A 0*2T m w Bfffl .1 fü IBWM Reclame Week 55 cent I Ook Graskéas J. C. den Boer Wz. GOUDSCHE COURANT ZATERDAG 13 MEI 1933 - TWEEDE BLAD Volvette Kilo Kaasjes Allein nog deze week 90 Overal ter wereld hetzelfde loon voor hetzelfde werk. Geen verdaging van de ontwapeningsconferentie. De Nieuwe GROENENDAAL 13, Telef. 2012. 1 Prima Marquisette, geheei op Maroc., m shawl en ingezette ballonmouW v. Crêpe Satin. Marine, Zwart Kamgaren Heeren stol Mantel in grijze en bruine streepdes- tlns, geheel op zijde. Tot in grootste maten Leuke Eng. Fantasle- stof Mantel, modern vischgraat-dessin ge. heel op zijde. InBeige en Zwart.Fantasie t leuk'getailleerd pri ma Heerenstof Cos- tuumvgeheel op Ma roc. In nieuwste grijze streep-des^ins voor Primo Peau do Pêche 'Blazer, sportmpdel. m. nikkelen knoopen Bleu, Marine, Bruin, Llcbt-.en Donk Een dergelijke regeling is onmisbaar, door Prof. ALBERT EINSTEIN. De economische crisis kan slechts over- wonnen worden door ingrijpende, zorgvul dig voorbereide en voor de geheele wereld geldende financieele en sociale maatrege len. Maar voordaf wij de crisis trachten op te lossen, moeten wy eerst de oorzaken ervan opsporen. De ijzeren wet van vraag en aanbod reguleert de productie der waren, maar niet de voortbrenging van mensche- l'jke werkkrachten. Daarin ligt de diepste- oorzaak van de economische crisis. Naar mate de productiemethoden verbeterd wór den en er minder menschelyke werkkrachr ten benoodigd waren, nam de werkloosheid toe en dit zal zoo blijven, zoolang er geer. maatregelen worden genomen om het aan bod op de arbeidsmarkt te verminderen. Vroeger hadden wij den 14-urigen werk dag. Wanneer dit nog steeds het geval was, zou de werkloosheid op het oogenblik nog veel grooter zijn. Hieruit volgt, dat slechts die maatregelen ter bestrijding van de crisis succes kunnen hebben, die het aan bod op de arbeidsmarkt verminderen en het mogelijk maken, het in den vorm van loonen en salarissen uitgekeerde bedrag ten goede te doen komen aan de geheele bevolking. De vermindering van het aantal werkuren is de meest doeltreffende maatregel om dit te bereiken en moest dan ook zonder aar zeling worden toegepast. Een fabrikant kan zooiets niet op zichzelf doen. Door de con currentie, die andere fabrikanten hem aan- coen, is hij gedwongen om de verliezen uit den weg te gaan, die' het gevolg zouden zijn van uitbreiding van zyn personeel met ver korting van den werktijd. De wet jnoet daarom ingrijpen, zooals zij dit ook heeft moeten doen by de invoering van den acht- urigen werkdag in verschillende landen. De eer.ige andere mogelijkheid zou zyn, dat alle belanghebbende partijen vry willig kwamen tot een onderlinge overeenkomst. Ik ben er niet voor, dat de industrieele ondernemingen door den staat worden over gekomen. Jk ben acht jaar rijksambtenaar geweest aan het Zwitsersche patentbureau en mijn eigen ervaring heeft mij geleerd dat de staat als ondernemer minder succes heeft dan het particulier initiatief, ik ben er alleen voor, dat de staat de werktijden wettelijk regelt en daardoor het aanbod op de arbeidsmarkt. Hét komt er niet op aan, of het algemeene loonpeil hoog of laag is, De onverzoenlijke houding van Duitschland. Het compromis voorstel van Henderson aangenomen. De berichten uit Geneve, voor zobver zy de ontwapeningsconferentie betreffen, heb ben eigenlijk nooit volkomen bemoedigend en hoopgevend geluid, maar de laatste dagen gewaagden de berichten van zoo'n soyibere stemming aan het -Lac Léman, dat zonder overdrijving kon worden gesproken van de ernstigste crisis, die de ontwape ningsconferentie tot nog toe heeft beleefd. Dat de zaken thans heelemaal niet meer naar wensch' gaan, houdt verband met de geschillen over het toekomstige