PQITIET FOTO'S Foto Tukker T 9 hmriiriiiMiaplaw J. C. LANGERAAR, ZOCHT U DAT Birken Haarwater M. A. Wegen wijs OZART L. BINNENDIJK Mivrauw d! Wid. I. E. Tituln- Overall aw klill liiiiiij Een Winkel- en Woenhuis Een Winkel- en Woonhuis Een Winkel- en Woonhuis Een Woonhuis Acht nieuwe Woonhuizen PREDIKBEURTEN. ACHTER DE WAAG Buitenmeisje, Dankbetuiging Em ieder Beylrijf vindt II „De v Kleine Winst" Flneerplakker tevens Politoerder Nette Commensaals HÜISÏÏÖÜDSTËR Een Huishoudster NET KOSTHUIS Damesfists Nette Inboedel flink Kantoorlokaal Winterjas naar maat Jecovitol Levertraan Abonnj^ ATTRACTIES Jenny ui Piccolo H.&Q. Aurora MiMtroupt HHtter Witon Stokt SMMr Notaris J. v. Kranenburg P. VAN DEN HEUVEL, Burg. Martenssingel 13L Een Woonhuis f 1.50 en f 2.50 Wijdstraat 6 EEN POPULAIRE SIGAAR - 6 cent - Ontvangen nieuwe j HONING Fa. J. C. Fickweiler STQOMEN VAN waarmede zj) zich voortbeweegt? Moeten wij deze maniakken nu ook nog dulden in onze door haar rust en echt-Holland- sche kalmte gewaardeerde gemeente, en onze eigen jeiigd laten verleiden tot een even dwaze als ongezonde lichaamsbe weging? Handenwringend zie ik het aanstaand voorjaar tegemoet. Wat moet ik doen?! Zal ik door mij terug te trekken mijn populariteit onder de Ooudsche jeugd prijsgeven, of zal ik werkelijk deze in mijn oog weerzinwekkende vertooningen vanaf de eere-tribune moeten gadeslaan? Ik weet het niet! O, dat ik toch den moed moge vinden in dezen een besluit te nemen, dat niet indruischt tegen de stem van mijn geweten! Eén ding staat wel vttst: niemand zal mij ooit kunnnen dwingen aan een of andere Zesdaagsche deel te nemen. Neen, deze sport is mij niet sympathiek. Ik dam liever. l INGEZONDEN™ (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Ned. Herv. Gemeente. Verkiezing Kerkeraad en Kiescollege. M. d. K. Mogen wij U verzoeken het volgende in uw blad op te nemen, waarvoor onzen dank. ZooalB bekend, heeft het Comité, dat des tijds gevormd was om bezwaar te maken tegen de stemming voor Kerkeraad of Kies college op Dinsdag 27 Januari '31 in de 8t. Janskerk gehouden, in hoogste instantie ge lijk gekregen en werd deze verkiezing o geldig verklaard. De voornaamste grief was dat de kiezers lijst buitengewoon slordig was opgemaakt, waardoor velen, die jarenlang stemgerech tigd waren geweest, aan deze verkiezing niet mochten deelnemen. Thans is een nieuwe kiezerslijst opge maakt, die ter inzage zal liggen op alle werkdagen van Maandag 19 tot en met Dinsdag 27 September a.s. telkens van 10— 12 V.m. van 2—4 n.m. en des avond van 7—9 uur in de Consistoriekamer der St. Janskerk. Laat thans een ieder deze gelegenheid aangrijpen om te controleeren of haar of zijn naam en voornamen, alsmede ge- boortedatum juist zijn aangegeven. Mocht dit niet het geval zijn, zoo kunt U Zich tot den heer G. F. van der Want, Kru- gerlaan 65 wenden,, die Uw bezwaren gaarne op de juiste wijze aan het juiste adres zal overbrengen. Namens liet Comité: G. F. v. d. WANT, Voorzitter. L. A. H. BKU1L, Secretaris. STABSNIEUWS. GOUDA, 17 Sopt. 1932. Gemeenteraad. De Raad dezer Gemeente zal wortjen bij eengeroepen op Woensdag 28 September Zondag 18 September. GOUDA. Hem. Kerk, 104 u. v.m. i)s. IJ. van Dijk, Ned. Herv. pred, te Lekkerkerk, v. d. Ver. v. Vrijz. Hervormden. 2| u. n.m. Hotel „de Zalm" Gemeente middag. 7 u. n.m. Geen dienst. St. Janskerk, 10 u v.m. Da. ldenbuig van Amsterdam. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. Simon. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 54 u. n.m. Da. J. 1'. C. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5£ u. n.m. Leesdienst. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. v.m. en 5 u.^i.m. Ds. J. B. G. Croes. Ver. Oalvtyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, lO u. v.m. en 54 u, n.m. Ds. Lekkerkerker te Delft. BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10J u. v.m. Ds. Deur van Schoonhoven. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. C. Hart- wlgsen te Leiden. 6 u. n.m. Ds. G. Streeder te Leiderdorp. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk. 10 u. v.m. Preeklezen. 7 u. n.m. Ds, Gunning van Schoonhoven. HAASTRECHT. Ned Herv. Kerk, 10J u. v.m. Ds. de Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, ÏOJ u. v.m. en 7 u. n.m. Da Er dm an. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10% u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegebouw, 10% u. v.m. en 7% u. n.m. De heer Lekkerkerker> cand. te Derft Geref. Kerk. 10 u v.m. en 7 u. n.m. Lees- diensten. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6% u. n.m. Ds. de Looze. Kemonstr. Kerk, 10 u. v.m i)s W. N. v. Nooten. OUDERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv Kerk, 10 u. v.m. Ds. J, Bruin te Rotterdam. 7 u. n.m. Os. Ewolt te Bergambacht. Wijkgebonw, Lageweg, 10 u. v.m. ©n 7 u. n.m. De heer de Redelijkheid. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv Kerk, 10 u. v.m. De heer Sonne- veldt te Voorburg. ,6i u. n.m. De heer P. Lyklema. REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m en 7 u. n.m. Ds. Verwey. RADIO-TELEGRAFISCH WEERBERICHT 17 September. Verwachting: Zwakke wind uit oostelijk® richtingen, helder tot licht of half bewolkt, droog waTm w«eer. Verdere vooruitzichten: Nog weinig ver andering. De Prinses Julianaschool viert feest. Het drievoudig Jubileum. Gisteren heeft de herdenking plaats ge had van het 25-jarig bestaan van bovenge noemde school, tevens van het feit, dat de heer D. Bylsma 25 jaar als hoofd en Mej. G. C. Maas 26 jaar als onderwijzeres aan de school verbonden waren. In de morgenuren is dit geschied met de kinderen, terwijl 's avonds in de Geref. Kerk op de Turfmarkt een bijeenkomst werd gehouden om deze heugelijke gebeurtenis met ouders en genoodigden te herdenken. Het feest op school. Om half tien werden de beide jubilaris sen in de met dahlia's versierde gymnastiek zaal binnengeleid, waarna door de kinderen der hoogste klassen Ps. 160 met tegenzang werd gezongen. Na opening door den voorzitter Mr. R. Rensma, ging Ds. J. Simon voor in gebed. Allereerst voerde de voorzitter het woord, die de jubilarissen geluk wenschte met dit groot gebeuren en de kinderen er op wees, welk een geluk het was op een Chr. School te gaan, waar zy de weg door het leven leerden te gaan, geleid door het woord van God. Vervolgens sprak de heer J. Tybout na mens personeel en kinderen gelukwenschen daarby opmerkend, dat by ook een jubileum vierde, n.1. dat hy 25 jaar geleden als leer ling kwam in de klas van Juffr. Maas. Hierna werden door de bestuursleden, het personeel en de kinderen de cadeaux aan geboden. Na tractatie werden op het speel plein kinderspelen, onderieiding van den heer J. Hazelhorst gegeven, die tot half twee duurden en vaak <je lucht van lachen vervulde. Hiermede was het kinderfeest afgeloopen. De avond-bijeenkomst. Om 8 uur werden de jubilarissen binnen, geleid, waarna de voorzitter de samenkomst opende en daarna het woord gaf aan Ds. J. Simon. Deze liet de talryke aanwezigen Ps. 68 10 zingen, waarna hy Ps. 103 las en voorging in gebed. De gedachtenisrede, door hem uitgespro ken vond haar uitgangspunt in de voorge lezen Psalm. Spr. herinnerde de jubilarissen aan het feit, dat zy 25 jaar lang hadden mogen ar beiden, door liefde tot God gedreven, aan honderden kinderharten. Hoe moeilijk die taak ook geweest was, dezen avond toonde, dat God zegen had geschonken en de grond toon was dan ook: Loof den Heer, myn ziel. Onderwijzen, aldus spr., is geestelijken arbeid, maar dat brengt ook gevaren met zich mede. God schept alles goed, maar de mensch in zonde maakt het tot kwaad. De taak van Chr. onderwijs moet dan ook zyn alleen te arbeiden tot eer van God. Dan eerst is er sprake van menschwaardig leven, als wy Hem dienen in alles. Maar dan komt voor ieder de ontevreden heid over alles wat gedaan werd. Alle zegen komt dan ook alleen van Hem. In vertrouwen gaan we de nieuwe kwart eeuw in, dankbaar voor al het genotene in de voorbijgegane. Daarom, zoo eindigde spr., heffen wij aan Ps. 89 7: Hoe zalig is het volk, dat naar Uw klanken hoort. Na het zingen gaf de voorzitter een kort historisch overzicht van de oprichting af tot heden, eraan herinnerend, welke moeilijk heden te overwinnen waren by de stichting. 16 Sept. 1907 konden de deuren van het schoolgebouw aan de Gouwe worden ge opend, dank zy de gevolgen van de wyzi- ging in, subsidieering t.a.v. de Chr. scholen tijdens het Ministerie Kuiper. In 1922 werd het mogelyk door de finan- cieele gelijkstelling het nieuwe gebouw aan de Burg. Martenssingel te betrekken, waar aan op voorstel van den heer R. M. Jonge- burger de naam Prinses Julianaschool ge geven werd. Het vertrouwen van den heer H. M. Dercksen bij de oprichting was niet be schaamd. Svr. herinnerde eraan, hoe in het verle den is geofferd en wekte de ouders op meer nog dan tot heden mee te leven met hun school, die in leerlingental in deze 25 jaar verachtvoudigd is (van 50 tot ruim 400). In een korte toespraak tot den heer Byl sma wees spr. op de gaven van bescheiden heid, kracht en soepelen aard, die in de lei ding van de school tot uiting waren geko men en waarvoor het bestuur haar dank zichtbaar maakte in het aanbieden van een fauteuil, terwijl Mej. Maas voor haar zeer gewaardeerde arbeid een armbandhorloge werd aangeboden. Hierna werd op het orgel, door den orgelist, de heer C. J. v. d. Putte, ten ge- hoore gebracht: Hallelujah van H&ndel. Op voorstel van, het bestuur werd vervol gens besloten een telegram aan Prinses Juliana te zenden. Daarna werden by monde van Wethouder Donker de gelukwenschen overgebracht van het gemeentebestuur. De volgende spr. was de heer H. de Blouw, Inspecteur