Pijpmi Uitverkoop vriisv Permanent Wave L. Binnendijk 1 in jngsli kiikiik MEDE-BOUWER P0NTSCH00L MODE VAKSCHOLEN E.N.S.A.I.D. PiiisIrM-CiiiiÈ Ds. i. OVERDUIN DANS-INSTITUUT H. i. MUL Nette Werkster iwiiiiUialNiiiiifl DUfTSCH WILT U BEZUINIGEN P. r. d. Heuvel, Burg. Martenssingel 131 Tentoonstelling en Knipdemonstratie 10 Attracties Prachtig Landhuis ORGELLESSEN Kennisgeving Telefoon No. 3296 34"p jdnüijngaarcien PREDIKBEURTEN. nette Dagdienstbode Net meisje GEZOCHT^ RADIOTOESTEL Piano- on andere lessen VAN LEERLINGEN NOG ENKELE DAGEN Kleiweg 87 SLAGER8JASSEN en KOKSBUIZEN „De Kleine Winst" Cursus GodsiüBDStonderwijs Vrijzmnig-Protestantsche Zondagsschool The Twinkling Five The Kafka feur T W» Baranëkii a*m au, x xm Eaa 0^.80 incl. b»l. STOOMEN VAN Zondag 4 Sopt. a.s. Bouwkunde t <t in Bouwkundig teekenen en aanverwante vakken Firma K. M. BURGER v.h. A. J. v. DAM (geheel compleet) ven i 10.— vanaf heden I. 7,50 - Verder algeheele - prijsverlaging - Telef. No. 3315 Platteweg H 233, naar Woudatraat T. J. Lugthart, winkelier, van Roterdiun, v. d. Duynsr. 6ib, naar Wilhelmin..sraa 73; A. J. v. Haaren, telefoniste, van Utrecht, Houw- straat 61, naar Boelekade 37; 1.. W. de Bruin, db., van Stolwijk A 49, naa.- C. Ke telstraat 31; Gf Piels, l.w., van Ryawy1;, Stadhoudersstr. 57, naar 'Helmerastraat i3; M. L. Nuyten, huiah., van Rijswijk, Stad houdersstraat 57, naar Helmersscraat 13; 1. P. Borghouts, religieuae, van Rucphen, A 143, naar Westhaven 25; B. M. v. d. Maat, db., van Schoonhoven, Koe.stiaat 61, naar de'la Reylaan 7; Th. L. Boegheim, kellner, van Moordrecht, Wyk E.E, I, naar Bockembergstraat 97; E. W. Treffers, tuin der, van Brielle, Wyk I 146, naar R. v. Catsweg 59b; A. Kuyf, db., van Reeuwijk, Nieuweweg A 31, naar Derde Kade 78; M. Koolmees, db., van 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 80, naar Bogen 8; A. N. J. Savenye, hand, in gedist., van Schiedam, Broersvest 70 B I, naar Markt 66; A. A. M. Schrave, winkelier, van Middelharnis, Zand pad B 251, naar Kattensingel 72; M. G. van Werde, van Duisburg, naar Snoystraat C. van Bergen, opperman, van Oss, Bergh- weg 60, naar Vondelstraat 44; J. P. Bouw man geh. m. M. Atteveld, van Moordrecht, Stevensstr. 1, naar Bockenbergstraat 97; A. Zondervan, van Ouderkerk a. d. IJssel, Wyk'C 48, naar Kleiwegstraat 11; A. H. H. v. d. Berg, db., van Hilversum, Larixlaan 2, naar Keizerstraat 54; D. Vasbinder, db., van Zutphen, Graat Ottosingel 115, naar van Swietenstraat 3; E. A. v. d. Hondel, van Haastrecht C 293, naar Gouwe 35; H. A. Boot, koopman in kaas, van 's-draven- hage, Hoefkade 1272, naar Doelenstraat 7; Th. C. v. Schaik, van Reeuwyk, Dofp D 33, naar Slapperdel 16; P. Dotsch, handelsag., van Huissen, E 37, naar Oosthaven 69; G. Kerstegen, van Venlo, Straelscheweg 289, naar Gr. Plorisweg 77; H. Kraus, db., van Venlo, Straelscheweg 289, naar Gr. Ploris weg 77; bL Speksnydtr, grondw., van Gou- derak A GS^iar Klefvegstr. 11; F. A'; Bik, l.l.verpl., vmiHuizen, waarderstr. 308, naar Krugerlaan 130; W. E. E. Vahrenhorst, ex pediteur, van Rotterdam, Henegouwerlaan 41b, naar Crabethstraat 71; C. F. Har- meyer, coupeur, van Bramsehe (p.), naar Fluw.singel 74; G. 't Lam, van Breda, woonwagen, naar woonwagen; F. J. Tyve- leyn, uitvoerder, van 's-Gravenhage, Ame- landschestr. 13, naar C, Huygenskade 154. Modern Dansonderwys. iBlykens de in dit nummer voorkomende advertentie zal de heer M. van Tyn, lid van de Kon. goedgek. Ned. Ver. van Dans- leeraren, wederom met zyn wintercursussen in dansonderwys aanvangen. De heer van Tyn, die als dansleeraar hier tef stede en in breede omgeving een goede reputatie geniet, zal ook dit jaar weer met het nieuwste komen, hetwelk ingestudeerd is op het laatst gehouden congres te Arn hem door de Engelsche danspaedngoge Josephine Bradler uit Londen en Monsieur Moutin uit Parys. Voor bijzonderheden verwijzen wy naar Nippon. „Nippon" is over het geheel een boeien de film, met enkele punten van schoon heid, die 't Westen nog niet wist te bena deren. Er gaat van deze Japansche film een zeldzame bekoring uit, voornamelijk wat betreft de eerste twee doelen, die spelen in historische tijdperken van Japan, respectie velijk in den priestertijd en in den ridder tijd. Het eerste gedeelte brengt onB onge veer 1000 jaar terug, toen in Japan de pries ter oppermachtig was. In het tweede gedeel te bevinden we ons omstreeks 1500. Beide gedeelten hebben dit gemeen, dat jonge menschen op de een of andere ma nier in hun 11 ef d es ver waoh tl n gen worden bedrogen en het lange zwaard, ons allen van de plaatjes zoo wel bekend, beslist tel kens. Er worden bloedige gevechten gele verd, in een tempo, zooals we dat in geen enkele Europeesche of Amerikaansche fUm