Onroirende goederen: Hoogstraat 204--212 R ROTTERDAM Speciale Reclame-aanbieding E333 Rotterdam Anton Coops J. L. BRUNS TURFMARKT DAMES- en KINDERMANTELS JAPONNEN en KINDERJURKEN MIJNHA Jitxetn A. K. DE JONG Het voordeeligst adres voor J. H. KROM ZOON WOLLEK DEKEKS Voor Uw TUINEN Antoon Dessing Iiopl hij om MitrMtrs vestigen de aandacht op de heden in dit blad bijgesloten De Goudsche Fruithandel Een Regentendagboek uit de 18e eeuw. Ongelooflijk en toch waar Is dat wat!!! CHUN, DE BRUIN Notaris J. v. Kranenborg Veilige en Economische Raadsels voor de Jeugd. Eet goed Brood II Eet het Beste H. Brouwer de Koning P. S. DAUVnUER Gebr. Kamphuisen Voor de mooie tuinen Pt|n Tulnapln» Dalfl'a Room Sponsen Zeemleder Borstelwerk Wijdst raat 29 Telt. 3366 er 6- 7.5 Prachtig TUINGRINT GRINTZAND SCHERPZAND SCHELPEN Voor Schoonmaakartikelen naar Een ongekende sorteering MODERNE CONFECTIE in de nieuwste kleurschakeeringen is thans in onze magazijnen voorhanden. Voor een nieuwe ZOMERMANTEL en JAPON behoeft U thans, vergeleken hij het vorig jaar belangrijk minder uit te gev.en, zoo goedkoop als nu is de nieuwe mode nog nooit geweest. De mode is geheel anders. Wilt U moderp gekleed gaan, koopt dan: een MANTEL met de moderne mouw- of met een nieuwe kraagsluiting welke zeer smaakvol open en gesloten gedragen kan worden. Dank zij de uitgelezen sorteering slaagt U biiJ. L. B. en zeker voordeeliger dan elders. Komt U overtuigen! XXIX. «13 February 1766 vroedschap „Missive (schrijven) Dykgraaff Crim- „penrewaard „Puts heemraad 6 jaaren gedient heb bende is in omvraag aan de vroedschap „gedaan wie zulx begeert, en niemand „spreekende is 't gesteld in handen van „Burgermeesteren O® „Dykgraaf van de Crirapenerwaard" had aan de burgemeesters bericht gezonden, „dat Cornelia Puts den tyd van ses jaaren als Hoog Heemraad van deselve waard had gefungeert en dat het zelve nu was komen te vaceeren (en dat zijn plaats nu vacant was gekomen)". Hy verzocht „te mogen vernemen welke persoon by haar Edel groot Achtbare - zoude zyn aangesteld". De burgemeesters hadden „vervolgens goedge vonden van de leeden van deese vroedschap te verneemèn, wie tot Heemraad van gemel de waard inclinatie (neiging) mogte too- nen". Niemand van de heeren van de vroed schap wilde echter deze eerepost hebben. Zeer waarschijnlijk waren de daaraan ver bonden inkomsten van te weinig belang of de maaltijden van dijkgraaf en hoogheem raden van te geringen omvang. „18 February Magistraat Demptis „(afwezig) Mey Boon „Dooi: den Bailliu gevraagt hoe men „de Oranjelinten zal dragen .goedgevonden ojn een lint te draagen „door de knoopsgaten. De installatie van den jeugdigen stad houder in diens verschillende functies was bepaald op 8 Maart 1766. Dien dag zou het in Gouda feest zijn. De „Heeren van de Re geering" konden daarbij niet achterblijven en zouden aan het uiterlijk feestbetoon deel nemen door het dragen van oranje. De bal juw vond het noodzakelijk, dat daarin een heid werd betracht. Dit bereikte hij door dienaangaande een vraag te stellen. De tenue werd: „Oranjelint door het knoops gat". „24 February Vroedschap „Poincten van de aanstaande vergade- „ring aanvang