99 o r 66 >AG Blad. VOOR GOUDA EN OMSTREKEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLA I No. 18072 71* Joargong BERKENWOUDE, BODEGRAVEN OUDERKERK, OUDEWATER, REEUWIJK, SCHOONHOVEN, STOLWIJK, WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN, enz. Dit blad verschijnt dadelijks behalve op Zon en Feestdagen 0.45 ïijn- en /erbaar. GOUDERAK, HAASTRECHT, MOORDRECHT, MOERCAPELLE, BOSKOOfc ’3j S ont BERGAMBACHT, NIEUWERKERK, lilt door fflinscheobaadin giboiiw4 I :‘- 9^ uuiviwn n vumu, uuvuvma v uuonuvi uvu uuiinii, unnLuiivuviii, -y-- 340 rrui- FEUILLETON. Alison met 68 en zinnigen vreemdeling, die zich prins Edgar Bourbon noemde, op het kerkhof van 11* k a gratie af te wachten, t rapport uitbrengen Justitie. Bij zijn tap- identiteit van den vermoorde niet tegen het staatsgezag, dat in het niet .rnpmi Iwlnmr Int vnllzo n. on*.. n wat Daarvoor 12 Lc heb een hekel deze dingen spi geheimen, allee Hitlers oorlogsverklaring aan Von Papen. Het vonnis van Brieg en Beuthen. Talrijke protesten. Een proclamatie van de Rüksregeering. G0UDSC1IE COURANT dood veroordeelen. Meende men dit nict blindheid geslagen, het gansehe volk uit dagende optreden ook met mijn naam te kunnen dekken- De heeren vergissen zich. Mijnheer Von Papen, uw bloedige objec tiviteit ken ik niet. Ik wenscli het natio nale Duitschland de overwinning toe, en zijn Marxistische vernielers en verderiftrs de vernietiging. Als beul van de nationale vrijheidsstrijders van het Duitsche volk deug ik niet. Door deze daad is onze houding tegenover dit „nationale kabinet" definitief uitgestippeld. „Laat de hemel plaag op plaag over ons uitstorten,, onze beweging zal ook met deze regedring, die onze medestrijders terecht stelt, klaar komen De heer Von Papen kan rustig dergelijke bloedraden tegen onze be weging instellen, de kracht der nationale opleving zal dit systeem er zoo zeker onder krijgen, als zij het Marxisme, ondanks de pogingen om het te redden, toch vernietigen zal. „Ten aanzien van dit ongehoorde bloed- vonnis bestaat er vpor ons voorgoed slechte één levensinhoudstrijd en nogmaals strijd. „Wij zullen het begrip „nationaal” ver lossen' van deze omklemming, wier werke lijke wezen het vonnis van Beuthen tegen het nationale Duitschland blootlegt. De heer Von Papen heeft daardoor zijn naam met het bloed van nationale strijders in' de Duitsche geschiedenis geschreven. Het zkad dat daaruit echter zal opkomen, zal riien in de toekomst niet ooor straffen L>ec[<in- gen kunnen. De strijd om het leven onzer vijf kameraden begint nu. titel” waardiger is dan een anoniem massa graf. Ook dit einde, zoo schryft Le Journal, is even sensationeel en geheimzinnig als de figuur en de levensloop van den betrokken persoon. Een vertegenwoordiger van het blad heeft alle denkbare personen geïnter viewd, die opheldering zouden kunnen ver schaffen over de identiteit van den doode. Zonder succes. De politie deelde mede, dat de „prins van Bourbon” zonder twtffel derde klas zou begraven zijn in het massagraf, als de Amerikaan niet tusschenbeide geko men was. De vertrouwelingen van prinses Blanca (zoogenaamd de moeder van dezen geheimzinnigen prins; eerst heette het, dat de moeder prinses Alice van Bourbon was), twee hofdames, die door een vertegenwoor diger van Le Journal werden ondervraagd, ontkenden ook maar ooit iets gehoord te hebben van een prins Edgar. Maar Le Jour nal weet wel van vroeger allerlei merkwaar dige bijzonderheden van tien man, die ook voor een spion gehouden is. Hy deed voor het eerst van zich hooren aan de Italiaan- sche Rivièra, in de buurt van La Piana, waar de Bourbons een buitenverblijf had den en waar hy algemeen bekend was als één van de Bourbons. Keizer Frans Jozef zou vaak reizen gemaakt hebben naar La Piana. Enkele