ooit zagen. l)e spelers bezitten geheel an dere uitdrukkingsmogelijkheden dan onze Westersche sterren. Het derde deel speelt in den modernen tijd. Het begint met ons achtereenvolgens een beeld te geven van het moderne japan stadsleven, leger en vWt, sport en tech niek. Het is eenigszins naief. Men kan zich moeilijk de tegenelkaar buigende spoorweg beambten voorstellen, een officieel bureau binnendringend( om een bestolen maKthinist recht te verschaffen. Dit neemt echter niet weg, dat 't geheel zeer spannend is en met verlangen zien we uit naaT een volgend pro duct van deze Japansche filmindustrie. De Salontiroler. Als tweede hoofdnummer draait „De Sa lontiroler", „Der Hochtourist". Hoohtou- rist is Otto Walburg, de vijf tig-jarige bon- vivant, die de kat in 't donker knijpt en overigens de oppassende huisvader uit- hangt. Als „Stadtrat" heeft hij in de plaats zijner inwoning een goede .naam als burger en huisvader en niemand vermoedt iets van zijn immoreelen inborst, behalve dan zijn Goetotum Bieber. Voor zijn slippertjes heeft hij een afdoend Voorwendsel. Hij is n.l. een hartstochtelijk beklimmer van bergen, die ontoegankelijk zijn voor vrouwen op leef tijd. In werkelijkheid beklimt hij echter trappen die leiden naar de feestlokalen van Münchener kunstenaars bij wie Walburg zich voor impressario uitgeeft. Intusschen verzuimt hij niet om zijn vrouw 'n Tad voor de oogen te draaien. Hij schrijft hoogdra- vende brieven naar huis, over zijn tochten. Zijn indrukken schrijft hij echter over uit een boek. van een jong acteur, die sonderr dat papa het weet diens dochter bemint. Zijn vrouw is zoo verrukt met zijn reisbe schrijvingen, dat ze besluit hem op zijn vijf- tigsten verjaardag te verrassen met de uit gave van zijn brieven. Tot overmaat van ramp reist zij dan ook nog met haar dochter naar de plaats waar Otto voorgeeft te ver- plons die schenen te zweven in de stille boschjes langs den Plas zoom. Toen, eindelijk, met dampende schoen zolen, ben ik thuisgekomen en verzadigd van feestgenot viel ik in den diepen slaap der zalige onwetendheid. STADSNIEUWS. De plechtige begrafenis van het stoffelijk overschot van Kardinaal W. M. van Rossunt. Hedenmorgen te kwart voor elf hebben te Maastricht de plechtigheden een aan vang genomen toen het stoffelijk overschot van den Kardinaal van de Zuiderportiek der 8t Servfttiusk-erk te Maastricht werd overgebracht naar het middenschip, waar de katafalk "werd opgericht. Te vorfcti hstel Wn plechtige rondgang plaats De Zuiderportaok vaar de kerk is hiervoor geopend. Deze portiek die buiten gewoon hooge kunstwaarde heeft en die in dertijd door architect Cuypers zeer kundig werd gerestaureerd, wordt alleen bij zeer groote gebeurtenissen geopend, o.a. bij de zevenjaarlijkselve Heiligdomsvaart. Van deze portiek nu is de stoet van kerkelijke en wereldlijke hoogwaardigheidsbekleeders met het stoffelijk overschot van den Kar dinaal tusschen de Sint Servaas en de oude St. Jan^kerk, de vroegere volkskerk die bij de Reformatie aan de Protestanten werd toegewezen, naar liet Vrijthof getrokken, om langs het Julianaplein en het Keizer Karelplein den Noorderingang van de Sint SerVaas wederom te bereiken, waar men door het middenpad naar het hooge koor ging. Om elf uur heeft de pontificale Mis van Requiem, gecelebreerd door Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, een aanvang genomen. Aan weerszijden van het altaar op het hooge koor hadden de geestelijke en we-^ reldlijke autoriteiten plaats genomen. Be halve Z. Em. Kardinaal van Roey, van Mecheien, en de reeds vroeger vermelde bis schoppen waren aanwezig» het geheele Ne- derlandsche Episcopaat, en verder nog Mgr. dr J. Vogt, uit Aken, Mgr. dr. B Eras, die een vacantiereis in het buitenland hiervoor onderbreekt. Mgr. Kerckhofs van Luik en Mgr. Meubelberg van IJsland, wiens Ka thedraal in Reykjavik door Kardinaal van Ho88Um indertijd werd geconsacreerd. Een speciale afgevaardigde van Z. H. den Paus woonde de plechtigheid bij. Op het hooge koor namen ook de aan wezige ministers evenals het kerkbestuur van de Sint Servoas plaats. De lijkrede, welke gehouden werd door prof. dr. F. Féron, werd na de Requiemmis uitgesproken Onder de H. Mis werden de liturgische gezangen zonder orgelbegeleiding gezongen door het knapenkoor der Sint Servatiuskerk onder leiding van den heer Benoit Frans- sen. Na de lijkrede werden vijf absoutes ge geven, waarna de Kon. Zangvéreeniging Mastreeehtor Staar het „Beati mortui" uit voerde. Alhoewel uit geheel Limburg de aanbie dingen van in uz ie* vereen Igingen binnen kwamen om de treurmuziek bij den tocht naar Wittem te verzorgen, heeft men ge meend in den geest van den overleden Kar dinaal te handelen door bij het