een jongste fimlitiiili Verburg's Brood BEZOEKT DE JAARBEURS DIENSTBODE riant Bovenhuis HEERENHUIS een Sigarenzaak Voor Schoolboeken Zit- en Slaapkamer HUIS HUIS DUITSCH Binnenland. I "f6 Hbetfe he<f Va° d° der 0* Boekhandel van BURK, Kleiweg 39 Telefoon 2412 NET MEISJE NET MEISJE NET MEISJE PREDIKBEURTEN. JONGSTE BEDIENDE Grint, circa 200 M3. Voorloopig baricht is toch beter Spieringstraat 65 Telefoon 3301 BENEDENHUIS G.P.vahWELZENIS Te Koop W. J. D. S. VAN EIJK TE UTRECHT 5 t m. 14 SEPTEMBER HLTI'ENI.ANDSCH NIEUWS. DUITSCHLAND. De groote dag in Neurenberg. Een proclamatie van Hitier. De dag van gisteren is de groote dag ge- -st in Neurenberg, waarin de Rykskan- c'ier zich met een proclamatie tot het Di itsche volk heeft gewend. Het eerst sprak Dr. Dietrich. Hy schetste dg ontwikkeling van het nat.-socialisme en haar defmittieve overwinning en zeide: „\an af heden zult gij de éverwinning jpn üet nat.-socialisme weten te waardeuren. Het Derde Rijk is werkelijkheid geworden! Nadat dr. Dietrich had uiteengezet, wat net Duitsche volk aan zijn leider, Adolf Hitlor heeft te danken, sprak hij woorden, wtlke vooral bedoeld waren voor de buiten- landsche persvertegenwoordigers, n.l. over de positief «samenwerking der volken. Proclamatie van Hitier. Daarop werd door den Beierschen minis- j ter van binnenlandsche zaken, Wagner, een prMtjunatie van den Leider voor- gemzen ^"Waarin o.a. wordt gezegd: De nat.-soc. revolutie heeft den verrader- l'jkeh en meineedigen staat overweldigd en I heeft dezen vervangen door een eervol, I trouw en correct ryk. Ona allen is echter het groote geluk ten I deel gevallen, dat wij deze revolutie niet I moesten ten uitvoer leggen als leiders van I de „historische minderheid" tegenover de I meerderheid van het Duitsche volk, doch I dat de overgroote meerderheid zich reeds I vóór de beslissing vóór onze beginselen I heeft verklaard. Zoo kon het geschieden, dat een der I grootste omwentelingen byna zonder bloed- I vergieten kon worden verwezenlijkt. Wy I 4llen achten ons gelukkig, dat thans de I overweldigende meerderheid van het Duit- I «jche vólk trouw verbonden is met het nieu- I we regime. De nationaal-socialistische be- I wetfng is het Duitsche Ryk, de Duitsche I staat gewonen. Niet aJleA het terugkrijgen van de vry- I hfid naar buiten maakt de opgewekte mede- I werking van de massa der natie gewenscht; I uiaar ook de economische problemen zijn I niet gelukt, het vertrouwen van het geheele I volk te verkrijgen voor de regeeringsmaat- I In het begin van dit jaar zyn er weken geweest, waarin wij ternauwernood ontko men zyn aan het bolsjewisme. De snelle val in den afgeloopen winter scheen tot een al geheel e catastrofe te zullen leiden. Walmeer tóft fascisme ais historisch voorbeeld in Italië de redding beteekende, dan heeft het nationaal-socialisme hetzelfde in Duitsch. land verricht Het zal echter een uiterst belangrijke taak der beweging zyn tegen de eventueel? tegenstanders een onverbiddelyken strijd të v beren, tot zy onderworpen zyn. Dia verleiders van millioenen volksgenoo- te» genieten in het buitenland de vryheid (.m tegen vreemd geld het eigen volk te be- leedjgen, en aan den haat der buitenwereld uit te leveren. De uittÉidelyke overwinning der nat.-soc. beweging zou nooit gekomen zijn, als wij in onze rflen het principe geduld hadden, dat ieder kan doen, wat hy wil. Dit democrati sche parool leidt tot onzekerheid en teugel loosheid en ten slotte tot verval der autori. t*sit. Onze tegenstandets zyn verslagen. Het I eenige waarop zy kunnen hopen, is door on- dermyningsarbeid c|e leiding te vernielen. JVfoge deze dag een waarschuwing voor hen zfjn. De wet betreffende de ryksstadhouders I was het eerste antwoord der Duitsche natie aan de querulanten tegen de eenheid der Duitsche natie. 4 I Het Duitsche volk is thans niet meer op I de Duitsche landen gebouwd, ook niet op de I Duitsche stammen, maar op het Duitsche I ^olk en op de het geheele Duitsche volk I bevattende nat-soc. partij. Daarom is thans noch Pruisen, noch I Beieren noch een ander land een pijler van I liet hedendaagsche Kijk. Maar de pijlers zün I enkel en alleen het Duitsche volk en de nat.- soc. pertij. Wy wensehen het DOitsche volk een on- I eindig aardsch bestaan, en gelooven door onzen Strijd daarvoor slechts het bevel van I onzen Schepper op te, volgen, die in het in- I neriyke van elk wezen, den drang naar zelf- I behoud legde. I Berliins openbare scholen. „Een massa-uittocht". I Een Wolff-telegram meldt dat volgens I den Pruisischen persdienst er in geheel I Berlijn thans een massa-uittocht plaats heeft uit de openbare scholen en de overgang naar de evangelische scholen in vollen gang is. De toeloop is zoo groot, dat men reeds cur sussen voor vrijwillig godsdienstonderricht heeftjmoljeii inrichten. Van één openbare ichooj b.it neemt 90</r van de kinderen deel aan het godsdienstonderwijs. In verschillen de stadswijken hebben oudercommissies en kerkgemeentes vrijwillig godsdienstonder richt, dat door predikanten en ltjeraren ge geven wordt, ingesteld. In de .vioeger zoo I beruehte communistenwyk Neuköln zijn van de elf openbare scholen reeds acht opgehe ven. MARKTBERICHTEN. Leeuwarder Boternoteering. De Leeuwarder boternoteering is vastge steld-op 63 cent per kilo. Prys van het Crisisbotermerk. De erisiszuiveloentrale maakt bekend dat voor 4e week van 3 tot en met 9 September a a. de -prijg van het crisisbotermerk vast gesteld is <>p f i.per K.G. en die voor de vervoervergunning voor buitenlandSche bo ter op f 1.10 per K.G. Engeland en onze aardappelen. Een gevoelige slag. Naar aanleiding van het bericht betref- I fende de contingenteering van den invoer van aardappelen in Engeland verneemt het Handelsblad van welingelichte zijde, dat de maatregelen der Engelsahe regeering, hoe wel nie^ onverwachts komende, toch onzen reeds zoo zwaar getroffen export opnieuw een gevoeligen slag toebrengen. Nederland is steeds het voornaamste ex portland voor aardappelen naar Engeland geweest. In de maanden Sept.