nemende 26 february „Dubbelde deputatie van 2 Regeeren- >»de Burgermeesteren en 2 Adjuncten „om de Complimenten te maken aan Syn „Dooglugtige Hoog Heyd. gevraagd aan den Hoogen Raad, waarbij werd vastgesteld, dat het oude vonnis werd gehandhaafd. De vroedschap gaf aan de burgemeesters opdracht om „de voorszegde Rau actie voor den Hoge Rade door genoemde Advocaaten Schopman, Brouwer en de Roo in 't werk te stellen". s Van der Hoeve zelf was zoo slecht op de hoogte, dat hij in zyn dagboek vermeldde, dat het proces „by den Hove (het Hof van Holland)" zou worden gevoerd. „Communicatie (mededeeling) aan de „Vroedschap hoe de Magistraat de Lin- „ten Sal dragen. De burgemeesters deelden mede,' dat „haar Edele Groot Achtbare geresolveert (besloten) hadden ten selven dage te dra gen een Oranje Lind door de knoopsgaten van de Rok op de borgt". „26 february Informatie (onderzoek „in Scheepenskamer) „op den 17 january 1766 en in de Goud- „sche kexmisweek van den jare 1765 „zyn by de volgende Luyden gebrooken „(ingebroken) en gestoolen, die volgens „den opgaaff in't informatieboek ge- „schreeven ten allen tyde bereyd syn, „om sulx onder Eede te verklaren, anna „helmond, Weduwe van den Berg, „adriana de Ridder, weduwe Lucas de „Jongh, Jacobus Drewyne, Hendrik de „Jong. Behalve de diefstallen, die gewoonlijk in de icermisweok plaats padden, vermeldt van der Hoeve hier een soort van dieven ijen, waaronder voornamelijk de aanzienlijke fa milies hadden te ljjden. De voorname Gou wenaars hielden er in de 18e eeuw tuinen op na, die niet achter hun huizen waren gelegen, maar die zich buiten d« muren langs, de singels uitstrekten. Een van die tuinen, toebehoorende aan wijlen notaris Pitlo en gelegen aan den Fluweelen Singel, bestond voor weinige jaren nog. In die tui nen stonden afzonderlijke tuinhuizen, waar in zich vaak tafelzilver en serviezen bevon den. Een afzonderlijk soort van misdadigers, de „tuyndieven", hadden het nu op die tuin huizen gemunt. By de informatie werd na gegaan, van welken omvang de „tuyndie- verye" van 17 Januari 1766 was geweest. dén kapitein in Gouda was dan ook ge typeerd door het navolgende rijmpje: Nortier in wyn en bier officier by de schutterij alhier. Ook al zou het niet waar zijn, dan is dat rijmpje toch kenmerkend voor de schutter- lyke toestanden. „25 Maart regtdag „de vrienden van Ca. Versluys zittende „in't Tugthuys versoeken dat de 50 Jarige bannissement (verbanning) mogt „ingetrokken worden mis gewesen van de hand. De gevangenisstraf van Cornelia Versluys was byna geëindigd. Daarna wachtte haar echter de verbanning. Haar familieleden, die wel begrepen, dat deze straf voor haar een voortdurend zwerfstersbestaan zou be- teekenen, verzochten dan ook aan de vier schaar om haar gratie te verleenen. Het verzoek werd echter geweigerd. „30 April regtdag „Luyt versoek gedispenseert (vryge- „steld) te worden van de rolle waar te piemen. De advocaat en procureur Frederik Luyt behoorde tot de menschen, die altijd wat aan de overheid hadden te vragen, Ditmaal .trad hy evenwel niet op in zyn kwaliteit van schutterykapitein, maar in die van procu reur. De Goudsche procureurs moesten, tot