overbrengen Van het stoffelijk overschot daarheen geen muziek te laten spelen. De tocht naar Wittem werd door ver scheidene buitenlandsche en missiebisschop pen medegemaakt. In Wittem zelf stond de geheele klooster- communauteit den stoet op den Rijksweg op te wachten. In de kerk heeft Z. H. Exc. Mgr. Lem- mens de ahsoute gegeven. Daarna ig het stoffelijk overschot van den Kardinaal uit gedragen naar den grafkelder, waar het zat worden bijgezet in een voorloopig graf, dat in den grafkelder is uitgehouwen, vlak on- dar dat van den stichter van het klooster graaf Piettenberg. GEMENGDE BERICHTEN. Ruim 114.000 K.G. tomaten vernietigd. Gedurende de maand Aug. werden aan de Coöp. Fruit- en Groentenveiling te Naaldwijk 1.853.613 kg. (tomaten aange voerd, waarvan 114.525 kg. tomaten als on verkoopbaar werden vernietigd. Het conflict in de Koopvaardij. De bemoeiingen van den Rijkbemiddelaar. Hedenochtend bespreking met de werknemers. Inzake de besprekingen( welke de Kijks- bemtddelaar mr. S. de Vries Uzn. gistermid dag over het conflict in het scheepvaartbe drijf heeft gevoerd met den Bond van WeTkgevers m de Koopvaardij, deelt men mede, dat dit onderhoud den Kijksbemld- deiaar aanleiding heeft gegeven om de bon den van werknemers, n.l. de Contactcom missie, den Christ. Bond van Fabneks- en Transportarbeiders en den R.-K. Bond van Transportarbeiders, op te roepen tot een conferentie, welke hedenochtend 11 uur in den Haag zal worden gehouden in het ge bouw Kerkplein 3. De toestand te Rotterdam- Aangezien er te Rotterdam, voordat het conflict in het zeevaartbedrijf uitbrak, bij- zonder druk is gemonsterd, is het aantal schepen, dat niet kan uitvaren, wijl er geen equipage voor te krijgen ib, tot nu toe ge. ring. Het zijn de stoomschepen Volendam, Batavier V en Batavier VU. Als het con flict aanhoudt, verwacht men, dat het aan tal van deze schepen reeds in het begin van de volgende week belangrijk zal uitgebreid worden, immers tegen dien tijd loopen de arbeidscontracten van schepen, voor welke voor een aantal korte reizen ineens is ge monsterd, af en door het algemeen karak ter van het conflict kan men a&nnfemen, dat dan ook op die schepen het werk tal worden neergelegd. De opvarenden van de Bchepen, voor welke voor een aantal korte reizen ineens wordt gemonsterd en die bij het uitbreken van het conflict daardoor nog contractueel verbonden waren voor een Vrij GOUDA, 3 September 1982. De noodbrug aan den Kleiweg heden in dienst gesteld. Hedenmorgen is een auto van de firma Paul C. Kaiser bij het passeeren der Klei weg-brug door het brugdek gezakt. De auto is opgevijzeld, maar de brug is hierdoor buiten dienst gesteld. Gelukkig is de N.V. v.h. H. J. Neder- liorst juist gereed gekomen met de nood brug, zoodat deze direct hedenmiddag in dienst wordt gesteld. Nutespaarbank Overzicht van de maand Augustus. Gedurende de maand Augustus zijn inge legd en terugbetaald de navolgende be dragen: Inleg in 7211 posten 145.038,48 Bijgeschreven rente 468,59 145.507.07 Terugbet. in 1901 posten 154.109,74 Meer terugbetaald dan in- &ele&d 8.602,67 Aan het einde der maand .Juli was ten name der /Inleggers 'ingeschreven „2.594.921,05% zoodat hun tegoed ultimo Augustus bedroeg 2.586.318,38% In den loop der maand Augustus zyn 52 nieuwe boekjes afgegeven, 31 oude boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 60 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Augustus 10.455 boekjes in omuoop Van der Steen-Fonds Gouda, (hulpverleening aan lydera aan poliomyelitis). Het Comité van der Steen-Fonds ver zoekt ofts het volgende mede te deelen: Ten bate van het bovenvermeld fonds zal op Dinsdag, 13 September a.s., evenals op 8 September 1931 en op 9 September 1930 in de wafel- en poffertjeskraam van de fir ma van der Steen, staande op den Katteh- singel te Gouda, een liefdadigheidsverkoop- dag worden gehouden. De geheele opbrengst van den verkoop op dien dag komt weer ten voordeele van het fonds en zal worden gebruikt ten be hoeve van de kinderen, die tydelyk nadee- Bge gevolgen ondervinden van de besmet telijke ziekte „Poliomyelitis". Er zullen normale pry zen worden gere kend, doch vrijwillig verhoogde prijzen en andere giften zullen de comitéleden gaarne in ontvangst nemen. Het moet dien dag wederom stormloo- pen in de poffertjeskraam van de fa. van der Steen, welke van 's morgens vroeg tot des nachts geopend zal zijn. Helpt allen op deze wyze het lot van de kinderen, die aan deze ziekte hebben gele den, verzachten. Reeds verscheidene kinde ren zyn door het comité geholpen aan voor hen onmisbare orthopaedische artikelen. De ze zyn evenwel zeer kostbaar en wanneer het comité op dezen weg wil blyven voort gaan, is het zeer noodzakelijk, dat