inwoner^ van Nice herinneren zich, dat „prins Edgar" even voor den oor log van zich deed spreken door zyn rechten te doen gelden op1 den troon van Albanië, wat hy vanuit Nice deed. Even nadat Italië zich in den oorlog had gemengd, werd de „prins” gevangen genomen, verdacht van spionnage voor de centrale mogendheden en hy werd weer vrijgelaten op voorspraak van... den koning van Spanje! Uit het onderzoek van Le Journal bleek, dat prins Edgar inderdaad inlichtingen ver schafte aan de oentralen, die de inlichtingen ontvingen door bemiddeling van een dame in Griekenland, die aan het Journal schreef, dat de „prins van Bourbon” in 1915 en 1916 onder dien naam haar bekefid was, maar dat men toen reeds eraan twijfelde of htf werkelijk een prins was. Zyn leven te Athene was nogal avontuurlijk en zeker weinig prinselyk. De politie was er zeker niet onschuldig aan, dat het heerschap op een gegeven dag met de Noorderzon ver trokken bleek te zyn naar Italië, waar hy, zooals boven gezegd, verdacht van spionna ge werd gearresteerd. Na zijn vrijlating week hij uit naar Spanje, waar hy tien jaar verbleef, waarna hij zich te Pari)8 vestigde. Noch in Spanje, noch te Parys deed hij iets wat de aandacht van de politie op hem zou kunnen vestigen, integendeel, hij trok zich meer en meer terug in een geheimzinnig waas, dat nu zóó dicht blijkt te z(jn, dat de politie er geen wys meer uit kan worden. Tenzy, zoo merkt Le Journal op, de betrok ken commissaris van politie te Parijs geen pastorie verlaat? doen, en >er blij om ADVERTENTIEPRIJS: Uit Gouda en omstreken (behoorende tot den bezorgkring): 15 regels ƒ1.80, elke regel meer ƒ0.25. Van buiten Gouda en den bezorgkring* 15 regels 1.55, elke regel meer 0.30. Advertentiën in het Zaterdagnummer 20 rijslag op den prijs. Liefdadlgheids-advertentün de helft van den prijs. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN: 1—4 regels 2.25, elke regel meer ƒ0.50. Op de voorpagina 50 hooger. Gewone advertentiën en -ngezonden mededeelingen bjj contract tot zeer gereduceerde» prjjs. Groote letters en runden worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van soliede Boek handelaren, Adverteutiebureux en onze agenten en moeten daags vóór de plaatsing aan het Bureau zijn ingekomen, teneinde van opname verzekerd te zjjn. Het Wolff-bureau voegt hieraan toe, dat het de publicatie van dit manifest eenigen tijd achterwege heeft gelaten, aangezien niet bekend was. of het wellicht onder de bepalingen der noodverordening op de vrij- ..vj.pM.vuwui. gcuiui»rai J heid van drukners zon vallen om de desbetreffende autoriteiten te dwin gen wijziging in de vonnissen aan te bren- gen. De fractie voelt het als haar plicht I om de veroordeelde partijgenooten in Prul- sen met alle middelen bij te staan. Een oproep van Hitler. Hitler zelf heeft de volgende oproep in de Völkisclie Beobachter gepubliceerd: „Bijna op denoelfden wag, waarop de moordenaars en folteraars onzer Ohlauer partijgenooten er met geringe straffen af kwamen, hebben de rechtbanken van den heer Von Papen vijf nationaal-socialiaten ter dood veroordeeld. Duitsche volksgevoe len, wie uwer een gevoel voor den strijd om de eer en vrijheid der natie bezit, zal be grijpen, waarom ik weigerde tot deze bur- gerhjke regeering toe te treden. De justitie van den heer Von Papen zal ten slotte mis schien duizenden nationaal-sosialisten ter De mensch bestaat om den mensch: de één moet den ander helpen. flesch 1.65 erkruik ƒ3.25 flesch 2.35 ƒ2.65 ƒ3.