ALAGE kleur' rteert dit Blad NIEuO. EN ADVE^PJ^Ïl^ ^U^’^^^^^EKEN sekbank HE EN LASSEN F No. 18056 Vrijdag 5 Augustus 1932 71* Jaargang lend lage prijzig BOSKOOP, Dit bald verschijnt dagelijks behalve op Zon-enFeestdage f 1.526.672.66 i nog ven? 99 Niet door nenscbenliindeii gebouwd brengt >or Uw op een ook U de oude BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. BUITENLANDSCH NIEUWS. on- (lezer FEUILLETON. STRIE MIJ. Ik dank u zeer, dominee Am- (Wordt vervolgd). B. H00RWE& Wanneer elk zoo stond op he t recht als hij dat doet op zij n recht, dan waren er niet veel rechtsgeleerden noodig de Alison brose. Gisteravond bracht ik een uur in het huis van uw broer door, en hoorde van hem dat het nu vaststaat, dat wij hém ver- !)nt is een groot verliet» Voor Birtley mevrouw Crewe, hoe groot, dat zullen wij paa voelen als het geschied ia. O. maar hij zal dikwijls over moeten voo stellen ’eering inbond DRUK: anbevclen. Wij wenschen i de eerste plaats in dit os in de „Telegraaf". n boekhandel en bü de MAN ZOON te Gouda. OTHEKERS tabletten f 0.75 tabletten f 1.65 tabletten f 5.— tabletten f 6.— 100 en aard overeenstem- ‘m was aangeboden. man van ongeveer vijf en Uit het Engelsch van DAVID LYALL. Vertaald door 53 J. P. Wesselink-Van Rossum. Pas op voor het gevoel dat het je roe ping is de geheele wereld recht te zetten, lieve. Bepaal je aandacht tot mij en je zult beter uitkomen. Ahson zou hebben kunnen zeggen, dat zij haar aandacht uitsluitend aan hem schonk, daar hij de eenige eqheidsrechter was van hef lot dat zij wenschte te verbeteren. Maar aldus ter uggestoo’enhad zij niets meer te zeggen. ■- Ik heb je broer vanmorgen in de stad ontmoet. Zij zijn naar Barbridge gegaan met om alle bijzonder- i zijn zoeter zijn be gaan wonenzij heb- nrlatiilr nn kunnen wijzen'wegens het dragen van ver boden wapens, het plegen van terroristische daden, enz. juffrouw Fleming had ge- verdenking. dat zij getrouwd basis vormt van het z.g. wetenschappelijke en marxistische socialisme d.w.z. de leer van het historische materialisme. Het fas cisme staat geheel tegenover de liberale doctrine, zoowel op het gebied der politiek als op dat van het bedrijfsleven. uitgeoefend jegens ryksbanierleden en re publikeinen. Zij wezen er o.a. op, dat de rtfksbanier sedert de opheffing van het S. A.-verbod 15 dooden en 104 zwaar gewon den te betreuren heeft, van welke laatsten nog een groot aantal in levensgevaar ver keert. De rjjksbanierleiders eischten zeer scherpe maatregelen tegen het dagelijks grooter wordende aantal daden van terreur. De Regeering en het politiek terrorisme In Ouitschland Een strenge noodverordening in gereedheid gebracht. Een buitengewoon felle aanval op Von Papen, Von Gayl en Bracht. rving's ten. Zij ij doen en inge- i onwel- der ta- aal aan kkracht. b Reeuwyksche en Sluip, fraai uitgevoerde werkje PIES naar foto's en p«. sengefiled. - -jhuizen. Alison keek verraai ydp. mgar voelde, dat zij het nfet prettig vond deze bijzonderhe den, die haar eigen familie betroffen, van haar echtgenoot te hooren. De dokter vraagt, of ik er eenig be zwaar tegen heb. dat het huwelijk in Janu ari plaats heeft. Wat zeg jij er van? De regeering van Paraguay heeft in ver band met het conflict met Bolivia telegra fisch een nota toegezonden aan den presi dent van den VolkenboadsrauJ, waarin zy er op wjjst, dat Paraguay reeds herhaaiue- lyk bewijzen heeft geleverd van goeden wil te zyn voor een vreedzame regel mg van de kwestie der grenzen. Bolivia is zonder eenige moreeie en ju ridische motiveering overgegaan tot een aanvalsoorlog en heeft op deze Wyze