het fonds wordt versterkt. Door het fonds werden ver strekt: 1 kinderwagen, kleeding, 1 beugel, 1 voet en beenbeugel, 1 Engelsche enkel-en knie beugel, 1 beugel met bekkengordel, 1 lede ren steuncorset naar gipsmodel, 1 invalide wagen, 1 vouwwagen, speciale kinderlaar zen, 1 steunbeugel met schoenen en speci ale schoenen, voor een totaal bedrag van 427.70. Het nieuwe Arenaprogram. De directie van Arena in R'dam brengt tot en met 15 September een zeer gevari eerd en eersteklas programma, waaruit wy de volgende nummers noemen: In de eerste plaats „The Kafka Four", een Amerikaansche trapèzenummer; The Twinkling Five, de Hollandsche Revellers, die van de radio reeds bekend zy'n; Star Jenkins, Amerikaansche „Trick" dansen en Dr. Ostermayer, met zijn beroemde en be kroonde schimmel. Verder treden op „The 5 Rosettis", koord- loopers, die van het Palladium Theater in Londen komen; de Meester-Xylophonisten, „The 3 Chatams" uit het Alhambra Theater Paries; The Planks, rolschaatskunstenaar9, uit de „Wintergarten" Berlijn; Georg Bill, een evenwichtsnummer, dat in „Scala", Ber lijn, groot succes boekte en tenslotte niet te vergeten onzen Hollandschen Buikspreker Barandini met zyn August. Een groot Bterk programma! De Godsdienstoefeningen van de Vrijz. Hervormden. Morgen vangen de geregelde 14 daagsche Godsdienstoefeningen van de vereen, v. Vryz. Herv. te houden in de Rem. Kerk weder aan. Dien morgen half elf uur zal voorgaan Ds. C. de Jongh, Ned. Herv. Pre dikant te Gorinchem. Bouwkundig teekenen. Op verzoek vestigen wy de aandacht op de advertentie van den heer P. Bey Jr., leeraar bouwkundig teekenen en aanver wante vakken, waarin hy bericht dat de privaat- en clublessen voor beginnenden en meer gevorderden zullen aanvangen half September. langen termijn, hebben over het algemeen hun arbeidscontract opgezegd met 14 dagen. De communisten zouden gisteravond een poging ondernemen, om de bemanning van het stoomschip Theano, dat stoomklaar lag, te bewegen het werk neer te leggen en het schip te verlaten, hoewel deze bemanning reeds vóór het uitbreken van het conflict heeft gemonsterd. Deze poging is op niets uitgeloopen. Do Theano is naar zee ver trokken. Volks zwemwedstrijden. Onder leiding der Goudsche Zwemclub worden a.s. Donderdagavond 7% uur volks- zwemwedstryden georganiseerd in de Zwem inrichting aan de Houtmansgracht. Het programma vermeldt behalve enkele nummers snelzwemmen, o.a. touwtrekken, popduiken en waterpolo. Thalia-Theater. Sjanghai-express. Mariene Dietrich. „Shanfehai-express" is een film met won derlijke menschen en wonderlijke bestem mingen, die een reis ondernemen. En welk een reis! Een film is het die een nien?ch aangrijpt en meevoert tot het einde; een film met tal van sterren en onder regie van Josef von Sternberg. Een trein vertrekt van het station Peking en in een der salonwagens komt een aantal lieden bijeen, wier bestaan tot dusverre vol komen gescheiden was, en die men vermoe delijk nooit verder had leeren kennen, als zich geen incident had voorgedaan. Want, men reist in China, waar een burgeroorlog woedt en het bandietisme hoogtij viert. Een der passagiers wordt gearresteerd, waarna de anderen weer kunnen instappen en de trein vertrekt nadat Henry Chang, een re bellenleider een telegram verzonden heeft, dat een bevel inhoudt om den trein in den nacht bij een klein station aan te houden. In dat kleine lokale stationnetje voor het front speelt zich het drama af. De Engel sche dokter wordt als gijzelaar gehouden tot men den gevallen rebellenofficier heeft uitgeleverd. Shanghai Lily (Mariene Die trich), die vroeger met den dokter~verloofd was, tracht hem te redden van het lot dat hem wacht, want de wraakzuchtige Chinees heeft het plan hem terug te zenden, zooals hy beloofd had, doch met uitgestoken oogen. Zy biedt zich aan als afkoopprys. Reeds staat de trein op het punt verder te gaan, als Hoe Fey, een Chineesch üleisje, waaraan de Chinees Chang zich in den nacht had ver grepen, den opstandelingenleider met een Tiplk vermoordt. Alle reizigers bestygen den trein, die met vier iiren vertraging te Shanghai aankomt, en. ieder gaat zyn eigen weg, behalve Shanghai Lily en de dokter, (jjie samen blyven. Zooals we reeds schreven, een byzondere, boeiende film. Wandelsportvereeniging „Gouda". A.s. Zondag wordt er een korte tocht ge houden naar Haastrecht en terug. Voor deze tocht worden pok niet-leden toegelaten. Vertrek om negen uur van de Kopschool. Per auto wordt om half acht vertrokken naar Zeist. Alle deelnemers (sters) moeten zorgen op tyd op de Nieuwe Markt te zyn. De leden die in het bezit zyn van een lid maatschapskaart der K. N. A. U. moeten deze meebrengen. Jubileum Damclub „Gouda". Deze week werden