ILDEN GOUD. 29, fioudi omobi lithan eld. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADD1NXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Maandag 25 Juli 1932 71* Jaargang ga. 18048 BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, Dit blad verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeestdagen RBANK I l Goudi NIFTERIK rt Paviljot, oeven TEL. No, 15 SUMPTIE. i 1 Hiel door looscboiihoiidoii gohooid het voor de I BINNENLAND. TELEF.S! DOLIE Dr. Dralle FEUILLETON. ter (Wordt vervolgd). JTO’s TE KOOF, ities aan alle men ng naar de aven 12 nichten kunt !T, IJSSELSTEIN, P, BENSCHOP, DE IDEGRAVEN, ïidani, Amersfoort, It, Zeist, den Dolder^ GOEDKOOP! Harkt 27. GEBR. NIFTERIK. Controleert» Belotiai* Bering, aan het bewind 'De toestand in Prui- ing van een rijkscom- pen ran TELEFOON IVISEUR. ronds 810 uur. ■1933. EN GLAS BLIK ITEN NOTEN i (merk Sleutel*) ig- betrouwbare en in Bedschap ederen per Nette bedient, O uitzicht, i Plasssn oekers als attractie T. p. persoon. Het resolutie-ontwerp der ontwapenings conferentie. In overeenstemming met Hoover’s voorstel. GOTD8CHE COURANT. tr loopen. En al zou --Je rust en veiligheid in Pruisen gestoord pijn of gevaar loopen, dan heeft daarmede Met feit, dat in Pruisen I een demissionaire ref was, niets te maken*’’ sen maakte de instel! missaris niet noodigi De voorzitter ve.rk grammen der Bel® Staatsregeering nieM sischen eisch in zijtp BELGIS. Communistisch gevaar in België. Volgens de bladen zijn er plannen van communistische organisaties ontdekt om op 1 Augustus een omwenteling uit te lokken. Het plan was de beweging ook naar Frank rijk te doen overslaan. Talrijke personen zjjn gearresteerd en twee communistische bladen in beslag genomen. De regeering heeft tegen 1 Augustus bijzondere maatregelen getroffen. VEREENIGDE STATEN. Borah optimistisch. Lausanne was een begin.' Een betere tijd breekt aan. Gisterenavond heeft senator Borah voor den microfoon een rede gehouden, waarin hij voorstelde in aansluiting op de confe rentie van Lausanne, onmiddellyk een we- reld-conferentie te houden, welke moet be- Binningham en komt terug geering geen bizonderheden had vernomen betreffende de beweringen van den ryks- kanseher inzake het verstrekken van advie- jen door een hooggeplaatst ambtenaar aan de communisten, hoe zy hun terroristische daden konden versluieren, enz., doch zelfs indien deze beweringen op waarheid be rusten, dan kon Pruisen nog geen schending der grondwet ten laste worden gelegd. On verdedigbaar noemde spr. de afzetting der ministers omdat zy hadden geweigerd ge hoor te geven aan een uitnoodiging om een zitting der staatsregeering by te wonen. De weigering was geschied omdat de uit noodiging uitging van een rykskanselier als minister-president, de ministers hadden nimmer geweigerd voor een beraadslaging tot den rykskanselier of den rljkscommissa- ris te komen. Uiteenzetting van het standpunt der rjjksregeering. In de middagzitting zette Ministerial- direktor dr. Gottheimer het standpunt der rijkeregeering uiteen. Zyn rede kwam in het kort op het volgende neer: Wat punt 1 betreft deed hy opmerken, dat de rykskanselier zich in zyn qualiteit van rykscommissaris nimmer Pruisisch mi nister-president heeft genoemd, maar steeds is opgetreden als degene, die „met de waarneming der zaken van den Prüisi- schen minister-president is belast”. Een handeling als in punt 2 aangeduid is niet geschied. In het derde punt geven de Pruisische vertegenwoordigers uiting aan de vrees voor het ontstaan van misstanden, spr. kan dit evenwel niet inzien. Wat punt 4 aangaat is tot dusver alleen ten aanzien van den Berlynschen hoofdcommissaris