—Dec. 1930 exporteerde Nederland 24 mill. kg. aardap pelen naar Engeland, in 1931 konden wij onzen export in die maanden vermeerderen i tot 80 mill. kg. Toen kwam het Engelsche invoerrecht op aardappelen van 1 pond sterling per ton, waardoor onze export over genoemde maanden in 1932 slechts 12 mill, kg. bedroeg. Hoewel 1932 reeds een zeer slecht jaar voor onzen export is geweest, worden wi] thans geeontingenteerd op 50 pet. van. de geëxporteerde hoeveelheid in dat ongunsti- I ge jaar. Zooals reeds gemeld is, mogen wij thans slechts 8 mill kg. aardappelen uit- Toch mogen wij. aldus deelde men. het Hbl mede, bij alle bezorgdheid voor de toe komst van onzen export, niet ontevreden zijn over het in de huidige omstandigheden bereikte resultaat.' Aanvankelijk wenschte de Engelsche regeering ons slechts een con tingent van 4 mill, toe te staanNadat on derhandelingen met de betrokken autoritei ten. waarbij de Nederlandsche belangpn door den landbouw consulent te Londen, den heer Gerritsen, werden behartigd, had den plaats gehad, heeft men ons echter het dubbele van de ons toegedachte hoeveelheid toegestaan. Bezuiniging, salarisverlaging, ver- hooging van bestaande en invoe. ring van nieuwe belastingen. I B. en W. van Utrecht hebben de b^roo- I ting voor 1934 aangeboden. Uit de begelei- dende nota blijkt, dat de begrooting aanvan- I kelij-k sloot met een tekort van f 1.460.000. I d kt" W hébbeI1 di' °p de TOl^e ""P" I Versobering van diensten f490.000 (waar- f onder f 50.000 op de trams), bezuiniging op I onderwijs f 55.000; de helft van de reserve I f 320.000; uit de reserve kwade posten in- I konistenbeiaetiDg f 75.000. uit de reserve I gronddbedrijf f 75.000: bezuiniging op dé I personeelslasten f 250.000; (dit komt over een met salarisverlaging van 5 pet.in het georganiseerd overleg heeft zich reeds de meerderheid verklaard voor een loon- si salariskorting met 4 pet. met" vrijstelling van de laagste loonen eo «enige andere maatregelen waaruit men 10 pot. kan ha len); combinatie en vereenvoudiging van diensten. Dan blijft nog over een bedrag van f 165.000 dat B. en W. willen dekken door invoering van een belasting op niet- openbare vermakelijkheden (f 25.000); ver hooging van leges op paspoorten en bewij- zen van Nederlanderschap f 15.000); ver- li ooging van begrafenisrechten (f 17.500); invoering van 25 opcenten op de vermo gensbelasting (f 42.500)en verhooging ran de opcenten op de gerneentefondsbelaeting van 60 op 67 {f 65.000). Veer Dordrecht—Zwijndrecht. Teneinde te snel rijden in den nacht op I den weg DordrechtZwijndrech^ tegen te I gaan heeft het gemeentebestuur van Dor- I drecht op verzoek van den A.N.W.B. en de I K.N.A.C. goedgevonden met ingang op 1 I Sept. een heen-en-weerreis voor het veer I Dordrecht—Zwijndrecht in te lassohen in I aansluiting op den proefnaohtdiens^ Moer- dijk—Willemsdorp Van heden af vertrek- I kén de ponten van Dordrecht te mid/der- I nacht 0. u. 15 en 0 u. 30, van. Zwijndrecht I te 0.7.5, 0.22.5 en 0.45. Weeldebelasting. De ver. van Fabrikanten op electr. teoh- I niseh gebied in Nederland heeft een adres 1 aan de Tweede Kamer gericht waarin wordt j aangedrongen op aanneming van het amen- I dement van den heer Kortenhorst c.s. tot I het lichten van de weeldebelasting uit het ontwerp toj heffing van een omzetbelasting. I Boycot Duitsche goederen. Zoowel economische belangen als de I goede verhouding tot bevriende natie schaad. Op de vragen van den heer Lovink be treffende het standpunt der regeering ter zake van de hier te lande gevoerd worden de propaganda voor boycot van Duitsche '-'ocderen antwoordde de minister van Bui- tenlandsche. Zaken met de verklaring, dat zij een boycot als bedoeld afkeurt, omdaL daardoor zoowel economische belangen van Nederland als de goede verhouding tot oen bevriend,, natie zonden kunnen worden ge sohaad Keohtetreekaöhe maatregelen tegen boyen. van vreemde goederen liggen echter buiten het vermogen der regeering. Uitkeering van vijf gulden per koe. Uit het „Zuivelpotje" der Criaia-Zuivel- centrale. Mededeeling van regeeringBcommis- saris over stappen van den minister. De heer Buckman, regeeringseomniissaris voor uitvoering van de Crisis-Zuivelwet, heeft, naar de Telegraaf meldt, od de ver gadering te irilbnrg van den N.