HEDEN HEROPEND Grand Gaf Restaurant DEN HAAG ing Jongste Bedi Bovenwoning ZESDAAGSCHE WIELERWEDSTRIJD BEZUIDENHOUT PikbÉ ei Mplift Kantoorbediende 18-24 November R.A.I.-GEBOUW De voorverkoop is begonnen 11 uitverkoop frans bik Zenuwachtig, Slapeloos Nette Leerling DE GOUDSCHE STOOMBLEEKERIJ en Overspannen Mijnhardt's Zenuwtabletten r^\ PREDIKBEURTEN. EENVOUDIG MEISJE Een Overall ieder Bedrijf „De Kleine Winst" H. H. Kappers Middagmaal Onp. Zit- en Slaapkamer Stoomen of Verven Als U maar varstand had P. v. d. Heuvel B. Martenssingel 131 AMSTERDAM De grootste Zesdagenreqners van de wereld aan den Start. Verzekert U van een plaatï hij o t. Voorverkoepbureau Prijzen der plaatsen STADSNIEUWST" GOUDA, 29 Oct. 1932, Verschillende waardevolle ^tukken in het archief teruggekeerd. Naar het Dagblad v. Gouda meldt zijn de registers van doopen, trouwen e^ overlijden van vóór 1815 en de Roeken van de wees- of momboirkamer, welke destijds op last van den Rijksarchivaris aan het Goudsche archief onttrokken en naar Den Haag over gebracht werden, zijn, nu het archief be heerd wordt door een gediplomeerd archi varis, teruggegeven. Dezer dagen zijn deze belangrijke bescheiden van hJt Rijksarchief in Gouda weergekeerd. Bovendien heeft het Rijksarchief aan het Goudsche archief ver schillende, voor Gouda waardevolle stukken afgestaan, zoodat het archief niet alleen in eere hersteld ia, maar nog eenige aan winsten heeft gekregen. Het schutten door de Gemeentelijke IJsselhavensluis. De Havenmeester dor gemeente bericht hiermede, dat in de maanden November, December, Januari en Februari op werkda gen, door de Gemeentelijke IJsselhavensluis Donkere Sluis en de waterkeérsluizen in de Binnen-Gouwe, 4 maal per dag kan worden geschut, en wel te ongeveer 8 en 11 uur en 2 en 4 uur van den IJssel naar de Gouwe of van de Gouwe naar den IJssel; bij krach tigen wind, verpachting van hoog water enz. wordt de dienst naar omstandigheden geregeld. In diezelfde periode kunnen de gemeente bruggen ten behoeve van de scheepvaart van 'a morgens 7.30 uur tot 's avonds 5 uur kosteloos worden geopend. De weten schappelijke controle GOUDA van Mevr. Dr. Ir. H. J. de Wijs op om bedrijf, is voor U een waarborg d-Ii::i voor de onberispelijke behandeling van Uw wasch. Afhalen en bezorgen in enkele dagen zonder extra kotten. Het Arena-Theater. „De Kellnerin" met Annie Verhulst in de hoofdrol. AJs Volgend programma wordt door de Directie van het Arena-Theater in Rotter dam aangekondigd een volksstuk van Herman Bouber en Johan Elsensohn, getiteld „De Kellnerin", welk stuk bij de première in Amsterdam reeds door de pers ten zeerste werd geroemd en gewaardeerd. Sindsdien zijn reeds drie maanden verstre ken en nog altijd geeft de opvoering van genoemd stuk in Amsterdam volle zalen. „De Kellnerin" is een stuk van onzen tijd, van de economische crisis en van de werke loosheid met al haar verschrikkingen, als honger en verruwing der menschheid. Ten slotte laat de auteur het toch tot een ge lukkig eind komen en geeft ons daarmede de hoop, dat ook wij nog eens betere tjjden tegemoet mogen zien. De vrouwelijke hoofdrol wordt vervuld door Annie Verhuist en de mannelijke hoofdrol door André van Dijk. Verder wer ken mede de heeren Herm. Bouber, Anton Burgdorffer, etc. en de dames Aaf Bouber, Claar Visscher, Mien Erfmann, etc. etc. De Oudheidkundige Kring „Der Goude". De Oudheidkundige Kring „Der Goude" houdt in een der zalen van „Concordia" op dé Westhaven, op Vrijdag 4 November a.s. te 8% uur des avonds een ledenvergadering. Aan de orde komt o.m.: Vaststelling Sta tuten en Huishoudelijk Reglement. Een „Wereldspaardag". Herdenking van de spaarzaamheid op 31 October. Door bemiddeling van de Nutsspaarbank alhier, ontvingen wij het verzoek op te nemen d« volgende boodschap van het per manent comité van het Internationaal In stituut voor het Spaarwezen, gericht tot alle spaarbanken, aangesloten bij den Nederl. Spaar bank bond. Jaarlijks iwordt in alle landen op 41 Oc*. de „wereldspaardag", de spaarzaamheid herdacht. Niet door in ledigheid fees^ te vieren, maar met daden, gedachten en woor den, die geïnspireerd zijn door de spaar- ïdee. Wij zien in den spaarzin, evenals m den arbeid, den algemeenen