L. O. Spr. had vertrouwen in de jubileerende school, waarvan hy als ka rakteristiek noemde: rustig, degelyk en ge vestigd. Vriendelyke woorden richtte spr. tot bei de jubilarissen, hun alle goeds toewen- schend. Vervolgen® sprak Ds. J. ten Brink na mens de Geref. Kerk. Ais dienaar van den Heere Jezug Christus vermaande hy het personeel te bLUven leven by het woord van God, tot heil'van de kinderen aan de school toevertrouwd, omdat na dit leven komt de eeuwigheid. Namens de Prot. Chr. Raadsfractie sprak de heer Verkerk, die opmerkte, dat de By- zondere scholen de voortdurende aandacht hebben van ge vertegenwoordigers in den Raad gekozen door het Chr. volksdeel. Spr. roemde1 de interkerkelijke Chr. Volks school als school by uitnemendheid. Mej. Maas werd op geestige wyze een doos bonbon* aangeboden. De bevriende Chr. scholen waren verte genwoordigd door den heer Muylwyk, die de Chr. schooi noemde het wapen tegen het moderne heidendom^ Dr. HoffraaiLitetinnerde aan het schoone woord n.a.v, een schoolstichting door Augustinus: Het beginsel der wyaheid is de vreeze des Heeren. De heer D. van Wyk sprak gelukwen schen uit namens de Comm. van Toezicht op het Lager Onderw., terwyl namens het personeel het woord Werd gevoerd door den heer J. H. Schoorel, die nogmaals de beide jubilarissen huldigde. De heer G. yn 't Woud haalde als oud leerling vele herinneringen op uit het ver leden. Onder orgelspel had de heer Bylsma het spreekgestoelte beklommen. Hy dankte de verschillende sprekers en vroeg zich af, uit welk beginsel de school had geleefd en of zy aan dat beginsel was trouw gebleven. De vereeniging was opgericht met het doel positief Protestantsch Christelyk On- derwys te geven op reformatisch d.i. gere formeerde grondslag. De praktyk heeft be wezen, dat samenwerking, die zoozeer be geerd was geen herschenschim is geweest. Lang leve onze school tot zegen, van onze goede stad ter Gouw, zoo eindigde spreker. Nadat de voorzitter den penningmeester, die 12% jaar de financiën had beheerd, geJ luk had gewenscht met zyn herstel werd Ds. H. van Dyken gelegenheid gegeven om een slotwoord te spreken. Hy bracht de ge lukwenschen over van de N. H. Kerk en wees op het groote „glas-in-lood"-raam in de school dat zoo heeriyk getuigde van de goede stryd. Na het zingen van Ps. 95 1 eindigde spr. met gebed. Van de gelegenheid om de beide jubilaris sen geluk te wenschen, werd door velen ge bruik gemaakt. Een groot aantal gelukwenschen in tele grammen, briever^ en kaartjes was by het schoolbestuur en de jubilarissen van dezen dag van hier elders ingekomen. HEDEN SPECIALE ETALAGE au Diploma A. en B der Goudsche Reddingsbrigade. Door de Techn. Comm. van de Ned. Bond is in de afgeloopen week weder examen af genomen, ter verkryging van Diploma A en B der Bond, met als resultaat, dat de G.R. B. weer eenige gediplomeerde leden is ryker geworden. Geslaagd zyn: voor diploma A de heer J. Hoeksel voor diploma p de heeren D. Oost- wouder, E. Schouten w» L. v. d. Valk. Af gewezen geene, Thalia-Theater. De terugkeer van dr. Fu Mnnthu. Voortreffelyke spanningsfilm. „De geheimzinnige Dr. Fu Manchu", een film welke destyds door de Paramount werd vervaardigd, naar het gelyknamige en be roemd geworden boek van Sax Rohmer, heeft een vervolg gekregen. Het schynt buitengewoon mysterieus, maar het is tenslotte doodeenvoudig, want, Dr. Manchu is niet dood; hy leeft. Hy heeft geen vergif gedronken, slechts een bedwel drank, en lykschouwing is niet ge houden uit eerbied voor den Chineescben ritus. Dit verschaft de rn3$elykheid voor deze boeiende, naar wy vreezen laatste rol prent met dit gegeven. Tenzy natuurlijk de bom waardoor de dokter aan het slot in het water omkomt, geen bom is en hy door een van zyn helpers weer op het droge wordt gebracht. „De terugkeer van Dr. Fu Manchu" is dus een Vervolgfilm, doch staat overigens geheel op zichzelf en is voor hen, die tot dusverre niet bekend waren metfde hande lingen van den, door wraakgedachteij krank zinnig geworden getoerde volkomen te be- grypen. Warner Gfand, dt^Hgjy^kgndheid ver wierf door de uitbe^^^HPI den dokter Fu Manchu met juiste weergave van de Chi- neesche mentaliteit, geeft ook hier weer een knappe vertolking. Hy wordt geleid door denzelfden regisseur, Newland Van Lee, die om hem heen een film beeft gebouwd, zon der pretentie, duidelyk en alleen om het gegeven zelf. Van hot voorprogramma noemen we in het byzondev- „Uit de oude doos", fragmen ten van films uit 1900 tot 1910, die door hun gebrekkigheid en de toenmalige film- smart en -humor, een onbedaarlyke vroo- lykheid scheppen. Een mooAobjept yoor werkverschaffing. Honderd weükloozen een jaar arbeid. Naar de N. Z. H. verneemt heeft de Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Arbeid goedgunstig beschikt op een verzoek van B. en W. om over te gaan tot het in werk verschaffing dempen en op dykhoogte bren gen van den uiterwaard, gelegen langs Schielands Hoogen Zeedijk tusschen het be- dryf der Goudsche Waterleiding My. en de opslagplaatsen van de Shell (de vroegere ysbaan). Deze demping en ophooging, die geheel met handenarbeid zal worden tot stand ge bracht, zullen gedurende een jaar aan hon derd werkloozen gelegenheid verschaffen veen boterham te verdienen. In totaal zal een bedrag van 120.000. 