-B Chr Boe renbond de volgende mededeeling gedaan „De minister va,. Eeonouueehe Zaken heelt de noodige stappen gedaan om bij I algemeen en maatregel van bestuur een zoo- lerf^86"11?, Va£t ,e SteUe"' dat iedere koe, melkgevend oi niet melkgevend, »P 31 Augustus bij de Rundveecemtraie on- gegeven, f 5 zal worden uitgekeerd Hiw- mede zal de zuivelpot van diTcSXteS. centrale zoowat zijn uitgeput, waarmede aan i Nationale Dierenzorg. Een hondenwasschery, winkel en polikliniek in den Haag geopend. In tegenwoordigheid van een groot aantal I genoodigden is Woensdag in den Haag, in I het pand Lange Voorhout 84 een honden- I toiletinrichting annex winkel en polikliniek I van de Vereeniging Nationale Dierenzorg I geopend. De Vereeniging, welke zich ten doel stelt I bet oprichten van een dierentehuis, hospi- I taal, pension en het verleenen van hulp bij I ongeval of ziekte, verpleging, verzorging en huisvesfihg van alle dieren die zulks be hoeven, heeft reeds een terrein groot XV» H.A. aan den Rijksstraatweg onder de ge meente Wassenaar aangekocht. Teneinde de bouwsom voor het Dieren tehuis en Hospitaal byeen te krygen, is men tot de opening van deze honden-toiletinrich ting overgegaan, waar ieder zyn hond kan laten wasschen, strippen en scheren. De voorzitter van de Vereeniging, de heer H.- van Poelgeest, heeft by de officieele opening een kort woord gesproken. Hy her innerde aan het streven van de Vereeniging en sprak woorden van erkentelijkheid tot hen, die hun medewerking hadden verleend voor den aankoop van de terreinen onder Wassenaar en nu hun moeite beloond zagen door de opening van deze modelinrichting. Spr. deelde verder mede dat de Vereeni ging in samenwerking met de afdeeling Den Haag van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren aan deze toilet-inrichting een pdliklL niek heeft verbonden, die onder leiding zal staan van den bekenden dierenarts Dr. D. J. H. H. Monné te Voorburg. In deze kliniek waarvan de ingang aan het Smidswater is gelegen, kunnen dieren van on- en minver mogenden tegen matige vergoeding behan deld worden. Dr. Monné zal Dinsdags en Zaterdags middags van 3 tot 5 uur en Donderdags avonds van 79 uur aanwezig zyn. I GEMENGDE berichten. I Nieuwe weg Rotterdam—Dm Haag. GedeeRelyk opengesteld. Gistermorgen te hoifelf is de groote nieu- I we verkeersweg Rotterdam- s-Gravenhage I gedeeltelijk voor het voetgangers- en rijver- I keer in één richting opengesteld. Het be- I treft hier het gedeelte tusschen Overschie I en Delft. Spoedig hoopt men den geheelen I rijksweg in beide richtingen te kunnen I openstellen. I De ooievaar strijkt neer op de „Batavier II". I Stewardes fungeerde als baker en de kapitein als ambtenaar van den Burg. Stand. Heugelijk feit op Koninginnedag. Niet alleen arriveerde de „Batavier I" I gisteren in den morgen van 31 Augustus te I Rotterdam een half uur te laat, in aar bo- I vendien werd één passagier meer op den I Nederlandsehen bodem ontscheept dan er I den vorigen. avond in Gravesend aan boord I waren gegaan. Die pasagier was, zoo ver- I telt de Telegraaf, Marianne van Ophuyzen, een lief meisje van den aanvailigen leeftijd van slechts eukele uren, dat op het schip buiten de territoriale wateren 's ochtends om half vijf was geboren. I' er zich geen arts aan boord bevond, trad de stewardes mej. K. Cadow als baker °P, tenwijl kapitein Zwart, zooals de Scheep vaartwet dat voorschrijft, als ambtenaar van den Burgerlijken Stand fungeerde, het kindje in zijn scheepsjournaal inschreef en er nauwktuxig bij vermelde, op hoeveel gra den N B. en W.L. de kleine Marianne het levenslicht aanschouwde. Hoewel de stewardes zich op voorbeeldige wijze van de voor haar ongewon6 taak kweet achtte <1^ gezagvoerder het toch raadzaam onmiddellijk Hoek van Holland te waar schuwen, opdat daar de hulp van een dok ter kon worden ingeroepen. Toen dan ootk de boot, in afwijking van haar gewoon reis plan, aan den Hoek aanlegde, verscheen er een arts aan boord. Hij oordeelde den toe- I stand van moeder en kind zeer bevredi, gend. De „baker" kreeg een •complimentje'' voor haar uitstekende zorgen. Geen be zwaar was er, dat mevrouw Ophuyzen en Marianne de reis naar Rotterdam voortzet ten. Onmiddellijk na aankomst aldaar werd de gélukkige moeder met. haar eerstgebore ne naar het Diseoneeseniiois gebracht. Het is zeldzaam dat de ooieraar op een passa- gierasohip neerstrijkt. Deze dag mag dan I ook, aangezien de gebeurtenis op Koningin nedag piaate vond, wél bijzonder heugelijk Huizen: 2.00 Fouwels over: Handenar beid; 2.30 Kinderuurtje, H.I.R.O. 00 Gra- mofoon; 4.10 Mevr. W. A. L. RosVrijman, over: On zo geeetclijke goederen in gevaar, 4.30 Graniofoon; 4 40 H. B. Berghuys over: De XVII Internationale Arbeidseonferentie te Genève: K.R-O. 5-00 Gramofoon. 5.15 Sportpraatje door 8. P J. Borsten5.30 K. R.O.-Orkest; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Zaterdag avond-programma, U.OO Gramofoon. Programma voor Zondag 8 'Sept. Hilversum: V.A.R.A. 8.30 Postduiven- berichten; *8.32 TumbouwlialfuuTtje; 9.00 Gramofoon; V.P.R.O. Kerkdienst uit de Ver. v. Vrijz. Herv. te Haarlem. Spreker: Dr. J. C. A. Fetter te 'e-GravenhageA.V. R.O. 12.00 Omroeporke&t en Gramofoon, 2.00 Boekenhalfuur; 2.30 Pianorecital; 3.00 Concert4.30 Gramofoon en sportuitslagen VARA 5.00 Dilettanten-uitzending: 6.00 Arnhenieoh Salon-Orkest; 6.35 „De stem (ies Volks" nit Amsterdam; 6 60 „Wakker en Tropenduit", 7.10 Arnhemech Salon-Orkest; 7.45 „De Stam des Volks": A.V.H.O. 8.00 Vaz Dias; 8.15 Kovacs Lajos; 9.15 Gramo foon. 9.30 Omroeporkest. 10.15 Gramoloon; 10.30 Het Omroeporkest; 11.00 Gramoloon.' Huizen: N.C.R.V 8.30 Morgenwijding; K.R.O. 9.30 Graniofoon; 10.00 Hoogmis uit de kerk v. d. H. Clemens Maria Holbauar te Hilversum; 11.30 Gramoloon; 12.00 Mid- I denstandskwartiertje; 12.15 K.R.O.-Orkest; 1.50 Gramofoon; 2.10 Boeken en schrijvers 2.30 K.R.O.