goudsche courant zaterdag 29 april 1933 - tweede blad OPENT 8 MEI a. s. RUI. FN ZWEMINRICHTING „ELFHOEVEN" ruilbureau Leuke Bouclé Jonge damesmantel, open of gesloten te dragen, m. mod. revêrs en mouw. In de tinten Beige, Bleu en Fraise, voor slechts Aardige, zuiver wollen Kameelhaar Sportjek- ker, met doorgeslikte garn., aparte mouw en vier zakjes. In Marine, Beige, Bleu, Rood, Bruin Keurige Damesmantel van prima Bouclé Dia gonaal, geheel op zijde, m. cravatte shawlkraag, gevoerd met Craquelé. In Beige, Bleu, slechts Chique Mantel v. zuiver wollen Heerenstof, in modernste bruine- en grijze streepdessins. ge- heel op zijde, met ele- gante revêrs en mouw. Rug met vier ingezette j banen. - Pril* slechts Elegante Mantel van zware kwaliteit Geor gette Rayée, geheel op Maroc., m. chique twee kleurige Crêpe Satin shawl, nieuwste volant pelerine en corsage. In Marine, Beige, Zwart [Modern Mantelcostuum van prima Heerenstof, geheel op zijde gevoerd I m. aparte heerenrevêrs. I Rok gegarneerd met twee diepe plooien. In de nieuwste streepdes sins, voor den prijs van Prachtige Mantel van zuiver wollen Georgette in nervöre-dessin, ge heel op Maroc., met aparte Cravatte-shawl- kraag, en chique volant- poefmouw; aangezette rug. In Zwart, Marine. Bruin, in alle malen PRINSES JULIANA Onze Kroonprinses viert morgen haar 24sten verjaardag. Sovjetheerschappij in China. Een troosteloos ontvolkt terrein. De sovjetpers beweert sinds jaren, dat de gebieden, waarin de Chineesche com munisten naar het voorbeeld der Russische bolsjewisten heerschen, het zesde deel uit maken van het Chineesche territorium. Tegenwoordig is dit echter niet meer juist, daar de Chineesche regeering erin is ge slaagd uitgebreide streken van de heer schappij der communisten te bevrijden. Zoodoende is het mogelijk geworden de gesovjetiseerde gebieden van China weer te betreden. Een verslaggever van de North China Daily News heeft de bevrijde gebie den van West-Hoepei aan de Hanrivier bezocht, waar zich de communisten onge veer drie jaar hebben gehandhaafd. De communistische heerschappij strekt# zich uit tot in de nabijheid van Hankau; onge veer vjjftig kilometer boven de plaats, waar de Han uitmondt in de Jangtsekiang, hield jaren lang het verkeer met de „bur gerlijke!" wereld op. Volgens den correspondent, wiens berich ten ook van andere zyde bevestiging vinden, is na de communistische heerschappij eeh ontvolkte streek met weinig bewoonde dor pen en voor het meerendeel onbebouwde akkers achtergebleven. Overal ontmoet men 'bouwvallen en teekenen, die op vernietiging wijzen. Tweederde gedeelte der bevolking vluchtte reeds, toen de communisten hun intrede deden. Dorpen, die duizenden in woners telden, hebben er nog maar enkele honderden. De huizen der gegoede lieden werden, evenals de tempels, vernield, de afscheidingen der afzonderlijke eigendom men verwijderd en de bescheiden, waarin de rechten der grondbezitters waren vast gelegd, vernietigd. In het welvarende dorp Sjoemahdo aan de Jangtse, dat d® com- munisten in 1932 bezetten, woonden vroe ger 3000 menschen en tegenwoordig nog Mar 140; de anderen zijn voor een deel gevlucht, voor een 'deel vermoord. In het district Tienmen aan de Han zijn volgens een officieele schatting van ongevee. 