voor de groepenwed- stryden van de Damclub „Gouda" de vol gende party en gespeeld: le Klas. „Pion"—H. de Jong 2—0 W. SchoutenJprloogerbrug 02 2e Klas. J. SchoemakerM. v. d. Vlist 02 P. BlakenJ. Bjirger 20 A. ArdenneB. Bakker 1—^1 Bakker wint by loting. Voor de nederlaagwedstryden voor tien tallen speelde Gouda 2 tegen Excelsior 2 uit Waddinxveen met het volgende resultaat: Gouda 2—rExcelsior 2. Th. van RynJ. Schoemaker 20 D. v. d. LindeC. Blonk 0—2 Th. v. d. VeerP. v. Eeuwen 0-*2 C. Eikenaar Sr.t—J. Uitenbroek 20 P. v. d. LindeW. Treure 02 C. Eikenaar Jr.J. Appel afgebr. W. A. Piets—T. Hilgers 0—2 B. ThesingL. Kramp20 P. BouterR. Bezoen afgebr. L. Valk—P. Vink 0—2 Voorl. uitslag 610 De vermoedelyke uitslag wordt 128 voor Excelsior. Op Donderdag 8 September wordt ge- ipeeld Gouda 2Damver. T.O.G. 1 uit Wad dinxveen. Het bestuur van de Damclub „Gouda" ondervindt wel groote belangstelling by haar 25-jarige bestaan. Behalve door veij- schillende vereenigingen en damvrienden werden nog medailles beschikbaar gesteld door de Gemeente Gouda, de Ned. Dambond en door den heer M. A. Verkerk, lid van den Gemeenteraad. Loop der bevolking. Gevestigd: J. W. v. Aken, van Den Helder, Binnenhaven 118, naar Burg. Mar- tenssingel 16; H. v. d. Wal, van Rotterdam, Spaetastraat, 28, naar Hoogstraat 17; K. Kruyning, varensgezel ,van Utrecht, Oranje straat 35, naar Keizerstraat 64; A. M. Amesz, db., van Hilversum, Trompenberger- weg 49, naar St. Josephstraat 35; I. C. Kamer, Insp. Nat. Bank, van Rotterdam, le Jerichostraat 46b, naar Krugerlaan 36; C. Kruyf, van Moordrecht, Wyk C 52h. naar Tollensstraat 115; C. J. Röhrich, kellner, van Rotterdam, Nanningsr. 14b, naar Cra bethstraat 24; Tt Oostindie, van 's-Graver- hage, W. v. Outhoornstr. 109, naar Fluw. singel 85; C. v. Reede, fabr.arb., van Brig- ge (België), naar Heerenstraat 31; C. Fok kers, bankw., van Eindhoven, St. Catharina- straat 12, naar Fluweelensingel 62; E. K. Wéber, db., van Filsbofen (D.), naar C. Huygenskade 76; A. Schumacher, db., van Duisburg, naar Kattensingel 65; A. W. Dogterom, verpl., van Utrecht, Rynlaan 211, naar Westhaven 11; P. J. v. d. Veen, van Delft, Rozenstraat 22, naar Helmers- straat 7; J. P. Heineman wed. H. v. d. Zouw, van Reeuwyk, Platteweg H 217, naar Krugerlaan 14; F. W. M. Weyters, van Til burg, Willem Pastoorstr. 9, naar Zoutmans- plein 15; J. C. Verboom, van Reeuwyk, SPORT BÊTWBPgTRIJDBN VOETBAL. O. V. B. Juniorencompetitie. Zaterdag 3 September 4 uur n.m. Af deeling A. Nieuwerkerk A—Lekkerkerk A. Af deeling B. Waddinxveen B—O.N.A. B, Moordrecht A—Bodegraven A. O.S.V. A-Haastrecht A. Programma 4 Sept. 1932. le klasse. Dilettant 1-Gouda 3. Haastrecht 1—Olympi 3. Nieuwerkerk 1—Moercapelle 1. Moordrecht 2—Zwervers 1. 2e klasse A. Lekerkerk 2—Ammerstol 1. Stolwijk 1—Dilettant 2. 2e klasse Woerden 2-Haaatreoht 2. Zwervers 2—Gouderak 2. Waddinxveen 3—G.6.V. 4, 12 uur. 3e klasse A. Groeneweg 1—Nieuwerkerk 2. Bodegraven 3—Woerden 3. Gouda 5Stolwijk 2, 11 uur. 3e klasse B. Olympia 5—Haastrecht 3. Stolwijk 3G.S.V. 5. 12 uur. Groot-Ammers 2—Lekkerkerk 3. 3e klasse C. Moercapelle 2-ieuwerkerk 4. Ü.N.A. 7—Gouda 7, 11 uur. Gouderak 3—Zwervers 4. Goudsch K.N.V.B.-Elftal. Op Zondag 4 September a.s. te 2 uur speelt het Goudsch K N.V.B.-elfthl een wed strijd tegen het Rotterdamsch elftal van 2e klas8ers. De wedstrijd vindt plaats op het Gouda-terrein. De samenstelling van het Goudsch K.N. V.B.-elftal wordt dezer dagen door de com missie uitgemaakt. Goudsche Voetbalbond. Competitie-indeeling 1932—1933. De eompititie-indeeling van den G. V. B. is als volgt: klasse: Dilettant, Gouda 3, Haastrecht, Gouda 4, Moercapelle, Zwervers, Boskoop- sche Boys, Olympia 3, O.N.A 3. Moordrecht 2, Nieuwerkerk. 2e klasse A: Schoonhoven 2„ Lekkerkerk 2, Stolwijk, Ammerstol, Dilettant 2, Groot- Ammers, G.S.V. 3, Waddinxveen 2, O.N.A. 4 2e klasse B: Zwervers 2, Gouderak 2, Waddinxveen 3, O.N.A. 5, G.S.V. 4, Woer den 2, Olympia 4, Bosk. Boys 2, Haastrecht 2, Oudewater. 3e klasse ANieuwerkerk 2, Groeneweg, Zwervere 3, Moordrecht 3, Bosk. Boys 3, O.N.A. 6, Woerden 3) Stolwijk 2, Bodegra ven 3, Gouda 5. 