WIT SchoeitfouriiitufeH Echt en goed MODESHOW Carlton Hotel - Amsterdam VoorQouda Het Winkelhuis AUTO-BOXEN ld Ml- II MÉ Blg-Ben L. BINNENDIJK MAISON WORTH, PARIS Voor Waddinxveen Voor Reeuwijk. Accountantskantoor W. T. J. ABBEMA P' Kulper' taI1 Bob Crisler's White Lyres Orchestra, Jazz en Orquesta Fusellas Hermanos, Rumba en Tango. MAISON WORTH offreert aan elke dame een flacon harer meest exquise PARFUMS. ATTRACTIES Goudsche Courant Weekblad voor Waddinxveen Weekblad voor Reeuwijk PREDIKBEURTEN. nette DIENSTBODE Vriendin Ónze Manohetter Jassen „De Kleine Winst" Chevrolet of Ford Notaris J. v. Kranenburg Böuwmanswoning Wei- en Hooiland Wuroi lingir pijn verdunn? Lut II hij (LUX pedicunn Annie Verhuist S«1 f li J. L. BRUNS H. v. d. POOL GEBR. KAMPHUIZEN Stoomen of Varven „De Pelikaan" Gouda Wij OPENEN heden ons filiaal op Oosthaven Hoedenmagazijn „DE STER Lid Nsd. Inat, van Acc. VOORBURG Telefoon 720866 VAN WOUDESTRAAT 16. INRICHTEN BIJHOUDEN CONTROLE BEDRIJFSECONOMIE BELASTINGZAKEN BINNENLAND Goederenruil met Duitschland. Verwachtingen van het nieuwe instituut. Een eenvoudig systeem met groot® moeilijkheden. Een Centraal Bureau. Spoediger dan zelfs vele belanghebben den en insiders verwacht hadden ia, zoo meldt de Telegraaf, het centraal instituut ter bevordering van het normale# handels verkeer |ufl8|hen Nederland en Duitschland tot Btand gekomen. Het heeft zijn eerste werkzaamheden aanvaard en de practijk zal nu verder moeten uitwijzen hoe het zal werken en of het zal voldoen. Uiteraard is het thans nog niet wel mo- gatijk den aiird van de werkzaamheden van het nieuwe instituut tot in onderdeelen na I te gaan, de zaak bevindt zich immers nog in een allereerste beginstadium. Niettemin is het voor ieder duidelijk en een nadere oriënteering onzerzijds be- I vestigt dit daj de hoofdlijnen wel vast- I staan en dat de werkwijze in wezen niet I zal afwijken van die, welke tot. nu toe ook door de verschillende Kamers van Koop handel, welke zich met den goederenruil bezighouden, is gevolgd. De bedoeling is, dat diegenen uit de krin gen van landbouw, tuinbouw en industrie, die het initiatief lot dit plan genomen heb ben of er mede instemmen, zich tot het in stituut zullen wenden wanneer zij het Voor nemen koesteren goederen uit Duitschland j te betrekken. Het Nederlandsohe bureau zal daarvan mededeeling doen aan het Duit- sche bureau, dat waarschijnlijk in Dussel- dorp zal worden gevestigd en dit wendt «ioh te zamen met den Duitschen expor- I teur, die natuurlijk graag een order plaatst en daardoor gereedelijk zijn medewerking I zal verleenen, tot het Reicliswirtschaftmi- I nisterium te Berlijn, met de mededeeling, I dat Duitschland een order in Nederland kan I plaatsen, onder voorwaarde, dat daartegen- I over een bepaalde hoeveelheid Nederland- I eche goederen naar Duitschland uitgevoerd I zullen mogen worden en betaald kan wor- I den met vrije deviezen. Het ReiohBwirt- I schaftsministlrium geeft daartoe, als het «r mee accoord gaat, een z.g. „Genehmi- f gung" af. j Het bureau zal onder leiding staan van I de heoren Dr. F. W. Poathuma, B. Erke- lens, oud-vice-consul van Duitechland te Amsterdam en E. Henny te 's-Gravenhage. I De demonstratie in den Haag op 8 Nov. De houding van het N.V.V. Het hoofdbestuur van liet "Nederlandscli Verbond van Vakvereemgingen heeft, naar wij in „Het Volk" lezen, besloten 1. Aan de werklooze leden van de bij het N.V.V. aangesloten vakbonden, die door I hot deelnemen aan de demonstratie op 8 I November in Den Haag niet in de gelegen- I beid zijn, op dien dag te stempelen en I daardoor geen uitkeering bekomen, de ge- I derfde mtkeering te vergoeden; I 2. de daaraan Verbonden kosten voor re- I kening te doejp komen van het N.V.V. De burgemeester van den Haag heelt I medegedeeld, dat het in zijn bedoeling ligt, I in de vnjfH'urden eener eventueel® defmi- I tieve vergunning vast te leggen, dat. aan de I deuionstrati® met uitsluiting van alle an- I dere elementen, slechts mogen deelnemen 1 leden van de H.D.A.P, en van het N.V.V. De Kamerverkiezing in 1933. De O.S.P. I De lakkei meldt, dat aan het Kerstoon- I gres der Onafh. tioc. Partij Voorgesteld zal I worden, de Kamercandidatenlijst te doen I luiden: 1. p. j. Sohmidt, 2. K. K. van I Staal; 3. D. de Jager, 4. J. Mourite, 5. J. I de Kadt, 6. P. de Boer (Drachten), 7. F. I v. d. Goes. Het blad deelt verder mede, dat het oud- I Kamerlid en oud-voorzitter van het N.V.V. I K. Stenhuis, heeft verklaard, geen candi- I datuur te aanvaarden. Het (s -d Volksblad kan hieraan toevoe gen, dat. de heer Stenbuis voor een candi- datuur 'bedankt heeft, omdat hem niet een der eerste plaatsen ia toebedeeld. RADIO-NIEUWS. Zondag 6 November. Hilversum: V.A.R.A. 8-30 Tuinbouw- halfuurtje; 