800.000 menschen, die de wyk hadden ge nemen, na het einde der communistische heerschappij slechts 50-80 procent terug gekeerd, van de dorpsbevolking nauwelijks een derde. De veestapel is overal bijna ge heel vernietigd. Op de kleinere eilanden van het Hoeng- meer, ten Noorden van de Jangtse zetelue een communistisch bewind, aan weiks hoofd eën boer uit de provincie Hoegei stond. Leider van het „roode leger", dat ongeveer 40.000 man moet hebben geteid, was de als communistische leider in China zeer bekende Ho Loeng. Men had een mili taire school opgericht, waarin soldaten to cfficieren werden opgeleid, een munt en een arsenaal voor de vervaardiging van munitie, dat door communisten, die m Rusland hadden gestudeerd, werd geleid Behalve het roode leger was er nog een -lood beschermingscorps", dat de eigenlijke terreurmaatregelen uitvoerde. Tegen «ka pitalisten" werd onverbiddelijk opgetre- dtni hun werd alles afgenomen en zij zeil eerden terechtgesteld. Reeds het bezit van gouden tanden werd beschouwd als een Ml», dat iemand behoorde tot de klasse Her kapitalisten L BS d» inneming van de hoofdstad van te sovjetgebied maakten de regeermgs- l.oepen gn,^ hoeveelheden sovjetbank- Mjetten, geweldige massa's communis tische propagandaliteratuur, enz. buit. Ho Loeng kon vluchten, andere communis- tJche leiders zyn gevallen of werden ge muteerd. In gevangenschap bevonden zich, toen de correspondent de streek be kocht, de voorzitter dezer sovjetregeering, Woe, «n een lid van den militairen 8ovjetraad Sjang .Sjoenming. Ma, een een voudige boer, die zyn ambt met zeer veel ^kwaamheid moet hebben bekleed, ver klaag thans, dat hij spijt heeft over de activiteit, die hij heeft ontplooid. Hij was twee en een half jaar geleden, toen de communisten kwamen, onder den invloed hunner propaganda geraakt, maar kreeg naderhand een afkeer van hun terroris tische methodes. Thans is hy ervan over tuigd, dat het communisme de ondergang van het volk beteekent. Onder de leiding van Tsjang Kai Tsjek is chet plan voor een hulpactie ten behoeve van de bevolking, die onder de communis tische heerschappij heeft geleden, uitge werkt. Door bemiddeling van een land- bouwbank zullen leeningen aan de boeren worden verstrekt, opdat zij zaden, land bouwgereedschappen, kleeren, enz. kunnen koopen. Terwijl de boeren tot dusver 40—60 procent rente aan woekeraars betalen moesten in tijden, wanneer het hun bi zonder slecht ging, moet het rentepercen tage zelfs 300 hebben bedragen! zal de regeering hun thans geld tegen 8—10 pro cent ter beschikking stellen. De leeningen worden niet aan de boeren afzonderlijk verstrekt, maar aan coöperaties, die hit minstens tien leden moeten bestaan. Ontwapening. De besprekingen tusschen Herriot en Opzienbarend bericht van de „Daily Herald": Frankrijk zou den veilig- heidseisch hebben laten vallen. De diplomatieke medewerker van de .Daily Herald" vreet volgens V. D. mede té deel en, dat bet plotselinge besluit der ontwapeningsconferentie, om de behande- lmg van bet eerste gedeelte van bet Engel- scire voorstel, over de veiligheid, uit te stel- len, 'zijn oorzaak vindt in bet lelt, dat Koo- sevélt en Heraot tot overeenstemming zou den zijn gekomen over een plan, dat ue ont wapeningsconferentie uit baur nioeiKkhe- den zou kunnen heipen. Frankrijk beef» den veiligheidseisen als voorwaarde voor een overeenkomst tot vermindering der be wapening laten vallen en is bereid tot be langrijke verminderingen over te gaan. op voorwaarde, dat de Vereenigde Staten me dewerking aan een veiligheidsplan in over weging willen nemen. Tegelijkertijd beett Frankrijk de volgeinde voorwaarden gesteld: 1. Duitschland zal geumende de komende tien jaar zijn bewapening niet brengen boven bet door het Verdrag van Versailles t°?eSedurende deze periode zal de perma nente ontwapeningscommissie pen strenge en voortdurende controle over de bewape ningen uitoefenen. 