lekbank gtaak lE EN ASSEN Niet door mensebenhandea flehnuwd Uit heb Engelsch van NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN BERGAMBACHT, BERKENWOUDE, BODEGRAVEN, BOSKOOP, GOUDERAK, HAASTRECHT,\MOORDRECHT, MOERCAPELLE, NIEUWERKERK, OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, en». Vrijdag 18 Augustus 1932 71* Jaargang No. 18068 OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, en». Dit blad verschijntdagelijks behalve op Zon-en Feestdagen ft I 526.672.66 >3% l. VUUD, DUL/DUIVA T UDI, DVOlkUVI UUU L/UlVrtll, unnui imjvii», -- A 'ER, R. HOORWEG. erg 65 (Wordt vervolgd). op en neer loopen 00.— "“zette Mncla- zelke de kleine maar te werd, geluk- gesproken werd over de predikant. Zij stond echter of beter gezegd, zij was er zich niet eens bewust van. dat w werd uit geoefend. Zij had haar man lief en toonde hem dat op zoo beminnelijke wijze, dat zij er spoedig in slaagde de andere zijde van zijn karakter te ontwikkelen, de vriendelij- De Duitsche Regeering en de Rijksdag. In Pruisen algemeene instemming met het werk ver schaf fingsplan. Kolencontingenteering en begrootingsnioeilijkheden in België. De strijd tusschen Bolivia en Paraguay. naar foto’s en pen- ebied. RUK: velen. Wij wenschen eerste plaats in die n de „Telegraaf’. tekhandel en bjj de ZOON te Gouda. itsruimte. rnnst van aoliede Boek- laga vóór de plaatsing srd te zjjn. en zonderling was het. getrouw aan de gewoonte, aangewezen door de sterkste fractie van het Hui». Van dezen regel is sinds de revolutie een enkele maal afgewekenongeveer van Mei tot December 1924 was de toenmalige Duitsoh-nationale afgevaardigde Wallraff president van den Rijksdag. Sindsdien heeft de sociaal-demo- ciaat Loebe deze moeilijke functie op zeer verdienstelijke wijze bekleed. De beurt is thans eigenlijk aan een nationaal-socialist. Het is nog onbekend wie de candidaat van Hitler vorigen Ri’ Stoehr, van droog- is zy een van Huisvrouwen, ida. het plan j hiervan et genoegen en niet itstaan der plassen, die wateren en een jrden en nog wonlen De schrijver heeft uitendien zijn betoog i alsmede een kaart n beslag.” tan Schauburg V ogelkwidigen”. ndsch landschap wil loog A. Scheygrond FRANKRIJK. Drie Fransche militaire vliegtuigen gevallen. Uit Parijs wordt geeeind: De militaire luchtvaart in Frankrijk ia wederom getroffen door eenige ernstige on gelukken, waardoor 5 personen om helleven zijn gekomen. Zooals reeds werd gemeld stortte gisteren in de nabijheid van Chalon sur Marne een militair vliegtuig met 4 personen tengevolge van een motordefect omlaag. Het toestel weid geheel vermeld. Twee irrzittenden wer den op slag gedood, terwijl de beide ande ren in hopeloozen toestand naar een mili tair lazaret moesten worden overgebracht. Gü^erenavond laat geraakte in de nabij* heid^an Marseille een bombardementsvlieg tuig» waarin zich 3 personen bevonden, en dat aan de luchtmanoeuvres zou deelnemen, in de lucht in brand. Het toestel stortte omlaag en uit de resten konden nog slechts de verkoolde lijken der drie inzittende» worden geborgen. Het derde ongeval geschiedde op het vliegterrein van Lyon, waar een militair vliegtuig bij het starten over den kop sloeg en geheel werd vernield. De piloot en de waarnemer werden zwaar gewond. Niettegenstaande er verschillende Minis ters met vacantie elders vertoeven, heeft Minister-president Renskin gisteren te Brussel een Ministerraad belegd ter bespre king van het rapport dat door den Minister van Arbeid is uitgebracht over de onder- handelingen inzake de kolencontingentei- ring, die in Keulen met de Duitschers zijn gevoerd. Naar verluidt hebben die ouder- handelingen geen succes opgeleverd, dc Duitschers schijnen niet bereid te zijn voorloopig tot herziening der bestaande