3e klasse B: Lekkerkerk 3, Stolwijk 3, Ammerstol 2; Groot-Ammers 2, Olympia 5, Gouda 6, G.S.V. 5, Bosk. Boys 4, Haas trecht 3, Nieuwerkerk 3, Schoonhoven 3 (ev.) 3« klasse C: Nieuwerkerk 4, Zwervers 5, Stolwijk 4, Ammerstol 3, Groeneweg 2, Moer capelle 2, O.N.A. 7( Bosk. Boys 5, Gouda 7, Gouderak 3, Oudewater 2. toeven. Deze laatste, gelukkig bijtijds do or zijn factotum gewaarschuwd, laat zich ijlings een berg op dragen. Maar als hij zich verbeeldot zijn bedrog te boven te zijn, heeft hij buiten den zooeven genoemden auteur gerekend, die hem dwingt een berg met hem te beklimmen, en hem onderweg als offer voor zijn verder stilzwijgen de hand van zijn dochter afperst. Een genoegelijke film, met veel misver standen en fraaie berglandschappen. Dana-Inetituut H. J. Mul. Wy vestigen de aandacht onzer lezers op de advertentie van het Dansinstituut H. J. Mul, waarin kennis wordt gegeven van den aanvang der cursussen. Gezien de suc cessen waarop dit bekende instituut kun terugzien, twyfelen we niet of velen zullen zich wederom laten inschryven. Tentoonstelling Modevakschool E.N.8.A.I.D. De directie van de Modevakschool Ensaid aan de Kattensingel, alhier, Mej. C. Nieu- wenhuyizen, organiseert op Woensdag 7 September a.s. in het „Blauwe Kruis" aan de Westhaven alhier een Tentoonstelling en Knipdemonstratie. Voor nadere by zonderheden verwyzen wü naar de betreffende advertentie in dit blad. De wedstryden in de P. C. Bothstraat. De buurtvereeniging in de P. C. Both straat heeft, zooals eerder gemeld, voor de viering van het Koninginnefeest allerlei wedstryden georganiseerd. Daarvan volgen hier de uitslagen: Hindernisbaan jongens en meisjes van 57 jaar. Meisjes: le pr. Annie de Graaf, 2e pr. J. Verschut. Jongens: le pr. Piet Kleiweg, 2e pr. D. v. Deest, 3e pr. P. de Wit, 4e pr. J. Bultman. Prysvisschen jongens van 710 jaar: le pr. G. van Loon, 2e pr. W. de Vroom, 3e pr. J. Kleiweg, 4e pr. J. de Wit. Balletjes werpen meisjes van 7—10 jaar: le pr. D. de Graaf, 2e pr. M. van Leeuwen, 3e pr. M. Hollander. Zakloopen jongens van 1013 jaar: le pr. K. van Dam, 2e pr. C. van Loon. Stoelendans meisjes van 1013 jaar: le pr. T. Geul, 2e pr. A. de Vroom. Tobbesteken jongens en meisjes van tot 15 jaar. Jongens: le pr. N. van Loon, 2e pr. T. de Jager. Meisjes: le pr. N. Hoonhout, 2e pr. D- v- Willigen. Tobbesteken voor ouderen boven 15 jaar- Heeren: le pr. C. de Jager, 2e pr.H. Deest, 3e pr. H. Buursma, 4e pr. W. Slmge 5e pr. J. Bultman, 6e pr. J. Verbeek, 7e pr- J. van Kooten. Dames: le pr. M. Kruyt, 2e pr. S. rrw- senberg, 3e pr. C. Geul. Weer een aanryding. Er zijn weer eens een paar wielr^'" op elkaar ingereden. Mej. E. van I- RADIO-NIEUWS. Zondag 4 September. Hilversum: V.A.R.A. 8.158.30 Li chaamsoefeningen 9.00 Postduivenberïcii- ten en Voetbalmededeelingen9.05 Tuin- bouwhaJfuurtje; 9 30 Toespraak door G, J. Zwertbroek; V.P.R.O. 10.00 Kerkdienst uit het gebouw der Ver. van Vrija. Hervorm den de Leeuwenbergh, ütreoht. Spreker; jpr C, J- BleakerA.V.R.O. 12.00-12.30 Dr. j. v Bierens de Haan over: „Spmoza" 12 30—100 Graraofooti; 1.00—2.00 Concert door liet Leger des Heils-muziekkorpa Sou- thesea uil Engeland; 2.09-2.30 Boekenhalf uur; 2.30—3.10 Verslag van de eerste speel- helft vttn den interland hookey-wedatrijd Nederland—Brilsoh-Indië in het Olympisch Stadion le Amsterdam, 3.1D—4.30 Conoert door het Residentieorkest, in de pauze üramofoon; 4.30—5.00 Uitzending van de Draverijen te Groningen; V.A.R.A. 5.00 Dilettanten-uurtje, 6.00 Concert (orgel, viool, cello en piano), 6.45 Literair half uurtje door A. M. de Jong, 7.15 Vervolg concert; A VRO. 8.00—8.10 Weerbericht, Nieuws- en Sportberichten; In den loop van het avondprogramma zal getracht worden, met de microfoon aanwezig te zijn bij de aankomst te Rotterdam van de Nederland- Olympische Spelen te Los Angeles, 8.10- ü.UU Concert door het Omroep-Orkeet zang, 9.CO—9.20 Opvoering van „De Meneer van de Leestafel"; 9.20-10.00 Vervolg qon- eert10.00—10,20 De beroemde Fransche ChanBonnière Lucienne Beyer zingt; 10.20— 12.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest en Gra- Huizen: N.C.R V, 8.30-9.30 Morgenwij ding; K.R.O. 9.30-9.50 Concert; 9.50—11.5 Uitzending van de Pontificale Hoogmis uit Essen; 11.20-12.00 Gramofoon; 12.00—1.30 Concert door het K.R.O.-Sextet; 1.30-1.50 J. M. van Sas over: „Woekerbestrijdings- wet"; 1.50—2.10 Gramofoon; 2.10-2.30 Dr. K. Post over: „Geschiedenis der pausen in do 6e en 7e eeuw"2 30—4.00 Conoert door liet Harmoniekorps „De Genie"; 400-5.00 Ziekenlof uit Bloemendaal; N.C.R.V. 5.00— 5.50 Orgelbespeling, 5.50-7.45 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (H. V.) Parkkerk te Amsterdam. Voorganger: Ds. J J. Buskes Jr.; K.R.O. 7.45—8.10 H. Hermans Over „De liefde voor het vaderland"; 8.108.15 Voetbaluitslagen; 8.15-9.00 Concert door het K.R.O.