legertype. Duitschland wil voorloopig nog niet al te veel weten van de uniformiseering der vas- telandsche legerinrichtingen, daar dit fei telijk meebrengt, dat het van de ryksweer afstand moe| doen. De Engelsche afgevaar digde heeft zich Donderdag den gëheelen^ dag afgesloofd, om de Duitschers tot andere inzichten te brengen, doch de dag verstreek, zonder dat een accoord tot stand kwam. Bovendien leed Duitschland gisteren te Genève een ernstige nederlaag, daar de effectievencommissie definitief heeft uitge maakt, dat het particuliere leger van Hit- Ier en de Stahlhelm in militair opzicht on getwijfeld bruikbaar zyn, waaruit volgt, dat zij bij de berekening der effectieven, die aan de verschillende landen worden toegestaan, in meerdere of mindere mate worden mee gerekend. Door al dezê oorzaken was te Genève een uiterst kritieke toestand ontstaan, zelfs zoo kritiek, dat ernstig rekening werd gehou den, hetzy met een verdaging gedurende geruimen tyd, hetzy met het voorgoed uit eengaan der ontwapeningsconferentie. Wan- neer niet te elfder ure een gunstige keer intrad, zou de cenferentie wel eens een zeer spoedig einde kunnen nemen. Men ver wachtte reeds dat uiterst gewichtige beslis singen zouden worden genomen, waarvan net afbreken of de bestendiging der confe rentie afhing ^n dab publiekelijk zou wor den uitgemaakt aan wie het échec der con ferentie was te wy'ten. Het ongeluk heeft °ok nog gewild, dat op het kritieke moment der conferentie door een onhandig heid een artikel van Von Neurath over de ontwapening, dat een zeer fel karakter droeg, werd gepublxeerd. Men achtte het niet uitgesloten, dat men tenslotte tot uitstel der verdere confe- rentiewerkajamheden zou besluiten in de 'afwachting, dat men op de a.s. economi sche wereldconferentie te Londen, waar de 'oornaamste staatslieden der wereld zullen wanneer het werk en de verdiensten maar gelijkelijk worden verdeeld en de werkloos heid wordt voorkomen. De pry zen der arti kelen van dagelijksch gebruik passen zich vanzelf aan bij het gemiddelde loon. Verder kunnen ook zekere sociale maat regelen den toestand beïnvloeden. Men kan bijv. bepaalde leeftijdsgroepen uitsluiten van alle werkzaamheden, waarvoor geen be paalde opleiding vereischt is. Sterk gespe cialiseerde vakarbeiders zullen er niet te veel zyn. Degenen, die in verband met het passeeren van den leeftijdsgrens niet meer mogen werken, zouden van staatswege on dersteund moeten worden. Ik ben ervan overtuigd, dat op die wijze een land met groote, natuurlijke rijkdommen, als bijv. de Vereenigde Staten, de crisis moet kunnen overwinnen, te meef, waar de uitvoer van dit land nog geen 10% bedraagt van zyn handelsbalans. Geen ander land is zoo goed in staat tot autarkie. Ik ben geen voorstan der van autarkie en heb er niet de minste sympathie voor, maar er zijn uitzonderin gen. De uiteindelijke oplossing van de eco nomische wereldcrisis hangt af van ons yer- mogen om een internationaal systeem voor de productie en verdeeling van goederen in te voeren en daarby zullen de waren gepro duceerd moeten worden, waar dit het beste kan geschieden en verdeeld over alle landen der wereld, al naar de behoefte, die ervoor bestaat. Naar mijn overtuiging moet het onvermijdelijk komen tot een internationale economische samenleving, maar vrijhandel i3 ma. ondenkbaar zonder vrije emigratie en immigratie. Wanneer bijv. in een land als Duitschland 20 millioen menschep van den landbouw leven en niet kunnen emigreeren, dan moet hun regeering den invoer van buitenlandsch graan bemoeilijken door in voerrechten. Het instellen van vrijhandel over. de geheele wereld waarbij ieder vry is om zich te begeven, waarheen hij wil, terwijl er overal in de wereld voor het zelfde werk hetzelfde wordt