— 2.10 f 1.30 Uterpot 1. f 1.15 Liter ƒ5.50 ƒ0.55 1 flesch ƒ4.75 5.50 5.50 BUITENLANDSCH nieuws. OOSTENRIJK Uitvaart oud-kanselier Schober. Hulde aan de nagedachteniu van den staatsman. Reuter meldt uit Weenen dat gistermid dag aldaar onder groote belangstelling der bevolking de plechtige uitvaart van den oud-Bondskanselier en politie-president dr. Schober heeft plaats gehad. In den stoet, die zich onder leiding der geestelijkheid naar de Votivkerk begaf, liepen in de eerste rij de weduwe van den overledene en de familieleden. Daarna volg den president Miklas, Bondskanselier dr. Dollfuss, de leden der Bondsregeering en die der Landsregeeringen; voorts het diplo matieke corps en tal van autoriteiten. Een regiment infanterie en eenige afdeelingen artillerie sloten den stoet. Voor het parlement was een catafalk op gericht, waarachter zich een sprekerstrtbu- ne bevond, waarop president Miklas het woord voerde. De president herinnerde er aan dat Oostenrijk binnen drie maanden drie zijner meest vooraanstaande mannen uit het openhaar leven heeft verloren: kar dinaal Biffl, dr. Seipel en thans dr. Schober. Hy bracht hulde aan de nagedachtenis van den laatste, wiens vermaardheid ver over de grenzen van Oostenrijk reikte. Door de bevrjjding van het vaderland van de her stelbetalingen is Oostenryk hem voor altoos dank verschuldigd. Bondskanselier dr. Dollfuss voerde na mens de regeering het woord. Hij wees er op dat Schobers werk zoo diejj met de repu bliek en met den opbouw van den staat is vergroeid, ~dat het onmogelijk is at zijn daden afzonderlijk te huldigen. In het bij zonder wees spr. op de resultaten, door Schober ter Haagsche conferentie bereikt. Nadat nog de vice-president van den Landbond en de voorzitter van het Natio naal Economisch Blok hadden gesproken, werd de lijkkist naar Perg vervoerd, waar de bijzetting in het familiegraf geschiedt. FRANKRIJK. De geheimzinnige prins. Een leven, dat in een waas was gehuld. Maandagmiddag, aldus het Handelsbiad, zoo aan den minister vi port moet hij een verklaring voegen van den voorzitter der «peciale rechtbank, van den ambtenaar voo| gratie-aangelegenheden en van andere, e.v. autoriteiten. Het -ra, maunuagimuuag, aiuus net iiaiiuciowau, kan I is het stoffelijk overschot van den geheim- 11 ucv vpcuucKii icgcu vonnissen van Bvw.w.» zijn, moesten zich eerder richten tegen j Thiasis te Parys ter aarde besteld. Daar de En dat is, wat u verdeint, juffrouw Ailie. En hoe is het niet u? vroeg Janet» terwijl haar vinger» zich repten om te doen, wat naar gevraagd werd. En hoe maakt u liet, daar bij dat strijdende volk, in den rook en het geraas? Bent u gelukkig, juf frouw Ailie? - U ja, ja, volkomen gelukkig, antwoord, de Alison een beetje gejaagd; en een blik in den spiegel werpend, op het oogènbhk, dat Janet zich bukken moest bij haar werk, glimlachte zij als om zichzelf gerust te »tel- len. Nu. dat is meer dan ik kan zeggen. ’Wilt u mij mee naar BirUey nemen, juf frouw Ailie, als ik de Ik zou het graag zijn, maar je verlaat de pastorie niet was het op vasten toon gegeven antwoord van Ahson. lanet worstelde een oogenblik met een weerspanmgen haak en richtte zich daarna c op met een zegevierend knikje. I Ik ga weg' (leen wilde paarden zou den mij hier houden. Neen, dat geloof ik» maar iets anders ze) het wel. lieve, iets heel anders. Luister een». Janet. na zooveel jaren zou je nooit je rug kunnen laten zien aan de Flemings. Ik spreek er niet van, dat ik iemand anders zou willen dienen, zei Janet trotsch. Ik heb een beetje gespaard, en ik heb er over gedacht, als niemand mij noodig had. om dan een pension te beginnen. Ik en de keukenmeid van Christie heb ben er al lang over gesproken om samen te doen. Wij gelooven, dat het een bestaan zou opleveren. (Wordt vervolgd) loor hem geraadpleegde spreekt vanzelf, dat klle betrokken autoriteiten. behalve den grootst mogelijken spoed, met het oog op het be- lang der aangelegenheid de stipste objecti viteit moeten betrachten. Een proclamatie van de Regeering. De