van po litie een definitieve benoeming geschied. De ryksregeering zal geen definitieve benoe mingen van ambtenaren doen, maar zy kan zich dit recht niet laten betwisten. In het genoemde geval bestond deze noodzakelijk heid. Ten slotte verzocht dr. Gottheimer het staatsgerechtshof het voorstel van de hand te wijzen. de week naar 1 met den trein van twaalven en ik weet nooit bij wien zij is, zei de zwakke moeder onder tranen. Ik hoop, dat u haar eens goed on der handen zult nemen. Clara, moet bang worden gemaakt, flink bang, dat heeft zij noodig. - Dan moet iemand anders dat doen. Ik kan mij daarmede niet inlaten. Als mijn vrouw op Old Hall komt, kan die haar on der handen nemen. Zij heeft het ver ge bracht in alle mogelijke zendingswerk. Maar mijn doel dezen morgen is geen an der, mevrouw Odell, dan een leugen te doo- den. Er zijn er heel wat over mij verteld. Er is heel wat over mij gesproken in deze plaats, hoofdzakelijk door menschen. wier beste vriend ik ben geweest. Dit is echter slissen over de oorlogsschulden en andere na-oorlogsche problemen. Indien de politiek van Lausanne wordt vervolgd, zeide Borah, dan zal eens de tijd komen, dat in het belang van het Ameri- kaansche volk de oorlogsschulden-kwestie wordt herzien. De schulden zyn rechtvaardig, doch het belang van het Amerikaansche volk kan meebrengen, dat als problemen ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoo rende tot den bezorgkring): i—6 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkringi 15 regels 1.66, elke regel meer 0.30. Advertentiën in bet Zaterdagnummer M bijslag op den prys. Liefdadigheids-advertentiën de helft van den prys. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels 2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op ae voorpagina 50 booger. Gewone advertentiën en ingezonden mededeelingen bjj contract tot zeer gereduceerde^ prijs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Advertentiebureux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. verantwoordelijke staatslieden. De stryd om het volstrekte verbod der bombar- deeringsaviatiek heeft dus inderdaad re sultaten opgeleverd. Inmiddels dient een voorbehoud te wor den gemaakt. Terecht wijst een medewer ker der Neue Züricher Zeitung erop, dat het er nu nog op aankomt het eens te worden over de maatregelen, waardoor het verbod effectief wordt. Het zal niet gemak- kelyk Zijn deze voorwaarde te vervullen. D numerieke en qualitatieve beperking der militaire aviatiek en de regïementee- ring der burgerlijke aviatiek zal misschien niet al te vlot van stapel loopep, zoodat men er goed aan doet voorloopig nog niet al te luid te juichen. Nadat de beide toonaangevende „lucht mogendheden” Frankrijk en Engeland prin cipieel bereid zyn van elke bombardements- aviatiek af te zien, moet coüte que coüte als contraprestatie een werkzame regle- menteering der burgerlijke luchtvaart wor den toegestaan. Een ander belangrijk punt in het tweede deel betreft de principieele goedkeuring van twee permanente toe- zichtsinstanties. Zy zullen universeel zijn, dat is de hoofdzaak. Ook de Vereenigde Staten zullen erby betrokken worden. Een derde punt verdient verder groote aandacht. Het resolutie-ontwerp bepaalt n.l., dat regelen van het internationale recht zullen worden opgesteld in verband met het verbod der chemische en bacterio logische oorlogsvoering, het verbod om brandbommen te gebruiken en het absolute verbod van bombardementen uit de lucht. Deze regelen zullen worden aangevuld door bizondere maatregelen in geval van schending dezer verboden. Wat de militaire bewapeningen betreft, wordt derhalve door een toekomstige