Te Koop: PiuiiHir il iirigul Of Geen Bedrijf een zeer solied Landhuis Vertegenwoordiger, Hoonr riliippppral int Zil-in Slaapkamer Telefonisch aangesloten No. 2253 Overall i Pakhuis te huur GEVRAAGD Veilige en Eoonomische PREDIKBEURTEN. Accountantskantoor W. T. J. ABBEIHA R.K. Burgermeisje Aankomend Bediend* Giudscbi laduslris io tolioutóoQl ie dei* Bedrijf „De Kleine Winst" 2 Salon Ameublementen 1 Antiek bureau 1 Cristallen lichtkroon Te bevragen: BLEEKERSSINGEL 24 Hotel DE MINK Middenstands Woning Modern Benedenhuis flink Kantoorlokaal Aiiiiistritiif iikrligd Firn» 10 Attracties Baraattii STOOMEN VAN Notaris J. v. Kranenburg ""publiek verkoopen PRAKTIJK-EXAMENS BOEKHOUDEN Bericht van Inzet. De Bouwmanswoning Een Winkel- en Woonhuis Een Winkel- en Woonhuis Een Winkel- en Woonhuis Een Woonhuis Een Woonhuis Acht nieuwe Woonhuizen Café Restaurant ,TER GOUW TE KOOP RUSLAND. ErnsStige onlusten in Rusland. Volgens een bericht van den Lokalanaei- gOT uit Moskou zouden in het district Iwar nowo-Wosjnesensk ernstige onlusten zijn uitgebroken. De arbeiders zouden door den honger tot wanhoop zijn gebraoht en op eonige plaatsen magazijnen hebben geplun derd en in brand gestoken. De Gepeoe heeft ingegrepen en het vuur geopend, waardoor verschillende personen zouden zijn gedood. Het blad meldt verder, dat men algemeen gelooft, dat de onlusten slechts cfe voorloo- pers zijn van onlusten in andere streken aangezien sedert jaren de voedselvoorzie ning niet zoo slecht zou zijn geweest als dit jaar De Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht roept de belanghebbenden op! Hebben wy in meerdere publicaties ge wezen op de Jaarbeurs, welke van 6 tot en met 15 September te Utrecht wordt gehou den, en de beteekenis daarvan uiteengezet, thans komt het Jaarbeursbestuur ook zelf de belangstelling vragen der zakenlied^ uit Gouda en omgeving. Dat geschiedt heden door middel van onze advertentierubriek, en gisteren reed er een zeer attractieve reclame-wagen door de stad, welke dés avonds was verlicht en waarop door wisse lende beelden de aandacht op de Jaarbeurs wordt gevestigd. Het is van belang dat dit geschiedt. De Jaarbeurs, nu de 27e reeds, welke Utrecht wordt gehouden, heeft, te meer zij internationaal is, voor iederen zakenman, beteekenis. Het is het centrum, waar elke koopman zich kan oriënteeren wat er zijn gebied wordt gefabriceerd en aangebo den. Juist nu, nu de zakenman met zoo ont zaggelijke moeilijkheden te kampen heeft, is het voor hem eisch zich op de hoogte stellen van hetgeen er omgaat, om zich daaraan te kunnen aanpassen. De Nederlandsche Spoorwegen verleenen voor de reis wederom reductie op de j wone plaatskaarten, zoodat vkn hier uit kosten van het bezoek minimaal zyn. Elke zakenman moet in Utrecht in deze dagen gaan zien wat daar van gading is! De voorjamrsbeurs 1933, Het algemeen bestuur der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht heeft den datum der eerstkomende voorjaarsbeurs vastgesteld op 14 tot en met 23 Maart BINNENLAND- belegging van Uw Kas- en Spaargelden Spaarbank 3.24 GEMEENTE j Giro- Stortings- 2.52 (en Ophaaldienst) rente OOUWE 2 - GOUDA. T,n.d*' 101 dig. Zondag 11 September. GOUDA. Rem. Kerk, 10% u. v.m. Dr. P. D. Tjalsma van Leiden. St. Janskerk, 6 u. n.m. Da. B. Tichelman te Scheveningen. Lutherse he Kerk, 10 u. v.m. Ds. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. Ds. J P. G. ten Brink. Gerei. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6J u. n.m. Leesdienst. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u, v. en 5 u. n.m. Ds. J. B. G. Droes. Ver. Calvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Da. W. Bieshaar te Den Haag. Woensdag 14 Sept. 7%^ u. n.m, De heer W. v. Leeuwen g.o. te Schoonderwoerd. Geref. Gemeente in Hersteld Verband Ge- bouiw „Tot Heil des Volks" 10 u. v 5% u. rum. Leesdienst. 12 Sept. 7% u. n.m. Geb. „Tot Heil des Volks" Ds. v. Wehsenis. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. J. H. Gunning van Schoonhoven. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Dr. J. P. Can negieter van Oudshoorn. 6 u. n.m. Ds. Ph. Kiehl te Hazerswoude. Rem. Kerk, 10 u. v.m. Ds. W. N. v. Nooten. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De heer de Waard g.o.„ te Rotterdam. 7 u. n.m. Ds. Kleine te Willige Langerak. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 7 u. n.m. Ds. W. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 10% u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burjg. Doopen. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. De heer v. d. Roef g.o te Dubbel dam. Geref. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Leesdiensten. W A DDI NX VE EN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 0% u. n.m. Ds. de Looze, NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. j Ned. Herv. Kerk, .10 u. v.m. Ds. Langman. 0% u. n.m. De heer de Waard g.o. te Rot terdam. REEÜWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Steenbeek te Oudewater. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. He*v. Kérk, 10 u. v.m. Ds. J. D. v. Hof te Delfshaven 7 u. n.m. De heer A. P. de Jong g.o. te Krimpen a. d. IJssel Wijkgebouw, Lageweg, 7 u. n.m. De heer de Redelijkheid. Luchtvaartpioniers gehuldigd. Onderscheidingen uitgereikt aan generaal Snijders, Plesman, Fokk«r en Hugo Eckener. In het |Curhaus te Scheveningen heeft de Kon. Ned! Ver. v. Luchtvaart gisteravond een feesJjjiaal aangeboden aan de afgevaar digden van de Int, Luchtvaartconferentie, waarbij als gasten aanwezig waren Prins Hendrik, de Minister van Waterstaat, nir. Heymer, dr. Hugo Eckener, de üuitache gezunt, generaal C. J. Snijders, de lieer A. H. G. Fokker en de heer A. Plesman, direc teur yan de K.L.M. Tevoren had in de convera^tiezaal een huldiging plaats van generaal Snijders en de heeren Fokker en Plesman, die met een hartelijke toespraak van ir. J. F. de Vogel, voorzitter van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart werden vereerd met de gouden medaille. Ir. de Vogel schetste daarbij ge neraal Snijders, als groot landgenoot, die in het bizonder gedurende de vier mobilisatie jaren op zoo eervolle wijze de post van de hoogste verantwoordelijkheid heeft bekleed en aan wien ons volk, dat voor den oorlog is gespaard gebleven, ontzaggelijk veel heeft te danken Meer speciaal huldigde spreker den generaal als bevordera&r der luchtvaart ais eerste voorzitter van de vëreeniging. Tijdens den maaltijd werd o.a. het woord gevoerd door minister Reymer, die in het bizoöder den prins Bibesoo, voorzitter der Luchtvaartunie. gelukwanschte met de re sultaten van de thans geëindigde conferen tie. Prins Bibesco heeft daarop aan dr. 'Ecke ner de hoogste onderscheiding van de Inter nationale Luohtvaartunie overhandigd met de woorden, dat zij werd toegekend „au plus digne". STADSNIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN. Auto geslipt nabij Roosendaal» De Commissaris der Koningin in Zeeland ernstig gewond. Gistermiddag ongeveer 3 uur heeft op de Wouwsche baan nabij „Het oude Anker" te Roosendaal een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Op dat tijdstip naderde met matige vaart een auto uit de richting Wouw komend, het kruispunt Rijksweg Roosen daal—Wouw en den weg naar KruiBland. Plotseling begon de wagen te slingeren, ging eerst naar links en botste daarna tegen de aan den rechterkant van den weg staan de schuur van den heer van Iersel op. De auto werd door de botsing zwaar beschar digd, de carosserie stond scheef op de assen, ruiten werden ingedrukt, het portier werd vernield. 1 Omwonenden snelden ter hulp en .wisten de vier inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden. De bestuurder bleek te zijn de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, Jhr. nir. J. W. Quarlee van Ufford. Met ernstige verwondingen werd hij opge nomen, terwijl zijn echtgenoote een boven beenbreuk opliep. Voorts bevonden zich nog in den wagen de moeder van Jhr. Quarles van Ufford en de zuster van den Commis saris. Beide dames bekwamen slechts lichte verwondingen. Jhr. Quarles van Ufford en zijn eqhtge- rioote zijn naar het R-K- Charitas-zieken- huis te Roosendaal overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenoemn. Opschudding in Montfoort. GroenmakerU met een staartje. Ter gelegenheid van het 12J-jarig .ambts jubileum van den burgemeester van Mont foort, den heer J. B. Kemme, op Vrijdag Sept., iiadden de ingezetenen de koppen bij elkander gestoken om aan de stad een feestelijk aanzien te geven. De gelden walen reeds aanwezig, doch de versiering ontbrak nog. Voor dit doel gin- GOUDA, 10 Sept. 1932. Het 25-jarig bestaan van de Prinses Julianaschool. Op Vrydag 16 September'a.s. zal het 25 !'aar geleden zyn, dat de school, uitgaande an de Ver. tot stichting en instandhouding an CSir. Scholen voor 1. o. en m.u.l.o. te Gouda, thans de Prifises Julianaschool werd geopend. Het zal dan ook 25 jaar geleden zyn dat de heer D. By lama als hoofd en Mej. G. C. Maas als onderwijzeres aan deze school ver bonden zijn. Deze heugelijke feiten zullen door de Vereeniging worden herdacht in de Gerefor meerde kerk dj Vrydag 16 September des avonds om 8 uur. Voor meerdere by zonderheden raadplege men de betreffende advertentie in dit num mer. Een nieuwe zaak. Een speciaal beddenmagazjjn. Onder verwijzing naar de advertentie in dit blad, vestigen we gaarne de aandacht op het gistermiddag door den heer Toon