meerdere luister van de vierschaar, steeds by alle rechtzittingen tegenwoordig zyn, onverschillig of de zaken, die behandeld werden al dan niet op hun cliënten betrek king hebben. Een dergelijke rechtzitting werd naar de lijst van de te behandelen zaken een „rolzitting" of „rol" genoemd. Vandaar dan ook, dat Luyt evenals zyn confrères op eiken rechtdag „de rolle' moest „waarnemen". Hy verzocht nu als oudste procureur daarvan te worden vrij gesteld. In België bestaat de gewoonte, dat alle procureurs ter terechtzitting bij de hand moeten zyn, nog. „12 Juny Informatie genomen (Onder hoek ingesteld) omtrent 't geval voor gevallen in de Dragonder op de Haes- „trechtse dyk, Bailliu, Hoeve, Toulon „Secrets Jongkint Pieter Donselaar, en „Leendert Bloed beedigt als getuygen. ADVERTENTIEN AFGEPASTE HEEREN ZOLEN vanaf 35 ct. uer naai' AFGEPASTE DAMESZOLEN vanaf 15 ct. pei naar PRACHT STUKKEN LEDER bijna voor niets. Leder uit één der beste looierjjea. Geen bluf, geen opschepperij, de zui- vere waarheid. In het meeste gesorteerde magazijn voor H.H. Zelf reparateurs GOUDSCHE LEDERHANDEL STOOFSTEEG 14—22 GOUDA. ATTENTIE. Tevens goedkoope en teeh prima Schoenreparatie-Inrichting. Aarzel niet langer en ga recht, streeks naar CORN. DE BRUIN. te GOUDA, zal op MAANDAG 10 APRIL 1933 des avonds half acht, in Hotel „DE ZALM" aan de Markt te Gouda, pu bliek venkoopen, de volgende alle te Gouda gelegen Een PAND en erf aan den Kleiweg 59. Vrij van huur. Een WOONHUIS en erf aan de Lethmaetstraat 27. Vrij van huur. Een PAKHUIS en erf aan het Nonnenwater 7. Vrij van huur. Twee WOONHUIZEN en erven aan de Vierde Kade 88 en 90. Laag verhuurd voor 4.50 en 4.per week. Een WOONHUIS en erf aan de P. C. Bothstraat 69. Verhuurd voor 5.per week. belegging van Uw Kas- en Spaargelden I Spaarbank 3.24 GEMEENTE Giro- Stortings- 2.52 en Ophaaldienst) rente GOUWE 2 GOUDA**0 d*'lo,d*« zijn platte pet en zijn „Hup-hupl"-geroep was niet van de lucht. Ik moet verklaren, het spel heeft in mij een diepen indruk achtergelaten. Niet alleen de opofferingsgezindheid der hee ren executanten, die zich terwille van den roem in ongemakkelijke omstandigheden schikken en, terwille van een op sensatie belust publiek, zich moede maken op dagen, waarop een iegelijk liever wat ontspanning geniet, maar ook de diep- nnige béteekenis van deze sport is mij met ontgaan. Immers het rentten in den ronde, zon der eemg ander doel dan het bereiken van hetzelfde punt vanwaar men is uit gegaanis het niet een treffend beeld van ons leven, waarin wij ons afbeulen om elkaar te overtroeven, waarin wij steeds maar voortjagen, om eindelijk te moeten vaststellen dat wij weer even ver zijn als hij het begin f tabletten liogialeo Oplossingen van de raadsels van vorige week. 1 peer, reep. 2 Lèna, Meta, Gé, Leo, en Den, Hein, Alfred, Theo. 3 leeuw( meeuw en Zeeuw. 4. pink. 5 sneeuwklokje, s. hamer kraai lante meter mantel trad a alias. Rè grijs viel ten deel aan TONNY 80E- 141KB, Crabethatrftat 8. Nieuwe raadsels. 1. Welke jongen woi'dt een el grooter, als hij in een spel verandert- 2 Rruisxaadsel •p de beide kruisjeslijnen komt de naam van een rivier in' ons land. x X X X X X X X X X X X X lp rjj een medeklinker. 