-Orkest; 3.00 Gramofoon; 3.10 I Aansluiting met het sportterrein der Paters I Augustijnen te Eindhoven, 4.45 Gramofoon; I K.C.R.V. 5.00 Gewijde gramofoonmuaiek I 5.20 Kerkdienst uit de Geref. Kerk, Park- I laan, Groningen. Voorganger; Ds. L. Oran- I Je K R.O. 7.45 Gramofoon 8.00 Programma I ter gelegenheid van liet 40-jarig Priester- I feest van Z.E.H. den Aartsbisschop van I Utrecht; 10.30 Vaz Dias, 10.40 Epiloog door I Klein Koor. STADSNIEUWS. •POUT IN WIDITRIJDÏMr Een roeibootje overvaren. Twee vrouweh verdronken. Nabij Oude Wetering heeft in den afge- Nabij Oude Wetering heeft in den Don derdagnacht een ongeluk plaats gehad, dat Kort na middernacht keerde de heer D. Turk en de dames C*jM, Peoht en E. van I Schagen terug van hit Koninginnefeest te Nieuwerbrug. In een roeibootje, waaraan de riemen ontbraken, voeren zij de Oude We tering af en iwerden door een motorboot, di« hen niet had opgemerkt, overvaren. De inzittenden raatteh aller, te water. I DP heer Turk die goed kon zwemmen, slaagde er m den overkant te bereiken, mnar An A,j RADIONIEUWS. Programma voor heden. Hilversum: 2.30 M. J. Langaveld over. Handenarbeid, 2.60 Zang, 3.00 Gra- Ïiiofoon; 4.00 Ensemble Walis; 4.30 Zang 4.45 Ensemble Waiis; 5.30 Voor de kindfr ren6.00 Oude muziek en oiidfc verzen - 6.30 Volkeliederen; V.R.O. 7.00 Opening, tering en vercenigingaberiolitenV.A.R.A. 8.00 Vaz Dias en Varia; 8.16 Herhaling S.O.S.-be- richten; 8.17 Propaganda-vergadering ter viering van het eerste lustrum van de Fe deratie Rotterdam der V.A.R.A.9.16 Hoor spel door het V.A.R.A.-tooneel; 9.30 Gramo foon; 10.15 Vervolg feestujtzending-11.15 Orgelspel; 11.46 Gramofoon. VOETBAL. K. N. V. B. C'ompetitieprogramma voor de Goudsche elftallen. O.N.A.—Gouda op 8 October. Voor de Goudsche elftallen uit de tweede klasse zyn voor wat betreft de eerste com petitiehelft de volgende ontmoetingen vast gesteld: 17 September: Olympia—De Hollandiaan, Steeds Hooger—O.N.A., Gouda— D.C.L. 24 September: R.F.C.—Olympia, B.E.C.— Gouda, O.N.A.V.D.L. 8 Oktober: Quick-Olympia, O.N.A.lGouda. 15 October: Olympia-V.I.O.S., Overmaas- O.N.A., Fortuna—Qpuda. 22 October: S.V.V.—Olympia, Gouda— D.S., O.N.A.—Fortuna. 29 October: Olympia—Alphen, D.C.L.— O.N.A.Steeds Hooger—Gouda. 5 November: Unitas—Olympia, Gouda— Neptunus, OD.S.—O.N.A. 12 November: Olympia—H.V.V., O.N.A.— B.E.C., OvermaasGouda. WATERPOLO. G.Z.C. wint van S.V.H. in Leiden. In het aardige bad aan de Zyl in Leiden speelde gisteravond de G. Z. C. haar tweede wedstrijd voor de promotie naar de eerste klas. Was de eerste wedstrijd 1.1. Woensdag tegen Haarlem in gelyk spel geëindigd (1—1), gisteravond hebben de G.Z.C.'ers laten zien, waartoe zij in staat zyn. Na den ingooi heeft S.V.H. (Hillegers- berg) het eerst den bal, doch spoedig weet I de achterhoede het terrein te zuiveren en I kry'gt W. den Boer den bal, die met een I keihard schot in den hoek de score opent. I Na het uitzwemmen kry'gt C. Tübout den I bal, en weet met een schitterend achter- I waarts schot te doelpunten. 2—0. De tal- I ryke supporters beginnen zich danig te roe- I ren en spoedig is het rust. Nu is het steeds de beurt aan G.Z.C., die I by het uitzwemmen de bal het eerst heeft I en de keeper van S.V.H. weet eenige harde I schoten van Wout en C. Tybout te stoppen. I Opnieuw ..gaat den Boer Jr. er vandoor, I kry'gt den bal van den Boer Sr. goed toe- I gespeeld, even nog doorzwemmen pn het is I 30. Kort hierna wordt een S.V.H.-speler I het water uitgezonden en C. J. Tybout weet een goede voorzet van zijn broer te benut ten en het is 4—0. Dan een opleving by S.V.H., een goede aanval en de linksbuiten weet van dichtbij te doelpunten. 41. Wegens te vroeg weg zwemmen wordt van elke party een speler uit het veld gestuurd. C. Tijbout zet stevig door en zyn volhouden wordt beloond. Hy maakt er 51 van. Even daarna doet Wout hetzelfde en maakt zelfs vlak vóór het einde er 71 van. Het was een goede wed strijd. A.s. Dinsdag speelt de G.Z.C. te Utrecht aan de Liesbosch tegen U.Z.C. WIELRENNEN. Van Egmond wint van Pijnenburg. Goed debuut te Tilburg. Het prof-debuut van Jacques van Egmond op de Tilburgsche wielerbaan is uitstekend geslaagd. %sl moest hy in een tijdrace de zege aan Pijnenburg laten, dooh in het sprintnummer verloor Van Égmdhd geen enkele serie. Hy klopte zijn tegem^ahdefs 1 Richter, Kaers en Pijnenburg, de twee eersi- I genoemden zelfs met zoo'n vertoon v/n I meerderheid, dat er slechts weinig twijfel I kon bestaalï/of Van Egmond het inderdaad I tegen dè profs zal kunnen bolwerken. In de tydrace bleef Pijnenburg overwin- I naar. Wielerbaan Rijswijk. Op de Ryswyksche Wielerbaan zullen I Zondagmiddag a.s. 2 uur wederom trai- I ningsritten worden verreden achter kleine motoren. I Om een afwisseling in het programma te j brengen, heeft de Directie besloten deze i keer twee* achtervolgingsritten achter klei- j ne motoren te laten verrijden van ieder 10 I K.M., waaraan zal worden deelgenomen door I Lorié en Wildschut en in de andere rit door I Valk en Krens. GOUDA, 2 September 1933. De Goudsche Drukkerijen en het Gemeentedrukwerk. Het feit dat het Gemeentebestuur haf de gemeente benotulijfde drukwerk voor'eea belangrijk deel op de Ge.