en zekersten waar borg voor het welzijn, den vooruitgang en het gevoel van eigenwaarde van den ïndi- vidueelen mensch. De beoelening van de Spaarzaamheid beteugelt den wil; do een voud van levenswijze, die zij oplegt, brengt de burgers tot eikaar en opent de mogelijk heid om hun arbeid productie! te maken op een wijze, welke voor allen het nuttigste is. Wij zien in den spaarzin, die ons ver bindt met hen, die ons voorgingen en met lien, die ons zullen volgen, de onvermoeide stuwkracht van de macht en de welvaart van aile volkeren. De boodschap, welke wij laten uitgaan op dezen dag, behelst nog meer, namelijk een aanmaning en een plechtige verklaring. De aanmaning is gericht tot hen, aan wié de spaargelden bij openbare en particuliere instellingen zijn toevertrouwd, om die gei den Btnkt eerlijk te beheeren, overeenkom stig den wensch en de behoeften van de inleggers en overeenkomstig eventueele wet- telijke voorschriften. Onze verklaring is er één van solidariteit tusaetien de spaarders over de geheele we reld, die in den vrede onder de vólkern de GRAND CAFé-RESTAURANT- VAN VUGT NABIJ HET HAAGSCHE STAATS- SPOOKSTATION HERBOREN. Een verrassing voor iederen bezoeker! leden It is a long way to Tiperary -r maar van Gouda naar den Haag is maar een stap. Be bewoners van de Gouwestad en de om liggende gemeenten weten dat allen. De treinen die dagelijks 30 maal van Gouda naar den Haag vertrekken, voeren even zoovele malen tal van bewoners van stad en om geving naar de residentie, hetzij om er zaken te doen, of voor dienstaangelegenheden, maar zeker voor een groot deel ook voor hun genoegen, om van de geneugten, die het Haagje biedt, te profiteered Wie van het Haagsche Staatsspoorstation de stad ingaat, moet het Bezuidenhout pas- seeren. Het is natuurlijk de velen die dien weg zjjti gegaan, wel opgevallen dat vlak bij den-hoek van de Rijnstraat sinds ge- ruimen tijd een reusachtig pand in aanbouw was, waar vóór een jaar het gezellige café restaurant-van Vugt stond. De eigenaar van dat café-restaurant heeft een jaar geleden het koene plan opgevat zijn inrichting te herscheppen in een groot royaal opgezet modern établissement, zooals de residentie nog niet kende, zooals er In ons heele land ook niet één te vinden was. En hij heeft dat plan op kordate wijze tot uitvoering ge bracht: op een goeden dag werd het ge bouw gesloten en terstond tot in de funda menten gesloopt, tegelijk met een groot naast aangelegen perceel en op het toen verkregen zeer groote terrein is een geheel modern café-restaurant verrezen met apar te lunchroom en een idyllischen tuin met vijver en klaterende fontein In fantastische belichting, een schepping, voornaam en rustig en vol intimiteit en gezelligheid. Het geheel demonstreert op merkwaardige Wijze hoe door innige samenwerking van de levendige fantaisie van den kunstenaar, den practischen zin van den man van het bedrijf en de technische bekwaamheid van den uit voerder, iets werkelijk schoons tot stand kan komen. Het nieuwe café-restaurant-lunchroom dat de heer Van Vugt heden heropent, is waar lijk iets heel bijzonders, en verdient daarom de aandacht, ook van hen, die niet tot de residentiebewonera behooren. Frappeert reeds het uiterlijk aspect van het nieuwe gebouw, het interieur is een wonder. De fantaisie van den kunstzinnigen Ed. Veter man, heeft hier met aanpassing aan de eischen der practljk door den heer Van Vugt gesteld, een sfeer geschapen, zooals men die voor een zaak als deze maar zou kunnen wenschen. De geheele inrichting, de meube len, de goudkleurige zoldering, de terracotta wanden met olijfkleurige afwisseling, het zware vroolqk getinte tapijt, dat de gan- sche groote zaal dekt, de kostbare verlich ting aan zolder en wanden, het geeft alles een gevoel van echte behagelijkheid. Wie zich er neervlijt in een gemakkelijke stoel, denkt er niet aan spoedig te verdwijnen. Als nieuw snufje zqn er naast verschillende telefooncellen in 't midden der zaal, op meerdere genummerde tafels toestellen, waarmede men zoowel in de zaal kan tele- foneeren als naar buiten. Als ander novum wyzen wij op een 7 talen sprekende portier, in imponeerend keurig uniform gedoscht met een statiesteek op het hoofd, die zich