betaald kan slechts zeer geleidelijk geschieden. M.i. zouden wij daar dertig jaar voor noodig hebban of zelfs nog langer. Maar toch zal, naar ik verwacht en ook hoop, de toekom stige ontwikkeling der wereld zich in deze rjchting begeven. (Nadruk verboden). verschijnen, Weer contact met elkaar zal zoeken om den wagen der ontwapenings conferentie weer in het spoor te brengen. Tenzij het compromis-voorstel van den voorzitter Henderson-de partijen tenslotte toch tot elkaar zou brengen. Inderdaad is dit geschied, en heeft Henderson indruk weten te maken op de gedelegeerden door te ^verklaren, dat de mislukking der ont wapeningsconferentie onvermijdelijk tevens zou leiden tot een échec der economische wereldconferentie. Het compromis-voorstel van Henders#n is aangenomen en dus zullen de gedelegeerden bij de eerste lezing over het oorlogsmate riaal tevens de volle gelegenheid krijgen op het nauwe verband tusschen de kwesties van legerinrichting en oorlogsmateriaal te wijzen. Zooals men ziet brengt dit voorstel van Henderson alleen een uitweg uit de proce dure moeilijkheden, om de ernstige mee- ningsverschillen op het stuk van de unif - catie der legerinrichting een stap nader tot de oplossing te brengen. 1 BUITENLANDSCH NIEUWS. BELGIë. Belgische machtigingswet goedgekeurd. De Belgische Kamer heeft na een zitting, die meer dan een etmaal duurde, het wets ontwerp tot het vetrleenen van bijzondere bevoegdheden aan de regeering aangenomen met 96 tegen,82 stemmen en 3 blanco. De Kamer heeft vervolgens met ongeveer de zelfde stemmenverhouding besloten uiteen te gaan tof nadere bijeenfoeping. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten. 75 Laxeer-Tabletten.60 Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten DUITSCHLAND. De Rijksdag onverwacht bijeen geroepen. Regceringsverklaring over de onder- Kandelingen te Genève. Blijkens berichten uit Berlijn heeft pre- .-icfent Soering geheel onverwacht den Rijkddag tegen Woensdag 17 Mei 's namid dags 3 uur bijeengeroepen. Op de agenda staat slechts één enkel punt: Regeennga- vévklaring over de onderhandelingen te Ge nève. Aan de rijksdagzitting zal waarschijnlijk ook de sociaal-democratische fractie deel nemen Men verwacht een debat over de b.uitenlandsche politiek, over welks bijzon-- derheden volgende week nog met de frac ties zal onderhandeld worden. BINNENLAND. De Kabinetscrisis. Dr. Col ij n niet geslaagd? 'De Telegraaf meldt: In politieke kringen gingen gisteren hard nekkige geruchten, dat dr. Oolijn bij zijn pogingen tot formatie van een kabinet, op zoo groote moeilijkheden is gestuit, dat hij zijn opdracht aan de Koningin zou terug geven. liet schijnen in het bijzonder de katho lieken geweest te zijn, die den kabinetstor- ma teur liet vervullen van zijn (laak onmo gelijk hebben gemaakt. Men neemt aan, dat thans een katholiek belast zal worden met het formeeren van het nieuwe Ministerie. De stemming bij de anti-revolutionnairen en chriatelijk-histeiischen is echter van dien aard, dat het nauwelijks is aan te nemen, dat, een katholiek staatsman er in zal slagen een meerderheid voor een nieuw kabinet te vinden. In dat geval zou de opdracht opnieuw bij dr. Colijn terugkomen. Koninklijke Nederl. Middenstandsbond., Dezer dagen zijn bij enkele candidaat- stelling herkozen als lid van Groepsbestuur A van den Kon ink. Nederl. Middenstands bond de Reerer. R. A~ ten Bokkel Huinink U Arnheyi, A. T. Meijer te Groningen en H. J. Peletier te Leeuwarden, allen aftre dend. Door' hun organisaties werden opnieuw aangewezen als lid' va» groepsbestuur B de heetten L. de Groot' (Bond van Ned. Sehil- derspatioons). Joh. H. W. Lutjeharms (Ned. Stucadoorspatroonsbond), R. Schoor (Vax- kensslaohiersver. Amsterdam) en D. van Veen