de bepalingen van het Volkenbondspact ge schonden. De nota bevat evenwel geen en kel voorstel met betrekking tot den weg welke zou moeten worden ingeslagen om het conflict op vreedzame wyze te regelen. Naar het Engelsche departement van buitenlandsche zaken mededeelt, heeft de secretaris-generaal van den Volkenbond de regeeringen van Engeland, Frankrijk, Duitschland, Italië en Spanje ertoe aange- spoord het beroep van den Volkenbond en Bolivia en Paraguay te steunen langs di- plomatieken weg. Als gevolg van dit voorstel hebben de Britsche gezanten te La Paz en te Asuncion opdracht gekregen de regeering van Para guay en Bolivia op de hoogte te van het voornemen der Engelsche rege om zoowel het beroep van den volkei als van de Amerikaansche staten tot sta king der vijandelijkheden te steunen. Ook zag. keek hij verbaasd en kwam ©nel naar haar toe. Van wat haar tot dit huwelijk ge dreven had. had hij hoegenaamd niets be grepen en nog altijd iwae hij er niet in ge slaagd een redelijk antwoord te vinden op de vraigen, die zich daaromtrent aan hem hadden opgedrongen. Het weinige, dat hij van de oudste zien sloot ellqe zou zijn om een goede positie te verkrijgen uit Maar dat zij Edmund Crewe zou Lief hebben. scheen nog onmogelijker. Gewoon als hij wat menseden €n omstandigheden te leiden, wekte het huwelijk Ambrose’s volle belangstelling. Hij greep dus de ge legenheid om eens met hhar te spreken met beide handen aan. Ik bied u mijn gelukwenschen aan en heet u welkom in Birtley. mevrouw Crewe, zei hij met een lach, die zijn gelaat verhel- en waarmede hij zich een plaats ver overde in icdershart. Pas gisteren heb ik gehoord dat u thuis bent gekomen. OOSTENRIJK. Het protocol met 11 tegen 10 stemmen goedgekeurd. De Hoofdcommissie van den Oostenryk- schen Nationalen Raad heeft na langdurige debatten Donderdagmiddag tegen twee uur het Protocol van Lausanne met elf tegen 10 stemmen aangenomen. Overeenkomstig een voorstel van den Landbond werden hierbij de bepalingen van het protocol aldus geïnterpreteerd, dat ook in het vervolg voor besluiten van den Raad van den Volkenbond eenstemmigheid noodig is, wanneer deze besluiten betrekking heb ben op bepalingen, die betrekking hebben op het Protocol van Genève van Januari 1922. De bevoegdheden van de controlecom missie en de bepalingen voor een vroegere aflossing der leeningen dan in het jaar 1942 zouden slechts betrekking hebben op de fi- nancieel-technische voorwaarden. Uit deze beslissing van de Hoofdcommis sie kan nog geen conclusie worden getrok ken omtrent de stemming, die de volgende week in den Nationalen Raad zal plaats 'hebben. dep ouden Houghton heden te regelen. Hij en “loten te Matlock te ben daar al een huis gtekocht en dadelijk na Kerstmis zullen zij ff Ahson keek verraai m dertig jaar, lang en mager, met een vrij ernstig gelaat en zwaarmoedige, dontkere oogen. Toen hij mevrouw Crewe van verre weer bezet hebben. De kerels moeten noo dig eens een lesje hebben. Weer lag de harde toon in zijn stem en Ahson wendde zich ontmoedigd naar de deur. Zij was niet zoo volkomen op de hoog te van zaken om zich over den toestand te kunnen uitlaten, maar de woorden „star king” en „uitsluiting bezorgden haargroo- ten schrik. Ik wilde, dat het niet was gebeurd en ik hoop, dat het niet lang zal dluren. Het zal net zoo Jang duren als ik wil. De belhamels wil ik in geen geval terug nemen, antwoordde hij barsch. Ik geloof, dat ik hea dat vanmorgen duidelijk heb gemaakt. Ahson had een wanhopig onaangenaam en hulpeloos gevoel over zich. Haar leven was tot jiu toe zonder bijzondere gebeurt©- niesen