alge- meene ontwapeningsconventie een univer seel systeem opgesteld, waarvan de nale ving internationaal wordt gecontroleerd. De Vereenigde Staten zullen er ook aan mee doen. De draagwijdte hiervan is zeer groot: daardoor wordt in zeer belangrijke mate de leemte in de internationale orga nisatie der volkeren aangevuld, die het ge volg was van het feit, dat de Vereenigde Staten zich tot nog toe verre hielden van den Volkenbond. Dat is, in ruwe trekken, de vooruitgang, die in de verdagings-resolutie is belichaamd. land Pruisen niet zou zyn nagekomen en of de Ryksregeering volgens de grondwet bevoegd was de ministers uil! hun ambt te ontzetten en een Rjjkscommissie te benoe men. Zaterdag is de behandeling Staatsgerechtshof begonnen. Het voorstel van den Pruisischen Staat, dat door dr. Schmitz, werd toegelicht, luidt: Geëischt wordt, dat de rykscommissaris, die door de verordening'van den rykspresident voor Pruisen is aanjtesteld, zich voorloopig van elke uitoefening van zijn dienst zal onthouden. Dit voorstel is oiiderteekend door staatsministers Hirtélefer en Severing. Aangesloten hebban zich daarbij de Cen- trumfractie en de Sqc.-Dem. fractie uit den Pruisischen Landdai Natuurlijk staat dit voorstel in samenhang met een ander, waar in verklaard wordt, ‘dat de benoeming van <een rijkscommissarii niet in overeenstem ming met de Grondwet is. Ten onrechte is eën beroep op art. 48 G. W. gedaan, omdat yan een niet-vervullen door Pruisen van zijn plichten geen sprake is en omdat evenmi^ de rust en veiligheid zyn verstoord of ge' men aannemen, dat Ridders der Militaire 'Willemsorde. Huldiging van jubileer«nde ridders. In Artie in Amsterdam vond Zondagmid dag na afloop van de vergadering van den Bond van Ridders der Militaire Willem»» orde beneden den rang van officier een kof fiemaal plaats, aangeboden door den Raad van Beheer van „Fonds Ridderdagen”. Ruiim honderd en twintiig gasten zaten aan dezen lunch aan, die muzikaal werd opgeluisterd door leden van de Marinekapel. Na den maaltijd vond in de Koningszaal de huldiging plaats van een twaalftal rid ders, die veertig of vijfentwintig jaar gele den een Militaire Willemsorde verwierven. De voorzitter van den Raad van Peheer, de heer M. O. Koning, verhaalde, door wel ke daden de jubüeerende ridders hun orde hadden verdiend. De jubilarissen waren: E. R. J van Dam, D. Sloot en K. Ligthart (40 jaar ridders 4e klasse)C, Zon (25 jaar ridder 3e klasse)H. P. Castedeijn, J. Pos, D. J. Blom, P. W Er bel ene, J. H. Sleu- nnk, C A. I’. i’orzig, V. W. de Jong en J. Abbink (25 jaar ridders 4e klasse). Het> woord werd verder gevoerd door luit.- gen. H. W(. A. Swart, eere-voorzitter van weg. zooals zijn gewoonte was, en ging slechts terzijde, als een tramwagen hem verhinderde tusschen de rails door te loo- Velen keken hem met belangstelling toen hij de Highstreet afliep, zoo snel rolt de steen van het gebabbelhet nieuws van zijn voorgenomen huwelijk niet de zus van den .Schoteohen dokter had zich reeds verbreid. Maar de houding van den lieer Urewe was die van iemand, die zich niets van al die gewone praatjes aantrekt. Toen hij de helling van Highstreet halver wege was afgegaan, sloeg hij een zijstraat in. vervolgde zijn weg door een netwerk van armoedige straten, waar huiselijkheid en hef maken van spijkers vrijwel zonder succes naast elkaar voorUworetelednhij kwam na een minuut of tien aan het groote terrein, dat de ijzergieterij van Birtley om gaf Deze stond te midden van de sintel- hoopen, waaraan zij dagelijks haar tol van afval toevoegde. Een bedrijvige bijenkorf van arbeid, om geven door hooge muren, waartusechen de rook en atoom uitwerpende Sohoorsteenen