invoerovereenkomsten over te gaan. Echter zullen de onderhandelingen volgende week worden voortgezet. De Ministerraad heeft geen besluiten ge nomen, doch Dinsdag zullen de Ministers nogmaals bijeenkomen, speciaal met het oog op de begrooting voor 1933, die door ingrijpende financieele maatregelen in even wicht zal worden gebracht, inzonderheid door vermindering der loonen en pensioe nen, de verhooging van de overdrachtsbe lasting bjj den invoer, en ook door een nieuwe leening. Het algemeen bezuinigings plan zal tegen het eind dezer maand moe ten. klaar zijn en de Kamer zal dan in Oc tober worden bijeengeroepen voor een spe ciale zitting o.m. in verband met de nieuwe leening. In Pruisen blijkt men algemeen in te stemmen met het werkverschaffingsplan van den Landgemeentedag en van den hond van Pruisische landgemeenten, wier voor zitter de bijzonderheden van dit plan in een bespreking in het huis der Deutsche Presse Woensdag j.l. uiteenzette. Het plan heeft de sympathie der organisaties van den land bouw, der vakvereenigingen en der verte genwoordigers der weerbonden van de meest uiteenloopende richtingen. In aansluiting op de uiteenzettingen van den voorzitter, dr. Gereke, werd het woord gevoerd door Kornemann van de economisch-politieke af- deeling van de N.S.D.A.P., die in een korte verklaring zyn volledige instemming te ken nen gaf met deze wijze van eigen hulp van de laagste Duitsche bestuurslichamen en die het uiteengezette werkversehaffings- plan een volledig succes toewenschte. Hierop werd het woord gevoerd door den secretaris-generaal van de ryksbanier, Gebhardt. Deze verklaarde, dat hy dezen dag als de schoonste beschouwde van zyn leven, aangezien thans de levenswil van het Duitsche volk doorbrak om eindelijk een eind te maken aan den ontzettenden en voor het lot van een volk besli^senden nood der werkloosheid. De Rjjksregeering heeft de besprekingen met den president der Rijksbank voortge zet en gisterenavond waren deze zoover ge vorderd dat heden positieve voorstellen aan het Rykskabinet, dat heden bijeenkomt, kun nen worden gedaan. Dat er een conflict zou zyn tusschen Re- geering en de president van de Rijksbank, daarvan is geen sprake. De Rijksdag, die tegen 30 Aug. is bijeen geroepen, zal vermoedelijk worden geopend door de communiste Clara Zetkin, het oud ste lid in jaren. De nationaal-socialisten vinden het erg onaangenaam, dat de eerste vergadering van het nieuwe parlement, waarin zy bui tengewoon sterk vertegenwoordigd zyn, zal worden geopend door een „Joodsche com muniste”. Mevrouw Zetkin, die 75 jaar oud is en sinds 1920 deel uitmaakt van den Rijksdag, is weliswaar geen lid van het een of andere kerkgenootschap, zy is echter een kind van protestantsche ouders. In den Ryksdag is de oude dame, die zeer zelden verschijnt en sinds enkele jaren met voor liefde te Moskou vertoeft, in het algemeen zelden gezien. Men heeft haar trouwens slechts bij hooge uitzondering te hooren gekregen, maar toen zy op het spreekge stoelte verscheen, heerschte er steeds stilte in de zaal. De president wordt gewoonlijk meestal Toen een jonge blaaskaak er mede pi aaide, dat hij wijs was, want hij had veel met wijzen omgegaan, zeide Epic tetus: „Ik heb veel met rijken omgegaan, maar ben toch niet rijk. 7 FEUILLETON. paarden en varkens. Zonder eenig kunstma tig merkteeken vindt de gancho zyn weg, zich oriënteerend aan een enkele struik, een riviertje, en ’s nachts aan de sterren. En faalt hy zelf, dan vindt zyn paard altyd nog wel den weg naar de kudde terug. Daar overal verwilderde stieren en koeien rondloopen, is het gevaarlijk zich zonder paard in de Gran Chaco te bewegen. Een goed paard kan men reeds voor ƒ30 koo- pen. Een eigenaardig bedrijf is de bewaking van