2® rij een scherp voorwerp. 3e een zangvogel. 4o rij 't gevraagde (woord. 5e rij een roofvogel. W® rij een meisjesnaam. 7o rij een klinker. 3 Met h hen ik een woning, met b een rond voorwerp, met m een viervoetig diertje en met gr iets fijns. 4. Welke rivier in ons land maakt deel uit van een eohip? Wftlo&biagen inzenden aan de Redactie v*tn de Goudsche. Courant, Markt-31. Gouda. SPORT «N WIDSTRIJDËN. VOETBAL. Programma voor Zondag 9 April, internationaal. Aatwsrpen België-Nederland. TL N. V. B. Afdeeling II. Reserve le klasse. Kutterdgm.- C.V.V 2-48parta 2. «RotterdamExcelsior 2~Xerxes 2. Reserve 3e klasse C. O N A Alphia 2 iiphen Atpiien 2 Bodegraven 2. Afdeeling IV. le klasse. J'ilbun? N.OA.Ü— N.A.C. Afdeeling V. le jciaeae. Aohilles— Frisia G. V. B. le Klasse. DiisUaul 1—Zwervers 1 Niéuwerkrark 1 - Bosk. Boys 1. Gcoda 4--Moordrecht 2. -Ussicapelie 1—Gouda 3. 3 Oiylnpia 2, 11 uur 2e Klasse A. Lskiioikerk 2- Stolwijk 1 G*Y 3O.N A 4 2e Klasse B. Madohnxveen 3—Haastrecht 1. Cettdcrak 2—Olympia 4. \Vbeaden 2—Zfwervers 2. GS V 4-Oudewater 1, 12 uur Se Klasse A. O N.A 6—Voorwaarts 1, 11 uur. Bodegraven 3— Gouda 6. Woorden 3Nieuwerkerk 2, 12 uur. Zwervers 3—Üroeneweg 1. Boys 3—Nieuwveen 1. 3e Klasse B. DiioUant 3—Ammerstol 2 11.30 uur. SehOjMfcoven 3—G.S.V. 5 ■aisfrecht 3—Stolwijk 3. Zooals reeds vroeger is medegedeeld, werd de stad Gouda in de Staten van Hol land en Westfriesland vertegenwoordigd door een regeerend burgemeester, een oud burgemeester, den pensionaris en een vroed schapslid. In verband met de Statenzitting, waarin de hier boven besproken installatie van den prins zou plaats hebben, werd de deputatie versterkt. De bedoeling was dui- delyk; men wilde zoo veel mogelijk vroed schapsleden van de Haagsche feestelijk heden laten genieten. „De Hertog van Brunswyck toe te „leggen een geld voord Instructie (op voeding )in de minderjarigheyd van „Syn H. H; „toe te leggen gesteld in handen van „de deputatie. Lodewyk Ernst, hertog vah Brunswyk- Wolfenbüttel, die later als „de dikke her tog" berucht zou worden, stond by het aan vaarden van de regeering van Willem V by de regenten nog in blakende gunst. Het was dan ook geen wonder, dat de burgemeesters met instemming aan de vroedschap konden mededeelen, dat in de volgende statenzit ting „zal geproponeert (voorgesteld) wor den" om aan den hertog van Brunswyk „voor zyne trouwe en vaderlyke zorge en opvoeding van Hoogstgemelde zyne Door- lugtige Hoogheyd te bedanken, en van we gens den Staat daer voor aen Hoogst de selve een Gratificatie (geschenk) aen te presente eren". De vroedschap besloot de afgevaardigden de vrije hand te laten. Zooals in Gouda dacht men er ook in de andere steden over. De hertog van Brunswyk kreeg in totaal een bedrag van meer dan 600.000 gulden ten geschenke, hetgeen hem by zijn aanzien lijke schulden goed te pas kwam. „Burgermeesteren doen rapport hoe ,4e zakén staen van de Oostduyker aan „de Leydsendam, en dat de Advocaten „haar Ed. hadden aangeraden om nog „eens te wagen de rau Actie by den „Hove tot maintie (handhaving) van „goed regt „gesteld in handen van de Burger- „meesteren. Dp