130.000.aan loonen worden uitgekeerd. Door de regeering wordt de uitvoering van dit werk met subsidie gesteund. Weer een Bridge-drive in „Ons Genoegen'. Het bestuur van de Soc. „Ons Genoegen" heeft het voornemen wederom een Bridge drive te houden op Donderdag 29 Septem ber a.s. te 8 uur des avonds. Mocht de wedstryd op dien avond niet kunnen worden beslist, dan zal op Maandag 3 October verder worden gespeeld. Het inleggeld voor hen die niet deelne men aan de wekelyksche Bridge-avond, be draagt 0.50 per persoon. A Réunie-Bioscoop. „Napoleon", een film in 13 acten, ver vaardigd door den regisseur Abel Gance, is er een, zooals men slechts zelden ziet. Dit is nu eens een film, waarvoor geen vetge drukte reclamevolzinnen noodig syn, neen, deze machtige schepping van Abel Gance is het werk van een waarachtig kunstenaar, èn om de prachtige technische vondsten, èn om de wonderlijk-suggestieve kracht, die van dit grootsche schouwspel uitgaat. „Napoleon" is een psychologisch-histo- risch beeld van verschillende episoden uit het leven van den grooten keizer. Het eer ste, en naar onze meening het meest groot sche gedeelte toont ons hoe Rouget de l'tale, de beroemde dichter van de Marseillai' zyn lied voorzingt aan de massale verga dering van de Nationale Conventie. De hartstocht, waarmee dit lied wordt aange. hoord en de overweldigende begeestering, die zich daarna van de menigte meester maakt, is voortreffelyk weergegeven. Deze scène alleen reeds is een schitternd bewys van Abel Gance's kunnen. Het tweede tijd vak behandelt Napoleon's leven op Corsica, zyn vervolging door de Engelschgezinden op dit eiland, en ten slotte zyn vlucht naar Frankryk. Vervolgens zien wy hem onder het schrikbewind, tydens de angstige maan. den der onophoudelyk werkende guillotines, terwyl de film eindigt met Napoleon's op perbevelhebberschap over het Fransche leger in Italië. Men ga deze film zier., want niet vaak is men in de gelegenheid van een dergelyk monumentaal schouwspel te genieten. In het voorprogramma draait een aller aardigste klucht: „Het geheimzinnige eiland". Op het tooneel laat zich hooren de be kende accordeon-virtuoos, onze stadgenoot Wim Gründer, die naast de nieuwste schla gers de mooie „Czardas" van Monti op uit muntende wyze speelt. Gem. Handelsavondschool. By het deze week gehouden toelatings examen zyn voor de 2e klasse geslaagd: J. W. van Sierenberg de Boer, Schoonhoven, W. A. de Wild, Haastrecht, Bep Tuythof, G. Galama, W. C. de Waal, J. G. J. M. Vonk, C. J. Dessing, allen te Gouda. Een candi- daat trok zich terug, terwyl één candidaat voor de 4e klasse werd afgewezen. Zonder examen werden toegelaten: tot de 3e klasse: K. C. van Arnhem, A. Ravesteyn, Johanna H. de Jong, P. N. Her tog, Arie „de Raadt, allen te G< uda en J. J. Spek te Moordrecht; tot de 4e klasse: B. Ruys en A te Gouda. De lessen zullen Maandag 19 Sept avonds te half zeven weer aanvangen. Verhoef des Hinderwet. Burgemeester en Wethouders doen te weten dat zy vergunning hebben verleend aan H. de Wit en zyne rechtverkrygenden tot het oprichten van een vleeschhouwery en het plaatsen daarin van 1 electromotor van 1 P.K. voor het dryven van een worst machine en van een rookcel in het perceel plaatselyk gemerkt Pr in .3 Hendrikstraat 32. Modern Dansonderwijs. De bekende dansleeraar M. van Tyn, Groeneweg 43, opent blykens zyn aankon diging in het advertentiegedeelte de gele genheid tot inschryving voor modern dans- onderricht. Men zie de betreffende aankondiging in dit blad. Een nieuwe drogistery. De heer J. van Elk, drogist hier ter stéde, heeft op de Karnemelksloot in het pand no. 65, dat geheel tot winkelhuis is ingericht een pharmaceutische drogistery geopend. Alle soorten verpakte geneesmiddelen, homoeo- patische middelen, chemicaliën, verband- stoffen, parfumerieën, schoonmaakartikelen en nog veel meer kan men zich in deze nieuwe drogistzaak aanschaffen. Wy vestigen gaarne de aandacht op de betreffende advertentie in dit nummer. Interessante Goudsche Historie. Ëen Kegentendagboek uit de 18e eeuw. Er zyn in de historie onzer stad talryke frappante dingen, die voor het huidige ge- slacht in schrifturen zyn bewaard, waarvan de aanwezigheid niet of slechts in zeer be perkten kring bekend is. Zoo nu en dan zyn er in den loop der jaren uit het archief neel aardige episoden uit de Goudsche geschie. denis gepubliceerd. Dr. Mr. J. Smit heeft thans uit