-Orkest, 9.00-9.15 Nieuwsberich ten; 9.16-9.35 Interview met Dr. W. G. N van der Sleen over: „West-Indtë"9.35- 10.40 Vervolg concert; 1040—11.00 Epiloog door het Klein Koor. met haar ry'wiel op de Zeugestraat in bot sing met den wielryder J. J., tengevolge waarvan haar voorwiel een ander aanzien kreeg. De politie, die in het geval werd ge mengd, zorgde er voor dat de schade onder ling werd geregeld. Felle brand te Bletswijk. Hofstede, woning, drie hooibergen en een schuur in de asch. Kwaadwil ligheid in het spel 7 Gisteravond heeft in de gemeente Bleia- wyk een groote brand gewoed op de hoeve „Urijpestijn". Omstreeks tien uur is de brand ontdekt 'door twee veldwachters, die m de buurt surveilleerden. Kort te voren waren zij nog voorbij de hoeve gekomen, maar toen was er geen onraad te bemerken. Na eenigen tijd echter stond ook de derde hooiberg, die tusschen de beide woonhuizen van de familie Vreugdenhit is gelegen, in hohte laaie, spoedig daarop volgde ook het huis. De brandweer van Bleiswijk, geassisteerd door de branweer uit Berg9chenhoek, heeft het vuur met verscheidene stralen aange tast. Er viel echter weinig meer te redden, want d« vlammen grepen met groote snel heid om zich heen. Naar alle waarschijnlijkheid heeft men hier met een geval van brandstichting te doen. De heer Vreugdenhil zeide, dat de oogst geheel droog is binnengekomen, zoodat er van hooibroei geen sprake kan zijn. Burgeriyke Stand. GEBOREN: 28 Aug.: Wilhelmina Frede- nca, d. van P. de Mol en A. M. Meijer, Markt 38. 29 Aug.: Johannes Hubertus, z. van H. H. van Straaten en M. J. P. H. de Vrind, Bleekerssingel 65. Petrus Lambertus, i. van A. van der Kleyn en E. A. Lagerberg, Turfaingel 23. 30 Aug.: Wilhelmina, d. van A. Krimpen- fort en C. P. J. Kxomwyk, Heerenstraat 3. Johanna Apolonia, d. van C. A. van Treyen en W. M. de Jong, Groeneweg 57. 31 Aug.: Johannes Antonius, z. van A. H. Verwey en M. Bloos, J. Philipsweg 30. ONDERTROUWD: l Sept.y C H. Snoek en J. de Jong. M. de Jong'en Th. K. M. de Knegt. A. Hofman en H. Vergunst. "dó Wit en S. P. van Leeuwen. OVERLEDEN: 29 Aug.: Helena Pieter- nella van der Lecq, geh. met J. E. J. de Zeeuw, 42 j. Agenda. 4 Sept., 2% uur. Sted. Zweminrichting. Polowedstryden G,Z.C. I—H. Z. en P. C. Verder vriendsch. wedstryden G.'Z.C. II 1 Sept., 10 u. 's-Gravenbroeksche Plas. Roeiwedstryden Roei- en Zeilvereeniging Gouda. 2% uur Polowedstryd. en G.Z.C. III resp. tegen H.Z. en P.C. II en de Zyl-comb. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by af wezigheid van den huisarts by de doktoren: B- G. J. Evers, Oosthaven 11 en U* A. v. d. Nagel, Crabethstraat 45. Apotheken. De apotheek van de firma Weyer, Gouwe, tot en met 9 September, benevens den daarop volgenden nacht geopend na 8 uur des avónds (des hachts echter alleen voor recepten). Zondag 4 September. GOUDA. Rem. Kerk, 10% u. v.m. Voor de Ver. van Vryz. Herv. Ds. C. de Jongh te Gorin chem. 7 u. n.m. Ds. H. Cramer. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. L. Duy- vendak van Bussum. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Collecte voor alg. doel einden. 5% u. n.m. Ds. J. P. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m en 5| u. n.m. Leesdienst. 5 Sept., 7% u. n.m. Ds. Kok van Veenen- daal. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. v.m en 5 u. n.m. Ds. J. B. G. Croea. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Ds. Bax te Blauw Capelle. Geb. Tot Heil des Volks, 5 Sept. 10 u .v.m. en 7% u. n.m. Ds. J. Overduin. 7 Sept., 7% u. n.m. Ds. J. Overduin. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. D. Kleyne van Willige Langerak. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 «u. v.m. Ds. P. de Looze van Waddinxveen, doopen. 6 u. n.m. Ds. A. W. M.. Ode van Koude kerk. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. Deur vah Schoonhoven, doopen. 2% u. n.m. De heer de Redely kheid van Ouderkerk a. d. IJssel. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 7 u. n.m. Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Evangelisatiegebouw,1 0% u. v.m. en 7% u. n.m. Ds. J. H. v. d. Wal van Wageningen. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Leesdienst. 6% u. n.m. Ds. P. de Looze. Remonstr. Kerk, 10 u. v.m, Ds. W. N. van Nooten. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 7 u. n.m. Ds. M. Verwey. RAM O-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 3 September. Verwachting: Krachtige tot ma tigen Zuidwestelyken tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, nu en dan eenige regen weinig verandering in tem peratuur. Verdere vooruitzichten: Waarschynlyk iets koeler. ADVERTENTIEN Heden overleed in 't Diaconessen- huis te Arnhem, na een langdurig ïyden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Zuster Ina de Planque H. W. DE PLANQUE. C. L. DE PLANQUE— KRABT en Kinderen. VOORLOOPIG KOSTELOOS. By vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam, d.d. 24 Augustus 1932 is JOSEPH MADER, fotograaf, wonende te Gouda, Markt 29 en aldaar handelende onder den naam „Atelier Prinses", verklaard in staat van faillissement, zulks met benoe ming van den E.A. Heer Mr. S. N. B. HALBERTSMA, Rechter in gemelde Recht bank, tot Rechter-Commissaris, en