voorbijgegaannu k)wam zij in aan raking met krachten, waarvan zij wei ge hoord had. maar die haar nooit hadden be roerd. Het waren de elementaire strijdkrach ten. die al het slechte in den mensch te voorschijn roepen. Zij had nooit een min der aanlokkelijke uitdrukking op eenig ge laat gezien, dan die welke nu domineerde op dat van haar ma*. Zij was te verstandig om op dat oogenblik meer te zeggen. Zij voelde, dat zij er het recht niet toe had, daar zij volkomen onkundig was van de kwestie, waarom het ging. Maar zij had dén vrede lief en had gehoopt <iien als een voortdurende gast in haar nieuw tehuis te vestigen. En zie. op den drempel er van schenen al de strijdkrachten zioh te ver- eenigen. en zij was machteloos er iets tegen te doen. Deze overtuiging gaf een bedroefde ZUID-AMERIKA. Het dreigend conflict tusschen Bolivia en Paraguay. Hoewel noch Bolivia noch Paraguay een oorlogsverklaring hebben afgexondigd, gaan ■\Leide landen voort nfet hun mobilisatie. In de hoofdstad van Paraguay verdeelt 1\- Roode Kruis nog steeds gasmaskers onaer de burgerbevolking. De regeering laat groote hoeveelheden dezer maskers ver vaardigen. De Böliviaansche vlieghaven is slechts vier vlieguren van Asuncim gelegen. Bur- geis melden zich aan voor den krijgsdienst. Tc Uuerto Nuev moest de politie honder den burgers van de vaartuigen, waarmede de troepen naar de grens zouden ‘varen, verwijderen. Honderden jonge menschen belegeren als het ware het ministerie van oorlog. Zy dringen er op u m instructie te ontvangen in schieten. Kinderen trekken door de straten onder het zingen van va- derlandschb Lederen. Te La Paz, de hoofdstal van Bolivia, vreest men, dat een eventueele oorlog zal leiden tot een versperring van de Boliviaan- sche grens door de naburige neutrale sta len. Zulks zou een zeer gevoelige maatre gel zijn, aangezien Bolivia dan geen toe gangsweg naar de zee zou hebben, terwyl Paraguay ieder oogenblik toevoer kan ver- k: ij gen via de Paraguay rivier. Practisch zou een dergelyke stap dor staten een steun aan Paraguay beteekenen. 'er. van Huisvrouwen, Gouda. jen het plan van droog- ezien hiervan is zy een n met genoegen en niet ;t ontstaan der plassen, van die wateren en een ir werden en nog wunlen ining. De schrijver heeft eft buitendien zyn betoog etsen alsmede een kaart eel in beslag.” ert van Schaub arg Ned. V o gel kun dig en". lollandsch kindschap wil a bioloog A. SchcygrondL In een artikel, getiteld „De nationaal- socialistische overwinning” bepaalt de lei der van de nat.-soc. Pruisische landdag- fractie op uiterst kritische en scherpe wyze zyn standpunt inzake den tegenwoordigen bmnenlandschen politieken toestand en de houding van de ryksregeering. Kube zet o.m. uiteen, dat het feit, dat de rijkspresident, na Brüning en zijn regeering naar huis te hebben gezonden, den cen- tiumafgevaardigde von Papen en den Duitsch-nationaal von Gayl aan de .regee ring heeft gebracht, oorzaak is geweest, dat het nationaal-socialisme is gesaboteerd. Von Papen heeft twee tot drie millioen stem men gered voor het Marxisme door zyn noodverordening en door het uitstellen van de ryksdagverkiezingen. Zonder door de ryksregeering gehinderd te worden, hebben de zwart-rooden met onbelemmerde dema gogie kunnen opruien tegen het nat.-socia- lisme. De houding van rykscommissaris Bracht toont, dat deze centrumman bereid is tegenover de nat.-soc. de rol te spelen van een von Kahr. De eenige man in ryk en Pruisen, die geen deel heeft aan het spel der centrummannen, is de ryksweerminister von Schleicher. De nat.