Schrave geopend „Speciaal beddenmaga- zijn". Op de Turfmarkt, waar eenige weken ge leden nog een onooglijk pakhuis stond, is thans een ruim, in ieder opzicht modern winkelpand verrezen, dat ieder die er voor bij gaat opvalt, en door de harmonische in richting, niet in het minst 's avonds, wan neer het zich baadt in een zee van licht, aangenaam aandoet. De heer Schrave, die in de loop van den dag vele bewijzen van belangstelling en talryke bloemstukken ontving, heeft met de inrichting van deze gespecialiseerde zaak getoond, de noodzake lijkheid, mede te gaan met den tijd en met de omstandigheden die het moderne voor legt, naar waarde te schatten. Een factor? die van groot belang is voor den zakenman zelf, maar niet minder voor den kooper. Goudsche Industrie- en Huishoudschool. Het nieuwe leerjaar. Het bestuur van de Goudsche Industrie- en Huishoudschool verzoekt ons opname van het volgende: Op Maandag 3 October a.s. gaan de deu ren vani de huishoudschool weer open om de leerlingen voor den winter 1932/1933 te ontvangen. De inschrijving van nieuwe leer lingen wordt a.s. Maandag 12 September gehouden. Zooals uit de in dit blad voor komende advertentie blijkt is het program ma belangrijk uitgebreid en van de cursus sen het lesgeld verlaagd. Met de ervaring van den afgeloopen cursus en de toen geuite verlangens wordt zooveel mogelijk rekening gehouden. Aan de teerlingen die nu een vervolgklasso doorloopen zal een getuig- achift worden uitgereikt. Een minder prettige ervaring is deze ge weest, dat de meisjes, veel minder dan de jongens, van de noodzakelijkheid van goed vakonderwijs overtuigd zijn. Dat moet an ders en beter worden, zooals het in andere plaatsen beter geworden is. Ook bij de meis jes moet het besef levendig worden, dat het ■onderwijs aan de huishoudschool noodzake lijk is voor een betere voorbereiding tot de taak die haar nu of later wacht. Wie zich eenmaal als leerling heeft laten inschrijven verzuime dus niet anders dan in gevallen van absolute noodzakelijkheid. Thalia-Theater. B Meyer en Co. met Siegfried Arno. ■T Zeer amusante film. Max en Leo Meyer, neven en compagnons jn de firma Meyer en Co., in dameskousen en nieuwe en, gedragen heerenkleeding, zyn twee eigenaardige kerels; altjjd zyn zy het Lid Ned. Inst, van Acc. VOORBURG Telefoon 720866 VAN WOUDESTRAAT 16. INRICHTEN BIJHOUDEN CONTROLE BEDRIJFSECONOMIE BELASTINGZAKEN Spreekuur te Gouda.: CRABETHSTRAAT 61: Donderdag 1012 uur v.nv gen een groot aantal atadgenooten "met auto's naar de omgeving Doorn—Huis ter Heide^ om het benoodigde „groen" te gaan halen. Voor het wegnemen van hei vroeg iing, doch spar- retakken etc. werden zooden: vorm van pro ces afgehakt en opgeladen en daarmede in de avonduren de stad versierd* die dan ook spoedig een algeheële gedaanteverwisseling onderging. Donderdagmorgen bairstte evenwel de bom los en wel door de komst van een tweetal houtvesters uit Doorn in dienstbetrekking bij Jhr. de Beaufort Direct stelden dezen zich in 'verbinding et den rijksveldwachter Visser en deden tekst en uitleg, m.a.w. aangifte diefstal nen ten nadeeJe van' Jhr. de B. Een ijverig onderzoek had tengevolge dab een 25-tai personen voorloopig in verzeker de bewaring werden gesteld en aan een ver- ir onderworpen. Inmiddels was men in stad druk bezig met de versiering en be grijpelijk verwekte dit een groote opschud ding onder het pabJiek.dat in drommen naar het politiebureau trok en een afwach tende houding aannam. Daar verschillende personen geruimen tijd in het cachot bleven opgesloten, begon nen de wachtenden onrustig te worden en spoedig werden bedreigingen geuit, ge richt aan het adres van den Rijksveldwach ter. Ook de gemeenteveldwachters van Montr foort en Willeskop, verschenen op het appèl na het onderzoek werden allen weer vriy gelaten, onder oorverdoovend gejuich van het publiek. De rijksveldwachter werd evenwel geassisteerd door zijn collega's naar huis gebracht, daar gevraesd werd dat tot oneens, behalve wanneer het hun firma be treft. Als leerling in hun zaak hebben zy Moritz opgenomen, het zoontje van een lang geleden gestorven nicht, een jongmensch, dat hun door zyn streken echter gryze haren bezorgt. Moritz is smoor verliefd,op Lisa Langer, een mannequin, en is van plan ,met haar naar een modebal te gaan, gearrangeerd door een zekeren James, wien hy zelfs een hermelynen mantel leent onder beding, dat hy de helft der entrée's als huurprys zal ontvangen. Kostelyke tafereelen met origi- neele geestigheden ziet men op dit bal, vooral wanneer Moritz (Siegfried Arno) als Al Jalson optreedt met „Sunny-boy". Te zelfder tyd draagt de Amerikaansche millionair Brown zyn secretaris Freddy Donndorf op in Berlyn naar zyn verdwenen kind