den schat van het archief een dagboek opgedolven van een regent uit de lbe eeuw, dat een zeer merkwaardige kyk geeft op de toestanden en verhoudingen in de Pypenstad 111 Jie dagen, hoe er werd geregeerd, welke be- voegdheden de stadsbestuurders hadden en hoe zy daarvan gebruik maakten. Die be voegdheden waren zoo talryk, dat de bur gers voor zoo goed als elke aangelegenheid die hun persoonlijke levens- en materieele omstandigheden betrof, met hen te maken hadden. Dr. Mr. Smit heeft een bewerking van dit merkwaardige dagboek, dat uit den boe- del van wylen Mevrouw de Weduwe Steens Lynenvan der Does afkomstig is, ter hand genomen en zal daaruit nu van week tot week de meest interessante dingen pu- bliceeren. Ongetwyfeld zal deze historische lectuur, waarin meerdere nog bekende oude Goud sche namgn voorkomen, veler aandacht heb ben. De Gemeentemiddag van de Uemamtrantache Gemeente. Het Bestuur van de Rem. Geref. Gemeen te verzoekt ons onder de aandacht te bren gen, dat in verband met de morgenmiddag in Hotel „De Zalm" te houden Gemeente- middag er morgenavond voor de leden van de Rem. Kerk geen dienst in de kerk plaats vindt. De Gemeentemiddag vaiigt te half drie aan. Vereeniging Vryz. Hervormden. Voor de Vryz. Iferv. Vereeniging spreekt in de Rem. Kerk yZondagfriorgeh Ds. van Dyk van LekkerkenL Onderlinge Zwehmtdstryden Nederl. Centrale Reddingsbrigade, Onder groote belangstelling werden gis teravond in de Stedelyke Zweminrichting alhier de onderlinge wedstryden gehouden van de afdeeling Gouda der Nederl. Centrale Reddingsbrigade. Er werd uitstekend ge zwommen en de wedstryden werden door de aanwezigen met groote belangstelling ge volgd. Veel hilariteit verwekte het nummer hinderniszwemmen voor adspirantleden. De uitslagen waren als volgt: 100 meter schoolslag dames-adspirant- leden: le prys Mej. A. v. d. Kroef, 2 min. 17 sec.; 2e pr. Mej. B. Roelof, 2 min. 18J sec.; 3e pr. Mej. H. van Vliet, 3 tain. 54JJ sec. 100 meter schoolslag dames-leden: le pr. Mej. N. de Weger, 1 min. 57.2 sec.; 2e pr. Mej. L. de Weger, 1 min. 58.2 sec.; 3e pr. Mej. J. Groenendaal, 2 min. 20 sec. 50 meter schoolslag dames-ieden: le pr. Mej. M. de Bruin, 1 min. 3.5 sec.; 2e pr. Mevr. Futselaar, 1 min. 9 sec.; 3e pr. Mej. C. de Haag, 1 min. 13 sec. Vervoeren van een drenkeling over 17 meter, dames-leden: le pr. Mej. N. de Weger, 27 sec.; 2e pr. Mej. L. de Weger, 27.4 sec.; 3e pr. Mej. N. de Bruin, 28.3 sec. Popduiken dames: le pr. Mej. N. de Weger, 29 sec.; 2e pr. Mej. I. Vermeulen, 34.1 sec.; 3e pr. Mej. L. de Weger, 36.4 sec. Hinderniszwemmen dames-adspirantleden: le pr. Mej. C. van, Kooten, 21.9 sec.; 2e pr. Mej. M. Melkert, 22.4 sec.; 3e pr. Mej. T. Hornis, 22.6 sec.; 4e pr. Mej. B. van Kem pen, 23. sec. 100 meter schoolslag adspirantleden hee ren: le pr. N. de Weger, 2 min. 6 sec.; 2e pr. J. Sanders, 2 min. 6.5 sec.; 3e pr. H. Sluiter, 2 min. 9 sec.; 4e pr. A. Vermeer, 2 min. 10 sec. 100 meter schoolslag heeren-leden: le pr- F. Laber; 2e pr. A. Versteeg, beiden 1 min. 44 sec. (pryzen by loting toegekend); 3e pr. A. Ruygrok, 1 min. 48 sec.; 4e pr. J. de Grauw, 1 min. 63.9 sec. Vervoeren van een drenkeling over 17 meter, heeren: le pr. F. Lafeber, 19 sec.; 2e pr. P. van Huis, 21.1 sec.; 3e pr. J. de Grauw, 21.5 sec. Popduiken heeren: le pr. A. J. Heerkens, '.8 sec.; 2e pr. G. Kaltenecker, 21 sec.; 3e pr. F. Lafeber, 22 sec. Hinderniszwemmen heeren: le pr. S. M. Boom, 13,7 sec.; 2e pr. W. v. d. Heuvel, 15.6 sec.; 3e pr. M. Knor, 17 sec. De voorzitter der afdeeling Gouda, de heer v. Hoof, reike de pry zen, bestaande uit medailles, kunstvoorwerpen en rookartike len, met een toepasselyk woord uit. Hjj bracht daarby ook dank aan de dame en beide heeren, die belangloos de taak van starter en tydopnemers op zich hadden g«" nomen, sprak verder zyn voldoening over de uitstekende resultaten, die de cur sussen van de N.C-R.B. dit seizoen hadden gehad en vestigde de handacht op de winter cursussen o.a. de medische cursus, die deten winter onder leiding van Dr. Kroondy wordt gehouden. Speciale etalage portretfoto'®. Op verzoek vestigen wy gaarne de dacht op de speciale etalage van por foto's by de fotohandel Tukker, Achter a Waag. A kens weer is de commandant vtepliaht, de kinderen nog mdar, die hem uit «5 reserve ami Concert van den Goudschen Beiaatdier Van Zuylen. Na de verschillende beiaardconcerten, welke door beiaardiers uit andere gemeenten zyn gegeven, was het Donderdagavond de beurt aan onzen Goudschen beiaardier, den heer G. P. M. van Zuylen. Eigeniyk behoeven we van des heeren Van Zuylen's concert niets te zeggen, im mers hy is het, die sinds jaar en dag vanaf den hoogen torentrans het zoo gewaardeerde klokkenspel doet hooren, waarmede zoo tal ryke stadgenooten zeer ingenomen zyn. Het zou echter niet juist zyn, indien wy na de korte beschouwingen die aan de an