vanaf de straat reeds laat bewonderen. Is de groote zaal beneden café-restaurant, waarin de kellners in livrei bedienen, op de eerste étage is de lunchroom, de blauwe zaal, waarin meisjes in bjj de zaal-decoratie passend costuum serveeren. Nog een étage hooger is een echt intiem-dinerzaaltje met bijzondere wanddecoraties; dat zaaltje biedt een ruim uitzicht op het bosch met de Her tenkamp. Op dezelfde étage is ook de groote keuken, die er op ingericht is elk denkbaar gerecht voior diner en lekkernijen van de patisserie in enorme quantums snel te leve ren. Alle imoderne machines zijn daarvoor aanwezig* 't Is 'duidelijk dat in een zoo up-to-date inrichting, ook een uitstekend orkest is en dat b\j afwisseling de radio zich doet hooren. Het is zeker van beteekenis ook mede te deelen dat de heer Van Vugt zqn nieuw xnboi bedrijf geheel door de Nederlandsche iiadustrie heeft doen inrichten, ondanks het teit dat meerdere benoodigdheden uit het buitenland tot lage ren prijs konden worden geleverd. Dat is een daad, die onder de huidige tijdsomstandigheden alle waardee ring verdient. De openstelling van het herboren café restaurant Van Vugt is heden zonder twijfel een groote verrassing; zijn gunstige ligging aan den wieg van en naar het Staatsspoor- station maakt het zeker weer tot de vaste halte, waas men gezelligheid en aangename verpoozing vinden kan. hooren, door eerst over muziek uit alle tijden te spreken en deze daarna te spelen, zou 't jammer zijn, wanneer door onbe kendheid, muziekliefhebbers van deze avon den zouden verstoken blijven. Ten overvloede zij gemeld, dat ook niet leden van de Volksuniversiteit dezen cursus kunnen bijwonen. Inlichtingen geeft gaarne Mevr. de Vooys, Markt 8. Hare Majesteit de Liefde. Dol vermakelijke operette-film. De geschiedenis van een barmeisje. De geschiedenis van een barmeisje! In derdaad, maar een heel gelukkige geschie denis, En wat voor 't publiek van 't aller grootste belang is, een heel vermakelijke geschiedenis1 Hoe kan liet ook anders, dat vermakelijke bedoel ik, als een film een rol bezetting heeft- als dezeKaWie von Nagy, Ralhp Arthur Roberts, Adele Sandrok, Otto Walburg, enz., enz. Zoo'n film moet een groot lachsucces worden!! Lia Kathe von Nugy is barmeisje, en een zeer lieftallig barmeisje, zoodat zij er een talrijke schare van aanbidders op houdt, die echter den een na den ander, van den Baron tot den Reohteanwalt toe, een blauwtje bij haar loopen. Ook Freddy van Millingen, is niet gelukkiger. Wel zou zij met hem willen dansen als hij haar trouwt. Die prijs is hein ecditer te hoog. Edoch, als hem kort daarop door zijn familieleden, aandeelhouders van de fabriek waar hij werkzaam is, zijn gevraagde loons- verhooging slechts zal worden toegestaan, ODder voorwaarde, dat, hij een bepaalde dame trouwt, gaat hij gekke dingen doen. Om zijn familie te blaineeren, vraagt hij Lia ten huwelijk en verschijnt zelfs met haar en haar vader, een gewezen circus- artist, op het diner dut ter gelegenheid van het fabrieksjubileuni wordt gegeven. Dat zioh*hierbij tal van uiterst komische ver wikkelingen voordoen, iaat zich raden. Ten einde verdere blamage van de heele familie te voorkomen zullen Freddy's wenschen worden ingewilligd, indien hij von Lia af ziet. En na lang aarzelen geeft hij toe. Het reeds bestelde verlovingadiner wordt omge zet in een feest ter eere van zijn mededirec teursschap en alles belooft voor de bedreig de familie reeds ten goede te zullen keeren, ais Lia ten tooneele verschijnt en ongezou ten de waarheid vertelt. De Baron, die me<le aanzit, krijgt zoo'n respect voor haar, dat hij zich zelf voorneemt: Zij zal zijn zevende vrouw worden. Hoe de twee geliefden elkaar tenslotte toah nog krijgen, en Hare Majesteit de Lief de zegeviert, ook over de familieleden, zal ik u niet vertellen. Dat moet u zelf gaan zien. De film is ongetwijfeld uw belangstel ling waard. m e u b a I n dekens karpetten eenige doeltreffende bescherming zien, niet alleen van de persoonlijke, met veel raoeito bijeengebrachte spaarpenningen, maar ook van de materienle, int-wllectueele en moreeie rijkdommen van de mensohheid. Cursus Volksuniversiteit. Willem Andriessen. Gaarne herinneren wij hen, die de ge woonte