11 ,j aanvaarding van deze voorstellen is Frankrijk tot een „drastische, quantitataeve I en quailtatieve entwapening" bereid, uit te .oeren in twee étappes elk van vijt jaar. De tweede étappe zou pas beginnen, wan neer na alloop vaji dg eerste vijf Jaar gecon stateerd kon worden, dat de overeengeko men bepalingen loyaal .waren uitgevoerd. Frankrijk hoopt hiervoor van Amerika te verkrijgen: een overeenkomst, waarbij de Vereenigde Staten zich bereid verklaren in «val van schending van fift Kelloggpaet stappen te overwegen, en 'ten tweede een overeenkomst, dat Amerika zich met zal verzetten tegen aanetiemaatregelen van den Volkenbond tegen een aanvaller. RT TTTEN TA NDS C H NIEUWS. DUITSCHLAND. Verboden litteratuur Op 10 Mei zullen op de „penbare pleinen der gemeenten boeken van tal van schrijvers worden verbrand. 1 Eenigen tijd geleden hebben wp meege; öeeld, dat te Berlijn een co—S - vormd van eenige .nat-soc. uitgevers, me tot taak had een lijst van boeken op te stel len, «Ike van alle stedelijke bibliotheken e„ openbare leesbibliotheken moesten wor- den verwijderd. De correspondent te Berlijn van „Het Volk", meldt thans aan zijn blad, dat in een der eerstkomende weken, genoemd wordt 10 Mei in alle steden van Duitschland op de openbare pleinen groote brandstapels zullen worden opgericht, waar de boeken in een plechtig auto-da-fé zullen worden verbrand. Op de zwarte lijst staan de politieke wer ken van: Karl Marx, Max Adler, Aufhauser, L. Bauer, August Bebel, Eduard Bernstein, Bucharin, F. W. Förster, E. F. Cümbel, Hil- ferding, Karl Kautsky (behalve „Het bolsje wisme in het slop"), Helen Keller, Ferdi nand Lascalle, Lenin (behalve „Het radica lisme, de kinderziekte van het Bolsjewis me"), Karl Liebknecht, ^unatscharsky, Thomas Mann, Hugo Preuss, Walther Ra- tb enau. Uit de geschiedkundige afdeelingen zul len alle pacifistische en defaitistische boe ken worden gehaald en uit de afdeeling Rusland alle pro-bolsjewistische litteratuur; overigens de boeken van Otto Bauer, Oskar Blum, Paul Hahn, F. Mehring en Müller— Franken. De werken van Marx, Bebel en Lassall zullen .voortaan alleen in de. staats- b.bliotheek ter beschikking staan van Ren, die er uit hoofde van hun studie in moeten lrzen. Uit de roman-litteratuur zullen ook ver* schillende boeken worden verwijderd o.a- van Erich Maria Remarque, Ludwig Renn, Alfred Schirokauer, Arthur Schnitzler, Richard Beer—Hofman, Ernst Toller, Kurt Tuscholsk Arnold Zweig, Stephan Zweig en Adrianus Thomas, Glaeser, Peter Panter en A. Polgar en Upton Sinclair. ITALIë. Vliegtuig-drama. Fransch vliegtuig gevonden. Vijf -dooden. Drie inzittenden leefden Hot Frausche zee vliegtuig van den lucht lijn Marseille^Bagdad, dat sinds 22 April vermist was,"Vis door carabinieri en leden der fascistische militie gevonden in de 1 uurt van het plaatsje Scifarelli (in de pro vincie Co8enza). Het vliegtuig was met sneeuw bedekt en lag op den top van eert 1700 M. hoogen berg midden in het dichte woud vrijweL onbe reikbaar. Drie der inzittenden leefden nog. Een dame, Uigandet genaamd en e<m heer Jean Etève werden uit bet vlieg tiiig ge haald: zij waren volkomen uitgeput. Beiden hebben een zwaren zenuwschok doorstaan. De marconist Caiot leefdë eveneens. De overige vijf inzittenden waren bij de catastrophe om het leven gekomen. VANAF 6 MEI zal de CASSA GEOPEND zijn voor het nemen van ABONNEMENTEN. 20 G. L. VAN TOOMBERGEN. t Hmklers machine gevonden. In een verlaten streek in de Appenijnen, bij Pratomagno is een vernield vliegtuig gevonden en in de buurt daarvan het ver koolde lijk van den bestuurder. Het staat vast dat dit de Australische vlieger Bert Hinkler is. sijir paspoort en andere documenten zijn bij of op het lijk gevonden. - BINNENLAND Het handelsverdrag met Duitschland. Mededeelingen van staatssecretaris von Rohr. Tegemoetkoming bij „kaas en spek". De Staatssecretaris in het Rijksministerie voor Voedingswezen en landbouw, v. Rohr, heeft Dondcidag eenige mededeelingen