-soc. hebben geen reden in ryk of Pruisen eenige rekening te houden met von Papen, Bracht of von Gayl. Wy hebben geen lesje noodig van Bracht over hetgeen wy te doen hebben en hetgeen de staatsnoodzakelykheid eischt. De ryks dagverkiezingen zullen met de ontzaggelijke overwinning der NJS.D.A.P. niet alleen de nieuwe ordening der dingen in het ryk tot stand moeten brengen, maar ook een defi nitieve regeling van de Pruisische staats- aangelegenheden. Wy Pruisen zijn gewend ons zelf te regeeren. Ook het centrum ge lieve er notitie van te nemen, dat wy niet tien jaar lang den felsten strijd gestreden hebjien om als eindresultaat een kabinet vau zoogenaamd neutrale bestuursaristo- craten het bewind van het rij k in handen te geven. Het „succes” van von Papen en Bracht is alleen het toenemen van de com munistische party sedert de Pruisische landdagverkiezingen met 729.000 stemmen. De bijna 14 millioen, die op 31 Juli nat.-soc. gestemd hebben, eischen thans het over geven van de staatsmacht aan het nat.-so- cialisme. Waar burgerlijk geregeerd wordt, triomfeert het Marxisme. De ryksbanier eischt maatregelen tegen de terreur. De bondsvoorzitter van de rijksbanier Hoeltermann en de plaatsvervangende bondsvoorzitter Lemmer hebben, naar in de Berljjnsche bladen wordt gemeld, tjjdens een onderhoud met den ryksminister van binnenlandsche zaken von Gayl dezen ma teriaal overhandigd betreffende de terreur, ZWEDEN. Na Kreugers dood. Nieuw# vorderingen, -w Onderzoek, tegen directie Kreuger en Toll. Het onderzoek in de zaak-Kreuger brengt dagelijks nieuwe bijzonderheden aan het licht. Naast de vordering, die zooals gemeld tegen twee leden van de familie Kreuger aanhangig is gemaakt wegens het aar.dee- lenbezit van „Svenska Dagblatet", worden dagen eenige nieuwe vorderingen verwacht, die om bedragen van millio''nen gaan. De justitie heeft gisteren het onderzoek ingeleid tegen de acht leden van de directie van Kreuger en Toll wegens het ontduiken van de betaling van zegelrechten bij den aankoop van aandeelen der Noord-Zweed- sche goudmijn Boliden. Aangezien het ob ject zeer groote waarde had, is het ontdo ken bedrag zeer hoog. Men verwacht dat de directeuren van Kreuger en Toll in Sep tember a.s. rekenschap zullen moeten af leggen op grond van hun persoonlijke aan sprakelijkheid by de gevoerde manipulaties. Het gisteren door de politie gepubliceerde rapport brengt vele bijzonderheden aan het licht over geheimzinnige beursmanoeuvres by Ivar Kreugers dood en over valsche be richten, die Kreuger eenige weken voor zijn zelfmoord zelf uit Amerika de wereld in zond. ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring) i—5 regels ƒ1.30, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkrinu-i 15 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Z>aterdagnumraer 20 iij slag op den prijs. Liefdadigheids-advertentlën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN14 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en ‘ngezonden mededeelingen by contract tot zeer gereduceerden or ij s. Groote letters en runden worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Ad verten tiebureux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zijn. De „Angriff brengt onder een sensatio-» neel hoofd op de eerste pagina een scherpe polemiek tegen de Kyksregeering, speciaal tegen minister von Gayl. Het blad verwyt aan de regeering, dat zy niet met de ver- eischte scherpte optreedt tegen de commu nisten en dat by haar steeds weer „die zalige gelijkstelling van verdierlijkte bloed honden en nationale Duitschers” aangetrof- fen wordt, die „zoo kenmerkend voor het regime Brüning geweest is.” Laat men toch eerst het „roode moordenaarsgepeupel" op ruimen en er voor zorgen, dat niet elke na- tionaal-socialist ieder oogenblik bedacht moet zyn plotseling uit een hinderlaag een kogel in den kop te krijgen. Dan zullen de S.A. zelf bereid kunnen zyn, van de mid delen tot zelfverdediging af te zien. By wyze van gerucht verluidt zelfs, dat de heer von Gayl plannen koestert om plaat- selijke S.A.