. Da. J. 1'. O. ten Brink. Üeret. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 514 u. n.m. Leesdienst. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. Croes. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.in. Da. 1'. 1. Steenbeek vun Oude water. Gebouw lot Heil des Volks, 10 u v.m. en 5J u. n.m. Godsdienstoefening. Donderdag 26 Mei 7} u n.m. Ds. J Over- duiii. BERKEN WOU DE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. ten Brugge- cate. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 104 u v.m. Ds. C. J. 8treeder te Leiderdorp. 6 u. ii.in. Da. C Hartingsen te I.eideu. Rein. Kerk, 10 u. v.pi. Ds. W. N. v. Nooteu GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer Lykle- nia te Waddinxveen. 2 u. n.m. Ds. ton Bruggencnte uit Berken- woude. 7 u. n.m. Ds. Gunning van Soluoonhoven. HAASTRECHT. Ned Herv. Kerk. 101 u- v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 9% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. J. F. W. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10J u v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangeüsatiegebouw, 9% u. v.m. en 6V4 u. n m. Da. Lammerink te Delft. WADDINXVEEN. N#d. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6J u. n.m. Ds. de Looze. NIEUWERKERK a. d. IJ8SEL. Ned Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6J u. n.m. Ds. J. L. Dippel. REEUWIJK Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. en 6j u. n.m. Da. M. Verweij. ADVERTENTIEN. Heden overleed plotseling onze ge liefd e Man, Vader, Behuwd- en Groot vader Willem Sliedracht in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, Wed. G. M. SLIEDRECHT— BOOT. GOUDA, 20 Mei 1932. Kleiwegstraat 19. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Maandag te 1 uur vanaf het sterfhuis. Heden overleed in den ouderdom van 76 jaren onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder Willem Sliedrecht Uit aller naam, Wa. SLIEDRECHT. GOUDA, 20 Mei 1932. Gouwe 77. VOORLOOPIG KOSTELOOS. Bij vonnis van de Arrondissments-Recht- bank te Rotterdam d.d. 18 Mei j.l. is de nalatenschap van wylen C. SELBACH, vroeger gewoond hebbende te Gouda, Bogen 54, verklaard in staat van faillissement, zulks met benoeming van den E.A. Heef Mr. S. N. B. HALBERTSMA tot rechter commissaris en van ondergeteekende tot curator. GOUDA, 20 Mei 1932. Kleiweg 34. Mr. M. DE MOL. IMü GEVRAAGD, halve dagen, Woensdag en Vrijdag den geheelen dag. Zondags vrij. Mevr. HERFST, Tiendeweg 43. ER BIEDT ZICH AAN een P.G. als hulp in de huishouding, voor dag en nacht. Br. No. 40 VAN BURK's Adver tentiebureau, Kleiweg 39. 8 Nette jonge man, 24 j., zoekt langs dezen weg naar net Brieven liefst met foto, wordt op eerewoord teruggez., onder No. 2010, Bur. Goudsche Crt., Markt 31. 8 ER BIEDT ZICH AAN flink be kwaam tegen 15 Juni of 1 Juli, of als meisje alleen, v. g. g. v. Brieven onder No. 1995, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 GEVRAAGD een voor dag of dag en nacht. 8 v. SWIETENSTRAAT 22, Gouda. GEVRAAGD op klein Handelskantoor kunnende machineschrijven. Brieven onder No. 2024, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 12 aan de Elfhoevenplas TE KOOI' AANGEBODEN, met huurovername van den grond. Zeer mooi gelegen. Te bevragen onder No. 2039, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 10 GEVRAAGD, niet al te jong, a 1. per stuk. Adres: C. NOORDEGRAAF, Groe- nendaal 62, Gouda. 8 EZOCHT op goeden stand te Gouda SPREEKKAMER met wachtkamer voor het houden van spreekuur op Donderdagmorgen. Aanbiedingen onder lett. W. B. Z„ Nijgh v. Ditmar's Adv. Bur. den Haag. merk „Citroen" touring, 3 zitplaatsen, minimum tarief Wegenbel., benzine verbruik 15 K.M. op 1 liter, prima onderhouden, van part. Te bevragen bij: Jeruzalemstraat met onze onovertroffen Wijnen van Oud, Prima Limonade's 35 en 45 ct. per flesch en Vigna Tafeiwater, even goed doch goedkooper dan Victoria-water, 5 22 cent per Literflesch. Alleenverkoop bij TEL. 2385 ZEUGESTRAAT 76. GEVRAAGD in klein gezin met ruime woning. Brieven onder No. 2003, Bureau I Goudsche Courant, Markt 31. 8 I TE HUUR: met 5 kamers, zolder en schuur, Graal' Florisweg 53. Brieven onder No. 1988, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 TE HUUR GEVRAAGD voor klein gezin op netten stand. Brieven met uitv. inl. onder No. 86 Boekh. J. DE VEN, Wydstraat 4. TE HUUR voor klein gezin, tegen 1 Juni. Te bevragen: - C. TEEKENS, L. 11) weg. In TE IIUUR of TE KOOR een flink met tuin, omtrejlj, Burg. Martenssingel Brieven onder No. 2002, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 met tuin en schuur 3'/i bij 6 M. Te bevragen: DERDE KADE 128. TE KOOP: Luxe- en Roalbooten, Buitenboordmotor, en grond voor Zomerhuisjes C. v. d. STARRE, Zoetendijk F 106, Reeuwijk. 