Jr. (Ned. verecniging van handelaren in verwarming»- en huishoudelijke artike len). In de plaats van den heer Jos. Vogels werd door den Bond van piano- en orgel handelaren en -fabrikanten benoemd de heer D. Swagerman. De aftredende leden van den Midden- stand8raads, de heeren J. K W. F. van Bommel te 's-Gravenhage en L. de Groot te Rotterdam, zijn bij enkele oandidaatstel- linsr herbenoemd. De invoer van boter en kaas in Engeland. Gisteren zijn op het Enigelsche ministerie van landbouw de uitnoodigingen voor de waarschijnlijk begin volgende week te Lon den "te houden conferentie over den invoer van boter en kaas in Engeland aan de be trokken staten gezonden. In de eerste plaats zijn bij dezen import Nederland, België, Denemarken. Zweden en Finland geïnte resseerd. Ook de vertegenwoordigers der Engelsche Dominion» zuilen door den En gelsehen minister van landbouw, Elljot, worden geccftisulteerd. Porselein, aardewerk enz. Toewijzing by invoer. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft de bedragen en hoeveelheden, waarvoor alsnog toewijzingen zullen wor den verstrekt bij den invtfer van porselein, fijn en sanitair aardewerk en muur- en wandtegete, vastgesteld op: a. voor porselein op 25 pet van liet Be drag, waarop de aanvragers overeenkomstig de bij gemeld besluit gestelde regelen ten hoogste aanspraak kunnen maken; b. fijn aardewerk op 20 pet. van ditjbe- drag c. sanitair aardewerk op 25 pet. van de volgens bovengenoemde regelen bepaalde hoeveelheid d. muur- en wdndtegels op 25 pet. van liet overeenkomstig bovengenoemde regelen berekende bedrag. RUILBUREAU voor bons enplaatjes M. van M. te Goüda: 21 Donszelmans tons. A. F. te Gouda: geen Via bons, maar 108 linnenk^stbons (of wilt u \wat anders?-) P. C. S. te Gouda: 46 Noord-Hoüand- Hille's bons. Mevr. B. van T.-H. te Gouda. 43 Bus- sink's plaatje®. Dit is nu de oogöt van 14 dagen, toch wel een beetje bedroevend, vindt u ook niet geachte lezeres of lezer? Hebt u thuis niets meer te ruilen of tftn geschenke te geven? Kijk de zaak eens goed na, zéker komt er oen massa te voorschijn. h;et ruilbureau. Tarievenbestand aanvaard. Door organisatiecommissie van de econ. conferentie. De organisatiecommissie van de economi sche wereldconferentie heeft het tarieven- bestand aanvaard. Deze commissie, bestaande uit vertegen woordigers van de regeerinigen van Groot- Brittannië, Duiteohland> België, de Vereen. Staten, Frankrijk, Italië, Japan en Noor wegen, achten het noodzakelijk voor een welslagen van de conferentie, dat de landen zich vanaf heden onthouden van maatrege len van eiken aard, die-de internationale handel in een verkeerde richting zouden leiden. Zij erkennen de urgentie om bij het begin van de conferentie een tariefbestand te aanvaarden, waarvan de bepalingen bij gemeenschappelijk aocoord zullen worden vastgesteld. STADSNIEUWS. GOUDA, 13 Mei 1933. Schouwburg-Bioscoop. 'n Streep door de rekening. Een film van romantiek en sport. ,,'n Streep door de rekening" is de juiste titel van de alleraardigste en tevens sensa- tioneele film, die deze week in de Schouw burg-Bioscoop loopt. Alleraardigst om de typische tooneeltjes vol romatiek, sensatio neel door de geweldige spanning, die dc motorraces geven als in de groote Berlyn- sche wielerbaan het gouden wiel van Duitschland verreden wordt, aan welke wed strijden de kampioenen van de oude en de nieuwe wereld mededingers zyn om elkaar den grooten prys te betwisten. Het gaat om de eer en om de duiten. Wanneer deze beide in 't spel komen, dan is het niet te verwon deren dat eerzucht en geldgewin wel eens een rol spelen, waardoor de sportiviteit op den achtergrond wordt gedrongen. Zoo zien we in deze film de kranige, jonge renner Willy Streblow, wiens prestaties