te zoeken, Hy bezit slechts een kinder portret met het adres van den fotograaf, die den secretaris echter niet wyzer kan maken. De sluwe fotograaf, wien de beloo ning, door Freddy in het uitzicht gesteld, wel aanlokt, noemt ep goed geluk maar den naam Meyer, met het gevolg dat er op een gegeven oogenblik 82 Meyers, die maar eenigszins' in aanmerking denken te komen, op weg zyn van Berlyn naar Amerika. Na vele vermakeiyke tooneeltjes, aardige liedjes en voortreffeiyice muziek, komt het einde, Lisa trouwt met Moritz en de Meyers plagen er In ook hun dochter aan de man te brengen. Het voorprogramma beyat zeer actueele journals, een komisch teekenfilmpje en Per zische liedjes, gezongen o.m. door Lucienne Bayer. Een programma dat we zeer kunnen aanbevelen te gaan zien, en dat eenige uren handtastelijkheden zou worden overgegaan. van dolle vrooiykbeid brengt. Wandelsportvereeniging „Gouda". Zondag maakt de Wandelsportvereeniging „Gouda" een tocht naar Waddinxveen. Ver trek 9 uur van de Kopschool. De route is als volgt vastgesteld: Kopschool, Karne melksloot, Bleekerssingel, Kattensingel Nieuwe Vaart, Kerkweg, Dorpsstraat, Plas weg, Breedeweg, Tiendeweg, Onder de Boompjes, Wachtelstraat, Kattensingel, Bleekerssingel, Karnemelksloot, Kopschool, Opleidingsschool B Nieuwe Haven. Heden slaagde nog voor het toelatings examen der Ryks Hoogere Burgerschool al hier, Arie Oskam uit Bergambacht, leerling der Opleidingsschool B aan de Nieuwe Ha ven. Dit jaar zyn dus ook weer alle leerlingen voor hun examens (Hoogere Burgerschool en Kweekschool te Schoonhoven) geslaagd. Openbare aanbesteding brandstoffen. Burgemeester en Wethouders zullen op Dinsdag 20 Sept. a.s. des voormiddags te 2 uur in het openbaar ten stadhuize aan besteden, de levering van brandstoffen over het dienstjaar 19321933. Voor bijzonderheden zie de betreffende advertentie. Wedvlucht postduiven. De postduivenvereniging „Het Westen" hield Zondag j.l. een concours vanuit Lier./ Aankomst eerste duif 9.27.46, laatste duif 9.43.16. De pry zen werden behaald als volgt: W. Wildschut 1, 12, 22, 26; G. Blanken 2, 7, 10, 25, 27, 33; W. Luynenberg 3, 16, 19, 20, 32, 37; W. de Jong 4, 15, 34-, 40; P. Broekhuyzen 5/14, 23, 24, 29, 35; G. Schou ten 6; P. Prevoo 8; A. v. Reeden 9, 13; M, Massar 11, 28; M. Lakerveld 17, 30, 31; G. Verblouw 18, 36, 38; A. Harreman 21, Dansinstituut D. Holthuysen. Op verzoek vestigen wy gaarne de aan dacht op de advertentie van het Dansinsti tuut D. Holthuysen, dat zyn lessen zal aan vangen op 18 September a.s. Verschillende cursussen worden door dit Dansinstituut gegeven in de zaal „Concor dia" aan de Westhaven. léderen Zondag avond is er bovendien gelegenheid tot De Padvindsters te Gouda. Nu alle vacanties geëindigd zyn en het normale leven door iedereen hervat wordt beginnen ook de padvindsters met nieuwen moed en met nieuwe vreugde de opkomsten in haar groepen. Het bestuur is zoo geluk kig geweest mej. G. Dekker te Rotterdam bereid te vinden voorloopig de leiding van groep I op zich te nemen. Groep II wordt nog steeds geleid dobr mevr. Redeke mej. Van Aken. Het aantal leden van déze groep neemt voortdurend toe. Thans is als groep III opgericht een watergroep voor meisjes van 16 jaar en ouder, welke groep de opkomsten zooveel mogelyk op het water zal houden. Mevr. Redeke en mej. Van der Veen hebben tydelyk de leiding van deze groep op zich genomen, totdat een nieuwe kracht hiervoor opgeleid zal zyn. De by-' eenkomsten van deze nieuwe groep zullen des Zaterdags om half "drie beginnen. Ten slotte zal ook de kabouterkring op Woens dag 21 September de werkzaamheden her vatten, nu mevrouw Bicknese en mevrouw Buwalda haar zeer gewaardeerde krachten hebben aangeboden om deze groep te leiden. In alle groepen is nog plaats voor nieuwe leden, maar ook nieuwe leidsters voor de diverse padvindstersgroepen zullen ons zeer welkom zyn. Wie eenige vrye tyd voor dit mooie opvoedingswerk zou willen geven melde zich dan by mevr. Redeke, West haven 42. De Rykspostspaarbank. Overzicht over de maand Augustus. Aan het postkantoor Gouda werd in den loop der maand op spaarbankboekjes inge- légd 48.293.64 en terugbetaald 36.376.45. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 11.917.19. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 23. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes afge schreven 3000. Ré unie-Bioscoop. „Het derdè eskadron". „Het derde Eskadron" is de titel van de eerste hoofdfilm, die deze week in het Réunie-Theater wordt vertoond. Deze Duit- sche militaire klucht waarin o.a. optreden de bekende artisten Ralph Arthur Roberts, Siegfried Arno, de voortreffelyke komiek met zyn wonderiyk grooten neus, en Claire Rommer, is er een, zooals er den laatsten tyd zooveel gedraaid worden, en die ons al tyd weer van de eene lachbui in de andere doen vallen door hun vermakeiyke intriges en dolle situaties. Ook hier weer worden wy gevoefd naar een kleine garnizoens plaats. Het derde eskadron huzaren, waar- by alle discipline zoek is, doet nagenoeg niet als feestvieren, terwyl de bekoorlyke dochter van den ritmeester en een ontydig ten tooneele verschenen verloofde van een der officieren .zorgen voor de noodige ver wikkelingen in deze buitengewoon vermake iyke klucht. De tweede hoofdfilm „De hygiëne van het huweiyk" getiteld, is er een van geheel an deren aard. Ons wordt hier op zeer leer-i zame en kiesche wyze getoond, hoe raad zaam het is, zich vóór het huweiyk tot den medicus te wenden, opdat deze ons omtrent velerlei zaken zal kunnen voorlichten. Wy zien prachtige opnamen van sanatoria, van de behandeling der patiënten, van de in stellingen tot welke men zich kan wenden, als b.v. zuigelinj n klinieken, consultatie- bureaux e.d., terwyi vele practische wenken worden gegeven. Nogmaals: een leerryke en zeer interessante film, die, naar ons van deskundige zyde wéM medegedeeld, ook op medisch gebied ryk is aan ten volle be trouwbare opnamen. Het voorprogramma bevat o.a. een geea- tig teekenfilmpje: De brandweerman. Beweging onder de boeren als gevol. van de Crisis-Varkenswet. Door eenige belanghebbenden te Stolwüv was het initiatief genomen tot het hoi van een vergadering aldaar op Vrijdag 5 September ter bespreking van de besware, welke men ondervindt bij de toepassing vTn' de Crisis-Varkenswet, Pl.m. 800 personen waren ter vergade. ring opgekomen, welke onder leiding slo„d van den heer de Vries uit Stolwyk. De klachten, welke gehoord werden, kwa men in hoofdzaak hierop neer, dat men al. zwaar mesters door de heffing op het bin ™»ch geslacht zich ernstig benadeeld' Bovendien maakte men groot bezwaar tegen het merken der varkens en het ver plichte lidmaatschap van de gewestelüke organisatie. De stemming dreigde meerdere malen over te slaan in de richting van ver- zet tegen deze wet. Als genoodigde ter vergadering was aan wezig de heer A. van Wijnen, die een uit- eenzetting van zijn standpunt gaf en de vergadering aanried op rustige wijze en langs normale wegen de klachten van deze .streek aan de Crisis-Varkens-Centrale ken- baar te maken. In dezen geest werd dan ook door de ver. gadering, die verder een zeer ordelyk ver." loop had, besloten en werd een commissie" gevormd, die in overleg met anderen zich met de Crisis Varkens-Centrale in verbin ding zou stellen. Programma Filmvoorstelling Nederlandsch Fabrikaat. Hedenavond half negen op de Markt. Het programma van de voorstelling, wel ke hedenavond op de Markt wordt gehouden met films over de Nederlandsche industrie, vermeldt films over: Zeepfabriek „De Klok",' Heerde, Bussinks Deventer Koekfabriek, Holl. Draad- en Kabelfabriek, Hevea Rub berfabrieken, Zoutindustrie te Boekelo, Van Ryn's Mosterd- en Azynfabrieken te Utrecht, Weco Radiofabriek te Amsterdarr Een film" pver Lochem's Natuurschooi eenige humoristische teekenfilms over: Nie- meyers Tabak, Boele's Sigarenfabriek, Vai Nelle's Koffie- en Thee en Bussinks Deven ter Koekfabriek. De voorstelling, die te half negen zal aanvangen, wordt opgeluisterd door vroo- lyke muziek, welke door 2 groote luid sprekers ten gehoore wordt gebracht. Schouwburg-Bioscoop. Duivelshaven. „Duivelshaven", met in de hoofdrol ds Mexikaansche filmschoonheid Lupe Velez, is een filmwerk ,dat zich afspeelt aan de exo- tische Zuidzee stranden. Parelvisachers oefenen hier hun beroep uit. En 't gaat hier al net als in de goudcentra: vooi niets terugdeinzende blanke avonturiers trachten ook hier hun slag te slaan. Eén van die avonturiers, Morgan, is in 't bezit van een beeldschoone dochter, die hy tegen grof geld kan uithuwelyken aan een zekere Horngold, een opkooper. De dochter echter betjrfnkt voor zoo'n huweiyk; en noch de liefkoozingen van Horngold, „die zeer rijk is", noch de bedreigingen en ranselingen van haar vader, zyn in staat haar van idee te doen veranderen. Toch wacht de voltrek king van het huweiyk alleen nog maar, on danks de onwil van de bruid, op de bruids japon, die Horngold zal koopen alfé hy de noodige paarlen aan Mr. Wade, de Ameri kaansche handelaar, die zoo nu en dan het eiland bezoekt, heeft verkocht. Deze, blijkt echter opgestookt door Anita, niet van plan de paarlen te koopen. Morgan, bang nu dat hy de koopsom voor zy'n dochter niet zal krygen, tracht nu maar vast de paarlen van Horngald te stelen. Hy wordt echter door dezen laatste betrapt; er ontstaat een vechtparty, waarby Horngold wordt gedood. Als Morgan zich dan door zyn dochter be trapt