10 DONDERUAG 25 MEI, 7 Vi uur, hoopt voor te gaan in lokaal PEPERSTRAAT GOUDA. aan II.H. timmerlieden en aannemern te G<»uda en Omatreken. Met ingang van 1 Juni wordt de zaak in triplex, deuren, kozijnen enz. verplaatst van Wilhelminastr. 21 naar TUINSTRAAT 71, p.a. C. v. d. HONDEL en is dan eiken dag geopend. Beleefd aanbevelend, T. v. d. BERG Lzn. voor den nieuwen cursus kan vanaf heden geschieden schriftelijk of mon deling bij den rector, WE^THAVEN 52, Gouda, Tel. 2583. 10 Notaris G. VOS te WADDINXVEEN zal op WOENSDAGEN 1 en 8 JUNI 1932, des v.m. 11 uur, in het caf „De Unie" te Waddinxveen, bij inzet en afslag verkoopen: 1 c.a. aan de Noordkade te Waddinx veen, waarvan no. 279 is bewoond ge weest door wijlen C. v. d. Krans. met schuur en weiland aan den Tweedeblokweg no. 19 te Waddinx veen, groote 1.58.60 H.A.., bewoond geweest door wijlen H. vaii Bergen. aan de Noordkade nos. 125, 127 en 129 te Waddinxveen, eigendom van W. v. Veen. Aanvaarding vrij van huur bü de betaling op 27 Juli 1932. Lasten van 1 Juli 1932. Breeder bü biljetten. Zoete en Zoute krakelingen 20 en 22 cent per ons Alle soorten gebakjes 8 cent per stuk, waarvan 2 cent wordt afgestaan voor het Crisisfonds. Siroopwafels 5 cent per stuk Prima Honingkoek 35 cent per stuk 10 GEBR. KAMPHUIZEN. met Piet Kohier Dans: Tjemkanoff&Co Solozang A.Heinemaruv Attentie Hf Morgen 3 Voorstellingm 2.IS S, 8.30 ONZE HAM Geurig en licht gezouten 24 cent per ons. L FIJN GEKRUIDE ZURE ZULT 12 cent per ons. GEKOOKTE WORST een Delicatesse 16 cent per ons. GEBRADEN KALFSVLEES! H 7, ROASTBEEF KALFSGEHAKT PKKELVLEESCH. PINDA KAAS origineele J thans 40 cent per pot. j Aanbevelend, A. J. OPSTELTEN, Teleph. 3082. Gevestigd sedert 1905. L. C. STREEFLAND SPOORSTRAAT 37 Gevestigd sedert 1888 GOUDA, 21.5-'32. L. S. Hiermede heb ik de eer U beleefd mede te deelen, dat ik myne zaak heb OVERGEDAAN aan den Heer H. P. HERFST Jr., die deze zal voortzetten onder den zelfden naam. Terwyl ik U dank zeg voor het gedurende zoovele jaren geschonken vertrouwen, be veel ik myn opvolger gaarne in uw gunst aan. Hoogachtend, L. C. STREEFLAND. L. S. Onder verwyzing naar bovenstaande mededeeling, veroorloof ik hierdoor my in Uwe welwillende gunst aan te bevelen, U de verzekering gevende, dat ik niets onbe proefd zal laten, om het vertrouwen dat myn voorganger zoovele jaren van U mocht genieten, eveneens waardig te worden. Hoogachtend, H. P. HERFST Jr. L. Tiendeweg 43. Telef. 2593. VANAF DINSDAG 24 MEI zijn mijn SIROOPWAFELS, FIJNE KOEKJES BOTERKOEKJES dagelijks versch verkrijgbaar in het FILIAAL telefonisch aangesloten onder liet nummer 2189. Telefoonnummer TIENDEWEG 2593. Kort» Tiendeweg 22 GOUDA WITTE DAMES DOKTERS KAPPERS SLAGERS WINKEL KRUIDENIERS KANTOOR in de GROOTE of ST. JANSKERK te GOUDA, op DINSDAG 24 MEI n.m. uur, door den Heer HENRI C. J. DE MAN. Programma ad 25 ets. verkrijgbaar bü Boekh. J. de VEN, Wü'dstra&t 4, F. BIJLSMA's Boekh., L. Tiendeweg en aan de Kosterswoning. 12 goedkoope schoenreparatie is goed. GOEDE SCHOENREPARATIE is probeert U eens bij BOELEKADE 132 en 211. Telef. 2903 Gedipl. Schoenmaker, Gedipl. Heerenkapper. WIJDSTRAAT 6 GOUDA. DAGELIJKS (beh. Zaterdags) AANWEZIG. Telefoon 2486 met Uw CAMERA te koopep, dan bent U voor de vacantie gereed. GROOTE SORTKERINGUU Sportfilms 6 x 9 voor 50 cent. DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL „HET BLAUWE KRUIS". Burg. Martenssingel. Telef. 2839. 0 7 meest elegante kano 1932. Scheeps- l>ouwk. juiste vorm vanaf 45. Vraagt bezicht. model tweep. toer- kano of prosp. aan werf Ds. I5a\- straat 3 AA, Zaandam of Sehelte- mastraat 12, Gouda. 12 H.H. ROOKERS Iets werkelijk fijns is groote Corona overheerlijke 10 cents sigaar en Brillant natuurgedroogd 8 cents sigaar met prima Deli-dekblad. Neemt eens een proef In het -»• Sigarenmagazijn N. J. MQNTAGNE, Lange Tiendeweg 25. Sigarenhuis „AVANT1", J. DE JONG, Zengeatraat. M. C. BAAS, Bothastraat 14, achter de Krugerlaan, GOUDA. 16 TE HUUR met voor- en achtertuin en vrüe poort aan de Krugerlaan. Voorzien van badkamer met ingebouwd bad. geyser en vasten waschtafel. Huurprijs 50.00 per maand. Te bevragen: K. SPEK, Krugerlaan 30, Tel. 2877.

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 4