„ee„te8emtS doet vervaardigen en ook belangrijk wert opdraagt aan andere dan te Gouda I eche drukkerijen al geruimen tijd geltea aanleiding gegeven tot de klacht, dat A.» I Goudsche bedrijven, die roo goed at v* I andere ondernemingen sterk onder de crlsi, I lijden, worden gepasseerd. Bij de behande. I ling van de gemeentebegrooting 1933 i„ di, I klacht ook in den Raad geuit en toen i, I daarop door B. en W. de toezegging gedaan I dat voor het drukken der Gemeentebegri». I ting 1934 ook offerte by Goudsche drukke- I rijen zou worden gevraagd. I B. en W. deelen thans aan den Raad mede I dat wederom aan de drukkerij N.V. Samson I te Alphen a. d. Ryn opdracht voor het ver. I vaardigen van de Gemeentebegrooting is ver- I strekt, aangezien deze in vergelijking met I een 4-tal Goudsche drukkerijen verreweg de I voordeeligste offerte heeft gedaan. Het is ons bekend dat dit Alphensche drukkerij- en uitgeversbedrijf zich voor werk als het hier betreffende heeft gegpe- cialiseerd. Intusschen. dit en ander werk gaat an de Goudsche drukkerijen, die met ttrk verminderd personeel werken, voorbij. De gemeente verzorgt de werkeloozen.. Een onderhandsche geldleening groot 140.000.—. Door bemiddeling van de firma Staal t Co., te 's-Gravenhage, heeft B. en W. e«n aanbieding bereikt voor het sluiten eener onderhandsche geldleening tot een bedrag van 140.000.—. De gestelde voorwaarden komen hen zeer aannemelijk voor, zoodat zy den Raad voor stellen tot het aangaan der geldleening te besluiten. Nadere gegevens, alsmede een concept-besluit liggen voor de raadsleden ter inzage. Gemeentelijke Handelsavondschool met 5-jarigen cursus. Het gemeentebestuur verzoekt ons te be richten dat de lessen aan de gemeentelijke Handelsavondschool met 5-jarigen cursua dit jaar zullen aanvangen op Maandag 4 Septeml cr a.s., des avonds te half zeven. Schouw burg. Bioscoop. Madchen in Uniform. I De directie van de Schouwburg-Bioscoop I heeft gisteravond voor een geheel gevulde I schouwburg de film „Madchen in Uniform'' I vertoond, een der beste films van het sei- I zoen, waarin twee jeugdige filmsterren Do- I rothea Wiech en Hertha Thiele op bewonde- I runbwaardige wyze hun rol spelen. I lu „Madchen io Uniform" wordt de toe. I schouwer verplaatst naar een jongedames- I pensionnaat, een stichting voor meisjes u:t I goeden stand, naar strengen Duitschen trant, I waar alles onder discipline staat. De meis- I jes, allen gekleed in uniform, hebben slechts I voor oogen te houden: gehoorzaamheid, on- I derdanigheid en orde. t Zyn veelal moeder- I looze meisjes, die door familieleden in de I stichting gebracht worden. Of de arme km- I deren hunkeren naar een vriendelijk woord, I ei onder gebukt gaan dat hu-n leven zonder I ten sprankje van liefde voorbijgaat, deert I de directrice van deze modelstichting niet. Het woord „liefde" kent ze zelfs niet, vrien delijkheid of medeleven met de jonge meis jes is uit den booze. 't Gaat maar heel zui- »ig toe in de Slipt, de kinderen hebben vaak honger, 't deert haar niet;- „door honger en lijden wordt een volk groot" is haar devies Een is er, die met de kinderen mee voelt, het is de jeugdige leerares, Fraulein Bern- burg, op voortreffelijke wyze gespeeld door Dorothea Wiech. Zy is het, die de arme kin deren af en toe koestert met een vriendelijk woord, een kus voor zij gaan slapen. Dat het tot een conflict moet komen tus schen de onmogelijke directrice en dit jonge meisje, gevoelt ieder. Aanleiding tot de bot- smg wordt de kleine 14-jarige Manuela, een schuw vogeltje, die haar moeder reeds vroeg moest missen en zich zoo ongelukkig ge voelt in haar nieuwe tehuis, dat zij den dood verkiest boven dit leven. Hoe innig mooi speelt Hertha Thiele de kleine Manue la. Het spel is boven allen lof verheven. Trouwens, de geheele film, die alleen door vrouwen Wordt gespeeld, is zóó mooi, dat men niet moet verzuimen ze te gaan zien. Inu het voorprogramma draait een aardige teekenfilm en kan men o.a. van Egmond, de kampioen sprinter van Nederland bewonde ren. Nutsspaarbank. Overzicht over de maand Augustus. Gedurende de maand Augustus zyn inge legd en terugbetaald de navolgende be dragen: Inleg in 8104 posten169.203,34 Bijgeschreven rente 408,28 169.611,62 Terugbet. in 1727 posten 209.845,73 Meer terugbetaald dan in gelegd 40.234,11 Aan het einde der maand Juli was ten name der in leggers ingeschreven „2.963.384,86hit zoodat hun tegoed ultimo Augustus bedroeg 2.923.150,76% In den loop der maand Augustus zyn 54 nieuwe boekjes afgegeven, 47 oude boekjes opnieuw in gehruik gesteld en 81 boekjes geheel afbeta!ald, zoodat aan het einde der maand Augustus 10.569 boekjes in omloop f ,oor R.H.B.S. «n Gymnasium naar Réunie-Bioscoop. De Spookrote met George O'Brien. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Nederlandsche Fox Film Corporation biedt de directie van de Réunie-Bioscoop den bezoekers deze week een schitterend pro gramma. Zy, die vorige week „De Gemas kerde Ruiter" zagen, en wilden weten hoe het Lassiter verging nadat de rots, die zoo'n groote verandering bracht, was weggerold, moeten de film „De Spookrots" beslist gaan zien. Het is thans Shefford (George O'Brien) die door een overval in het ge heim van de spookrots wordt ingewijd. Hij hoort van een stervende dat daar in de vallei t mensehen al 15 jaren zyn opgesloten. Als hij dan gezworen heeft hen te zullen redden, kan de man rustig sterven. En werkelijk het gelukt. Na veel tegenslagen en flinke knock-partijen met de schurken-bende van Dyer redt hy de twee menschen uit de vallei, terwijl aan het slot voor hem de liefde van Fry Larkin (in de Gemaskerde Ruiter het driejarige meisje) als belooning is wegge legd. Ook