9.00 „Doe het Veilig". Ir. R. A. Gorter over: „Het voorkomen van brand door dampen, die met lucht ontplofbare mengsels vormen"; 9.15 Orgelspel; 9.40 Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 10.30 Filmkwartiertge; 10.50 Vervolg concert; 11.40 Toespraak door den heer G. J. Zwert- broek; A.V.R.O. 12.00-2.00 Concert door liet Omroeporkest en zang; 2.00-2.30 Boe- kenhalfuurtje, 2.30-4.00 Concert door het Concertgebouw-Orkest en viool; 4.00-4.45 A.V.R.O. Molière-cyclus. III. De Vrek; 4.45 —5.00 Gramofoon en sportuitslagen; V.A. R.A. 5.00 Kinderurntje; V.P.R.O. 6.00 Halve uren met boeken. Mr. R. Houwink over: Hadewych: Een bloemlezing door Dr. Jo hanna Snellen; 7.00 Kerkdienst uit de Ned. Prot. Bond te Utrecht. Spreker: Dr. K. F. Proost te Rotterdam; A-V.R.O. 8.00—8.15 I Nieuw»- en sportf^richten8.15—9.00 Gra mofoon en Concert door het Concertgebouw- Orkest; 9 009.30 Serie „Wat zoudt gij doen in dit geval?" Opvoering van „Avondwol ken"; 9.30—9.45 Zang en pianospel; 9.45— 10.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 10.00— 10 15 Zang en pianospel10.15-11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00-12.00 Gramofoon. Huizen: K.R.O. 8.30-9.30 Morgenwij ding; N.C.R.V. 9.30-10.00 Gramofoon, 10.00 -10.30 Orgelbespeling; 10.30 Kerkdienst uit I de Ned. Herv. Kerk (Domkerk) te Utrecht. I Voorganger: Dr. J. F. Beerens; na den I dienst tot 12.16 Gramofoon; K.R.O. 12.15- I 1.45 Concert door de K.R.O.-Boys; L45- I 2.10 A. van Domburg over: „Film"; 2.10— I 2.30 A. J. D. van Oosten over.- „De Drui venplukkers", 2.30-4.00 Concert door het K.R.O.-Orkest; 4.00-6.00«Ziekenlof uit Bloe- tuendaal N.C.R.V. 5.00-5.20 Orgelbeep* ling. 5.20 Kerkdienst uit de Geref. Kerk ,e Voorganger: D« S. Oudkerk, na den dienst tot 7.45 Ge wijde muziek, K RO 7.45-8.10 Dr. J. Sas- STADSNIEUWS. GOUDA, 5 Nov. 1982. Gemeenteraad. De bespreking van de Zaterdag avond nlarkt van de agenda afge voerd. Het op de agenda voor de zitting van den gemeenteraad op a.s. Maandagavond I voorkomende voorstel betreffende de Zater- I dagavondmarkt zal in deze zitting niet in I behandeling komen; het is van de agenda afgevoerd. Als nieuw punt zal aan de orde worden gesteld het voorstel vap B. en W. tot het inbrengen in het Gemeentelijk Grondbedrijf van de uiterwaarden aan den IJssel, welke in werkverschaffing zal worden opgehoogd. Extra Bteunverleening aan werldoozen. Het Nationaal Crisis-Comité heeft op ver zoek van B. en W. d.d. 4 Aug., in verband met de bijzondere omstandigheden en het buitengewoon groot aantal werkloozen een extra steun beschikbaar gesteld van 1500 onder beding dat ook de gemeente een ge lijk bèdrag voor dit speciale doel voteert, evenals zulks het geval was met de in Dec. 1931 beschikbaar gestelde 8000.— iB. en W. stellen nu den Raad voor ook thans een gelijk bedrag van 1500.— voor extra steun toe te staan. Legesheffing voor bouwvergunning I en vergunningen. In de Raadszitting van 28 Sept. j.l. is de toen aan dg orde gestelde wijziging der legesverordening naar aanleiding van de door den heer Dessing geopperde bezwaren tegen de voorgestelde leges voor bouwver gunningen teruggenomen. Thans wordt ze opnieuw en gewijzigd aan den Raad tor vaststelling aangeboden. Thans wordt voorgesteld te heffen: „voor een vergunning, bedoeld in art. 6 eerste lid sub a der Woningwet, of inge volge art. 2 der Bouw- en Woningverorde- ning der gemeente Gouda, behalve het ge wone recht, de volgende rechten: wanneer de kosten voor het bouwen, ver bouwen of uitbreiden, waartoe de vergun ning wordt verleend, de geheele afwerking inbegrepen, beloopen: 15,000.of minder 2% gro mille met een minimum van 2.50; meer dan 15.000.en niet meer dan 25.000.— 87.50 benevens 2 pro mille, be rekend over elke 1000.— boven 15.000; meer dan 25 000.en niet meer dan 100.000.— 57.50 benevens 1% pro mille voor elke 1000.— boven ?5.000.—en meer dan 100.000.— 170.— benevens 1 pro mille voor elke 1000.— boven 100.000.—. Wanneer B. en W. zich niet met de over te leggen begrooting van kosten kunnen vereenigen, worden deze door hen geraamd. Voor de vergunningen ingevolge de Hm- I derwet wordt thans een vast bedrag vou?1- I gesteld van 3.50. Tot nu toe was 1*—, I 1.50 of 2.