de enorme schapenkudden. Juist als het onweert en de regen in stroomen neervalt moet de herder met zijn honden er op uit om de beangste dieren by honk te houden. Zoolang het regent hoeft hij weinig angst te hebben, dat de kudde hem ontsnapt, maar zoodra houdt de regen op, of de heele massa zet zich in beweging om warm en droog te worden. Zoo zyn er kudden, die ettelijke kilometers in één ruk geloopen hebben en zich met een andere kudde vermengden. De schifting is een ontzaglijk moeilyk en tyd- roovend werd. De krachten dezer beide staten zyn on- gelyk. Bolivia, dat 1.333.000 vierkante kilo meter groot is en bijna 3 millioen inwoners telt, beschikt over zes infanterie-, drie ca- valerie-regimenten, een veldartillerie- en een bergartillerie-regiment, terwijl Para guay dat slechts 255.000 vierk. K.M. groot is, en 830.000 inwoners telt, beschikt over vier infanterie-regimenóen, één cavalerie regiment en twee batterijen veldartillerie. Nu Bolivia de suvereiniteit eischt en Pa raguay weigert dien eisch aan een scheids gerecht voor te leggen, zullen, tenzij Ame- i, de wapenen het ge, schil moeten beslechten. DAVID LYALL. Vertaald door J. P. Wesselink-Van Rossum. De dominee zweeg een oogenblik en liep de kamer eens op en neer. Hij besefte vol komen de noodlottige beteekeni» van Janet’s mededeeling en was oprecht verslagen bij het vooruitzicht, dat er door geopend Zijn vrouw had hem persoonlijk zoo kig gemaakt, als hij niet wist, dat in de wereld mogelijk was, maar daarmede was het, ook uit. Van huiselijke geriefelijkheid had hij niets meer bemerkt, sinds zijn zus ter de pastorie verlaten had en ook in an dere opzichten schoot Edith te kort. Het was niet het gesehikste oogenblik om daar over te tobben, maar hij was gedwongen zichzelf te bekennen, dat met Janet de voornaamste steun van het hufi zou ver dwijnen en dat zij tot eiken prijs behouden nicest blijven. Indien het een kwestie van loon is begon hij, maar Janet hield hem tegen met pqn onnavolgbare beweging, waarin veront waardiging on verachting duidelijk waren RUSLAND. Moskou wordt wereldstad. Het krijgt een ondergrondschen spoorweg. Uit Moskou wordt aan de Engelsche bla den geseind dat op het oogenblik in het hartje van de stad', ali onderdeel vart een groot plan voor een ondergrondschen spoor weg, die de verkeersmoeilijkheden van Mos kou zal moeten verlichten, het eerste on- dergrondsche station wordt gebouwd. Te gen het eind van het jaar hoopt men vol gens Rottert, den hoofdingenieur voor den bouw van den ondergrondschen spoorweg reeds zeven myl tunnel te hebben gegra ven. Het net zal meer day vijftig mijl lang worden. Tengevolge van de byzondere gesteldheid van den bodem van Moskou hoofdzake lijk zand met veel water 1 is geen der be staande ondergrondsche stelses van tunnel bouw aanbevelenswaardig geacht. Britsche Fransche en Duitsche deskundigen zyn ge raadpleegd, daar Moskou gebruik wensch- te te maken van het voordeel van de geza- melyke ervaring van de wereld voor het bouwen van zyn spoorweg. De Fransche en Duitsche deskundigen zijn voor een tunnel vlak onder de oppervlakte, de Britsche des kundigen houden zich nog steeds met het plan bezig, terwyl sommigen hunner een combinatie van diepliggende spoorlijnen en bovengrondsche spoorwegen hebben aange raden. Een derde gedeelte van de eerste lyn zal in ieder geval worden gebouwd in over eenstemming met de te Londen toegepaste methode van diepliggende spoorwegen. de hartstocht van haar ziel. Zij had een hekel aan huishouden.; om de kwaliteit of de regelmaat der maaltijden bekommerde zij zich niet ’t minst. Zij bezat al de indolentie Van een artistiek tempera ment, en zij beklaagde Patrick van harte, dat hij zoo lang een gebonden leven had moeten leiden. Haar