ziet, slaat hy haar bewusteloos en brengt haar naar een ouden-toren. Intus- schen is Mr. Wade van een en ander op da hoogte gesteld. Hy laat zich naar land roeien om Anita te redden en dan ontstaat er een klopparty tusschen hem en de avon turiers. Al gelukt het hem dan niet geheel en al het woeste "volkje te bedwingen, hij bereikt toch zyn doel, ,yvant kort daarna zien wy hem met Anita aan boord van "zijn schip, op weg naar Havana. Het Vyfde Beiaardconcert. Gisteren heeft de stadsbeiaardier van Alkmaar, de heer P. A. van Langen, de in gezetenen verblyd met een byzonder goede uitvoering van een fraai programma van den beiaard in den Goudsche toren. Naast klassieke nummers werden liederen uitge voerd van oud-Nederlandschen en ood- Vlaamschen oorsprong, terwyl ook liederen van Loots, de Clercq en Hullebroek uit nemend werden vertolkt. Het was gisteren een mooie stille avond, die aan de verklanking der Idokketonen bij zonder bevorderlyk was en waardoor vooral de fyne tonen ten volle tot hun recht kwa men. Ook de afsluiting van het doorgaand verkeer via Hoogstraat en Kleiweg, in ver band met de herstellingen aan de Kleiwegs- brug, is daarvan mede oorzaak. Ook dit carillonconcert is door velen op de Ma*"kt en aangrenzende straten »e aandacht gevolgd. Maar ook in ver afge legen stadsgedeelten was het concert dit maal goed te volgen. De A.N.V.V.-postzegels. Wij vestigen nog eens de aandacht op bijzondere Nederlandsche postzegels, wel* in waarden van 24, 6, 7| en 124- koopwaarde resp. 4j 10» 11 en 15 cents) tea behoeve der vereeniging voor A.N..V.V. *6 uitgegeven en die nog slechte gedureno 2 weken, n.L tot 15 September a Mj postkantoren verkrijgbaar gesteld zuU iworden. Daarna blijven deze zegels sqhtst rog geldig tot 1 Jan. 1934 Voor allen die sympawiseeren m«t e doel der A.N.V.V., n.l. de bevordering vsu het vreemdelingenverkeer naar en inN^ der land, en deze fraai uitgevoerde P0*"* gels nog niet koohten, is er dus nog gele genheid. zij het ook gedurende korten tijd, van deze belangstelling te doen blijken. De zegels zijn ook verkrijgbaar aan het 1 secretariaat voor Vreemdelingenverkeer 'Gouda, Markt 31. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwe zigheid van den huisarts by de doktoren: A. C. A. Hoffman, Bleekerssingel 55 en A. j Kettler, Gouwe 95. Apotheken. De apotheek van den heer F. A. Dee, W. Haxen, is tot en met 17 September, bene vens den daraop volgenden nacht geopend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Burgèriyke Stand. GEBOREN: 5 September: Johanna Hen- drika, d. van W. F. van der Laan en W. Houdyk, Helmerstr. 3. 7 Sept.: Arie, z. van A. Tysinger en A. Slingerland, Boomg.str. 102. Pieternella, d. van J. L. Verboom en J. J. Gibbon, W. Tomb.str. 10. 8 Sept.: Lambertus, z. van A. van Tok en P. S. J. Kastelein, Varkenmarkt 5. Nicolaas Cornelis Maria, z. van Ph. E. van der Draay en A. C. M. van Immerseel, Blee kerssingel 41. ONDERTROUWD: 8 Sept.: J. G. Littooy en L. Kreeft. G. van Houten en A. Hor- dyk. - J. C. van Heykoop en M. L. F. Bin- nendyk. J. Koetsier en A. H. H. van den Berg. A. Kulik en H. de Jong. OVERLEDEN: Geen. Agenda. 10 Sept. 8% uur Film-voorstelling Ned. Fa brikaat op de Markt. 11 Sept. 2% u. i..m. Zeilwedstryden van dc Watersportclub „Elfhoeven" op de Elf- hoevenplas. 8% u. n.m. by gunstig weer rondvaart met verlichte vaartuigen. 11 Sept., 10 u. 's-Gravenbroeksche Plas. Roeiwedstryden Roei- en Zeilvereenigihg Gouda. 2V& uur Pnlowpdqtriid 12 Sept. 8% uur Café „Central" Zeugstraat Verg. Goudsche Winkeliersvereeniging. 16 Sept. 8 uur Geref. Kerk, Turfmarkt, Herdenking van het 25-jarig bestaan van de Prinses Julianéschool. 20 Sept. 2 uur Stadhuis Openbare aanbeste ding brandstoffen voor de gemeente. UIT DEN OMTREK. REEUWIJK. Diploma zwemmen op „Elfhoeven". By de gehouden examens in de zwemin richting „Elfhoeven" alhier, afgenomen door de zwemcommissie, bestaande uit de heeren J. Reer, J. van Roon en R. Hen driks, met als eisch: 100 Meter borstzwem men, 50 Meter rugzwemmen, met de handen iu de heupen, watertrappen, alsmede een sprong van de 1 Meter plank, slaagden de dames B. van Triet, E. Luyerink, N. Cloos- ter, B. den Hartog, L. Kortenoever, M. van Dorst, van Stapelle, E. Lit, N. Maree, 'C. Frederiks, J. Gyzeny, G. de Vlieger, O. Bicknese, A. v. d. Heyden, H. Zanen, M. "Manschot, K. Sixma en J. Manschot, allen te Gouda; v. Hofwegen en J. J. IJssel- steyn te Waddinxveen, E. van Eyk te Reeu- wy, M. van der Berg te 's-Gravenhage. Grasverpachting^ By de gehouden grasverpa'cnting voor de tweede snede door het polderbestuur van Polder Stein alhier was de opbrengst 467. Over 1931 werd niet meer betaald dan 364. HAASTRECHT. Aanrijdingen. Op den smallen Zuider-IJsseldyk hebben