ver strekt betreffende 't Duitsch-Nederlandsche handelsverdrag. Van Rohr wees er op, dat waar Duitschland nog behoefte heeft aan t uitenlandschen invoer, in liet blonder op het gebied var. vet, deze behoefte uit die Landen moei wordeu gedekt waar de Duit- sche uitvoer bij geïnteresseerd is en de in voer te beperken tegenover die landen, waai- het minder het geval is. De staatssecretaris deelde vervolgens dé tails in cijfers mede. Het betreft in hoofd zaak spek, kaas en eieren. Bij kaas A spek i, men de Hollanders kunnen tegeüToet ko men, aangezien het. Duitsche vetplan aan wezig was. Rekening moet er mede worden gehouden, dat de Nederlandsche verkoop organisatie met de Duitsche mkoopinstan- ties in contact staat en dat het spek Duiteoh land tegen een prijs binnenkomt, die wordt afgestemd op de Berlijnsehe noteeringen. Het contingent van spek bedraagt 60 pet. vergeleken met liet vorige jaar. het tarief 20 R.M veygeleken met 36 R.M., dat tot dusverre geheven weid. Voor kaas bedraagt het contingent 50 pet. en 20 pet., 60 pet. voor HM. en 20 pel- voor 50 K.M. Wat kaas betreft, was Duitschland niet géheel vru aangezien nog verplichtingen bestaan jegens Denemarken en Finland. Wat eieren hetreft kon Duitechland Nederland tege moet kpmen. daar Duitschland behoefte heeft aan import van eieren. Het eontin- ■ent bedraagt hier 60 pet., het tanel 40 K Af vergeleken met een autonoom tarief van 70 K.M. Ten einde een prijsdrukkend effect te verhinderen, mogen tegen het con ti ngentstarief van 40 K.M. alleen eieren ge- mijrorteerd warden die in overeenstemming zijn met de standaardbepalingen der Duit sche weteevmg. Duitsnhlmd krijgt een edel produet geïmporteerd, dat niet prijsdruk kend kan werken. Voor den tijd van 1 Oct. tot 31 Dec., wanneer gebrek is aan eieren, hedrangt het tarief slechts 30 pet. Tegelij kertijd zal het autonome tarief verhoogd werden tot 100 It.M. r Vervolgens wees Van Kollr op den troos- tcloozen toestand van. den tuinbouw ten ge- vol ge van de verplichtingen, vooral tegen- ver Frankrijk en Italië en kondigde een wet aan ter bescherming van den Duitschen tuinbouw Bij de koop ri men Nederland legemoe* gekomen en het tarief zal van 8 <>p 6 R.M worden verlaagd Bij spruitjes is een verlaging van 20 op 10 R.M. ingesteld. bij klapbessen eveneens, een verlaging op 10 R.M. Met het oog op het feat, dat de kassalade slechts tot einde Mei in Duitechland wordt geïmporteerd, bestond fcer geen aanleiding "Ui voor den korten nog in aanmerking ko menden tijd een contingent vast te stellen. Voor dezen tijd blijft het tarief van 15 R.M. bestaan. Het nieuwe verdrag wordt, onmid dellijk van kracht en duurt tot 31 Dec. a.s. De Kaasregeling. De Sfecretaris v. d. Alg. Ned. Zuivelbond zegt, dat Duitschland blijk gaf van wil om ons tegemoet te komen. Rente-voet belangrijk wapen. pp do basis vau den invoer in ue maan den Mei tot December m 1931 on 1932 staan de Duitscners voor de horde kaas een con- ungöht van 50 pet. toe tegen een recht van 2" Mark en nog 20 pet. tegen 50 Markdal wil dus zeggen 70 pet. van den invoer over acht maanden in 193i en 1933 tegen gemid deld 30 Mark. Onze kaas export bedroeg in die adit maanden ui 1931 24.000 ton bruto ell in 1932 23.600 ton bruto. - is Nederland er nu beter ol slechter i»p geworden? Dat hangt or van at, of men een vei'- j gelijkmg maakt met 15 Februari j.l. of met den toestand tot 1 Januari j.l.", oordeelde de heer Geluk, seerut&risvan de F.N.Z. „Vergeleken bij de regeling van 15 Febr., waarbij wij 1910 ton legen 20 Mark en de rest tegen 60 .Mark konden invoeren, is deze regeling een verbeteringvergeleken bij den toestand voor 1 J anuan gaat d© hoeveelheid I achteruit niet 30 pet. en worden de rechten I