zij, die vorige week de Réunie- Bioscoop" «iet bezochten zullen zeer zeker van deze film genieten, daar zy ook geheel op zichzelf beschouwd kun worden. In „De Zwarte Kameel" zien we Warner Oiand weer ais Charly Chan, thans de In specteur van Honolulu. Te midden der schit terende omgeving werpt een moord op een filmster een schaduw over het zorgelooze leven daar. Het is dan natuurlijk, Charly Chan, die, geheel tegen de verdenking van de bezoekers in, de juiste moordenares aan wijst. Behalve deze twee films verdient het tus- schenfilmpje, hetwelk ons een kijkje geeft iü het Amerikaansche gevangenisleven, ;st, Schoolgeld voor het Gymnasium. B. en W. hebben den raad voorgesteld eenige door Ged. Staten gewenschte wijzi gingen aan te brengen in de onlangs op nieuw vastgestelde verordening op de hef fing van schoolgeld voor het Gymnasium. Zy betreffen in hoofdzaak eenige redactie- verbeteringen, welke geen nadere toeikh ting behoeven. B. en W. deelen verder het volgende mede. In de heffingsverordening was tot heden bepaald, dat het schoolgeld berekend wordt van het belastbaar inkomen. Bedoeld is hier mede het belastbaar (zuiver) inkomen, zoo als dit ook in de wet wordt aangeduid, dus niet de belastbare som (d.i. belastbaar inko men verminderd met den kinderaftrek). B. en W. hebben de desbetreffende bepa lingen dienovereenkomstig verduidelijkt. In verband met het bepaalde in de Ge meentewet, volgens hetwelk het verschul digde bedrag m de verordening moet worden aangegeven, hebben B. en W. de heffings- verordening gewijzigd in dien zin, dat het facultatieve karakter daaraan is ontnpmen. Zy hebben thans bepaald, dat by onvermo gen geen en by minvermogen slechts de helft van het schoolgeld is verschuldigd. Als grens hebben zy daarby gesteld voor onver- mogenden geen hooger belastbaar inkomen volgens de kohieren der Rijksinkomstenbe lasting dan 800 en voor minvermogenden geen hooger belastbaar inkomen dan 150®. Thalia-Theater. Onder vakche vlag. Spannende spionnagefilm. Er zijn talrijke spionuagefiiins gewei en zij iwerden min of meer belangrijk door de vrouwelijke hoofdrollen en een enkelen keer door de mannelijke. Men zag Uarbo en Dietrich en Tlieodor Loos de laatste speelt in „Onder valsche vlag" een bijrol, terwijl Gustav Fröhlieh een hoofdrol toebe deeld werd. De Amerikanen verstaan het scenario beter, zij liet conventioneelex de geschie denis zit beter in elkander en de toon is beter volgehouden. Dodh jleze Duitsche spionnagefilm is harder en werkelijker, on danks alle roman tieke nonsens van de lief de der spionne en den teleurgestelde» kapi tein van den geheimen dienst, die de doode- iijke opdracht aanvaardt in het vijandelijk land te gaan spionneeren, zich op niet erg snuggere wijze in het hol van den leeuw waagt en door zijn ex-vrouw dan maar weer gered wordt. He^ beeld plaatst ons in de jaren 1916—1917. Er blijkt nog eens uit dat «r ook aan het Oostelijk front tusschen de Duitsche en Russische legers hevig geepion- neerd werd. De intrigue van deze film is geheel om deze spionnage geweven. Er is gezorgd voor flinke öparuiong) want de nogal ingewikkelde geschiedenis stelt den toe schouwer onophoudelijk voor nieuwe ver rassingen. Het blijkt dat de strategie niet alleen aan het front wordt uitgeoefend, maar ook door de dames en heeren in een balzaal. Op krijgslistige wijze iweet vrouwelijke spion een generaal in door haar gewenscht gezelschap te lokken, waardoor de krijgsgevangen gemaakte Duitsche kapi tein Frank kan ontsnappen. Na een vlucht per geóeraalsauto bereikt men een vlieg tuig, dat in een bosch gereed staat. De spionne zelf vindt ten slotte den dood bij haar pogingen Frank uit de handen der kozakken te houden. Het voorprogramma bevat een uiiatekeu- de screenaong „Reaching for the Moor" en een voortreffelijke uitvoering van een Jo- hann Straua' wals. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. De bibliotheek van de Leeszaal werd aan gevuld met de volgende boeken: K. van Bruggen. Plasland; een waterge schiedenis. Vermakelijk relaas van een druipnatte zomervacantie, door den schrijver en zyn gezin doorgebracht in een schuit op Neer- lands binnenwateren. A. Thiry. De hoorn schalt. Dit eerste deel uit den cyclus „Vlaande ren" verhaalt in romanvorm van de Vlaam- sche beroering tijdens en onmiddellijk na den wereldoorlog, toen activisme en front beweging als reactie tegen Franskiljonsche onderdrukking ontstonden en groeiden, en wil het goede recht van de activisten sta ven. F. Oppenheimer. De Staat. De ontwikkelingsgeschiedenis van den hi8torischen staat geschetst door den beken den Duitschen liberaal-socialist. Verkorte bewerking van Systeem der Soziologie. Bd. 2. Der Staat. J. Romain; ps. van L. Farigoule. Les hommes de bonne volonté. Ter demonstratie van zyn schrijvers theorie, volgens welke hij de raktie van be paalde gevallen op de massa wil weergeven (Unaninisme), begint de auteur dezen ro mancyclus met een reeks korte geschiede nissen zonder schijnbaar verband, welke de sfeer en het leven van Parys in 1908 op filosofeerend- dichterlijke wyze weergeven. Avondschool voor Ambachtslieden. Maandag 4 September wordt des avonds van 79 uur in het gebouw a. d. Graaf Florisweg de inschrijving van leerlingen voor bovengenoemde inrichting gehouden. Wy verwijzen daarvoor naar de betref fende advertentie in dit blad. Roei- en Zeil vereeniging „Gouda". Uitnoodigings- en onderlinge wed strijden. De Roei- en Zeilvereeniging „Gouda' ganiseert uitnoodigings- én onderlinge zeil wedstrijden op 16 en 17 September op den Plas 's-Gravenbroek. Het programma luidt aldus: Scherpe vaartuigen: 1. Handicap klasse, groot, boven 5 M. over de stevens gemeten; 2. Handicap klasse, kleine, onder 5 M. over de stevens gemeten. Ronde vaartuigen: 3. Groote, boven 4.8 M. over de stevens gemeten; 4. Kleine, beneden 4.8 M. over de stevens gemeten. B. M.