j.l. Vrydag 2 aanrijdingen plaats gehad. De eerste betrof een aanryding tusschen een luxe auto uit Schiedam, die door den be stuurder van een tot nog toe onbekende vrachtauto werd aangereden^ vermoedelyk doordat de bestuurder niet voldoende uit week. Voorts reed een bestuurder van een mo- torrywiel, doordat de bestuurder van een vrachtauto zonder signalen te geven, ach teruitreed, tegen deze vrachtauto op. De op de duo-zitting plaits hebbende dame kwam hierdoor te vallen en verwondde haar linker hand. Ook van deze vrachtauto bleef de be stuurder onbekend, doch de nos. der wagens werden genoteerd, zoodat de jwlitie een na der onderzoek instelt. Avond-teekenachool. De avondteekenschool vangt weldra we derom met hare lessen aan, in verband waarmede eventueele leerlingen zich tot 15 September a.s. by de bestuursleden kunnen aanmelden. Vleeschkeuringswet. Door de keuringsdiensten werden by A. C. Hoffland te Haastrecht een schaap en by G. B. Wenk te Vlist een koe voor de con sumptie ongeschikt bevonden^ waarop de cadavers onder politietoezicht werden ver nietigd, Inlevering Ryksgoederen lichting 1917. De inlevering der ryksgoederen van dienstplichtigen der lichting 1917 zal plaats hebben op Maandag 10 October a.s. nam. 3 uur in de voormalige Infanteriekazerne a*n de Veemarkt te Gouda. GOUDERAK. Een gift voor het Crisiscomité. Het Crisiscomité alhier heeft een extra gift ontvangen van 200 van Dr. T. Bee kenkamp alhier. Het is te hopen dat met de a.s. October-collecte velen dit goede voor- teeld zullen volgen, opdat in den komendén whiter veel leed gelenigd zal'kunnen wor den. STOLWIJK. Een arm gebroken. Hedenmorgen kwam mej. Vr. in haar wo- aing te vallen en brak daarby een arm. Een reuzen meloen. By den tuinder de Mik is by zyn woning een meloen tentoongesteld met het respec tabel gewicht van 61 pond. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 10 September. Verwachting: Zwakke tot matigen zuide lijken tot zuid-westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde tem peratuur. Verdere vooruitzichten: toenemende kans op regen. ADVERTENTIEN. g^OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Op 25 September a.s. hopen onze geliefde Ouders H. VAN DIJK en M. VAN DIJK—v. d. STARRE hun 25-jarige Echtvereeniging te her- denken. Huhne dankbare Kinderen, ANNIE en ALI. VOORLOOPIG KOSTELOOS. By beschikking van den E. A. Heer Rechter-Commissaris in het faillisement van A. A. VAN DIJK, melkslyter, Bosch- weg no. 60 te Gouda is bepaald, dat de in diening der schuldvorderingen aan den curator moet geschieden voor 29 September a.s. en dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Donderdag 20 October a.s., v.m. te 10% uur in het Rechtbank gebouw aan den Noordsingel te Rotterdam. GOUDA, 10 September 1932. De curator: Mr. R. RENSMA. By beschikking van den E. A. Heer Rechter-Commissaris ln het faillisement van JACOB VERMEIJ, landbouwer, wonen de te Bergambacht ,is bepaald, dat de in diening der schuldvorderingen aan den curator moet geschieden voor 29 September a.s. en dat jie verificatie-vergadering zal worden gehouden op Donderdag 20 October a.s. v.m. te 11% -uur in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel te Rotterdam. GOUDA, 10 September 1932. Mr. R. RENSMA, t curator. Door ondergeteekende, curator in het faillissement van WILLEM VAN VEEN, graanhandelaar te Waddinxveen, is op heden ter Griffie der Arr. Rechtbank te Rotter dam, alsmede in afschrift ter griffie van het Kantongerecht te Gouda, nedergelegd de tweede, tevens slot-uitdeelingslyst, zulks gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage van de schuldeischers. GOUDA, 10 September 1932. Mr. R. RENSMA, curator. zelfstandig kunnende koken en wer ken, zoekt voor 16 Sept. betrekking in Gou^a. Brieven onder No. 3443, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 BIEDT ZICH AAN R.K. Buitenmeisje in Gouda tegen 1 Oct., v. g. g. v., ook van H.H. Geestelijken. Goed voor kinderen. Br. onder No. 3455, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 8 Op kantoor hier ter stede wordt voor direct voor tijdelijk gevraagd 16 k 18 jaar, die goed kan typen. Salaris 30.per maand. Brieven onder No. 3513, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 inschrijving van Leerlingen op MAANDAG 12 SEPTEMBER a.a. 