dom werdenmen voelde, dat hier de kern van Birtley’e leven huisde. Binnen deze muren waren ongeveer duizend mannen en jongens bezig, «ver wier lot de heer Crewe de oppermachtige beschikking had Hij was er de eenige chef en zoo volkomen overzag hij de zaak, dat hij de geheelé machinerie van dit enorme bedrijf als het ware met de toppen van zijn vingers leidde. larde, dat de tele- der Beiqïsche en Badensche Staatsregeering nie^tteoogden om den Prui sischen eisch in zyig&eheel te onderschrij ven. In de telegranfflfen was de wensch te kennen gegeven, dat het Staatsgerechtshof bepaalde principieele quaesties, welke door het optreden der ryksregeering in een acuut stadium waren gekomen1; zou beslissen. Pruisen dient een nieuw voorstel in. By de voortzetting der behandeling van het conflict tusschen Pruisen en het ryk voor het staatsgerechtshof te Leipzig dien de Ministerialdirektor dr. Brecht namens Pruisen een nieuw geformuleerd voorstel in, waarby naar aanleiding van de veror dening van 20 Juli wordt verzocht een voor- loopige beslissing te nemen en daarbij te bepalen, lo. dat de rykscommissaris zich geen Pruisisch minister-president, staats minister of lid der Pruisische regeering mag noemen; 2o. dat hy den Pruisischen ministers niet de qualiteit van staatsminis ters mag ontzeggen; 3o. dat hy en zyn ver tegenwoordiger niet zonder volmacht der staatsministers Pruisen in den rijksraad mogen vertegenwoordigen of de leden der Pruisische regeering het recht tot vertegen woordiging van Pruisen in den rijksraad en ter instructie der rijksraadgevolmach- tigden mogen ontnemen; 4o. dat zy geen definitieve benoemingen .van ambtenaren kunnen verrichten. Dr. Brecht lichtte dit voorstel breedvoerig toe. Hy zette uiteen, dat de Pruisische re- lijk te krgijn. Ik heb geen plan haar te ontslaan, dat zou mij volstrekt niet passen. Het zou eeni ge praatjes, die rond gaan, maar voedsel geven. Ik ben van plan juffrouw Fleming precies te vertellen, hoe ik tegenover u en uw dochter sta. Ik zal haar de geheele ge schiedenis vertellen, en aJs zij als meesteres te Old Hall kómt, zal zij. naar ik veronder stel. u bezoeken, zooals mijn vrouw dat ieder in de plaats zal doen, in wie zij om de een of andere reden belangstelt Dat is ook, wa.t ik wenschbegrijpt tl? Er valt niets te verbergen, er is nooit iets te ver bergen geweest en dat weet niemand beter dan uw dochter. Begrijpt u den toestand? Natuurlijk,, mijnheer Crewe. r- Ik heb nooit een woord tegen uw dochter gesproken, dat niet door geheel Birtley gehoord mocht worden. Wat dat be treft, geef ik u mijn wöord van eer. U heeft een moeilijk leven gehad, mevrouw Odell, en ik ben vonmorge. van mijn gewonen weg afgeweken, omdat tusschen ons op dit punt klaarheid moet h^erschen, en ik ver wacht, dat het nu dn orde zal zijn. Mevrouw Odell barstte nu in tranen uit. En u zult Clara nog houden en mij het huis laten bewonen, nadat zfj zoo slecht is geweest. Niet slecht, verbeterde hij, maar ijdel en dwaas* en wuft. Ik raad u aan haar strenger aan den band te houden, beste me vrouw, of u zult nog heel wat met haar te stellen hebben. Ik heb nu al heel wat met haar te meebrengen, dat als problemen zooals hee- stelbetalingen, ontwapening, herstel van den gouden standaard en stabilisatie van het zilver in het Oosten, de oorlogsschulden geschrapt zullen worden. v Lausanne heeft het begin gemaakt aan het einde van een lange periode van men- schelyk lijden. Er bestaat thans gegronde hoop op een beteren tijd. ZWITSERLAND. Een hagelsteen ter grootte van een soepbord. Natuurverschijnsel in het Emmenthal. Uit Biglen in het Emmenthal is volgens Reuter bij een hevige hagelbui