—. Thalia-Theater. Man braucht kein Geld. Een vrooljjkc geschiedenis door bekende sterren gepeeld. Heinz Rühnxann en Hans Junkermann vervullen de hoofdrollen in deze vroolijke film, hetgeen een verdere aanbeveling over bodig maakt. Het schema van de film is al van heel wat blijspelen en fihns het stra mien geweest waarop in fleurige kleuren allerprappigste patronen worden geweven de dikke of minder dikke vriendschap tus- Bchen de familie en de Amerikaansche oom die op en neer gaat met de welvaarts-ups end downs van die oom. Echter oom heeft geen cent, en toch wordt hij voor millio- nftir versleten. Credieten worden aangebo den, het kleme plaatsje komt tot groote bloei, de industrie krijgt een wereldnaam en werkeloosheid is verdwenen. Geweldig is het tempo waarin we worden meegesleurd van de eene grap naar de andere, van pa rodie op parodie, en langs de fraaie decors. De dne komieken in deze film, hebben \an hun rol tot in de fijnste nuances afge werkte, geestige karakterfiguren gemaakt. sen O.P. over- .Economisch leven"- 8.10— 8.15 Voetbaluitslagen; 8.15-8.45 Concert door de Stafmuziek van het 5e Reg. Inf. 8.45—00 Voordracht Idoor Vera Lajana' 9.00-9.30 Vervolg concert; 9.30-9.45 Nieuws 9-46~1000 Vervolg concert; 10.00 Voordracht door Vera Lajana; 10.20 -10.40 Vervolg concert10.40-11.00 Epiloog ten, vooral Maurice Chevalier's zwaaiend hoedje, zijn knipoog en ietwat pedant, op treden worden op vermakelijke wijze nage bootst. Dan is er nog een geestige twee- acter, met den bekenden komiek Charley Chose. Cursusavond der Christelijk Dem. Unie. De Chr. Dem. Unie houdt haar maande- lijksche cursusavond voor haar leden, abon- nee's en geestverwanten op Dinsdag 8 No vember a.s. des avonds 8 uur in het gebouw „Tot Heil des Volks" Pepersiiliat. Als^pre- ker treedt dien avond op den heer R. v. d. Brug, met als onderwerp „Christendom en •socialisfae". Oudheidkundige kring „Der Goudc". Gisteravond ij ad in een der zalen van „Concordia" de eerBte algemeene vereeni- ging plaats van do Oudheidkundige Kring „Der Goude", welke door vele belangstel lende leden was bezocht. In deze vergadering zijn de statuten en het Huishoudelijk Reglement vastgesteld en word het voorlooRig bestuur, bestaande uit d® heeren Dr. Mr. J. Smit w.n. voorzit ter, H. de Groot w.n. secretaris, D. A. Goe- dewaageu, P. D. Muylwijk, Deken Van Rooy, A. R. van de Putte en 1'. de Vos tot definitief bestuur gekozen. Het dagelijksch bestuur zal door het be stuur zelve worden aangewezen. Het aantal leden der vereeniging be draagt thans 56. Chr. Orgel-Comité. Lezing over Palestina. ■Voor het Christelijk Oreglcomité spreekt op Maandag J November te 8 uur dos avonds in de Kleine Kerk over Palestina, de heer J. J. Holtenlof Jr. uit Wassenaar. De lezing zal worden verduidelijkt door mooie lichtbeelden. Voor meerdere bijzonderheden raadplege men de betreffende advertentie in dit blad. Daarom alleen reeds is deze film een be zoek waard. Want heel het scenario luch tig, grappig, doet telkens schateren van het lachen. Een film om in deze trieste regen dagen van te verkwikken Het voorprogramma houdt in twee inte- i res8ante journaals, met o.m. prachtige op namen van een zonsverduistering. Verder imiteert Betty Boop verschillende filmartis- Scheepvaart door de IJseelhavensIuis. Gedurende de maand October kwamen door de IJsseJhavenaluis 315 schepen inhou dende 15.900 ton. Verder 1 houtvlot, groot 4 koppels of 9 lagen hout. Ned. Ver. voor Huisvrouwen •fd. Gouda. Demonstratiemiddag Woensdag 9 Nov. De afd Gouda van de Ned. Ver. van Huisvrouwen organiseert een demonstratie- middag op Woensdag 9 November a.s. te 3 uur in Hotel „de Zalm"* Op dezen demonstratiemiddag waar o.m! de firma „Alja" uit Amsterdam, het speci- aaliiuis ter bevordering van de lichaams cultuur, met speciale modellen gezondheids- massagegordels uitsluitend naar maat, en verschillende andere firma's aanwezig zul len zijn, zal ook een kleine tentoonstelling zijn van Lu to-poppen. De Luta-poppen her inneren sterk aan de Kathe Kruse-poppen Er zal verder ook ander speelgoed zijn uit den kunsthandel van mevr. Soeters. Mevr. Soeters heeft zich, zooals men weet, tot taak gesteld, behoeftige kunste naars of personen, die om de een of andere reden (b.v. epilepsie) genoodzaakt zijn thuis te werken, in deze moeilijke tijden bij den verkoop hunner voortbrengselen naar haar beste krachten behulpzaam te zijn. Dit is een doel, dat ieder onzer prijzenswaardig zal vindenom het te bereiken, kan ze ech ter goede hulp niet ontberen. Als bijzondere attractie zal de firma Alja het nieuwste model „Aljan" verloten. Het heden verschenen nummer van het Maandblad van de afdeeling, bevat een ver slag van de feestelijke herdenking van het 20-jarig bestaan van de Vereeniging, een levensschets van Gerard Hauptmann van de hand van den hear Leo Strauss en andere 1 interessante bijdragen. Voorts wordt er in vermeld dat het be stuur de oprichting van een Bridgeclub overweegt. Eddy Krom gekozen in het voorloopig Nederlandsch elftul. Do keuze-commissie van den K. N. V. B. heeft onzen stadgenoot, de Olyrapiu-speler E. Krom, in het voorloopige Nederlandsch Elftal gekozen, dat Woensdag op het Sparta- terrein tegen Northampton Town speelt. Reeds meermalen i8 Krom in een proef- elftal