-verboden uit te voeren. Een der gelyke maatregel zou spelen met vuur zyn en zou het voor de N.S.D.A.P. eenvoudig onmogelijk maken de discipline te handha ven, hetgeen door het onbegrypelyke optre den der regeering buitendien reeds zoo moeilijk is. Een actie tegen de N.S.D.A.P. of tegen de S.A. zou een verscherping der crisis be teekenen, waartegen wy niet dringend ge noeg kunnen waarschuwen. Verscherpte maatregelen. Het verluidt, dat de Ryksregeering voor nemens is onverwijld verscherpte bepalin gen uit te vaardigen, indien geen merkbare wijziging intreedt. Ook het Pruisische staa^jministerie heeft zich met deze aangelegenheid bezig gehou den. Tot de nieuwe bepalingen zou o.m. be- hooren de doodstraf, welke in kort geding kan worden uitgesproken. De maatregelen waarto» de Rijksregee- ring heden zou hebben besloten ter bestrij ding van het terrorisme zullen evenwel nog niet onmiddellyk in werking treden. Men wil klaarblijkelijk eerst afwachten of de po litie niet in staat is alsnog zonder derge- lijke maatregelen paal en perk te stellen aan het terroristische optreden van bepaal de groepen. Geschiedt dit niet, dan zou wor den overgegaan tot het vormen van buiten gewone rechtbanken, welke vonnis zullen Ik heb natuurlijk geen bezwaar. Jij bent het, die Celia geeft, en ondanks haar- zelf gleed een glimlach lange haar mond. ,Zij hield ven Uelia. Haar eenvoudige meis jesachtige manieren, en het feit, dat zij vol komen vrij was van vooroordeel of valsch- heid, waren de lichtpunten te Old Hall. Bijna benijdde zij haar aan Guy, ofschoon zij wist hoe gelukkig zij samen zouden zijn. En je andere broer zal voor Kerstmis trouwenzoo hebben de Flemings dus allen tegelijk opgebroken, zei hij met een bree- den grijnslach. Waarom volgt je zuster het voorbeeld niet? Zij is nogal dikke maatjes met dien joïigen dominee van de afgeschei- dfn kerk en iedereen weet, dat hij verliefd op haar is. Zij moest hem nemen en een flinke opruiming houden, dan zxmden wij wften. waar wij aan toe waren. Alison antwoordde niet op zijn wat zwa- ren humor. Zij was er niet voor in de goede stemming. Ik denk niet, dat Tibbie ooit trouwen zal. Nu het is beter, dat ik nu ga. Geef je seen moeite met de machine, ik loop liever. Welke machine? vroeg Crewe, niet be grijpende. wat zij met haar Schotsehe nitr drukking bedoelde. Ik wil liever niet rijden. Het is maar een mijl en ik zal tijdig voor de lunch terug zijn. Kom je tegen theetijd thuis? Ik betwijfel het ik zal wel aan deze plaats geketend zijn gedurende het grootste deel van den dac. om te telefoneeren en allerlei dingen te doen. Waghorne is naar Birmingham .gegaan. Ik hoop, dat wij voor het eind“ der week de plaatsen in elk geval DUITSCHLAND. Honderden smokkelaars! teruggedrongen. Aan de Duitsch-Belgische grens. In den afgeloopen nacht hebben aan de Duitsch-Belgische ggrens douanebeambten eenige honderden smokkelaars den weg naar het Duitsche rijksgebied versperd. Om te voorkomen dat zy zich met geweld toe gang zouden verschaffen, werden eenige schoten in de lucht afgevuurd. Daar echter de smokkelaars toch walden doordringen, moest met scherp wordepi geschoten, waar door twee