scherts was echter altijd zacht en nooit onvriendelijk, en zij was als een kind bij het genieten van een voudige dingen en van de verrsasing bij onverwachte gebeurtenissen. Zij had er een hekel aan het verloop van haar dag te voren nauwkeurig omschreven te zien. In dien hét gebeurde, werd zij door den on wee rstaanbaren wensch aangegrepen om het geheele plan omver te werpen. Ja, zij deed het ook dikwijls en toch was het niet moge lijk >K)os op haar te zijn. Zij leefde in de wolkenaanbad de mooie zonsondergangen en lichtschakeeringen op zee en land, en m huist, en de ziel in de muziek. De dingen, waarmede andere vrouwen haar dagen vulden, bestonden voor haar niet en er werd reeds dikwijls onheil- spellend met het hoofd geschud in het kerspel, alg er gesproken werd over de I vrouw van den boven critiek. ingen, plich- aeuwtyksche en Sluip- li uitgevoorde werkje Volgens mededeelingen van het ministe rie van Binnenlandsche Zaken waren Woens dag in de Belgische kolenmijnen in de pro vincie Henegouwen 845 stakers weer aan het werk gegaan en in Limburg 1792. Over vermengd. Het is geen kwestie van loon, dominee Fleming, en het verbaast mij, dat u dat ■zegt. Maar ik kan mijn werk niet doen, zooals ik het graag doe. Ik ben gewoon vaste dagen voor alles te hebben en dan eenigen regel en orde in het huis te zien. Mevrouw denkt, dat elke dag goed ia voor het doen Van een kamer en dat met de wasch evengoed op een Zaterdagmorgen be gonnen kan worden als op een anderen. En de helft van den tijd weet ik niet, wat zij zegt en dan doe ik dingen, die zij mij niet heeft opgedragen, of ik laat ze ongedaan. Ik heb gewerkt tot ik nu vel over been ben en ik kan in mijn bed niet slapen van het tobben, dat ik doe. Neen, zei zij vastbeslo ten, de Schotten kunnen de Engelschen niet dienen en een Engelsche mevrouw moest Engelsche dienstboden hebben, dat is de volle waarheid ;ik zeg het u, ofschoon ik. als u er mij niet toe gedwongen hadt, niet zoo openhartig zou hebben gesproken. Ik ben blij, dat je het gedaan hebt. Janet, nu weet ik precies, hoe ik er voor sta, zei de predikant lachend. Je bezwaren lijken mij natuurlijk in het geheel niet on overkomelijk. Beloof mij in elk geval, dat je ons nog een kans geeft. Ik heb u, al de vier maanden kansen gegeven en ik ben er geen greintje mee%p- geachoten. En waarlijk, ik ben mooi op weg mijn goeie humeur heelemaal kwijt te raken. Tk schudde het meisje laatst door mekaar, omdat zij het vuil onder de matten van de trap stopte en toen had Ik er zoo’n spijt van, dat ik er om gehuild heb. Dat 19 geen manier van leven en als dat nog lang GOHISCHE COURANT. ke menschehjke zijde BUITENLANDSCH NIEUWS. VEKEENIGDE STATEN. Het proces tegen Jim Walker. Ie Albany is het onderzoek door den gou verneur van den staat New-York, Fraklin J. Roozevelt, tegen den burgemeester van New-York, Jim Walker, gisteren voortgezet. Inmiddels heeft de advocaat van Walker ven gerechtelijke uitspraak uitgelokt waar door den gouverneur vim den Staat de be voegdheid wordt ontzegd den burgemeester van New-York op grond van de conclusies van het rapport van den rechter Seabury uit zijn ambt te ontzetten, zonder andere instanties hierbij te raadplegen. Verwacht wordt dat gouverneur Roose velt tegen de uitspraak inzake zijn bevoegd heden in beroep aal gaan. POLEN. Treinbotsing in West-Galicië. Vele gewonden. Uit Warschau’ wordt geseind: Op het station Kamionka Wielea in West- Galicië kwam gisteren tengevolge van een verkeerden wisselstand een binnenkomende personentrein in botsing met een op het station staanden goederentrein. 