rijksregeeringen de Pruisisctlie staets- regeering publicceHji naar het W H meldt in verband met de apolitieke situatie, welke naar aanleiding va» de te Beuthen gevelde doodvonnissen is ontstaan, een manifest, dat in alle bladenr moet worden gepubli ceerd. Bladen, die dit zouden weigeren, zul len worden verbod®. In dit manifest-’ wordt gezegd, datde rijkspresident op voprstel van de rijksregee- ring de scherpste straffen tegen den politie- ken terreur af gekoldigd heeft, daartoe ge dwongen dooi daden van geweld in den binnenlanitechen pol 1 (taken .WSUitL het aanzien van het rijk ten zeerst© in ge vaar brachten Op het oogenblik, waarop deze verordening van krocht werd, moet zij gelijkmatig zonder aanzien van partij of persoon toegepast worden op een ieder, die het recht en de wet schendt. De rijksregee- ring zal zoo noodig van alle machtsmidde len van den staat gebruik maken om' de voorschriften van het recht onpartijdig te doen uitvoeren en zal niet toelaten, dat eenige partij zich tegen de regeeringsvdor- schnften verzet. Evenmin zal de Pruisische staatsregeering door eenigen politieken druk invloed op zich doen oefenen bij het onder zoek, dat zij volgens haar plicht zal instel len om na te gaan of zij het recht van tie voor de Beuthener doodvonnissen uitoefenen. De hartstochtelijke verwijten, die in het openhaar tegen deze. vonnissen geuit 2 - - hen, die de bloeddaden hebben veroorzaakt identiteit van den vermoorde nog steeds en niet tegen het staatsgezag, dat m het niet vaststaat en niemand rechten heeft algemeen belang tot zulke strenge maatre- 1 laten gelden op het Itfk, zou het van politie- gelen zijn toevlucht moest nemen. De rijks- 1 wege in een massagraf worden gebracht, regeering zal iedere poging, om de beginse- Maar een ryke Amerikaan, die onbekend len van den rechtsstaat te vervalsehen en de politieke hartstochten op te hitsen, tot nieuwe daden van geweld, weten te onder- drukken. heid van drukpers zou vallen. De kwestie der e.v. begenadiging. Ten uanzien van de verdere behandeling der doodvonnissen, door de uitzonderujgs- rechtbank van Beuthen uitgesproken, ver neemt Wolff van bevoegde zijde het volgen de: Op de procedure der speciale rechtbanken zijn volgens art. 7 van de verordening der Kijksregeering, de voorschriften toepasselijk der strafrechtprocedure, voor zoover de ver ordening geen andere stipulatie» bevat. Daarom ia de voltrekking van doodvonnis sen, ook die, welke door speciale rechtban ken uitgesproken zijn, volgens art. 453 der strafrechtprocedure eerst toegestaan, wan neer de beslissing van de autoriteit, die het recht van begenadiging heeft, om van dit recht geen gebruik te maken, binnengëko- men is. Daar de speciale rechtbanken lands- rechtbanken zijn, is de autoriteit, die het en het was haar gelukt te bloeien. Van daag, toen ik er weer langs kwam, wij heb ben de geheele week zooveel storm gehad, was het arme kopje gebogen en de bloem was weg. Denk je niet, dat het zoo ook met mij zal gaan, Alison? God verhoede het, zei warmte. Waarom zou het? Het ia slechts een kwestie van tijd en dan ligigen allen aan je voeten Zie eens hoe je mij hebt overwonnen, en ik was de hardste van allen O, maar jij had hun geheele hart, en en ik geloof dat je dat van allen noodig hebt, Ahson. Maar zeg eens, hoe is het met jou, daarginds in die vreemde plaats vol strijd, waar nooit vrede schijnt te lueer- schen. Ik heb getracht in je brieven tus- schen de regels door te lezen, doch dan zegt Patrick, dat ik je bedoelingen ver en ai» c’fii er niets achter schuilt, dat ze niet ander» bedoelen dan wat ze zeggen. voel je je daar thuis? O. ja zeker, ik zou er niet vandaan kunnen gaan Er ligt een soort angstwek kende vreugde in strijd. Edith, in het ge voel, dat men zal