's avonds van 6%9'/a uur in de school, Oosthaven 68. Het onderwys omvat: koken, huishoud kunde, wasch behandeling, linnen- en costuumna&ien en patroonteekenen en ge zondheidsleer. Duur 6 maanden (Octoberv t/m Maart). Voor oud-leerlingen kunnen by voldoen de deelname vervolgklassen worden inge steld. Het schoolgeld bedraagt: voor 1 vak 5.voor 2 vakken 7.50; voor 3 vak ken 1®»voor 4 vakken 11.50 en voor 5 vakken 12.50. Daarnaast worden by voldoende deelname zoowel 's middags als 's avonds aparte cur sussen gegeven ini fyne keuken (3 mnd.) 12.50 burger keuken (3 mnd.) 9. coétuumnaaien en patroonteekenen (6 mnd.) 1WQ glansstrqken (3 mnd.) 5. voedingsleer en warenkennis (3 mnd.) 5<— tafeldekken en dienen (5 weken) 3. By de inschryviög moet 1/8 lesgeld wor de betaald. Nadere inlichtingen tijdensde inschrij ving en by dm secretaris A. J. GipEONSE, Krugerlaan 151. Een voor vindt U in Korts Tiendswsg 22 GOUDA CRABETHSTRAAT 71 - Telcf. 3324. Stroomend water op alle kamers. Beveelt zich bij voortduring beleefd aan. TE KOOP: 7-Persoons Auto voor elk aannemelijk bod, of ruilen voor kleine auto. Adres: R. TEN WOLDEe Wachtel straat 12. 8 TE HUUR GEVRAAGD een beneden de 500 gulden. Brieven onder No. 3484, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. TE HUUR: met tuin en schuur. Huurprijs 6. per week. 10 Te bevi'.: BLEEKERSSINGEL 72. TE HUUR in de Minderbroeder- steeg een Te bevragen: FLUW. SINGEL 76. Oppervlakte 51/2 x 15 Meter, voorzien van kantoortje en open grond. Te bevr.: KUIPERSTRAAT 27. TER OVERNAME AANGEBODEN: Brieven onder No. 3472, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 Mooie Gem. Zit- «ii Slaapkamer AANGEBODEN, met prima pension, in rustige omgeving, 12 gulden per week. Br. onder No. 3508, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. .8 DAME ZOEKT tegen 1 October of étage, met of zonder pension. Br. beslist met prijsopgave onder No. 3444, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 N«t Pension AANGEBODEN voor Juffrouw of Heer in klein gezin, 't liefst met hui selijk verkeer. Centrum stad. Brieven onder No. 3480, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 Bureau voor Administratiën en Belastingzaken te Den Haag vraagt ter uitbreiding van haar relaties voor Gouda en omstreken een Br. met uitvoerige inlichtingen, No. 3483, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 12 Een bekend Musicus BIEDT ZICH AAN als (Ook in den omtrek.) Brieven onder No. 3470, Bureau Goudsche Courant, Markt 81. 10 The Twinkling Five RéNNm D« Hollvndvohv The Kafka ftur m«t slfn Aagail. Or. Oatarmayar In Had«M Wier Cemp. »N«WIU 2.M, 8.10 ZmiHII 2.10,6, 880 I 2S C.-L80 inel. bol. DAMES-, HEEREN- en KINDER- KLEEDING ,J)E PELIKAAN" GOUDA StoomertJ en Ververij vanaf 1907. 10 Telefoon 3016. te GOUDA, zal op MAANDAG 26 SEPTEMBER 1932, des avonds half acht in Hotel DE ZALM a. d. Markt aldaar, de volgende alle te Gouda of in de on middellijke nabijheid daarvan gelegen OPLEIDING CHR. MUL, Zoutmanstraat 24. geteekend K 45 in Stein te Reeuw ijk, met 17.58.95 H.A, WEI- en HOOI LAND staat in bod als volgt: PERCEEL 1 8600.— 2 6900— 3 5100— 4 9100— 6 1100— a. d. Langen Tiendeweg no. 19. Per week verhuurd voor 8.75. a. d. Korten Tiendeweg no. 8. daarnaast, no. 6. Samen verhuurd voor ƒ19.per week tot 18 Januari 1934. a. d. Da Costakade no. 2. Verhuurd voor 6.per week. a. d. Jan Philipsweg no. 23. Verhuurd voor 5.per week. a. d. Weth. Venteweg (vrieger Zwar te weg) nos. 190, 192, 194, 196, 202, 204, 206, 208. Elk verhuurd voor 7.per week. De perceelen zyn te bezichtigen de laatste 3 werkdagen voor en op aden verkoopdag van 1012 en 24 uur; zij zijn te aanvaarden op den betaal dag der koopsommen 26 October a.a. Verdere inlichtingen geeft de nota ris, by wien notities gratis verkrijg baar zyn. tesamen ƒ30800. De AFSLAG en COMBINATIES zullen plaats hebben WOENSDAG 14 SEPTEMBER a.s., des morgens te elf ure in het Café van den Heer VAN ZUIJLEN te Stein bij Haastrecht. Notaris J. KOEMAN. kan het zonder goed drukwerk stellen. Van dag tot dag wordt de behoefte daaraan in elke zaak grooter. Hoe meer zorg er aah besteed wordt, hoe meer het de aan dacht trekt van ieder, die het in handen krygt. Goed drukwerk is voor elke zaak een introductie, die niet moet worden onderschat. Laat ons Uw drukwerk verzorgen. Wy leveren prima werk en daarby goedkoop. Onze prijzen zijn belangrijk lager. DRUKKERIJ A. BRINKMAN ZOON. I BLEEKERSSINGEL 1. Restaurant k la Carte op de le Etage. Zondag Speciaal Diner vanaf 1.50 Wegens vertrek naar het buitenland gelegen aan eeh der mooiste wegen, even buiten de gemeente Gouda, geheel naar de éischen des tjjds ingericht; met voor-, zij- en achtertuin, en even tueel autostalling. Koopsom 7500. Eerste en zoo noodig tweede Hypotheek tegen matige rente beschikbaar. Brieven onder No. 3505, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. door gunstig bekendstaande Hollandsche Drijfriemenfabriek voor Gouda en omgeving een bij fabrieken en wasschepen goed ingevoerd op provisie-basis. Brieven onder NO. 8476 aan Bureau Goudsche Courant, Markt 81. 40

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 2