advocaten Schopman, Brouwer en de Roo hadden de burgemeesters geadviseerd nog weer eens een kansje te wagen. Zij hadden aanbevolen de zaak van voren af aan aan te pakken en dienovereenkomstig de „rau Actie te wagen". De stad Delft moest dan voor den Hoogen Raad worden gedag vaard. Er zou geëischt worden „maintien (handhaving) van goed regt". Voor onze begrippen was dit een zonder linge procedure. De Hooge Raad had reeds vroeger bij vonnis vastgesteld, hoe de af metingen van den Oostduiker moesten zijn. Nu zou opnieuw een vonnis worden ge vraagd, waarbij „de Heeren Burgermeeste ren en Regeerders der Stad Delft sullen werden gecondemneert (veroordeeld) de op- gemelde (bovengenoemde) Duyker te doen maken of brengen, mitsgaders op te lee- veren en int vervolg van tyd altoos te hou den op de Wydte en hoogte welke by de sententie (het vonnis) van de Hoge Rade bepaald en voorgeschreven is". Er zou alzoo een vonnis moeten worden „11 Maart Gevisiteert de Thuyn van „van Os, waar op den 10 Maart Snagts „op verscheyde plaatsen is gebrooken en „verscheyde gqederen daer uyi gestoole De baljuw en Willem van der Hoeve gin gen persoonlijk „schouwen" om zich van den toestand op den tuin van van Os te overtuigen. „18 Maart Magistraat „De Krygsraad berigt opt request, „door Luyt gepresenteerd „goedgevonden rond te Stuuren ter „Lecture (lezing) Het officierscorps van de Schutterij had het request, dat Frederik Luyt aan den Magistraat had gepresenteerd, ontvangen ten einde daarover inlichtingen te verstrek ken. Die inlichtingen kwamen nu by de Magistraat binnen. Vleiend voör Frederik Luyt waren ze niet. De aanhef van het „be rigt" voorspelde al weinig goeds. Het „be rigt" begon aldus: „Zo ooit de Krygsraad verwonderd, maar ook teffens (tevens) ge- indigneerd (verontwaardigd) is geweest over een onderneming door een Lid van deselve gedaan, enz." Uit het heele bericht ademde een geest van afkeer van den per soon van Luyt. Stevige argumenten tegen het standpunt van Luyt stonden er evenwei niet in. De krygsraad moest erkennen, dat Luyt inderdaad tweemaal met diens com pagnie had geëxerceerd. Maar zei h(j, exer- ceeren is wat anders dan voorstellen op de „nagtwagt". En de installatie bestond in dat voorstellen. De krygsraad merkte tevens op, dat Luyt het in diens rekest had laten voorkomen, „alsof hy gestadig by den dienst hadde geparaisseerd (was verschenen) en dus gevigileerd (waakzaam was geweest)". Dat was echter heelemaal niet waar, daar „hy meest absent was". De krygsraad vond bovendien, dat de kolonel Luyt had ontzien en dat h(j hem voor den krygsraad had moeten brengen. Nogmaals, erg overtuigend was het be richt van den krjjgsraad niet. Het bericht werd in de Magistraat niet besproken, maar ter lezing aan de heeren- rondgezonden. Uit het „berigt" kon men gemakkelijk afleiden, dat de krygsraad het een ver velende geschiedenis vond en niets liever" zag dan dat de zaak maar in de doofpot werd gedaan. Het „berigt'' paste geheel in de Sfeer van gemoedelijkheid, waardoor de Hollandsche schutterijen berucht zijn geworden. De schutterijen, die na den Napoleon- tischen tijd zyn opgericht, hebben in dat opzicht de