uitgekomen van do Zwaluwen en ver tegenwoordigend tweede klasse-elftal. Wandelsportvereeniging „Gouda", k Men verzoekt ons te melden dat de tocht vV>r a.s. Zondag naar Moordrecht niet zal aanvangen om 9 uur, maar om 10 uur. Het arbeidsconflict bij de N.V. Beschuit-, Koek- en Suikerwerk- fabriek v.h. Gebr. Dercksen opgelost. Meldden wij gisteren dat de Ryksbemid- delaar Prof. Mr. A. C. Josephus Jitta de partijen, betrokken by het dreigend conflict by de N.V. Beschuit-, Koek- en Suikerwer- kenfabriek v.h. Gebr. Dercksen alhier, tot een bespreking hedenmiddag te 's-Graven hage had opgeroepen, thans kunnen wij mededeelen dat die bespreking niet zal plaats hebben, aangezien de partijen, de directie-Dercksen en de hoofdbesturen der betrokken werknemers-organisaties in een gisterenavond gehouden conferentie over de wijziging der arbeidsvoorwaarden tot over eenstemming zijn gekomen. Hiermede is dit arbeidsgeschil tot oplos sing gebracht. De Bakkersbazar verplaatst naar de Noodgodstraat. De Bakker's Bazar aan de Westhaven, eigendom van mej. Konings, is verplaatst van Oosthaven, naar een geheel modern in gericht pand in de Noodgodstraat. Het nieuwe winkelhuis ziet er met zijn groote spiegelruit aardig uit. Het is ver bouwd naar bestek en teekemng van den aannemer Chr. G. T. de Jong, di® in korten tijd het bestemde pand in een moderni win- kelhuis heelt herschapen. De eIeotiiaohe ge leiding werd gelegd door den eleotricien Mimpen, het schilderwerk werd veiworgd door de firma Van Soest. Mej. Konings zorgde voor een smaakvolle etalage en inrichting van den winked, die ongetwijfeld de aandacht zal trekken Wij wenschen haar ,n haar nieuwe omgeving veel succes. Loop der bevolking. Gevestigd. F. Timmers, chemiker, van Hillegersberg, Kleiweg »u9b naar Kru gerlaan 40; A. B. v. d. Griend, van Heerlen, Gasth.str. 16, naar Boachweg Z; M. J. C. Met, lJ.verpl., van Zaandam; Oostzijde 42b, naar Krugerlaan 130; H. M. M, v. d. Meer, van Oegstgeest, Nassau'aan 6, naar Klei weg 27; W. Kroiss, bloemist, van Hillegers berg, J. v. Oldeab.laan 18, naar R. v. Cats weg 46; B. Worst, timmerm., van 's-Graven hage, Miquebtr. 142, naar P. C. Uothstraat U; B. J. v. d. Berg, stoker, "van Uithoorn, Arasteldyk Nri. 49, naar Voadelstraat 52; W. J. van Eijk, slager, van Ouderkerk a. d. Iossel B 80, naar Zeugstraat 73; M. Gulde- mond wed. J. L. v. d. Berg van Utrecht, Schipbeekstraat 56, naar Burg. Martenssin- gel 36; A. Koolmees, landarb., van Nieuwer- Eerk a. d. IJsj-l B 80 naar Boschweg 80; J. Post, schipper, van Hoogeveen a. b., naar Boomg.st 77; H- M. L-,.Pold, van Rotterdam, Kral. Piaslaan Llf^naar Blet- kerssingel 15; G. J. v. Kif terne, tuinder, van Rotterdam, Aert van Nesstraat 42b, naar Houtmansplantjoen 10; J. J. Feit Zoet, kapper, van Tiel, Waterstr. 68, naar Zout- manstr. 56; G. C. Meen, ve^pl, van J'ub- 'bergen, Fleringen C 57, naar Krugerlaan ISO; J. J. Ph. de.4 Boer. van Middelburg, Wagenaarstr. p 02, nair Eleekerssingel 20; R* Hooimejjei1, ar.oed., van 's-Graven hage, A. v. Eueienstr. 6, naar Gouwe 107; J. P. Rozeboom, van Driebergen-Rysenburg, Parklaan 41, naar Turfmarkt 6; E. A. M. Enzlin, naaister, van 's-Cravènhage, Hoog straat 35, naar Snoystraat 5; C. Laan, huis schilder, van Reeuwijk, WethV Venteweg H 142, naar R. v Catsweg 37; L. G. Veldt, van 's-Gravenhage, Gebr. Deynoqtweg 9, naar R. v. Catsweg 37; E. H. v. Leiden, van Veghei, Middegaal A 4289, naar Markt 9; C M. W. Lensen, db., van Schoonhoven, L. Weistraat 18, naar tir. Fiorlsweg 77j D. Nuvelstyn, kleerm., var. St. Michelsgestel, naar J. Kottenst. 20; E. Vermeulen, van Bergen (N.H.), Loudelsweg 20, naar Wil- lens 105; G. Speksnijder, db„ van Stolwijk D 2, naar Markt 39; G. W. den Boggende, kapper, van Sliedrecht, Stationsweg 9, naa- Erasmnsstraat 1; J. Aarts, arb., van O. en N. Gastel B 84, naar Nieuwehaven 64; C. Mies, arb., van O. en N. Gastel B 84; y. Woerden, van Haarlem, Badhuisstr. 32rd„ naar Gouwe 170; W. E. Stracke, bedrtjfsl., van IJsselmuiden I 112, naar Turfsingel 48; O Mies, grondw., Tan Schaesberg, Hoog- ÜLT i "J"" Boelekl«l<i A,. de Jong, wegw. N. S., van Reeuwijk, Stein K 64 Yf^rdUk 23; M' M*11"». van Dordrecht, Anjelierstr. 13, naar Begentesse- kela, Wartburgkade 245, naar van Bever- ,17; T' N' A' v' d W°tf. "lager, van Ridderkerk A 29b, naar Kleiweg 95; H. v. d. Bor, landb., van Zevenhuizen, Breede- weg 15, naar Goudkade 14; L. v. Vliet, db van 's-Gravenhage, J. P. Coenstr. 