bij de trai ning doen verwachten dat hij zyn mededin gers zal slaan, telkenmale belagen door den manager van den ex-wereldkampioen Banz om hem door aanbiedingen te bewegen Banz den eerepalm te doen wegdragen. De spor tieve jonge stayer, die zich sterk voelt voor de overwinning, weerstaat die pogingen, maar als Banz zelf hem smeekt omdat zyn bestaan er van afhangt, doet zyn goede hart hem zyn woord geven Banz te laten winnen. De eerste manche, waarin Wjlly Streblouw in den aanvang prachtig reed, maar later afzakt, stelt hem op de derde en Banz op de eerste plaats. In de tweede manche ech ter, wanneer de Zuid-Amerikaansche kam pioen wyl de gezant van zyn land in een loge verschynt, Banz wil passeeren, roept deze Willy Streblouw te hulp, die dan met al zyn jonge kracht en wilskracht een ge weldige spurt inzet, die een glansrijke over winning bezorgt, waarna hy ondpr storm achtig gejuich bij de eere-ronde van zijn rywiel wordt getild en door zijn enthousias te vrienden wordt rondgedragen. Het gou den wiel is door hem op eerlijke sportieve wijze gewonnen. Nu is de misère, die hy vóór den wed strijd kende voorbij, nu is de boosheid, die er tusschen hem en zyn meisje was en die uit zyn misère voortsproot voorbij, nu is alles geluk en glorie, hy is de held van den dag. Heinz Rühmann heeft deze hoofdpersoon uit deze film op byzondere wyze gecreëerd, de sportenthousiasten kunnen over dezen tooneel- en filmartist juichen. En wat een merkwaardige en leuke typen zijn er 9m hem heen gegroepeerd: zyn moeder Marga- rethe Kupfer, vol vertrouwen ijl haar ster ken jongen, zyn meisje Hanni, diens en thousiaste broer en haar kribbigen gierigwi vader, de coquette dochter van den rijken rywielfabrikant Stern, die veel voor de sport gevoelt maar daarby gnjag met den flui ken Willy flirt, den handelsraad Stérft, die voor zyn rijwielen alleen leeft, zyn mede dingers op de baan, de geslepen manager Paradies en al die anderen, die in de leven dige tooneelen jn café's en feestzaal en niet het minst bij de races hun rol spelen, 't Was bijzonder amusant, en het talrijk publiek heeft er van genoten. Ook het voorprogram had de volle aan dacht Protestantsche Goudsche Begrafenis onderneming. De leverantie van begrafenishoeden voor het personeel van bvengenoemde onderne ming is opgedragen aan de firma Carel Kropman. Bij mooi weer de Plassen rond. De voor Zondag j.l. uitgeschreven wan deltocht rond ae Plassen kon door het slechte weer geen doorgang vinden. Bij goed weer zal deze toch morgen ge houden worden. Het bestuur van de Wandel- sportvereeniging „Gouda"' wyst er nog eens op, dat iedereen, lid of geen lid, aan deze tocht kan deelnemen. Start 's morgens om 10 uur vanaf de Karnemelksloot De Algemeene Reiswijzer. De Zomerdienst verschenen. De Zomerdienst van de Algemeene Reis wijzer, bevattende de verbindingen van en naar Gouda is by de N.V. Drukkery v.h. Koch Knuttel verschenen. Het bekende groene boekje bevat behalve de gewone treindiensten, ditmaal wederom de aanslui tingen naar Nijmegen en naar het Noorden, en tevens ook de dienstregelingen van auto bussen en de lyst van schippers en boden. Thalia-Theater. „De groote parade" als geluidsfilm. Men heeft „De groote parade" gesyn chroniseerd en opnieuw on^er onze aandacht gebracht. We hebben ze nog eenmaal door leefd zooals een boek dat men zich herin nert, een boek van jaren terug. We zyn op nieuw getroffen, even diep als de eerste maal, door deze meesterlijke oorlogsfilm, die, als' men de schoone geschiedenis van elkaar verliezende harten, de vooze oorlogs- romantiek en de tararaboem wegdenkt, slachtveldbeelden geeft zoo realistisch, dat den' toeschouwer een gevoel van physiek onwel zijn bekruipt. Dan verschrikt en ont- SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL. Programma voor Zondag 14 Mei. K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Rotterdam: F ei jenoord— Stormvogels. Eindhoven: P.S.V.