achttiende-eeuwsche traditie ten volle weten te handhaven. Hoe het in Gouda by die latere schutterij toeging, wordt ge kenschetst door het volgende verhaal, dat nu nog onder de oude Gouwenaars de rondte doet. Een van de vier schutterykapiteins was op een gegeven tijdstip een zekere mijnheer Nortier, die in wijn en bier han delde. Deze kende, volger» dat verhaal dan, twee soorten van schutters, de klanten en de niet-klanten. Had zoofn klant geen zin in „schutteren", dan zond hij eenvoudig maar een bericht aan den kapitein, dat hy verhinderd was. Een njet-klant daarentegen kon nooit vrij kragen, ook al ging hij Ijet persoonlijk vragen. De positie van genoem- Het betrof hier eert"dronkemansruzie op Zondagavond. Hoewel er weinig kans be stond, dat men de schuldigen te pakken zou krijgen, werd er toch een nauwkeurig on derzoek ingesteld. Uit dat onderzoek blykt duidelijk, hoe onveilig het in dien tyd al vlak buitep de stadsmuren was. Pieter Donselaar was op Zondag den 7en Februari 1766 des avonds* om zes uur ge gaan „na het huy» van Claas Does, hospes in de Dragonder, om een kan bier te drin ken". Terwyl hy daar zat, waren „in huys gekomen vyf manspersonen hem by name onbekend, dog so 't hem toescheen schip- persknegts". Zy verlangden wyn, maar toen „de hospes daar op seyde ik heb geen wyn, hebben sy vervolgens bier en sterken drank onder malkander gedronken". De vrouw van den kastelein had daarop tegen Pieter Donselaar gezegd: „Daer word so veel ge dronken, en Sy betalen niet; hoe kom ik aan mijn geld". Pieter had daarop geant woord: „ik sal sien met een mooy praatje het te krygen". Hij had toen aan die be zoeker» gevraagd, of „sy eens geld wilden geven". Het antwoord was, „of hy vice hos pes (onderjcastelein) was". Een van de vijf vreemdelingen, een „engels mutse op heb bende" had hem eenigen tijd later te lijf gewild. De vreemde bezoekers „goiden ver volgens alles aan stukken". Nadat zy Pieter een ledige tinnen bierkan tegen de borst hadden gegooyt en het ligt hadden uytge- daan, was Pieter door de „haastdeur" ge vlucht. Leendert Bloed gaf nog een korte aan vulling. Hij deelde mede, dat „gemelde per sonen", nadat zij Pieter te lijf hadden ge wild, „in rust waren geraekt en met mal kanderen waren gaen sitten". Een van de gemelde personen had daarna een strop uyt syn sak gehaelt die hem van een ander wierd afgenomen welke deselve (de laatste) de-hospes om 't hoofd wilde goyen". De hospes had echter de lasso kunnen ont wijken. De bezoekers hadden vervolgens flesschen met drank uit den winkel gehaald en zich daaraan te goed gedaan. Ten slotte hadden zij alles kort en klein geslagen. Leendert Bloed en de hospes hadden moeten vluchten en waren naar het huis gegaan van „Tysie de Speelman". De hospes was echter nog zoo weinig op zyn gemak, dat hy zich door Leendert naar de stad liet brengen. Leendert wis toen teruggegaan „na gemelde Tysie". Hij was vervolgens de vyf mannen, die inmiddels ook in de rich ting van Gouda waren gegaan, nageloopen en had geconstateerd, dat twee of drie van hen iets droegen onder „derselve Schans loper (schippersjas)". Hij had echter niet kunnen zien, wat dat was. Leendert was evenwel