11, „aar Walvisstraat 21; S. Q. A. Heemskerk, boomkw., van Doorn, Kampweg 16, naar 2e Modeshow van het' Modéjiuis Worth in het Carlton-Hotel te Amsterdam. Het Carlton Hotel in Amsterdam ïal 1 tweede éclatante gebeurtenis in zjjn wint., programma op Zaterdag en Zondag 12 18 November opnieuw een grootsche mJ° show orgamseeren en wel van het beroemd, modehuis Worth, 7 Bue de la Paix pari. De 10 mannequins van dit modehuis ,ól len een verscheidenheid van wintercreafa op alle gebted toonen. De oogen van I dameB zullen zich kunnen vergasten aim „Prmtania" een Robe du soir en crêpe sable aveo petite cape of wel aan het model Lind bergh (wandel-eoatuum) ensemble en lai nage fantaisie bleu saxe. Het behoeft geen nader betoog dat Mai- son Worth een der allereersten in Parijs h en alom beroemd om de buitengewone se distingeerdheid van hare modellen en df mooie doch sobere coupe, die al haar crea ties kenmerkt. Deze modeshows beloven iets zeer bijzonders te zullen worden. De prettige stemming zal verhoogd wor den, doordat twee uitgelezen orkesten de muziek zullen verzorgen en wel Bob" Cris- le's White Lyres Orchestra, Jazzband U waarschijnlijk wel bekend door «yn regel matige uitzendingen over de RWi0 paris" en het rumba en tango-orkes/t „FU8elles Hermanos", voor het eerst op het vasteland van Europa na een langdurig optreden in Zuid-Amerika, namelyk in het Plaza te Buenos-Aires. Als dans-attractie zullen aanwezig z(jn „William Farrar Yvonne", danseurs mon dains. zy'n Poeders alleen, wanneer zy de hand- teekening dragen van den fabrikant A. Mynhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespynpoeders, Hoestpoeders, Wormpoe ders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. Schoolstr. 15; G. v. d. Bor, arb., van Zevea- huizen, Dorpsstraat 160, naar Goudkade 13; P. G. Wiezer, schoenm., van Amsterdam, Osdorperweg 10, naar Helmersstraat 9; W. J. W. Merthen, monteur, van Lissabon, naar Boelekade 25; G. A. A. Brederode, bedr.leider, van Leeuwarden, G. Japics- straat 2, naar Burg. Martensstr. 3; D. van Dam, van Ouderkerk a. d. IJssel C 166, naar Karn.sloot 191; J. J. Kling, vas Amstedam, Marco Polostr. 73 I, naar Oosthaven 69; C. Huizer, groentenkw., van Waddinxveen, Jaagpad 51, naar Willens Ï59; W. v. d. Bas, van Reeuwyk, Middelbufg B 10, naar Willens 159. Een nieuwe Winkel van het Hoedenmagazijn „De Ster". Het dameshoedenmagazijn „de Ster" aan den Kleiweg heeft eed tweede hoedeninode- huia geopend in het/pand Oosthaven, hoek Noodgodstraat, waar vroeger gevestigd was d® brood- en banketbakkerswinkel van den heer Vermey. Het nieuwe modehuis ziet er .zeer smaak vol uit. Het heeft een keur van aardige hoedjes geëtaleerd, die zeker vele dameg er toe zullen brengén zich van een nieuw hoofddeksel te voorzien. - V-. *e Schouwburg-Bioscoop, Hans Albers op zijn best. Na een inderdaad bijzonder goed verzorgd voorprogramma, brengt de voortvarende directie van de Schouwburgbioscoop ons de nieuwste succesfilm van Hans Albers en Kathe von Nagy, „Der Sieger", Hans de Overwinnaar, een film, die in de plaatsen waar zij reeds werd gedraaid, wekenlang de grootste successen oogstte. De populaire acteur overtreft hiermee, zoo mogelijk, zijn vorige creaties. Weer is hy de onweerstaan bare charmeur, die de tallooze moeilijkhe den, welke hem in den weg komen, telkens weer weet te overwinnen en uiteindelijk de zege weet weg te dragen. Als telegrafist wint hy een klein kapitaaltje, dat hij op de aantrekkelijkste wyze weet te gebruiken. Even snel als hy 't heeft gekregen, ver dwijnt het. Desalniettemin is dit de aanlei ding tot zijn verdere successen. Hij ontmoet een betooverend-knappe jonge dame. Onver, vaard waagt hy den aanval en heeft succes! De schoone onbekende onthult zich als He- lene Ponta, de dochter van een New-York- schen bankier, die met vader en verloofde, Mr. Hunter, tydelyk in Europa vertoeft. Men maakt met elkaar kennis en Hans noo- digt Helene uit, om denzelfden avond met hem in „Perroquet", het mondainste res taurant van de stad, te soupeeren. Helene zegt niet neen, want de koene „Draufgan- ger" bevalt haar eigenlijk veel beter dan haar verloofde, die slechts voor ijshockey en bridge belangstelling heeft. Hoe deze allerleukste charmeur, het schoone ryke meisje weet te veroveren, het is alles even amusant. Genoeg zij dat Hans Albers, hoe penibel de situaties ook mogen schijnen, deze op een uiterst handige en geestige wyze weet te ontwarren en inder daad steeds „der Sieger" blijft. Een aanbe veling voor een Hans Albers-rolprent kan, als volkomen overbodig, wel achterwege bly'ven. Goede wyn behoeft geen krans. Kring Gouda van A.R. Propagandaclubs. Op Woensdag 9 November a.s., des avond» 8 uur, hoopt in Gebouw „Daniël" Groenen- daal (ingang Naaierstraat) te Gouda, op.t® treden de heer J. Schouten, van Rotterdam» lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, met het onderwerp „Het probleem def Werkeloosheid" (gezien van A.R. stand- punt). De verkiezingsactie wordt door den kring „Gouda" ingeluid door het houden van bo vengenoemde vergadering. op ZATERDAG 12 NOVEMBER by het grand diner-dansant en op ZONDAG 13 NOVEMBER de afternoon-tea in het DINER-DANSANT: 6.