hebben tot het laatste oogenblik hunne inschrü'vingen uit te stellen, dat a.s. Dinsdagavond 3 uur in de zalen van het Hotel „de Zalm", Willem Andriessen zijn cursus over „Ontwikkeling der Klaviermu ziek" opent. Dat Willem Andriessen de grootste Ne derlandsche pianist ia van dezen tijd, is een onbestreden waarheid; de enthousiaste re censies in alle groote dagbladen na ieder concert waarop hij speelde, getuigen hier van. Nu, hij zich ook in Gouda wil laten Winkelweek in „De Korte Akkeren". Officieel geopend door burgemeester Gaarlandt. De winkeliersvereeniging „De Korte Ak keren" organiseerde een winkelweek, met daaraan verbonden een etalagewedstrijd, welke gisteravond werd geopend en zal du ren tot en met 5 November. Daarom was er in dat stadsdeel gisteren groote drukte, en baadden vele etalages zich in een zee van licht. Wanneer in de Korte Akkeren een winkelweek wordt gehouden, weet men dat de deelnemers hun allerbeste krachten in spannen, om de belangstellenden in aan trekkelijke, smaakvolle uitstallingen tot koo- pen te verleiden. En zoo is het ook deze keer. Vele fraaie etalages zijn er te bewon deren, en even talrijk zqn de prijzen die men kan winnen, terwijl men bovendien ver schillende avonden zal kunnen genieten van de Happy Fellow Band. In Het Verenigingsgebouw had gister avond onder gröote belangstelling van de zijde der winkeliers en in tegenwoordigheid van den burgemeester en mevrouw Gaar landt, en de wethouders de heeren Donker, de Witt Wy'n^n en Koemans de officieele opening plaats. De voorzitter der vereeniging, de heer M. A. v. d. Broek, sprak een welkomstwoord, en richtte zich daarin in 't bijzonder tot het gemeentebestuur en mevr. Gaarlandt. Met vreugde wees spr. op het groot aantal deel nemers, ongeveer vijftig, aan de winkel week en etalagewedstrijd. Burgemeester Gaarlandt, die de winkel week officieel opende, dankte allereerst voor de vriendelijke woorden door den voorzitter gesproken, en zeide verder dat het gebeuren in de Korte Akkeren de volle belangstelling van het gemeentebestuur heeft. Het stemt tot vreugde, vervolgde spr., dat ondanks de zeer slechte tijdsomstandigheden de Winkeliers blijven voortwerken en het ge tuigt bovendien van energie, saamhorig heidsgevoel en wakkere werkzaamheid. Wie aan de Korte Akkeren denkt, denkt aan die genen die met hun handen hun brood ver dienen. De directies van de Kaarsenfabriek, de Garenspinnerij en Wasscherlj, welke be drijven nog met volledig personeel werken, verdienen daarom wel de erkentelijkheid van het Gemeentebestur. Spr. wees verder op de werkverschaffing die velen werk geeft. De bedoeling van het Gemeentebestuur is om In onze gemeente werkgelegenheid te zoeken. In de Korte Akkeren zit een toekomst, vervolgde spr., en de winkeliers hebben dit begrepen, en zjj die de crisis zullen door maken, zullen daarna een toekomst hebben. Spr. wees verder op de uitbreiding van Gouda, die evenals in bijna alle gemeenten naar Oost en West plaats heeft. Ook de Korte Akkeren breidt zich uit en spr. hoopte dat spoedig meerdere huizen zullen verrq- f zen. De bewoners kunnen op de meewer king van het gemeentebestuur rekenen. Met de wensch, dat de winkeliers in de komende dagen een belooning zullen vinden voor de moeite die zq zich hebben getroost, verklaarde burgemeester Gaarlandt de win kelweek geopend. 4 Vervolgens werd koffie geserveerd en liet de 'Happy Fellow Band, die ook reeds eerder op den avond met muziek de bijeenkomst opluisterde, zich hooren in vroolqke klan ken van bekende moderne melodieën. Namens den heer Janssen overhandigde de voorzitter hierna aan burgemeester Gaarlandt een schilderstuk voorstellende het wapen van Gorcum. zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bq Apoth. en Drogisten. Burgemeester Gaarlandt dankte met eeni ge woorden voor de vriendelijke gedachte. Inderdaad denkt spr. met genoegen terug aan de jaren in Gorcum. Maar toch wegen deze niet op tegen die in Gouda doorge bracht. Met eenige vriendelijke woorden dankte de burgemeester ook den heer Jans sen. Vervolgens sprak namens de vereeniging „Door Eendracht Saamgebracht" de heer B. van Kersbergen, die o.m. wees op de samen werking tusschen de beide vereenigingen. Tot slot