-klasse: 5. Geregistreerde vaartui gen; 6. Ongeregistreerde vaartuigen; 7 Ship jacks; 8. 12 Voetsjollen; 9. 14 Voets- jollen. De prijzen zullen bestaan uit medailles. Goudsche Winkelierevereeniging. Algemeene vergadering. De Goudsche ,W inkeliersvereeniging houdt een algemeene. vergadering op Dinsdag September te half negen in Café „de Har monie" bovenzaal. De agenda vermeldt o.m. de vaststelling van het standpunt der vereeniging ten aan zien van een eventueele wettelijke regeling van het automaten wezen, aan de hand van vragen, ter beantwoording voorgelegd door het bestuur van den Koninkl. Nederl. Mid. denstandsbond, ingevolge besluit der alge meene bondsvergadering te Vlissingen. De stand der werkloosheid. De werkeloosheid was Donderdag 31 Aug. als volgt: aardewerkers 93, letterzetters 24, bouwvakken 306, houtbewerking 58, lederbe werking 5, kleedingbewerking 13, metaal nijverheid 124, papierbranche 4, textiel industrie 40, suikerwerkers 48, sigaren- industrie 60, landbouw 31, pakhuisknechts, schippersknechts, koetsiers en chauffeura 243, kantoorpersoneel 33, huiselijke diensten fabrieksarbeiders 162, transportarbei ders 89. Totaal 1336. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 30 Augustus: Aaltje, d. v. A. G. Hogendoorn en N. M. Vermeulen, Tuin straat 46. Alida Clasina, d. v. C. J. van der Maat en E. P. Vergoed, Vossiusstraat 16. Peter Frans, z. v. J. A. M. de Decker en G. Stuij, Bleekerssingel 23. Lena, d. v. H. J. Brökling en H. van der Ham, Da Costakade 27. 1 September: Liza, d. v. J. W. Buitelaar en C. M. de Leeuwen, Bockenbergstraat 52. OVERLEDEN: 30 Aug. Johannes Kool mees, 74 j. 1 Sept. Dirk van Galen? wed. V. de Keizer, Vorstmanstraat 3. Agenda. 5 Sept. 8% u. Café „Harmonie" Alg. Verg. Goudsche Winkeliersvereeniging. 4 Sept., 8 uur. Stadhuis. Raadzaal. Ge meenteraad. Geneeskundige dienst op Zondag. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondag avond 12 uur vervoege men zich bij afwe zigheid van den huisarts by de doktoren: C. van Elk, Kattensingel 79. B. G. J. Evers, Oosthaven 11. Apotheken. De apotheek van den heer P. Weyer is tot en met 8 September, benevens den daar op volgenden nacht, des avonds na 8 uür geopend (des nachts echter alleen voor recepten). UIT PEN OMTREK- HAASTRECHT. Onderbreking stroomlevering. In verband met werkzaamheden in het hoogspanningsstation zal a.s. Zondag 3 tember, van 12—4 uur, de stroomlevering worden onderbroken. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer heeft zich thans tot bijna alle veestapels in Haastrecht en Vlist uitgebreid, doch sterfgevallen tenge volge daarvan bleef nog slechts tot één geval beperkt. Door den veeartaenykondigen dienst werden inmiddels weer een 15-tal veebeslagen gezond verklaard. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) E. H. B- 0. Een knal een gil 6611 hoop publiek De weg gestremddreigt een paniek! Dit beeld treffen we dajgUjks weer, Slachtoffers van het snelverkeer. Een slager hakt sij» vinger af, Een dame, die het 'bewustzijn gat. In een ongeluk, hetzij hier of daar, Schuilt dagelijks voor een elk gevaar. Maar meest ia-op 't critiekst moment Een reddend- hand al gauw present En leest U 's avonds in de krant: „EJf.B.O. was bij de hand". Dat hoort zoo spreekt van zelf is plicht. Dit werk, belangloos steeds verricht, Al kost het geld, 't wordt steeds gedaan. Maar waar haalt men het geld vandaan? Wel men verloot en U doet mee. E koopt een lot of minstens twee. De prijs is vijfentwintig cent, Voor ,Eerste Hulp", toch wel bekend. U krijgt een kans, die is niet mis, Wat Tiendeweg 29 geëtaleerd is. De prijs niet hoog het doel is goed, Welnu dat iedereen dan meedoet. Heel Gouda koopt, zooveel 't maar kan, 2 October trekking, alle loten aan den man. Er. „E.H.B.O.", die haar hulp steeds weer geeft, Zal ondervinden welk warm hart voor haar te Gouda leeft!!! De avondschool voor Ambachtslieden. Gouda, 1 September 1955. Geachte Redactie, Beleefd verzoeken wij U het volgende J6 w veel gelezen' blad te willen opnemen, aarvoor wij U bij voorbaat vriendelijk dankzeggen. Door middel van dit „ingezonden' wen- „ohen wij de aandacht te vestigen op de advertentie in dit blad van d« inschrijving van nieuwe leerlingen voor de „Avond school voor Ambachtslieden" te dezer stede. Ouders, indien wij U ogdu geven, laat dan uw Zoon, die daar voor in aanmerking komt wat betreft rijn leeftijd, zoo'n avondcursus volgen, ook aj is een bepaalde beroepskeuze nog met ge maakt, Immer-s komt die keuze toch pas in het 2e leerjaar tot haar recht, waat U tweet zeer wel dat lediggang nooit opvoedend kan Mogelijk zegt U roet het oog op de hui dige werkeloosheid „ach wat zat het baten- maar bedenk dat door ahe tijden heen de meest ontwikkelde vakman -zich het langs' heeft kunnen handhaven. Behalve dut op de school de teckenvak ken worden onderwezen wordt ook ies ge geven in voortgezet lager onderwijs. Ouders beseft Uw plicht tegenover Uw kind. U mijnheer de redacteur nogmaals vrien delijk dankend. H oog aoh tend, De aid. Gouda van da Ned. Bond van Leeraren b.h. NijverheidBon- Heden overleed tot onze groote droefheid, onze beste Broeder en Oom, de WelEdelge8trenge Heer C0RNELIS JOHANNES DE BIOTS Oud-Notaris te Pynacker. Wed. R. M. v. DETH DE GIDTP. Kinderen en Kleinkinderen. Heden overleed onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, Mtvrouw SUZANNE M0NASCH- geb. VAN DANTZIG, in den ouderdom van 61 jaar. M. MONASGH. FEE MONASCH. Gouda, Markt 28. 