—. AFTERNOON-TEA: f 2.50. loegang tot de afternoon-tea uitsluitend °P vertoon van reserveeringskaart. 70 TELEFOON 34000 (16 lijnen). fnV" 'gen 'schitterend programma. De directie van het Réunie-Theater gaat voort met ons steeds het beste op filmgebied te brengen. Deze week draaien er wederom twee jflofdnummers, waarvan het moeilijk te zeg- «n is, welke de beste kan worden genoemd. Naeen zeer uitgebreid en gevarieerd voor programma, waarin wij o.a. worden binnen leid in de befaamde amusements-inrich- Üngen van Londen, en ons een zeer geestig teekenfilmpje' wordt voorgevoerd, getiteld i(De gekke kat als Don Juan", zagen wy vervolgens een zeer goede opname van Hamburg, haar industrie, haar haven en bedrijvig zakenleven. Naar de directie ons mededeelde, ligt het in het voornemen om in den vervolge iedere week een dergelijke film te vertoonen. Een loffelijk plan! Hierna komt het eerste hoofdnummer „De vrouw in Hermelijn", een zeer goede film, vol spanning, liefde en romantiek. Ty'dens den oorlog tusschen Italië en Oostenrijk om streeks 1800 wordt het huwelijk gesloten tusschen de lieftallige gravin van Beltraiii en den jongen graaf Adrian, kapitein bij een der garderegimenten van het Oosten- rijksche leger. Adrian trekt ten strijde, en de bekoorlijke jonge bruid, welke rol ver vuld wordt door de bekende filmster Corine Griffith, blijft droevig achter; De Oosten- ryksche troepen nemen ondertusschen het slot in, en de bekoorlijke gravin wordt be laagd door een der hoofdofficieren. Wy zul len U het verdere verloop van deze span nende film niet verklappen, wij zijn er van overtuigd, dat alle bezoekers van deze ro mantische film zullen genieten. Als tweede hoofdnummer gaat „De In dianen van Navojo's", een film, Vooral be zienswaardig door de voortreffelijke natuur opnamen. Het is een sensationeel verhaal van de strijd tusschen blanken en roodhui den. Een voortreffelijke film! Het orchest onder leiding van den emi- nenten kapelmeester Wilhelm Gründer, illustreert het gansche programma weder om op buitengewoon goede wijze. Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling. Zondag ochtend a.s. wordt in de Reünie Bioscoop een film vertoond, n.l. „Pantser kruiser Potemkin" van Eisenstein, De heer W. Romyn, redacteur van de Sociaal-Demo craat, zal dien ochtend spreken over „de lessen uit de geschiedenis van het Russische Socialisme". Bevorderd tot Bemi-arta. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is gistermiddag bevorderd tot semi-arts de hedT E. J. A. M. Hoffman, alhier. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 4 Nov.: Greta, d. v. J. fl. Heus en G. Kelder, Vondelstraat 53. Ludwig, z. v. H. van der Pool en A. J. Verboom, Uappenersteeg 5. ONDERTROUWD: 3 Nov.: G. Romijn en N. Warmolts. C. A. Bennis en A. J. Pre- voo. O. J. van den Bout en M. Mallon. 0. LoenderBioot en M. JBoot. OVERLEDEN: 3 Nov.: Constant Anton Scliotboxgh, 63 jaax, Agenda. 5 Nov. 8 uur zaal Kunstmin Fees tav jr.d Ned. Ond. Genootschap. 5 Nov. 3 uur Vredebest Schietoefening Byz. Vrjjw. Landstorm. 7 Nov. Blauwe Kruis 8 uur Goudsche Red dingsbrigade Damescursus onder leiding van Dr. v. d. Nagel. 9 Nov. Centr. Reddingsbrigade School No. 7 Pr. Hendrikstraat, Medische cursus. 9 Nov., 3 uur. Hotel „de Zalm". Demon stratiemiddag voor de Ver. van Huisvrou wen. Tentoonstelling van Luta-poppen. 9 Nov., 8 uur. Geb. „Daniël", Groenendaal. Het Kamerlid J. Schouten over „Het pro bleem der werkloosheid" voor de Kring Gouda van A.R. Prop. Clubs. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich by afwezig heid van den huisarts by de doktoren: E. D. Meeter, Fluweelensingel 59 en A. J. Kettler, Gouwe 95. Apotheken. De apotheek van den heer F. A. Dee, Westhaven 14, is tot en met 11 November, benevens den daarop volgenden nacht, des avonds na 8 uur geopend (des nachts echter alleen voor recepten). UIT DEN OMTREK. BERGAMBACHT Auto met varkens omgeslagen. By het Bergstoepsche Veerjaasseerde he denmorgen tegen half tien een groote vrachtauto van de Ver. van Varkenshou ders te Bergambacht en Kekkerkerk, be laden met varkens. In een bocht van den weg stond een melkauto van de N.V. Amil- ko, waarvan de chauffeur bezig was, bus sen melk te laden. Om den man niet aan te tyden week de chauffeur van-de varkens auto wat te ver uit, met het gevolg» da deze van den dyk liep. De zware wagen sloeg om en bleef, onderstboven, hangen te gen een tak van een boom, terwijl de var kens er alle uitvielen. De chauffeur wis rich ongedeerd uit de cabine te bevrijden. Tegen den dijk staat ter plaatse een Woonhuis en op het trapje, dat vandaar haar den weg loopt, liep een kind, dat ver moedelijk verpletterd zou zyn als de auto niet tegen de boomtak was blijven hangen. Een der varkens brak by den val een Poot. Met de hulp van vele personen gelukte bet na groote moeite, de ander, die zich naar alle kanten hadden verspreid, te van gen en onder te brengen in een schuur van den heer Ooms. Met een andere auto, die inmiddels was Ontboden, werden de dieren daarna verder getransporteerd. 