dankte de voorzitter de heer en mevrouw Gaarlandt, de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en de juryleden, de heeren Sibbes, Duchateau en Steinbach, die de etalages zullen beoordeelen. J. Calvijnschool voor M.U.L.O. Keizerstraat 69. De heer J. Christiaanse, onderwijzer aan de Ulo-afdeeling van bovengenoemde school, ontving een benoeming als onderwijzer aan de Chr. Uloschool te Alkmaar. Thalia-Theater. Eine Nacht im Paradies. Allergeeetelijkste film met bekoor lijke tafreeltjeu en wijsjes. Een film als dip van verleden week is in haar genre moeilijk te overtreffen. En het is daarom een ietwat gewaagde onderne ming om een van het zelfde soort daarop te laten vqlgen. Maar de productie van de Duitsche operette-films is blijkbaar onuit puttelijk, want „Eine Nacht im Paradies" brengt weer iets nieuws in ieder opzicht en op minstens even voortreffelijke wijze. Het is een film vol jokkentjes en halve leden. Walldorf (Ralph Arthur Ro- een zakenman die aan den grond begint ermee. Door een contract met rijken Gerd Brenken (Hermann Thimig) ipt hij er weer bovenop te komen en h\j it dan ook alle moeite om Brenken aan zich te binden. Van zqn laatste geld geeft hq een groot diner, maar op het laatste oogenblik zegt een zekere jongedame, freule von Biidingen af en Walldorf, die erg bq- geloovig is, beschouwd dit als een slecht voorteeken. Zqn vrouw weet echter raad- Een atelier-meisje Monika Böhnicke (Anny Ondra), dat haar nieuwe japon heeft thuis gebracht wordt tot freule von Biidingen ge proclameerd en moet voor groote dame spe len. Het tweede jokkentje. En zoo gaat het door met alle grappige en verwikkelde si tuaties, met de uitnemend spelende hoofd personen en met de vele ""andere aller geestigste typen; alles gedrenkt in vlotte amusementsmuziek en aardige liedjes. Een füm, die niet alleen boeit door de vele be koorlijke tafereeltjes, doet schateren van het lachen, oni de malle verwikkelingen, maar die ook telkens treft door fqne men- schelqke trekjes. Dit is een film die ongetwijfeld succes zal h«^ben; een succes dat alleszins ver diend zal zqn. En dan is er nog het voorprogramma, dat een allergeestigste teekenfilm bevat, die getiteld is: Ever try somebody else", en dan verder gaat met: „Ik doe het ook, maar als we bq elkaar behooren kan niets ons scheiden" en een komische film „Heriock Skolmes" een imitatie van den grooten de tective met bq'na dezelfde naam in een ma rionetten-tehater. Staking in de wasscherqen? Een ultimatum aan werkgevers. In de waschindustrie hier ter stede dreigt een conflict. Nadat de werkgevers per 1 Juli j.l. de collectieve arbeidsovereenkomst had den opgezegd, zijn langdurige onderhande lingen gevoerd, 'doch men heeft geen over eenstemming w^ten te bereiken. Dezer dagen hebben de industrieelen hun laatste voorstellen gedaan, welke neerko men op een algemeene loonsverlaging van 10% en o.m. het doen vervallen der bepa lingen, dat bij verzuim wegens verminde ring der werkzaamheden 70% en bq ver zuim wegens bedrqfsvertraging 100% van het loon wordt uitgekeerd. De ledenvergaderingen der drie samen werkende arbeidersorganisaties hebben deze voorstellen onaanvaardbaar geacht. Besloten werd den werkgevers een ulti matum te stellen dat de volgende week Za terdag afloopt. Wordt voordien geen bevre digende oplossing verkregen, dan zullen de werknemers op Maandag 7 November a.s. in staking gaan. Het conflict omvat negen bedrijven en betreft ongeveer 150 arbei- ders(sters). Vragen van het Raadslid H. W, aan Burgemeester en Wethouder? van Gouda inzake stempelvavaath voor werkloozen. Hat lid van den Gemeenteraad, de w, H, Zanen heeft heden het volgende riHU vragen tot Burgemeester en WethoJdeu van Gouda gericht: 1. Hebben Burgemeester en Wethoaden kenma genomen van het verslag der recht zitting van de rechtbank te 's-Gravenk» waarin behandeld is de Boskoopsche T stootjes en wparbü de heer Officier y» Justitie opmerkte dat: met medewerldn, van de overheid (in dit geval ons Stad.te stuur) inwoners onzer stad, o.m. ook fe heer Schoutense, aan deze opstootjes km. den deelnemen, daar hun, als werkeloorcn vrijstelling van stempelen was verleend' teneinde propagandistische arbeid te ver' richten? 