27 passa giers werden ernstig gewond. dat zijn gedachten telkens terugkeerden naar den dag, toen het presbyterium bijeen was geweest te Seadoon, en hij het onder werp „huwelijksgeluk” met zijn beide col lega’s had besproken. Hij herinnerde zich precies de woorden, die de ges dyen gebruikt had en die. well Naismith er aan toe had gevoegd. Een man trouwt voor zijn eigen plezier en moet de gevolgen er van dragen, had Naismith gezegd. Maar indien hij gelukkig is, wat doet het er dan toe? Dat is, wat- wij ten slotte allemaal verlangen. Deze uitingen bevatten tot op zekere hoogte waarheid, maar ze gingen niet ver genoeg. Zelfs vóór het einde van het eerste half jadr van zijn huwelijksleven had Pa trick Fleming ontdekt, dat er veel dingen zijn, die veel bijdragen tot, al zijn ze niet beslist noodzakelijk voor het huiselijk ge- i den geest, die in boeket ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den beiorgkring): i—5 regels ƒ1.30, elke regel meer /0.25. Van buiten Gouda en den be zorg kring. 15 regels ƒ1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 •>öslag op den prijs. liefdadigheids-advertentiën de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN: 1—4 regels ƒ2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op ne zoorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en -’ngezonden mededeelingen bij contract tot zeer gereduceerden urjjs. Groote letters en randen worden berekend naar plaatsr Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkoi handelaren, Advertentiebureux en onze agenten en moeten daai aan het Bureau zyn ingekomen, teneinde van opname verzekexJ ABONNEMENTSPRIJS: per kwartaal ƒ2.25, per vreek 17 cent, met Zondagsblad ter kwartaal ƒ2.90, per week 22 cent, overal wair de bezorging per looper geschiedt franco per post per kwartaal ƒ3.15, met Zondagsblad ƒ3.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, lij onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zijn dagelijks geopend van 9uur. Administratie en Redactie Telef. Interc. 2745. Postrekening 48400. het algemeen is alles kalm. In de Kampen hebben zich nog eenige incidenten voorge daan. Er werd met steenen gegooid naar autobussen, waarin zich arbeiders bevon den, die van het werk terugkeerden, terwyl ook met jachtgeweren werd geschoten. Een arbeider werd vry ernstig gewond. In Zuid-Amerika blyft het altyd roerig. Het Boliviaansche gezantschap Lohden maakt bekend, dat Bolivia de souve- reiniteit eischt over het geheeie Grim Chaco-gebied, begrensd in het Oosten door de rivier de Paraguay en in het Zuiden dooi de Pilcomayo. Deze aanspraak wordt volkenrechteiyk gemotiveerd door te wjjzen op de oorspron kelijk door de Spaansche kroon ten tyde der kolonisatie verleende privileges. Gezien deze motivering weigert Para guay dezen eisch van Bolivia aan een scheidsgerecht voor te leggen. Bolivia probeert zijn grenzen uit te zet ten tot de Paraguayrivier, zooals hierbjvau aangegeven, om daardoor een directe ver binding te krijgen met den Atlantische n Oceaan, maar daarvoor gevoelt Paraguay niemendal. Gran Chaco is de natuurlijke grensscheiding tusschen beide landen Het gebied dat dezen naam draagt, en dat vol gens sommigen het merkwaardigste deel van Zuid-Amerika is, strekt zich van de Argentynsche Pampa’s Noordwaarts uit over een groot gedeelte van Argentinië, Bo livia en Paraguay. Slechts weinige van de Audes ontspringende 1 riviertjes bereikm de geweldige Par.,*v-rivier (ontstaan S.^eht voor te logge, door de verbinding vfn ParaS en~Ü:u- r'k' .