30.000 inwoners en de vele duizenden in de omgeving is het de 7600 inwoners is het HET 4500 inwoners is het HET die de adverteerders de grootst mogelijke publiciteit verschaffen, ze komen in elk huisgezin. jggp Adverteeren in deze bladen beteekent Uw afzet gebied vergrooten, Uw geld uitzetten tegen hooge rente. Geen enkele reclame geeft betere resultaten. Vraag de billijke voorwaarden aan het Bureau: MARKT 31 GOUDA JTEL. 2745. BOSKOOP, a Een Bridge Club.' Hier ter plaatse worden pbgingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een Bridge Club. Voor de wintermaan den is dit zeer zeker een aangename bezig heid en men twyfelt niet of velen zullen hun kaartje inzenden. Gemeenteraad. Tot leden der commissie van toezicht op het'algemeen vormend lager onderwijs wer den in de jongste raadzitting herkozen D. Mesman en J. Zwartendijk. Tot leden van het Burgelyk Armbestuur werden eveneens herkozen Mevr. Mathot- Faay en KI. Verkade. Het afwijzend prae advies van B. en W. om niet over te gaan tot straataanleg in de Tuinstraat, werd met 7 stemmen voor en 6 tegen aangenomen. Vervolgens werd de gewijzigde steunre geling aangenomen, terwijl werd besloten om een brandstoffenby slag te verleenen van ten hoogste f 1.— per week en per ge zin. Aan B. en W. werd een crediet verleend van 1198.— voor de samenstelling van cursussen voor jeugdige werkloozen. f Tot leden der commissie voor werkloozen- aangplegenheden werden herkozen de hee ren H. Redegeld en L. 't Hart, en gekozen in de plaats van den heer C. J. v. d. Wolf de heer M. Jongejan, Viertal Rem. Geref. Gemeente. Ter voorziening in de vacature van pre dikant bij de Rem. Geref. gemeente alhier en te Waddinxveen, is het vólgende alpha- betische viertal opgemaakt: bs. ten Brug- gencate, Ds. Mispelblom Beyer, Da. van Rooy en Da. Wiardi-Beckman. GOUDERAK. De gemeentebegrooting aangenomen. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad is de begrooting thans in de 4e zitting aangenomen met 6 tegen 1 stem. Voor stemden de beide wethouders en de heer de Jong. Onder protest hebben voor gestemd de heeren Jac. de Bruijn, P. H. Hofman en J. J. Boer. De heer Vleg- geert bleef bij zij/i eerst ingenomen stand punt en stemde tegen. Deze geschiedenis heeft intusBchen de gemeente aardig wit geld gekost: vier raads zittingen en 6 raadsleden naar den Haag. Wij zullen nu afwachten hoe Ged. Staten over deze veel bewogen begrooting zullen STOLWIJK De vrijwillige bijdragen voor de wijkver pleging van het Groene Kruis alhier hebben opgebracht f 617,30. RUILBUREAU voor bons en plaatjes Verzonden aan: F. v. d. H. te Gouda: 98 Pelikanen. C. V. te Gouda: 120 linnenkastbons. H. J. K. te Gouda: 30 Van Nelle's bons. C. B. te Gouda: 45 cactussen bons. Genoteerd voor: Ons Ruilbureau ,te Soest: 166 Bussink plaatjes. Mogen we voor a.s. week weer een massa ruilingen tegemoet zien? Hebben diverse voorraden. HET RUILBUREAU. SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL. Het Nederlandsch Elftal. Oefenwedstrijd tej^h Northampton te Rotterdam. De keuze-commissie ven den K. N. V. B. heeft het volgende voorloopige Nederland- sclie elftal vastgesteld voor den wedstrijd tegen Northampton Town op Woensdag 9 November te Rotterdam v d. Meulen (H.F.C); Weber (A..DO.) en van Hun (P.S.V.); Pelikaan (Longa), B Paauwe (Feijenoord) en van Heel (Fey- enoord), Nagels (Bnsrf>edé). Verkerk (R.C. H.) van de Broek (P.8.V.), Krom (Olym- pia) en van Nellen (D.H.C.). Zondag 6 November. GOUDA. Rem. Kerk, 10J u. v.m. Ds. H. Kramer. St. Janskerk, 6 u. n.m. Ds. Steenbeek te Oudawater. Luthèrsche Kerk, 10 u. v.m. Ds. Simon. H. Avondmaal. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u. v.m. en 6i u. n.m. Ds. ten Brink. Geref. Gemeente, Turfmarkt, 10 u. V.m. en 5V6 u. n-m. Leesdienst. 11 Nov. 7| u. n.m. Ds. M. Heykoop van Utrecht. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe 139, 10 u. V.m. en 5 u. n.m. Ds. J. B. G. Croes. Ver. Calvijn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. Dr. P. J. Steenbeek van Oude water. 9 Nov. 74 u. n.m. De heer W. v. Leeu wen G O. te Schoonrewoerd. BERKENWQUDE. Ned. Herv. Kerk, 7 u. n.m. Ds. L. v. d. Broek van Hoorn. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. H. van Dijken van Gouda. Doopen. Rem. Kerk, 7 u. n.m. Ds. Houtgast van Dordrecht. GOUDERAK. Ned. Herv. Kerk, 94 u. v.m. Ds. Hugen- lioltz te Ammerstol. 