2. Zoo ja, willen B. en W. den 'Bui schriftelijk mededeelen of hetgeen de hen Officier van Justitie verklaèrde op misver, stand berust of op waarheid? 3. In het laatste geval willen B, en W. dan mededeelen of de vrijstelling van stem pelen, wat een bevoorrechting kan zijn H. genover andere werkeloozen, verleend ia door het College van B. en W. of door den ambtenaar met den dienst der werkeloosheid belast, met of zonder medeweten of goed keuring van den Wethouder van dezen dienst? 4. Willen B. en W. in dit eerste geval de toezegging doen dat zij in 't vervolg, op geen enkele wijze, het deelnemen van Goud sche werklo zen aan dit soort van propa- gandavergaderingen, welke meestal relle tjes of opstootjes tot gevolg hebben, zullen bevorderen 5. En in het tweede geval," willen B. en W. dan maatregelen treffen die er toe lei. den dat dit soort van vrijgevigheid van den betrokken ambtenaar, dat mede tot zeer ernstige gevolgen kan leiden, zooals dit in Boakoop het geval is geweest, niet meer plaats vindt? P. R. Peek. Na 54 dienstjaren gaat heden Peek de dienst van de N.V. De Goudsche Machinale Garenspinnery verlaten. Toen hq op 12-ja. rigen leeftijd daar kwam, had hq al vier jaren in de baanderq het wiel gedraaid. Zijn diensten werden door de directie steeds ge waardeerd. Het opleggen van*zware riemen kon in 't bedrijf niemand beter dan Peelt, Ook het herstellen van riemen op tijden, waarin een ander niet werkte, maakte, dat allen weer op tijd konden beginnen. Allen, die hem gekend hebben in aqn goeden tijd, hopen, dat hij nog lang van zijn pensioen zal kunnen genieten. Het heeft H. M. de Koningin behaagd, aan Peek toe te kennen de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden Eere-Medaille in brons. Benoeming. Onze oud-stadgenoot de heer C. J. van Oostenrqk, onderwijzer te Maartensdijk, ia benoemd tot hoofd-onderwijzer te Ambt- Vollenhoven. Benoeming. De heer J. van Beek, directeur van ho sanna" heeft een benoeming ontvangen als directeur van de Chr. Gem. Zangver, b Ouderkerk a. d. IJssel. Benoeming waarnemend Griffier. Op Donderdag 27 October j.l. zqn be noemd en beëedigd als waarnemend Grif fier bq het Kantongerecht Gouda: 1. Mejuffrouw G. A. J. Liber, Rijksklerk le klasse bq voormeld Kantongerecht, wo nende te Gouda; 2. de heer Mr. G. J. Hovingh, wonende te 's-Grqvenhage. Een bijzondere reclame. Iets geheel nieuws voor Gondi. De firma J. G. Potharst en Zoon heeft het voornemen tijdens de Koop-meer-weken van 15 November tot 5 December, behalve de bonnen, als extra reclame practische huis houdelijke cadeaux beschikbaar te stellen. Voor meerdere bijzonderheden raadplege men de betreffende advertentie in dit num mer. Wandelsportvereeniging Gouda". Morgen, Zondag, maakt de Wandelsport vereeniging een korte tocht. Gewandeld wordt naar Reeuwqk en terug. Het bestuur hoopt dat alle leden precies om 9 uur pre sent zijn. Aan dezen tocht kan ook worden deelgenomen doof personen dfe geen lid zlin van de vereeniging. Voor volgende week Zondag wordt er langere tocht vastgesteld. Hervormingsavond in de St. Jaiwkerk. Maandagavond 8 uur heeft in de St. Jan* kerk een Hervormingsavond plaats. BW woord zullen voeren de predikanten Da. van Dqken Gz., Ds. J. P. C. ten Brink Ds. J. J. Simon. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 26 Oct.: Tannie Hubert"», d. van L, van der Kleq en J. C. de Gruql- 27 Oct.: Anthonius Maria, z. van J. weij en F. Nederhof. Johannes, z. van A- den Hertog en M. A. Rietveld. I Oct.: Casper Jacobus, z. van C, Jochems en A. M. Kalmeijer. ONDERTROUWD: 27 Oct.: M. L. T*J der Veeken en H. A. Heesbeen. A. en J. P. Boef. OVERLEDEN: 27 Oct: Nicolaaa pershoek, 3 j. Jannigje Hoogendljk, W r Agenda. 29 Oct. 8 uur Zaal „Concordia" Uitvoering 30 Oct. 10% u. v.m. Zaal „Central" Zeur straat Toeristenclub T-O.P. ledenverf. Muziekvereeniglng „D. E. S." 1 Nov. 8 uur in Hotel „de Zalm" Volkan"1 versiteit begin cursus Willem Andrieaa"' D. M. V AM VUGT TILRFOON 7711BO Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich bq af wezigheid van den huisarts bq de doktoren: B. G. J. Evers, Oosthaven 11 en A. C. A. Hoffman, Bleekerssingel 55. Apotheken. De apotheek van de firma Weqer enAloef- 1 hamer, Goutve 185, is tot en met 4 Novem ber des avonds na 8 uur geopend (des nachts echter alleen voor recepten. UIT PEN OMTREK. GOUDERAK. De gymnastiek- en athletiekvereeniging „T.H.O.R." alhier, heeft besloten om den jaarlqkschen propagaada-avond te houden in Februari 1933. De heeren H. Stoppelen burg, D. Blanken, M. van der Laan en J- Oskam werden aangewezen als leiders voor de verschillende te houden oefeningen. Voor de leden die werkloos zqn werd, voor wal betreft de contributie, een regeling getrof fen. De heer J. 