verhoogd met 50 pet. - Kan men de Hollandsohe kaas tegen I een prijs, dia door de varhoogmg van rech- I ten toch vrij hoog zal moeten zijn, in I Dui-tschland verkoopen? De koopkracht is in Duitechland sterk I verminderd. Verder moet men rekening I houden met de concurrentie van andere I landen, waarmede toch ook wel een regeling I zal worden getroffen. De regeling geldt tot I 1 Januari a.s." De heer Geluk acht het van veel betee- I kenis, dat, als Duitschland dan een stech- I tere regeling zou willen treffen, Nederland I tie rente van het verleende crediet weer op I 5£ pet. zal kunnen brengen. Dat is voor I Nederland natuurlijk een belangrijk wapen. I Vau groot belang is ook, dat in Den Haag I ec-n „Douanenstelle zalworden geetrcht, zoodat hier certificaten verkrijgbaar zullen zijn en de invoer kan geschieden aan alle stations. De 1910 ton. die wij thans mogen invoeren, kan, slechts over twee douanesta- i lions naar Duitsahland en dat was. vooral 1 voor de kleinere partijen, bezwaarlijk. 1 „Het is dan ook niet te ontkennen", meende de heer Geluk, „dat de Duitschers wel blijk gegeven hebben van den wil om ops tegemoet te komen. Ook de basis Mei tot December over 1931 en 1932 is niet zoo slecht, omdat in die acht. maapden de zomer valt." fl Crisis-Varkenscentrale niet ontevrede». I Minstens duizend ton spek naar I Duitechland. De Crisisvarkenscerrtrale is over de rege- I ling, die in de Duitsch-Nederlandsohe han- I dflsovercenkojnst voor het spek getroffen I ir.' niet ontevreden. Het contingent voor 1 srwk is n.l. vastgesteld op 60 pet. van «en I invoer van verleden jaar tegen een invoer- I recht vun 20 Mark. Nu is Nederlands uit- I voer naar Duitschland in 1932 groot ge- I •woest.-, hij bedroeg ongeveer 20 mülioen kg. I Volgens dat contingent zal Nederland dus I zeker 1000 ton. spek naar Duitschland kun- I rien afzetten. Houdt men de inkrimping van I oen varkensstapel in. het oog, dan is het een heel aardige hoeveelheid:, zoodat de regeling voor zoover het spek betreft, niet ongunstig geacht kan worden. Zuid-Hollandsche Landbouwonderlinge. 27 April j.l. is te Rotterdam onder voor zitterschap van den heer Jac. v. d. Koogh uit Rijswijk de iaarlijksch© vergadering ge houden van do Zuid-Hollandsche Landbouw Onderlinge. Uit het jaarverslag blijkt dat de Zuid- Hollandsche Landbouw-Onderlinge 3769 leden had met een jaarloon van ƒ6.575.514. Het ledental van de geheele Cenfr. Land bouw-Onderlinge beliep bij het afsluiten van het boekjaar 33561 met een jaarloon van ruim 52 mülioen gulden. Aangegeven werden 1037 ongevallen, van I .welke 5 een doodelijken afloop hadden en I 67 aanleiding gaven tot het verleenem van I schadeloosstelling over een langeren termijn I dan 6 weken. Het aantal ongevallen, dat voor rekeping van de Centr. Landboujv-Onderlinge kwam, bedroeg 7550. Van deze ongevallen hadden er voorzoover het de wettelijke, verzekering, betreft 17, en voor zoover de vrij willig ^er- zekering betreft 3 een doodelijken aflMIp. Van deze 20 ongevallen met doodelijken mf- j loop gaven er 11 aanleidine tot toekenning eener rente aan nagelaten betrekkingen. In één geval werd een rente wegens blijvende invaliditeit toegekend De kosten der verzekering bedroegen voor de leden der Zuid-Hollandsche Landbouw- I Onderlinge 1.50 per lid en 1.33 per ƒ100 jaarloon Dit kostencijfer is vergeleken bij dat van het vorige boekjaar-een weinig ge slegen. tengevolge van het feit, dat de wel iswaar niet onbelangrijke gedaalde ongevai- lenkosten over een loonbedrag moesten wor- Losse bladen uit het Dagboek van ten Gouwenaar. „De politieke hartstochten voeren het volk naar den ondergang." ADOLF HITLER. Donderdag 27 April. Zoo was het gister weer een van die glanzend