dere beiaardconcerten zyn gewyd, dat van den Goudschen musicus zouden passeeren. De heer Van Zuylen heeft zyn stadgenooten Donderdagavond op een mooi concert ont haald. Het verzorgd programma, door hem umengesteld, bevatte naast werken van Schubert en Mendelssohn, ook de leutige liedekens van Hullebroeck, die zoo uitne mend voor het carillon geschikt zyn, en als een heel aardige attentie aan onze oud-stad- genooten, ook composities van Jos. Reekers en Mien Potharst. Met byzonder genoegen hebben we het concert van den heer Van Zuylen beluis terd. Al is hy geen leerling van de Mechel- gche school, vanwaar alle tot nu gehoorde concertgevers zyn gekomen, we hebben alle appreciatie voor den heer Van Zuylen, die zyn voorganger, den heer Van Zutphen tot leermeester had, Het concert van Donderdag en zyn vroo- lyk spel van alle weken heeft recht op volle waardeering. Schouwburg- Bioscoop. De ochtendpatrouille. Zeer spannende film. Zoo nu en dan duikt er, na de groote stroom, die we gehad hebben, nog weer eens een oorlogsfilm op. „De ochtendpa trouille" is er een van. En het dient ge zegd, één van de besten. Er zit een span- ning in deze film, die u van 't begin tot 't einde meesleept. „De ochtenpatrouille' is een vliegeskader, telkens uitgestuurd, om de gevaarlijkste baantjes op 'te knappen. Na elke operatie komst slechts eein klein gedeelte van hen in 't kamp terug. En tei- vhroii uit «fe zijn gezonden, de luoht in te sturen. Vol moed trekken zij uit, de meesten van hen, om niet meer terug te keeren. Ongelooflijke staaltjes van vliegkunst, ontzaglijken durf, dat laat deze film ons zien. Plotseling komt het bericht, dat Von Richter, de gevreeede Duitsche vliegenier, in de sector tegenover „De oolitendpatrouiRe" ligt. En als hij het dan nog waagt, zijn vijanden te bespotten, stijgen twee van hen op en weten 't groot ste gedeelte van Von Richters eskader te vernietigen. Ternauwernood weten ze echter zelf aan den dood te ontsnappen. Dag aan dag echter worden de orders veeleischender, En ten slotte besluit de com- mandgnt,, wien ai dat opofferen van jonge levens te veel is geworden, zelf te gaan. We zien hem het vijandelijk munitie-depot vernietigen. We zien hem in gevecht met drie van Von Richters machines. Twee van hen vallen neer. De derde die valt is hij. Hy sterft als een held. Maar de oorlog duurt voort I Inderdaad, 't is een zeer spannende film, ontbloot van alle weeïgheid en liefdeshisto ries, een film met tal van fraaie beelden. Een film, die ieder moet gaan zien. Het nieuwe Arenaprogramma. „Arena", het bekende Variété-Théater in Rotterdam, heeft voor de komende dagen een nieuw programma samengesteld. Het bevat wederom vele attracties, o.a. Jenny en Piccolo, de geleerde olifanten, de Boula- koff troupe, een melange-act, Mieier en Wilson, twee grappige Amerikanen, Stella Seemer, de bekende soubrette en nog vele andere uitnemende nummers. Voor meerdere by zonderheden raadplege men de betreffende advertentie in dit num- De Bloemententoonstelling van de Openbare School A. Dit voorjaar is aan elk der leerlingen van de hoogste drie klassen dezer school een potplantje uitgereikt ter opkweeking. Don derdagavond 15 September is in het gym nastieklokaal der school, onder zeer groote belangstelling van ouders en leerlingen, een tentoonstelling gehouden, waar de resulta ten van deze kweeking waren na te gaan. De uitkomsten overtroffen verre de ver wachting Ruim 90 planten waren in den loop van den dag, ook door de leerlingen, die inmiddels naar hoogere inrichtingen zyn overgegaan, naar de school gebracht. Ze vormden drie groepen: Colleus van het 4de, Phalangium van het 5de en Begonia van het 6de leerjaar, 't Is een moeilijke tnak geweeet voor de dames onderwijzeres sen en den heer Bijkerk, vast te stellen, wie voor een prijs of prijsje in aanmerking kwam. Ten slotte kon het hoofd der school, de heer P. de Vos, den volgenden uitslag aan de talrijke aanwezigen mededeeien: Colleurs: lste prijs Jules Baak, 2de Harry de Hoog, 3de Dina den Haag, 4de A. Ca. bout, 5de P. C.1 de Waal, 6de V Binnen- kade, 7de Mies Corbeau, 8ste Nel van der Ötarre, 9de Geeetje Bruyn, 10de Da. Heme- rijek. PhalangiumlBte prijs C. Welling, 2de Bast. Perdijk, 3de A. van Kersbergen, 4de I-ena van Leeuwen, 5de Joha. Hanewinkel, Me Ida van Welzenis, 7de Greta d© Jong, 8ste Joh. de Jong, 9de Clasina Perdijk, 10de Janny Oskam. Begonia: lste prijs Hetty Baak-, 2de Jan na van Es, 3de Pieuna Veldkamp, 4de Karei 5de Jeti. Bakker, 6de Corn, den Ouden. Zoowel de planten als de prijzen worden uit het schoolfonds, gesticht door de Onder commissie, betaald De eerste drie prijzen zullen bestaan in een mooi boekrwerkje; de ■hdere zijn troostprijzen. Nadat de heer P. de Vos de ouders har- telijk had gedankt voor hun belangstelling en medewerking bij het aankweeken van liefde voor de natuur bij de