een zeld zaam natuurverschijnsel waargenomen. Er is namelijk een buitengewoon groote hagel steen gevallen, met een dikte van drie c.M. en een om vang van een soepbord. Hij sloeg een gat in den bodem en was eerst drie duigen later geheel gesmolten. Het gewicht is waarschijnlijk meer dan een kilo geweest. De oppervlakte was ruw en stekelig door een groot aantal ijskristallen, doqh de ha gelsteen zag er niet uit of hij uit aierschen- den korrels was samengegroeid. Vim de ha gelkorrels, die naderhand vielen, overtrof er geen de grootte van een walnoot. met Zondagsblad looper geschiedt. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, per kwartaal ƒ2.90, per week 22 cent, overal wair de bezorging per Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, by onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2745. Postrekening 48400. Uit het Engelsch van DAVID LYALL. Vertaald door 44 J. P. Wesselink-Van Rossum. -* Dat heeft dan, naar ik veronderstel, zijn geweten gedaan. Van mij had hij geen verwijten te verduren. Daarna nam ik uw dochter, toen een onervaren, nutteloos schepsel, en ik betaalde haar goed voor haar werk, teen en nu. Ja, mijnheer Crewe, dat deed u, en ik herhaal het, wij zijn zeer dankbaar geweest. -- Het kan zijn, dat u het was, maar zij nooit. Ontelbare keeren, vooral gedurende de laatste twee jaren, heb ik op het punt gestaan haar te ontslaan, niet omdat haar werk slecht was zij is inderdaad de beste secretaresse, die een koopman maar zou kunnen verlangen maar om andere rede nen. Zij heeft getracht zioh bij mij onmis baar te maken, dat heeft zijzij heeft met haar talenten bij mij gewoekerd in de «T’ n°8 eens meesteres van Old Hall zou worden. Uw dochter is een heel jnooie vrouw, mevrouw OdeJl, en ook zeer handig, maar ik las haar bedoelingen las m een open boek. Vertel mij eens, heeft zij er ooit tegenover h op gezinspeeld, dat ik beste vriend ik ben geweest. Dit is echter hot ellendigste praatjes. Ik verwacht, dat u er het uwe toe zult bijdragen, om het voor goed den kop in te drukken. Goeden morgen. Hij vertrok, resoluut, streng, zooals hij wa8 ge.komen-, mevrouw Odell bleef achter, zoo ontdaan, dat het haar toescheen, alsof zij elk oo’xenblik van zichzelf kon vallen. Maar spoedig kwam zij tot de erkenning, dat de zaak nog een betrekkelijk gelukkige wending had genomen en zij herkreeg haar kalmte. Den geheelen morgen verwijlden haar sedachten vol spanning bij hetgeen op het kaesierskantoor van de ijzergieterij gebeurde, waar, daar twijfelde zij niet aan. de heer Crewe Clara onderhanden nam. In derdaad zei hij echter heel weinig. Toen hij het huis van mevrouw Odell rn de Parkins- stellen ik heb hoegenaamd geen macht over street verliet, ging hij door de «tad naar de haar. Zij gaat minstens twee avonden in ijzergieterijhij hield het midden van den De eerste periode van de ontwapenings conferentie te Genève is Zateraag afgeslo ten doordat in de algemeene commisiie de v-jrdaging.vesolutie-Benesj in haar geheel werd :.ai»gi>L>>men. Vjir <le resolutie stemden 41 gedelegeer den, wuurvan echter talrijken daachy ver klaarden dat zy de resolutie slechts onder voorwa.itder aannamen. Tegen de resolutie stemden Duitschland en Soi.’et.Kuulaiid. Acht staten onthield'n zich van s'eirn ing. De voorstemmende landen waren Argen tinië, Australië, België, Bolivia, Brazilië, Canada, C...U, Columbia, Cuba, Denemaken, Dummicuanhche republiek, Engeland, Est land, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hedjaz, Ierland, Britsch-Indië, Japan, Let land, Litaaen, Luxemburg, Mexico, N e d e i- l a n d, Noorwegen, Nieuw-Zeeland, Pana