niet als een vakkundig detective opgetreden en was hen blijkbaar wat al te dicht „gevolgd", want bij het doelepoortje kreeg hij van een van hen een trap, dat hij tegen de „heyning viel". Hy was toen maar „van hen gescheiden". De overheid nam naar aanleiding van dit verhoor geen maatregelen. Men krijgt van deze informatie den indruk, dat zij alleen gehouden werd om de nieuwsgierigheid van baljuw én schepen-commissarissen te bevredigen. (Wordt vervolgd.) Nadruk verboden. Dr. Mr. J. SMIT. De perceelen zijn te bezichtigen de iaatste 3 werkdagen voor en op den verkoopdag van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. Zii zijn te aanv. op den betaal dag dei- koopsommen 10 Mei a.s. Breeder bij notities welke gratis bii den notaris verkrijgbaar zijn. Wordt overal in de stad aan huis bezorgd. Meermalen bekroond op Vak wedstrijden. Beleefd aanbevelend, SPIERINGSTRAAT 153. le»MB aangeboden, op zeer billijke roor- waardaa, voor leerlingen H. B. 8. en Gymnasium, voor candidaten BOUWKUN DIG OPZICHTER, enz. door 7(1 11 B. MASTENS8I.NGE1. Boter janhagel 18 cent per ons Witte janhagel10 cent per ons Bruine janhagel 8 cent per ons Zoute krakelingen .22 cent per ons ABe soorten gebakjes 7 ct. per stuk Prima Honingkoek 35 cent per stuk Zand Koolaach Qrinlzand an Tuinaard* Aanbevelend, VEST 95 TELEF. 2896. Kilo Kmm|m volvet 55 cent per stuk prima 60 cent per pond alleen by P». Q. TIIKENS, luwt BS Kaashandel in 't groot en klein. H. H. de Klerk Zonen Vraagt ilohtzandlng worden vakkundij en vlug behandeld door STOOM-. WASCH- EN STRIJKINRICHTING N. G. ROEST v.h. Gez. Etman Fluweelensingel 68. Gouda. Telef. 2497. Depot:.Prinses Julianastraat 9. VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING Inltchtingenbladen, Tarieven en Voorwaarden en inlichtingen omtrent het FONDS VOOR LIJKVER- BRANDING op schriftelijke aanvrage kosteloos 24 verkrijgbaar bij de afd.-secretaresse. Gouwe 73, Gouda BLAUWE DRUIVEN PERZIKEN POMPELMOES TAFELPEREN TAFELAPPELEN MANDARIJNEN SINAASAPPELEN CITROENEN BANANEN TOMATEN NIEUWE VIJGEN DOOSJES TUNISDADELS STUDENTENHAVER DOFFE KASTANJES VRUCHTEN IN GLAS EN BLIK Diverse «oorten NOTEN Firma Wa*. A. Rietveld. LANGE TIENDEWEO 27 T TELEF. 3316 .OWtlUKflEID' BAT IS EEH EERSTE EiaCM VAM KINDERKLECDlNG JïSDEiRS"- KLËEDING VOOR MEIS JES Efl JOMGEflS HEEFT EEfï RE PUTATIE.DAT ZIJMlET ALLEEH mooi- M MODERN 15. MAAR BOVEN AUE5 de gelijk EN ZEER 50LIED AFGEWERKT TERWIJL DE PRIJZEN ZEER LAAG ZIJN MEISJESJURKEN jnob NIEUWSTE STOFFEN. APART GE GARNEER0, KEUftK AFGEWERKT. 3.2-5 4£ 5.^ENHOaiEA. JOIiG EM5- C05TUUM3 MET PLUS FOURS, MOOIE FANTA5IE5TOF FEN.IJZER5TERKE AFWERKING O 25 9.2-5 10." 11 ,a- en HooüeR W1.* KIN DER-DEMI-5AIS0M5 GROCTTE KEUZE IN V»IE AARDIGE MODELLEN LEEFTIJD Sh4JAAB^50 JONGE DAMES-MANTELS SCHITTERENDE UNI DIAGONAAL EN FANTASIE 5TOFFEN. GEHEEL MET ZIJDE «■50 GEVOERD APART GEGARNEERD 9.® 12.-14." en HCOOCR tri HOOER HOOFOSTEEG I HOUTTUIN erensteigerI DPENSTEIGER leveren wij v.h. JOH. DESSING Co., TELEF. 2404 - OOSTHAVEN 24. Bestellingen worden ook aange- nomen: KARNEMELKSLOOT 134, MAGAZIJN TURFSINGEL 35. Drogist, Wijdstraat 31, Tol. 2482

Goudsche Courant | 1933 | | pagina 2