leerlingen dezer bloeiende school, sloot hij de bijeenkomst. Deze eerste proef prikkelt tot voortzetting in volgend^ jaren. „Elfhoeven" wacht! Afscheid van het zomerseizoen. De zomer gaat afscheid nemen. De laat ste dagen merken we het alleen nog maar als de avond vroeg gaat vallen, want des daags is het een volle zomer-tempe^atuur. Maar we merken het ook aan iets afrtlers. „Elfhoeven", het bekende heerlyke zitje aan de altyd weer bekorende Reeuwyksche Plas sen, gaat het zorierseizoen sluiten. En het wil afscheid nemen, vanavond, op feeste lijke wyze. Dat zal geschieden met muziek en dans, want het afscheid van heden be doelt te zyn, een tot weerziens als na den donkeren wintertyd weer nieuwe lente gaat komen. Vanavond wacht „Elfhoeven"! Oogstfeest Leger des Heils. Het Leger des Heils viert morgen, Zon dag 18 September, het Oogstfeest met ver schillende openluchtsamenkomsten. Maandagavond om 8 uur is er in het ge bouw aan de Turfmarkt een zeer byzondere verkoop van fruit en groenten. Belangstellenden verwyzen wy naar de betreffende advertentie. Burgeriyke Stand. GEBOREN: 14 Sept.: Adrianus, z. v. D. de Bruin en J. A. Schoonderwoerd, Keizer straat 27. 15 Sept.: Lambertus Leendert, z. v. L. W. van Wyk en W. H, van der Meide, L. Tiendeweg 86. ONDERTROUWD: 15 Sept.: A. Verhagen en C. C. van Aalst, vA. Wynhoff en C. Broer. C. Dongelmans en B. C. Verkerk. C. Schoonderwoerd en W. M. de Grauw. OVERLEDEN: 14 Sept.: Bernardus Jo- sephus Boer, 57 j. 15 Sept.: Jacobus Gra- vesteyn, 76 j. Elizabeth van der Klis, wed van P. Rollfs of Roelofs, 79 j. Agenda. 18 Sept. Roei- en Zeilvereeniging „Gouda" 's-Gravenbroeksche Plas, Roei- en Zeil- wedstryden, 18 Sept. 2% u. n.m. Plas Elfhoewn Zeil- wedstryden Goudsche Watersportclub „Elfhoeven". 18 Sept., 2% uur. Hotel „de Zalm" Rem. Geref. Gemeente, Gemeentemiddag. 20 Sept. 2 uur Stadhuis Openbare aanbeste ding brandstoffen voor de gemeente. 21 Sêpt., 2% u. Geb. Crabethstraat 3, Verg. kam. v. Koophandel en Fabrieken. Apotheken. De apotheek van den heer E. Grendel, L. Tiendeweg 9, is tot en met 24 September, benevena den daarop volgenden nacht ge opend na 8 uur des avonds (des nachts echter alleen voor recepten). Zondagsdienst doktoren. By afwezigheid van uw huisdokter kunt gy u morgen wenden tot de volgende dok toren: Dr, Rups, L. Tiendeweg en Dr. Meeter, Fluweelensingel. UIT DEN OMTREK. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. Ingekomen was een mededeeling van den heer G. van Lange, dat hij ontslag neemt als lid van den Raad. De Voorzitter zeide het heengaan van den heer v. Lange zeer te betreuren. I11 de gistermiddag gehouden raadsver gadering is besloten, de gemeente los te ma ken van hdl destijds met de Nederlandsohe thermo-ehfflnisohe fabrieken gesloten con tract, inzake de destructie van afgekeurd vleesch en vleesctiwaren. Hiervoor zal in den vervolge gebruik worden- gemaakt van de dieneten van het destructiebedrijf te üversdhie, dat tot tevredenheid zoowel van het gemeentebestuur, als van de veehouders werkzaam is. Voor 1933 is ten behoeve van de vaktee- kensohool der parochiale patroonscommissie St. Aioysiua alhier een subsidie toegekend van f 357.90. De begrooting voor 1933 is aangeboden, met de mededeeiing, dat daarin voorstellen zyn verwerkt om; op alle salarissen een tijdelijke korting toe te passen van 3 pet. pensioenverhaal in te voeren van 64 pot. van den pensioengrondslag voor gezinspen sioen en te bepalen, dat voor dit verhaal de eerste f lOQo van den pensioengrondslag buiten beschouwing wordt gelaten voor de ambtenaren, wier hoofdbetrekking of beroep in dienst der gemeente wordt uitgeoefend. Aan den gemeente-opzichter is op verzoek met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend. Op voorstel van B. en W. is beslo ten deze betrekking* met die van ambtenaar van het bouw- en woningtoezicht te combi neeren en op een gezamenlijk 'salaris van f 2000 voorloopig voor den tijd van één jaar te benoemen den heer P. D. Stuurman, ar chitect alhier. Vastgesteld is een verordening op de hef fing van rechten voor het gebruik van den ziekenauto. Deze rechten bedragen f 5 voor een reis naar Ledden, Utrecht of Gouda; f 3 voor invermogenden en nihil voor on- vermogenden. Uit bezuinigingsoverwegingen is besloten 1, met ingang van 1 Januari het gedrukte uitgebreide raadsverslag af te schaffen en voor de raadsleden een beknopt gecycloete- leerd verslag te maken. ADTHRTENTIEN. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droef heid, in het St. Joseph-Paviljoen te Gouda, voorzien van de H.H, Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Weled. Gestr. Heer Garardus Smits Ridder in de Orde van Oranje Nassau, Wedgwnaar van Mevrouw Maria Thl^resia Clementina Marres, in den ouderdom van 86 jaar. Amsterdam, Ir. G. C. M. SMITS. M. H. F. E. SMITS-VRIJENS en Kinderen. Leiden, C. SMITS—DE WIT en Kinderen. Gouda, A M. C. LIEVEGOED-SMITS. Dr. A. A. W. M. LIEVEGOED. Den Haag, M. C. E. SMITS. Maastricht, C. C. P. SMITS. GOU-Ijk, 1^ September 1932. Markt ^4. De begrafenis zal plaats hebben op de R. K. Begraafplaats Binckhorst- laan te 's-Gravenhage op Dinsdag 20 September ongeveer 12 uur. Ceen bezoek. Heden overleed te mynen huize onze lieve Moeder, Behuwdmoedér, Grootmoeder en Overgrootmoeder BRUNé, in den ouderdom van 92 jaar. GOUDA, 16 September 1932. Markt 9a. Uit aller naam, J. SLOP. De eenige uitdeelingsiyst in het faillis sement van A. J. VAf DER BURG te Waddinxveen en een atochrift dezer ïyst zyn gedeponeerd op heden, reap, ter Griffie van de Arrondisgements-®echtbank te Rot terdam en van het Kantohgerecht te Gouda, teneinde aldaar gedurende tien dagen te liggen ter kostelooze inzage van de schuld- eischera. De curator, Mr. C. JONKER. GOUDA, 17 September 1932. ER BIEDT ZICH AAN een net netjes kunnende werken en lief voor kinderen, liefst in Gouda, v. gr. gr. v. Brieven onder lett. A, Boekhandel C. KROMME, Oudewater. 4 8 Ondergreteekende betuigt hiermede zijn hartelijken dank, in het bijzonder aan de firma Hoogendyk en Personeel, voor de vele blijken van belangstel ling by zijn 40-jarig jubileum onder vonden. F. H. v. LEEUWEN, Zwarte weg 2, Gouda. Hiermede betuigen wy onzen hartelyken dank aan H.H. Doctoren, Hoofdverpleegster en Zusters van Zaal I van het Van Iterson Ziekenhuis, voor de zorgvolle behandeling en verpleging tydens de ziekte en het over- lyden van Mej. de Wed. KNIJNENBERG geb. VAN EEK. Uit aller naam, J. v. d. KEMP. Den Haag, Sept. 1932. 12 GEVRAAGD. Adres: Mevr. H. DE JONG, Kat- tensingel 41. B Mevrouw JASKEBISSCHOP, St. Anthoniestraat 15, Gouda VRAAGT een flinke in Korte Tiendeweg 22 GOUDA ER BIEDT ZICH AAN: Brieven onder No. 3562, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 GEVRAAGD met of zonder huiselijk verkeer. Brieven onder No. 3576, Bureau Gpudsche Courant, Markt 31. 8 GEVRAAGD van middelbaren leeftijd bij bejaard echtpaar op een dorp nabij Gouda. Brieven met inlichtingen onder No. 3593 aan het Bur. van de Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. Zoo spoedig mogelijk een GEVRAAGD, 40.per maand. BrievenG. DE BOGGENDE, Stationsweg 9, Sliedrecht. 8 Heer zoekt 1 of 15 Oct. met bergruimte. Goed pension, plaats voor fiets, geen beroepspension. Brieven onder No. 3585, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 10 Voor gezin zonder kinderen TE HUUR een mooi modern BENEDENHUIS (en suite) en keuken en balcon. Mooie stahd, f6.- per week. Brieven onder No. 8580, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. laag model GEVRAAGD. Br. met omschrijving, prys enz. onder No. 3560, Bur. Goudsche Crt., Markt 3L 8 TE KOOP: Wegens omst. tegen elk aannemelijk bod. Bez. Maan dag en Dinsdag 124 uur. DELFGAAUWSTRAAT No. 48a, Rotterdam. 8 TE HUUR in de Minderbroeder- steeg een Te bevragen: FLUW. SINGEL 76. Zelfst. kunnende werken, v. g. g. v. Gedurende de maanden Oct.Nov, Vanaf 28— Kkdji en forsch. Mode 19321933. P. H. da Patwr ie KADE 72, Nw. gedeelte - GOUDA. LEVERTRAAN-EMULSIE, GedipL Drogist, Burg. Martenssingel - Telef2839 16-30 8EPTEMBEP. D*v«tMrd olifant' i K«p*Bainno*-Ac '"taat® act ivatvwi w mm PHtofra 3.18, MO Zandig» 2. fi, 8, l 25 c-1.50 laol. bel. 1 te GOUDA, zal op MAANDAG 26 SEPTEMBER 1932, des avonds hal# acht in Hotel DE ZALM a. d. Markt aldaar, PUBLIEK VERKOOPEN de volgende alle te Gouda of in doY>n- middellyke nabijheid daarvan gelegen EEN BIJZONDERE KWALITEIT TEGEN BILLIJKEN PRIJS? Dat is er voor Uwe schoenreparatie! HEEREN ZOLEN en HAKKEN of gummihakken 2.— DAMES 1.60 Alleen eerste soort kuipleder uit de looierij van Roes te Delft. Informeert U daar eens naar by deskundigen. Het antwoord taf zyn: wel heel duur, maar ook iets bijzonders. Voor gummi „WOOD MILNE", voldoende bekend. Zolen gepend, gelijmd of gespijkerd; genaaid 20 cent hooger. a. -d. Langen Tiendeweg no. 19. Per week verhuurd voor 8.75. 'a a. d. Korten Tiendeweg no. 8. daarnaast, no. 6. Samen verhuurd voor ƒ19.— per week tot 18 Januari 1934. a. d. Da Costakade no. 2. Verhuurd voor 6.per week. a. d. Jan Philipsweg no. 23. Verhuurd voor 5.— per week. a. d. Weth. Venteweg (vroeger Zwar te weg) nos. 190, 192, 194, 196, ,202, 204, 206, 208. Elk verhuurd voor 7.per week. De perceelen zyn te bezichtigen de laatste 3 werkdagen voor en op den verkoopdag van 1012 en 24 uur; zy zyn te aanvaarden op den betaal dag der koopsommen 26 October a.s. Verdere inlichtingen geeft de nota ris, by wien notities gratis verkrijg baar zyn. per flacon. voor een populairen pr ijs 1 •lap kan nlat KLEIWEG 87 - LANGE TIENDEWEG 45, Tel. 2591. BLOEMEN HEIDE RAAT DAMES-, HEEREft- en KINDER- KLEEDING .DE PELIKAAN" GOUDA Stoomerü en Ververij vanaf 1907. 10 Telef oen SOM.

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 2