2 u. n.m. Ds. Ewout to Bergambacht. HAASTRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Da. dte Voogd v. d. Straaten. Geref. Kerk, 94 q. v.m. en 64 u. n.m. Ds. Erdman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. De. B. Nieuw- burg. STOLWIJK. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. L. R. v. d. Broek te Hoorn. Evangelisatiegebouw, 94 u. v.m. en 64 u. n.m. Ds. Larninermk t® Delft. 10 Nov. 64 u. n.m. Ds. Leenman te Delft. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. en 6 u. n.m. Ds. P. de Looze. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL. Ned. Herv. Kerk, 94 u. v.m. en 64 u. n.m. •Ds. Dippel, j REEUWIJK. Ned. Herv. Kerk, 94 u. v.m. en 64 u. n.m. Ds. Verwey. OOST-IN DIE. Een drama te Batavia. Een Europeesche dame vermoedelijk door huisjongen vermoord. Mevrouw Rijkhof, echtgenoote van een ambtenaar van den P.T.T.-dienst, is gister middag omstreeks één uur door haar tiiuis- komenden echtgenoot dood in de keuken aangetroffen Vermoedelijk is zij door een huisjongen vermoord. Nader wordt gemeld: Toen de heer Rijkbof thuiskwam, vond hij het geheele huis gesloten. Overal trof hij bloedsporen aan. welke ten slotte leid den naar de k euken, di® eveneens gesloten was De hee- Rijkhof trapte de deur open en vond zijn echtgenoote <pet een snede van 4J centimeter in de buik dood. Het nader onderzoek leverd® de praktische zekerheid op, dat de huisjongen den moord heeft ge pleegd. De huisjongen is voortvluchtig. Een mes en de leege beurs van de vermoorde dame werden bij den put aangetroffen. advertentien. GEVRAAGD om spoedjg in dienst te treden een voor halve of heele dagen. Zich te melden Maandagavond na 7 uur WACHTELSTR. 47. Gouda. Éeschaafd Meisje P.G. ZOEKT 'Tr" onderdo. 4268, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 8 zijn van prima kwaliteit en laag In prijs KortaTiandewag 22 GOUDA TE'HUUR: met BOVENWON1NO NIEUWE MARKT 28. 8 TE HUUR: 4 nieuw te bouwen voorzien van water en electr. licht, voor plaatsing van 1 of 2 auto's. Br. onder lett. W. Bur. Goudsche Courant, Markt 31.10 TE KOOP GEVRAAGD door zaken man, gebruikte 4 4 5 pers. 4-deurs, nieuw model. Betaling op maand, termijnen. Aanb. met uitersten prijs onder No. 4260, Bureau Goudsche Courant, Markt 31. 12 PÉ FABER GEDIPL. SPRAAKLEERAAR SPRAAKVERBETERING. Behandeling van Spr.-gebreken. Stotteren, Stamelen, Lispelen. Spreekuur: Zaterdag 2.303.30, GOUWE 6. 10 te GOUDA, zal op DONDERDAGEN 24 NOVEMBER 1932 bü inzet en 1 DECEMBER d.a.v. bij afslag en combinatie, telkens des morgens elf uur, in Hotel „de Zalm" a. d. Markt te Gouda, publiek ver- koopen: De aan A. VAN DER MAREL be- hoorende met hooiberg, schuren, verdere aan- hoorigheden (stalling biedende voor pl.m. 25 stuks vee) gelegen in Beiersche G 112 gemeente Stolwijk nabij Gouda, en diverse perceelen best ter gezamenlijke grootte van ruim 13 H.A. Te veilen in 8 perceelen, combina ties en massa. Vrij van hum- te aanvaarden op den betaaldag der koopsommen 5 Januari a.s. Alle werkdagen te bezichtigen. Breeder bij notities, welke gratis bjj den notaris verkrijgbaar zijn, al- waar tevens de kadastrale kaart tei inzage ligt. FRANKFORTER WORSTJES CASSELER RIB PRIMA ROOKWORST S 5 met MA1NZER ZUURKOOL a S vormen een heerlijk middazmaal. g Aanbevelend, i JO A. J. OPSTELTEN, - 3 Teleph. 3082. H Heden ook voorhanden S HAMBURGER RIB uitgesneden per ons Dag«li|kti 2.15 i Zondag» t 2.15 In het reatittliche tpelvnn André v«n DIJK j a.burgdo*ffb* T,MROrDOMM«UM Mlén MFMANN etc. TOFGANG. 18 JAAR Notaris Mr. H. C. J. M. FRANKEN te GOUDA, zal verkoopen op MAANDAG 7 NOVEMBER 1932, n.m. 7 Zi uur in het Café „DE HAR MONIE" aan de Markt, aldaar: met Erf aan de Kleiweg nr. 16 te Gouda, verhuurd tot 31 December 1932. Betaling 8 December 1932. Bezichtiging volgens plaatselijk gebruik. Papa is in zyn nopjes Hy rookt een En zegt: dat is de beste PUP Die ik voor f 2.— ken. Met garantie. KLEIWEG 87 TEL. 2263. F6n Gekrolde Zure Zult Cornedbeef M Al Thüringer Bloedworat Preaknpf Leverworst Breed I II Boterhamworst cent per ons Aanbevelend, A. J. OPSTELTÊN, v Teleph. 3082. Corsetten zijn niet te evenaren in elegance, kwaüteit, afwerking en pasvorm. Verkrijgbaar tot maat 100 c.M. turfmarkt. Schoenmakerij RAAM 107-109 GOUDA Boter SL Nicolaas 16 cent per ons Ouderwetsch gekruid St. Nicolaas 14 cent per ons Gewoon SL Nicolaas 10 cent per ons Fqne Borstplaatjes 16 cent per ons Goed gevulde Boterletters 22 ct. p. o. van OVERJASSEN en REGENJASSEN ook waterdicht maken Stoomerii en Ververy vanaf 1907. Dame» I hoek NOODGODSTRAAT. Iedere kooper ontvangt in zaak KLEIWEG 51 en OOSTHAVEN EEN FLACON PARFUM. Beleefd aanbevelend, KLEIWEG 51 tjUUUA'

Goudsche Courant | 1932 | | pagina 2