‘"t gay), daar ze onderweg verdrogen. De bij na steenloozen humusgrpnd van den Gran Chaco is met gras begroeid, aan de oevers echter met dichte en vruchtbare bosschen, waarvan verschillende houtsoorten uitne mend geschikt zyn voor timmerhout. Maai de streek levert ook katoen, rubber, thee, rogge, tarwe, haver, mais en ryst, zoomede aardappelen, suikerriet, aardnoteh en tabak. Maar de opbrengst van de oogsten is in groote mate afhankelijk van de arbeids krachten, die van buiten af immigreeren, (hoofdzakelyk Italiaansche seizoenwerkers) en door de grootgrondbezitters worden ge ëxploiteerd. Het gebied is bovendien nog -yk aan metaalertsen, zooals goud, zilver en tin. De oorspronkelijke bevolking bestaat u»t Indianenstammen, levende van de jacht, die er ook geen been in zien de uitheemsche kolonisten aan te vallen. Vandaar dat Ar gentinië, Bolivia en Paraguay tot beveili ging van hun grenzen talrijke forten heb ben gebouwd. De dierenwereld is in den Gran Chaco ryk. vertegenwoordigd, en speciaal aan pels dieren is geen gebrek (hazen, jagoears, poe ma’s, vossen, wezels, etc.). Vervolgens is het land ryk aan groote kudden vee, waar van de snelle gancho’s de bereden herders zyn. De kudden bestaan uit runderen, schapen, duurt, zal ik er veel erger aan toe zijn, dan die arme, wilde heidenen, waar de zende ling ons laatst van vertelde in den bid stond. Nu, wacht nog een week. Ik hoop, dat mevrouw Crewe de volgende week Zaterdag en Zondag hier komt. Als je eens met haar praatte, dat zou je goed doen, is het niet? Dat zou het antwoordde zij met vuur. Maar het zal droevig voor haar zijn de pastorie te zien. Ik waarschuw u, dominee Fleming, het zal droevig voor haar zijn. O, ik denk, dat zij het zal overleven! Nu, ga nu heen, en laat mij aan mijn preek beginnen. Het is in elk geval wapenstil stand tot den volgenden Vrijdag, als me vrouw Crewe komt. In dien tusschentijd zal ik probeeren. of er wat aan te doen is. Hij sprak deze woorden dapper en met een goed hart en een goede bedoeling uit, maar zij maakten geen indruk op Janet, ftie zich eerbiedig terugtrok. Haar meening omtrent do huishoudelijke eigensqhappen van den dominee was niet hoog gespannen, in haar schatting was hij niets dan „een groot kind”. Dat was hij werkelijk geweest, maar nieuwe verantwoordelijkheden hadden nieuwe eigenschappen in Patrick Fleming gewekt, waar te voren niemand, zelfs» hij niet, eenig vermoeden van had. Het onderhoud met Janet had hem zoo opgewonden gemaakt, dat hij niet aan zijn schrijftafel kon blijven zitten, ofschoon hij den volgenden dag tweemaal moest preeken en zelfs voor één preek den tekst nog met had gevonden. - Hij bleef langzaam in zijn studeerkamer ik, de behoefte aan en de eisch tot volko op en neer loopen en zonderling was het, 1 men vrijheid, die het individu had, waren luk. En in de pastorie van Rochallan ont braken veel van deze elementen Edith, die een verrukkelijk vrouwtje was om mee te leven, was zeer ongeregeld in haar gewoonten. Zij deed de dingen of ze liet ze ongedaan, precies zooals het haar op dat oogenblik het best uitkwam en zij lachte hartelijk om het ernstige gezicht. <lat haar man bij de kleine wederwaardig heden van het leven kon zetten. De dir die Alison had gekoesterd, de kleine pile ten. die zij haast met religieuze toewijding vervuld had. waardoor zij er in geslaagd was een bijna volmaakt tehuis te vormen, vielen geheel buiten het kader van Edith’s bemoeiingen. Het koesteren van een eigen voor de functie zal zijn. In den lijksdag was de nationaal-socialist ?en der vice-presidenten. Stoehr, die tot de bezadigdste elementen zijner fractie behoort, is echter sinds maanden ernstig ziek en heeft sindsdien ook geen rol van beteekenis meer in de nationaal- socialistische beweging gespeeld. De Vosstecthe Zeitung verzekert overigens ook heden weder, dat het kabinet Von Pa pen tot ontbinding van den Rijksdag zal overgaan, zoodra mocht blijken, dat voor de verschillende te verwachten moties tot opheffing van de jongste noodverordening een meerderheid voorhanden mocht zijn.

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 1