ontwaken in een nieuwen dag. waarvan men niet weten kan, wat er zal gebeuren. Het wekt iemand op, doet je al je krachten inspannen, het stelt iemand von aangezicht tot aangezicht met zichzelf. Toen ik hier was - o lieve, wat lijkt het heel lang geleden, bijna alsof het nooit an ders dan in een droom is geweest! was ik een wet voor mijzelf en ik trachtte er ook een voor andere menschen te zijn en het was slecht voor mij, heel slecht. Neen, neen; want het maakte je sterk, zei Edith levendig. ABONNEMENTSPRIJS; per kwartaal ƒ2.25, per week 17 cent, met Zondagsblad uer kwartaal ƒ2.90, per week 22 cent, overal waw de bezorging- per looper geschiedt, franco per post per kwartaal 8.15, met Zondagsblad 8.80. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: MARKT 31, GOUDA, by onze agenten en loopers, den boekhandel en de postkantoren. Onze bureaux zyn dagelijks geopend van 96 uur. Administratie en Redactie Telef. I nterc. 2745. Postrekening 48400. Na de opwinding van gisteren in verband met de doodvonnissen te Beuthen, is het thans weer rustiger in geheel Opper-Silezië- V ersterktjp politietroepen patrouilleerden gisteren^en heden door de stad. Des nachts werd een vrachtauto, waarin 8.A.-leden waren gezeten, door de poii'ie aangehou den en doorzocht, waarbij eenige wapens in beslag genomen werden. Van de zijde der Silezische S.A.-leiders wordt verklaard, dat de discipline onder hun leden gewaarborgd is. Mocht er toch een vonnis worden uitgevoerd, dan zou van te voren niet kunnen worden vastgesteld, hoe men in nationaabsoeialistisclie kringen hierop zou reageeren en wat de gevolgen van een en ander zouden kunnen zijn. In den loop van Dinsdag, verzamelde zich op enkele plaatsen in Beuthen weel een volksmenigte, die dadelijk door de poli tie werd uiteengedreven. Het gerechtsge bouw wordt scherp bewaakt. Aan de echt- genooten der veroordeelden is gelegenheid gegeven haar mannen nog te bezoeken. De nationaal-socialistische leider te Ber lijn, Boering, heeft een telegram gezonden aan de veroordeelde S.A.-leden te Beuthen, waarvan de inhoud als volgt luiddt: Met verbittering en opstandigheid mzgke het doodvonnis, dat jullie getroffen heeft geef ik jullie de verzekering, dat onze ge- l.eele strijd reeds thans jullie vrijheid geldt. Jullie zijn geen moordenaars, julli© hebt het leven en de eer van jullie kameraden verdedigd. Voor jullie gezinnen maak ik lieden 1000 mark over, welke njij ,<^>or vrienden ter beschikking zijn gesteld Houdt moed. Een en een kwart millioen Duit- snhers hebben jullie zaak tot de hunne ge maakt. Met Hitler heil! Het bestuur van de nationaal-aocialisti- sche landdagtractie in Bruisen protesteert met klem tegen de doodvonnissen van Beu then. Het nntionaal-socialisme zal alle wet tige middelen in het parlement gebruiken hedigs. Lieve, lieve, zei Alison, een liefkoozend ikje op de hlauwgeaderde hand gevend, 'e zoo dicht bij de hare lag Denk eens a»n de vreugde, die het hem zal geven. Op den een of anderen dag, al» ik denk u iiij opgewekt moet worden, zal ik het 'Pni| ver*e'len- Edith, waaruit bleek, boe goed zij haar man begreep en kende. Morgen zul je misschien een paar men- »c en spreken en hun oordeel over mij hoo- «*n Sommigen zien mij met harde oogen «n. maar velen zijn allervriendelijkst voor n'l Zie je. ik ben een vreemde. Onlangs W ik een gentiaan op een van de duinen aan Het kopje beurde zij niet heel hoog, maar zij deed haar beat er stoer uit te zien wenscht te blijven, heeft zich bereid ver klaard te voorzien in de kosten van een eigen graf ën zoo rust nu de „laatste prins van Bourbon” in een graf, dat zyn „rang en die redenen voor haar huwelijk moet zoe ken. omdat de redenen, die er de hoogste rechtvaardiging van zijn, ontbreken, heeft een leeg hart. Nu