—Go Ahead. Afdeeling I. Promotiecompetitie 2e klasse. Haarlem H.F.C- Zeeburgia. Afdeeling 11. Promotiecompetitie 2e klasse. Den Haag: H.V.V.—West-Frisia. 2e Klasse A. UorinohemUnitas—D.C.L. 2e klasse B. VlaardingenFortuna—Overmaas. Promotiecompetitie 3e klasse. Rotterdam: The Rising Hope—St. Hooger. Vlaardingende Hollandiaan— Vriendenschaar. 3e Klasse G. SchiedamV.H.8.E-D.S. RotterdamSt.* Volharden—Concordia. Rotterdamde Musschen—Coal. Rijswijk: RijswijkHillegom. 4e klasse C. Rotterdam: D.D.C.tyooswyk. Beslissingswedstrijd eerste plaats. Gouda: Schoonhoven—Moordrecht terrein G.S.V. Reserve le klasse. Rotterdam: Xerxes 2—V.ü.C. 2. Rotterdam: Feijenoord 2—H.B.S. 2. Promotiecompetitie reserve 2e klasse. Gouda: Gouda 2-S.V.V. 2. Promotiecompetitie reserve 3e klasse. Wassenaar: Sehevennngem 2— Hoek van Holland 2. Alphen: Alphen 2—V.I.O.S. 2. .Reserve 3e klasse C. Bodegraven: Bodegraven 2—Alphia 2. Afdeeling III. Promotiecompetitie 2e klasse. Nijmegen: S.C.H.—Rob. et Velocita». Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. Breda: Hero-Middelburg. Venlo: V.V V.—Juliana. G. V. B. le klasse. Zwervers IO.N.A. III. Gouda IIIBoskoopsche Boys I 11 uur. 3e klasse A. Woerden HINieuwerkerk II. Zwervers III—O.N.A. VI 12 uur. Groeneweg IVoorwaarts I. Bodegraven IIIGouda V 12 uur. 3e klasse B. Groot-Ammers HHaastrecht III. G.S.V. V—Nieuwerkerk III 11 uur. Bosk. Boys IVSchoonhoven III 2.30 uur. 3e klasse C. O.N.A. VII—Nieuwerkerk IV 11 uur. Vriendschappelijk. S.S.V. II—Ammerstol II half 2. S.S.V. I—Ammerstol I 3 uur. WIELRENNEN Rijswüteche Wielerbaan. Morgen, Zondag 14 Mei, is het de groote dag van den internationalen stayerswed strijd waarop de Italiaan Giorgetti. de Hol landers Schiebaum en Blekemolen, de Belg Benoit en de Duitscher Metze aan den start verschijnen met hun bekende motorgang- niakers, voor iwelken interessanten wedstrijd groote belangstelling wordt verwacht. Zooals gemeld is thans ook een nieuwe populaire rang gecreëerd voor het midden terrein. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de betreffende aankondiging in dit blad. zet de film, dan toont ze de onwaardigheid, de misère van de loopgraven, het zinnelooze van "een millioenenslachting, de nutteloos heid van alle heroïek tegenover de tonnen gloeiend staal, die door de lucht geslingerd worden. Men ziet de hopelooze krankzinnige gevangenschap van zooveel jonge menschen die, ingegraven in de modder, bedreigd worden door den dood, door het vuur van de kanonnen van den vyand en de moreele on dergang die al even vreeselyk is. Dan is alle romantiek verdwenen en blykt duidelijk dat A jonge mannen toen ze naar hfet front trokken zoo vroolyk konden zin gen omdat zy zich geen beeld hadden kun nen vormen van de afmetingen, de ver schrikkingen, de folteringen van die hel. Het is onnoodig verder uit te wyden over deze film, die ieder die haar zag in het ge heugen is gebleven. En het is vanzelf spre kend dat zeer velen haar opnieuw zullen gaan zien; een aanbeveling onzerzijds daar toe is overbodig. Het voorprogramma biedt deze week een rijke afwisseling van interessante gebeurte nissen, kunst en vroolijkheid. Per H. T. M. naar de Beeuwyksche Plassen. Van Zondag 14 Mei af en verder iederen Woensdag en Zondag zal de H. T. M. rond ritten organiseeren van Den Haag naar de Reeuwyksche Plassen met een rondvaart op den Elfhoevenschen Plas. Vertrek 10.30 v.m. van het Plein in den Haag, via Leiden, Alphen, Bodegraven, Reeuwyk en terug via Gouda en Rotterdam; omstreeks 5 uur n.m. aankomst in den« Haag.

Goudsche Courant | 1933 | | pagina 3