2 Sept. In plaats van kaarten. Prtttstantsoh Qoudiche Be|rif»nlsOndern«ming Dir.: H. VAN DEK GRAAFF, Blauwstraat 19 Telef. 2231. P. G. GEVRAAGD, leeftijd niet be- neden 18 jaar. Br. onder No. 3272, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. N Een flinke GEVRAAGD. P.O. Adres: MARTENSSINGBL 53. GEVRAAGD: voor de morgenuren, Lefftijd pl.m. 16 jaar. To lvPVT'Jl'9"f»ri GOEJANVÈRWELLENDIJK 31. GEVRAAGD: voor dag en nacht, zelfstandig kun nende werken en van g. g. v. Aanmelden na 2 uur: KRUGER- LAAN 103. Fabriekskantoor hier ter stede VRAAGT Br. onder No. 3244, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. 10 Zondag 3 September. GOUDA Rem. Kerk, 10* u. v.m. Ds. H. Cramer. Lutihersche Kerk, 10 u. v.m. Leesdienst. Geref. Kerk, Turfmarkt, 10 u v.m. en 5* u. n.m. Ds. J. P C. ten Brink. Ver. Calvyn, Nieuwe Zaal, Turfmarkt 142, 10 u. v.m. en 5J u. n.m. Ds. W. Bieshaar te Den Haag. Vrije Geref. Gemeente, 10 u. v.m. en 5* u. n.m. Leesdienst. 7 Sept. 7* u. n.m. Ds. Grisnigt van Wad- dinxveen. Geref. Gemeente Turfmarkt. 10 u. v.m. en 5* u. n.m. Leesdienst. 5 Sept. 7* u. n.m. Ds. R Kok van Vee- nendaal. Chr. Geref. Gemeente, Gouwe, 10 u. v.m. en 5 u. n.m. Ds. Croes. Vrije Evang. Gemeente. 10 u. v.m en 6 u. m.m. Db. H. C. Leep. 7 Sept. 8 u. n.m Bijbellezing en Bidstond BERKENWOUDE. Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. van Wijk. BOSKOOP Ned. Herv. Kerk. 10 u v.m. en 6 u. n.m. Us. D. J%oobs; 's morgens doopen. Rem. Kerk, 10 u. v.m. Ds. Mispelblom Beyer. GOUDERAK Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds Buiskool te Krimpe» a. d. IJssel. 7 u. n.m. De heer Berkelaar G.O. te Krim pen a. d. IJssel. HAASTRECHT Geref Kerk. 9* u. v.m. en 7* u. n.m. Ds. J F. W. Erdman. MOORDRECHT Ned. "Herv. Kerk, 10* u. v.m. Ds. B Nieuw- burg, doopen. STOLWIJK Ned. Herv. Kerk, 10 u. v.m. Ds. B. J. Kanis. Evangelisatiegeboiuw, 9* u. v.m. en 6J u. n.m De heer C. Wildschut van Rotter dam. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerft, 10 u. v.m. Leesdienst. 6* u. n.m G. Elsinga van Gouda. Nette jongen, leeftijd c.a. 15 j., in bezij; van Mulo- en Schrijfmachine diploma, biedt zich beleefd aan als of iets dei-gelijks. Br. onder No. 3247, Bur. Goudsche Courant Markt 31. 10 HET BESTUUR van het WATER SCHAP SLUIPWIJK te REEUWIJK vraagt prijsopgaaf van de voor den dienst 1933/34 benoodigde Biljetten in te leveren uiterlijk tot en met Woensdag 13 September a.s. Geleverd moet worden uitsluitend Nederlandsch grint, hetgeen blijken moet uit certificaat van oorsprong. Voorwaarden en inlichtingen bij den Voorzitter H. J. LA Platteweg, Reeuwijk. Doopen. i w AIO Vï 1RTENTIEN. VOORLOOPTG K OSTELOOS. By vonnis der, Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam van 1 September 1933 is in staat van "faillissement verklaard LEENDERT DE LANGEN, wonende te Bergambacht, met benoeming van den E A. Heer Mr. B. F. VERVEEN tot Rechter commissaris en *van ondergeteekende tot Curator. I Hoogstraat 1. li ®r- SMIT. Notaris J. KOEMAN te Haastrecht zal op DONDERDAG 21 SEPT. a.s., des voormiddags 11 uur in Hotel „DE ZALM" te Gouda bij OPBOD en AF SLAG verkoopen: le. EENIGE PERCEELEN LAND EN WATER gelegen langs de Korsen- dijk te Reeuwijk, langs de plas Elf hoeven. 2e. EEN WOONHUIS met grond en water aan den Platteweg 657, langs de plas Elfhoeven te Reeuwijk. Breeder bij biljetten. TE HUUR per 1 October a.a. in het centrum der stad. Br. onder No. 3258, Bur. Goudsche Courant, Markt 31. AANGEBODEN: Modern ingerichte met stroomend water. Eventueel ge bruik van bad. Op goede stand in klein gezin. Br. onder No. 2364, Bur. Goudsche Courant, Markt 31, Gouda. TE HUUR met vrije poort. P. C. Bothstraat 52. Huur 6.75. Bevr.: B. MARTENSSINGEL 64. TE HUUR: FLINK RUIM van Itersonlaan 30. Modern ingericht, met 2 W.C.'s, betegelde badkamer ena. Te bevragen: KRUGERLAAN 31. TE HUUR: Een net droog met tuin en groote bergplaats aan de Spieringstraat 93. Alle werkdagen te bevragenKATTENSINGEL 35. 8 TE HUUR: mooie Middenstandswoningen a. d. Goejanverw. dijk en Joubert- stfaat, met voor- en achtertuin en achteruitgang. Lkge huur. Te bevr.: Goejanverw. dijk-25 en Joubertstraat 219. 8 NIEUWE PROTESTANTSCHE BEGRAFENIS-ONDERNEMING FiUWtElEN SIN6EL 83 GOUDA TEL.3I65 BIUUKE TARIEVEN NETTE BEDIENING TER OVERNAME aangeboden: Overname billijk. v Br. onder No. 3183/ Bur. Goudsoh(e Courant, Markt 31. TE KOOP voor Geldbelegging: Fluweelensingel. Huur 650.— per i Te bevragen eiken werkdag bij H. HOOGENDOORN, Winterdijk 7. tano's, 2-pers., luxe roeibootjes, Arcentedes buitenboordmotoren, 2 P.K. vanaf 112.50. C. D. v. d. STARRE, Zoetedyk F 106, Reeuwijk. Opl. voor Mercurius, L.Q.yM.O.A e.d. Jarenlange ervaring. Zeèr billijke condities. Leeraar Duitsch M.O. A en B. KRUGERLAAN 31. DE HANDEL STAAT NOOIT STIL; DAAROM HEEFT IN DE BENARDSTE TIJDEN DE JAARBEURS STEEDS EEN BIJZONDERE EN BELANGRIJKE TAAK TE VERVULLEN

Goudsche Courant | 1933 | | pagina 4