ma, Peru, Polen, Portugal, Roemenië, Siam, Spanje, Tsjecho-Slowaktfe, Venezuela, de Vereenigde Staten van Amerika, Zuid-Afri ka, Zuid-Alrika, Joego-Slavic, Zweden en Zwitserland. Van stemming hebben zich onthouden: Afghanistan, Albanië, Bulgarije, China, Hongarye, Italië, Oostenrijk, Turkye. Onmiddellyk na de aanneming van de re solutie door de algemeene commissie, heeft Henderson de ontwapeningsconferentie in voltallige zitting bijeengeroepen, nn den wensch tot de regeeringen te richten den wapeningsstilstand van November 1931, die Til m?t vier iZOzr maanden te verlengen. Hiertoe werd beslo ten, waarna de eerste periode der ontwape ningsconferentie voor gesloten werd ver klaard. Het bureau zal 21 September weder bijeenkomen. Wat den inhoud der resolutie betreft, hierin wordt in overeenstemming met Hoover’s voorstel te kennen gegeven, dat een belangrijke vermindering der we- reldbewapening, die door een algemeene conventie, welke de bewapening te land, ter zee en in de lucht betreft, verwerke lijkt moet worden, volstrekt noodzakelyk is. Als één der doeleinden, die daardoor be reikt moet worden, wordt de vermindering der aanvalskracht genoemd, zoodat de re solutie zich middellijk uitspreekt ten gun ste van de qualitatieve ontwapening. Twee punten in het tweede deel der re solutie zyn van groot belang. Het beginsel wordt daarin verkondigd, daf aanvallen uit de lucht op de burgerbevolking abso luut verboden moeten worden. Er wordt zelfs verlangd, dat de mogendheden on derling zullen afspreken, dat zy van élk luchtbombardement zullen afzien. Dit be- teekent, dat ook in Engeland en Frankryk de zuiver technische beschouwingen deX militaire deskundigen ten slotte hebben moeten wyken voor de opvattingen der Wat men te allen tijde met echten lust genieten kan, dat is gewis het echte. RUITBNI ANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. Pruisen contra het Rijk. Dr. Brecht dient een nieuwe formule van den eisch in. Was Severing minister of partyman. Het Staatsgerechtshof moet heden beslis sen over de vraag, gesteld door de afgezet te Pruisische ministers, welke plichten het haar mogelijk zou trouwen? Mevrouw Odell zat een ooganblük wan- hoprig in gedachten verzonken en kwam tot het besluit, dat zij haar eigen zaak het best zou dienen door geheel openhartig tegen over den heer Crewe te zijn, waait hij was werkelijk een verschrikkelijk man, die toch de waarheid wel te weten zou komen. Nu. mijnheer Crewe, dat heeft zij. Ver leden jaar neen, het was in hot voorjaar van dit jaar toen zij een aanbod van haar oom Joe te Stockport kreeg om op zijn kantoor te komen, sloeg zij het af zooals zij zei, om persoonlijke redenen. Zij verze kerde mij, dat het op den duur veel voor- deeliger voor haar zou zijn hier te blijven, en maakte toespelingen op u en Old Hall, die naar .ik meendq, maar voor één uitleg ging vatbaar waren, ofschoon ik u kennen de en den trote van uw dochters, wel eenigs- zine twijfelde. Dab was heel verstandig van u, me vrouw, zei de heer Crewe norsch Wat u mij vertelt, verbaast mij in het geheel niet. Het komt merkwaardig overeen, met wat ik reeds lang vermoed heb. Nu, over een week of zes ga ik met juffrouw Fleming trouwen en de kleine luchtkasteelen van juffrouw Clara spatten uiteen. Natuurlijk doen zij dat. zei mevrouw Odell flauwtjes Het was heel aanmatigend van haar, dat zie ik heel goed in, om maar een oogenblik zulke verwachtingen te koes teren. Nu komt, denk ik, aan alles een eind en u zult haar haar ontslag geven? Het zou mij niet zooveel kunnen schelen, als de plaats bij haar oom te Stockport met reeds vervuld was; goede betrekkingen zijn moei-

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 1