schoone dagen, waarop het hart van ({en rechtschapen burger gloeit en sneller klopt; het was de Verkiezingsdag. Opnieuw was ik Voorzitter van een der stembureaux, een zeer belangrijke func tie, waartoe het wakker Gemeentebestuur mij steeds heeft uitgenoodigd. Ten volle ben ik mij bewust van den I ontzettenden ernst- van deze kiak. Ge kleed in stemmig zwart, voerend het gou den vulpotlood, zet ik deez' plechtigheid steeds gaarne luister bij. Nooit toch was er doeltreffender school waarin men, in zoo weinig ureh, vergaart grooter en die per kennis omtrent zijn medeburgers. I Jong en oud, rijp en groen verdringt zich I hier in zenuwachtige spanning, trappe- I lend van ongeduld een daad te stellen I even eenvoudig als gewichtig, een daad I die, verborgen voor het oog der omstan ders, medewerkt tot heil of ondergang van heel het Koninkrijk. Het is met schuchter zelfbedwang, dat ik zoo'n plaats betreed, een plechtige stilte heerscht daar en iedere luidruch tigheid dient gemeden. Ach, alles had zoo heerlijk kunnen zijn! Ik sprak reeds van het zwart jacquet en van het gouden vulpotlood en voeg erbij het fraaie groene laken, door mij per soonlijk ter plaatse aangebracht, het laken, dat Aligonda, volgens geheim recept, zoo mooi van inkt gereinigd had. Helaas, of het Noodlot mij steeds moet achtervolgen, al bij het binnentreden moest ik een jongeling ontwaren met bloedroode banden om de armen; de I kwalijke Koperwiek. Was het hem dan nog niet genoeg, mij wekenlang getergd te hebben met zijn gepropageer? Moest hij mij nu de mooiste dag des jaars ver gallen En waarom moest hij mij de on- I eer aandoen het stemmingvolle stem- I bureau te 'maken tot een worstelperk, het I tooneel van een woedende vechtpartij. En I wat heeft Lucas Longavita toch bewogen I zich te steken in het zwart fascistenhemd I en waarom heeft deze persoar^ fich niet I beter*eten te beheerschen, toen Koper- I wiek hem zijn pamflet uitdagend in de vingers duwde Ach ,het was verschrikkelijk. Als ge tergde tijgers gingen de heeren elkander te lijf. de politie moest erbij te pas ko men en ook de eerste hulp, wat nog met- hetzelfde is, ofschoon het wel hetzelfde zou moeten zijn. Gelukkig was de eerste hulp spoedig ter plaatse, want anders waren de heeren leeggebloed, terwijl de politie de menigte op een afstand hield. De politie kan toch niet alles tegelijk doen. haar taak is al pilgebreid genoeg. Dat het in andere steden wel zoo is, doet I niets ter zake, Gouda is steeds iets bij zonders geweest. Neen, de dag der verkiezingen heeft mij diep teleurgesteld. dën~ömgeslagendit aanzienlijk lager is d*p S Z J vorige jaax. De .«ipngva* het kostencijfer hoeft nochtans, dimk ril aanmerkelijke daluig van de bijkomende kosten (Bamencevat onder de benaming ad- n inistratiekosten) een teer beperkten om- vang aangenomen. voor bons en plaatjes Verzonden aan: J. A. v. d. B. te Gouda: 118 vetplanten- Mevr. F. B. te Gouda: 2 x 12 vetplanten: bons. C. D. te Gouda: 16 vetplantenbons. P. W- B. te Gouda: 50 vetjplantenbons. M V te Gouda: 99 vetplantenbons. P te Gouda: S Coelingh's bons. Mevr. J- B.-v. V. te Gouda: 26 Bussink s I plaatjes en bons. Ons ruilbureau: diverse bons en plaatjes. Genoteerd, voor: A. H. v. d. L. te Gouda: 12 Bernto bons I a. 8 punten. M. K. H. te Gouda; 25 Hille's bons. Nelly S.—v. B. B. te Gouda 280 linnen- I kastbons. I A. de J. te Gouda: 212 punten. Mededeeiingen I Steeds hebben verbinding met andere milbureaux. maai- onre tekorten kijn ook hare tekorten, vullen elkaar steeds aan bij voorkomen. Een volledig stel cactussen kan men bekomen voor 600 punten. Caetussen- bons zijn niet meer geldig. Dank voor de ontvangen schenking. HET RUILBUREAU.

Goudsche Courant | 1933 | | pagina 3