'J. Oskam werd gekozen tot bestuurslid. HAASTRECHT Een hollend paard. Vrijdagavond omstreeks half acht is het voor een wagen gespannen paard van den heer de Br. te Stolwijkersluis losgebroken, en heeft hollend den weg naar het dorp ge vonden, waar het dier op de drukke Hoog straat heel wat consternatie veroorzaakte. Gelukkig werd niemand geraakt. Aan het einde van het dorp wist men een vracht auto schuin over den weg te plaatsen en toen werd het dier spoedig gegrepen, en aan den inmiddels aangekomen eigenaar Gevallen. Do eehtgenoote van den heer v. d. B. htid het ongeluk van de steenen trap achter liet woonhuis te vallen, waarbij zij zoo on gelukkig neerkwam dat haar linkerarm uit üe kom schoot. Het gelukte den dokter met da arm hier te zetten, waarop mej. v. d. B. naar de Wijkverpleging te Gouda ia ge bracht, waar de arm ingezet. Gemeenteraad Vlist. De gemeenteraad van Vliet is bijeenge roepen tegen Woensdag 2 November a.s., des voormiddags 10 uur, ter behandeling van de rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1931,, de gemeentebegroting voor 1933, en ter vaststelling van een aanvulling der algemeene poiitie-verordening met een bepaling betreffende de takken en boomen bij draden van het electrisch net. Vleeschkeuring. Door den vleesohkeuringsdienst, werd een varken bij den landbouwer v. V. voor de consumptie ongeschikt bevonden, waarop het cadaver onder politie-toezicht is vernie tigd. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WIELRENNEN. De Zesdaagsche Wielerwedstrijd in Amsterdam. Voor den Zesdaagschen wielerwedstrijd welke van 1824 November in het R.A.I.- gebouw wordt gehouden en waaraan, zooala wq reeds mededeelden, de 12 beste koppels wielrenners van alle landen zullen deelne men, wordt ook hier ter stede de gelegen heid opengesteld toegangskaarten voor de dag- en nachtwedstrqden te bekomen. Het sigarenmagazijn van de firma Van der Jagt, Hoogstraat belast zich met den voorverkoop. ONDERWIJS. I)e eerste Indië-vlieger, de heer A. N. J- Thomassen k Thuessink van der Hoop, doctor in de letteren en wijsbegeerte. De heer A. N. J. Thomassen a Thuesink van der Hoop, de eerste Indië-vlieger, die niet luit. van Weerden Poelman en den mecanicien v. d. Broeke den grondslag leg de voor de luchtlijn Amsterdam—Batavia, ri gistermiddag aan de Utrechtsche univer siteit gepromoveerd tot doctor in de lette ren en wijsbegeerte op een proefschrift, ge titeld „Megalietische oudheden in Zuid- Sumatra". Deze promotie van den vliegenden Hol lander, die onze Nederlandsche luchtvaart den weg wees van het moederland! naar de overzeesche gebieden in Ned.-Indië, ge schiedde uit hoofde van bijzondere verdien sten met lof. Zondag 30 October. GOUDA.- Rem. Kerk, 10| u. v.m. Ds. H. Beversluis, em. pired. te Schiedam, voor do Ver. v. Vrijz. Hervormden, onderwerp: „Stil zijn tot God", tekst Psalm 62 -.2. Luthersche Kerk, 10 u. v.m. Ds. Simon. Herdenking Kerkhervorming, liturgie, zangkoor. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5è u. n.m. Ds. ten Brink. Geref. GOmeente, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 5% u. n.m. Leesdienst. 31 Oct, 74 u. n.m. Ds. R. Kok van Vee- nendadl- Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. v.m en 5 n.m. Ds. J. B. G. CroeB. Ver. Calvjjn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. vj.m. en 5J u. n.m. Prof. J. Severijn te Utrécht. BOSKOOP. Ned. HerV. Kerk, 10 u. v.m. Ds. J. de Bruin te Rotterdam. 6 u. n.m. I>s. J. v. Woerden van Zwam- merdan|. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 9J u. v.m. Ds. Deur van Schoonhoven. 6JJ u. jn.m. Ds. Kleyne te Willige Lan ger ak. HAASTRECHT. Néd. HerV. Kerk, 10 u. v.m. Ds. de Voogd v d. Straaten. 