van den ondergeteekende tot curator. De Curator, Mr. H. P. C. M. DE WITT WIJNEN. GOUDA, 1 September 1982. Oosthaven 61. Mevr. ROSKES, Krugerlaan 30, VRAAGT eene niet beneden 17 jaar. 8 22 jaar, zag zich gaarne geplaatst voor dag en nacht. Van goede ge tuigen voorzien. Brieven onder No. 3374, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 GEVRAAGD VOOR DIRECT op fabriekskantoor Brieven onder No. 3369, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 GEVRAAGD voor Donderdag en Vrijdag geh. dag. 8 TURFSINGEL 28. Door particulier gezocht een aan de VAN ITERSONLAAN. Brieven onder No. 3402 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 12 in Gouda, ruime, lichte KAMER, ge stoffeerd, liefst op Z. Koken op of bij kamer toegestaan. Br. M. A. I. bureau Hall Centr. Stat., Amsterdam. TE KOOP een prima weinig gebruikt, door omstandig heden te koop aangeboden, voor den prjjs van 65. Te bevr. bij H. DHONDT, Smederij, Reeuwijk. Opleiding voor M.O. A, L.O., Han delscorrespondentie e. d. Zeer billijke condities. W. J. D. S. VAN EIJK, Leeraar M.O. A en B., Krugerlaan 31. 10 Muziekstudent biedt aan, om zich praktisch te bekwamen. Prijs zeer billijk. Brieven onder No. 3375, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 op 5 SEPTEMBER van 25 en 68.30 uur voor Boekhouden, Steno, Coï resp., Ned. Taal, Schrijven. Privé-Ies 5.per maand. Vraagt inlichtingen. P. C. Bothstraat 14 GOUDA. Spotprijzen WH willen medewerken! Door den steeds omlaag gaanden iederprys, vanaf hedent HEEREN ZOLEN EN HAKKEN of gummihakken ƒ2.— DAMES 1.60 Voor deze reparatie wordt niets anders gebruikt dan ouderwetsch gelooid kuipleder, uit de looiery van 'ROES te Delft, d. w. z. het beste en het duurste. Alleen kernleder. Vrij te controleeren voor ieder. Voor gummihakken uitsluitend de bekende WOOD MILNE BULDOG. De zolen naar verkiezing gelymd, gepend of gespykerd. Genaaide zolen 20 ct. hooger. Prima afwerking. Uitsluitend contant. Kinderwerk naar grootte. DAT IS BEZUINIGEN. Dat brengt Uw schoenmakersrekening omlaag. onder leiding van Mej. NIEUWENHUIZEN, Kattensingel 10 in gebouw „Het Blauwe Kruis", Westhaven 5 Woensdag 7 September 's middags 35, 's avonds 79 uur en te MOORDRECHT Donderdag des avonds van 6—8 uur bij den heer P. Geleedts, Posthuis, Moordrecht. y^P Patroonknippen en Pasklaarmaken billijke prijzen. Goedkoop Goedpassend zijn de Ven Korta Tiandaweg 22 GOUDA De predikant deelt mede, dat op 6 September a.s. de nieuwe weder zal aanvangen. Nieuwe leerlin gen kunnen tot en met Maandag 5 September worden ingeschreven aart de Pastorie, Oosthaven 63. van 122, en van 57 u. De kinderdiensten zullen weder aanvangen op 4 SEPT. a.s. voor kin deren van 6—8 jaar in de Bijz. Neutr. School aan den Groeneweg, voor kinderen van 912 jaar in de Remonstrantsche Kerk, Keizerstraat. Nieuwelingen kunnen daar worden ingeschreven vóór den aanvang dei- diensten. Het Bestuur: H. CRAMER, Voorz. B. WERNINK, Secr. RèvaMffi. mat H|n t««k«a Ai|ieL Dr. Oatarmayar rthiliineBua M—mM riMWUhl KM, &N DAMES-, HEEREN- en KINDËR- KLEEDING „DE PELIKAAN" GOUDA StoomerU en Ververjj vanaf 1907. 10 Telefoon 3064. v.m. 10 uur en n.m. 5^2 uur hoopt de WelEerw. Heer voor te gaan in HEIL DES VOLKS, Peperstraat. DONDERDAG 8 SEPT. 's avonds 7 V'j Uur dezelfde. ZEER BILLIJK TE HUUR aan den Bodegraafschen Straatweg eea. geheel modern ingericht met gelegenheid voor autostalling. Goedkoop electiïsch licht 0.22 per K.W. Vrij uitzicht op de Plassen. Lage belasting. Te bevragen bij G. v. HOFWEGEN, Bodegr. Straatweg 80. Ondergeteekende bericht hiermede dat de PRIVAAT- of GLUBLES&EN voor beginnenden en meer gevorderden, aanvangen HALF SEPTEMBER. Aanmelden GOUWE 121 van 79 uur n,m. Ufl' 20 'i P. BEY Jr, Leeraar N. Eerstbeginnenden 0.50, 2e jaars 0.75. Muziekleer en ^geschiedenis 1.—. Brieven onder No. 3385 Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 20 BURGEM. MARTENSSINGEL 109, in BINNEN- «n BUITENLANDSGH FIJN FRUIT, COMESTIBLES enz. is vanaf heden aangesloten onder Gelieve nummer te noteeren, daar dit nog niet in de nieuwe telefoongids vermeld werd. Jggp Bezorging zonder prijsverhoaging. ^COOt^PECL PLPMAHENT- 4§p WATERGOLF EH ondulatie: KLEIWEG 77 - 1ste klas afwerking - Vakkundige bediening BOVENZAAL „HARMONIE", MARKT 39, GOUDA. ZONDAG 4 SEPTEMBER 3.45 u. namiddag aanvang der cursus voor Eerstbeginnenden. Inschrijving vanaf 3 uur aan de bovenaaal. Inschrijf geld 0.50. - 6 uur namiddag aanvang der cursus voor Eerstbeginnenden. Inschrijving vanaf 5 uur aan de bovenzaal. Inschrijfgeld 0.50. lederen Zondagavond dansen voor geoefenden van 8 tot 11 uur. Inschrijfgeld 0.50. Voor zelf te vormen clubs zijn nog enkele avonden beschikbaar.

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 2