smokkeloors warden gewond. Po litie werd door de douanebeambten te hulp geroepen en met gezamenlijke krachten werden de smokkelaars onder achterlating van een deel der gesmokkelde waren tot den terugtocht gedwongen. ITALIë. Noodweer te Milaan. Drie geestelijken idoor den bliksem gedood. Gisterennacht heeft eel hevig onweer, dat boVen Milaan woedde, groote tchade aangericht. Op vele plaatsen ontstonden storingen op het electrsch lichtnet, waar door geheele stadsgedeelten in het duister werden gehuld. Tal van, straten kwamen door den hevigen regenva| geheel blank te staan. Uit On-.cgna in Piemont wordt gemeld, dat drie geestelijken, di-^önder een boom bescherming tegen het noodweer hadden gezocht, door den bliksem werden getrof fen en gedood. Mussolini over 't Fascisme. Het gelooft niet aan den eeuwigen vrede. Mussolini heeft een schriftelyke uiteen zetting gegeven van de politieke leer van het fascisme. In de inleiding verklaart Mussolini dat hy ’t fascisme niet heeft geschapen op de basis van een reeds geleerde leer doch dat hy eerst de wet van het handelen heeft ge volgd, Mussolini vervolgt dan: Het fascisme heeft thans zijn eigen doel stelling in alle kwesties, welke materieel en geestelijk van belang zijn voor de volkeren der wereld. Vóór alles gelooft het fascisme, wat de toekomst en de ontwikkeling der mensohheid in het algemeen betreft en wel afgezien van iedere referte aan de hui dige politiek hiet aan den eeuwigen vre de. Derhalve wijst hij het pacifisme terug. Slechts de oorlog brengt alle menschelijke energie tot de hoogste spanningen. Een leer welke uitgaat van de voorwaarde den vre de te eischen is het fascisme vreemd. Het fascisme bestrijdt beslist iedere leer die de uitdrukking aan haar gelaat, die de heer Crewe zag; hij maakte er echter geen op- merking over. Hij liep met haar naar de poort en toen hij de groepjes -arbeider» zag, die er voor stonden of heen en weer dren telden, weid de uitdrukking van ontstem ming op zijn gelaat nog sterker. Zij beant woordden die echter uitdagend; voor het oogenblik hadden zij zich aan zijn machts feer onttrokken. Aiison liep haastig en even huiverend langs hen heen en was blij toen zij de laan uit was en de vroolijker Highstreet in kon gaan. Zij dapht er over den korteren weg naar het L’ark te nemen, toen zij op korten af stand de magere, lange gestalte zag van Charles Ambrose, den predikant van de af gescheiden kerk. Zij kende hem heel goed, daar zij hem heel dikiwijls in de dokters woning had ontmoet. Guy en Tibbie had- derde den zich in Birtley bij geen kerkgenootschap everd; aangesloten. Guy had op Zondag heel wei- gciiw»» u ...w» o— nig tijd en Tibbie ging dan eens naar de Wij zijn Woensdag gekomen, antwoord Anglikaansche kerk, waar de dienst ortho- dox en de muziek mooi was, en dan weer naar de afgescheiden kerk, waar dominee j Ambrose de godsdienstoefening leidde. Hij was ongetwijfeld de beste prediker in de stad en een begaafd en geleerd man. Velen liezen verbaasden zich er over, dat hij uit vrijen wil in Birtley bleef, hoewel een ander en meer niet zijn geest en aard overeenstem mend arbeidsveld hem was aangeboden. komen en vier mijlen heteekent niet Hij was oe«i man van ongeveer vijf en veel, zei Alison luchtig. ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad per kwartaal ƒ2.90, per week 22 cent, overal wair de bezorging per looper geschiedt. Franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31. GOUDA, bjj onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2745. Postrekening 48400.

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 1