31 Oct. 7 u. n.m. Ds.' de Voogd v. d. Straaten, Herd. Kerkherv. m. zangkoor. Gerèf. Kerk, 9j u. v.m. en 6J u. n.m. Ds. Erdmanj. STOLWIJK. Ned. Hervj. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Favangelisqtiegebouw, 9J u. v.m. De heer Lijklema te Waddinxveen. ADVERTENTIEN. Dankbetuiging Hiermede betuigen wq onzen hartelqken dank voor de zeer vele blijken van belang stelling zoowel buiten als binnen de stad, ondervonden bq ons 25-jarig huwelijk. FAM. VERBREE. GOUDA, 29 October 1932. Hieronymus v. Alphenstraat 12. Ondergeteekende betuigt zijn harte- 1 ij ken dank aan de GOUDSCHE BRANDWEER voor de vlugge, vrij willige hulp, waaraan het danken is dat de hofstede bewaard is gebleven inzonderheid zijn dank aan diengene die de Goudsche Brandweer heeft op gebeld. Ook zijn hartelijken dank aan den Burgemeester van Gouda, den Edel- Achtbaren heer E. G. GAARLANDT voor zijn tegenwoordigheid met zijn ondergeschikte politiemannen. T. BURGER, Landbouwer, Twaalfmorgen, Gem. REEUWIJK. BIEDT. ZIOH AAN: bq Dame of Heer, als huishoudster of in klein gezin, v. d. en n., P. G. en v. g. g. v. Brieven onder No. 4160, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD: leeftijd 14-—15 jaar. Zich aanmelden bij de N.V. KAASHANDEL-MIJ. GOUDA. voor vindt U In <ort «Tiendeweg 22 GOUDA HUISNAAISTER Bekwame huisnaaister biedt zich aan voor japonnen en kinderkleeding en verstelwerk. Brieven onder No. 4204, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. GEVRAAGD een Brieven onder Nq. 4197, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 8 Gelegenheid gezocht'voor 2 P®r" sonen, degelijk te komen gebruiken,i circa half één. 's Zaterdags en Zondags niet. Prijsopgaaf onder No. 4188, Bureau Goudsche Courant, Markt. 81. 10 TE HUUR, voor gezin zonder kin deren, aan de Westhaven. 10 Te bevragen: WESTHAVEN 60. TE HUUR: Brieven onder No. 4196, Bureau Goudsche Courant, Markt 81. 8 TE HUUR: (desgewenscht met winkelraam). Te bevragen: KUIPERSTRAAT 27. PÉ FABER GEDIPL. SPRAAKLEERAAR SPRAAKVERBETERING. Behandeling van Spr.-gebreken. Stotteren, Stamelen, Lispelen. Spreekuur: Zaterdag 2.303.30, GOUWE 6. 10 SLUIT U AAN bij de GECONTR. PARTICULIERE NACHTVEILIGHEIDSDIENST. Inlichtingen en tarieven b« den ondernemer P. NOOTENBOOM, P. C. Hooftstraat 4. VOOR HEDEN SPECIAAL AANBEVOLEN: LUNCHTONG 20 Ct. per ons GETRUFF. LEVERKAAS 28 WILDPASTEI 35 BOSCHBESSENJAM 36 ct. p. flacon HUZARENSALADE 35 ct. p. portie KALFSCROQUETTEN 15 ct. p. stuk Aanbevelend, A. J. OPSTELTEN, Teleph. 3082. Gevestigd 1905. MODEVAKSCHOOL. De wintermaanden zijn weer aangebroken, dames en meisjes die lust hebben heel ge makkelijk knippen en naaien te leeren, ge lieven zich spoedig op te geven. De beslist gemakkelijkste methode. Ook op de dag- lessen kunnen leerlingen geplaatst worden. Aanmelding Dinsdags, Woensdags en Don derdags aan de school GOUWE 127. DE DIRECTIE, Gouwe 127. van Overjassen en Winterjassen „als nieuw!" „DE PELIKAAN" GOUDA Stoomerij en Ververij vanaf 1907. lft Telefoon 30#6. GEVRAAGD, m. of vr., leeft. 18 a 19 j., goed kunnende typen en een nette hand schrijvende. Soli. m. opg. van ref. en verl. salaris onder No. 4206, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 20 van leder, dan wilde U zeker ook dat leder uit de looierij van Roes te Delft gebruikt hebben voor Uw schoen reparatie. Het is wel duur maar ook iets aparts. Wij gebruiken niet anders. HEEREN ZOLEN EN HAKKEN2.j- DAMES ZOLEN EN HAKKEN l'.BO Het beste leder, daardoor weinig reparatie, d ft t is een lang meegaan van Uw schoenen. Van alle groote plaatsen in Nederland goedkoope tweedaagsche spoor-retourbiljetten naar de Zesdaagsche. 's Middags 13 toi 18 uur: 1 Staanplaatsen 0.80. Zitplaatsen 1-50-—/ 3. j 's Avonds' 20 tot 5.30 uur morgens: Staanplaatsen ƒ1.75. Zitplaatsen ƒ2.50ƒ8. Alle» verhoogd met Sted. Bel. ZITPLAATSEN ZIJN ALLE GENUMMERD. Voorverkoop: Firma v. d. JAGT Hoog-straat 15 Telef. 2324. Pdsse-Par touts (met foto) alleen aan het R.A.I.-Gebouw verkrijgbaar. BON Op vertoon van deze BON geven wij van 29 tot 31 OCTOBER EEN HALF POND ZACHTE BANKET (gesorteerd) en EEN HALF POND KLEINGOED, zeer fijn allM ttsaman voor 4P oont. Alleen bij L. DE JONGH, Bank«tbakk«rij. DOELENSTRAAT La.

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 4