ga ik je naar bed brengen, lieve, zei Ahson ópstaand, of er zullen morgen nog bleeker wangen zijn en dan zal Pat op mij knorren! Kom! Ik verlang nog niet naar bed, maar je moet ook moe zijn, en het is al over twaal ven, zei Editrfi. Toen gingen zij samen naar de andere kamer, en spraken nog een beetje, maar over alledaagsche dingen en in het geheel met over zichzell, en eindelijk om twintig minuten over twaalf voelde lison, dat zij moe en op was. Maar niet langer dan een oogenblik Een vlugge stap op het portaal, een haastig tikje, een snel openen van de deur en daar stond Janet, haar hard gelaat gloeide, haar dunne haar was stijf in een knoop naar achteren gestreken, en de uit drukking vaji haar harde trekken werd nu niet verzacht door het kleine mutsje, dat zij meestal droeg. Haar strakke, zwarte japon, met verlevendigd door het wit van haar boezelaar het ook de hoekigheid van haar gestalte uitkomen. - O juffrouw Ailie, wees niet boos, maar ik moet u zienzonder dat kan ik niet sla pen. Alison verwelkomde haar met een lach. Kom binnen, lieve, dan kun je mijn meuwerwetsche japon losmaken, want ik was vergeten, dat ik het zelf niet kan. Ik ben een deftige dame geworden, Janet, met een dienstmeisje om mijn japonnen uit en aan te trekken. recht van gratie in dit geval niet de Rijkspreeident, mnrfr, krachtens art. 54 der Pruisische Grondwet, de Pruisische Staats- legeering. De procedure isJ zooals voor alle dood vonnissen van Piimische rechtbanken, ge regeld door het algjimeen reglement vaQ 28 Aug 1919. Volgens! deze regeling moet de opper-procureur, nadat hij .eerst het oordeel van den procurefr-generaal ingewonnen heeft, de stukken ®et zijn advies doorten- den aan den ambtepaar, die met de behan deling van gratie-a|ngelegenheden belast is. Deze moet in elk g®al, zonder de indiening van een verzoek oip f spoedig mogeiïjk Uit het Engelsch van DAVID LYALL. Vertaald door J. P. Weuselink-Van Rossum. Pat weet hej, niet! klonk het snelle gejaagde antwoord. Waarom zou hij? 'voor is het nog tijd genoeg. Ik ik 1 aan de vrouwen, die over breken, Ahson. Het zijn onze —Jen de onze en zij, die tiet rondbazuinen op de markt, profaneeren jets Het is niet zoozeer de sterkte, likve, die een vrouw noodig heeft, voor wie het leven een strijdperk is, dan moed om stil te zijn. Stil te zijn en vol te houden, haar tong te bewaken en innig te bidden; dit zijn haar wapenen in omstandigheden, waar de ge wone geen dienst kunnen doen. Slechts even lichtte zij een punt van den sluier op en Edith was te verstandig en te vérziend om ook maar te beproeven een duimbreed verder onder te kijken. Het was misschien niet noodig Zij had het harde gelaat van Edmund Crewe beneden aan tafel niet bestudeerd, noch de vastheid van 'zijn blik gadegeslagen, de doordringende stem gehoord, waarin de> ijveren wil en het ongeduld over beuzelingen klonk, zonder eenig inzicht te krijgen in zijn persoon. Zij verlangde niet naar bijzonderheden, daar boven was zij verheven. Eén ding zou ik alleen graag willen weten: heb je niet erg veel spijt, Alison? Wenschte je niet, dat ik op den bodem van de zee lag en jijzelf weer terug waart op je oude plaats? Neen, neen, lieve, dat nooit! Wat er ook geboure, ik ben blij, dat de dingen «ijn zooals ze zijn. Lk geloof, dat er daar iets voor inij te doen is Stephen komt m het. najaar thuis. Hij en Anna en Tibbie zijn in Tirol, en hij is zooveel beter, dat hij met haar de bergen beklimt. Dat was toch een beetje moeite en opoffering waard. Edie. Tndien je den armen jongen ooit had ge zien, zou je het met mij eens zijn. Edith staarde voor zich uitwoorden kon zij niet vinden. Maar zij voelde een gren- zenloos medelijden opkomen, want de vrouw

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 1